Log In

Team Overview: Green Submarine Records

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

MFG Cyclocross North 40 (Nov 3 2019)

Christian Reed Single Speed Men 18 / 44

MFG Cyclocross - Lake Sammamish (Sep 9 2018)

Christian Reed Single Speed Men 16 / 51

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes (Oct 22 2017)

Christopher Burge Singlespeed 71 / 104

Blind Date at the Dairy (Oct 11 2017)

John Gulick Singlespeed 6 / 13
Christian Reed Singlespeed 8 / 13

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 7 2017)

Dave Messenheimer Men 2/3 56 / 77

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 4 2017)

Christian Reed Singlespeed 9 / 16

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 27 2017)

Christian Reed Singlespeed 10 / 17

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 20 2017)

Christian Reed Singlespeed 9 / 14

OBRA State Champs at Corn Cross (Nov 19 2016)

Christian Reed Singlespeed 20 / 51
Dave Messenheimer Men 2/3 26 / 36

Corvallis Cross Classic (Nov 12 2016)

Christian Reed Singlespeed Men 5 / 14

Peddlers at Edgefield (Nov 5 2016)

Dave Messenheimer Men 2/3 7 / 11
Christian Reed Singlespeed 3 / 7
David Sterry Singlespeed 5 / 7

Blind Date at the Dairy (Oct 5 2016)

John Gulick Singlespeed 14 / 28
Christian Reed Singlespeed 18 / 28

Blind Date at the Dairy #4 (Sep 28 2016)

John Gulick Singlespeed 15 / 31
Christian Reed Singlespeed 20 / 31

Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi (Sep 24 2016)

Kaitlin Borstlmann Athena 3 / 3

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 21 2016)

Christian Reed Singlespeed 13 / 27
John Gulick Singlespeed 14 / 27

Portland Trophy Cup #3 (Sep 20 2016)

David Sterry Singlespeed 33 / 48

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 14 2016)

Christian Reed Stampede 10 / 14
Christian Reed Singlespeed 15 / 27
John Gulick Singlespeed 16 / 27

GP Het Meer CX (Sep 10 2016)

Phaedra Booth Women 4 10 / 11
Dave Messenheimer Men 2/3 26 / 46

Blind Date at the Dairy (Sep 7 2016)

Nat Johnson Singlespeed 4 / 29
John Gulick Singlespeed 12 / 29
Christian Reed Singlespeed 22 / 29

Portland Trophy Cup (Sep 6 2016)

Kaitlin Borstelmann Women 3/4 9 / 19
David Sterry Singlespeed 18 / 30

GP David Douglas CX (Sep 3 2016)

Hannah Moore Women 3 6 / 8
Chris Diminno Clydesdale 22 / 28
Nat Johnson Singlespeed 9 / 42
David Sterry Singlespeed 24 / 42
Daniel Esterling Masters 35+ Category 3 23 / 59

Cross Crusade: Portland International Raceway Day Two (Nov 15 2015)

Christian Reed Masters 35+ A 48 / 63

Cross Crusade: Portland International Raceway Day One (Nov 14 2015)

Ken Reed Singlespeed 35 / 79
Christian Reed Singlespeed 40 / 79
Chris Nelson Singlespeed 49 / 79
David Sterry Singlespeed 52 / 79
Anthony Sallowy Singlespeed 67 / 79
Chris Diminno Clydesdale 25 / 38
Daniel Esterling Masters 35+ B 59 / 91

Corvallis Cross Classic (Nov 7 2015)

Ken Reed Singlespeed Men 6 / 14

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 1 2015)

Chris Diminno Clydesdale 23 / 27

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 31 2015)

Chris Diminno Clydesdale 31 / 31

Washougal CX (Oct 24 2015)

Daniel Esterling Masters 35+ B 24 / 38

Cross Crusade: Cascade Locks (Oct 18 2015)

Chris Diminno Clydesdale 25 / 36

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 17 2015)

Daniel Esterling Masters 35+ B 18 / 35

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 11 2015)

Daniel Esterling Masters 35+ B 96 / 96

Rapha Portland Trophy Cup #6 (Oct 6 2015)

David Sterry Singlespeed 30 / 31

GPRM 2015: Heiser Farm (Oct 3 2015)

Krissy Brunsman Masters Women 35+ A 6 / 10

Rapha Portland Trophy Cup #5 (Sep 29 2015)

David Sterry Singlespeed 13 / 34

Battle at Barlow (Sep 27 2015)

Chris Nelson Masters Men B 35+ 36 / 40

Rapha Portland Trophy Cup #4 (Sep 22 2015)

David Sterry Singlespeed 12 / 29

Rapha Portland Trophy Cup #2 (Sep 8 2015)

Krissy Brunsman Women A 17 / 19

GPRM 2015: DDCX (Sep 5 2015)

Krissy Brunsman Women A 12 / 19

Kruger's Crossing CX (Nov 23 2014)

Nat Johnson Singlespeed 1 / 51
Christian Reed Singlespeed 8 / 51
John Gulick Singlespeed 10 / 51
Christopher Burge Singlespeed 35 / 51
Daniel Esterling Masters 35+ B 2 / 41

Cross Crusade: Barton Park (Nov 16 2014)

Christopher Burge Singlespeed 28 / 51

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 9 2014)

Nat Johnson Singlespeed 5 / 96
John Gulick Singlespeed 28 / 96
Christian Reed Singlespeed 39 / 96
Christopher Burge Singlespeed 60 / 96
David Sterry Category A 52 / 59
Daniel Esterling Masters 35+ B 15 / 96
Hannah Moore Women B 12 / 24

OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm (Nov 8 2014)

Nat Johnson Singlespeed 7 / 23
Christian Reed Singlespeed 10 / 23

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 2 2014)

Christian Reed Singlespeed 28 / 70
Chris Nelson Masters 35+ B 55 / 92
Krissy Brunsman Women B 7 / 27
Hannah Moore Women B 14 / 27

Sandy/Boring Corn Cross (Nov 1 2014)

Daniel Esterling Masters Men 35+ B 3 / 17
David Sterry Men Category A 5 / 5

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Nov 1 2014)

Nat Johnson Singlespeed 9 / 82
Christian Reed Singlespeed 24 / 82
Chris Nelson Masters 35+ B 38 / 116
Krissy Brunsman Women B 5 / 30
Hannah Moore Women B 6 / 30

Cross Crusade: WA County Fairgrounds (Oct 26 2014)

Daniel Esterling Masters 35+ B 12 / 111
Chris Nelson Masters 35+ B 61 / 111
Anna Ryan Women C 23 / 33
Krissy Brunsman Women B 4 / 25

Cross Crusade: Heron Lakes (Oct 19 2014)

John Gulick Singlespeed 24 / 98
Christopher Burge Singlespeed 39 / 98
Christian Reed Singlespeed 52 / 98
Nat Johnson Singlespeed 89 / 98
Daniel Esterling Category B 30 / 45
David Sterry Category A 58 / 70
Chris Nelson Masters 35+ B 87 / 133
Isaac Frost Masters 35+ B 127 / 133
Krissy Brunsman Women B 1 / 26
Hannah Moore Women B 17 / 26
Erin Chipps Women B 22 / 26

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 18 2014)

Krissy Brunsman Women Category B 2 / 4

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 12 2014)

Nat Johnson Singlespeed 25 / 71
John Gulick Singlespeed 26 / 71
Christian Reed Singlespeed 30 / 71
Christopher Burge Singlespeed 46 / 71
David Sterry Category A 66 / 67
Daniel Esterling Masters 35+ B 26 / 119
Isaac Frost Masters 35+ B 110 / 119
Hannah Moore Women B 9 / 29
Erin Chipps Women B 24 / 29

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 11 2014)

Nat Johnson Singlespeed 14 / 78
John Gulick Singlespeed 23 / 78
Christian Reed Singlespeed 36 / 78
Christopher Burge Singlespeed 52 / 78
David Sterry Category A 57 / 68
Daniel Esterling Masters 35+ B 38 / 120
Chris Nelson Masters 35+ B 84 / 120
Hannah Moore Women B 8 / 34
Erin Chipps Women B 27 / 34

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 8 2014)

John Gulick Singlespeed 8 / 29
Christian Reed Singlespeed 11 / 29

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #6 (Oct 7 2014)

Krissy Brunsman Women B 5 / 14
Hannah Moore Women B 8 / 14
Erin Chipps Women B 13 / 14
Christopher Burge Singlespeed 16 / 25

GPRT: Heiser Farms CX (Oct 4 2014)

Krissy Brunsman Women B 3 / 12
Daniel Esterling Masters 35+ B 24 / 57

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 1 2014)

John Gulick Singlespeed 10 / 28
Christian Reed Singlespeed 17 / 28

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #5 (Sep 30 2014)

Anna Ryan Women C 13 / 13
Krissy Brunsman Women B 3 / 5

Battle at Barlow (Sep 28 2014)

David Sterry Category A 22 / 30
Krissy Brunsman Women B 8 / 11
Erin Chipps Women B 10 / 11
Christopher Burge Singlespeed 18 / 32
Daniel Esterling Masters 35+ B 9 / 50
Chris Nelson Masters 35+ B 39 / 50

GPRT: Ninkrossi (Sep 27 2014)

Krissy Brunsman Women B 8 / 12

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 24 2014)

John Gulick Singlespeed 5 / 23
Christian Reed Singlespeed 20 / 23

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #4 (Sep 23 2014)

Hannah Moore Women B 4 / 10
Krissy Brunsman Women B 6 / 10
Christopher Burge Singlespeed 16 / 27

GPRT: Zaaldercross (Sep 20 2014)

Christopher Burge Singlespeed 20 / 34
David Sterry Category A 26 / 35
Daniel Esterling Masters 35+ B 32 / 55
Erin Chipps Women B 12 / 17

Blind Date at the Dairy (Sep 17 2014)

David Sterry Men A 16 / 22
Esterling Daniel Stampede 4 / 25
Christian Reed Singlespeed 10 / 28
John Gulick Singlespeed 11 / 28
Nat Johnson Singlespeed 26 / 28

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #3 (Sep 16 2014)

Krissy Brunsman Women B 5 / 9

Hood River Double Cross Day Two (Sep 14 2014)

Krissy Brunsman Women B 8 / 9

GPRT: Hood River Double Cross Day One (Sep 13 2014)

Christian Reed Singlespeed 16 / 31
Phaedra Booth Women C 10 / 14
Krissy Brunsman Women B 4 / 13

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 10 2014)

David Sterry Men A 14 / 21
Daniel Esterling Masters Men B 35+ 22 / 36
Nat Johnson Singlespeed 1 / 23
Christian Reed Singlespeed 9 / 23
John Gulick Singlespeed 10 / 23

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 9 2014)

Anna Ryan Women C 6 / 8
Krissy Brunsman Women B 5 / 10
David Sterry Men A 13 / 18
Christopher Burge Singlespeed 14 / 20

Fazio Farms (Sep 7 2014)

David Sterry Category A 9 / 11
Nat Johnson Singlespeed 2 / 16
Christian Reed Singlespeed 3 / 16
Daniel Esterling Masters 35+ B 11 / 19
Isaac Frost Masters 35+ B 15 / 19

Het Meer (Sep 6 2014)

Krissy Brunsman WOMEN B 6 / 9

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 2 2014)

Daniel Esterling Men B 24 / 31
Krissy Brunsman Women B 5 / 11
David Sterry Men A 13 / 15
Nat Johnson Singlespeed 1 / 28
Christian Reed Singlespeed 7 / 28
John Gulick Singlespeed 12 / 28
Christopher Burge Singlespeed 27 / 28

DDCX 1 (Aug 30 2014)

Daniel Esterling Masters 35+ b 48 / 63
Krissy Brunsman WOMEN B 4 / 11

Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross (Dec 14 2013)

John Gulick Single Speed 5 / 9

Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross (Dec 1 2013)

John Gulick Singlespeed 7 / 18
Nat Johnson Singlespeed 18 / 18

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 24 2013)

Krissy Brunsman Women B 8 / 20
David Sterry Category A 16 / 27
Dave Messenheimer Category A 21 / 27
Josh Armagost Singlespeed 3 / 60
Christian Reed Singlespeed 11 / 60
John Gulick Singlespeed 19 / 60
Chris Nelson Singlespeed 37 / 60

Cross Crusade: Barton Park (Nov 17 2013)

Jill Hutchinson Women B 8 / 23
Erin Chipps Women B 19 / 23
Christian Reed Category A 49 / 59
Josh Armagost Singlespeed 5 / 63

Fazio Farms CX Part Deux (Nov 16 2013)

Dave Messenheimer Category A 7 / 10

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 10 2013)

Jill Hutchinson Women B 10 / 32
Krissy Brunsman Women B 16 / 32
Erin Chipps Women B 23 / 32
Sandy Nguyen Women B 29 / 32
Christian Reed Category A 51 / 54
Daniel Esterling Category B 44 / 53
Julie Westlin-naigus Women C 31 / 42
Josh Armagost Singlespeed 15 / 93
Christian Reed Singlespeed 22 / 93
Dave Messenheimer Singlespeed 37 / 93

OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 9 2013)

Christian Reed Singlespeed 6 / 34
Dave Messenheimer Singlespeed 17 / 34
Christopher Burge Singlespeed 27 / 34
Krissy Brunsman Women B 12 / 18

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 3 2013)

Josh Armagost Singlespeed 16 / 99
John Gulick Singlespeed 28 / 99
Nat Johnson Category A 29 / 62
Christian Reed Category A 46 / 62
Dave Messenheimer Category A 59 / 62
Krissy Brunsman Women C 4 / 43
Julie Westlin-naigus Women C 35 / 43
Jill Hutchinson Women B 12 / 27

Sandy/Boring Corn Cross (Nov 2 2013)

Krissy Brunsman Women C 1 / 10
Nat Johnson Singlespeed 1 / 22
Christian Reed Singlespeed 5 / 22
Daniel Esterling Category C 2 / 26

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Oct 27 2013)

Sandy Nguyen Women B 18 / 25
Isaac Frost Category B 48 / 49
Nat Johnson Singlespeed 3 / 51
Josh Armagost Singlespeed 10 / 51
Dave Messenheimer Singlespeed 19 / 51
John Gulick Singlespeed 20 / 51
Christian Reed Singlespeed 21 / 51
Chris Nelson Singlespeed 34 / 51
Christopher Burge Singlespeed 38 / 51
Ken Reed Masters 35+ A 31 / 61

Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 (Oct 26 2013)

David Sterry Category A 7 / 10
Daniel Esterling Category C 5 / 25

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 26 2013)

Nat Johnson Singlespeed 3 / 67
Josh Armagost Singlespeed 8 / 67
Christian Reed Singlespeed 18 / 67
John Gulick Singlespeed 21 / 67
Dave Messenheimer Singlespeed 24 / 67
Krissy Brunsman Women C 9 / 47

Cross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 20 2013)

David Sterry Category A 48 / 64
Dave Messenheimer Category A 59 / 64
Krissy Brunsman Women C 16 / 60
Josh Armagost Singlespeed 8 / 109
Christian Reed Singlespeed 27 / 109
John Gulick Singlespeed 30 / 109

MFG #4: Magnusson Park (Oct 20 2013)

Nat Johnson Single Speed Men 7 / 75

Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 19 2013)

Krissy Brunsman Women C 2 / 10
Daniel Esterling Category C 4 / 22

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 16 2013)

Nat Johnson Singlespeed 2 / 29
Christian Reed Singlespeed 10 / 29
John Gulick Singlespeed 17 / 29
Dave Messenheimer Singlespeed 26 / 29

Cross Crusade: Rainier (Oct 13 2013)

Erin Chipps Women B 16 / 23
Nat Johnson Category A 24 / 60
Dave Messenheimer Category A 45 / 60
Christian Reed Category A 52 / 60
Ken Reed Category A 55 / 60
David Sterry Category A 57 / 60
Krissy Brunsman Women C 3 / 44
Isaac Frost Category C 51 / 59
Josh Armagost Singlespeed 11 / 67
John Gulick Singlespeed 36 / 67
Christopher Burge Singlespeed 49 / 67
Chris Nelson Masters 35+ B 58 / 96

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 9 2013)

Ken Reed Men A 11 / 11
Nat Johnson Singlespeed 3 / 39
John Gulick Singlespeed 13 / 39
Christian Reed Singlespeed 14 / 39

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 6 2013)

Erin Chipps Women B 29 / 38
Sandy Nguyen Women B 36 / 38
Jill Hutchinson Women B 37 / 38
Dave Messenheimer Category A 53 / 67
Christian Reed Category A 56 / 67
Nat Johnson Category A 65 / 67
Phaedra Booth Women C 18 / 46
Julie Westlin-naigus Women C 33 / 46
Isaac Frost Category C 94 / 112
David Sterry Category B 2 / 70
Josh Armagost Singlespeed 13 / 97
John Gulick Singlespeed 25 / 97
Christopher Burge Singlespeed 65 / 97
Chris Nelson Masters 35+ B 37 / 125
Dave Gulick Masters 35+ B 109 / 125

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 2 2013)

Nat Johnson Singlespeed 1 / 29
John Gulick Singlespeed 10 / 29
Dave Messenheimer Singlespeed 16 / 29

Battle At Barlow (Sep 29 2013)

Christopher Burge Singlespeed 16 / 26
Daniel Esterling Category C 5 / 38
David Sterry Category B 2 / 24
Nat Johnson Category A 12 / 34
Chris Nelson Masters 35+ B 20 / 56
Krissy Brunsman Women C 7 / 16
Julie Weshin-naigue Women C 13 / 16
Jill Hutchinson Women B 5 / 12
Erin Chipps Women B 9 / 12

Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi (Sep 28 2013)

Dave Messenheimer Category A 24 / 24
Krissy Brunsman Women C 14 / 24
David Sterry Category B 2 / 21

Blind Date at the Dairy (Sep 25 2013)

Nat Johnson Singlespeed 2 / 40
Christian Reed Singlespeed 7 / 40
John Gulick Singlespeed 8 / 40
Chris Nelson Singlespeed 33 / 40
Sandy Nguyen Women B 15 / 21

Fazio Farms (Sep 22 2013)

Daniel Esterling Category C 2 / 23
David Sterry Category B 3 / 11

Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross (Sep 21 2013)

Nat Johnson Category A 9 / 29
Dave Messenheimer Category A 26 / 29
Daniel Esterling Category C 12 / 32
Christian Reed Category B 1 / 18

Blind Date at the Dairy (Sep 18 2013)

David Sterry Men B 4 / 14
Sandy Nguyen Women B 15 / 17
Nat Johnson Singlespeed 3 / 46
Christian Reed Singlespeed 9 / 46
Chris Nelson Singlespeed 34 / 46
Christopher Burge Singlespeed 39 / 46
John Gulick Singlespeed 45 / 46

Hood River Double Cross Day Two (Sep 15 2013)

Nat Johnson Masters 35+ A 7 / 36
Krissy Brunsman Women C 2 / 14
Hannah Moore Women A 17 / 17
Dave Gulick Master 35+ B 21 / 38
Christopher Burge Singlespeed 17 / 28
Christian Reed Category B 1 / 13

Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross (Sep 14 2013)

Krissy Brunsman Women C 3 / 19
Erin Chipps Women B 9 / 19
Daniel Esterling Category C 15 / 36
Isaac Frost Category C 24 / 36
Chris Nelson Master 35+ B 32 / 56
Christopher Burge Singlespeed 39 / 41
David Sterry Category B 6 / 17

Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race (Sep 7 2013)

Nat Johnson Masters 35+ A 4 / 43
John Gulick Singlespeed 10 / 43
Dave Messenheimer Singlespeed 16 / 43
Christian Reed Category B 3 / 29
David Sterry Category B 13 / 29
Jill Hutchinson Women B 8 / 11
Erin Chipps Women B 10 / 11

GPET: David Douglas CX #1 (Aug 31 2013)

Krissy Brunsman Women C 2 / 16
Hannah Moore Women A 18 / 22
David Sterry Category B 6 / 31
Christian Reed Category B 31 / 31
Nat Johnson Singlespeed 8 / 43

Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) (Nov 18 2012)

Ken Reed Masters 35+ A 27 / 88
Nat Johnson Singlespeed 2 / 97
John Gulick Singlespeed 23 / 97
Dave Messenheimer Singlespeed 30 / 97
David Sterry Category B 6 / 54
Christian Reed Category B 9 / 54
Sandy Nguyen Women C 8 / 47
Krissy Brunsman Women C 38 / 47

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 17 2012)

Nat Johnson Singlespeed 1 / 20
Christian Reed Category B 1 / 17
Daniel Esterling Category C 23 / 33

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 11 2012)

Erin Chipps Women B 12 / 25
Claudia Sterry Beginner Women 9 / 26
Chris Nelson Masters 35+ B 25 / 90
John Gulick Singlespeed 14 / 65
Dave Messenheimer Singlespeed 21 / 65
Christian Reed Category B 4 / 49

GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 10 2012)

Claudia Sterry Beginner Women 2 / 18
Dave Messenheimer Singlespeed 9 / 25
David Sterry Category B 4 / 23
Christian Reed Category B 6 / 23
Erin Chipps Women C 1 / 17

Cross Crusade: Barton Park (Nov 4 2012)

Claudia Sterry Beginner Women 7 / 23
Chris Nelson Masters 35+ B 21 / 92
Erin Chipps Women C 5 / 36
Krissy Brunsman Women C 36 / 36

Canby Cross-Word CX Challenge (Nov 3 2012)

Nat Johnson Singlespeed 1 / 15
Christian Reed Category B 4 / 13
David Sterry Category B 8 / 13

Cross Crusade: Deschutes Brewery #2 (Oct 28 2012)

Hannah Moore Women A 31 / 34
Claudia Sterry Beginner Women 6 / 40
Chris Nelson Masters 35+ B 56 / 81
Nat Johnson Category A 36 / 67
John Gulick Singlespeed 19 / 75
Christian Reed Category B 24 / 61
David Sterry Category B 25 / 61
Sandy Nguyen Women C 11 / 40
Erin Chipps Women C 13 / 40

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Oct 27 2012)

Hannah Moore Women A 32 / 37
Claudia Sterry Beginner Women 9 / 41
Chris Nelson Masters 35+ B 29 / 87
Nat Johnson Category A 59 / 62
John Gulick Singlespeed 25 / 85
David Sterry Category B 13 / 62
Christian Reed Category B 25 / 62
Erin Chipps Women C 8 / 45
Sandy Nguyen Women C 26 / 45
Krissy Brunsman Women C 32 / 45
Daniel Esterling Category C 29 / 69

Blind Date at the Dairy #6 (Oct 24 2012)

Sandy Nguyen Women C 10 / 16
Phaedra Booth Men C 36 / 40
Nat Johnson Singlespeed 1 / 26
John Gulick Singlespeed 10 / 26
Christian Reed Singlespeed 14 / 26

Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) (Oct 21 2012)

Hannah Moore Women A 44 / 44
Chris Nelson Masters 35+ B 57 / 128
Nat Johnson Category A 27 / 72
Ken Reed Masters 35+ A 24 / 103
John Gulick Singlespeed 22 / 114
Dave Messenheimer Singlespeed 24 / 114
Christian Reed Category B 26 / 68
Chris Nelson Category B 58 / 68
Erin Chipps Women C 6 / 55
Sandy Nguyen Women C 28 / 55
Nathan Hilmer Category C 121 / 124

Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 20 2012)

Daniel Esterling Category C 10 / 18

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 17 2012)

Sandy Nguyen Women C 19 / 20
Nat Johnson Singlespeed 1 / 28
John Gulick Singlespeed 8 / 28
Christian Reed Singlespeed 11 / 28

Cross Crusade: Rainier (Oct 14 2012)

Chris Nelson Masters 35+ B 37 / 80
Nat Johnson Category A 36 / 70
Dave Messenheimer Category A 52 / 70
Ken Reed Masters 35+ A 18 / 69
John Gulick Singlespeed 20 / 70
Christian Reed Category B 11 / 56
David Sterry Category B 32 / 56
Krissy Brunsman Women C 20 / 32
Nathan Hilmer Category C 73 / 79

GPTB: Ninkrossi (Oct 13 2012)

Krissy Brunsman Women C 13 / 16
Daniel Esterling Category C 17 / 23

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 10 2012)

Sandy Nguyen Women C 11 / 24
David Sterry Men B 7 / 18
Nat Johnson Singlespeed 3 / 29
John Gulick Singlespeed 6 / 29
Christian Reed Singlespeed 10 / 29

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 7 2012)

Hannah Moore Women A 30 / 37
John Gulick Singlespeed 18 / 100
Claudia Sterry Beginner Women 4 / 45
Chris Nelson Masters 35+ B 36 / 138
Nat Johnson Category A 33 / 84
David Sterry Category B 19 / 73
Christian Reed Category B 33 / 73
Sandy Nguyen Women C 17 / 56
Julie Westlin-naigus Women C 25 / 56
Phaedra Booth Women C 32 / 56
Daniel Esterling Category C 108 / 113

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 3 2012)

Sandy Nguyen Women C 15 / 19
David Sterry Men B 7 / 14
Phaedra Booth Men C 31 / 50
Nat Johnson Singlespeed 4 / 38
John Gulick Singlespeed 8 / 38
Dave Messenheimer Singlespeed 17 / 38
Christian Reed Singlespeed 19 / 38
Erin Chipps Singlespeed 34 / 38
Andrew Reed MASTER MEN A 35+ 14 / 22

Battle at Barlow (Sep 30 2012)

Hannah Moore Women A 20 / 23
Claudia Sterry Beginner Women 5 / 15
Chris Nelson Masters 35+ B 40 / 69
Dave Messenheimer Category A 38 / 45
Nat Johnson Singlespeed 6 / 55
John Gulick Singlespeed 20 / 55
Christian Reed Category B 8 / 46
David Sterry Category B 16 / 46
Erin Chipps Women C 5 / 22
Krissy Brunsman Women C 9 / 22
Daniel Esterling Category C 32 / 51

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 26 2012)

Sandy Nguyen Women C 8 / 20
Claudia Sterry Beginner Women 16 / 31
John Gulick Singlespeed 9 / 39
Christian Reed Singlespeed 17 / 39
Erin Chipps Singlespeed 34 / 39
Ken Reed MASTER MEN A 35+ 12 / 21

GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar (Sep 22 2012)

Dave Messenheimer Singlespeed 11 / 32

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 19 2012)

Sandy Nguyen Women C 7 / 13
Christian Reed Singlespeed 13 / 40
John Gulick Singlespeed 24 / 40

GPTB: Double Cross #1 (Sep 15 2012)

Erin Chipps Women C 3 / 12
Sandy Nguyen Women C 8 / 12
Phaedra Booth Women C 9 / 12
Ken Reed Masters 35+ A 28 / 30
David Sterry Category B 14 / 31
Christian Reed Category B 21 / 31
Isaac Frost Category C 15 / 29
Daniel Esterling Category C 27 / 29

MFG #1: Kick-Off Cross (Sep 9 2012)

Jason Slye CAT 4 MEN 76 / 88

GPTB: Het Meer CX Race (Sep 9 2012)

Chris Nelson Masters 35+ B 28 / 66
Nat Johnson Category A 21 / 34
Dave Messenheimer Singlespeed 23 / 48
John Gulick Singlespeed 25 / 48
Krissy Brunsman Women C 8 / 12
Daniel Esterling Category C 28 / 40
Isaac Frost Category C 29 / 40
David Sterry Men B 14 / 28
Christian Reed Men B 16 / 28

GPTB #1: David Douglas CX #1 (Sep 1 2012)

Hannah Moore Women A 13 / 14
Erin Chipps Women C 5 / 16
Krissy Brunsman Women C 15 / 16
Nat Johnson Category A 11 / 22
Ken Reed Category A 15 / 22
David Sterry Category B 3 / 16
Christian Reed Category B 8 / 16

Kruger's Crossing CX Classic (Nov 20 2011)

Sarah Hunter Women B 1 / 18
Jill Hutchinson Women B 3 / 18
Jim Malcarne Masters 35+ B 40 / 48
Kenneth Reed Category A 13 / 17
Nat Johnson Singlespeed 1 / 52
David Messenheimer Singlespeed 6 / 52
Christian Reed Singlespeed 17 / 52
John Gulick Singlespeed 18 / 52
Dave Gulick Singlespeed 34 / 52
Sarah Hunter Singlespeed 45 / 52

Cross Crusade #8 (Nov 13 2011)

Jill Hutchinson Women B 6 / 50
Sarah Hunter Women B 15 / 50
Hannah Moore Women A 25 / 30
Erin Chipps Beginner Women 6 / 80
Sandy Nguyen Beginner Women 30 / 80
Claudia Sterry Beginner Women 37 / 80
Jim Malcarne Masters 35+ B 78 / 108
Chris Nelson Masters 35+ B 90 / 108
Nat Johnson Category A 32 / 72
David Messenheimer Category A 48 / 72
Sarah Hunter Singlespeed 91 / 95
Christian Reed Category B 33 / 81
David Sterry Category B 45 / 81
Isaac Frost Category B 77 / 81

Cross Crusade #7 (Nov 6 2011)

Sarah Hunter Women B 12 / 43
Jill Hutchinson Women B 15 / 43
Erin Chipps Beginner Women 8 / 59
Claudia Sterry Beginner Women 16 / 59
Phaedra Booth Beginner Women 32 / 59
Jim Malcarne Masters 35+ C 32 / 156
John Gulick Singlespeed 31 / 92
Dave Gulick Singlespeed 66 / 92
Sarah Hunter Singlespeed 88 / 92
Christian Reed Category B 16 / 59
David Sterry Category B 35 / 59

Pedalers At The Poor Farm CCX @ Edgefield (Nov 5 2011)

Sarah Hunter Women B 2 / 2

GPMC: Apple Core Cross (Nov 5 2011)

Kenneth Reed Category A 6 / 8

Cross Crusade #6 (Oct 30 2011)

Tuuli Hakala Women B 29 / 44
Sarah Hunter Women B 30 / 44
Hannah Moore Women A 24 / 30
Sandy Nguyen Beginner Women 35 / 54
Phaedra Booth Beginner Women 40 / 54
Jeff Stevens Masters 35+ B 20 / 94
Jim Malcarne Masters 35+ B 61 / 94
Nat Johnson Category A 28 / 59
David Messenheimer Category A 44 / 59
John Gulick Singlespeed 29 / 59
Dave Gulick Singlespeed 35 / 59
Christian Reed Category B 11 / 67
David Sterry Category B 56 / 67
Isaac Frost Category B 62 / 67

Cross Crusade #5 (Oct 29 2011)

Sarah Hunter Women B 15 / 41
Hannah Moore Women A 25 / 34
John Gulick Singlespeed 24 / 63
Sarah Hunter Singlespeed 56 / 63
Phaedra Booth Beginner Women 45 / 59
Sandy Nguyen Beginner Women 46 / 59
Jim Malcarne Masters 35+ B 42 / 100
Nat Johnson Category A 40 / 75
Kenneth Reed Category A 49 / 75
David Messenheimer Category A 52 / 75
David Sterry Category B 14 / 86
Christian Reed Category B 32 / 86
Isaac Frost Category C 21 / 68
Daniel Esterling Category C 43 / 68

GPMC: David Douglas CX #2 (Oct 29 2011)

Jill Hutchinson Women B 4 / 8

Blind Date #5 (Oct 26 2011)

Sarah Hunter Women B 10 / 20
Sandy Nguyen Beginner Women 21 / 28
Nat Johnson Singlespeed 4 / 36
John Gulick Singlespeed 21 / 36
Sarah Hunter Singlespeed 32 / 36
Jim Malcarne Master C 35+ 14 / 61

Cross Crusade #4 (Oct 23 2011)

Sarah Hunter Women B 17 / 46
Jill Hutchinson Women B 25 / 46
Hannah Moore Women A 19 / 22
Erin Chipps Beginner Women 17 / 86
Phaedra Booth Beginner Women 49 / 86
Claudia Sterry Beginner Women 51 / 86
Chris Nelson Masters 35+ B 47 / 111
Jeff Stevens Masters 35+ B 78 / 111
Jim Malcarne Masters 35+ C 14 / 182
Nat Johnson Category A 36 / 64
David Messenheimer Category A 45 / 64
Kenneth Reed Category A 46 / 64
John Gulick Singlespeed 47 / 88
Christian Reed Category B 30 / 78
David Sterry Category B 48 / 78
Daniel Esterling Category B 73 / 78
Isaac Frost Category C 32 / 108

Blind Date #4 (Oct 19 2011)

Sarah Hunter Women B 5 / 25
David Sterry Men B 25 / 50
Nathan Hilmer Men B 34 / 50
Daniel Esterling Men C 27 / 32
Nat Johnson Singlespeed 8 / 40
Christian Reed Singlespeed 19 / 40
John Gulick Singlespeed 28 / 40

Cross Crusade #3 (Oct 16 2011)

Hannah Moore Women B 5 / 60
Jill Hutchinson Women B 15 / 60
Sarah Hunter Women B 42 / 60
Erin Chipps Beginner Women 4 / 95
Sandy Nguyen Beginner Women 43 / 95
Claudia Sterry Beginner Women 54 / 95
Phaedra Booth Beginner Women 67 / 95
Jeff Stevens Masters 35+ B 19 / 119
Chris Nelson Masters 35+ B 42 / 119
Jim Malcarne Masters 35+ C 29 / 197
Nat Johnson Category A 45 / 80
David Messenheimer Category A 71 / 80
John Gulick Singlespeed 38 / 130
Kenneth Reed Category B 5 / 93
Christian Reed Category B 28 / 93
Nathan Hilmer Category B 55 / 93
David Sterry Category B 90 / 93
Isaac Frost Category C 46 / 133
Daniel Esterling Category C 63 / 133

GPMC: Ninkrossi (Oct 15 2011)

Sarah Hunter Women B 7 / 13

Blind Date #3 (Oct 12 2011)

Sarah Hunter Women B 22 / 30
David Sterry Men B 20 / 48
Nat Johnson Singlespeed 6 / 44
Christian Reed Singlespeed 12 / 44
John Gulick Singlespeed 20 / 44
Jim Malcarne Master C 35+ 5 / 72

Cross Crusade #2 (Oct 9 2011)

Hannah Moore Women B 11 / 44
Jill Hutchinson Women B 23 / 44
Sarah Hunter Women B 26 / 44
Tuuli Hakala Women B 42 / 44
Erin Chipps Beginner Women 3 / 59
Chris Nelson Masters 35+ B 19 / 89
Jim Malcarne Masters 35+ C 14 / 157
David Messenheimer Category A 56 / 60
Kenneth Reed Category B 4 / 60
Christian Reed Category B 16 / 60
David Sterry Category B 25 / 60
Isaac Frost Category C 38 / 79
Daniel Esterling Category C 54 / 79

Blind Date #2 (Oct 5 2011)

John Gulick Singlespeed 20 / 39
Christian Reed Singlespeed 22 / 39
David Messenheimer Singlespeed 23 / 39

Cross Crusade #1 (Oct 2 2011)

Hannah Moore Women B 5 / 60
Tuuli Hakala Women B 17 / 60
Krissy Brunsman Women B 55 / 60
Erin Chipps Beginner Women 26 / 84
Phaedra Booth Beginner Women 45 / 84
Claudia Sterry Beginner Women 48 / 84
Sandy Nguyen Beginner Women 52 / 84
Jeff Stevens Masters 35+ B 16 / 137
Chris Nelson Masters 35+ B 23 / 137
Jim Malcarne Masters 35+ C 33 / 217
Nat Johnson Category A 25 / 81
David Messenheimer Category A 58 / 81
John Gulick Singlespeed 41 / 122
Kenneth Reed Category B 6 / 94
Christian Reed Category B 15 / 94
David Sterry Category B 35 / 94
Nathan Hilmer Category B 52 / 94
Isaac Frost Category C 118 / 126
Daniel Esterling Category C 125 / 126

Blind Date #1 (Sep 28 2011)

Jeff Stevens Men B 7 / 55
David Sterry Men B 28 / 55
Isaac Frost Men C 17 / 42
Daniel Esterling Men C 30 / 42
John Gulick Singlespeed 19 / 57
Dave Messenheimer Singlespeed 20 / 57
Christian Reed Singlespeed 34 / 57
Jim Malcarne Master C 35+ 25 / 85

Battle at Barlow (Sep 24 2011)

Hannah Moore Women B 5 / 30
Tuuli Hakala Women B 10 / 30
Krissy Brunsman Women B 28 / 30
Erin Chipps Beginner Women 14 / 42
Claudia Sterry Beginner Women 37 / 42
Jeff Stevens Masters 35+ B 5 / 76
Chris Nelson Masters 35+ B 27 / 76
Nat Johnson Category A 20 / 43
John Gulick Singlespeed 21 / 58
Kenneth Reed Category B 2 / 43
Christian Reed Category B 8 / 43
David Sterry Category B 19 / 43
Daniel Esterling Category C 36 / 60
Isaac Frost Category C 50 / 60

Hood River Double Cross Day Two (Sep 18 2011)

Erin Chips Beginner Women 7 / 17
Chris Nelson Masters 35+ C 1 / 48
Nat Johnson Category A 10 / 20
David Sterry Category B 12 / 27
Nathan Hilmer Category B 13 / 27
Dave Gulick Category B 19 / 27
Christian Reed Category B 23 / 27
Hannah Moore Women B 3 / 22
Sarah Hunter Women B 13 / 22
Krissy Brunsman Women B 18 / 22
Isaac Frost Category C 25 / 28

GPMC: Hood River Double Cross (Sep 17 2011)

Hannah Moore Women B 2 / 10
Krissy Brunsman Women B 10 / 10
Erin Chips Beginner Women 4 / 22
Diana Sephens Beginner Women 15 / 22
Chris Nelson Masters 35+ C 1 / 45
Nat Johnson Category A 11 / 20
Kenneth Reed Category B 5 / 25
David Sterry Category B 10 / 25
Dave Gulick Category B 18 / 25
Nathan Hilmer Category B 20 / 25
Isaac Frost Category B 21 / 25
Isaac Frost Category C 20 / 30

Pain and Suffer'n CX (Sep 11 2011)

Hannah Moore Women B 3 / 11
Krissy Brunsman Beginner Women 3 / 7
Chris Nelson Masters 35+ C 5 / 31
Nat Johnson Category A 8 / 18
Kenneth Reed Category B 1 / 19
Christian Reed Category B 5 / 19
David Sterry Category B 11 / 19

GPMC: David Douglas CX #1 (Sep 3 2011)

Hannah Moore Women B 3 / 15
Krissy Brunsman Women B 14 / 15
Chris Nelson Masters 35+ C 6 / 56
Nat Johnson Category A 12 / 19
John Gulick Singlespeed 7 / 16
David Sterry Category B 8 / 21
Dave Gulick Category B 13 / 21

USGP of Cyclocross Day Two (Dec 5 2010)

Christian Reed Cat B 25 / 68
Nat Johnson Singlespeed 14 / 60

USGP of Cyclocross Day One (Dec 4 2010)

Christian Reed Cat B 19 / 75
Nat Johnson Singlespeed 13 / 51

Howard County Double Cross Day 2 (Nov 21 2010)

Dan Esterling Men 4 54 / 67

Kruger's Crossing Cyclocross (Nov 21 2010)

Chris Nelson Masters 35+ B 23 / 30
Sandy Nguyen Beginner Women 16 / 42
Diana Stephens Beginner Women 29 / 42
Phaedra Booth Beginner Women 40 / 42
Christian Reed Category B 4 / 33
Jim Malcarne Category B 24 / 33

OBRA CCX Championship (Nov 20 2010)

Ken Reed Category B 17 / 34
Christian Reed Category B 19 / 34
Nat Johnson Singlespeed 15 / 38
John Gulick Singlespeed 20 / 38

Cross Crusade: Barton Park (Nov 14 2010)

Chris Nelson Masters 35+ C 24 / 154
Hannah Moore Women B 10 / 40
Diana Stephens Beginner Women 42 / 58
Phaedra Booth Beginner Women 56 / 58
Ken Reed Category B 15 / 69
Christian Reed Category B 29 / 69
David Sterry Category B 37 / 69
Nat Johnson Category A 49 / 56
Nathan Hilmer Category C 51 / 84

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 7 2010)

Jim Malcarne Masters 35+ C 17 / 178
Chris Nelson Masters 35+ C 34 / 178
John Gulick Singlespeed 39 / 98
Jill Hutchinson Women B 19 / 43
Hannah Moore Women B 20 / 43
Diana Stephens Beginner Women 78 / 85
Christian Reed Category B 47 / 65
Nat Johnson Category A 29 / 55
Nathan Hilmer Category C 50 / 104
Nathan Hilmer Category C 52 / 104

Tacchino Cyclocross (Nov 7 2010)

Dan Esterling Men 4 59 / 89

Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Day Two (Oct 31 2010)

Ken Reed Masters 35+ B 24 / 60
Chris Nelson Masters 35+ B 45 / 60
Nat Johnson Singlespeed 5 / 72
John Gulick Singlespeed 19 / 72
Dave Gulick Singlespeed 29 / 72
Hannah Moore Women B 4 / 46
Jill Hutchinson Women B 29 / 46
Phaedra Booth Beginner Women 35 / 49
Christian Reed Category B 22 / 65
David Sterry Category B 33 / 65
Nathan Hilmer Category C 25 / 57

Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds (Oct 30 2010)

Chris Nelson Masters 35+ C 74 / 78
Nat Johnson Singlespeed 4 / 55
John Gulick Singlespeed 28 / 55
Dave Gulick Singlespeed 38 / 55
Hannah Moore Women B 13 / 39
Jill Hutchinson Women B 16 / 39
Diana Stephens Beginner Women 27 / 48
Sandy Nguyen Beginner Women 29 / 48
Phaedra Booth Beginner Women 32 / 48
Christian Reed Category B 15 / 61
Ken Reed Category B 17 / 61
David Sterry Category C 15 / 49
Nathan Hilmer Category C 32 / 49

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 27 2010)

Jill Hutchinson Women B 7 / 20
Nat Johnson Singlespeed 6 / 39
John Gulick Singlespeed 19 / 39
Christian Reed Category B 27 / 47

Cross Crusade: Portland International Raceway (Oct 24 2010)

Chris Nelson Masters 35+ C 127 / 203
Nat Johnson Singlespeed 14 / 105
Dave Gulick Singlespeed 43 / 105
Hannah Moore Women B 31 / 58
Jill Hutchinson Women B 33 / 58
Ken Reed Category B 19 / 88
Christian Reed Category B 36 / 88
Sandy Nguyen Beginner Women 33 / 79
Phaedra Booth Beginner Women 57 / 79
David Sterry Category C 17 / 108
Nathan Hilmer Category C 52 / 108

Blind Date at the Dairy (Oct 20 2010)

Jill Hutchinson Women B 15 / 25
Krissy Brunsman Beginner Women 27 / 27
Nat Johnson Singlespeed 5 / 44
John Gulick Singlespeed 18 / 44
Chris Nelson Masters 35+ C 42 / 84
Christian Reed Category B 38 / 58

Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center (Oct 17 2010)

Nat Johnson Category A 32 / 59
John Gulick Singlespeed 50 / 91
Dave Gulick Singlespeed 57 / 91
Krissy Brunsman Beginner Women 17 / 60
Diana Stephens Beginner Women 36 / 60
Christian Reed Category B 15 / 96
Ken Reed Category B 90 / 96
Chris Nelson Master 35+ C 56 / 177
Hannah Moore Women B 20 / 52
Jill Hutchinson Women B 47 / 52
David Sterry Category C 16 / 112
Nathan Hilmer Category C 69 / 112

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 13 2010)

Krissy Brunsman Beginner Women (First Date Women) 12 / 41
Nat Johnson Singlespeed (Monogomists) 9 / 49
John Gulick Singlespeed (Monogomists) 23 / 49
Jill Hutchinson Women Cat B (Women Power Daters) 31 / 33

Cross Crusade: Rainier High School (Oct 10 2010)

Jim Malcarne Masters 35+ C 18 / 149
Chris Nelson Masters 35+ C 59 / 149
John Gulick Singlespeed 48 / 84
Dave Gulick Singlespeed 57 / 84
Jill Hutchinson Women B 10 / 40
Hannah Moore Women B 16 / 40
Krissy Brunsman Beginner Women 22 / 49
Diana Stephens Beginner Women 31 / 49
Christian Reed Category B 34 / 89
Nat Johnson Category A 39 / 47
David Sterry Category C 22 / 94
Nathan Hilmer Category C 61 / 94

Hyattsville CX (Oct 10 2010)

Dan Esterling Men 4 63 / 83

Blind Date at the Dairy #2 (Oct 6 2010)

Christian Reed Cat B Men (Power Dating Men) 44 / 76
Krissy Brunsman Beginner Women (First Date Women) 7 / 41
Jill Hutchinson Women Cat B (Women Power Daters) 15 / 38
John Gulick Singlespeed (Monogomists) 13 / 46
Dave Gulick Singlespeed (Monogomists) 29 / 46

Cross Crusade: Alpenrose Dairy (Oct 3 2010)

Chris Nelson Masters 35+ C 28 / 212
Jim Malcarne Masters 35+ C 52 / 212
John Gulick Singlespeed 27 / 132
Hannah Moore Women B 11 / 68
Jill Hutchinson Women B 27 / 68
Krissy Brunsman Beginner Women 16 / 106
Diana Stephens Beginner Women 81 / 106
Christian Reed Category B 21 / 117
Ken Reed Category B 29 / 117
Nat Johnson Category A 47 / 66
David Sterry Category C 47 / 125
Dave Gulick Category C 55 / 125
Shawn Kelly Category C 60 / 125
Nathan Hilmer Category C 78 / 125

Blind Date at the Dairy (Sep 29 2010)

Christian Reed Cat B Men (Power Dating Men) 31 / 84
Julian Deiss Cat B Men (Power Dating Men) 63 / 84
Jill Hutchinson Women Cat B (Women Power Daters) 19 / 41
John Gulick Singlespeed (Monogomists) 20 / 50

Battle at Barlow (Sep 26 2010)

Chris Nelson Masters 35+ C 35 / 111
Jim Malcarne Masters 35+ C 49 / 111
Krissy Brunsman Beginner Women 14 / 42
Sandy Nguyen Beginner Women 19 / 42
Diana Stevens Beginner Women 36 / 42
Nat Johnson Category B 3 / 41
Jill Hutchinson Women B 8 / 22
Hannah Moore Women B 9 / 22
Christian Reed Category C 1 / 53
David Sterry Category C 11 / 53
Nathan Hilmer Category C 32 / 53

Hood River Double Cross Day Two (Sep 19 2010)

Ken Reed Masters 35+ B 4 / 46
Phaedra Booth Beginner Women 14 / 16
Krissy Brunsman Beginner Women 16 / 16
Nat Johnson Category B 3 / 29
Hannah Moore Women B 6 / 14
Christian Reed Category C 3 / 31
David Sterry Category C 14 / 31
Chris Nelson Category C 22 / 31
Nathan Hilmer Category C 27 / 31

Hood River Double Cross Day One (Sep 18 2010)

Jim Malcarne Masters 35+ C 13 / 40
Diana Stephens Beginner Women 11 / 16
Krissy Brunsman Beginner Women 15 / 16
Nat Johnson Category B 5 / 31
Hannah Moore Women B 7 / 13
David Sterry Category C 12 / 29
John Gulick Category C 13 / 29
Chris Nelson Category C 22 / 29
Dave Gulick Category C 24 / 29
Christian Reed Category C 29 / 29

Pain+Suffer'n (Sep 12 2010)

Christian Reed Cat C Men 1 / 25
Isaac Frost Cat C Men 24 / 25
Dave Gulick Cat C Men 25 / 25
Sandy Nguyen Beginner Women 9 / 11
Nat Johnson Category B 2 / 19
Sean Corey Category B 18 / 19
Jill Hutchinson Women B 7 / 14
Hannah Moore Women B 9 / 14
David Sterry Beginner Men 3 / 25
Chris Nelson Beginner Men 4 / 25
Shawn Kelly Beginner Men 8 / 25

Kruger's Crossing CCX (Nov 22 2009)

Dave Gulick Category C 18 / 68
John Gulick Category C 29 / 68
Isaac Frost Category C 39 / 68

Cross Crusade #8 (Nov 15 2009)

Hannah Moore Women B 29 / 44
Jim Malcarne Category C 55 / 105
Isaac Frost Category C 58 / 105
Nathan Hilmer Category C 79 / 105

Cross Crusade #7 (Nov 8 2009)

Hannah Moore Women B 39 / 52
Dave Gulick Category C 30 / 125
John Gulick Category C 49 / 125
Jim Malcarne Category C 50 / 125
Isaac Frost Category C 76 / 125
Nathan Hilmer Category C 97 / 125

Cross Crusade #6 (Nov 1 2009)

Isaac Frost Category C 28 / 70
Dave Gulick Category C 48 / 70

Cross Crusade #5 (Oct 31 2009)

Hannah Moore Women B 32 / 40
Dave Gulick Category C 23 / 60
Isaac Frost Category C 41 / 60
Nathan Hilmer Category C 49 / 60
John Gulick Category C 54 / 60

Cross Crusade #4 (Oct 25 2009)

Hannah Moore Women B 37 / 50
Dave Gulick Category C 44 / 127
John Gulick Category C 63 / 127

Willamette Valley Cross Series (Oct 24 2009)

Dave Gulick Men Cat C 17 / 23

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 14 2009)

John Gulick Men C 18 / 118

Cross Crusade #2 (Oct 11 2009)

Hannah Moore Beginner Women 3 / 61
Isaac Frost Category C 84 / 125
Nathan Hilmer Category C 85 / 125

Blind Date at the Dairy (Oct 7 2009)

Dave Gulick Men C 17 / 121

Cross Crusade #1 (Oct 4 2009)

Hannah Moore Beginner Women 6 / 92
Dave Gulick Category C 36 / 159
Nathan Hilmer Category C 118 / 159

Blind Date at the Dairy (Sep 30 2009)

Dave Gulick Men C 9 / 138

Battle at Barlow (Sep 27 2009)

Dave Gulick Men C 19 / 66
John Gulick Men C 22 / 66
Nathan Hilmer Men C 46 / 66
Hannah Moore Women Beginner 4 / 26

Blind Date at the Dairy (Sep 23 2009)

John Gulich Men C 6 / 104
Dave Gulick Men C 17 / 104

Hood River Double Cross Day Two (Sep 20 2009)

John Gulick Men C 11 / 20
Hannah Moore Women Beginner 10 / 23

Hood River Double Cross (Sep 19 2009)

Dave Gulick Men C 9 / 17
Hannah Moore Women Beginner 3 / 20

Pain on the Peak (Sep 12 2009)

Dave Gulick Men C 17 / 42
John Gulick Men C 20 / 42
Nathan Hilmer Men C 39 / 42
Hannah Moore Beginner Women 2 / 10