Log In

Team Overview: Buy Local Cycling

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Het Meer (Sep 6 2014)

David Rasca Masters 35+ b 24 / 61

DDCX 1 (Aug 30 2014)

David Rasca Masters 35+ b 24 / 63

Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross (Dec 14 2013)

Robert Fox Master 60+ 5 / 9
Philip Litchfield Master 60+ 6 / 9

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Dec 8 2013)

David Rasca Master 35+ B 8 / 41

Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross (Dec 1 2013)

David Rasca Master 35+ B 11 / 25

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 24 2013)

Robert Fox Masters 60+ 6 / 10
Philip Litchfield Masters 60+ 7 / 10
David Rasca Masters 35+ B 47 / 61

Cross Crusade: Barton Park (Nov 17 2013)

Robert Fox Masters 60+ 5 / 12
Philip Litchfield Masters 60+ 7 / 12
David Rasca Masters 35+ B 66 / 94
Jarod Seaman Masters 35+ B 74 / 94

Psycho Cross (Nov 16 2013)

Philip Litchfield Masters Men 60+ 2 / 5

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 10 2013)

Martha Paulus Masters Women 35+ A 24 / 27
Robert Fox Masters 60+ 5 / 16
Philip Litchfield Masters 60+ 9 / 16
Suzanne Marcoe Women A 31 / 36
Matt Haughey Masters 35+ C 113 / 161
David Rasca Masters 35+ B 36 / 92
Steve Williams Masters 35+ B 71 / 92

OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 9 2013)

Robert Fox Masters 60+ 5 / 10

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 3 2013)

Robert Fox Masters 60+ 7 / 17
Philip Litchfield Masters 60+ 11 / 17
Tim Sinatra Masters 35+ C 86 / 163
Matt Haughey Masters 35+ C 119 / 163
David Fox Masters 35+ C 144 / 163
David Rasca Masters 35+ B 34 / 110

Sandy/Boring Corn Cross (Nov 2 2013)

Robert Fox Master 60+ 3 / 4

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Oct 27 2013)

Martha Paulus Masters Women 35+ A 20 / 20
Robert Fox Masters 60+ 12 / 12
David Rasca Masters 35+ B 39 / 87

Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 (Oct 26 2013)

Robert Fox Masters 60+ 2 / 2
Matt Haughey Masters 35+ C 23 / 32

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 26 2013)

Spencer Rockwell Clydesdale 19 / 36
Philip Litchfield Masters 60+ 10 / 13
Tim Sinatra Masters 35+ C 47 / 117
David Rasca Masters 35+ B 39 / 110
Martha Paulus Masters Women 35+ A 18 / 21
Suzanne Marcoe Women A 26 / 31

Candlestick Repechage (Oct 20 2013)

Matt Haughey Cat C 35+ 34 / 52

Cross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 20 2013)

Tyler Jackson Clydesdale 26 / 48
Robert Fox Masters 60+ 7 / 14
Steve Williams Masters 35+ B 42 / 117
David Rasca Masters 35+ B 101 / 117

Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 19 2013)

Martha Paulus Masters Women 35+ A 3 / 3
Robert Fox Master 60+ 3 / 7

Cross Crusade: Rainier (Oct 13 2013)

Philip Litchfield Masters 60+ 19 / 20
Matt Haughey Masters 35+ C 127 / 152

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 9 2013)

Suzanne Marcoe Women A 4 / 15

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 6 2013)

Martha Paulus Masters Women 35+ A 24 / 26
Robert Fox Masters 60+ 6 / 18
Philip Litchfield Masters 60+ 11 / 18
David Rasca Masters 35+ B 56 / 125

Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX (Oct 5 2013)

Martha Paulus Masters Women 35+ A 8 / 8
Robert Fox Masters 60+ 4 / 9
Philip Litchfield Masters 60+ 7 / 9
Suzanne Marcoe Women A 15 / 16
Tim Sinatra Masters 35+ C 28 / 42
Matt Haughey Masters 35+ C 34 / 42
Patrick Jackson Singlespeed 6 / 22
Steve Williams Singlespeed 15 / 22
Jonathan Rasca Category B 16 / 17

Twilight Cyclocross Series #5 (Sep 30 2013)

Robert Fox Men 50+ 5 / 7
Philip Litchfield Men 50+ 6 / 7

Battle At Barlow (Sep 29 2013)

David Rasca Masters 35+ B 10 / 56
Martha Paulus Masters Women 35+ A 15 / 17

Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi (Sep 28 2013)

Matt Haughey Master 35+ C 39 / 56
Robert Fox Master 60+ 9 / 9

Blind Date at the Dairy (Sep 25 2013)

Suzanne Marcoe Women A 6 / 15

Fazio Farms (Sep 22 2013)

Lindsey Smith Category C 21 / 23

Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross (Sep 21 2013)

Robert Fox Master 60+ 4 / 6
Jarod Seaman Master 35+ B 17 / 43

Blind Date at the Dairy (Sep 18 2013)

Suzanne Marcoe Women A 9 / 18
Matt Haughey Master C 35+ 63 / 89

Twilight Cyclocross Series #3 (Sep 16 2013)

Phill Litchfield Men Masters 50+ 7 / 9

Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross (Sep 14 2013)

Matt Haughey Master 35+ C 41 / 54
Robert Fox Master 60+ 3 / 6
Jarod Seaman Master 35+ B 22 / 56
Steve Williams Master 35+ B 25 / 56
David Rasca Master 35+ B 27 / 56

Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race (Sep 7 2013)

Matt Haughey Master 35+ C 43 / 58
Robert Fox Master 60+ 4 / 7
David Rasca Master 35+ B 27 / 51
Jarod Seaman Master 35+ B 32 / 51

GPET: David Douglas CX #1 (Aug 31 2013)

Robert Fox Masters 60+ 4 / 10
Matt Haughey Masters 35+ C 67 / 80
Jarod Seaman Masters 35+ B 46 / 61

Bike N Hike Santa Cross P/B Giant (Dec 16 2012)

Patrick Jackson Men SS 3 / 9
Suzanne Marcoe WOM A 3 / 7
Martha Paulus WOM MAS 35+ 2 / 3
Patrick Jackson Men A 14 / 14
Jeff Mcnamee MEN MAS A 35+ 10 / 10
Jarod Seaman MEN MAS C 35+ 3 / 13
Matt Haughey MEN MAS C 35+ 13 / 13
Steve Williams MEN MAS B 35+ 3 / 10
Spencer Rockwell Men C 9 / 16

USGP #8: Deschutes Brewery Cup (Dec 9 2012)

David Rasca Men Cat B 60 / 75
Suzanne Marcoe Women Cat B 18 / 23

USGP #7: Deschutes Brewery Cup (Dec 8 2012)

Tim Sinatra Master Men 45-99 51 / 60
Suzanne Marcoe Women Cat B 22 / 30

Psycho Cross/OBRA Championships (Dec 1 2012)

Kristin Williams Women Beginners 6 / 8
Jarod Seaman MEN MAS 35+, C 2 / 19

Psycho Cross Series (Nov 25 2012)

Ross Brody Singlespeed 3 / 10
Jarod Seaman MEN MAS 35+, C 1 / 12

Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) (Nov 18 2012)

Steve Williams Masters 35+ B 25 / 101
David Rasca Masters 35+ B 100 / 101
Jarod Seaman Masters 35+ C 33 / 179
David Fox Masters 35+ C 79 / 179
Matt Haughey Masters 35+ C 177 / 179
Ross Brody Category A 8 / 77
Patrick Jackson Category A 40 / 77
Jeff Mcnamee Masters 35+ A 24 / 88
Martha Paulus Masters Women 35+ B 2 / 14
Spencer Rockwell Category C 7 / 86

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 17 2012)

Ross Brody Category A 1 / 12

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 11 2012)

Steve Williams Masters 35+ B 11 / 90
David Rasca Masters 35+ B 75 / 90
Jarod Seaman Masters 35+ C 10 / 154
Tim Sinatra Masters 35+ C 103 / 154
Ross Brody Category A 13 / 48
Patrick Jackson Category A 33 / 48
Martha Paulus Masters Women 35+ B 5 / 12
Spencer Rockwell Category C 27 / 72

GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 10 2012)

David Fox Masters 35+ C 31 / 57
Matt Haughey Masters 35+ C 45 / 57

Cross Crusade: Barton Park (Nov 4 2012)

Steve Williams Masters 35+ B 38 / 92
Jarod Seaman Masters 35+ C 8 / 161
Matt Haughey Masters 35+ C 145 / 161
Martha Paulus Masters Women 35+ B 6 / 18
Spencer Rockwell Category C 14 / 74

Cross Crusade: Deschutes Brewery #2 (Oct 28 2012)

David Rasca Masters 35+ B 27 / 81
Michael Lindley Masters 35+ B 31 / 81
Steve Williams Masters 35+ B 49 / 81
Jarod Seaman Masters 35+ C 16 / 109
Martha Paulus Masters Women 35+ B 2 / 18
Spencer Rockwell Category C 13 / 63

GPTB: David Douglas CX #2 (Oct 27 2012)

Ross Brody Category A 2 / 16

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Oct 27 2012)

David Rasca Masters 35+ B 19 / 87
Jarod Seaman Masters 35+ C 15 / 126
David Fox Masters 35+ C 70 / 126
Tim Sinatra Masters 35+ C 93 / 126
Spencer Rockwell Category C 22 / 69

Blind Date at the Dairy #6 (Oct 24 2012)

Matt Haughey Men Master C 29 / 61

Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) (Oct 21 2012)

Suzanne Marcoe Women B 1 / 31
Alison Paulus Women B 17 / 31
Steve Williams Masters 35+ B 56 / 128
David Rasca Masters 35+ B 82 / 128
Jarod Seaman Masters 35+ C 13 / 217
Tim Sinatra Masters 35+ C 146 / 217
David Fox Masters 35+ C 169 / 217
Ross Brody Category A 15 / 72
Martha Paulus Masters Women 35+ B 6 / 20
Ross Brody Singlespeed 13 / 114
Patrick Jackson Singlespeed 21 / 114
Tyler Jackson Category C 45 / 124
Spencer Rockwell Category C 55 / 124
David Fox Category C 90 / 124

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 17 2012)

Suzanne Marcoe Women B 1 / 18
Matt Haughey Men Master C 62 / 87

Cross Crusade: Rainier (Oct 14 2012)

Suzanne Marcoe Women B 12 / 26
Alison Paulus Women B 18 / 26
David Rasca Masters 35+ B 43 / 80
Ross Brody Category A 19 / 70
Martha Paulus Masters Women 35+ B 5 / 15
Ross Brody Singlespeed 4 / 70
Spencer Rockwell Category C 40 / 79
David Fox Category C 72 / 79

GPTB: Ninkrossi (Oct 13 2012)

Matt Haughey Master 35+ C 28 / 38
Spencer Rockwell Category C 13 / 23

Psycho Cross Series #2 (Oct 13 2012)

Tim Sinatra MEN MAS 35+, C 3 / 4

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 10 2012)

Suzanne Marcoe Women B 2 / 22
Matt Haughey Men Master C 47 / 92

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 7 2012)

Alison Paulus Women B 15 / 33
Suzanne Marcoe Women B 30 / 33
Ross Brody Singlespeed 1 / 100
Steve Williams Masters 35+ B 27 / 138
David Rasca Masters 35+ B 31 / 138
Jarod Seaman Masters 35+ C 9 / 224
Tim Sinatra Masters 35+ C 91 / 224
Ross Brody Category A 22 / 84
Martha Paulus Masters Women 35+ B 5 / 21
Tyler Jackson Category B 57 / 73
Spencer Rockwell Category C 10 / 113

GPTB: Heiser Farm CX (Oct 6 2012)

Suzanne Marcoe Women B 4 / 12
Alison Paulus Women B 8 / 12
Steve Williams Master 35+ B 23 / 34
David Rasca Master 35+ B 25 / 34
Michael Lindley Master 35+ B 34 / 34
Jarod Seaman Masters 35+ C 13 / 33
Tim Sinatra Masters 35+ C 15 / 33
Matt Haughey Masters 35+ C 24 / 33
Ross Brody Category A 3 / 12
Patrick Jackson Category A 6 / 12
Jeff Mcnamee Masters 35+ A 28 / 28
Martha Paulus Masters Women 35+ B 5 / 8
Patrick Jackson Singlespeed 7 / 17
Tyler Jackson Category B 12 / 15
Spencer Rockwell Category C 5 / 30

Battle at Barlow (Sep 30 2012)

Alison Paulus Women B 15 / 20
David Rasca Masters 35+ B 27 / 69
Tim Sinatra Masters 35+ B 69 / 69
Jarod Seaman Masters 35+ C 15 / 110
Ross Brody Category A 10 / 45
Martha Paulus Masters Women 35+ B 9 / 15
Ross Brody Singlespeed 5 / 55

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 26 2012)

Suzanne Marcoe Women B 1 / 33
Matt Haughey Men Master C 60 / 122
Jeff Mcnamee MASTER MEN A 35+ 7 / 21

GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar (Sep 22 2012)

Steve Williams Masters 35+ B 7 / 45
Jarod Seaman Masters 35+ C 20 / 58
Matt Haughey Masters 35+ C 49 / 58
Spencer Rockwell Clydesdale 11 / 22
Spencer Rockwell Beginner Men 1 / 28

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 19 2012)

Suzanne Marcoe Women B 1 / 25
Matt Haughey Men Master C 58 / 91

Double Cross Day Two (Sep 16 2012)

Jarod Seaman Master 35+ C 4 / 71

GPTB: Double Cross #1 (Sep 15 2012)

Suzanne Marcoe Women B 7 / 12
David Rasca Master 35+ B 21 / 36
Spencer Rockwell Beginner Men 1 / 23

GPTB: Het Meer CX Race (Sep 9 2012)

Steve Williams Masters 35+ B 11 / 66
David Rasca Masters 35+ B 13 / 66
Jarod Seaman Masters 35+ C 20 / 75
Matt Haughey Masters 35+ C 46 / 75
Pat Kudszus Masters 35+ A 22 / 31
Jarod Seaman Category C 32 / 40
Spencer Rockwell Beginner Men 3 / 40

GPTB #1: David Douglas CX #1 (Sep 1 2012)

Steve Williams Master 35+ B 15 / 64
David Rasca Master 35+ B 27 / 64
Pat Kudszus Masters 35+ A 29 / 40
Matt Haughey Master 35+ C 64 / 86
Dustin Miller Category B 7 / 16

USGP of Cyclocross Round #8 (Dec 11 2011)

David Rasca Cat B Men 47 / 69
Ross Brody Singlespeed 12 / 34

USGP of Cyclocross (Dec 10 2011)

Ross Brody Singlespeed 3 / 28

GPMC: Winter Cross (Dec 4 2011)

Suzanne Marcoe Women B 7 / 10
Matt Haughey Masters 35+ C 39 / 56
Ross Brody Category A 2 / 20
Patrick Jackson Category A 8 / 20
Ross Brody Singlespeed 3 / 28
Patrick Jackson Singlespeed 17 / 28

BASP 3, Golden Gate Park (Nov 27 2011)

Suzanne Marcoe Cat B Women 9 / 33

Psycho Cross (Nov 26 2011)

Ross Brody Men A 1 / 7
Ross Brody Fixed 1 / 2

Kruger's Crossing CX Classic (Nov 20 2011)

Suzanne Marcoe Women B 8 / 18
Ross Brody Category A 2 / 17
Pat Kudszus Masters 35+ A 18 / 19

GPMC: OBRA CX Champs/Psycho (Nov 19 2011)

Ross Brody Category A 4 / 20
Patrick Jackson Category A 13 / 20
Steve Williams Category B 7 / 19
David Rasca Category B 16 / 19
Matt Haughey Masters 35+ C 26 / 27
Pat Kudszus Masters 35+ A 10 / 17
Suzanne Marcoe Women B 6 / 12

Cross Crusade #8 (Nov 13 2011)

Suzanne Marcoe Women B 49 / 50
Ross Brody Category A 23 / 72
Patrick Jackson Category A 26 / 72
Pat Kudszus Masters 35+ A 61 / 69
Ross Brody Singlespeed 4 / 95
Patrick Jackson Singlespeed 21 / 95
Nic Sedor Category B 32 / 81
Steve Williams Category B 37 / 81
Dustin Miller Category B 46 / 81
Tyler Jackson Category B 68 / 81
David Rasca Category B 69 / 81

Cross Crusade #7 (Nov 6 2011)

Suzanne Marcoe Women B 10 / 43
Ross Brody Category A 9 / 60
Patrick Jackson Category A 23 / 60
Ross Brody Singlespeed 6 / 92
Patrick Jackson Singlespeed 69 / 92
David Rasca Category B 45 / 59

GPMC: Apple Core Cross (Nov 5 2011)

Suzanne Marcoe Women B 4 / 4
Kristen Williams Beginner Women 4 / 10
Michael Lindley Masters 35+ B 8 / 17
Ross Brody Category A 1 / 8
Pat Kudszus Masters 35+ A 6 / 18
Nic Sedor Category B 2 / 12
Steve Williams Category B 5 / 12
David Rasca Category B 8 / 12
Dustin Miller Category B 12 / 12

Cross Crusade #6 (Oct 30 2011)

Suzanne Marcoe Women B 16 / 44
Michael Lindley Masters 35+ B 91 / 94
Ross Brody Category A 18 / 59
Pat Kudszus Masters 35+ A 57 / 58
Ross Brody Singlespeed 4 / 59
Nic Sedor Category B 30 / 67
David Rasca Category B 31 / 67
Steve Williams Category B 42 / 67
Tyler Jackson Category B 52 / 67

Cross Crusade #5 (Oct 29 2011)

Suzanne Marcoe Women B 14 / 41
Ross Brody Singlespeed 3 / 63
Michael Lindley Masters 35+ B 73 / 100
Ross Brody Category A 11 / 75
Patrick Jackson Category A 66 / 75
Pat Kudszus Masters 35+ A 56 / 78
David Rasca Category B 30 / 86
Dustin Miller Category B 33 / 86
Steve Williams Category B 43 / 86
Nic Sedor Category B 51 / 86
Tyler Jackson Category B 73 / 86

GPMC: David Douglas CX #2 (Oct 29 2011)

Matt Haughey Masters 35+ C 39 / 48

Blind Date #5 (Oct 26 2011)

Suzanne Marcoe Women B 3 / 20
Matt Haughey Master C 35+ 52 / 61

Cross Crusade #4 (Oct 23 2011)

Patrick Jackson Category A 17 / 64
Ross Brody Category A 22 / 64
Ross Brody Singlespeed 3 / 88
Patrick Jackson Singlespeed 31 / 88
Tyler Jackson Category B 37 / 78
Dustin Miller Category B 56 / 78
David Rasca Category C 7 / 108
Tyler Jackson Category C 15 / 108

GPMC: Het Meer CX Race (Oct 22 2011)

Michael Lindley Masters 35+ B 25 / 35
Ross Brody Category A 3 / 24
Steve Williams Category C 2 / 21
David Rasca Category C 4 / 21

Blind Date #4 (Oct 19 2011)

Suzanne Marcoe Women B 2 / 25
David Rasca Men C 6 / 32
Matt Haughey Master C 35+ 79 / 79

Cross Crusade #3 (Oct 16 2011)

Suzanne Marcoe Women B 26 / 60
Matt Haughey Masters 35+ C 135 / 197
Ross Brody Category A 8 / 80
Patrick Jackson Category A 29 / 80
Pat Kudszus Masters 35+ A 59 / 78
Ross Brody Singlespeed 8 / 130
Patrick Jackson Singlespeed 80 / 130
Nic Sedor Category B 39 / 93
Dustin Miller Category B 50 / 93
David Rasca Category B 70 / 93
Steve Williams Category C 11 / 133
Tyler Jackson Category C 16 / 133
David Rasca Category C 20 / 133

GPMC: Ninkrossi (Oct 15 2011)

Ross Brody Category A 2 / 16

Blind Date #3 (Oct 12 2011)

Suzanne Marcoe Women B 7 / 30
Steve Williams Men C 1 / 30
David Rasca Men C 7 / 30
Matt Haughey Master C 35+ 58 / 72

Cross Crusade #2 (Oct 9 2011)

Suzanne Marcoe Women B 18 / 44
Ross Brody Category A 4 / 60
Patrick Jackson Category A 41 / 60
Patt Kudszus Masters 35+ A 38 / 61
Tyler Jackson Category C 20 / 79

GPMC: Heiser CX (Oct 8 2011)

Suzanne Marcoe Women B 12 / 17
Steve Williams Singlespeed 16 / 25
Michael Lindley Masters 35+ B 38 / 38
Matt Haughey Masters 35+ C 22 / 34
Ross Brody Category A 2 / 9
Patrick Jackson Category A 7 / 9
Pat Kudszus Masters 35+ A 15 / 27
Jenny Vannoy Masters Women 35+ B 6 / 13
Nic Sedor Category B 7 / 16
Dustin Miller Category B 16 / 16
Steve Williams Category C 5 / 26
David Rasca Category C 6 / 26
Nic Sedor Category C 26 / 26

Blind Date #2 (Oct 5 2011)

Suzanne Marcoe Women B 6 / 23

Cross Crusade #1 (Oct 2 2011)

Matt Haughey Masters 35+ C 171 / 217
Ross Brody Category A 12 / 81
Patrick Jackson Category A 31 / 81
Patt Kudszus Masters 35+ A 29 / 84
Ross Brody Singlespeed 5 / 122
Patrick Jackson Singlespeed 18 / 122
Dustin Miller Category B 36 / 94
Nic Sedor Category C 10 / 126
David Rasca Category C 16 / 126
Tyler Jackson Category C 18 / 126

Canby Cross-Word Cyclocross Challenge (Oct 1 2011)

Suzanne Marcoe Women B 2 / 2
Ross Brody CAT A 1 / 11
Michael Lindley Masters 35+ B 4 / 23
Pat Kudszus Masters 35+ A 3 / 8

Battle at Barlow (Sep 24 2011)

Suzanne Marcoe Women B 18 / 30
Ross Brody Category A 6 / 43
Patrick Jackson Category A 43 / 43
Patt Kudszus Masters 35+ A 27 / 36
Dustin Miller Category B 20 / 43
David Rasca Category C 4 / 60
Tyler Jackson Category C 22 / 60

Hood River Double Cross Day Two (Sep 18 2011)

Michael Lindley Masters 35+ B 8 / 45
Ross Brody Category A 4 / 20
Patt Kudszus Masters 35+ A 20 / 32
Suzanne Marcoe Women B 9 / 22
David Rasca Category C 6 / 28

GPMC: Hood River Double Cross (Sep 17 2011)

Suzanne Marcoe Women B 7 / 10
Ross Brody Singlespeed 7 / 24
Mike Lindley Masters 35+ B 7 / 48
Matt Haughey Masters 35+ C 36 / 45
Ross Brody Category A 6 / 20
Patt Kudszus Masters 35+ A 26 / 26
Dustin Miller Category B 13 / 25
Steve Williams Category C 2 / 30
David Rasca Category C 5 / 30

Pain and Suffer'n CX (Sep 11 2011)

Ross Brody Category A 10 / 18
Ross Brody Singlespeed 1 / 20

GPMC: David Douglas CX #1 (Sep 3 2011)

Matt Haughey Masters 35+ C 48 / 56
Dustin Miller Category C 1 / 26
Mike Lindley Category C 2 / 26
Steve Williams Category C 6 / 26

Raleigh Midsummer Nights CX (Jul 21 2011)

Sean Kelsey ELITE MEN 9 / 15

USGP of Cyclocross Day Two (Dec 5 2010)

Ross Brody Singlespeed 6 / 60

USGP of Cyclocross Day One (Dec 4 2010)

Ross Brody Singlespeed 7 / 51

Evergreen Fairgrounds (Nov 21 2010)

Kristen Kelsey Women1/2 1 / 14
Sean Kelsey Mstr1/2Men35+ 9 / 27

Sprinker Cyclocross (Nov 21 2010)

Kristen Kelsey Women1/2 2 / 10
Sean Kelsey Mstr1/2Men35+ 1 / 32

Kruger's Crossing Cyclocross (Nov 21 2010)

Ross Brody Singlespeed 1 / 52
Brett Luelling Singlespeed 6 / 52
Ross Brody Category A 3 / 6

OBRA CCX Championship (Nov 20 2010)

Pat Kudszus Masters 35+ A 28 / 30
Brett Luelling Singlespeed 1 / 38
Patrick Jackson Singlespeed 2 / 38
Ross Brody Singlespeed 6 / 38
Brett Luelling Category A 9 / 28
Steve Williams Beginner Men 2 / 26
Neil Cantrall Beginner Men 11 / 26

Woodlawn Park GP (Nov 14 2010)

Kristen Kelsey CAT 1/2 WOMEN 4 / 9
Sean Kelsey CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 1 / 30

Cross Crusade: Barton Park (Nov 14 2010)

Brett Luelling Category A 7 / 56
Patrick Jackson Category A 8 / 56
Ross Brody Category A 10 / 56
Steve Williams Beginner Men 3 / 105
Maren Nelson Masters Women 35+ A 15 / 22

Maris Farms (Nov 7 2010)

Kristen Kelsey Women1/2 14 / 14
Sean Kelsey Mstr1/2Men35+ 1 / 28

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 7 2010)

Eric Vickers Masters 35+ B 37 / 100
Matt Haughey Masters 35+ C 150 / 178
Carol Petrsen Singlespeed 98 / 98
Brett Luelling Category A 6 / 55
Patrick Jackson Category A 12 / 55
Ross Brody Category A 14 / 55
Steve Williams Beginner Men 4 / 138

Apple Core Cross at EZ Orchards (Nov 6 2010)

Matt Haughey Masters 35+ C 19 / 22
Pat Kudszus Masters 35+ A 6 / 9
Patrick Jackson Singlespeed 1 / 21
Ross Brody Singlespeed 10 / 21
Brett Luelling Category A 4 / 4

Raceway Cross (Oct 31 2010)

Kristen Kelsey CAT 1/2 WOMEN 5 / 8
Sean Kelsey CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 4 / 24

Steilacoom (Oct 31 2010)

Kristen Kelsey Women1/2 5 / 12
Sean Kelsey Mstr1/2Men35+ 4 / 26

Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Day Two (Oct 31 2010)

Mike Petersen Masters 35+ B 44 / 60
Eric Vickers Masters 35+ B 52 / 60
Brett Luelling Category A 8 / 38
Patrick Jackson Category A 12 / 38
Ross Brody Category A 22 / 38

King County Cross (Oct 30 2010)

Sean Kelsey CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 3 / 16
Kristen Kelsey CAT 1/2 WOMEN 5 / 6

Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds (Oct 30 2010)

Eric Vickers Masters 35+ B 31 / 69
Mike Petersen Masters 35+ B 63 / 69
Brett Luelling Category A 3 / 46
Ross Brody Category A 11 / 46
Patrick Jackson Category A 18 / 46

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 27 2010)

Matt Haughey Masters 35+ C 40 / 58
Lindsey Smith Masters 35+ C 52 / 58

Cross Crusade: Portland International Raceway (Oct 24 2010)

Mike Petersen Masters 35+ B 76 / 107
Eric Vickers Masters 35+ B 92 / 107
Matt Haughey Masters 35+ C 165 / 203
Suzanne Marcoe Women B 57 / 58
Patrick Jackson Category A 10 / 51
Brett Luelling Category A 21 / 51
Steve Williams Beginner Men 5 / 125

Blind Date at the Dairy (Oct 20 2010)

Matt Haughey Masters 35+ C 59 / 84
Lindsey Smith Masters 35+ C 77 / 84

Seattle CX: Silver Lake (Oct 17 2010)

Sean Kelsey Mstr1/2Men35+ 3 / 34
Kristen Kelsey Women1/2 14 / 15

Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center (Oct 17 2010)

Brett Luelling Category A 11 / 59
Patrick Jackson Category A 35 / 59

Psycho Cross (Oct 16 2010)

Maren Nelson Master Women 4 / 7

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 13 2010)

Matt Haughey Masters 35+ C (Still on the Market) 55 / 71
Suzanne Marcoe Women Cat B (Women Power Daters) 14 / 33

Cross Crusade: Rainier High School (Oct 10 2010)

Eric Vickers Masters 35+ B 88 / 93
Brett Luelling Category A 10 / 47
Ross Brody Category A 20 / 47
Patrick Jackson Category A 34 / 47

Seattle CX: Beverly Park (Oct 10 2010)

Sean Kelsey Mstr1/2Men35+ 2 / 32
Kristen Kelsey Women1/2 2 / 10

Heiser Farm Cyclocross (Oct 9 2010)

Ross Brody Category A 2 / 11
Patrick Jackson Category A 8 / 11
Brett Luelling Category A 11 / 11
Matt Haughey Master 35+ C 22 / 25
Jenny Vannoy Masters Women 35+ B 4 / 4
Steve Williams Category C 15 / 23

SCCA/Starbucks Gran Prix (Oct 3 2010)

Kristen Kelsey Cat 1/2 Women 4 / 8
Sean Kelsey Cat 1/2 Master Men 35+ 1 / 29

Cross Crusade: Alpenrose Dairy (Oct 3 2010)

Mike Petersen Masters 35+ B 53 / 131
Eric Vickers Masters 35+ B 55 / 131
Matt Haughey Masters 35+ C 185 / 212
Suzanne Marcoe Women B 41 / 68
Brett Luelling Category A 7 / 66
Patrick Jackson Category A 15 / 66
Ross Brody Category A 38 / 66
Steve Williams Beginner Men 1 / 115

David Douglas CX (Oct 2 2010)

Sean Kelsey Masters 35+ A 1 / 10
Kristen Kelsey Women B 2 / 9

WebCyclery Thrilla CX Series (Sep 30 2010)

Maren Nelson Women 12 / 16

Blind Date at the Dairy (Sep 29 2010)

Matt Haughey Master Men 35+ C (Still on the Market) 64 / 85

Seattle CX: Evergreen HS (Sep 26 2010)

Sean Kelsey Mstr1/2Men35+ 28 / 33

Battle at Barlow (Sep 26 2010)

Brett Luelling Cat A Men 5 / 43
Patrick Jackson Cat A Men 16 / 43

Psycho Cross (Sep 25 2010)

Steve Williams Beginner Men 2 / 12
Brett Luelling Single Speed 1 / 8

MFG #2 -Rad Racing GP (Sep 19 2010)

Matt Haughey Cat 4 Master Men 35+ 67 / 74
Kristen Kelsey Cat 4 Men 36 / 72
Sean Kelsey Cat 1/2 Master Men 35+ 9 / 44

Hood River Double Cross Day Two (Sep 19 2010)

Brett Luelling Singlespeed 2 / 25
Suzanne Marcoe Women B 14 / 14

Hood River Double Cross Day One (Sep 18 2010)

Brett Luelling Singlespeed 3 / 28
Brett Luelling Category A 5 / 11
Suzanne Marcoe Women B 12 / 13

MFG #1 - Kickoff Cross (Sep 18 2010)

Kristen Kelsey Cat 3 Men 46 / 54
Sean Kelsey Cat 1/2 Master Men 35+ 12 / 29

WebCyclery Thrilla CX Series (Sep 16 2010)

Maren Nelson Women 22 / 22

Pain+Suffer'n (Sep 12 2010)

Brett Luelling Singlespeed 1 / 23

Cross Nationals Day 3 (Dec 12 2009)

Sean Kelsey Men Master 40-44 30 / 155

Psycho Cross Pseries (Nov 29 2009)

Ross Brady Men's Cat A 7 / 10

Seattle Cyclocross - Monroe (Nov 29 2009)

Sean Kelsey MstrM 1/2 35+ 3 / 25

Seattle Cyclocross - Sedro Woolley (Nov 22 2009)

Sean Kelsey MstrM 1/2 35+ 2 / 23

Kruger's Crossing CCX (Nov 22 2009)

Ross Brody Category A 23 / 29
Aaron Schmidt Category C 24 / 68

MFG #6 - Woodland Park GP (Nov 15 2009)

Sean Kelsey Cat 1/2 Master Men 35+ 8 / 22

Washington State Cyclocross Championships (Nov 15 2009)

Sean Kelsey MstrM 1/2 35+ 6 / 13

Cross Crusade #8 (Nov 15 2009)

Ross Brody Category A 17 / 45
Tim Schallberger Masters 35+ C 131 / 153
Suzanne Marcoe Women B 35 / 44
Maren Nelson Masters Women 35+ B 1 / 22

Fresh Air Crossaflixion Cup #1 (Nov 14 2009)

Jesse Bolling Single Speed 2 / 5

Seattle Cyclocross - Sprinkler Park (Nov 8 2009)

Sean Kelsey MstrM 1/2 35+ 5 / 30

Cross Crusade #7 (Nov 8 2009)

Ross Brody Category A 17 / 58
Tim Schallberger Masters 35+ C 148 / 173
Jesse Bolling Singlespeed 24 / 136
Carol Petersen Beginner Women 40 / 73
Mike Petersen Masters 35+ B 33 / 101
Suzanne Marcoe Women B 45 / 52

SSCXWC (Nov 8 2009)

Ross Brody Men SSCXWC 11 / 213

OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series (Nov 7 2009)

Carol Petersen Women Beginner 5 / 7
Mike Petersen Men Master B 21 / 35
Eric Vickers Men Master B 23 / 35
John Divelbiss Men Master B 29 / 35
Lindsey Smith Men Master C 28 / 29
Aaron Schmidt Men Cat C 22 / 28
Suzanne Marcoe Women B 13 / 13
Matt Haughey Beginner Men 22 / 24
Maren Nelson MASTER WOMEN 35+ 6 / 12

Cross Crusade #6 (Nov 1 2009)

Ross Brody Category A 24 / 47
Tim Schallberger Masters 35+ C 63 / 72
Carol Petersen Beginner Women 18 / 47
Mike Petersen Masters 35+ B 37 / 64
Eric Vickers Masters 35+ B 48 / 64

Seattle Cyclocross - Maris Farms (Nov 1 2009)

Sean Kelsey MstrM 1/2 35+ 3 / 26

Cross Crusade #5 (Oct 31 2009)

Ross Brody Category A 10 / 42
Tim Schallberger Masters 35+ C 67 / 77
Carol Petersen Beginner Women 27 / 41
Eric Vickers Masters 35+ B 38 / 73
Mike Petersen Masters 35+ B 53 / 73

Seattle Cyclocross - Steilacoom (Oct 25 2009)

Sean Kelsey MstrM 1/2 35+ 3 / 29

Cross Crusade #4 (Oct 25 2009)

Ross Brody Category A 21 / 56
Tim Schallberger Masters 35+ C 124 / 146
Jesse Bolling Singlespeed 24 / 117
Eric Vickers Masters 35+ B 25 / 115
John Divelbiss Masters 35+ B 100 / 115

Willamette Valley Cross Series (Oct 24 2009)

Carol Petersen Women Beginner 8 / 11
Mike Petersen Men Master B 15 / 27
Tim Schallberger Men Master C 22 / 22
Maren Nelson MASTER WOMEN 35+ 6 / 10

Seattle Cyclocross - Silver Lake (Oct 18 2009)

Sean Kelsey MstrM 1/2 35+ 2 / 30

Seattle Cyclocross - Beverly Park (Oct 11 2009)

Sean Kelsey MstrM 1/2 35+ 1 / 25

Cross Crusade #2 (Oct 11 2009)

Ross Brody Category A 39 / 61
Tim Schallberger Masters 35+ C 154 / 167
Jesse Bolling Singlespeed 110 / 113
Carol Petersen Beginner Women 33 / 61
Mike Petersen Masters 35+ B 103 / 107
Eric Vickers Masters 35+ B 107 / 107

Blind Date at the Dairy (Oct 7 2009)

Maren Nelson Women B 8 / 27

Starbucks Gran Prix (Oct 4 2009)

Sean Kelsey Cat 1/2 Master Men 35+ 2 / 20

Cross Crusade #1 (Oct 4 2009)

Carol Petersen Beginner Women 50 / 92
Eric Vickens Masters 35+ B 27 / 126
Mike Petersen Masters 35+ B 87 / 126
Aaron Schmidt Category C 110 / 159

Willamette Valley Cross Series (Oct 3 2009)

Maren Nelson Women B 4 / 6
Tom Anderson Master C Men 3 / 18
Tim Schallberger Master C Men 15 / 18

Blind Date at the Dairy (Sep 23 2009)

Tim Schallbarger Men C 85 / 104