Log In
GPTB: Het Meer CX Race • Sep 9 2012
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
0
0
0
0
0
Overcast, 63 degrees, wind 7 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
?
Beers
?
Moisture
?
Accel
?
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joseph Ketner
2 Julian Lawrence
3 Spencer Rockwell Buy Local Cycling
4 Brian Carillo The Spokesmen
5 Thomas Royce The Spokesmen
6 Andrew Smith Portobello-A Better Cycle
7 Nathaniel Wells
8 Ryan Mccracken HPC/RPM Mortgage
9 Jason Ladwig
10 Nate Frost Team Slow
11 Michael Horwitz
12 Grant Rochelle
13 Dan Kaempff
14 Souk Soulinthone Team Zendoughnut
15 Stephen Carter The Spokesmen
16 Mike Lurie
17 Sage Mount
18 Ethan Fuld
19 Tony Wittinger
20 Giles Rickett
21 Mark Nielsen Sunset Cycles
22 Quasar Bennett Hapi-Go!
23 Derek Wolfe SWEAT360
24 Tom Kay
25 Dennis Starkey
26 Elisabeth Mahoney
27 Richard Mckee
28 Jason Goodrich
29 Colin Ross Portland State University
30 Joe Kim
31 Adam Wishard The Spokesmen
32 Joseph Lindekugel
33 Owen Szwaya bicycleattorney.com
34 Jeffrey Stanley
35 Jerry Sowder
36 Jeff Dreiling
37 Steve Valenta
38 John Degenhardt
39 Steve Corrie
DNF Michael Graham
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 2   Cat ?: 37  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hope Zak
2 Whitney Mount
3 Michelle Johnson
4 Pj Houser
5 Paige Huggins
6 Emily Goodman
7 Sara Gardner
8 Leanne Marinace West End Bikes/Specialized
9 Shawna Whitton Beermongers Cycle Club
10 Lindsey Kuipers
11 Robin Yakhour Camas Bike and Sport
12 Traci Smolen
13 Stephanie Stauber Beermongers Cycle Club
14 Alissa Lesperance Beermongers Cycle Club
15 Courtney Stella
16 Gina Williams Camas Bike and Sport
17 Kirsten Ruderg
Finishers: Cat ?: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Trebon Clement/Cannondale
2 Barry Wicks Kona Factory Team
3 Luke Demoe SLOCUM-Hutch's Race Team
4 Aaron Tuckerman
5 Graham Howard Bissell Pro Cycling Team
6 Brett Luelling Portland Bicycle Studio
7 Michael Gallagher Cyclepath Racing
8 Zach Winter Guinness Cycling Team
9 Ryan Weaver
10 Eric Sheagley Veloce Racing powered by Smith &
11 Jeremy Dunn
12 Alex Wentz Team Oregon presented by Laurelwood
13 Dave Davis Ironclad Performance Wear
14 Trevor Spahr Ironclad Performance Wear
15 Ryan Garner
16 Jesse Luckett Cyclepath Racing
17 Gabriel Linn Trusty Switchblade
18 Doug Wilmes Portland Bicycle Studio
19 Matt Russell
20 Sean Corey Trusty Switchblade
21 Nat Johnson Green Submarine Records
22 Samuel Rosenberg Hutch's-Co-Motion
23 Kevin Andrews Rebound/Tireless Velo
24 Samuel Nicoletti Gentle Lovers
25 Chris Swan Team Oregon presented by Laurelwood
26 John Walrod River City Bicycles
27 Clint Culpepper
28 Chip Sloan Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
29 Greg Adams Cyclepath Racing
30 Ben Guernsey Trusty Switchblade
31 Ryan Mauk Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
32 Ken Benderly Rebound/Tireless Velo
DNF Michael Benno Veloce Racing powered by Smith &
DNF Taylor Bushnell Tensegrity PT Cycling
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 8   Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Logan Trammell Hapi-Go!
2 Brennan Gilbert Hammer Velo
3 Eric Gushurst Team Oregon presented by Laurelwood
4 Cullen Guinn Joe Bike
5 Eric Fischer Existential Velo
6 Ian Kenny
7 Bradley Buselli Oregon Bike Shop Racing Team
8 Peter Blenkiron Team Lazy Tarantulas
9 Josh Speer
10 Mark Holden Oregon Bike Shop Racing Team
11 Erik Denninghoff DNR Cycling
12 Jason Hill
13 Maxwell Merkle
14 Ryan Marquardt
15 Patrick Reedy
16 Forest Wilson Team Oregon presented by Laurelwood
17 Jordan Staples
18 Justin Zimmerman Team Oregon presented by Laurelwood
19 Douglas Sproston Trusty Switchblade
20 Brian Wielenga
21 Bill Klingler Beermongers Cycle Club
22 Jonathan Kuipers Team S+M
23 Brad Paymar The Spokesmen
24 Jonathan Perlman Filth and Fury
25 Douglas Gresham
26 Rolland Hayden
27 Daniel Recordon
28 Daniel Esterling Green Submarine Records
29 Isaac Frost Green Submarine Records
30 Vaughn Aldredge Team Beer
31 Trevor Becker
32 Jarod Seaman Buy Local Cycling
33 Peter Bryant
34 Jeremiah Williams Trusty Switchblade
35 Tim Kalimanis
36 Blaine Krueger Oregon Bike Shop Racing Team
37 Tommy Fieweger The Spokesmen
38 Peter Nielsen Sunset Cycles
39 Layne Olsen Athletes Lounge Cycling Team
DNF Kevin Doss
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 2   Cat ?: 34  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Szwaya bicycleattorney.com
2 Shane Parker The Spokesmen
3 Todd Stryker The Spokesmen
4 Kevin Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi
5 John Lombard Team Oregon presented by Laurelwood
6 Tony Dirks Rogue
7 Matt Brownfield Team Oregon presented by Laurelwood
8 Stephen Hemminger Team Oregon presented by Laurelwood
9 Jon Pearson Therapeutic Associates PDX Cycling
10 Mitch Yoder Rebound/Tireless Velo
11 E.j. Anderson
12 Michael Chesnut
13 Jon Coney
14 Chris Diminno
15 George Beilstein
16 Mike Reddig Camas Bike and Sport
17 David Rick
18 Tyse Van luik Bull Run Distilling/Team CycleOne
19 Todd Hubbell Portland Velo
20 Andrew Kaylor
21 Adam Tate
22 Jeb Hendrix
23 David Keeney Team S+M
DNF Todd Mitchell
DNF Alan Hamilton
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cameron Beard
2 Killian Bailey Beaverton Bicycle Club
3 Erik Hahn Beaverton Bicycle Club
4 Adam Oliver Hutch's-Co-Motion
5 Micah Melkonian Mountain View Cycles/Subway
6 Justin Ziehnert Beaverton Bicycle Club
7 Keenan Reynolds
8 Carson Westberg WebCyclery.com
9 Davis Melkonian Mountain View Cycles/Subway
10 Owen Szwaya bicycleattorney.com
11 Aaron King Capitol Velo
12 Reed Davis
13 Grayson Bailey Beaverton Bicycle Club
14 Freddy Anderson Team Oregon presented by Laurelwood
15 Kyler Ervin Capitol Velo
16 Caleb Laird Team Oregon presented by Laurelwood
17 Jack Nelson Portobello-A Better Cycle
18 Zachary Murphy
19 Zach Durst
20
21 Matthew Cowperthwaite
22 Parker Green Beaverton Bicycle Club
Finishers: Cat 2: 2   Cat 4: 4   Cat 5: 4   Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Catherine Lehman
2 Lauren Ziehnert Beaverton Bicycle Club
3 Aubrey Ellerbruch
4 Amy Ziehnert Beaverton Bicycle Club
5 Dana Martel Pacific Power Blue Sky
6 Sarah Cordier Pacific Power Blue Sky
7 Juliana Smith Hammer Velo
DNF Katie Castle
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joe Santos Cyclepath Racing
2 John Bravard Cyclepath Racing
3 Ian Leitheiser Cyclepath Racing
4 Jared Roy Portland Bicycle Studio
5 Adnan Kadir Aeolus Endurance Sport/Cable Huston
6 Mike Henry bicycleattorney.com
7 Todd Rosier Therapeutic Associates PDX Cycling
8 Eric Lanners Team S+M
9 Jeff Standish Therapeutic Associates PDX Cycling
10 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas
11 Dan Werle Team S+M
12 James Shingleton Capitol Velo
13 Mike Szwaya bicycleattorney.com
14 Neil Green Therapeutic Associates PDX Cycling
15 Bob Jacobs bicycleattorney.com
16 David Saltzberg Rebound/Tireless Velo
17 Buzz Truitt Rebound/Tireless Velo
18 Mike Stockton Half Fast Velo presented by Ninkasi
19 Tim Schauer West End Bikes/Specialized
20 Greg O'Brien Rebound/Tireless Velo
21 Kevin Sundberg Showers Pass
22 Pat Kudszus Buy Local Cycling
23 Brian Spears Half Fast Velo presented by Ninkasi
24 Aric Rist Half Fast Velo presented by Ninkasi
25 Scott Ballard Half Fast Velo presented by Ninkasi
26 Caan Zarosinski Half Fast Velo presented by Ninkasi
27 David Rosen Half Fast Velo presented by Ninkasi
DNF Jonathan Irick Rapha Racing NW
DNF Craig Austin Half Fast Velo presented by Ninkasi
DNF Nate Magaret Rapha Racing NW
DNF Alex Accetta Stumptown Cycling Club
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 3   Cat 3: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jay Rishel
2 Murray Carlisle Rebound/Tireless Velo
3 Jimmy Gantz Team Oregon presented by Laurelwood
4 Matt Schwartz
5 Michael Girard Portland Velo
6 Matthew Westermeyer
7 Tony Daversa Filth and Fury
8 Daniel Gonzalez Team S+M
9 Matt D'elia Portland Velo
10 Jeff Boehlke The Spokesmen
11 Steve Williams Buy Local Cycling
12 Luke Sosnowski
13 David Rasca Buy Local Cycling
14 Ryan Francesconi Team Oregon presented by Laurelwood
15 Matthew Smith Hammer Velo
16 Keith Levesque Rogue
17 Christopher Smith Hammer Velo
18 Gabe Doebler
19 Lloyd Connelly DNR Cycling
20 Derek Mccammon Half Fast Velo presented by Ninkasi
21 Jay Wisowaty Sprout Cycles/Lucky Lab
22 Kenneth Pace Team S+M
23 Mike Rabinowitz Rebound/Tireless Velo
24 Todd Lewis
25 Mike Abel Team Oregon presented by Laurelwood
26 David Pryor
27 Mark Widlund The Spokesmen
28 Chris Nelson Green Submarine Records
29 Jason Hobson Half Fast Velo presented by Ninkasi
30 Kirk Edwards Therapeutic Associates PDX Cycling
31 Salvatore Bondi Portland Bicycle Studio
32 Amit Kobrowski
33 Peter Casey
34 Eric Wittinger
35 Chris Brannen Team S+M
36 Tom Strodtbeck bicycleattorney.com
37 Paul Formiller Portland Velo
38 Chad Butler Hapi-Go!
39 Roger Meier Cyclepath Racing
40 Rob Russell SWEAT360
41 Jason Zadow Filth and Fury
42 Trig Rogers bicycleattorney.com
43 Rob Anderson Team Oregon presented by Laurelwood
44 Paul Hamerton-kelly Stumptown Cycling Club
45 Michael Dehner
46 John Lombard Team Oregon presented by Laurelwood
47 Matthew s Martel Pacific Power Blue Sky
48 Ryan Smith Ironclad Performance Wear
49 Judson Mccauley The Spokesmen
50 Brad Sigurdson CAPA-Soraz Racing
51 Ile Powell Team S+M
52 Antonio Castaneda
53 Ryan Linville
54 Sam Shiffman Portland Velo
55 Judd Eustice Team S+M
56 Matt Wilkin Team S+M
57 Michael Kender Portland Velo
58 Eric D. Mcmurtry Bellovaci United
59 Aaron Zarosinski Half Fast Velo presented by Ninkasi
60 Eddie Wang River City Bicycles
61 Sean Denney bicycleattorney.com
62 Guy Smith
63 Scott Ahrens
64 Eric Stouck Half Fast Velo presented by Ninkasi
DNF David Cowperthwaite Team Oregon presented by Laurelwood
DNF Ian Penner Half Fast Velo presented by Ninkasi
Finishers: Cat 3: 7   Cat 4: 3   Cat 5: 2   Cat ?: 54  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dan Anderson
2 Raymond Crepeau
3 Rob Thompson Ironclad Performance Wear
4 Sean Stroup Beermongers Cycle Club
5 Peter Gutwald HPC/RPM Mortgage
6 Dylan Cernitz Half Fast Velo presented by Ninkasi
7 Scott Trautman Camas Bike and Sport
8 David Hewett The Spokesmen
9 Tim Shannon
10 Chris j Zanger
11 David Lofstead Rebound/Tireless Velo
12 Sean Rees Cyclepath Racing
13 Ryan Morrisey The Spokesmen
14 Gregg Rice Team Lazy Tarantulas
15 Greg Gramstad Rebound/Tireless Velo
16 Mark Langston Beaverton Bicycle Club
17 Bob Croucher Rebound/Tireless Velo
18 Freddy Tincher Bridgetown Velo
19 Tim Goss Rebound/Tireless Velo
20 Jarod Seaman Buy Local Cycling
21 Rick Boston
22 Topher Mcgarry Stumptown Cycling Club
23 Steve Kresl
24 John Prosser Pacific Power Blue Sky
25 Aaron Even Therapeutic Associates PDX Cycling
26 Matt James Portland Velo
27 Simon Robins
28 Bernard Acevedo
29 John Porter Bellovaci United
30 Peter Rueegger Team Mudman
31 Terry Campbell Beermongers Cycle Club
32 Matthew Cordeiro
33 Steven Westberg WebCyclery.com
34 Tom Palke Team Mudman
35 Charles Barrett
36 James Webb Beaverton Bicycle Club
37 Devin Bailly Stumptown Cycling Club
38 Nick Hodson Team Lazy Tarantulas
39 Dwayne King Portobello-A Better Cycle
40 Michael Kosmala Team S+M
41 John Martin Team Lazy Tarantulas
42 Erick Nelson Portobello-A Better Cycle
43 R dean Bailey Beaverton Bicycle Club
44 Josh Spivey
45 Tom Cordier Pacific Power Blue Sky
46 Matt Haughey Buy Local Cycling
47 Chris Blem Team Lazy Tarantulas
48 Mark Castle Portland Velo
49 Brandon Cornejo Portland Velo
50 Chris Roberts
51 Jamie Gilchrist Portland Velo
52 Joey French Team Slow
53 Chris Cortez Team Oregon presented by Laurelwood
54 Joe Gomez Team Mudman
55 Rich Hannah Team Mudman
56 Jamie Laird Team Oregon presented by Laurelwood
57 Mark Mandigo Hammer Velo
58 Oliver Fritsch
59 Clayton Alleln
60 Jerod Cottrill Rebound/Tireless Velo
61 Alex Croy The Spokesmen
62 Thomas j Meier
63 Steven Soto
64 Chris Valencia
65 Rolf Kraus
66 Troy Theriot Team Lazy Tarantulas
67 Jesse Lopez Team Highlander
68 Neil Carpenter
69 Bjoern Brunner
70 Robyn Pfeifer Athletes Lounge Cycling Team
71 Paul Schripper
DNF Paul Souders
DNF Marcus Marjama Rebound/Tireless Velo
DNF Bob Crow Team Lazy Tarantulas
DNF Matthew Case
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 9   Cat 5: 2   Cat ?: 63  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 William Goritski Rebound/Tireless Velo
2 Johnny Vergis Cyclepath Racing
3 Joseph Hoerner West End Bikes/Specialized
4 William Zale West End Bikes/Specialized
5 Chris Tauscher Rebound/Tireless Velo
6 Daniel Melkonian Mountain View Cycles/Subway
7 Clint Ebert bicycleattorney.com
8 Stephen Hemminger Team Oregon presented by Laurelwood
9 Jay Palubeski Bend Memorial Clinic Total Care Rac
10 Tim Ellerbruch
11 Richard Desmond Evolution Racing Team
12 John Napier Camas Bike and Sport
13 Jon Gornick Pacific Power Blue Sky
14 Hugh Givens bicycleattorney.com
15 Nathaniel Wells
16 John Nicholas DNR Cycling
17 Christopher Luby
18 Bill Carslay
19 Charles Linke
20 Mitch Gold Portland Velo
21 Colonel Reynolds Boneyard Cycling
22 David Smith Showers Pass
DNF Robert Huff Half Fast Velo presented by Ninkasi
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 19  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ron Strasser Team S+M
2 Terry Atwood Portland Velo
3 Robert Fox
4 Malcolm Johnson Portland Velo
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cindy Lewellen
2 Erin Playman Gentle Lovers
3 Amy Rice Team Lazy Tarantulas
4 Sarah Tisdale Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
5 Eileen Kelly-foulston
6 Lindsay Kandra West Coast Women's Cycling p/b Nink
7 Jennifer Johnson
8 Sarah Eustis bicycleattorney.com
9 Becky Rice Team Lazy Tarantulas
10 Holly Kotsovos Rebound/Tireless Velo
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elsa Bro Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
2 Sara Labarge Sweetpea Ladies Auxiliary
3 Kathleen Martin Team Lazy Tarantulas
4 Amanda Gilchrist Sweetpea Ladies Auxiliary
5 Tess Weir RAO/Imperial River Racing
6 Katina Fischer Camas Bike and Sport
Finishers: Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Karen Goritski Rebound/Tireless Velo
2 Lora Melkonian Mountain View Cycles/Subway
3 Maggie Rising Portland Velo
4 Lynda Palubeski WebCyclery.com
5 Martina Ralle Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
6 Renata Hahn Team Rose City
7 Leslie Carlson Sweetpea Ladies Auxiliary
8 Bonnie Rosenfeld Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cameron Beard
2 Tim Reinhart River City Bicycles
3 Sean Eslinger StudioNINE30-Toyota of Bend Race Te
4 Byron Breeden Guinness Cycling Team
5 David Heddy Joe Bike
6 Andrew Hawley Lost Highway
7 Andrew Yeoman
8 Robert k Brown
9 Killian Bailey Beaverton Bicycle Club
10 Daniel Kappes
11 Ryan Oconnell Trusty Switchblade
12 Joe Dengel West End Bikes/Specialized
13 Shawn Cecotti Team Oregon presented by Laurelwood
14 David Sterry Green Submarine Records
15 Adam Oliver Hutch's-Co-Motion
16 Christian Reed Green Submarine Records
17 Kevin Bernstein CAPA-Soraz Racing
18 John Baldwin Half Fast Velo presented by Ninkasi
19 Patrick Croasdaile Team S+M
20 John Ayres bicycleattorney.com
21 Todd Stewart
22 Drew Coleman Hammer Velo
23 Jonathan Miller Team Lazy Tarantulas
24 Mike Tomlinson
25 Brison Monroe Capitol Velo
26 Adam Engelmeyer
DNF Cole Lalomia Portland State University
DNF Robert Thayer bicycleattorney.com
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 3   Cat 4: 4   Cat 5: 2   Cat ?: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Luke Demoe
2 Leland Gilmore
3 Brett Luelling Portland Bicycle Studio
4 Samuel Nicoletti Gentle Lovers
5 Matt Hutchinson Portland Bicycle Studio
6 Ian Eglitis Human Powered
7 David Boerner Ruckus Test Team
8 Brian Kesselman Cyclesport.com
9 Jeremy Russell bicycleattorney.com
10 Sal Collura SLOCUM Race Team
11 Adam Schwind
12 John Lin Hammer Velo
13 Daniel Evans
14 Brooke Hoyer Rebound/Tireless Velo
15 Scott Barker
16 David Burke Trailhead Coffee Roasters
17 Samuel Rosenberg Hutch's-Co-Motion
18 Tyler Bump Portobello-A Better Cycle
19 Shawn Small Ruckus Test Team
20 Taylor Bushnell Tensegrity PT Cycling
21 Jackson Broshear
22 Rich Rosko Hammer Velo
23 Dave Messenheimer Green Submarine Records
24 Matt Radich Dr Will Bar
25 John Gulick Green Submarine Records
26 Reed Avery
27 Juston Manville
28 Craigan Usher
29 Scott Gerwig
30 Jeremy Zane
31 Megan Weaver River City Bicycles
32 Lloyd Connelly DNR Cycling
33 Sean Stroup Beermongers Cycle Club
34 Erik Denninghoff DNR Cycling
35 Mark Biedrzycki
36 David Hart Half Fast Velo presented by Ninkasi
37 Sean Rees Cyclepath Racing
38 Eddie Wang River City Bicycles
39 Steven Westberg WebCyclery.com
40 Ryan Smith Hammer Velo
41 Christopher Burge
42 Justin Drawbert Trailhead Coffee Roasters
43 Paul Kanz
44 Rob Chapman Metropolis Cycle Repair
45 Erin Playman Gentle Lovers
46 Carson Westberg WebCyclery.com
47 Meagan Masten Upper Echelon Fitness: Sports Medic
DNF Ken Hahn
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 7   Cat 4: 3   Cat 5: 3   Cat ?: 33  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Julie Krasniak Rapha Focus
2 Beth Ann orton Team S+M
3 Rhonda Morin Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
4 Anna Christiansen Ironclad Performance Wear
5 Sara Fletcher West Coast Women's Cycling p/b Nink
6 Alexandra Burton Upper Echelon Fitness: Sports Medic
7 Elise Huggins Upper Echelon Fitness: Sports Medic
8 Kristi Carver Upper Echelon Fitness: Sports Medic
9 Jen Powell
10 Margie Bradway Team S+M
11 Rachel Bagley
12 Meagan Masten Upper Echelon Fitness: Sports Medic
13 Stephanie Chase Upper Echelon Fitness: Sports Medic
14 Heather Vanvalkenburg Upper Echelon Fitness: Sports Medic
15 Elaine Bothe Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
16 Erin Goodall Sizzle Pie Cycling p/b Veloforma
DNF Laura Trace
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 5   Cat 4: 2   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stefanie Bergh Upper Echelon Fitness: Sports Medic
2 Shelley Dunlop Portland State University
3 Jeanne Beko Athletes Lounge Cycling Team
4 Courtney Gould Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
5
6 Kate Ayres
7 Amy Vantassel
8 Emily Mckissock Rebound/Tireless Velo
9 Sarah Logiudice Upper Echelon Fitness: Sports Medic
10 Robin Gumpert Filth and Fury
11 Jennifer Haliewicz Trusty Switchblade
12 Erinne Goodell Team Slow
13 Ellene Smith Team Dirt/Mudslinger Events
14 Jenn Pereau Trusty Switchblade
15 Georgann Shinn
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stephanie Hahn
2 Suzy Renn Team Slow
3 Katie Ahrens
4 Heather Johnson Beaverton Bicycle Club
5 Marie Major Rebound/Tireless Velo
6 Cammia Kalimanis
7 Julie Westlin-naigus Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
8 Krissy Brunsman Green Submarine Records
9 Laura Davies
10 Traci D'elia Sweetpea Ladies Auxiliary
11 Michelle Week
12 Kristin Bott Team Slow
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 11