Log In

Team Overview: River City Bicycles

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 19 2017)

Robert Jackson Singlespeed 39 / 63
Eddie Wang Singlespeed 57 / 63
Mark Gyulafia Men 4 8 / 14
Jeremy Wright Masters 35+ Category 3 2 / 63

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 12 2017)

Ryan Weaver Singlespeed 10 / 103
Kyle Ireton Singlespeed 16 / 103
Robert Jackson Singlespeed 30 / 103
Jeremy Russell Men 1/2 4 / 29
Brice Stivers Masters 35+ 4 60 / 81
Vince Rodarte Masters 35+ 4 64 / 81
Jeremy Wright Masters 35+ Category 3 2 / 77
Mark Gyulafia Men 4 18 / 27
Eddie Wang Men 2/3 58 / 58

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe (Nov 5 2017)

Jeremy Russell Singlespeed 11 / 63
Ryan Weaver Singlespeed 13 / 63
Kyle Ireton Singlespeed 20 / 63
Robert Jackson Singlespeed 26 / 63
Jeremy Russell Men 1/2 16 / 28
Jeremy Wright Masters 35+ Category 3 10 / 67

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day Two (Oct 29 2017)

Kyle Ireton Singlespeed 12 / 83
Ryan Weaver Singlespeed 80 / 83
Jeremy Russell Men 1/2 24 / 39
Kyle Ireton Men 1/2 36 / 39
Ryan Weaver Masters 35+ 1/2 12 / 35
Jeremy Wright Masters 35+ Category 3 6 / 84
Bret Berner Masters 50+ 45 / 57

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day One (Oct 28 2017)

Ryan Weaver Singlespeed 13 / 90
Kyle Ireton Singlespeed 21 / 90
Jeremy Russell Men 1/2 13 / 44
Jeremy Wright Masters 35+ Category 3 6 / 98
Bret Berner Masters 50+ 62 / 77

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes (Oct 22 2017)

Jeremy Russell Singlespeed 4 / 104
Ryan Weaver Singlespeed 11 / 104
Kyle Ireton Singlespeed 18 / 104
Jeremy Russell Men 1/2 10 / 37
Ryan Weaver Masters 35+ 1/2 19 / 38
Jeremy Wright Masters 35+ Category 3 4 / 88
Mark Gyulafia Men 4 17 / 38

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 15 2017)

Kyle Ireton Singlespeed 11 / 81
Robert Jackson Singlespeed 74 / 81
Ryan Weaver Singlespeed 75 / 81
Jeremy Russell Men 1/2 6 / 29
Jeremy Wright Masters 35+ Category 3 9 / 82
Andy Letourneau Masters 35+ Category 3 64 / 82
Bret Berner Masters 50+ 51 / 60
Mark Gyulafia Men 4 16 / 31

GPCM: Washougal CX (Oct 14 2017)

Robert Jackson Singlespeed 2 / 14
Jeremy Russell Men 1/2 2 / 10

Portland Trophy Cup #5 (Oct 10 2017)

Mark Gyulafia Men 3/4 32 / 39

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 8 2017)

Kyle Ireton Singlespeed 11 / 80
Ryan Weaver Singlespeed 14 / 80
Robert Jackson Singlespeed 34 / 80
Jeremy Russell Men 1/2 13 / 47
Brice Stivers Masters 35+ 4 67 / 108
Jeremy Wright Masters 35+ Category 3 14 / 94
Bret Berner Masters 50+ 54 / 67
Mark Gyulafia Men 4 19 / 38
Christian Martin Men 2/3 66 / 69

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 7 2017)

Ryan Weaver Singlespeed 17 / 84
Robert Jackson Singlespeed 33 / 84
Jeremy Russell Men 1/2 48 / 52
Jeremy Wright Masters 35+ Category 3 24 / 86
Bret Berner Masters 50+ 58 / 78
Christian Martin Men 2/3 68 / 77

Portland Trophy Cup #4 (Oct 3 2017)

Ryan Weaver Singlespeed Men 9 / 52
Tim Reinhart Men 1/2 12 / 18
Mark Gyulafia Men 3/4 36 / 52

Cross on the Mountain (Oct 1 2017)

Sue Butler Singlespeed Women 1 / 4
Sue Butler Women 1/2 1 / 2

GPCM: Heiser Farm CX (Sep 30 2017)

Jeremy Russell Men 1/2 1 / 18
Ryan Weaver Masters 35+ 1/2 3 / 16

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 27 2017)

Joseph Reynolds Category 1/2 Men 16 / 16
Bret Berner Masters Men 50+ 14 / 19

Portland Trophy Cup #3 (Sep 26 2017)

Ryan Weaver Singlespeed Men 7 / 45
Mark Gyulafia Men 3/4 43 / 44

Battle at Barlow (Sep 24 2017)

Christian Martin Men 2/3 35 / 40

GPCM: NINKROSSI (Sep 23 2017)

Ryan Weaver Singlespeed 6 / 27
Vince Rodarte Singlespeed 27 / 27
Vince Rodarte Masters 35+ 4 33 / 46

Portland Trophy Cup (Sep 19 2017)

Alex Criss Singlespeed Men 5 / 43
Ryan Weaver Singlespeed Men 8 / 43
Joseph Reynolds Men 1/2 14 / 15
Mark Gyulafia Men 3/4 25 / 48

GPCM: Zaaldercross (Sep 16 2017)

Ryan Weaver Singlespeed 32 / 37
Jeremy Russell Men 1/2 5 / 21

Blind Date at the Dairy (Sep 13 2017)

Jeremy Russell Men 1/2 3 / 15

Portland Trophy Cup (Sep 12 2017)

Ryan Weaver Singlespeed Men 4 / 45
Mark Gyulafia Men 3/4 23 / 50

Corn Cross 1 (Sep 10 2017)

Jeremy Russell Men 1/2 3 / 11
Eddie Wang Masters 35+ 4 13 / 24

GPCM: Het Meer CX (Sep 9 2017)

Ryan Weaver Singlespeed 6 / 45
Jeremy Russell Men 1/2 2 / 19

GPCM: DDCX (Sep 2 2017)

Jeremy Russell Singlespeed 4 / 34
Ryan Weaver Singlespeed 5 / 34
Andrew Coe Men 1/2 1 / 24
Jeremy Russell Men 1/2 4 / 24

SoCalCross #13 - NABRA CACX Championships (Dec 5 2015)

David Yarden MASTERS Men 45+ B (CX 3-5) 19 / 24

SoCalCross #12 - Turkey Trot (Nov 28 2015)

David Yarden MASTERS Men 45+ B ( 3-5) 26 / 27

OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy (Nov 21 2015)

Andy Letourneau Category B 14 / 19
Christian Martin Category B 18 / 19

Cross Crusade: Portland International Raceway Day Two (Nov 15 2015)

Andrew Baxter Category C 3 / 73
Brice Stivers Category C 8 / 73
Christian Martin Category B 16 / 49
Andy Letourneau Category B 21 / 49

Cross Crusade: Portland International Raceway Day One (Nov 14 2015)

Brice Stivers Singlespeed 51 / 79
Andy Letourneau Category B 39 / 60
Christian Martin Category B 42 / 60
Bret Berner Masters 35+ A 70 / 75

Cross Crusade: Barton Park (Nov 8 2015)

Andrew Baxter Category C 21 / 62
Andy Letourneau Category B 31 / 44
Christian Martin Category B 33 / 44
Bret Berner Masters 35+ A 50 / 60
Eddie Wang Masters 35+ C 58 / 97

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 1 2015)

Andrew Baxter Category C 15 / 67
Christian Martin Category B 31 / 55
Kevin Neidorf Category B 52 / 55
Bret Berner Masters 35+ A 51 / 59

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 31 2015)

Kevin Neidorf Category B 37 / 67
Christian Martin Category B 39 / 67
Bret Berner Masters 35+ A 64 / 71

SoCalCross #4 - Velocity Cross (Oct 18 2015)

David Yarden MASTERS Men 45+ B (CX 3-5) 28 / 38

Cross Crusade: Cascade Locks (Oct 18 2015)

Andrew Baxter Category C 6 / 70
Christian Martin Category B 36 / 53
Kevin Neidorf Category B 38 / 53
Bret Berner Masters 35+ A 61 / 72
Eddie Wang Masters 35+ C 52 / 109

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 11 2015)

Andrew Baxter Category C 8 / 86
Andy Letourneau Category B 48 / 66
Christian Martin Category B 50 / 66
Kevin Neidorf Category B 65 / 66
Bret Berner Masters 35+ A 81 / 88
Eddie Wang Masters 35+ C 68 / 109

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 10 2015)

Andrew Baxter Category C 47 / 99
Christian Martin Category B 38 / 77
Andy Letourneau Category B 47 / 77
Kevin Neidorf Category B 54 / 77
Bret Berner Masters 35+ A 83 / 88

Rapha Portland Trophy Cup #6 (Oct 6 2015)

Christian Martin Men C 10 / 32
Brown Bridgette Women A 14 / 15
Clara Honsinger Men A 24 / 25
Mark Gyulafia Men A 25 / 25

GPRM 2015: Heiser Farm (Oct 3 2015)

Clara Honsinger Women A 2 / 17

Krosstoberfest (Oct 3 2015)

David Yarden MASTERS Men 45+ B (CX 3-5) 28 / 44

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 30 2015)

Christian Martin Men B 24 / 30
Joseph Reynolds Stampede 21 / 32

Rapha Portland Trophy Cup #5 (Sep 29 2015)

Clara Honsinger Men A 17 / 20
Mark Gyulafia Men A 20 / 20

Battle at Barlow (Sep 27 2015)

Eddie Wang Masters Men C 35+ 25 / 48
Clara Honsinger Women Category A 2 / 22
Christian Martin Men Category B 12 / 21

GPRM 2015: Ninkrossi (Sep 26 2015)

Andy Letourneau Category B 19 / 26
Clara Honsinger Women A 1 / 11

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 23 2015)

Christian Martin Men B 15 / 17

Rapha Portland Trophy Cup #4 (Sep 22 2015)

Andrew Baxter Men C 13 / 35
Clara Honsinger Women A 1 / 18
Mark Gyulafia Men A 21 / 24

GPRM 2015: Zaaldercross (Sep 19 2015)

Clara Honsinger Women A 1 / 19

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 16 2015)

Kevin Neidorf Singlespeed 12 / 19

Rapha Portland Trophy Cup #3 (Sep 15 2015)

Kevin Neidorf Men B 25 / 27
Mark Gyulafia Men A 18 / 22
Clara Honsinger Women A 1 / 13

Junior Cross Series @ Corn Cross (Sep 13 2015)

Eddie Wang Masters 35+ C 8 / 16

GPRM 2015: Het Meer CX (Sep 12 2015)

Clara Honsinger Women A 1 / 15

Rapha Portland Trophy Cup #2 (Sep 8 2015)

Clara Honsinger Women A 1 / 19
Andrew Baxter Men C 16 / 44
Eddie Wang Masters Men C 35+ 22 / 38

GPRM 2015: DDCX (Sep 5 2015)

Clara Honsinger Women A 4 / 19

Rapha Portland Trophy Cup #1 (Sep 1 2015)

Clara Honsinger Women A 10 / 17

SCPS#14 - Santa Cross (Dec 15 2014)

David Yarden Masters 45+ B (CX3-5) 27 / 27

Kruger's Crossing CX (Nov 23 2014)

Christian Martin Category B 8 / 16
Danny Weikel Masters 35+ A 32 / 39

CXLA Weekend Day 1 (Nov 22 2014)

David Yarden Men Master 45+ B 30 / 40

Cross Crusade: Barton Park (Nov 16 2014)

Christian Martin Category B 19 / 34
Danny Weikel Masters 35+ A 42 / 60
Bret Berner Masters 35+ A 53 / 60

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 9 2014)

Thomas Lyttle Clydesdale 9 / 47
Danny Weikel Masters 35+ A 37 / 86
Bret Berner Masters 35+ A 79 / 86
Brigette Brown Women A 12 / 32

OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm (Nov 8 2014)

Danny Weikel Masters 35+ A 38 / 46

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 2 2014)

Christian Martin Category B 31 / 46
Danny Weikel Masters 35+ A 38 / 61

SCPS#7: Peloton Cross (Nov 1 2014)

David Yarden Masters Men 45+ B (CX3-5) 22 / 26

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Nov 1 2014)

Christian Martin Category B 40 / 56
Danny Weikel Masters 35+ A 61 / 72
Bret Berner Masters 35+ A 62 / 72

Cross Crusade: WA County Fairgrounds (Oct 26 2014)

Thomas Lyttle Clydesdale 15 / 57
Bret Berner Masters 35+ A 55 / 71
Brigette Brown Women A 10 / 32

SCPS#4: Kross-toberfest El Dorado (Oct 19 2014)

David Yarden Masters Men 45+ B (CX3-5) 26 / 32

Cross Crusade: Heron Lakes (Oct 19 2014)

Christian Martin Category B 34 / 45
Thomas Lyttle Clydesdale 13 / 60
Bret Berner Masters 35+ A 83 / 98
Danny Weikel Masters 35+ A 90 / 98

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 12 2014)

Christian Martin Category B 32 / 43
Danny Weikel Masters 35+ A 54 / 84
Bret Berner Masters 35+ A 77 / 84
Eddie Wang Masters 35+ B 95 / 119

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 11 2014)

Christian Martin Category B 38 / 49
Danny Weikel Masters 35+ A 53 / 84
Bret Berner Masters 35+ A 72 / 84

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 8 2014)

Danny Weikel Masters Men A 40+ 6 / 23

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #6 (Oct 7 2014)

Brigette Brown Women A 2 / 9
Bret Berner Masters A 40+ 21 / 21

GPRT: Heiser Farms CX (Oct 4 2014)

Danny Weikel Masters 35+ A 31 / 41
Sue Butler Women A 1 / 15
Christian Martin Category B 17 / 23

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 1 2014)

Danny Weikel Masters Men A 40+ 9 / 29

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #5 (Sep 30 2014)

Eddie Wang Men B 18 / 21
Brigette Brown Women A 6 / 7
Bret Berner Masters A 40+ 14 / 14

Battle at Barlow (Sep 28 2014)

Christian Martin Category B 9 / 16

SCPS#1: O’Melveny Cross Saturday (Sep 27 2014)

David Yarden Masters Men 45+ B (CX3-5) 33 / 38

GPRT: Ninkrossi (Sep 27 2014)

Danny Weikel Masters 35+ A 25 / 39
Sue Butler Women A 3 / 11

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 24 2014)

Danny Weikel Masters Men A 40+ 10 / 22

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #4 (Sep 23 2014)

Bret Berner Masters A 40+ 12 / 12

GPRT: Zaaldercross (Sep 20 2014)

Danny Weikel Masters 35+ A 28 / 42

Blind Date at the Dairy (Sep 17 2014)

Danny Weikel Masters Men B 35+ 1 / 38

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #3 (Sep 16 2014)

Brigette Brown Women A 1 / 9

GPRT: Hood River Double Cross Day One (Sep 13 2014)

Danny Weikel Masters 35+ B 21 / 56
Sue Butler Women A 1 / 9

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 10 2014)

Danny Weikel Masters Men B 35+ 3 / 36
Sue Butler Women A 16 / 17

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 9 2014)

Brigette Brown Women A 2 / 10

Het Meer (Sep 6 2014)

Danny Weikel Masters 35+ b 18 / 61

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 2 2014)

Andrew Baxter Men C 13 / 23
Brigette Brown Women A 3 / 11

DDCX 1 (Aug 30 2014)

Danny Weikel Masters 35+ b 21 / 63
Abby Watson Women A 3 / 12

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 24 2013)

Christian Martin Category B 23 / 31

Cross Crusade: Barton Park (Nov 17 2013)

Christian Martin Category B 29 / 39
Eddie Wang Category B 36 / 39
Haley Guettler Beginner Women 22 / 24
Bret Berner Masters 35+ A 59 / 64

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 10 2013)

Christian Martin Category B 43 / 53
Bret Berner Masters 35+ A 78 / 81

Sierra Point Night Cross - BASP #3 (Nov 9 2013)

Steven Hunter Elite Men 51 / 61

OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 9 2013)

Danny Weikel Masters 35+ B 30 / 53

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 3 2013)

Christian Martin Category B 34 / 45
Haley Guettler Beginner Women 35 / 35
Bret Berner Masters 35+ A 71 / 73

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Oct 27 2013)

Christian Martin Category B 41 / 49
Bret Berner Masters 35+ A 54 / 61

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 26 2013)

Christian Martin Category B 52 / 62
Bret Berner Masters 35+ A 65 / 77

Cross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 20 2013)

Haley Guettler Junior Women 21 / 24
Christian Martin Category B 53 / 73
Joel Mccarthy Category B 59 / 73
Bret Berner Masters 35+ A 87 / 94

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 16 2013)

Joel Mccarthy Men C 23 / 45
Maria Patla Women C 20 / 22

Cross Crusade: Rainier (Oct 13 2013)

Bret Berner Masters 35+ A 76 / 85

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 9 2013)

Maria Patla Women C 25 / 25

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 6 2013)

Haley Guettler Junior Women 22 / 23
Christian Martin Category B 48 / 70
Eddie Wang Category B 69 / 70
Spencer Moersfelder Masters 35+ A 70 / 98
Bret Berner Masters 35+ A 89 / 98
Jason Bietz Masters 35+ C 96 / 200
Danny Weikel Masters 35+ B 33 / 125

NorCal CX #1 San Jose Cougar (Oct 5 2013)

Steven Hunter Men A/Elite/Pro 33 / 43

Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX (Oct 5 2013)

Maria Patla Women C 19 / 19

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 2 2013)

Danny Weikel Men B 2 / 9
Jason Bietz Masters Men C 35+ 58 / 97
Joel Mccarthy Men C 26 / 46
Maria Patla Women C 21 / 21

Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi (Sep 28 2013)

Danny Weikel Master 35+ B 6 / 41

Blind Date at the Dairy (Sep 25 2013)

Jason Bietz Masters Men C 35+ 31 / 94
Maria Patla Women C 20 / 21

Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross (Sep 21 2013)

Maria Patla Women C 16 / 16
Danny Weikel Master 35+ B 4 / 43
Christian Martin Category B 18 / 18

Blind Date at the Dairy (Sep 18 2013)

Danny Weikel Men B 2 / 14
Jason Bietz Master C 35+ 25 / 89
Maria Patla Women C 27 / 28

StarCrossed CX (Sep 14 2013)

Sue Butler Women UCI Elite 4 / 22

Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross (Sep 14 2013)

Joel Mccarthy Category B 17 / 17

GPET: David Douglas CX #1 (Aug 31 2013)

Danny Weikel Masters 35+ B 17 / 61

USGP #8: Deschutes Brewery Cup (Dec 9 2012)

Christian Martin Men Cat B 57 / 75

USGP #7: Deschutes Brewery Cup (Dec 8 2012)

Christian Martin Men Cat B 54 / 76

GPTB: Winter Cross (Dec 2 2012)

Brigette Brown Women A 2 / 8

Psycho Cross/OBRA Championships (Dec 1 2012)

Leland Gilmore Singlespeed 5 / 8
Christian Martin Men B 7 / 14

Psycho Cross Series (Nov 25 2012)

Joseph Ketner MEN MAS 35+, B 6 / 13

Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) (Nov 18 2012)

Brigette Brown Women A 5 / 34
Richard Slingsby Masters 50+ 24 / 66
Andy Letourneau Masters 35+ B 50 / 101
Eddie Wang Masters 35+ B 76 / 101
Spencer Moersfelder Masters 35+ A 34 / 88
Brice Stivers Masters 35+ A 67 / 88
Bret Berner Masters 35+ A 68 / 88
Thomas Lyttle Clydesdale 12 / 50
Christian Martin Category B 36 / 54

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 17 2012)

Eddie Wang Masters 35+ B 34 / 36
Brian Zeck Masters 35+ C 7 / 46

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 11 2012)

Brigette Brown Women A 12 / 29
Maria Patla Beginner Women 18 / 26
Richard Slingsby Masters 50+ 13 / 46
Andy Letourneau Masters 35+ B 49 / 90
Jason Bietz Masters 35+ B 72 / 90
Eddie Wang Masters 35+ B 74 / 90
Ian Brown Category A 11 / 48
Bret Berner Masters 35+ A 57 / 62
Thomas Lyttle Clydesdale 17 / 41
Christian Martin Category B 47 / 49
Brian Zeck Category C 30 / 72

GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 10 2012)

Brigette Brown Women A 5 / 17
Jason Bietz Masters 35+ B 33 / 43

Cross Crusade: Barton Park (Nov 4 2012)

Brigette Brown Women A 6 / 35
Maria Patla Beginner Women 16 / 23
Richard Slingsby Masters 50+ 21 / 59
Andy Letourneau Masters 35+ B 46 / 92
Jason Bietz Masters 35+ C 52 / 161
Ian Brown Category A 11 / 62
John Walrod Category A 33 / 62
Tim Reinhart Category A 45 / 62
Spencer Moersfelder Masters 35+ A 37 / 72
Bret Berner Masters 35+ A 62 / 72
Christian Martin Category B 36 / 57
Eddie Wang Category B 53 / 57

Canby Cross-Word CX Challenge (Nov 3 2012)

Eddie Wang Masters 35+ B 14 / 26
Brian Zeck Masters 35+ C 13 / 27

Cross Crusade: Deschutes Brewery #2 (Oct 28 2012)

Brigette Brown Women A 3 / 34
Maria Patla Beginner Women 38 / 40
Christian Martin Category B 30 / 61

GPTB: David Douglas CX #2 (Oct 27 2012)

Jason Bietz Masters 35+ B 34 / 43
Eddie Wang Masters 35+ C 5 / 36
Andy Letourneau Category B 10 / 12

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Oct 27 2012)

Brigette Brown Women A 6 / 37
Maria Patla Beginner Women 34 / 41
Ian Brown Category A 16 / 62
Bret Berner Masters 35+ A 58 / 69
Christian Martin Category B 36 / 62

Blind Date at the Dairy #6 (Oct 24 2012)

Maria Patla Beginner Women 7 / 12

Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) (Oct 21 2012)

Brigette Brown Women A 5 / 44
Amy Campbell Women A 20 / 44
Lelah O'shaughnessy Women A 27 / 44
Maria Patla Beginner Women 30 / 50
Richard Slingsby Masters 50+ 20 / 72
Andy Letourneau Masters 35+ B 42 / 128
Eddie Wang Masters 35+ C 31 / 217
Ian Brown Category A 19 / 72
John Walrod Category A 47 / 72
Spencer Moersfelder Masters 35+ A 47 / 103
Andrew Reed Masters 35+ A 77 / 103
Bret Berner Masters 35+ A 101 / 103
Thomas Lyttle Clydesdale 15 / 57
Christian Martin Category B 37 / 68

Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 20 2012)

Eddie Wang Masters 35+ C 9 / 35
Jason Bietz Masters 35+ C 14 / 35

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 17 2012)

Lelah O'shaughnessy Women A 1 / 13
Maria Patla Beginner Women 13 / 23
Jason Bietz Men Master C 18 / 87

Cross Crusade: Rainier (Oct 14 2012)

Brigette Brown Women A 1 / 40
Amy Campbell Women A 9 / 40
Maria Patla Beginner Women 11 / 15
Richard Slingsby Masters 50+ 36 / 51
Andy Letourneau Masters 35+ B 23 / 80
Eddie Wang Masters 35+ B 64 / 80
Ian Brown Category A 14 / 70
Tim Reinhart Category A 28 / 70
Spencer Moersfelder Masters 35+ A 22 / 69
Andrew Reed Masters 35+ A 31 / 69
Bret Berner Masters 35+ A 59 / 69
Christian Martin Category B 39 / 56
Eddie Wang Category B 50 / 56

GPTB: Ninkrossi (Oct 13 2012)

Brigette Brown Women A 2 / 16
Eddie Wang Master 35+ C 38 / 38

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 10 2012)

Lelah O'shaughnessy Women B 1 / 22
Lelah O'shaughnessy Women A 8 / 18
Maria Patla Beginner Women 16 / 27
Tim Reinhart Men A 11 / 24

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 7 2012)

Brigette Brown Women A 18 / 37
Brice Stivers Singlespeed 53 / 100
Maria Patla Beginner Women 21 / 45
Eddie Wang Masters 35+ B 123 / 138
Jason Bietz Masters 35+ C 36 / 224
Ian Brown Category A 18 / 84
John Walrod Category A 74 / 84
Spencer Moersfelder Masters 35+ A 41 / 93
Brice Stivers Masters 35+ A 64 / 93
Bret Berner Masters 35+ A 81 / 93
Christian Martin Category B 44 / 73

GPTB: Heiser Farm CX (Oct 6 2012)

Jason Bietz Masters 35+ C 17 / 33

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 3 2012)

Lelah O'shaughnessy Women B 1 / 25
Maria Patla Beginner Women 19 / 26
Jason Bietz Men Master C 25 / 104

Battle at Barlow (Sep 30 2012)

Brigette Brown Women A 2 / 23
Eddie Wang Masters 35+ B 64 / 69
Ian Brown Category A 7 / 45
John Walrod Category A 26 / 45
Tim Reinhart Category B 1 / 46

Fazio Farms CX p/b Ironclad (Sep 29 2012)

Eddie Wang Master 35+ B 19 / 27
John Walrod Category A 13 / 14

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 26 2012)

Maria Patla Beginner Women 22 / 31
Tim Reinhart Men B 3 / 23

Hub Endurance Chattanooga CX Race #1 (Sep 22 2012)

Anthony Angevine CX Single Speed 5 / 11

GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar (Sep 22 2012)

Brigette Brown Women A 1 / 21
Maria Patla Beginner Women 11 / 18
Eddie Wang Masters 35+ B 40 / 45
John Walrod Category A 14 / 28
Tim Reinhart Category B 3 / 19

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 19 2012)

Maria Patla Beginner Women 23 / 29
Tim Reinhart Men B 3 / 20

Double Cross Day Two (Sep 16 2012)

Brigette Brown Women A 2 / 15
Ian Brown Category A 3 / 23

GPTB: Double Cross #1 (Sep 15 2012)

Eddie Wang Master 35+ B 29 / 36
Maria Patla Beginner Women 8 / 12

GPTB: Het Meer CX Race (Sep 9 2012)

Eddie Wang Masters 35+ B 60 / 66
John Walrod Category A 26 / 34
Megan Weaver Singlespeed 31 / 48
Eddie Wang Singlespeed 38 / 48
Tim Reinhart Men B 2 / 28

GPTB #1: David Douglas CX #1 (Sep 1 2012)

Eddie Wang Master 35+ B 51 / 64
Eddie Wang Singlespeed 29 / 36

USGP of Cyclocross Round #8 (Dec 11 2011)

Christian Martin Cat B Men 45 / 69

USGP of Cyclocross (Dec 10 2011)

Christian Martin Cat B Men 41 / 63

GPMC: Winter Cross (Dec 4 2011)

Christian Martin Category B 8 / 13

GPMC: OBRA CX Champs/Psycho (Nov 19 2011)

Christian Martin Category B 10 / 19
Leland Gilmore Singlespeed 18 / 20

So. Oregon Outlaw Series (Nov 19 2011)

Gabi Miller Women B 3 / 4

Georgia CX #8 (Nov 13 2011)

Tony Angevine Single Speed 5 / 21

Cross Crusade #8 (Nov 13 2011)

Amy Campbell Women A 20 / 30
Maria Patla Beginner Women 68 / 80
Peter Parker Masters 35+ B 51 / 108
Richard Slingsby Masters 35+ B 106 / 108
Leland Gilmore Category A 12 / 72
Bret Berner Masters 35+ A 60 / 69
Eddie Wang Singlespeed 81 / 95
Christian Martin Category B 52 / 81
Esteban Vasquez Category C 70 / 117

Cross Crusade #7 (Nov 6 2011)

Maria Patla Beginner Women 57 / 59
Peter Parker Masters 35+ B 63 / 87
Richard Slingsby Masters 35+ B 70 / 87
Leland Gilmore Category A 6 / 60
Spencer Moersfelder Category A 46 / 60
Bret Berner Masters 35+ A 45 / 48
Eddie Wang Singlespeed 75 / 92
Christian Martin Category B 41 / 59
Doug Moak Category B 58 / 59
Esteban Vasquez Category C 80 / 103

Pedalers At The Poor Farm CCX @ Edgefield (Nov 5 2011)

Leland Gilmore Singlespeed 3 / 15

Cross Crusade #6 (Oct 30 2011)

Amy Campbell Women A 19 / 30
Leland Gilmore Category A 12 / 59
Christian Martin Category B 45 / 67
Doug Moak Category B 54 / 67

Cross Crusade #5 (Oct 29 2011)

Amy Campbell Women A 23 / 34
Maria Patla Beginner Women 55 / 59
Leland Gilmore Category A 23 / 75
Bret Berner Masters 35+ A 69 / 78
Christian Martin Category B 64 / 86
Doug Moak Category B 75 / 86

GPMC: David Douglas CX #2 (Oct 29 2011)

Eddie Wang Singlespeed 12 / 14

Blind Date #5 (Oct 26 2011)

Maria Patla Beginner Women 26 / 28
Leland Gilmore Singlespeed 1 / 36

Georgia CX #4 (Oct 23 2011)

Tony Angevine Single Speed 3 / 13

Cross Crusade #4 (Oct 23 2011)

Leland Gilmore Category A 7 / 64
Bret Berner Masters 35+ A 60 / 67
Thomas Lyttle Clydesdale 29 / 66
Eddie Wang Singlespeed 76 / 88
Christian Martin Category B 63 / 78
Doug Moak Category B 78 / 78
Mark Gyulafia Category C 20 / 108
Esteban Vasquez Category C 76 / 108
Maria Patla Beginner Men 122 / 126

Georgia CX #3 (Oct 22 2011)

Tony Angevine Single Speed 4 / 12

Blind Date #4 (Oct 19 2011)

Brigette Brown Women A 6 / 9
Dani Dance Women A 9 / 9
Maria Patla Beginner Women 26 / 27
Leland Gilmore Singlespeed 1 / 40

Cross Crusade #3 (Oct 16 2011)

Amy Campbell Women A 23 / 30
Maria Patla Beginner Women 88 / 95
Richard Slingsby Masters 35+ B 105 / 119
Leland Gilmore Category A 7 / 80
Bret Berner Masters 35+ A 68 / 78
Eddie Wang Singlespeed 128 / 130
Christian Martin Category B 63 / 93
Doug Moak Category B 84 / 93
Mark Gyulafia Category C 29 / 133
Esteban Vasquez Category C 89 / 133

Blind Date #3 (Oct 12 2011)

Maria Patla Beginner Women 28 / 31
Leland Gilmore Singlespeed 3 / 44

Georgia CX #2 (Oct 9 2011)

Tony Angevine Single Speed 3 / 13

Cross Crusade #2 (Oct 9 2011)

Amy Campbell Women A 14 / 21
Maria Patla Beginner Women 55 / 59
Peter Parker Masters 35+ B 51 / 89
Richard Slingsby Masters 35+ B 89 / 89
Seth Patla Category A 5 / 60
Leland Gilmore Category A 10 / 60
Matthew Karre Category A 39 / 60
John Walrod Category A 52 / 60
Bret Berner Masters 35+ A 55 / 61
Eddie Wang Singlespeed 56 / 78

Blind Date #2 (Oct 5 2011)

Maria Patla Beginner Women 22 / 22
Leland Gilmore Singlespeed 4 / 39

Georgia CX #1 (Oct 2 2011)

Tony Angevine Single Speed 5 / 17

Cross Crusade #1 (Oct 2 2011)

Maria Patla Beginner Women 75 / 84
Seth Patla Category A 23 / 81
Leland Gilmore Category A 33 / 81
John Walrod Category A 55 / 81
Tim Butler Masters 35+ A 3 / 84
Bret Berner Masters 35+ A 76 / 84
Chip Rosi Clydesdale 49 / 71
Eddie Wang Singlespeed 87 / 122
Haley Guettier Junior Women 10 / 12

Blind Date #1 (Sep 28 2011)

Maria Patla Beginner Women 26 / 30
Leland Gilmore Singlespeed 5 / 57
Brice Stivers Singlespeed 36 / 57
Megan Faris Singlespeed 44 / 57

Battle at Barlow (Sep 24 2011)

Maria Patla Beginner Women 42 / 42
Seth Patla Category A 5 / 43
Alex Criss Category A 11 / 43
Ryan Weaver Category A 22 / 43
Leland Gilmore Category A 26 / 43
John Walrod Category A 36 / 43
Seth Patla Singlespeed 2 / 58
John Walrod Singlespeed 16 / 58
Eddie Wang Singlespeed 42 / 58

Rapha-Focus GP (Sep 18 2011)

Alex Criss SINGLE SPEED MEN 11 / 77

Hood River Double Cross Day Two (Sep 18 2011)

Leland Gilmore Category A 12 / 20
Seth Patla Category A 13 / 20
Seth Patla Singlespeed 23 / 29

StarCrossed Cyclocross (Sep 17 2011)

Alex Criss SingleSpeed 7 / 73

Pain and Suffer'n CX (Sep 11 2011)

Sue Butler Women A 1 / 4
Leland Gilmore Category A 6 / 18
Richard Potestio Singlespeed 20 / 20

Tennessee State Championships (Jan 16 2011)

Anthony Angevine CX Single Speed 5 / 9

Sewanee Cross (Dec 19 2010)

Anthony Angevine CX Single Speed 8 / 8

Cross Nationals Day 2 (Dec 9 2010)

Ryan Weaver Men Open Single Speed 26 / 88

Georgia CX #10: Elks Aidemore (Dec 5 2010)

Tony Angevine Single Speed 4 / 22

USGP of Cyclocross Day Two (Dec 5 2010)

Andy Letourneau Cat B 24 / 68
Christian Martin Cat B 31 / 68
Seth Patla Singlespeed 10 / 60
Eddie Wang Singlespeed 51 / 60

USGP Portland Cup Day 1 (Dec 4 2010)

Chipp Ross Men Master 45+ 45-99 60 / 65

USGP of Cyclocross Day One (Dec 4 2010)

Andy Letourneau Cat B 20 / 75
Christian Martin Cat B 38 / 75
Tri Le Cat C/Beginner Men 51 / 75
Leland Gilmore Singlespeed 14 / 51
Eddie Wang Singlespeed 46 / 51

BASP 4, Golden Gate Park (Nov 28 2010)

Davy Yeater Cat A Men 19 / 59

North Carolina Grand Prix Day 2 (Nov 21 2010)

Davy Yeater Men UCI Elite Men 36 / 49

Kruger's Crossing Cyclocross (Nov 21 2010)

Seth Patla Singlespeed 3 / 52
Heather Daniel Beginner Women 9 / 42
Andy Letourneau Category B 10 / 33
Seth Patla Category A 4 / 6

North Carolina Grand Prix Day 1 (Nov 20 2010)

Davy Yeater Men UCI Elite Men 36 / 49

OBRA CCX Championship (Nov 20 2010)

Christian Martin Category B 16 / 34
David Ripp Category B 33 / 34
Eddie Wang Singlespeed 32 / 38
Wendy Williams Women A 2 / 13
Brigette Brown Women A 3 / 13
Nissy Cobb Women A 10 / 13
Ryan Weaver Category A 15 / 28

Cross Crusade: Barton Park (Nov 14 2010)

Richard Slingsby Masters 35+ B 45 / 95
Peter Parker Masters 35+ B 51 / 95
Bret Berner Masters 35+ A 42 / 46
Doug Moak Masters 35+ A 43 / 46
Seth Patla Singlespeed 2 / 90
John Walrod Singlespeed 4 / 90
Mike Rosenfeld Singlespeed 52 / 90
Eddie Wang Singlespeed 70 / 90
Richard Potestio Singlespeed 75 / 90
Doug Moak Singlespeed 88 / 90
Sonja Unrau Women B 20 / 40
Jonah Porter Category B 18 / 69
Christian Martin Category B 38 / 69
Joel Armstrong Category B 61 / 69
Andy Letourneau Category B 68 / 69
Seth Patla Category A 22 / 56
Ryan Weaver Category A 23 / 56
Spencer Moersfelder Category A 39 / 56
Davy Yeater Category A 52 / 56
Jesse Fairbank Clydesdale 41 / 56
Wendy Williams Women A 1 / 22
Brigette Brown Women A 3 / 22
Nissy Cobb Women A 10 / 22
Mark Gyulafia Category C 81 / 84
Dave Guettler Masters 50+ 33 / 64

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 7 2010)

Richard Slingsby Masters 35+ B 49 / 100
Peter Parker Masters 35+ B 67 / 100
Bret Berner Masters 35+ A 43 / 52
Seth Patla Singlespeed 4 / 98
Jonah Porter Singlespeed 24 / 98
Mike Rosenfeld Singlespeed 63 / 98
Doug Moak Singlespeed 83 / 98
Christian Martin Category B 23 / 65
Ryan Weaver Category A 19 / 55
Alex Criss Category A 26 / 55
Seth Patla Category A 35 / 55
Davy Yeater Category A 40 / 55
Jesse Fairbank Clydesdale 36 / 63
Wendy Williams Women A 1 / 21
Brigette Brown Women A 3 / 21
Nissy Cobb Women A 10 / 21
Mark Gyulafia Category C 12 / 104
Tri Le Category C 73 / 104
Dave Guettler Masters 50+ 38 / 69

Georgia CX #6: Life University (Oct 31 2010)

Tony Angevine Single Speed 7 / 15

Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Day Two (Oct 31 2010)

Bret Berner Masters 35+ A 18 / 26
Seth Patla Singlespeed 37 / 72
Eddie Wang Category B 48 / 65
Christian Martin Category B 64 / 65
Ryan Weaver Category A 16 / 38
Seth Patla Category A 20 / 38
Wendy Williams Women A 1 / 16
Brigette Brown Women A 2 / 16
Nissy Cobb Women A 9 / 16

Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds (Oct 30 2010)

Seth Patla Singlespeed 3 / 55
Christian Martin Category B 22 / 61
Ryan Weaver Category A 32 / 46
Spencer Moersfelder Category A 34 / 46
Seth Patla Category A 37 / 46
Wendy Williams Women A 1 / 20
Brigette Brown Women A 2 / 20
Nissy Cobb Women A 8 / 20
Tri Le Category C 39 / 49

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 27 2010)

Ryan Weaver Singlespeed 2 / 39
Seth Patla Singlespeed 3 / 39
Leland Gilmore Singlespeed 4 / 39

Cross Crusade: Portland International Raceway (Oct 24 2010)

Richard Slingsby Masters 35+ B 72 / 107
Bret Berner Masters 35+ A 51 / 54
Seth Patla Singlespeed 2 / 105
Mike Rosenfeld Singlespeed 54 / 105
Doug Moak Singlespeed 62 / 105
Codt Gervasi Singlespeed 94 / 105
Christian Martin Category B 51 / 88
Eddie Wang Category B 86 / 88
Ryan Weaver Category A 18 / 51
Spencer Moersfelder Category A 23 / 51
Alex Criss Category A 32 / 51
Seth Patla Category A 33 / 51
Chipp Ross Clydesdale 18 / 60
Jesse Fairbank Clydesdale 51 / 60
Wendy Williams Women A 2 / 18
Nissy Cobb Women A 13 / 18
Mark Gyulafia Category C 13 / 108
Dave Guettler Masters 50+ 26 / 71

Blind Date at the Dairy (Oct 20 2010)

Mark Gyulafia Category C 15 / 42
Ryan Weaver Singlespeed 3 / 44
Seth Patla Singlespeed 4 / 44
John Walrod Singlespeed 8 / 44

Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center (Oct 17 2010)

Spencer Moersfelder Category A 28 / 59
Seth Patla Category A 39 / 59
John Walrod Category A 46 / 59
Ryan Weaver Category A 59 / 59
Doug Moak Singlespeed 45 / 91
Mike Rosenfeld Singlespeed 51 / 91
Richard Potestio Singlespeed 70 / 91
Jonah Porter Category B 18 / 96
Christian Martin Category B 51 / 96
Eddie Wang Category B 65 / 96
Bret Berner Masters 35+ A 47 / 57
Bob Williams Master 50+ 42 / 71
Sonja Unrau Women B 32 / 52
Peter Parker Master 35+ B 58 / 97
Brigette Brown Women A 2 / 19
Nissy Cobb Women A 12 / 19
Emily Vanmeter Women A 19 / 19
Mark Gyulafia Category C 11 / 112
Tri Le Category C 47 / 112

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 13 2010)

Mark Gyulafia Cat C Men (On the Market) 12 / 45
Seth Patla Singlespeed (Monogomists) 3 / 49
Ryan Weaver Singlespeed (Monogomists) 4 / 49
Leland Gilmore Singlespeed (Monogomists) 8 / 49
John Walrod Singlespeed (Monogomists) 13 / 49
Sonja Unrau Women Cat B (Women Power Daters) 8 / 33
Brigett Brown Cat A Women (Speeddaters Women) 2 / 9

Cross Crusade: Rainier High School (Oct 10 2010)

Peter Parker Masters 35+ B 40 / 93
Richard Slingsby Masters 35+ B 89 / 93
Bret Berner Masters 35+ A 48 / 56
Seth Patla Singlespeed 3 / 84
Doug Moak Singlespeed 72 / 84
Sonja Unrau Women B 26 / 40
Christian Martin Category B 41 / 89
Jonah Porter Category B 85 / 89
Seth Patla Category A 22 / 47
Ryan Weaver Category A 25 / 47
Spencer Moersfelder Category A 31 / 47
Chipp Ross Clydesdale 28 / 54
Wendy Williams Women A 1 / 22
Brigette Brown Women A 4 / 22
Nissy Cobb Women A 9 / 22

Heiser Farm Cyclocross (Oct 9 2010)

Brody Anderson Masters 35+ A 1 / 5

Blind Date at the Dairy #2 (Oct 6 2010)

Jonah Porter Cat B Men (Power Dating Men) 1 / 76
Mark Gulafia Cat B Men (Power Dating Men) 63 / 76
Matthew Karre Cat A Men (Speeddating Men) 20 / 31
Sonja Unrau Women Cat B (Women Power Daters) 7 / 38
Seth Patla Singlespeed (Monogomists) 3 / 46
Ryan Weaver Singlespeed (Monogomists) 4 / 46
Brigett Brown Cat A Women (Speeddaters Women) 2 / 16
Amy Campbell Cat A Women (Speeddaters Women) 16 / 16

Cross Crusade: Alpenrose Dairy (Oct 3 2010)

Peter Parker Masters 35+ B 40 / 131
Richard Slingsby Masters 35+ B 56 / 131
Seth Patla Singlespeed 6 / 132
Alex Criss Singlespeed 11 / 132
Leland Gilmore Singlespeed 12 / 132
Jonah Porter Singlespeed 38 / 132
Doug Moak Singlespeed 82 / 132
Richard Potestio Singlespeed 125 / 132
Sonja Unrau Women B 30 / 68
Christian Martin Category B 68 / 117
Eddie Wang Category B 91 / 117
Ryan Weaver Category A 20 / 66
Seth Patla Category A 21 / 66
Spencer Moersfelder Category A 52 / 66
Chipp Ross Clydesdale 17 / 65
Wendy Williams Women A 3 / 27
Brigette Brown Women A 4 / 27
Tri Le Category C 43 / 125
William Zale Masters 50+ 4 / 84
Dave Guettler Masters 50+ 30 / 84
Richard Potestio Masters 50+ 55 / 84
Chipp Ross Masters 50+ 83 / 84

David Douglas CX (Oct 2 2010)

Tri Le Cat C Men 12 / 12
Brigette Brown Women A 1 / 4

Blind Date at the Dairy (Sep 29 2010)

Trevor Schauer Cat C Men (On the Market) 1 / 44
Sonja Unrau Women Cat B (Women Power Daters) 15 / 41
Ryan Weaver Singlespeed (Monogomists) 2 / 50
John Walrod Singlespeed (Monogomists) 6 / 50
Doug Moak Singlespeed (Monogomists) 31 / 50
Seth Patla Singlespeed (Monogomists) 35 / 50
Jonah Porter Singlespeed (Monogomists) 42 / 50
Bob Williams Master Men 35+ C (Still on the Market) 11 / 85

Battle at Barlow (Sep 26 2010)

Brigette Brown Cat A Women 1 / 10
Brody Anderson Masters 35+ A 36 / 38
Alex Criss Singlespeed 5 / 56
Ian Brown Cat A Men 4 / 43
Leland Gilmore Cat A Men 26 / 43
Ryan Weaver Cat A Men 28 / 43
John Walrod Cat A Men 33 / 43
Christian Martin Category B 25 / 41
Eddie Wang Category B 36 / 41
William Zale Master 50+ 5 / 35
Chipp Ross Clydesdale 7 / 23
Mike Rosenfeld Master 35+ B 48 / 73

Rad Racing GP (Sep 19 2010)

Wendy Williams Elite women 11 / 21
Ryan Weaver Elite men 30 / 50

Starcrossed (Sep 19 2010)

Alex Criss Single Speed 79 / 81

Hood River Double Cross Day Two (Sep 19 2010)

Chipp Ross Clydesdale 7 / 10
Brigette Brown Women A 1 / 2
William Zale Masters 50+ 1 / 33

Hood River Double Cross Day One (Sep 18 2010)

Mike Rosenfeld Masters 35+ B 28 / 44
Christian Martin Category B 29 / 31
Brigette Brown Women A 1 / 2
William Zale Masters 50+ 3 / 37

Pain+Suffer'n (Sep 12 2010)

Seth Patla Category A 10 / 15
Davy Yeater Category A 14 / 15
Mike Rosenfeld Singlespeed 17 / 23
Seth Patla Singlespeed 19 / 23
Chipp Ross Clydesdale 7 / 10
Mike Rosenfeld Master 35+ B 16 / 24

Cross Nationals Day 4 (Dec 13 2009)

Davy Yeater Men - Elite 31 / 136

Cross Nationals Day 3 (Dec 12 2009)

Davy Yeater Men Master 30-34 12 / 75
Seth Patla Men Master 30-34 15 / 75
Tim Butler Men Master 40-44 21 / 155

Cross Nationals Day 2 (Dec 11 2009)

Seth Patla Men - SingleSpeed 35 / 105

USGP of Cyclocross Day Two (Dec 6 2009)

Seth Patla Singlespeed 6 / 76
Alex Criss Singlespeed 11 / 76
Roger Joys Master Men 45+ 41 / 93

USGP #7 Masters 35+ (Dec 5 2009)

Tim Butler Masters 35+ 8 / 98

USGP of Cyclocross Day One (Dec 5 2009)

Roger Joys Master Men 45+ 35 / 106
Christian Martin Cat B Men 58 / 94

Kruger's Crossing CCX (Nov 22 2009)

Seth Patla Category A 5 / 29
Tim Butler Category A 12 / 29
Ryan Weaver Category A 27 / 29
Seth Patla Singlespeed 2 / 69
Jason Borum Singlespeed 23 / 69
Jonah Porter Junior Men 1 / 21
Tim Dodson Masters 35+ B 26 / 48

Psycho Cross Pseries (Nov 21 2009)

Sonja Unrau Women's B 3 / 5

Cross Crusade #8 (Nov 15 2009)

Davy Yeater Category A 12 / 45
Ryan Weaver Category A 22 / 45
Seth Patla Category A 23 / 45
Roger Joys Masters 35+ A 37 / 46
Seth Patla Singlespeed 2 / 101
Leland Gilmore Singlespeed 4 / 101
Jonas Porter Singlespeed 39 / 101
Cody Gervasi Singlespeed 57 / 101
Eddie Wang Singlespeed 76 / 101
Doug Moak Singlespeed 83 / 101
Alex Criss Singlespeed 95 / 101
Tim Dodson Masters 35+ B 33 / 76
Richard Slingsby Masters 35+ B 34 / 76
Peter Parker Masters 35+ B 55 / 76
Andy Letourneau Category B 38 / 69
Christian Martin Category B 56 / 69
Sonja Unrau Women B 9 / 44
Megan Faris Women A 4 / 19
Nissy Cobb Women A 8 / 19
Jesse Fairbank Category C 89 / 105
Dave Guettler Masters 50+ 17 / 62
Richard Potestio Masters 50+ 48 / 62

USGP Mercer Cup Day 2 (Nov 15 2009)

Tim Butler Master 35+ 8 / 52

USGP Mercer Cup Day 1 (Nov 14 2009)

Tim Butler Master 35+ 7 / 51

Cross Crusade #7 (Nov 8 2009)

Davy Yeater Category A 42 / 58
Ryan Weaver Category A 53 / 58
Tim Butler Masters 35+ A 2 / 46
Seth Patla Singlespeed 2 / 136
Alex Criss Singlespeed 7 / 136
Leland Gilmore Singlespeed 10 / 136
Jason Borum Singlespeed 47 / 136
Cody Gervasi Singlespeed 68 / 136
Jonas Porter Singlespeed 76 / 136
Doug Moak Singlespeed 93 / 136
Eddie Wang Singlespeed 103 / 136
Richard Slingsby Masters 35+ B 43 / 101
Tim Dodson Masters 35+ B 45 / 101
Peter Parker Masters 35+ B 58 / 101
Jason Bietz Masters 35+ B 95 / 101
Andy Letourneau Category B 41 / 93
Christian Martin Category B 54 / 93
Sonja Unrau Women B 29 / 52
Megan Faris Women A 3 / 28
Brigette Brown Women A 11 / 28
Nissy Cobb Women A 13 / 28
Scott Goodrich Category C 70 / 125
Jesse Fairbank Category C 106 / 125
Dave Guettler Masters 50+ 28 / 69
Richard Potestio Masters 50+ 45 / 69

SSCXWC (Nov 8 2009)

Seth Patla Men SSCXWC 6 / 213
Spencer Moersfelder Men SSCXWC 22 / 213
Jason Borum Men SSCXWC 63 / 213
Cody Gervasi Men SSCXWC 70 / 213
Davy Yeater Men SSCXWC 124 / 213
Alex Criss Men SSCXWC 127 / 213
Ryan Weaver Men SSCXWC 201 / 213
Megan Faris Women SSCXWC 2 / 38
Betsy Platt Women SSCXWC 35 / 38

OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series (Nov 7 2009)

Seth Patla Singlespeed 1 / 28
Christian Martin Men Cat B 29 / 36

Cross Crusade #6 (Nov 1 2009)

Ryan Weaver Category A 17 / 47
Seth Patla Category A 21 / 47
Spencer Moersfelder Category A 41 / 47
Davy Yeater Category A 44 / 47
Tim Butler Masters 35+ A 2 / 33
Roger Joys Masters 35+ A 30 / 33
Seth Patla Singlespeed 3 / 90
Alex Criss Singlespeed 4 / 90
Leland Gilmore Singlespeed 6 / 90
Jason Borum Singlespeed 47 / 90
Cody Gervasi Singlespeed 53 / 90
Doug Moak Singlespeed 69 / 90
Peter Parker Masters 35+ B 13 / 64
Richard Slingsby Masters 35+ B 54 / 64
Christian Martin Category B 48 / 78
Megan Faris Women A 6 / 21
Nissy Cobb Women A 20 / 21
Richard Potestio Masters 50+ 29 / 52

Cross Crusade #5 (Oct 31 2009)

Davy Yeater Category A 6 / 42
Ryan Weaver Category A 16 / 42
Tim Butler Masters 35+ A 2 / 29
Seth Patla Singlespeed 2 / 81
Alex Criss Singlespeed 7 / 81
Leland Gilmore Singlespeed 11 / 81
Jason Borum Singlespeed 38 / 81
Cody Gervasi Singlespeed 50 / 81
Doug Moak Singlespeed 58 / 81
Eddie Wang Singlespeed 64 / 81
Christian Martin Category B 47 / 67
Nissy Cobb Women B 1 / 40
Megan Faris Women A 3 / 18
Brigette Brown Women A 18 / 18
Richard Potestio Masters 50+ 26 / 47

Cross Crusade #4 (Oct 25 2009)

Ryan Weaver Category A 18 / 56
Seth Patla Category A 28 / 56
Roger Joys Masters 35+ A 42 / 49
Seth Patla Singlespeed 2 / 117
Alex Criss Singlespeed 7 / 117
Leland Gilmore Singlespeed 13 / 117
Jason Borum Singlespeed 51 / 117
Cody Gervasi Singlespeed 59 / 117
Doug Moak Singlespeed 85 / 117
Eddie Wang Singlespeed 91 / 117
Richard Slingsby Masters 35+ B 50 / 115
Peter Parker Masters 35+ B 58 / 115
Mike Rosenfeld Masters 35+ B 78 / 115
Andy Letourneau Category B 50 / 100
Christian Martin Category B 65 / 100
Tim Dodson Category B 74 / 100
Nissy Cobb Women B 1 / 50
Brigette Brown Women A 4 / 18
Megan Faris Women A 7 / 18
Scott Goodrich Category C 46 / 127
Jesse Fairbank Category C 100 / 127
Kellen Kjera Category C 109 / 127
Richard Potestio Masters 50+ 36 / 69

USGP Derby City Cup Day 2 (Oct 25 2009)

Tim Butler Master 35+ 9 / 33

Downeast Cyclocross Day 2 (Oct 25 2009)

Davy Yeater UCI Elite/U23 Men 20 / 43

Willamette Valley Cross Series (Oct 24 2009)

Eirik Schulz Men Cat A 7 / 20

USGP Derby City Cup Day 1 (Oct 24 2009)

Tim Butler Master 35+ 8 / 36

Downeast Cyclocross (Oct 24 2009)

Davy Yeater UCI Elite/U23 Men 17 / 43

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 14 2009)

Leland Gilmore Singlespeed 2 / 23
Alex Criss Singlespeed 4 / 23
Seth Patla Singlespeed 5 / 23
Ryan Weaver Singlespeed 6 / 23

Cross Crusade #2 (Oct 11 2009)

Davy Yeater Category A 9 / 61
Ryan Weaver Category A 23 / 61
Seth Patla Category A 26 / 61
Tim Butler Masters 35+ A 2 / 45
Roger Joys Masters 35+ A 36 / 45
Seth Patla Singlespeed 1 / 113
Leland Gilmore Singlespeed 2 / 113
Alex Criss Singlespeed 5 / 113
Jason Borum Singlespeed 46 / 113
Eddie Wang Singlespeed 80 / 113
Peter Parker Masters 35+ B 52 / 107
Mike Rosenfeld Masters 35+ B 62 / 107
Richard Slingsby Masters 35+ B 84 / 107
Jason Bietz Masters 35+ B 89 / 107
Doug Moak Category B 85 / 99
Sonja Unrau Women B 26 / 56
Megan Faris Women A 6 / 23
Brigette Brown Women A 10 / 23
Dani Dance Women A 13 / 23
Heather Moller Masters Women 35+ B 19 / 25
Scott Goodrich Category C 83 / 125
Jesse Fairbank Category C 106 / 125
Bob Williams Masters 50+ 36 / 68
Richard Potestio Masters 50+ 68 / 68

Blind Date at the Dairy (Oct 7 2009)

Davy Yeater Men A 2 / 30
Roger Joys Men B 47 / 70
Rob Williams Men C 53 / 121
Leland Gilmore Singlespeed 1 / 28
Seth Patla Singlespeed 2 / 28
Ryan Weaver Singlespeed 3 / 28
Alex Criss Singlespeed 4 / 28
Megan Faris Singlespeed 21 / 28
Mike Rosenfeld Singlespeed 24 / 28

Cross Crusade #1 (Oct 4 2009)

Yeater Davy Category A 16 / 76
Ryan Weaver Category A 24 / 76
Seth Patla Category A 39 / 76
Tim Butler Masters 35+ A 3 / 59
Spencer Moerfsfelder Masters 35+ A 33 / 59
Roger Joys Masters 35+ A 49 / 59
Bret Berner Masters 35+ A 52 / 59
Seth Patla Singlespeed 3 / 127
Leland Gilmore Singlespeed 4 / 127
Jason Borum Singlespeed 33 / 127
Cody Gervasi Singlespeed 42 / 127
Eddie Wang Singlespeed 91 / 127
Mike Rosenfeld Masters 35+ B 42 / 126
Richard Slingsby Masters 35+ B 51 / 126
Peter Parker Masters 35+ B 62 / 126
Jason Bietz Masters 35+ B 104 / 126
Christian Martin Category B 54 / 116
Fiona Graham Junior Women 5 / 8
Sonja Unrau Women B 34 / 53
Megan Faris Women A 4 / 25
Brigett Stoick Women A 11 / 25
Dani Dance Women A 12 / 25
Heather Moller Masters Women 35+ B 17 / 29
Jesse Fairbank Category C 116 / 159
Dave Guettler Masters 50+ 16 / 79
Mark Ontiverossm Masters 50+ 30 / 79
Bob Williams Masters 50+ 45 / 79

Blind Date at the Dairy (Sep 30 2009)

Davy Yeater Men A 4 / 34
Cody Gervasi Men B 70 / 70
Rob Williams Men C 46 / 138
Leland Gilmore Singlespeed 1 / 40
Alex Criss Singlespeed 2 / 40
Seth Patla Singlespeed 3 / 40
Ryan Weaver Singlespeed 5 / 40
Jason Borum Singlespeed 17 / 40
Mike Rosenfeld Singlespeed 33 / 40
Megan Faris Singlespeed 37 / 40

USGP/Planet Bike Cup Day 2 (Sep 27 2009)

Tim Butler Master 35+ 54 / 51

Battle at Barlow (Sep 27 2009)

Mike Rosenfeld Master 34 / 56
Christian Martin Men B 34 / 58
Scott Goodrich Men C 44 / 66
Leland Gilmore Singlespeed 2 / 54
Jason Borum Singlespeed 17 / 54
Seth Patla Singlespeed 32 / 54
Eddie Wang Singlespeed 34 / 54
Ryan Weaver Sr Men A 18 / 48
Seth Patla Sr Men A 36 / 48
Tyler Green Sr Men A 44 / 48
Brigett Brown Women A 2 / 10

USGP/Planet Bike Cup Day 1 (Sep 26 2009)

Tim Butler Master men 35+ 10 / 45

Cross Vegas (Sep 23 2009)

Doug Yeater Elite Men 69 / 105

Blind Date at the Dairy (Sep 23 2009)

Bridget Brown Women A 2 / 3
Christian Martin Men B 29 / 49
Cody Gervasi Men B 32 / 49
Rob Williams Men B 39 / 49
Leland Gilmore Singlespeed 1 / 32
Alex Criss Singlespeed 2 / 32
Ryan Weaver Singlespeed 4 / 32
Jason Borum Singlespeed 7 / 32
Seth Patla Singlespeed 18 / 32

Rad Racing GP (Sep 20 2009)

Tim Butler MASTERS MEN 35+ CAT 1/2 31 / 47
Davy Yeater Elite Men 22 / 58

Hood River Double Cross Day Two (Sep 20 2009)

Brigett Stoick Senior Women A 2 / 4
Richard Slingsby Master Men B 17 / 33
Stuart Elgin Beginner Men 14 / 28

Starcrossed (Sep 19 2009)

Tim Butler Masters 30+ 1/2 79 / 74
Davy Yeater Elite Men 18 / 70
Ryan Weaver Elite Men 38 / 70

Hood River Double Cross (Sep 19 2009)

Jason Borum Men B 15 / 23
Christian Martin Men B 19 / 23
Cody Gervasi Men B 20 / 23
Eddie Wang Singlespeed 18 / 25
Brigett Stoick Women A 1 / 2
Mike Rosenfeld Master Men B 18 / 31

MFG Cross Race #1 (Sep 13 2009)

Davy Yeater CAT 1 / 2 MEN 4 / 29

Pain on the Peak (Sep 12 2009)

Tim Butler Men A 10 / 19
Seth Patla Men A 16 / 19
Seth Patla Singlespeed 3 / 19
Eddie Wang Singlespeed 16 / 19
Eddie Wang Singlespeed 17 / 19
Mike Rosenfeld Master B 18 / 31
Brigett Stoick Women A 5 / 8

Cross Nationals Day 4 (Dec 14 2008)

David Yeater Elite Men 57 / 70

Cross Nationals Day 3 (Dec 13 2008)

Tim Butler Men 40-44 15 / 114

Cross Nationals Day 2 (Dec 12 2008)

Wendy Williams Women 40-44 1 / 19

USGP #6 - Portland Cup (Dec 7 2008)

David Yeater Elite Men 45 / 53
Tim Butler Elite Masters 3 / 65

Portland Cup (USGP) (Dec 7 2008)

Chipp Ross Masters 45+ 51 / 58
Eddie Wang Single Speed 62 / 63
Christian Martin Beginner/Category C 6 / 83

USGP #5 - Portland Cup (Dec 6 2008)

Davy Yeater Elite Men 44 / 62
Ryan Weaver Elite Men 48 / 62
Wendy Williams Elite Women 11 / 30
Emily Vanmeter Elite Women 13 / 30
Tim Butler Elite Masters 6 / 89

Portland Cup (USGP) (Dec 6 2008)

Christian Martin Beginner/C 12 / 88
Ian Brown Single Speed 5 / 60
Leland Gilmore Single Speed 9 / 60
Alex Criss Single Speed 11 / 60

Kruger's Crossing Cyclocross (Nov 23 2008)

Dawn Guildner Women Masters 35+ 9 / 11
Davy Yeater Category A 5 / 26
Ryan Weaver Category A 8 / 26
Kelly Ryan Category A 11 / 26
Tim Butler Category A 13 / 26
Seth Patla Category A 16 / 26
Jason Bietz Masters 35+ C 40 / 78
Dave Wingard Masters 35+ C 63 / 78
Eddie Wang Singlespeed 42 / 69
Jason Borum Category B 4 / 33
Doug Moak Category B 28 / 33
Emily Vanmeter Women A 1 / 8
Wendy Williams Women A 2 / 8
Jesse Fairbank Category C 54 / 62

Cross Crusade #8/OBRA Championships (Nov 16 2008)

Matthew Klahn Masters 35+ B 67 / 90
Dave Wingard Masters 35+ C 103 / 146
Adriana Brandner Women Beginner 24 / 71
Tim Butler Masters 35+ A 2 / 45
Alex Criss Singlespeed 6 / 104
Lee Gilmore Singlespeed 14 / 104
Eddie Wang Singlespeed 71 / 104
Jason Borum Category B 30 / 95
Doug Moak Category B 78 / 95
Ryan Weaver Category A 13 / 50
Davy Yeater Category A 19 / 50
Jason Riffle Category A 27 / 50
Kelly Ryan Category A 31 / 50
Seth Patla Category A 32 / 50
Wendy Williams Women A 2 / 26
Emily Vanmeter Women A 3 / 26
Megan Farris Women A 4 / 26
Bridget Stoick Women A 15 / 26
Seth Patla Unicycle 13 / 15
Christian Martin Category C 36 / 125
Jesse Fairbank Category C 123 / 125
Dave Guettler Masters 50+ 16 / 57
Mark Ontiveros Masters 50+ 19 / 57
Richard Potestio Masters 50+ 24 / 57
Denise Bosak Junior Women 4 / 5

Cross Crusade #7 (Nov 9 2008)

Davy Yeater Category A 14 / 50
Ryan Weaver Category A 24 / 50
Kelly Ryan Category A 47 / 50
Dave Wingard Masters 35+ C 135 / 160
Tim Butler Masters 35+ A 1 / 52
Brody Anderson Masters 35+ A 20 / 52
Bret Berner Masters 35+ A 47 / 52
Alex Criss Singlespeed 8 / 88
Jason Borum Singlespeed 25 / 88
Eddie Wang Singlespeed 75 / 88
Evan Hylland Singlespeed 84 / 88
Richard Slingsby Masters 35+ B 26 / 91
Doug Moak Category B 76 / 88
Wendy Williams Women A 2 / 26
Megan Farris Women A 4 / 26
Bridget Stoick Women A 6 / 26
Emily Vanmeter Women A 7 / 26
Betsy Platt Women A 18 / 26
Seth Patla Unicycle 15 / 15
Christian Martin Category C 15 / 121
Jesse Fairbank Category C 93 / 121
Dave Guettler Masters 50+ 10 / 45
Richard Potestio Masters 50+ 22 / 45
Denise Bosak Junior Women 3 / 4

Cross Crusade #6 (Nov 2 2008)

Ryan Weaver Category A 15 / 57
Kelly Ryan Category A 19 / 57
Jason Riffle Category A 20 / 57
Lee Gilmore Category A 23 / 57
Seth Patla Category A 35 / 57
Spencer Moersfelder Category A 42 / 57
Davy Yeater Category A 53 / 57
Tyler Green Category A 56 / 57
Jason Bietz Masters 35+ C 47 / 159
Dave Wingard Masters 35+ C 117 / 159
Bret Berner Masters 35+ A 36 / 48
Evan Hylland Singlespeed 69 / 94
Eddie Wang Singlespeed 70 / 94
Adriana Brandner Beginner Women 61 / 61
Richard Slingsby Masters 35+ B 70 / 84
Jason Borum Category B 23 / 98
Doug Moak Category B 79 / 98
Emily Vanmeter Women A 1 / 22
Betsy Platt Women A 14 / 22
Megan Farris Women A 20 / 22
Dylan Herbert Category C 107 / 115
Mark Ontiveros Masters 50+ 9 / 37
Dean Lucas Masters 50+ 35 / 37

Cross Crusade #4 (Oct 25 2008)

Richard Slingsby Masters 35+ B 39 / 56
Michael Adamson Masters 35+ B 51 / 56
Brad Ross Masters 35+ B 55 / 56
Jason Bietz Masters 35+ C 23 / 63
Dave Wingard Masters 35+ C 47 / 63
Tim Butler Masters 35+ A 2 / 43
Brett Berner Masters 35+ A 34 / 43
Alex Criss Singlespeed 12 / 58
Jason Borum Category B 29 / 77
Doug Moak Category B 68 / 77
Ryan Weaver Category A 24 / 47
Davy Yeater Category A 25 / 47
Kelly Ryan Category A 26 / 47
Jason Riffle Category A 28 / 47
Lee Gilmore Category A 36 / 47
Seth Patla Category A 47 / 47
Wendy Williams Women A 1 / 25
Emily Vanmeter Women A 2 / 25
Megan Farris Women A 3 / 25
Betsy Platt Women A 10 / 25
Bridgette Stoick Women A 12 / 25
Christian Martin Category C 8 / 64
Richard Potestio Masters 50+ 11 / 23

Cross Crusade #3 (Oct 19 2008)

Richard Slingsby Masters 35+ B 90 / 92
Brad Ross Masters 35+ B 91 / 92
Jason Bietz Masters 35+ C 39 / 126
Dave Wingard Masters 35+ C 91 / 126
Adriana Brandner Women Beginner 26 / 63
Tim Butler Masters 35+ A 3 / 63
Brody Anderson Masters 35+ A 34 / 63
Brett Berner Masters 35+ A 47 / 63
Alex Criss Singlespeed 5 / 97
Eddie Wang Singlespeed 68 / 97
Dawn Guildner Masters Women 35+ 22 / 29
Julia Bestland Masters Women 45+ 3 / 20
Jason Borum Category B 20 / 96
Doug Moak Category B 80 / 96
Davy Yeater Category A 20 / 66
Jason Riffle Category A 24 / 66
Lee Gilmore Category A 29 / 66
Kelly Ryan Category A 32 / 66
Ryan Weaver Category A 34 / 66
Seth Patla Category A 57 / 66
Alex Criss Category A 62 / 66
Wendy Williams Women A 1 / 26
Emily Vanmeter Women A 4 / 26
Megan Farris Women A 5 / 26
Betsy Platt Women A 14 / 26
Bridgette Stoick Women A 26 / 26
Christian Martin Category C 129 / 137
Mark Ontiveros Masters 50+ 11 / 48
Richard Potestio Masters 50+ 17 / 48
Hayler Guettler Junior Women 10 / 10

Psycho Cross #2 (Oct 18 2008)

Seth Patla Men A 4 / 6

Erdinger Gran Prix of Gloucester Day 2 (Oct 12 2008)

Ryan Weaver UCI Elite Men/U23 53 star 41 / 50

Erdinger Gran Prix of Gloucester Day 1 (Oct 11 2008)

Jessica Gallagher Cat 3/4 Women 62 starters 14 / 57
Ryan Weaver UCI Elite Men/U23 52 starte 40 / 43

Heiser Farm Cross (Oct 11 2008)

Eddie Wang Singlespeed 3 / 6

Cross Crusade #1 (Oct 5 2008)

Davy Yeater Category A 19 / 73
Seth Patla Category A 30 / 73
Jason Riffle Category A 32 / 73
Lee Gilmore Category A 42 / 73
Ryan Weaver Category A 57 / 73
Alex Criss Category A 72 / 73
Tim Butler Masters 35+ A 1 / 73
Derwyn Harris Masters 35+ A 34 / 73
Brett Berner Masters 35+ A 52 / 73
Brody Anderson Masters 35+ A 67 / 73
Alex Criss Singlespeed 29 / 111
Eddie Wang Singlespeed 91 / 111
Adriana Brandner Beginner Women 22 / 74
Andrew Letourneau Category B 68 / 104
Doug Monk Category B 92 / 104
Jason Bietz Master 35+ C 41 / 153
Dave Wingard Master 35+ C 132 / 153
Megan Farris Women A 5 / 27
Bridgette Stoick Women A 6 / 27
Emily Vanmeter Women A 8 / 27
Christian Martin Category C 7 / 134

Battle at Barlow (Sep 28 2008)

Seth Patla Category A 31 / 44
Ryan Weaver Category A 38 / 44
Jason Riffle Category A 40 / 44
Ryan Weaver Singlespeed 25 / 48
Matthew Klahn Category B 32 / 41
Bridgette Stoick Women A 3 / 13
Derwyn Harris Master 35+ A 36 / 37

Veloshop Rickreall Rampage (Sep 27 2008)

Jason Riffle Category A 8 / 13
Bridgette Stoick Women A 1 / 6

Eugene Short Cross Series (Sep 23 2008)

Cross Alex Men A 4 / 4

Rad Racing GP - UCI (Sep 21 2008)

David Yeater Elite Men 25 / 36
Meter emily Van Elite Women 6 / 21

Rad Racing GP (Sep 21 2008)

Tim Butler Master Men 1/2/3 9 / 37

Hood River Double Cross #2 (Sep 21 2008)

Seth Patla Sr Men A 12 / 31
Ryan Weaver Sr Men A 14 / 31
Alex Criss Sr Men A 18 / 31
Bridgette Stoick Women A 1 / 13
Megan Farris Women A 3 / 13

Star-Crossed (NACT#1) (Sep 20 2008)

David Yeater Elite Men 37 / 50
Emily Van meter Elite Women 6 / 25
Wendy Williams Elite Women 7 / 25

Hood River Double Cross #1 (Sep 20 2008)

Tyler Green Men B 4 / 25
Christian Martin Men C 4 / 20
Bridgette Stoick Women A 1 / 5
Matthew Klahn Mst B 35+ 21 / 28

Kruger's Kermesse Farm Crit (Sep 14 2008)

Megan Farris Women A 6 / 9
Fiona Graham Women A 9 / 9
Richard Potestio Mst Men 50+ 10 / 19
Chipp Ross Mst Men 50+ 19 / 19
Ryan Weaver Men A 7 / 25
Tim Butler Men A 8 / 25
Doug Wilmes Men A 12 / 25
Davy Yeater Men A 16 / 25
Kelly Ryan Men A 22 / 25
Jason Riffle Men A 25 / 25

Pain on the Peak (Sep 13 2008)

Brody Anderson Mst Men A 5 / 23
Seth Patla Sgl Speed 1 / 21
Ian Brown Sr Men A 3 / 15
Jason Riffle Sr Men A 10 / 15
Richard Slingsby Mst B 35+ 25 / 26

Kruger's Kermesse Farm Crit (Sep 7 2008)

Bridgette Stoick Women A 2 / 9
Doug Wilmes Men A 5 / 33
Ryan Weaver Men A 8 / 33
Kelly Ryan Men A 11 / 33
Seth Patla Men A 24 / 33
Doug Moak Men B 23 / 26
Richard Potestio Mst Men 50 15 / 19

Cross Nationals Day 3 (Dec 15 2007)

Tim Butler Men 40-44 24 / 91

Cross Nationals Day 2 (Dec 14 2007)

Sue Butler Women 35-39 1 / 21

Psycho Cross Series - Winter Cross (Dec 9 2007)

Christian Martin Men C 2 / 5

USGP Toyota Portland Cup Day Two (Dec 2 2007)

Ryan Weaver Elite Men 75 49 / 62
Tim Butler Masters 35+ 73 9 / 69
Brady Anderson Masters 35+ 73 18 / 69
Wendy Williams Elite Women 41 13 / 38
Sue Butler Elite Women 41 14 / 38
Dani Dance Elite Women 41 25 / 38
Brigette Stoick Elite Women 41 28 / 38

USGP Toyota Portland Cup (Dec 1 2007)

Wendy Williams Elite Women 42 8 / 35
Sue Butler Elite Women 42 18 / 35
Christian Martin C Men 102 27 / 94
Tim Butler Masters 35+ 92 9 / 90

Kruger's Crossing CX Classic (Nov 25 2007)

Christian Martin Men C 46 / 46
Tim Butler Mst Men A 4 / 29
Ian Brown Sr Men A 4 / 20
Ryan Weaver Sr Men A 15 / 20
Bridgette Stoick Women A 2 / 11
Betsy Platt Women A 3 / 11

Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro (Nov 18 2007)

Leland Gilmore Men B 3 / 73
Alex Criss Men B 7 / 73
Christian Martin Men C 46 / 101
Tim Butler Mst Men A 2 / 46
Brody Anderson Mst Men A 7 / 46
Andrew Reed Mst Men A 25 / 46
Brett Berner Mst Men A 45 / 46
Ian Brown Sr Men A 6 / 28
Ryan Weaver Sr Men A 10 / 28
Doug Wilmes Sr Men A 19 / 28
Julia Bestland Women Mst 45+ 4 / 18
Kate Weck Women B 14 / 29
Emily Vanmeter Women A 1 / 19
Megan Faris Women A 2 / 19
Dani Dance Women A 3 / 19
Bridgette Stoick Women A 5 / 19
Betsy Platt Women A 10 / 19
Eddie Wang Sgl Spd 61 / 74

USGP Mercer Cup p/b Knapp's Cyclery (Nov 18 2007)

Sue Butler Elite Women 39 11 / 37
Wendy Williams Elite Women 39 12 / 37

Southern Oregon Outlaw Cyclocross #5 (Nov 17 2007)

Alex Criss SR Men B 1 / 12

USGP - Mercer Cup p/b Knapp's Cyclery (Nov 17 2007)

Sue Butler Elite Women 43 6 / 43
Wendy Williams Elite Women 43 12 / 43

World Single Speed CX Championship (Nov 11 2007)

Ryan Weaver Men SS 5 / 87
Ian Brown Men SS 8 / 87
Davie Yeater Men SS 9 / 87
John Walrod Men SS 10 / 87
Tim Butler Men SS 83 / 87
Wendy Williams Women SS 1 / 25
Emily Vanmeter Women SS 2 / 25
Sue Butler Women SS 3 / 25
Bridgette Stoick Women SS 8 / 25
Megan Weaver Women SS 11 / 25
Betsy Platt Women SS 13 / 25
Kate Weck Women SS 22 / 25

Cross Crusade - Estacada (Nov 11 2007)

Leland Gilmore Men B 3 / 84
Alex Criss Men B 4 / 84
Christian Martin Men C 33 / 102
Tim Butler Mst Men A 10 / 47
Brett Berner Mst Men A 43 / 47
Brody Anderson Mst Men A 47 / 47
Haley Guettler Women Jr 10 / 10
Ian Brown Sr Men A 8 / 51
Doug Wilmes Sr Men A 39 / 51
Jason Riffle Sr Men A 45 / 51
Kelly Ryan Sr Men A 47 / 51
Ryan Weaver Sr Men A 50 / 51
Julia Bestland Women Mst 45+ 3 / 17
Wendy Williams Women A 1 / 25
Sue Butler Women A 2 / 25
Emily Vanmeter Women A 3 / 25
Bridgette Stoick Women A 5 / 25
Megan Faris Women A 12 / 25
Betsy Platt Women A 19 / 25
Eddie Wang Sgl Spd 46 / 70
David Guettler Mst B 35+ 51 / 84
Brad Ross Mst B 35+ 54 / 84
Bob Williams Mst B 35+ 59 / 84
Jason Bietz Mst B 35+ 67 / 84

Plymouth South Cyclocross (Nov 11 2007)

James Morrison Men Cat 3/4 2 / 28

Southern Oregon Outlaw Cyclocross #4 (Nov 10 2007)

Kelly Ryan Sr Men A 1 / 6

Plymouth Cyclo Cross (Nov 10 2007)

James Morrisin CATEGORY 3/4 MEN 6 / 27

Cross Crusade - Barton Park (Nov 4 2007)

Leland Gilmore Men B 2 / 75
Alex Criss Men B 8 / 75
Christian Martin Men C 33 / 99
Rick Potestio Mst Men 50+ 25 / 35
Tim Butler Mst Men A 4 / 49
Andrew Reed Mst Men A 16 / 49
Brett Berner Mst Men A 38 / 49
Emily Vanmeter Women A 1 / 20
Bridgette Stoick Women A 2 / 20
Dani Dance Women A 3 / 20
Betsy Platt Women A 10 / 20
Megan Faris Women A 12 / 20
Ryan Weaver Sgl Spd 1 / 85
Eddie Wang Sgl Spd 51 / 85
Mark Ontiveros Sgl Spd 55 / 85
Davy Yeater Sgl Spd 81 / 85
Ian Brown Sr Men A 9 / 43
Kelly Ryan Sr Men A 14 / 43
Doug Wilmes Sr Men A 26 / 43
Michael Gallagher Sr Men A 35 / 43
Jason Riffle Sr Men A 42 / 43
Jason Bietz Mst B 35+ 53 / 69
David Guettler Mst B 35+ 57 / 69
Brad Ross Mst B 35+ 67 / 69

Psycho Cross Series - Fox Hollow Grand Prix #1 (Nov 3 2007)

Tim Butler Men A 7 / 10

Chainbiter 9.0 (Nov 3 2007)

James Morrison Cat 2/3 Men 68 starters 15 / 59

Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds (Oct 28 2007)

Leland Gilmore Men B 4 / 67
Rick Potestio Mst Men 50+ 14 / 20
Tim Butler Mst Men A 4 / 38
Haley Guettler Women Jr 6 / 6
Ian Brown Sr Men A 4 / 47
Doug Wilmes Sr Men A 25 / 47
Kelly Ryan Sr Men A 31 / 47
Ryan Weaver Sr Men A 36 / 47
Julia Bestland Women Mst 45+ 2 / 18
Kate Weck Women B 15 / 32
Emily Vanmeter Women A 1 / 20
Bridgette Stoick Women A 2 / 20
Dani Dance Women A 4 / 20
Megan Faris Women A 9 / 20
Betsy Platt Women A 10 / 20
Ryan Weaver Sgl Spd 3 / 71
Eddie Wang Sgl Spd 35 / 71

USGP - Papa John's Derby City Cup Day 2 (Oct 28 2007)

Wendy Williams Elite Women 37 starte 7 / 34
Sue Butler Elite Women 37 starte 8 / 34

USGP - Papa John's Derby City Cup Day 1 (Oct 27 2007)

Sue Butler Elite Women 37 start 8 / 35
Wendy Williams Elite Women 37 start 9 / 35

Cross Crusade - Rainier HS (Oct 21 2007)

Ian Brown Men A 20 / 55
Ryan Weaver Men A 22 / 55
Doug Wilmes Men A 33 / 55
Kelly Ryan Men A 36 / 55
Jason Riffle Men A 50 / 55
Eddie Wang Men C 59 / 93
Tim Butler Mst Men A 7 / 40
Andrew Reed Mst Men A 19 / 40
Rich Slingsby Mst Men A 37 / 40
Julia Bestland Wmn Mst 45+ 2 / 15
Wendy Williams Women A 1 / 20
Sue Butler Women A 2 / 20
Emily Vanmeter Women A 3 / 20
Bridgette Stoick Women A 5 / 20
Dani Dance Women A 7 / 20
Megan Faris Women A 13 / 20
Brad Ross Mst B 35+ 50 / 72
Jason Bietz Mst B 35+ 53 / 72

Cross Crusade - Horning's Hideout (Oct 14 2007)

Spencer Moersfelder Men B 1 / 77
Alex Criss Men B 4 / 77
Dean Meguire Men B 69 / 77
Eddie Wang Men C 49 / 115
Rick Potestio Mst Men 50+ 37 / 41
Dean Lucas Mst Men 50+ 40 / 41
Tim Butler Mst Men A 7 / 46
Brody Anderson Mst Men A 16 / 46
Rich Slingsby Mst Men A 46 / 46
Ian Brown Sr Men A 7 / 53
Doug Wilmes Sr Men A 24 / 53
Jason Riffle Sr Men A 28 / 53
Kelly Ryan Sr Men A 35 / 53
Ryan Weaver Sr Men A 43 / 53
Haley Guettler Women Junior 8 / 8
Bob Williams Mst C 26 / 129
Julia Bestland Women Mst 45+ 4 / 22
Emily Vanmeter Women A 2 / 24
Dani Dance Women A 5 / 24
Megan Faris Women A 21 / 24
Bridgette Stoick Women A 22 / 24
Tony Tapay Sgl Spd 27 / 78
Davy Yeater Sgl Spd 69 / 78
Ryan Weaver Sgl Spd 70 / 78
Jason Bietz Mst B 35+ 44 / 67
David Guettler Mst B 35+ 45 / 67
Kirk Whiteman Mst B 35+ 62 / 67

BioWheels/United Dairy Farmers Harbin Park (Oct 14 2007)

Wendy Williams Elite Women 3 / 16
Sue Butler Elite Women 4 / 16

Java Johnny's - Lionhearts Cyclocross (UCI C2) (Oct 13 2007)

Wendy Williams Elite Women 3 / 14
Sue Butler Elite Women 4 / 14

Gran Prix of Gloucester Day 1 (Oct 13 2007)

James Morrison Cat 2/3 Men 43 / 95

Cross Crusade - Alpenrose (Oct 7 2007)

Spencer Moersfelder Men B 4 / 90
Alex Criss Men B 5 / 90
Tyler Green Men B 36 / 90
Tim Butler Mst Men A 9 / 58
Brody Anderson Mst Men A 19 / 58
Ian Brown Sr Men A 4 / 64
Kelly Ryan Sr Men A 22 / 64
Ryan Weaver Sr Men A 25 / 64
Jason Riffle Sr Men A 36 / 64
Haley Guettler Women Junior 8 / 8
Dean Lucas Mst Men 50 1 / 43
Rick Potestio Mst Men 50 22 / 43
Chipp Ross Mst Men 50 42 / 43
Bob Williams Mst C 31 / 133
Julia Bestland Women Mst 45+ 18 / 18
Wendy Williams Women A 1 / 27
Sue Butler Women A 3 / 27
Emily Vanmeter Women A 4 / 27
Bridgette Stoick Women A 5 / 27
Dani Dance Women A 6 / 27
Megan Faris Women A 14 / 27
Davy Yeater Sgl Spd 4 / 88
Tony Tapay Sgl Spd 34 / 88
Mark Ontiveros Sgl Spd 69 / 88
David Guettler Mst B 35+ 49 / 74
Jason Bietz Mst B 35+ 60 / 74
Kirk Whiteman Mst B 35+ 67 / 74

Battle at Barlow CCX (Sep 30 2007)

Eddie Wang Sgl Spd 21 / 30
Colin Maher Sgl Spd 26 / 30
Sue Butler Women A 1 / 10
Bridgette Stoick Women A 2 / 10
Dani Dance Women A 3 / 10
Megan Faris Women A 7 / 10
Brody Anderson Mst Men A 2 / 35
Tim Butler Mst Men A 7 / 35
Andrew Reed Mst Men A 22 / 35
Spencer Moersfelder Men B 8 / 41
Alex Criss Men B 18 / 41
Dean Lucas Mst Men 50 1 / 28
Chipp Ross Mst Men 50 19 / 28
Ian Brown Sr Men A 6 / 46
Kelly Ryan Sr Men A 21 / 46
Doug Wilmes Sr Men A 25 / 46
Ryan Weaver Sr Men A 32 / 46
Jason Riffle Sr Men A 37 / 46

Amesbury Cyclocross (Sep 30 2007)

James Morrison Mens 3/4 10 / 51

Eugene Short Cross Series #2 (Sep 18 2007)

Davy Yeater Men Singlespeed 8 / 10
Ian Brown Men A 1 / 13
Kelly Ryan Men A 4 / 13

Sucker Brook Cross (Sep 16 2007)

James Morrison B Men 2 / 45

Kruger's Kermesse (Sep 15 2007)

Bridgette Stoick Women A 1 / 11
Megan Weaver Women A 5 / 11
Andrew Reed Masters A 3 / 15
Rich Slingsby Masters A 12 / 15
Brody Anderson Masters A 15 / 15
Ian Brown Men A 4 / 30
Michael Gallagher Men A 8 / 30
Kelly Ryan Men A 13 / 30
Doug Wilmes Men A 15 / 30
Jason Riffle Men B 1 / 43
Alex Criss Men B 2 / 43
Joshua Creem Men B 20 / 43
Tyler Green Men B 38 / 43
Eddie Wang Men C 30 / 57
Ryan Weaver Single Speed 2 / 33
Colin Maher Single Speed 13 / 33
Brad Ross Master B 11 / 28
Jason Bietz Master B 23 / 28
Kirk Whiteman Master B 26 / 28

Eugene Short Cross Series #1 (Sep 11 2007)

Ian Brown Men A 1 / 11
Kelly Ryan Men A 3 / 11
Jason Riffle Men B 1 / 3

Thrilla Cross Series #1 (Sep 6 2007)

Ian Brown Category A Men 2 / 16

National Champs Day 3 (Dec 17 2006)

Wendy Williams Women Elite 69 Starters 10 / 63
Sue Butler Women Elite 69 Starters 12 / 63
Brigette Stoick Women Elite 69 Starters 22 / 63
Ryan Weaver Men B u35 172 Starters 20 / 147

National Champs Day 1 (Dec 15 2006)

Wendy Williams Master Women 35-39 26 Starters 1 / 25

Kruger's Crossing (Dec 3 2006)

Rich Slingsby MASTER MEN A 35+ 11 / 12
Wendy Williams Women A 1 / 5
Bridgette Stoick Women A 2 / 5
Michael Sallashea Men A 3 / 25
Ian Brown Men A 4 / 25
Ryan Weaver Men A 12 / 25
Wendy Williams Men B 5 / 27
Bridgette Stoick Men B 7 / 27
Eddie Wang Men B 23 / 27
Eddie Wang Men C 43 / 50

Cross Crusade (USGP Finale) (Nov 19 2006)

Tim Butler Mst 35+ 20 / 83
Bill Crane Mst 35+ 41 / 83
Berner Brett Mst 35+ 72 / 83
Chipp Ross Men B 64 / 65
Eddie Wang Men C 40 / 58
Sue Butler Elite Women 14 / 41
Wendy Williams Elite Women 16 / 41
Bridgette Stoick Elite Women 38 / 41
John Walrod Sgl Spd 6 / 41
Ryan Weaver Sgl Spd 8 / 41
Tony Tapay Sgl Spd 20 / 41
Megan Weaver Sgl Spd 28 / 41
Doug Wilmes Sr Men A 6 / 16

Rad Cup Presented by Seasoned Skewers (Nov 18 2006)

Sue Butler Elite Women 12 / 39
Wendy Williams Elite Women 13 / 39
Brigette Stoick Elite Women 18 / 39
Tim Butler Master 35+ 29 / 70

Cross Crusade - Estacada (Nov 11 2006)

Spencer Moersfelder Men B 15 / 54
Eddie Wang Men C 40 / 51
Brody Anderson Mst Men A 8 / 33
Tim Butler Mst Men A 11 / 33
Bill Crane Mst Men A 22 / 33
Rich Slingsby Mst Men A 26 / 33
Brett Berner Mst Men A 33 / 33
Ian Brown Sr Men A 9 / 52
Brett Nichols Sr Men A 14 / 52
Doug Wilmes Sr Men A 32 / 52
Ryan Weaver Sr Men A 38 / 52
John Walrod Sr Men A 40 / 52
Wendy Williams Women A 2 / 17
Sue Butler Women A 3 / 17
Bridgette Stoick Women A 4 / 17
Dani Dance Women A 5 / 17
Megan Farris Women A 11 / 17
Tony Tapay Sgl Spd 23 / 58
Bob Williams Mst B 35+ 32 / 62
Brad Ross Mst B 35+ 53 / 62
Brad Ross Mst B 35+ 54 / 62

Cross Crusade - Barton Park (Nov 5 2006)

Tony Tapay Sgl Spd 19 / 45
Bridgette Stoick Women A 1 / 9
Dani Dance Women A 3 / 9
Megan Farris Women A 5 / 9
Brody Anderson Mst Men A 6 / 32
Tim Butler Mst Men A 11 / 32
Bill Crane Mst Men A 14 / 32
Brett Berner Mst Men A 23 / 32
Andrew Reed Mst Men A 27 / 32
Rich Slingsby Mst Men A 29 / 32
Spencer Moersfelder Men B 14 / 56
Doug Moak Men B 50 / 56
Eddie Wang Men C 29 / 65
Ian Brown Sr Men A 3 / 46
Doug Wilmes Sr Men A 22 / 46
Ryan Weaver Sr Men A 24 / 46

Fox Hollow Grand Prix CCX #2 (Nov 4 2006)

Robert Williams Masters 35+ 9 / 14
Brett Nichols Men A 1 / 8
Eddie Wang Men C 10 / 13

Cross Crusade - Flying M (Oct 29 2006)

Wendy Williams Women A 1 / 18
Sue Butler Women A 2 / 18
Bridgette Stoick Women A 4 / 18
Dani Dance Women A 5 / 18
Megan Farris Women A 12 / 18
Kristina Hargie Women A 18 / 18
Tim Butler Mst Men A 5 / 18
Brett Berner Mst Men A 16 / 18
Spencer Moersfelder Men B 11 / 56
Dylan Herbert Men B 56 / 56
Eddie Wang Men C 31 / 63
Craig Bowen Men C 43 / 63
Stephanie Sullivan Men C 47 / 63
Dean Lucas Sgl Speed 3 / 57
Ryan Weaver Sgl Speed 20 / 57
Tony Tapay Sgl Speed 28 / 57
Robert Stout Sgl Speed 38 / 57
Zach Blacksher Sgl Speed 45 / 57
Ian Brown Sr Men A 7 / 54
Michael Sallashea Sr Men A 9 / 54
Brett Nichols Sr Men A 11 / 54
Doug Wilmes Sr Men A 33 / 54
Ryan Weaver Sr Men A 50 / 54

Cross Crusade - Horning's Hideout (Oct 22 2006)

Dean Lucas Sgl Spd 4 / 66
Marjon Walrod Sgl Spd 52 / 66
Wendy Williams Women A 2 / 22
Sue Butler Women A 4 / 22
Bridgette Stoick Women A 5 / 22
Dani Dance Women A 6 / 22
Megan Farris Women A 18 / 22
Amy Campbell Women A 19 / 22
Kristina Hargie Women A 20 / 22
Tim Butler Mst Men A 6 / 37
Andrew Reed Mst Men A 18 / 37
Rich Slingsby Mst Men A 35 / 37
Brody Anderson Mst Men A 36 / 37
Doug Moak Men B 67 / 74
Spencer Moersfelder Men C 1 / 73
Jamie Baxter Men C 31 / 73
Eddie Wang Men C 49 / 73
Christian Martin Men C 54 / 73
Craig Bowen Men C 56 / 73
Michael Sallashea Sr Men A 3 / 52
Brett Nichols Sr Men A 7 / 52
Doug Wilmes Sr Men A 15 / 52
John Walrod Sr Men A 38 / 52
Ryan Weaver Sr Men A 40 / 52
Ian Brown Sr Men A 47 / 52

Cross Crusade - Hillsboro Stadium (Oct 15 2006)

Dean Lucas Sgl Spd 5 / 69
Tony Tapay Sgl Spd 38 / 69
Colin Maher Sgl Spd 41 / 69
Wendy Williams Women A 2 / 20
Sue Butler Women A 3 / 20
Bridgette Stoick Women A 4 / 20
Dani Dance Women A 9 / 20
Megan Farris Women A 10 / 20
Kristina Hargie Women A 18 / 20
Tim Butler Mst Men A 11 / 40
Andrew Reed Mst Men A 12 / 40
Bill Crane Mst Men A 23 / 40
Rich Slingsby Mst Men A 30 / 40
Brett Berner Mst Men A 37 / 40
Cyn Slingsby Women B 20 / 22
Doug Moak Men B 77 / 87
Leland Gilmore Men C 1 / 75
Spencer Moersfelder Men C 4 / 75
Christian Martin Men C 18 / 75
Eddie Wang Men C 41 / 75
Stephanie Sullivan Men C 44 / 75
Craig Bowen Men C 52 / 75
Ian Brown Sr Men A 10 / 56
Brett Nichols Sr Men A 20 / 56
Ryan Weaver Sr Men A 22 / 56
Doug Wilmes Sr Men A 42 / 56

Veloce's Battle at Barlow CCX (Oct 8 2006)

Megan Farris Women A 5 / 7
Eddie Wang Beg Men 19 / 44
Brad Ross Mst B 35+ 25 / 53
Brett Nichols Sr Men A 4 / 34
Ian Brown Sr Men A 5 / 34
Ryan Weaver Sr Men A 20 / 34
Doug Wilmes Sr Men A 25 / 34
Tim Butler Mst Men A 3 / 20
Andrew Reed Mst Men A 7 / 20

Gran Prix of Gloucester Presented by SemEquip #2 (Oct 8 2006)

Wendy Williams Category: Elite Women 6 13 / 60
Brigette Stoick Category: Elite Women 6 14 / 60
Sue Butler Category: Elite Women 6 20 / 60

Fox Hollow Grand Prix CCX #1 (Oct 7 2006)

Brett Nichols Men A 1 / 19
Tim Butler Men A 9 / 19

Gran Prix of Gloucester Presented by SemEquip #1 (Oct 7 2006)

Wendy Williams Category: Elite Women 8 / 61
Brigette Stoick Category: Elite Women 16 / 61
Sue Butler Category: Elite Women 17 / 61

Cross Crusade - Alpenrose (Oct 1 2006)

Wendy Williams Women A 1 / 19
Sue Butler Women A 3 / 19
Dani Dance Women A 4 / 19
Amy Campbell Women A 11 / 19
Tim Butler Mst Men A 9 / 37
Bill Crane Mst Men A 21 / 37
Rich Slingsby Mst Men A 30 / 37
Eddie Wang Beg Men 39 / 110
Chipp Ross Mst C 75 / 85
David Guettler Men B 60 / 87
Dylan Herbert Men B 65 / 87
Doug Moak Men B 75 / 87
Leland Gilmore Men C 2 / 69
Christian Martin Men C 23 / 69
Craig Bowen Men C 62 / 69
Dean Lucas Single Speed 3 / 78
Matt Karre Single Speed 25 / 78
Tony Tapay Single Speed 27 / 78
Robert Stout Single Speed 39 / 78
Marjon Walrod Single Speed 63 / 78
Michael Sallashea Sr Men A 6 / 54
Brett Nichols Sr Men A 9 / 54
Doug Wilmes Sr Men A 33 / 54

Hood River Cyclocross Classic (Sep 24 2006)

Wendy Williams Women A 2 / 13
Sue Butler Women A 4 / 13
Dani Dance Women A 10 / 13
Amy Campbell Women A 11 / 13
Andrew Reed Masters Men A 3 / 19
Tim Butler Masters Men A 8 / 19
Bill Crane Masters Men A 14 / 19
Rich Slingsby Masters Men A 16 / 19
Kristina Hargie Women B 4 / 14
Eddie Wang Beg Men 14 / 29
Brett Nichols Men A 6 / 31
Doug Wilmes Men A 20 / 31
Christian Martin Men C 11 / 25
Dean Lucas Single Speed 1 / 27
Matt Karre Single Speed 4 / 27

Eugene Short Cyclocross Series #2 (Sep 19 2006)

Brett Nichols Men A 2 / 6

Eugene Short Cyclocross Series #1 (Sep 12 2006)

Brett Nichols Men A 2 / 4

Busiest Racers

in last months
Christian Martin 75
Eddie Wang 54
Bret Berner 51
Seth Patla 46
Ryan Weaver 44
Brigette Brown 37
Maria Patla 35
Leland Gilmore 29
Danny Weikel 27
Mark Gyulafia 22
Andy Letourneau 21
Doug Moak 18
Jeremy Russell 18
Richard Slingsby 18
John Walrod 17
Alex Criss 16
Spencer Moersfelder 15
Davy Yeater 15
Jason Bietz 14
Nissy Cobb 13
Clara Honsinger 12
Peter Parker 12
Tim Butler 11
Sonja Unrau 10
Richard Potestio 10
Andrew Baxter 9
David Yarden 9
Tim Reinhart 9
Wendy Williams 9
Ian Brown 9
Mike Rosenfeld 9
Jeremy Wright 9
Jonah Porter 8
Chipp Ross 8
Brice Stivers 8
Amy Campbell 8
Sue Butler 8
Kyle Ireton 8
Kevin Neidorf 7
Robert Jackson 7
Megan Faris 7
Tony Angevine 7
Thomas Lyttle 7
Jesse Fairbank 6
Tri Le 6
Dave Guettler 6
Cody Gervasi 6
Jason Borum 6
Lelah O'shaughnessy 5
Roger Joys 5
William Zale 4
Haley Guettler 4
Tim Dodson 4
Esteban Vasquez 4
Joel Mccarthy 4
Brian Zeck 3
Vince Rodarte 3
Anthony Angevine 3
Joseph Reynolds 3
Steven Hunter 2
Andrew Reed 2
Scott Goodrich 2
Bob Williams 2
Brody Anderson 2
Jonas Porter 2
Brigett Brown 2
Matthew Karre 2
Brown Bridgette 1
Joseph Ketner 1
Chip Rosi 1
Haley Guettier 1
Heather Daniel 1
Codt Gervasi 1
Mark Gulafia 1
Gabi Miller 1
Abby Watson 1
Kellen Kjera 1
Andrew Coe 1
Joel Armstrong 1
Trevor Schauer 1
Megan Weaver 1
Emily Vanmeter 1
Eirik Schulz 1
Betsy Platt 1
David Ripp 1
Dani Dance 1