Log In

Team Overview: Bend Memorial Clinic Total Care Racing Team

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 19 2017)

George Wescott Masters 35+ Category 3 60 / 63

Psycho Cross Series (Nov 29 2015)

Steven Westberg Masters Men 35+ B 4 / 6
Steven Westberg Singlespeed 2 / 4

Psycho Cross Series (Nov 28 2015)

Steven Westberg Masters Men 35+ B 4 / 8
Steven Westberg Singlespeed 2 / 4

OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy (Nov 21 2015)

Steven Westberg Masters 35+ B 26 / 32

Cross Crusade: Portland International Raceway Day Two (Nov 15 2015)

Steven Westberg Masters 35+ B 66 / 96

Cross Crusade: Portland International Raceway Day One (Nov 14 2015)

Steven Westberg Singlespeed 44 / 79
Steven Westberg Masters 35+ B 44 / 91

Cross Crusade: Barton Park (Nov 8 2015)

Steven Westberg Masters 35+ B 49 / 81
Matthew Lasala Masters 35+ B 77 / 81

Corvallis Cross Classic (Nov 7 2015)

Steven Westberg Masters Men B 35+ 1 / 6
Steven Westberg Singlespeed Men 7 / 14

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 1 2015)

Steven Westberg Singlespeed 39 / 53

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 31 2015)

Steven Westberg Singlespeed 66 / 77
Steven Westberg Masters 35+ B 67 / 109
Matthew Lasala Masters 35+ B 95 / 109

Cross Crusade: Cascade Locks (Oct 18 2015)

Steven Westberg Masters 35+ B 64 / 84
Matthew Lasala Masters 35+ B 79 / 84

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 17 2015)

Steven Westberg Masters 35+ B 21 / 35

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 11 2015)

Steven Westberg Masters 35+ B 74 / 96

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 10 2015)

Steven Westberg Singlespeed 46 / 61
Steven Westberg Masters 35+ B 70 / 122
Matthew Lasala Masters 35+ B 112 / 122

Rapha Portland Trophy Cup #6 (Oct 6 2015)

Steven Westberg Singlespeed 24 / 31
Steven Westberg Masters B 35+ 14 / 24

Psycho Cross Series #2 (Oct 4 2015)

Steven Westberg Masters Men B 35+ 1 / 6
Steven Westberg Singlespeed 4 / 5

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 5 (Sep 30 2015)

Eric Birky Masters Men 35+ A 17 / 18
Mark Reinecke Men 50+ 8 / 11

Battle at Barlow (Sep 27 2015)

George Laird Masters Men 50+ 29 / 33
Matthew Lasala Masters Men B 35+ 35 / 40

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 4 (Sep 23 2015)

Mark Reinecke Men 50+ 12 / 12

Ride Hard Finish Thirsty Day Two (Sep 20 2015)

Mark Reindeer Masters Men 50+ 10 / 13
Steven Westberg Singlespeed Men 6 / 8

Ride Hard Finish Thirsty Day One (Sep 19 2015)

Darren Smith Masters B 35+ 4 / 28

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 3 (Sep 16 2015)

Ryn Altman Masters Men B 35+ 28 / 31
Kyle Gorman Masters Men B 35+ 31 / 31

GPRM 2015: Het Meer CX (Sep 12 2015)

Donovan Birky Category A 27 / 38

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 2 (Sep 9 2015)

Kyle Gorman Masters Men B 35+ 30 / 44
Matthew Lasala Masters Men B 35+ 41 / 44

Rapha Portland Trophy Cup #2 (Sep 8 2015)

Steven Westberg Singlespeed 17 / 31
Steven Westberg Masters Men B 35+ 15 / 34

GPRM 2015: DDCX (Sep 5 2015)

Steven Westberg Masters Men 35+ B 54 / 64
Donovan Birky Category A 18 / 33
Steven Westberg Singlespeed 31 / 34

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 1 (Sep 2 2015)

Brandon Gallagher Men B 35+ 21 / 43
Matthew Lasala Men B 35+ 31 / 43
Steven Westberg Men B 35+ 37 / 43
Kyle Gorman Men B 35+ 38 / 43

Winter CX (Nov 30 2014)

Carson Westberg Junior Men 4 / 10

CXLA Weekend Day 2 (Nov 23 2014)

Donovan Birky Men A 8 / 10

Kruger's Crossing CX (Nov 23 2014)

Matthew Lasala Masters 35+ B 37 / 41

CXLA Weekend Day 1 (Nov 22 2014)

Donovan Birky Men A 6 / 12
Donovan Birky Men 15-18 Junior 1 / 9

Cross Crusade: Barton Park (Nov 16 2014)

Donovan Birky Junior Men 15-16 1 / 20
Carson Westberg Junior Men 15-16 10 / 20
Cary Schwarz Masters Women 35+ A 16 / 21

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 9 2014)

Donovan Birky Junior Men 15-16 1 / 16
Carson Westberg Junior Men 15-16 8 / 16
Donovan Birky Junior Men 2 / 64
Carson Westberg Junior Men 21 / 64
Matthew Lasala Masters 35+ B 50 / 96
Mary Angelo Masters Women 35+ A 12 / 30
Susanha Julber Masters Women 35+ A 16 / 30

OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm (Nov 8 2014)

Donovan Birky Junior Men 15-16 1 / 15
Carson Westberg Junior Men 15-16 15 / 15

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 2 2014)

Donovan Birky Junior Men 15-16 1 / 13
Carson Westberg Junior Men 15-16 10 / 13
Matthew Lasala Masters 35+ B 68 / 92
Mary Angelo Masters Women 35+ A 20 / 55
Mary Angelo Masters Women 35+ A 20 / 55
Patricia Strange Masters Women 35+ A 22 / 55
Patricia Strange Masters Women 35+ A 22 / 55
Cary Schwarz Masters Women 35+ A 25 / 55
Cary Schwarz Masters Women 35+ A 25 / 55

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Nov 1 2014)

Donovan Birky Junior Men 15-16 1 / 16
Darren Smith Masters 35+ B 37 / 116
Brandon Gallagher Masters 35+ B 74 / 116
Matthew Lasala Masters 35+ B 76 / 116
Patricia Strange Masters Women 35+ A 22 / 27
Cary Schwarz Masters Women 35+ A 24 / 27
Laura Hagen Masters Women 35+ A 26 / 27

Cross Crusade: WA County Fairgrounds (Oct 26 2014)

Donovan Birky Junior Men 75 / 78
Donovan Birky Junior Men 15-16 21 / 21
Matthew Lasala Masters 35+ B 46 / 111
Kristina Hughes Masters Women 35+ A 13 / 20
Patricia Strange Masters Women 35+ A 16 / 20
Mary Angelo Masters Women 35+ A 18 / 20

Cross Crusade: Heron Lakes (Oct 19 2014)

Donovan Birky Junior Men 15-16 1 / 15
Carson Westberg Junior Men 15-16 13 / 15
Matthew Lasala Masters 35+ B 54 / 133
Whit Bazemore Masters 50+ 73 / 75
Laura Hagen Masters Women 35+ A 12 / 30
Mary Angelo Masters Women 35+ A 17 / 30
Patricia Strange Masters Women 35+ A 22 / 30
Kristina Hughes Masters Women 35+ A 29 / 30
Susanha Julber Masters Women 35+ A 29 / 30

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 12 2014)

Donovan Birky Junior Men 15-16 1 / 17
Matthew Lasala Masters 35+ B 75 / 119
Whit Bazemore Masters 50+ 35 / 74
Susanha Julber Masters Women 35+ A 20 / 26
Patricia Strange Masters Women 35+ A 21 / 26
Mary Angelo Masters Women 35+ A 22 / 26

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 11 2014)

Donovan Birky Junior Men 15-16 1 / 21
Matthew Lasala Masters 35+ B 49 / 120
Brandon Gallagher Masters 35+ B 76 / 120
Mary Angelo Masters Women 35+ A 13 / 30
Patricia Strange Masters Women 35+ A 15 / 30
Susanha Julber Masters Women 35+ A 16 / 30
Laura Hagen Masters Women 35+ A 22 / 30

GPRT: Heiser Farms CX (Oct 4 2014)

Cary Schwarz Masters Women 35+ A 13 / 15
Mary Angelo Masters Women 35+ A 13 / 15

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 5 (Oct 1 2014)

Donovan Birky Men B 1 / 19
Todd Berger Masters Men B 35+ 1 / 33
Matthew Lasala Masters Men B 35+ 7 / 33
Brandon Gallagher Masters Men B 35+ 14 / 33
Eric Birky Masters Men 35+a 18 / 20
Patricia Strange Women A 8 / 8
Cary Schwarz Women 45+ 4 / 8

Battle at Barlow (Sep 28 2014)

Susanha Julber Masters Women 35+ A 8 / 14
Laura Hagen Masters Women 35+ A 10 / 14
Donovan Birky Junior Men 15-16 1 / 9
Whit Bazemore Masters 50+ 23 / 44
Matthew Lasala Masters 35+ B 34 / 50

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 4 (Sep 24 2014)

Donovan Birky Men B 2 / 12
Todd Berger Men B 35+ 4 / 32
Whit Bazemore Men B 35+ 19 / 32
Brandon Gallagher Men B 35+ 24 / 32
Matthew Lasala Men B 35+ 29 / 32
Cary Schwarz Women 45+ 3 / 6

Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Day Two (Sep 21 2014)

Matthew Lasala Masters Men B 35+ 7 / 24
Darren Smith Masters Men B 35+ 8 / 24
Laura Hagen Masters Women 35+ 4 / 10
Mary Angelo Masters Women 35+ 5 / 10
Susanna Julber Masters Women 35+ 6 / 10
Patricia Strange Masters Women 35+ 8 / 10
Cary Schwarz Masters Women 35+ 9 / 10
Whit Bazemore Masters Men 50+ 5 / 20

Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Day One (Sep 20 2014)

Brandon Gallagher Men B 8 / 9
Darren Smith Masters Men B 35+ 7 / 23
Matthew Lasala Masters Men B 35+ 18 / 23
Laura Hagen Masters Women 35+ 3 / 10
Mary Angelo Masters Women 35+ 5 / 10
Patricia Strange Masters Women 35+ 6 / 10
Whit Bazemore Masters Men 50+ 9 / 24

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 3 (Sep 17 2014)

Bazemore Whit Masters Men B 35+ 22 / 38
Gallagher Brandon Masters Men B 35+ 30 / 38
Strange Patricia Women A 4 / 5
Angelo Mary Women A 5 / 5
Chuck Kenlan Men 50+ 7 / 13
Cary Schwarz Women 45+ 3 / 6

Hood River Double Cross Day Two (Sep 14 2014)

Matthew Lasala Masters 35+ B 34 / 41

GPRT: Hood River Double Cross Day One (Sep 13 2014)

Laura Hagen Masters Women 45+ 3 / 8
Patricia Strange Masters Women 35+ A 11 / 12

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 2 (Sep 10 2014)

Donovan Birky Men B 12 / 14
Brandon Gallagher Men B 13 / 14
Patricia Strange Women A 7 / 7
Todd Berger Men B 35+ 4 / 44
Whit Bazemore Men B 35+ 25 / 44

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Dec 8 2013)

Patricia Strange Masters Women 35+ A 10 / 12
Susanna Julber Masters Women 35+ A 12 / 12
Mark Reinecke Master 50+ 22 / 26
Whit Bazemore Master 50+ 26 / 26
Ryan Altman Master 35+ B 18 / 41
Sean Haidet Masters 35+ A 3 / 32

Redmond Golf Cross (Nov 30 2013)

Patricia Strange Masters Women 35+ A 2 / 2
Whit Bazemore Master 50+ 4 / 12
Mark Reinecke Master 50+ 7 / 12
Matthew Lasala Masters 35+ B 9 / 10

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 24 2013)

Matthew Lasala Masters 35+ B 41 / 61

Cross Crusade: Barton Park (Nov 17 2013)

Susanna Julber Masters Women 35+ A 7 / 28
Patricia Strange Masters Women 35+ A 8 / 28
Whit Bazemore Master 50+ 16 / 54
Matthew Lasala Masters 35+ B 67 / 94

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 10 2013)

Patricia Strange Masters Women 35+ A 10 / 27
Kylie Haidet Junior Women 5 / 25
Eric Schusterman Master 50+ 5 / 73
Mark Reinecke Master 50+ 23 / 73
Whit Bazemore Master 50+ 29 / 73
Sean Haidet Masters 35+ A 25 / 81
Matthew Lasala Masters 35+ B 66 / 92

OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 9 2013)

Mark Reinecke Master 50+ 22 / 46
Matthew Lasala Masters 35+ B 44 / 53
Patricia Strange Masters Women 35+ B 1 / 12

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 3 2013)

Sean Haidet Masters 35+ A 14 / 73
Matthew Lasala Masters 35+ B 76 / 110
Cary Schwarz Masters Women 35+ A 15 / 26
Patricia Strange Masters Women 35+ B 1 / 20

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Oct 27 2013)

Cary Schwarz Masters Women 35+ A 14 / 20
Patricia Strange Masters Women 35+ B 3 / 18
Whit Bazemore Master 50+ 16 / 58
Eric Schusterman Master 50+ 17 / 58
Jay Palubeski Master 50+ 24 / 58
Mark Reinecke Master 50+ 27 / 58
Lynda Palubeski Masters Women 45+ 9 / 22
Mark Reinecke Singlespeed 48 / 51
Sean Haidet Masters 35+ A 6 / 61
Eric Birky Masters 35+ A 41 / 61
Todd Berger Masters 35+ B 24 / 87
Ryan Altman Masters 35+ B 57 / 87
Matthew Lasala Masters 35+ B 70 / 87

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 26 2013)

Eric Schusterman Master 50+ 7 / 65
Jay Palubeski Master 50+ 13 / 65
Whit Bazemore Master 50+ 34 / 65
Mark Reinecke Master 50+ 41 / 65
Kylie Haidet Junior Women 13-14 4 / 7
Sean Haidet Masters 35+ A 5 / 77
Eric Birky Masters 35+ A 50 / 77
Todd Berger Masters 35+ B 25 / 110
Matthew Lasala Masters 35+ B 58 / 110
Ryan Altman Masters 35+ B 81 / 110
Brandon Gallagher Masters 35+ B 91 / 110
Lynda Palubeski Masters Women 45+ 11 / 26
Cary Schwarz Masters Women 35+ A 14 / 21
Patricia Strange Masters Women 35+ B 3 / 21

Cross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 20 2013)

Susanna Julber Masters Women 35+ A 7 / 27
Cary Schwarz Masters Women 35+ A 9 / 27
Patricia Strange Masters Women 35+ B 5 / 22
Eric Schusterman Master 50+ 4 / 79
Mark Reinecke Master 50+ 31 / 79
Sean Haidet Masters 35+ A 8 / 94
Matthew Lasala Masters 35+ B 53 / 117

Cross Crusade: Rainier (Oct 13 2013)

Whit Bazemore Master 50+ 23 / 59
Sean Haidet Masters 35+ A 20 / 85

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 6 2013)

Susanna Julber Masters Women 35+ A 7 / 26
Cary Schwarz Masters Women 35+ A 8 / 26
Patricia Strange Masters Women 35+ B 8 / 21
Eric Schusterman Master 50+ 9 / 72
Whit Bazemore Master 50+ 23 / 72
Sean Haidet Masters 35+ A 10 / 98
Eric Schusterman Masters 35+ A 68 / 98
Matthew Lasala Masters 35+ B 74 / 125
Ryan Altman Masters 35+ B 93 / 125

Thrilla Cyclocross Series #4 (Oct 3 2013)

Brandon Gallagher Men B 21 / 28
Jay Palubeski Men B 40+ 5 / 30
Matthew Lasala Men B 40+ 9 / 30
Todd Berger Men B 40+ 10 / 30
Whit Bazemore Men B 40+ 12 / 30
Ryan Altman Men B 40+ 23 / 30
Eric Birky Men A 40+ 7 / 15
Lynda Palubeski Wmn B 40+ 1 / 4
Brenna Lopez-otero Wmn A 3 / 10
Susanna Julber Wmn A 8 / 10
Michelle Cunha Wmn A 9 / 10
Patricia Strange Wmn C 1 / 15

Battle At Barlow (Sep 29 2013)

Mark Reinecke Master 50+ 11 / 31
Whit Bazemore Master 50+ 18 / 31
Sean Haidet Masters 35+ A 6 / 40
Matthew Lasala Masters 35+ B 25 / 56
Susanna Julber Masters Women 35+ A 13 / 17

Future Cross (Sep 22 2013)

Patricia Strange Women C 2 / 3
Matthew Lasala Men B 35+ 10 / 11
Eric Schusterman Men A 35+ 16 / 17
Jay Palubeski Men 50+ 4 / 14
Whit Bazemore Men 50+ 6 / 14
Laura Hagen Women 35+ 3 / 8
Cary Schwarz Women 35+ 8 / 8

Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard (Sep 21 2013)

Cary Schwarz Women 35+ 2 / 4
Ryan Altman Men B 14 / 15
Patricia Strange Women C 2 / 3
Whit Bazemore Men B 35+ 10 / 15
Eric Schusterman Men A 35+ 12 / 14
Mark Reinecke Men 50+ 5 / 16
Jay Palubeski Men 50+ 6 / 16

Hood River Double Cross Day Two (Sep 15 2013)

Cary Schwarz Masters Women 35+ A 14 / 15
Sean Haidet Masters 35+ A 4 / 36
Mark Reinecke Master 50+ 6 / 29
Matthew Lasala Master 35+ B 14 / 38

Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross (Sep 14 2013)

Cary Schwarz Masters Women 35+ A 2 / 10
Sean Haidet Masters 35+ A 4 / 49
Eric Schusterman Master 50+ 4 / 36

Thrilla Cyclocross Series #1 (Sep 12 2013)

Brandon Gallagher Men B 13 / 33
Jay Palubeski Men B 40+ 5 / 33
Matthew Lasala Men B 40+ 15 / 33
Whit Bazemore Men B 40+ 27 / 33
Mark Reinecke Men B 40+ 32 / 33
Eric Schusterman Men A 40+ 6 / 16
Eric Birky Men A 40+ 12 / 16
Chuck Kenyan Men C 50+ 2 / 10
Lynda Palubeski Wmn B 40+ 2 / 6
Mary Angelo Wmn A 4 / 10
Susanna Julber Wmn A 6 / 10
Cary Schwarz Wmn A 7 / 10
Patricia Strange Wmn C 2 / 16

Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race (Sep 7 2013)

Eric Birky Masters 35+ A 31 / 43

GPET: David Douglas CX #1 (Aug 31 2013)

Eric Birky Category B 20 / 31
Eric Birky Masters 35+ B 5 / 61

USGP #8: Deschutes Brewery Cup (Dec 9 2012)

Lance Haidet Men Cat B 4 / 75
Mark Reinecke Master Men 45-99 32 / 51
Matthew Lasala Master Men 45-99 34 / 51
Lance Haidet Junior Men 15-16 3 / 18

USGP #7: Deschutes Brewery Cup (Dec 8 2012)

Mark Reinecke Master Men 45-99 31 / 60
Eric Schusterman Master Men 45-99 37 / 60
Matthew Lasala Master Men 45-99 40 / 60
David Taylor Men Cat B 44 / 76
Ryan Altman Men Cat B 61 / 76
Lance Haidet Junior Men 15-16 1 / 19

Psycho Cross/OBRA Championships (Dec 1 2012)

Sean Haidet MEN MAS 35+, A 10 / 14
Michelle Cunha Women Mas 35+ 4 / 5
Lance Haidet MEN JUNIOR 15-16 1 / 13

Psycho Cross Series (Nov 25 2012)

Ryan Altman MEN MAS 35+, B 9 / 13

Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) (Nov 18 2012)

Brenna Lopez-otero Women A 10 / 34
Eric Schusterman Masters 50+ 13 / 66
Mark Reinecke Masters 50+ 30 / 66
Whit Bazemore Masters 35+ B 88 / 101
Matthew Lasala Masters 35+ B 95 / 101
Sean Haidet Masters 35+ A 16 / 88
Lance Haidet Junior Men 1 / 66
Michelle Cunha Masters Women 35+ A 4 / 17
Cary Schwarz Masters Women 35+ A 12 / 17

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 11 2012)

Lance Haidet Junior Men 1 / 45
Michelle Cunha Masters Women 35+ A 4 / 13

GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 10 2012)

Sean Haidet Masters 35+ A 11 / 34
Lance Haidet Junior Men 1 / 45

Cross Crusade: Barton Park (Nov 4 2012)

Brenna Lopez-otero Women A 9 / 35
Mark Reinecke Masters 50+ 9 / 59
Eric Schusterman Masters 50+ 10 / 59
Darren Smith Masters 35+ B 40 / 92
Whit Bazemore Masters 35+ B 58 / 92
Matthew Lasala Masters 35+ B 61 / 92
Sean Haidet Masters 35+ A 67 / 72
Cary Schwarz Masters Women 35+ B 1 / 18
Lance Haidet Junior Men 1 / 49
Laura Hagen Masters Women 35+ A 8 / 16

Cross Crusade: Deschutes Brewery #2 (Oct 28 2012)

Brenna Lopez-otero Women A 13 / 34
Mark Reinecke Masters 50+ 16 / 59
Jay Palubeski Masters 50+ 18 / 59
Matthew Lasala Masters 35+ B 24 / 81
David Taylor Masters 35+ A 24 / 57
Sean Haidet Masters 35+ A 26 / 57
Cary Schwarz Masters Women 35+ B 5 / 18
Lance Haidet Junior Men 1 / 51
Mark Reinecke Singlespeed 73 / 75
Michelle Cunha Masters Women 35+ A 7 / 21
Laura Hagen Masters Women 35+ A 8 / 21
Mary Ramos Masters Women 35+ A 12 / 21
Susanna Julber Masters Women 45+ 11 / 22

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Oct 27 2012)

Brenna Lopez-otero Women A 10 / 37
Jay Palubeski Masters 50+ 13 / 57
Mark Reinecke Masters 50+ 18 / 57
Matthew Lasala Masters 35+ B 39 / 87
Whit Bazemore Masters 35+ B 56 / 87
Ryan Altman Masters 35+ B 70 / 87
Lance Haidet Category A 33 / 62
Sean Haidet Masters 35+ A 23 / 69
David Taylor Masters 35+ A 27 / 69
George Wescott Masters 35+ A 61 / 69
Cary Schwarz Masters Women 35+ B 3 / 16
Lance Haidet Junior Men 2 / 50
Marshall Greene Category B 3 / 62
Susanna Julber Masters Women 45+ 4 / 20

Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) (Oct 21 2012)

Brenna Lopez-otero Women A 7 / 44
Mark Reinecke Masters 50+ 13 / 72
Eric Schusterman Masters 50+ 71 / 72
Matthew Lasala Masters 35+ B 16 / 128
Sean Haidet Masters 35+ A 27 / 103
Cary Schwarz Masters Women 35+ B 5 / 20
Lance Haidet Junior Men 1 / 59
Mary Ramos Masters Women 35+ A 14 / 20

Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 20 2012)

Lance Haidet Junior Men 2 / 41
Mary Ramos Masters Women 35+ A 1 / 3

Cross Crusade: Rainier (Oct 14 2012)

Brenna Lopez-otero Women A 5 / 40
Eric Schusterman Masters 50+ 2 / 51
Jay Palubeski Masters 50+ 12 / 51
Matthew Lasala Masters 35+ B 57 / 80
Sean Haidet Masters 35+ A 27 / 69
David Taylor Masters 35+ A 30 / 69
Cary Schwarz Masters Women 35+ B 1 / 15
Lance Haidet Junior Men 1 / 43

Psycho Cross Series #2 (Oct 13 2012)

Mary Ramos Women A 1 / 3
Laura Hagen Women A 3 / 3

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 7 2012)

Brenna Lopez-otero Women A 10 / 37
Darren Smith Singlespeed 37 / 100
Matthew Lasala Masters 35+ B 52 / 138
David Taylor Masters 35+ A 37 / 93
George Wescott Masters 35+ A 55 / 93
Cary Schwarz Masters Women 35+ B 6 / 21
Lance Haidet Junior Men 6 / 55
Jay Palubeski Master 50+ 3 / 77
Mark Reinecke Master 50+ 23 / 77
Eric Schusterman Master 50+ 26 / 77
Lance Haidet Category B 1 / 73
Mary Ramos Masters Women 35+ A 20 / 27

GPTB: Heiser Farm CX (Oct 6 2012)

Cary Schwarz Masters Women 35+ B 3 / 8
Eric Schusterman Category B 9 / 15
Lance Haidet Junior Men 2 / 55

Battle at Barlow (Sep 30 2012)

Matthew Lasala Masters 35+ B 18 / 69
Whit Bazemore Masters 35+ B 58 / 69
Lance Haidet Junior Men 1 / 64
Jay Palubeski Master 50+ 3 / 37
Mark Reinecke Master 50+ 13 / 37
Lance Haidet Category B 2 / 46

Redmond Golf Cross (Sep 29 2012)

Laura Hagen Masters Women 35+ 2 / 3
Whit Bazemore Masters 35+ B 8 / 13
Marshall Greene Category A 16 / 19
Ryan Mckean Masters 35+ A 11 / 11
Mark Reinecke Master 50+ 3 / 14

WebCyclery Thrilla Cyclocross Series #2 (Sep 27 2012)

Brenna Lopez-otero Women A 1 / 1
Matt Russell Men A 5 / 16
Marshall Greene Men A 13 / 16
Darren Smith Men B 15 / 21
Ryan Mckean Men A 40+ 5 / 10
Eric Schusterman Men B 40+ 1 / 24
Matthew Lasala Men B 40+ 2 / 24
Mark Reinecke Men B 40+ 6 / 24
Ryan Altman Men B 40+ 7 / 24
Whit Bazemore Men B 40+ 18 / 24

Future Cross (Sep 23 2012)

Smith Darren Singlespeed 3 / 4
Palubeski Jay Men Cat B 3 / 11
Palubeski Jay Masters Men 50+ 1 / 17
Reinecke Mark Masters Men 50+ 16 / 17
Lasala Matthew Men B Masters 35+ 6 / 18
Bazemore Whit Men B Masters 35+ 13 / 18

WebCyclery Thrilla Cyclocross Series #2 (Sep 20 2012)

Ryan Mckean Men A40+ 2 / 7
Sean Haidet Men A40+ 3 / 7
George Wescott Men A40+ 6 / 7
Matthew Lasala Men B40+ 2 / 19
Whit Bazemore Men B40+ 9 / 19
Matt Russell Men A 9 / 15
Lance Haidet Men B 1 / 28

Double Cross Day Two (Sep 16 2012)

Matthew Lasala Master 35+ B 5 / 38
Whit Bozemore Master 35+ B 33 / 38
Ryan Altman Master 35+ B 38 / 38
Lance Haidet Junior Men 15-16 2 / 13
Sean Haidet Masters 35+ A 10 / 33
John Westcock Masters 35+ A 30 / 33
Lance Haidet Category B 1 / 23
Jay Palubeski Master 50+ 2 / 26
Mark Reinecke Master 50+ 9 / 26

GPTB: Double Cross #1 (Sep 15 2012)

Ryan Altman Master 35+ B 15 / 36
John Westcock Masters 35+ A 9 / 30
Jay Palubeski Master 50+ 3 / 30

WebCyclery Thrilla Cyclocross Series #1 (Sep 13 2012)

George Wescott Men A40+ 4 / 9
Reinecke Mark Men B40+ 3 / 27
Matthew Lasala Men B40+ 25 / 27
Ryan Altman Men B40+ 26 / 27
Marshall Greene Men A 12 / 17
Whit Bozemore Men B 17 / 28

Twilight Cyclocross Series #2 (Sep 11 2012)

Eric Schusterman Masters 40+ 3 / 9

GPTB: Het Meer CX Race (Sep 9 2012)

Jay Palubeski Masters 50+ 9 / 23

GPTB #1: David Douglas CX #1 (Sep 1 2012)

Jay Palubeski Master 50+ 8 / 31

USGP of Cyclocross Round #8 (Dec 11 2011)

Heather Clark Women Cat 1/2 18 / 35
Lance Haidet Junior Men 10-14 1 / 17
Anthony Broadman Cat B Men 41 / 69
Ryan Altman Cat B Men 51 / 69
Matthew Lasala Master Men 45+ 34 / 46
Cole Sprague Singlespeed 10 / 34

USGP of Cyclocross (Dec 10 2011)

Heather Clark Women Cat 1/2 18 / 41
Lance Haidet Junior Men 10-14 1 / 20
Ryan Altman Cat B Men 52 / 63
Matthew Lasala Master Men 45+ 43 / 57

Psycho Cross (Nov 27 2011)

Heather Clark Women A 1 / 2

GPMC: OBRA CX Champs/Psycho (Nov 19 2011)

Taylor David Clydesdale 2 / 18
Matthew Lasala Clydesdale 15 / 18
Ryan Altman Masters 35+ B 9 / 14
Mark Reineck Masters 35+ B 14 / 14
Sean Haidet Masters 35+ A 17 / 17
Lance Haidet Juniors Men 13-14 2 / 12
Heather Clark Women A 2 / 13
Brenna Lopez-otero Women A 4 / 13

Cross Crusade #8 (Nov 13 2011)

Heather Clark Women A 2 / 30
Todd Sprague Masters 35+ B 32 / 108
Matt Russell Category A 8 / 72
Cole Sprague Category A 68 / 72
Sean Haidet Masters 35+ A 23 / 69
Matt Engel Masters 35+ A 43 / 69
Cary Schwarz Masters Women 35+ B 11 / 29
Matthew Lasala Clydesdale 42 / 58
Lance Haidet Junior Men 2 / 44

CrossAflixion Cup (Nov 12 2011)

Brenna Lopez-otero Women A 1 / 6
Heather Clark Women A 6 / 6
Darren Smith Masters 35+ B 5 / 23
Ryan Altman Masters 35+ B 18 / 23
Matthew Lasala Masters 35+ B 21 / 23
Alex Yount Junior Men 5 / 11

Cross Crusade #7 (Nov 6 2011)

Heather Clark Women A 4 / 28
Todd Sprague Masters 35+ B 27 / 87
Matt Russell Category A 11 / 60
Cole Sprague Category A 29 / 60
Sean Haidet Masters 35+ A 24 / 48
Doug Laplaca Masters 35+ A 37 / 48
Matt Engel Masters 35+ A 39 / 48
Cary Schwarz Masters Women 35+ B 3 / 24
David Taylor Clydesdale 3 / 48
Matthew Lasala Clydesdale 8 / 48
Alex Yount Junior Men 38 / 73
Lance Haidet Junior Men 73 / 73
Anthony Broadman Category B 17 / 59
Ina Mclean Masters Women 35+ A 9 / 24
Laura Hagen Masters Women 35+ A 12 / 24

GPMC: Apple Core Cross (Nov 5 2011)

Doug Laplaca Masters 35+ A 5 / 18

Cross Crusade #6 (Oct 30 2011)

Heather Clark Women A 2 / 30
Brenna Lopez-otero Women A 7 / 30
Matt Russell Category A 14 / 59
Colin Dunlap Category A 49 / 59
Matt Engel Masters 35+ A 25 / 58
Sean Haidet Masters 35+ A 26 / 58
Cary Schwarz Masters Women 35+ B 32 / 32
David Taylor Clydesdale 1 / 31
Matthew Lasala Clydesdale 16 / 31
Lance Haidet Junior Men 1 / 34
Anthony Broadman Category B 7 / 67
Laura Hagen Masters Women 35+ A 13 / 27
Mary Ramos Masters Women 35+ A 25 / 27
Susanna Julber Masters Women 35+ A 27 / 27

Cross Crusade #5 (Oct 29 2011)

Heather Clark Women A 2 / 34
Brenna Lopez-otero Women A 7 / 34
Lance Haidet Junior Men 13-14 1 / 15
Matt Russell Category A 12 / 75
Kyle Wuepper Masters 35+ A 17 / 78
Sean Haidet Masters 35+ A 27 / 78
Matt Engel Masters 35+ A 34 / 78
Doug Laplaca Masters 35+ A 77 / 78
David Taylor Clydesdale 1 / 39
Matthew Lasala Clydesdale 15 / 39
Cary Schwarz Masters Women 35+ B 8 / 37
Ina Mclean Masters Women 35+ A 6 / 30
Mary Ramos Masters Women 35+ A 21 / 30
Susanna Julber Masters Women 35+ A 25 / 30
Laura Hagen Masters Women 35+ A 29 / 30
Anthony Broadman Category B 17 / 86
Darren Smith Category B 31 / 86

Cross Crusade #4 (Oct 23 2011)

Heather Clark Women A 3 / 22
David Taylor Masters 35+ B 1 / 111
Darren Smith Masters 35+ B 14 / 111
Todd Sprague Masters 35+ B 38 / 111
Matt Russell Category A 14 / 64
Cole Sprague Category A 53 / 64
Kyle Wuepper Masters 35+ A 15 / 67
Cary Schwarz Masters Women 35+ B 11 / 28
Matthew Lasala Clydesdale 41 / 66
David Taylor Clydesdale 66 / 66

Psycho Cross (Oct 22 2011)

Sean Haidet Men B 1 / 7
Lance Haidet Men Jr 13-14 3 / 10
Ina Mclean Women Mas 35+ 2 / 7

Cross at the College (Oct 20 2011)

Laura Hagen B Race 5 / 6

Cross Crusade #3 (Oct 16 2011)

Heather Clark Women A 4 / 30
Todd Sprague Masters 35+ B 47 / 119
Matt Russell Category A 13 / 80
Cole Sprague Category A 56 / 80
Matt Engel Masters 35+ A 30 / 78
Sean Haidet Masters 35+ A 38 / 78
David Taylor Clydesdale 1 / 73
Matthew Lasala Clydesdale 4 / 73
Lance Haidet Junior Men 7 / 59
Anthony Broadman Category B 30 / 93
Ina Mclean Masters Women 35+ A 7 / 23
Mary Ramos Masters Women 35+ A 21 / 23

Cross at the College (Oct 13 2011)

Laura Hagen B Race 2 / 3

Blind Date #3 (Oct 12 2011)

Cole Sprague Men A 7 / 11

CrossAflixion Cup (Oct 9 2011)

Matt Russell Category A Men 2 / 8
Darren Smith Masters 35+ B 7 / 26
Matthew Lasala Masters 35+ B 19 / 26
Ina Mclean Masters 35+ A 3 / 9
Laura Hagen Masters 35+ A 5 / 9

Cross Crusade #2 (Oct 9 2011)

Todd Sprague Masters 35+ B 25 / 89
David Taylor Masters 35+ B 77 / 89
Cole Sprague Category A 43 / 60
Matt Engel Masters 35+ A 34 / 61
Sean Rogers Masters 35+ A 42 / 61
Mary Ramos Masters Women 35+ B 1 / 23
David Taylor Clydesdale 1 / 52
Susanna Julber Masters Women 35+ A 13 / 15

GPMC: Heiser CX (Oct 8 2011)

Kyle Wuepper Masters 35+ A 3 / 27
Sean Rogers Masters 35+ A 19 / 27
Ina Mclean Masters Women 35+ A 2 / 5

Blind Date #2 (Oct 5 2011)

Cole Sprague Men A 11 / 11

Cross Crusade #1 (Oct 2 2011)

Heather Clark Women A 4 / 25
Brenna Lopez-otero Women A 5 / 25
Darren Smith Masters 35+ B 8 / 137
Todd Sprague Masters 35+ B 12 / 137
Cole Sprague Category A 61 / 81
Matt Engel Masters 35+ A 28 / 84
Doug Laplaca Masters 35+ A 30 / 84
Sean Haidet Masters 35+ A 38 / 84
Mary Ramos Masters Women 35+ B 3 / 34
Cary Schwarz Masters Women 35+ B 29 / 34
David Taylor Clydesdale 2 / 71
Matthew Lasala Clydesdale 10 / 71
Lance Haidet Junior Men 2 / 44
Cary Schwartz Masters Women 45+ 13 / 24

Canby Cross-Word Cyclocross Challenge (Oct 1 2011)

Ina Mclean Masters Women 45+ 1 / 3

Webcyclery Thrilla Cross Series (Sep 29 2011)

Lance Haidet Juniors 2 / 10
Darren Smith Men B 13 / 24
Laura Hagen Women B 1 / 12
Mary Ramos Women B 5 / 12
Kyle Wuepper Men A 14 / 17
David Taylor Men B 40+ 1 / 20
Todd Sprague Men B 40+ 8 / 20
Matthew Lasala Men B 40+ 19 / 20

Blind Date #1 (Sep 28 2011)

Cole Sprague Men A 24 / 24

Hutch's Cyclocross #4 (Sep 27 2011)

Ina Mclean Women Masters 2 / 4

Battle at Barlow (Sep 24 2011)

Heather Clark Women A 2 / 12
Cole Sprague Category A 28 / 43
Doug Laplaca Masters 35+ A 16 / 36
Matthew Lasala Clydesdale 3 / 34
Laura Hagen Masters Women 35+ A 7 / 13
Ina Mclean Masters Women 45+ 2 / 12
Cary Schwartz Masters Women 45+ 4 / 12

CrossAflixion Cup (Sep 24 2011)

Mary Ramos Masters Women 35+ B 3 / 8
Brenna Lopez-otero Women A 2 / 4
Heather Clark Women A 4 / 4
Darren Smith Masters 35+ B 8 / 23
Matthew Lasala Masters 35+ B 20 / 23
Matt Engel Masters 35+ A 8 / 12
Anthony Broadman Category B 2 / 10

Webcyclery Thrilla Cross Series (Sep 22 2011)

Wuepper Kyle Men A 16 / 19
Smith Darren Men B 10 / 32
Hagen Laura Women B 2 / 8
Lopez-otero Brenna Women A 1 / 4
Oppenheimer Karen Women A 3 / 4
Engel Matt Men A 40+ 3 / 13
Rogers Sean Men A 40+ 8 / 13
Taylor David Men B 40+ 1 / 22
Sprague Todd Men B 40+ 5 / 22

Hutch's Cyclocross (Sep 20 2011)

Ina Mclean Women Mas 1 / 6
Cary Schwarz Women Mas 3 / 6

Hood River Double Cross Day Two (Sep 18 2011)

Heather Clark Women A 1 / 9
Todd Sprague Masters 35+ B 12 / 45
Sean Haidet Masters 35+ A 13 / 32
Matt Engel Masters 35+ A 16 / 32
Matthew Lasala Clydesdale 3 / 25
Laura Hagen Masters Women 35+ A 13 / 17
Javier Colton Jr Men 5 / 42
Alex Yount Jr Men 23 / 42
Ida Mclean Masters Women 45+ 1 / 8
Cary Schwartz Masters Women 45+ 5 / 8

GPMC: Hood River Double Cross (Sep 17 2011)

Heather Clark Women A 1 / 9
Todd Sprague Masters 35+ B 18 / 48
Cole Sprague Category A 18 / 20
Sean Haider Masters 35+ A 9 / 26
Matthew Lasala Clydesdale 4 / 17
Anthony Broadman Category B 7 / 25
Ida Mclean Masters Women 45+ 1 / 10
Cary Schwartz Masters Women 45+ 3 / 10

Webcyclery Thrilla Cross Series (Sep 15 2011)

Lance Haidet Juniors 2 / 15
Darren Smith Men B 8 / 35
Laura Hagen Women B 3 / 15
Kyle Wuepper Men A 10 / 20
Doug Laplaca Men A 15 / 20
Sean Haidet Men A 40+ 4 / 11
Matt Engel Men A 40+ 6 / 11
David Taylor Men B 40+ 3 / 26

Hutch's Cyclocross (Sep 13 2011)

Ina Mclean Women Masters 1 / 4

Pain and Suffer'n CX (Sep 11 2011)

Cole Sprague Category A 17 / 18

Psycho Cross (Sep 10 2011)

Cary Schwarz Women B 3 / 3
Ina Mclean Women Masters 45+ 4 / 4

Webcyclery Thrilla Cross Series (Sep 8 2011)

Lance Haidet Juniors 1 / 12
Darren Smith Men B 6 / 36
Sean Kiger Men B 24 / 36
Laura Hagen Women B 1 / 15
Mary Ramos Women B 3 / 15
Cary Schwarz Women B 4 / 15
Kyle Wuepper Men A 18 / 22
Sean Haidet Men A 40+ 10 / 11
Matthew Lasala Men B 40+ 11 / 18
Heather Clark Women A 2 / 5
Brenna Lopez-otero Women A 5 / 5

Crossaflixion Cup (Nov 27 2010)

Lopez-otero Brenna Women A 2 / 4
Taylor David Men Master B 35+ 3 / 23
Reinecke Mark Men Master B 35+ 4 / 23
Smith Darren Men Master B 35+ 12 / 23
Lasala Matthew Men Master B 35+ 16 / 23
Kiger Sean Men Master B 35+ 18 / 23
Reinecke Mark Singlespeed 8 / 10
Lein Marvin Beginner Men 4 / 5

OBRA CCX Championship (Nov 20 2010)

Matt Engel Masters 35+ B 3 / 37
Sean Haidet Masters 35+ A 21 / 30
Cole Sprague Junior Men 17-18 2 / 20
Brenna Lopez-otero Masters Women 35+ A 1 / 19
Susanna Julber Masters Women 35+ A 17 / 19
Heather Clark Women A 6 / 13
David Taylor Clydesdale 2 / 22
Matthew Lasala Clydesdale 12 / 22
Todd Sprague Masters 35+ C 1 / 34

Cross Crusade: Barton Park (Nov 14 2010)

Matt Engel Masters 35+ B 1 / 95
Mark Reinecke Masters 35+ B 31 / 95
Todd Sprague Masters 35+ C 6 / 154
Sean Haidet Masters 35+ A 29 / 46
Lance Haidet Junior Men 23 / 35
David Taylor Clydesdale 5 / 56
Matthew Lasala Clydesdale 11 / 56
Brenna Lopez-otero Women A 4 / 22
Heather Clark Women A 7 / 22
Karen Oppenheimer Women A 20 / 22

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 7 2010)

Matt Engel Masters 35+ B 7 / 100
Todd Sprague Masters 35+ C 9 / 178
Sean Haidet Masters 35+ A 25 / 52
David Taylor Clydesdale 1 / 63
Heather Clark Women A 4 / 21
Brenna Lopez-otero Women A 5 / 21
Karen Oppenheimer Women A 18 / 21
Susanna Julber Masters Women 35+ A 16 / 19

Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Day Two (Oct 31 2010)

Matt Engel Masters 35+ B 16 / 60
Susanna Julber Masters 35+ C 55 / 81
Todd Sprague Masters 35+ C 78 / 81
David Taylor Clydesdale 1 / 34
Matthew Lasala Clydesdale 21 / 34
Karen Oppenheimer Women A 13 / 16
Heather Clark Women A 15 / 16

Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds (Oct 30 2010)

Matt Engel Masters 35+ B 6 / 69
Todd Sprague Masters 35+ C 6 / 78
Susanna Julber Masters Women 35+ B 2 / 23
David Taylor Clydesdale 1 / 36
Matthew Lasala Clydesdale 12 / 36
Heather Clark Women A 6 / 20
Karen Oppenheimer Women A 19 / 20

Cross Crusade: Portland International Raceway (Oct 24 2010)

Matt Engel Masters 35+ B 2 / 107
Mark Reinecke Masters 35+ B 30 / 107
Todd Sprague Masters 35+ C 22 / 203
Cary Steinman Masters Women 35+ B 8 / 24
David Taylor Clydesdale 5 / 60
Matthew Lasala Clydesdale 6 / 60
Heather Clark Women A 5 / 18
Karen Oppenheimer Women A 18 / 18

Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center (Oct 17 2010)

Lance Haidet Junior Men 6 / 29
Sean Haidet Masters 35+ A 28 / 57
Todd Sprague Master 35+ C 22 / 177
Matthew Lasala Clydesdale 10 / 43
Matt Engel Master 35+ B 7 / 97
Brenna Lopez-otero Women A 4 / 19
Karen Oppenheimer Women A 15 / 19
Heather Clark Women A 16 / 19
Susanna Julber Masters Women 35+ B 1 / 29

Ninkrossi CX (Oct 16 2010)

Karen Oppenheimer Women A 2 / 4

Cross Crusade: Rainier High School (Oct 10 2010)

Matt Engel Masters 35+ B 16 / 93
Todd Sprague Masters 35+ C 17 / 149
Susanna Julber Masters Women 35+ B 4 / 18
Matthew Lasala Clydesdale 10 / 54
Heather Clark Women A 10 / 22
Karen Oppenheimer Women A 17 / 22

Cross Crusade: Alpenrose Dairy (Oct 3 2010)

Matt Engel Masters 35+ B 11 / 131
Mark Reinecke Masters 35+ B 69 / 131
Doug Laplaca Masters 35+ B 125 / 131
Todd Sprague Masters 35+ C 21 / 212
Doug Laplaca Masters 35+ A 66 / 71
Susanna Julber Masters Women 35+ B 19 / 32
Matthew Lasala Clydesdale 3 / 65
Heather Clark Women A 10 / 27
Karen Oppenheimer Women A 19 / 27
Brenna Lopez-otero Women A 26 / 27

WebCyclery Thrilla CX Series (Sep 30 2010)

Kyle Wuepper Men A 12 / 29
Sean Haidet Men A 23 / 29
Darren Smith Men B 24 / 31
Brenna Lopez-otero Women 2 / 16
Becky Bjork Women 3 / 16
Heather Clark Women 4 / 16
Karen Oppenheimer Women 6 / 16
Sean Rogers Men 40+ 3 / 43
Richard Albrow Men 40+ 6 / 43
Matthew Lasala Men 40+ 24 / 43
Mark Reinecke Men 40+ 39 / 43
Cole Sprague Junior/HS 1 / 12
Lance Haidet Junior/HS 2 / 12

Battle at Barlow (Sep 26 2010)

Brenda Lopez-otero Cat A Women 3 / 10
Matthew Lasala Clydesdale 1 / 23
Doug Laplaca Master 35+ B 13 / 73
Matt Engel Master 35+ B 17 / 73
Mark Reinecke Master 35+ B 20 / 73
Ina Mclean Masters Women 45+ B 1 / 9

MFG #2 -Rad Racing GP (Sep 19 2010)

Kyle Wuepper Cat 1/2 Master Men 35+ 42 / 44

Hood River Double Cross Day Two (Sep 19 2010)

Ina Mclean Masters Women 45+ 1 / 12

Hood River Double Cross Day One (Sep 18 2010)

Todd Sprague Masters 35+ C 39 / 40
Ina Mclean Masters Women 45+ 1 / 8

WebCyclery Thrilla CX Series (Sep 16 2010)

Sean Haidet Men A 18 / 22
Sean Kiger Men B 19 / 39
Brenna Lopez-otero Women 1 / 22
Karen Oppenheimer Women 3 / 22
Taylor Leech Women 6 / 22
Susanna Julber Women 10 / 22
Mary Ramos Women 11 / 22
Cary Steinman Women Beginner 3 / 12
Dara Gaskin Women Beginner 10 / 12
Sean Rogers Men 40+ 4 / 47
Richard Albrow Men 40+ 5 / 47
Matt Engel Men 40+ 6 / 47
Todd Sprague Men 40+ 15 / 47
Mark Reinecke Men 40+ 18 / 47
Steve Wursta Men 40+ 40 / 47
Marvin Lein Men 40+ 42 / 47
Cole Sprague Junior/HS 1 / 7

Hutch's Twilight CCX Series #2 (Sep 14 2010)

Ina Mclean Women Masters 1 / 2

Pain+Suffer'n (Sep 12 2010)

Ina Mclean Masters Women 45+ 1 / 3
Cole Sprague Junior Men 1 / 12
Matthew Lasala Clydesdale 2 / 10
Todd Sprague Master Men 35+ 11 / 52

WebCyclery Thrilla CX Series #2 (Sep 9 2010)

Kiger Sean Men B 19 / 41
Lopez-otero Brenna Women 2 / 23
Clark Heather Women 3 / 23
Bjork Becky Women 4 / 23
Oppenheimer Karen Women 5 / 23
Albrow Lynn Women 13 / 23
Julber Susanna Women 14 / 23
Sprague Cole Junior/HS 1 / 10
Haidet Lance Junior/HS 3 / 10
Engel Matt Men 40+ 9 / 54
Albrow Richard Men 40+ 10 / 54
Rogers Sean Men 40+ 11 / 54
Lasala Matthew Men 40+ 17 / 54
Reinecke Mark Men 40+ 18 / 54
Sprague Todd Men 40+ 28 / 54
Wuepper Kyle Men A 17 / 29
Haidet Sean Men A 28 / 29

WebCyclery Thrilla CX Series #1 (Sep 2 2010)

Wuepper Kyle Men B 2 / 48
Kiger Sean Men B 24 / 48
Oppenheimer Karen Women 1 / 16
Sprague Cole Junior/HS 1 / 5
Rogers Sean Men 40+ 9 / 52
Reinecke Mark Men 40+ 11 / 52
Albrow Richard Men 40+ 13 / 52
Lasala Matthew Men 40+ 22 / 52
Sprague Todd Men 40+ 34 / 52
Wursta Steven Men 40+ 41 / 52
Gaskin Dara Women Beginner 9 / 9
Haidet Sean Men A 20 / 28

Busiest Racers

in last months
Matthew Lasala 79
Lance Haidet 38
Sean Haidet 38
Cary Schwarz 36
Mark Reinecke 33
Steven Westberg 29
Whit Bazemore 27
Heather Clark 27
Patricia Strange 26
Brenna Lopez-otero 23
Laura Hagen 23
David Taylor 22
Matt Engel 21
Susanna Julber 21
Todd Sprague 21
Donovan Birky 20
Eric Schusterman 19
Ryan Altman 17
Cole Sprague 17
Darren Smith 17
Ina Mclean 17
Jay Palubeski 15
Mary Ramos 14
Mary Angelo 11
Karen Oppenheimer 11
Brandon Gallagher 10
Matt Russell 9
Eric Birky 9
Doug Laplaca 9
Kyle Wuepper 8
Anthony Broadman 7
Carson Westberg 7
Todd Berger 6
Reinecke Mark 6
Michelle Cunha 5
Susanha Julber 5
George Wescott 5
Lasala Matthew 4
Sean Rogers 4
Lynda Palubeski 4
Cary Schwartz 4
Marshall Greene 4
Alex Yount 3
Ryan Mckean 3
Kyle Gorman 3
Taylor David 3
Lopez-otero Brenna 3
Oppenheimer Karen 3
Sprague Todd 3
Wuepper Kyle 3
Kiger Sean 3
Smith Darren 3
Rogers Sean 3
Engel Matt 2
Sean Kiger 2
Sprague Cole 2
Palubeski Jay 2
Cary Steinman 2
Haidet Sean 2
Albrow Richard 2
Richard Albrow 2
Ida Mclean 2
Bazemore Whit 2
Kristina Hughes 2
Whit Bozemore 2
John Westcock 2
Kylie Haidet 2
Mark Reindeer 1
Ryn Altman 1
George Laird 1
Angelo Mary 1
Chuck Kenlan 1
Chuck Kenyan 1
Strange Patricia 1
Gallagher Brandon 1
Mark Reineck 1
Sean Haider 1
Lein Marvin 1
Taylor Leech 1
Marvin Lein 1
Brenda Lopez-otero 1
Javier Colton 1
Haidet Lance 1
Julber Susanna 1
Albrow Lynn 1
Bjork Becky 1
Clark Heather 1
Wursta Steven 1
Becky Bjork 1
Gaskin Dara 1
Dara Gaskin 1
Colin Dunlap 1
Hagen Laura 1
Steve Wursta 1