Log In

Team Overview: Cyclepath Racing

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Kruger’s CX p/b Cyclocross Crusade (Dec 2 2018)

Andrew Loaiza Men 1/2 4 / 7
Joshua Kneedler Masters 35+ 4 7 / 47
Charles Barrett Masters 35+ 4 19 / 47
Webster Wilson Masters 35+ 1/2 3 / 12

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 18 2018)

Shelly Boelter Women 4 7 / 19
Tim Joslin Singlespeed 23 / 83
Joshua Boelter Singlespeed 47 / 83
Dave Luoma Singlespeed 48 / 83
Benjamin Tai Men 5 33 / 62
Andrew Loaiza Men 1/2 12 / 29
Russell Speirn Masters 70+ 1 / 4
Dave Luoma Masters 60+ 6 / 14
Mark Hildebrandt Masters 60+ 8 / 14
James Bradley Masters 35+ Category 3 34 / 78
Joshua Boelter Masters 35+ Category 3 56 / 78
Matthew Boelter Masters 35+ 4 6 / 95
Joshua Kneedler Masters 35+ 4 93 / 95
Webster Wilson Masters 35+ 1/2 11 / 19
Benjamin Tai Junior Men 3/4/5 19 / 62
Benjamin Tai Junior Men 15-16 8 / 12

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) (Nov 11 2018)

Shelly Boelter Women 4 5 / 17
Dave Luoma Singlespeed 29 / 60
Benjamin Tai Singlespeed 41 / 60
Mark Mcmurtry Singlespeed 58 / 60
Benjamin Tai Men 5 25 / 46
Andrew Loaiza Men 1/2 12 / 27
Russell Speirn Masters 70+ 2 / 4
Dave Luoma Masters 60+ 6 / 15
Mark Hildebrandt Masters 60+ 14 / 15
Joshua Boelter Masters 35+ Category 3 52 / 65
Matthew Boelter Masters 35+ 4 18 / 68
Greg Adams Masters 35+ 1/2 8 / 24
Benjamin Tai Junior Men 3/4/5 30 / 68
Carter Hanley Junior Men 3/4/5 32 / 68
Carter Hanley Junior Men 17-18 3 / 6
Benjamin Tai Junior Men 15-16 16 / 17

Corn Cross 2 (Nov 10 2018)

Heather Vanvalkenburg Women 2/3 4 / 4
Mark Hildebrandt Masters 60+ 5 / 8

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 (Nov 4 2018)

Shelly Boelter Women 4 11 / 32
Andrew Loaiza Men 1/2 10 / 33
Dave Luoma Masters 60+ 5 / 20
Mark Hildebrandt Masters 60+ 15 / 20
Dave Luoma Masters 50+ 41 / 62
Joshua Boelter Masters 35+ Category 3 44 / 62
Matthew Boelter Masters 35+ 4 9 / 66
Webster Wilson Masters 35+ 1/2 9 / 22
Benjamin Tai Junior Men 3/4/5 28 / 83
Benjamin Tai Junior Men 15-16 10 / 18

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 (Nov 3 2018)

Shelly Boelter Women 4 37 / 38
Tim Joslin Singlespeed 26 / 91
Andrew Loaiza Men 1/2 10 / 39
Russell Speirn Masters 70+ 2 / 3
Dave Luoma Masters 60+ 6 / 22
Mark Hildebrandt Masters 60+ 20 / 22
Joshua Boelter Masters 35+ Category 3 79 / 83
Matthew Boelter Masters 35+ 4 51 / 75
Webster Wilson Masters 35+ 1/2 13 / 38
Benjamin Tai Junior Men 3/4/5 34 / 90
Benjamin Tai Junior Men 15-16 13 / 18

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 28 2018)

Charles Barrett Singlespeed 46 / 67
Andrew Loaiza Men 1/2 15 / 32
Russell Speirn Masters 70+ 1 / 4
Dave Luoma Masters 60+ 3 / 19
Mark Hildebrandt Masters 60+ 13 / 19
Sean Cook Masters 35+ Category 3 52 / 61
Joshua Boelter Masters 35+ 4 12 / 85
Matthew Boelter Masters 35+ 4 13 / 85
Joshua Kneedler Masters 35+ 4 22 / 85
Webster Wilson Masters 35+ 1/2 13 / 29

Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 27 2018)

Mark Hildebrandt Masters 60+ 6 / 14
Steven Basden Masters 50+ 30 / 31
Benjamin Tai Junior Men 3/4/5 14 / 36
Carter Hanley Junior Men 3/4/5 19 / 36
Carter Hanley Junior Men 17-18 5 / 5
Benjamin Tai Junior Men 15-16 2 / 4

CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair (Oct 20 2018)

Charles Barrett Singlespeed 21 / 33
Mark Hildebrandt Masters 60+ 3 / 7
Steven Basden Masters 50+ 8 / 27
Charles Barrett Masters 35+ 4 7 / 38
Joshua Kneedler Masters 35+ 4 10 / 38

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 14 2018)

Shelly Boelter Women 4 9 / 29
Tim Joslin Singlespeed 26 / 111
Joshua Boelter Singlespeed 82 / 111
Mark Mcmurtry Singlespeed 88 / 111
Aaron Sander Men 2/3 40 / 75
Russell Speirn Masters 70+ 4 / 5
Dave Luoma Masters 60+ 5 / 23
Mark Hildebrandt Masters 60+ 15 / 23
Dave Luoma Masters 50+ 46 / 93
Sean Cook Masters 35+ Category 3 51 / 83
Matthew Boelter Masters 35+ 4 9 / 117
Joshua Boelter Masters 35+ 4 12 / 117
Charles Barrett Masters 35+ 4 29 / 117
Josh Kneedler Masters 35+ 4 36 / 117
Greg Adams Masters 35+ 1/2 15 / 49
Webster Wilson Masters 35+ 1/2 18 / 49
Benjamin Tai Junior Men 3/4/5 26 / 95
Carter Hanley Junior Men 3/4/5 37 / 95
Carter Hanley Junior Men 17-18 9 / 11
Benjamin Tai Junior Men 15-16 9 / 16

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 (Oct 7 2018)

Shelly Boelter Women 4 3 / 19
Tim Joslin Singlespeed 23 / 73
Joshua Boelter Singlespeed 59 / 73
Mark Mcmurtry Singlespeed 60 / 73
Russell Speirn Masters 70+ 1 / 5
Dave Luoma Masters 60+ 7 / 21
Mark Hildebrandt Masters 60+ 13 / 21
James Bradley Masters 35+ Category 3 52 / 76
Sean Cook Masters 35+ Category 3 67 / 76
Joshua Boelter Masters 35+ 4 2 / 103
Matthew Boelter Masters 35+ 4 5 / 103
Webster Wilson Masters 35+ 1/2 11 / 41
Greg Adams Masters 35+ 1/2 21 / 41

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 (Oct 6 2018)

Shelly Boelter Women 4 6 / 28
Heather Vanvalkenburg Women 2/3 23 / 29
Russell Speirn Masters 70+ 1 / 6
Dave Luoma Masters 60+ 5 / 22
Mark Hildebrandt Masters 60+ 13 / 22
Dave Luoma Masters 50+ 43 / 89
Rick Boston Masters 35+ Category 3 69 / 81
Aaron Even Masters 35+ Category 3 73 / 81
Matthew Boelter Masters 35+ 4 2 / 93
Joshua Boelter Masters 35+ 4 11 / 93
Webster Wilson Masters 35+ 1/2 9 / 48
Greg Adams Masters 35+ 1/2 16 / 48
Roger Meier Masters 35+ 1/2 47 / 48
Benjamin Tai Junior Men 3/4/5 33 / 75
Benjamin Tai Junior Men 15-16 14 / 15
Heather Vanvalkenburg Athena 1 / 5

Blind Date at the Dairy (Oct 3 2018)

Shelly Boelter Women 4 6 / 16
Matthew Boelter Men 3/4 22 / 41
Mark Hildebrandt Masters Men 60+ 5 / 9
Rick Boston Masters Men 3/4 40+ 7 / 62
Sean Cook Masters Men 3/4 40+ 17 / 62
Neil Gibson Masters Men 3/4 40+ 22 / 62
Joshua Boelter Masters Men 3/4 40+ 31 / 62
Chris Thoman Masters Men 2/3 40+ 3 / 13
Joe Santos Masters Men 1/2 40+ 2 / 9
Webster Wilson Masters Men 1/2 40+ 3 / 9
Greg Adams Category 1/2 Men 10 / 11

Portland Trophy Cup (Oct 2 2018)

Carrie Hutchison Women 3/4 12 / 17
Mark Mcmurtry Open Singlespeed 41 / 48
Rick Boston Open Masters 3/4 28 / 50
Josh Kneedler Open Masters 3/4 33 / 50
Dave Luoma Open 60+ 1 / 5
Steven Basden Open 50+ 7 / 12
Andrew Loaiza Open 1/2 7 / 18

Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm (Sep 29 2018)

Heather Vanvalkenburg Women 2/3 11 / 15
Dave Luoma Masters 60+ 6 / 17
Mark Hildebrandt Masters 60+ 9 / 17
Steven Basden Masters 50+ 19 / 40
Dave Luoma Masters 50+ 39 / 40
Joshua Boelter Masters 35+ 4 10 / 53
Joe Santos Masters 35+ 1/2 19 / 24
Benjamin Tai Junior Men 3/4/5 16 / 53
Heather Vanvalkenburg Athena 1 / 7

Blind Date at the Dairy (Sep 26 2018)

Matthew Boelter Men 3/4 21 / 49
Mark Hildebrandt Masters Men 60+ 5 / 8
Rick Boston Masters Men 3/4 40+ 16 / 59
Chris Thoman Masters Men 2/3 40+ 3 / 14
Joe Santos Masters Men 1/2 40+ 2 / 10
Webster Wilson Masters Men 1/2 40+ 3 / 10
Andrew Loaiza Category 1/2 Men 3 / 9

Portland Trophy Cup (Sep 25 2018)

Carrie Hutchison Women 3/4 15 / 19
Mark Mcmurtry Open Singlespeed 37 / 44
Rick Boston Open Masters 3/4 24 / 52
Dave Luoma Open 60+ 2 / 4
Steven Basden Open 50+ 12 / 27

Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi (Sep 22 2018)

Andrew Loaiza Men 1/2 10 / 21
Dave Luoma Masters 60+ 4 / 17
Mark Hildebrandt Masters 60+ 10 / 17
Russell Speirn Masters 60+ 16 / 17
Charles Barrett Masters 35+ 4 18 / 47
Webster Wilson Masters 35+ 1/2 7 / 18
Joe Santos Masters 35+ 1/2 16 / 18
Benjamin Tai Junior Men 3/4/5 21 / 45
Benjamin Tai Junior Men 15-16 8 / 11

Blind Date at the Dairy (Sep 19 2018)

Shelly Boelter Women 4 4 / 14
Matthew Boelter Men 3/4 25 / 47
Mark Hildebrandt Masters Men 60+ 5 / 9
Sean Cook Masters Men 3/4 40+ 13 / 69
Rick Boston Masters Men 3/4 40+ 17 / 69
Charles Barrett Masters Men 3/4 40+ 22 / 69
Neil Gibson Masters Men 3/4 40+ 27 / 69
Aaron Even Masters Men 3/4 40+ 41 / 69
Joshua Boelter Masters Men 3/4 40+ 66 / 69
Chris Thoman Masters Men 2/3 40+ 2 / 12
Webster Wilson Masters Men 1/2 40+ 2 / 9
Joe Santos Masters Men 1/2 40+ 3 / 9
Andrew Loaiza Category 1/2 Men 3 / 12
Greg Adams Category 1/2 Men 11 / 12

Portland Trophy Cup (Sep 18 2018)

Mark Mcmurtry Open Singlespeed 40 / 49
Sean Cook Open Masters 3/4 13 / 47
Josh Kneedler Open Masters 3/4 18 / 47
Rick Boston Open Masters 3/4 23 / 47
Dave Luoma Open 60+ 1 / 4
Steven Basden Open 50+ 10 / 15

Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross (Sep 15 2018)

Charles Barrett Singlespeed 41 / 49
Andrew Loaiza Men 1/2 9 / 27
Dave Luoma Masters 60+ 6 / 14
Mark Hildebrandt Masters 60+ 8 / 14
Steven Basden Masters 50+ 23 / 42
James Bradley Masters 35+ Category 3 19 / 45
Aaron Even Masters 35+ Category 3 42 / 45
Joshua Boelter Masters 35+ 4 5 / 57
Matthew Boelter Masters 35+ 4 10 / 57
Charles Barrett Masters 35+ 4 19 / 57
Joe Santos Masters 35+ 1/2 5 / 24
Webster Wilson Masters 35+ 1/2 6 / 24
Roger Meier Masters 35+ 1/2 23 / 24

Blind Date at the Dairy (Sep 12 2018)

Shelly Boelter Women 4 2 / 12
Matthew Boelter Men 3/4 14 / 44
Mark Hildebrandt Masters Men 60+ 4 / 10
Joshua Boelter Masters Men 3/4 40+ 11 / 62
Rick Boston Masters Men 3/4 40+ 32 / 62
Sean Cook Masters Men 3/4 40+ 35 / 62
Chris Thoman Masters Men 2/3 40+ 6 / 12
Joe Santos Masters Men 1/2 40+ 1 / 7
Webster Wilson Masters Men 1/2 40+ 3 / 7
Roger Meier Masters Men 1/2 40+ 7 / 7
Greg Adams Category 1/2 Men 7 / 11

Portland Trophy Cup (Sep 11 2018)

Mark Mcmurtry Open Singlespeed 37 / 41
Sean Cook Open Masters 3/4 12 / 38
Rick Boston Open Masters 3/4 16 / 38
Josh Kneedler Open Masters 3/4 26 / 38
Steven Basden Open 50+ 15 / 16
Steven Basden Open 3/4 36 / 58
Roger Meier Open 1/2 35+ 13 / 15

Corn Cross (Sep 9 2018)

Shelly Boelter Women 4 3 / 7
Andrew Loaiza Men 1/2 8 / 15
Mark Hildebrandt Masters 60+ 5 / 7
Steven Basden Masters 50+ 12 / 19
Sean Cook Masters 35+ Category 3 14 / 16
Joshua Boelter Masters 35+ 4 5 / 26
Charles Barrett Masters 35+ 4 16 / 26
Webster Wilson Masters 35+ 1/2 5 / 18

Grand Prix Carl Decker: Het Meer (Sep 8 2018)

Charles Barrett Singlespeed 26 / 33
Aaron Even Singlespeed 28 / 33
Aaron Sander Men 2/3 21 / 43
Andrew Loaiza Men 1/2 6 / 20
Dave Luoma Masters 60+ 4 / 13
Mark Hildebrandt Masters 60+ 9 / 13
Rick Boston Masters 50+ 35 / 39
Joshua Boelter Masters 35+ 4 5 / 47
Charles Barrett Masters 35+ 4 15 / 47
Matthew Boelter Masters 35+ 4 18 / 47
Joe Santos Masters 35+ 1/2 3 / 21
Webster Wilson Masters 35+ 1/2 6 / 21
Greg Adams Masters 35+ 1/2 17 / 21
Roger Meier Masters 35+ 1/2 20 / 21
Benjamin Tai Junior Men 3/4/5 6 / 27
Carter Hanley Junior Men 3/4/5 13 / 27
Carter Hanley Junior Men 17-18 2 / 2
Benjamin Tai Junior Men 15-16 1 / 3

Blind Date at the Dairy (Sep 5 2018)

Shelly Boelter Women 4 4 / 10
Matthew Boelter Men 3/4 22 / 48
Mark Hildebrandt Masters Men 60+ 4 / 9
Jeffrey Whitaker Masters Men 50+ 10 / 14
Sean Cook Masters Men 3/4 40+ 16 / 57
Chris Thoman Masters Men 2/3 40+ 2 / 13
Joe Santos Masters Men 1/2 40+ 1 / 8
Webster Wilson Masters Men 1/2 40+ 3 / 8
Roger Meier Category 1/2 Men 8 / 10

Portland Trophy Cup (Sep 4 2018)

Carrie Hutchison Women 3/4 10 / 19
Mark Mcmurtry Open Singlespeed 31 / 37
Sean Cook Open Masters 3/4 15 / 37
Rick Boston Open Masters 3/4 16 / 37
Josh Kneedler Open Masters 3/4 30 / 37
Steven Basden Open 50+ 6 / 13
Roger Meier Open 1/2 35+ 11 / 14

Grand Prix Carl Decker: David Douglas (Sep 1 2018)

Joe Santos Singlespeed 8 / 40
Aaron Sander Men 2/3 26 / 35
Carrie Hutchison Masters Women 35+ 3 9 / 13
Dave Luoma Masters 60+ 5 / 19
Mark Hildebrandt Masters 60+ 9 / 19
Russell Speirn Masters 60+ 13 / 19
Jeffrey Whitaker Masters 50+ 8 / 44
Sean Cook Masters 35+ Category 3 35 / 43
Joe Santos Masters 35+ 1/2 4 / 20
Greg Adams Masters 35+ 1/2 8 / 20
Benjamin Tai Junior Men 3/4/5 14 / 35
Benjamin Tai Junior Men 15-16 4 / 5

OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 19 2017)

Dan Porter Singlespeed 30 / 63
Charles Barrett Singlespeed 54 / 63
Andrew Loaiza Men 1/2 8 / 17
Russell Speirn Masters 70+ 2 / 4
Steven Basden Masters 50+ 22 / 51
Neil Gibson Masters 35+ Category 3 54 / 63
Joel West Masters 35+ Category 3 62 / 63
Josh Kneedler Masters 35+ 4 5 / 62
Mark Mcmurtry Masters 35+ 4 21 / 62
Charles Barrett Masters 35+ 4 23 / 62
Webster Wilson Masters 35+ 1/2 6 / 21
Chris Thoman Masters 35+ 1/2 18 / 21
Simon Porter Junior Men 3/4/5 13 / 51
Simon Porter Junior Men 13-14 10 / 18

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 12 2017)

Tim Joslin Singlespeed 25 / 103
Chris Lind Singlespeed 50 / 103
Charles Barrett Singlespeed 75 / 103
Mark Mcmurtry Singlespeed 78 / 103
Andrew Loaiza Men 1/2 16 / 29
Heather Vanvalkenburg Masters Women 35+ 1/2 8 / 16
Josh Kneedler Masters 35+ 4 29 / 81
Mark Mcmurtry Masters 35+ 4 38 / 81
Carrie Hutchison Masters Women 35+ 3 8 / 16
Dave Luoma Masters 60+ 15 / 15
Webster Wilson Masters 35+ 1/2 7 / 28
Roger Meier Masters 35+ 1/2 23 / 28
Steven Basden Masters 50+ 24 / 57

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe (Nov 5 2017)

Tim Joslin Singlespeed 28 / 63
Chris Lind Singlespeed 43 / 63
Charles Barrett Singlespeed 50 / 63
Heather Vanvalkenburg Masters Women 35+ 1/2 8 / 15
Josh Kneedler Masters 35+ 4 12 / 64
Dan Porter Men 2/3 31 / 45
Simon Porter Junior Men 3/4/5 15 / 54
Dave Luoma Masters 60+ 5 / 16
Sean Cook Masters 35+ Category 3 58 / 67
Jeffrey Whitaker Masters 50+ 17 / 57
Steven Basden Masters 50+ 30 / 57
Carrie Hutchison Masters Women 35+ 3 9 / 15
Simon Porter Junior Men 13-14 9 / 16

Corvallis Cross Classic (Nov 4 2017)

Meier Roger Masters 1/2 35+ Men 8 / 11

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day Two (Oct 29 2017)

Chris Lind Singlespeed 38 / 83
Carrie Hutchison Masters Women 35+ 3 12 / 18
Russell Speirn Masters 70+ 2 / 5
Dave Luoma Masters 60+ 5 / 16
Roger Meier Masters 35+ 1/2 31 / 35
Jeffrey Whitaker Masters 50+ 15 / 57

GPCM: Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 28 2017)

Josh Kneedler Masters 35+ 4 9 / 38
Webster Wilson Masters 35+ 1/2 2 / 13
Joel West Masters 35+ Category 3 9 / 26

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day One (Oct 28 2017)

Tim Joslin Singlespeed 19 / 90
Chris Lind Singlespeed 56 / 90
Carrie Hutchison Masters Women 35+ 3 8 / 21
Dave Luoma Masters 60+ 6 / 15
Greg Adams Masters 35+ 1/2 25 / 41
Roger Meier Masters 35+ 1/2 27 / 41
Russell Speirn Masters 70+ 3 / 4
Jeffrey Whitaker Masters 50+ 18 / 77

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes (Oct 22 2017)

Tim Joslin Singlespeed 29 / 104
Chris Lind Singlespeed 60 / 104
Aaron Even Singlespeed 82 / 104
Mark Mcmurtry Singlespeed 90 / 104
Sam Trachtenberg Elite Junior Men 4 / 4
Mark Mcmurtry Masters 35+ 4 38 / 89
Dan Porter Men 2/3 40 / 70
Simon Porter Junior Men 3/4/5 12 / 46
Dave Luoma Masters 60+ 2 / 21
Webster Wilson Masters 35+ 1/2 11 / 38
Roger Meier Masters 35+ 1/2 23 / 38
Greg Adams Masters 35+ 1/2 26 / 38
Sean Cook Masters 35+ Category 3 88 / 88
Jeffrey Whitaker Masters 50+ 10 / 64
Scott Ballard Masters 50+ 31 / 64
Steven Basden Masters 50+ 40 / 64
Carrie Hutchison Masters Women 35+ 3 9 / 19
Simon Porter Junior Men 13-14 7 / 14

CrossWord CX Challenge (Oct 21 2017)

Josh Kneedler Masters 35+ 4 5 / 25
Steven Basden Masters 50+ 9 / 19

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 15 2017)

Tim Joslin Singlespeed 18 / 81
Chris Lind Singlespeed 56 / 81
Simon Porter Junior Men 13-14 16 / 18
Carrie Hutchison Masters Women 35+ 3 8 / 14
Russell Speirn Masters 70+ 4 / 4
Simon Porter Junior Men 3/4/5 26 / 52
Dave Luoma Masters 60+ 1 / 18
Webster Wilson Masters 35+ 1/2 10 / 26
Roger Meier Masters 35+ 1/2 21 / 26
Rick Boston Masters 35+ Category 3 75 / 82
Sean Cook Masters 35+ Category 3 76 / 82
Jeffrey Whitaker Masters 50+ 11 / 60
Dan Porter Men 2/3 36 / 75

GPCM: Washougal CX (Oct 14 2017)

Josh Kneedler Masters 35+ 4 10 / 25
Charles Barrett Masters 35+ 4 15 / 25
Dave Luoma Masters 60+ 2 / 9
Steven Basden Masters 50+ 15 / 28
Scott Ballard Masters 50+ 27 / 28

Blind Date at the Dairy (Oct 11 2017)

Joel West Masters Men 3/4 40+ 1 / 54
Webster Wilson Masters Men 1/2 40+ 4 / 9
Chris Thoman Masters Men 2/3 40+ 1 / 9

Portland Trophy Cup #5 (Oct 10 2017)

Charles Barrett Singlespeed Men 27 / 35
Aaron Even Singlespeed Men 30 / 35
Chris Lind Singlespeed Men 33 / 35
Carrie Hutchison Women 3/4 10 / 15
Dan Porter Masters Men 1/2 9 / 14
Heather Vanvalkenburg Women 1/2 11 / 12
Rick Boston Masters Men 50+ 6 / 10
Josh Kneedler Masters Men 3/4 15 / 34

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 8 2017)

Tim Joslin Singlespeed 19 / 80
Tim Joslin Singlespeed 55 / 80
Chris Lind Singlespeed 67 / 80
Mark Mcmurtry Singlespeed 80 / 80
Andrew Loaiza Men 1/2 14 / 47
Heather Vanvalkenburg Athena 1 / 8
Simon Porter Junior Men 13-14 16 / 23
Sam Trachtenberg Junior Men 15-16 4 / 5
Josh Kneedler Masters 35+ 4 50 / 108
Charles Barrett Masters 35+ 4 104 / 108
Carrie Hutchison Masters Women 35+ 3 6 / 21
Russell Speirn Masters 70+ 3 / 6
Sam Trachtenberg Junior Men 3/4/5 23 / 70
Simon Porter Junior Men 3/4/5 34 / 70
Dave Luoma Masters 60+ 3 / 21
Ed Locke Masters 60+ 11 / 21
Webster Wilson Masters 35+ 1/2 18 / 37
Greg Adams Masters 35+ 1/2 22 / 37
Rick Boston Masters 35+ Category 3 41 / 94
Sean Cook Masters 35+ Category 3 87 / 94
Jeffrey Whitaker Masters 50+ 14 / 67
Dan Porter Men 2/3 33 / 69

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 7 2017)

Chris Lind Singlespeed 60 / 84
Mark Mcmurtry Singlespeed 64 / 84
Aaron Even Singlespeed 68 / 84
Andrew Loaiza Men 1/2 28 / 52
Joel West Masters 35+ 4 3 / 100
Charles Barrett Masters 35+ 4 79 / 100
Mark Mcmurtry Masters 35+ 4 95 / 100
Carrie Hutchison Masters Women 35+ 3 23 / 23
Russell Speirn Masters 70+ 2 / 5
Dave Luoma Masters 60+ 6 / 24
Webster Wilson Masters 35+ 1/2 15 / 43
Greg Adams Masters 35+ 1/2 22 / 43
Rick Boston Masters 35+ Category 3 30 / 86
Sean Cook Masters 35+ Category 3 68 / 86
Jeffrey Whitaker Masters 50+ 77 / 78

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 4 2017)

Greg Adams Men 2/3 7 / 10
Joel West Masters Men 3/4 40+ 2 / 71
Rick Boston Masters Men 3/4 40+ 10 / 71
Chris Thoman Masters Men 2/3 40+ 3 / 15
Webster Wilson Masters Men 1/2 40+ 8 / 8
Jeffrey Whitaker Masters Men 50+ 2 / 11

Portland Trophy Cup #4 (Oct 3 2017)

Charles Barrett Singlespeed Men 33 / 52
Chris Lind Singlespeed Men 35 / 52
Mark Mcmurtry Singlespeed Men 45 / 52
Andrew Loaiza Men 1/2 5 / 18
Chris Lind Men 3/4 33 / 52
Carrie Hutchison Women 3/4 15 / 24
Dan Porter Masters Men 1/2 7 / 14
Heather Vanvalkenburg Women 1/2 9 / 11
Rick Boston Masters Men 50+ 5 / 14
Josh Kneedler Masters Men 3/4 26 / 51

Cross on the Mountain (Oct 1 2017)

Dave Luoma Masters 60+ 2 / 7
Chris Thoman Masters 35+ Category 3 1 / 12
Neil Gibson Masters 35+ Category 3 11 / 12

GPCM: Heiser Farm CX (Sep 30 2017)

Charles Barrett Singlespeed 28 / 35
Charles Barrett Masters 35+ 4 19 / 38
Carrie Hutchison Masters Women 35+ 3 6 / 10
Dave Luoma Masters 60+ 1 / 16
Webster Wilson Masters 35+ 1/2 9 / 16
Jeffrey Whitaker Masters 50+ 12 / 40

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 27 2017)

Greg Adams Men 2/3 6 / 13
Webster Wilson Masters Men 1/2 40+ 4 / 12
Chris Thoman Masters Men 2/3 40+ 4 / 20
Jeffrey Whitaker Masters Men 50+ 5 / 19

Portland Trophy Cup #3 (Sep 26 2017)

Andrew Loaiza Singlespeed Men 1 / 45
Charles Barrett Singlespeed Men 26 / 45
Chris Lind Singlespeed Men 28 / 45
Rick Boston Singlespeed Men 31 / 45
Aaron Even Singlespeed Men 37 / 45
Mark Mcmurtry Singlespeed Men 43 / 45
Chris Lind Beginner Men 2 / 25
Carrie Hutchison Women 3/4 14 / 28
Dan Porter Masters Men 1/2 9 / 19
Rick Boston Masters Men 50+ 7 / 14
Bob Daugherty Masters Men 50+ 11 / 14

Battle at Barlow (Sep 24 2017)

Heather Vanvalkenburg Masters Women 35+ 1/2 15 / 18
Mark Mcmurtry Masters 35+ 4 32 / 41
Dave Luoma Masters 60+ 3 / 8
Greg Adams Masters 35+ 1/2 11 / 22
Sean Cook Masters 35+ Category 3 33 / 38
Aaron Even Masters 35+ Category 3 38 / 38
Rick Boston Masters 50+ 26 / 31
Carrie Hutchison Masters Women 35+ 3 3 / 10

GPCM: NINKROSSI (Sep 23 2017)

Tim Joslin Singlespeed 8 / 27
Andrew Loaiza Men 1/2 7 / 18
Josh Kneedler Masters 35+ 4 36 / 46
Carrie Hutchison Masters Women 35+ 3 5 / 10
Dave Luoma Masters 60+ 8 / 12
Webster Wilson Masters 35+ 1/2 5 / 14
Rick Boston Masters 35+ Category 3 37 / 43
Jeffrey Whitaker Masters 50+ 7 / 46
Chris Lind Men 5 7 / 24

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 20 2017)

Greg Adams Men 2/3 7 / 12
Joel West Masters Men 3/4 40+ 8 / 65
Chris Thoman Masters Men 2/3 40+ 8 / 16
Carrie Hutchison Women 3 8 / 14
Jeffrey Whitaker Masters Men 50+ 3 / 13

Portland Trophy Cup (Sep 19 2017)

Charles Barrett Singlespeed Men 33 / 43
Chris Lind Beginner Men 8 / 25
Carrie Hutchison Women 3/4 7 / 17
Dan Porter Masters Men 1/2 4 / 14
Scott Ballard Masters 50+ 12 / 18
Bob Daugherty Masters 50+ 16 / 18
Heather Vanvalkenburg Women 1/2 7 / 9
Scott Ballard Masters Men 50+ 7 / 12
Bob Daugherty Masters Men 50+ 10 / 12
Josh Kneedler Masters Men 3/4 20 / 46
Sean Cook Masters Men 3/4 25 / 46

GPCM: Zaaldercross (Sep 16 2017)

Tim Joslin Singlespeed 7 / 37
Chris Lind Singlespeed 33 / 37
Andrew Loaiza Men 1/2 7 / 21
Charles Barrett Masters 35+ 4 26 / 46
Dave Luoma Masters 60+ 1 / 11
Webster Wilson Masters 35+ 1/2 10 / 25
Jeffrey Whitaker Masters 50+ 6 / 47
Steven Basden Masters 50+ 36 / 47

Blind Date at the Dairy (Sep 13 2017)

Greg Adams Men 2/3 4 / 15
Dave Luoma Masters Men 60+ 2 / 11
Joel West Masters Men 3/4 40+ 3 / 70
Charles Barrett Masters Men 3/4 40+ 42 / 70
Chris Thoman Masters Men 2/3 40+ 4 / 20
Carrie Hutchison Women Category 3 8 / 16
Webster Wilson Masters Men 1/2 40+ 4 / 13
Jeffrey Whitaker Masters Men 50+ 4 / 16

Portland Trophy Cup (Sep 12 2017)

Mark Mcmurtry Singlespeed Men 44 / 45
Andrew Loaiza Men 1/2 9 / 20
Carrie Hutchison Women 3/4 13 / 26
Dan Porter Masters Men 1/2 7 / 21
Heather Vanvalkenburg Women 1/2 13 / 14
Scott Ballard Masters Men 50+ 12 / 12
Sean Cook Masters Men 3/4 21 / 48
Charles Barrett Masters Men 3/4 26 / 48

Corn Cross 1 (Sep 10 2017)

Sean Cook Masters 35+ Category 3 18 / 22

GPCM: Het Meer CX (Sep 9 2017)

Carrie Hutchison Women 3 5 / 5
Tim Joslin Singlespeed 16 / 45
Joe Santos Singlespeed 45 / 45
Charles Barrett Masters 35+ 4 16 / 51
Dave Luoma Masters 60+ 3 / 15
Webster Wilson Masters 35+ 1/2 8 / 22
Jeffrey Whitaker Masters 50+ 6 / 52
Scott Ballard Masters 50+ 30 / 52

GPCM: DDCX (Sep 2 2017)

Joe Santos Singlespeed 10 / 34
Tim Joslin Singlespeed 14 / 34
Charles Barrett Singlespeed 26 / 34
Charles Barrett Masters 35+ 4 26 / 54
Dave Luoma Masters 60+ 2 / 10
Webster Wilson Masters 35+ 1/2 18 / 19
Roger Meier Masters 35+ 1/2 19 / 19
Jeffrey Whitaker Masters 50+ 6 / 56
Scott Ballard Masters 50+ 31 / 56

OBRA State Champs at Corn Cross (Nov 19 2016)

Carrie Hutchison Women 3 7 / 7
Andrew Loaiza Men 1/2 22 / 22
Loraine Blake Masters Women 50+ 9 / 10
Russell Speirn Masters 70+ 1 / 3
Scott Ballard Masters 50+ 21 / 39
Dave Luoma Masters 50+ 22 / 39
Roger Meier Masters 35+ 1/2 19 / 21
Simon Porter Junior Men 3/4/5 19 / 52
Simon Porter Junior Men 13-14 3/4/5 8 / 14

River City Bicycles Cyclocross Crusade #8 (Nov 13 2016)

Simon Porter Junior Men 3/4/5 26 / 67
Andrew Loaiza Men 1/2 13 / 40
Simon Porter Junior Men 13-14 13 / 22
Josh Kneedler Masters 35+ 4 37 / 86
Carrie Hutchison Women 3 9 / 12
Greg Adams Masters 35+ 1/2 19 / 36
Roger Meier Masters 35+ 1/2 30 / 36
Russell Speirn Masters 70+ 2 / 2
Scott Ballard Masters 50+ 33 / 68
Dave Luoma Masters 50+ 36 / 68
Loraine Blake Masters Women 50+ 8 / 10
Tim Joslin Singlespeed 25 / 94
Jerald Winfrey Singlespeed 42 / 94
Dan Porter Men 2/3 21 / 64

River City Bicycles Cyclocross Crusade #7 (Nov 6 2016)

Simon Porter Junior Men 3/4/5 25 / 64
Andrew Loaiza Men 1/2 35 / 36
Simon Porter Junior Men 13-14 12 / 17
Josh Kneedler Masters 35+ 4 51 / 118
Joe Santos Masters 35+ 1/2 17 / 42
Greg Adams Masters 35+ 1/2 23 / 42
Russell Speirn Masters 70+ 1 / 4
Scott Ballard Masters 50+ 20 / 71
Dave Luoma Masters 50+ 34 / 71
Tim Joslin Singlespeed 25 / 113
Dan Porter Men 2/3 64 / 84

Peddlers at Edgefield (Nov 5 2016)

Roger Meier Masters 35+ 1/2 6 / 6

River City Bicycles Cyclocross Crusade #6 (Oct 30 2016)

Carrie Hutchison Women 4 3 / 36
Joshua Boelter Masters 35+ 4 81 / 81
Greg Adams Masters 35+ 1/2 31 / 37
Russell Speirn Masters 70+ 1 / 2
Tim Joslin Singlespeed 20 / 74

Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 29 2016)

Andrew Loaiza Men 1/2 2 / 4
Dave Luoma Masters 50+ 6 / 22
Scott Ballard Masters 50+ 7 / 22
Steven Basden Masters 50+ 13 / 22
Loraine Blake Masters Women 50+ 2 / 6

River City Bicycles Cyclocross Crusade #5 (Oct 29 2016)

Carrie Hutchison Women 4 3 / 42
Joshua Boelter Masters 35+ 4 28 / 99
Greg Adams Masters 35+ 1/2 42 / 51
Roger Meier Masters 35+ 1/2 46 / 51
Russell Speirn Masters 70+ 2 / 3

Washougal CX (Oct 23 2016)

Scott Ballard Masters 50+ 20 / 20
Joe Santos Singlespeed 2 / 13

CrossWord CX Challenge (Oct 22 2016)

Joshua Boelter Masters 35+ 4 17 / 52
Josh Kneedler Masters 35+ 4 19 / 52
Aric Rist Men 2/3 22 / 27
Ed Locke Masters 60+ 3 / 9
Steven Basden Masters 50+ 14 / 38
Scott Ballard Masters 50+ 37 / 38
Loraine Blake Masters Women 50+ 6 / 7
Brian Petrucci Masters 35+ Category 3 39 / 45

River City Bicycles Cyclocross Crusade #4 (Oct 16 2016)

Simon Porter Junior Men 3/4/5 20 / 37
Simon Porter Junior Men 13-14 9 / 12
Carrie Hutchison Women 4 3 / 27
Joshua Boelter Masters 35+ 4 8 / 63
Josh Kneedler Masters 35+ 4 31 / 63
Joe Santos Masters 35+ 1/2 12 / 42
Greg Adams Masters 35+ 1/2 21 / 42
Roger Meier Masters 35+ 1/2 33 / 42
Russell Speirn Masters 70+ 1 / 2
Scott Ballard Masters 50+ 21 / 55
Steven Basden Masters 50+ 26 / 55
Dave Luoma Masters 50+ 55 / 55
Tim Joslin Singlespeed 12 / 62
Dan Porter Men 2/3 18 / 53

River City Bicycles Cyclocross Crusade #3 (Oct 15 2016)

Carrie Hutchison Women 4 2 / 25
Joshua Boelter Masters 35+ 4 29 / 67
Ed Locke Masters 60+ 4 / 14
Joe Santos Masters 35+ 1/2 23 / 37
Russell Speirn Masters 70+ 1 / 3
Scott Ballard Masters 50+ 22 / 49
Dave Luoma Masters 50+ 26 / 49
Steven Basden Masters 50+ 48 / 49
Tim Joslin Singlespeed 17 / 56

River City Bicycles Cyclocross Crusade #2 (Oct 9 2016)

Simon Porter Junior Men 3/4/5 35 / 51
Simon Porter Junior Men 13-14 12 / 14
Carrie Hutchison Women 4 4 / 28
Joshua Boelter Masters 35+ 4 16 / 111
Dan Porter Men 2/3 37 / 77
Joe Santos Masters 35+ 1/2 7 / 46
Greg Adams Masters 35+ 1/2 27 / 46
Scott Ballard Masters 50+ 16 / 71
Dave Luoma Masters 50+ 23 / 71
Tim Joslin Singlespeed 13 / 79
Steven Basden Singlespeed 61 / 79

River City Bicycles Cyclocross Crusade #1 (Oct 8 2016)

Jeff Ballantine Men 1/2 40 / 45
Andrew Loaiza Men 1/2 45 / 45
Carrie Hutchison Women 4 8 / 29
Joshua Boelter Masters 35+ 4 27 / 99
Josh Kneedler Masters 35+ 4 61 / 99
Ed Locke Masters 60+ 3 / 21
Joe Santos Masters 35+ 1/2 11 / 63
Greg Adams Masters 35+ 1/2 49 / 63
Dave Luoma Masters 50+ 34 / 83
Loraine Blake Masters Women 50+ 15 / 18
Tim Joslin Singlespeed 18 / 93
Aric Rist Men 2/3 63 / 83
Brian Petrucci Masters 35+ Category 3 78 / 85

Blind Date at the Dairy (Oct 5 2016)

Ed Locke Masters Men 60+ 1 / 10
Jesse Lea Masters Men 2/3 40+ 1 / 17
Andrew Loaiza Men 1/2 6 / 15
Joe Santos Masters Men 1/2 40+ 3 / 8
Aric Rist Masters Men 1/2 40+ 8 / 8
Julie Browning Women 1/2 7 / 13
Joshua Boelter Masters Men 3/4 40+ 23 / 67
Scott Ballard Masters Men 50+ 7 / 13

Portland Trophy Cup #5 (Oct 4 2016)

Carrie Hutchison Women 3/4 4 / 12

Blind Date at the Dairy #4 (Sep 28 2016)

Greg Adams Men 2/3 2 / 10
Ed Locke Masters Men 60+ 2 / 12
Joe Santos Masters Men 1/2 40+ 1 / 10
Daniel Sprouse Masters Men 1/2 40+ 8 / 10
Scott Ballard Masters Men 1/2 40+ 9 / 10
Aric Rist Masters Men 1/2 40+ 10 / 10
Andrew Loaiza Singlespeed 1 / 31
Andrew Loaiza Singlespeed 2 / 31
Julie Browning Women 1/2 3 / 15
Joshua Boelter Masters Men 3/4 40+ 52 / 79

Portland Trophy Cup #4 (Sep 27 2016)

Carrie Hutchison Women 3/4 6 / 15
Dan Porter Masters Men 1/2 4 / 11
Joshua Kneedler Masters Men 3/4 22 / 42

Battle at Barlow (Sep 25 2016)

Ed Locke Masters 60+ 6 / 13
Joe Santos Masters 35+ 1/2 6 / 21
Greg Adams Masters 35+ 1/2 9 / 21
Roger Meier Masters 35+ 1/2 10 / 21
Aric Rist Masters 35+ 1/2 15 / 21
Dave Luoma Masters 50+ 18 / 37
Joe Santos Singlespeed 44 / 44

Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi (Sep 24 2016)

Carrie Hutchison Women 4 5 / 14
Joshua Boelter Masters 35+ 4 30 / 43
Russell Speirn Masters 60+ 10 / 13
Roger Meier Masters 35+ 1/2 24 / 29
Dave Luoma Masters 50+ 32 / 48
Tim Joslin Singlespeed 7 / 38
Andrew Loaiza Singlespeed 36 / 38

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 21 2016)

Russell Speirn Masters Men 60+ 5 / 9
Ed Locke Masters Men 60+ 7 / 9
Jesse Lea Masters Men 2/3 40+ 1 / 25
Joe Santos Masters Men 1/2 40+ 1 / 13
Andrew Loaiza Singlespeed 4 / 27
Julie Browning Women 1/2 3 / 18
Joshua Boelter Masters Men 3/4 40+ 46 / 78

Portland Trophy Cup #3 (Sep 20 2016)

Carrie Hutchison Women 3/4 10 / 21
Dan Porter Masters Men 1/2 3 / 12
Andrew Loaiza Singlespeed 4 / 48

Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross (Sep 17 2016)

Carrie Hutchison Women 5 1 / 10
Joshua Boelter Masters 35+ 4 28 / 53
Ed Locke Masters 60+ 1 / 14
Russell Speirn Masters 60+ 10 / 14
Dave Luoma Masters 50+ 26 / 54
Ed Locke Masters 50+ 35 / 54
Tim Joslin Singlespeed 8 / 47
Steven Basden Singlespeed 31 / 47
Brian Petrucci Masters 35+ Category 3 49 / 49

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 14 2016)

Greg Adams Men 2/3 10 / 15
Ed Locke Masters Men 60+ 2 / 11
Russell Speirn Masters Men 60+ 5 / 11
Joe Santos Masters Men 1/2 40+ 1 / 15
Aric Rist Masters Men 1/2 40+ 13 / 15
Scott Ballard Masters Men 1/2 40+ 14 / 15
Julie Browning Women 1/2 1 / 10
Joshua Boelter Masters Men 3/4 40+ 51 / 82

Portland Trophy Cup (Sep 13 2016)

Carrie Hutchison Women 5 1 / 19
Dan Porter Masters Men 1/2 4 / 13
Joshua Kneedler Masters Men 3/4 30 / 39

Corn Cross (Sep 11 2016)

Ed Locke Masters 50+ 16 / 23
Steven Basden Singlespeed 7 / 17
Brian Petrucci Singlespeed 8 / 17

GP Het Meer CX (Sep 10 2016)

Russell Speirn Masters 60+ 10 / 14
Aric Rist Masters 35+ 1/2 26 / 30
Scott Ballard Masters 35+ 1/2 30 / 30
Dave Luoma Masters 50+ 27 / 53
Tim Joslin Singlespeed 12 / 38
Steven Basden Singlespeed 31 / 38
Dave Luoma Singlespeed 32 / 38

MBSEF Thrilla Cyclocross Series (Sep 7 2016)

Joshua Boelter Masters 35+ 4 19 / 19

Blind Date at the Dairy (Sep 7 2016)

Ed Locke Masters Men 60+ 2 / 11
Russell Speirn Masters Men 60+ 11 / 11
Scott Ballard Masters Men 1/2 40+ 10 / 12
Aric Rist Masters Men 1/2 40+ 12 / 12
Julie Browning Women 1/2 1 / 13

Portland Trophy Cup (Sep 6 2016)

Dan Porter Masters Men 1/2 6 / 13

GP David Douglas CX (Sep 3 2016)

Joshua Boelter Masters 35+ 4 40 / 58
Ed Locke Masters 60+ 5 / 19
Russell Speirn Masters 60+ 11 / 19
Greg Adams Masters 35+ 1/2 23 / 33
Scott Ballard Masters 35+ 1/2 28 / 33
Aric Rist Masters 35+ 1/2 30 / 33
Joe Santos Masters 35+ 1/2 32 / 33
Dave Luoma Masters 50+ 34 / 55
Tim Joslin Singlespeed 13 / 42
Steven Basden Singlespeed 29 / 42
Dave Luoma Singlespeed 32 / 42
Joe Santos Singlespeed 41 / 42

Psycho Cross Series (Nov 29 2015)

Steven Basden Masters Men 50+ 7 / 8

Psycho Cross Series (Nov 28 2015)

Ed Locke Masters Men 50+ 5 / 14
Steven Basden Masters Men 50+ 6 / 14
Dave Luoma Masters Men 50+ 8 / 14

Kruger's Crossing CX (Nov 22 2015)

Jerald Winfrey Singlespeed 11 / 32
Heather Winfrey Beginner Women 3 / 18
Simon Porter Junior Men 10-12 11 / 29
Simon Porter Junior Men 20 / 40
Dan Porter Masters 35+ A 7 / 29
Steven Basden Masters 50+ 9 / 27
Dave Luoma Masters 50+ 16 / 27
Loraine Blake Masters Women 45+ 7 / 10

OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy (Nov 21 2015)

Ed Locke Masters 50+ 17 / 31
Dave Luoma Masters 50+ 19 / 31

Cross Crusade: Portland International Raceway Day Two (Nov 15 2015)

Jerald Winfrey Singlespeed 25 / 80
Heather Winfrey Beginner Women 5 / 28
Simon Porter Junior Men 10-12 25 / 35
Simon Porter Junior Men 42 / 53
Tim Joslin Masters 35+ A 5 / 63
Daniel Sprouse Masters 35+ A 21 / 63
Dan Porter Masters 35+ A 35 / 63
Joshua Boelter Masters 35+ C 32 / 103
Jesse Lea Masters 35+ B 11 / 96
Sean Cook Masters 35+ B 71 / 96
Steven Basden Masters 50+ 27 / 58
Dave Luoma Masters 50+ 31 / 58

Cross Crusade: Portland International Raceway Day One (Nov 14 2015)

Jerald Winfrey Singlespeed 24 / 79
Heather Winfrey Beginner Women 3 / 19
Tim Joslin Masters 35+ A 17 / 75
Greg Adams Masters 35+ A 48 / 75
Joe Santos Masters 35+ A 73 / 75
Scott Ballard Masters 35+ A 75 / 75
Josh Kneedler Masters 35+ C 18 / 110
Joshua Boelter Masters 35+ C 71 / 110
Sean Cook Masters 35+ B 34 / 91
Joseph Fricke Masters 50+ 17 / 60
Dave Luoma Masters 50+ 28 / 60
Steven Basden Masters 50+ 29 / 60
Loraine Blake Masters Women 45+ 12 / 14

Cross Crusade: Barton Park (Nov 8 2015)

Simon Porter Junior Men 10-12 19 / 29
Simon Porter Junior Men 38 / 52
Joe Santos Masters 35+ A 10 / 60
Tim Joslin Masters 35+ A 13 / 60
Dan Porter Masters 35+ A 29 / 60
Scott Ballard Masters 35+ A 48 / 60
Josh Kneedler Masters 35+ C 29 / 97
Joshua Boelter Masters 35+ C 76 / 97
Ed Locke Masters 50+ 23 / 63
Dave Luoma Masters 50+ 29 / 63
Steven Basden Masters 50+ 37 / 63

Pedalers at the Poor Farm (Nov 7 2015)

Steven Basden Masters 50+ 12 / 19
Scott Ballard Masters 35+ A 19 / 19
Josh Kneedler Masters 35+ C 15 / 24

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 1 2015)

Dave Luoma Singlespeed 40 / 53
Bob Daugherty Masters 60+ 22 / 22
Joe Santos Masters 35+ A 20 / 59
Tim Joslin Masters 35+ A 26 / 59
Joshua Boelter Masters 35+ C 45 / 73
Brian Petrucci Masters 35+ B 95 / 104
Dave Luoma Masters 50+ 42 / 57
Loraine Blake Masters Women 45+ 17 / 19

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 31 2015)

Bob Daugherty Masters 60+ 16 / 26
Scott Ballard Masters 35+ A 60 / 71
Joshua Boelter Masters 35+ C 54 / 88
Joseph Fricke Masters 50+ 11 / 68
Dave Luoma Masters 50+ 33 / 68
Loraine Blake Masters Women 45+ 19 / 21

Washougal CX (Oct 24 2015)

Jerald Winfrey Singlespeed 16 / 28
Dave Luoma Singlespeed 23 / 28
Heather Winfrey Beginner Women 3 / 4
Joe Santos Masters 35+ A 3 / 29
Josh Kneedler Masters 35+ C 5 / 49
Jerald Winfrey Masters 35+ B 38 / 38
Ed Locke Masters 50+ 20 / 35
Dave Luoma Masters 50+ 22 / 35
Chauncey Curl Masters 50+ 23 / 35
Loraine Blake Masters Women 45+ 7 / 10
Heather Winfrey Singlespeed Women 11 / 11

Cross Crusade: Cascade Locks (Oct 18 2015)

Jerald Winfrey Singlespeed 40 / 63
Bob Daugherty Masters 60+ 9 / 16
Simon Porter Junior Men 10-12 18 / 31
Simon Porter Junior Men 51 / 64
Daniel Sprouse Masters 35+ A 31 / 72
Dan Porter Masters 35+ A 44 / 72
Joe Santos Masters 35+ A 68 / 72
Tim Joslin Masters 35+ A 71 / 72
Brian Petrucci Masters 35+ B 71 / 84
Ed Locke Masters 50+ 11 / 50
Chauncey Curl Masters 50+ 26 / 50
Dave Luoma Masters 50+ 29 / 50
Loraine Blake Masters Women 45+ 19 / 20

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 17 2015)

Jerald Winfrey Singlespeed 6 / 16
Dave Luoma Singlespeed 10 / 16
Jerald Winfrey Masters 35+ B 15 / 35
Ed Locke Masters 50+ 8 / 34
Dave Luoma Masters 50+ 10 / 34
Steven Basden Masters 50+ 12 / 34
Loraine Blake Masters Women 45+ 4 / 8

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 14 2015)

Jerald Winfrey Singlespeed 12 / 15
Jesse Lea Masters Men B 40+ 1 / 29
Heather Winfrey Beginner Women 5 / 21

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 11 2015)

Jerald Winfrey Singlespeed 43 / 80
Dave Luoma Singlespeed 46 / 80
Bob Daugherty Masters 60+ 15 / 27
Joe Santos Masters 35+ A 6 / 88
Daniel Sprouse Masters 35+ A 24 / 88
Greg Adams Masters 35+ A 71 / 88
Tim Joslin Masters 35+ A 83 / 88
Sean Cook Masters 35+ B 65 / 96
Brian Petrucci Masters 35+ B 71 / 96
Joseph Fricke Masters 50+ 12 / 64
Dave Luoma Masters 50+ 24 / 64
Ed Locke Masters 50+ 29 / 64
Chauncey Curl Masters 50+ 33 / 64
Loraine Blake Masters Women 45+ 21 / 24
Julie Browning Women A 40 / 41

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 10 2015)

Steven Basden Singlespeed 47 / 61
Bob Daugherty Masters 60+ 17 / 25
Joe Santos Masters 35+ A 8 / 88
Tim Joslin Masters 35+ A 25 / 88
Scott Ballard Masters 35+ A 72 / 88
Greg Adams Masters 35+ A 73 / 88
Joseph Fricke Masters 50+ 6 / 68
Dave Luoma Masters 50+ 24 / 68
Ed Locke Masters 50+ 66 / 68
Julie Browning Women A 6 / 40

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 7 2015)

Jesse Lea Masters Men B 40+ 4 / 29
Jerald Winfrey Singlespeed 10 / 18
Julie Browning Women A 1 / 13
Heather Winfrey Beginner Women 7 / 11
Dave Luoma Masters Men 50+ 4 / 10

Rapha Portland Trophy Cup #6 (Oct 6 2015)

Sean Cook Men B 18 / 24
Joe Santos Men A 13 / 25
Dan Porter Masters A 35+ 10 / 21
Scott Ballard Masters A 35+ 19 / 21

Cooper Spur Cyclocross (Oct 4 2015)

Dave Luoma Singlespeed 12 / 18
Dave Luoma Masters 50+ 10 / 24
Loraine Blake Masters Women 45+ 9 / 12

GPRM 2015: Heiser Farm (Oct 3 2015)

Jerald Winfrey Singlespeed 16 / 26
Steven Basden Singlespeed 21 / 26
Joe Santos Singlespeed 24 / 26
Joe Santos Masters 35+ A 3 / 23
Scott Ballard Masters 35+ A 18 / 23

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 30 2015)

Tanya Littrell Women B 9 / 11
Jerald Winfrey Singlespeed 16 / 20
Julie Browning Women A 1 / 11

Rapha Portland Trophy Cup #5 (Sep 29 2015)

Sean Cook Men B 20 / 24
Joshua Kneedler Masters Men C 35+ 22 / 31
Bob Daugherty Masters Men C 35+ 28 / 31
Dan Porter Masters A 35+ 10 / 22

Battle at Barlow (Sep 27 2015)

Bob Daugherty Masters Men 60+ 7 / 10
Julie Browning Women Category A 4 / 22
Dave Luoma Masters Men 50+ 16 / 33
Joe Santos Masters Men A 35+ 5 / 39
Brian Petrucci Masters Men B 35+ 40 / 40
Loraine Blake Masters Women 45+ 11 / 13

GPRM 2015: Ninkrossi (Sep 26 2015)

Steven Basden Singlespeed 24 / 30
Tim Joslin Masters 35+ A 8 / 23

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 23 2015)

Scott Ballard Masters Men A 40+ 16 / 21
Julie Browning Women A 1 / 16
Jerald Winfrey Singlespeed 16 / 23

Rapha Portland Trophy Cup #4 (Sep 22 2015)

Joe Santos Men A 11 / 24

Hop Cross at Rogue Farms (Sep 20 2015)

Loraine Blake Masters Women 45+ 2 / 4
Dave Luoma Masters 50+ 4 / 10

GPRM 2015: Zaaldercross (Sep 19 2015)

Joe Santos Masters 35+ A 7 / 41
Jesse Luckett Masters 35+ A 35 / 41
Roger Meier Masters 35+ A 36 / 41
Scott Ballard Masters 35+ A 39 / 41
Julie Browning Women A 3 / 19

Ride Hard Finish Thirsty Day One (Sep 19 2015)

Javad Simonsen Masters B 35+ 28 / 28

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 16 2015)

Jesse Lea Masters Men B 40+ 23 / 26
Julie Browning Women A 1 / 16
Jerald Winfrey Singlespeed 11 / 19

Rapha Portland Trophy Cup #3 (Sep 15 2015)

Sean Cook Men B 24 / 27
Joe Santos Men A 13 / 22
Dan Porter Masters A 35+ 6 / 19

Junior Cross Series @ Corn Cross (Sep 13 2015)

Joe Santos Masters 35+ A 4 / 10

GPRM 2015: Het Meer CX (Sep 12 2015)

Steven Basden Singlespeed 19 / 27
Dave Luoma Singlespeed 20 / 27
Jesse Luckett Category A 31 / 38
Scott Ballard Masters 35+ A 29 / 34
Tim Joslin Masters 35+ A 30 / 34
Joe Santos Masters 35+ A 31 / 34
Roger Meier Masters 35+ A 32 / 34
Britton Gentry Masters 35+ C 31 / 53
Dave Luoma Masters 50+ 28 / 41
Loraine Blake Masters Women 45+ 6 / 7

Rapha Portland Trophy Cup #2 (Sep 8 2015)

Joe Santos Men A 18 / 26
Dan Porter Masters Men A 35+ 15 / 40
Scott Ballard Masters Men A 35+ 27 / 40
Roger Meier Masters Men A 35+ 28 / 40
Roger Meier Masters Men A 35+ 29 / 40
Sean Rees Masters Men A 35+ 35 / 40

GPRM 2015: DDCX (Sep 5 2015)

Sean Cook Category B 24 / 26
Steven Basden Singlespeed 23 / 34
Joe Santos Singlespeed 32 / 34
Scott Ballard Masters 35+ A 31 / 37
Roger Meier Masters 35+ A 36 / 37

Keizer Rapids Cross Series #3 (Sep 2 2015)

Dave Luoma Masters 50+ 6 / 16

Rapha Portland Trophy Cup #1 (Sep 1 2015)

Joe Santos Men A 32 / 33
Dan Porter Masters A 40+ 18 / 26
Chauncey Curl Masters A 40+ 23 / 26

Winter CX (Nov 30 2014)

Jerald Winfrey Singlespeed 7 / 10
Roger Meier Masters Men A 35+ 6 / 23
Chauncey Curl Masters Men 50+ 10 / 25

Kruger's Crossing CX (Nov 23 2014)

Dan Porter Singlespeed 12 / 51
Jerald Winfrey Singlespeed 27 / 51
Steven Basden Singlespeed 29 / 51
Bob Daugherty Masters 60+ 7 / 14
Scott Ballard Masters 35+ A 36 / 39
Roger Meier Masters 35+ A 38 / 39
Chauncey Curl Masters 50+ 8 / 43

Hop Brook Cyclocross 2014 (Nov 16 2014)

Catherine Diviney Women cat 3/4 2 / 5
David Diviney Masters 40+ 6 / 12

Cross Crusade: Barton Park (Nov 16 2014)

Bob Daugherty Masters 60+ 11 / 16
Tim Joslin Masters 35+ A 33 / 60
Roger Meier Masters 35+ A 47 / 60
Britton Gentry Masters 35+ C 28 / 119
Jerald Winfrey Masters 35+ B 6 / 72
Chauncey Curl Masters 50+ 9 / 51
Johnny Vergis Masters 50+ 50 / 51

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 9 2014)

Brian Petrucci Singlespeed 67 / 96
Jeff Ballantine Category A 39 / 59
Bob Daugherty Masters 60+ 12 / 28
Tim Joslin Masters 35+ A 11 / 86
Roger Meier Masters 35+ A 64 / 86
Joseph Fricke Masters 35+ A 69 / 86
Britton Gentry Masters 35+ C 27 / 135
Sean Cook Masters 35+ B 71 / 96
Johnny Vergis Masters 50+ 10 / 73
Chauncey Curl Masters 50+ 14 / 73

OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm (Nov 8 2014)

Jesse Luckett Masters 35+ A 34 / 46
Roger Meier Masters 35+ A 36 / 46
Johnny Vergis Masters 50+ 5 / 33

Cycle-Smart International - Day 2 (Nov 2 2014)

David Diviney Master Men 45+ 23 / 72

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 2 2014)

Bob Daugherty Masters 60+ 6 / 16
Roger Meier Masters 35+ A 33 / 61
Jerald Winfrey Masters 35+ B 63 / 92
Johnny Vergis Masters 50+ 4 / 72
Chauncey Curl Masters 50+ 29 / 72

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Nov 1 2014)

Jerald Winfrey Singlespeed 46 / 82
Bob Daugherty Masters 60+ 9 / 18
Tim Joslin Masters 35+ A 9 / 72
Roger Meier Masters 35+ A 28 / 72
Britton Gentry Masters 35+ C 27 / 91
Jerald Winfrey Masters 35+ B 58 / 116
Johnny Vergis Masters 50+ 7 / 74
Chauncey Curl Masters 50+ 26 / 74

Cross Crusade: WA County Fairgrounds (Oct 26 2014)

Jeff Ballantine Category A 25 / 63
Bob Daugherty Masters 60+ 10 / 28
Roger Meier Masters 35+ A 65 / 71
Tim Joslin Masters 35+ A 67 / 71
Britton Gentry Masters 35+ C 21 / 143
Jerald Winfrey Masters 35+ B 41 / 111
Sean Cook Masters 35+ B 91 / 111
Johnny Vergis Masters 50+ 8 / 74
Chauncey Curl Masters 50+ 14 / 74

Cross Crusade: Heron Lakes (Oct 19 2014)

Jerald Winfrey Singlespeed 43 / 98
Sean Rees Singlespeed 55 / 98
Jeff Ballantine Category A 47 / 70
Bob Daugherty Masters 60+ 11 / 28
Tim Joslin Masters 35+ A 15 / 98
Joe Santos Masters 35+ A 19 / 98
Jesse Luckett Masters 35+ A 29 / 98
Roger Meier Masters 35+ A 63 / 98
Sean Rees Masters 35+ A 65 / 98
Britton Gentry Masters 35+ C 27 / 168
Jerald Winfrey Masters 35+ B 13 / 133
Sean Cook Masters 35+ B 102 / 133
Johnny Vergis Masters 50+ 8 / 75
Chauncey Curl Masters 50+ 21 / 75
Julie Browning Women A 34 / 35

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 18 2014)

Chauncey Curl Masters Men 50+ 5 / 13
Jerald Winfrey Masters Men 35+ B 13 / 32

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 12 2014)

Sean Rees Singlespeed 49 / 71
Bob Daugherty Masters 60+ 12 / 20
Roger Meier Masters 35+ A 24 / 84
Jesse Luckett Masters 35+ A 27 / 84
Joseph Fricke Masters 35+ A 56 / 84
Sean Rees Masters 35+ A 66 / 84
Britton Gentry Masters 35+ C 24 / 138
Sean Cook Masters 35+ B 100 / 119
Johnny Vergis Masters 50+ 6 / 74
Julie Browning Women A 7 / 33

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 11 2014)

Bob Daugherty Masters 60+ 14 / 27
Roger Meier Masters 35+ A 25 / 84
Jesse Luckett Masters 35+ A 34 / 84
Britton Gentry Masters 35+ C 29 / 117
Sean Cook Masters 35+ B 89 / 120
Johnny Vergis Masters 50+ 10 / 74
Julie Browning Women A 5 / 32

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 8 2014)

Sean Cook Men B 10 / 15
Julie Browning Women A 1 / 12
Roger Meier Masters Men A 40+ 9 / 23
Chauncey Curl Singlespeed 15 / 29

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #6 (Oct 7 2014)

Sean Cook Men B 18 / 21
Roger Meier Masters A 40+ 10 / 21
Sean Rees Masters A 40+ 15 / 21
Britton Gentry Masters Men C 40+ 9 / 23

GPRT: Heiser Farms CX (Oct 4 2014)

Britton Gentry Masters 35+ C 15 / 63
Roger Meier Masters 35+ A 18 / 41
Johnny Vergis Masters 50+ 2 / 39

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 1 2014)

Sean Cook Men B 15 / 15
Julie Browning Women A 1 / 13
Chauncey Curl Singlespeed 25 / 28

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #5 (Sep 30 2014)

Sean Cook Men B 18 / 21
Jeff Ballantine Men A 13 / 20

Battle at Barlow (Sep 28 2014)

Jesse Luckett Masters 35+ A 7 / 35
Roger Meier Masters 35+ A 33 / 35
Johnny Vergis Masters 50+ 2 / 44
Sean Cook Category B 10 / 16

GPRT: Ninkrossi (Sep 27 2014)

Roger Meier Masters 35+ A 14 / 39
Johnny Vergis Masters 50+ 2 / 44
Javad Simonsen Masters 35+ B 34 / 50

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 24 2014)

Sean Cook Men B 17 / 19
Chauncey Curl Singlespeed 14 / 23

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #4 (Sep 23 2014)

Sean Cook Men B 18 / 20

Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Day Two (Sep 21 2014)

Javad Simonsen Masters Men B 35+ 21 / 24

GPRT: Zaaldercross (Sep 20 2014)

Roger Meier Masters 35+ A 12 / 42
Britton Gentry Masters 35+ C 14 / 65
Johnny Vergis Masters 50+ 2 / 47

Blind Date at the Dairy (Sep 17 2014)

Sean Cook Men B 17 / 21
Chauncey Curl Singlespeed 14 / 28
Brian Petrucci Singlespeed 17 / 28

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #3 (Sep 16 2014)

Sean Cook Men B 25 / 28
Roger Meier Masters A 40+ 3 / 13
Britton Gentry Masters Men C 40+ 17 / 32

Hood River Double Cross Day Two (Sep 14 2014)

Roger Meier Masters 35+ A 3 / 24
Chauncey Curl Masters 50+ 14 / 31

GPRT: Hood River Double Cross Day One (Sep 13 2014)

Jesse Luckett Masters 35+ A 9 / 30
Roger Meier Masters 35+ A 17 / 30

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 10 2014)

Sean Cook Men B 13 / 15
Roger Meier Masters Men A 40+ 5 / 26
Chauncey Curl Singlespeed 12 / 23
Brian Petrucci Singlespeed 16 / 23

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 9 2014)

Sean Cook Men B 23 / 25
Roger Meier Masters A 40+ 2 / 14

Het Meer (Sep 6 2014)

Javad Simonsen Masters 35+ b 33 / 61
Roger Meier Masters 35+ A 12 / 38
Jesse Luckett Masters 35+ A 13 / 38
Johnny Vergis Masters 50+ 2 / 41

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 2 2014)

Sean Cook Men B 26 / 31
Roger Meier Masters Men A 40+ 3 / 22
Sean Rees Masters Men A 40+ 15 / 22

DDCX 1 (Aug 30 2014)

Javad Simonsen Masters 35+ b 52 / 63
Johnny Vergis Masters 50+ 2 / 45
Jesse Luckett Masters 35+ A 6 / 39
Roger Meier Masters 35+ A 17 / 39

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Dec 8 2013)

Virginie Calme Masters Women 35+ A 9 / 12
Johnny Vergis Master 50+ 9 / 26
Roger Meier Masters 35+ A 25 / 32

Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross (Dec 1 2013)

Johnny Vergis Master 50+ 2 / 24
Roger Meier Masters 35+ A 20 / 27

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 24 2013)

Sean Rees Singlespeed 46 / 60
Roger Meier Masters 35+ A 20 / 36
Sean Rees Masters 35+ B 11 / 61
Jesse Lea Masters 35+ B 14 / 61
Sean Cook Masters 35+ B 45 / 61

2013 New England Regional Cyclocross Championships (Nov 23 2013)

David Diviney Masters Men 45+ (1-3) 16 / 51

Cross Crusade: Barton Park (Nov 17 2013)

Virginie Calme Masters Women 35+ A 14 / 28
Bob Daugherty Masters 60+ 10 / 12
Tim Joslin Category A 55 / 59
Johnny Vergis Master 50+ 5 / 54
Chauncey Curl Master 50+ 15 / 54
John Bravard Masters 35+ A 11 / 64
Joseph Fricke Masters 35+ A 26 / 64
Jesse Lea Masters 35+ A 47 / 64
Roger Meier Masters 35+ A 52 / 64
Sean Cook Masters 35+ B 69 / 94
Javad Simonsen Masters 35+ B 87 / 94

Hop Brook Cyclocross (Nov 17 2013)

Catherine Diviney Women's Open Cat 1/2/3/4 8 / 14
David Diviney Men's Open Cat 1/2/3 9 / 10
David Diviney Masters 45+ 3 / 16

Psycho Cross (Nov 16 2013)

Johnny Vergis Masters Men 50+ 1 / 9

Fazio Farms CX Part Deux (Nov 16 2013)

Bob Daugherty Master 60+ 2 / 3
Roger Meier Masters 35+ A 11 / 13

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 10 2013)

Virginie Calme Masters Women 35+ A 13 / 27
Bob Daugherty Masters 60+ 7 / 16
Jeff Ballantine Category A 31 / 54
Tim Joslin Category A 32 / 54
Johnny Vergis Master 50+ 12 / 73
Chauncey Curl Master 50+ 21 / 73
John Bravard Masters 35+ A 17 / 81
Jesse Luckett Masters 35+ A 21 / 81
Roger Meier Masters 35+ A 30 / 81
Sean Cook Masters 35+ B 74 / 92

Veterans Memorial CX Race (Nov 9 2013)

Catherine Diviney Women 3/4 10 / 15

OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 9 2013)

Jeff Ballantine Category A 16 / 25
Johnny Vergis Master 50+ 6 / 46
Jesse Luckett Masters 35+ A 10 / 40
Roger Meier Masters 35+ A 16 / 40
Joseph Fricke Masters 35+ A 22 / 40
Sean Cook Masters 35+ B 48 / 53
Javad Simonsen Masters 35+ B 50 / 53
Sean Rees Masters 35+ B 53 / 53

Cycle-Smart International Day 2 (Nov 3 2013)

David Diviney Men Master Masters 45+ 32 / 84
Catherine Diviney Women Cat 3/4 58 / 75

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 3 2013)

Jeff Ballantine Category A 42 / 62
Johnny Vergis Master 50+ 8 / 67
Chauncey Curl Master 50+ 11 / 67
Bob Daugherty Masters 60+ 10 / 17
Jesse Luckett Masters 35+ A 28 / 73
John Bravard Masters 35+ A 29 / 73
Roger Meier Masters 35+ A 53 / 73
Dan Porter Masters 35+ A 61 / 73
Sean Cook Masters 35+ B 92 / 110
Virginie Calme Masters Women 35+ A 18 / 26

Sandy/Boring Corn Cross (Nov 2 2013)

Johnny Vergis Master 50+ 5 / 18
Sean Rees Masters 35+ B 7 / 18

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Oct 27 2013)

Virginie Calme Masters Women 35+ A 10 / 20
Johnny Vergis Master 50+ 12 / 58
Bob Daugherty Masters 60+ 9 / 12
Roger Meier Masters 35+ A 38 / 61
Drew Tracy Masters 35+ C 102 / 103

Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 (Oct 26 2013)

Jeff Ballantine Category A 6 / 10
Johnny Vergis Masters 50+ 3 / 22
Patrick Wilder Masters 35+ A 27 / 31
Sean Rees Masters 35+ B 5 / 23

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 26 2013)

Greg Adams Category A 44 / 58
Bob Daugherty Masters 60+ 4 / 13
John Bravard Masters 35+ A 6 / 77
Grant Folske Masters 35+ A 30 / 77
Roger Meier Masters 35+ A 39 / 77
Virginie Calme Masters Women 35+ A 13 / 21

Cross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 20 2013)

Virginie Calme Masters Women 35+ A 11 / 27
Tim Joslin Category A 30 / 64
Johnny Vergis Master 50+ 10 / 79
Bob Daugherty Masters 60+ 6 / 14
Jesse Luckett Masters 35+ A 21 / 94
Dan Porter Masters 35+ A 34 / 94
Joseph Fricke Masters 35+ A 41 / 94
Roger Meier Masters 35+ A 49 / 94
John Bravard Masters 35+ A 64 / 94
Joe Santos Masters 35+ A 93 / 94
Drew Tracy Masters 35+ C 112 / 201
Sean Rees Masters 35+ B 48 / 117
Sean Cook Masters 35+ B 82 / 117

Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 19 2013)

Sean Rees Master 35+ B 5 / 23
Javad Simonsen Master 35+ B 20 / 23

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 16 2013)

Roger Meier Masters Men A 40+ 7 / 13
Sean Cook Men B 10 / 12
Drew Tracy Masters Men C 35+ 74 / 89

Cross Crusade: Rainier (Oct 13 2013)

Virginie Calme Masters Women 35+ A 6 / 16
Tim Joslin Category A 54 / 60
Johnny Vergis Master 50+ 6 / 59
Chauncey Curl Master 50+ 21 / 59
Bob Daugherty Masters 60+ 8 / 20
John Bravard Masters 35+ A 6 / 85
Jesse Luckett Masters 35+ A 35 / 85
Sean Cook Masters 35+ B 71 / 96

2013 TCC Mansfield Hollow Cyclocross Race and CT Championships (Oct 12 2013)

David Diviney Mens 45+ 3 / 31

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 9 2013)

Roger Meier Masters Men A 40+ 13 / 22
Greg Adams Singlespeed 18 / 39

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 6 2013)

Virginie Calme Masters Women 35+ A 5 / 26
Tim Joslin Category A 33 / 67
Johnny Vergis Master 50+ 10 / 72
Bob Daugherty Masters 60+ 7 / 18
Greg Adams Singlespeed 29 / 97
Joe Santos Masters 35+ A 1 / 98
John Bravard Masters 35+ A 8 / 98
Roger Meier Masters 35+ A 30 / 98
Jesse Luckett Masters 35+ A 34 / 98
Dan Porter Masters 35+ A 41 / 98
Joseph Fricke Masters 35+ A 69 / 98
Bill Larson Masters 35+ A 88 / 98
Drew Tracy Masters 35+ C 140 / 200
Sean Cook Masters 35+ B 90 / 125
Brian Petrucci Masters 35+ B 94 / 125

Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX (Oct 5 2013)

Johnny Vergis Masters 50+ 7 / 28
Sean Rees Masters 35+ B 5 / 38
Javad Simonsen Masters 35+ B 25 / 38

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 2 2013)

Roger Meier Masters Men A 40+ 17 / 18
Julie Browning Women A 2 / 11

Battle At Barlow (Sep 29 2013)

Sean Cook Category B 18 / 24
Johnny Vergis Master 50+ 6 / 31
Bob Daugherty Masters 60+ 4 / 4
Joe Santos Masters 35+ A 1 / 40
John Bravard Masters 35+ A 2 / 40
Roger Meier Masters 35+ A 27 / 40
Javad Simonsen Masters 35+ B 30 / 56
Brian Petrucci Masters 35+ B 43 / 56
Virginie Calme Masters Women 35+ A 8 / 17
Julie Browning Women A 3 / 16

Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi (Sep 28 2013)

Dan Porter Masters 35+ A 6 / 34
Roger Meier Masters 35+ A 14 / 34
Johnny Vergis Master 50+ 6 / 42
Sean Rees Master 35+ B 7 / 41
Sean Cook Category B 13 / 21

Blind Date at the Dairy (Sep 25 2013)

Drew Tracy Masters Men C 35+ 85 / 94
Joe Santos Men A 2 / 22
Julie Browning Women A 2 / 15
Roger Meier Masters Men A 40+ 10 / 24
Greg Adams Singlespeed 12 / 40
Chauncey Curl Singlespeed 22 / 40

Fazio Farms (Sep 22 2013)

Chauncey Curl Master 50+ 4 / 16
Drew Tracy Master 50+ 16 / 16
Sean Cook Category B 9 / 11
Bob Daugherty Masters 60+ 2 / 3

Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross (Sep 21 2013)

Joe Santos Masters 35+ A 1 / 35
Jesse Luckett Masters 35+ A 7 / 35
Johnny Vergis Master 50+ 2 / 34
Javad Simonsen Master 35+ B 36 / 43

Blind Date at the Dairy (Sep 18 2013)

Roger Meier Masters Men A 40+ 18 / 27
Joe Santos Men A 19 / 20
Greg Adams Singlespeed 12 / 46
Chauncey Curl Singlespeed 14 / 46

Hood River Double Cross Day Two (Sep 15 2013)

Virginie Calme Masters Women 35+ A 8 / 15
Bob Daugherty Master 60+ 3 / 3
John Bravard Masters 35+ A 8 / 36
Joe Santos Masters 35+ A 16 / 36
Roger Meier Masters 35+ A 23 / 36
Tim Joslin Category A 19 / 30
Johnny Vergis Master 50+ 2 / 29
Chauncey Curl Master 50+ 7 / 29
Julie Browning Women A 3 / 17
Sean Rees Master 35+ B 5 / 38
Sean Rees Singlespeed 13 / 28

Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross (Sep 14 2013)

Jesse Luckett Masters 35+ A 19 / 49
Roger Meier Masters 35+ A 31 / 49
Johnny Vergis Master 50+ 3 / 36
Chauncey Curl Master 50+ 5 / 36
Julie Browning Women A 1 / 20
Joe Santos Singlespeed 1 / 41
Greg Adams Singlespeed 22 / 41

Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race (Sep 7 2013)

Bob Daugherty Master 60+ 6 / 7
Joe Santos Masters 35+ A 2 / 43
Roger Meier Masters 35+ A 13 / 43
Jesse Luckett Masters 35+ A 25 / 43
Johnny Vergis Master 50+ 5 / 32
Sean Rees Master 35+ B 19 / 51
Sean Rees Singlespeed 22 / 43

GPET: David Douglas CX #1 (Aug 31 2013)

Johnny Vergis Masters 50+ 3 / 40
Greg Adams Singlespeed 16 / 43
Sean Rees Singlespeed 21 / 43
Roger Meier Masters 35+ A 7 / 37
Joseph Fricke Masters 35+ A 23 / 37
Jesse Luckett Masters 35+ A 35 / 37
Sean Rees Masters 35+ B 12 / 61

2012 New England Regional Championships Day 1 (Dec 15 2012)

David Diviney Masters Men 45+ (1-3) 6 / 54

USGP #8: Deschutes Brewery Cup (Dec 9 2012)

Timothy Joslin Master Men 35-99 22 / 43

USGP #7: Deschutes Brewery Cup (Dec 8 2012)

Tim Joslin Masters Men 35+ 24 / 47

GPTB: Winter Cross (Dec 2 2012)

Jesse Luckett Category A 13 / 17
Roger Meier Masters 35+ A 19 / 30

NBX Gran Prix Day 2 (Dec 2 2012)

David Diviney Masters Men 45+ 13 / 73

Baystate Cyclocross Day 2 (Nov 25 2012)

David Diviney Men 45+ (1-3) 10 / 63

Hop Brook Cyclocross (Nov 18 2012)

David Diviney Men Cat 1/2/3 11 / 28
David Diviney Men Masters Master 45+ 1 / 21

Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) (Nov 18 2012)

Dan Macnaughton Masters 50+ 14 / 66
Tim Joslin Category A 22 / 77
Greg Adams Category A 35 / 77
Steve O'neill Category A 47 / 77
Jesse Luckett Category A 61 / 77
John Bravard Masters 35+ A 1 / 88
Joe Santos Masters 35+ A 2 / 88
Jesse Lea Masters 35+ A 36 / 88
Dan Porter Masters 35+ A 38 / 88
Bill Larson Masters 35+ A 61 / 88
Roger Meier Masters 35+ A 66 / 88
Joseph Fricke Masters 35+ A 70 / 88
Virginie Calme Masters Women 35+ A 5 / 17

Cheshire Cross (Nov 17 2012)

David Diviney Men's Open Category 1,2,3 p\b Accelerade 26 / 47

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 17 2012)

Sean Rees Masters 35+ B 30 / 36
Roger Meier Masters 35+ A 6 / 10

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 11 2012)

Tim Joslin Category A 18 / 48
Greg Adams Category A 36 / 48
Joe Santos Masters 35+ A 1 / 62
John Bravard Masters 35+ A 9 / 62
Jesse Lea Masters 35+ A 27 / 62
Roger Meier Masters 35+ A 34 / 62
Bill Larson Masters 35+ A 39 / 62
Virginie Calme Masters Women 35+ A 9 / 13

GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 10 2012)

Johnny Vergis Masters 50+ 7 / 24
Dan Macnaughton Masters 50+ 8 / 24
Sean Rees Masters 35+ B 32 / 43
John Bravard Masters 35+ A 1 / 34
Dan Porter Masters 35+ A 9 / 34

Cross Crusade: Barton Park (Nov 4 2012)

Dan Macnaughton Masters 50+ 20 / 59
Roger Meier Masters 35+ B 4 / 92
Tim Joslin Category A 39 / 62
Joe Santos Masters 35+ A 3 / 72
John Bravard Masters 35+ A 4 / 72
Daniel Sprouse Masters 35+ A 34 / 72
Dan Porter Masters 35+ A 38 / 72
Joseph Fricke Masters 35+ A 47 / 72
Ann Leitheiser Masters Women 35+ B 12 / 18

Cycle-Smart International Day 2 (Nov 4 2012)

David Diviney Masters Men 45+ 9 / 80

Canby Cross-Word CX Challenge (Nov 3 2012)

Dan Macnaughton Masters 50+ 4 / 12
Sean Rees Masters 35+ C 5 / 27

Cross Crusade: Deschutes Brewery #2 (Oct 28 2012)

Steve O'neill Category A 35 / 67
Tim Joslin Category A 37 / 67
Greg Adams Category A 64 / 67
Joe Santos Masters 35+ A 2 / 57
John Bravard Masters 35+ A 12 / 57
Bill Larson Masters 35+ A 48 / 57
Virginie Calme Masters Women 35+ A 9 / 21

GPTB: David Douglas CX #2 (Oct 27 2012)

Johnny Vergis Masters 50+ 3 / 15
Dan Macnaughton Masters 50+ 6 / 15

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Oct 27 2012)

Tim Joslin Category A 30 / 62
Steve O'neill Category A 36 / 62
Greg Adams Category A 38 / 62
Jesse Luckett Category A 60 / 62
Joe Santos Masters 35+ A 2 / 69
John Bravard Masters 35+ A 9 / 69
Bill Larson Singlespeed 36 / 85
Virginie Calme Masters Women 35+ A 14 / 20

Blind Date at the Dairy #6 (Oct 24 2012)

Greg Adams Singlespeed 11 / 26

Sloper Cross (Oct 21 2012)

David Diviney 35+ Men p\b Zanes Cycles 7 / 24

Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) (Oct 21 2012)

Dan Macnaughton Masters 50+ 16 / 72
Roger Meier Masters 35+ B 12 / 128
Tim Joslin Category A 31 / 72
Jesse Luckett Category A 38 / 72
Greg Adams Category A 40 / 72
Joe Santos Masters 35+ A 4 / 103
John Bravard Masters 35+ A 12 / 103
Jesse Lea Masters 35+ A 52 / 103
Daniel Sprouse Masters 35+ A 54 / 103
Bill Larson Masters 35+ A 68 / 103
Joseph Fricke Masters 35+ A 82 / 103
Ann Leitheiser Masters Women 35+ B 4 / 20
Virginie Calme Masters Women 35+ A 13 / 20

Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 20 2012)

Dan Macnaughton Masters 50+ 3 / 20
Roger Meier Masters 35+ B 3 / 34
Eric Larson Masters 35+ B 9 / 34
Sean Rees Masters 35+ C 1 / 35

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 17 2012)

Ann Leitheiser Women B 12 / 18
Roger Meier Masters Men B 35+ 1 / 28
Daniel Macnaughton Masters Men B 35+ 13 / 28
Greg Adams Singlespeed 7 / 28

Cross Crusade: Rainier (Oct 14 2012)

Dan Macnaughton Masters 50+ 13 / 51
Jesse Luckett Category A 35 / 70
Steve O'neill Category A 42 / 70
Tim Joslin Category A 46 / 70
Greg Adams Category A 59 / 70
John Bravard Masters 35+ A 2 / 69
Joe Santos Masters 35+ A 6 / 69
Dan Porter Masters 35+ A 26 / 69
Ian Leitheiser Masters 35+ A 66 / 69
Bill Larson Category B 30 / 56
Virginie Calme Masters Women 35+ A 9 / 16

2012 TCC Mansfield Hollow Cyclocross Race and CT Championships (Oct 13 2012)

David Diviney Men's 123 12 / 22

GPTB: Ninkrossi (Oct 13 2012)

Roger Meier Master 35+ B 12 / 38
Ian Leitheiser Masters 35+ A 2 / 20
Jesse Luckett Category A 12 / 14
Sean Rees Master 35+ C 5 / 38
Ann Leitheiser Masters Women 35+ B 2 / 7
Dan Macnaughton Master 50+ 5 / 16
Eric Larson Category B 6 / 13

Psycho Cross Series #2 (Oct 13 2012)

Evan St. cyr Men Beginner 3 / 8

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 10 2012)

Roger Meier Masters Men B 35+ 3 / 26

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 7 2012)

Greg Adams Singlespeed 85 / 100
Roger Meier Masters 35+ B 24 / 138
Jesse Luckett Category A 34 / 84
Steve O'neill Category A 57 / 84
Tim Joslin Category A 69 / 84
Joe Santos Masters 35+ A 2 / 93
John Bravard Masters 35+ A 5 / 93
Ian Leitheiser Masters 35+ A 26 / 93
Daniel Sprouse Masters 35+ A 31 / 93
Joseph Fricke Masters 35+ A 39 / 93
Dan Porter Masters 35+ A 58 / 93
Ann Leitheiser Masters Women 35+ B 8 / 21
Johnny Vergis Master 50+ 8 / 77
Virginie Calme Masters Women 35+ A 5 / 27

GPTB: Heiser Farm CX (Oct 6 2012)

Roger Meier Master 35+ B 9 / 34
Sean Rees Masters 35+ C 7 / 33
John Bravard Masters 35+ A 1 / 28
Ian Leitheiser Masters 35+ A 22 / 28
Ann Leitheiser Masters Women 35+ B 1 / 8
Johnny Vergis Master 50+ 4 / 17

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 3 2012)

Roger Meier Masters Men B 35+ 2 / 36
Joe Santos Men A 9 / 19
Greg Adams Singlespeed 7 / 38

Battle at Barlow (Sep 30 2012)

Roger Meier Masters 35+ B 32 / 69
Joe Santos Masters 35+ A 1 / 49
John Bravard Masters 35+ A 2 / 49
Ian Leitheiser Masters 35+ A 9 / 49
Joseph Fricke Masters 35+ A 20 / 49
Dan Porter Masters 35+ A 23 / 49
Daniel Sprouse Masters 35+ A 37 / 49
Dan Macnaughton Masters 35+ A 40 / 49
Johnny Vergis Master 50+ 1 / 37
Greg Adams Singlespeed 18 / 55
Virginie Calme Masters Women 35+ A 6 / 8

Fazio Farms CX p/b Ironclad (Sep 29 2012)

Jesse Luckett Category A 4 / 14
Sean Rees Master 35+ C 2 / 39
Joe Santos Singlespeed 20 / 25

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 26 2012)

Roger Meier Masters Men B 35+ 5 / 41
Daniel Macnaughton Masters Men B 35+ 16 / 41
Joe Santos Singlespeed 1 / 39
Greg Adams Singlespeed 16 / 39

GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar (Sep 22 2012)

Roger Meier Masters 35+ B 18 / 45
Sean Rees Masters 35+ C 26 / 58
Jesse Luckett Category A 9 / 28
John Bravard Masters 35+ A 1 / 32
Ian Leitheiser Masters 35+ A 2 / 32
Johnny Vergis Master 50+ 3 / 24
Dan Macnaughton Master 50+ 9 / 24
Virginie Calme Masters Women 35+ A 4 / 8

Aetna Silk City Cyclocross (Sep 22 2012)

Catherine Diviney Women 11 / 17
David Diviney Pro-1-2-3 8 / 16

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 19 2012)

Ian Leitheiser Men A 19 / 23
Joe Santos Singlespeed 2 / 40
Greg Adams Singlespeed 32 / 40

Double Cross Day Two (Sep 16 2012)

Roger Meier Master 35+ B 19 / 38
Dan Porter Masters 35+ A 24 / 33
Ian Leitheiser Masters 35+ A 32 / 33
John Bravard Masters 35+ A 33 / 33
Johnny Vergis Master 50+ 1 / 26
Dan Macnaughton Master 50+ 10 / 26

Blandford Beer Cross (Sep 15 2012)

Catherine Diviney WOMEN OPEN 9 / 17
David Diviney ELITE 123 3 / 7

GPTB: Double Cross #1 (Sep 15 2012)

Roger Meier Master 35+ B 13 / 36
Sean Rees Masters 35+ C 5 / 50
John Bravard Masters 35+ A 1 / 30
Ian Leitheiser Masters 35+ A 3 / 30
Johnny Vergis Master 50+ 1 / 30
Dan Macnaughton Master 50+ 9 / 30
Virginie Calme Masters Women 35+ A 4 / 10

GPTB: Het Meer CX Race (Sep 9 2012)

Johnny Vergis Masters 50+ 2 / 23
Roger Meier Masters 35+ B 39 / 66
Sean Rees Masters 35+ C 12 / 75
Michael Gallagher Category A 7 / 34
Jesse Luckett Category A 16 / 34
Greg Adams Category A 29 / 34
Joe Santos Masters 35+ A 1 / 31
John Bravard Masters 35+ A 2 / 31
Ian Leitheiser Masters 35+ A 3 / 31
Sean Rees Singlespeed 37 / 48

GPTB #1: David Douglas CX #1 (Sep 1 2012)

Roger Meier Master 35+ B 34 / 64
John Bravard Masters 35+ A 1 / 40
Patrick Wilder Masters 35+ A 6 / 40
Joseph Fricke Masters 35+ A 21 / 40
Joe Santos Masters 35+ A 40 / 40
Jesse Luckett Category A 6 / 22
Greg Adams Category A 17 / 22
Sean Rees Master 35+ C 16 / 86
Johnny Vergis Master 50+ 4 / 31
Joe Santos Singlespeed 2 / 36
Jesse Luckett Singlespeed 5 / 36
Johnny Vergis Singlespeed 13 / 36
Sean Rees Singlespeed 27 / 36
Virginie Calme Masters Women 35+ A 4 / 8

Masters Cyclocross World Championships (Jan 15 2012)

David Diviney Men 40-44 56 / 60

Expo Wheelmen SalvageCross (Dec 10 2011)

David Diviney Men Open 4 / 14
David Diviney Men 40+ 1 / 34
Catherine Diviney Women Open 4 / 8

USGP of Cyclocross (Dec 10 2011)

Dan Macnaughton Master Men 55+ 6 / 19

GPMC: Winter Cross (Dec 4 2011)

Johnny Vergis Masters 50+ 2 / 18
Dan Macnaughton Masters 50+ 6 / 18
Roger Meier Masters 35+ B 27 / 28

NBX GP of Cross Day 2 (Dec 4 2011)

David Diviney Masters Men 35+ (1-3) 49 / 50

Psycho Cross (Nov 26 2011)

Patrick Wilder Men A 3 / 7

Kruger's Crossing CX Classic (Nov 20 2011)

Dan Macnaughton Masters 50+ 4 / 23
Roger Meier Masters 35+ B 15 / 48
Stephan Roberts Category A 15 / 17
Ian Leitheiser Category A 17 / 17
Patrick Wilder Singlespeed 8 / 52
Brent Butler Category C 30 / 64

Cheshire Cross (Nov 19 2011)

David Diviney Mens CAT 1-3 25 / 26

GPMC: OBRA CX Champs/Psycho (Nov 19 2011)

Johnny Vergis Masters 50+ 5 / 24
Dan Macnaughton Masters 50+ 7 / 24

Cross Crusade #8 (Nov 13 2011)

Gabriela Morin Women B 46 / 50
Johnny Vergis Masters 50+ 6 / 58
Dan Macnaughton Masters 50+ 13 / 58
Daniel Sprouse Masters 35+ B 4 / 108
Roger Meier Masters 35+ B 15 / 108
Eric Larson Masters 35+ B 19 / 108
Tim Joslin Category A 20 / 72
Steve O'neill Category A 59 / 72
Patrick Wilder Masters 35+ A 5 / 69
John Bravard Masters 35+ A 7 / 69
Dan Porter Masters 35+ A 9 / 69
Jesse Lea Masters 35+ A 22 / 69
Joseph Fricke Masters 35+ A 44 / 69
Grant Folske Masters 35+ A 66 / 69
Stephan Roberts Junior Men 10 / 44
Greg Adams Singlespeed 9 / 95
Virginie Calme Masters Women 35+ A 14 / 21

Cross Crusade #7 (Nov 6 2011)

Johnny Vergis Masters 50+ 5 / 60
Dan Macnaughton Masters 50+ 10 / 60
Daniel Sprouse Masters 35+ B 2 / 87
Roger Meier Masters 35+ B 36 / 87
Tim Joslin Category A 22 / 60
Steve O'neill Category A 49 / 60
Joe Santos Masters 35+ A 9 / 48
Patrick Wilder Masters 35+ A 12 / 48
John Bravard Masters 35+ A 13 / 48
Dan Porter Masters 35+ A 20 / 48
Jesse Lea Masters 35+ A 42 / 48
Stephan Roberts Junior Men 4 / 73
Greg Adams Singlespeed 18 / 92
Virginie Calme Masters Women 35+ A 18 / 24
Brent Butler Category C 34 / 103

Cycle-Smart International Day 2 (Nov 6 2011)

Catherine Diviney Amateur Women 43 / 84

GPMC: Apple Core Cross (Nov 5 2011)

Johnny Vergis Masters 50+ 2 / 15
Dan Macnaughton Masters 50+ 4 / 15
Roger Meier Masters 35+ B 3 / 17

Cycle-Smart International Day 1 (Nov 5 2011)

Catherine Diviney Amateur Women 48 / 75

Cross Crusade #6 (Oct 30 2011)

Johnny Vergis Masters 50+ 8 / 50
Eric Larson Masters 35+ B 14 / 94
Roger Meier Masters 35+ B 42 / 94
Tim Joslin Category A 17 / 59
Steve O'neill Category A 34 / 59
Joe Santos Masters 35+ A 8 / 58
John Bravard Masters 35+ A 11 / 58
Jesse Lea Masters 35+ A 23 / 58
Greg Adams Singlespeed 9 / 59
Virginie Calme Masters Women 35+ A 16 / 27
Ryan Garrison Category C 1 / 67
Brent Butler Category C 18 / 67

Cross Crusade #5 (Oct 29 2011)

Greg Adams Singlespeed 13 / 63
Daniel Sprouse Masters 35+ B 7 / 100
Roger Meier Masters 35+ B 12 / 100
Eric Larson Masters 35+ B 48 / 100
Tim Joslin Category A 28 / 75
Steve O'neill Category A 48 / 75
John Bravard Masters 35+ A 8 / 78
Joe Santos Masters 35+ A 11 / 78
Jesse Lea Masters 35+ A 36 / 78
Dan Macnaughton Masters 50+ 17 / 51
Virginie Calme Masters Women 35+ A 19 / 30

GPMC: David Douglas CX #2 (Oct 29 2011)

Johnny Vergis Masters 50+ 1 / 17
Jesse Luckett Masters 35+ B 1 / 31
Tracy Wilder Masters 35+ C 40 / 48
Patrick Wilder Masters 35+ A 2 / 18
Aaron Sander Masters 35+ A 7 / 18
Stephan Roberts Junior Men 1 / 8

Blind Date #5 (Oct 26 2011)

Joe Santos Singlespeed 3 / 36
Greg Adams Singlespeed 9 / 36

Cross Crusade #4 (Oct 23 2011)

Johnny Vergis Masters 50+ 3 / 65
Daniel Sprouse Masters 35+ B 17 / 111
Roger Meier Masters 35+ B 109 / 111
Tim Joslin Category A 30 / 64
Steve O'neill Category A 55 / 64
Joe Santos Masters 35+ A 7 / 67
Grant Folske Masters 35+ A 28 / 67
John Bravard Masters 35+ A 31 / 67
Joseph Fricke Masters 35+ A 33 / 67
Jesse Lea Masters 35+ A 36 / 67
Greg Adams Singlespeed 10 / 88
Julian Roden Singlespeed 67 / 88
Virginie Calme Masters Women 35+ A 17 / 24

GPMC: Het Meer CX Race (Oct 22 2011)

Johnny Vergis Masters 50+ 3 / 12
Jesse Luckett Masters 35+ B 2 / 35
Roger Meier Masters 35+ B 8 / 35
Eric Larson Masters 35+ B 10 / 35
Sean Rees Masters 35+ C 10 / 39
Patrick Wilder Masters 35+ A 3 / 21
Dan Porter Singlespeed 6 / 20
Patrick Wilder Singlespeed 13 / 20

Blind Date #4 (Oct 19 2011)

Roger Meier Men B 10 / 50
Joe Santos Singlespeed 3 / 40
Greg Adams Singlespeed 15 / 40

Cross Crusade #3 (Oct 16 2011)

Johnny Vergis Masters 50+ 6 / 72
Dan Macnaughton Masters 50+ 14 / 72
Daniel Sprouse Masters 35+ B 6 / 119
Roger Meier Masters 35+ B 30 / 119
Eric Larson Masters 35+ B 34 / 119
Tim Joslin Category A 50 / 80
Joe Santos Masters 35+ A 7 / 78
John Bravard Masters 35+ A 9 / 78
Dan Porter Masters 35+ A 18 / 78
Joseph Fricke Masters 35+ A 32 / 78
Jesse Lea Masters 35+ A 33 / 78
Patrick Wilder Masters 35+ A 44 / 78
Stephan Roberts Junior Men 8 / 59
Greg Adams Singlespeed 44 / 130
Julian Roden Singlespeed 75 / 130
Steve O'neill Category B 21 / 93
Virginie Calme Masters Women 35+ A 20 / 23

SoCalCross Prestige Series #4: Spooky CX (Oct 15 2011)

Josh Cady Men A 3 / 17

GPMC: Ninkrossi (Oct 15 2011)

Johnny Vergis Masters 50+ 2 / 21
Dan Macnaughton Masters 50+ 4 / 21
Roger Meier Masters 35+ B 3 / 42
Sean Rees Masters 35+ C 13 / 47
Joe Santos Masters 35+ A 5 / 25
Patrick Wilder Masters 35+ A 7 / 25

Blind Date #3 (Oct 12 2011)

Steve O'neill Men B 3 / 48
Roger Meier Men B 16 / 48
Greg Adams Singlespeed 15 / 44
Joe Santos Singlespeed 41 / 44

2011 Temecula Cyclofest Weekend @ Vail Lake (Oct 9 2011)

Josh Cady Men A 14 / 26

Cross Crusade #2 (Oct 9 2011)

Johnny Vergis Masters 50+ 5 / 54
Dan Macnaughton Masters 50+ 12 / 54
Daniel Sprouse Masters 35+ B 8 / 89
Roger Meier Masters 35+ B 88 / 89
Tim Joslin Category A 21 / 60
John Bravard Masters 35+ A 5 / 61
Joe Santos Masters 35+ A 6 / 61
Dan Porter Masters 35+ A 9 / 61
Patrick Wilder Masters 35+ A 16 / 61
Jesse Lea Masters 35+ A 29 / 61
Joseph Fricke Masters 35+ A 43 / 61
Greg Adams Singlespeed 11 / 78
Virginie Calme Masters Women 35+ A 14 / 15

Providence Cross Fest Day 2 (Oct 9 2011)

David Diviney Masters Men 35+ (1-3) 21 / 55
Catherine Diviney Amateur Women 40 / 73

GPMC: Heiser CX (Oct 8 2011)

Roger Meier Masters 35+ B 4 / 38
Johnny Vergis Masters 50+ 1 / 22
Dan Macnaughton Masters 50+ 5 / 22

Blind Date #2 (Oct 5 2011)

Joe Santos Singlespeed 2 / 39
Greg Adams Singlespeed 13 / 39

Great Brewers Gran Prix of Gloucester Day 2 (Oct 2 2011)

David Diviney Masters Men 35+ (1-3) 35 / 87
Catherine Diviney Amateur Women 61 / 100

Cross Crusade #1 (Oct 2 2011)

Bree Edwards Women B 57 / 60
Johnny Vergis Masters 50+ 5 / 70
Dan Macnaughton Masters 50+ 22 / 70
Roger Meier Masters 35+ B 13 / 137
Daniel Sprouse Masters 35+ B 15 / 137
Eric Roden Masters 35+ B 123 / 137
Eric Larsen Masters 35+ B 132 / 137
Joe Santos Masters 35+ A 8 / 84
Patrick Wilder Masters 35+ A 26 / 84
Dan Porter Masters 35+ A 32 / 84
Jesse Lea Masters 35+ A 33 / 84
Joseph Fricke Masters 35+ A 57 / 84
Stephan Roberts Junior Men 38 / 44
Greg Adams Singlespeed 14 / 122
Julian Roden Singlespeed 55 / 122
Steve O'neill Category B 29 / 94
Virginie Calme Masters Women 35+ A 14 / 24

Canby Cross-Word Cyclocross Challenge (Oct 1 2011)

Johnny Vergis Masters 50+ 1 / 11
Roger Meier Masters 35+ B 2 / 23
Sean Rees Beginner Men 1 / 13

Blind Date #1 (Sep 28 2011)

Jesse Lea Men A 13 / 24
Roger Meier Men B 10 / 55
Dan Macnaughton Men B 19 / 55
Joe Santos Singlespeed 2 / 57
Dan Porter Singlespeed 13 / 57
Greg Adams Singlespeed 18 / 57

Battle at Barlow (Sep 24 2011)

Johnny Vergis Masters 50+ 37 / 39
John Bravard Masters 35+ A 3 / 36
Joe Santos Masters 35+ A 4 / 36
Joseph Fricke Masters 35+ A 32 / 36
Stephan Roberts Junior Men 4 / 19
Greg Adams Singlespeed 12 / 58
Julian Roden Singlespeed 32 / 58
Steve O'neill Category B 14 / 43
Virginie Calme Masters Women 35+ A 10 / 13

Rapha-Focus GP (Sep 18 2011)

Stephan Roberts JR BOYS 17 18 4 / 7

Hood River Double Cross Day Two (Sep 18 2011)

Johnny Vergis Masters 50+ 5 / 35
Dan Macnaughton Masters 50+ 15 / 35
Jesse Luckett Masters 35+ B 1 / 45
Eric Larsen Masters 35+ B 10 / 45
Roger Meier Masters 35+ B 20 / 45
Josh Cady Category A 15 / 20
Joe Santos Masters 35+ A 2 / 32
Joe Santos Singlespeed 10 / 29
Josh Cady Singlespeed 11 / 29

StarCrossed Cyclocross (Sep 17 2011)

Stephan Roberts Men 4 11 / 72
Joe Santos Men 1-2 30+ 19 / 55
Josh Cady Men 1-2 30+ 37 / 55

GPMC: Hood River Double Cross (Sep 17 2011)

Johnny Vergis Masters 50+ 12 / 29
Dan Macnaughton Masters 50+ 13 / 29
Roger Meier Masters 35+ B 8 / 48
Eric Larsen Masters 35+ B 24 / 48

Pain and Suffer'n CX (Sep 11 2011)

Johnny Vergis Masters 50+ 2 / 12
Roger Meier Masters 35+ B 1 / 28
Michael Gallagher Category A 4 / 18
Joe Santos Masters 35+ A 2 / 12
Stephan Roberts Junior Men 4 / 11
Steve O'neill Category B 3 / 19

GPMC: David Douglas CX #1 (Sep 3 2011)

Johnny Vergis Masters 50+ 1 / 18
Roger Meier Masters 35+ B 56 / 58
Greg Adams Category A 17 / 19
Joe Santos Masters 35+ A 2 / 24

USGP of Cyclocross Day Two (Dec 5 2010)

Stephen Roberts Cat C/Beginner Men 8 / 54
Johnny Vergis Singlespeed 30 / 60

USGP of Cyclocross Day One (Dec 4 2010)

Stephen Roberts Cat C/Beginner Men 17 / 75
Johnny Vergis Singlespeed 25 / 51
Virginie Calme Masters Women 6 / 17

Crossaflixion Cup (Nov 27 2010)

Diviney David Men A 9 / 11
Diviney Catherine Women Master A 35+ 7 / 7

Kruger's Crossing Cyclocross (Nov 21 2010)

David Liebert Masters 35+ C 43 / 89
Patrick Wilder Singlespeed 2 / 52
Johnny Vergis Masters 50+ 4 / 26
Catherine Diviney Masters Women 35+ A 7 / 7

OBRA CCX Championship (Nov 20 2010)

David Diviney Masters 35+ A 8 / 30
John Bravard Masters 35+ A 19 / 30
Ian Leitheiser Masters 35+ A 30 / 30
Stephan Roberts Junior Men 17-18 7 / 20
Josh Cady Category B 23 / 34
Patrick Wilder Singlespeed 12 / 38
Virginie Calme Masters Women 35+ A 11 / 19
Johnny Vergis Masters 50+ 11 / 35
Grayson Szczukowski Junior Men 11-12 9 / 9

Woodlawn Park GP (Nov 14 2010)

Patrick Wilder CAT 3 MEN 37 / 44

Cross Crusade: Barton Park (Nov 14 2010)

Daniel Sprouse Masters 35+ B 19 / 95
Rebecca Bozarth Masters Women 45+ 15 / 25
John Bravard Masters 35+ A 5 / 46
Patrick Wilder Masters 35+ A 6 / 46
Bill Larson Masters 35+ A 39 / 46
David Diviney Masters 35+ A 46 / 46
Stephan Roberts Junior Men 5 / 35
Gabriela O'neill Beginner Women 31 / 58
Josh Cady Category B 13 / 69
Steve O'neill Category B 16 / 69
Eric Larson Category B 17 / 69
Bill Larson Category B 58 / 69
Tim Joslin Category A 31 / 56
Ian Leitheiser Category A 55 / 56
Ryan Garrison Category C 6 / 84
Brian Bowman Category C 10 / 84
Johnny Vergis Masters 50+ 4 / 64
Virginie Calme Masters Women 35+ A 14 / 22
Catherine Diviney Masters Women 35+ A 18 / 22

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 7 2010)

David Diviney Masters 35+ A 4 / 52
John Bravard Masters 35+ A 7 / 52
Patrick Wilder Masters 35+ A 8 / 52
Jesse Lea Masters 35+ A 19 / 52
Aaron Sander Masters 35+ A 35 / 52
Daniel Sprouse Singlespeed 50 / 98
Bree Edwards Women B 3 / 43
Stephan Roberts Junior Men 7 / 76
Julian Roden Junior Men 39 / 76
Grayson Szczukowski Junior Men 74 / 76
Gabriela O'neill Beginner Women 12 / 85
Josh Cady Category B 22 / 65
Steve O'neill Category B 27 / 65
Bill Larson Category B 36 / 65
Julie Kramer Masters Women 35+ B 14 / 23
Tim Joslin Category A 18 / 55
Eva Duncan Junior Women 19 / 22
Brian Bowman Category C 2 / 104
Ryan Garrison Category C 7 / 104
Johnny Vergis Masters 50+ 5 / 69
Calme Virginie Masters Women 35+ A 9 / 19

Apple Core Cross at EZ Orchards (Nov 6 2010)

Sean Rees Masters 35+ B 15 / 18
Dan Porter Masters 35+ A 1 / 9

Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Day Two (Oct 31 2010)

Rebecca Bozarth Masters Women 45+ 6 / 12
John Bravard Masters 35+ A 5 / 26
David Diviney Masters 35+ A 6 / 26
Jesse Lea Masters 35+ A 25 / 26
Lisa Belair Singlespeed 54 / 72
Julian Roden Junior Men 8 / 20
Stephan Roberts Junior Men 20 / 20
Julia Roden Beginner Women 47 / 49
Jesse Luckett Category B 59 / 65
Julie Browning Women A 10 / 16
Eric Larson Category C 1 / 57
Brent Harmon Category C 3 / 57
Ryan Garrison Category C 5 / 57
Johnny Vergis Masters 50+ 5 / 36
Virginie Calme Masters Women 35+ A 7 / 16

Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds (Oct 30 2010)

Eric Roden Masters 35+ C 77 / 78
Rebecca Bozarth Masters Women 45+ 7 / 14
John Bravard Masters 35+ A 4 / 41
David Diviney Masters 35+ A 10 / 41
Jesse Lea Masters 35+ A 23 / 41
Bree Edwards Women B 5 / 39
Stephan Roberts Junior Men 5 / 24
Julian Roden Junior Men 10 / 24
Tim Joslin Category A 16 / 46
Ian Leitheiser Category A 24 / 46
Julie Browning Women A 5 / 20
Brent Harmon Category C 1 / 49
Eric Larson Category C 2 / 49
Ryan Garrison Category C 11 / 49
Johnny Vergis Masters 50+ 2 / 41
Virginie Calme Masters Women 35+ A 9 / 19
Catherine Diviney Masters Women 35+ A 18 / 19

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 27 2010)

Julian Roden Junior Men U18 6 / 9
Julie Browning Women A 2 / 8
Ann Leitheiser Women B 3 / 20
Julie Kramer Women B 13 / 20
Eric Roden Masters 35+ C 41 / 58
Michael Gallagher Category A 2 / 18
Josh Cady Category B 3 / 47

Cross Crusade: Portland International Raceway (Oct 24 2010)

Rebecca Bozarth Masters Women 45+ 15 / 32
John Bravard Masters 35+ A 8 / 54
Jesse Lea Masters 35+ A 32 / 54
Dan Porter Masters 35+ A 47 / 54
Lisa Belair Singlespeed 101 / 105
Bree Edwards Women B 10 / 58
Ann Leitheiser Women B 21 / 58
Steve O'neill Category B 11 / 88
Josh Cady Category B 24 / 88
Jesse Luckett Category B 39 / 88
Bill Larson Category B 54 / 88
Stephan Roberts Junior Men 8 / 73
Grayson Szczukowski Junior Men 65 / 73
Gabriela O'neill Beginner Women 17 / 79
Julie Kramer Masters Women 35+ B 24 / 24
Ian Leitheiser Category A 14 / 51
Tim Joslin Category A 30 / 51
Eva Duncan Junior Women 18 / 23
Julie Browning Women A 6 / 18
Brent Harmon Category C 12 / 108
Ryan Garrison Category C 19 / 108
Johnny Vergis Masters 50+ 11 / 71
Virginie Calme Masters Women 35+ A 13 / 20
Catherine Diviney Masters Women 35+ A 15 / 20

Blind Date at the Dairy (Oct 20 2010)

Julian Roden Junior Men U18 4 / 9
Julie Browning Women A 1 / 10
Bree Edwards Women B 2 / 25
Julie Kramer Women B 14 / 25
Virginie Calme Masters 35+ C 36 / 84
Eric Roden Masters 35+ C 69 / 84
Michael Gallagher Category A 1 / 25
John Bravard Category A 9 / 25
David Diviney Category A 10 / 25
Josh Cady Category B 13 / 58

Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center (Oct 17 2010)

Ian Leitheiser Category A 15 / 59
Tim Joslin Category A 29 / 59
Virginie Calme Masters Women 35+A 10 / 17
Catherine Diviney Masters Women 35+A 16 / 17
Stephan Roberts Junior Men 5 / 29
Julian Roden Junior Men 14 / 29
Gabrela O'neill Beginner Women 24 / 60
Josh Cady Category B 17 / 96
John Bravard Masters 35+ A 7 / 57
Jesse Lea Masters 35+ A 26 / 57
Patrick Wilder Masters 35+ A 50 / 57
Eric Roden Master 35+ C 177 / 177
Johnny Vergis Master 50+ 6 / 71
Bree Edwards Women B 7 / 52
Julie Browning Women A 6 / 19
Julie Kramer Masters Women 35+ B 14 / 29
Eric Larson Category C 2 / 112
Brent Harmon Category C 4 / 112
Brian Bowman Category C 5 / 112
Justin Roberts Category C 21 / 112
Ryan Garrison Category C 42 / 112

Ninkrossi CX (Oct 16 2010)

Patrick Wilder Masters 35+ A 2 / 14
Dan Porter Masters 35+ A 3 / 14
Ian Leitheiser Category A 3 / 12
Bree Edwards Women B 3 / 17
Johnny Vergis Masters 50+ 1 / 20
Catherine Diviney Masters Women 35+ A 5 / 5

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 13 2010)

Josh Cady Cat B Men (Power Dating Men) 6 / 60
Michael Gallagher Cat A Men (Speeddating Men) 1 / 19
David Diviney Cat A Men (Speeddating Men) 11 / 19
Julian Roden Junior Men 14-18 (High School Sweethearts) 3 / 9
Bree Edwards Women Cat B (Women Power Daters) 1 / 33
Ann Leitheiser Women Cat B (Women Power Daters) 3 / 33
Kristine Rotan Women Cat B (Women Power Daters) 20 / 33
Julie Kramer Women Cat B (Women Power Daters) 23 / 33
Julie Browning Cat A Women (Speeddaters Women) 3 / 9
Catherine Diviney Cat A Women (Speeddaters Women) 8 / 9

Cross Crusade: Rainier High School (Oct 10 2010)

Daniel Sprouse Masters 35+ B 25 / 93
John O'neill Masters 35+ C 113 / 149
Rebecca Bozarth Masters Women 45+ 15 / 26
John Bravard Masters 35+ A 2 / 56
David Diviney Masters 35+ A 7 / 56
Dan Porter Masters 35+ A 22 / 56
Jesse Lea Masters 35+ A 29 / 56
Patrick Wilder Singlespeed 14 / 84
Ann Leitheiser Women B 11 / 40
Bree Edwards Women B 19 / 40
Stephan Roberts Junior Men 5 / 33
Julian Roden Junior Men 11 / 33
Steve O'neill Category B 15 / 89
Jesse Luckett Category B 21 / 89
Josh Cady Category B 24 / 89
Grant Folske Category B 82 / 89
Bill Larson Category B 83 / 89
Ian Leitheiser Category A 42 / 47
Julie Browning Women A 14 / 22
Eric Larson Category C 2 / 94
Brent Harmon Category C 4 / 94
Justin Roberts Category C 6 / 94
Brian Bowman Category C 11 / 94
Johnny Vergis Masters 50+ 8 / 63
Virginie Calme Masters Women 35+ A 10 / 17
Catherine Diviney Masters Women 35+ A 14 / 17
Lisa Belair Masters Women 35+ A 17 / 17

Heiser Farm Cyclocross (Oct 9 2010)

Justin Roberts Junior Men 17+ 4 / 16
Stephan Roberts Junior Men 17+ 8 / 16

Blind Date at the Dairy #2 (Oct 6 2010)

Josh Cady Cat B Men (Power Dating Men) 6 / 76
Christian Tresser Cat B Men (Power Dating Men) 74 / 76
John Bravard Cat A Men (Speeddating Men) 11 / 31
David Diviney Cat A Men (Speeddating Men) 14 / 31
Ann Leitheiser Women Cat B (Women Power Daters) 4 / 38
Virginie Calme Women Cat B (Women Power Daters) 36 / 38
Julian Roden Junior Men 14-18 (High School Sweethearts) 4 / 12
Virginie Calme Master Men 35+ C (Still on the Market) 48 / 81
Patrick Wilden Singlespeed (Monogomists) 45 / 46
Julie Browning Cat A Women (Speeddaters Women) 6 / 16

Cross Crusade: Alpenrose Dairy (Oct 3 2010)

Daniel Sprouse Masters 35+ B 5 / 131
John Bravard Masters 35+ A 7 / 71
David Diviney Masters 35+ A 12 / 71
Jesse Lea Masters 35+ A 29 / 71
Aaron Sander Masters 35+ A 50 / 71
Ann Leitheiser Women B 14 / 68
Stephan Roberts Junior Men 3 / 41
Julian Roden Junior Men 17 / 41
Bill Larson Category B 35 / 117
Bill Larson Category B 36 / 117
Jesse Luckett Category B 45 / 117
Ian Leitheiser Category A 26 / 66
Mike Kath Category A 57 / 66
Julie Browning Women A 7 / 27
Josh Cady Category C 1 / 125
Brent Harmon Category C 8 / 125
Justin Roberts Category C 21 / 125
Virginie Calme Masters Women 35+ A 9 / 23
Catherine Diviney Masters Women 35+ A 12 / 23

David Douglas CX (Oct 2 2010)

Ian Leitheiser Category A 3 / 8

Blind Date at the Dairy (Sep 29 2010)

Josh Cady Cat B Men (Power Dating Men) 23 / 84
Christian Tresser Cat B Men (Power Dating Men) 39 / 84
John Bravard Cat A Men (Speeddating Men) 7 / 28
David Diviney Cat A Men (Speeddating Men) 8 / 28
Virginie Calme Women Cat B (Women Power Daters) 4 / 41
Julie Browning Cat A Women (Speeddaters Women) 4 / 15

Battle at Barlow (Sep 26 2010)

John Bravard Masters 35+ A 2 / 38
David Diviney Masters 35+ A 3 / 38
Jesse Lea Masters 35+ A 7 / 38
Ann Leitheiser Women B 6 / 22
Josh Cady Category C 2 / 53
Justin Roberts Category C 10 / 53
Virginie Calme Masters Women 35+ A 4 / 8
Catherine Diviney Masters Women 35+ A 7 / 8

MFG #2 -Rad Racing GP (Sep 19 2010)

John Bravard Cat 1/2 Master Men 35+ 16 / 44
Bree Edwards Cat 3 Women 16 / 20

Hood River Double Cross Day Two (Sep 19 2010)

David Diviney Masters 35+ A 3 / 27
Ian Leitheiser Category A 3 / 14
Ann Leitheiser Women B 5 / 14
Josh Cady Category C 4 / 31
Catherine Diviney Masters Women 35+ A 2 / 7

Hood River Double Cross Day One (Sep 18 2010)

Ian Leitheiser Category A 6 / 11
Ann Leitheiser Women B 3 / 13
Josh Cady Category C 4 / 29
Julie Browning Masters Women 35+ A 1 / 10

MFG #1 - Kickoff Cross (Sep 18 2010)

Patrick Wilder Cat 1/2 Master Men 35+ 6 / 29

Pain+Suffer'n (Sep 12 2010)

Brett Luelling Category A 11 / 15
Gant Enderle Masters 35+ A 6 / 16
Josh Cady Cat C Men 2 / 25
Ann Leitheiser Women B 3 / 14
Josh Cady Master Men 35+ 9 / 52

Cross Nationals Day 3 (Dec 12 2009)

John Bravard Men Master 40-44 22 / 155
David Diviney Men Master 40-44 24 / 155

Cross Nationals Day 1 (Dec 10 2009)

David Diviney Men - B - 40-99 5 / 144

USGP of Cyclocross Day Two (Dec 6 2009)

Bree Edwards Cat B Women 31 / 33
Patrick Wilder Singlespeed 67 / 76
Tracy Wilder Master Men 45+ 88 / 93
Virginie Calme Master Women 7 / 28

USGP #7 Masters 35+ (Dec 5 2009)

John Bravard Masters 35+ 21 / 98
Ian Leitheise Masters 35+ 26 / 98
David Diviney Masters 35+ 38 / 98
Daniel Porter Masters 35+ 48 / 98

USGP of Cyclocross Day One (Dec 5 2009)

Patrick Wilder Singlespeed 30 / 57
Jim Miller Master Men 45+ 32 / 106
Tracy Wilder Master Men 45+ 103 / 106
Bree Edwards Cat B Women 13 / 39
Virginie Calme Master Women 10 / 37

Staten CX (Nov 29 2009)

Patrick Wilder Cat 1/2/3 Men 22 / 24

Fresh Air Crossaflixion Cup (Nov 28 2009)

David Diviney Men A 7 / 15

Kruger's Crossing CCX (Nov 22 2009)

John Bravard Category A 10 / 29
David Diviney Category A 29 / 29
Julie Kramer Women Beginner 22 / 22
Alexander Clemens Singlespeed 32 / 69
Virginie Calme Women Masters 35+ A 2 / 7
Catherine Diviney Women Masters 35+ A 3 / 7
Justin Roberts Junior Men 2 / 21
Stephan Roberts Junior Men 7 / 21
Julian Roden Junior Men 8 / 21
Lisa Belair Women Masters 35+ B 6 / 8

Cross Crusade #8 (Nov 15 2009)

Tim Joslin Category A 24 / 45
John Bravard Masters 35+ A 2 / 46
Daniel Porter Masters 35+ A 8 / 46
David Diviney Masters 35+ A 44 / 46
Patrick Wilder Singlespeed 1 / 101
Jim Miller Singlespeed 81 / 101
Alexander Clemens Singlespeed 89 / 101
Justin Roberts Junior Men 1 / 36
Stephan Roberts Junior Men 14 / 36
Julian Roden Junior Men 17 / 36
Sam Clark Beginner Women 4 / 54
Julie Kramer Beginner Women 7 / 54
Jesse Lea Masters 35+ B 2 / 76
David Liebert Masters 35+ B 59 / 76
Steve O'neill Category B 21 / 69
Bill Larson Category B 29 / 69
Bree Edwards Women B 8 / 44
Ann Leitheiser Women B 14 / 44
Lisa Belair Masters Women 35+ B 3 / 22
Eric Larson Category C 1 / 105
Brian Bowman Category C 23 / 105
Ryan Garrison Category C 82 / 105
Richard Desmond Masters 50+ 41 / 62
John O'neill Beginner Men CCX 9 / 101
Ty Melero Beginner Men CCX 68 / 101
Virginie Calme Masters Women 35+ A 10 / 23
Catherine Diviney Masters Women 35+ A 23 / 23

Cross Crusade #7 (Nov 8 2009)

Ian Leitheiser Category A 28 / 58
Tim Joslin Category A 41 / 58
David Liebert Masters 35+ C 42 / 173
Brent Dombrowski Masters 35+ C 106 / 173
John Bravard Masters 35+ A 8 / 46
David Diviney Masters 35+ A 11 / 46
Daniel Porter Masters 35+ A 20 / 46
Patrick Wilder Singlespeed 4 / 136
Alexander Clemens Singlespeed 75 / 136
Justin Roberts Junior Men 2 / 32
Stephan Roberts Junior Men 14 / 32
Camden Morey Junior Men 22 / 32
Julian Roden Junior Men 32 / 32
Sam Clark Beginner Women 6 / 73
Julie Kramer Beginner Women 15 / 73
Gabriela O'neil Beginner Women 37 / 73
Jesse Lea Masters 35+ B 1 / 101
Daniel Sprouse Masters 35+ B 30 / 101
Bill Larson Category B 31 / 93
Steve O'neill Category B 32 / 93
Bree Edwards Women B 14 / 52
Ann Leitheiser Women B 24 / 52
Lisa Belair Masters Women 35+ B 11 / 25
Ryan Garrison Category C 38 / 125
Jared Navritil Category C 40 / 125
Richard Desmond Masters 50+ 51 / 69
Camden Morey Beginner Men CCX 108 / 119
Virginie Calme Masters Women 35+ A 7 / 24
Catherine Diviney Masters Women 35+ A 22 / 24

SSCXWC (Nov 8 2009)

Patrick Wilder Men SSCXWC 10 / 213
Joshua Hutchens Men SSCXWC 14 / 213
Jim Miller Men SSCXWC 58 / 213
Hillary Hutchens Women SSCXWC 13 / 38

Cross Crusade #6 (Nov 1 2009)

Tim Joslin Category A 26 / 47
John Bravard Masters 35+ A 5 / 33
David Diviney Masters 35+ A 32 / 33
Patrick Wilder Singlespeed 15 / 90
Alexander Clemens Singlespeed 42 / 90
Justin Roberts Junior Men 4 / 22
Stephan Roberts Junior Men 9 / 22
Julie Kramer Beginner Women 11 / 47
Jesse Lea Masters 35+ B 49 / 64
Brent Dombrowski Masters 35+ B 56 / 64
Bree Edwards Women B 5 / 40
Julie Browning Women A 11 / 21
Brent Harmon Category C 1 / 70
Eric Larson Category C 3 / 70
Brian Bowman Category C 10 / 70
Ryan Garrison Category C 13 / 70
David Liebert Category C 45 / 70
Virginie Calme Masters Women 35+ A 6 / 21
Kristine Rotan Masters Women 35+ A 17 / 21
Catherine Diviney Masters Women 35+ A 19 / 21

Cross Crusade #5 (Oct 31 2009)

Brent Dombrowski Masters 35+ C 74 / 77
David Diviney Masters 35+ A 6 / 29
John Bravard Masters 35+ A 8 / 29
Patrick Wilder Singlespeed 15 / 81
Alexander Clemens Singlespeed 42 / 81
Julie Kramer Beginner Women 11 / 41
Bree Edwards Women B 15 / 40
Julie Browning Women A 5 / 18
Eric Larson Category C 6 / 60
Richard Desmond Masters 50+ 33 / 47
Virginie Calme Masters Women 35+ A 7 / 19

Cross Crusade #4 (Oct 25 2009)

Ian Leitheiser Category A 29 / 56
Tim Joslin Category A 37 / 56
David Diviney Masters 35+ A 4 / 49
John Bravard Masters 35+ A 5 / 49
Daniel Porter Masters 35+ A 12 / 49
Christian Tresser Masters 35+ A 38 / 49
Joshua Hutchens Singlespeed 17 / 117
Alexander Clemens Singlespeed 42 / 117
Justin Roberts Junior Men 2 / 35
Stephan Roberts Junior Men 20 / 35
Camden Morey Junior Men 26 / 35
Jesse Lea Masters 35+ B 13 / 115
Daniel Sprouse Masters 35+ B 24 / 115
Bill Larson Category B 56 / 100
Bree Edwards Women B 10 / 50
Julie Browning Women A 10 / 18
Hillary Hutchens Women A 16 / 18
Lisa Belair Masters Women 35+ B 10 / 34
Brent Harmon Category C 11 / 127
Brian Bowman Category C 19 / 127
Ryan Garrison Category C 27 / 127
Richard Desmond Masters 50+ 30 / 69
Virginie Calme Masters Women 35+ A 10 / 19
Catherine Diviney Masters Women 35+ A 18 / 19

Wissahickon Cross (Oct 18 2009)

Patrick Wilder Elite Masters 16 / 60

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 14 2009)

David Diviney Men A 13 / 21

Cross Crusade #2 (Oct 11 2009)

Ian Leitheiser Category A 19 / 61
Patrick Wilder Category A 33 / 61
Tim Joslin Category A 43 / 61
Brent Dombrowski Masters 35+ C 96 / 167
John Bravard Masters 35+ A 4 / 45
David Diviney Masters 35+ A 10 / 45
Patrick Wilder Singlespeed 8 / 113
Dan Porter Singlespeed 16 / 113
Joshua Hutchens Singlespeed 27 / 113
Bryan Jorgensen Singlespeed 43 / 113
Alexander Clemens Singlespeed 45 / 113
Justin Roberts Junior Men 9 / 26
Stephan Roberts Junior Men 15 / 26
Camden Morey Junior Men 23 / 26
Jesse Lea Masters 35+ B 14 / 107
Jon Taylor Masters 35+ B 29 / 107
Daniel Sprouse Masters 35+ B 50 / 107
James Medeiros Masters 35+ B 82 / 107
Steve O'neill Category B 21 / 99
Jesse Luckett Category B 36 / 99
Bill Larson Category B 52 / 99
Anna Leitheiser Women B 12 / 56
Bree Edwards Women B 20 / 56
Julie Browning Women A 11 / 23
Hillary Hutchens Women A 22 / 23
Lisa Belair Masters Women 35+ B 1 / 25
Brian Bowman Category C 14 / 125
Ryan Garrison Category C 34 / 125
David Liebert Category C 41 / 125
Eric Larson Category C 115 / 125
Johnny Vergis Masters 50+ 5 / 68
Richard Desmond Masters 50+ 37 / 68
John O'neill Beginner Men CCX 9 / 77
James O'neill Beginner Men CCX 74 / 77
Virginie Calme Masters Women 35+ A 10 / 22
Khrister Rotan Masters Women 35+ A 17 / 22
Catherine Diviney Masters Women 35+ A 19 / 22

MFG #4 - Cross Clash (Oct 10 2009)

Brent Dombrowski Cat 3 Master Men 35+ 26 / 28
Bree Edwards Cat 3 Women 4 / 7

Blind Date at the Dairy (Oct 7 2009)

David Diviney Men A 9 / 30

Cross Crusade #1 (Oct 4 2009)

Brent Dombrowski Masters 35+ C 118 / 189
Patrick Wilder Singlespeed 2 / 127
Alexander Clemens Singlespeed 38 / 127
Virginie Calmie Masters Women 35+ A 12 / 21

Blind Date at the Dairy (Sep 30 2009)

David Diviney Men A 33 / 34

Battle at Barlow (Sep 27 2009)

Patrick Wilder Singlespeed 4 / 54
Alexander Clemens Singlespeed 24 / 54
Virginie Calme Women Masters A 5 / 15
James Medeiros Master C 33 / 86

Blind Date at the Dairy (Sep 23 2009)

Ian Leitheiser Men A 27 / 28

Rad Racing GP (Sep 20 2009)

Patrick Wilder SINGLE SPEED MEN 4 / 33
John Bravard MASTERS MEN 35+ CAT 1/2 8 / 47
Patrick Wilder MASTERS MEN 35+ CAT 1/2 32 / 47
Ian Leitheiser MASTERS MEN 35+ CAT 1/2 34 / 47
Gant Enderle MASTERS MEN 35+ CAT 1/2 35 / 47

Hood River Double Cross Day Two (Sep 20 2009)

Alexander Clemens Singlespeed 22 / 22

Starcrossed (Sep 19 2009)

Patrick Wilder Singlespeed 3 / 46
John Bravard Masters 30+ 1/2 15 / 74
Ian Leitheiser Masters 30+ 1/2 17 / 74
Patrick Wilder Masters 30+ 1/2 68 / 74
David Diviney Masters 30+ 1/2 71 / 74
Virginie Calme Master Women 35+ 9 / 33
Ann Leitheiser Master Women 35+ 12 / 33
Catherine Diviney Master Women 35+ 32 / 33

Hood River Double Cross (Sep 19 2009)

Alexander Clemens Singlespeed 14 / 25
James Medeiros Master Men C 8 / 41

Pain on the Peak (Sep 12 2009)

Alexander Clemens Singlespeed 11 / 19
James Medeiros Masters C 11 / 49

USGP #6 - Portland Cup (Dec 7 2008)

Patrick Wilder Elite Masters 4 / 65
David Diviney Elite Masters 14 / 65
Daniel Porter Elite Masters 19 / 65

Portland Cup (USGP) (Dec 7 2008)

Julie Browning Masters Women 2 / 11

USGP #5 - Portland Cup (Dec 6 2008)

David Diviney Elite Masters 10 / 89
Gant Enderle Elite Masters 38 / 89

Portland Cup (USGP) (Dec 6 2008)

Patrick Wilder Single Speed 4 / 60

Kruger's Crossing Cyclocross (Nov 23 2008)

Patrick Wilder Category A 6 / 26
David Diviney Category A 17 / 26
Lisa Belair Women Beginner 7 / 30
Johnny Vergis Masters 35+ A 18 / 20
Jesse Luekett Category B 9 / 33
Bill Larson Category B 22 / 33
John O'neill Masters Men 50+ 10 / 21
Brynje Enderle Women B 7 / 19
Ann Leitheiser Women B 16 / 19

Cross Crusade #8/OBRA Championships (Nov 16 2008)

James Medeiros Masters 35+ C 77 / 146
David Diviney Masters 35+ A 8 / 45
Grant Folske Category B 1 / 95
Jesse Lea Category B 33 / 95
Jesse Luekett Category B 36 / 95
Bill Larson Category B 63 / 95
Brynje Enderle Women B 5 / 51
Julie Browning Women A 12 / 26
John O'neill Beginner Men CCX 21 / 124

Cross Crusade #7 (Nov 9 2008)

Ian Leitheiser Category A 25 / 50
David Liebert Masters 35+ C 35 / 160
David Diviney Masters 35+ A 11 / 52
Dan Porter Masters 35+ A 13 / 52
Johnny Vergis Masters 35+ A 41 / 52
Grant Folske Category B 2 / 88
Jesse Lea Category B 23 / 88
Jesse Luckett Category B 24 / 88
Brynje Enderle Women B 9 / 45
John O'neill Beginner Men CCX 21 / 136

Cross Crusade #6 (Nov 2 2008)

Gant Enderle Category A 17 / 57
Patrick Wilder Category A 30 / 57
Grant Folske Category A 45 / 57
David Liebert Masters 35+ C 48 / 159
Brent Dombrowski Masters 35+ C 148 / 159
David Diviney Masters 35+ A 5 / 48
Dan Porter Masters 35+ A 8 / 48
Johnny Vergis Masters 35+ A 25 / 48
Lisa Belair Masters Women 35+ 17 / 23
Jesse Lea Category B 19 / 98
Jesse Luekett Category B 31 / 98
Bill Larson Category B 56 / 98
David Liebert Category B 97 / 98
Grant Folske Category B 98 / 98
Brynje Enderle Women B 17 / 45
Hillary Hutchens Women A 22 / 22

Cross Crusade #4 (Oct 25 2008)

David Diviney Masters 35+ A 8 / 43
Johnny Vergis Masters 35+ A 23 / 43
Jesse Lea Category B 34 / 77
Gant Enderle Category A 19 / 47

Cross Crusade #3 (Oct 19 2008)

James Medeiros Masters 35+ C 48 / 126
John Bravard Masters 35+ A 5 / 63
Daniel Porter Masters 35+ A 12 / 63
David Diviney Masters 35+ A 14 / 63
Johnny Vergis Masters 35+ A 43 / 63
Christian Tresser Masters 35+ A 51 / 63
Lisa Belair Masters Women 35+ 17 / 29
Grant Folske Category B 1 / 96
Jesse Lea Category B 38 / 96
Jesse Luekett Category B 53 / 96
Gant Enderle Category A 16 / 66
Ian Leitheiser Category A 26 / 66
Patrick Wilder Category A 59 / 66
Brynje Enderle Women B 10 / 38
Julie Browning Women A 6 / 26
Steve O'neill Category C 12 / 137

Heiser Farm Cross (Oct 11 2008)

David Liebert Category B 9 / 13

Cross Crusade #1 (Oct 5 2008)

Gant Enderle Category A 22 / 73
Ann Leitheiser Women B 10 / 49

Battle at Barlow (Sep 28 2008)

Ian Leitheiser Category A 16 / 44
Patrick Wilder Category A 17 / 44
John Bravard Category A 18 / 44
Gant Enderle Category A 28 / 44

Rad Racing GP (Sep 21 2008)

Patrick Wilder Master Men 1/2/3 4 / 37

Hood River Double Cross #2 (Sep 21 2008)

Gant Enderle Sr Men A 13 / 31

Kruger's Kermesse Farm Crit (Sep 14 2008)

Joshua Hutchens Sgl Speed 21 / 23
Patrick Wilder Men A 18 / 25
Nelson Snyder Men A 21 / 25

Pain on the Peak (Sep 13 2008)

Ian Leitheiser Sr Men A 9 / 15

Thrilla Cross Series (Sep 11 2008)

Julie Browning Women 1 / 16

Kruger's Kermesse Farm Crit (Sep 7 2008)

Julie Browning Women A 6 / 9
Hilary Hutchens Women A 9 / 9
Gant Enderle Men A 7 / 33
Ian Leitheiser Men A 15 / 33
Christian Tresser Men A 20 / 33
Patrick Wilder Men A 25 / 33
David Diviney Men A 31 / 33
Joshua Hutchens Sgl Spd 4 / 17

Busiest Racers

in last months
Roger Meier 115
Joe Santos 91
Johnny Vergis 80
Dave Luoma 79
Tim Joslin 72
Greg Adams 69
John Bravard 58
Sean Cook 57
Virginie Calme 56
David Diviney 53
Dan Porter 51
Steven Basden 41
Jesse Luckett 40
Sean Rees 39
Julie Browning 39
Patrick Wilder 39
Joshua Boelter 38
Carrie Hutchison 37
Scott Ballard 35
Webster Wilson 33
Jesse Lea 33
Andrew Loaiza 33
Bob Daugherty 32
Charles Barrett 31
Catherine Diviney 29
Russell Speirn 29
Dan Macnaughton 29
Ian Leitheiser 28
Chauncey Curl 28
Simon Porter 28
Stephan Roberts 26
Jerald Winfrey 26
Josh Kneedler 25
Benjamin Tai 24
Joseph Fricke 23
Daniel Sprouse 22
Josh Cady 22
Steve O'neill 22
Mark Hildebrandt 22
Ed Locke 22
Rick Boston 21
Mark Mcmurtry 20
Ann Leitheiser 19
Bree Edwards 19
Bill Larson 18
Jeffrey Whitaker 18
Julian Roden 17
Loraine Blake 17
Eric Larson 16
Chris Lind 16
Matthew Boelter 15
Brian Petrucci 13
Heather Vanvalkenburg 13
Alexander Clemens 12
Ryan Garrison 12
Chris Thoman 12
Britton Gentry 12
Shelly Boelter 12
Javad Simonsen 11
Julie Kramer 11
Justin Roberts 11
Aaron Even 9
Aric Rist 9
Jeff Ballantine 9
Brian Bowman 8
Brent Harmon 8
Lisa Belair 8
Carter Hanley 8
Heather Winfrey 7
Joshua Kneedler 7
Joel West 7
Drew Tracy 6
Aaron Sander 6
Brent Dombrowski 6
Richard Desmond 5
Eric Roden 5
David Liebert 5
Michael Gallagher 5
Rebecca Bozarth 5
James Medeiros 4
Daniel Porter 4
Camden Morey 4
Grant Folske 4
Neil Gibson 4
Eric Larsen 3
Brent Butler 3
Grayson Szczukowski 3
Tracy Wilder 3
Gabriela O'neill 3
James Bradley 3
John O'neill 3
Christian Tresser 3
Hillary Hutchens 3
Jim Miller 3
Joshua Hutchens 3
Sam Trachtenberg 3
Kristine Rotan 2
Gant Enderle 2
Eva Duncan 2
Sam Clark 2