Log In

Team Overview: Team Lazy Tarantulas

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Kruger’s CX p/b Cyclocross Crusade (Dec 2 2018)

Danielle Reynolds Singlespeed Women 10 / 11
Geoff Rice Singlespeed 3 / 40
Andy Leritz Singlespeed 23 / 40
Sean Reynolds Men 2/3 16 / 24
Andy Leritz Masters 50+ 12 / 33
Bob Crow Masters 35+ Category 3 28 / 34
Simon Reynolds Junior Men 25 / 36
Sean Mcghee Clydesdale 9 / 12

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 18 2018)

Kailey Rice Women 5 12 / 20
Coco Leritz Women 5 18 / 20
Hannah Rice Women 4 3 / 19
Emily Rice Women 2/3 1 / 7
Emily Rice Singlespeed Women 5 / 23
Spencer Bushnell Singlespeed 13 / 83
Andy Leritz Singlespeed 31 / 83
Sean Mcghee Singlespeed 60 / 83
Jeff Smith Singlespeed 67 / 83
Sean Reynolds Men 2/3 29 / 56
Nicholas Leritz Men 2/3 42 / 56
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 11 / 12
Andy Leritz Masters 50+ 18 / 61
Jeff Smith Masters 35+ Category 3 37 / 78
Branden Taggart Masters 35+ Category 3 39 / 78
Joshua Kubisch Masters 35+ Category 3 45 / 78
Bob Crow Masters 35+ Category 3 58 / 78
Troy Theriot Masters 35+ 4 79 / 95
Emily Rice Junior Women 3/4/5 1 / 19
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 3 / 19
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 6 / 19
Coco Leritz Junior Women 3/4/5 14 / 19
Abby Rice Junior Women 3/4/5 15 / 19
Harper Leritz Junior Women 3/4/5 18 / 19
Emily Rice Junior Women 15-16 1 / 4
Hannah Rice Junior Women 15-16 2 / 4
Kailey Rice Junior Women 13-14 2 / 4
Coco Leritz Junior Women 10-12 6 / 10
Abby Rice Junior Women 10-12 7 / 10
Harper Leritz Junior Women 10-12 9 / 10
Dylan Theriot Junior Men 3/4/5 27 / 62
Simon Reynolds Junior Men 3/4/5 36 / 62
Jesse Theriot Junior Men 3/4/5 41 / 62
Dylan Theriot Junior Men 13-14 5 / 8
Simon Reynolds Junior Men 10-12 13 / 32
Jesse Theriot Junior Men 10-12 16 / 32
Steve Danielson Clydesdale 16 / 30
Sean Mcghee Clydesdale 18 / 30

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) (Nov 11 2018)

Kailey Rice Women 5 7 / 11
Hannah Rice Women 4 1 / 17
Emily Rice Women 2/3 1 / 16
Aidan Rice Men 4 17 / 23
Nicholas Leritz Men 2/3 28 / 46
Sean Reynolds Men 2/3 41 / 46
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 14 / 14
Andy Leritz Masters 50+ 24 / 60
Jeff Smith Masters 35+ Category 3 43 / 65
Bob Crow Masters 35+ Category 3 60 / 65
Gregg Rice Masters 35+ 4 21 / 68
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 4 / 24
Emily Rice Junior Women 3/4/5 1 / 19
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 2 / 19
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 7 / 19
Coco Leritz Junior Women 3/4/5 13 / 19
Abby Rice Junior Women 3/4/5 14 / 19
Harper Leritz Junior Women 3/4/5 18 / 19
Emily Rice Junior Women 15-16 1 / 4
Hannah Rice Junior Women 15-16 2 / 4
Kailey Rice Junior Women 13-14 3 / 5
Coco Leritz Junior Women 10-12 5 / 9
Abby Rice Junior Women 10-12 6 / 9
Harper Leritz Junior Women 10-12 8 / 9
Jackson Loftus Junior Men 3/4/5 7 / 68
Aidan Rice Junior Men 3/4/5 14 / 68
Brady Rice Junior Men 3/4/5 25 / 68
Simon Reynolds Junior Men 3/4/5 49 / 68
Jackson Loftus Junior Men 15-16 6 / 17
Aidan Rice Junior Men 13-14 4 / 12
Brady Rice Junior Men 13-14 8 / 12
Simon Reynolds Junior Men 10-12 15 / 29
Sean Mcghee Clydesdale 9 / 24

Corn Cross 2 (Nov 10 2018)

Coco Leritz Women 5 5 / 7
Andy Leritz Singlespeed 7 / 13
Joshua Kubisch Masters 35+ Category 3 12 / 18
Coco Leritz Junior Women 3/4/5 8 / 11
Coco Leritz Junior Women 10-12 5 / 7
Jackson Loftus Junior Men 3/4/5 6 / 29
William Nusbaum Junior Men 3/4/5 27 / 29
William Nusbaum Junior Men 17-18 3 / 3
Jackson Loftus Junior Men 15-16 3 / 5

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 (Nov 4 2018)

Hannah Rice Women 4 2 / 32
Emily Rice Women 2/3 1 / 19
Danielle Reynolds Singlespeed Women 19 / 20
Aidan Rice Men 4 15 / 35
Brady Rice Men 4 21 / 35
Sean Reynolds Men 2/3 43 / 68
Brent Mattison Men 1/2 21 / 33
Andy Leritz Masters 50+ 21 / 62
Jeff Smith Masters 35+ Category 3 12 / 62
Gregg Rice Masters 35+ 4 6 / 66
Troy Theriot Masters 35+ 4 64 / 66
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 2 / 22
Emily Rice Junior Women 3/4/5 1 / 33
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 4 / 33
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 12 / 33
Coco Leritz Junior Women 3/4/5 21 / 33
Abby Rice Junior Women 3/4/5 22 / 33
Harper Leritz Junior Women 3/4/5 27 / 33
Emily Rice Junior Women 15-16 1 / 8
Hannah Rice Junior Women 15-16 4 / 8
Kailey Rice Junior Women 13-14 3 / 6
Coco Leritz Junior Women 10-12 8 / 17
Abby Rice Junior Women 10-12 9 / 17
Harper Leritz Junior Women 10-12 12 / 17
Aidan Rice Junior Men 3/4/5 13 / 83
Brady Rice Junior Men 3/4/5 17 / 83
Dylan Theriot Junior Men 3/4/5 52 / 83
Simon Reynolds Junior Men 3/4/5 58 / 83
Jesse Theriot Junior Men 3/4/5 61 / 83
Jackson Loftus Junior Men 3/4/5 81 / 83
Jackson Loftus Junior Men 15-16 18 / 18
Aidan Rice Junior Men 13-14 5 / 21
Brady Rice Junior Men 13-14 7 / 21
Dylan Theriot Junior Men 13-14 18 / 21
Simon Reynolds Junior Men 10-12 16 / 30
Jesse Theriot Junior Men 10-12 19 / 30

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 (Nov 3 2018)

Kailey Rice Women 5 24 / 39
Coco Leritz Women 5 31 / 39
Hannah Rice Women 4 5 / 38
Emily Rice Women 2/3 2 / 23
Brady Rice Singlespeed 59 / 91
Aidan Rice Singlespeed 65 / 91
Brady Rice Men 4 26 / 36
Aidan Rice Men 4 27 / 36
Nicholas Leritz Men 2/3 41 / 72
Sean Reynolds Men 2/3 52 / 72
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 22 / 22
Andy Leritz Masters 50+ 34 / 67
Jeff Smith Masters 35+ Category 3 30 / 83
Bob Crow Masters 35+ Category 3 77 / 83
Gregg Rice Masters 35+ 4 12 / 75
Troy Theriot Masters 35+ 4 71 / 75
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 5 / 38
Emily Rice Junior Women 3/4/5 1 / 37
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 5 / 37
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 15 / 37
Abby Rice Junior Women 3/4/5 21 / 37
Coco Leritz Junior Women 3/4/5 22 / 37
Harper Leritz Junior Women 3/4/5 33 / 37
Emily Rice Junior Women 15-16 1 / 10
Hannah Rice Junior Women 15-16 4 / 10
Kailey Rice Junior Women 13-14 5 / 8
Abby Rice Junior Women 10-12 5 / 18
Coco Leritz Junior Women 10-12 6 / 18
Harper Leritz Junior Women 10-12 15 / 18
Aidan Rice Junior Men 3/4/5 18 / 90
Brady Rice Junior Men 3/4/5 19 / 90
Dylan Theriot Junior Men 3/4/5 54 / 90
Jesse Theriot Junior Men 3/4/5 59 / 90
Simon Reynolds Junior Men 3/4/5 60 / 90
Aidan Rice Junior Men 13-14 7 / 23
Brady Rice Junior Men 13-14 8 / 23
Dylan Theriot Junior Men 13-14 20 / 23
Jesse Theriot Junior Men 10-12 14 / 32
Simon Reynolds Junior Men 10-12 15 / 32

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 28 2018)

Danielle Reynolds Singlespeed Women 21 / 22
Brady Rice Men 4 18 / 30
Aidan Rice Men 4 23 / 30
Andy Leritz Masters 50+ 16 / 53
John Martin Masters 35+ Category 3 50 / 61
Branden Taggart Masters 35+ Category 3 59 / 61
Gregg Rice Masters 35+ 4 15 / 85
Brian Westhaver Masters 35+ 4 54 / 85
Jim Campbell Masters 35+ 4 73 / 85
Troy Theriot Masters 35+ 4 80 / 85
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 3 / 29
Abby Rice Junior Women 9 1 / 2
Emily Rice Junior Women 3/4/5 1 / 24
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 2 / 24
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 8 / 24
Coco Leritz Junior Women 3/4/5 14 / 24
Abby Rice Junior Women 3/4/5 15 / 24
Emily Rice Junior Women 13-14 1 / 7
Hannah Rice Junior Women 13-14 2 / 7
Kailey Rice Junior Women 10-12 2 / 13
Coco Leritz Junior Women 10-12 7 / 13
Brady Rice Junior Men 3/4/5 10 / 53
Aidan Rice Junior Men 3/4/5 14 / 53
Simon Reynolds Junior Men 3/4/5 30 / 53
Brady Rice Junior Men 13-14 5 / 14
Aidan Rice Junior Men 13-14 7 / 14
Simon Reynolds Junior Men 10-12 12 / 27
Sean Mcghee Clydesdale 13 / 27
Steve Danielson Clydesdale 16 / 27

Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 27 2018)

Sean Reynolds Men 2/3 12 / 15
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 6 / 6
Simon Reynolds Junior Men 3/4/5 29 / 36
Simon Reynolds Junior Men 10-12 8 / 14

CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair (Oct 20 2018)

Geoff Rice Singlespeed 31 / 33
Aidan Rice Men 4 8 / 10
Brady Rice Men 4 9 / 10
Becky Rice Masters Women 35+ 3 7 / 8
Andy Leritz Masters 50+ 3 / 27
Bob Crow Masters 35+ Category 3 23 / 28
Gregg Rice Masters 35+ 4 6 / 38
Jim Campbell Masters 35+ 4 26 / 38
Brian Westhaver Masters 35+ 4 27 / 38
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 3 / 7
Emily Rice Junior Women 3/4/5 1 / 15
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 5 / 15
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 7 / 15
Coco Leritz Junior Women 3/4/5 11 / 15
Emily Rice Junior Women 15-16 1 / 4
Hannah Rice Junior Women 15-16 3 / 4
Kailey Rice Junior Women 13-14 3 / 4
Coco Leritz Junior Women 10-12 4 / 6
Brady Rice Junior Men 3/4/5 9 / 48
Gavin Rice Junior Men 3/4/5 20 / 48
Brady Rice Junior Men 13-14 5 / 11
Gavin Rice Junior Men 10-12 4 / 23
Kailey Rice Elite Junior Women 1 / 3

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 14 2018)

Hannah Rice Women 4 2 / 29
Emily Rice Women 2/3 3 / 22
Danielle Reynolds Singlespeed Women 23 / 27
Kirk Edwards Singlespeed 74 / 111
Aidan Rice94273333 Men 4 27 / 34
Nicholas Leritz Men 2/3 27 / 75
Sean Reynolds Men 2/3 41 / 75
Joshua Kubisch Men 2/3 60 / 75
Becky Rice Masters Women 35+ 3 19 / 22
Andy Leritz Masters 50+ 20 / 93
Bob Crow Masters 35+ Category 3 70 / 83
Gregg Rice Masters 35+ 4 8 / 117
Jim Campbell Masters 35+ 4 53 / 117
Brian Westhaver Masters 35+ 4 82 / 117
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 2 / 49
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 2 / 29
Emily Rice Junior Women 3/4/5 3 / 29
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 10 / 29
Abby Rice Junior Women 3/4/5 12 / 29
Coco Leritz Junior Women 3/4/5 24 / 29
Harper Leritz Junior Women 3/4/5 25 / 29
Hannah Rice Junior Women 15-16 1 / 5
Emily Rice Junior Women 15-16 2 / 5
Kailey Rice Junior Women 13-14 3 / 7
Abby Rice Junior Women 10-12 3 / 14
Coco Leritz Junior Women 10-12 10 / 14
Harper Leritz Junior Women 10-12 11 / 14
Jackson Loftus Junior Men 3/4/5 2 / 95
Aidan Rice94273333 Junior Men 3/4/5 11 / 95
Brady Rice Junior Men 3/4/5 19 / 95
Peter Grover Junior Men 3/4/5 29 / 95
Gavin Rice Junior Men 3/4/5 34 / 95
Simon Reynolds Junior Men 3/4/5 67 / 95
Jackson Loftus Junior Men 15-16 2 / 16
Aidan Rice94273333 Junior Men 13-14 4 / 21
Brady Rice Junior Men 13-14 8 / 21
Peter Grover Junior Men 13-14 10 / 21
Gavin Rice Junior Men 10-12 5 / 42
Simon Reynolds Junior Men 10-12 23 / 42
Jackson Loftus Elite Junior Men 1 / 2
Sean Mcghee Clydesdale 11 / 39
Greg Lawler Clydesdale 13 / 39
Steve Danielson Clydesdale 17 / 39

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 (Oct 7 2018)

Hannah Rice Women 4 2 / 19
Emily Rice Women 2/3 6 / 18
Spencer Bushnell Singlespeed 6 / 73
Kirk Edwards Singlespeed 37 / 73
Andy Leritz Singlespeed 42 / 73
Jackson Loftus Men 4 17 / 40
Brady Rice Men 4 22 / 40
Aidan Rice94273333 Men 4 35 / 40
Nicholas Leritz Men 2/3 42 / 76
Joshua Kubisch Men 2/3 64 / 76
Sean Reynolds Men 2/3 68 / 76
Chris Blem Men 2/3 75 / 76
Becky Rice Masters Women 35+ 3 12 / 17
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 15 / 17
Andy Leritz Masters 50+ 17 / 70
Bob Crow Masters 35+ Category 3 70 / 76
Gregg Rice Masters 35+ 4 9 / 103
Jim Campbell Masters 35+ 4 68 / 103
Brian Westhaver Masters 35+ 4 72 / 103
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 3 / 41
Emily Rice Junior Women 3/4/5 1 / 28
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 5 / 28
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 10 / 28
Coco Leritz Junior Women 3/4/5 15 / 28
Abby Rice Junior Women 3/4/5 21 / 28
Harper Leritz Junior Women 3/4/5 26 / 28
Emily Rice Junior Women 15-16 1 / 5
Hannah Rice Junior Women 15-16 3 / 5
Kailey Rice Junior Women 13-14 5 / 6
Coco Leritz Junior Women 10-12 5 / 16
Abby Rice Junior Women 10-12 11 / 16
Harper Leritz Junior Women 10-12 15 / 16
Jackson Loftus Junior Men 3/4/5 2 / 57
Aidan Rice94273333 Junior Men 3/4/5 10 / 57
Brady Rice Junior Men 3/4/5 18 / 57
Gavin Rice Junior Men 3/4/5 23 / 57
Simon Reynolds Junior Men 3/4/5 43 / 57
Jackson Loftus Junior Men 15-16 2 / 9
Aidan Rice94273333 Junior Men 13-14 4 / 12
Brady Rice Junior Men 13-14 8 / 12
Gavin Rice Junior Men 10-12 4 / 32
Simon Reynolds Junior Men 10-12 19 / 32
Greg Lawler Clydesdale 11 / 31
Steve Danielson Clydesdale 16 / 31

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 (Oct 6 2018)

Hannah Rice Women 4 3 / 28
Emily Rice Women 2/3 8 / 29
Spencer Bushnell Singlespeed 4 / 72
Gregg Rice Singlespeed 39 / 72
Brady Rice Men 4 20 / 35
Nicholas Leritz Men 2/3 41 / 86
Sean Reynolds Men 2/3 70 / 86
Becky Rice Masters Women 35+ 3 19 / 23
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 22 / 23
Andy Leritz Masters 50+ 26 / 89
Gregg Rice Masters 35+ 4 7 / 93
Jim Campbell Masters 35+ 4 70 / 93
Troy Theriot Masters 35+ 4 79 / 93
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 2 / 48
Emily Rice Junior Women 3/4/5 1 / 24
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 5 / 24
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 10 / 24
Coco Leritz Junior Women 3/4/5 17 / 24
Abby Rice Junior Women 3/4/5 18 / 24
Emily Rice Junior Women 15-16 1 / 5
Hannah Rice Junior Women 15-16 3 / 5
Kailey Rice Junior Women 13-14 5 / 6
Coco Leritz Junior Women 10-12 6 / 12
Abby Rice Junior Women 10-12 7 / 12
Jackson Loftus Junior Men 3/4/5 2 / 75
Aidan Rice94273333 Junior Men 3/4/5 17 / 75
Brady Rice Junior Men 3/4/5 18 / 75
Dylan Theriot Junior Men 3/4/5 43 / 75
Jesse Theriot Junior Men 3/4/5 56 / 75
William Nusbaum Junior Men 3/4/5 58 / 75
Simon Reynolds Junior Men 3/4/5 66 / 75
William Nusbaum Junior Men 17-18 7 / 7
Jackson Loftus Junior Men 15-16 2 / 15
Aidan Rice94273333 Junior Men 13-14 6 / 18
Brady Rice Junior Men 13-14 7 / 18
Dylan Theriot Junior Men 13-14 15 / 18
Steve Danielson Clydesdale 20 / 28

Blind Date at the Dairy (Oct 3 2018)

Hannah Rice Women 4 3 / 16
Spencer Bushnell Singlespeed 2 / 16
Kirk Edwards Singlespeed 12 / 16
Andy Leritz Masters Men 50+ 6 / 17
Gregg Rice Masters Men 3/4 40+ 10 / 62
Joshua Kubisch Masters Men 3/4 40+ 25 / 62
Brian Westhaver Masters Men 3/4 40+ 36 / 62
Jim Campbell Masters Men 3/4 40+ 46 / 62
Troy Theriot Masters Men 3/4 40+ 57 / 62
Nicholas Leritz Masters Men 2/3 40+ 6 / 13
Geoff Rice Masters Men 1/2 40+ 1 / 9
Kailey Rice Junior Women 9-13 2 / 9
Coco Leritz Junior Women 9-13 4 / 9
Sophia Long Junior Women 9-13 6 / 9
Emily Rice Junior Women 14-18 1 / 5
Hannah Rice Junior Women 14-18 2 / 5
Aidan Rice Junior Men 9-13 1 / 19
Gavin Rice Junior Men 9-13 4 / 19
Jesse Theriot Junior Men 9-13 12 / 19
Simon Reynolds Junior Men 9-13 14 / 19
Jackson Loftus Junior Men 14-18 1 / 12
Brady Rice Junior Men 14-18 3 / 12
Dylan Theriot Junior Men 14-18 10 / 12
Jackson Loftus Category 5 Men 1 / 44
Brady Rice Category 5 Men 7 / 44

Portland Trophy Cup (Oct 2 2018)

Jackson Loftus Junior Open 1 / 22

Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm (Sep 29 2018)

Brady Rice Men 5 21 / 39
Sean Reynolds Men 2/3 26 / 37
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 13 / 13
Andy Leritz Masters 50+ 8 / 40
Gregg Rice Masters 35+ 4 8 / 53
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 2 / 24
Emily Rice Junior Women 3/4/5 1 / 18
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 3 / 18
Coco Leritz Junior Women 3/4/5 11 / 18
Jackson Loftus Junior Men 3/4/5 2 / 53
Brady Rice Junior Men 3/4/5 14 / 53
William Nusbaum Junior Men 3/4/5 38 / 53
Simon Reynolds Junior Men 3/4/5 41 / 53
Jackson Loftus Elite Junior Men 2 / 4

Blind Date at the Dairy (Sep 26 2018)

Becky Rice Women 3 5 / 9
Danielle Reynolds Women 3 6 / 9
Bill Richmond Stampede 14 / 18
Spencer Bushnell Singlespeed 2 / 16
Andy Leritz Masters Men 50+ 3 / 18
Gregg Rice Masters Men 3/4 40+ 13 / 59
Nicholas Leritz Masters Men 2/3 40+ 5 / 14
David Miller Masters Men 2/3 40+ 6 / 14
Sean Reynolds Masters Men 2/3 40+ 7 / 14
Geoff Rice Masters Men 1/2 40+ 1 / 10
Kailey Rice Junior Women 9-13 2 / 10
Coco Leritz Junior Women 9-13 6 / 10
Harper Leritz Junior Women 9-13 8 / 10
Emily Rice Junior Women 14-18 1 / 4
Hannah Rice Junior Women 14-18 2 / 4
Aidan Rice Junior Men 9-13 1 / 19
Gavin Rice Junior Men 9-13 5 / 19
Simon Reynolds Junior Men 9-13 12 / 19
Jackson Loftus Junior Men 14-18 1 / 11
Brady Rice Junior Men 14-18 4 / 11
Jackson Loftus Category 5 Men 5 / 44
Brady Rice Category 5 Men 12 / 44

Portland Trophy Cup (Sep 25 2018)

Jackson Loftus Junior Open 1 / 19

Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi (Sep 22 2018)

Spencer Bushnell Singlespeed 10 / 34
Nicholas Leritz Men 2/3 23 / 38
Andy Leritz Masters 50+ 21 / 45
Bob Crow Masters 35+ Category 3 35 / 36
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 2 / 18
Emily Rice Junior Women 3/4/5 1 / 18
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 3 / 18
Emily Rice Junior Women 15-16 1 / 5
Hannah Rice Junior Women 15-16 2 / 5
Jackson Loftus Junior Men 3/4/5 7 / 45
Brady Rice Junior Men 3/4/5 25 / 45
Jackson Loftus Junior Men 15-16 4 / 11
Brady Rice Junior Men 13-14 10 / 14

Blind Date at the Dairy (Sep 19 2018)

Hannah Rice Women 4 13 / 14
Emily Rice Women 3 8 / 15
Becky Rice Women 3 12 / 15
Amy Rice Women 1/2 9 / 15
Spencer Bushnell Singlespeed 1 / 23
Andy Leritz Masters Men 50+ 6 / 15
Gregg Rice Masters Men 3/4 40+ 15 / 69
Jim Campbell Masters Men 3/4 40+ 45 / 69
Troy Theriot Masters Men 3/4 40+ 58 / 69
David Miller Masters Men 2/3 40+ 1 / 12
Nicholas Leritz Masters Men 2/3 40+ 3 / 12
Geoff Rice Masters Men 1/2 40+ 1 / 9
Kailey Rice Junior Women 9-13 2 / 8
Coco Leritz Junior Women 9-13 4 / 8
Sophia Long Junior Women 9-13 6 / 8
Emily Rice Junior Women 14-18 1 / 5
Hannah Rice Junior Women 14-18 3 / 5
Aidan Rice Junior Men 9-13 1 / 21
Jesse Theriot Junior Men 9-13 14 / 21
Harper Leritz Junior Men 9-13 21 / 21
Jackson Loftus Junior Men 14-18 3 / 10
Brady Rice Junior Men 14-18 4 / 10
Brady Rice Category 5 Men 7 / 62
Aidan Rice Category 5 Men 20 / 62

Portland Trophy Cup (Sep 18 2018)

Jackson Loftus Junior Open 1 / 22

Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross (Sep 15 2018)

Becky Rice Singlespeed Women 12 / 12
Spencer Bushnell Singlespeed 4 / 49
Brady Rice Men 5 10 / 40
Nicholas Leritz Men 2/3 29 / 46
Andy Leritz Masters 50+ 16 / 42
Jeff Smith Masters 35+ Category 3 27 / 45
Mike Loftus Masters 35+ Category 3 35 / 45
Bob Crow Masters 35+ Category 3 43 / 45
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 1 / 24
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 7 / 11
Kailey Rice Junior Women 13-14 3 / 5
Jackson Loftus Junior Men 3/4/5 2 / 35
Brady Rice Junior Men 3/4/5 11 / 35
Gavin Rice Junior Men 3/4/5 17 / 35
Jackson Loftus Junior Men 15-16 2 / 8
Brady Rice Junior Men 13-14 6 / 10
Gavin Rice Junior Men 10-12 2 / 11

Blind Date at the Dairy (Sep 12 2018)

Becky Rice Women 3 7 / 9
Amy Rice Women 1/2 9 / 13
David Miller Stampede 16 / 19
Spencer Bushnell Singlespeed 7 / 23
Kirk Edwards Singlespeed 12 / 23
Andy Leritz Masters Men 50+ 10 / 16
Gregg Rice Masters Men 3/4 40+ 14 / 62
Troy Theriot Masters Men 3/4 40+ 58 / 62
Joshua Kubisch Masters Men 3/4 40+ 61 / 62
David Miller Masters Men 2/3 40+ 2 / 12
Geoff Rice Masters Men 1/2 40+ 2 / 7
Kailey Rice Junior Women 9-13 3 / 7
Coco Leritz Junior Women 9-13 5 / 7
Sophia Long Junior Women 9-13 6 / 7
Aidan Rice Junior Men 9-13 2 / 20
Gavin Rice Junior Men 9-13 5 / 20
Jesse Theriot Junior Men 9-13 13 / 20
Brady Rice Junior Men 14-18 4 / 9
Dylan Theriot Junior Men 14-18 9 / 9
Brady Rice Category 5 Men 16 / 43
Jesse Long Category 5 Men 21 / 43

Portland Trophy Cup (Sep 11 2018)

Jackson Loftus Junior Open 3 / 18

Corn Cross (Sep 9 2018)

Brady Rice Singlespeed 19 / 22
Becky Rice Masters Women 35+ 3 7 / 9
Andy Leritz Masters 50+ 8 / 19
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 1 / 18
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 5 / 12
Coco Leritz Junior Women 3/4/5 8 / 12
Kailey Rice Junior Women 13-14 3 / 5
Coco Leritz Junior Women 10-12 2 / 5
Jackson Loftus Junior Men 3/4/5 6 / 37
Brady Rice Junior Men 3/4/5 8 / 37
Gavin Rice Junior Men 3/4/5 17 / 37
Jackson Loftus Junior Men 15-16 2 / 6
Brady Rice Junior Men 13-14 5 / 10
Gavin Rice Junior Men 10-12 3 / 14

Grand Prix Carl Decker: Het Meer (Sep 8 2018)

Brady Rice Singlespeed 30 / 33
Andy Leritz Masters 50+ 8 / 39
Bob Crow Masters 35+ Category 3 38 / 39
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 2 / 21
Brady Rice Junior Men 3/4/5 5 / 27
Gavin Rice Junior Men 3/4/5 17 / 27
Brady Rice Junior Men 13-14 4 / 10
Gavin Rice Junior Men 10-12 4 / 9

Blind Date at the Dairy (Sep 5 2018)

Becky Rice Women 3 7 / 10
Danielle Reynolds Women 3 9 / 10
Amy Rice Women 1/2 11 / 16
David Miller Stampede 9 / 23
Andy Leritz Masters Men 50+ 5 / 14
Troy Theriot Masters Men 3/4 40+ 48 / 57
David Miller Masters Men 2/3 40+ 3 / 13
Sean Reynolds Masters Men 2/3 40+ 6 / 13
Geoff Rice Masters Men 1/2 40+ 4 / 8
Kailey Rice Junior Women 9-13 2 / 5
Coco Leritz Junior Women 9-13 4 / 5
Emily Rice Junior Women 14-18 1 / 5
Hannah Rice Junior Women 14-18 2 / 5
Aidan Rice Junior Men 9-13 1 / 18
Gavin Rice Junior Men 9-13 2 / 18
Jesse Theriot Junior Men 9-13 11 / 18
Simon Reynolds Junior Men 9-13 15 / 18
Brady Rice Junior Men 14-18 5 / 10
Dylan Theriot Junior Men 14-18 8 / 10
Brady Rice Category 5 Men 15 / 42

Portland Trophy Cup (Sep 4 2018)

Bob Crow Open Masters 3/4 31 / 37
Jackson Loftus Junior Open 2 / 11

Grand Prix Carl Decker: David Douglas (Sep 1 2018)

Hannah Rice Women 5 6 / 15
Jackson Loftus Men 5 32 / 33
Sean Reynolds Men 2/3 28 / 35
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 11 / 13
Becky Rice Masters Women 35+ 3 12 / 13
Amy Rice Masters Women 35+ 1/2 5 / 9
Andy Leritz Masters 50+ 15 / 44
Joshua Kubisch Masters 35+ Category 3 29 / 43
Mike Loftus Masters 35+ Category 3 33 / 43
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 1 / 20
Emily Rice Junior Women 3/4/5 1 / 17
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 4 / 17
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 10 / 17
Abby Rice Junior Women 3/4/5 12 / 17
Emily Rice Junior Women 15-16 1 / 4
Hannah Rice Junior Women 15-16 3 / 4
Kailey Rice Junior Women 13-14 4 / 6
Abby Rice Junior Women 10-12 4 / 4
Jackson Loftus Junior Men 3/4/5 3 / 35
Brady Rice Junior Men 3/4/5 8 / 35
Aidan Rice Junior Men 3/4/5 11 / 35
Gavin Rice Junior Men 3/4/5 16 / 35
Simon Reynolds Junior Men 3/4/5 25 / 35
Emmett Loftus Junior Men 3/4/5 33 / 35
Jackson Loftus Junior Men 15-16 1 / 5
Brady Rice Junior Men 13-14 6 / 10
Aidan Rice Junior Men 13-14 7 / 10
Emmett Loftus Junior Men 13-14 9 / 10
Gavin Rice Junior Men 10-12 3 / 14
Simon Reynolds Junior Men 10-12 9 / 14

OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 19 2017)

Spencer Bushnell Singlespeed 13 / 63
Sean Reynolds Singlespeed 29 / 63
Daneille Reynolds Masters Women 35+ 3 8 / 10
Andy Leritz Masters 50+ 21 / 51
Nicholas Leritz Masters 35+ Category 3 9 / 63
Jeff Smith Masters 35+ Category 3 21 / 63
Bob Crow Masters 35+ Category 3 47 / 63
Troy Theriot Masters 35+ 4 57 / 62
Coco Leritz Junior Women 9 2 / 3
Harper Leritz Junior Women 9 3 / 3
Emily Rice Junior Women 3/4/5 2 / 16
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 3 / 16
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 7 / 16
Coco Leritz Junior Women 3/4/5 13 / 16
Harper Leritz Junior Women 3/4/5 16 / 16
Emily Rice Junior Women 13-14 2 / 4
Hannah Rice Junior Women 13-14 3 / 4
Kailey Rice Junior Women 10-12 3 / 6
Gavin Rice Junior Men 9 6 / 7
Aidan Rice Junior Men 3/4/5 24 / 51
Jesse Theriot Junior Men 3/4/5 37 / 51
Dylan Theriot Junior Men 3/4/5 43 / 51
Gavin Rice Junior Men 3/4/5 50 / 51
Aidan Rice Junior Men 10-12 6 / 22
Jesse Theriot Junior Men 10-12 13 / 22
Dylan Theriot Junior Men 10-12 18 / 22

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 12 2017)

Spencer Bushnell Singlespeed 8 / 103
Geoff Rice Singlespeed 11 / 103
Nicholas Leritz Singlespeed 36 / 103
Sierra Domaille Masters Women 35+ 1/2 5 / 16
Kailey Rice Junior Women 10-12 5 / 9
Coco Leritz Junior Women 9 1 / 4
Harper Leritz Junior Women 9 3 / 4
Jim Campbell Masters 35+ 4 30 / 81
Troy Theriot Masters 35+ 4 77 / 81
Becky Rice Masters Women 35+ 3 11 / 16
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 13 / 16
Aidan Rice Junior Men 3/4/5 25 / 64
Brady Rice Junior Men 3/4/5 27 / 64
Gavin Rice Junior Men 3/4/5 38 / 64
Jesse Theriot Junior Men 3/4/5 55 / 64
Sean Mcghee Clydesdale 13 / 26
Brian Westhaver Clydesdale 21 / 26
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 5 / 28
Jeff Smith Masters 35+ Category 3 21 / 77
Kirk Edwards Masters 35+ Category 3 23 / 77
Bob Crow Masters 35+ Category 3 52 / 77
Gavin Rice Junior Men 9 2 / 6
Andy Leritz Masters 50+ 26 / 57
Aidan Rice Junior Men 10-12 8 / 29
Brady Rice Junior Men 10-12 9 / 29
Jesse Theriot Junior Men 10-12 23 / 29
Joshua Kubisch Men 4 9 / 27
Brady Rice Men 5 33 / 59
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 7 / 15
Coco Leritz Junior Women 3/4/5 10 / 15
Harper Leritz Junior Women 3/4/5 13 / 15
Chris Blem Men 2/3 46 / 58
Emily Rice Singlespeed Women 12 / 23
Hannah Rice Singlespeed Women 20 / 23

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe (Nov 5 2017)

Chris Blem Singlespeed 38 / 63
Sierra Domaille Masters Women 35+ 1/2 6 / 15
Kailey Rice Junior Women 10-12 4 / 7
Coco Leritz Junior Women 9 2 / 2
Jim Campbell Masters 35+ 4 29 / 64
Troy Theriot Masters 35+ 4 57 / 64
Kirk Edwards Men 2/3 38 / 45
Aidan Rice Junior Men 3/4/5 13 / 54
Brady Rice Junior Men 3/4/5 19 / 54
Gavin Rice Junior Men 3/4/5 36 / 54
Jesse Theriot Junior Men 3/4/5 44 / 54
Dylan Theriot Junior Men 3/4/5 46 / 54
Greg Lawler Clydesdale 8 / 33
Gregg Rice Clydesdale 21 / 33
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 8 / 27
Jeff Smith Masters 35+ Category 3 20 / 67
Bob Crow Masters 35+ Category 3 50 / 67
Gavin Rice Junior Men 9 2 / 5
Emily Rice Junior Women 13-14 1 / 3
Hannah Rice Junior Women 13-14 2 / 3
Sydney Blem Junior Women 13-14 3 / 3
Andy Leritz Masters 50+ 45 / 57
Becky Rice Masters Women 35+ 3 12 / 15
Aidan Rice Junior Men 10-12 4 / 28
Brady Rice Junior Men 10-12 7 / 28
Jesse Theriot Junior Men 10-12 19 / 28
Dylan Theriot Junior Men 10-12 21 / 28
Joshua Kubisch Men 4 12 / 25
Emily Rice Junior Women 3/4/5 2 / 14
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 3 / 14
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 7 / 14
Sydney Blem Junior Women 3/4/5 10 / 14
Coco Leritz Junior Women 3/4/5 13 / 14

Corvallis Cross Classic (Nov 4 2017)

Rice Becky Masters Women 3 9 / 10
Rice Gavin Junior Men 15 / 31
Rice Brady Junior Men 22 / 31
Rice Kailey Junior Women 10-12 3 / 4
Rice Kailey Junior Women 4 / 10
Geoff Rice Masters 1/2 35+ Men 4 / 11
Rice Brady Junior Men 10-12 7 / 12
Rice Gavin Junior Men 9 1 / 2

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day Two (Oct 29 2017)

Emily Rice Women 3 14 / 17
Spencer Bushnell Singlespeed 6 / 83
Nicholas Leritz Singlespeed 21 / 83
Sierra Domaille Masters Women 35+ 1/2 3 / 20
Amy Rice Masters Women 35+ 1/2 16 / 20
Hannah Rice Women 4 15 / 31
Coco Leritz Junior Women 9 4 / 6
Harper Leritz Junior Women 9 5 / 6
Troy Theriot Masters 35+ 4 50 / 59
Aidan Rice Junior Men 3/4/5 37 / 73
Jesse Theriot Junior Men 3/4/5 57 / 73
Dylan Theriot Junior Men 3/4/5 61 / 73
Gregg Rice Clydesdale 9 / 28
David Miller Masters 35+ Category 3 5 / 84
Jeff Smith Masters 35+ Category 3 26 / 84
Emily Rice Junior Women 13-14 1 / 7
Hannah Rice Junior Women 13-14 2 / 7
Andy Leritz Masters 50+ 21 / 57
Aidan Rice Junior Men 10-12 9 / 27
Jesse Theriot Junior Men 10-12 19 / 27
Dylan Theriot Junior Men 10-12 21 / 27
Joshua Kubisch Men 4 5 / 29
Emily Rice Junior Women 3/4/5 1 / 23
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 2 / 23
Coco Leritz Junior Women 3/4/5 18 / 23
Harper Leritz Junior Women 3/4/5 20 / 23

GPCM: Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 28 2017)

Brady Rice Junior Men 3/4/5 5 / 24
Emmett Loftus Junior Men 3/4/5 13 / 24
Geoff Rice Singlespeed 4 / 34
Brady Rice Singlespeed 31 / 34
Kailey Rice Junior Women 10-12 1 / 3
Kathleen Martin Masters Women 35+ 3 3 / 6
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 6 / 6
Greg Lawler Clydesdale 5 / 17
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 3 / 13
Mike Loftus Masters 35+ Category 3 24 / 26
Brady Rice Junior Men 10-12 1 / 13
Emmett Loftus Junior Men 10-12 5 / 13
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 1 / 4
Sean Reynolds Men 2/3 12 / 18

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day One (Oct 28 2017)

Spencer Bushnell Singlespeed 5 / 90
Nicholas Leritz Singlespeed 36 / 90
Sierra Domaille Masters Women 35+ 1/2 5 / 21
Amy Rice Masters Women 35+ 1/2 17 / 21
Coco Leritz Junior Women 9 3 / 7
Harper Leritz Junior Women 9 7 / 7
Troy Theriot Masters 35+ 4 66 / 74
Aidan Rice Junior Men 3/4/5 25 / 69
Dylan Theriot Junior Men 3/4/5 53 / 69
Jesse Theriot Junior Men 3/4/5 60 / 69
David Miller Masters 35+ Category 3 14 / 98
Jeff Smith Masters 35+ Category 3 21 / 98
Branden Taggart Masters 35+ Category 3 35 / 98
Andy Leritz Masters 50+ 34 / 77
Aidan Rice Junior Men 10-12 6 / 29
Dylan Theriot Junior Men 10-12 20 / 29
Jesse Theriot Junior Men 10-12 25 / 29
Joshua Kubisch Men 4 8 / 34
Coco Leritz Junior Women 3/4/5 11 / 15
Harper Leritz Junior Women 3/4/5 15 / 15

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes (Oct 22 2017)

Emily Rice Women 3 10 / 17
Spencer Bushnell Singlespeed 8 / 104
Chris Blem Singlespeed 64 / 104
Sierra Domaille Masters Women 35+ 1/2 10 / 20
Kailey Rice Junior Women 10-12 4 / 6
Hannah Rice Women 4 20 / 33
Jim Campbell Masters 35+ 4 59 / 89
Troy Theriot Masters 35+ 4 81 / 89
Aidan Rice Junior Men 3/4/5 13 / 46
Brady Rice Junior Men 3/4/5 14 / 46
Gavin Rice Junior Men 3/4/5 29 / 46
Jesse Theriot Junior Men 3/4/5 37 / 46
Dylan Theriot Junior Men 3/4/5 41 / 46
Gregg Rice Clydesdale 9 / 37
Greg Lawler Clydesdale 12 / 37
Steve Danielson Clydesdale 19 / 37
Brian Westhaver Clydesdale 28 / 37
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 7 / 38
David Miller Masters 35+ Category 3 6 / 88
Jeff Smith Masters 35+ Category 3 40 / 88
Bob Crow Masters 35+ Category 3 76 / 88
Gavin Rice Junior Men 9 2 / 7
Emily Rice Junior Women 13-14 1 / 2
Hannah Rice Junior Women 13-14 2 / 2
Andy Leritz Masters 50+ 21 / 64
Kathleen Martin Masters Women 35+ 3 14 / 19
Becky Rice Masters Women 35+ 3 15 / 19
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 16 / 19
Aidan Rice Junior Men 10-12 4 / 19
Brady Rice Junior Men 10-12 5 / 19
Jesse Theriot Junior Men 10-12 14 / 19
Dylan Theriot Junior Men 10-12 17 / 19
Joshua Kubisch Men 4 5 / 38
Emily Rice Junior Women 3/4/5 1 / 13
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 3 / 13
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 7 / 13

CrossWord CX Challenge (Oct 21 2017)

Brady Rice Junior Men 3/4/5 2 / 13
Brady Rice Junior Men 10-12 1 / 4
Geoff Rice Singlespeed 2 / 11

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 15 2017)

Emily Rice Women 3 3 / 17
Spencer Bushnell Singlespeed 8 / 81
Nicholas Leritz Singlespeed 76 / 81
Sierra Domaille Masters Women 35+ 1/2 5 / 18
Amy Rice Masters Women 35+ 1/2 18 / 18
Kailey Rice Junior Women 10-12 3 / 3
Coco Leritz Junior Women 9 4 / 5
Harper Leritz Junior Women 9 5 / 5
Jim Campbell Masters 35+ 4 43 / 84
Troy Theriot Masters 35+ 4 79 / 84
Becky Rice Masters Women 35+ 3 9 / 14
Aidan Rice Junior Men 3/4/5 23 / 52
Brady Rice Junior Men 3/4/5 27 / 52
Gavin Rice Junior Men 3/4/5 33 / 52
Jesse Theriot Junior Men 3/4/5 41 / 52
Gregg Rice Clydesdale 8 / 26
Brian Westhaver Clydesdale 19 / 26
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 5 / 26
David Miller Masters 35+ Category 3 17 / 82
Jeff Smith Masters 35+ Category 3 21 / 82
Bob Crow Masters 35+ Category 3 57 / 82
Gavin Rice Junior Men 9 1 / 7
Emily Rice Junior Women 13-14 1 / 2
Hannah Rice Junior Women 13-14 2 / 2
Andy Leritz Masters 50+ 16 / 60
Aidan Rice Junior Men 10-12 6 / 22
Brady Rice Junior Men 10-12 7 / 22
Jesse Theriot Junior Men 10-12 16 / 22
Joshua Kubisch Men 4 3 / 31
Brady Rice Men 5 20 / 55
Emily Rice Junior Women 3/4/5 1 / 12
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 2 / 12
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 6 / 12
Coco Leritz Junior Women 3/4/5 11 / 12
Harper Leritz Junior Women 3/4/5 12 / 12
Kirk Edwards Men 2/3 62 / 75

GPCM: Washougal CX (Oct 14 2017)

Jackson Loftus Junior Men 3/4/5 3 / 22
Jackson Loftus Junior Men 13-14 3 / 8
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 5 / 6
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 1 / 8
Bob Crow Masters 35+ Category 3 14 / 15
Mike Loftus Masters 35+ Category 3 15 / 15
Sean Reynolds Men 2/3 13 / 13

Blind Date at the Dairy (Oct 11 2017)

Brady Rice Junior Men 9-13 2 / 14
Aidan Rice Junior Men 9-13 3 / 14
Gavin Rice Junior Men 9-13 8 / 14
Dylan Theriot Junior Men 9-13 9 / 14
Jesse Theriot Junior Men 9-13 11 / 14
Greg Lawler Masters Men 3/4 40+ 22 / 54
Gregg Rice Masters Men 3/4 40+ 31 / 54
Emily Rice Junior Women 9-13 1 / 6
Hannah Rice Junior Women 9-13 2 / 6
Kailey Rice Junior Women 9-13 6 / 6
Hannah Rice Women 5 1 / 10
Brady Rice Category 5 Men 21 / 36
Spencer Bushnell Singlespeed 2 / 13
Emily Rice Women 3 2 / 11
Becky Rice Women 3 10 / 11
Danielle Reynolds Women 3 11 / 11
Geoff Rice Masters Men 1/2 40+ 1 / 9
Jeff Smith Masters Men 2/3 40+ 5 / 9
Sean Reynolds Masters Men 2/3 40+ 7 / 9
Amy Rice Women 1/2 6 / 7
Andy Leritz Masters Men 50+ 6 / 10

Portland Trophy Cup #5 (Oct 10 2017)

Danielle Reynolds Singlespeed Women 11 / 11
Sierra Domaille Women 1/2 9 / 12

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 8 2017)

Hannah Rice Women 5 4 / 31
Spencer Bushnell Singlespeed 12 / 80
Nicholas Leritz Singlespeed 24 / 80
Amy Rice Masters Women 35+ 1/2 12 / 19
Kailey Rice Junior Women 10-12 4 / 7
Emily Rice Women 4 1 / 25
Coco Leritz Junior Women 9 3 / 5
Harper Leritz Junior Women 9 5 / 5
Jim Campbell Masters 35+ 4 108 / 108
Becky Rice Masters Women 35+ 3 14 / 21
Aidan Rice Junior Men 3/4/5 18 / 70
Brady Rice Junior Men 3/4/5 27 / 70
Gavin Rice Junior Men 3/4/5 47 / 70
Gregg Rice Clydesdale 10 / 34
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 8 / 37
David Miller Masters 35+ Category 3 6 / 94
Jeff Smith Masters 35+ Category 3 17 / 94
Gavin Rice Junior Men 9 1 / 6
Emily Rice Junior Women 13-14 1 / 5
Hannah Rice Junior Women 13-14 2 / 5
Andy Leritz Masters 50+ 27 / 67
Aidan Rice Junior Men 10-12 3 / 31
Brady Rice Junior Men 10-12 9 / 31
Joshua Kubisch Men 4 9 / 38
Brady Rice Men 5 32 / 54
Emily Rice Junior Women 3/4/5 1 / 19
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 2 / 19
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 9 / 19
Coco Leritz Junior Women 3/4/5 16 / 19
Harper Leritz Junior Women 3/4/5 19 / 19
Kirk Edwards Men 2/3 52 / 69

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 7 2017)

Spencer Bushnell Singlespeed 9 / 84
Chris Blem Singlespeed 45 / 84
Amy Rice Masters Women 35+ 1/2 10 / 24
Kailey Rice Junior Women 10-12 4 / 4
Jim Campbell Masters 35+ 4 99 / 100
Becky Rice Masters Women 35+ 3 15 / 23
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 21 / 23
Brady Rice Junior Men 3/4/5 20 / 56
Gavin Rice Junior Men 3/4/5 37 / 56
Dylan Theriot Junior Men 3/4/5 42 / 56
Jesse Theriot Junior Men 3/4/5 43 / 56
Gregg Rice Clydesdale 12 / 42
Greg Lawler Clydesdale 17 / 42
Brian Westhaver Clydesdale 29 / 42
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 12 / 43
David Miller Masters 35+ Category 3 2 / 86
Jeff Smith Masters 35+ Category 3 29 / 86
Bob Crow Masters 35+ Category 3 64 / 86
Gavin Rice Junior Men 9 2 / 4
Andy Leritz Masters 50+ 22 / 78
Brady Rice Junior Men 10-12 8 / 26
Dylan Theriot Junior Men 10-12 19 / 26
Jesse Theriot Junior Men 10-12 20 / 26
Joshua Kubisch Men 4 8 / 43
Aidan Rice Men 5 6 / 43
Brady Rice Men 5 16 / 43
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 8 / 10
Sean Reynolds Men 2/3 46 / 77
Emily Rice Singlespeed Women 12 / 26
Hannah Rice Singlespeed Women 17 / 26
Kathleen Martin Singlespeed Women 18 / 26

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 4 2017)

Brady Rice Junior Men 9-13 3 / 13
Gavin Rice Junior Men 9-13 7 / 13
Dylan Theriot Junior Men 9-13 8 / 13
Aidan Rice Junior Men 9-13 12 / 13
Jesse Theriot Junior Men 9-13 13 / 13
Gregg Rice Masters Men 3/4 40+ 29 / 71
Troy Theriot Masters Men 3/4 40+ 62 / 71
Emily Rice Junior Women 9-13 1 / 7
Hannah Rice Junior Women 9-13 2 / 7
Kailey Rice Junior Women 9-13 7 / 7
Hannah Rice Women 5 1 / 9
Jeff Smith Masters Men 2/3 40+ 4 / 15
Sean Reynolds Masters Men 2/3 40+ 7 / 15
Nicholas Leritz Masters Men 2/3 40+ 8 / 15
David Miller Masters Men 2/3 40+ 9 / 15
David Miller Stampede Unicycle 1 / 14
Geoff Rice Stampede Unicycle 3 / 14
Spencer Bushnell Singlespeed 2 / 16
Danielle Reynolds Women 3 15 / 17
Geoff Rice Masters Men 1/2 40+ 2 / 8
Andy Leritz Masters Men 50+ 4 / 11
Emily Rice Women 4 1 / 9
Brady Rice Category 5 Men 13 / 47

Portland Trophy Cup #4 (Oct 3 2017)

Danielle Reynolds Singlespeed Women 9 / 9
Sierra Domaille Women 1/2 3 / 11

GPCM: Heiser Farm CX (Sep 30 2017)

Hannah Rice Women 5 1 / 12
Brady Rice Singlespeed 30 / 35
Emily Rice Women 4 2 / 11
Jackson Loftus Junior Men 13-14 7 / 21
Jackson Loftus Junior Men 3/4/5 9 / 57
Brady Rice Junior Men 3/4/5 20 / 57
Emmett Loftus Junior Men 3/4/5 36 / 57
Mike Loftus Masters 35+ Category 3 19 / 36
Emily Rice Junior Women 13-14 1 / 2
Hannah Rice Junior Women 13-14 2 / 2
Andy Leritz Masters 50+ 16 / 40
Brady Rice Junior Men 10-12 3 / 23
Emmett Loftus Junior Men 10-12 10 / 23
Joshua Kubisch Men 4 3 / 9
Emily Rice Junior Women 3/4/5 1 / 11
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 3 / 11

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 27 2017)

Aidan Rice Junior Men 9-13 1 / 17
Brady Rice Junior Men 9-13 5 / 17
Gavin Rice Junior Men 9-13 9 / 17
Dylan Theriot Junior Men 9-13 12 / 17
Jesse Theriot Junior Men 9-13 16 / 17
Max Campbell Junior Men 9-13 17 / 17
Gregg Rice Masters Men 3/4 40+ 30 / 75
Greg Lawler Masters Men 3/4 40+ 34 / 75
Jim Campbell Masters Men 3/4 40+ 42 / 75
Emily Rice Junior Women 9-13 1 / 5
Hannah Rice Junior Women 9-13 2 / 5
Kailey Rice Junior Women 9-13 5 / 5
Hannah Rice Women 5 3 / 18
David Miller Stampede 2 / 17
Geoff Rice Stampede 14 / 17
Brady Rice Category 5 Men 30 / 47
Spencer Bushnell Singlespeed 1 / 17
Danielle Reynolds Women 3 15 / 15
Geoff Rice Masters Men 1/2 40+ 3 / 12
David Miller Masters Men 2/3 40+ 2 / 20
Jeff Smith Masters Men 2/3 40+ 7 / 20
Sean Reynolds Masters Men 2/3 40+ 8 / 20
Nicholas Leritz Masters Men 2/3 40+ 9 / 20
Chris Blem Masters Men 2/3 40+ 12 / 20
Kirk Edwards Masters Men 2/3 40+ 13 / 20
Amy Rice Women 1/2 6 / 9
Andy Leritz Masters Men 50+ 4 / 19
Emily Rice Women 4 3 / 14

Portland Trophy Cup #3 (Sep 26 2017)

Danielle Reynolds Singlespeed Women 11 / 11
Sierra Domaille Women 1/2 8 / 8
Bob Crow Masters Men 3/4 37 / 51

Battle at Barlow (Sep 24 2017)

Spencer Bushnell Singlespeed 10 / 40
Amy Rice Masters Women 35+ 1/2 8 / 18
Kailey Rice Junior Women 10-12 4 / 4
David Miller Men 2/3 23 / 40
Aidan Rice Junior Men 3/4/5 7 / 25
Brady Rice Junior Men 3/4/5 8 / 25
Gavin Rice Junior Men 3/4/5 15 / 25
Gregg Rice Clydesdale 4 / 11
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 2 / 22
Gavin Rice Junior Men 9 1 / 3
Emily Rice Junior Women 13-14 1 / 3
Hannah Rice Junior Women 13-14 3 / 3
Becky Rice Masters Women 35+ 3 5 / 10
Aidan Rice Junior Men 10-12 2 / 15
Brady Rice Junior Men 10-12 3 / 15
Emily Rice Junior Women 3/4/5 1 / 10
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 4 / 10
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 9 / 10

GPCM: NINKROSSI (Sep 23 2017)

Brady Rice Singlespeed 26 / 27
Sophia Long Junior Women 10-12 3 / 3
Jackson Loftus Junior Men 13-14 8 / 12
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 9 / 10
Jackson Loftus Junior Men 3/4/5 13 / 34
Brady Rice Junior Men 3/4/5 19 / 34
Gavin Rice Junior Men 3/4/5 26 / 34
Emmett Loftus Junior Men 3/4/5 33 / 34
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 3 / 14
Gavin Rice Junior Men 9 1 / 4
Brady Rice Junior Men 10-12 7 / 14
Emmett Loftus Junior Men 10-12 14 / 14
Joshua Kubisch Men 4 2 / 9
Jesse Long Men 5 18 / 24
Sophia Long Junior Women 3/4/5 6 / 6
Sean Reynolds Men 2/3 27 / 33

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 20 2017)

Brady Rice Junior Men 9-13 1 / 15
Aidan Rice Junior Men 9-13 5 / 15
Gavin Rice Junior Men 9-13 9 / 15
Jesse Theriot Junior Men 9-13 11 / 15
Dylan Theriot Junior Men 9-13 13 / 15
Luke Westhaver Junior Men 9-13 15 / 15
Gregg Rice Masters Men 3/4 40+ 15 / 65
Troy Theriot Masters Men 3/4 40+ 56 / 65
Hannah Rice Junior Women 9-13 1 / 5
Kailey Rice Junior Women 9-13 4 / 5
Hannah Rice Women 5 6 / 11
Sean Reynolds Masters Men 2/3 40+ 2 / 16
David Miller Masters Men 2/3 40+ 3 / 16
Nicholas Leritz Masters Men 2/3 40+ 4 / 16
Jeff Smith Masters Men 2/3 40+ 9 / 16
Geoff Rice Stampede Unicycle 1 / 12
David Miller Stampede Unicycle 2 / 12
Spencer Bushnell Singlespeed 3 / 14
Becky Rice Women 3 12 / 14
Danielle Reynolds Women 3 13 / 14
Geoff Rice Masters Men 1/2 40+ 1 / 9
Amy Rice Women 1/2 5 / 12
Sierra Domaille Women 1/2 8 / 12
Andy Leritz Masters Men 50+ 5 / 13
Brady Rice Category 5 Men 13 / 33

Portland Trophy Cup (Sep 19 2017)

Danielle Reynolds Singlespeed Women 9 / 10
Bob Crow Masters Men 3/4 39 / 46

GPCM: Zaaldercross (Sep 16 2017)

Spencer Bushnell Singlespeed 6 / 37
Nicholas Leritz Singlespeed 12 / 37
Sean Reynolds Singlespeed 13 / 37
Brady Rice Singlespeed 31 / 37
Coco Leritz Junior Women 9 2 / 3
Jackson Loftus Junior Men 13-14 18 / 21
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 11 / 13
Brady Rice Junior Men 3/4/5 24 / 59
Emmett Loftus Junior Men 3/4/5 42 / 59
Jackson Loftus Junior Men 3/4/5 43 / 59
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 5 / 25
Mike Loftus Masters 35+ Category 3 28 / 42
Andy Leritz Masters 50+ 20 / 47
Brady Rice Junior Men 10-12 3 / 21
Emmett Loftus Junior Men 10-12 14 / 21
Joshua Kubisch Men 5 2 / 21
Coco Leritz Junior Women 3/4/5 6 / 7

Blind Date at the Dairy (Sep 13 2017)

Jeff Smith Men 2/3 10 / 15
Aidan Rice Junior Men 9-13 1 / 18
Brady Rice Junior Men 9-13 5 / 18
Gavin Rice Junior Men 9-13 9 / 18
Jesse Theriot Junior Men 9-13 10 / 18
Luke Westhaver Junior Men 9-13 12 / 18
Max Campbell Junior Men 9-13 13 / 18
Dylan Theriot Junior Men 9-13 14 / 18
Greg Lawler Masters Men 3/4 40+ 31 / 70
Troy Theriot Masters Men 3/4 40+ 63 / 70
Gregg Rice Masters Men 3/4 40+ 64 / 70
John Martin Masters Men 3/4 40+ 70 / 70
Emily Rice Women Category 4 1 / 15
David Miller Masters Men 2/3 40+ 2 / 20
Nicholas Leritz Masters Men 2/3 40+ 5 / 20
Sean Reynolds Masters Men 2/3 40+ 17 / 20
David Miller Stampede 1 / 14
Geoff Rice Stampede 2 / 14
Danielle Reynolds Women Category 3 13 / 16
Becky Rice Women Category 3 14 / 16
Spencer Bushnell Singlespeed 2 / 17
Geoff Rice Masters Men 1/2 40+ 5 / 13
Kirk Edwards Masters Men 1/2 40+ 13 / 13
Emily Rice Junior Women 9-13 1 / 5
Hannah Rice Junior Women 9-13 2 / 5
Kailey Rice Junior Women 9-13 5 / 5
Amy Rice Women 1/2 8 / 12
Andy Leritz Masters Men 50+ 5 / 16

Portland Trophy Cup (Sep 12 2017)

Joshua Kubisch Beginner Men 3 / 31
Danielle Reynolds Singlespeed Women 9 / 11
Sierra Domaille Women 1/2 7 / 14
Bob Crow Masters Men 3/4 32 / 48

Corn Cross 1 (Sep 10 2017)

Nicholas Leritz Singlespeed 8 / 25
Chris Blem Singlespeed 20 / 25
Kailey Rice Junior Women 10-12 4 / 4
Coco Leritz Junior Women 9 2 / 3
Aidan Rice Junior Men 3/4/5 8 / 50
Brady Rice Junior Men 3/4/5 21 / 50
Rice Gavin Junior Men 3/4/5 33 / 50
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 16 / 16
Rice Gavin Junior Men 9 1 / 3
Emily Rice Junior Women 13-14 1 / 3
Sydney Blem Junior Women 13-14 2 / 3
Hannah Rice Junior Women 13-14 3 / 3
Andy Leritz Masters 50+ 21 / 26
Aidan Rice Junior Men 10-12 2 / 25
Brady Rice Junior Men 10-12 8 / 25
Emily Rice Junior Women 3/4/5 1 / 11
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 5 / 11
Sydney Blem Junior Women 3/4/5 8 / 11
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 9 / 11
Coco Leritz Junior Women 3/4/5 10 / 11

GPCM: Het Meer CX (Sep 9 2017)

Sean Reynolds Singlespeed 26 / 45
Sierra Domaille Masters Women 35+ 1/2 3 / 7
Kailey Rice Junior Women 10-12 5 / 6
Jackson Loftus Junior Men 13-14 3 / 11
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 12 / 13
Jackson Loftus Junior Men 3/4/5 4 / 34
Brady Rice Junior Men 3/4/5 17 / 34
Emmett Loftus Junior Men 3/4/5 18 / 34
Gavin Rice Junior Men 3/4/5 25 / 34
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 7 / 22
Mike Loftus Masters 35+ Category 3 25 / 41
Gavin Rice Junior Men 9 2 / 7
Emily Rice Junior Women 13-14 1 / 2
Hannah Rice Junior Women 13-14 2 / 2
Brady Rice Junior Men 10-12 5 / 12
Emmett Loftus Junior Men 10-12 6 / 12
Joshua Kubisch Men 5 3 / 26
Emily Rice Junior Women 3/4/5 1 / 9
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 2 / 9
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 8 / 9
David Miller Men 2/3 28 / 35

GPCM: DDCX (Sep 2 2017)

Sierra Domaille Masters Women 35+ 1/2 4 / 10
Amy Rice Masters Women 35+ 1/2 9 / 10
Kailey Rice Junior Women 10-12 6 / 7
Emily Rice Women 4 3 / 15
Jackson Loftus Junior Men 13-14 4 / 12
Becky Rice Masters Women 35+ 3 7 / 8
Jackson Loftus Junior Men 3/4/5 4 / 32
Aidan Rice Junior Men 3/4/5 12 / 32
Emmett Loftus Junior Men 3/4/5 17 / 32
Brady Rice Junior Men 3/4/5 18 / 32
Gavin Rice Junior Men 3/4/5 19 / 32
Gregg Rice Clydesdale 10 / 17
Brian Westhaver Clydesdale 12 / 17
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 4 / 19
Mike Loftus Masters 35+ Category 3 37 / 54
Gavin Rice Junior Men 9 1 / 3
Emily Rice Junior Women 13-14 1 / 2
Hannah Rice Junior Women 13-14 2 / 2
Andy Leritz Masters 50+ 25 / 56
Aidan Rice Junior Men 10-12 3 / 12
Emmett Loftus Junior Men 10-12 5 / 12
Brady Rice Junior Men 10-12 6 / 12
Joshua Kubisch Men 5 6 / 24
Brady Rice Men 5 15 / 24
Emily Rice Junior Women 3/4/5 1 / 12
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 2 / 12
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 8 / 12

OBRA State Champs at Corn Cross (Nov 19 2016)

Danielle Reynolds Singlespeed Women 14 / 20
Geoff Rice Singlespeed 9 / 51
Emily Rice Junior Women 3/4/5 1 / 14
Lucy Hodson Junior Women 3/4/5 2 / 14
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 5 / 14
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 14 / 14
Lucy Hodson Junior Women 13-14 3/4/5 1 / 1
Lucy Hodson Junior Women 13-14 1 / 1
Emily Rice Junior Women 10-12/3/4/5 1 / 5
Hannah Rice Junior Women 10-12/3/4/5 3 / 5
Kailey Rice Junior Women 10-12/3/4/5 5 / 5
Emily Rice Junior Women 10-12 1 / 5
Hannah Rice Junior Women 10-12 3 / 5
Kailey Rice Junior Women 10-12 5 / 5
Jackson Loftus Junior Men 3/4/5 15 / 52
Brady Rice Junior Men 3/4/5 16 / 52
Emmett Loftus Junior Men 3/4/5 26 / 52
Aidan Rice Junior Men 3/4/5 29 / 52
Jackson Loftus Junior Men 13-14 3/4/5 6 / 14
Brady Rice Junior Men 10-12/3/4/5 4 / 19
Emmett Loftus Junior Men 10-12/3/4/5 10 / 19
Aidan Rice Junior Men 10-12/3/4/5 11 / 19
Brady Rice Junior Men 10-12 4 / 19
Emmett Loftus Junior Men 10-12 10 / 19
Aidan Rice Junior Men 10-12 11 / 19
Sean Mcghee Clydesdale 15 / 15

River City Bicycles Cyclocross Crusade #8 (Nov 13 2016)

Aidan Rice Junior Men 3/4/5 20 / 67
Brady Rice Junior Men 3/4/5 22 / 67
Nolan Lawler Junior Men 3/4/5 30 / 67
Max Campbell Junior Men 3/4/5 46 / 67
Jesse Theriot Junior Men 3/4/5 50 / 67
Dylan Theriot Junior Men 3/4/5 61 / 67
Sierra Domaille Masters Women 35+ 1/2 10 / 17
Emily Rice Junior Women 10-12 1 / 4
Hannah Rice Junior Women 10-12 2 / 4
Amy Rice Singlespeed Women 5 / 26
Kathleen Martin Singlespeed Women 17 / 26
Becky Rice Singlespeed Women 20 / 26
Nolan Lawler Junior Men 13-14 15 / 22
Max Campbell Junior Men 17-18 2 / 2
Jim Campbell Masters 35+ 4 34 / 86
Troy Theriot Masters 35+ 4 82 / 86
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 11 / 13
Sean Mcghee Clydesdale 6 / 32
Greg Lawler Clydesdale 13 / 32
Bob Crow Clydesdale 16 / 32
John Martin Clydesdale 19 / 32
Brian Westhaver Clydesdale 25 / 32
Jesse Theriot Junior Men 9 1 / 13
Lucy Hodson Junior Women 13-14 1 / 1
Aidan Rice Junior Men 10-12 4 / 24
Brady Rice Junior Men 10-12 6 / 24
Dylan Theriot Junior Men 10-12 22 / 24
Lucy Hodson Junior Women 3/4/5 2 / 13
Emily Rice Junior Women 3/4/5 3 / 13
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 4 / 13
Geoff Rice Singlespeed 11 / 94
Kirk Edwards Singlespeed 28 / 94
Nicholas Leritz Men 2/3 24 / 64
Chris Blem Men 2/3 38 / 64
Branden Taggart Men 2/3 40 / 64
Sean Reynolds Men 2/3 61 / 64
David Miller Masters 35+ Category 3 4 / 74

Corvallis Cross Classic (Nov 12 2016)

Brady Rice Junior Men 16 / 31
Lucy Hodson Junior Women 2 / 9
Geoff Rice Masters 1/2 35+ Men 2 / 9

River City Bicycles Cyclocross Crusade #7 (Nov 6 2016)

Aidan Rice Junior Men 3/4/5 14 / 64
Brady Rice Junior Men 3/4/5 19 / 64
Nolan Lawler Junior Men 3/4/5 23 / 64
Jesse Theriot Junior Men 3/4/5 42 / 64
Luke Westhaver Junior Men 3/4/5 51 / 64
Sierra Domaille Masters Women 35+ 1/2 11 / 24
Emily Rice Junior Women 10-12 1 / 9
Hannah Rice Junior Women 10-12 2 / 9
Sydney Blem Junior Women 10-12 5 / 9
Kailey Rice Junior Women 10-12 7 / 9
Amy Rice Singlespeed Women 7 / 36
Kathleen Martin Singlespeed Women 18 / 36
Becky Rice Singlespeed Women 23 / 36
Danielle Reynolds Singlespeed Women 30 / 36
Sophia Long Junior Women 9 3 / 3
Nolan Lawler Junior Men 13-14 11 / 17
Nick Hodson Masters 35+ 4 35 / 118
Jim Campbell Masters 35+ 4 53 / 118
Troy Theriot Masters 35+ 4 109 / 118
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 13 / 14
Sean Mcghee Clydesdale 4 / 33
Greg Lawler Clydesdale 12 / 33
Gregg Rice Clydesdale 13 / 33
John Martin Clydesdale 17 / 33
Peter Jewett Clydesdale 23 / 33
Brian Westhaver Clydesdale 27 / 33
Jesse Theriot Junior Men 9 2 / 13
Lucy Hodson Junior Women 13-14 2 / 2
Aidan Rice Junior Men 10-12 2 / 26
Brady Rice Junior Men 10-12 4 / 26
Luke Westhaver Junior Men 10-12 21 / 26
Jesse Long Men 5 44 / 79
Emily Rice Junior Women 3/4/5 1 / 22
Lucy Hodson Junior Women 3/4/5 4 / 22
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 6 / 22
Sydney Blem Junior Women 3/4/5 12 / 22
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 15 / 22
Sophia Long Junior Women 3/4/5 22 / 22
Geoff Rice Singlespeed 9 / 113
Kirk Edwards Singlespeed 26 / 113
Nicholas Leritz Singlespeed 33 / 113
Sean Reynolds Singlespeed 37 / 113
Andy Leritz Singlespeed 46 / 113
Jacob Shank Men 2/3 51 / 84
Chris Blem Men 2/3 61 / 84
Jonathan Miller Men 2/3 77 / 84
Sean Reynolds Men 2/3 81 / 84
David Miller Masters 35+ Category 3 6 / 85
Jeff Smith Masters 35+ Category 3 27 / 85
Bob Crow Masters 35+ Category 3 72 / 85

Peddlers at Edgefield (Nov 5 2016)

Lucy Hodson Women 3 1 / 1
Lucy Hodson Junior Women 3/4/5 1 / 4

River City Bicycles Cyclocross Crusade #6 (Oct 30 2016)

Brady Rice Junior Men 3/4/5 23 / 76
Aidan Rice Junior Men 3/4/5 28 / 76
Matt Campbell Junior Men 3/4/5 57 / 76
Jesse Theriot Junior Men 3/4/5 64 / 76
Dylan Theriot Junior Men 3/4/5 67 / 76
Luke Westhaver Junior Men 3/4/5 69 / 76
Kailey Rice Junior Women 10-12 4 / 5
Amy Rice Singlespeed Women 13 / 27
Becky Rice Singlespeed Women 22 / 27
Jonathan Bauer Masters 35+ 4 15 / 81
Jim Campbell Masters 35+ 4 22 / 81
Nick Hodson Masters 35+ 4 49 / 81
Troy Theriot Masters 35+ 4 77 / 81
Sierra Domaille Masters Women 35+ 3 2 / 21
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 20 / 21
Gregg Rice Clydesdale 10 / 20
Brian Westhaver Clydesdale 14 / 20
Jesse Theriot Junior Men 9 6 / 10
Lucy Hodson Junior Women 13-14 1 / 4
Brady Rice Junior Men 10-12 5 / 38
Aidan Rice Junior Men 10-12 8 / 38
Matt Campbell Junior Men 10-12 29 / 38
Dylan Theriot Junior Men 10-12 34 / 38
Luke Westhaver Junior Men 10-12 35 / 38
Lucy Hodson Junior Women 3/4/5 1 / 16
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 12 / 16
Geoff Rice Singlespeed 6 / 74
Nicholas Leritz Singlespeed 21 / 74
Andy Leritz Singlespeed 35 / 74
Sean Reynolds Men 2/3 38 / 73
Sean Mcghee Men 2/3 50 / 73
David Miller Masters 35+ Category 3 18 / 73
Jeff Smith Masters 35+ Category 3 28 / 73

Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 29 2016)

Chris Blem Men 2/3 9 / 12
Jackson Loftus Men 5 7 / 26
Greg Lawler Clydesdale 3 / 11
Kathleen Martin Masters Women 35+ 3 1 / 4
Jackson Loftus Junior Men 3/4/5 1 / 15
Nolan Lawler Junior Men 3/4/5 2 / 15
Emmett Loftus Junior Men 3/4/5 3 / 15
Sydney Blem Junior Women 3/4/5 1 / 1
Bob Crow Masters 35+ Category 3 17 / 17
Emmett Loftus Junior Men 10-12 1 / 6
Jackson Loftus Junior Men 13-14 1 / 4
Nolan Lawler Junior Men 13-14 2 / 4
Sydney Blem Junior Women 10-12 1 / 1

River City Bicycles Cyclocross Crusade #5 (Oct 29 2016)

Brady Rice Junior Men 3/4/5 25 / 71
Dylan Theriot Junior Men 3/4/5 56 / 71
Jesse Theriot Junior Men 3/4/5 65 / 71
Amy Rice Singlespeed Women 6 / 28
Danielle Reynolds Singlespeed Women 24 / 28
Jim Campbell Masters 35+ 4 40 / 99
Jonathan Bauer Masters 35+ 4 86 / 99
Troy Theriot Masters 35+ 4 92 / 99
Sierra Domaille Masters Women 35+ 3 1 / 21
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 19 / 21
Jesse Theriot Junior Men 9 8 / 11
Lucy Hodson Junior Women 13-14 1 / 4
Brady Rice Junior Men 10-12 5 / 29
Dylan Theriot Junior Men 10-12 25 / 29
Lucy Hodson Junior Women 3/4/5 2 / 16
Geoff Rice Singlespeed 4 / 87
Nicholas Leritz Singlespeed 33 / 87
Andy Leritz Singlespeed 38 / 87
Sean Reynolds Men 2/3 45 / 84
Sean Mcghee Men 2/3 58 / 84
Jeff Smith Masters 35+ Category 3 16 / 99
David Miller Masters 35+ Category 3 22 / 99

Washougal CX (Oct 23 2016)

Jim Campbell Masters 35+ 4 17 / 30
Nick Hodson Masters 35+ 4 22 / 30
Brian Westhaver Masters 35+ 4 28 / 30
Sean Reynolds Men 2/3 5 / 12
Danielle Reynolds Singlespeed Women 5 / 5
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 1 / 1

CrossWord CX Challenge (Oct 22 2016)

Brady Rice Junior Men 10-12 2 / 10
Nolan Lawler Junior Men 13-14 8 / 11
Nick Hodson Masters 35+ 4 38 / 52
Greg Lawler Clydesdale 1 / 11
Brady Rice Junior Men 3/4/5 8 / 26
Nolan Lawler Junior Men 3/4/5 10 / 26
Geoff Rice Singlespeed 2 / 26

River City Bicycles Cyclocross Crusade #4 (Oct 16 2016)

Brady Rice Junior Men 3/4/5 14 / 37
Aidan Rice Junior Men 3/4/5 15 / 37
Matt Campbell Junior Men 3/4/5 32 / 37
Emily Rice Women 5 2 / 16
Hannah Rice Women 5 3 / 16
Emily Rice Junior Women 10-12 1 / 6
Hannah Rice Junior Women 10-12 2 / 6
Amy Rice Singlespeed Women 5 / 18
Becky Rice Singlespeed Women 16 / 18
Danielle Reynolds Singlespeed Women 17 / 18
Jim Campbell Masters 35+ 4 59 / 63
Sierra Domaille Masters Women 35+ 3 2 / 11
Lucy Hodson Women 3 7 / 13
Gregg Rice Clydesdale 6 / 30
Greg Lawler Clydesdale 7 / 30
Nick Hodson Clydesdale 17 / 30
John Martin Clydesdale 19 / 30
Brian Westhaver Clydesdale 26 / 30
Geoff Rice Masters 35+ 1/2 8 / 42
Lucy Hodson Junior Women 13-14 1 / 2
Brady Rice Junior Men 10-12 3 / 17
Aidan Rice Junior Men 10-12 4 / 17
Matt Campbell Junior Men 10-12 15 / 17
Peter Jewett Men 5 16 / 39
Jesse Long Men 5 20 / 39
Lucy Hodson Junior Women 3/4/5 1 / 12
Emily Rice Junior Women 3/4/5 2 / 12
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 4 / 12
Nicholas Leritz Singlespeed 26 / 62
Andy Leritz Singlespeed 28 / 62
Geoff Rice Singlespeed 61 / 62
Sean Mcghee Men 2/3 30 / 53
Jonathan Miller Men 2/3 46 / 53
David Miller Masters 35+ Category 3 11 / 53
Jeff Smith Masters 35+ Category 3 21 / 53

River City Bicycles Cyclocross Crusade #3 (Oct 15 2016)

Brady Rice Junior Men 3/4/5 28 / 52
Aidan Rice Junior Men 3/4/5 36 / 52
Jesse Theriot Junior Men 3/4/5 45 / 52
Dylan Theriot Junior Men 3/4/5 50 / 52
Emily Rice Junior Women 10-12 1 / 3
Hannah Rice Junior Women 10-12 3 / 3
Amy Rice Singlespeed Women 14 / 23
Becky Rice Singlespeed Women 17 / 23
Sarah Hodson Women 4 23 / 25
Jim Campbell Masters 35+ 4 30 / 67
Nick Hodson Masters 35+ 4 34 / 67
Troy Theriot Masters 35+ 4 60 / 67
Sierra Domaille Masters Women 35+ 3 3 / 11
Lucy Hodson Women 3 4 / 8
John Martin Clydesdale 19 / 31
Gregg Rice Clydesdale 21 / 31
Nick Hodson Clydesdale 31 / 31
Jesse Theriot Junior Men 9 1 / 7
Lucy Hodson Junior Women 13-14 1 / 1
Brady Rice Junior Men 10-12 6 / 21
Aidan Rice Junior Men 10-12 13 / 21
Dylan Theriot Junior Men 10-12 21 / 21
Lucy Hodson Junior Women 3/4/5 1 / 10
Emily Rice Junior Women 3/4/5 3 / 10
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 7 / 10
Geoff Rice Singlespeed 6 / 56
Kirk Edwards Singlespeed 31 / 56
Andy Leritz Singlespeed 37 / 56
Jacob Shank Men 2/3 22 / 56
Sean Mcghee Men 2/3 30 / 56
David Miller Masters 35+ Category 3 2 / 57
Jeff Smith Masters 35+ Category 3 28 / 57

River City Bicycles Cyclocross Crusade #2 (Oct 9 2016)

Jackson Loftus Junior Men 3/4/5 10 / 51
Brady Rice Junior Men 3/4/5 14 / 51
Aidan Rice Junior Men 3/4/5 29 / 51
Emily Rice Women 5 4 / 21
Hannah Rice Women 5 19 / 21
Emily Rice Junior Women 10-12 1 / 5
Hannah Rice Junior Women 10-12 2 / 5
Kailey Rice Junior Women 10-12 3 / 5
Becky Rice Singlespeed Women 14 / 25
Kathleen Martin Singlespeed Women 16 / 25
Amy Rice Singlespeed Women 24 / 25
Jackson Loftus Junior Men 13-14 5 / 14
Jim Campbell Masters 35+ 4 71 / 111
Troy Theriot Masters 35+ 4 102 / 111
Chris Blem Men 2/3 28 / 77
Sean Mcghee Men 2/3 34 / 77
Lucy Hodson Women 3 12 / 13
Gregg Rice Clydesdale 9 / 29
John Martin Clydesdale 11 / 29
Brian Westhaver Clydesdale 20 / 29
Lucy Hodson Junior Women 13-14 1 / 2
Sierra Domaille Masters Women 35+ 3 1 / 14
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 13 / 14
Brady Rice Junior Men 10-12 3 / 21
Aidan Rice Junior Men 10-12 12 / 21
Peter Jewett Men 5 17 / 53
Lucy Hodson Junior Women 3/4/5 2 / 12
Emily Rice Junior Women 3/4/5 3 / 12
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 6 / 12
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 9 / 12
Geoff Rice Singlespeed 2 / 79
Nicholas Leritz Singlespeed 25 / 79
Kirk Edwards Singlespeed 30 / 79
Andy Leritz Singlespeed 41 / 79
Sean Reynolds Masters 35+ Category 3 2 / 77
David Miller Masters 35+ Category 3 5 / 77
Jeff Smith Masters 35+ Category 3 29 / 77

River City Bicycles Cyclocross Crusade #1 (Oct 8 2016)

Jackson Loftus Junior Men 3/4/5 14 / 57
Brady Rice Junior Men 3/4/5 16 / 57
Emmett Loftus Junior Men 3/4/5 31 / 57
Emily Rice Women 5 1 / 33
Hannah Rice Women 5 18 / 33
Amy Rice Masters Women 35+ 1/2 15 / 32
Emily Rice Junior Women 10-12 1 / 5
Hannah Rice Junior Women 10-12 2 / 5
Kailey Rice Junior Women 10-12 5 / 5
Amy Rice Singlespeed Women 3 / 28
Kathleen Martin Singlespeed Women 16 / 28
Becky Rice Singlespeed Women 18 / 28
Jackson Loftus Junior Men 13-14 8 / 21
Mike Loftus Masters 35+ 4 23 / 99
Jim Campbell Masters 35+ 4 42 / 99
Troy Theriot Masters 35+ 4 88 / 99
Sierra Domaille Masters Women 35+ 3 3 / 21
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 20 / 21
Lucy Hodson Women 3 15 / 16
Greg Lawler Clydesdale 7 / 48
Gregg Rice Clydesdale 15 / 48
John Martin Clydesdale 17 / 48
Brian Westhaver Clydesdale 31 / 48
Jesse Long Clydesdale 38 / 48
Lucy Hodson Junior Women 13-14 1 / 3
Brady Rice Junior Men 10-12 3 / 24
Emmett Loftus Junior Men 10-12 13 / 24
Emily Rice Junior Women 3/4/5 1 / 13
Lucy Hodson Junior Women 3/4/5 3 / 13
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 4 / 13
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 10 / 13
Geoff Rice Singlespeed 6 / 93
Kirk Edwards Singlespeed 24 / 93
Nicholas Leritz Singlespeed 36 / 93
Andy Leritz Singlespeed 50 / 93
Sean Mcghee Men 2/3 22 / 83
Chris Blem Men 2/3 38 / 83
Sean Reynolds Masters 35+ Category 3 2 / 85
David Miller Masters 35+ Category 3 8 / 85
Bob Crow Masters 35+ Category 3 77 / 85
Jeff Smith Masters 35+ Category 3 81 / 85

Blind Date at the Dairy (Oct 5 2016)

Sean Mcghee Men 2/3 6 / 14
Brady Rice Junior Men 9-13 2 / 15
Aidan Rice Junior Men 9-13 3 / 15
Nolan Lawler Junior Men 9-13 5 / 15
Sean Reynolds Masters Men 2/3 40+ 2 / 17
Jeff Smith Masters Men 2/3 40+ 10 / 17
Lucy Hodson Junior Women 9-13 1 / 4
Kailey Rice Junior Women 9-13 3 / 4
Sophia Long Junior Women 9-13 4 / 4
Geoff Rice Stampede 2 / 14
Geoff Rice Singlespeed 2 / 28
Kirk Edwards Singlespeed 7 / 28
Andy Leritz Singlespeed 22 / 28
Sierra Domaille Women Category 4 1 / 13
Amy Rice Women 1/2 6 / 13
Jesse Long Men 5 35 / 46
Chris Blem Masters Men 3/4 40+ 2 / 67
Greg Lawler Masters Men 3/4 40+ 9 / 67
Gregg Rice Masters Men 3/4 40+ 15 / 67
John Martin Masters Men 3/4 40+ 22 / 67
Brian Westhaver Masters Men 3/4 40+ 36 / 67
Troy Theriot Masters Men 3/4 40+ 60 / 67
Jim Campbell Masters Men 3/4 40+ 67 / 67

Portland Trophy Cup #5 (Oct 4 2016)

Brady Rice Junior Boys 10-12 1 / 4
David Miller Men 3/4 13 / 35
Emily Rice Junior Girls 10-12 1 / 2
Hannah Rice Junior Girls 10-12 2 / 2
Lucy Hodson Junior Girls 13-14 1 / 1
Sierra Domaille Women 3/4 3 / 12
Danielle Reynolds Women 3/4 8 / 12
David Miller Masters Men 3/4 2 / 40

Blind Date at the Dairy #4 (Sep 28 2016)

Sean Mcghee Men 2/3 5 / 10
Nolan Lawler Junior Men 9-13 5 / 23
Max Campbell Junior Men 9-13 9 / 23
Jesse Theriot Junior Men 9-13 12 / 23
Brady Rice Junior Men 9-13 13 / 23
Dylan Theriot Junior Men 9-13 14 / 23
Aidan Rice Junior Men 9-13 17 / 23
Luke Westhaver Junior Men 9-13 19 / 23
Sean Reynolds Masters Men 2/3 40+ 1 / 18
Jeff Smith Masters Men 2/3 40+ 2 / 18
Kailey Rice Junior Women 9-13 2 / 4
Lucy Hodson Junior Women 9-13 3 / 4
Sophia Long Junior Women 9-13 4 / 4
Kirk Edwards Singlespeed 14 / 31
Andy Leritz Singlespeed 22 / 31
Geoff Rice Singlespeed 29 / 31
Sierra Domaille Women Category 4 2 / 12
Lucy Hodson Women Category 4 4 / 12
Becky Rice Women Category 3 9 / 14
Kathleen Martin Women Category 3 10 / 14
Amy Rice Women 1/2 11 / 15
Jesse Long Men 5 28 / 43
Jim Campbell Masters Men 3/4 40+ 23 / 79
Brian Westhaver Masters Men 3/4 40+ 37 / 79
Greg Lawler Masters Men 3/4 40+ 51 / 79
John Martin Masters Men 3/4 40+ 57 / 79
Gregg Rice Masters Men 3/4 40+ 63 / 79
Troy Theriot Masters Men 3/4 40+ 69 / 79
Chris Blem Masters Men 3/4 40+ 76 / 79

Portland Trophy Cup #4 (Sep 27 2016)

Brady Rice Junior Boys 10-12 1 / 1
Emily Rice Junior Girls 10-12 1 / 2
Hannah Rice Junior Girls 10-12 2 / 2
Lucy Hodson Junior Girls 13-14 1 / 1
Sierra Domaille Women 3/4 3 / 15
Danielle Reynolds Women 3/4 13 / 15

Battle at Barlow (Sep 25 2016)

Brady Rice Junior Men 3/4/5 6 / 23
Aidan Rice Junior Men 3/4/5 9 / 23
Kailey Rice Junior Women 10-12 2 / 2
Sean Reynolds Men 2/3 18 / 28
Lucy Hodson Junior Women 13-14 1 / 1
Becky Rice Singlespeed Women 9 / 12
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 2 / 2
Brady Rice Junior Men 10-12 2 / 8
Aidan Rice Junior Men 10-12 3 / 8
Lucy Hodson Junior Women 3/4/5 1 / 6
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 5 / 6
Geoff Rice Singlespeed 2 / 44
Nicholas Leritz Singlespeed 19 / 44
Andy Leritz Singlespeed 24 / 44
Chris Blem Masters 35+ Category 3 17 / 38

Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi (Sep 24 2016)

Jackson Loftus Junior Men 3/4/5 22 / 42
Brady Rice Junior Men 3/4/5 24 / 42
Emmett Loftus Junior Men 3/4/5 32 / 42
Emily Rice Women 5 3 / 18
Hannah Rice Women 5 9 / 18
Emily Rice Junior Women 10-12 1 / 6
Hannah Rice Junior Women 10-12 3 / 6
Lucy Hodson Women 4 2 / 14
Jackson Loftus Junior Men 13-14 12 / 16
Mike Loftus Masters 35+ 4 3 / 43
Sean Mcghee Men 2/3 28 / 39
Gregg Rice Clydesdale 8 / 16
Lucy Hodson Junior Women 13-14 1 / 2
Brady Rice Junior Men 10-12 3 / 16
Emmett Loftus Junior Men 10-12 10 / 16
Lucy Hodson Junior Women 3/4/5 1 / 17
Emily Rice Junior Women 3/4/5 2 / 17
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 6 / 17
Geoff Rice Singlespeed 4 / 38
Nicholas Leritz Singlespeed 15 / 38

MBSEF Thrilla Cyclocross Series #4 (Sep 21 2016)

Brent Mattison Men 1/2 12 / 12

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 21 2016)

Sean Mcghee Men 2/3 4 / 10
Brady Rice Junior Men 9-13 3 / 21
Aidan Rice Junior Men 9-13 4 / 21
Max Campbell Junior Men 9-13 11 / 21
Dylan Theriot Junior Men 9-13 15 / 21
Jesse Theriot Junior Men 9-13 17 / 21
Luke Westhaver Junior Men 9-13 20 / 21
Jeff Smith Masters Men 2/3 40+ 3 / 25
Sean Reynolds Masters Men 2/3 40+ 4 / 25
Lucy Hodson Junior Women 9-13 1 / 4
Kailey Rice Junior Women 9-13 4 / 4
Geoff Rice Stampede 1 / 14
Geoff Rice Singlespeed 3 / 27
Andy Leritz Singlespeed 18 / 27
Sierra Domaille Women Category 4 2 / 18
Lucy Hodson Women Category 4 6 / 18
Becky Rice Women Category 3 6 / 8
Kathleen Martin Women Category 3 7 / 8
Amy Rice Women 1/2 9 / 18
Tollman Owens Men 5 22 / 51
Chris Blem Masters Men 3/4 40+ 1 / 78
Greg Lawler Masters Men 3/4 40+ 8 / 78
Jim Campbell Masters Men 3/4 40+ 36 / 78
Brian Westhaver Masters Men 3/4 40+ 50 / 78
John Martin Masters Men 3/4 40+ 59 / 78
Troy Theriot Masters Men 3/4 40+ 72 / 78

Portland Trophy Cup #3 (Sep 20 2016)

Brady Rice Junior Boys 10-12 1 / 1
Emily Rice Junior Girls 10-12 1 / 2
Hannah Rice Junior Girls 10-12 2 / 2
Lucy Hodson Junior Girls 13-14 1 / 1
Sierra Domaille Women 3/4 4 / 21
Danielle Reynolds Women 3/4 18 / 21

Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross (Sep 17 2016)

Jackson Loftus Junior Men 3/4/5 14 / 42
Brady Rice Junior Men 3/4/5 21 / 42
Emmett Loftus Junior Men 3/4/5 32 / 42
Kailey Rice Junior Women 10-12 2 / 2
Lucy Hodson Women 4 3 / 12
Jackson Loftus Junior Men 13-14 7 / 15
Mike Loftus Masters 35+ 4 7 / 53
Sean Mcghee Men 2/3 23 / 38
Lucy Hodson Junior Women 13-14 1 / 3
Brady Rice Junior Men 10-12 3 / 15
Emmett Loftus Junior Men 10-12 10 / 15
Lucy Hodson Junior Women 3/4/5 1 / 12
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 11 / 12
Geoff Rice Singlespeed 4 / 47
Andy Leritz Singlespeed 23 / 47

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 14 2016)

Sean Mcghee Men 2/3 8 / 15
Brady Rice Junior Men 9-13 3 / 22
Aidan Rice Junior Men 9-13 4 / 22
Nolan Lawler Junior Men 9-13 7 / 22
Max Campbell Junior Men 9-13 12 / 22
Dylan Theriot Junior Men 9-13 15 / 22
Jack Hodson Junior Men 9-13 17 / 22
Luke Westhaver Junior Men 9-13 19 / 22
Jesse Theriot Junior Men 9-13 20 / 22
Sean Reynolds Masters Men 2/3 40+ 1 / 19
Jeff Smith Masters Men 2/3 40+ 16 / 19
Lucy Hodson Junior Women 9-13 1 / 5
Kailey Rice Junior Women 9-13 2 / 5
Geoff Rice Stampede 5 / 14
Geoff Rice Singlespeed 2 / 27
Kirk Edwards Singlespeed 9 / 27
Andy Leritz Singlespeed 18 / 27
Lucy Hodson Women Category 4 2 / 18
Sierra Domaille Women Category 4 3 / 18
Becky Rice Women Category 3 3 / 6
Amy Rice Women 1/2 4 / 10
Jesse Long Men 5 31 / 55
Chris Blem Masters Men 3/4 40+ 5 / 82
Gregg Rice Masters Men 3/4 40+ 17 / 82
Greg Lawler Masters Men 3/4 40+ 18 / 82
John Martin Masters Men 3/4 40+ 44 / 82
Brian Westhaver Masters Men 3/4 40+ 49 / 82
Jeff Garrett Masters Men 3/4 40+ 63 / 82
Jim Campbell Masters Men 3/4 40+ 82 / 82

Portland Trophy Cup (Sep 13 2016)

Brady Rice Junior Boys 10-12 1 / 2
Lucy Hodson Junior Girls 10-12 1 / 3
Emily Rice Junior Girls 10-12 2 / 3
Hannah Rice Junior Girls 10-12 3 / 3
Danielle Reynolds Women 3/4 15 / 18

Corn Cross (Sep 11 2016)

Lucy Hodson Junior Women 13-14 1 / 3
Lucy Hodson Junior Women 3/4/5 1 / 8

GP Het Meer CX (Sep 10 2016)

Jackson Loftus Junior Men 3/4/5 9 / 29
Brady Rice Junior Men 3/4/5 10 / 29
Emmett Loftus Junior Men 3/4/5 19 / 29
Emily Rice Junior Women 10-12 1 / 3
Hannah Rice Junior Women 10-12 2 / 3
Lucy Hodson Women 4 2 / 11
Jackson Loftus Junior Men 13-14 5 / 11
Mike Loftus Masters 35+ 4 9 / 61
Sean Reynolds Men 2/3 28 / 46
Sean Mcghee Men 2/3 30 / 46
David Miller Men 2/3 33 / 46
Lucy Hodson Junior Women 13-14 1 / 2
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 5 / 5
Brady Rice Junior Men 10-12 1 / 12
Emmett Loftus Junior Men 10-12 7 / 12
Lucy Hodson Junior Women 3/4/5 1 / 11
Emily Rice Junior Women 3/4/5 2 / 11
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 5 / 11
Geoff Rice Singlespeed 5 / 38
Nicholas Leritz Singlespeed 19 / 38
Kirk Edwards Singlespeed 21 / 38
Andy Leritz Singlespeed 28 / 38
Chris Blem Masters 35+ Category 3 11 / 44

Blind Date at the Dairy (Sep 7 2016)

Sean Mcghee Men 2/3 6 / 15
Brady Rice Junior Men 9-13 3 / 16
Aidan Rice Junior Men 9-13 4 / 16
Jesse Theriot Junior Men 9-13 9 / 16
Max Campbell Junior Men 9-13 10 / 16
Luke Westhaver Junior Men 9-13 12 / 16
Nolan Lawler Junior Men 9-13 14 / 16
Dylan Theriot Junior Men 9-13 15 / 16
Jeff Smith Masters Men 2/3 40+ 4 / 18
Lucy Hodson Junior Women 9-13 1 / 5
Kailey Rice Junior Women 9-13 5 / 5
Sean Reynolds Masters Men 1/2 40+ 8 / 12
David Miller Men 3/4 10 / 60
Geoff Rice Singlespeed 3 / 29
Andy Leritz Singlespeed 20 / 29
Lucy Hodson Women Category 4 3 / 20
Sierra Domaille Women Category 4 6 / 20
Becky Rice Women Category 3 4 / 4
Jesse Long Men 5 29 / 41
Gregg Rice Masters Men 3/4 40+ 21 / 67
Greg Lawler Masters Men 3/4 40+ 22 / 67
Jim Campbell Masters Men 3/4 40+ 32 / 67
Brian Westhaver Masters Men 3/4 40+ 33 / 67
Troy Theriot Masters Men 3/4 40+ 56 / 67
Jeff Garrett Masters Men 3/4 40+ 59 / 67
John Martin Masters Men 3/4 40+ 63 / 67

Portland Trophy Cup (Sep 6 2016)

Danielle Reynolds Women 3/4 17 / 19
Brady Rice Junior Men 10-12 1 / 2
Lucy Hodson Junior Women 10-12 1 / 3
Emily Rice Junior Women 10-12 2 / 3
Hannah Rice Junior Women 10-12 3 / 3

GP David Douglas CX (Sep 3 2016)

Jackson Loftus Junior Men 3/4/5 8 / 37
Brady Rice Junior Men 3/4/5 10 / 37
Aidan Rice Junior Men 3/4/5 13 / 37
Emmett Loftus Junior Men 3/4/5 27 / 37
Amy Rice Masters Women 35+ 1/2 6 / 13
Emily Rice Junior Women 10-12 1 / 6
Hannah Rice Junior Women 10-12 2 / 6
Sydney Blem Junior Women 10-12 3 / 6
Kailey Rice Junior Women 10-12 5 / 6
Jackson Loftus Junior Men 13-14 6 / 14
Mike Loftus Masters 35+ 4 7 / 58
Sean Reynolds Men 2/3 30 / 40
Gregg Rice Clydesdale 11 / 28
Peter Jewett Clydesdale 16 / 28
Lucy Hodson Junior Women 13-14 1 / 1
Amy Rice Singlespeed Women 7 / 13
Becky Rice Singlespeed Women 12 / 13
Danielle Reynolds Masters Women 35+ 3 7 / 8
Brady Rice Junior Men 10-12 1 / 13
Aidan Rice Junior Men 10-12 2 / 13
Emmett Loftus Junior Men 10-12 9 / 13
Emily Rice Junior Women 3/4/5 1 / 12
Lucy Hodson Junior Women 3/4/5 2 / 12
Hannah Rice Junior Women 3/4/5 4 / 12
Sydney Blem Junior Women 3/4/5 5 / 12
Kailey Rice Junior Women 3/4/5 9 / 12
Geoff Rice Singlespeed 6 / 42
Andy Leritz Singlespeed 21 / 42
Chris Blem Masters 35+ Category 3 16 / 59
Bob Crow Masters 35+ Category 3 55 / 59

Ruts and Guts Day 2 (Dec 6 2015)

Geoff Rice Men Cat 2/3/4 14 / 37
Geoff Rice Single Speed Open 3 / 6

Kruger's Crossing CX (Nov 22 2015)

Geoff Rice Singlespeed 2 / 32
Spencer Bushnell Singlespeed 12 / 32
Lucy Hodson Junior Women 10-12 2 / 7
Lucy Hodson Junior Women 2 / 9
Sean Mcghee Clydesdale 2 / 14
Dylan Theriot Junior Men 10-12 25 / 29
Dylan Theriot Junior Men 36 / 40
Pat Kudszus Masters 35+ A 29 / 29
Bob Crow Masters 35+ C 3 / 84
Nick Hodson Masters 35+ C 18 / 84
Jeffrey H. garrett Masters 35+ C 50 / 84
Troy Theriot Masters 35+ C 66 / 84
Lucy Hodson Women C 4 / 11
Ellen Miller Singlespeed Women 5 / 6

OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy (Nov 21 2015)

Geoff Rice Singlespeed 6 / 16
Emily Rice Junior Women 10-12 2 / 5
Lucy Hodson Junior Women 10-12 3 / 5
Emily Rice Junior Women 5 / 15
Lucy Hodson Junior Women 6 / 15
Brady Rice Junior Men 10-12 10 / 20
Brady Rice Junior Men 29 / 42
Pat Kudszus Masters 35+ A 25 / 30
Bob Crow Masters 35+ C 10 / 33
Jeffrey H. garrett Masters 35+ C 28 / 33
Lucy Hodson Women C 3 / 12
Becky Rice Singlespeed Women 5 / 5

Cross Crusade: Portland International Raceway Day Two (Nov 15 2015)

Spencer Bushnell Singlespeed 13 / 80
Kirk Edwards Singlespeed 17 / 80
Jeff Smith Singlespeed 80 / 80
Emily Rice Junior Women 10-12 2 / 10
Lucy Hodson Junior Women 10-12 3 / 10
Hannah Rice Junior Women 10-12 7 / 10
Sean Mcghee Category B 4 / 49
Emily Rice Junior Women 4 / 16
Lucy Hodson Junior Women 5 / 16
Hannah Rice Junior Women 13 / 16
Sean Mcghee Clydesdale 1 / 40
Gregg Rice Clydesdale 5 / 40
Nick Hodson Clydesdale 22 / 40
John Martin Clydesdale 36 / 40
Lucy Hodson Beginner Women 2 / 28
Brady Rice Junior Men 10-12 9 / 35
Dylan Theriot Junior Men 10-12 27 / 35
Brady Rice Junior Men 26 / 53
Dylan Theriot Junior Men 44 / 53
Geoff Rice Masters 35+ A 20 / 63
Sean Reynolds Masters 35+ A 55 / 63
Bob Crow Masters 35+ C 4 / 103
Jeffrey H. garrett Masters 35+ C 53 / 103
Troy Theriot Masters 35+ C 84 / 103
Jeff Smith Masters 35+ B 9 / 96
David Miller Masters 35+ B 12 / 96
Branden Taggart Masters 35+ B 13 / 96
Kathleen Martin Masters Women 45+ 9 / 18
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 9 / 11
Jim Campbell Beginner Men 49 / 51
Becky Rice Singlespeed Women 8 / 15
Kathleen Martin Singlespeed Women 9 / 15

Cross Crusade: Portland International Raceway Day One (Nov 14 2015)

Kirk Edwards Singlespeed 16 / 79
Spencer Bushnell Singlespeed 19 / 79
Jeff Smith Singlespeed 41 / 79
Lucy Hodson Junior Women 10-12 2 / 8
Hannah Rice Junior Women 10-12 4 / 8
Sean Mcghee Category B 27 / 60
Lucy Hodson Junior Women 4 / 16
Hannah Rice Junior Women 7 / 16
Sean Mcghee Clydesdale 2 / 38
Gregg Rice Clydesdale 11 / 38
John Martin Clydesdale 18 / 38
Nick Hodson Clydesdale 19 / 38
Brian Westhaver Clydesdale 27 / 38
Lucy Hodson Beginner Women 2 / 19
Brady Rice Junior Men 10-12 10 / 27
Nolan Lawler Junior Men 10-12 11 / 27
Dylan Theriot Junior Men 10-12 23 / 27
Brady Rice Junior Men 28 / 53
Nolan Lawler Junior Men 29 / 53
Dylan Theriot Junior Men 46 / 53
Pat Kudszus Masters 35+ A 55 / 75
Sean Reynolds Masters 35+ A 63 / 75
Geoff Rice Masters 35+ A 74 / 75
Bob Crow Masters 35+ C 21 / 110
Jeffrey H. garrett Masters 35+ C 77 / 110
Troy Theriot Masters 35+ C 85 / 110
David Miller Masters 35+ B 5 / 91
Jeff Smith Masters 35+ B 11 / 91
Branden Taggart Masters 35+ B 26 / 91
Becky Rice Masters Women 35+ B 9 / 15
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 12 / 15
Jim Campbell Beginner Men 7 / 68
Becky Rice Singlespeed Women 5 / 16
Kathleen Martin Singlespeed Women 9 / 16
Ellen Miller Singlespeed Women 14 / 16

Cross Crusade: Barton Park (Nov 8 2015)

Geoff Rice Singlespeed 9 / 58
Spencer Bushnell Singlespeed 14 / 58
Lucy Hodson Junior Women 10-12 2 / 5
Lucy Hodson Junior Women 5 / 13
Sean Mcghee Clydesdale 3 / 33
Gregg Rice Clydesdale 7 / 33
Steve Danielson Clydesdale 12 / 33
Nick Hodson Clydesdale 14 / 33
John Martin Clydesdale 15 / 33
Brian Westhaver Clydesdale 20 / 33
Lucy Hodson Beginner Women 4 / 21
Brady Rice Junior Men 10-12 10 / 29
Dylan Theriot Junior Men 10-12 28 / 29
Brady Rice Junior Men 28 / 52
Dylan Theriot Junior Men 50 / 52
Geoff Rice Masters 35+ A 7 / 60
Sean Reynolds Masters 35+ A 43 / 60
Pat Kudszus Masters 35+ A 56 / 60
Bob Crow Masters 35+ C 5 / 97
Troy Theriot Masters 35+ C 73 / 97
Jeffrey H. garrett Masters 35+ C 84 / 97
David Miller Masters 35+ B 8 / 81
Jeff Smith Masters 35+ B 10 / 81
Branden Taggart Masters 35+ B 37 / 81
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 7 / 7
Jim Campbell Beginner Men 1 / 47
Kathleen Martin Singlespeed Women 8 / 14
Becky Rice Singlespeed Women 10 / 14

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 1 2015)

Geoff Rice Singlespeed 15 / 53
Kirk Edwards Singlespeed 21 / 53
Spencer Bushnell Singlespeed 32 / 53
Jeff Smith Singlespeed 50 / 53
Lucy Hodson Junior Women 10-12 2 / 9
Hannah Rice Junior Women 10-12 4 / 9
Sarah Hodson Women C 19 / 25
Spencer Bushnell Category A 48 / 58
Lucy Hodson Junior Women 9 / 23
Hannah Rice Junior Women 14 / 23
Sean Mcghee Clydesdale 4 / 27
Gregg Rice Clydesdale 8 / 27
Nick Hodson Clydesdale 12 / 27
Lucy Hodson Beginner Women 2 / 15
Brady Rice Junior Men 10-12 17 / 21
Brady Rice Junior Men 48 / 56
Geoff Rice Masters 35+ A 10 / 59
Bob Crow Masters 35+ C 8 / 73
Troy Theriot Masters 35+ C 48 / 73
Jeff Smith Masters 35+ B 14 / 104
Branden Taggart Masters 35+ B 47 / 104
David Miller Masters 35+ B 91 / 104
Becky Rice Singlespeed Women 12 / 17
Amy Rice Singlespeed Women 17 / 17

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 31 2015)

Geoff Rice Singlespeed 10 / 77
Spencer Bushnell Singlespeed 18 / 77
Gregg Rice Singlespeed 44 / 77
Bob Crow Singlespeed 53 / 77
Nick Hodson Singlespeed 58 / 77
Kirk Edwards Singlespeed 72 / 77
Lucy Hodson Junior Women 10-12 3 / 7
Sean Mcghee Category B 43 / 67
Spencer Bushnell Category A 57 / 61
Lucy Hodson Junior Women 17 / 24
Gregg Rice Clydesdale 9 / 31
Nick Hodson Clydesdale 18 / 31
Lucy Hodson Beginner Women 3 / 23
Geoff Rice Masters 35+ A 3 / 71
Bob Crow Masters 35+ C 5 / 88
Troy Theriot Masters 35+ C 63 / 88
Branden Taggart Masters 35+ B 37 / 109
Jeff Smith Masters 35+ B 97 / 109

Psycho Cross Series #3 (Oct 25 2015)

Brady Rice Junior Boys 10-12 8 / 13
Geoff Rice Singlespeed 1 / 6
Rice Becky Singlespeed 6 / 6
Lucy Hodson Junior Girls 10-12 1 / 5
Emily Rice Junior Girls 10-12 2 / 5

Washougal CX (Oct 24 2015)

Lucy Hodson Junior Women 10-12 1 / 2
Lucy Hodson Junior Women 1 / 5

Cross Crusade: Cascade Locks (Oct 18 2015)

Geoff Rice Singlespeed 7 / 63
Kirk Edwards Singlespeed 23 / 63
David Miller Singlespeed 36 / 63
Emily Rice Junior Women 10-12 2 / 10
Lucy Hodson Junior Women 10-12 3 / 10
Hannah Rice Junior Women 10-12 4 / 10
Eleanor Martin Junior Women 10-12 8 / 10
Spencer Bushnell Category A 39 / 50
Emily Rice Junior Women 5 / 22
Lucy Hodson Junior Women 6 / 22
Hannah Rice Junior Women 14 / 22
Eleanor Martin Junior Women 19 / 22
Gregg Rice Clydesdale 9 / 36
Steve Danielson Clydesdale 20 / 36
John Martin Clydesdale 22 / 36
Brian Westhaver Clydesdale 23 / 36
Lucy Hodson Beginner Women 1 / 26
Brady Rice Junior Men 10-12 5 / 31
Brady Rice Junior Men 35 / 64
Bob Crow Masters 35+ C 19 / 109
Nick Hodson Masters 35+ C 71 / 109
Troy Theriot Masters 35+ C 79 / 109
Sean Reynolds Masters 35+ B 7 / 84
Branden Taggart Masters 35+ B 26 / 84
Jeff Smith Masters 35+ B 43 / 84
Kathleen Martin Masters Women 45+ 6 / 20
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 8 / 13
Jim Campbell Beginner Men 5 / 54
Amy Rice Singlespeed Women 2 / 14
Becky Rice Singlespeed Women 9 / 14
Kathleen Martin Singlespeed Women 10 / 14

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 14 2015)

Geoff Rice Singlespeed 1 / 15
Kirk Edwards Singlespeed 10 / 15
Sean Mcghee Men B 7 / 23
Jeff Smith Men B 10 / 23
Jim Campbell Beginner Men 2 / 49
Gregg Rice Masters Men B 40+ 21 / 29
Sean Reynolds Masters Men B 40+ 28 / 29
Becky Rice Women B 7 / 13
Kathleen Martin Women B 9 / 13
Brady Rice Junior U14 4 / 13
Nolan Lawler Junior U14 5 / 13
Dylan Theriot Junior U14 11 / 13
Amy Rice Women A 7 / 12
Brian Westhaver Masters Men C 40+ 13 / 45
John Martin Masters Men C 40+ 16 / 45
Jeffrey H. garrett Masters Men C 40+ 29 / 45
Troy Theriot Masters Men C 40+ 35 / 45
Emily Rice Junior Women U14 1 / 7
Lucy Hodson Junior Women U14 2 / 7
Hannah Rice Junior Women U14 5 / 7
Eleanor Martin Junior Women U14 7 / 7

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 11 2015)

Kirk Edwards Singlespeed 28 / 80
David Miller Singlespeed 29 / 80
Brian Tobin Singlespeed 41 / 80
Geoff Rice Singlespeed 78 / 80
Emily Rice Junior Women 10-12 2 / 12
Lucy Hodson Junior Women 10-12 3 / 12
Hannah Rice Junior Women 10-12 5 / 12
Sydney Blem Junior Women 10-12 7 / 12
Sean Mcghee Category B 40 / 66
Spencer Bushnell Category A 46 / 66
Emily Rice Junior Women 5 / 22
Lucy Hodson Junior Women 6 / 22
Hannah Rice Junior Women 9 / 22
Sydney Blem Junior Women 13 / 22
Sean Mcghee Clydesdale 5 / 35
Gregg Rice Clydesdale 11 / 35
Steve Danielson Clydesdale 14 / 35
John Martin Clydesdale 17 / 35
Brian Westhaver Clydesdale 26 / 35
Brady Rice Junior Men 10-12 9 / 34
Nolan Lawler Junior Men 10-12 18 / 34
Brady Rice Junior Men 35 / 68
Nolan Lawler Junior Men 51 / 68
Jacob Shank Masters 35+ A 68 / 88
Geoff Rice Masters 35+ A 88 / 88
Bob Crow Masters 35+ C 76 / 109
Nick Hodson Masters 35+ C 97 / 109
Sean Reynolds Masters 35+ B 9 / 96
Jeff Smith Masters 35+ B 26 / 96
Chris Blem Masters 35+ B 28 / 96
Branden Taggart Masters 35+ B 48 / 96
Kathleen Martin Masters Women 45+ 5 / 24
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 14 / 20
Jim Campbell Beginner Men 14 / 57
Amy Rice Singlespeed Women 2 / 12
Becky Rice Singlespeed Women 7 / 12

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 10 2015)

Geoff Rice Singlespeed 5 / 61
Kirk Edwards Singlespeed 10 / 61
David Miller Singlespeed 27 / 61
Emily Rice Junior Women 10-12 2 / 6
Lucy Hodson Junior Women 10-12 3 / 6
Sean Mcghee Category B 26 / 77
Spencer Bushnell Category A 33 / 76
Emily Rice Junior Women 6 / 18
Lucy Hodson Junior Women 7 / 18
Sean Mcghee Clydesdale 3 / 37
Gregg Rice Clydesdale 10 / 37
John Martin Clydesdale 17 / 37
Steve Danielson Clydesdale 21 / 37
Brian Westhaver Clydesdale 24 / 37
Brady Rice Junior Men 10-12 6 / 34
Nolan Lawler Junior Men 10-12 14 / 34
Brady Rice Junior Men 32 / 73
Nolan Lawler Junior Men 46 / 73
Pat Kudszus Masters 35+ A 54 / 88
Jacob Shank Masters 35+ A 59 / 88
Nick Hodson Masters 35+ C 77 / 111
Troy Theriot Masters 35+ C 95 / 111
Sean Reynolds Masters 35+ B 2 / 122
Jeff Smith Masters 35+ B 27 / 122
Branden Taggart Masters 35+ B 33 / 122
Chris Blem Masters 35+ B 73 / 122
Kathleen Martin Masters Women 35+ A 19 / 25
Jim Campbell Beginner Men 2 / 57
Amy Rice Singlespeed Women 4 / 15
Becky Rice Singlespeed Women 7 / 15
Ellen Miller Singlespeed Women 8 / 15

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 7 2015)

Sean Mcghee Men B 11 / 20
Jeff Smith Men B 15 / 20
Jim Campbell Beginner Men 4 / 41
Brady Rice Junior Men 10-13 4 / 14
Nolan Lawler Junior Men 10-13 5 / 14
Dylan Theriot Junior Men 10-13 14 / 14
Sean Reynolds Masters Men B 40+ 5 / 29
Chris Blem Masters Men B 40+ 6 / 29
Gregg Rice Masters Men B 40+ 23 / 29
Geoff Rice Singlespeed 2 / 18
David Miller Singlespeed 9 / 18
Kirk Edwards Singlespeed 16 / 18
Spencer Bushnell Men A 8 / 12
Emily Rice Junior Women 10-13 1 / 6
Lucy Hodson Junior Women 10-13 2 / 6
Hannah Rice Junior Women 10-13 3 / 6
Eleanor Martin Junior Women 10-13 6 / 6
John Martin Masters Men C 40+ 35 / 57
Brian Westhaver Masters Men C 40+ 39 / 57
Troy Theriot Masters Men C 40+ 45 / 57

Rapha Portland Trophy Cup #6 (Oct 6 2015)

Danielle Reynolds Women B 10 / 13
Lucy Hodson Junior Women 1 / 4

Cooper Spur Cyclocross (Oct 4 2015)

John Martin Clydesdale 7 / 8
Geoff Rice Masters 35+ A 26 / 28
Bob Crow Masters 35+ C 4 / 23
Sean Reynolds Masters 35+ B 7 / 33
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 5 / 10
Becky Rice Masters Women 35+ B 6 / 10
Kathleen Martin Singlespeed Women 5 / 8

GPRM 2015: Heiser Farm (Oct 3 2015)

Lucy Hodson Junior Women 10-12 2 / 6
Sean Mcghee Category B 14 / 24
Lucy Hodson Junior Women 11 / 19
Pat Kudszus Masters 35+ A 14 / 23
Ellen Miller Beginner Men 21 / 29

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 30 2015)

Sean Mcghee Men B 14 / 30
Jeff Smith Men B 15 / 30
Jim Campbell Beginner Men 37 / 40
Brady Rice Junior Men 10-13 4 / 15
Dylan Theriot Junior Men 10-13 13 / 15
Gregg Rice Masters Men B 40+ 12 / 24
Kathleen Martin Women B 3 / 11
Geoff Rice Singlespeed 3 / 20
Kirk Edwards Singlespeed 7 / 20
David Miller Singlespeed 8 / 20
Spencer Bushnell Men A 8 / 20
Emily Rice Junior Women 10-13 1 / 4
Lucy Hodson Junior Women 10-13 2 / 4
Hannah Rice Junior Women 10-13 3 / 4
Jeffrey H. garrett Masters Men C 40+ 27 / 64
John Martin Masters Men C 40+ 29 / 64
Troy Theriot Masters Men C 40+ 46 / 64

Rapha Portland Trophy Cup #5 (Sep 29 2015)

Danielle Reynolds Women B 11 / 14
Lucy Hodson Junior Women 1 / 2

Battle at Barlow (Sep 27 2015)

Bob Crow Masters Men C 35+ 13 / 48
Gregg Rice Clydesdale 6 / 12
John Martin Clydesdale 10 / 12
Sydney Blem Junior Women 4 / 10
Jacob Shank Masters Men A 35+ 25 / 39
Kathleen Martin Singlespeed Women 6 / 9
Spencer Bushnell Men Category A 26 / 36
Chris Blem Masters Men B 35+ 6 / 40
Branden Taggart Masters Men B 35+ 30 / 40
Geoff Rice Singlespeed Men 2 / 28

GPRM 2015: Ninkrossi (Sep 26 2015)

Geoff Rice Singlespeed 2 / 30
Kirk Edwards Singlespeed 9 / 30
David Miller Singlespeed 15 / 30
Emily Rice Junior Women 10-12 2 / 5
Lucy Hodson Junior Women 10-12 3 / 5
Hannah Rice Junior Women 10-12 4 / 5
Emily Rice Junior Women 3 / 11
Lucy Hodson Junior Women 4 / 11
Hannah Rice Junior Women 7 / 11
Brady Rice Junior Men 10-12 3 / 12
Brady Rice Junior Men 12 / 22
Pat Kudszus Masters 35+ A 20 / 23
Sean Reynolds Masters 35+ B 13 / 43
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 6 / 7
Amy Rice Singlespeed Women 3 / 9

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 23 2015)

Sean Mcghee Men B 8 / 17
Jeff Smith Men B 9 / 17
Spencer Bushnell Men A 8 / 15
Brian Westhaver Masters C 40+ 40 / 71
John Martin Masters C 40+ 43 / 71
Troy Theriot Masters C 40+ 54 / 71
Jeffrey H. garrett Masters C 40+ 71 / 71
Sean Reynolds Masters Men B 40+ 2 / 31
Chris Blem Masters Men B 40+ 12 / 31
Gregg Rice Masters Men B 40+ 14 / 31
Kathleen Martin Women B 5 / 17
Becky Rice Women B 10 / 17
Brady Rice Junior U14 4 / 14
Nolan Lawler Junior U14 5 / 14
Dylan Theriot Junior U14 14 / 14
Amy Rice Women A 7 / 16
Geoff Rice Singlespeed 2 / 23
Kirk Edwards Singlespeed 7 / 23
David Miller Singlespeed 12 / 23
Emily Rice Junior Women U14 1 / 5
Lucy Hodson Junior Women U14 2 / 5
Hannah Rice Junior Women U14 3 / 5
Sydney Blem Junior Women U14 4 / 5

Rapha Portland Trophy Cup #4 (Sep 22 2015)

Danielle Reynolds Women B 13 / 15
Jack Hodson Junior Men 6 / 6
Lucy Hodson Junior Women 1 / 2

Hop Cross at Rogue Farms (Sep 20 2015)

Lucy Hodson Junior Women 1 / 4
Jacob Shank Masters 35+ A 6 / 7
Lucy Hodson Junior Men 10-12 1 / 2

GPRM 2015: Zaaldercross (Sep 19 2015)

Geoff Rice Singlespeed 3 / 27
Emily Rice Junior Women 10-12 2 / 7
Lucy Hodson Junior Women 10-12 3 / 7
Sydney Blem Junior Women 10-12 4 / 7
Emily Rice Junior Women 5 / 22
Lucy Hodson Junior Women 6 / 22
Sydney Blem Junior Women 13 / 22
Brady Rice Junior Men 10-12 5 / 21
Brady Rice Junior Men 33 / 54
Bob Crow Masters 35+ C 28 / 48
Amy Rice Singlespeed Women 6 / 15

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 16 2015)

Sean Mcghee Men B 11 / 22
Jeff Smith Men B 17 / 22
Jim Campbell Beginner Men 27 / 38
Sean Reynolds Masters Men B 40+ 6 / 26
Gregg Rice Masters Men B 40+ 16 / 26
Brian Westhaver Masters C 35+ 24 / 43
Troy Theriot Masters C 35+ 33 / 43
Jeffrey H. garrett Masters C 35+ 37 / 43
John Martin Masters C 35+ 43 / 43
Kathleen Martin Women B 8 / 14
Geoff Rice Stampede 4 / 12
Amy Rice Women A 6 / 16
Brady Rice Junior Men U14 2 / 11
Nolan Lawler Junior Men U14 4 / 11
Geoff Rice Singlespeed 6 / 19
Kirk Edwards Singlespeed 7 / 19
David Miller Singlespeed 15 / 19
Emily Rice Junior Women U14 1 / 4
Lucy Hodson Junior Women U14 2 / 4
Hannah Rice Junior Women U14 3 / 4

Rapha Portland Trophy Cup #3 (Sep 15 2015)

Danielle Reynolds Women B 12 / 16
Lucy Hodson Junior Women 1 / 2

Junior Cross Series @ Corn Cross (Sep 13 2015)

Lucy Hodson Junior Women 10-12 2 / 7
Hannah Rice Junior Women 10-12 3 / 7
Sydney Blem Junior Women 10-12 5 / 7
Eleanor Martin Junior Women 10-12 7 / 7
Hannah Rice Junior Women 15 / 26
Sydney Blem Junior Women 18 / 26
Brady Rice Junior Men 10-12 6 / 27
Brady Rice Junior Men 31 / 56
Geoff Rice Masters 35+ A 2 / 10
John Martin Masters 35+ C 12 / 16
Chris Blem Masters 35+ B 6 / 17
Sean Reynolds Masters 35+ B 9 / 17
Kathleen Martin Masters Women 45+ 5 / 8
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 6 / 7

GPRM 2015: Het Meer CX (Sep 12 2015)

Geoff Rice Singlespeed 3 / 27
Lucy Hodson Junior Women 10-12 2 / 6
Emily Rice Junior Women 10-12 3 / 6
Hannah Rice Junior Women 10-12 4 / 6
Emily Rice Junior Women 3 / 9
Hannah Rice Junior Women 5 / 9
Brady Rice Junior Men 10-12 3 / 11
Brady Rice Junior Men 15 / 24
Troy Theriot Masters 35+ C 44 / 53
Gregg Rice Masters 35+ B 34 / 39
Becky Rice Singlespeed Women 10 / 13

Rapha Portland Trophy Cup #2 (Sep 8 2015)

Lucy Hodson Junior Women 1 / 2

GPRM 2015: DDCX (Sep 5 2015)

Bob Crow Masters Men 35+ C 12 / 63
Troy Theriot Masters Men 35+ C 49 / 63
Gregg Rice Masters Men 35+ B 49 / 64
Brian Westhaver Clydesdale 11 / 19
Emily Rice Junior Women 4 / 15
Hannah Rice Junior Women 8 / 15
Geoff Rice Singlespeed 2 / 34
Brady Rice Junior Men 19 / 32

Keizer Rapids Cross Series #3 (Sep 2 2015)

Brady Rice Junior Men 1 / 2

Keizer Rapids (Aug 26 2015)

Brady Rice Junior Men 1 / 5

Santa Cross (Dec 6 2014)

Pat Kudszus Masters Men A 35+ 11 / 12

Winter CX (Nov 30 2014)

Joel Sheley Masters Men C 35+ 29 / 34

Kruger's Crossing CX (Nov 23 2014)

Geoff Rice Singlespeed 4 / 51
Joel Sheley Masters 35+ C 69 / 79

Cross Crusade: Barton Park (Nov 16 2014)

Kirk Edwards Singlespeed 15 / 51
Spencer Bushnell Singlespeed 16 / 51
Geoff Rice Singlespeed 50 / 51
Lucy Hodson Junior Women 10-12 2 / 11
Emily Rice Junior Women 10-12 5 / 11
Hannah Rice Junior Women 10-12 6 / 11
Sean Mcghee Category B 10 / 34
Spencer Bushnell Category A 36 / 46
Greg Lawler Clydesdale 8 / 34
Gregg Rice Clydesdale 14 / 34
Brian Westhaver Clydesdale 15 / 34
Nolan Lawler Junior Men 10-12 11 / 26
Jacob Shank Masters 35+ A 35 / 60
Bob Crow Masters 35+ C 24 / 119
Jeffrey H. garrett Masters 35+ C 60 / 119
Troy Theriot Masters 35+ C 75 / 119
Joel Sheley Masters 35+ C 106 / 119
David Miller Masters 35+ B 3 / 72
Chris Blem Masters 35+ B 11 / 72
Sean Reynolds Masters 35+ B 24 / 72
Jeff Smith Masters 35+ B 50 / 72
Kathleen Martin Masters Women 35+ A 15 / 21
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 4 / 7
Amy Rice Women A 9 / 25
Becky Rice Singlespeed Women 4 / 11
Sarah Hodson Singlespeed Women 7 / 11

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 9 2014)

Geoff Rice Singlespeed 6 / 96
Spencer Bushnell Singlespeed 31 / 96
Chris Blem Singlespeed 52 / 96
Jeff Smith Singlespeed 54 / 96
Pat Kudszus Singlespeed 94 / 96
Lucy Hodson Junior Women 10-12 2 / 12
Emily Rice Junior Women 10-12 3 / 12
Hannah Rice Junior Women 10-12 4 / 12
Sydney Blem Junior Women 10-12 8 / 12
David Miller Category B 17 / 43
Sean Mcghee Category B 20 / 43
Spencer Bushnell Category A 37 / 59
Lucy Hodson Junior Women 5 / 23
Emily Rice Junior Women 6 / 23
Hannah Rice Junior Women 9 / 23
Sydney Blem Junior Women 17 / 23
Matthew Brock Clydesdale 5 / 47
Sean Mcghee Clydesdale 7 / 47
Gregg Rice Clydesdale 10 / 47
John Martin Clydesdale 16 / 47
Nick Hodson Clydesdale 24 / 47
Brian Westhaver Clydesdale 29 / 47
Greg Lawler Clydesdale 45 / 47
Kathryn Williams Beginner Women 3 / 26
Nolan Lawler Junior Men 10-12 16 / 26
Nolan Lawler Junior Men 48 / 64
Geoff Rice Masters 35+ A 13 / 86
Pat Kudszus Masters 35+ A 20 / 86
Jeff Smith Masters 35+ C 1 / 135
Bob Crow Masters 35+ C 4 / 135
Jeffrey H. garrett Masters 35+ C 73 / 135
Nick Hodson Masters 35+ C 95 / 135
Troy Theriot Masters 35+ C 107 / 135
Brian Westhaver Masters 35+ C 122 / 135
Joel Sheley Masters 35+ C 128 / 135
Chris Blem Masters 35+ B 17 / 96
Sean Reynolds Masters 35+ B 21 / 96
David Miller Masters 35+ B 35 / 96
Gregg Rice Masters 35+ B 74 / 96
Kathleen Martin Masters Women 35+ A 21 / 30
Becky Rice Masters Women 35+ B 2 / 15
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 10 / 15
Amy Rice Women A 15 / 32
Jim Campbell Beginner Men 23 / 81
Amy Rice Singlespeed Women 2 / 21
Becky Rice Singlespeed Women 3 / 21
Sarah Hodson Singlespeed Women 14 / 21

OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm (Nov 8 2014)

Joel Sheley Masters 35+ C 33 / 36

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 2 2014)

Geoff Rice Singlespeed 6 / 70
Brent Mattison Singlespeed 12 / 70
Kirk Edwards Singlespeed 26 / 70
Lucy Hodson Junior Women 10-12 1 / 11
Emily Rice Junior Women 10-12 2 / 11
Hannah Rice Junior Women 10-12 7 / 11
Sean Mcghee Category B 24 / 46
Jonathan Miller Category B 34 / 46
Spencer Bushnell Category A 49 / 56
Matthew Brock Clydesdale 3 / 29
Gregg Rice Clydesdale 10 / 29
Nick Hodson Clydesdale 11 / 29
Amy Rice Masters 35+ A 32 / 61
Jacob Shank Masters 35+ A 37 / 61
Sean Reynolds Masters 35+ B 87 / 92
David Miller Masters 35+ B 90 / 92
Becky Rice Masters Women 35+ B 12 / 21
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 16 / 21
Charlotte Gregory Masters Women 35+ B 19 / 21
Amy Rice Women A 12 / 28
Amy Rice Singlespeed Women 1 / 12
Becky Rice Singlespeed Women 6 / 12

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Nov 1 2014)

Geoff Rice Singlespeed 3 / 82
Kirk Edwards Singlespeed 19 / 82
Sean Reynolds Singlespeed 41 / 82
Brent Mattison Singlespeed 74 / 82
Lucy Hodson Junior Women 10-12 1 / 9
Sean Mcghee Category B 21 / 56
Jonathan Miller Category B 46 / 56
Brent Mattison Category A 48 / 66
Spencer Bushnell Category A 58 / 66
Matthew Brock Clydesdale 2 / 28
Nick Hodson Clydesdale 14 / 28
Jeff Smith Masters 35+ C 4 / 91
David Miller Masters 35+ B 110 / 116
Becky Rice Masters Women 35+ B 9 / 21
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 20 / 21
Amy Rice Women A 10 / 33
Amy Rice Singlespeed Women 1 / 14
Becky Rice Singlespeed Women 9 / 14

Cross Crusade: WA County Fairgrounds (Oct 26 2014)

Nolan Lawler Junior Men 62 / 78
Lucy Hodson Junior Women 10-12 2 / 10
Emily Rice Junior Women 10-12 7 / 10
Brent Mattison Category A 22 / 63
Spencer Bushnell Category A 53 / 63
Lucy Hodson Junior Women 14 / 32
Emily Rice Junior Women 27 / 32
Gregg Rice Clydesdale 11 / 57
Greg Lawler Clydesdale 16 / 57
John Martin Clydesdale 19 / 57
Brian Westhaver Clydesdale 27 / 57
Nick Hodson Clydesdale 55 / 57
Nolan Lawler Junior Men 10-12 16 / 23
Pat Kudszus Masters 35+ A 20 / 71
Jacob Shank Masters 35+ A 63 / 71
Jeff Smith Masters 35+ C 15 / 143
Bob Crow Masters 35+ C 49 / 143
Jeffrey H. garrett Masters 35+ C 92 / 143
Troy Theriot Masters 35+ C 128 / 143
Joel Sheley Masters 35+ C 130 / 143
Chris Blem Masters 35+ B 35 / 111
Sean Reynolds Masters 35+ B 39 / 111
Kathleen Martin Masters Women 35+ A 15 / 20
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 10 / 11
Amy Rice Women A 9 / 32
Jim Campbell Beginner Men 15 / 84
Becky Rice Singlespeed Women 6 / 9

Cross Crusade: Heron Lakes (Oct 19 2014)

Geoff Rice Singlespeed 12 / 98
Kirk Edwards Singlespeed 19 / 98
Brent Mattison Singlespeed 25 / 98
Brian Tobin Singlespeed 30 / 98
Lucy Hodson Junior Women 10-12 2 / 15
Emily Rice Junior Women 10-12 4 / 15
Sydney Blem Junior Women 10-12 8 / 15
Hannah Rice Junior Women 10-12 10 / 15
Jeff Smith Category C 59 / 97
Sean Mcghee Category B 14 / 45
Brent Mattison Category A 45 / 70
Spencer Bushnell Category A 56 / 70
Matthew Brock Clydesdale 7 / 60
Steve Danielson Clydesdale 14 / 60
Nick Hodson Clydesdale 17 / 60
Gregg Rice Clydesdale 18 / 60
Brian Westhaver Clydesdale 30 / 60
Kathryn Williams Beginner Women 6 / 44
Pat Kudszus Masters 35+ A 38 / 98
Jacob Shank Masters 35+ A 49 / 98
Bob Crow Masters 35+ C 12 / 168
Jeffrey H. garrett Masters 35+ C 71 / 168
Joel Sheley Masters 35+ C 143 / 168
Troy Theriot Masters 35+ C 148 / 168
David Miller Masters 35+ B 25 / 133
Chris Blem Masters 35+ B 56 / 133
Sean Reynolds Masters 35+ B 70 / 133
Kathleen Martin Masters Women 35+ A 20 / 30
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 12 / 16
Amy Rice Women A 14 / 35
Ty Lockard Beginner Men 39 / 68
Becky Rice Singlespeed Women 8 / 18

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 18 2014)

Geoff Rice Singlespeed 9 / 11
Lucy Hodson Junior Women 10-12 1 / 5
Pat Kudszus Masters Men 35+ A 11 / 17

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 12 2014)

Geoff Rice Singlespeed 13 / 71
Kirk Edwards Singlespeed 22 / 71
Lucy Hodson Junior Women 10-12 1 / 9
Sydney Blem Junior Women 10-12 4 / 9
Hannah Rice Junior Women 10-12 7 / 9
Sean Mcghee Category B 17 / 43
Matthew Brock Category B 30 / 43
Steve Danielson Clydesdale 8 / 35
Gregg Rice Clydesdale 9 / 35
Brian Westhaver Clydesdale 26 / 35
Pat Kudszus Masters 35+ A 51 / 84
Jacob Shank Masters 35+ A 62 / 84
Bob Crow Masters 35+ C 9 / 138
Jeffrey H. garrett Masters 35+ C 49 / 138
Troy Theriot Masters 35+ C 113 / 138
Joel Sheley Masters 35+ C 130 / 138
David Miller Masters 35+ B 8 / 119
Sean Reynolds Masters 35+ B 55 / 119
Chris Blem Masters 35+ B 67 / 119
Kathleen Martin Masters Women 35+ A 17 / 26
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 13 / 15
Amy Rice Women A 10 / 33
Jeff Smith Beginner Men 2 / 73
Ty Lockard Beginner Men 44 / 73
Becky Rice Singlespeed Women 4 / 9

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 11 2014)

Geoff Rice Singlespeed 4 / 78
Kirk Edwards Singlespeed 77 / 78
Emily Rice Junior Women 10-12 1 / 8
Lucy Hodson Junior Women 10-12 4 / 8
Sydney Blem Junior Women 10-12 7 / 8
Sean Mcghee Category B 17 / 49
Matthew Brock Category B 44 / 49
Greg Lawler Clydesdale 10 / 36
Gregg Rice Clydesdale 11 / 36
Steve Danielson Clydesdale 12 / 36
Brian Westhaver Clydesdale 30 / 36
Kathryn Williams Beginner Women 22 / 33
Jacob Shank Masters 35+ A 43 / 84
Pat Kudszus Masters 35+ A 61 / 84
Bob Crow Masters 35+ C 12 / 117
Jeffrey H. garrett Masters 35+ C 58 / 117
Troy Theriot Masters 35+ C 92 / 117
David Miller Masters 35+ B 11 / 120
Chris Blem Masters 35+ B 53 / 120
Kathleen Martin Masters Women 35+ A 21 / 30
Amy Rice Women A 9 / 32
Jeff Smith Beginner Men 2 / 67
Becky Rice Singlespeed Women 2 / 11

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 8 2014)

Nolan Lawler Junior Men 10-13 7 / 12
Sean Mcghee Men B 5 / 15
Jeff Smith Beginner Men 3 / 37
Jim Campbell Beginner Men 14 / 37
Greg Lawler Masters Men C 35+ 15 / 79
Steve Danielson Masters Men C 35+ 25 / 79
John Martin Masters Men C 35+ 33 / 79
Jeffrey H. garrett Masters Men C 35+ 39 / 79
Brian Westhaver Masters Men C 35+ 51 / 79
Troy Theriot Masters Men C 35+ 64 / 79
Jacob Shank Men A 13 / 16
Amy Rice Women A 2 / 12
David Miller Masters Men B 35+ 2 / 31
Gregg Rice Masters Men B 35+ 24 / 31
Kirk Edwards Masters Men A 40+ 21 / 23
Emily Rice Junior Women 10-13 1 / 4
Lucy Hodson Junior Women 10-13 2 / 4
Hannah Rice Junior Women 10-13 3 / 4
Geoff Rice Singlespeed 3 / 29

GPRT: Heiser Farms CX (Oct 4 2014)

Pat Kudszus Masters 35+ A 17 / 41
Lucy Hodson Junior Women 10-12 2 / 5

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 1 2014)

Becky Rice Women B 14 / 23
Nolan Lawler Junior Men 10-13 5 / 8
Sean Mcghee Men B 2 / 15
Greg Lawler Beginner Men 2 / 38
Jeff Smith Beginner Men 12 / 38
Jim Campbell Beginner Men 28 / 38
Steve Danielson Masters Men C 35+ 43 / 90
Brian Westhaver Masters Men C 35+ 45 / 90
John Martin Masters Men C 35+ 50 / 90
Jeffrey H. garrett Masters Men C 35+ 59 / 90
Brent Mattison Men A 11 / 16
Matthew Brock Men C 2 / 39
Amy Rice Women A 2 / 13
Chris Blem Masters Men B 35+ 15 / 35
David Miller Masters Men B 35+ 34 / 35
Kirk Edwards Masters Men A 40+ 13 / 29
Emily Rice Junior Women 10-13 1 / 4
Lucy Hodson Junior Women 10-13 2 / 4
Hannah Rice Junior Women 10-13 3 / 4
Geoff Rice Singlespeed 27 / 28

Battle at Barlow (Sep 28 2014)

Bob Crow Masters 35+ C 14 / 67
Joel Sheley Masters 35+ C 64 / 67
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 11 / 11
Geoff Rice Singlespeed 6 / 32
Matthew Brock Category C 1 / 41
Pat Kudszus Masters 35+ A 27 / 35
Sean Reynolds Masters 35+ B 21 / 50
Chris Blem Masters 35+ B 36 / 50
Sean Mcghee Category B 11 / 16
Lucy Hodson Junior Women 10-12 1 / 4

GPRT: Ninkrossi (Sep 27 2014)

Lucy Hodson Junior Women 10-12 1 / 5

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 24 2014)

Becky Rice Women B 19 / 21
Nolan Lawler Junior Men 10-13 2 / 6
Sean Mcghee Men B 5 / 19
Greg Lawler Beginner Men 1 / 43
Jeffrey H. garrett Masters Men C 35+ 30 / 77
John Martin Masters Men C 35+ 43 / 77
Brian Westhaver Masters Men C 35+ 51 / 77
Troy Theriot Masters Men C 35+ 63 / 77
Brent Mattison Men A 6 / 15
Matthew Brock Men C 4 / 43
Amy Rice Women A 3 / 13
Chris Blem Masters Men B 35+ 13 / 35
Sean Reynolds Masters Men B 35+ 14 / 35
Gregg Rice Masters Men B 35+ 23 / 35
David Miller Masters Men B 35+ 34 / 35
Emily Rice Junior Women 10-13 1 / 7
Lucy Hodson Junior Women 10-13 2 / 7
Hannah Rice Junior Women 10-13 4 / 7
Kathryn Williams Beginner Women 9 / 14
Geoff Rice Singlespeed 2 / 23
Kirk Edwards Singlespeed 6 / 23

GPRT: Zaaldercross (Sep 20 2014)

Geoff Rice Singlespeed 3 / 34
Kirk Edwards Singlespeed 10 / 34
Lucy Hodson Junior Women 10-12 2 / 7
Emily Rice Junior Women 10-12 3 / 7
Spencer Bushnell Category A 11 / 35
Pat Kudszus Masters 35+ A 37 / 42
David Miller Masters 35+ B 25 / 55
Becky Rice Masters Women 35+ B 7 / 10
Amy Rice Women A 9 / 17

Blind Date at the Dairy (Sep 17 2014)

Sarah Hodson Women C 16 / 21
Becky Rice Women B 12 / 22
Sean Mcghee Men B 6 / 21
Greg Lawler Beginner Men 2 / 52
Nolan Lawler Junior Men 10-13 6 / 10
Joshua Shank Junior Men 10-13 9 / 10
Brent Mattison Men A 11 / 22
Spencer Bushnell Men A 21 / 22
Matthew Brock Men C 5 / 51
Howard Voght Men C 46 / 51
Troy Theriot Masters C 35+ 74 / 88
Brian Westhaver Masters C 35+ 83 / 88
Jeffrey H. garrett Masters C 35+ 85 / 88
John Martin Masters C 35+ 86 / 88
David Miller Masters Men B 35+ 8 / 38
Gregg Rice Masters Men B 35+ 25 / 38
Chris Blem Masters Men B 35+ 35 / 38
Geoff Rice Stampede 2 / 25
David Miller Stampede 6 / 25
Gregg Rice Stampede 8 / 25
Howard Voght Stampede 10 / 25
Becky Rice Stampede 18 / 25
Amy Shank Beginner Women 9 / 18
Geoff Rice Singlespeed 5 / 28
Kirk Edwards Singlespeed 12 / 28

Hood River Double Cross Day Two (Sep 14 2014)

Bob Crow Masters 35+ C 8 / 34
Troy Theriot Masters 35+ C 32 / 34
Kathleen Martin Masters Women 35+ A 9 / 11
Becky Rice Masters Women 35+ A 11 / 11
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 5 / 6
Gregg Rice Clydesdale 7 / 11
John Martin Clydesdale 10 / 11
Amy Shank Beginner Women 8 / 11
Geoff Rice Singlespeed 6 / 23
Matthew Brock Category C 1 / 14
Amy Rice Women A 2 / 10
Chris Blem Masters 35+ B 16 / 41
Sean Reynolds Masters 35+ B 24 / 41
Sean Mcghee Category B 5 / 10
Emily Rice Junior Women 10-12 2 / 7
Lucy Hodson Junior Women 10-12 3 / 7
Sydney Blem Junior Women 10-12 4 / 7

GPRT: Hood River Double Cross Day One (Sep 13 2014)

Geoff Rice Singlespeed 4 / 31
Brent Mattison Singlespeed 6 / 31
Kirk Edwards Singlespeed 19 / 31
Matthew Brock Category C 2 / 21
Sean Mcghee Category B 9 / 16
Spencer Bushnell Category A 18 / 21
John Martin Clydesdale 10 / 17
Troy Theriot Masters 35+ C 49 / 62
Joel Sheley Masters 35+ C 53 / 62
Bob Crow Masters 35+ C 56 / 62
David Miller Masters 35+ B 20 / 56
Sean Reynolds Masters 35+ B 35 / 56
Becky Rice Masters Women 35+ A 10 / 12
Charlotte Gregory Masters Women 35+ B 9 / 11
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 10 / 11

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 10 2014)

Sean Mcghee Men B 5 / 15
Greg Lawler Beginner Men 2 / 43
Spencer Bushnell Men A 8 / 21
Brent Mattison Men A 11 / 21
Matthew Brock Men C 12 / 53
Howard Voght Men C 23 / 53
Jeffrey H. garrett Masters C 35+ 41 / 79
John Martin Masters C 35+ 59 / 79
Troy Theriot Masters C 35+ 69 / 79
David Miller Masters Men B 35+ 5 / 36
Gregg Rice Masters Men B 35+ 25 / 36
Rice Geoff Stampede 2 / 16
David Miller Stampede 3 / 16
Gregg Rice Stampede 6 / 16
Amy Rice Stampede 10 / 16
Nick Hodson Stampede 12 / 16
Amy Rice Women A 4 / 17
Geoff Rice Singlespeed 4 / 23
Nick Hodson Singlespeed 19 / 23
Lucy Hodson Junior Women U14 1 / 5
Emily Rice Junior Women U14 3 / 5
Hannah Rice Junior Women U14 4 / 5

Fazio Farms (Sep 7 2014)

Joel Sheley Masters 35+ C 17 / 22
Amy Rice Women A 4 / 7
Gregg Rice Masters 35+ B 14 / 19
Emily Rice Junior Women 10-12 1 / 2
Hannah Rice Junior Women 10-12 2 / 2

Het Meer (Sep 6 2014)

Sydney Blem Junior Women 10-12 2 / 4
Chris Blem Category B 12 / 21
David Miller Category B 14 / 21
Spencer Bushnell Category A 13 / 24
Sydney Blem Junior Women 7 / 14
Pat Kudszus Masters 35+ A 34 / 38
Troy Theriot Masters 35+ C 52 / 64
Amy Rice Women A 8 / 12
Matthew Brock Beginner Men 1 / 27

DDCX 1 (Aug 30 2014)

Chris Blem Masters 35+ b 43 / 63
Sean Mcghee Category B 11 / 22
David Miller Category B 15 / 22
Sydney Blem Junior Women 10 / 18
Steve Danielson CLYDESDALE 14 / 20
Pat Kudszus Masters 35+ A 21 / 39
Bob Crow Masters 35+ C 21 / 68

Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross (Dec 14 2013)

Ellen Miller Women A 35+ 1 / 4
Pat Kudszus Master Men 35+ A 5 / 13

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Dec 8 2013)

Bob Crow Master 35+ C 15 / 34
John Martin Master 35+ C 17 / 34
Becky Rice Masters Women 35+ A 11 / 12
Brent Mattison Category A 37 / 51
John Martin Clydesdale 5 / 10
Gregg Rice Clydesdale 6 / 10
Geoff Rice Singlespeed 2 / 20
Brent Mattison Singlespeed 4 / 20
Sean Mcghee Singlespeed 10 / 20
Nick Hodson Singlespeed 18 / 20
Sean Mcghee Category C 3 / 11
Amy Rice Women A 19 / 27
Kirk Edwards Masters 35+ A 20 / 32
Geoff Rice Masters 35+ A 31 / 32

Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross (Dec 1 2013)

Bob Crow Master 35+ C 10 / 51
Joel Sheley Master 35+ C 46 / 51
Ellen Miller Masters Women 35+ A 1 / 10
Pat Kudszus Masters 35+ A 27 / 27

Redmond Golf Cross (Nov 30 2013)

Brent Mattison Singlespeed 2 / 3

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 24 2013)

Ellen Miller Masters Women 35+ A 7 / 16
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 4 / 6
Jonathan Miller Category B 19 / 31
David Miller Category B 28 / 31
Geoff Rice Singlespeed 7 / 60
Sean Mcghee Singlespeed 23 / 60
Nick Hodson Singlespeed 33 / 60
Sean Mcghee Category C 5 / 53
Kathryn Williams Beginner Women 8 / 26
Geoff Rice Masters 35+ A 5 / 36
Pat Kudszus Masters 35+ A 8 / 36
Bob Crow Masters 35+ C 8 / 135
Joel Sheley Masters 35+ C 90 / 135
Troy Theriot Masters 35+ C 104 / 135
Nick Hodson Masters 35+ C 130 / 135
Chris Blem Masters 35+ B 36 / 61
Gregg Rice Masters 35+ B 52 / 61

Cross Crusade: Barton Park (Nov 17 2013)

Ellen Miller Masters Women 35+ A 11 / 28
Kathleen Martin Masters Women 35+ A 23 / 28
Becky Rice Masters Women 35+ A 26 / 28
Gregg Rice Clydesdale 12 / 35
John Martin Clydesdale 24 / 35
Brent Mattison Singlespeed 8 / 63
Geoff Rice Singlespeed 13 / 63
Ellen Miller Singlespeed 49 / 63
Brian Tobin Singlespeed 62 / 63
Sean Mcghee Category C 43 / 62
Amy Rice Women A 10 / 31
Sarah Hodson Beginner Women 8 / 24
Pat Kudszus Masters 35+ A 12 / 64
Jacob Shank Masters 35+ A 50 / 64
Kysa Vassily Masters Women 45+ 15 / 17
Bob Crow Masters 35+ C 50 / 146
Joel Sheley Masters 35+ C 112 / 146
David Miller Masters 35+ B 27 / 94
Branden Taggart Masters 35+ B 45 / 94
Chris Blem Masters 35+ B 72 / 94
Sean Reynolds Masters 35+ B 94 / 94

Fazio Farms CX Part Deux (Nov 16 2013)

Joel Sheley Master 35+ C 18 / 28
Sean Mcghee Category C 1 / 12

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 10 2013)

Ellen Miller Masters Women 35+ A 6 / 27
Becky Rice Masters Women 35+ A 16 / 27
Kathleen Martin Masters Women 35+ A 27 / 27
Ty Lockard Beginner Men 57 / 86
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 20 / 23
Gregg Rice Clydesdale 8 / 41
John Martin Clydesdale 24 / 41
David Miller Category B 38 / 53
Brent Mattison Singlespeed 14 / 93
Kirk Edwards Singlespeed 17 / 93
Sean Mcghee Category C 27 / 77
Amy Rice Women A 11 / 36
Pat Kudszus Masters 35+ A 15 / 81
Geoff Rice Masters 35+ A 22 / 81
Jacob Shank Masters 35+ A 49 / 81
Kysa Vassily Masters Women 45+ 18 / 23
Bob Crow Masters 35+ C 51 / 161
Joel Sheley Masters 35+ C 130 / 161
Troy Theriot Masters 35+ C 144 / 161
Ben Dobler Masters 35+ C 152 / 161
Chris Blem Masters 35+ B 33 / 92
Branden Taggart Masters 35+ B 64 / 92
Sean Reynolds Masters 35+ B 70 / 92

OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 9 2013)

Geoff Rice Singlespeed 9 / 34
Kirk Edwards Singlespeed 34 / 34
Sean Mcghee Category C 14 / 29
Pat Kudszus Masters 35+ A 15 / 40
Bob Crow Masters 35+ C 23 / 76
Joel Sheley Masters 35+ C 55 / 76
Gregg Rice Masters 35+ B 41 / 53
Ellen Miller Masters Women 35+ A 5 / 12
Amy Rice Women A 12 / 22

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 3 2013)

Kirk Edwards Singlespeed 15 / 99
Brent Mattison Singlespeed 21 / 99
Geoff Rice Singlespeed 30 / 99
Sean Mcghee Category C 9 / 70
David Miller Category B 26 / 45
Jonathan Miller Category B 32 / 45
John Martin Clydesdale 11 / 46
Gregg Rice Clydesdale 15 / 46
Steve Danielson Clydesdale 19 / 46
Sarah Hodson Beginner Women 10 / 35
Kathryn Williams Beginner Women 11 / 35
Geoff Rice Masters 35+ A 11 / 73
Pat Kudszus Masters 35+ A 33 / 73
Bob Crow Masters 35+ C 39 / 163
Joel Sheley Masters 35+ C 134 / 163
Ben Dobler Masters 35+ C 145 / 163
Troy Theriot Masters 35+ C 151 / 163
Branden Taggart Masters 35+ B 64 / 110
Gregg Rice Masters 35+ B 99 / 110
Kysa Vassily Masters Women 45+ 20 / 25
Kathleen Martin Masters Women 35+ A 7 / 26
Ellen Miller Masters Women 35+ A 10 / 26
Becky Rice Masters Women 35+ A 20 / 26
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 18 / 20
Amy Rice Women A 7 / 38
Ty Lockard Beginner Men 45 / 78

Sandy/Boring Corn Cross (Nov 2 2013)

David Miller Category B 12 / 15
Geoff Rice Singlespeed 4 / 22
Bob Crow Masters 35+ C 18 / 29

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Oct 27 2013)

Ellen Miller Masters Women 35+ A 6 / 20
Kathleen Martin Masters Women 35+ A 13 / 20
Becky Rice Masters Women 35+ A 19 / 20
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 16 / 18
Gregg Rice Clydesdale 10 / 30
Steve Danielson Clydesdale 12 / 30
John Martin Clydesdale 15 / 30
Amy Rice Women A 12 / 28
Sean Mcghee Category C 10 / 57
Jonathan Miller Category B 21 / 49
Brent Mattison Singlespeed 9 / 51
Geoff Rice Masters 35+ A 12 / 61
Pat Kudszus Masters 35+ A 29 / 61
Jacob Shank Masters 35+ A 34 / 61
Bob Crow Masters 35+ C 24 / 103
Troy Theriot Masters 35+ C 96 / 103
Branden Taggart Masters 35+ B 44 / 87
Chris Blem Masters 35+ B 50 / 87
David Miller Masters 35+ B 55 / 87

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 26 2013)

Brent Mattison Singlespeed 16 / 67
Chris Blem Singlespeed 37 / 67
Sean Mcghee Category C 13 / 62
Jonathan Miller Category B 26 / 62
Gregg Rice Clydesdale 10 / 36
John Martin Clydesdale 14 / 36
Steve Danielson Clydesdale 26 / 36
Kathryn Williams Beginner Women 11 / 33
Geoff Rice Masters 35+ A 11 / 77
Pat Kudszus Masters 35+ A 46 / 77
Jacob Shank Masters 35+ A 55 / 77
John Martin Masters 35+ A 68 / 77
Bob Crow Masters 35+ C 79 / 117
Troy Theriot Masters 35+ C 110 / 117
Branden Taggart Masters 35+ B 24 / 110
Gregg Rice Masters 35+ B 53 / 110
Sean Reynolds Masters 35+ B 56 / 110
David Miller Masters 35+ B 65 / 110
Chris Blem Masters 35+ B 73 / 110
Ellen Miller Masters Women 35+ A 9 / 21
Kathleen Martin Masters Women 35+ A 10 / 21
Becky Rice Masters Women 35+ A 20 / 21
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 18 / 21
Amy Rice Women A 10 / 31

Cross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 20 2013)

Kathleen Martin Masters Women 35+ A 14 / 27
Ty Lockard Beginner Men 62 / 109
Charlotte Gregson Masters Women 35+ B 18 / 22
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 19 / 22
John Martin Clydesdale 10 / 48
Gregg Rice Clydesdale 16 / 48
Steve Danielson Clydesdale 19 / 48
Amy Rice Women A 17 / 40
Sean Mcghee Category C 2 / 95
Jonathan Miller Category B 64 / 73
Kysa Vassily Masters Women 45+ 22 / 28
Geoff Rice Singlespeed 19 / 109
Kirk Edwards Singlespeed 25 / 109
Brian Tobin Singlespeed 32 / 109
Sarah Hodson Beginner Women 10 / 45
Kathryn Williams Beginner Women 12 / 45
Pat Kudszus Masters 35+ A 19 / 94
Jacob Shank Masters 35+ A 61 / 94
Bob Crow Masters 35+ C 29 / 201
Joel Sheley Masters 35+ C 167 / 201
Troy Theriot Masters 35+ C 187 / 201
David Miller Masters 35+ B 41 / 117
Chris Blem Masters 35+ B 56 / 117
Branden Taggart Masters 35+ B 59 / 117
Sean Reynolds Masters 35+ B 93 / 117
Gregg Rice Masters 35+ B 95 / 117

Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 19 2013)

Ellen Miller Masters Women 35+ A 1 / 3
Pat Kudszus Masters 35+ A 2 / 14
Geoff Rice Singlespeed 3 / 12

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 16 2013)

John Martin Masters Men C 35+ 33 / 89
Sean Mcghee Men C 4 / 45
Amy Rice Women A 4 / 14
Ellen Miller Women A 6 / 14
Becky Rice Women A 12 / 14
Chris Blem Masters Men B 35+ 17 / 34
Gregg Rice Masters Men B 35+ 28 / 34
Kathryn Williams Beginner Women 7 / 21
Geoff Rice Singlespeed 5 / 29
Kirk Edwards Singlespeed 11 / 29
Brian Tobin Singlespeed 13 / 29

Cross Crusade: Rainier (Oct 13 2013)

Ellen Miller Masters Women 35+ A 7 / 16
Kathleen Martin Masters Women 35+ A 9 / 16
Becky Rice Masters Women 35+ A 15 / 16
Ty Lockard Beginner Men 41 / 53
Gregg Rice Clydesdale 11 / 41
John Martin Clydesdale 13 / 41
Steve Danielson Clydesdale 40 / 41
Amy Rice Women A 14 / 42
Sean Mcghee Category C 12 / 59
Kysa Vassily Masters Women 45+ 18 / 19
Kirk Edwards Singlespeed 19 / 67
Brian Tobin Singlespeed 22 / 67
Geoff Rice Masters 35+ A 14 / 85
Jacob Shank Masters 35+ A 48 / 85
Pat Kudszus Masters 35+ A 62 / 85
Bob Crow Masters 35+ C 94 / 152
Joel Sheley Masters 35+ C 123 / 152
Chris Blem Masters 35+ B 34 / 96
David Miller Masters 35+ B 62 / 96
Branden Taggart Masters 35+ B 68 / 96

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 9 2013)

John Martin Masters Men C 35+ 40 / 81
Troy Theriot Masters Men C 35+ 73 / 81
Sean Mcghee Men C 6 / 34
Amy Rice Women A 3 / 15
Ellen Miller Women A 8 / 15
Becky Rice Women A 14 / 15
David Miller Masters Men B 35+ 13 / 37
Chris Blem Masters Men B 35+ 29 / 37
Gregg Rice Masters Men B 35+ 31 / 37
Kathryn Williams Beginner Women 3 / 11
Geoff Rice Singlespeed 6 / 39
Kirk Edwards Singlespeed 17 / 39
Brian Tobin Singlespeed 24 / 39

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 6 2013)

Ellen Miller Masters Women 35+ A 13 / 26
Kathleen Martin Masters Women 35+ A 17 / 26
Becky Rice Masters Women 35+ A 25 / 26
Ty Lockard Beginner Men 59 / 102
Kevin Vassily Beginner Men 86 / 102
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 18 / 21
Brent Mattison Category A 59 / 67
John Martin Clydesdale 4 / 51
Steve Danielson Clydesdale 11 / 51
Amy Rice Women A 16 / 38
Sean Mcghee Category C 14 / 112
Jonathan Miller Category B 47 / 70
Kirk Edwards Singlespeed 18 / 97
Geoff Rice Singlespeed 19 / 97
Brian Tobin Singlespeed 32 / 97
Brent Mattison Singlespeed 76 / 97
Sarah Hodson Beginner Women 9 / 36
Kathryn Williams Beginner Women 11 / 36
Caleb Matson Junior Men 70 / 78
Jacob Shank Masters 35+ A 29 / 98
Pat Kudszus Masters 35+ A 32 / 98
Anthony Matson Masters 35+ A 44 / 98
Geoff Rice Masters 35+ A 94 / 98
David Miller Masters 35+ C 1 / 200
Bob Crow Masters 35+ C 47 / 200
Joel Sheley Masters 35+ C 136 / 200
Troy Theriot Masters 35+ C 176 / 200
Ben Dobler Masters 35+ C 180 / 200
Chris Blem Masters 35+ B 45 / 125
Sean Reynolds Masters 35+ B 48 / 125
Gregg Rice Masters 35+ B 50 / 125
Branden Taggart Masters 35+ B 73 / 125

Thrilla Cyclocross Series #4 (Oct 3 2013)

Brent Mattison Men A 16 / 23

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 2 2013)

Jonathan Miller Men B 6 / 9
David Miller Masters Men C 35+ 8 / 97
John Martin Masters Men C 35+ 21 / 97
Troy Theriot Masters Men C 35+ 80 / 97
Kirk Edwards Men A 12 / 18
Sean Mcghee Men C 7 / 46
Amy Rice Women A 4 / 11
Chris Blem Masters Men B 35+ 10 / 26
Gregg Rice Masters Men B 35+ 25 / 26
Geoff Rice Singlespeed 6 / 29
Brian Tobin Singlespeed 13 / 29
Sean Reynolds Singlespeed 19 / 29

Battle At Barlow (Sep 29 2013)

Geoff Rice Singlespeed 2 / 26
Brent Mattison Singlespeed 3 / 26
Sean Mcghee Category C 9 / 38
Branden Taggart Category B 21 / 24
John Martin Clydesdale 4 / 10
Pat Kudszus Masters 35+ A 17 / 40
Chris Blem Masters 35+ C 2 / 70
Bob Crow Masters 35+ C 38 / 70
Joel Sheley Masters 35+ C 46 / 70
Gregg Rice Masters 35+ B 12 / 56
Ellen Miller Masters Women 35+ A 4 / 17
Kathleen Martin Masters Women 35+ A 12 / 17
Becky Rice Masters Women 35+ A 16 / 17
Amy Rice Women A 5 / 16

Blind Date at the Dairy (Sep 25 2013)

Ty Lockard Beginner Men 45 / 57
John Martin Masters Men C 35+ 35 / 94
Troy Theriot Masters Men C 35+ 81 / 94
Kirk Edwards Men A 20 / 22
Sean Mcghee Men C 11 / 52
Amy Rice Women A 3 / 15
Gregg Rice Masters Men B 35+ 21 / 35
Kathryn Williams Beginner Women 9 / 16
Geoff Rice Singlespeed 4 / 40
Brian Tobin Singlespeed 17 / 40

Fazio Farms (Sep 22 2013)

Joel Sheley Masters 35+ C 28 / 36
Jacob Shank Masters 35+ B 2 / 26

Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross (Sep 21 2013)

David Miller Master 35+ C 1 / 51
Bob Crow Master 35+ C 19 / 51
Ellen Miller Masters Women 35+ A 3 / 8
Pat Kudszus Masters 35+ A 13 / 35
Amy Rice Women A 11 / 16
Geoff Rice Singlespeed 4 / 36
Gregg Rice Singlespeed 21 / 36

Blind Date at the Dairy (Sep 18 2013)

Kevin Vassily Beginner Men 50 / 55
Kirk Edwards Men A 12 / 20
Sean Mcghee Men C 8 / 50
Amy Rice Women A 5 / 18
Chris Blem Master C 35+ 8 / 89
John Martin Master C 35+ 29 / 89
Troy Theriot Master C 35+ 80 / 89
Gregg Rice Masters Men B 26 / 33
Kathryn Williams Beginner Women 11 / 21
Geoff Rice Singlespeed 4 / 46
Brian Tobin Singlespeed 22 / 46
Sean Reynolds Singlespeed 28 / 46

Hood River Double Cross Day Two (Sep 15 2013)

Chris Blem Master 35+ C 1 / 33
Bob Crow Master 35+ C 3 / 33
David Miller Master 35+ C 8 / 33
John Martin Master 35+ C 14 / 33
Joel Sheley Master 35+ C 24 / 33
Troy Theriot Master 35+ C 25 / 33
Ellen Miller Masters Women 35+ A 5 / 15
Kathleen Martin Masters Women 35+ A 7 / 15
Becky Rice Masters Women 35+ A 9 / 15
Kirk Edwards Masters 35+ A 24 / 36
Amy Rice Women A 6 / 17
Sean Mcghee Category C 5 / 22
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 7 / 8
Jacob Shank Master 35+ B 2 / 38
Sean Reynolds Master 35+ B 19 / 38
Gregg Rice Master 35+ B 27 / 38
Caleb Matson Junior Men 10-12 12 / 17
Geoff Rice Singlespeed 4 / 28
Anthony Matson Singlespeed 12 / 28

Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross (Sep 14 2013)

Kathleen Martin Masters Women 35+ A 6 / 10
Becky Rice Masters Women 35+ A 8 / 10
Ellen Miller Masters Women 35+ A 10 / 10
Chris Blem Master 35+ C 4 / 54
Bob Crow Master 35+ C 28 / 54
John Martin Master 35+ C 32 / 54
Troy Theriot Master 35+ C 45 / 54
Nick Hodson Master 35+ C 54 / 54
Pat Kudszus Masters 35+ A 34 / 49
Amy Rice Women A 8 / 20
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 4 / 5
Sean Reynolds Master 35+ B 38 / 56
Caleb Matson Junior Men 10-12 11 / 16
Geoff Rice Singlespeed 9 / 41
Anthony Matson Singlespeed 21 / 41
David Miller Singlespeed 29 / 41

Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race (Sep 7 2013)

Chris Blem Master 35+ C 3 / 58
Nick Hodson Master 35+ C 5 / 58
David Miller Master 35+ C 6 / 58
Bob Crow Master 35+ C 37 / 58
Troy Theriot Master 35+ C 54 / 58
Amy Rice Masters Women 35+ A 1 / 5
Ellen Miller Masters Women 35+ A 4 / 5
Pat Kudszus Masters 35+ A 14 / 43
Kysa Vassily Masters Women 45+ 7 / 9
Geoff Rice Singlespeed 6 / 43
David Miller Singlespeed 34 / 43
Gregg Rice Singlespeed 41 / 43

GPET: David Douglas CX #1 (Aug 31 2013)

Amy Rice Masters Women 35+ A 1 / 7
Ellen Miller Masters Women 35+ A 3 / 7
Becky Rice Masters Women 35+ A 5 / 7
Charlotte Gregson Masters Women 35+ B 2 / 8
Danielle Reynolds Masters Women 35+ B 8 / 8
Sean Mcghee Clydesdale 2 / 25
Steve Danielson Clydesdale 12 / 25
Geoff Rice Singlespeed 4 / 43
Pat Kudszus Masters 35+ A 37 / 37
Bob Crow Masters 35+ C 7 / 80
Nick Hodson Masters 35+ C 12 / 80
Sean Reynolds Masters 35+ B 42 / 61
Gregg Rice Masters 35+ B 45 / 61

Bike N Hike Santa Cross P/B Giant (Dec 16 2012)

Pat Kudszus MEN MAS A 35+ 9 / 10

GPTB: Winter Cross (Dec 2 2012)

Bob Crow Masters 35+ C 11 / 58
Nick Hodson Masters 35+ C 33 / 58

Psycho Cross/OBRA Championships (Dec 1 2012)

Pat Kudszus MEN MAS 35+, A 11 / 14

Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) (Nov 18 2012)

Amy Rice Women A 14 / 34
Savannah Bergquist Beginner Women 2 / 35
Sarah Hodson Beginner Women 11 / 35
Jacob Shank Masters 35+ B 6 / 101
Sean Reynolds Masters 35+ B 21 / 101
Mike Loftus Masters 35+ B 28 / 101
Gregg Rice Masters 35+ B 56 / 101
Nick Hodson Masters 35+ C 5 / 179
John Martin Masters 35+ C 19 / 179
Chris Blem Masters 35+ C 95 / 179
Troy Theriot Masters 35+ C 137 / 179
Joel Sheley Masters 35+ C 139 / 179
Pat Kudszus Masters 35+ A 45 / 88
Geoff Rice Masters 35+ A 72 / 88
Anthony Matson Masters 35+ A 74 / 88
Gregg Rice Clydesdale 6 / 50
Steve Danielson Clydesdale 16 / 50
Dominic Wells Junior Men 43 / 66
Geoff Rice Singlespeed 10 / 97
Brent Mattison Singlespeed 28 / 97
Steve Danielson Singlespeed 57 / 97
Sean Mcghee Singlespeed 87 / 97
Brian Tobin Category B 4 / 54
Jonathan Miller Category B 16 / 54
Ellen Miller Masters Women 35+ A 10 / 17
Kathleen Martin Masters Women 35+ A 13 / 17
Becky Rice Masters Women 35+ A 15 / 17
Sean Mcghee Category C 40 / 86
David Miller Beginner Men 2 / 84
Ty Lockard Beginner Men 43 / 84

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 17 2012)

Gregg Rice Masters 35+ B 25 / 36
Bob Crow Masters 35+ C 4 / 46
Nick Hodson Masters 35+ C 5 / 46
Joel Sheley Masters 35+ C 36 / 46
Jonathan Miller Category B 11 / 17

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 11 2012)

Savannah Bergquist Beginner Women 6 / 26
Sarah Hodson Beginner Women 8 / 26
Jacob Shank Masters 35+ B 2 / 90
Gregg Rice Masters 35+ B 41 / 90
Bob Crow Masters 35+ C 12 / 154
Nick Hodson Masters 35+ C 14 / 154
John Martin Masters 35+ C 29 / 154
Chris Blem Masters 35+ C 98 / 154
Troy Theriot Masters 35+ C 101 / 154
Brent Mattison Category A 28 / 48
Anthony Matson Masters 35+ A 43 / 62
Geoff Rice Singlespeed 7 / 65
Brent Mattison Singlespeed 10 / 65
Brian Tobin Category B 3 / 49
Jonathan Miller Category B 17 / 49
Amy Rice Masters Women 35+ A 1 / 13
Kathleen Martin Masters Women 35+ A 13 / 13
Jonathan Bauer Category C 23 / 72
Sean Mcghee Category C 24 / 72
David Miller Beginner Men 7 / 76
Ty Lockard Beginner Men 51 / 76

GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 10 2012)

Nick Hodson Masters 35+ C 5 / 57
Joel Sheley Masters 35+ C 46 / 57
Geoff Rice Singlespeed 3 / 25
Amy Rice Masters Women 35+ A 1 / 7

Cross Crusade: Barton Park (Nov 4 2012)

Savannah Bergquist Beginner Women 3 / 23
Sarah Hodson Beginner Women 6 / 23
Sean Reynolds Masters 35+ B 27 / 92
Gregg Rice Masters 35+ B 70 / 92
Bob Crow Masters 35+ C 15 / 161
Nick Hodson Masters 35+ C 22 / 161
John Martin Masters 35+ C 55 / 161
Chris Blem Masters 35+ C 61 / 161
Joel Sheley Masters 35+ C 142 / 161
Ben Dobler Masters 35+ C 143 / 161
Troy Theriot Masters 35+ C 152 / 161
Anthony Matson Masters 35+ A 35 / 72
Pat Kudszus Masters 35+ A 56 / 72
Geoff Rice Singlespeed 12 / 88
Brent Mattison Singlespeed 38 / 88
Jonathan Miller Category B 38 / 57
Brian Tobin Category B 43 / 57
Amy Rice Masters Women 35+ A 3 / 16
Ellen Miller Masters Women 35+ A 13 / 16
Becky Rice Masters Women 35+ A 15 / 16
Jonathan Bauer Category C 21 / 74
Sean Mcghee Category C 25 / 74
David Miller Beginner Men 5 / 66

Canby Cross-Word CX Challenge (Nov 3 2012)

Pat Kudszus Masters 35+ A 6 / 18

Cross Crusade: Deschutes Brewery #2 (Oct 28 2012)

Savannah Bergquist Beginner Women 21 / 40
Jacob Shank Masters 35+ B 13 / 81
Gregg Rice Masters 35+ B 43 / 81
Sean Reynolds Masters 35+ B 58 / 81
Bob Crow Masters 35+ C 17 / 109
John Martin Masters 35+ C 21 / 109
Chris Blem Masters 35+ C 49 / 109
Troy Theriot Masters 35+ C 97 / 109
Brent Mattison Category A 46 / 67
Pat Kudszus Masters 35+ A 32 / 57
Anthony Matson Masters 35+ A 36 / 57
Geoff Rice Singlespeed 17 / 75
Brian Tobin Category B 4 / 61
Jonathan Miller Category B 17 / 61
Amy Rice Masters Women 35+ A 1 / 21
Ellen Miller Masters Women 35+ A 16 / 21
Becky Rice Masters Women 35+ A 20 / 21
Sean Mcghee Category C 14 / 63
Jonathan Bauer Category C 27 / 63
David Miller Beginner Men 2 / 35

GPTB: David Douglas CX #2 (Oct 27 2012)

Joel Sheley Masters 35+ C 33 / 36
Steve Danielson Clydesdale 9 / 17

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Oct 27 2012)

Sarah Hodson Beginner Women 16 / 41
Savannah Bergquist Beginner Women 24 / 41
Jacob Shank Masters 35+ B 14 / 87
Sean Reynolds Masters 35+ B 23 / 87
Gregg Rice Masters 35+ B 48 / 87
Bob Crow Masters 35+ C 12 / 126
Nick Hodson Masters 35+ C 27 / 126
John Martin Masters 35+ C 33 / 126
Chris Blem Masters 35+ C 67 / 126
Troy Theriot Masters 35+ C 108 / 126
Brent Mattison Category A 40 / 62
Anthony Matson Masters 35+ A 36 / 69
Pat Kudszus Masters 35+ A 50 / 69
Geoff Rice Singlespeed 19 / 85
Brian Tobin Category B 4 / 62
Jonathan Miller Category B 14 / 62
Amy Rice Masters Women 35+ A 2 / 20
Ellen Miller Masters Women 35+ A 9 / 20
Becky Rice Masters Women 35+ A 19 / 20
Sean Mcghee Category C 14 / 69
Jonathan Bauer Category C 31 / 69
David Miller Beginner Men 10 / 44

Blind Date at the Dairy #6 (Oct 24 2012)

Gregg Rice Masters Men B 35+ 14 / 21
Amy Rice Women A 2 / 8
Kara Matson Women C 15 / 16
Savannah Bergquist Beginner Women 4 / 12
Jonathan Miller Men B 5 / 11
Sean Mcghee Men C 7 / 40
John Martin Men Master C 1 / 61
Chris Blem Men Master C 34 / 61
Troy Theriot Men Master C 53 / 61
Geoff Rice Singlespeed 2 / 26
Anthony Matson Singlespeed 8 / 26
Nick Hodson Singlespeed 20 / 26
Sean Reynolds Singlespeed 24 / 26
David Miller Beginner Men 11 / 37

Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) (Oct 21 2012)

Savannah Bergquist Beginner Women 16 / 50
Sarah Hodson Beginner Women 18 / 50
Jacob Shank Masters 35+ B 5 / 128
Sean Reynolds Masters 35+ B 25 / 128
Gregg Rice Masters 35+ B 94 / 128
John Martin Masters 35+ C 33 / 217
Bob Crow Masters 35+ C 58 / 217
Joel Sheley Masters 35+ C 184 / 217
Troy Theriot Masters 35+ C 187 / 217
Brent Mattison Category A 61 / 72
Pat Kudszus Masters 35+ A 37 / 103
Geoff Rice Masters 35+ A 40 / 103
Anthony Matson Masters 35+ A 93 / 103
Gregg Rice Clydesdale 9 / 57
Steve Danielson Clydesdale 23 / 57
Geoff Rice Singlespeed 35 / 114
Sean Mcghee Singlespeed 74 / 114
Brian Tobin Category B 10 / 68
Jonathan Miller Category B 38 / 68
Amy Rice Masters Women 35+ A 3 / 20
Ellen Miller Masters Women 35+ A 10 / 20
Becky Rice Masters Women 35+ A 17 / 20
Kathleen Martin Masters Women 35+ A 18 / 20
Sean Mcghee Category C 32 / 124
David Miller Beginner Men 7 / 118

Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 20 2012)

Geoff Rice Masters 35+ A 5 / 16
Pat Kudszus Masters 35+ A 9 / 16

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 17 2012)

Kathleen Martin Women B 8 / 18
Gregg Rice Masters Men B 35+ 14 / 28
Amy Rice Women A 3 / 13
Becky Rice Women A 10 / 13
Savannah Bergquist Beginner Women 11 / 23
Sean Mcghee Men C 15 / 43
John Martin Men Master C 2 / 87
Troy Theriot Men Master C 70 / 87
Geoff Rice Singlespeed 3 / 28
Sean Reynolds Singlespeed 19 / 28
Nick Hodson Singlespeed 21 / 28
David Miller Beginner Men 7 / 54

Cross Crusade: Rainier (Oct 14 2012)

Anthony Matson Masters 35+ B 1 / 80
Gregg Rice Masters 35+ B 53 / 80
Mike Loftus Masters 35+ B 62 / 80
Sean Reynolds Masters 35+ B 67 / 80
Nick Hodson Masters 35+ C 16 / 160
Bob Crow Masters 35+ C 24 / 160
John Martin Masters 35+ C 32 / 160
Brent Mattison Category A 56 / 70
Geoff Rice Masters 35+ A 23 / 69
Pat Kudszus Masters 35+ A 62 / 69
Steve Danielson Clydesdale 12 / 28
Geoff Rice Singlespeed 14 / 70
Brian Tobin Category B 7 / 56
Jonathan Miller Category B 34 / 56
Amy Rice Masters Women 35+ A 2 / 16
Kathleen Martin Masters Women 35+ A 10 / 16
Ellen Miller Masters Women 35+ A 14 / 16
Becky Rice Masters Women 35+ A 15 / 16
Sean Mcghee Category C 51 / 79
David Miller Beginner Men 10 / 54

GPTB: Ninkrossi (Oct 13 2012)

Amy Rice Masters Women 35+ A 7 / 7

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 10 2012)

Jacob Shank Masters Men B 35+ 6 / 26
Gregg Rice Masters Men B 35+ 18 / 26
Amy Rice Women A 3 / 18
Ellen Miller Women A 16 / 18
Becky Rice Women A 18 / 18
Savannah Bergquist Beginner Women 23 / 27
Jonathan Miller Men B 9 / 18
Sean Mcghee Men C 13 / 42
John Martin Men Master C 4 / 92
Troy Theriot Men Master C 76 / 92
Geoff Rice Singlespeed 4 / 29
Anthony Matson Singlespeed 22 / 29
Brian Tobin Singlespeed 23 / 29
David Miller Beginner Men 7 / 61

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 7 2012)

Nick Hodson Singlespeed 47 / 100
Gregg Rice Singlespeed 48 / 100
Sean Mcghee Singlespeed 57 / 100
Anthony Matson Masters 35+ B 1 / 138
Gregg Rice Masters 35+ B 59 / 138
Nick Hodson Masters 35+ C 14 / 224
Chris Blem Masters 35+ C 32 / 224
John Martin Masters 35+ C 33 / 224
Bob Crow Masters 35+ C 51 / 224
Joel Sheley Masters 35+ C 179 / 224
Troy Theriot Masters 35+ C 182 / 224
Brent Mattison Category A 56 / 84
Geoff Rice Masters 35+ A 23 / 93
Pat Kudszus Masters 35+ A 45 / 93
Steve Danielson Clydesdale 21 / 58
Jonathan Miller Category B 10 / 73
Brian Tobin Category B 34 / 73
Becky Rice Masters Women 35+ A 16 / 27
Ellen Miller Masters Women 35+ A 21 / 27
Kathleen Martin Masters Women 35+ A 22 / 27
Amy Rice Masters Women 35+ A 24 / 27
Jacob Shank Category C 2 / 113
Sean Mcghee Category C 13 / 113

GPTB: Heiser Farm CX (Oct 6 2012)

Pat Kudszus Masters 35+ A 25 / 28
Amy Rice Masters Women 35+ A 1 / 6
Ellen Miller Masters Women 35+ A 2 / 6

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 3 2012)

Kathleen Martin Women B 13 / 25
Gregg Rice Masters Men B 35+ 14 / 36
Amy Rice Women A 2 / 11
Becky Rice Women A 9 / 11
Jonathan Miller Men B 9 / 14
Jacob Shank Men C 3 / 50
Sean Mcghee Men C 15 / 50
Jon Williams Men C 19 / 50
Chris Blem Men Master C 15 / 104
John Martin Men Master C 16 / 104
Brian Tobin Singlespeed 11 / 38
Nick Hodson Singlespeed 24 / 38
Sean Reynolds Singlespeed 26 / 38
Geoff Rice Singlespeed 37 / 38
Anthony Matson Singlespeed 38 / 38

Battle at Barlow (Sep 30 2012)

Anthony Matson Masters 35+ B 4 / 69
Bob Crow Masters 35+ C 13 / 110
John Martin Masters 35+ C 27 / 110
Chris Blem Masters 35+ C 46 / 110
Brent Mattison Category A 36 / 45
Geoff Rice Masters 35+ A 19 / 49
Pat Kudszus Masters 35+ A 46 / 49
Kathleen Martin Masters Women 35+ B 1 / 15
Steve Danielson Clydesdale 11 / 25
Geoff Rice Singlespeed 22 / 55
Jonathan Miller Category B 22 / 46
Becky Rice Masters Women 35+ A 7 / 8
Jacob Shank Category C 2 / 51
Sean Mcghee Category C 15 / 51

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 26 2012)

Kathleen Martin Women B 16 / 33
Gregg Rice Masters Men B 35+ 22 / 41
Amy Rice Women A 2 / 16
Becky Rice Women A 12 / 16
Savannah Bergqist Beginner Women 30 / 31
Jonathan Miller Men B 16 / 23
Jacob Shank Men C 4 / 54
Sean Mcghee Men C 18 / 54
John Martin Men Master C 16 / 122
Chris Blem Men Master C 36 / 122
Troy Theriot Men Master C 98 / 122
Geoff Rice Singlespeed 4 / 39
Anthony Matson Singlespeed 6 / 39
Brian Tobin Singlespeed 13 / 39
Sean Reynolds Singlespeed 27 / 39
David Miller Beginner Men 14 / 70

GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar (Sep 22 2012)

Bob Crow Masters 35+ C 9 / 58
Chris Blem Masters 35+ C 32 / 58
Joel Sheley Masters 35+ C 56 / 58
Brent Mattison Category A 19 / 28
Steve Danielson Clydesdale 14 / 22

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 19 2012)

Kathleen Martin Women B 11 / 25
Amy Rice Women A 2 / 10
Becky Rice Women A 8 / 10
Sarah Hodson Beginner Women 7 / 29
Jonathan Miller Men B 10 / 20
Jacob Shank Men C 2 / 52
Sean Mcghee Men C 26 / 52
Gregg Rice Men Master C 3 / 91
Chris Blem Men Master C 11 / 91
John Martin Men Master C 47 / 91
Troy Theriot Men Master C 68 / 91
Anthony Matson Singlespeed 10 / 40
Brian Tobin Singlespeed 33 / 40
Geoff Rice Singlespeed 37 / 40
David Miller Beginner Men 25 / 45

Double Cross Day Two (Sep 16 2012)

Brent Mattison Category A 14 / 23
Geoff Rice Masters 35+ A 9 / 33
Pat Kudszus Masters 35+ A 15 / 33
Kathleen Martin Masters Women 35+ B 4 / 8
Gregg Rice Master 35+ C 1 / 71
John Martin Master 35+ C 14 / 71
Chris Blem Master 35+ C 30 / 71
Troy Theriot Master 35+ C 48 / 71
Bob Crow Master 35+ C 63 / 71
Brian Tobin Singlespeed 19 / 29
Amy Rice Masters Women 35+ A 2 / 7
Ellen Miller Masters Women 35+ A 3 / 7
Becky Rice Masters Women 35+ A 5 / 7
Jacob Shank Category C 9 / 23
Sean Mcghee Category C 10 / 23

GPTB: Double Cross #1 (Sep 15 2012)

Bob Crow Masters 35+ C 3 / 50
John Martin Masters 35+ C 18 / 50
Chris Blem Masters 35+ C 32 / 50
Troy Theriot Masters 35+ C 45 / 50
Joel Sheley Masters 35+ C 48 / 50
Brent Mattison Category A 13 / 19
Geoff Rice Masters 35+ A 10 / 30
Pat Kudszus Masters 35+ A 16 / 30
Kathleen Martin Masters Women 35+ B 2 / 6
Gregg Rice Singlespeed 18 / 32
Brian Tobin Singlespeed 21 / 32
Geoff Rice Singlespeed 31 / 32
Jonathan Miller Category B 17 / 31
Amy Rice Masters Women 35+ A 1 / 10
Ellen Miller Masters Women 35+ A 7 / 10
Becky Rice Masters Women 35+ A 10 / 10
Peter Blenkiron Category C 7 / 29
Sean Mcghee Category C 12 / 29
Jacob Shank Category C 29 / 29

GPTB: Het Meer CX Race (Sep 9 2012)

Gregg Rice Masters 35+ C 14 / 75
Nick Hodson Masters 35+ C 38 / 75
John Martin Masters 35+ C 41 / 75
Chris Blem Masters 35+ C 47 / 75
Troy Theriot Masters 35+ C 66 / 75
Bob Crow Masters 35+ C 74 / 75
Geoff Rice Masters 35+ A 10 / 31
Kathleen Martin Masters Women 35+ B 3 / 6
Amy Rice Masters Women 35+ A 3 / 10
Becky Rice Masters Women 35+ A 9 / 10
Peter Blenkiron Category C 8 / 40
Jonathan Miller Men B 23 / 28

GPTB #1: David Douglas CX #1 (Sep 1 2012)

Geoff Rice Masters 35+ A 7 / 40
Bob Crow Master 35+ C 6 / 86
Gregg Rice Master 35+ C 20 / 86
John Martin Master 35+ C 29 / 86
Chris Blem Master 35+ C 58 / 86
Troy Theriot Master 35+ C 83 / 86
Kathleen Martin Masters Women 35+ B 2 / 7
Amy Rice Masters Women 35+ A 1 / 8
Sean Mcghee Category C 15 / 44

USGP of Cyclocross (Dec 10 2011)

Brent Mattison Cat B Men 30 / 63

GPMC: Winter Cross (Dec 4 2011)

Kara Matson Beginner Women 6 / 16
Joel Sheley Masters 35+ C 50 / 56

Kruger's Crossing CX Classic (Nov 20 2011)

Sean Reynolds Masters 35+ B 6 / 48
Bob Crow Masters 35+ C 4 / 128
Gregg Rice Masters 35+ C 15 / 128
Joel Sheley Masters 35+ C 110 / 128
John Martin Masters 35+ C 123 / 128
Kathleen Martin Masters Women 35+ B 7 / 14
Geoff Rice Singlespeed 2 / 52
Anthony Matson Singlespeed 7 / 52
Brian Tobin Singlespeed 14 / 52
Brent Mattison Category B 1 / 37
Amy Rice Masters Women 35+ A 2 / 6
Becky Rice Masters Women 35+ A 5 / 6
Chris Blem Beginner Men 4 / 82

GPMC: OBRA CX Champs/Psycho (Nov 19 2011)

Brian Tobin Category B 3 / 19
Bob Crow Masters 35+ C 3 / 27
Amy Rice Masters Women 35+ A 2 / 9

Cross Crusade #8 (Nov 13 2011)

Kara Matson Beginner Women 20 / 80
Sean Reynolds Masters 35+ B 9 / 108
Bob Crow Masters 35+ C 39 / 192
Gregg Rice Masters 35+ C 59 / 192
John Martin Masters 35+ C 122 / 192
Nick Hodson Masters 35+ C 159 / 192
Troy Theriot Masters 35+ C 173 / 192
Joel Sheley Masters 35+ C 176 / 192
Geoff Rice Masters 35+ A 11 / 69
Kathleen Martin Masters Women 35+ B 27 / 29
Gregg Rice Clydesdale 6 / 58
Sean Mcghee Clydesdale 18 / 58
Geoff Rice Singlespeed 16 / 95
Brent Mattison Category B 7 / 81
Anthony Matson Category B 9 / 81
Brian Tobin Category B 11 / 81
Amy Rice Masters Women 35+ A 2 / 21
Becky Rice Masters Women 35+ A 18 / 21
Jonathan Bauer Category C 23 / 117
Chris Blem Beginner Men 41 / 133
Kysa Vassily Masters Women 45+ 17 / 27

Cross Crusade #7 (Nov 6 2011)

Kara Matson Beginner Women 15 / 59
Sarah Hodson Beginner Women 26 / 59
Sean Reynolds Masters 35+ B 11 / 87
Bob Crow Masters 35+ C 21 / 156
Gregg Rice Masters 35+ C 30 / 156
John Martin Masters 35+ C 62 / 156
Troy Theriot Masters 35+ C 143 / 156
Kathleen Martin Masters Women 35+ B 8 / 24
Sean Mcghee Clydesdale 14 / 48
Geoff Rice Singlespeed 10 / 92
Anthony Matson Category B 4 / 59
Brent Mattison Category B 12 / 59
Brian Tobin Category B 15 / 59
Amy Rice Masters Women 35+ A 4 / 24
Jacob Shank Category C 40 / 103
Chris Blem Beginner Men 2 / 86
Kysa Vassily Masters Women 45+ 15 / 20

Pedalers At The Poor Farm CCX @ Edgefield (Nov 5 2011)

Joel Sheley Masters 35+ C 40 / 43
Chris Blem Beginner Men 8 / 29

GPMC: Apple Core Cross (Nov 5 2011)

Geoff Rice Singlespeed 2 / 7
Brian Tobin Category B 1 / 12
Amy Rice Masters Women 35+ A 4 / 7
Becky Rice Masters Women 35+ A 6 / 7

Cross Crusade #6 (Oct 30 2011)

Kara Matson Beginner Women 26 / 54
Sean Reynolds Masters 35+ B 4 / 94
Gregg Rice Masters 35+ B 52 / 94
Bob Crow Masters 35+ C 10 / 91
Nick Hodson Masters 35+ C 59 / 91
Troy Theriot Masters 35+ C 78 / 91
Gregg Rice Masters 35+ C 90 / 91
Becky Rice Masters Women 35+ B 5 / 32
Steve Danielson Clydesdale 12 / 31
Sean Mcghee Clydesdale 15 / 31
Evan Wilson Clydesdale 25 / 31
Geoff Rice Singlespeed 17 / 59
Brian Tobin Category B 25 / 67
Anthony Matson Category B 38 / 67
Brent Mattison Category B 65 / 67
Amy Rice Masters Women 35+ A 7 / 27
Kysa Vassily Masters Women 45+ 19 / 29

Cross Crusade #5 (Oct 29 2011)

Geoff Rice Singlespeed 9 / 63
Kara Matson Beginner Women 14 / 59
Sean Reynolds Masters 35+ B 5 / 100
Bob Crow Masters 35+ C 7 / 109
Gregg Rice Masters 35+ C 15 / 109
Nick Hodson Masters 35+ C 85 / 109
Troy Theriot Masters 35+ C 102 / 109
Sean Mcghee Clydesdale 8 / 39
Steve Danielson Clydesdale 14 / 39
Evan Wilson Clydesdale 19 / 39
Becky Rice Masters Women 35+ B 9 / 37
Amy Rice Masters Women 35+ A 11 / 30
Anthony Matson Category B 3 / 86
Brian Tobin Category B 15 / 86
Brent Mattison Category B 25 / 86
Kysa Vassily Masters Women 45+ 21 / 21

Blind Date #5 (Oct 26 2011)

Kathleen Martin Women B 13 / 20
Amy Rice Women A 4 / 6
Kara Matson Beginner Women 5 / 28
Sean Mcghee Men C 10 / 32
Geoff Rice Singlespeed 8 / 36
Brian Tobin Singlespeed 13 / 36
Gregg Rice Master C 35+ 4 / 61
John Martin Master C 35+ 29 / 61
Troy Theriot Master C 35+ 54 / 61
Evan Wilson Beginner Men 10 / 52

Cross Crusade #4 (Oct 23 2011)

Kara Matson Beginner Women 24 / 86
Sarah Hodson Beginner Women 37 / 86
Bob Crow Masters 35+ C 12 / 182
Gregg Rice Masters 35+ C 36 / 182
Joel Sheley Masters 35+ C 169 / 182
Troy Theriot Masters 35+ C 171 / 182
John Martin Masters 35+ C 175 / 182
Becky Rice Masters Women 35+ B 5 / 28
Kathleen Martin Masters Women 35+ B 8 / 28
Steve Danielson Clydesdale 10 / 66
Sean Mcghee Clydesdale 14 / 66
Geoff Rice Singlespeed 8 / 88
Gregg Rice Singlespeed 70 / 88
Anthony Matson Category B 12 / 78
Brian Tobin Category B 38 / 78
Amy Rice Masters Women 35+ A 6 / 24
Chris Blem Beginner Men 17 / 126
Kysa Vassily Masters Women 45+ 14 / 28

GPMC: Het Meer CX Race (Oct 22 2011)

Steve Danielson Clydesdale 7 / 13

Blind Date #4 (Oct 19 2011)

Kathleen Martin Women B 9 / 25
Amy Rice Women A 5 / 9
Kara Matson Beginner Women 6 / 27
Sean Mcghee Men C 14 / 32
Geoff Rice Singlespeed 10 / 40
Anthony Matson Singlespeed 11 / 40
Brian Tobin Singlespeed 13 / 40
Gregg Rice Master C 35+ 5 / 79
Troy Theriot Master C 35+ 70 / 79
John Martin Master C 35+ 78 / 79
Evan Wilson Beginner Men 11 / 74

Cross Crusade #3 (Oct 16 2011)

Kara Matson Beginner Women 12 / 95
Sarah Hodson Beginner Women 34 / 95
Sean Reynolds Masters 35+ B 31 / 119
Gregg Rice Masters 35+ C 17 / 197
John Martin Masters 35+ C 93 / 197
Nick Hodson Masters 35+ C 147 / 197
Joel Sheley Masters 35+ C 181 / 197
Troy Theriot Masters 35+ C 187 / 197
Geoff Rice Masters 35+ A 20 / 78
Kathleen Martin Masters Women 35+ B 10 / 31
Becky Rice Masters Women 35+ B 12 / 31
Steve Danielson Clydesdale 14 / 73
Evan Wilson Clydesdale 33 / 73
Sean Mcghee Clydesdale 72 / 73
Geoff Rice Singlespeed 20 / 130
Anthony Matson Category B 14 / 93
Brian Tobin Category B 19 / 93
Bob Crow Category B 68 / 93
Amy Rice Masters Women 35+ A 9 / 23
Chris Blem Beginner Men 20 / 137
Kysa Vassily Masters Women 45+ 18 / 26

GPMC: Ninkrossi (Oct 15 2011)

Becky Rice Masters Women 35+ B 2 / 9
Steve Danielson Clydesdale 9 / 20
Geoff Rice Singlespeed 5 / 25
Brian Tobin Category B 2 / 17
Amy Rice Masters Women 35+ A 4 / 9

Blind Date #3 (Oct 12 2011)

Kara Matson Beginner Women 8 / 31
Jacob Shank Men C 14 / 30
Sean Mcghee Men C 21 / 30
Geoff Rice Singlespeed 8 / 44
Gregg Rice Master C 35+ 6 / 72
Troy Theriot Master C 35+ 67 / 72
Evan Wilson Beginner Men 6 / 47

Cross Crusade #2 (Oct 9 2011)

Kara Matson Beginner Women 28 / 59
Sarah Hodson Beginner Women 43 / 59
Sean Reynolds Masters 35+ B 17 / 89
Gregg Rice Masters 35+ C 39 / 157
Bob Crow Masters 35+ C 46 / 157
John Martin Masters 35+ C 75 / 157
Nick Hodson Masters 35+ C 103 / 157
Becky Rice Masters Women 35+ B 7 / 23
Kathleen Martin Masters Women 35+ B 8 / 23
Silene Rush Masters Women 35+ B 11 / 23
Steve Danielson Clydesdale 15 / 52
Evan Wilson Clydesdale 32 / 52
Geoff Rice Singlespeed 77 / 78
Brian Tobin Category B 11 / 60
Anthony Matson Category B 37 / 60
Amy Rice Masters Women 35+ A 9 / 15
Jacob Shank Category C 25 / 79
Sean Mcghee Category C 55 / 79
Chris Blem Beginner Men 20 / 59
Kysa Vassily Masters Women 45+ 12 / 14

GPMC: Heiser CX (Oct 8 2011)

Geoff Rice Singlespeed 3 / 25
Gregg Rice Singlespeed 15 / 25
Becky Rice Masters Women 35+ B 10 / 13
Amy Rice Masters Women 35+ A 4 / 5
Brian Tobin Category B 1 / 16
Jonathan Bauer Category C 7 / 26

Blind Date #2 (Oct 5 2011)

Amy Rice Women A 4 / 7
Kara Matson Beginner Women 4 / 22
Sean Mcghee Men C 11 / 34
Geoff Rice Singlespeed 5 / 39
Anthony Matson Singlespeed 9 / 39
Brian Tobin Singlespeed 12 / 39
Gregg Rice Master C 35+ 3 / 70
John Martin Master C 35+ 21 / 70
Troy Theriot Master C 35+ 66 / 70
Evan Wilson Beginner Men 16 / 42

Cross Crusade #1 (Oct 2 2011)

Kara Matson Beginner Women 8 / 84
Sarah Hodson Beginner Women 44 / 84
Sean Reynolds Masters 35+ B 3 / 137
Bob Crow Masters 35+ C 10 / 217
Gregg Rice Masters 35+ C 27 / 217
John Martin Masters 35+ C 79 / 217
Nick Hodson Masters 35+ C 167 / 217
Joel Sheley Masters 35+ C 205 / 217
Becky Rice Masters Women 35+ B 6 / 34
Kathleen Martin Masters Women 35+ B 13 / 34
Steve Danielson Clydesdale 15 / 71
Evan Wilson Clydesdale 31 / 71
Geoff Rice Singlespeed 6 / 122
Gregg Rice Singlespeed 72 / 122
Anthony Matson Category B 8 / 94
Brian Tobin Category B 41 / 94
Brent Mattison Category B 59 / 94
Branden Taggart Category B 66 / 94
Jonathan Bauer Category B 68 / 94
Amy Rice Masters Women 35+ A 17 / 24
Jonathan Bauer Category C 38 / 126
Sean Mcghee Category C 50 / 126
Kysa Vassily Masters Women 45+ 15 / 24

Canby Cross-Word Cyclocross Challenge (Oct 1 2011)

Jacob Shank Category C 3 / 8

Blind Date #1 (Sep 28 2011)

Amy Rice Women A 2 / 3
Sean Mcghee Men C 4 / 42
Jacob Shank Men C 13 / 42
Anthony Matson Singlespeed 15 / 57
Brian Tobin Singlespeed 16 / 57
Troy Theriot Master C 35+ 77 / 85

Battle at Barlow (Sep 24 2011)

Sarah Hobson Beginner Women 25 / 42
Kara Matson Beginner Women 27 / 42
Sean Reynolds Masters 35+ B 35 / 76
Gregg Rice Masters 35+ C 20 / 96
Bob Crow Masters 35+ C 33 / 96
Nick Hodson Masters 35+ C 76 / 96
Becky Rice Masters Women 35+ B 4 / 18
Kathleen Martin Masters Women 35+ B 6 / 18
Sean Mcghee Clydesdale 13 / 34
Geoff Rice Singlespeed 4 / 58
Anthony Matson Category B 10 / 43
Brian Tobin Category B 35 / 43
Amy Rice Masters Women 35+ A 4 / 13
Jacob Shank Category C 25 / 60

Hood River Double Cross Day Two (Sep 18 2011)

Kara Matson Beginner Women 10 / 17
Sean Reynolds Masters 35+ B 37 / 45
Bob Crow Masters 35+ C 6 / 48
Gregg Rice Masters 35+ C 10 / 48
John Martin Masters 35+ C 25 / 48
Becky Rice Masters Women 35+ B 5 / 12
Kathleen Martin Masters Women 35+ B 7 / 12
Sean Mcghee Clydesdale 7 / 25
Evan Wilson Clydesdale 12 / 25
Geoff Rice Singlespeed 8 / 29
Brian Tobin Category B 9 / 27
Tony Matson Category B 10 / 27
Amy Rice Masters Women 35+ A 4 / 17
Jacob Shank Category C 18 / 28

GPMC: Hood River Double Cross (Sep 17 2011)

Kara Matson Beginner Women 13 / 22
Geoff Rice Singlespeed 5 / 24
Gregg Rice Singlespeed 18 / 24
Bob Crow Masters 35+ C 14 / 45
John Martin Masters 35+ C 26 / 45
Kevin Vassily Masters 35+ C 40 / 45
Becky Rice Masters Women 35+ B 7 / 13
Kathleen Martin Masters Women 35+ B 8 / 13
Sean Mcghee Clydesdale 5 / 17
Evan Wilson Clydesdale 10 / 17
Brian Tobin Category B 4 / 25
Amy Rice Masters Women 35+ A 3 / 8

Pain and Suffer'n CX (Sep 11 2011)

Gregg Rice Masters 35+ B 28 / 28
Bob Crow Masters 35+ C 18 / 31
Amy Rice Masters Women 35+ A 3 / 7
Nick Hodson Beginner Men 8 / 17

GPMC: David Douglas CX #1 (Sep 3 2011)

Gregg Rice Masters 35+ B 42 / 58
Bob Crow Masters 35+ C 19 / 56
Becky Rice Masters Women 35+ B 5 / 8
Steve Danielson Clydesdale 5 / 17
Sean Mcghee Clydesdale 7 / 17
Geoff Rice Singlespeed 5 / 16
Brian Tobin Category B 4 / 21
Amy Rice Masters Women 35+ A 2 / 6

USGP of Cyclocross Day Two (Dec 5 2010)

Brian Tobin Cat B 47 / 68

USGP of Cyclocross Day One (Dec 4 2010)

Anthony Matson Cat B 31 / 75
Brian Tobin Cat B 44 / 75

Kruger's Crossing Cyclocross (Nov 21 2010)

Joel Sheley Masters 35+ C 86 / 89
Brian Tobin Category C 11 / 45

OBRA CCX Championship (Nov 20 2010)

Sean Reynolds Masters 35+ B 18 / 37
Kathleen Martin Beginner Women 1 / 15
Kara Matson Beginner Women 11 / 15
Becky Rice Masters Women 35+ B 3 / 5
John Martin Masters 35+ C 9 / 34
Gregg Rice Masters 35+ C 16 / 34
Ben Dobler Masters 35+ C 27 / 34
Anthony Matson Category C 1 / 33
Brian Tobin Category C 5 / 33
Jonathan Bauer Category C 33 / 33
Cody Grabenhorst Beginner Men 18 / 26

Cross Crusade: Barton Park (Nov 14 2010)

Bob Crow Masters 35+ C 2 / 154
John Martin Masters 35+ C 18 / 154
Gregg Rice Masters 35+ C 41 / 154
Al Wong Masters 35+ C 134 / 154
Kevin Vassily Masters 35+ C 139 / 154
Troy Theriot Masters 35+ C 142 / 154
Joel Sheley Masters 35+ C 143 / 154
Kysa Vassily Masters Women 45+ 19 / 25
Kathleen Martin Beginner Women 12 / 58
Kara Matson Beginner Women 32 / 58
Branden Taggart Category B 41 / 69
Becky Rice Masters Women 35+ B 4 / 17
Brent Mattison Category A 36 / 56
Evan Wilson Clydesdale 40 / 56
Anthony Matson Category C 1 / 84
Brian Tobin Category C 19 / 84
Jacob Shank Beginner Men 34 / 105

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 7 2010)

Sean Reynolds Masters 35+ B 24 / 100
Bob Crow Masters 35+ C 15 / 178
John Martin Masters 35+ C 16 / 178
Gregg Rice Masters 35+ C 44 / 178
Al Wong Masters 35+ C 143 / 178
Kevin Vassily Masters 35+ C 155 / 178
Troy Theriot Masters 35+ C 161 / 178
Joel Sheley Masters 35+ C 170 / 178
Kathleen Martin Beginner Women 21 / 85
Kara Matson Beginner Women 34 / 85
Branden Taggart Category B 42 / 65
Sarah Reichle Masters Women 35+ B 9 / 23
Becky Rice Masters Women 35+ B 23 / 23
Brent Mattison Category A 45 / 55
Evan Wilson Clydesdale 20 / 63
Anthony Matson Category C 9 / 104
Brian Tobin Category C 15 / 104
Grant Ebright Category C 76 / 104
Cody Grabenhorst Beginner Men 85 / 138

Apple Core Cross at EZ Orchards (Nov 6 2010)

Gregg Rice Masters 35+ C 10 / 22
Jonathan Bauer Category C 6 / 18

Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Day Two (Oct 31 2010)

Sean Reynolds Masters 35+ B 11 / 60
Bob Crow Masters 35+ C 12 / 81
Gregg Rice Masters 35+ C 21 / 81
Al Wong Masters 35+ C 54 / 81
Troy Theriot Masters 35+ C 80 / 81
Kara Matson Beginner Women 20 / 49
Branden Taggart Category B 24 / 65
Becky Rice Masters Women 35+ B 1 / 18
Steve Danielson Clydesdale 7 / 34
Evan Wilson Clydesdale 14 / 34
Anthony Matson Category C 6 / 57
Brian Tobin Category C 11 / 57

Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds (Oct 30 2010)

Sean Reynolds Masters 35+ B 28 / 69
Bob Crow Masters 35+ C 13 / 78
Gregg Rice Masters 35+ C 24 / 78
John Martin Masters 35+ C 25 / 78
Kysa Vassily Masters Women 45+ 10 / 14
Kathleen Martin Beginner Women 12 / 48
Kara Matson Beginner Women 25 / 48
Branden Taggart Category B 43 / 61
Becky Rice Masters Women 35+ B 3 / 23
Steve Danielson Clydesdale 14 / 36
Anthony Matson Category C 6 / 49
Brian Tobin Category C 7 / 49
Jacob Shank Beginner Men 2 / 40
Cody Grabenhorst Beginner Men 27 / 40
Amy Rice Masters Women 35+ A 6 / 19

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 27 2010)

Amy Rice Women A 5 / 8
Brian Tobin Category C 3 / 26
Kathleen Martin Beginner Women 1 / 21
Kara Matson Beginner Women 11 / 21
Anthony Matson Singlespeed 11 / 39
Jacob Shank Beginner Men 5 / 46
John Martin Masters 35+ C 5 / 58
Gregg Rice Masters 35+ C 15 / 58
Troy Theriot Masters 35+ C 48 / 58

Cross Crusade: Portland International Raceway (Oct 24 2010)

Sean Reynolds Masters 35+ B 71 / 107
John Martin Masters 35+ C 10 / 203
Bob Crow Masters 35+ C 21 / 203
Gregg Rice Masters 35+ C 56 / 203
Joel Sheley Masters 35+ C 170 / 203
Troy Theriot Masters 35+ C 175 / 203
Kevin Vassily Masters 35+ C 176 / 203
Al Wong Masters 35+ C 180 / 203
Ben Dobler Masters 35+ C 198 / 203
Kysa Vassily Masters Women 45+ 22 / 32
Gregg Rice Singlespeed 86 / 105
Branden Taggart Category B 64 / 88
Kara Matson Beginner Women 44 / 79
Becky Rice Masters Women 35+ B 6 / 24
Sarah Reichle Masters Women 35+ B 13 / 24
Brent Mattison Category A 43 / 51
Steve Danielson Clydesdale 11 / 60
Anthony Matson Category C 2 / 108
Brian Tobin Category C 36 / 108
Grant Ebright Category C 70 / 108
Jacob Shank Beginner Men 13 / 125
Amy Rice Masters Women 35+ A 6 / 20

Blind Date at the Dairy (Oct 20 2010)

Amy Rice Women A 2 / 10
Becky Rice Women B 16 / 25
Brian Tobin Category C 5 / 42
Kathleen Martin Beginner Women 4 / 27
Kara Matson Beginner Women 17 / 27
Anthony Matson Singlespeed 19 / 44
Gregg Rice Singlespeed 43 / 44
Gregg Rice Masters 35+ C 18 / 84
John Martin Masters 35+ C 34 / 84
Troy Theriot Masters 35+ C 74 / 84

Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center (Oct 17 2010)

Brent Mattison Category A 37 / 59
Kysa Vassily Masters Women 45+ 15 / 24
Amy Rice Masters Women 35+A 9 / 17
Kathleen Martin Beginner Women 10 / 60
Kara Matson Beginner Women 38 / 60
Branden Taggart Category B 60 / 96
John Martin Master 35+ C 20 / 177
Bob Crow Master 35+ C 27 / 177
Gregg Rice Master 35+ C 46 / 177
Al Wong Master 35+ C 128 / 177
Kevin Vassily Master 35+ C 166 / 177
Troy Theriot Master 35+ C 168 / 177
Steve Danielson Clydesdale 12 / 43
Evan Wilson Clydesdale 18 / 43
Sarah Reichle Masters Women 35+ B 15 / 29
Becky Rice Masters Women 35+ B 22 / 29
Anthony Matson Category C 9 / 112
Jonathan Bauer Category C 10 / 112
Brian Tobin Category C 33 / 112
Grant Ebright Category C 92 / 112
Jacob Shank Beginner Men 25 / 107
Cody Grabenhorst Beginner Men 53 / 107

Ninkrossi CX (Oct 16 2010)

Bob Crow Masters 35+ C 14 / 39
Steve Danielson Clydesdale 2 / 12

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 13 2010)

Brian Tobin Cat C Men (On the Market) 11 / 45
Kathleen Martin Beginner Women (First Date Women) 2 / 41
Kara Matson Beginner Women (First Date Women) 36 / 41
Gregg Rice Masters 35+ C (Still on the Market) 11 / 71
John Martin Masters 35+ C (Still on the Market) 14 / 71
Troy Theriot Masters 35+ C (Still on the Market) 61 / 71
Amy Rice Singlespeed (Monogomists) 38 / 49
Geoff Rice Singlespeed (Monogomists) 48 / 49