Log In

Team Overview: WebCyclery.com

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Bellingham BMX (Oct 13 2018)

Wally Hockman Master Men B (40+) 25 / 27

Psychocross (Nov 26 2017)

Dan Davis Masters Men 50+ 5 / 7

OBRA State Champs at Corn Cross (Nov 19 2016)

Dan Davis Masters 50+ 32 / 39
Jennelle Holmes Junior Women 15-16 4 / 4
Jennelle Holmes Elite Junior Women 15-16 4 / 4
Jennelle Holmes Elite Junior Women 4 / 4

River City Bicycles Cyclocross Crusade #8 (Nov 13 2016)

Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ 1/2 2 / 17
Jennelle Holmes Elite Junior Women 2 / 2
Dan Davis Masters 50+ 46 / 68
Wally Hockman Masters 35+ Category 3 73 / 74

River City Bicycles Cyclocross Crusade #7 (Nov 6 2016)

Jennelle Holmes Elite Junior Women 4 / 4
Dan Davis Masters 50+ 45 / 71

Psycho Cross: Pyscho Cross #2 (Nov 5 2016)

Kyle Gorman Men 50+ 4 / 5

River City Bicycles Cyclocross Crusade #6 (Oct 30 2016)

Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ 1/2 2 / 27
Gary Klingler Masters 60+ 5 / 15
Matt Reeves Masters 35+ 1/2 33 / 37
Dan Davis Masters 50+ 46 / 58
Wally Hockman Masters 35+ Category 3 16 / 73

River City Bicycles Cyclocross Crusade #5 (Oct 29 2016)

Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ 1/2 2 / 28
Gary Klingler Masters 60+ 5 / 19
Matt Reeves Masters 35+ 1/2 45 / 51
Dan Davis Masters 50+ 62 / 70
Wally Hockman Masters 35+ Category 3 50 / 99
Kyle Gorman Masters 35+ Category 3 93 / 99

CrossWord CX Challenge (Oct 22 2016)

Wally Hockman Masters 35+ Category 3 17 / 45

River City Bicycles Cyclocross Crusade #4 (Oct 16 2016)

Dan Davis Masters 50+ 42 / 55
Wally Hockman Masters 35+ Category 3 40 / 53

River City Bicycles Cyclocross Crusade #3 (Oct 15 2016)

Jennelle Holmes Women 3 5 / 8

River City Bicycles Cyclocross Crusade #2 (Oct 9 2016)

Jennelle Holmes Elite Junior Women 2 / 2
Dan Davis Masters 50+ 46 / 71

River City Bicycles Cyclocross Crusade #1 (Oct 8 2016)

Dan Davis Masters 50+ 57 / 83

Portland Trophy Cup #5 (Oct 4 2016)

Wally Hockman Masters Men 1/2 6 / 7

MBSEF Thrilla Cyclocross Series #5 (Sep 28 2016)

Dan Davis 50+ Men 9 / 12
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ 1/2 1 / 4
Matt Reeves Masters 35+ 1/2 10 / 13
Gary Klingler 60+ Men 1 / 5
Aaron Goodwin Masters 35+ 3 2 / 23
Aaron Tarnow Masters 35+ 3 11 / 23

Battle at Barlow (Sep 25 2016)

Jennelle Holmes Women 3 7 / 7

Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi (Sep 24 2016)

Calvin Nary Junior Men 3/4/5 35 / 42
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ 1/2 2 / 13
Matt Reeves Masters 35+ 1/2 13 / 29
Calvin Nary Junior Men 10-12 12 / 16

MBSEF Thrilla Cyclocross Series #4 (Sep 21 2016)

Dan Davis 50+ Men 7 / 12
Matt Reeves Masters 35+ 1/2 11 / 14
Gary Klingler 60+ Men 1 / 8
Aaron Goodwin Masters 35+ 3 1 / 16
Kyle Gorman Masters 35+ 3 15 / 16

Ride Hard Finish Thirsty Day Two (Sep 18 2016)

Matt Reeves Masters 35+ 1/2 6 / 13
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+1/2 1 / 5
Dan Davis Masters 50+ 9 / 11
Aaron Goodwin Masters 35+ 3 1 / 16
Gary Klingler Masters 60+ 1 / 8

Ride Hard Finish Thirsty Day One (Sep 17 2016)

Matt Reeves Masters 35+ 1/2 11 / 11
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+1/2 2 / 5
Dan Davis Masters 50+ 11 / 14
Aaron Goodwin Masters 35+ 3 1 / 13
Gary Klingler Masters 60+ 2 / 9

Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross (Sep 17 2016)

Jennelle Holmes Women 3 5 / 6

MBSEF Thrilla Cyclocross Series #3 (Sep 14 2016)

John Rollert Masters 35+ 1/2 2 / 21
Matt Reeves Masters 35+ 1/2 10 / 21
John Rollert Masters 35+ 1/2 19 / 21
Gary Klingler 60+ Men 1 / 6
Aaron Goodwin Masters 35+ 3 1 / 31
Aaron Tarnow Masters 35+ 3 7 / 31
Kyle Gorman Masters 35+ 3 27 / 31

Corn Cross (Sep 11 2016)

Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ 1/2 2 / 6

GP Het Meer CX (Sep 10 2016)

Dan Davis Masters 50+ 35 / 53

MBSEF Thrilla Cyclocross Series (Sep 7 2016)

Dan Davis 50+ Men 8 / 13
Aaron Goodwin Men 3 7 / 11
Aaron Tarnow Masters 3 35+ 7 / 33
John Rollert Masters 35+ 1/2 4 / 23
Matt Reeves Masters 35+ 1/2 14 / 23
Dan Davis Masters 35+ 1/2 23 / 23
Gary Klingler 60+ Men 1 / 8
Jennelle Holmes Women 3 4 / 4

MBSEF Thrilla Cyclocross Series (Aug 31 2016)

John Rollert Masters 35+ 1/2 3 / 16
Matt Reeves Masters 35+ 1/2 8 / 16
Gary Klingler Masters 60+ 1 / 10
Aaron Tarnow Masters 35+ 3 14 / 27
Brian Smith Masters 35+ 3 27 / 27

OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy (Nov 21 2015)

Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 1 / 9

Cross Crusade: Portland International Raceway Day Two (Nov 15 2015)

Aaron Tarnow Masters 35+ B 35 / 96
Dan Davis Masters 50+ 30 / 58
Brian Smith Masters 50+ 33 / 58

Cross Crusade: Portland International Raceway Day One (Nov 14 2015)

Aaron Tarnow Masters 35+ B 15 / 91
Drew Holmes Masters 35+ B 72 / 91
Brian Smith Masters 50+ 37 / 60
Dan Davis Masters 50+ 49 / 60

Cross Crusade: Barton Park (Nov 8 2015)

Aaron Tarnow Masters 35+ B 7 / 81
Dan Davis Masters 50+ 42 / 63

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 1 2015)

Brian Smith Singlespeed 37 / 53
Jennelle Holmes Junior Women 7 / 23
Jennelle Holmes Junior Women 13-14 3 / 7
Matt Reeves Masters 35+ A 27 / 59
Aaron Tarnow Masters 35+ B 5 / 104
Brian Smith Masters 50+ 30 / 57
Dan Davis Masters 50+ 32 / 57

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 31 2015)

Matt Reeves Masters 35+ A 33 / 71
Aaron Tarnow Masters 35+ B 9 / 109
Drew Holmes Masters 35+ B 89 / 109
Dan Davis Masters 50+ 43 / 68
Brian Smith Masters 50+ 57 / 68
Jennelle Holmes Women B 12 / 22

Cross Crusade: Cascade Locks (Oct 18 2015)

Matt Reeves Masters 35+ A 53 / 72
Aaron Tarnow Masters 35+ B 36 / 84

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 17 2015)

Wally Hockman Masters 35+ A 17 / 19
Brian Smith Masters 50+ 19 / 34
Dan Davis Masters 50+ 21 / 34

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 11 2015)

Matt Reeves Masters 35+ A 28 / 88
Wally Hockman Masters 35+ A 79 / 88
Aaron Tarnow Masters 35+ B 33 / 96

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 10 2015)

Jennelle Holmes Junior Women 3 / 18
Jennelle Holmes Junior Women 13-14 1 / 6
Matt Reeves Masters 35+ A 37 / 88
Aaron Tarnow Masters 35+ B 11 / 122
Drew Holmes Masters 35+ B 105 / 122
Jennelle Holmes Women B 11 / 18

GPRM 2015: Heiser Farm (Oct 3 2015)

Jennelle Holmes Junior Women 4 / 19
Jennelle Holmes Junior Women 13-14 3 / 7
Drew Holmes Masters 35+ B 43 / 43
Jennelle Holmes Women B 5 / 5

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 5 (Sep 30 2015)

Jennelle Holmes Women B 3 / 5
John Rollert Masters Men 35+ A 6 / 18
Matt Reeves Masters Men 35+ A 12 / 18
Mike Olson Masters Men 35+ A 13 / 18
Aaron Tarnow Masters Men B 35+ 7 / 19
Brian Smith Masters Men B 35+ 14 / 19
Dan Davis Masters Men B 35+ 16 / 19
Gary Klingler Men 60+ 4 / 7
Stephanie Uetrecht Women A 4 / 11

Battle at Barlow (Sep 27 2015)

Wally Hockman Masters Men A 35+ 27 / 39

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 4 (Sep 23 2015)

Mike Olson Masters Men 35+ A 13 / 18
Matt Reeves Masters Men B 35+ 2 / 27
Dan Davis Masters Men B 35+ 20 / 27
Brian Smith Masters Men B 35+ 23 / 27
Stephanie Uetrecht Women A 4 / 8

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 23 2015)

Wally Hockman Singlespeed 15 / 23

Hop Cross at Rogue Farms (Sep 20 2015)

Wally Hockman Masters 35+ A 4 / 7

Ride Hard Finish Thirsty Day Two (Sep 20 2015)

Jennelle Holmes Women B 7 / 7
Matt Reeves Men B 2 / 4
Matt Reeves Masters Men B 35+ 1 / 27
Drew Holmes Masters Men B 35+ 21 / 27
Aaron Tarnow Masters Men B 35+ 27 / 27
Brian Smith Masters Men 50+ 9 / 13
Dan Davis Masters Men 50+ 11 / 13

Ride Hard Finish Thirsty Day One (Sep 19 2015)

Jennelle Holmes Women B 6 / 6
Brian Smith Masters 50+ 8 / 13
Dan Davis Masters 50+ 10 / 13
Matt Reeves Masters B 35+ 1 / 28
Aaron Tarnow Masters B 35+ 25 / 28

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 3 (Sep 16 2015)

Jennelle Holmes Women B 10 / 11
Mike Olson Masters Men 35+ A 16 / 21
John Rollert Masters Men 35+ A 20 / 21
Matt Reeves Masters Men B 35+ 1 / 31
Aaron Tarnow Masters Men B 35+ 7 / 31
Dan Davis Masters Men B 35+ 24 / 31
Brian Smith Masters Men B 35+ 25 / 31
Stephanie Uetrecht Women A 2 / 8

Junior Cross Series @ Corn Cross (Sep 13 2015)

Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 1 / 4

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 2 (Sep 9 2015)

Stephanie Uetrecht Women A 4 / 11
John Rollert Masters Men 35+ A 6 / 24
Mike Olson Masters Men 35+ A 20 / 24
Aaron Tarnow Masters Men B 35+ 9 / 44
Brian Smith Masters Men B 35+ 29 / 44
Dan Davis Masters Men B 35+ 33 / 44

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 1 (Sep 2 2015)

Stephanie Uetrecht Women A 2 / 10
Matt Reeves Men B 35+ 2 / 43
Aaron Tarnow Men B 35+ 12 / 43
Brian Smith Men B 35+ 27 / 43
John Rollert Men A 35+ 16 / 21

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 9 2014)

Gary Klingler Masters 60+ 1 / 28
Drew Holmes Masters 35+ B 82 / 96
Brian Smith Masters 50+ 29 / 73
Dan Davis Masters 50+ 31 / 73
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 2 / 30

OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm (Nov 8 2014)

Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 1 / 9
Drew Holmes Masters 35+ B 38 / 42
Jennelle Holmes Junior Women 13-14 2 / 6

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 2 2014)

Gary Klingler Masters 60+ 1 / 16
John Rollert Masters 35+ A 3 / 61
Aaron Tarnow Masters 35+ B 39 / 92
Brian Smith Masters 50+ 41 / 72
Dan Davis Masters 50+ 43 / 72
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 1 / 55
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 1 / 55

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Nov 1 2014)

Gary Klingler Masters 60+ 1 / 18
Jennelle Holmes Junior Women 13-14 3 / 8
John Rollert Masters 35+ A 2 / 72
Aaron Tarnow Masters 35+ B 53 / 116
Brian Smith Masters 50+ 43 / 74
Dan Davis Masters 50+ 53 / 74
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 1 / 27

Cross Crusade: WA County Fairgrounds (Oct 26 2014)

Jennelle Holmes Junior Women 4 / 32
Gary Klingler Masters 60+ 5 / 28
Jennelle Holmes Junior Women 13-14 1 / 8
Brian Smith Masters 50+ 27 / 74
Dan Davis Masters 50+ 32 / 74
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 1 / 20

Cross Crusade: Heron Lakes (Oct 19 2014)

Gary Klingler Masters 60+ 2 / 28
John Rollert Masters 35+ A 11 / 98
Aaron Tarnow Masters 35+ B 84 / 133
Kyle Gorman Masters 35+ B 125 / 133
Dan Davis Masters 50+ 36 / 75
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 1 / 30

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 12 2014)

Gary Klingler Masters 60+ 3 / 20
John Rollert Masters 35+ A 3 / 84
Aaron Tarnow Masters 35+ B 50 / 119
Drew Holmes Masters 35+ B 103 / 119
Dan Davis Masters 50+ 40 / 74
Brian Smith Masters 50+ 46 / 74
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 2 / 26

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 11 2014)

Gary Klingler Masters 60+ 1 / 27
Jennelle Holmes Junior Women 13-14 2 / 7
Wally Hockman Masters 35+ A 77 / 84
John Rollert Masters 35+ A 80 / 84
Aaron Tarnow Masters 35+ B 35 / 120
Drew Holmes Masters 35+ B 109 / 120
Brian Smith Masters 50+ 40 / 74
Dan Davis Masters 50+ 47 / 74
Mike Reightley Masters 50+ 62 / 74
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 1 / 30

GPRT: Heiser Farms CX (Oct 4 2014)

Wally Hockman Masters 35+ A 16 / 41
Drew Holmes Masters 35+ B 52 / 57
Jennelle Holmes Junior Women 13-14 2 / 5

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 5 (Oct 1 2014)

John Rollert Men A 5 / 24
Ryder Uetrecht Junior Men (12-18) 5 / 13
Aaron Tarnow Masters Men B 35+ 6 / 33
Brian Smith Masters Men B 35+ 28 / 33
Gary Klingler Men 60+ 1 / 6
Mike Reightley Men 50+ 12 / 14
Stephanie Uetrecht Women A 1 / 8

Battle at Barlow (Sep 28 2014)

Gary Klingler Masters 60+ 1 / 14
Wally Hockman Masters 35+ A 18 / 35
Dan Davis Masters 50+ 32 / 44

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 4 (Sep 24 2014)

John Rollert Men A 14 / 17
Ryder Uetrecht Junior Men (12-18) 3 / 12
Gary Klingler Men 60+ 1 / 5
Stephanie Uetrecht Women A 2 / 7
Aaron Tarnow Men B 35+ 14 / 32
Drew Holmes Men B 35+ 26 / 32
Brian Smith Men B 35+ 28 / 32
Robert Uetrecht Men A 35+ 22 / 23
Jennelle Holmes Junior Women (12-18) 2 / 5

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #4 (Sep 23 2014)

Wally Hockman Singlespeed 6 / 27

Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Day Two (Sep 21 2014)

Gary Klingler Masters Men 60+ 1 / 7
Aaron Tarnow Masters Men B 35+ 11 / 24
Stephanie Uetrecht Women A 2 / 4
Dan Davis Masters Men 50+ 12 / 20
Brian Smith Masters Men 50+ 14 / 20

Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Day One (Sep 20 2014)

Aaron Tarnow Masters Men B 35+ 13 / 23
Brian Smith Masters Men 50+ 15 / 24
Dan Davis Masters Men 50+ 16 / 24
Mike Reightley Masters Men 50+ 21 / 24

GPRT: Zaaldercross (Sep 20 2014)

Gary Klingler Masters 60+ 1 / 11
Jennelle Holmes Junior Women 13-14 1 / 8
Drew Holmes Masters 35+ B 48 / 55
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 1 / 11

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 3 (Sep 17 2014)

John Rollert Men A 18 / 19
Ryder Uetrecht Junior Men (12-18) 10 / 11
Uetrecht Robert Masters Men 35+ A 10 / 26
Tarnow Aaron Masters Men B 35+ 14 / 38
Holmes Drew Masters Men B 35+ 24 / 38
Smith Brian Masters Men B 35+ 25 / 38
Gorman Kyle Masters Men B 35+ 28 / 38
Gary Klingler Men 60+ 1 / 8
Uetrecht Stephanie Women A 2 / 5
Jennelle Holmes Junior Women (12-18) 1 / 7
Mike Reightley Men 50+ 10 / 13

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #3 (Sep 16 2014)

Wally Hockman Singlespeed 8 / 25

Hood River Double Cross Day Two (Sep 14 2014)

Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 1 / 11
Ryder Uetrecht Junior Men 10-12 1 / 17
Drew Holmes Masters 35+ B 33 / 41
Jennelle Holmes Junior Women 13-14 1 / 7

GPRT: Hood River Double Cross Day One (Sep 13 2014)

Gary Klingler Masters 60+ 4 / 10
Ryder Uetrecht Junior Men 10-12 1 / 12
Ryder Uetrecht Junior Men Overall 6 / 22
Jennelle Holmes Junior Women 13-14 1 / 4
Aaron Tarnow Masters 35+ B 43 / 56
Drew Holmes Masters 35+ B 52 / 56
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 1 / 12
Jennelle Holmes Junior Women Overall 1 / 10

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 2 (Sep 10 2014)

John Rollert Men A 17 / 19
Ryder Uetrecht Junior Men (12-18) 4 / 10
Stephanie Uetrecht Women A 2 / 7
Robert Uetrecht Masters Men 35+ A 27 / 28
Gary Klingler Men B 35+ 15 / 44
Aaron Tarnow Men B 35+ 17 / 44
Kyle Gorman Men B 35+ 30 / 44
Brian Smith Men B 35+ 34 / 44
Drew Holmes Men B 35+ 36 / 44
Jennelle Holmes Junior Women (12-18) 4 / 6

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 1 (Sep 3 2014)

Ryder Uetrecht Junior Men (12-18) 4 / 8
Robert Uetrecht Masters Men 35+ A 3 / 25
Bonnie Rosenfeld Masters Men B 35+ 23 / 44
Matthew S martel Masters Men B 35+ 32 / 44
Mike Abel Masters Men B 35+ 37 / 44
John Karod Masters Men B 35+ 40 / 44
Mike Abel Women A 3 / 10
Adrian Cote Junior Women (12-18) 3 / 5

Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross (Dec 14 2013)

Steven Westberg Master 35+ B 12 / 17
Carson Westberg Junior Men 4 / 20

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Dec 8 2013)

Dan Davis Master 50+ 21 / 26
Kyle Gorman Master 35+ B 31 / 41
Steven Westberg Master 35+ B 37 / 41
Carson Westberg Junior Men 9 / 21

Deschutes Brewery Cup (Dec 7 2013)

Steve Westberg Men Master 45+ 22 / 30
Dan Davis Men Master 55+ 8 / 19

Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross (Dec 1 2013)

Steven Westberg Master 35+ B 22 / 25
Carson Westberg Junior Men 4 / 21

Redmond Golf Cross (Nov 30 2013)

Kyle Gorman Masters 35+ B 8 / 10

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 24 2013)

Dan Davis Master 50+ 20 / 41
Kyle Gorman Masters 35+ B 50 / 61

Cross Crusade: Barton Park (Nov 17 2013)

Dan Davis Master 50+ 32 / 54
Carson Westberg Junior Men 7 / 66
John Rollert Masters 35+ A 3 / 64
Steven Westberg Masters 35+ B 78 / 94

Fazio Farms CX Part Deux (Nov 16 2013)

Steven Westberg Master 35+ B 12 / 13

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 10 2013)

Dan Davis Master 50+ 50 / 73
Steven Westberg Singlespeed 65 / 93
Lisa Belair-sullivan Singlespeed 78 / 93
Carson Westberg Junior Men 5 / 69
John Rollert Masters 35+ A 7 / 81
Thomas Hainisch Masters 35+ A 66 / 81
Steven Westberg Masters 35+ B 78 / 92

OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 9 2013)

Carson Westberg Junior Men 13-14 7 / 20
Ryder Uetrecht Junior Men 10-12 2 / 19
Thomas Hainisch Masters 35+ A 8 / 40
Robert Uetrecht Masters 35+ A 9 / 40
Wally Hockman Masters 35+ A 29 / 40
Steven Westberg Masters 35+ B 43 / 53
Cynthia Engel Masters Women 35+ B 10 / 12
Stephanie Uetrecht Women A 8 / 22

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 3 2013)

Jennelle Holmes Junior Women 10-12 2 / 18
Carson Westberg Junior Men 13-14 8 / 31
Dan Davis Master 50+ 40 / 67
John Rollert Masters 35+ A 2 / 73
Robert Uetrecht Masters 35+ A 25 / 73
Thomas Hainisch Masters 35+ A 32 / 73
Wally Hockman Masters 35+ A 50 / 73
Drew Holmes Masters 35+ B 87 / 110
Steven Westberg Masters 35+ B 88 / 110
Stephanie Uetrecht Women A 19 / 38

Sandy/Boring Corn Cross (Nov 2 2013)

Thomas Hainisch Masters 35+ A 4 / 15
Steven Westberg Masters 35+ B 16 / 18

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Oct 27 2013)

Dan Davis Master 50+ 34 / 58
Brian Smith Master 50+ 39 / 58
Carson Westberg Junior Men 16 / 59
Ryder Uetrecht Junior Men 22 / 59
John Rollert Masters 35+ A 2 / 61
Thomas Hainisch Masters 35+ A 14 / 61

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 26 2013)

Steven Westberg Singlespeed 60 / 67
Jennelle Holmes Junior Women 10-12 3 / 7
Ryder Uetrecht Junior Men 10-12 2 / 22
Carson Westberg Junior Men 13-14 8 / 25
Gary Klingler Master 50+ 17 / 65
Brian Smith Master 50+ 29 / 65
Dan Davis Master 50+ 32 / 65
Mike Reightley Master 50+ 51 / 65
Kevin English Master 50+ 55 / 65
John Rollert Masters 35+ A 2 / 77
Robert Uetrecht Masters 35+ A 26 / 77
Thomas Hainisch Masters 35+ A 69 / 77
Aaron Tarnow Masters 35+ B 54 / 110
Kyle Gorman Masters 35+ B 61 / 110
Drew Holmes Masters 35+ B 85 / 110
Steven Westberg Masters 35+ B 92 / 110
Stephanie Uetrecht Women A 11 / 31

Cross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 20 2013)

Brian Smith Master 50+ 37 / 79
Mike Reightley Master 50+ 38 / 79
Dan Davis Master 50+ 47 / 79
Lisa Belair-sullivan Singlespeed 71 / 109
Carson Westberg Junior Men 13 / 81
John Rollert Masters 35+ A 10 / 94
Thomas Hainisch Masters 35+ A 35 / 94
Wally Hockman Masters 35+ A 72 / 94
Kyle Gorman Masters 35+ B 69 / 117
Steven Westberg Masters 35+ B 106 / 117

Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 19 2013)

Thomas Hainisch Masters 35+ A 4 / 14
Steven Westberg Master 35+ B 18 / 23
Carson Westberg Junior Men 4 / 19

Cross Crusade: Rainier (Oct 13 2013)

Ryder Uetrecht Junior Men 18 / 59
John Rollert Masters 35+ A 3 / 85
Robert Uetrecht Masters 35+ A 31 / 85
Wally Hockman Masters 35+ A 71 / 85
Drew Holmes Masters 35+ B 95 / 96

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 6 2013)

Jennelle Holmes Junior Women 4 / 23
Gary Klingler Master 50+ 28 / 72
Carson Westberg Junior Men 4 / 78
Ryder Uetrecht Junior Men 20 / 78
John Rollert Masters 35+ A 5 / 98
Robert Uetrecht Masters 35+ A 17 / 98
Wally Hockman Masters 35+ A 81 / 98
Aaron Tarnow Masters 35+ B 57 / 125
Drew Holmes Masters 35+ B 87 / 125

Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX (Oct 5 2013)

Cynthia Engel Masters Women 35+ B 3 / 9
Robert Uetrecht Masters 35+ A 10 / 24
Wally Hockman Masters 35+ A 23 / 24
Stephanie Uetrecht Women A 8 / 16
Ryder Uetrecht Junior Men 10-12 5 / 20
Carson Westberg Junior Men 13-14 4 / 19
Jennelle Holmes Junior Women 10-12 2 / 10
Steven Westberg Masters 35+ B 34 / 38
Drew Holmes Masters 35+ B 36 / 38

Thrilla Cyclocross Series #4 (Oct 3 2013)

Aaron Tarnow Men B 17 / 28
Carson Westberg Men B 20 / 28
Kyle Gorman Men B 40+ 13 / 30
Brian Smith Men B 40+ 22 / 30
Dan Davis Men B 40+ 25 / 30
Mike Reightley Men B 40+ 26 / 30
Jennelle Holmes Jr Wmn 12-18 1 / 2
Thomas Hainisch Men A 40+ 9 / 15
Cynthia Engel Wmn B 40+ 4 / 4

Battle At Barlow (Sep 29 2013)

Jennelle Holmes Junior Women 10-12 3 / 6
Wally Hockman Masters 35+ A 32 / 40
Thomas Hainisch Masters 35+ B 1 / 56
Drew Holmes Masters 35+ B 47 / 56

Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi (Sep 28 2013)

Thomas Hainisch Master 35+ B 40 / 41

Twilight Cyclocross Series #4 (Sep 23 2013)

Kyle Gorman Masters Men 40 + 7 / 12

Future Cross (Sep 22 2013)

Stephanie Uetrecht Women A 2 / 4
Thomas Hainisch Men B 35+ 1 / 11
Aaron Tarnow Men B 35+ 8 / 11
John Rollert Men A 35+ 1 / 17
Robert Uetrecht Men A 35+ 12 / 17
Brian Smith Men 50+ 8 / 14
Dan Davis Men 50+ 12 / 14
Dani Hinkley Beginner Women 10 / 12

Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard (Sep 21 2013)

Carson Westberg Men C 7 / 14
Stephanie Uetrecht Women A 4 / 8
Jennelle Holmes Junior Women 2 / 4
Thomas Hainisch Men B 35+ 1 / 15
Chad Lowe Men B 35+ 2 / 15
Kyle Gorman Men B 35+ 14 / 15
Aaron Tarnow Men B 35+ 15 / 15
John Rollert Men A 35+ 1 / 14
Robert Uetrecht Men A 35+ 11 / 14
Gary Klingler Men 50+ 7 / 16
Dan Davis Men 50+ 12 / 16
Brian Smith Men 50+ 13 / 16
Ryder Uetrecht Junior Men 5 / 9

Hood River Double Cross Day Two (Sep 15 2013)

Robert Uretrecht Masters 35+ A 36 / 36
Dan Davis Master 50+ 15 / 29
Brian Smith Master 50+ 23 / 29
Stephanie Uetrecht Women A 15 / 17
Steven Westberg Master 35+ B 32 / 38
Ryder Uetrecht Junior Men 10-12 2 / 17
Carson Westberg Junior Men 13-14 1 / 7
Jennelle Holmes Junior Women 10-12 2 / 8

Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross (Sep 14 2013)

Robert Uretrecht Masters 35+ A 24 / 49
Brian Smith Master 50+ 21 / 36
Stephanie Uetrecht Women A 15 / 20
Steven Westberg Master 35+ B 45 / 56
Thomas Hainisch Master 35+ B 53 / 56
Ryder Uetrecht Junior Men 10-12 2 / 16
Carson Westberg Junior Men 13-14 4 / 14
Steven Westberg Singlespeed 35 / 41
Thomas Hainisch Category B 4 / 17
Jennelle Holmes Junior Women 10-12 1 / 7

Thrilla Cyclocross Series #1 (Sep 12 2013)

Jennelle Holmes Jr Wmn (12-18) 4 / 4
Thomas Hainisch Men B 7 / 33
Aaron Tarnow Men B 32 / 33
Gary Klingler Men B 40+ 10 / 33
Derek Faller Men B 40+ 12 / 33
Brian Smith Men B 40+ 18 / 33
Kyle Gorman Men B 40+ 25 / 33
Dan Davis Men B 40+ 30 / 33
Mike Reightley Men B 40+ 31 / 33
Carson Westberg Jr Men (12-18) 3 / 9
John Rollert Men A 5 / 23

Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race (Sep 7 2013)

Wally Hockman Masters 35+ A 39 / 43
Steven Westberg Master 35+ B 43 / 51
Wally Hockman Singlespeed 23 / 43
Steven Westberg Singlespeed 37 / 43
Carson Westberg Junior Men 6 / 32

GPET: David Douglas CX #1 (Aug 31 2013)

Thomas Hainisch Beginner Men 1 / 43
Thomas Hainisch Category B 17 / 31
Brian Smith Masters 50+ 21 / 40
Steven Westberg Singlespeed 35 / 43
Carson Westberg Singlespeed 40 / 43
Carson Westberg Junior Men 5 / 39
Thomas Hainisch Masters 35+ C 1 / 80
Steven Westberg Masters 35+ B 54 / 61

USGP #8: Deschutes Brewery Cup (Dec 9 2012)

Dan Davis Master Men 45-99 37 / 51

USGP #7: Deschutes Brewery Cup (Dec 8 2012)

Robert Uetrecht Masters Men 35+ 31 / 47
Dan Davis Master Men 45-99 41 / 60
Brian Smith Master Men 45-99 42 / 60
Kyle Gorman Men Cat C 13 / 39
Stephanie Uetrecht Women Cat B 3 / 30

GPTB: Winter Cross (Dec 2 2012)

Steven Westberg Masters 35+ C 38 / 58
Donovan Birky Junior Men 3 / 16
Carson Westberg Junior Men 6 / 16

Psycho Cross/OBRA Championships (Dec 1 2012)

Robert Uetrecht MEN MAS 35+, A 7 / 14
Carson Westberg MEN JUNIOR 13-14 4 / 12
Steven Westberg MEN MAS 35+, C 7 / 19
Steven Westberg Fixed 1 / 2

Psycho Cross Series (Nov 25 2012)

Carson Westberg Singlespeed 9 / 10
Eric Birky MEN MAS 35+, B 12 / 13
Carson Westberg MEN JUNIOR 13-14 3 / 4
Steven Westberg MEN MAS 35+, C 5 / 12
Steven Westberg Fixed 1 / 1

The 2012 UCI Carousel Volkswagen Jingle Cross Rock Day 3 (Nov 18 2012)

Chip Schug Men 3 39 / 63

Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) (Nov 18 2012)

Stephanie Uetrecht Women A 7 / 34
Dan Davis Masters 50+ 29 / 66
Wally Hockman Masters 35+ A 51 / 88
Robert Uetrecht Masters 35+ A 80 / 88
Donovan Birky Junior Men 16 / 66
Carson Westberg Junior Men 23 / 66
Jennelle Holmes Junior Women 30 / 37

The 2012 UCI Carousel Volkswagen Jingle Cross Rock - Day 2 (Nov 17 2012)

Chip Schug Men 3 56 / 66

The UCI Carousel Volkswagen Jingle Cross Rock - Rock 1 (Nov 16 2012)

Chip Schug Men 3 45 / 59

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 11 2012)

Dan Davis Masters 50+ 23 / 46
Steven Westberg Masters 35+ C 51 / 154
John Rollert Masters 35+ A 3 / 62
Donovan Birky Junior Men 8 / 45
Carson Westberg Junior Men 14 / 45

GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 10 2012)

Stephanie Uetrecht Women A 2 / 17
Steven Westberg Masters 35+ C 37 / 57
Robert Uetrecht Masters 35+ A 13 / 34
Donovan Birky Junior Men 13 / 45
Carson Westberg Junior Men 25 / 45
Jennelle Holmes Junior Women 8 / 21

Cross Crusade: Barton Park (Nov 4 2012)

Dan Davis Masters 50+ 26 / 59
Brian Smith Masters 50+ 40 / 59
John Rollert Masters 35+ A 16 / 72
Donovan Birky Junior Men 10 / 49
Jennelle Holmes Junior Women 9 / 13

Cross Crusade: Deschutes Brewery #2 (Oct 28 2012)

Gary Klingler Masters 50+ 14 / 59
Dan Davis Masters 50+ 26 / 59
Brian Smith Masters 50+ 28 / 59
Wally Hockman Masters 35+ B 51 / 81
Kyle Gorman Masters 35+ B 70 / 81
Aaron Tarnow Masters 35+ B 74 / 81
Drew Holmes Masters 35+ B 81 / 81
Steven Westberg Masters 35+ C 32 / 109
John Rollert Masters 35+ A 5 / 57
Donovan Birky Junior Men 23 / 51
Carson Westberg Junior Men 30 / 51
Steven Westberg Singlespeed 48 / 75
Carson Westberg Singlespeed 57 / 75
Jennelle Holmes Junior Women 14 / 22
Angela Mart Masters Women 35+ A 21 / 21
Lynda Palubeski Masters Women 45+ 13 / 22

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Oct 27 2012)

Stephanie Uetrecht Women A 8 / 37
Dan Davis Masters 50+ 28 / 57
Gary Klingler Masters 50+ 29 / 57
Brian Smith Masters 50+ 32 / 57
Eric Birky Masters 35+ B 26 / 87
Wally Hockman Masters 35+ B 43 / 87
Kyle Gorman Masters 35+ B 64 / 87
Drew Holmes Masters 35+ B 72 / 87
David Thomason Masters 35+ B 82 / 87
Aaron Tarnow Masters 35+ B 85 / 87
Steven Westberg Masters 35+ C 80 / 126
John Rollert Masters 35+ A 3 / 69
Donovan Birky Junior Men 12 / 50
Jennelle Holmes Junior Women 15 / 24
Angela Mart Masters Women 35+ A 12 / 20
Lynda Palubeski Masters Women 45+ 5 / 20

Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) (Oct 21 2012)

Dan Davis Masters 50+ 35 / 72
Drew Holmes Masters 35+ B 126 / 128
Steven Westberg Masters 35+ C 52 / 217
John Rollert Masters 35+ A 10 / 103
Carson Westberg Junior Men 14 / 59
Donovan Birky Junior Men 17 / 59
Jennelle Holmes Junior Women 6 / 19

Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 20 2012)

Stephanie Uetrecht Women A 1 / 9
Gary Klingler Masters 50+ 4 / 20
Drew Holmes Masters 35+ B 27 / 34
Kyle Gorman Masters 35+ B 28 / 34
Steven Westberg Masters 35+ C 11 / 35
Robert Uetrecht Masters 35+ A 7 / 16
Donovan Birky Junior Men 7 / 41
Carson Westberg Junior Men 22 / 41
Jennelle Holmes Junior Women 10 / 16

Cross Crusade: Rainier (Oct 14 2012)

Wally Hockman Masters 35+ B 49 / 80
John Rollert Masters 35+ A 5 / 69
Donovan Birky Junior Men 18 / 43

GPTB: Ninkrossi (Oct 13 2012)

Stephanie Uetrecht Women A 5 / 16

Psycho Cross Series #2 (Oct 13 2012)

Gary Klingler Men Mas 50+ 3 / 7
Dan Davis Men Mas 50+ 5 / 7

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 7 2012)

Aaron Tarnow Masters 35+ B 64 / 138
Wally Hockman Masters 35+ B 128 / 138
John Rollert Masters 35+ A 6 / 93
Robert Uetrecht Masters 35+ A 30 / 93
Dan Wolnick Masters 35+ A 70 / 93
Donovan Birky Junior Men 15 / 55
Gary Klingler Master 50+ 19 / 77
Dan Davis Master 50+ 42 / 77
Jennelle Holmes Junior Women 5 / 18
Angela Mart Masters Women 35+ A 17 / 27
Lynda Palubeski Masters Women 45+ 5 / 25

GPTB: Heiser Farm CX (Oct 6 2012)

Stephanie Uetrecht Women A 3 / 9
Jennelle Holmes Junior Women 15 / 24
Donovan Birky Junior Men 17 / 55

Battle at Barlow (Sep 30 2012)

Wally Hockman Masters 35+ B 55 / 69
Donovan Birky Junior Men 18 / 64
Carson Westberg Junior Men 30 / 64
Jennelle Holmes Junior Women 13 / 26
Lynda Palubeski Masters Women 45+ 3 / 9

Redmond Golf Cross (Sep 29 2012)

Stephanie Uetrecht Women A 2 / 5
Eric Birky Masters 35+ B 6 / 13
Robert Uetrecht Masters 35+ A 3 / 11
Dan Davis Master 50+ 4 / 14
Brian Smith Master 50+ 9 / 14
Jennelle Holmes Junior Women 1 / 1

Fazio Farms CX p/b Ironclad (Sep 29 2012)

Carson Westberg Junior Men 3 / 8

WebCyclery Thrilla Cyclocross Series #2 (Sep 27 2012)

Aaron Tarnow Men B 12 / 21
Donovan Birky Men C 7 / 21
Dan Wolnick Men A 40+ 3 / 10
Eric Birky Men B 40+ 3 / 24
Kevin English Men B 40+ 8 / 24
Gary Klingler Men B 40+ 15 / 24
Dan Davis Men B 40+ 19 / 24
Brian Smith Men B 40+ 21 / 24
Kyle Gorman Men B 40+ 22 / 24

Future Cross (Sep 23 2012)

Birky Donovan Category C Men 5 / 8
Rollert John Men Cat A 6 / 15
Birky Donovan Junior Men 13-14 1 / 3
Westberg Carson Junior Men 13-14 2 / 3
Haidet Lance Junior Men 15-16 1 / 1
Wolnick Dan Men A Masters 35+ 2 / 21
Uetrecht Robert Men A Masters 35+ 4 / 21
Palubeski Lynda Women 45+ 2 / 7
Thorstrom Michelle Women 45+ 6 / 7
Hinkley Dani Women 45+ 7 / 7
Holmes Jennelle Junior Women 10-12 1 / 3
Uetrecht Stephanie Women Cat A 5 / 6
Uetrecht Ryder Junior Men 10-12 3 / 5
Palubeski Parker Junior Men 10-12 4 / 5
Micek Anton Junior Men 10-12 5 / 5
Davis Dan Masters Men 50+ 6 / 17
Smith Brian Masters Men 50+ 8 / 17
English Kevin Masters Men 50+ 15 / 17
Birky Eric Men B Masters 35+ 5 / 18
Holmes Drew Men B Masters 35+ 9 / 18
Tarnow Aaron Men B Masters 35+ 17 / 18

WebCyclery Thrilla Cyclocross Series #2 (Sep 20 2012)

Eric Birky Men B40+ 1 / 19
Brian Smith Men B40+ 13 / 19
Dan Davis Men B40+ 14 / 19
John Rollert Men A 5 / 15
Aaron Tarnow Men B 17 / 28
Donovan Birky Men C 9 / 26
Michelle Thorstrom Wmn C 3 / 9
Dani Hinkley Wmn C 9 / 9
Kyle Gorman Men C 40+ 2 / 11

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 19 2012)

Wally Hockman Men B 19 / 20

Double Cross Day Two (Sep 16 2012)

Stephanie Uetrecht Women A 4 / 15
Drew Holmes Master 35+ B 37 / 38
Jennelle Holmes Junior Women 10-120 5 / 7
Carson Westberg Junior Men 13-14 2 / 18
Donovan Birky Junior Men 13-14 4 / 18
Steven Westberg Master 35+ C 57 / 71
Kyle Gorman Master 35+ C 66 / 71
Dan Davis Master 50+ 13 / 26
Brian Smith Master 50+ 19 / 26
Lynda Palubeski Masters Women 45+ 2 / 9

GPTB: Double Cross #1 (Sep 15 2012)

Stephanie Uetrecht Women A 6 / 16
Drew Holmes Master 35+ B 24 / 36
Steven Westberg Masters 35+ C 36 / 50
Robert Uetrecht Masters 35+ A 15 / 30
Dan Wolnick Masters 35+ A 18 / 30
Brian Smith Master 50+ 25 / 30
Jennelle Holmes Junior Women 6 / 8
Donovan Birky Junior Men 9 / 24
Carson Westberg Junior Men 14 / 24
Ryder Uetrecht Junior Men 16 / 24
Greg Wolnick Junior Men 22 / 24
Lynda Palubeski Masters Women 45+ 2 / 10

WebCyclery Thrilla Cyclocross Series #1 (Sep 13 2012)

Cynthia Engel Women B 40+ 2 / 3
Alice Drobna Women A 2 / 2
Carson Westberg Jr Men 5 / 7
Gary Klingler Men A40+ 9 / 9
Eric Birky Men B40+ 2 / 27
Brian Smith Men B40+ 17 / 27
Dan Davis Men B40+ 27 / 27
John Rollert Men A 6 / 17
Aaron Tarnow Men B 12 / 28
Birky Donovan Men C 17 / 26

Lion of the Den (Sep 9 2012)

Chip Schug Men Cat 3 Open 19-99 12 / 14
Chip Schug Men Cat 1-2-3 Masters 40-99 22 / 27

GPTB: Het Meer CX Race (Sep 9 2012)

Steven Westberg Masters 35+ C 33 / 75
Carson Westberg Junior Men 8 / 22
Steven Westberg Singlespeed 39 / 48
Carson Westberg Singlespeed 46 / 48
Lynda Palubeski Masters Women 45+ 4 / 8

GPTB #1: David Douglas CX #1 (Sep 1 2012)

Stephanie Uetrecht Women A 6 / 14
Drew Holmes Master 35+ B 57 / 64
Robert Uetrecht Masters 35+ A 19 / 40
Steven Westberg Master 35+ C 34 / 86
Jennelle Holmes Junior Women 5 / 13
Carson Westberg Junior Men 7 / 21
Ryder Uetrecht Junior Men 10 / 21
Lynda Palubeski Masters Women 45+ 4 / 8

Chicago Cyclocross Cup New Year's Resolution Day 2 (Jan 1 2012)

Chip Schug Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 16 / 21
Chip Schug Men Cat 2/3 40 / 55

Chicago Cross Cup New Year's Resolution Day 1 (Dec 31 2011)

Chip Schug Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 25 / 41
Chip Schug Men Cat 2/3 61 / 79

USGP of Cyclocross Round #8 (Dec 11 2011)

Jay Palubeski Beginner Men 4 / 31
Lynda Palubeski Beginner Women 8 / 17
Dan Davis Master Men 45+ 42 / 46
John Rollert Singlespeed 5 / 34

USGP of Cyclocross (Dec 10 2011)

Gary Klingler Master Men 55+ 4 / 19
John Rollert Singlespeed 4 / 28
Jay Palubeski Beginner Men 2 / 43
Donovan Birky Junior Men 10-14 8 / 20
Lynda Palubeski Beginner Women 9 / 22
Jay Palubeski Master Men 45+ 34 / 57
Dan Davis Master Men 45+ 52 / 57

Psycho Cross (Nov 26 2011)

Steven Westberg Men Mas 35+ C 8 / 10
Wally Hockman Men B 2 / 6
Carson Westerberg Junior Men 7 / 12
Steven Westberg Fixed 2 / 2

GPMC: OBRA CX Champs/Psycho (Nov 19 2011)

Jay Palubeski Category B 9 / 19
Eric Birky Masters 35+ B 2 / 14
Drew Holmes Masters 35+ B 12 / 14
Steven Westberg Masters 35+ C 15 / 27
John Rollert Masters 35+ A 3 / 17
Tim Jones Masters 35+ A 6 / 17
Robert Uetrecht Masters 35+ A 14 / 17
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 1 / 9
Lynda Palubeski Women B 9 / 12

Cross Crusade #8 (Nov 13 2011)

Dan Davis Masters 50+ 36 / 58
Steven Westberg Masters 35+ C 124 / 192
Andrew Sargent Masters 35+ A 2 / 69
John Rollert Masters 35+ A 10 / 69
Carson Westberg Junior Men 32 / 44

CrossAflixion Cup (Nov 12 2011)

Dani Hinkley Beginner Women 8 / 10
Gary Klingler Masters 50+ 3 / 12
Dan Davis Masters 50+ 6 / 12
Jay Palubeski Masters 35+ B 4 / 23
Eric Birky Masters 35+ B 7 / 23
Drew Holmes Masters 35+ B 22 / 23
Stephanie Uetrecht Masters 35+ A Women 1 / 7
Donovan Birky Junior Men 4 / 11
Carson Westberg Junior Men 7 / 11
Jay Palubeski Category B 1 / 7
Aaron Tarnow Category B 6 / 7
Lynda Palubeski Category B 7 / 7
Tim Jones Category A Men - Masters 35+ 1 / 10
John Rollert Category A Men - Masters 35+ 2 / 10
Andrew Sargent Category A Men - Masters 35+ 5 / 10
Robert Uetrecht Category A Men - Masters 35+ 7 / 10
Lynda Palubeski Masters Women 35+ B 3 / 5

Cross Crusade #7 (Nov 6 2011)

Gary Klingler Masters 50+ 28 / 60
Dan Davis Masters 50+ 43 / 60
Steven Westberg Masters 35+ C 100 / 156
Andrew Sargent Masters 35+ A 1 / 48
John Rollert Masters 35+ A 6 / 48
Angela Mart Masters Women 35+ A 20 / 24

Pedalers At The Poor Farm CCX @ Edgefield (Nov 5 2011)

Steven Westberg Masters 35+ C 30 / 43

GPMC: Apple Core Cross (Nov 5 2011)

Stephanie Uetrecht Women A 5 / 6
Drew Holmes Masters 35+ B 7 / 17
Andrew Sargent Masters 35+ A 1 / 18
Robert Uetrecht Masters 35+ A 18 / 18
Wally Hockman Category B 3 / 12

Cross Crusade #6 (Oct 30 2011)

Dani Hinkley Beginner Women 45 / 54
Brian Smith Masters 50+ 29 / 50
Gary Klingler Masters 50+ 46 / 50
Eric Birky Masters 35+ B 22 / 94
Jay Palubeski Masters 35+ B 35 / 94
Drew Holmes Masters 35+ B 87 / 94
Steven Westberg Masters 35+ C 52 / 91
Tim Jones Masters 35+ A 1 / 58
Andrew Sargent Masters 35+ A 2 / 58
John Rollert Masters 35+ A 6 / 58
Robert Uetrecht Masters 35+ A 37 / 58
Kyle Gorman Clydesdale 23 / 31
Wally Hockman Category B 37 / 67
Aaron Tarnow Category B 43 / 67
Angela Mart Masters Women 35+ A 17 / 27
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 24 / 27

Cross Crusade #5 (Oct 29 2011)

Eric Birky Masters 35+ B 15 / 100
Jay Palubeski Masters 35+ B 18 / 100
Steven Westberg Masters 35+ C 77 / 109
Tim Jones Masters 35+ A 1 / 78
Andrew Sargent Masters 35+ A 4 / 78
John Rollert Masters 35+ A 16 / 78
Robert Uetrecht Masters 35+ A 39 / 78
Dan Wolnick Masters 35+ A 42 / 78
Gary Klingler Masters 50+ 12 / 51
Brian Smith Masters 50+ 28 / 51
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 4 / 30
Angela Mart Masters Women 35+ A 22 / 30
Cynthia Engel Masters Women 35+ A 23 / 30
Donovan Bireky Junior Men 10-12 1 / 14
Wally Hockman Category B 34 / 86
Aaron Tarnow Category B 78 / 86
Jeff Clausen Category C 38 / 68

Cross Crusade #4 (Oct 23 2011)

Drew Holmes Masters 35+ B 70 / 111
Andrew Sargent Masters 35+ A 1 / 67
Tim Jones Masters 35+ A 3 / 67
John Rollert Masters 35+ A 6 / 67
Tj Henshall Masters 35+ A 67 / 67
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 3 / 24
Angela Mart Masters Women 35+ A 18 / 24

Psycho Cross (Oct 22 2011)

Donovon Birky Men Jr 10-12 1 / 12
Tj Henshall Men Mas 35+ A 2 / 4
Robert Uestrecht Men Mas 35+ A 3 / 4
Eric Birky Men Mas 35+ B 1 / 11
Jay Palubeski Men Mas 35+ B 4 / 11
Drew Holmes Men Mas 35+ B 9 / 11
Stephanie Vetrecht Women Mas 35+ 1 / 7
Angela Mart Women Mas 35+ 4 / 7
Cynthia Engel Women Mas 35+ 5 / 7

Cross Crusade #3 (Oct 16 2011)

Dani Hinkley Beginner Women 74 / 95
Dan Wolnick Masters 35+ B 5 / 119
Jay Palubeski Masters 35+ B 38 / 119
Andrew Sargent Masters 35+ A 1 / 78
Tim Jones Masters 35+ A 2 / 78
John Rollert Masters 35+ A 6 / 78
Angela Mart Masters Women 35+ A 23 / 23

GPMC: Ninkrossi (Oct 15 2011)

Steven Westberg Masters 35+ C 33 / 47
Andrew Sargent Masters 35+ A 1 / 25

CrossAflixion Cup (Oct 9 2011)

Gary Klingler Masters 50+ 3 / 11
Dan Davis Masters 50+ 5 / 11
Brian Smith Masters 50+ 8 / 11
Dan Wolnick Masters 35+ B 1 / 26
Henry Abel Masters 35+ B 4 / 26
Jay Pulubeski Masters 35+ B 8 / 26
Eric Birky Masters 35+ B 25 / 26
Drew Holmes Masters 35+ B 26 / 26
Stepanie Uetrecht Masters 35+ A 1 / 9
Angela Mart Masters 35+ A 6 / 9
Cynthia Engel Masters 35+ A 9 / 9
Lynda Palubeski Masters Women 35+ B 5 / 10
Donovan Birky Junior Men 6 / 8
Drew Holmes Category B 9 / 16
Robert Uetrecht Category Masters A Men 4 / 6

Cross Crusade #2 (Oct 9 2011)

Steven Westberg Masters 35+ C 130 / 157
Andrew Sargent Masters 35+ A 1 / 61
Tim Jones Masters 35+ A 2 / 61
John Rollert Masters 35+ A 11 / 61

GPMC: Heiser CX (Oct 8 2011)

Eric Birky Masters 35+ B 11 / 38
Steven Westberg Masters 35+ C 24 / 34

Cross Crusade #1 (Oct 2 2011)

Gary Klingler Masters 50+ 14 / 70
Dan Davis Masters 50+ 31 / 70
Drew Holmes Masters 35+ B 91 / 137
Scotty Carlile Category A 78 / 81
Andrew Sargent Masters 35+ A 1 / 84
John Rollert Masters 35+ A 15 / 84
Robert Uetrecht Masters 35+ A 40 / 84
Amy Tarnow Masters Women 35+ B 11 / 34

Canby Cross-Word Cyclocross Challenge (Oct 1 2011)

Wally Hockman Clydesdale 3 / 8
Aaron Tarnow Category B 8 / 13

Webcyclery Thrilla Cross Series (Sep 29 2011)

Donovan Birky Juniors 10 / 10
Lynda Palubeski Women B 10 / 12
Scotty Carlile Men A 5 / 17
Tim Jones Men A 6 / 17
John Rollert Men A 13 / 17
Kyle Gorman Men C 40+ 7 / 17
Eric Birky Men B 40+ 2 / 20
Dan Wolnick Men B 40+ 3 / 20
Jay Palubeski Men B 40+ 7 / 20
Derek Faller Men B 40+ 10 / 20
Dan Davis Men B 40+ 14 / 20
Brian Smith Men B 40+ 15 / 20
Angela Mart Women A 2 / 2

Battle at Barlow (Sep 24 2011)

Andrew Sargent Masters 35+ A 2 / 36

CrossAflixion Cup (Sep 24 2011)

Lynda Palubeski Masters Women 35+ B 4 / 8
Amy Tarnow Masters Women 35+ B 6 / 8
Eric Birkey Masters 35+ B 4 / 23
Dan Wolnick Masters 35+ B 5 / 23
Jay Paulbski Masters 35+ B 10 / 23
Drew Holmes Masters 35+ B 16 / 23
Scotty Carlile Category A 4 / 9
Tim Jones Masters 35+ A 1 / 12
John Rollert Masters 35+ A 6 / 12
Robert Uetrecht Masters 35+ A 11 / 12
Dan Davis Masters 50+ 3 / 11
Brian Smith Masters 50+ 7 / 11
Aaron Tarnow Category B 7 / 10
Stephaie Uetrecht Masters Women 35+ A 1 / 6
Angela Mart Masters Women 35+ A 5 / 6

Webcyclery Thrilla Cross Series (Sep 22 2011)

Carlile Scotty Men A 7 / 19
Tim Jones Men A 19 / 19
Hockman Wally Men B 20 / 32
Tarnow Aaron Men B 32 / 32
Lundstrom Amy Women B 8 / 8
Mart Angela Women A 4 / 4
Gorman Kyle Men C 40+ 20 / 20
Birky Eric Men B 40+ 2 / 22
Faller Derek Men B 40+ 6 / 22
Klingler Gary Men B 40+ 8 / 22
Davis Dan Men B 40+ 15 / 22
Smith Brian Men B 40+ 16 / 22
Palubeski Jay Men B 40+ 17 / 22
Birky Donovan Junior 5 / 13
Westberg Carson Junior 11 / 13

Hood River Double Cross Day Two (Sep 18 2011)

Dan Davis Masters 50+ 21 / 35
Brian Smith Masters 50+ 23 / 35
Drew Holmes Masters 35+ B 27 / 45
Dan Wolnick Masters 35+ B 30 / 45
Robert Uetrecht Masters 35+ A 21 / 32
Amy Tarnow Masters Women 35+ B 8 / 12
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 2 / 17
Angela Mart Masters Women 35+ A 11 / 17
Cynthia Engel Masters Women 35+ A 12 / 17

GPMC: Hood River Double Cross (Sep 17 2011)

Drew Holmes Masters 35+ B 47 / 48
Robert Vetrecht Masters 35+ A 14 / 26
Amy Tarnow Masters Women 35+ B 6 / 13
Aaron Tarnow Category B 25 / 25
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 4 / 8
Angela Mart Masters Women 35+ A 6 / 8

Webcyclery Thrilla Cross Series (Sep 15 2011)

Donovan Birky Juniors 9 / 15
Carson Westberg Juniors 12 / 15
Aaron Tarnow Men B 30 / 35
Lynda Palubeski Women B 12 / 15
Tim Jones Men A 4 / 20
John Rollert Men A 11 / 20
Kyle Gorman Men C 40+ 12 / 18
Dan Wolnick Men B 40+ 1 / 26
Eric Birky Men B 40+ 2 / 26
Derek Faller Men B 40+ 5 / 26
Gary Klingler Men B 40+ 6 / 26
Dan Davis Men B 40+ 14 / 26
Jay Palubeski Men B 40+ 16 / 26
Brian Smith Men B 40+ 18 / 26
Drew Holmes Men B 40+ 20 / 26
Angela Mart Women A 1 / 1

Psycho Cross (Sep 10 2011)

Jay Palubeski Men B 4 / 10
Cynthia Engel Women Masters 35+ 3 / 4
Lynda Palubeski Women Masters 35+ 4 / 4
Jay Palubeski Men Masters B 4 / 7

Webcyclery Thrilla Cross Series (Sep 8 2011)

Donovan Birky Juniors 7 / 12
Carson Westberg Juniors 9 / 12
Aaron Tarnow Men B 17 / 36
Lynda Palubeski Women B 10 / 15
Amy Lundstrom Women B 11 / 15
Scotty Carlile Men A 6 / 22
John Rollert Men A 14 / 22
Tim Jones Men A 22 / 22
Kyle Gorman Men C 40+ 12 / 20
Dan Wolnick Men B 40+ 1 / 18
Eric Birky Men B 40+ 2 / 18
Jay Palubesk+a245i Men B 40+ 5 / 18
Derek Faller Men B 40+ 8 / 18
Dan Davis Men B 40+ 12 / 18
Brian Smith Men B 40+ 13 / 18

USGP of Cyclocross Day Two (Dec 5 2010)

John Rollert Singlespeed 12 / 60

USGP of Cyclocross Day One (Dec 4 2010)

John Rollert Singlespeed 8 / 51

Crossaflixion Cup (Nov 27 2010)

Uetrecht Stephanie Women A 3 / 4
Klingler Gary Men 50+ 5 / 13
Davis Dan Men 50+ 6 / 13
Smith Brian Men 50+ 7 / 13
Sergent Andrew Men Master A 35+ 2 / 6
Uetrecht Robert Men Master A 35+ 4 / 6
English Kevin Men Master B 35+ 10 / 23
Rollert John Singlespeed 1 / 10
Engel Cynthia Women Master A 35+ 4 / 7
Mart Angela Women Master A 35+ 6 / 7

Jingle Cross Rock- Day #2 (Nov 27 2010)

Chip Schug Men Cat 4 7 / 58

Jingle Cross Rock- Day #1 (Nov 26 2010)

Chip Schug Men Fri: Men Cat 4 3 / 63

Kruger's Crossing Cyclocross (Nov 21 2010)

Wally Hockman Category B 23 / 33

OBRA CCX Championship (Nov 20 2010)

Robert Uetrecht Masters 35+ B 6 / 37
Tim Jones Masters 35+ A 4 / 30
Andrew Sargent Masters 35+ A 10 / 30
John Rollert Singlespeed 7 / 38
Cynthia Engel Masters Women 35+ A 13 / 19
Angela Mart Masters Women 35+ B 1 / 5
Drew Holmes Masters 35+ C 13 / 34

Cross Crusade: Barton Park (Nov 14 2010)

Robert Uetrecht Masters 35+ B 34 / 95
Drew Holmes Masters 35+ C 45 / 154
Tim Jones Masters 35+ A 2 / 46
John Rollert Singlespeed 1 / 90
Angela Mart Masters Women 35+ B 1 / 17
Dan Davis Masters 50+ 31 / 64
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 9 / 22
Cynthia Engel Masters Women 35+ A 16 / 22

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 7 2010)

Tim Jones Masters 35+ A 3 / 52
Andrew Sargent Masters 35+ A 47 / 52
John Rollert Singlespeed 2 / 98
Angela Mart Masters Women 35+ B 2 / 23
Dan Davis Masters 50+ 26 / 69

Bloomington Cyclocross (Nov 6 2010)

Chip Schug Men - Masters 35+ | 4 2 / 30

Southern Oregon Outlaw Cyclocross Series (Nov 6 2010)

Hinkley Dani Women C 50+ 1 / 1

Apple Core Cross at EZ Orchards (Nov 6 2010)

Robert Uetrecht Masters 35+ B 6 / 18
Drew Holmes Masters 35+ C 1 / 22
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 2 / 5

Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Day Two (Oct 31 2010)

Derek Faller Masters 35+ B 38 / 60
Tim Jones Masters 35+ A 3 / 26
John Rollert Singlespeed 1 / 72
Scotty Carlile Singlespeed 9 / 72
Marcus Fortier Singlespeed 43 / 72
Angela Mart Masters Women 35+ B 6 / 18

Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds (Oct 30 2010)

Derek Faller Masters 35+ B 59 / 69
Tim Jones Masters 35+ A 6 / 41
John Rollert Singlespeed 1 / 55
Angela Mart Masters Women 35+ B 5 / 23
Scotty Carlile Category A 27 / 46
Marc Frtier Masters 50+ 40 / 41

Cross Crusade: Portland International Raceway (Oct 24 2010)

Chad Lowe Masters 35+ B 27 / 107
Robert Uetrecht Masters 35+ B 41 / 107
Kevin English Masters 35+ B 43 / 107
Drew Holmes Masters 35+ C 19 / 203
Andrew Sargent Masters 35+ A 2 / 54
Tim Jones Masters 35+ A 5 / 54
John Rollert Singlespeed 1 / 105
Aaron Tarnow Category B 70 / 88
Angela Mart Masters Women 35+ B 5 / 24
Dan Davis Masters 50+ 31 / 71
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 3 / 20
Cynthia Engel Masters Women 35+ A 17 / 20

USGP Derby City Cup (Oct 23 2010)

Chip Schug Men Cat 4 11 / 103

Psycho Cross (Oct 23 2010)

Angela Mart Women Masters 1 / 3

Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center (Oct 17 2010)

Stephanie Uetrecht Masters Women 35+A 4 / 17
John Rollert Singlespeed 1 / 91
Lynda Palubeski Beginner Women 19 / 60
Jay Palubeski Category B 70 / 96
Andrew Sargent Masters 35+ A 3 / 57
Tim Jones Masters 35+ A 16 / 57
Drew Holmes Master 35+ C 51 / 177
Dan Davis Master 50+ 56 / 71
Robert Uetrecht Master 35+ B 15 / 97

BloomingCross presented by DRT Consulting (Oct 17 2010)

Chip Schug Cat 4 Master Men 35-39 2 / 30

Psycho Cross 2010 (Oct 16 2010)

Chip Schug Men Masters 40-99 32 / 52
Chip Schug Men Cat 4 25 / 60

Ninkrossi CX (Oct 16 2010)

Andrew Sargent Masters 35+ A 1 / 14

Psycho Cross (Oct 16 2010)

Cynthia Engel Master Women 2 / 7

KFCX (Klamath Falls CX) (Oct 10 2010)

Robert Uetrecht Cat B Men 40+ 1 / 9
Stephanie Uetrecht Cat A Women 1 / 1

Cross Crusade: Rainier High School (Oct 10 2010)

Tim Jones Masters 35+ A 4 / 56
John Rollert Singlespeed 1 / 84

Crossaflixion Cup (Oct 9 2010)

Andrew Sergent Men Master A 35+ 2 / 10
Gary Klingler Men - 50+ 4 / 11
Brian Smith Men - 50+ 5 / 11
Robert Uetrecht Men - Master B 35+ 3 / 19
Blair Deaver Men - Master B 35+ 8 / 19
Kevin English Men - Master B 35+ 10 / 19
Lynda Palubeski Women - Beginner 1 / 10
Aaron Tarnow Men B 8 / 9
Stephanie Uetrecht Women Master A 35+ 3 / 9
Cynthia Engel Women Master A 35+ 7 / 9

Cross Crusade: Alpenrose Dairy (Oct 3 2010)

Chad Lowe Masters 35+ B 21 / 131
Robert Uetrecht Masters 35+ B 23 / 131
Drew Holmes Masters 35+ C 71 / 212
David Cislowisli Masters 35+ C 204 / 212
Tim Jones Masters 35+ A 4 / 71
John Rollert Singlespeed 5 / 132
Aaron Tarnow Category B 89 / 117
Dan Davis Masters 50+ 33 / 84
Brian Smith Masters 50+ 34 / 84
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 3 / 23
Cynthia Engel Masters Women 35+ A 16 / 23

WebCyclery Thrilla CX Series (Sep 30 2010)

John Rollert Men A 7 / 29
Scotty Carlile Men A 10 / 29
Tim Jones Men A 28 / 29
Aaron Tarnow Men B 18 / 31
Blair Deaver Men B 19 / 31
David Thomason Men B 26 / 31
Henry/Amy Abel/mitchell Tandem 2 / 3
Stephanie Uetrecht Women 5 / 16
Cynthia Engel Women 8 / 16
Lynda Palubeski Women Beginner 5 / 8
Andrew Sargent Men 40+ 1 / 43
Chad Lowe Men 40+ 8 / 43
Kevin English Men 40+ 11 / 43
Gary Klingler Men 40+ 13 / 43
Dan Davis Men 40+ 20 / 43
Jay Palubeski Men 40+ 21 / 43
Brian Smith Men 40+ 25 / 43

Battle at Barlow (Sep 26 2010)

Andrew Sargent Masters 35+ A 4 / 38
John Rollert Singlespeed 2 / 56
Amy Lundstrom Women B 22 / 22

Crossaflixion Cup (Sep 25 2010)

Aaron Tarnow Men Cat B 10 / 16
Lynda Palubeski Beginner Women 2 / 8
John Rollert Singlespeed 1 / 5
Robert Uetrecht Master B 35+ 2 / 19
Kevin English Master B 35+ 4 / 19
Stephanie Uetrecht Master Women 35+ A 2 / 7
Andrew Sergent Master Men 35+ A 2 / 8
Dan Wolnick Master Men 35+ A 8 / 8
Tim Jones Men Cat A 5 / 10
Gary Klingler Master Men 50+ 5 / 12
Dan Davis Master Men 50+ 7 / 12
Brian Smith Master Men 50+ 8 / 12
Amy Lundstrom Master Women 35+ B 4 / 6

Hood River Double Cross Day Two (Sep 19 2010)

John Rollert Singlespeed 1 / 25
Cynthia Engel Masters Women 35+ B 1 / 7

Hood River Double Cross Day One (Sep 18 2010)

Robert Uetrecht Masters 35+ B 5 / 44
Drew Holmes Masters 35+ B 38 / 44
John Rollert Singlespeed 1 / 28
Aaron Tarnow Category B 23 / 31
Amy Lundstrom Women B 11 / 13
Brian Smith Masters 50+ 21 / 37
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 3 / 10

WebCyclery Thrilla CX Series (Sep 16 2010)

Tim Jones Men A 8 / 22
John Rollert Men A 11 / 22
Scotty Carlile Men A 14 / 22
Blair Deaver Men B 22 / 39
Henry Abel Men B 26 / 39
David Thomason Men B 33 / 39
Drew Holmes Men B 34 / 39
Aaron Tarnow Men B 39 / 39
Stephanie Uetrecht Women 2 / 22
Cynthia Engel Women 9 / 22
Angela Mart Women 13 / 22
Andrew Sargent Men 40+ 1 / 47
Dan Wolnick Men 40+ 7 / 47
Robert Uetrecht Men 40+ 12 / 47
Brian Smith Men 40+ 25 / 47
Jay Palubeski Men 40+ 39 / 47

WebCyclery Thrilla CX Series #2 (Sep 9 2010)

English Kevin Men B 8 / 41
Deaver Blair Men B 26 / 41
Holmes Drew Men B 31 / 41
Thomason David Men B 36 / 41
Tarnow Aaron Men B 41 / 41
Uetrecht Stephanie Women 6 / 23
Lundstrom Amy Women 19 / 23
Sargent Andrew Men 40+ 3 / 54
Wolnick Dan Men 40+ 8 / 54
Klingler Gary Men 40+ 16 / 54
Davis Dan Men 40+ 25 / 54
Smith Brian Men 40+ 37 / 54
Fortier Marc Men 40+ 43 / 54
Palubeski Jay Men 40+ 54 / 54
Palubeski Lynda Women Beginner 4 / 9
Tim Jones Men A 6 / 29
Carlile Scotty Men A 9 / 29
Rollert John Men A 10 / 29

WebCyclery Thrilla CX Series #1 (Sep 2 2010)

English Kevin Men B 8 / 48
Abel Henry Men B 12 / 48
Hockman Wally Men B 27 / 48
Holmes Drew Men B 47 / 48
Uetrecht Stephanie Women 4 / 16
Engel Cynthia Women 7 / 16
Lundstrom Amy Women 13 / 16
Westberg Carson Junior/HS 5 / 5
Uetrecht Robert Men 40+ 7 / 52
Klingler Gary Men 40+ 14 / 52
Wolnick Dan Men 40+ 18 / 52
Palubeski Jay Men 40+ 20 / 52
Smith Brian Men 40+ 28 / 52
Davis Dan Men 40+ 50 / 52
Palubeski Lynda Women Beginner 5 / 9
Mitchell Amy Women Beginner 8 / 9
Rollert John Men A 6 / 28
Tim Jones Men A 12 / 28
Declerk Robert Men A 28 / 28

Cross Nationals Day 3 (Dec 12 2009)

Mike Olson Men Master 30-34 52 / 75
Jim Miller Men Master 50-54 20 / 93

Cross Nationals Day 2 (Dec 11 2009)

Cynthia Engel Women Master 40-44 28 / 44
John Rollert Men - SingleSpeed 11 / 105

Cross Nationals Day 1 (Dec 10 2009)

James Rantala Men Master 55-59 32 / 46
Angela Mart Women - B 26 / 40

USGP of Cyclocross Day Two (Dec 6 2009)

John Rollert Singlespeed 75 / 76
Dan Davis Master Men 45+ 57 / 93

USGP of Cyclocross Day One (Dec 5 2009)

John Rollert Singlespeed 8 / 57
Dan Davis Master Men 45+ 69 / 106

Psycho Cross Pseries (Nov 29 2009)

Cynthia Engel Masters Women 2 / 7

Fresh Air Crossaflixion Cup (Nov 28 2009)

Robert Uetrecht Men Master B 3 / 22
Kevin English Men Master B 8 / 22
David Thomason Men Master B 18 / 22
Drew Holmes Men Master B 19 / 22
Henry Abel Men Master B 22 / 22
Tim Jones Men A 8 / 15
Mike Olson Men A 10 / 15
Cynthia Engel Women Master B 1 / 11
Angela Mart Women Master B 3 / 11
Amy Mitchell Women Master B 6 / 11
Marcus Biancucci Men B 9 / 9
Dan Davis Men 50+ 3 / 9
Jim/brenda Rantala/rantala Men 50+ 5 / 9
Brian Smith Men 50+ 6 / 9
Stephanie Uetrecht Women Master A 3 / 8

Kruger's Crossing CCX (Nov 22 2009)

Patrick Jackson Category A 9 / 29

Cross Crusade #8 (Nov 15 2009)

Patrick Jackson Category A 41 / 45
Rebecca Bozarth Masters Women 35+ B 20 / 22

Fresh Air Crossaflixion Cup #1 (Nov 14 2009)

Kevin English Men Master B 4 / 16
David Thomason Men Master B 14 / 16
Drew Holmes Men Master B 15 / 16
Robert Uetrecht Men Master B 16 / 16
Tim Jones Men A 12 / 13
Cynthia Engel Women Master B 1 / 7
Angela Mart Women Master B 2 / 7
Aaron Tarnow Men B 7 / 10
Marcus Biancucci Men B 9 / 10
Jim/brenda Rantala/rantala Men 50+ 2 / 9
Brian Smith Men 50+ 3 / 9
Dan Davis Men 50+ 4 / 9
Stephanie Uetrecht Women Master A 4 / 8

Cross Crusade #7 (Nov 8 2009)

Patrick Jackson Category A 36 / 58
Drew Holmes Masters 35+ C 77 / 173
Tim Jones Masters 35+ A 12 / 46
Robert Uetrecht Masters 35+ B 38 / 101
Mike Olson Category B 39 / 93
Jenny Vannoy Women B 18 / 52
Dan Davis Masters 50+ 33 / 69
Brian Smith Masters 50+ 47 / 69
Jim Rantala Masters 50+ 63 / 69
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ A 18 / 24

SSCXWC (Nov 8 2009)

John Rollert Men SSCXWC 198 / 213

OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series (Nov 7 2009)

Tim Jones Men Masters A 16 / 22
Dan Davis Master Men 50+ 13 / 15
Jenny Vannoy Women B 4 / 13
Patrick Jackson CAT A 18 / 28
Mike Olson Men Cat B 11 / 36

Cross Crusade #6 (Nov 1 2009)

Patrick Jackson Category A 38 / 47
Tim Jones Masters 35+ A 4 / 33
John Rollert Singlespeed 2 / 90
Aaron Tarnow Category B 50 / 78
Jenny Vannoy Women B 10 / 40
Angela Mart Masters Women 35+ B 10 / 23

Cross Crusade #5 (Oct 31 2009)

Patrick Jackson Category A 30 / 42
Tim Jones Masters 35+ A 11 / 29
John Rollert Singlespeed 5 / 81
Wally Hockman Category B 60 / 67
Aaron Tarnow Category B 66 / 67
Jenny Vannoy Women B 11 / 40
Amy Lundstrom Women B 29 / 40
Angela Mart Masters Women 35+ B 7 / 18

Cross Crusade #4 (Oct 25 2009)

Patrick Jackson Category A 56 / 56
Tim Jones Masters 35+ A 2 / 49
Mike Olson Category B 10 / 100
Jenny Vannoy Women B 21 / 50
Cynthia Engel Masters Women 35+ B 5 / 34

Willamette Valley Cross Series (Oct 24 2009)

Robert Uetrecht Men Master B 11 / 27
Jim Rantala Master Men 50+ 6 / 9
Patrick Jackson Men Cat A 10 / 20
Aaron Tarnow Men Cat B 18 / 21
Jenny Vannoy Women B 5 / 16
Angela Mart Women B 12 / 16
Stephanie Uetrecht MASTER WOMEN 35+ 5 / 10

Psycho Cross Pseries (Oct 17 2009)

Jim Rantala Men's 50+ 8 / 10
Angela Mart Women's B 3 / 5
Cynthia Engel Masters Women 2 / 5

Cross Crusade #2 (Oct 11 2009)

Patrick Jackson Category A 21 / 61
Tim Jones Masters 35+ A 11 / 45
John Rollert Singlespeed 3 / 113
Cynthia Engel Masters Women 35+ B 14 / 25

Cross Crusade #1 (Oct 4 2009)

Jeff Dengel Category A 67 / 76
Patrick Jackson Category A 72 / 76
Tim Jones Masters 35+ A 1 / 59
John Rollert Masters 35+ A 14 / 59
John Rollert Singlespeed 29 / 127
Amy Lundstrom Beginner Women 1 / 92
Amy Mitchell Beginner Women 61 / 92
Henry Abel Masters 35+ B 78 / 126
Mike Olson Category B 6 / 116
Wally Hockman Category B 72 / 116
Aaron Tanow Category B 75 / 116
Cynthia Engel Masters Women 35+ B 9 / 29
Jimmy Rantala Masters 50+ 35 / 79
Dan Davis Masters 50+ 78 / 79
Jim Miller Masters 50+ 79 / 79

Willamette Valley Cross Series (Oct 3 2009)

Jim Rantala Master Men 50+ 6 / 12
Patrick Jackson Cat A Men 5 / 11

Battle at Barlow (Sep 27 2009)

Mike Olson Men B 8 / 58
John Rollert Singlespeed 1 / 54

Hood River Double Cross Day Two (Sep 20 2009)

Mike Olson Men B 3 / 30
Aaron Tanow Men B 25 / 30
Johnny Rollert Singlespeed 1 / 22
Jimmy Rantala Master Men 50+ 13 / 30
Dan Davis Master Men 50+ 17 / 30
Stephanie Uetrecht Women Masters A 4 / 10
Tim Jones Masters Men A 1 / 25
John Rollert Masters Men A 5 / 25
Cynthia Engel Women Beginner 1 / 23
Drew Holmes Master Men C 39 / 45
Robert Uetrecht Master Men B 13 / 33

Hood River Double Cross (Sep 19 2009)

Aaron Tanow Men B 21 / 23
Stephanie Uetrecht Women Master A 6 / 8
Tim Jones Master Men A 1 / 18
Drew Holmes Master Men C 22 / 41
Robert Uetrecht Master Men B 13 / 31
Dan Wolnick Master Men B 17 / 31

Thrilla Cross Series (Sep 10 2009)

Amy Lundstrom Beginner Women 1 / 5
Henry Abel Men B 5 / 42
Marcus Biancucci Men B 8 / 42
Robert Declerk Men B 33 / 42
Aaron Tarnow Men B 41 / 42
Dan Wolnick Men 40+ 3 / 35
Marc Fortier Men 40+ 11 / 35
Jeff Clausen Men 40+ 16 / 35
Gary Klinger Men 40+ 17 / 35
Dan Davis Men 40+ 18 / 35
Jim Rantala Men 40+ 26 / 35
Brian Smith Men 40+ 29 / 35
Stephanie Uetrecht Women 6 / 20
Jenny Vannoy Women 13 / 20
Eric Martin Men A 9 / 30
Patrick Jackson Men A 16 / 30
Jeff Dengel Men A 28 / 30
Tim Jones Men A 29 / 30

Thrilla Cross Series (Sep 3 2009)

Cynthia Engel Beginner Women 2 / 8
Amy Lundstrom Beginner Women 3 / 8
Amy Mitchell Beginner Women 7 / 8
Henry Abel Men B 9 / 40
Marcus Biancucci Men B 10 / 40
Blair Deaver Men B 17 / 40
Aaron Tarnow Men B 24 / 40
Jason Stollenwerk Men B 33 / 40
Dan Wolnick Men 40+ 4 / 27
Dan Davis Men 40+ 11 / 27
Marc Fortier Men 40+ 12 / 27
Jim Rantala Men 40+ 16 / 27
Brian Smith Men 40+ 20 / 27
Gary Klinger Men 40+ 27 / 27
Stephanie Uetrecht Women 4 / 15
Angela Mart Women 13 / 15
Eric Martin Men A 6 / 25
Jeff Dengel Men A 11 / 25
Brian Seguin Men A 23 / 25

Portland Cup (USGP) (Dec 7 2008)

Dan Davis Masters 45+ 42 / 58
John Rollert Single Speed 6 / 63
Colin Dunlap Junior Men 10-16 24 / 31
Aaron Tarnow Category B 83 / 83

Portland Cup (USGP) (Dec 6 2008)

Colin Dunlap Junior 10-16 28 / 34
Aaron Tarnow Men B 80 / 94
John Rollert Single Speed 1 / 60

Psycho Cross #4 (Nov 30 2008)

John Rollert Single Speed 2 / 17

Cross Crusade #8/OBRA Championships (Nov 16 2008)

Rob Uetrecht Masters 35+ B 46 / 90
John Rollert Singlespeed 13 / 104
Stephanie Uetrecht Masters Women 35+ 7 / 28
Dan Davis Masters 50+ 26 / 57

Cross Crusade #7 (Nov 9 2008)

Stephanie Uetrecht Women Masters 35+ 4 / 22
Elise Jones Women Beginner 37 / 61
Amy Mitchell Women Beginner 38 / 61
Tim Jones Masters 35+ A 6 / 52
John Rollert Singlespeed 3 / 88
Henry Abel Masters 35+ B 57 / 91
Rob Uetrecht Masters 35+ B 69 / 91
Wally Hockman Category B 58 / 88
Aaron Tarnow Category B 85 / 88
Dan Davis Masters 50+ 19 / 45
Robert Yerex Beginner Men CCX 64 / 136

Battlecreek Cross (Nov 8 2008)

Amy Mitchell Women Beginner 9 / 18
Amy Mitchell Women B 11 / 12
Henry Abel Masters 35+ B 16 / 23
Henry Abel Category B 15 / 15

Cross Crusade #6 (Nov 2 2008)

Jeff Shipley Masters 35+ C 132 / 159
John Rollert Singlespeed 3 / 94
Amy Mitchell Beginner Women 41 / 61
Rob Uetrecht Masters 35+ B 40 / 84
Henry Abel Masters 35+ B 69 / 84
Mike Olson Category B 18 / 98
Wally Hockman Category B 74 / 98
Dan Davis Masters 50+ 14 / 37
Robert Yerex Beginner Men CCX 41 / 111

Cross Crusade #4 (Oct 25 2008)

Elise Jones Women Beginner 28 / 48
Tim Jones Masters 35+ A 24 / 43
John Rollert Singlespeed 3 / 58

Cross Crusade #3 (Oct 19 2008)

Robert Uetrecht Masters 35+ B 50 / 92
Tim Jones Masters 35+ A 60 / 63
John Rollert Singlespeed 2 / 97
Blair Deaver Category B 73 / 96
Robert Yerex Beginner Men CCX 39 / 88

Psycho Cross #2 (Oct 18 2008)

Dan Davis Men Masters B 50+ 4 / 5

Thrilla Cross Series #4 (Oct 12 2008)

Robert Uetrecht Men B 6 / 34
Robert Declerk Men B 7 / 34
Blair Deaver Men B 12 / 34
Aaron Tarnow Men B 22 / 34
Henry Abel Men B 30 / 34
Carson Westberg Men B 31 / 34
Super Dave Thomason Men B 34 / 34
Stephanie Uetrecht Women 2 / 13
Gary Klinger Men 40+ 5 / 26
Dan Davis Men 40+ 12 / 26
Brian Smith Men 40+ 13 / 26
Marc Fortier Men 40+ 15 / 26
Tim Jones Men A 6 / 17
John Rollert Men A 8 / 17
Mike Olson Men A 10 / 17

Cross Crusade #1 (Oct 5 2008)

Tim Jones Masters 35+ A 3 / 73
John Rollert Singlespeed 2 / 111
Henry & amy Abel Singlespeed 103 / 111
Patrick Jackson Category B 24 / 104
Aaron Tarnon Category B 77 / 104
Dan Davis Masters 50+ 29 / 48
Robert Yerex Beginner Men CCX 89 / 147

Battle at Barlow (Sep 28 2008)

John Rollert Singlespeed 1 / 48
Dan Davis Masters 50+ 12 / 25

Veloshop Rickreall Rampage (Sep 27 2008)

Dan Davis Masters 50+ 3 / 9

Hood River Double Cross #2 (Sep 21 2008)

Mike Olson Men B 5 / 35
Dan Davis Mst Men 50+ 5 / 16
Tim Jones Mst Men A 1 / 14
Chris Johannsen Mst C 25 / 40
John Rollert Sgl Speed 1 / 24
Dan Wolnick Mst B 35+ 5 / 33
Robert Uetrect Mst B 35+ 8 / 33

Hood River Double Cross #1 (Sep 20 2008)

Aaron Tarnon Men B 22 / 25
Tim Jones Mst Men A 3 / 14
John Rollert Sgl Speed 1 / 8
Dan Wolnick Mst B 35+ 8 / 28

Thrilla Cross Series (Sep 18 2008)

Robert Declerk Men B 5 / 28
Henry Abel Men B 8 / 28
Robert Uetrecht Men B 13 / 28
Aaron Tarnow Men B 20 / 28
Super Dave Thomason Men B 23 / 28
Stephanie Uetrecht Women 1 / 11
Angela Mart Women 7 / 11
Gary Klinger Men 40+ 4 / 21
Brian Smith Men 40+ 10 / 21
Dan Davis Men 40+ 19 / 21
Jeff Dengel Men A 6 / 22
John Rollert Men A 9 / 22
Mike Olson Men A 14 / 22
Tim Jones Men A 15 / 22
Pat Jackson Men A 16 / 22

Kruger's Kermesse Farm Crit (Sep 14 2008)

Tim Jones Men A 14 / 25

Pain on the Peak (Sep 13 2008)

Tim Jones Sr Men A 11 / 15

Thrilla Cross Series (Sep 11 2008)

Robert Declerk Men B 3 / 28
Pat Jackson Men B 4 / 28
Matt Calachini Men B 17 / 28
Blair Deaver Men B 19 / 28
Aaron Tarnow Men B 20 / 28
Derek Faller Men B 24 / 28
Stephanie Uetrecht Women 2 / 16
Angela Mart Women 7 / 16
Gary Klinger Men 40+ 3 / 25
Dan Wolnick Men 40+ 7 / 25
Marc Fortier Men 40+ 11 / 25
Brian Smith Men 40+ 14 / 25
Jeff Dengel Men A 8 / 18
John Rollert Men A 10 / 18
Mike Olson Men A 11 / 18
Tim Jones Men A 17 / 18

Thrilla Cross Series (Sep 4 2008)

Robert Declerk Men B 6 / 28
Henry Abel Men B 8 / 28
Matt Calachini Men B 9 / 28
Robert Uetrecht Men B 10 / 28
Aaron Tarnow Men B 25 / 28
Stephanie Uetrecht Women 1 / 13
Angela Mart Women 10 / 13
Dan Davis Men 40+ 9 / 25
Dan Wolnick Men 40+ 12 / 25
Brian Smith Men 40+ 13 / 25
Jeff Leagjeld Men 40+ 23 / 25
Tim Jones Men A 5 / 18
John Rollert Men A 6 / 18
Mike Olson Men A 13 / 18
Jeff Dengel Men A 14 / 18
Derek Faller Men A 18 / 18

USGP Toyota Portland Cup (Dec 1 2007)

Tim Jones Category Single Speed 1 / 42
John Rollert Category Single Speed 6 / 42

Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro (Nov 18 2007)

Tim Jones Sgl Spd 1 / 74
John Rollert Sgl Spd 5 / 74
Matt Engel Mst B 35+ 42 / 73

Southern Oregon Outlaw Cyclocross #5 (Nov 17 2007)

Amy Smith SR Women A 5 / 5

World Single Speed CX Championship (Nov 11 2007)

Tim Jones Men SS 4 / 87
John Rollert Men SS 29 / 87

Cross Crusade - Estacada (Nov 11 2007)

Stephanie Uetrecht Women A 20 / 25
John Rollert Sgl Spd 4 / 70
Rebecca Bozarth Women Beg 11 / 57
Elise Jones Women Beg 39 / 57
Robert Uetrecht Mst B 35+ 63 / 84

Southern Oregon Outlaw Cyclocross #4 (Nov 10 2007)

Amy Smith SR Women A 2 / 2

Cross Crusade - Barton Park (Nov 4 2007)

Rebecca Bozarth Women Beginner 17 / 46
Elise Jones Women Beginner 30 / 46
Stephanie Uetrecht Women A 16 / 20
Tim Jones Sgl Spd 2 / 85
John Rollert Sgl Spd 6 / 85
Matt Engel Mst B 35+ 19 / 69
Robert Uetrecht Mst B 35+ 27 / 69

Psycho Cross Series - Fox Hollow Grand Prix #1 (Nov 3 2007)

Henry Abel Men B 10 / 10

Southern Oregon Outlaw Cyclocross #3 (Nov 3 2007)

Smith Amy SR Women A 3 / 4

Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds (Oct 28 2007)

Patty Buerkle Women A 3 / 20
Tim Jones Sgl Spd 1 / 71
Rebecca Bozarth Women Beg 8 / 50

Southern Oregon Outlaw Cyclocross #2 (Oct 27 2007)

Amy Smith Women B 1 / 4

Cross Crusade - Rainier HS (Oct 21 2007)

Henry/Amy Abel/mitchell Mst C 83 / 95
Patty Buerkle Women A 4 / 20
Stephanie Uetrecht Women A 19 / 20
Tim Jones Sgl Spd 1 / 69
Rebecca Bozarth Women Beg 15 / 38
Robert Uetrecht Mst B 35+ 30 / 72

Southern Oregon Outlaw Cyclocross #1 (Oct 20 2007)

Amy Smith SR Women A 1 / 1

Cross Crusade - Horning's Hideout (Oct 14 2007)

Patty Buerkle Women A 1 / 24
Tim Jones Sgl Spd 1 / 78
John Rollert Sgl Spd 4 / 78

Cross Crusade - Alpenrose (Oct 7 2007)

Matt Engel Mst C 11 / 133
Stephanie Uetrecht Women A 19 / 27
Tim Jones Sgl Spd 1 / 88
John Rollert Sgl Spd 5 / 88
Rebecca Bozarth Women Beg 10 / 57
Elise Jones Women Beg 35 / 57
Robert Uetrecht Mst B 35+ 26 / 74

Thrilla Cross Series #4 (Oct 4 2007)

Nick Rice Men B 18 / 22
Robert Uetrecht Men B 19 / 22
Super Dave Thomason Men B 21 / 22
Jeff Kleihauer Masters B 2 / 17
Matt Engel Masters B 4 / 17
Dave Fahrner Masters B 14 / 17
Stephanie Uetrecht Women 2 / 7
Tim Jones Men A 3 / 20
Jeff Dengel Men A 15 / 20
John Rollert Men A 16 / 20
Mike Olson Men A 19 / 20

Battle at Barlow CCX (Sep 30 2007)

John Rollert Sgl Spd 1 / 30

Thrilla Cross Series #3 (Sep 20 2007)

Nick Rice Men B 14 / 26
Jeff Kleihauer Men B 40+ 2 / 20
Matt Engel Men B 40+ 4 / 20
Brian Smith Men B 40+ 11 / 20
Dave Fahrner Men B 40+ 16 / 20
Patty Buerkle Women 1 / 10
Stephanie Uetrecht Women 2 / 10
Tim Jones Men A 6 / 14
John Rollert Men A 8 / 14
Mike Olson Men A 12 / 14

Eugene Short Cross Series #2 (Sep 18 2007)

John Rollert Men Singlespeed 9 / 10

Kruger's Kermesse (Sep 15 2007)

Stephanie Uetrecht Women A 6 / 11

Thrilla Cross Series #2 (Sep 13 2007)

Robert Uetrecht Men B 14 / 27
Dave Cieslowski Men B 20 / 27
Jeff Kleihauer Men B 40+ 2 / 25
Matt Engel Men B 40+ 6 / 25
Dan Wolnick Men B 40+ 10 / 25
Brian Smith Men B 40+ 17 / 25
Marc Fortier Men B 40+ 19 / 25
Dave Fahrner Men B 40+ 20 / 25
Jim Rantala Men B 40+ 24 / 25
Patty Buerkle Women 1 / 10
Stephanie Uetrecht Women 3 / 10
Tim Jones Men A 2 / 14
Mike Olson Men A 11 / 14

Eugene Short Cross Series #1 (Sep 11 2007)

John Rollert Men Single Speed 1 / 11

Thrilla Cross Series #1 (Sep 6 2007)

Henry Abel Category B Men 9 / 25
Nick Rice Category B Men 19 / 25
Dave Cieslowski Category B Men 25 / 25
Patty Buerkle Women 1 / 14
Stephanie Uetrecht Women 7 / 14
Brenda Rantala Women 14 / 14
Jeff Kleihauer Masters B 40+ 3 / 26
Brian Smith Masters B 40+ 8 / 26
Marc Fortier Masters B 40+ 9 / 26
Dave Fahrner Masters B 40+ 16 / 26
Jim Rantala Masters B 40+ 18 / 26
Tim Jones Category A Men 3 / 16
Mike Olson Category A Men 12 / 16

Cross Crusade - Estacada (Nov 11 2006)

Tim Jones Sgl Spd 3 / 58
David Thomason Mst B 35+ 56 / 62

Cross Crusade - Barton Park (Nov 5 2006)

David Thomason Mst B 35+ 46 / 53

Cross Crusade - Flying M (Oct 29 2006)

Jim Miller Mst B 35+ 39 / 65
Tim Jones Sgl Speed 5 / 57
Rebecca Bozarth Women Beg 26 / 45

Cross Crusade - Horning's Hideout (Oct 22 2006)

Tim Jones Sgl Spd 3 / 66
John Rollert Sgl Spd 13 / 66
Mark Campbell Sgl Spd 33 / 66
David Thomason Mst B 35+ 50 / 73
Matt Engel Mst C 18 / 80

Cross Crusade - Hillsboro Stadium (Oct 15 2006)

Tim Jones Sgl Spd 3 / 69
John Rollert Sgl Spd 15 / 69
Mark Campbell Sgl Spd 17 / 69
Patty Buerkle Women A 15 / 20
Jim Miller Mst B 35+ 79 / 82

Thrilla in the Milla #4 (Oct 4 2006)

Jeff Kliehauer Men B 2 / 17
Mark Campbell Men B 4 / 17
Henry Abel Men B 10 / 17
Derek Faller Men B 13 / 17
Super Dave Thomason Men B 14 / 17
Jim Miller Men B 40+ 2 / 17
Marc Fortier Men B 40+ 9 / 17
Dave Fahrner Men B 40+ 11 / 17
Tim Jones Men A 3 / 20
John Rollert Men A 11 / 20

Cross Crusade - Alpenrose (Oct 1 2006)

Patty Buerkle Women A 13 / 19
Tim Jones Single Speed 2 / 78
John Rollert Single Speed 8 / 78
Mark Campbell Single Speed 22 / 78

Hood River Cyclocross Classic (Sep 24 2006)

Patty Buerkle Women A 13 / 13
John Rollert Single Speed 2 / 27

Thrilla in the Milla #3 (Sep 20 2006)

Mark Campbell Men B 7 / 30
Matt Engel Men B 10 / 30
Dave Cieslowski Men B 18 / 30
Super Dave Thomason Men B 21 / 30
Steve Westberg Men B 25 / 30
Jim Miller Men B 40+ 5 / 15
Marc Fortier Men B 40+ 6 / 15
Amy Smith Women 4 / 13
Rebecca Bozarth Women 8 / 13
Tim Jones Men A 7 / 18
John Rollert Men A 17 / 18

Thrilla in the Milla #2 (Sep 13 2006)

Mark Campbell Men B 7 / 30
Matt Engel Men B 10 / 30
Dave Cieslowski Men B 18 / 30
Super Dave Thomason Men B 21 / 30
Steve Westberg Men B 25 / 30
Jim Miller Men B 40+ 5 / 15
Marc Fortier Men B 40+ 6 / 15
Amy Smith Women 4 / 13
Rebecca Bozarth Women 8 / 13
Tim Jones Men A 7 / 18
John Rollert Men A 17 / 18

Thrilla in the Milla #1 (Sep 6 2006)

Matt Calanchini Men B 6 / 21
Henry Abel Men B 12 / 21
Dave Cieslowski Men B 18 / 21
Steve Westberg Men B 19 / 21
Matt Engel Men B 20 / 21
Jim Miller Men B 40+ 6 / 12
Warren Rice Men B 40+ 9 / 12
Amy Smith Women 4 / 8
Rebecca Bozarth Women 8 / 8
John Rollert Men A 9 / 21
Tim Jones Men A 13 / 21