Log In

Team Overview: Athletes Lounge Cycling Team

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

OBRA State Champs at Corn Cross (Nov 19 2016)

Sara Schmitt Women 1/2 4 / 7
Julie Russell Singlespeed Women 5 / 20
Don Moote Singlespeed 38 / 51
Kevin Claggett Men 5 14 / 30
Sean Wallace Men 4 8 / 20
Tim Valenti Men 4 20 / 20
Ben Iwasa Men 2/3 23 / 36
Jonathon Hinkle Men 2/3 25 / 36
Susan Moote Masters Women 50+ 7 / 10
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 11 / 42
Doug Malnati Masters 35+ 4 29 / 49
Kyle Gunsul Masters 35+ 4 47 / 49
Nikolas Heagy Clydesdale 5 / 15

River City Bicycles Cyclocross Crusade #8 (Nov 13 2016)

Anne Davis usher Women 1/2 5 / 20
Sara Schmitt Women 1/2 16 / 20
Elizabeth Gardiner Singlespeed Women 14 / 26
Joel Sherman Masters 35+ 4 21 / 86
Tom Kretz Masters 35+ 4 56 / 86
Julie Russell Women 3 1 / 12
Nikolas Heagy Clydesdale 8 / 32
Ben Conte Clydesdale 24 / 32
Sean Wallace Men 4 9 / 41
Kevin Claggett Men 5 24 / 59
Scott Graves Men 5 51 / 59
Josh Sutton Men 2/3 27 / 64
Jeff Chochon Men 2/3 46 / 64
Andrew Nelson Men 2/3 54 / 64
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 10 / 74
Greg Dufour Masters 35+ Category 3 49 / 74
Alex Dombroski Masters 35+ Category 3 55 / 74

Corvallis Cross Classic (Nov 12 2016)

Kevin Le Category 5 Men 3 / 22
Lindsay Jackson Singlespeed Women 4 / 14
Andrew Marchington Category 2/3 Men 11 / 18
Tim Valenti Category 4 Men 10 / 19
Kevin Le Category 4 Men 13 / 19

River City Bicycles Cyclocross Crusade #7 (Nov 6 2016)

Anne Davis usher Women 1/2 4 / 15
Sara Schmitt Women 1/2 13 / 15
Elizabeth Gardiner Singlespeed Women 21 / 36
Greg Dufour Masters 35+ 4 1 / 118
Alex Dombroski Masters 35+ 4 7 / 118
Doug Malnati Masters 35+ 4 25 / 118
Joel Sherman Masters 35+ 4 32 / 118
Charlie Goldston Masters 35+ 4 56 / 118
Julie Russell Women 3 1 / 17
Sean Wallace Men 4 5 / 56
Andrew Usher Men 4 16 / 56
Tim Valenti Men 4 29 / 56
Stephen Zadrozny Men 4 49 / 56
Kevin Claggett Men 5 40 / 79
Scott Graves Men 5 56 / 79
Morgan Spriggs Men 5 70 / 79
Susan Moote Masters Women 50+ 8 / 12
Don Moote Singlespeed 74 / 113
Susan Moote Singlespeed 94 / 113
Josh Sutton Men 2/3 44 / 84
Andrew Marchington Men 2/3 53 / 84
Andrew Nelson Men 2/3 54 / 84
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 15 / 85

Peddlers at Edgefield (Nov 5 2016)

Greg Dufour Masters 35+ 4 1 / 23
Scott Graves Men 5 12 / 17
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 2 / 20

River City Bicycles Cyclocross Crusade #6 (Oct 30 2016)

Anne Davis usher Women 1/2 3 / 17
Sara Schmitt Women 1/2 10 / 17
Annick Chalier Singlespeed Women 19 / 27
Dan Litwora Masters 35+ 4 20 / 81
Greg Dufour Masters 35+ 4 23 / 81
Alex Dombroski Masters 35+ 4 45 / 81
Peter Casey Masters 35+ 4 48 / 81
Doug Malnati Masters 35+ 4 64 / 81
Laura Davies Masters Women 35+ 3 19 / 21
Julie Russell Women 3 6 / 20
Ben Conte Clydesdale 11 / 20
Zach Wiens Clydesdale 17 / 20
Christopher Ramsey Masters 35+ 1/2 35 / 37
Dan Litwora Men 4 25 / 40
Kevin Claggett Men 5 34 / 62
Savyasaachi Keshava murthy Men 5 51 / 62
Jonathon Hinkle Men 2/3 45 / 73
Andrew Nelson Men 2/3 49 / 73
Andrew Marchington Men 2/3 61 / 73
Josh Sutton Men 2/3 62 / 73
Christopher Ramsey Men 2/3 65 / 73
Stephan Morris Men 2/3 69 / 73

Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 29 2016)

Tim Valenti Men 4 6 / 15
Morgan Spriggs Men 5 19 / 26
Nikolas Heagy Clydesdale 2 / 11
Joel Sherman Masters 35+ 4 7 / 24
Kyle Gunsul Masters 35+ 4 22 / 24
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 10 / 17

River City Bicycles Cyclocross Crusade #5 (Oct 29 2016)

Anne Davis usher Women 1/2 4 / 17
Sara Schmitt Women 1/2 14 / 17
Annick Chalier Women 1/2 17 / 17
Alana Mcdonough Women 4 33 / 42
Alex Dombroski Masters 35+ 4 8 / 99
Dufour Greg Masters 35+ 4 10 / 99
Doug Malnati Masters 35+ 4 30 / 99
Charlie Goldston Masters 35+ 4 61 / 99
Peter Casey Masters 35+ 4 66 / 99
Laura Davies Masters Women 35+ 3 18 / 21
Julie Russell Women 3 21 / 24
Ben Conte Clydesdale 15 / 31
Jeb Hendrix Clydesdale 24 / 31
Zach Wiens Clydesdale 25 / 31
Christopher Ramsey Masters 35+ 1/2 30 / 51
Sean Wallace Men 4 8 / 45
Savyasaachi Keshava murthy Men 5 56 / 71
Greg Dufour Singlespeed 77 / 87
Andrew Nelson Men 2/3 11 / 84
Christopher Ramsey Men 2/3 46 / 84
Jonathon Hinkle Men 2/3 48 / 84
Andrew Marchington Men 2/3 59 / 84
Josh Sutton Men 2/3 61 / 84
Stephan Morris Men 2/3 79 / 84

Washougal CX (Oct 23 2016)

Emily Alcott Women 4 6 / 6
Alex Dombroski Masters 35+ 4 15 / 30
Tim Valenti Men 4 4 / 7
Morgan Spriggs Men 5 20 / 20
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 7 / 17

CrossWord CX Challenge (Oct 22 2016)

Whitney Dawson Women 5 4 / 6
Greg Dufour Masters 35+ 4 1 / 52
Doug Malnati Masters 35+ 4 6 / 52
Charlie Goldston Masters 35+ 4 28 / 52
Nikolas Heagy Clydesdale 3 / 11
Ben Conte Clydesdale 6 / 11
Annick Chalier Singlespeed Women 3 / 12
Sean Wallace Men 4 6 / 19
Tim Valenti Men 4 7 / 19
Kevin Claggett Men 5 12 / 35
Scott Graves Men 5 27 / 35
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 19 / 45

River City Bicycles Cyclocross Crusade #4 (Oct 16 2016)

Sara Schmitt Women 1/2 6 / 10
Elizabeth Gardiner Singlespeed Women 9 / 18
Emily Alcott Women 4 24 / 27
Alex Dombroski Masters 35+ 4 7 / 63
Joel Sherman Masters 35+ 4 22 / 63
Julie Russell Women 3 13 / 13
Nikolas Heagy Clydesdale 10 / 30
Ben Conte Clydesdale 27 / 30
Jeb Hendrix Clydesdale 30 / 30
Sean Wallace Men 4 10 / 25
Jonathon Hinkle Men 2/3 29 / 53
Jeff Chochon Men 2/3 31 / 53
Andrew Marchington Men 2/3 50 / 53
Josh Sutton Men 2/3 52 / 53
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 27 / 53

River City Bicycles Cyclocross Crusade #3 (Oct 15 2016)

Anne Davis usher Women 1/2 2 / 19
Sara Schmitt Women 1/2 9 / 19
Elizabeth Gardiner Singlespeed Women 12 / 23
Alana Mcdonough Women 4 19 / 25
Alex Dombroski Masters 35+ 4 10 / 67
Doug Malnati Masters 35+ 4 31 / 67
Julie Russell Women 3 2 / 8
Jeb Hendrix Clydesdale 29 / 31
Christopher Ramsey Masters 35+ 1/2 28 / 37
Andrew Usher Men 4 9 / 37
Sean Wallace Men 4 16 / 37
Tim Valenti Men 4 23 / 37
Stephan Morris Men 2/3 42 / 56
Andrew Marchington Men 2/3 50 / 56
Andrew Nelson Men 2/3 53 / 56
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 31 / 57

River City Bicycles Cyclocross Crusade #2 (Oct 9 2016)

Anne Davis usher Women 1/2 8 / 16
Sara Schmitt Women 1/2 9 / 16
Elizabeth Gardiner Singlespeed Women 7 / 25
Alana Mcdonough Women 4 11 / 28
Josh Sutton Masters 35+ 4 2 / 111
Alex Dombroski Masters 35+ 4 22 / 111
Joel Sherman Masters 35+ 4 50 / 111
Kyle Gunsul Masters 35+ 4 95 / 111
Andrew Nelson Men 2/3 51 / 77
Julie Russell Women 3 3 / 13
Nikolas Heagy Clydesdale 4 / 29
Ben Conte Clydesdale 22 / 29
Jeb Hendrix Clydesdale 26 / 29
Laura Davies Masters Women 35+ 3 8 / 14
Andrew Usher Men 4 7 / 54
Scott Graves Men 4 51 / 54
Matt Taini Men 5 24 / 53
Savyasaachi Keshava murthy Men 5 31 / 53
Erik Fabrizius Singlespeed 24 / 79
Kyle Gunsul Singlespeed 74 / 79
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 21 / 77

River City Bicycles Cyclocross Crusade #1 (Oct 8 2016)

Anne Davis usher Women 1/2 2 / 19
Christopher Bagg Men 1/2 33 / 45
Elizabeth Gardiner Singlespeed Women 5 / 28
Josh Sutton Masters 35+ 4 6 / 99
Alex Dombroski Masters 35+ 4 8 / 99
Charlie Goldston Masters 35+ 4 85 / 99
Laura Davies Masters Women 35+ 3 19 / 21
Julie Russell Women 3 4 / 16
Ben Conte Clydesdale 29 / 48
Jeb Hendrix Clydesdale 40 / 48
Christopher Ramsey Masters 35+ 1/2 35 / 63
Tim Valenti Men 4 20 / 63
Matt Taini Men 5 33 / 69
Savyasaachi Keshava murthy Men 5 64 / 69
Susan Moote Masters Women 50+ 9 / 18
Ben Iwasa Singlespeed 40 / 93
Don Moote Singlespeed 87 / 93
Andrew Marchington Men 2/3 72 / 83
Andrew Nelson Men 2/3 78 / 83
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 27 / 85

Blind Date at the Dairy (Oct 5 2016)

Ben Iwasa Men 2/3 5 / 14
Andrew Marchington Men 2/3 13 / 14
Jonathon Hinkle Masters Men 2/3 40+ 4 / 17
Christopher Bagg Men 1/2 9 / 15
Christopher Ramsey Masters Men 1/2 40+ 6 / 8
Jennifer Greeve Stampede 1 / 14
Doug Malnati Stampede 3 / 14
Josh Sutton Stampede 4 / 14
Christopher Bagg Stampede 8 / 14
Christopher Ramsey Stampede 11 / 14
Josh Sutton Men 3/4 14 / 48
Sean Wallace Men 3/4 32 / 48
Jennifer Greeve Women Category 3 9 / 10
Susan Moote Women Category 3 10 / 10
Sara Schmitt Women 1/2 5 / 13
Elizabeth Gardiner Women 1/2 10 / 13
Lindsay Jackson Women 1/2 11 / 13
Jason Fleming Men 5 23 / 46
Morgan Spriggs Men 5 45 / 46
Jeff Chochon Masters Men 3/4 40+ 1 / 67
Alex Dombroski Masters Men 3/4 40+ 11 / 67
Doug Malnati Masters Men 3/4 40+ 19 / 67
Don Moote Masters Men 3/4 40+ 43 / 67

Portland Trophy Cup #5 (Oct 4 2016)

Stephen Zadrozny Men 3/4 25 / 35
Sara Schmitt Women 1/2 5 / 13

Blind Date at the Dairy #4 (Sep 28 2016)

Jonathon Hinkle Masters Men 2/3 40+ 5 / 18
Christopher Bagg Men 1/2 1 / 12
Christopher Ramsey Masters Men 1/2 40+ 6 / 10
Ben Iwasa Men 3/4 3 / 44
Josh Sutton Men 3/4 19 / 44
Andrew Marchington Men 3/4 40 / 44
Robert Jackson Singlespeed 23 / 31
Jennifer Greeve Women Category 3 3 / 14
Laura Davies Women Category 3 11 / 14
Anne Davis usher Women 1/2 1 / 15
Sara Schmitt Women 1/2 5 / 15
Annick Chalier Women 1/2 12 / 15
Elizabeth Gardiner Women 1/2 14 / 15
Jason Fleming Men 5 17 / 43
Kevin Claggett Men 5 29 / 43
Alex Dombroski Masters Men 3/4 40+ 5 / 79
Jeff Chochon Masters Men 3/4 40+ 11 / 79
Doug Malnati Masters Men 3/4 40+ 18 / 79
Don Moote Masters Men 3/4 40+ 33 / 79

Portland Trophy Cup #4 (Sep 27 2016)

Stephen Zadrozny Men 3/4 23 / 35
Steve Chapin Masters Men 1/2 2 / 11

Battle at Barlow (Sep 25 2016)

Sara Schmitt Women 1/2 3 / 10
Alana Mcdonough Women 4 9 / 12
Josh Sutton Masters 35+ 4 2 / 47
Alex Dombroski Masters 35+ 4 6 / 47
Robert Jackson Masters 35+ 1/2 16 / 21
Elizabeth Gardiner Singlespeed Women 6 / 12
Andrew Nelson Men 4 5 / 19
Tim Valenti Men 4 11 / 19
Robert Jackson Singlespeed 14 / 44
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 24 / 38

Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi (Sep 24 2016)

Charlie Goldston Masters 35+ 4 20 / 43
Christopher Ramsey Men 2/3 11 / 39
Jonathon Hinkle Men 2/3 32 / 39
Nikolas Heagy Clydesdale 6 / 16
Jeb Hendrix Clydesdale 16 / 16
Christopher Ramsey Masters 35+ 1/2 12 / 29
Laura Davies Masters Women 35+ 3 7 / 9
Ben Iwasa Men 4 7 / 33
Sean Wallace Men 4 11 / 33
Andrew Nelson Men 4 30 / 33
Tim Valenti Men 4 33 / 33
Tim Valenti Singlespeed 35 / 38
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 9 / 40

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 21 2016)

Jonathon Hinkle Masters Men 2/3 40+ 18 / 25
Christopher Bagg Men 1/2 3 / 12
Christopher Ramsey Masters Men 1/2 40+ 8 / 13
Christopher Bagg Stampede 5 / 14
Andrew Marchington Stampede 9 / 14
Christopher Ramsey Stampede 10 / 14
Scott Graves Stampede 11 / 14
Ben Iwasa Men 3/4 4 / 52
Andrew Nelson Men 3/4 20 / 52
Andrew Marchington Men 3/4 46 / 52
Scott Graves Men 3/4 50 / 52
Robert Jackson Singlespeed 19 / 27
Jeb Hendrix Singlespeed 24 / 27
Alana Mcdonough Women Category 4 11 / 18
Jennifer Greeve Women Category 3 3 / 8
Sara Schmitt Women 1/2 13 / 18
Jason Fleming Men 5 26 / 51
Kevin Claggett Men 5 29 / 51
Savyasaachi Keshava murthy Men 5 35 / 51
Alex Dombroski Masters Men 3/4 40+ 5 / 78
Jeff Chochon Masters Men 3/4 40+ 14 / 78

Portland Trophy Cup #3 (Sep 20 2016)

Sean Wallace Men 3/4 21 / 41
Stephen Zadrozny Men 3/4 25 / 41
Stephan Morris Men 3/4 35 / 41
Elizabeth Gardiner Women 1/2 12 / 14
Steve Chapin Masters Men 1/2 4 / 12

Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross (Sep 17 2016)

Elizabeth Gardiner Women 1/2 11 / 12
Sara Schmitt Women 1/2 12 / 12
Alana Mcdonough Women 4 10 / 12
Doug Malnati Masters 35+ 4 15 / 53
Kyle Gunsul Masters 35+ 4 36 / 53
Charlie Goldston Masters 35+ 4 37 / 53
Nikolas Heagy Clydesdale 5 / 16
Jeb Hendrix Clydesdale 15 / 16
Ben Conte Clydesdale 16 / 16
Elizabeth Gardiner Singlespeed Women 8 / 12
Ben Iwasa Men 4 4 / 28
Andrew Nelson Men 4 8 / 28
Tim Valenti Men 4 12 / 28
Sean Wallace Men 4 14 / 28
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 16 / 49

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 14 2016)

Christopher Bagg Men 1/2 1 / 15
Christopher Ramsey Masters Men 1/2 40+ 8 / 15
Jonathon Hinkle Masters Men 1/2 40+ 9 / 15
Spencer Dandy Stampede 11 / 14
Christopher Ramsey Stampede 12 / 14
Sara Schmitt Stampede 13 / 14
Ben Iwasa Men 3/4 7 / 64
Andrew Nelson Men 3/4 38 / 64
Spencer Dandy Men 3/4 55 / 64
Scott Graves Men 3/4 57 / 64
Jeb Hendrix Singlespeed 26 / 27
Alana Mcdonough Women Category 4 6 / 18
Sara Schmitt Women 1/2 10 / 10
Savyasaachi Keshava murthy Men 5 33 / 55
Alex Dombroski Masters Men 3/4 40+ 7 / 82
Jeff Chochon Masters Men 3/4 40+ 13 / 82
Doug Malnati Masters Men 50+ 12 / 21

Portland Trophy Cup (Sep 13 2016)

Whitney Dawson Women 5 14 / 19
Stephen Zadrozny Men 3/4 21 / 37

Corn Cross (Sep 11 2016)

Jeb Hendrix Clydesdale 4 / 4

GP Het Meer CX (Sep 10 2016)

Sara Schmitt Women 1/2 5 / 12
Joel Sherman Masters 35+ 4 23 / 61
Charlie Goldston Masters 35+ 4 36 / 61
Christopher Ramsey Men 2/3 12 / 46
Nikolas Heagy Clydesdale 4 / 12
Jeb Hendrix Clydesdale 10 / 12
Christopher Ramsey Masters 35+ 1/2 10 / 30
Elizabeth Gardiner Singlespeed Women 4 / 13
Laura Davies Masters Women 35+ 3 4 / 5
Andrew Nelson Men 4 5 / 33
Tim Valenti Men 4 19 / 33
Scott Graves Men 4 31 / 33
Sean Wallace Men 4 33 / 33
Robert Jackson Singlespeed 16 / 38
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 23 / 44

Blind Date at the Dairy (Sep 7 2016)

Christopher Bagg Men 1/2 4 / 12
Christopher Ramsey Masters Men 1/2 40+ 4 / 12
Jonathon Hinkle Masters Men 1/2 40+ 9 / 12
Christopher Bagg Stampede 4 / 14
Sara Schmitt Stampede 5 / 14
Spencer Dandy Stampede 11 / 14
Ben Iwasa Men 3/4 6 / 60
Andrew Nelson Men 3/4 7 / 60
Spencer Dandy Men 3/4 50 / 60
Scott Graves Men 3/4 54 / 60
Robert Jackson Singlespeed 19 / 29
Alana Mcdonough Women Category 4 7 / 20
Sara Schmitt Women 1/2 4 / 13
Elizabeth Gardiner Women 1/2 10 / 13
Lindsay Jackson Women 1/2 11 / 13
Jason Fleming Men 5 11 / 41
Kevin Claggett Men 5 15 / 41
Joseph Michael edelen Men 5 34 / 41
Morgan Spriggs Men 5 40 / 41
Alex Dombroski Masters Men 3/4 40+ 12 / 67
Don Moote Masters Men 3/4 40+ 30 / 67
Jeff Chochon Masters Men 3/4 40+ 36 / 67

Portland Trophy Cup (Sep 6 2016)

Joel Sherman Masters Men 3/4 9 / 35
Stephen Zadrozny Men 3/4 17 / 40
Sean Wallace Men 3/4 31 / 40
Steve Chapin Masters Men 1/2 3 / 13

GP David Douglas CX (Sep 3 2016)

Sara Schmitt Women 1/2 2 / 8
Alex Dombroski Masters 35+ 4 9 / 58
Christopher Ramsey Men 2/3 13 / 40
Jonathon Hinkle Men 2/3 17 / 40
Ben Conte Clydesdale 23 / 28
Christopher Ramsey Masters 35+ 1/2 15 / 33
Robert Jackson Masters 35+ 1/2 25 / 33
Ben Iwasa Men 4 7 / 38
Andrew Nelson Men 4 14 / 38
Tim Valenti Men 4 19 / 38
Sean Wallace Men 4 21 / 38
Jason Fleming Men 5 9 / 22
Robert Jackson Singlespeed 15 / 42

Psycho Cross Series (Nov 29 2015)

Amy Vantassel Women A 5 / 5

Kruger's Crossing CX (Nov 22 2015)

Greg Dufour Category C 4 / 37
Josh Sutton Category C 7 / 37
Spencer Dandy Category C 31 / 37
Susan Moote Category C 36 / 37
Stephan Morris Category B 11 / 18
Andrew Marchington Category B 18 / 18
Geoffrey Bee Category A 15 / 15
Don Moote Masters 35+ C 35 / 84
Justin Watkins Masters 35+ B 17 / 39
Susan Moote Masters Women 45+ 1 / 10
Holly Henderson Women A 6 / 7
Lindsay Jackson Women A 7 / 7
Jennifer Greeve Women B 2 / 6
John Hill Beginner Men 15 / 54
Scott Graves Beginner Men 24 / 54

CXLA Day 2 - SoCalCross #11 (Nov 22 2015)

Sara Schmitt Women Cat 1/2/3/4 5 / 9
Zach Wiens Men Cat 4/5 1 / 49

OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy (Nov 21 2015)

Don Moote Singlespeed 15 / 16
Timothy Scheumann Category A 14 / 17
Justin Watkins Masters 35+ B 31 / 32
Susan Moote Masters Women 45+ 3 / 9

CXLA Day 1 - SoCalCross #10 (Nov 21 2015)

Zach Wiens Men PM Cat 4/5 6 / 31
Sara Schmitt Women Open 4 / 9

Cross Crusade: Portland International Raceway Day Two (Nov 15 2015)

Josh Sutton Category C 10 / 73
Greg Dufour Category C 17 / 73
Matt Walkky Category C 34 / 73
Stephan Morris Category C 49 / 73
Spencer Dandy Category C 69 / 73
Andrew Marchington Category B 29 / 49
Timothy Scheumann Category A 35 / 46
Mary Grace baxendale Beginner Women 3 / 28
Justin Watkins Masters 35+ C 2 / 103
Alex Dombroski Masters 35+ C 16 / 103
Sara Schmitt Women A 6 / 19
Annick Chalier Women A 15 / 19
Cindy Werhane Women C 12 / 22
Kristen Ash Women C 19 / 22
Julie Russell Women B 2 / 16
Jason Fleming Beginner Men 25 / 51
Scott Graves Beginner Men 26 / 51

Cross Crusade: Portland International Raceway Day One (Nov 14 2015)

Stephan Morris Category C 3 / 72
Greg Dufour Category C 7 / 72
Josh Sutton Category C 10 / 72
Matt Walkky Category C 21 / 72
Charlie Goldston Category C 47 / 72
Spencer Dandy Category C 68 / 72
Sean Wallace Category C 72 / 72
Timothy Scheumann Category B 9 / 60
Andrew Marchington Category B 16 / 60
Zach Wiens Category B 41 / 60
Kiel Fletcher Category B 60 / 60
Mary Grace baxendale Beginner Women 1 / 19
Justin Watkins Masters 35+ C 11 / 110
Doug Malnati Masters 35+ C 84 / 110
Annick Chalier Women A 13 / 25
Cindy Werhane Women C 11 / 18
Alana Mcdonough Women C 18 / 18
Julie Russell Women B 1 / 19
John Hill Beginner Men 27 / 68
Jason Fleming Beginner Men 28 / 68
Scott Graves Beginner Men 41 / 68
Joseph Michael edelen Beginner Men 48 / 68
Brian Fuller Beginner Men 67 / 68

Cross Crusade: Barton Park (Nov 8 2015)

Christopher Ramsey Singlespeed 28 / 58
Stephan Morris Category C 1 / 62
Greg Dufour Category C 9 / 62
Josh Sutton Category C 11 / 62
Matt Walkky Category C 19 / 62
Sean Wallace Category C 27 / 62
Spencer Dandy Category C 57 / 62
Timothy Scheumann Category B 3 / 44
Dan Litwora Category B 16 / 44
Jake Linford Clydesdale 33 / 33
Mary Grace baxendale Beginner Women 6 / 21
Christopher Ramsey Masters 35+ A 40 / 60
Justin Watkins Masters 35+ C 6 / 97
Scott Decker Masters 35+ C 65 / 97
Tom Kretz Masters 35+ C 92 / 97
Dan Litwora Masters 35+ B 24 / 81
Susan Moote Masters Women 45+ 4 / 15
Laura Davies Masters Women 35+ B 3 / 7
Sara Schmitt Women A 14 / 26
Annick Chalier Women A 15 / 26
Cindy Werhane Women C 9 / 14
Elisa Litwora Women C 10 / 14
Jason Fleming Beginner Men 20 / 47
Elisa Litwora Beginner Men 29 / 47
Joseph Michael edelen Beginner Men 37 / 47
Scott Graves Beginner Men 42 / 47

Pedalers at the Poor Farm (Nov 7 2015)

Cindy Werhane Women C 1 / 4
Greg Dufour Category C 4 / 18

Corvallis Cross Classic (Nov 7 2015)

Andrew Marchington Category B 12 / 18
Julie Russell Singlespeed Women 4 / 7

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 1 2015)

Don Moote Singlespeed 41 / 53
Elisa Litwora Women C 5 / 25
Alana Mcdonough Women C 16 / 25
Kristen Ash Women C 22 / 25
Emily Alcott Women C 25 / 25
Josh Sutton Category C 9 / 67
Matt Walkky Category C 25 / 67
Andrew Nelson Category C 36 / 67
Spencer Dandy Category C 59 / 67
Stephan Morris Category C 67 / 67
Timothy Scheumann Category B 27 / 55
Zach Wiens Category B 34 / 55
Dan Litwora Category B 39 / 55
Kiel Fletcher Category B 54 / 55
Karon Rakoz Beginner Women 14 / 15
Jonathon Hinkle Masters 35+ A 39 / 59
Justin Watkins Masters 35+ C 7 / 73
Alex Dombroski Masters 35+ C 57 / 73
Doug Malnati Masters 35+ C 59 / 73
Tom Kretz Masters 35+ C 61 / 73
Dan Litwora Masters 35+ B 99 / 104
Bob Rakoz Masters 50+ 46 / 57
Susan Moote Masters Women 45+ 9 / 19
Michaela Ramsey Masters Women 35+ B 7 / 12
Laura Davies Masters Women 35+ B 9 / 12
Sara Schmitt Women A 19 / 37
Amy Vantassel Women A 32 / 37
Annick Chalier Women A 33 / 37
Holly Henderson Women A 35 / 37
Julie Russell Women B 6 / 22
Jennifer Greeve Women B 7 / 22
Elisa Litwora Beginner Men 25 / 45
Jason Fleming Beginner Men 26 / 45
Julie Russell Singlespeed Women 7 / 17

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 31 2015)

Stephan Morris Category C 6 / 75
Josh Sutton Category C 8 / 75
Matt Walkky Category C 39 / 75
Sean Wallace Category C 40 / 75
Charlie Goldston Category C 55 / 75
Spencer Dandy Category C 62 / 75
Andrew Nelson Category C 73 / 75
Timothy Scheumann Category B 6 / 67
Zach Wiens Category B 35 / 67
Kiel Fletcher Category B 38 / 67
Andrew Marchington Category B 63 / 67
Karon Rakoz Beginner Women 18 / 23
Christopher Ramsey Masters 35+ A 30 / 71
Jonathon Hinkle Masters 35+ A 54 / 71
Justin Watkins Masters 35+ C 11 / 88
Alex Dombroski Masters 35+ C 14 / 88
Don Moote Masters 35+ C 37 / 88
Scott Decker Masters 35+ C 51 / 88
Tom Kretz Masters 35+ C 53 / 88
Doug Malnati Masters 35+ C 71 / 88
Dan Litwora Masters 35+ B 54 / 109
Bob Rakoz Masters 50+ 44 / 68
Michaela Ramsey Masters Women 35+ B 10 / 20
Laura Davies Masters Women 35+ B 14 / 20
Annick Chalier Women A 15 / 34
Sara Schmitt Women A 22 / 34
Elizabeth Gardiner Women A 27 / 34
Elisa Litwora Women C 4 / 28
Alana Mcdonough Women C 10 / 28
Kristen Ash Women C 22 / 28
Emily Alcott Women C 26 / 28
Julie Russell Women B 6 / 22
Jennifer Greeve Women B 21 / 22
Jason Fleming Beginner Men 27 / 43

Psycho Cross Series #3 (Oct 25 2015)

Brian Fuller Beginner Men 1 / 9

Washougal CX (Oct 24 2015)

Charlie Goldston Category C 13 / 20
Bob Rakoz Category C 16 / 20
Steve Chapin Masters 35+ A 25 / 29
Jonathon Hinkle Masters 35+ A 26 / 29
Bob Rakoz Masters 35+ C 23 / 49
Scott Decker Masters 35+ C 24 / 49
Ben Conte Masters 35+ C 33 / 49
Cindy Werhane Women C 6 / 9
Emily Alcott Women C 7 / 9
Cindy Werhane Beginner Men 15 / 25
Aziz Jarrahzadeh Beginner Men 20 / 25

Cross Crusade: Cascade Locks (Oct 18 2015)

Don Moote Singlespeed 53 / 63
Susan Moote Singlespeed 58 / 63
Josh Sutton Category C 7 / 70
Stephan Morris Category C 9 / 70
Greg Dufour Category C 13 / 70
Matt Walkky Category C 18 / 70
Andrew Nelson Category C 28 / 70
Charlie Goldston Category C 59 / 70
D.j. Deaustria Category C 66 / 70
Timothy Scheumann Category B 11 / 53
Andrew Marchington Category B 12 / 53
Kiel Fletcher Category B 28 / 53
Jake Linford Clydesdale 29 / 36
Mary Grace baxendale Beginner Women 4 / 26
Robert Jackson Masters 35+ A 40 / 72
Jonathon Hinkle Masters 35+ A 45 / 72
Justin Watkins Masters 35+ C 8 / 109
D.j. Deaustria Masters 35+ C 24 / 109
Tom Kretz Masters 35+ C 55 / 109
Doug Malnati Masters 35+ C 91 / 109
Scott Decker Masters 35+ C 92 / 109
Ben Conte Masters 35+ C 95 / 109
Susan Moote Masters Women 45+ 7 / 20
Laura Davies Masters Women 35+ B 4 / 13
Lindsay Jackson Women A 24 / 37
Holly Henderson Women A 25 / 37
Sara Schmitt Women A 36 / 37
Cindy Werhane Women C 16 / 21
Jennifer Greeve Women B 3 / 19
Brian Fuller Beginner Men 8 / 54
Scott Graves Beginner Men 36 / 54
Jason Fleming Beginner Men 39 / 54
Joseph Michael edelen Beginner Men 48 / 54

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 17 2015)

Charlie Goldston Category C 18 / 23
Spencer Dandy Category C 23 / 23
Geoffrey Bee Category B 1 / 14
Jake Linford Clydesdale 4 / 7
Scott Graves Masters 35+ C 31 / 40
Cindy Werhane Women C 5 / 12
Cindy Werhane Beginner Men 18 / 26

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 14 2015)

Geoffrey Bee Men B 1 / 23
Andrew Marchington Men B 21 / 23
Brian Fuller Beginner Men 9 / 49
Jason Fleming Beginner Men 20 / 49
Scott Graves Beginner Men 25 / 49
Morgan Spriggs Beginner Men 42 / 49
Cindy Werhane Women C 3 / 16
Alana Mcdonough Women C 6 / 16
Christopher Bagg Men A 5 / 17
Josh Sutton Men C 12 / 48
Andrew Nelson Men C 18 / 48
Greg Dufour Men C 19 / 48
Spencer Dandy Men C 44 / 48
Susan Moote Women B 10 / 13
Laura Davies Women B 12 / 13
Jonathon Hinkle Masters Men A 40+ 8 / 16
Christopher Ramsey Masters Men A 40+ 15 / 16
Holly Henderson Women A 4 / 12
Sara Schmitt Women A 8 / 12
Annick Chalier Women A 12 / 12
Alex Dombroski Masters Men C 40+ 2 / 45
Tom Kretz Masters Men C 40+ 28 / 45
Don Moote Masters Men C 40+ 30 / 45
Mary Grace baxendale Beginner Women 4 / 21
Kristen Ash Beginner Women 14 / 21

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 11 2015)

Robert Jackson Singlespeed 35 / 80
Susan Moote Singlespeed 68 / 80
Greg Dufour Category C 3 / 86
Stephan Morris Category C 23 / 86
Matt Walkky Category C 35 / 86
Andrew Nelson Category C 66 / 86
Andrew Marchington Category B 13 / 66
Timothy Scheumann Category B 18 / 66
Dan Litwora Category B 38 / 66
Kiel Fletcher Category B 43 / 66
Zach Wiens Category B 66 / 66
Nikolas Heagy Clydesdale 10 / 35
Mary Grace baxendale Beginner Women 6 / 27
Kristen Ash Beginner Women 12 / 27
Christopher Ramsey Masters 35+ A 46 / 88
Robert Jackson Masters 35+ A 52 / 88
Justin Watkins Masters 35+ C 5 / 109
Doug Malnati Masters 35+ C 34 / 109
Tom Kretz Masters 35+ C 41 / 109
D.j. Deaustria Masters 35+ C 67 / 109
Jonathon Hinkle Masters 35+ B 5 / 96
Dan Litwora Masters 35+ B 55 / 96
Susan Moote Masters Women 45+ 6 / 24
Laura Davies Masters Women 35+ B 8 / 20
Annick Chalier Women A 18 / 41
Sara Schmitt Women A 23 / 41
Holly Henderson Women A 32 / 41
Elizabeth Gardiner Women A 36 / 41
Alana Mcdonough Women C 17 / 33
Cindy Werhane Women C 20 / 33
Jennifer Greeve Women B 5 / 16
Jason Fleming Beginner Men 27 / 57
Scott Graves Beginner Men 31 / 57
Aziz Jarrahzadeh Beginner Men 52 / 57

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 10 2015)

Robert Jackson Singlespeed 37 / 61
Stephan Morris Category C 4 / 99
Greg Dufour Category C 17 / 99
Andrew Nelson Category C 20 / 99
Matt Walkky Category C 27 / 99
Spencer Dandy Category C 83 / 99
Timothy Scheumann Category B 4 / 77
Geoffrey Bee Category B 5 / 77
Zach Wiens Category B 34 / 77
Kiel Fletcher Category B 37 / 77
Dan Litwora Category B 62 / 77
Andrew Marchington Category B 75 / 77
Nikolas Heagy Clydesdale 7 / 37
Mary Grace baxendale Beginner Women 4 / 26
Kristen Ash Beginner Women 8 / 26
Christopher Ramsey Masters 35+ A 31 / 88
Robert Jackson Masters 35+ A 62 / 88
Alex Dombroski Masters 35+ C 4 / 111
Justin Watkins Masters 35+ C 11 / 111
D.j. Deaustria Masters 35+ C 48 / 111
Scott Decker Masters 35+ C 85 / 111
Jonathon Hinkle Masters 35+ B 3 / 122
Dan Litwora Masters 35+ B 19 / 122
Erik Young Masters 35+ B 93 / 122
Susan Moote Masters Women 45+ 6 / 21
Laura Davies Masters Women 35+ B 7 / 17
Sara Schmitt Women A 13 / 40
Annick Chalier Women A 18 / 40
Lindsay Jackson Women A 32 / 40
Elizabeth Gardiner Women A 38 / 40
Alana Mcdonough Women C 6 / 28
Jennifer Greeve Women B 7 / 18
Brian Fuller Beginner Men 10 / 57
Jason Fleming Beginner Men 20 / 57
Scott Graves Beginner Men 30 / 57
Rob Crow Beginner Men 38 / 57
Aziz Jarrahzadeh Beginner Men 47 / 57
Julie Russell Singlespeed Women 15 / 15

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 7 2015)

Alana Mcdonough Women C 2 / 6
Cindy Werhane Women C 4 / 6
Geoffrey Bee Men B 4 / 20
Zach Wiens Men B 20 / 20
D.j. Deaustria Beginner Men 5 / 41
Brian Fuller Beginner Men 8 / 41
Jason Fleming Beginner Men 22 / 41
John Hill Beginner Men 29 / 41
Scott Graves Beginner Men 30 / 41
Joseph Michael edelen Beginner Men 35 / 41
Jonathon Hinkle Masters Men B 40+ 3 / 29
Greg Dufour Men C 14 / 44
Josh Sutton Men C 18 / 44
Matt Walkky Men C 22 / 44
Spencer Dandy Men C 40 / 44
Andrew Nelson Men C 44 / 44
Elizabeth Gardiner Women B 1 / 10
Jennifer Greeve Women B 2 / 10
Susan Moote Women B 3 / 10
Laura Davies Women B 4 / 10
Greg Dufour Stampede 1 / 12
Josh Sutton Stampede 2 / 12
Sara Schmitt Stampede 5 / 12
Jennifer Greeve Stampede 7 / 12
Christopher Ramsey Stampede 8 / 12
Christopher Ramsey Masters Men A 40+ 3 / 15
Robert Jackson Masters Men A 40+ 9 / 15
Alex Dombroski Masters Men C 40+ 21 / 57
Doug Malnati Masters Men C 40+ 46 / 57
Annick Chalier Women A 5 / 13
Sara Schmitt Women A 7 / 13
Mary Grace baxendale Beginner Women 3 / 11
Kristen Ash Beginner Women 6 / 11

Rapha Portland Trophy Cup #6 (Oct 6 2015)

Holly Henderson Women A 6 / 15
Jennifer Thompson Beginner Women 10 / 10

Cooper Spur Cyclocross (Oct 4 2015)

Scott Graves Beginner Men 3 / 6

GPRM 2015: Heiser Farm (Oct 3 2015)

Spencer Dandy Category C 18 / 21
Dan Litwora Category B 12 / 24
Nikolas Heagy Clydesdale 6 / 15
Robert Jackson Masters 35+ A 13 / 23
Justin Watkins Masters 35+ C 7 / 48
Tom Kretz Masters 35+ C 39 / 48
Ben Conte Masters 35+ C 45 / 48
Doug Malnati Masters 35+ C 48 / 48
Jonathon Hinkle Masters 35+ B 17 / 43
Dan Litwora Masters 35+ B 30 / 43
Susan Moote Masters Women 45+ 3 / 10
Lindsay Jackson Women A 13 / 17
Elizabeth Gardiner Women B 2 / 5

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 30 2015)

Alana Mcdonough Women C 6 / 12
Geoffrey Bee Men B 3 / 30
Andrew Marchington Men B 13 / 30
Jason Fleming Beginner Men 22 / 40
Rob Crow Beginner Men 29 / 40
Morgan Spriggs Beginner Men 34 / 40
Joseph Michael edelen Beginner Men 36 / 40
Jonathon Hinkle Masters Men B 40+ 1 / 24
Josh Sutton Men C 8 / 53
Stephan Morris Men C 16 / 53
Greg Dufour Men C 19 / 53
Andrew Nelson Men C 20 / 53
Matt Walkky Men C 24 / 53
Devin Salinas Men C 34 / 53
Spencer Dandy Men C 51 / 53
Elizabeth Gardiner Women B 1 / 11
Jennifer Greeve Women B 4 / 11
Laura Davies Women B 8 / 11
Jonathon Hinkle Stampede 1 / 32
Christopher Bagg Stampede 1 / 32
Josh Sutton Stampede 3 / 32
Doug Malnati Stampede 4 / 32
Andrew Marchington Stampede 6 / 32
Sara Schmitt Stampede 9 / 32
Christopher Ramsey Stampede 23 / 32
Steven Morris Stampede 27 / 32
Christopher Bagg Stampede 31 / 32
Christopher Ramsey Masters Men A 40+ 1 / 18
Steve Chapin Masters Men A 40+ 2 / 18
Robert Jackson Masters Men A 40+ 11 / 18
Christopher Bagg Men A 5 / 20
Alex Dombroski Masters Men C 40+ 3 / 64
Justin Watkins Masters Men C 40+ 7 / 64
Doug Malnati Masters Men C 40+ 30 / 64
Tom Kretz Masters Men C 40+ 63 / 64
Sara Schmitt Women A 4 / 11
Holly Henderson Women A 5 / 11
Annick Chalier Women A 7 / 11
Cindy Werhane Beginner Women 1 / 12

Rapha Portland Trophy Cup #5 (Sep 29 2015)

Spencer Dandy Beginner Men 18 / 23
Steve Chapin Masters A 35+ 4 / 22

Battle at Barlow (Sep 27 2015)

Elizabeth Gardiner Women Category B 1 / 5
Scott Graves Beginner Men 11 / 17
Alex Dombroski Masters Men C 35+ 7 / 48
Justin Watkins Masters Men C 35+ 12 / 48
Sara Schmitt Women Category A 7 / 22
Annick Chalier Women Category A 12 / 22
Holly Henderson Women Category A 16 / 22
Alana Mcdonough Women Category C 6 / 10
Nikolas Heagy Clydesdale 1 / 12
Greg Dufour Men Category C 9 / 25
Devin Salinas Men Category C 17 / 25
Andrew Nelson Men Category C 23 / 25
Christopher Ramsey Masters Men A 35+ 8 / 39
Steve Chapin Masters Men A 35+ 37 / 39
Andrew Marchington Men Category B 14 / 21
Robert Jackson Singlespeed Men 15 / 28

GPRM 2015: Ninkrossi (Sep 26 2015)

Christopher Ramsey Singlespeed 6 / 30
Don Moote Singlespeed 26 / 30
Greg Dufour Category C 8 / 38
Matt Walkky Category C 13 / 38
Stephan Morris Category C 14 / 38
Spencer Dandy Category C 32 / 38
Devin Salinas Category C 34 / 38
Andrew Marchington Category B 9 / 26
Kiel Fletcher Category B 16 / 26
Nikolas Heagy Clydesdale 2 / 10
Cindy Werhane Beginner Women 2 / 7
Ben Conte Masters 35+ C 39 / 47
Robert Jackson Masters 35+ B 3 / 43
Susan Moote Masters Women 45+ 3 / 7
Laura Davies Masters Women 35+ B 4 / 7
Lindsay Jackson Women A 9 / 11
Michaela Ramsey Women C 2 / 7
Alyssa Hagen Women C 7 / 7
Elizabeth Gardiner Women B 2 / 7
Jason Fleming Beginner Men 17 / 20

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 23 2015)

Andrew Marchington Men B 3 / 17
Zach Wiens Men B 12 / 17
Jason Fleming Beginner Men 24 / 43
Scott Graves Beginner Men 30 / 43
Devin Salinas Beginner Men 39 / 43
Alana Mcdonough Women C 4 / 9
Christopher Bagg Men A 6 / 15
Justin Watkins Masters C 40+ 12 / 71
Doug Malnati Masters C 40+ 25 / 71
Don Moote Masters C 40+ 48 / 71
Ben Conte Masters C 40+ 70 / 71
Robert Jackson Masters Men B 40+ 1 / 31
Jonathon Hinkle Masters Men B 40+ 7 / 31
Dan Litwora Masters Men B 40+ 23 / 31
Geoffrey Bee Men C 1 / 62
Nikolas Heagy Men C 13 / 62
Greg Dufour Men C 15 / 62
Matt Walkky Men C 24 / 62
Andrew Nelson Men C 27 / 62
Tom Kretz Men C 39 / 62
Stephan Morris Men C 46 / 62
Spencer Dandy Men C 54 / 62
Elizabeth Gardiner Women B 3 / 17
Julie Russell Women B 4 / 17
Susan Moote Women B 11 / 17
Greg Dufour Stampede 4 / 11
Sara Schmitt Stampede 5 / 11
Stephan Morris Stampede 6 / 11
Andrew Marchington Stampede 7 / 11
Zach Wiens Stampede 8 / 11
Christopher Bagg Stampede 9 / 11
Christopher Ramsey Stampede 10 / 11
Christopher Ramsey Masters Men A 40+ 1 / 21
Holly Henderson Women A 8 / 16
Sara Schmitt Women A 9 / 16
Annick Chalier Women A 11 / 16
Cindy Werhane Beginner Women 3 / 11
Kristen Ash Beginner Women 6 / 11

Rapha Portland Trophy Cup #4 (Sep 22 2015)

Lindsay Jackson Women B 1 / 15
Kiel Fletcher Men B 27 / 28
Bob Rakoz Masters Men C 35+ 25 / 40
Spencer Dandy Men C 34 / 35
Karon Rakoz Beginner Women 15 / 18
Jennifer Thompson Beginner Women 16 / 18
Steve Chapin Masters A 35+ 2 / 17

Hop Cross at Rogue Farms (Sep 20 2015)

Cindy Werhane Beginner Women 9 / 9

GPRM 2015: Zaaldercross (Sep 19 2015)

Christopher Ramsey Singlespeed 25 / 27
Greg Dufour Category C 9 / 34
Matt Walkky Category C 20 / 34
Charlie Goldston Category C 27 / 34
Ben Conte Category C 31 / 34
Spencer Dandy Category C 33 / 34
Brian Fuller Category C 34 / 34
Andrew Marchington Category B 8 / 27
Dan Litwora Category B 22 / 27
Zach Wiens Category B 23 / 27
Nikolas Heagy Clydesdale 5 / 16
Cindy Werhane Beginner Women 3 / 11
Jake Radtke Junior Men 10-12 7 / 21
Jake Radtke Junior Men 37 / 54
Christopher Ramsey Masters 35+ A 8 / 41
Justin Watkins Masters 35+ C 21 / 48
Dan Litwora Masters 35+ B 13 / 56
Laura Davies Masters Women 35+ B 4 / 6
Sara Schmitt Women A 7 / 19
Jennifer Greeve Women C 1 / 16
Michaela Ramsey Women C 3 / 16
Elizabeth Gardiner Women B 4 / 9
Jason Fleming Beginner Men 20 / 28
Julie Russell Singlespeed Women 8 / 15

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 16 2015)

Andrew Marchington Men B 7 / 22
Brian Fuller Beginner Men 11 / 38
Jason Fleming Beginner Men 22 / 38
Scott Graves Beginner Men 29 / 38
Rob Crow Beginner Men 35 / 38
Alana Mcdonough Women C 4 / 12
Christopher Bagg Men A 2 / 14
Jonathon Hinkle Masters Men B 40+ 10 / 26
Doug Malnati Masters C 35+ 16 / 43
Justin Watkins Masters C 35+ 18 / 43
Geoffrey Bee Men C 1 / 60
Zach Wiens Men C 2 / 60
Nikolas Heagy Men C 11 / 60
Andrew Nelson Men C 25 / 60
Matt Walkky Men C 27 / 60
Greg Dufour Men C 36 / 60
Spencer Dandy Men C 57 / 60
Julie Russell Women B 4 / 14
Elizabeth Gardiner Women B 5 / 14
Zach Wiens Stampede 1 / 12
Andrew Marchington Stampede 2 / 12
Sara Schmitt Stampede 5 / 12
Greg Dufour Stampede 6 / 12
Christopher Ramsey Stampede 10 / 12
Steve Chapin Masters Men A 40+ 2 / 16
Christopher Ramsey Masters Men A 40+ 4 / 16
Sara Schmitt Women A 7 / 16
Annick Chalier Women A 8 / 16
Kristen Ash Beginner Women 8 / 8

Rapha Portland Trophy Cup #3 (Sep 15 2015)

Lindsay Jackson Women B 1 / 16
Elizabeth Gardiner Women B 5 / 16
Andrew Marchington Men B 15 / 27
Kiel Fletcher Men B 16 / 27
Felipe Nystrom Men B 27 / 27
Steve Chapin Masters A 35+ 1 / 19

Junior Cross Series @ Corn Cross (Sep 13 2015)

Christopher Bagg Category A 6 / 10
Scott Decker Masters 35+ C 11 / 16

GPRM 2015: Het Meer CX (Sep 12 2015)

Zach Wiens Category C 1 / 39
Josh Sutton Category C 13 / 39
Andrew Nelson Category C 28 / 39
Bob Rakoz Category C 32 / 39
Kiel Fletcher Category B 13 / 29
Nikolas Heagy Clydesdale 6 / 18
Steve Chapin Masters 35+ A 4 / 34
Ben Conte Masters 35+ C 49 / 53
Robert Jackson Masters 35+ B 4 / 39
Erik Young Masters 35+ B 29 / 39
Laura Davies Masters Women 35+ B 7 / 10
Sara Schmitt Women A 3 / 15
Jennifer Greeve Women C 1 / 14
Alana Mcdonough Women C 10 / 14
Lindsay Jackson Women B 1 / 5
Julie Russell Women B 4 / 5
Elizabeth Gardiner Women B 5 / 5
Spencer Dandy Beginner Men 13 / 34
Jason Fleming Beginner Men 22 / 34
Karon Rakoz Singlespeed Women 13 / 13

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 2 (Sep 9 2015)

Kiel Fletcher Men B 13 / 17

Rapha Portland Trophy Cup #2 (Sep 8 2015)

Lindsay Jackson Women B 14 / 15
Sara Schmitt Women A 6 / 19
Josh Sutton Men C 24 / 44
Matt Walkky Men C 29 / 44
Ben Conte Men C 36 / 44
Felipe Nystrom Men B 8 / 32
Andrew Marchington Men B 18 / 32
Dan Litwora Men B 28 / 32
Kiel Fletcher Men B 30 / 32
Doug Malnati Masters Men C 35+ 28 / 38
Dan Litwora Masters Men B 35+ 34 / 34
Steve Chapin Masters Men A 35+ 3 / 40
Spencer Dandy Beginner Men 17 / 22
Jason Fleming Beginner Men 22 / 22

GPRM 2015: DDCX (Sep 5 2015)

Lindsay Jackson Women B 1 / 4
Elizabeth Gardiner Women B 2 / 4
Jonathon Hinkle Masters Men 35+ C 1 / 63
Scott Decker Masters Men 35+ C 39 / 63
Geoffrey Bee Beginner Men 1 / 23
David Adkins Beginner Men 17 / 23
Laura Davies Masters Women 35+ B 6 / 11
Robert Jackson Masters Men 35+ B 10 / 64
Erik Young Masters Men 35+ B 32 / 64
Nikolas Heagy Clydesdale 7 / 19
Andrew Marchington Category B 8 / 26
Kiel Fletcher Category B 14 / 26
Erik Young Category B 22 / 26
Jennifer Greeve Women C 3 / 14
Michaela Ramsey Women C 4 / 14
Robert Jackson Singlespeed 16 / 34
Greg Dufour Category C 10 / 46
Josh Sutton Category C 11 / 46
Zach Wiens Category C 16 / 46
Matt Walkky Category C 30 / 46
Lindsay Jackson Category C 42 / 46
Andrew Nelson Category C 45 / 46
Sara Schmitt Women A 18 / 19

Rapha Portland Trophy Cup #1 (Sep 1 2015)

Lindsay Jackson Women B 2 / 15
Elizabeth Gardiner Women B 7 / 15
Robert Jackson Singlespeed 13 / 31
Erik Fabritlus Singlespeed 29 / 31
Lindsay Jackson Singlespeed 30 / 31
Christopher Ramsey Singlespeed 31 / 31
Felipe Nystrom Men C 3 / 37
Zach Wiens Men C 10 / 37
Josh Sutton Men C 12 / 37
Tom Kretz Men C 28 / 37
Kiel Fletcher Men B 23 / 27
Steve Chapin Masters A 40+ 5 / 26
Cindy Werhane Beginner Women 3 / 10
Kristen Ash Beginner Women 4 / 10
Mary Grace baxendale Beginner Women 5 / 10
Jason Fleming Beginner Men 17 / 23
Spencer Dandy Beginner Men 19 / 23
David Adkins Beginner Men 21 / 23

Keizer Rapids (Aug 26 2015)

Zach Wiens Category C Men 7 / 24

Keizer Rapids Cross Series #1 (Aug 19 2015)

Sara Schmitt Category A Women 1 / 4
Zach Wiens Category C Men 5 / 18
Ben Conte Category C Men 15 / 18
Greg Dufour Category C Men 17 / 18
Andrew Marchington Category B Men 6 / 7

2015 US Nationals Day 3 (Jan 9 2015)

Christopher Bagg Men Master 35-39 Cat 1/2/3 15 / 78

Winter CX (Nov 30 2014)

Dan Litwora Masters Men C 35+ 2 / 34
Amy Vantassel Women Category A 9 / 11
Robert Jackson Masters Men B 35+ 19 / 23
Dan Litwora Men Category C 2 / 14

Kruger's Crossing CX (Nov 23 2014)

Robert Jackson Singlespeed 28 / 51
Zach Wiens Category C 5 / 37
Stephan Morris Category C 13 / 37
Nikolas Heagy Category C 19 / 37
Josh Sutton Category C 20 / 37
Austin Grisham Category C 23 / 37
Susan Moote Category C 30 / 37
Timothy Scheumann Category B 6 / 16
Cindy Werhane Beginner Women 5 / 14
Kristen Ash Beginner Women 7 / 14
Robert Jackson Masters 35+ B 7 / 41
Erik Young Masters 35+ B 28 / 41
Amy Vantassel Women A 3 / 5
Jennifer Greeve Women C 1 / 13
Elizabeth Gardiner Women B 4 / 6
Scott Decker Beginner Men 16 / 42
Jason Fleming Beginner Men 36 / 42
Sara Schmitt Singlespeed Women 2 / 9
Holly Henderson Singlespeed Women 3 / 9

2014 New England Regional Cyclocross Championships (Nov 22 2014)

Peter Casey Masters Men 35+ Cat 4/5 28 / 87

Cross Crusade: Barton Park (Nov 16 2014)

Robert Jackson Singlespeed 25 / 51
Don Moote Singlespeed 42 / 51
Dan Litwora Category C 3 / 61
Kiel Fletcher Category C 5 / 61
Nikolas Heagy Category C 12 / 61
Zach Wiens Category C 13 / 61
Austin Grisham Category C 23 / 61
Stephan Morris Category C 36 / 61
Josh Sutton Category C 44 / 61
Andrew Marchington Category B 16 / 34
Christopher Bagg Category A 7 / 46
Christopher Ramsey Category A 37 / 46
Mark Sather Clydesdale 19 / 34
Nicole Holt Beginner Women 2 / 17
Cindy Werhane Beginner Women 7 / 17
Steve Chapin Masters 35+ A 6 / 60
Dan Litwora Masters 35+ C 1 / 119
David Adkins Masters 35+ C 95 / 119
Peter Casey Masters 35+ B 15 / 72
Robert Jackson Masters 35+ B 18 / 72
Erik Young Masters 35+ B 25 / 72
Susan Moote Masters Women 45+ 6 / 9
Jennifer Phillips Masters Women 35+ B 3 / 7
Sara Schmitt Women A 21 / 25
Jennifer Greeve Women C 3 / 25
Alyssa Hagen Women C 5 / 25
Jennifer Phillips Women C 24 / 25
Annick Chalier Women B 1 / 22
Holly Henderson Women B 2 / 22
Elizabeth Gardiner Women B 10 / 22
Scott Decker Beginner Men 12 / 47
Scott Graves Beginner Men 24 / 47
Jason Fleming Beginner Men 32 / 47
Tom Kretz Beginner Men 37 / 47
Morgan Spriggs Beginner Men 38 / 47
Austin Grisham Beginner Men 43 / 47
Holly Henderson Singlespeed Women 1 / 11
Julie Russell Singlespeed Women 3 / 11
Elizabeth Gardiner Singlespeed Women 10 / 11

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 9 2014)

Robert Jackson Singlespeed 55 / 96
Andrew Marchington Category C 1 / 88
Kiel Fletcher Category C 3 / 88
Zach Wiens Category C 6 / 88
Dan Litwora Category C 17 / 88
Josh Sutton Category C 47 / 88
Stephan Morris Category C 63 / 88
Lindsay Jackson Category C 82 / 88
Timothy Scheumann Category B 7 / 43
Christopher Bagg Category A 18 / 59
Jennifer Greeve Beginner Women 1 / 26
Dan Litwora Masters 35+ C 72 / 135
David Adkins Masters 35+ C 91 / 135
Doug Malnati Masters 35+ C 118 / 135
Scott Graves Masters 35+ C 131 / 135
Peter Casey Masters 35+ B 64 / 96
Erik Young Masters 35+ B 88 / 96
Don Moote Masters 50+ 60 / 73
Susan Moote Masters Women 45+ 6 / 13
Laura Davies Masters Women 35+ B 5 / 15
Jennifer Phillips Masters Women 35+ B 14 / 15
Sara Schmitt Women A 29 / 32
Alyssa Hagen Women C 1 / 29
Annick Chalier Women B 2 / 24
Elizabeth Gardiner Women B 8 / 24
Julie Russell Women B 23 / 24
Austin Grisham Beginner Men 14 / 81
Scott Decker Beginner Men 17 / 81
Tom Kretz Beginner Men 33 / 81
Morgan Spriggs Beginner Men 69 / 81
Julie Russell Singlespeed Women 4 / 21
Holly Henderson Singlespeed Women 9 / 21

OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm (Nov 8 2014)

Austin Grisham Beginner Men 3 / 26
Scott Decker Beginner Men 6 / 26
Lindsay Jackson Beginner Men 21 / 26
Christopher Bagg Category A 6 / 15
Mark Sather Clydesdale 11 / 12
Lindsay Jackson Women B 7 / 10
Cindy Werhane Beginner Women 2 / 2
Andrew Marchington Category C 5 / 33
Dan Litwora Category C 9 / 33
Kiel Fletcher Category C 10 / 33
Sara Schmitt Women A 6 / 6
Erik Young Masters 35+ B 30 / 42
Robert Jackson Masters 35+ B 31 / 42

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 2 2014)

Robert Jackson Singlespeed 40 / 70
Kiel Fletcher Category C 3 / 67
Andrew Marchington Category C 7 / 67
Zach Wiens Category C 16 / 67
Dan Litwora Category C 17 / 67
Greg Dufour Category C 28 / 67
Stephan Morris Category C 31 / 67
Christopher Bagg Category A 19 / 56
Daniel Recordon Category A 39 / 56
Christopher Ramsey Category A 47 / 56
Jennifer Greeve Beginner Women 1 / 17
Nicole Holt Beginner Women 3 / 17
Cindy Werhane Beginner Women 15 / 17
Robert Jackson Masters 35+ B 44 / 92
Peter Casey Masters 35+ B 50 / 92
Don Moote Masters 50+ 60 / 72
Susan Moote Masters Women 45+ 6 / 18
Laura Davies Masters Women 35+ B 14 / 21
Sara Schmitt Women A 20 / 28
Amy Vantassel Women A 27 / 28
Alyssa Hagen Women C 14 / 25
Holly Henderson Women B 10 / 27
Lindsay Jackson Women B 27 / 27
Austin Grisham Beginner Men 6 / 36
Scott Decker Beginner Men 15 / 36
Lindsay Jackson Beginner Men 21 / 36
Jason Fleming Beginner Men 33 / 36
Julie Russell Singlespeed Women 5 / 12

Sandy/Boring Corn Cross (Nov 1 2014)

Scott Graves Masters Men 35+ C 22 / 23
Jake Linford Clydesdale 6 / 10
Mark Sather Clydesdale 7 / 10
Steve Chapin Masters Men 35+ A 3 / 14

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Nov 1 2014)

Robert Jackson Singlespeed 48 / 82
Andrew Marchington Category C 1 / 63
Zach Wiens Category C 12 / 63
Kiel Fletcher Category C 16 / 63
Stephan Morris Category C 24 / 63
Greg Dufour Category C 30 / 63
Dan Litwora Category C 38 / 63
Christopher Bagg Category A 21 / 66
Daniel Recordon Category A 40 / 66
Christopher Ramsey Category A 51 / 66
Jennifer Greeve Beginner Women 5 / 26
Nicole Holt Beginner Women 10 / 26
Cindy Werhane Beginner Women 12 / 26
Kristen Ash Beginner Women 15 / 26
David Adkins Masters 35+ C 71 / 91
Robert Jackson Masters 35+ B 30 / 116
Erik Young Masters 35+ B 93 / 116
Peter Casey Masters 35+ B 104 / 116
Don Moote Masters 50+ 65 / 74
Susan Moote Masters Women 45+ 7 / 19
Laura Davies Masters Women 35+ B 12 / 21
Jennifer Phillips Masters Women 35+ B 18 / 21
Amy Vantassel Women A 20 / 33
Sara Schmitt Women A 28 / 33
Alyssa Hagen Women C 7 / 35
Julie Russell Women B 12 / 30
Lindsay Jackson Women B 24 / 30
Elizabeth Gardiner Women B 28 / 30
Austin Grisham Beginner Men 7 / 35
Lindsay Jackson Beginner Men 14 / 35
Scott Decker Beginner Men 17 / 35
Julie Russell Singlespeed Women 4 / 14

Cross Revolution #3 (Oct 26 2014)

Dan Litwora Cat. 4 Master Men 35+ 14 / 37

Cross Crusade: WA County Fairgrounds (Oct 26 2014)

Andrew Marchington Category C 9 / 82
Kiel Fletcher Category C 10 / 82
Zach Wiens Category C 17 / 82
Christopher Bagg Category A 12 / 63
Christopher Ramsey Category A 40 / 63
Daniel Recordon Category A 52 / 63
Mark Sather Clydesdale 44 / 57
Jim Houck Masters 60+ 25 / 28
David Adkins Masters 35+ C 123 / 143
Ryan Houck Masters 35+ B 31 / 111
Erik Young Masters 35+ B 78 / 111
Peter Casey Masters 35+ B 81 / 111
Laura Davies Masters Women 35+ B 6 / 11
Sara Schmitt Women A 20 / 32
Jennifer Phillips Women C 5 / 33
Annick Chalier Women B 24 / 25
Holly Henderson Beginner Men 7 / 84
Austin Grisham Beginner Men 20 / 84
Scott Decker Beginner Men 24 / 84
Tom Kretz Beginner Men 33 / 84
Scott Graves Beginner Men 58 / 84
Morgan Spriggs Beginner Men 66 / 84
Jason Fleming Beginner Men 82 / 84
Julie Russell Singlespeed Women 2 / 9

Cross Crusade: Heron Lakes (Oct 19 2014)

Robert Jackson Singlespeed 34 / 98
Kiel Fletcher Category C 4 / 97
Andrew Marchington Category C 7 / 97
Dan Litwora Category C 12 / 97
Zach Wiens Category C 13 / 97
Stephan Morris Category C 23 / 97
Nikolas Heagy Category C 38 / 97
Christopher Bagg Category A 21 / 70
Daniel Recordon Category A 41 / 70
Jake Linford Clydesdale 37 / 60
Nicole Holt Beginner Women 7 / 44
Kristen Ash Beginner Women 25 / 44
Jim Houck Masters 60+ 18 / 28
Christopher Ramsey Masters 35+ B 1 / 133
Robert Jackson Masters 35+ B 36 / 133
Samuel Bradshaw Masters 35+ B 38 / 133
Ryan Houck Masters 35+ B 49 / 133
Erik Young Masters 35+ B 72 / 133
Peter Casey Masters 35+ B 73 / 133
Laura Davies Masters Women 35+ B 9 / 16
Amy Vantassel Women A 22 / 35
Sara Schmitt Women A 26 / 35
Alyssa Hagen Women C 5 / 39
Jennifer Phillips Women C 6 / 39
Annick Chalier Women B 5 / 26
Lindsay Jackson Women B 11 / 26
Scott Decker Beginner Men 9 / 68
Austin Grisham Beginner Men 12 / 68
Scott Graves Beginner Men 46 / 68
Julie Russell Singlespeed Women 6 / 18

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 18 2014)

Dan Litwora Men Category C 5 / 22
Scott Decker Beginner Men 7 / 22

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 12 2014)

Ryan Houck Category C 4 / 78
Kiel Fletcher Category C 14 / 78
Zach Wiens Category C 16 / 78
Andrew Marchington Category C 17 / 78
Dan Litwora Category C 22 / 78
Stephan Morris Category C 25 / 78
Sam Swan Category C 33 / 78
Nikolas Heagy Category C 35 / 78
Christopher Bagg Category A 27 / 67
Daniel Recordon Category A 62 / 67
Erik Young Masters 35+ C 8 / 138
Christopher Ramsey Masters 35+ B 3 / 119
Peter Casey Masters 35+ B 54 / 119
Susan Moote Masters Women 45+ 6 / 20
Amy Vantassel Women A 22 / 33
Sara Schmitt Women A 30 / 33
Jennifer Phillips Women C 2 / 33
Alyssa Hagen Women C 8 / 33
Annick Chalier Women B 5 / 29
Holly Henderson Women B 6 / 29
Elizabeth Gardiner Women B 13 / 29
Tom Kretz Beginner Men 42 / 73
Scott Graves Beginner Men 52 / 73
Jason Fleming Beginner Men 55 / 73
Julie Russell Singlespeed Women 3 / 9

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 11 2014)

Robert Jackson Singlespeed 68 / 78
Ryan Houck Category C 7 / 82
Kiel Fletcher Category C 12 / 82
Andrew Marchington Category C 18 / 82
Zach Wiens Category C 24 / 82
Sam Swan Category C 31 / 82
Dan Litwora Category C 40 / 82
Nikolas Heagy Category C 45 / 82
Christopher Bagg Category A 34 / 68
Daniel Recordon Category A 54 / 68
Jennifer Greeve Beginner Women 1 / 33
Nicole Holt Beginner Women 7 / 33
Steve Chapin Masters 35+ A 28 / 84
Erik Young Masters 35+ C 6 / 117
Christopher Ramsey Masters 35+ B 7 / 120
Robert Jackson Masters 35+ B 61 / 120
Peter Casey Masters 35+ B 90 / 120
Susan Moote Masters Women 45+ 2 / 19
Amy Vantassel Women A 21 / 32
Sara Schmitt Women A 29 / 32
Jennifer Phillips Women C 4 / 31
Alyssa Hagen Women C 30 / 31
Annick Chalier Women B 6 / 34
Lindsay Jackson Women B 20 / 34
Julie Russell Women B 25 / 34
Elizabeth Gardiner Women B 28 / 34
Devin Salinas Beginner Men 6 / 67
Lindsay Jackson Beginner Men 16 / 67
Tom Kretz Beginner Men 24 / 67
Jason Fleming Beginner Men 48 / 67
Julie Russell Singlespeed Women 3 / 11

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 8 2014)

Elizabeth Gardiner Women C 1 / 16
Jennifer Phillips Women C 5 / 16
Holly Henderson Women B 1 / 16
Sara Schmitt Women B 2 / 16
Annick Chalier Women B 4 / 16
Lindsay Jackson Women B 8 / 16
Julie Russell Women B 10 / 16
Susan Moote Women B 14 / 16
Jake Radtke Junior Men 10-13 5 / 12
Sam Swan Beginner Men 1 / 37
Scott Decker Beginner Men 18 / 37
Tom Kretz Beginner Men 22 / 37
Scott Graves Beginner Men 25 / 37
Jason Fleming Beginner Men 32 / 37
Erik Young Masters Men C 35+ 4 / 79
Christopher Bagg Men A 3 / 16
Daniel Recordon Men A 9 / 16
Andrew Marchington Men C 12 / 33
Zach Wiens Men C 14 / 33
Dan Litwora Men C 16 / 33
Amy Vantassel Women A 6 / 12
Samuel Bradshaw Masters Men B 35+ 25 / 31
Alyssa Hagen Beginner Women 1 / 15
Robert Jackson Singlespeed 27 / 29

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #6 (Oct 7 2014)

Stephan Morris Men C 16 / 29
Holly Henderson Women B 4 / 14
Alyssa Hagen Beginner Women 1 / 11

GPRT: Heiser Farms CX (Oct 4 2014)

Erik Young Masters 35+ C 2 / 63
Dan Litwora Masters 35+ C 23 / 63
Dan Litwora Beginner Men 1 / 26
Scott Decker Beginner Men 4 / 26
Lindsay Jackson Beginner Men 11 / 26
Laura Davies Masters Women 35+ B 3 / 10
Lindsay Jackson Women B 5 / 12
Ryan Houck Category C 6 / 28
Nikolas Heagy Category C 16 / 28
Kiel Fletcher Category C 25 / 28
Andrew Marchington Category C 26 / 28
Susan Moote Masters Women 45+ 2 / 14
Chris Ramsey Masters 35+ B 5 / 57

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 1 2014)

Elizabeth Gardiner Women C 2 / 12
Jennifer Phillips Women C 3 / 12
Sara Schmitt Women B 5 / 23
Annick Chalier Women B 7 / 23
Holly Henderson Women B 9 / 23
Laura Davies Women B 11 / 23
Susan Moote Women B 17 / 23
Lindsay Jackson Women B 19 / 23
Daniel Recordon Men B 1 / 15
Sam Swan Beginner Men 3 / 38
Scott Graves Beginner Men 30 / 38
Bill Carrigan Beginner Men 31 / 38
Jason Fleming Beginner Men 32 / 38
Bob Crow Beginner Men 34 / 38
Erik Young Masters Men C 35+ 8 / 90
Zach Wiens Men C 7 / 39
Andrew Marchington Men C 12 / 39
Greg Dufour Men C 25 / 39
Jennifer Greeve Beginner Women 2 / 9
Kristen Ash Beginner Women 7 / 9

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #5 (Sep 30 2014)

Erik Young Men C 11 / 27
Holly Henderson Women B 1 / 5

Battle at Barlow (Sep 28 2014)

David Adkins Masters 35+ C 45 / 67
Devin Salinas Beginner Men 10 / 27
Tom Kretz Beginner Men 14 / 27
Scott Graves Beginner Men 17 / 27
Laura Davies Masters Women 35+ B 7 / 11
Christopher Bagg Category A 11 / 30
Elizabeth Gardiner Women C 2 / 23
Sara Schmitt Women B 2 / 11
Lindsay Jackson Women B 7 / 11
Robert Jackson Singlespeed 31 / 32
Ryan Houck Category C 3 / 41
Stephan Morris Category C 16 / 41
Zach Wiens Category C 18 / 41
Greg Dufour Category C 21 / 41
Amy Vantassel Women A 15 / 16
Robert Jackson Masters 35+ B 17 / 50

GPRT: Ninkrossi (Sep 27 2014)

David Adkins Masters 35+ C 47 / 55
Jason Fleming Beginner Men 21 / 22
Elizabeth Gardiner Women C 3 / 17
Lindsay Jackson Women B 7 / 12
Robert Jackson Singlespeed 13 / 30
Steve Chapin Masters 35+ A 22 / 39
Susan Moote Masters Women 45+ 2 / 10
Chris Ramsey Masters 35+ B 4 / 50

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 24 2014)

Annick Chalier Women C 1 / 13
Lindsay Jackson Women C 2 / 13
Elizabeth Gardiner Women C 3 / 13
Holly Henderson Women B 1 / 21
Sara Schmitt Women B 6 / 21
Laura Davies Women B 8 / 21
Julie Russell Women B 9 / 21
Susan Moote Women B 15 / 21
Daniel Recordon Men B 1 / 19
Tom Kretz Beginner Men 19 / 43
Devin Salinas Beginner Men 21 / 43
Scott Graves Beginner Men 31 / 43
Bob Crow Beginner Men 39 / 43
Jason Fleming Beginner Men 42 / 43
Erik Young Masters Men C 35+ 7 / 77
Patrick Flanagan Masters Men C 35+ 20 / 77
Justin Lindsay Masters Men C 35+ 25 / 77
Don Moote Masters Men C 35+ 48 / 77
Christopher Bagg Men A 12 / 15
Ryan Houck Men C 2 / 43
Kiel Fletcher Men C 12 / 43
Zach Wiens Men C 16 / 43
Nikolas Heagy Men C 23 / 43
Greg Dufour Men C 28 / 43
Amy Vantassel Women A 12 / 13
Peter Casey Masters Men B 35+ 32 / 35
Steve Chapin Masters Men A 40+ 14 / 22

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #4 (Sep 23 2014)

Kiel Fletcher Men C 12 / 27
Holly Henderson Women B 8 / 10
Alyssa Hagen Beginner Women 2 / 9

GPRT: Zaaldercross (Sep 20 2014)

Ryan Houck Category C 2 / 39
Zach Wiens Category C 18 / 39
Greg Dufour Category C 20 / 39
Nikolas Heagy Category C 21 / 39
Andrew Marchington Category C 27 / 39
Christopher Bagg Category A 4 / 35
Jennifer Greeve Beginner Women 1 / 3
Steve Chapin Masters 35+ A 29 / 42
Erik Young Masters 35+ C 2 / 65
David Adkins Masters 35+ C 53 / 65
Laura Davies Masters Women 35+ B 6 / 10
Jennifer Phillips Women C 9 / 12
Sara Schmitt Women B 4 / 17
Julie Russell Women B 16 / 17

Blind Date at the Dairy (Sep 17 2014)

Annick Chalier Women C 1 / 21
Elizabeth Gardiner Women C 3 / 21
Jennifer Phillips Women C 6 / 21
Sara Schmitt Women B 2 / 22
Holly Henderson Women B 6 / 22
Julie Russell Women B 9 / 22
Laura Davies Women B 10 / 22
Susan Moote Women B 16 / 22
Daniel Recordon Men B 1 / 21
Tom Kretz Beginner Men 28 / 52
Scott Graves Beginner Men 43 / 52
Bob Crow Beginner Men 46 / 52
Scott Decker Beginner Men 50 / 52
Christopher Bagg Men A 1 / 22
Zach Wiens Men C 11 / 51
Kiel Fletcher Men C 20 / 51
Nikolas Heagy Men C 23 / 51
Andrew Marchington Men C 35 / 51
Greg Dufour Men C 39 / 51
Erik Young Masters C 35+ 15 / 88
Peter Casey Masters Men B 35+ 19 / 38
Zach Wiens Stampede 5 / 25
Kiel Fletcher Stampede 9 / 25
Robert Jackson Stampede 13 / 25
Greg Dufour Stampede 16 / 25
Lindsay Jackson Stampede 21 / 25
Scott Graves Stampede 24 / 25
Steve Chapin Masters Men A 40+ 12 / 21
Amy Vantassel Women A 5 / 12
Alyssa Hagen Beginner Women 1 / 18
Jennifer Greeve Beginner Women 3 / 18

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #3 (Sep 16 2014)

Stephan Morris Men C 19 / 32
Andrew Marchington Men C 25 / 32
Mike Emerson Masters Men C 40+ 23 / 32
Alyssa Hagen Beginner Women 1 / 7

Hood River Double Cross Day Two (Sep 14 2014)

David Adkins Masters 35+ C 21 / 34
Christopher Bagg Category A 6 / 24
Jennifer Phillips Women C 9 / 10
Sara Schmitt Women B 3 / 9
Julie Russell Women B 6 / 9
Zach Wiens Category C 3 / 14
Amy Vantassel Women A 9 / 10
Peter Casey Masters 35+ B 9 / 41
Chris Ramsey Masters 35+ B 15 / 41

GPRT: Hood River Double Cross Day One (Sep 13 2014)

Ryan Houck Category C 5 / 21
Nikolas Heagy Category C 11 / 21
Zach Wiens Category C 14 / 21
Christopher Bagg Category A 10 / 21
Erik Young Masters 35+ C 27 / 62
David Adkins Masters 35+ C 46 / 62
Chris Ramsey Masters 35+ B 22 / 56
Peter Casey Masters 35+ B 24 / 56
Robert Jackson Masters 35+ B 45 / 56
Susan Moote Masters Women 45+ 4 / 8
Amy Vantassel Women A 6 / 9
Lindsay Jackson Women C 2 / 14
Jennifer Phillips Women C 4 / 14
Julie Russell Women B 11 / 13
Scott Decker Beginner Men 5 / 22

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 10 2014)

Sara Schmitt Women B 4 / 20
Holly Henderson Women B 6 / 20
Laura Davies Women B 12 / 20
Daniel Recordon Men B 2 / 15
Scott Decker Beginner Men 19 / 43
Scott Graves Beginner Men 34 / 43
Jason Fleming Beginner Men 41 / 43
Annick Chalier Women C 1 / 25
Lindsay Jackson Women C 3 / 25
Julie Russell Women C 4 / 25
Jennifer Phillips Women C 9 / 25
Christopher Bagg Men A 18 / 21
Zach Wiens Men C 15 / 53
Nikolas Heagy Men C 17 / 53
Greg Dufour Men C 18 / 53
Stephan Morris Men C 35 / 53
Andrew Marchington Men C 41 / 53
Ryan Houck Men C 42 / 53
Kiel Fletcher Men C 52 / 53
Erik Young Masters C 35+ 17 / 79
Peter Casey Masters Men B 35+ 19 / 36
Zach Wiens Stampede 4 / 16
Kiel Fletcher Stampede 5 / 16
Erik Young Stampede 8 / 16
Amy Vantassel Women A 8 / 17
Alyssa Hagen Beginner Women 1 / 14
Kristen Ash Beginner Women 5 / 14
Robert Jackson Singlespeed 15 / 23

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 9 2014)

Greg Dufour Men C 18 / 28
Holly Henderson Women B 7 / 10
Mike Emerson Masters Men C 40+ 14 / 23
Alyssa Hagen Beginner Women 2 / 7

Fazio Farms (Sep 7 2014)

David Adkins Masters 35+ C 14 / 22
Tom Kretz Beginner Men 15 / 19
Samuel Bradshaw Category B 7 / 12
Ryan Houck Category C 2 / 12
Kiel Fletcher Category C 5 / 12
Steve Chapin Masters 35+ A 6 / 7

Het Meer (Sep 6 2014)

Robert Jackson Masters 35+ b 43 / 61
Lindsay Jackson WOMEN C 1 / 8
Sara Schmitt WOMEN B 4 / 9
Patrick Flanagan Masters 35+ C 10 / 64
David Adkins Masters 35+ C 46 / 64
Nikolas Heagy Category c 9 / 29
Susan Moote Masters Women 45+ 5 / 8
Laura Davies Masters Women 35+ B 4 / 6
Amy Vantassel Women A 7 / 12
Scott Decker Beginner Men 10 / 27

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 2 2014)

Daniel Recordon Men B 6 / 31
Zach Wiens Men C 12 / 23
Greg Dufour Men C 17 / 23
Peter Casey Masters Men B 40+ 6 / 30
Holly Henderson Women B 6 / 11
Mike Emerson Masters Men C 40+ 24 / 36
David Adkins Masters Men C 40+ 25 / 36
Christine Meyer Beginner Women 5 / 6

DDCX 1 (Aug 30 2014)

Scott Graves Beginner Men 21 / 25
Lindsay Jackson WOMEN C 1 / 13

Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross (Dec 14 2013)

Christopher Bagg Men A 11 / 13
Amy Vantassel Women A 5 / 8
Peter Casey Master 35+ B 7 / 17

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Dec 8 2013)

Alex Dombroski Beginner Men 2 / 14
Christopher Bagg Category A 48 / 51
Jennifer Phillips Women C 13 / 13
Bob Rakoz Master 50+ 16 / 26
Amy Vantassel Women A 24 / 27
Peter Casey Master 35+ B 17 / 41

Deschutes Brewery Cup (Dec 7 2013)

Christopher Bagg Men ProCX 1 Elite 37 / 45

Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross (Dec 1 2013)

Alex Dombroski Beginner Men 1 / 30
Christopher Bagg Category A 11 / 23
Sara Schmitt Women C 3 / 11
Julie Russell Women C 5 / 11
Bob Rakoz Master 50+ 10 / 24
Kristin Duyn Women A 6 / 16

Redmond Golf Cross (Nov 30 2013)

Christopher Bagg Category A 5 / 8
Amy Vantassel Women A 1 / 1

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 24 2013)

Holly Henderson Women B 6 / 20
Laura Davies Women B 13 / 20
Hope Zak Women B 15 / 20
Alex Dombroski Beginner Men 5 / 73
Patrick Flanagan Beginner Men 6 / 73
Mike Wenrick Beginner Men 7 / 73
Scott Decker Beginner Men 19 / 73
Sara Schmitt Women C 1 / 26
Whitney Dawson Women C 20 / 26
Bob Rakoz Master 50+ 13 / 41
Robert Jackson Singlespeed 26 / 60
Bill Thompson Category C 4 / 53
Ryan Houck Category C 10 / 53
Matt Walkky Category C 26 / 53
Kiel Fletcher Category C 37 / 53
Amy Vantassel Women A 12 / 15
Lindsay Jackson Beginner Women 3 / 26
Cynthia Breene Beginner Women 15 / 26
Susan Moote Masters Women 45+ 4 / 14
Peter Casey Masters 35+ B 9 / 61

Cross Crusade: Barton Park (Nov 17 2013)

Laura Davies Women B 13 / 23
Hope Zak Women B 22 / 23
Alex Dombroski Beginner Men 1 / 65
Zach Wiens Beginner Men 23 / 65
Daniel Recordon Category B 13 / 39
Holly Henderson Women C 1 / 30
Sara Schmitt Women C 4 / 30
Elizabeth Gardiner Women C 14 / 30
Robert Jackson Singlespeed 33 / 63
Greg Dufour Category C 38 / 62
Kiel Fletcher Category C 39 / 62
Kristin Duyn Women A 18 / 31
Amy Vantassel Women A 22 / 31
Lindsay Jackson Beginner Women 3 / 24
Cynthia Breene Beginner Women 10 / 24
Susan Moote Masters Women 45+ 9 / 17
Bruce Winters Masters 35+ C 35 / 146
Peter Casey Masters 35+ B 19 / 94

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 10 2013)

Kristin Duyn Women B 4 / 32
Laura Davies Women B 13 / 32
Zach Wiens Beginner Men 3 / 86
Scott Decker Beginner Men 27 / 86
Tom Kretz Beginner Men 44 / 86
Robyn Pfeifer Masters Women 35+ B 23 / 23
Daniel Recordon Category B 10 / 53
Samuel Bradshaw Category B 23 / 53
Elizabeth Gardiner Women C 7 / 42
Julie Russell Women C 13 / 42
Sara Schmitt Women C 14 / 42
Whitney Dawson Women C 42 / 42
Elizabeth Gardiner Singlespeed 82 / 93
Ryan Houck Category C 17 / 77
Bob Rakoz Category C 34 / 77
Kiel Fletcher Category C 43 / 77
Matt Walkky Category C 44 / 77
Greg Dufour Category C 45 / 77
Nikolas Heagy Category C 46 / 77
Amy Vantassel Women A 21 / 36
Cynthia Breene Beginner Women 16 / 35
Darcie Elliott-wiens Beginner Women 18 / 35
Susan Moote Masters Women 45+ 9 / 23
Peter Casey Masters 35+ B 44 / 92

OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 9 2013)

Bill Thompson Category C 2 / 29
Greg Dufour Category C 18 / 29
Bob Rakoz Category C 19 / 29
Kiel Fletcher Category C 28 / 29
Christopher Bagg Category A 9 / 25
Whitney Dawson Women C 6 / 16
Hope Zak Women B 11 / 18
Mike Wenrick Beginner Men 5 / 42
Zach Wiens Beginner Men 14 / 42
Scott Decker Beginner Men 18 / 42
Tom Kretz Beginner Men 19 / 42

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 3 2013)

Bill Thompson Category C 8 / 70
Ryan Houck Category C 17 / 70
Greg Dufour Category C 37 / 70
Daniel Recordon Category B 16 / 45
Cynthia Breene Beginner Women 17 / 35
Bruce Winters Masters 35+ C 83 / 163
Peter Casey Masters 35+ B 29 / 110
Amy Vantassel Women A 24 / 38
Holly Henderson Women C 1 / 43
Sara Schmitt Women C 8 / 43
Jennifer Phillips Women C 15 / 43
Elizabeth Gardiner Women C 16 / 43
Whitney Dawson Women C 31 / 43
Kristin Duyn Women B 4 / 27
Laura Davies Women B 15 / 27
Hope Zak Women B 20 / 27
Mike Wenrick Beginner Men 8 / 78
Zach Wiens Beginner Men 13 / 78
Scott Decker Beginner Men 18 / 78

Sandy/Boring Corn Cross (Nov 2 2013)

Scott Decker Beginner Men 8 / 20
Kiel Fletcher Category C 15 / 26

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Oct 27 2013)

Kristin Duyn Women B 11 / 25
Hope Zak Women B 19 / 25
Zach Wiens Beginner Men 14 / 42
Scott Decker Beginner Men 18 / 42
Laura Davies Women C 2 / 36
Sara Schmitt Women C 4 / 36
Julie Russell Women C 12 / 36
Jennifer Phillips Women C 18 / 36
Elizabeth Gardiner Women C 19 / 36
Amy Vantassel Women A 19 / 28
Bill Thompson Category C 7 / 57
Greg Dufour Category C 31 / 57
Matt Walkky Category C 34 / 57
Daniel Recordon Category B 22 / 49
Robert Jackson Singlespeed 32 / 51
Lindsay Jackson Beginner Women 16 / 27
Darcie Elliott-wiens Beginner Women 23 / 27

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 26 2013)

Robert Jackson Singlespeed 41 / 67
Bill Thompson Category C 6 / 62
Greg Dufour Category C 53 / 62
Matt Walkky Category C 58 / 62
Steve Campbell Category C 60 / 62
Daniel Recordon Category B 16 / 62
Lindsay Jackson Beginner Women 18 / 33
Darcie Elliott-wiens Beginner Women 26 / 33
Peter Casey Masters 35+ B 110 / 110
Amy Vantassel Women A 20 / 31
Laura Davies Women C 6 / 47
Sara Schmitt Women C 10 / 47
Julie Russell Women C 12 / 47
Jennifer Phillips Women C 26 / 47
Whitney Dawson Women C 29 / 47
Elizabeth Gardiner Women C 33 / 47
Kristin Duyn Women B 5 / 28
Hope Zak Women B 11 / 28
Zach Wiens Beginner Men 7 / 32
Scott Decker Beginner Men 15 / 32
Whitney Dawson Beginner Men 20 / 32
Lindsay Jackson Beginner Men 31 / 32

Cross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 20 2013)

Kristin Duyn Women B 6 / 35
Hope Zak Women B 28 / 35
Bob Rakoz Beginner Men 2 / 109
Scott Decker Beginner Men 44 / 109
Whitney Dawson Beginner Men 83 / 109
Sara Schmitt Women C 10 / 60
Laura Davies Women C 11 / 60
Elizabeth Gardiner Women C 28 / 60
Whitney Dawson Women C 46 / 60
Julie Russell Women C 53 / 60
Jennifer Phillips Women C 57 / 60
Ryan Houck Category C 24 / 95
Steve Campbell Category C 45 / 95
Kiel Fletcher Category C 49 / 95
Matt Walkky Category C 51 / 95
Greg Dufour Category C 56 / 95
Daniel Recordon Category B 22 / 73
Robert Jackson Singlespeed 55 / 109
Lindsay Jackson Beginner Women 16 / 45
Cynthia Breene Beginner Women 23 / 45
Zed Linford Junior Men 38 / 81
Philip Hatton Masters 35+ A 59 / 94
Peter Casey Masters 35+ B 29 / 117
Jake Linford Masters 35+ B 111 / 117

Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 19 2013)

Scott Decker Beginner Men 7 / 16
Kiel Fletcher Category C 8 / 22
Greg Dufour Category C 13 / 22

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 16 2013)

Mike Wenrick Beginner Men 2 / 55
Zach Wiens Beginner Men 12 / 55
Scott Decker Beginner Men 25 / 55
Daniel Recordon Men C 2 / 45
Nikolas Heagy Men C 25 / 45
Peter Casey Masters Men B 35+ 16 / 34
Holly Henderson Beginner Women 1 / 21
Cynthia Breene Beginner Women 10 / 21
Robert Jackson Singlespeed 28 / 29
Julie Russell Women C 3 / 22
Laura Davies Women C 12 / 22
Jennifer Phillips Women C 15 / 22

Cross Crusade: Rainier (Oct 13 2013)

Kristin Duyn Women B 1 / 23
Greg Dufour Beginner Men 1 / 53
Bob Rakoz Beginner Men 2 / 53
Scott Decker Beginner Men 23 / 53
Zach Wiens Beginner Men 30 / 53
Robyn Pfeifer Masters Women 35+ B 16 / 17
Julie Russell Women C 10 / 44
Sara Schmitt Women C 11 / 44
Elizabeth Gardiner Women C 23 / 44
Josh Speer Category C 3 / 59
Nikolas Heagy Category C 24 / 59
Ryan Houck Category C 36 / 59
Matt Walkky Category C 48 / 59
Daniel Recordon Category B 20 / 46
Robert Jackson Singlespeed 48 / 67
Holly Henderson Beginner Women 1 / 21
Darcie Elliott-wiens Beginner Women 17 / 21
Philip Hatton Masters 35+ A 39 / 85

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 9 2013)

Greg Dufour Beginner Men 3 / 56
Scott Decker Beginner Men 15 / 56
Zach Wiens Beginner Men 20 / 56
Tom Kietz Beginner Men 36 / 56
Peter Casey Masters Men B 35+ 28 / 37
Robert Jackson Singlespeed 32 / 39
Julie Russell Women C 6 / 25
Laura Davies Women C 9 / 25
Kristin Duyn Women B 8 / 20

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 6 2013)

Kristin Duyn Women B 11 / 38
Hope Zak Women B 26 / 38
Bob Rakoz Beginner Men 9 / 102
Greg Dufour Beginner Men 11 / 102
Zach Wiens Beginner Men 35 / 102
Scott Decker Beginner Men 56 / 102
Sara Schmitt Women C 4 / 46
Julie Russell Women C 5 / 46
Laura Davies Women C 6 / 46
Amy Vantassel Women A 17 / 38
Ryan Houck Category C 35 / 112
Matt Walkky Category C 65 / 112
Kiel Fletcher Category C 84 / 112
Daniel Recordon Category B 36 / 70
Robert Jackson Singlespeed 59 / 97
Cynthia Breene Beginner Women 22 / 36
Darcie Elliott-wiens Beginner Women 25 / 36
Philip Hatton Masters 35+ A 46 / 98
Bruce Winters Masters 35+ C 82 / 200
Peter Casey Masters 35+ B 40 / 125

Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX (Oct 5 2013)

Greg Dufour Beginner Men 6 / 24
Scott Decker Beginner Men 14 / 24
Robyn Pfeifer Masters Women 35+ B 8 / 9
Julie Russell Women C 6 / 19
Laura Davies Women C 7 / 19
Nikolas Heagy Category C 8 / 16

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 2 2013)

Steve Chapin Masters Men A 40+ 7 / 18
Matt Walkky Beginner Men 3 / 48
Zach Wiens Beginner Men 9 / 48
Scott Decker Beginner Men 27 / 48
Christopher Bagg Men A 3 / 18
Daniel Recordon Men C 1 / 46
Nikolas Heagy Men C 23 / 46
Amy Vantassel Women A 6 / 11
Holly Henderson Beginner Women 2 / 16
Lindsay Jackson Beginner Women 8 / 16
Cynthia Breene Beginner Women 11 / 16
Darcie Elliott-wiens Beginner Women 14 / 16
Robert Jackson Singlespeed 25 / 29
Kristin Duyn Women C 1 / 21
Julie Russell Women C 3 / 21
Jennifer Phillips Women C 8 / 21
Laura Davies Women C 9 / 21

Battle At Barlow (Sep 29 2013)

Robert Jackson Singlespeed 21 / 26
Danny Recordon Category C 1 / 38
Josh Speer Category C 3 / 38
Nick Healg Category C 8 / 38
Matt Walkky Category C 26 / 38
Julie Russell Beginner Women 1 / 13
Steve Chapin Masters 35+ A 9 / 40
Amy Vantassel Women A 10 / 16
Kristin Duyn Women C 2 / 16
Hope Zak Women B 11 / 12
Greg Dufour Beginner Men 6 / 30
Zach Wiens Beginner Men 10 / 30

Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi (Sep 28 2013)

Greg Dufour Beginner Men 9 / 38
Zach Wiens Beginner Men 19 / 38
Scott Decker Beginner Men 22 / 38
Laura Davies Women C 6 / 24
Peter Casey Master 35+ B 38 / 41
Sara Schmitt Beginner Women 1 / 12

Blind Date at the Dairy (Sep 25 2013)

Greg Dufour Beginner Men 6 / 57
Matt Walkky Beginner Men 11 / 57
Zach Wiens Beginner Men 18 / 57
Daniel Recordon Men C 1 / 52
Josh Speer Men C 10 / 52
Amy Vantassel Women A 4 / 15
Julie Russell Beginner Women 2 / 16
Cynthia Breene Beginner Women 13 / 16

Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross (Sep 21 2013)

Zach Wiens Beginner Men 27 / 50
Scott Decker Beginner Men 28 / 50
Laura Davies Women C 5 / 16
Josh Speer Category C 6 / 32
Ryan Houck Category C 19 / 32
Sara Schmitt Beginner Women 2 / 13
Hope Zak Women B 5 / 9

Blind Date at the Dairy (Sep 18 2013)

Ryan Houck Beginner Men 2 / 55
Matt Walkky Beginner Men 9 / 55
Zach Wiens Beginner Men 25 / 55
Scott Decker Beginner Men 33 / 55
Daniel Recordon Men C 7 / 50
Josh Speer Men C 14 / 50
Amy Vantassel Women A 7 / 18
Hope Zak Women B 9 / 17
Peter Casey Masters Men B 15 / 33
Julie Russell Beginner Women 3 / 21
Sara Schmitt Beginner Women 15 / 21
Darcie Elliott-wiens Beginner Women 18 / 21
Laura Davies Women C 8 / 28

Hood River Double Cross Day Two (Sep 15 2013)

Lindsay Jackson Beginner Women 5 / 12
Greg Dufour Beginner Men 1 / 20
Matt Wackey Beginner Men 18 / 20
Scott Decker Beginner Men 20 / 20
Steve Chapin Masters 35+ A 32 / 36
Laura Davies Women C 3 / 14
Hope Zak Women B 5 / 10
Amy Vantassel Women A 8 / 17
Josh Spear Category C 6 / 22
Peter Casey Master 35+ B 23 / 38
Robert Jackson Singlespeed 20 / 28

Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross (Sep 14 2013)

Julie Russell Beginner Women 2 / 15
Greg Dufour Beginner Men 6 / 30
Philip Hatton Masters 35+ A 22 / 49
Amy Vantassel Women A 14 / 20
Josh Spear Category C 3 / 36
Peter Casey Master 35+ B 15 / 56

Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race (Sep 7 2013)

Scott Decker Beginner Men 15 / 42
Philip Hatton Masters 35+ A 23 / 43
Laura Davies Women C 2 / 14
Josh Spear Category C 6 / 36
Peter Casey Master 35+ B 8 / 51
Jake Linford Master 35+ B 42 / 51
Hope Zak Women B 7 / 11

GPET: David Douglas CX #1 (Aug 31 2013)

Hope Zak Women B 10 / 11
Ryan Houck Beginner Men 4 / 43
Matt Walkky Beginner Men 15 / 43
Laura Davies Women C 5 / 16
Amy Vantassel Women A 15 / 22
Josh Spear Category C 5 / 38
Robert Jackson Singlespeed 31 / 43
Lindsay Jackson Beginner Women 19 / 25
Peter Casey Masters 35+ B 6 / 61

Bike N Hike Santa Cross P/B Giant (Dec 16 2012)

Christopher Bagg Men A 11 / 14

USGP #8: Deschutes Brewery Cup (Dec 9 2012)

Peter Casey Men Cat B 58 / 75
Amy Vantassel Women Cat B 16 / 23

USGP #7: Deschutes Brewery Cup (Dec 8 2012)

Christopher Bagg Men Cat B 4 / 76
Peter Casey Men Cat B 56 / 76
Amy Vantassel Women Cat B 20 / 30

GPTB: Winter Cross (Dec 2 2012)

Christopher Bagg Category A 4 / 17

Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) (Nov 18 2012)

Amy Vantassel Women B 1 / 26
Jeanne Beko Women A 28 / 34
Brittany Olsen Beginner Men 61 / 84

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 17 2012)

Amy Vantassel Women B 2 / 9
Jeanne Beko Women A 4 / 6

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 11 2012)

Amy Vantassel Women B 4 / 25
Jeanne Beko Women A 22 / 29
Eric Lagerstrom Category A 16 / 48

GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 10 2012)

Eric Lagerstrom Category A 4 / 12

Cross Crusade: Barton Park (Nov 4 2012)

Jeanne Beko Women A 34 / 35
Eric Lagerstrom Category C 1 / 74

Canby Cross-Word CX Challenge (Nov 3 2012)

Jeanne Beko Women A 3 / 6

Cross Crusade: Deschutes Brewery #2 (Oct 28 2012)

Jeanne Beko Women A 30 / 34
Chris Ramsey Masters 35+ B 61 / 81
Christopher Bagg Category A 25 / 67

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Oct 27 2012)

Amy Vantassel Women B 34 / 36
Jeanne Beko Women A 34 / 37
Chris Ramsey Masters 35+ B 59 / 87
Christopher Bagg Category A 24 / 62

Blind Date at the Dairy #6 (Oct 24 2012)

Amy Vantassel Women B 1 / 12

Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) (Oct 21 2012)

Brittany Olsen Women B 31 / 31
Jeanne Beko Women A 40 / 44
Chris Ramsey Masters 35+ B 70 / 128

Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 20 2012)

Jeanne Beko Women A 5 / 9

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 17 2012)

Amy Vantassel Women B 2 / 18
Christopher Bagg Men A 10 / 18

Cross Crusade: Rainier (Oct 14 2012)

Jeanne Beko Women B 1 / 26
Robyn Pfeifer Masters 35+ C 156 / 160

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 10 2012)

Amy Vantassel Women B 6 / 22
Jeanne Beko Women B 8 / 22
Christopher Bagg Men A 24 / 24

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 7 2012)

Jeanne Beko Women B 6 / 33
Robyn Pfeifer Masters 35+ C 193 / 224

GPTB: Heiser Farm CX (Oct 6 2012)

Jeanne Beko Women B 6 / 12
Robert Jackson Category C 20 / 30

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 3 2012)

Christopher Bagg Men A 13 / 19
Robert Jackson Men C 23 / 50

Battle at Barlow (Sep 30 2012)

Jeanne Beko Women B 5 / 20
Hope Zak Women C 4 / 22

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 26 2012)

Jeanne Beko Women B 11 / 33
Christopher Bagg Men A 20 / 23

USGP Planet Bike Cup #2 (Sep 23 2012)

Adam Schwind Singlespeed 3 / 27

GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar (Sep 22 2012)

Jeanne Beko Women B 3 / 12

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 19 2012)

Jeanne Beko Women B 14 / 25

Double Cross Day Two (Sep 16 2012)

Jeanne Beko Women B 7 / 7
Hope Zak Women C 1 / 8
Tyler Andrews Junior Men 15-16 13 / 13
Christopher Bagg Category A 11 / 23
Aaron Jennings Beginner Men 15 / 16

GPTB: Double Cross #1 (Sep 15 2012)

Hope Zak Women C 5 / 12
Christopher Bagg Category A 8 / 19

GPTB: Het Meer CX Race (Sep 9 2012)

Jeanne Beko Women B 3 / 15
Robyn Pfeifer Masters 35+ C 70 / 75
Layne Olsen Category C 39 / 40

Busiest Racers

in last months
Sara Schmitt 76
Robert Jackson 61
Zach Wiens 57
Greg Dufour 55
Christopher Bagg 53
Julie Russell 53
Laura Davies 51
Elizabeth Gardiner 50
Andrew Marchington 49
Lindsay Jackson 47
Christopher Ramsey 46
Amy Vantassel 43
Scott Decker 42
Kiel Fletcher 39
Susan Moote 38
Scott Graves 38
Peter Casey 36
Nikolas Heagy 36
Dan Litwora 35
Jason Fleming 34
Holly Henderson 32
Josh Sutton 30
Alex Dombroski 28
Annick Chalier 28
Stephan Morris 28
Matt Walkky 28
Andrew Nelson 28
Jennifer Greeve 25
Spencer Dandy 25
Jonathon Hinkle 25
Doug Malnati 24
Steve Chapin 24
Daniel Recordon 24
Erik Young 23
Cindy Werhane 23
Tom Kretz 23
Jennifer Phillips 22
Jeff Chochon 22
Ryan Houck 20
Alana Mcdonough 20
Don Moote 19
Jeanne Beko 19
Ben Conte 18
Sean Wallace 17
Hope Zak 17
Justin Watkins 16
Kristen Ash 15
Alyssa Hagen 15
David Adkins 14
Bob Rakoz 14
Tim Valenti 14
Charlie Goldston 13
Kristin Duyn 12
Jeb Hendrix 11
Timothy Scheumann 11
Whitney Dawson 10
Morgan Spriggs 10
Ben Iwasa 10
Austin Grisham 9
Mary Grace baxendale 9
Geoffrey Bee 9
Cynthia Breene 9
Brian Fuller 8
Anne Davis usher 8
Kevin Claggett 8
Devin Salinas 7
Jake Linford 7
Chris Ramsey 7
Joel Sherman 7
Darcie Elliott-wiens 7
Robyn Pfeifer 6
Stephen Zadrozny 6
Savyasaachi Keshava murthy 6
Joseph Michael edelen 6
D.j. Deaustria 5
Elisa Litwora 5
Emily Alcott 5
Michaela Ramsey 5
Nicole Holt 5
Kyle Gunsul 5
Philip Hatton 5
Josh Speer 5
Bill Thompson 5
Samuel Bradshaw 4
Sam Swan 4
Mike Wenrick 4
Josh Spear 4
Karon Rakoz 4
Mark Sather 4
Aziz Jarrahzadeh 3
Felipe Nystrom 3
Rob Crow 3
Patrick Flanagan 3
John Hill 3
Eric Lagerstrom 3
Bruce Winters 3
Jake Radtke 3
Mike Emerson 3
Andrew Usher 3
Bob Crow 3