Log In

Team Overview: Ironclad Performance Wear

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

GPTB: Winter Cross (Dec 2 2012)

Rob Thompson Masters 35+ B 12 / 28

Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) (Nov 18 2012)

Jenn Levo Women A 22 / 34
Rob Thompson Masters 35+ B 69 / 101
Brian Barker Masters 35+ B 75 / 101
David Dezellem Masters 35+ B 86 / 101

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 17 2012)

Cristina Mihaescu Women B 5 / 9
Cristina Mihaescu Singlespeed 18 / 20

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 11 2012)

Jenn Levo Women A 21 / 29
David Dezellem Masters 35+ B 67 / 90

GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 10 2012)

Alana Armstrong Women B 4 / 5
Jenn Levo Women A 13 / 17
Stephanie Croy Women A 14 / 17
Rob Thompson Masters 35+ B 8 / 43
Brian Barker Masters 35+ B 37 / 43
Joe Leineweber Clydesdale 15 / 20

Cross Crusade: Barton Park (Nov 4 2012)

Alana Armstrong Women B 8 / 16
David Dezellem Masters 35+ B 73 / 92
Trevor Spahr Category A 41 / 62
Joe Leineweber Clydesdale 33 / 43
Atlin Sestrich Category B 54 / 57

Canby Cross-Word CX Challenge (Nov 3 2012)

Rob Thompson Masters 35+ B 12 / 26

Cross Crusade: Deschutes Brewery #2 (Oct 28 2012)

Jenn Levo Women B 2 / 32
Brianna Walle Women A 16 / 34
Cristina Mihaescu Singlespeed 64 / 75

GPTB: David Douglas CX #2 (Oct 27 2012)

Rob Thompson Masters 35+ B 15 / 43
Brian Barker Masters 35+ B 36 / 43
Joe Leineweber Clydesdale 13 / 17

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Oct 27 2012)

Jenn Levo Women B 1 / 36
Brianna Walle Women A 16 / 37

Blind Date at the Dairy #6 (Oct 24 2012)

Rob Thompson Masters Men B 35+ 7 / 21
Atlin Sestrich Men C 38 / 40

Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) (Oct 21 2012)

Jenn Levo Women B 3 / 31
Cristina Mihaescu Women B 29 / 31
Brianna Walle Women A 16 / 44
David Dezellem Masters 35+ B 125 / 128
Brian Barker Masters 35+ C 83 / 217
Cristina Mihaescu Singlespeed 104 / 114
James Ramey Category C 59 / 124

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 17 2012)

Rob Thompson Masters Men B 35+ 21 / 28

Cross Crusade: Rainier (Oct 14 2012)

Stephanie Croy Women B 2 / 26
Jenn Levo Women B 25 / 26
Trevor Spahr Category A 40 / 70

GPTB: Ninkrossi (Oct 13 2012)

Stephanie Croy Women B 2 / 13
Jenn Levo Women B 7 / 13
Brianna Walle Women A 9 / 16
Anna Christiansen Women A 11 / 16
Rob Thompson Master 35+ B 19 / 38
Ryan Smith Master 35+ B 38 / 38
Dave Davis Category A 7 / 14
Brian Barker Master 35+ C 16 / 38
Joe Leineweber Clydesdale 8 / 13

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 10 2012)

Rob Thompson Masters Men B 35+ 7 / 26
David Dezellem Masters Men B 35+ 25 / 26
Anna Christiansen Women A 1 / 18
Trevor Spahr Men A 16 / 24
Brian Barker Men Master C 77 / 92

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 7 2012)

Jenn Levo Women B 29 / 33
Stephanie Croy Women B 32 / 33
Sharon Anderson Women A 36 / 37
David Dezellem Masters 35+ B 98 / 138
Ryan Smith Masters 35+ B 104 / 138
Dave Davis Category A 30 / 84
Trevor Spahr Category A 43 / 84

GPTB: Heiser Farm CX (Oct 6 2012)

Stephanie Croy Women B 2 / 12
Rob Thompson Masters 35+ C 2 / 33
Brian Barker Masters 35+ C 12 / 33

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 3 2012)

David Dezellem Masters Men B 35+ 34 / 36
Trevor Spahr Men A 4 / 19
Rob Thompson Men Master C 3 / 104
Brian Barker Men Master C 34 / 104

Battle at Barlow (Sep 30 2012)

Stephanie Croy Women B 4 / 20

Fazio Farms CX p/b Ironclad (Sep 29 2012)

Alana Armstrong Women B 6 / 12
Ryan Smith Master 35+ B 16 / 27
Mark Koller Master 35+ B 26 / 27
Dave Davis Category A 3 / 14
Trevor Spahr Category A 12 / 14
Rob Thompson Master 35+ C 38 / 39
Cristina Mihaescu Singlespeed 15 / 25
Gregory Sanders Category C 1 / 27

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 26 2012)

Dave Davis Men A 11 / 23
Trevor Spahr Men A 22 / 23
Rob Thompson Men Master C 6 / 122

GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar (Sep 22 2012)

Stephanie Croy Women B 4 / 12
Jenn Levo Women B 5 / 12
Cristina Mihaescu Women B 10 / 12
Sharon Anderson Women A 19 / 21
Brian Barker Masters 35+ C 30 / 58
Rob Thompson Masters 35+ C 37 / 58

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 19 2012)

Atlin Sestrich Men C 50 / 52
Rob Thompson Men Master C 4 / 91
David Dezellem Masters Men B 24 / 38

SCX #1 - Steilacoom (Sep 16 2012)

Sharon Anderson Wm 3 9 / 17

Huber's Apple Cross OVCX#1 (Sep 16 2012)

Justin Saudan Women Cat 4 14 / 29

Double Cross Day Two (Sep 16 2012)

Ryan Smith Master 35+ B 29 / 38

GPTB: Double Cross #1 (Sep 15 2012)

Sharon Anderson Women A 16 / 16

GPTB: Het Meer CX Race (Sep 9 2012)

Anna Christiansen Women A 4 / 17
Ryan Smith Masters 35+ B 48 / 66
Rob Thompson Masters 35+ C 3 / 75
Dave Davis Category A 13 / 34
Trevor Spahr Category A 14 / 34

GPTB #1: David Douglas CX #1 (Sep 1 2012)

Stephanie Croy Women B 4 / 9
Cristina Mihaescu Women B 9 / 9
David Dezellem Master 35+ B 41 / 64
Rob Thompson Master 35+ C 14 / 86
Brian Barker Master 35+ C 18 / 86

GPMC: Winter Cross (Dec 4 2011)

Jenn Levo Women B 4 / 10
Anna Christiansen Women A 6 / 10
Sharon Anderson Masters Women 35+ A 8 / 9

Kruger's Crossing CX Classic (Nov 20 2011)

Cristina Mihaescu Beginner Women 3 / 61

GPMC: OBRA CX Champs/Psycho (Nov 19 2011)

Jenny Levo Singlespeed Women 3 / 5

Cross Crusade #8 (Nov 13 2011)

Jenn Levo Women B 18 / 50
Marylynn King Women A 26 / 30
David Dezellem Masters 35+ B 99 / 108
Robert Carver Category A 62 / 72
Stephanie Croy Masters Women 35+ B 2 / 29
Trevor Spahr Singlespeed 15 / 95
Sharon Anderson Masters Women 35+ A 16 / 21

Cross Crusade #7 (Nov 6 2011)

Brian Barker Masters 35+ C 28 / 156
Trevor Spahr Singlespeed 16 / 92
Brody Boeger Singlespeed 65 / 92
Sharon Anderson Masters Women 35+ A 22 / 24

Cross Crusade #6 (Oct 30 2011)

Brian Barker Masters 35+ C 33 / 91
Trevor Spahr Singlespeed 45 / 59
Cristina Mihaescu Singlespeed 51 / 59
Jenn Levo Singlespeed 52 / 59
Brody Boeger Singlespeed 54 / 59
Marylynn King Singlespeed 58 / 59

Cross Crusade #5 (Oct 29 2011)

Alana Armstrong Women B 27 / 41
Lana Pressey Women B 39 / 41
Marylynn King Women A 31 / 34
Brian Barker Masters 35+ C 101 / 109
Stephanie Croy Masters Women 35+ B 12 / 37

Cross Crusade #4 (Oct 23 2011)

Marylynn King Women B 2 / 46
Jenn Levo Women B 8 / 46
Chelsea Momany Beginner Women 29 / 86
David Dezellem Masters 35+ B 77 / 111
Joe Leineweber Clydesdale 46 / 66
Sharon Anderson Masters Women 35+ A 19 / 24

GPMC: Het Meer CX Race (Oct 22 2011)

Jenn Levo Women B 3 / 11
Marylynn King Women B 5 / 11
Anna Christiansen Women A 1 / 11
Brianna Walle Women A 6 / 11
David Dezellem Masters 35+ B 30 / 35
Dave Aldersebaes Masters 35+ B 34 / 35
Brian Barker Masters 35+ C 22 / 39
Sharon Anderson Masters Women 35+ A 5 / 7

Blind Date #4 (Oct 19 2011)

Lana Pressey Women B 10 / 25
Cristina Mihaescu Beginner Women 7 / 27
Andrew Willis Men A 13 / 13
Trevor Spahr Singlespeed 6 / 40
Cristina Mihaescu Singlespeed 38 / 40

Cross Crusade #3 (Oct 16 2011)

Jenn Levo Women B 13 / 60
Lana Pressey Women B 21 / 60
Alana Armstrong Women B 23 / 60
Anna Christiansen Women A 9 / 30
Anona Whitley Women A 17 / 30
Cristina Mihaescu Beginner Women 15 / 95
Robert Carver Category A 54 / 80
Trevor Spahr Singlespeed 18 / 130
Cristina Mihaescu Singlespeed 112 / 130

GPMC: Ninkrossi (Oct 15 2011)

Jenn Levo Women B 12 / 13
Brianna Walle Women A 9 / 10
David Dezellem Masters 35+ B 29 / 42
Brian Barker Masters 35+ C 29 / 47
Andrew Willis Category A 11 / 16
Sharon Anderson Masters Women 35+ B 5 / 9
Joe Leineweber Clydesdale 19 / 20

Blind Date #3 (Oct 12 2011)

Sharon Anderson Women B 17 / 30
David Dezellem Men B 46 / 48

CrossAflixion Cup (Oct 9 2011)

Andrew Willis Category A Men 7 / 8

Cross Crusade #2 (Oct 9 2011)

Cristina Mihaescu Beginner Women 13 / 59
Robert Carver Category A 28 / 60
Cristina Mihaescu Singlespeed 70 / 78

GPMC: Heiser CX (Oct 8 2011)

Cristina Mihaescu Singlespeed 24 / 25
Cristina Mihaescu Beginner Women 3 / 7
Brian Barker Masters 35+ C 10 / 34
Sharon Anderson Masters Women 35+ B 2 / 13

Blind Date #2 (Oct 5 2011)

David Dezellem Men B 38 / 38

Great Brewers Gran Prix of Gloucester Day 2 (Oct 2 2011)

Sharon Anderson Amateur Women 64 / 100

Cross Crusade #1 (Oct 2 2011)

Jenn Levo Women B 26 / 60
Cristina Mihaescu Beginner Women 17 / 84
David Dezellem Masters 35+ B 121 / 137
Brian Barker Masters 35+ C 68 / 217
Robert Carver Category A 42 / 81
Andrew Willis Category A 64 / 81
Daniel Penner Category A 65 / 81
Joe Leineweber Clydesdale 44 / 71
Cristina Mihaescu Singlespeed 116 / 122

Great Brewers Gran Prix of Gloucester Day 1 (Oct 1 2011)

Sharon Anderson Amateur Women 96 / 103

Canby Cross-Word Cyclocross Challenge (Oct 1 2011)

Dave Aldersebaes Masters 35+ B 19 / 23
Mark Koller Category B 9 / 13

Blind Date #1 (Sep 28 2011)

Cristina Mihaescu Beginner Women 9 / 30
David Dezellem Men B 44 / 55
Trevor Spahr Singlespeed 52 / 57

Battle at Barlow (Sep 24 2011)

Jenn Levo Women B 17 / 30
Anna Christiansen Women A 6 / 12
Anona Whitley Women A 10 / 12
Brian Barker Masters 35+ C 13 / 96
Andrew Willis Category A 29 / 43
Sharon Anderson Masters Women 35+ B 2 / 18
Stephanie Croy Masters Women 35+ B 18 / 18
Trevor Spahr Singlespeed 14 / 58

Hood River Double Cross Day Two (Sep 18 2011)

Andrew Willis Category A 17 / 20
Jenn Levo Women B 10 / 22

GPMC: Hood River Double Cross (Sep 17 2011)

David Dezellem Masters 35+ B 42 / 48

Pain and Suffer'n CX (Sep 11 2011)

Brian Barker Masters 35+ C 7 / 31
Andrew Willis Category A 13 / 18

Hutch's Cyclocross (Sep 6 2011)

Joe Leineweber Men C 12 / 16

GPMC: David Douglas CX #1 (Sep 3 2011)

Sharon Anderson Masters Women 35+ B 3 / 8
Stephanie Croy Masters Women 35+ B 8 / 8
Mark Koller Category B 21 / 21

OBRA CCX Championship (Nov 20 2010)

Trevor Spahr Singlespeed 9 / 38
Anna Christiansen Singlespeed Women 1 / 15
Marylynn King Singlespeed Women 4 / 15
Anona Whitley Women A 13 / 13
Lana Pressey Women B 10 / 10

Cross Crusade: Barton Park (Nov 14 2010)

Marylynn King Women B 4 / 40
Trevor Spahr Category A 27 / 56
Anona Whitley Women A 13 / 22

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 7 2010)

Trevor Spahr Singlespeed 17 / 98
Brody Boeger Singlespeed 71 / 98
Marylynn King Women B 2 / 43
Andrew Willis Category A 46 / 55
Anona Whitley Women A 14 / 21

Apple Core Cross at EZ Orchards (Nov 6 2010)

David Dezellem Masters 35+ B 17 / 18
Anna Christiansen Singlespeed 13 / 21
Dave Aldersebaes Singlespeed 17 / 21

Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Day Two (Oct 31 2010)

Shaun Conley Masters 35+ B 51 / 60
Brian Barker Masters 35+ C 38 / 81
Trevor Spahr Singlespeed 13 / 72
Brody Boeger Singlespeed 62 / 72
Dave Aldersebaes Singlespeed 68 / 72
Brianna Walle Women B 3 / 46
Marylynn King Women B 6 / 46
Alana Armstrong Women B 34 / 46
Lana Pressey Women B 38 / 46
Daniel Penner Category B 25 / 65
Gregory Sanders Category B 44 / 65
Joel Crouch Category B 50 / 65
Andrew Willis Category A 33 / 38

Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds (Oct 30 2010)

Brian Barker Masters 35+ C 44 / 78
Trevor Spahr Singlespeed 10 / 55
Brianna Walle Women B 1 / 39
Lana Pressey Women B 32 / 39
Daniel Penner Category B 37 / 61
Joel Crouch Category B 39 / 61
Anna Christiansen Women A 11 / 20
Anona Whitley Women A 16 / 20

Cross Crusade: Portland International Raceway (Oct 24 2010)

Brian Barker Masters 35+ C 78 / 203
Trevor Spahr Singlespeed 11 / 105
Dave Aldersebaes Singlespeed 83 / 105
Brianna Walle Women B 2 / 58
Stephanie Croy Women B 12 / 58
Daniel Penner Category B 10 / 88
Andrew Willis Category A 44 / 51
Anna Christiansen Women A 4 / 18
Anona Whitley Women A 10 / 18

Blind Date at the Dairy (Oct 20 2010)

Brianna Walle Women B 3 / 25
Lana Pressey Women B 6 / 25
Stephanie Croy Women B 18 / 25
Trevor Spahr Singlespeed 2 / 44
Brian Barker Masters 35+ C 27 / 84
Andrew Willis Category A 18 / 25
Mark Crawford Category B 43 / 58

Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center (Oct 17 2010)

Andrew Willis Category A 49 / 59
Trevor Spahr Singlespeed 13 / 91
Joel Crouch Category B 62 / 96
Daniel Penner Category B 95 / 96
Marylynn King Women B 11 / 52
Mark Crawford Master 35+ B 72 / 97
Anona Whitley Women A 17 / 19

Ninkrossi CX (Oct 16 2010)

Brian Barker Masters 35+ C 23 / 39
Anna Christiansen Singlespeed 9 / 26
Dave Aldersebaes Singlespeed 23 / 26
Ryan Smith Category B 9 / 14
Brianna Walle Women B 1 / 17
Marylynn King Women B 5 / 17
Stephanie Croy Women B 10 / 17
Erin Willig Women B 12 / 17
Kristin Culpepper Women B 17 / 17

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 13 2010)

Atlin Sestrich Cat C Men (On the Market) 36 / 45
David Dezellem Cat B Men (Power Dating Men) 50 / 60
Mark Crawford Cat B Men (Power Dating Men) 53 / 60
Andrew Willis Cat A Men (Speeddating Men) 16 / 19
Trevor Spahr Singlespeed (Monogomists) 2 / 49
Brianna Walle Women Cat B (Women Power Daters) 11 / 33
Stephanie Croy Women Cat B (Women Power Daters) 16 / 33
Lana Pressey Women Cat B (Women Power Daters) 33 / 33
Anona Whitley Cat A Women (Speeddaters Women) 6 / 9

Cross Crusade: Rainier High School (Oct 10 2010)

Trevor Spahr Singlespeed 16 / 84
Anna Christiansen Singlespeed 50 / 84
Robert Carver Category B 2 / 89
Daniel Penner Category B 23 / 89

Heiser Farm Cyclocross (Oct 9 2010)

Gregory Sanders Category B 9 / 13
Stephanie Croy Women B 3 / 7
Mark Koller Category C 3 / 23

Blind Date at the Dairy #2 (Oct 6 2010)

Dan Penenr Cat B Men (Power Dating Men) 22 / 76
Atlin Sestrich Cat B Men (Power Dating Men) 37 / 76
David Dezellem Cat B Men (Power Dating Men) 48 / 76
Mark Crawford Cat B Men (Power Dating Men) 60 / 76
Ryan Smith Cat B Men (Power Dating Men) 61 / 76
Marylynn King Women Cat B (Women Power Daters) 2 / 38
Dave Aldersebaes Master Men 35+ C (Still on the Market) 43 / 81
Anna Christiansen Singlespeed (Monogomists) 28 / 46
Trevor Spahr Singlespeed (Monogomists) 44 / 46
Anona Whitley Cat A Women (Speeddaters Women) 12 / 16

Cross Crusade: Alpenrose Dairy (Oct 3 2010)

David Dezellem Masters 35+ B 75 / 131
Shaun Conley Masters 35+ B 107 / 131
Dave Aldersebaes Masters 35+ B 116 / 131
Trevor Spahr Singlespeed 9 / 132
Anna Christiansen Women B 1 / 68
Marylynn King Women B 8 / 68
Lana Pressey Women B 40 / 68
Erin Willig Women B 42 / 68
Alana Armstrong Women B 47 / 68
Brianna Walle Beginner Women 2 / 106
Robert Carver Category B 1 / 117
Daniel Penner Category B 53 / 117
Joel Crouch Category B 69 / 117
Mark Koller Category B 82 / 117
Ryan Smith Category B 108 / 117
Andrew Willis Category A 54 / 66
Anona Whitley Women A 13 / 27
Mark Koller Category C 17 / 125

David Douglas CX (Oct 2 2010)

Daniel Penner Category A 8 / 8
Mark Koller Cat C Men 8 / 12
Gregory Sanders Category B 2 / 6
Anna Christiansen Women B 1 / 9
Anna Clark Women B 3 / 9
Mark Crawford Master 35+ B 13 / 15
Dave Aldersebaes Master 35+ B 15 / 15
Anona Whitley Women A 2 / 4

Blind Date at the Dairy (Sep 29 2010)

Atlin Sestrich Cat C Men (On the Market) 22 / 44
Ryan Smith Cat B Men (Power Dating Men) 49 / 84
Mark Crawford Cat B Men (Power Dating Men) 62 / 84
Andrew Willis Cat A Men (Speeddating Men) 21 / 28
Anna Christiansen Women Cat B (Women Power Daters) 2 / 41
Marylynn King Women Cat B (Women Power Daters) 6 / 41
Lana Pressey Women Cat B (Women Power Daters) 29 / 41
Trevor Spahr Singlespeed (Monogomists) 1 / 50
Brian Barker Master Men 35+ C (Still on the Market) 30 / 85

Battle at Barlow (Sep 26 2010)

Anona Whitley Cat A Women 9 / 10
Brian Barker Masters 35+ C 65 / 111
Brian Gerow Masters 35+ A 29 / 38
Daniel Penner Cat A Men 32 / 43
Andrew Willis Cat A Men 41 / 43
Ryan Smith Category B 24 / 41
Joel Crouch Category B 28 / 41
Joel Crouch Category B 35 / 41
Mark Crawford Category B 37 / 41
Marylynn King Women B 4 / 22
Mark Koller Category C 18 / 53

Psycho Cross (Sep 25 2010)

Mark Koller Men C 8 / 10

Hood River Double Cross Day Two (Sep 19 2010)

Jeff Harwood Masters 35+ B 12 / 46
Ryan Smith Masters 35+ B 31 / 46
David Dezellem Masters 35+ B 45 / 46
Brian Barker Masters 35+ C 25 / 55
Jeff Harwood Singlespeed 14 / 25
Andrew Willis Category A 13 / 14

Hood River Double Cross Day One (Sep 18 2010)

Jeff Harwood Singlespeed 13 / 28

Pain+Suffer'n (Sep 12 2010)

Brian Barker Master Men 35+ 27 / 52

Hutch's Twilight CCX Series #1 (Sep 7 2010)

Anona Whitley Women A 1 / 2
Lana Pressey Women B 1 / 2

USGP of Cyclocross Day Two (Dec 6 2009)

Bryan Voytilla Singlespeed 25 / 76
Brody Boeger Singlespeed 68 / 76

USGP of Cyclocross Day One (Dec 5 2009)

Brody Boeger Singlespeed 38 / 57
Bryan Voytilla Cat B Men 41 / 94
David Dezellem Cat B Men 83 / 94

Psycho Cross Pseries (Nov 29 2009)

Lana Pressey Women's B 3 / 4

Kruger's Crossing CCX (Nov 22 2009)

Brody Boeger Category A 24 / 29
Brody Boeger Singlespeed 39 / 69
Dave Aldersebaes Singlespeed 56 / 69
Joshua Hunt Category B 24 / 41
Jeff Harwood Category B 30 / 41
Gregory Sanders Category B 37 / 41
Stephanie Croy Women B 8 / 20
Marylynn King Women B 11 / 20
Anna Clark Women B 12 / 20

Cross Crusade #8 (Nov 15 2009)

Trevor Spahr Category A 35 / 45
Brian Gerow Singlespeed 46 / 101
Brody Boeger Singlespeed 56 / 101
Bryan Voytilla Category B 36 / 69
Jeff Harwood Category B 48 / 69
Joshua Hunt Category B 58 / 69
Atlin Sestrich Category B 62 / 69
Marylynn King Women B 21 / 44

Cross Crusade #7 (Nov 8 2009)

Trevor Spahr Category A 50 / 58
Brian Gerow Singlespeed 36 / 136
Jonannes Weber Singlespeed 37 / 136
Stephanie Croy Beginner Women 4 / 73
Alana Armstrong Beginner Women 7 / 73
Ryan Smith Masters 35+ B 69 / 101
Atlin Sestrich Category B 22 / 93
Andrew Willis Category B 23 / 93
Bryan Voytilla Category B 33 / 93
Jeff Harwood Category B 65 / 93
Joshua Hunt Category C 92 / 125
Brian Barker Category C 96 / 125

SSCXWC (Nov 8 2009)

Brody Boeger Men SSCXWC 205 / 213
Marylynn King Women SSCXWC 20 / 38

OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series (Nov 7 2009)

Brody Boeger Singlespeed 15 / 28
Lana Pressey Women B 10 / 13
David Monnig CAT A 23 / 28
Gregory Sanders Men Cat B 16 / 36
Bryan Voytilla Men Cat B 24 / 36
Jeff Harwood Men Cat B 32 / 36

Cross Crusade #6 (Nov 1 2009)

Trevor Spahr Category A 46 / 47
Shaun Conley Masters 35+ C 41 / 72
Trevor Spahr Singlespeed 58 / 90
Brody Boeger Singlespeed 62 / 90
Dave Aldersebaes Singlespeed 78 / 90
Alana Armstrong Beginner Women 14 / 47
Bryan Voytilla Category B 19 / 78
Atlin Sestrich Category B 37 / 78
Gregory Sanders Category B 39 / 78
Andrew Willis Category B 51 / 78
Jeff Harwood Category B 54 / 78
Anna Clark Women B 12 / 40
Erin Willig Women B 26 / 40
Marylynn King Women B 31 / 40
Lana Pressey Women B 33 / 40

Cross Crusade #5 (Oct 31 2009)

Brody Boeger Category A 38 / 42
Jonannes Weber Singlespeed 34 / 81
Brody Boeger Singlespeed 46 / 81
Dave Aldersebaes Singlespeed 70 / 81
Alana Armstrong Beginner Women 6 / 41
Ryan Smith Masters 35+ B 59 / 73
Andrew Willis Category B 29 / 67
Bryan Voytilla Category B 32 / 67
Jeff Harwood Category B 58 / 67
Lana Pressey Women B 23 / 40
Marylynn King Women B 25 / 40
Joe Leineweber Clydesdale 18 / 27

Cross Crusade #4 (Oct 25 2009)

David Monnig Category A 39 / 56
Brian Gerow Category A 55 / 56
Shaun Conley Masters 35+ C 65 / 146
Brian Gerow Singlespeed 36 / 117
Trevor Spahr Singlespeed 39 / 117
Brody Boeger Singlespeed 66 / 117
Ryan Smith Masters 35+ B 60 / 115
David Dezellem Masters 35+ B 61 / 115
Atlin Sestrich Category B 9 / 100
Andrew Willis Category B 19 / 100
Gregory Sanders Category B 25 / 100
Bryan Voytilla Category B 29 / 100
Jeff Harwood Category B 66 / 100
Marylynn King Women B 36 / 50
Joe Leineweber Clydesdale 24 / 54
Joshua Hunt Category C 50 / 127

Willamette Valley Cross Series (Oct 24 2009)

Brody Boeger Singlespeed 10 / 20
Dave Aldersebaes Singlespeed 16 / 20
Trevor Spahr Men Cat A 14 / 20
Brody Boeger Men Cat A 15 / 20
Jeff Harwood Men Cat B 19 / 21
Mark Koller Men Cat B 21 / 21
Virginia Pederson Women B 10 / 16
Lana Pressey Women B 13 / 16

Psycho Cross Pseries (Oct 17 2009)

Mark Koller Men's Cat C 2 / 8

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 14 2009)

Lana Pressey Women B 10 / 28
Trevor Spahr Men A 14 / 21
Andrew Willis Men B 9 / 50
Brian Barker Men C 39 / 118
Brian Gerow Singlespeed 9 / 23
Brian Gerow Singlespeed 10 / 23
Bryan Voytilla Singlespeed 11 / 23
Brody Boeger Singlespeed 19 / 23

Cross Crusade #2 (Oct 11 2009)

Brian Gerow Singlespeed 22 / 113
Brody Boeger Singlespeed 59 / 113
Stephanie Croy Beginner Women 4 / 61
Trevor Spahr Category B 1 / 99
David Monnig Category B 4 / 99
Atlin Sestrich Category B 15 / 99
Andrew Willis Category B 18 / 99
Bryan Voytilla Category B 56 / 99
Mark Koller Category B 80 / 99
Lana Pressey Women B 27 / 56
Marylynn King Women B 29 / 56
Virginia Pederson Women B 40 / 56
Joe Leineweber Clydesdale 12 / 45
Brian Barker Category C 46 / 125
Mark Koller Category C 50 / 125

MFG #4 - Cross Clash (Oct 10 2009)

Trevor Spahr Cat 3 Men 1 / 24
Brody Boeger Single Speed Men 25 / 41

Blind Date at the Dairy (Oct 7 2009)

Lana Pressey Women B 10 / 27
Trevor Spahr Men B 2 / 70
Andrew Willis Men B 13 / 70
David Dezellem Men B 48 / 70
Mark Koller Men B 69 / 70
Brian Barker Men C 30 / 121
Joe Leineweber Men C 50 / 121
Brian Gerow Singlespeed 13 / 28
Bryan Voytilla Singlespeed 15 / 28
Brody Boeger Singlespeed 23 / 28
Dave Aldersebaes Singlespeed 26 / 28

Cross Crusade #1 (Oct 4 2009)

Brian Gerow Singlespeed 43 / 127
Brody Boeger Singlespeed 52 / 127
Dave Aldersebaes Singlespeed 95 / 127
Stephanie Croy Beginner Women 4 / 92
Alana Armstrong Beginner Women 10 / 92
Jeff Harwood Masters 35+ B 57 / 126
David Dezellem Masters 35+ B 80 / 126
Atlin Sestrich Category B 36 / 116
Gregory Sanders Category B 38 / 116
Bryan Voytilla Category B 61 / 116
Andrew Willis Category B 106 / 116
Anna Clark Women B 5 / 53
Lana Pressey Women B 20 / 53
Erin Willig Women B 25 / 53
Joe Leineweber Clydesdale 25 / 58
Brian Barker Category C 92 / 159

Willamette Valley Cross Series (Oct 3 2009)

David Monnig Cat B Men 2 / 16
Trevor Spahr Cat B Men 3 / 16
Jeff Harwood Cat B Men 14 / 16
Brody Boeger Singlespeed 6 / 14
Hope Zak Wm B Masters 3 / 7
Lana Pressey Women B 1 / 6

Blind Date at the Dairy (Sep 30 2009)

Trevor Spahr Men B 4 / 70
Andrew Willis Men B 29 / 70
David Dezellem Men B 50 / 70
Gregory Sanders Men B 56 / 70
Joe Leineweber Men C 35 / 138
Brian Gerow Singlespeed 18 / 40
Bryan Voytilla Singlespeed 20 / 40
Brody Boeger Singlespeed 27 / 40

Battle at Barlow (Sep 27 2009)

Jeff Harwood Master 39 / 56
David Monnig Men B 1 / 58
Bryan Voytilla Men B 18 / 58
Andrew Willis Men B 19 / 58
Gregory Sanders Men B 33 / 58
Atlin Sestrich Men B 39 / 58
Brian Barker Men C 36 / 66
Brian Gerow Singlespeed 21 / 54
Brody Boeger Singlespeed 27 / 54
Lana Pressey Women B 14 / 20

Blind Date at the Dairy (Sep 23 2009)

Lana Pressey Women B 12 / 24
Trevor Spahr Men B 2 / 49
Andrew Willis Men B 4 / 49
Gregory Sanders Men B 35 / 49
Joe Leineweber Men C 90 / 104
Brian Barker Men C 93 / 104
Brian Gerow Singlespeed 10 / 32
Bryan Voytilla Singlespeed 19 / 32
Brody Boeger Singlespeed 22 / 32

Rad Racing GP (Sep 20 2009)

Bryan Voytilla CAT 3 MEN 17 / 38

Hood River Double Cross Day Two (Sep 20 2009)

Ryan Smith Men B 29 / 30
Brody Boeger Singlespeed 12 / 22
Alana Armstrong Women Beginner 2 / 23
Jeff Harwood Master Men B 26 / 33
David Dezellem Master Men B 32 / 33

Starcrossed (Sep 19 2009)

Bryan Voytilla Singlespeed 10 / 46
Trevor Spahr Men 3 19 / 80

Hood River Double Cross (Sep 19 2009)

Brian Gerow Singlespeed 13 / 25
Brody Boeger Singlespeed 17 / 25
Jeff Harwood Master Men B 25 / 31

Pain on the Peak (Sep 12 2009)

Brian Barker Men C 30 / 42
Brian Gerow Singlespeed 7 / 19
Brody Boeger Singlespeed 13 / 19
David Dezellem Master B 25 / 31
Jeff Harwood Master B 29 / 31
Joe Leineweber Clydesdale 3 / 7

Cross Over Stage Race: Stage 3: CX (Sep 7 2009)

Trevor Spahr Men's Cat B 4 / 11
Bryan Voytilla Men's Cat B 5 / 11
Brian Gerow Single Speed 6 / 10
Dave Aldersebaes Single Speed 9 / 10

Cross Over Stage Race: Stage One: Cross TT (Sep 6 2009)

Trevor Spahr Men's Cat B 3 / 11
Brian Gerow Single Speeds 6 / 11
Dave Aldersebaes Single Speeds 8 / 11

Portland Cup (USGP) (Dec 7 2008)

Bryan Voytilla Category B 44 / 83
Andrew Willis Category B 52 / 83
Brody Boeger Category B 63 / 83
David Dezellem Category B 73 / 83

Portland Cup (USGP) (Dec 6 2008)

Andrew Willis Men B 46 / 94
Bryan Voytilla Men B 52 / 94
Brody Boeger Men B 64 / 94
David Dezellem Men B 79 / 94

Kruger's Crossing Cyclocross (Nov 23 2008)

Brody Boeger Singlespeed 33 / 69
Dave Aldersebaes Singlespeed 49 / 69
Andrew Willis Category B 10 / 33
Bryan Voytilla Category B 11 / 33
Kristin Mccarthy Women B 4 / 19
Beth Chase Women B 17 / 19

Cross Crusade #8/OBRA Championships (Nov 16 2008)

Mark Crawford Masters 35+ C 72 / 146
Dave Aldersebaes Masters 35+ C 73 / 146
Vanessa Cass Women Beginner 2 / 71
Eva Vandeusen Women Beginner 12 / 71
Joshua Anderson Singlespeed 57 / 104
Brian Gerow Singlespeed 58 / 104
Bryan Voytilla Category B 32 / 95
Gregory Sanders Category B 37 / 95
Ryan Smith Category B 55 / 95
Andrew Willis Category B 62 / 95
Brody Boeger Category B 76 / 95
Anna Clark Women B 8 / 51
Erin Willig Women B 15 / 51
Lana Pressey Women B 22 / 51
Virginia Pederson Women B 31 / 51
Marylynn King Women B 43 / 51
Greg Hudson Clydesdale 11 / 32
Joe Leineweber Clydesdale 17 / 32
Brian Barker Category C 69 / 125
Jamie Anthony Beginner Men CCX 24 / 124

Cross Crusade #7 (Nov 9 2008)

Mark Crawford Masters 35+ C 65 / 160
Vanessa Cass Women Beginner 2 / 61
Brian Gerow Singlespeed 43 / 88
Bryan Voytilla Category B 41 / 88
Brody Boeger Category B 83 / 88
Anna Clark Women B 13 / 45
Erin Willig Women B 16 / 45
Marylynn King Women B 28 / 45
Lana Pressey Women B 31 / 45
Beth Chase Women B 34 / 45
Stephanie Chase Women B 42 / 45
Joe Leineweber Clydesdale 18 / 36
Steven Houck Category C 69 / 121
Jamie Anthony Category C 86 / 121
Brian Barker Category C 89 / 121

Battlecreek Cross (Nov 8 2008)

Stephanie Chase Women B 4 / 12
Lana Pressey Women B 5 / 12
Brian Barker Category C 23 / 43
Joe Leineweber Category C 37 / 43

Cross Crusade #6 (Nov 2 2008)

Mark Crawford Masters 35+ C 56 / 159
Dave Aldersebaes Masters 35+ C 90 / 159
Brian Gerow Singlespeed 54 / 94
Vanessa Cass Beginner Women 2 / 61
Eva Vandeusen Beginner Women 45 / 61
Gregory Sanders Category B 33 / 98
Andrew Willis Category B 52 / 98
Bryan Voytilla Category B 59 / 98
Ryan Smith Category B 63 / 98
Brody Boeger Category B 70 / 98
Anna Clark Women B 10 / 45
Erin Willig Women B 14 / 45
Stephanie Chase Women B 20 / 45
Lana Pressey Women B 22 / 45
Marylynn King Women B 30 / 45
Virginia Pederson Women B 35 / 45
Kristin Mccarthy Women B 41 / 45
Steven Houck Category C 68 / 115

Cross Crusade #4 (Oct 25 2008)

Dave Aldersebaes Masters 35+ C 42 / 63
Vanessa Cass Women Beginner 3 / 48
Eva Vandeusen Women Beginner 26 / 48
Bryan Voytilla Category B 36 / 77
Ryan Smith Category B 52 / 77
Andrew Willis Category B 63 / 77
Brody Boeger Category B 65 / 77
Stephanie Chase Women B 22 / 42
Kristin Mccarthy Women B 27 / 42
Beth Chase Women B 31 / 42
Greg Hudson Clydesdale 9 / 17
Joe Leineweber Clydesdale 10 / 17

Cross Crusade #3 (Oct 19 2008)

Mark Crawford Masters 35+ C 30 / 126
Dave Aldersebaes Masters 35+ C 88 / 126
Vanessa Cass Women Beginner 2 / 63
Brian Gerow Singlespeed 44 / 97
Bryan Voytilla Category B 39 / 96
Andrew Willis Category B 41 / 96
Brody Boeger Category B 68 / 96
Erin Willig Women B 13 / 38
Virginia Pederson Women B 20 / 38
Lana Pressey Women B 21 / 38
Kristin Mccarthy Women B 24 / 38
Marylynn King Women B 32 / 38
Greg Hudson Clydesdale 13 / 41
Joe Leineweber Clydesdale 22 / 41
Brian Barker Category C 75 / 137

Psycho Cross #2 (Oct 18 2008)

Lana Pressey Women B 2 / 7

Heiser Farm Cross (Oct 11 2008)

Lana Pressey Women B 5 / 10

Cross Crusade #1 (Oct 5 2008)

Brian Gerow Singlespeed 69 / 111
Steven Houck Singlespeed 89 / 111
Vanessa Cass Beginner Women 4 / 74
Virginia Pederson Beginner Women 10 / 74
Eva Vandeusen Beginner Women 36 / 74
Marylynn King Beginner Women 48 / 74
Andrew Willis Category B 42 / 104
Bryan Voytilla Category B 55 / 104
Ryan Smith Category B 75 / 104
Brody Boeger Category B 89 / 104
Gregory Sanders Category B 99 / 104
Dave Aldersebaes Master 35+ C 66 / 153
Mark Crawford Master 35+ C 82 / 153
Anna Clark Women B 14 / 49
Lana Pressey Women B 26 / 49
Erin Willig Women B 34 / 49
Kristin Mccarthy Women B 35 / 49
Stephanie Chase Women B 39 / 49
Greg Hudson Clydesdale 5 / 36

Battle at Barlow (Sep 28 2008)

Mark Crawford Masters 35+ C 41 / 74
Dave Aldersebaes Masters 35+ C 51 / 74
Erin Willig Beginner Women 1 / 21
Marylynn King Beginner Women 8 / 21
Brody Boeger Category B 4 / 41
Andrew Willis Category B 14 / 41
Bryan Voytilla Category B 26 / 41
Kristin Mccarthy Women B 15 / 18

Veloshop Rickreall Rampage (Sep 27 2008)

Dave Aldersebaes Masters 35+ C 9 / 13
Brian Gerow Singlespeed 25 / 32
Virginia Pederson Beginner Women 2 / 15
Ryan Smith Category B 13 / 18
Brody Boeger Category B 16 / 18
Stephanie Chase Women B 5 / 8
Greg Hudson Clydesdale 5 / 5

Rad Racing GP (Sep 21 2008)

Erin Willig Cat 4 Women 3 / 15

Hood River Double Cross #2 (Sep 21 2008)

Bryan Voytilla Men B 14 / 35
Andrew Willis Men B 19 / 35
Brody Boeger Men B 26 / 35
Andrew Willis Men C 4 / 27
Kristin Mccarthy Women B 16 / 17
Brian Gerow Sgl Speed 13 / 24
Joshua Anderson Sgl Speed 16 / 24
Greg Hudson Clydes 3 / 8

Hood River Double Cross #1 (Sep 20 2008)

Bryan Voytilla Men B 11 / 25
Ryan Smith Men B 21 / 25
Brody Boeger Men B 23 / 25
Stephanie Chase Women B 9 / 16
Greg Hudson Clydesdale 3 / 4
Brian Gerow Sgl Speed 5 / 8

Kruger's Kermesse Farm Crit (Sep 14 2008)

Dave Aldersebaes Sgl Speed 14 / 23
Gregory Sanders Men B 8 / 19
Brody Boeger Men B 14 / 19
Bryan Voytilla Men B 15 / 19
Ryan Smith Men B 16 / 19
Lana Pressey Wmn B 4 / 8
Greg Hudson Beg Men CCX 20 / 49
Marylynn King Beginner Women 18 / 22

Pain on the Peak (Sep 13 2008)

Gregory Sanders Men B 2 / 19
Bryan Voytilla Men B 13 / 19
Brody Boeger Men B 15 / 19
Andrew Willis Men C 7 / 30
Joe Leineweber Beg Men CCX 10 / 18
Bernard Sanders Beg Men CCX 15 / 18
Marylynn King Women Begin 3 / 9
Erin Willig Women Begin 4 / 9
Kristin Mccarthy Women Begin 7 / 9
Dave Aldersebaes Mst C 20 / 29
Stephanie Chase Women B 2 / 8
Anna Clark Women B 7 / 8
Brian Gerow Sgl Speed 20 / 21

Kruger's Kermesse Farm Crit (Sep 7 2008)

Greg Hudson Beg Men CCX 9 / 41
Gregory Sanders Men B 7 / 26
Brody Boeger Men C 33 / 44
Marylynn King Wmn Beg 3 / 35

USGP Toyota Portland Cup (Dec 1 2007)

Carolyn Goodbrake B Women 28 14 / 16
Dave Aldersebaes C Men 102 79 / 94
Bryan Voytilla B Men 114 66 / 101

Kruger's Crossing CX Classic (Nov 25 2007)

Dave Aldersebaes Men C 29 / 46
Brian Gerow Sgl Spd 29 / 43

Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro (Nov 18 2007)

Gregory Sanders Men B 34 / 73
Steven Houck Men C 72 / 101
Dave Aldersebaes Men C 81 / 101
Carolyn Goodbrake Women Beg 7 / 44
Stephanie Chase Women Beg 14 / 44

Cross Crusade - Estacada (Nov 11 2007)

Gregory Sanders Men B 14 / 84
Steven Houck Men C 70 / 102
Dave Aldersebaes Men C 81 / 102
Brian Gerow Sgl Spd 52 / 70
Carolyn Goodbrake Women Beg 2 / 57
Stephanie Chase Women Beg 8 / 57

Cross Crusade - Barton Park (Nov 4 2007)

Gregory Sanders Men B 47 / 75
Bryan Voytilla Men C 4 / 99
Steven Houck Men C 88 / 99
Carolyn Goodbrake Women Beginner 7 / 46
Brian Gerow Sgl Spd 64 / 85

Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds (Oct 28 2007)

Gregory Sanders Men B 21 / 67
Bryan Voytilla Men C 5 / 80
Steven Houck Men C 58 / 80

Cross Crusade - Rainier HS (Oct 21 2007)

Bryan Voytilla Men C 27 / 93
Drew Wyant Sgl Spd 67 / 69

Cross Crusade - Horning's Hideout (Oct 14 2007)

Gregory Sanders Men B 20 / 77
Bryan Voytilla Men C 16 / 115
Brian Gerow Men C 62 / 115
Dave Aldersebaes Men C 111 / 115
Carolyn Goodbrake Women Beg 4 / 44
Stephanie Chase Women Beg 32 / 44

Cross Crusade - Alpenrose (Oct 7 2007)

Gregory Sanders Men B 51 / 90
Drew Wyant Men C 22 / 129
Bryan Voytilla Men C 23 / 129
Brian Gerow Men C 60 / 129
Dave Aldersebaes Men C 100 / 129
Greg Hudson Men C 102 / 129
Joshua Anderson Sgl Spd 54 / 88
Jennifer Foley Women Beg 21 / 57
Stephanie Chase Women Beg 24 / 57

Battle at Barlow CCX (Sep 30 2007)

Joshua Anderson Sgl Spd 16 / 30
Bryan Voytilla Men C 23 / 56
Brian Gerow Men C 37 / 56

Kruger's Kermesse (Sep 15 2007)

Jennifer Foley Women Beginner 5 / 33
Eva Vandeusen Women Beginner 26 / 33
Gregory Sanders Men C 2 / 57
Brian Gerow Men C 40 / 57
Dave Aldersebaes Beginner Men CX 23 / 46
Aaron Foley Beginner Men CX 36 / 46