Log In

Team Overview: Hapi-Go!

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 19 2017)

Bruce Irwin Men 5 52 / 60
Cooper Irwin Men 2/3 27 / 28

OBRA State Champs at Corn Cross (Nov 19 2016)

Candida Hart Singlespeed Women 12 / 20
Roxanna Hart Singlespeed Women 19 / 20
Susannah Hart Singlespeed 34 / 51
Mike Ralls Men 5 18 / 30
Cooper Irwin Men 2/3 32 / 36
Ellie Darnall Junior Women 3/4/5 13 / 14
Ellie Darnall Junior Women 15-16 3/4/5 5 / 5
Cooper Irwin Junior Men 3/4/5 6 / 52
Cooper Irwin Junior Men 17-18 3/4/5 1 / 6

River City Bicycles Cyclocross Crusade #8 (Nov 13 2016)

Jonathan Hart Junior Men 3/4/5 33 / 67
Susannah Hart Singlespeed Women 1 / 26
Ellie Darnall Junior Women 15-16 5 / 5
Jonathan Hart Junior Men 10-12 11 / 24
Luke Soto Men 4 36 / 41
Steven Soto Men 4 37 / 41
Ellie Darnall Junior Women 3/4/5 11 / 13
Charis Darnall Junior Women 3/4/5 13 / 13
Susannah Hart Singlespeed 63 / 94
Candida Hart Singlespeed 80 / 94
Brian Hart sr. Singlespeed 83 / 94
Roxanna Hart Singlespeed 85 / 94
Charis Darnall Junior Women 17-18 2 / 2
Brian Hart jr. Men 2/3 11 / 64
Cooper Irwin Men 2/3 41 / 64
Nathanael Hart Men 2/3 51 / 64

Corvallis Cross Classic (Nov 12 2016)

Cooper Irwin Junior Men 4 / 31

River City Bicycles Cyclocross Crusade #7 (Nov 6 2016)

Jonathan Hart Junior Men 3/4/5 26 / 64
Susannah Hart Singlespeed Women 3 / 36
Candida Hart Singlespeed Women 27 / 36
Roxanna Hart Singlespeed Women 36 / 36
Ellie Darnall Junior Women 15-16 4 / 5
Jonathan Hart Junior Men 10-12 7 / 26
Steven Soto Men 4 36 / 56
Ellie Darnall Junior Women 3/4/5 17 / 22
Charis Darnall Junior Women 3/4/5 18 / 22
Brian Hart jr. Singlespeed 35 / 113
Nathanael Hart Singlespeed 64 / 113
Charis Darnall Junior Women 17-18 3 / 3
Cooper Irwin Men 2/3 59 / 84

Peddlers at Edgefield (Nov 5 2016)

Cooper Irwin Junior Men 17-18 1 / 1
Cooper Irwin Men 2/3 8 / 11
Ellie Darnall Junior Women 15-16 2 / 2
Cooper Irwin Junior Men 3/4/5 2 / 7
Mike Ralls Men 5 17 / 17
Charis Darnall Junior Women 3/4/5 3 / 4
Ellie Darnall Junior Women 3/4/5 4 / 4
Charis Darnall Junior Women 17-18 1 / 1

River City Bicycles Cyclocross Crusade #6 (Oct 30 2016)

Andrew Kaylor Masters 35+ 4 80 / 81
Cooper Irwin Men 2/3 33 / 73

River City Bicycles Cyclocross Crusade #5 (Oct 29 2016)

Cooper Irwin Junior Men 3/4/5 7 / 71
Jonathan Hart Junior Men 3/4/5 44 / 71
Susannah Hart Singlespeed Women 1 / 28
Candida Hart Singlespeed Women 22 / 28
Roxanna Hart Singlespeed Women 27 / 28
Cooper Irwin Junior Men 17-18 1 / 4
Andrew Kaylor Masters 35+ 4 98 / 99
Jonathan Hart Junior Men 10-12 18 / 29
Susannah Hart Singlespeed 56 / 87
Nathanael Hart Singlespeed 59 / 87
Cooper Irwin Men 2/3 78 / 84

Washougal CX (Oct 23 2016)

Susannah Hart Women 1/2 2 / 2
Cooper Irwin Men 2/3 11 / 12

CrossWord CX Challenge (Oct 22 2016)

Susannah Hart Women 1/2 1 / 3
Luke Soto Junior Men 13-14 4 / 11
Andrew Kaylor Masters 35+ 4 50 / 52
Cooper Irwin Men 2/3 18 / 27
Luke Soto Junior Men 3/4/5 5 / 26
Luke Soto Men 4 15 / 19
Steven Soto Men 4 16 / 19

River City Bicycles Cyclocross Crusade #4 (Oct 16 2016)

Susannah Hart Singlespeed Women 1 / 18
Roxanna Hart Singlespeed Women 18 / 18
Candida Hart Women 4 16 / 27
Steven Soto Men 4 20 / 25
Cooper Irwin Men 2/3 20 / 53

River City Bicycles Cyclocross Crusade #3 (Oct 15 2016)

Susannah Hart Women 1/2 11 / 19
Cooper Irwin Junior Men 3/4/5 1 / 52
Jonathan Hart Junior Men 3/4/5 30 / 52
Roxanna Hart Women 5 14 / 16
Susannah Hart Singlespeed Women 2 / 23
Cooper Irwin Junior Men 17-18 1 / 4
Candida Hart Women 4 13 / 25
Jonathan Hart Junior Men 10-12 8 / 21
Steven Soto Men 4 30 / 37
Luke Soto Men 4 35 / 37
Brian Hart jr. Men 2/3 3 / 56
Cooper Irwin Men 2/3 34 / 56
Nathanael Hart Men 2/3 47 / 56

River City Bicycles Cyclocross Crusade #2 (Oct 9 2016)

Brian Hart jr. Men 1/2 34 / 38
Susannah Hart Singlespeed Women 1 / 25
Roxanna Hart Singlespeed Women 23 / 25
Andrew Kaylor Masters 35+ 4 109 / 111
Cooper Irwin Men 2/3 31 / 77
Steven Soto Men 4 37 / 54

River City Bicycles Cyclocross Crusade #1 (Oct 8 2016)

Susannah Hart Women 1/2 14 / 19
Jonathan Hart Junior Men 3/4/5 20 / 57
Roxanna Hart Women 5 26 / 33
Brian Hart jr. Men 1/2 31 / 45
Susannah Hart Singlespeed Women 1 / 28
Candida Hart Singlespeed Women 19 / 28
Andrew Kaylor Masters 35+ 4 97 / 99
Ellie Darnall Junior Women 15-16 3 / 3
Jonathan Hart Junior Men 10-12 5 / 24
Ellie Darnall Junior Women 3/4/5 12 / 13
Nathanael Hart Men 2/3 76 / 83

Blind Date at the Dairy (Oct 5 2016)

Susannah Hart Stampede 5 / 14
Brian Hart jr. Singlespeed 12 / 28
Susannah Hart Women 1/2 2 / 13
Roxanna Hart Women Category 5 13 / 13
Andrew Kaylor Masters Men 3/4 40+ 65 / 67
Nathanael Hart Junior Men 14-18 2 / 2

Portland Trophy Cup #5 (Oct 4 2016)

Roxanna Hart Women 5 9 / 11
Brian Hart jr. Men 1/2 7 / 13
Jonathan Hart Junior Boys 10-12 4 / 4
Cooper Irwin Men 3/4 15 / 35
Candida Hart Women 3/4 10 / 12
Susannah Hart Women 1/2 4 / 13

Portland Trophy Cup #4 (Sep 27 2016)

Nathanael Hart Men 2/3 19 / 23
Roxanna Hart Women 5 8 / 11
Brian Hart jr. Men 1/2 13 / 16
Cooper Irwin Men 3/4 10 / 35
Susannah Hart Women 1/2 6 / 14

Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi (Sep 24 2016)

Cooper Irwin Junior Men 3/4/5 2 / 42
Jonathan Hart Junior Men 3/4/5 30 / 42
Roxanna Hart Women 5 14 / 18
Candida Hart Women 4 6 / 14
Cooper Irwin Junior Men 17-18 1 / 3
Mike Sobolewski Masters 35+ 4 18 / 43
Susannah Hart Singlespeed Women 2 / 9
Sharon Trammell Singlespeed Women 8 / 9
Jonathan Hart Junior Men 10-12 9 / 16
Cooper Irwin Men 4 4 / 33

Portland Trophy Cup #3 (Sep 20 2016)

Brian Hart jr. Men 1/2 14 / 16
Cooper Irwin Men 3/4 9 / 41
Susannah Hart Women 1/2 8 / 14

Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross (Sep 17 2016)

Cooper Irwin Junior Men 3/4/5 3 / 42
Cooper Irwin Junior Men 17-18 1 / 3
Cooper Irwin Men 4 3 / 28

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 14 2016)

Andrew Kaylor Masters Men 3/4 40+ 76 / 82

Portland Trophy Cup (Sep 13 2016)

Cooper Irwin Men 3/4 15 / 37

Corn Cross (Sep 11 2016)

Mike Ralls Men 5 6 / 12

GP Het Meer CX (Sep 10 2016)

Cooper Irwin Junior Men 3/4/5 5 / 29
Cooper Irwin Junior Men 17-18 1 / 2
Andrew Kaylor Masters 35+ 4 58 / 61
Cooper Irwin Men 4 11 / 33

Blind Date at the Dairy (Sep 7 2016)

Andrew Kaylor Masters Men 3/4 40+ 61 / 67

Portland Trophy Cup (Sep 6 2016)

Roxanna Hart Women 5 8 / 10
Brian Hart jr. Men 1/2 15 / 18
Cooper Irwin Men 3/4 12 / 40
Susannah Hart Women 1/2 5 / 12
Susannah Hart Singlespeed 24 / 30

GP David Douglas CX (Sep 3 2016)

Sharon Trammell Women 1/2 8 / 8
Cooper Irwin Junior Men 3/4/5 5 / 37
Luke Soto Junior Men 3/4/5 6 / 37
Jonathan Hart Junior Men 3/4/5 22 / 37
Roxanna Hart Women 5 5 / 7
Logan Trammell Men 1/2 15 / 18
Luke Soto Junior Men 13-14 5 / 14
Cooper Irwin Junior Men 17-18 1 / 4
Brayton Sobolewski Men 2/3 29 / 40
Nathanael Hart Men 2/3 32 / 40
Jonathan Hart Junior Men 10-12 5 / 13
Cooper Irwin Men 4 20 / 38
Luke Soto Men 4 29 / 38
Steven Soto Men 4 30 / 38
Candida Hart Masters Women 50+ 9 / 9

Psycho Cross Series (Nov 29 2015)

Elijah Salazar Beginner Men 1 / 3
Chad Butler Masters Men 35+ B 5 / 6

Psycho Cross Series (Nov 28 2015)

Elijah Salazar Beginner Men 4 / 8

Kruger's Crossing CX (Nov 22 2015)

Cooper Irwin Category C 3 / 37
Cooper Irwin Junior Men 17-18 2 / 3
Cooper Irwin Junior Men 2 / 40
Steven Soto Unicycle 2 / 2
Andrew Kaylor Masters 35+ C 81 / 84
Susannah Hart Women A 1 / 7
Luke Soto Beginner Men 22 / 54

OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy (Nov 21 2015)

Roxanna Hart Junior Women 10-12 4 / 5
Cooper Irwin Category C 12 / 23
Hannah Hart Category C 22 / 23
Cooper Irwin Junior Men 17-18 4 / 5
Roxanna Hart Junior Women 14 / 15
Eugene Ezman Clydesdale 7 / 8
Luke Soto Junior Men 10-12 6 / 20
Cooper Irwin Junior Men 15 / 42
Luke Soto Junior Men 24 / 42
Susannah Hart Women A 8 / 13
Luke Soto Beginner Men 11 / 28

Cross Crusade: Portland International Raceway Day Two (Nov 15 2015)

Susannah Hart Singlespeed 27 / 80
Eugene Ezman Singlespeed 56 / 80
Mike Sobolewski Singlespeed 60 / 80
Cooper Irwin Singlespeed 64 / 80
Roxanna Hart Junior Women 10-12 9 / 10
Cooper Irwin Category C 5 / 73
Hannah Hart Category C 46 / 73
Brayton Sobolewski Category B 36 / 49
Cooper Irwin Junior Men 17-18 3 / 4
Roxanna Hart Junior Women 15 / 16
Eugene Ezman Clydesdale 17 / 40
Luke Soto Junior Men 10-12 13 / 35
Cooper Irwin Junior Men 11 / 53
Luke Soto Junior Men 30 / 53
Soto Steven Unicycle 2 / 3
Mike Sobolewski Masters 35+ C 49 / 103
Steven Soto Masters 35+ C 66 / 103
Chad Butler Masters 35+ B 70 / 96
Candida Hart Masters Women 45+ 12 / 18
Hannah Hart Women A 11 / 19
Luke Soto Beginner Men 23 / 51
Elijah Salazar Beginner Men 32 / 51
Susannah Hart Singlespeed Women 2 / 15

Cross Crusade: Portland International Raceway Day One (Nov 14 2015)

Roxanna Hart Junior Women 10-12 7 / 8
Cooper Irwin Category C 26 / 72
Brayton Sobolewski Category C 36 / 72
Hannah Hart Category C 56 / 72
Candida Hart Category C 63 / 72
Brayton Sobolewski Category B 37 / 60
Nathanael Hart Category B 44 / 60
Cooper Irwin Junior Men 17-18 8 / 9
Susannah Hart Junior Women 1 / 16
Roxanna Hart Junior Women 15 / 16
Eugene Ezman Clydesdale 29 / 38
Luke Soto Junior Men 10-12 5 / 27
Luke Soto Junior Men 20 / 53
Cooper Irwin Junior Men 49 / 53
Steven Soto Unicycle 2 / 3
Hannah Hart Unicycle 3 / 3
Mike Sobolewski Masters 35+ C 42 / 110
Steven Soto Masters 35+ C 62 / 110
Andrew Kaylor Masters 35+ C 103 / 110
Candida Hart Masters Women 45+ 10 / 14
Hannah Hart Women A 21 / 25
Susannah Hart Junior Women 17-18 1 / 3
Luke Soto Beginner Men 21 / 68
Susannah Hart Singlespeed Women 1 / 16

Cross Crusade: Barton Park (Nov 8 2015)

Roxanna Hart Junior Women 10-12 5 / 5
Cooper Irwin Category C 34 / 62
Nathanael Hart Category B 25 / 44
Logan Trammell Category A 38 / 50
Cooper Irwin Junior Men 17-18 4 / 5
Roxanna Hart Junior Women 13 / 13
Luke Soto Junior Men 10-12 9 / 29
Cooper Irwin Junior Men 25 / 52
Luke Soto Junior Men 27 / 52
Steven Soto Unicycle 2 / 3
Hannah Hart Unicycle 3 / 3
Mike Sobolewski Masters 35+ C 33 / 97
Steven Soto Masters 35+ C 80 / 97
Andrew Kaylor Masters 35+ C 93 / 97
Susannah Hart Women A 13 / 26
Hannah Hart Women A 23 / 26
Sharon Trammell Women A 24 / 26
Luke Soto Beginner Men 22 / 47
Susannah Hart Singlespeed Women 1 / 14
Candida Hart Singlespeed Women 11 / 14

Pedalers at the Poor Farm (Nov 7 2015)

Brayton Sobolewski Category B 1 / 7
Cooper Irwin Category C 12 / 18
Cooper Irwin Junior Men 4 / 12

Corvallis Cross Classic (Nov 7 2015)

Logan Trammell Category A Men 8 / 10
Sharon Trammell Woman A 5 / 6

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 1 2015)

Roxanna Hart Junior Women 10-12 7 / 9
Hannah Hart Category C 46 / 67
Roxanna Hart Junior Women 18 / 23
Susannah Hart Women A 14 / 37
Susannah Hart Singlespeed Women 1 / 17

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 31 2015)

Hannah Hart Singlespeed 60 / 77
Roxanna Hart Junior Women 10-12 7 / 7
Nathanael Hart Category B 46 / 67
Roxanna Hart Junior Women 23 / 24
Susannah Hart Unicycle 1 / 6
Hannah Hart Unicycle 6 / 6
Susannah Hart Women A 12 / 34
Hannah Hart Women A 24 / 34
Candida Hart Singlespeed Women 11 / 16

Psycho Cross Series #3 (Oct 25 2015)

Elijah Salazar Beginner Men 2 / 9

Washougal CX (Oct 24 2015)

Susannah Hart Category C 3 / 20
Cooper Irwin Category C 10 / 20
Hannah Hart Category C 12 / 20
Brayton Sobolewski Category B 4 / 10
Nathanael Hart Category B 9 / 10
Cooper Irwin Junior Men 17-18 1 / 1
Nathaniel Wells Masters 60+ 2 / 8
Cooper Irwin Junior Men 3 / 12
Mike Sobolewski Masters 35+ C 17 / 49
Andrew Kaylor Masters 35+ C 43 / 49
Susannah Hart Women A 3 / 9
Hannah Hart Singlespeed Women 6 / 11

Cross Crusade: Cascade Locks (Oct 18 2015)

Roxanna Hart Junior Women 10-12 5 / 10
Cooper Irwin Category C 49 / 70
Hannah Hart Category C 65 / 70
Cooper Irwin Junior Men 17-18 8 / 8
Roxanna Hart Junior Women 15 / 22
Eugene Ezman Clydesdale 27 / 36
Cooper Irwin Junior Men 23 / 64
Hannah Hart Unicycle 1 / 3
Hart Sussanah Unicycle 3 / 3
Susannah Hart Women A 8 / 37
Hannah Hart Women A 33 / 37

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 17 2015)

Candida Hart Singlespeed 16 / 16
Roxanna Hart Junior Women 10-12 1 / 1
Cooper Irwin Category C 12 / 23
Hannah Hart Category C 21 / 23
Brayton Sobolewski Category B 4 / 14
Cooper Irwin Junior Men 17-18 1 / 1
Roxanna Hart Junior Women 2 / 4
Charis Darnall Junior Women 3 / 4
Luke Soto Junior Men 10-12 2 / 7
Cooper Irwin Junior Men 2 / 14
Luke Soto Junior Men 5 / 14
Steven Soto Unicycle 2 / 3
Steven Soto Masters 35+ C 20 / 40
Andrew Kaylor Masters 35+ C 37 / 40
Candida Hart Masters Women 45+ 5 / 8
Susannah Hart Women A 1 / 6
Hannah Hart Women A 5 / 6
Charis Darnall Junior Women 17-18 2 / 2
Luke Soto Beginner Men 26 / 26
Candida Hart Singlespeed Women 2 / 3

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 14 2015)

Cooper Irwin Junior U18 4 / 6
Cooper Irwin Men C 15 / 48
Hannah Hart Men C 41 / 48
Susannah Hart Women A 2 / 12
Roxanna Hart Junior Women U14 4 / 7

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 11 2015)

Mike Sobolewski Singlespeed 60 / 80
Susannah Hart Singlespeed 63 / 80
Roxanna Hart Junior Women 10-12 8 / 12
Cooper Irwin Category C 30 / 86
Brayton Sobolewski Category B 55 / 66
Cooper Irwin Junior Men 17-18 5 / 6
Roxanna Hart Junior Women 15 / 22
Luke Soto Junior Men 10-12 10 / 34
Cooper Irwin Junior Men 23 / 68
Luke Soto Junior Men 36 / 68
Steven Soto Masters 35+ C 23 / 109
Andrew Kaylor Masters 35+ C 105 / 109
Candida Hart Masters Women 45+ 16 / 24
Susannah Hart Women A 13 / 41
Hannah Hart Women A 34 / 41

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 10 2015)

Roxanna Hart Junior Women 10-12 6 / 6
Cooper Irwin Category C 33 / 99
Cooper Irwin Junior Men 17-18 5 / 8
Roxanna Hart Junior Women 17 / 18
Luke Soto Junior Men 10-12 8 / 34
Cooper Irwin Junior Men 20 / 73
Luke Soto Junior Men 36 / 73
Susannah Hart Unicycle 1 / 5
Steven Soto Unicycle 4 / 5
Hannah Hart Unicycle 5 / 5
Mike Sobolewski Masters 35+ C 38 / 111
Steven Soto Masters 35+ C 54 / 111
Andrew Kaylor Masters 35+ C 102 / 111
Susannah Hart Women A 15 / 40
Hannah Hart Women A 39 / 40
Candida Hart Singlespeed Women 10 / 15

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 7 2015)

Cooper Irwin Junior Men 14-18 4 / 4

Rapha Portland Trophy Cup #6 (Oct 6 2015)

Brayton Sobolewski Men B 6 / 24
Cooper Irwin Men C 15 / 32
Candida Hart Women C 4 / 6
Roxanna Hart Junior Women 3 / 4

Psycho Cross Series #2 (Oct 4 2015)

Dameon Engblom Men C 2 / 10
Chad Butler Masters Men B 35+ 3 / 6
Engbolm Dameon Singlespeed 3 / 5
Elijah Salazar Beginner 1 / 5

Cooper Spur Cyclocross (Oct 4 2015)

Roxanna Hart Junior Women 10-12 1 / 2
Cooper Irwin Category C 7 / 11
Hannah Hart Category C 11 / 11
Nathanael Hart Category B 12 / 18
Cooper Irwin Junior Men 17-18 2 / 2
Roxanna Hart Junior Women 1 / 4
Nathaniel Wells Masters 60+ 1 / 8
Cooper Irwin Junior Men 7 / 16
Nathaniel Wells Unicycle 2 / 3
Hannah Hart Unicycle 3 / 3
Candida Hart Masters Women 45+ 6 / 12
Susannah Hart Singlespeed Women 1 / 8

GPRM 2015: Heiser Farm (Oct 3 2015)

Roxanna Hart Junior Women 10-12 3 / 6
Hannah Hart Category C 16 / 21
Brayton Sobolewski Category B 11 / 24
Nathaniel Wells Category B 21 / 24
Logan Trammell Category A 21 / 25
Roxanna Hart Junior Women 15 / 19
Holly Wells Beginner Women 5 / 8
Nathaniel Wells Masters 60+ 5 / 14
Mike Sobolewski Masters 35+ C 14 / 48
Andrew Kaylor Masters 35+ C 44 / 48
Candida Hart Beginner Men 15 / 29
Susannah Hart Singlespeed Women 3 / 13
Sharon Trammell Singlespeed Women 8 / 13

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 30 2015)

Cooper Irwin Men C 44 / 53
Andrew Kaylor Masters Men C 40+ 58 / 64

Rapha Portland Trophy Cup #5 (Sep 29 2015)

Brayton Sobolewski Men B 7 / 24
Cooper Irwin Men C 16 / 24
Roxanna Hart Junior Women 2 / 2
Brian Hart jr. Men A 7 / 20

Battle at Barlow (Sep 27 2015)

Hannah Hart Unicycle 2 / 2
Susannah Hart Women Category A 20 / 22
Roxanna Hart Junior Women 5 / 10
Hannah Hart Men Category C 24 / 25
Candida Hart Masters Women 45+ 7 / 13

GPRM 2015: Ninkrossi (Sep 26 2015)

Roxanna Hart Junior Women 10-12 5 / 5
Cooper Irwin Category C 18 / 38
Hannah Hart Category C 26 / 38
Brayton Sobolewski Category B 8 / 26
Nathaniel Wells Category B 20 / 26
Cooper Irwin Junior Men 17-18 3 / 3
Roxanna Hart Junior Women 9 / 11
Holly Wells Beginner Women 3 / 7
Nathaniel Wells Masters 60+ 3 / 14
Cooper Irwin Junior Men 9 / 22
Mike Sobolewski Masters 35+ C 13 / 47
Candida Hart Masters Women 45+ 4 / 7
Susannah Hart Women A 3 / 11
Hannah Hart Women A 11 / 11

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 23 2015)

Andrew Kaylor Masters C 40+ 65 / 71
Cooper Irwin Junior U18 6 / 6

Rapha Portland Trophy Cup #4 (Sep 22 2015)

Brayton Sobolewski Men C 2 / 35
Cooper Irwin Men C 27 / 35
Hannah Hart Men C 31 / 35
Roxanna Hart Junior Women 2 / 2

Hop Cross at Rogue Farms (Sep 20 2015)

Logan Trammell Category A 11 / 12
Sharon Trammell Women A 2 / 3
Andrew Kaylor Masters 35+ C 8 / 8

GPRM 2015: Zaaldercross (Sep 19 2015)

Roxanna Hart Junior Women 10-12 6 / 7
Brayton Sobolewski Category C 3 / 34
Cooper Irwin Category C 25 / 34
Nathaniel Wells Category B 27 / 27
Cooper Irwin Junior Men 17-18 5 / 7
Roxanna Hart Junior Women 16 / 22
Holly Wells Beginner Women 6 / 11
Nathaniel Wells Masters 60+ 11 / 11
Luke Soto Junior Men 10-12 6 / 21
Cooper Irwin Junior Men 23 / 54
Luke Soto Junior Men 35 / 54
Steven Soto Masters 35+ C 20 / 48
Mike Sobolewski Masters 35+ C 25 / 48
Hannah Hart Women A 18 / 19

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 16 2015)

Cooper Irwin Junior U18 4 / 5
Andrew Kaylor Masters C 35+ 41 / 43

Rapha Portland Trophy Cup #3 (Sep 15 2015)

Brian Hart jr. Men A 6 / 22
Brayton Sobolewski Men C 5 / 36
Susannah Hart Men C 17 / 36
Cooper Irwin Men C 23 / 36
Hannah Hart Men C 30 / 36
Hannah Hart Women A 11 / 13
Roxanna Hart Junior Women 2 / 2

Junior Cross Series @ Corn Cross (Sep 13 2015)

Roxanna Hart Junior Women 10-12 4 / 7
Cooper Irwin Category C 4 / 5
Cooper Irwin Junior Men 17-18 6 / 8
Charis Darnall Junior Women 16 / 26
Roxanna Hart Junior Women 17 / 26
Ellie Darnall Junior Women 22 / 26
Charis Darnall Beginner Women 6 / 6
Luke Soto Junior Men 10-12 5 / 27
Cooper Irwin Junior Men 22 / 56
Luke Soto Junior Men 30 / 56
Ellie Darnall Junior Women 15-16 4 / 5
Steven Soto Masters 35+ C 6 / 16
Andrew Kaylor Masters 35+ C 14 / 16
Hannah Hart Women A 4 / 4
Charis Darnall Junior Women 17-18 6 / 7

GPRM 2015: Het Meer CX (Sep 12 2015)

Roxanna Hart Junior Women 10-12 6 / 6
Brayton Sobolewski Category C 8 / 39
Cooper Irwin Category C 29 / 39
Hannah Hart Category C 35 / 39
Nathaniel Wells Category B 19 / 29
Cooper Irwin Junior Men 17-18 3 / 3
Roxanna Hart Junior Women 7 / 9
Holly Wells Beginner Women 2 / 7
Nathaniel Wells Masters 60+ 2 / 12
Cooper Irwin Junior Men 9 / 24
Mike Sobolewski Masters 35+ C 17 / 53
Hannah Hart Women A 6 / 15

Rapha Portland Trophy Cup #2 (Sep 8 2015)

Hannah Hart Women A 12 / 19
Brayton Sobolewski Men C 6 / 44
Cooper Irwin Men C 26 / 44
Brian Hart jr. Men A 12 / 26

GPRM 2015: DDCX (Sep 5 2015)

Mike Sobolewski Masters Men 35+ C 15 / 63
Steven Soto Masters Men 35+ C 42 / 63
Brian Hart jr. Category A 15 / 33
Logan Trammell Category A 30 / 33
Eugene Ezman Clydesdale 13 / 19
Nathaniel Wells Category B 20 / 26
Charis Darnall Junior Women 11 / 15
Brayton Sobolewski Category C 6 / 46
Cooper Irwin Category C 35 / 46
Hannah Hart Category C 39 / 46
Susannah Hart Women A 9 / 19
Hannah Hart Women A 15 / 19
Holly Wells Beginner Women 7 / 11
Cooper Irwin Junior Men 13 / 32
Luke Soto Junior Men 15 / 32
Nathaniel Wells Masters 60+ 4 / 11

Rapha Portland Trophy Cup #1 (Sep 1 2015)

Hannah Hart Women A 13 / 17
Brayton Sobolewski Men C 7 / 37
Cooper Irwin Men C 29 / 37
Brian Hart jr. Men A 18 / 33
Roxanna Hart Junior Women 1 / 1

Keizer Rapids (Aug 26 2015)

Dennis Engblom Masters Men 50+ 19 / 19

Santa Cross (Dec 6 2014)

Logan Trammell Men A 4 / 6
Chad Butler Masters Men 35+ B 9 / 12
Brad Davidson Men C 2 / 11
Zach Lang Junior Men 4 / 12

Winter CX (Nov 30 2014)

Roxanna Hart Junior Women 3 / 3
Mike Sobolewski Masters Men C 35+ 9 / 34
Susannah Hart Women Category A 6 / 11
Hannah Hart Women Category A 8 / 11
Eugene Ezman Clydesdale 6 / 6
Nathaniel Wells Masters Men B 35+ 13 / 23
Brayton Sobolewski Men Category C 4 / 14
Cooper Irwin Men Category C 10 / 14
Cooper Irwin Junior Men 6 / 10
Candida Hart Masters Women 45+ 2 / 2
Brian Hart jr. Men Category A 8 / 11

Kruger's Crossing CX (Nov 23 2014)

Andrew Kaylor Singlespeed 47 / 51
Mckenna Mckee Junior Women 10-12 1 / 4
Brayton Sobolewski Category C 12 / 37
Brad Davidson Category C 18 / 37
Zach Lang Category C 32 / 37
Cooper Irwin Category C 34 / 37
Nathaniel Wells Category B 9 / 16
Brian Hart jr. Category A 2 / 13
Cooper Irwin Junior Men 15-16 2 / 5
Zach Lang Junior Men 15-16 3 / 5
Charis Darnall Beginner Women 11 / 14
Charis Darnall Junior Women 15-16 1 / 1
Andrew Kaylor Masters 35+ C 68 / 79
Nathaniel Wells Masters 35+ B 37 / 41
Susannah Hart Women A 2 / 5
Hannah Hart Women A 5 / 5
Lorenzo Sobolewski Beginner Men 21 / 42

Cross Crusade: Barton Park (Nov 16 2014)

Mckenna Mckee Junior Women 10-12 1 / 11
Brayton Sobolewski Category C 10 / 61
Zach Lang Category C 29 / 61
Cooper Irwin Category C 33 / 61
Nathanael Hart Category C 47 / 61
Brian Hart jr. Category A 30 / 46
Cooper Irwin Junior Men 15-16 12 / 20
Zach Lang Junior Men 15-16 13 / 20
Nathanael Hart Junior Men 10-12 1 / 26
Charis Darnall Junior Women 15-16 4 / 4
Mike Sobolewski Masters 35+ C 79 / 119
Andrew Kaylor Masters 35+ C 98 / 119
Hannah Hart Women A 22 / 25

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 9 2014)

Hannah Hart Singlespeed 91 / 96
Mckenna Mckee Junior Women 10-12 1 / 12
Roxanna Hart Junior Women 10-12 12 / 12
Brayton Sobolewski Category C 11 / 88
Nathanael Hart Category C 25 / 88
Nathaniel Wells Category C 61 / 88
Zach Lang Category C 68 / 88
Brian Hart jr. Category A 28 / 59
Zach Lang Junior Men 15-16 11 / 16
Mckenna Mckee Junior Women 4 / 23
Roxanna Hart Junior Women 23 / 23
Nathanael Hart Junior Men 10-12 3 / 26
Nathanael Hart Junior Men 17 / 64
Zach Lang Junior Men 30 / 64
Nathaniel Wells Masters 35+ C 133 / 135
Chad Butler Masters 35+ B 87 / 96
Candida Hart Masters Women 45+ 10 / 13
Susannah Hart Women A 21 / 32
Hannah Hart Women A 31 / 32
Susannah Hart Singlespeed Women 1 / 21
Hannah Hart Singlespeed Women 8 / 21

OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm (Nov 8 2014)

Nathaniel Wells Masters 35+ C 5 / 36
Brian Hart jr. Category A 8 / 15
Brayton Sobolewski Category C 4 / 33
Nathaniel Wells Category C 6 / 33
Nathanael Hart Category C 20 / 33
Brian Hart sr. Category C 27 / 33
Zach Lang Category C 28 / 33
Susannah Hart Women A 4 / 6
Zach Lang Junior Men 15-16 12 / 15
Candida Hart Masters Women 45+ 2 / 10
Nathanael Hart Junior Men 10-12 2 / 17
Ellie Darnall Junior Women 13-14 6 / 6
Mckenna Mckee Junior Women 10-12 2 / 4
Roxanna Hart Junior Women 10-12 3 / 4

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 2 2014)

Andrew Kaylor Singlespeed 56 / 70
Nathanael Hart Category C 9 / 67
Brian Hart jr. Category A 36 / 56
Nathael Hart Junior Men 10-12 1 / 28

Sandy/Boring Corn Cross (Nov 1 2014)

Nathaniel Wells Masters Men 35+ C 4 / 23
Brian Hart sr. Masters Men 35+ C 11 / 23
Brayton Sobolewski Men Category C 2 / 19
Nathaniel Wells Men Category C 6 / 19
Brian Hart sr. Men Category C 10 / 19
Cooper Irwin Men Category C 12 / 19
Mike Sobolewski Men Category C 13 / 19
Zach Lang Men Category C 16 / 19
Charis Darnall Beginner Women 6 / 7
Susannah Hart Women Category A 2 / 4
Hannah Hart Women Category A 4 / 4
Zach Lang Junior Men 15-16 1 / 3
Cooper Irwin Junior Men 15-16 2 / 3
Ellie Darnall Junior Women 13-14 1 / 2
Charis Darnall Junior Women 15-16 1 / 1

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Nov 1 2014)

Mckenna Mckee Junior Women 10-12 6 / 9
Roxanna Hart Junior Women 10-12 9 / 9
Brian Hart jr. Category A 35 / 66
Nathanael Hart Junior Men 10-12 2 / 24
Andrew Kaylor Masters 35+ C 79 / 91

Cross Crusade: WA County Fairgrounds (Oct 26 2014)

Brian Hart jr. Junior Men 4 / 78
Nathanael Hart Junior Men 30 / 78
Zach Lang Junior Men 33 / 78
Mckenna Mckee Junior Women 10-12 5 / 10
Roxanna Hart Junior Women 10-12 9 / 10
Nathanael Hart Category C 26 / 82
Brayton Sobolewski Category C 28 / 82
Hannah Hart Category C 60 / 82
Zach Lang Category C 64 / 82
Brian Hart sr. Category C 67 / 82
Brian Hart jr. Category A 41 / 63
Brian Hart jr. Junior Men 15-16 1 / 21
Zach Lang Junior Men 15-16 12 / 21
Susannah Hart Junior Women 1 / 32
Mckenna Mckee Junior Women 24 / 32
Roxanna Hart Junior Women 31 / 32
Nathanael Hart Junior Men 10-12 3 / 23
Mike Sobolewski Masters 35+ C 39 / 143
Brian Hart sr. Masters 35+ C 99 / 143
Andrew Kaylor Masters 35+ C 132 / 143
Susannah Hart Women A 19 / 32
Hannah Hart Women A 28 / 32
Susannah Hart Junior Women 17-18 1 / 7
Lorenzo Sobolewski Beginner Men 43 / 84

Cross Crusade: Heron Lakes (Oct 19 2014)

Andrew Kaylor Singlespeed 86 / 98
Mckenna Mckee Junior Women 10-12 3 / 15
Roxanna Hart Junior Women 10-12 9 / 15
Brayton Sobolewski Category C 8 / 97
Nathaniel Wells Category C 25 / 97
Susannah Hart Category C 34 / 97
Nathanael Hart Category C 52 / 97
Zach Lang Category C 56 / 97
Brian Hart sr. Category C 71 / 97
Cooper Irwin Category C 82 / 97
Hannah Hart Category C 88 / 97
Brian Hart jr. Category A 49 / 70
Zach Lang Junior Men 15-16 12 / 15
Cooper Irwin Junior Men 15-16 15 / 15
Nathanael Hart Junior Men 10-12 3 / 37
Charis Darnall Junior Women 15-16 4 / 5
Ellie Darnall Junior Women 13-14 8 / 13
Nathaniel Wells Masters 35+ C 15 / 168
Mike Sobolewski Masters 35+ C 31 / 168
Andrew Kaylor Masters 35+ C 139 / 168
Brian Hart sr. Masters 50+ 61 / 75
Hannah Hart Women A 31 / 35
Lorenzo Sobolewski Beginner Men 37 / 68
Candida Hart Singlespeed Women 12 / 18

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 18 2014)

Cooper Irwin Junior Men 15-16 2 / 3
Zach Lang Junior Men 15-16 3 / 3
Brian Hart sr. Singlespeed 8 / 11
Cooper Irwin Singlespeed 9 / 11
Mckenna Mckee Junior Women 10-12 2 / 5
Roxanna Hart Junior Women 10-12 4 / 5
Nathaniel Wells Men Category C 2 / 22
Nathanael Hart Men Category C 3 / 22
Brian Hart sr. Men Category C 11 / 22
Cooper Irwin Men Category C 14 / 22
Zach Lang Men Category C 18 / 22
Hannah Hart Men Category C 21 / 22
Brian Hart sr. Masters Men 35+ C 3 / 26
Nathaniel Wells Masters Men 35+ C 7 / 26
Andrew Kaylor Masters Men 35+ C 22 / 26
Nathanael Hart Junior Men 10-12 2 / 7
Candida Hart Masters Women 45+ 1 / 5
Brian Hart jr. Men Category A 7 / 10
Susannah Hart Women Category A 2 / 8
Hannah Hart Women Category A 6 / 8
Holly Wells Beginner Men 20 / 22
Candida Hart Singlespeed Women 2 / 3

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 12 2014)

Brian Hart jr. Singlespeed 38 / 71
Roxanna Hart Junior Women 10-12 8 / 9
Brayton Sobolewski Category C 20 / 78
Nathanael Hart Category C 40 / 78
Cooper Irwin Category C 45 / 78
Brian Hart sr. Category C 58 / 78
Zach Lang Category C 74 / 78
Brian Hart jr. Category A 58 / 67
Cooper Irwin Junior Men 15-16 13 / 17
Zach Lang Junior Men 15-16 15 / 17
Nathanael Hart Junior Men 10-12 2 / 33
Mike Sobolewski Masters 35+ C 20 / 138
Brian Hart sr. Masters 35+ C 91 / 138
Andrew Kaylor Masters 35+ C 127 / 138
Candida Hart Masters Women 45+ 14 / 20
Susannah Hart Women A 21 / 33
Hannah Hart Women A 28 / 33
Candida Hart Singlespeed Women 5 / 9

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 11 2014)

Susannah Hart Singlespeed 66 / 78
Roxanna Hart Junior Women 10-12 6 / 8
Cooper Irwin Category C 44 / 82
Nathaniel Wells Category C 56 / 82
Brian Hart sr. Category C 61 / 82
Zach Lang Category C 63 / 82
Andrew Kaylor Category C 78 / 82
Nathanael Hart Category C 80 / 82
Brian Hart jr. Category A 30 / 68
Lorenzo Sobolewski Junior Men 13-14 11 / 17
Brayton Sobolewski Junior Men 15-16 10 / 21
Cooper Irwin Junior Men 15-16 17 / 21
Zach Lang Junior Men 15-16 18 / 21
Nathanael Hart Junior Men 10-12 5 / 23
Nathaniel Wells Masters 35+ C 14 / 117
Mike Sobolewski Masters 35+ C 15 / 117
Andrew Kaylor Masters 35+ C 109 / 117
Candida Hart Masters Women 45+ 10 / 19
Susannah Hart Women A 13 / 32
Hannah Hart Women A 28 / 32
Candida Hart Singlespeed Women 7 / 11

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 8 2014)

Candida Hart Women C 10 / 16
Brayton Sobolewski Beginner Men 2 / 37
Andrew Kaylor Masters Men C 35+ 70 / 79
Nathanael Hart Men C 10 / 33
Zach Lang Men C 21 / 33
Hannah Hart Women A 10 / 12
Brayton Sobolewski Junior Men 14-18 8 / 9
Zach Lang Junior Men 14-18 9 / 9
Roxanna Hart Junior Women 10-13 4 / 4
Charis Darnall Junior Wo Men 14-18 3 / 3
Charis Darnall Beginner Women 13 / 15
Brian Hart jr. Singlespeed 18 / 29

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #6 (Oct 7 2014)

Zach Lang Men C 21 / 29
Brian Hart sr. Men C 24 / 29
Nathanael Hart Men C 26 / 29
Susannah Hart Women A 3 / 9
Candida Hart Women C 6 / 11
Brian Hart jr. Men A 13 / 26
Nathanael Hart Junior 2 / 8
Zach Lang Junior 3 / 8

GPRT: Heiser Farms CX (Oct 4 2014)

Nathaniel Wells Masters 35+ C 8 / 63
Mike Sobolewski Masters 35+ C 12 / 63
Brian Hart sr. Masters 35+ C 48 / 63
Andrew Kaylor Masters 35+ C 61 / 63
Zach Lang Beginner Men 2 / 26
Holly Wells Beginner Men 22 / 26
Brian Hart jr. Category A 20 / 28
Logan Trammell Category A 27 / 28
Andrew Kaylor Singlespeed 29 / 29
Nathaniel Wells Category C 13 / 28
Cooper Irwin Category C 20 / 28
Nathanael Hart Category C 21 / 28
Brian Hart sr. Category C 24 / 28
Susannah Hart Women A 4 / 15
Hannah Hart Women A 12 / 15
Cooper Irwin Junior Men 15-16 13 / 19
Zach Lang Junior Men 15-16 17 / 19
Candida Hart Masters Women 45+ 7 / 14
Nathanael Hart Junior Men 10-12 2 / 16
Lorenzo Sobolewski Junior Men 13-14 12 / 16
Ellie Darnall Junior Women 13-14 5 / 5
Mckenna Mckee Junior Women 10-12 1 / 5
Roxanna Hart Junior Women 10-12 4 / 5
Charis Darnall Junior Women 15-16 10 / 11

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 1 2014)

Brayton Sobolewski Beginner Men 1 / 38
Zach Lang Beginner Men 11 / 38
Andrew Kaylor Masters Men C 35+ 79 / 90
Hart Nathaneal Men C 9 / 39
Hannah Hart Women A 13 / 13
Brayton Sobolewski Junior Men 14-18 6 / 10
Zach Lang Junior Men 14-18 7 / 10
Roxanna Hart Junior Women 10-13 4 / 4
Brian Hart jr. Singlespeed 4 / 28

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #5 (Sep 30 2014)

Zach Lang Beginner Men 5 / 26
Nathanael Hart Men C 18 / 27
Brian Hart sr. Men C 19 / 27
Susannah Hart Women A 1 / 7
Candida Hart Women C 8 / 13
Brian Hart jr. Men A 4 / 20
Zach Lang Junior 2 / 11
Nathanael Hart Junior 3 / 11
Roxanna Hart Junior 11 / 11

Battle at Barlow (Sep 28 2014)

Nathaniel Wells Masters 35+ C 8 / 67
Andrew Kaylor Masters 35+ C 58 / 67
Cooper Irwin Beginner Men 1 / 27
Brayton Sobolewski Beginner Men 3 / 27
Zach Lang Beginner Men 16 / 27
Holly Wells Beginner Men 20 / 27
Brian Hart jr. Category A 27 / 30
Nathanael Hart Category C 27 / 41
Nathaniel Wells Category C 38 / 41
Hannah Hart Women A 13 / 16
Susannah Hart Women A 14 / 16
Cooper Irwin Junior Men 15-16 4 / 9
Zach Lang Junior Men 15-16 5 / 9
Nathanael Hart Junior Men 10-12 1 / 14
Mckenna Mckee Junior Women 10-12 2 / 4
Roxanna Hart Junior Women 10-12 4 / 4
Charis Darnall Junior Women 15-16 4 / 4

GPRT: Ninkrossi (Sep 27 2014)

Nathaniel Wells Masters 35+ C 4 / 55
Mike Sobolewski Masters 35+ C 15 / 55
Cooper Irwin Beginner Men 1 / 22
Zach Lang Beginner Men 2 / 22
Brian Hart jr. Category A 16 / 23
Logan Trammell Category A 22 / 23
Nathaniel Wells Category C 3 / 15
Nathanael Hart Category C 7 / 15
Susannah Hart Women A 6 / 11
Hannah Hart Women A 8 / 11
Brayton Sobolewski Junior Men 15-16 5 / 9
Cooper Irwin Junior Men 15-16 6 / 9
Zach Lang Junior Men 15-16 8 / 9
Nathanael Hart Junior Men 10-12 1 / 13
Lorenzo Sobolewski Junior Men 13-14 5 / 5
Roxanna Hart Junior Women 10-12 3 / 5
Mckenna Mckee Junior Women 10-12 4 / 5

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 24 2014)

Zach Lang Beginner Men 5 / 43
Andrew Kaylor Masters Men C 35+ 69 / 77
Nathanael Hart Men C 22 / 43
Susannah Hart Women A 5 / 13
Hannah Hart Women A 12 / 13
Brayton Sobolewski Junior Men 14-18 4 / 11
Zach Lang Junior Men 14-18 10 / 11
Andrew Kaylor Stampede 13 / 15
Roxanna Hart Junior Women 10-13 7 / 7
Brian Hart jr. Singlespeed 9 / 23

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #4 (Sep 23 2014)

Zach Lang Beginner Men 4 / 20
Nathanael Hart Men C 19 / 27
Susannah Hart Women A 2 / 8
Hannah Hart Women A 7 / 8
Brian Hart jr. Men A 13 / 15
Charis Darnall Beginner Women 9 / 9
Nathanael Hart Junior 1 / 10
Zach Lang Junior 4 / 10
Charis Darnall Junior 10 / 10

GPRT: Zaaldercross (Sep 20 2014)

Mckenna Mckee Junior Women 10-12 1 / 7
Roxanna Hart Junior Women 10-12 5 / 7
Nathaniel Wells Category C 14 / 39
Susannah Hart Category B 15 / 16
Brian Hart jr. Category A 22 / 35
Logan Trammell Category A 28 / 35
Lorenzo Sobolewski Junior Men 13-14 9 / 12
Brayton Sobolewski Junior Men 15-16 11 / 20
Cooper Irwin Junior Men 15-16 13 / 20
Zach Lang Junior Men 15-16 15 / 20
William Hummels Junior Men 15-16 19 / 20
Nathanael Hart Junior Men 10-12 1 / 16
Nathaniel Wells Masters 35+ C 9 / 65
Mike Sobolewski Masters 35+ C 17 / 65
Andrew Kaylor Masters 35+ C 62 / 65
Candida Hart Masters Women 45+ 2 / 4
Susannah Hart Women A 4 / 17
Hannah Hart Women A 12 / 17
Nathanael Hart Beginner Men 1 / 28
Cooper Irwin Beginner Men 8 / 28
Zach Lang Beginner Men 10 / 28
William Hummels Beginner Men 27 / 28

Blind Date at the Dairy (Sep 17 2014)

Hannah Hart Women B 3 / 22
Brian Hart jr. Men B 4 / 21
Brayton Sobolewski Beginner Men 9 / 52
Zach Lang Beginner Men 15 / 52
Nathanael Hart Beginner Men 19 / 52
Lorenzo Sobolewski Beginner Men 33 / 52
Cooper Irwin Beginner Men 48 / 52
Nathanael Hart Junior Men 10-13 1 / 10
Lorenzo Sobolewski Junior Men 10-13 3 / 10
Brayton Sobolewski Junior Men 14-18 5 / 9
Zach Lang Junior Men 14-18 6 / 9
Cooper Irwin Junior Men 14-18 8 / 9
Susannah Hart Women A 4 / 12
Ellie Darnall Junior Women 14-18 3 / 5
Charis Darnall Junior Women 14-18 4 / 5
Ellie Darnall Beginner Women 17 / 18
Charis Darnall Beginner Women 18 / 18

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #3 (Sep 16 2014)

Brian Hart jr. Men B 2 / 28
Nathanael Hart Beginner Men 2 / 24
Zach Lang Beginner Men 5 / 24
Susannah Hart Women A 2 / 9
Hannah Hart Women B 1 / 9
Charis Darnall Beginner Women 7 / 7
Nathanael Hart Junior 1 / 10
Zach Lang Junior 3 / 10
Roxanna Hart Junior 8 / 10
Charis Darnall Junior 10 / 10

Hood River Double Cross Day Two (Sep 14 2014)

Nathaniel Wells Masters 35+ C 10 / 34
Andrew Kaylor Masters 35+ C 34 / 34
Cooper Irwin Beginner Men 1 / 12
Zach Lang Beginner Men 4 / 12
Nathanael Hart Beginner Men 5 / 12
Hannah Hart Women B 4 / 9
Nathaniel Wells Category C 8 / 14
Susannah Hart Women A 4 / 10
Cooper Irwin Junior Men 15-16 8 / 14
Zach Lang Junior Men 15-16 11 / 14
Candida Hart Masters Women 45+ 4 / 5
Nathanael Hart Junior Men 10-12 2 / 17
Brian Hart jr. Category B 1 / 10
Mckenna Mckee Junior Women 10-12 1 / 7
Roxanna Hart Junior Women 10-12 6 / 7

GPRT: Hood River Double Cross Day One (Sep 13 2014)

Susannah Hart Singlespeed 25 / 31
Mckenna Mckee Junior Women 10-12 1 / 3
Roxanna Hart Junior Women 10-12 2 / 3
Nathaniel Wells Category C 8 / 21
Brian Hart jr. Category B 2 / 16
Lorenzo Sobolewski Junior Men 13-14 2 / 2
Brian Hart jr. Junior Men 15-16 2 / 7
Brayton Sobolewski Junior Men 15-16 4 / 7
Cooper Irwin Junior Men 15-16 5 / 7
Zach Lang Junior Men 15-16 7 / 7
Nathanael Hart Junior Men 10-12 2 / 12
Brian Hart jr. Junior Men Overall 3 / 22
Brayton Sobolewski Junior Men Overall 5 / 22
Nathanael Hart Junior Men Overall 7 / 22
Cooper Irwin Junior Men Overall 9 / 22
Zach Lang Junior Men Overall 13 / 22
Lorenzo Sobolewski Junior Men Overall 14 / 22
Nathaniel Wells Masters 35+ C 15 / 62
Mike Sobolewski Masters 35+ C 16 / 62
Andrew Kaylor Masters 35+ C 52 / 62
Candida Hart Masters Women 45+ 5 / 8
Mckenna Mckee Junior Women Overall 4 / 10
Roxanna Hart Junior Women Overall 5 / 10
Susannah Hart Women A 3 / 9
Hannah Hart Women B 1 / 13
Cooper Irwin Beginner Men 8 / 22
Zach Lang Beginner Men 10 / 22
Nathanael Hart Beginner Men 11 / 22

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 10 2014)

Hannah Hart Women B 2 / 20
Brian Hart jr. Men B 4 / 15
Brayton Sobolewski Beginner Men 7 / 43
Zach Lang Beginner Men 14 / 43
Nathanael Hart Beginner Men 17 / 43
Candida Hart Women C 12 / 25
Andrew Kaylor Masters C 35+ 70 / 79
Andrew Kaylor Stampede 14 / 16
Brian Hart sr. Stampede 15 / 16
Susannah Hart Women A 7 / 17
Brayton Sobolewski Junior Men U18 4 / 8
Zach Lang Junior Men U18 5 / 8
Nathanael Hart Junior Men U14 1 / 5
Lorenzo Sobolewski Junior Men U14 3 / 5
Roxanna Hart Junior Women U14 5 / 5

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 9 2014)

Brian Hart jr. Men B 4 / 25
Nathanael Hart Beginner Men 1 / 23
Zach Lang Beginner Men 4 / 23
Susannah Hart Women A 3 / 10
Candida Hart Women C 5 / 8
Hannah Hart Women B 1 / 10
Nathanael Hart Junior 2 / 10
Zach Lang Junior 4 / 10
Roxanna Hart Junior 9 / 10

Fazio Farms (Sep 7 2014)

Zach Lang Beginner Men 5 / 19
Cooper Irwin Beginner Men 16 / 19
Cooper Irwin Junior Men 15-16 2 / 3
Zach Lang Junior Men 15-16 3 / 3

Het Meer (Sep 6 2014)

Brayton Sobolewski Junior Men 13 / 28
Nathanael Hart Junior Men 14 / 28
Cooper Irwin Junior Men 16 / 28
Zach Lang Junior Men 17 / 28
Lorenzo Sobolewski Junior Men 19 / 28
William Hummels Junior Men 20 / 28
Andrew Kaylor SINGLESPEED 22 / 24
Mckenna Mckee Junior Women 10-12 1 / 4
Roxanna Hart Junior Women 10-12 3 / 4
Brian Hart jr. Category B 3 / 21
Brayton Sobolewski Junior Men 15-16 6 / 9
Cooper Irwin Junior Men 15-16 7 / 9
Zach Lang Junior Men 15-16 8 / 9
William Hummels Junior Men 15-16 9 / 9
Hannah Hart WOMEN B 1 / 9
Susannah Hart Junior Women 1 / 14
Mckenna Mckee Junior Women 5 / 14
Roxanna Hart Junior Women 10 / 14
Nathanael Hart Junior Men 10-12 1 / 5
Nathaniel Wells Masters 35+ C 15 / 64
Mike Sobolewski Masters 35+ C 21 / 64
Andrew Kaylor Masters 35+ C 54 / 64
Nathaniel Wells Category c 5 / 29
Hannah Hart Category c 27 / 29
Candida Hart Masters Women 45+ 4 / 8
Lorenzo Sobolewski Junior Mne 13-14 8 / 9
Susannah Hart Women A 6 / 12
Susannah Hart Junior Women 17-18 1 / 2
Cooper Irwin Beginner Men 2 / 27
Zach Lang Beginner Men 8 / 27
Nathanael Hart Beginner Men 11 / 27
William Hummels Beginner Men 26 / 27

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 2 2014)

Brian Hart jr. Men B 8 / 31
Brayton Sobolewski Beginner Men 4 / 23
Nathanael Hart Beginner Men 6 / 23
Zach Lang Beginner Men 9 / 23
Susannah Hart Women A 2 / 11
Candida Hart Women C 5 / 12
Hannah Hart Women B 9 / 11
Andrew Kaylor Masters Men C 40+ 33 / 36
Brayton Sobolewski Junior 2 / 10
Zach Lang Junior 4 / 10
Nathanael Hart Junior 5 / 10
Roxanna Hart Junior 10 / 10

DDCX 1 (Aug 30 2014)

Nathaniel Wells Category c 10 / 36
Hannah Hart Category c 21 / 36
Cooper Irwin Beginner Men 1 / 25
Nathanael Hart Beginner Men 2 / 25
Zach Lang Beginner Men 4 / 25
Susannah Hart Women A 5 / 12
Brian Hart jr. Category B 1 / 22
Mckenna Mckee Junior Women 3 / 18
Roxanna Hart Junior Women 11 / 18
Hannah Hart WOMEN B 5 / 11
Cooper Irwin SINGLESPEED 28 / 36
Brayton Sobolewski Junior Men 13 / 29
Cooper Irwin Junior Men 15 / 29
Nathanael Hart Junior Men 16 / 29
Zach Lang Junior Men 18 / 29
Lorenzo Sobolewski Junior Men 21 / 29
Candida Hart Masters Women 45+ 4 / 10
Mike Sobolewski Masters 35+ C 11 / 68
Nathaniel Wells Masters 35+ C 24 / 68
Brian Hart sr. Masters 35+ C 56 / 68
Andrew Kaylor Masters 35+ C 59 / 68

Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross (Dec 14 2013)

Hannah Hart Women B 2 / 3
Logan Trammell Men A 13 / 13
Sharon Trammell Junior Women 1 / 7
Susannah Hart Women A 3 / 8
Cooper Irwin Men Beginners 13 / 18
Brian Hart jr. Junior Men 1 / 20
Cooper Irwin Junior Men 14 / 20
Zach Durst Junior Men 18 / 20

Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross (Dec 1 2013)

Candida Hart Masters Women 35+ B 3 / 3
Hannah Hart Women B 4 / 4
Mike Sobolewski Master 35+ C 32 / 51
Andrew Kaylor Master 35+ C 45 / 51
Cooper Irwin Beginner Men 19 / 30
Zach Durst Beginner Men 21 / 30
William Hummels Beginner Men 28 / 30
Nathaniel Wells Category C 9 / 23
Andrew Kaylor Category C 22 / 23
Hannah Hart Category C 23 / 23
Susannah Hart Women A 4 / 16
Brian Hart jr. Junior Men 1 / 21
Brayton Sobolewski Junior Men 7 / 21
Nathanael Hart Junior Men 8 / 21
Cooper Irwin Junior Men 9 / 21
Zach Durst Junior Men 10 / 21
Lorenzo Sobolewski Junior Men 13 / 21

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 24 2013)

Hannah Hart Women B 14 / 20
Candida Hart Women B 16 / 20
Brayton Sobolewski Beginner Men 23 / 73
Zach Durst Beginner Men 30 / 73
Cooper Irwin Beginner Men 31 / 73
William Hummels Beginner Men 70 / 73
Logan Trammell Category A 23 / 27
Susannah Hart Unicycle 1 / 5
Brian Hart jr. Unicycle 2 / 5
Nathanael Hart Unicycle 3 / 5
Brian Hart jr. Category B 14 / 31
Ellie Darnall Junior Women 11 / 13
Charis Darnall Junior Women 12 / 13
Erik Hofland Singlespeed 5 / 60
Andrew Kaylor Singlespeed 47 / 60
Andrew Kaylor Category C 45 / 53
Susannah Hart Women A 2 / 15
Sharon Trammell Women A 15 / 15
Charis Darnall Beginner Women 25 / 26
Brian Hart jr. Junior Men 3 / 48
Nathanael Hart Junior Men 8 / 48
Brayton Sobolewski Junior Men 10 / 48
Cooper Irwin Junior Men 13 / 48
Zach Durst Junior Men 14 / 48
Lorenzo Sobolewski Junior Men 21 / 48
Mike Sobolewski Masters 35+ C 33 / 135
Andrew Kaylor Masters 35+ C 103 / 135

Cross Crusade: Barton Park (Nov 17 2013)

Hannah Hart Women B 21 / 23
Cooper Irwin Beginner Men 31 / 65
Zach Durst Beginner Men 32 / 65
William Hummels Beginner Men 60 / 65
Brian Hart jr. Category B 19 / 39
Ellie Darnall Junior Women 15 / 22
Charis Darnall Junior Women 16 / 22
Erik Hofland Singlespeed 4 / 63
Susannah Hart Women A 16 / 31
Charis Darnall Beginner Women 21 / 24
Brian Hart jr. Junior Men 5 / 66
Brayton Sobolewski Junior Men 19 / 66
Zach Durst Junior Men 26 / 66
Cooper Irwin Junior Men 27 / 66
Nathanael Hart Junior Men 33 / 66
Lorenzo Sobolewski Junior Men 35 / 66
Candida Hart Masters Women 45+ 10 / 17
Mike Sobolewski Masters 35+ C 62 / 146
Andrew Kaylor Masters 35+ C 135 / 146

Fazio Farms CX Part Deux (Nov 16 2013)

Hannah Hart Women B 3 / 3
Andrew Kaylor Master 35+ C 22 / 28
Cooper Irwin Beginner Men 11 / 25
Zach Durst Beginner Men 16 / 25
Susannah Hart Junior Women 1 / 3
Brian Hart jr. Junior Men 2 / 18
Cooper Irwin Junior Men 7 / 18
Zach Durst Junior Men 12 / 18
Nathanael Hart Junior Men 13 / 18
Candida Hart Masters Women 45+ 2 / 2

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 10 2013)

Hannah Hart Women B 24 / 32
Cooper Irwin Beginner Men 39 / 86
Zach Durst Beginner Men 48 / 86
William Hummels Beginner Men 78 / 86
Brian Hart jr. Category B 28 / 53
Susannah Hart Women A 27 / 36
Brian Hart jr. Junior Men 7 / 69
Brayton Sobolewski Junior Men 22 / 69
Nathanael Hart Junior Men 24 / 69
Zach Durst Junior Men 32 / 69
Cooper Irwin Junior Men 34 / 69
Lorenzo Sobolewski Junior Men 37 / 69
Candida Hart Masters Women 45+ 13 / 23
Andrew Kaylor Masters 35+ C 148 / 161

OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 9 2013)

Logan Trammell Singlespeed 26 / 34
Susannah Hart Singlespeed 30 / 34
Nathaniel Wells Category C 16 / 29
Hannah Hart Category C 26 / 29
Brian Hart jr. Category B 17 / 26
Brian Hart jr. Junior Men 13-14 1 / 20
Brayton Sobolewski Junior Men 13-14 15 / 20
Cooper Irwin Junior Men 15-16 16 / 18
Zach Durst Junior Men 15-16 17 / 18
Nathanael Hart Junior Men 10-12 4 / 19
Lorenzo Sobolewski Junior Men 10-12 5 / 19
Charis Darnall Junior Women 15-16 10 / 11
Ellie Darnall Junior Women 13-14 3 / 4
Mike Sobolewski Masters 35+ C 28 / 76
Candida Hart Masters Women 45+ 7 / 11
Susannah Hart Women A 11 / 22
Hannah Hart Women B 15 / 18
Cooper Irwin Beginner Men 24 / 42
Zach Durst Beginner Men 31 / 42

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 3 2013)

Andrew Kaylor Singlespeed 90 / 99
Nathaniel Wells Category C 54 / 70
Hannah Hart Category C 58 / 70
Brian Hart jr. Category B 18 / 45
Nathanael Hart Junior Men 10-12 5 / 33
Lorenzo Sobolewski Junior Men 10-12 9 / 33
Brian Hart jr. Junior Men 13-14 3 / 31
Brayton Sobolewski Junior Men 13-14 15 / 31
Zach Durst Junior Men 15-16 18 / 22
Mike Sobolewski Masters 35+ C 70 / 163
Andrew Kaylor Masters 35+ C 148 / 163
Candida Hart Masters Women 45+ 11 / 25
Susannah Hart Women A 23 / 38
Hannah Hart Women B 22 / 27
Zach Durst Beginner Men 38 / 78

Sandy/Boring Corn Cross (Nov 2 2013)

Hannah Hart Women B 4 / 6
Zach Durst Beginner Men 12 / 20
Brian Hart jr. Category B 7 / 15
Charis Darnall Junior Women 4 / 6
Ellie Darnall Junior Women 5 / 6
Nathaniel Wells Category C 4 / 26
Brian Hart sr. Category C 19 / 26
Hannah Hart Category C 21 / 26
Susannah Hart Women A 6 / 7
Brian Hart jr. Junior Men 1 / 15
Brayton Sobolewski Junior Men 7 / 15
Zach Durst Junior Men 9 / 15
Lorenzo Sobolewski Junior Men 11 / 15
Nathanael Hart Junior Men 13 / 15
Candida Hart Masters Women 45+ 4 / 6
Mike Sobolewski Masters 35+ C 14 / 29

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Oct 27 2013)

Nathanael Hart Unicycle 5 / 5
Andrew Kaylor Category C 54 / 57
Nathanael Hart Junior Men 30 / 59
Andrew Kaylor Masters 35+ C 90 / 103

Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 (Oct 26 2013)

Hannah Hart Women B 1 / 3
Candida Hart Beginner Men 15 / 34
Zach Durst Beginner Men 20 / 34
William Hummels Beginner Men 29 / 34
Cooper Irwin Beginner Men 32 / 34
Charis Darnall Junior Women 5 / 6
Ellie Darnall Junior Women 6 / 6
Susannah Hart Women A 4 / 10
Nathaniel Wells Category C 4 / 25
Hannah Hart Category C 21 / 25
Brian Hart jr. Category B 4 / 14
Candida Hart Masters Women 45+ 3 / 6
Susannah Hart Singlespeed 15 / 16
Charis Darnall Beginner Women 7 / 7
Brian Hart jr. Junior Men 1 / 16
Brayton Sobolewski Junior Men 5 / 16
Cooper Irwin Junior Men 6 / 16
Lorenzo Sobolewski Junior Men 8 / 16
Zach Durst Junior Men 9 / 16
William Hummels Junior Men 13 / 16
Mike Sobolewski Masters 35+ C 20 / 32
Brian Hart, sr Masters 35+ C 28 / 32

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 26 2013)

Andrew Kaylor Singlespeed 61 / 67
Nathanael Hart Junior Men 10-12 5 / 22
Andrew Kaylor Masters 35+ C 102 / 117

Cross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 20 2013)

Hannah Hart Women B 29 / 35
Zach Durst Beginner Men 53 / 109
Candida Hart Beginner Men 80 / 109
Susannah Hart Women A 25 / 40
Nathaniel Wells Category C 39 / 95
Hannah Hart Category C 89 / 95
Brian Hart jr. Category B 54 / 73
Candida Hart Masters Women 45+ 20 / 28
Susannah Hart Singlespeed 90 / 109
Andrew Kaylor Singlespeed 95 / 109
Brian Hart jr. Junior Men 9 / 81
Brayton Sobolewski Junior Men 29 / 81
Nathanael Hart Junior Men 32 / 81
Zach Durst Junior Men 39 / 81
Lorenzo Sobolewski Junior Men 49 / 81
William Hummels Junior Men 57 / 81
Mike Sobolewski Masters 35+ C 114 / 201
Brian Hart, sr Masters 35+ C 146 / 201
Andrew Kaylor Masters 35+ C 171 / 201

Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 19 2013)

Andrew Kaylor Master 35+ C 25 / 27
Candida Hart Beginner Men 9 / 16
Cooper Irwin Beginner Men 12 / 16
Zach Durst Beginner Men 14 / 16
William Hummels Beginner Men 16 / 16
Susannah Hart Junior Women 1 / 6
Susannah Hart Women A 2 / 7
Brian Hart sr. Category C 15 / 22
Hannah Hart Category C 17 / 22
Candida Hart Masters Women 45+ 2 / 6
Brian Hart jr. Junior Men 1 / 19
Nathanael Hart Junior Men 8 / 19
Brayton Sobolewski Junior Men 9 / 19
Cooper Irwin Junior Men 10 / 19
Lorenzo Sobolewski Junior Men 12 / 19
Zach Durst Junior Men 13 / 19
Brian Hart jr. Category B 1 / 9
Chad Butler Category B 7 / 9
Hannah Hart Women B 2 / 2

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 16 2013)

Brian Hart jr. Men B 3 / 12
Andrew Kaylor Masters Men C 35+ 87 / 89
Charis Darnall Junior Women 14-18 2 / 3
Nathaneal Hart Junior Men 10-13 3 / 15
Lorenzo Sobolewski Junior Men 10-13 6 / 15

Cross Crusade: Rainier (Oct 13 2013)

Hannah Hart Women B 15 / 23
Zach Durst Beginner Men 47 / 53
Susannah Hart Women A 29 / 42
Nathaniel Wells Category C 17 / 59
Brian Hart jr. Category B 10 / 46
Candida Hart Masters Women 45+ 7 / 19
Brian Hart jr. Junior Men 4 / 59
Brayton Sobolewski Junior Men 23 / 59
Nathanael Hart Junior Men 25 / 59
Lorenzo Sobolewski Junior Men 34 / 59
William Hummels Junior Men 45 / 59
Cooper Irwin Junior Men 58 / 59
Zach Durst Junior Men 59 / 59
Mike Sobolewski Masters 35+ C 82 / 152
Brian Hart, sr Masters 35+ C 106 / 152

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 9 2013)

Andrew Kaylor Masters Men C 35+ 75 / 81
Hart , jr brian Men C 1 / 34
Brian Hart sr. Men C 33 / 34
Sharon Hart Women A 9 / 15
Lorenzo Sobolewski Junior Men 10-13 4 / 11
Charis Darnall Beginner Women 8 / 11
Susannah Hart Singlespeed 33 / 39
Candida Hart Women C 14 / 25
Hannah Hart Women B 16 / 20

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 6 2013)

Cooper Irwin Beginner Men 27 / 102
Zach Durst Beginner Men 76 / 102
Susannah Hart Junior Women 1 / 23
Susannah Hart Women A 24 / 38
Brian Hart jr. Category C 4 / 112
Brian Hart jr. Junior Men 19 / 78
Nathanael Hart Junior Men 23 / 78
Brayton Sobolewski Junior Men 25 / 78
Cooper Irwin Junior Men 27 / 78
Zach Durst Junior Men 40 / 78
Lorenzo Sobolewski Junior Men 41 / 78
Mike Sobolewski Masters 35+ C 159 / 200
Andrew Kaylor Masters 35+ C 187 / 200

Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX (Oct 5 2013)

Cooper Irwin Beginner Men 18 / 24
Zach Durst Beginner Men 23 / 24
Brian Hart sr. Masters 50+ 23 / 28
Candida Hart Women C 10 / 19
Hannah Hart Women B 7 / 7
Susannah Hart Women A 9 / 16
Sharon Hart Women A 13 / 16
Brian Hart jr. Category C 1 / 16
Nathaniel Wells Category C 9 / 16
Brian Hart sr. Category C 13 / 16
Cooper Irwin Junior Men 15-16 20 / 23
Zach Durst Junior Men 15-16 22 / 23
Andrew Kaylor Masters 35+ C 41 / 42
Sharon Hart Junior Women 17-18 1 / 3
Nathanael Hart Junior Men 10-12 2 / 20
Brian Hart jr. Junior Men 13-14 5 / 19

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 2 2013)

Andrew Kaylor Masters Men C 35+ 84 / 97
Nathaneal Hart Junior Men 10-13 4 / 14
Lorenzo Sobolewski Junior Men 10-13 7 / 14

Battle At Barlow (Sep 29 2013)

Nathaniel Wells Category C 10 / 38
Nathanael Hart Junior Men 10-12 3 / 15
Brian Hart jr. Junior Men 13-14 3 / 17
Cooper Irwin Junior Men 15-16 18 / 23
Zach Durst Junior Men 15-16 20 / 23
Andrew Kaylor Masters 35+ C 65 / 70
Susannah Hart Women A 12 / 16
Hannah Hart Women B 12 / 12
Cooper Irwin Beginner Men 19 / 30

Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi (Sep 28 2013)

Mike Sobolewski Master 35+ C 27 / 56
Andrew Kaylor Master 35+ C 52 / 56
Cooper Irwin Beginner Men 23 / 38
Zach Durst Beginner Men 31 / 38
Logan Trammell Category A 23 / 24
Candida Hart Women C 17 / 24
Susannah Hart Women A 6 / 17
Sharon Hart Women A 15 / 17
Nathaniel Wells Category C 9 / 20
Brian Hart jr. Category C 11 / 20
Nathanael Hart Junior Men 6 / 16
Brayton Sobolewski Junior Men 7 / 16
Cooper Irwin Junior Men 10 / 16
Zach Durst Junior Men 11 / 16
Lorenzo Sobolewski Junior Men 14 / 16
Hannah Hart Women B 5 / 14

Blind Date at the Dairy (Sep 25 2013)

Andrew Kaylor Masters Men C 35+ 86 / 94
Nathaneal Hart Junior Men 10-13 4 / 13
Candida Hart Beginner Women 5 / 16

Fazio Farms (Sep 22 2013)

Hannah Hart Women B 6 / 7
Susy Hart Unicycle 1 / 2
Susannah Hart Women A 3 / 6
Candida Hart Beginner Women 1 / 6

Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross (Sep 21 2013)

Mike Sobolewski Master 35+ C 36 / 51
Andrew Kaylor Master 35+ C 46 / 51
Zach Durst Beginner Men 40 / 50
William Hummels Beginner Men 45 / 50
Cooper Irwin Beginner Men 49 / 50
Susannah Hart Women A 9 / 16
Brian Hart jr. Category C 5 / 32
Nathaniel Wells Category C 15 / 32
Candida Hart Beginner Women 1 / 13
Brian Hart jr. Junior Men 3 / 20
Cooper Irwin Junior Men 7 / 20
Nathanael Hart Junior Men 8 / 20
Brayton Sobolewski Junior Men 9 / 20
Zach Durst Junior Men 12 / 20
Lorenzo Sobolewski Junior Men 13 / 20
William Hummels Junior Men 17 / 20
Hannah Hart Women B 7 / 9

Blind Date at the Dairy (Sep 18 2013)

Charis Darnall Junior Women 14-18 2 / 2
Brian Hart jr. Men C 27 / 50
Andrew Kaylor Master C 35+ 86 / 89

Hood River Double Cross Day Two (Sep 15 2013)

Andrew Kaylor Master 35+ C 26 / 33
Cooper Irwin Beginner Men 6 / 20
Zach Durst Beginner Men 10 / 20
William Hummels Beginner Men 14 / 20
Michael Medina Masters 35+ A 33 / 36
Hannah Hart Women B 9 / 10
Susannah Hart Women A 14 / 17
Brian Hart jr. Category C 1 / 22
Nathaniel Wells Category C 9 / 22
Hannah Hart Category C 17 / 22
Zach Durst Junior Men 15-16 7 / 9
Cooper Irwin Junior Men 15-16 8 / 9
Nathanael Hart Junior Men 10-12 9 / 17
Brian Hart jr. Junior Men 13-14 3 / 7
William Hummels Junior Men 13-14 7 / 7

Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross (Sep 14 2013)

Mike Sobuleski Master 35+ C 47 / 54
Andrew Kaylor Master 35+ C 48 / 54
Candida Hart Beginner Women 9 / 15
Cooper Irwin Beginner Men 19 / 30
Zach Durst Beginner Men 22 / 30
William Hummels Beginner Men 29 / 30
Hannah Hart Women B 13 / 19
Susannah Hart Women A 17 / 20
Brian Hart sr. Category C 29 / 36
Hannah Hart Category C 33 / 36
Cooper Irwin Junior Men 15-16 7 / 11
Zach Durst Junior Men 15-16 10 / 11
Brian Hart jr. Junior Men 13-14 2 / 14
William Hummels Junior Men 13-14 14 / 14
Brian Hart sr. Singlespeed 31 / 41

GPET: David Douglas CX #1 (Aug 31 2013)

Hannah Hart Women B 11 / 11
Logan Trammell Category A 20 / 25
Susannah Hart Women A 13 / 22
Brian Hart jr. Category C 18 / 38
Brian Hart jr. Singlespeed 22 / 43
Logan Trammell Singlespeed 29 / 43
Susannah Hart Singlespeed 33 / 43
Candida Hart Beginner Women 4 / 25
Brian Hart jr. Junior Men 3 / 39
Nathanael Hart Junior Men 13 / 39
Andrew Kaylor Masters 35+ C 73 / 80

Bike N Hike Santa Cross P/B Giant (Dec 16 2012)

Brian Hart jr. Men SS 8 / 9
Brian Hart sr. Men SS 9 / 9
Susannah Hart WOM A 4 / 7
Sharon Hart WOM A 6 / 7
Sharon Hart WOM JNR 17-18 1 / 1
Brian Hart jr. MEN JNR 13-14 3 / 8
Brian Hart sr. Men Mas 50+ 8 / 9
Susannah Hart WOM JNR 15-16 1 / 1
Hannah Hart WOM B 1 / 1
Chad Butler Men B 10 / 13
Candida Hart BEG WOM 4 / 6
Charles Donaldson ii Beg Men 14 / 23
Sharon Hart Beg Men 19 / 23
Susannah Hart Beg Men 20 / 23
Brian Hart jr. Beg Men 21 / 23
Nathanael Hart Beg Men 22 / 23
Susannah Hart Women SS 1 / 3
Sharon Hart Women SS 3 / 3
Brian Hart sr. MEN MAS C 35+ 11 / 13
Nathanael Hart MEN JNR 10-12 2 / 4
Chad Butler MEN MAS B 35+ 7 / 10
Brian Hart jr. Men C 6 / 16
Brian Hart sr. Men C 12 / 16
Hannah Hart Men C 15 / 16

USGP #7: Deschutes Brewery Cup (Dec 8 2012)

Nathanael Hart Junior Men 10-14 19 / 25
Susannah Hart Women Cat B 17 / 30
Sharon Hart Women Cat B 18 / 30
Susannah Hart Junior Women 15-16 1 / 4

GPTB: Winter Cross (Dec 2 2012)

Hannah Hart Women B 3 / 4
Susannah Hart Women A 7 / 8
Chad Butler Masters 35+ B 19 / 28
Brian Hart sr. Masters 35+ C 55 / 58
Logan Trammell Category A 16 / 17
Andrew Kaylor Clydesdale 13 / 17
Brian Hart jr. Junior Men 7 / 16
Brandon Ortiz Junior Men 8 / 16
Linus Clark Junior Men 9 / 16
Nathanael Hart Junior Men 13 / 16
Sharon Hart Junior Women 1 / 8
Susannah Hart Junior Women 2 / 8
Quasar Bennett Category C 18 / 20
Brian Hart sr. Category C 19 / 20
Hannah Hart Category C 20 / 20

Psycho Cross/OBRA Championships (Dec 1 2012)

Hannah Hart Women B 5 / 6
Susannah Hart WOMEN JUNIOR 15-16 1 / 5
Sharon Hart WOMEN JUNIOR 17-18 2 / 2
Brian Hart sr. Men Mas 50+ 15 / 15
Logan Trammell Singlespeed 8 / 8
Logan Trammell Men A 11 / 11
Chad Butler Men B 12 / 14
Brian Hart jr. Men C 12 / 13
Chad Butler MEN MAS 35+, B 13 / 21
Andrew Kaylor Clydesdale 6 / 6
Brian Hart jr. MEN JUNIOR 13-14 3 / 12
Candida Hart Women Beginners 2 / 8
Jamie Butler Women Beginners 8 / 8
Brian Hart sr. MEN MAS 35+, C 15 / 19
Nathanael Hart MEN JUNIOR 10-12 7 / 11

Psycho Cross Series (Nov 25 2012)

Hannah Hart Women B 1 / 2
Susannah Hart WOMEN JUNIOR 15-16 1 / 1
Sharon Hart WOMEN JUNIOR 17-18 1 / 1
Logan Trammell Singlespeed 5 / 10
Brian Hart jr. Singlespeed 7 / 10
Susannah Hart Women A 6 / 7
Sharon Hart Women A 7 / 7
Logan Trammell Men A 6 / 8
Chad Butler Men B 10 / 15
Susannah Hart Men B 14 / 15
Sharon Hart Men B 15 / 15
Brian Hart sr. Men C 10 / 15
Hannah Hart Men C 13 / 15
Brian Hart jr. Men C 14 / 15
Chad Butler MEN MAS 35+, B 10 / 13
Brian Hart jr. MEN JUNIOR 13-14 1 / 4
Andrew Kaylor MEN MAS 35+, C 12 / 12
Nathanael Hart MEN JUNIOR 10-12 4 / 7
Candida Hart Women Beginners 3 / 6

Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) (Nov 18 2012)

Hannah Hart Women B 17 / 26
Sharon Hart Women A 29 / 34
Chad Butler Masters 35+ B 55 / 101
Logan Trammell Category A 51 / 77
Brian Hart jr. Junior Men 17 / 66
Linus Clark Junior Men 26 / 66
Nathanael Hart Junior Men 34 / 66
Susannah Hart Junior Women 1 / 37
Sharon Hart Junior Women 2 / 37
Susannah Hart Unicycle 1 / 6
Brian Hart jr. Unicycle 3 / 6
Quasar Bennett Category C 63 / 86

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 17 2012)

Hannah Hart Women B 7 / 9
Susannah Hart Women A 6 / 6
Candida Hart Beginner Women 14 / 14
Chad Butler Masters 35+ B 31 / 36
Logan Trammell Category A 10 / 12
Brian Hart jr. Junior Men 4 / 13
Linus Clark Junior Men 6 / 13
Nathanael Hart Junior Men 9 / 13
Sharon Hart Singlespeed 15 / 20
Susannah Hart Junior Women 1 / 7
Brian Hart jr. Unicycle 2 / 3
Hannah Hart Category C 30 / 33

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 11 2012)

Hannah Hart Women B 22 / 25
Susannah Hart Women A 25 / 29
Sharon Hart Women A 27 / 29
Brian Hart jr. Junior Men 10 / 45
Nathanael Hart Junior Men 27 / 45
Brian Hart jr. Singlespeed 61 / 65
Susannah Hart Singlespeed 62 / 65
Logan Trammell Category B 2 / 49
Susannah Hart Junior Women 1 / 22
Sharon Hart Junior Women 2 / 22
Susannah Hart Unicycle 1 / 8
Brian Hart jr. Unicycle 7 / 8
Susannah Hart Category C 60 / 72

GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 10 2012)

Hannah Hart Women B 5 / 5
Candida Hart Beginner Women 5 / 18
Brian Hart jr. Junior Men 16 / 45
Linus Clark Junior Men 22 / 45
Nathanael Hart Junior Men 38 / 45
Sharon Hart Singlespeed 20 / 25
Logan Trammell Category B 1 / 23
Susannah Hart Junior Women 1 / 21
Sharon Hart Junior Women 2 / 21
Susannah Hart Category C 26 / 37
Brian Hart jr. Category C 32 / 37
Brian Hart sr Category C 33 / 37
Quasar Bennett Beginner Men 13 / 35
Charles Donaldson ii Beginner Men 33 / 35

Cross Crusade: Barton Park (Nov 4 2012)

Hannah Hart Women B 13 / 16
Brian Hart jr. Junior Men 16 / 49
Linus Clark Junior Men 20 / 49
Nathanael Hart Junior Men 35 / 49
Brian Hart jr. Singlespeed 60 / 88
Susannah Hart Singlespeed 75 / 88
Logan Trammell Category B 5 / 57
Susannah Hart Junior Women 1 / 13
Sharon Hart Junior Women 3 / 13
Susannah Hart Unicycle 2 / 7
Brian Hart jr. Unicycle 3 / 7
Charles Donaldson ii Beginner Men 52 / 66

Canby Cross-Word CX Challenge (Nov 3 2012)

Hannah Hart Women B 1 / 1
Susannah Hart Women A 4 / 6
Brian Hart sr Masters 50+ 10 / 12
Chad Butler Masters 35+ B 22 / 26
Brian Hart sr Masters 35+ C 21 / 27
Brian Hart jr. Junior Men 2 / 10
Brandon Ortiz Junior Men 3 / 10
Denzel Lall Junior Men 4 / 10
Nathanael Hart Junior Men 6 / 10
Brian Hart sr Singlespeed 15 / 15
Logan Trammell Category B 2 / 13
Chad Butler Category B 12 / 13
Susannah Hart Junior Women 1 / 6
Sharon Hart Junior Women 2 / 6
Brian Hart jr. Unicycle 1 / 3
Susannah Hart Unicycle 2 / 3
Sharon Hart Unicycle 3 / 3
Brian Hart jr. Category C 14 / 21
Susannah Hart Category C 16 / 21
Brian Hart sr Category C 17 / 21
Brandon Ortiz Category C 18 / 21
Sharon Hart Category C 19 / 21
Hannah Hart Category C 21 / 21
Quasar Bennett Beginner Men 6 / 19
Charles Donaldson ii Beginner Men 16 / 19

Cross Crusade: Deschutes Brewery #2 (Oct 28 2012)

Hannah Hart Women B 23 / 32
Sharon Hart Women A 26 / 34
Brian Hart sr. Masters 50+ 57 / 59
Chad Butler Masters 35+ B 78 / 81
Brian Hart sr. Masters 35+ C 84 / 109
Brian Hart jr. Junior Men 16 / 51
Nathanael Hart Junior Men 41 / 51
Brian Hart jr. Singlespeed 46 / 75
Logan Trammell Category B 6 / 61
Susannah Hart Junior Women 1 / 22
Sharon Hart Junior Women 2 / 22
Susannah Hart Unicycle 3 / 11
Brian Hart jr. Unicycle 4 / 11
Brian Hart jr. Category C 49 / 63
Hannah Hart Category C 57 / 63

GPTB: David Douglas CX #2 (Oct 27 2012)

Brandon Ortiz Junior Men 2 / 9
Denzel Lall Junior Men 4 / 9

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Oct 27 2012)

Hannah Hart Women B 26 / 36
Brian Hart sr Masters 50+ 52 / 57
Brian Hart jr. Junior Men 23 / 50
Nathanael Hart Junior Men 41 / 50
Brian Hart jr. Singlespeed 65 / 85
Logan Trammell Category B 20 / 62
Charles Donaldson ii Category B 62 / 62
Susannah Hart Junior Women 1 / 24
Sharon Hart Junior Women 2 / 24
Susannah Hart Unicycle 3 / 18
Brian Hart jr. Unicycle 4 / 18
Sharon Hart Unicycle 13 / 18
Susannah Hart Category C 44 / 69
Brian Hart jr. Category C 45 / 69
Sharon Hart Category C 50 / 69
Hannah Hart Category C 62 / 69

Blind Date at the Dairy #6 (Oct 24 2012)

Hannah Hart Women B 12 / 12
Susannah Hart Women A 4 / 8
Candida Hart Beginner Women 5 / 12
Brian Hart jr. Junior Men 10-13 2 / 6
Nathanael Hart Junior Men 10-13 6 / 6
Susannah Hart Junior Wm 14-18 1 / 3
Sharon Hart Junior Wm 14-18 2 / 3
Brian Hart sr Men C 34 / 40
Janessa Wilson Junior Wm 10-13 2 / 2
Nathanael Hart Stampede UNI 1 / 1
Quasar Bennett Beginner Men 14 / 37

Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) (Oct 21 2012)

Hannah Hart Women B 27 / 31
Susannah Hart Women A 43 / 44
Chad Butler Masters 35+ B 81 / 128
Brian Hart jr. Junior Men 16 / 59
Linus Clark Junior Men 22 / 59
Nathanael Hart Junior Men 35 / 59
Brian Hart jr. Singlespeed 94 / 114
Logan Trammell Category B 65 / 68
Susannah Hart Junior Women 1 / 19
Sharon Hart Junior Women 2 / 19
Quasar Bennett Beginner Men 24 / 118
Charles Donaldson ii Beginner Men 89 / 118

Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 20 2012)

Hannah Hart Women B 4 / 4
Susannah Hart Women A 7 / 9
Sharon Hart Women A 9 / 9
Candida Hart Beginner Women 1 / 7
Brian Hart sr Masters 50+ 20 / 20
Chad Butler Masters 35+ B 29 / 34
Brian Hart sr Masters 35+ C 31 / 35
Brian Hart jr. Junior Men 16 / 41
Linus Clark Junior Men 23 / 41
Nathanael Hart Junior Men 37 / 41
Logan Trammell Category B 1 / 10
Susannah Hart Junior Women 1 / 16
Sharon Hart Junior Women 2 / 16
Susannah Hart Unicycle 1 / 2
Brian Hart jr. Unicycle 2 / 2
Susannah Hart Category C 13 / 18
Brian Hart jr. Category C 16 / 18
Brian Hart sr Category C 17 / 18

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 17 2012)

Susannah Hart Women A 9 / 13
Sharon Hart Women A 12 / 13
Brian Hart jr. Junior Men 10-13 2 / 7
Nathanael Hart Junior Men 10-13 6 / 7
Susannah Hart Junior Wm 14-18 1 / 4
Sharon Hart Junior Wm 14-18 2 / 4
Brian Hart sr Men C 42 / 43
Brian Hart jr. Singlespeed 23 / 28
Janessa Wilson Junior Women 10-13 2 / 4
Quasar Bennett Beginner Men 21 / 54

GPTB: Ninkrossi (Oct 13 2012)

Susannah Hart Women B 1 / 13
Hannah Hart Women B 11 / 13
Sharon Hart Women A 14 / 16
Charles Donaldson ii Master 35+ C 37 / 38
Logan Trammell Category B 3 / 13
Susannah Hart Junior Women 1 / 5
Sharon Hart Junior Women 2 / 5
Janessa Wilson Junior Women 5 / 5
Nathanael Hart Junior Men 7 / 10
Quasar Bennett Beginner Men 10 / 26

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 10 2012)

Susannah Hart Women B 13 / 22
Hannah Hart Women B 15 / 22
Sharon Hart Women A 11 / 18
Nathanael Hart Junior Men 10-13 4 / 9
Susannah Hart Junior Wm 14-18 1 / 4
Sharon Hart Junior Wm 14-18 2 / 4
Brian Hart sr Men C 35 / 42
Hart Sharon Stampede UNI 1 / 2
Nathanael Hart Stampede UNI 2 / 2
Janessa Wilson Junior Women 10-13 2 / 4
Quasar Bennett Beginner Men 17 / 61
Charles Donaldson ii Beginner Men 52 / 61

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 7 2012)

Sharon Hart Women B 4 / 33
Hannah Hart Women B 22 / 33
Nathanael Hart Junior Men 31 / 55
Quasar Bennett Beginner 17 / 89
Susannah Hart Junior Women 1 / 18
Susannah Hart Unicycle 2 / 8
Sharon Hart Unicycle 7 / 8

GPTB: Heiser Farm CX (Oct 6 2012)

Sharon Hart Women B 1 / 12
Susannah Hart Women B 3 / 12
Hannah Hart Women B 9 / 12
Chad Butler Master 35+ B 22 / 34
Candida Hart Beginner Women 3 / 9
Charles Donaldson ii Masters 35+ C 32 / 33
Brian Hart sr Master 50+ 15 / 17
Logan Trammell Category B 1 / 15
Susannah Hart Junior Women 2 / 24
Sharon Hart Junior Women 3 / 24
Janessa Wilson Junior Women 17 / 24
Nathanael Hart Junior Men 46 / 55
Brian Hart sr Category C 26 / 30
Quasar Bennett Beginner Men 6 / 21
Charles Donaldson ii Beginner Men 21 / 21

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 3 2012)

Sharon Hart Women B 4 / 25
Susannah Hart Women B 8 / 25
Hannah Hart Women B 20 / 25
Chad Butler Masters Men B 35+ 23 / 36
Candida Hart Beginner Women 10 / 26
Brian Hart jr. Junior Men 10-13 2 / 7
Nathanael Hart Junior Men 10-13 6 / 7
Susannah Hart Junior Wm 14-18 1 / 4
Sharon Hart Junior Wm 14-18 2 / 4
Logan Trammell Men B 10 / 14
Brian Hart sr Men C 46 / 50
Janessa Wilson Junior Wm 10-13 2 / 2
Quasar Bennett Beginner Men 17 / 46

Battle at Barlow (Sep 30 2012)

Susannah Hart Women B 13 / 20
Hannah Hart Women B 18 / 20
Candida Hart Beginner Women 9 / 15
Chad Butler Masters 35+ B 49 / 69
Brian Hart jr. Junior Men 19 / 64
Brandon Ortiz Junior Men 27 / 64
Nathanael Hart Junior Men 56 / 64
Brian Hart jr. Singlespeed 46 / 55
Susannah Hart Junior Women 2 / 26
Sharon Hart Junior Women 3 / 26
Janessa Wilson Junior Women 19 / 26
Susannah Hart Unicycle 1 / 3
Brian Hart jr. Unicycle 2 / 3
Brian Hart sr Category C 42 / 51

Fazio Farms CX p/b Ironclad (Sep 29 2012)

Sharon Hart Women B 1 / 12
Hannah Hart Women B 10 / 12
Chad Butler Master 35+ B 15 / 27
Brian Hart jr. Unicycle 1 / 2
Hart Susannah Unicycle 2 / 2
Candida Hart Beginner Women 1 / 13
Logan Trammell Category B 5 / 18
Susannah Hart Junior Women 1 / 3
Janessa Wilson Junior Women 2 / 3
Brian Hart jr. Junior Men 4 / 8
Nathanael Hart Junior Men 6 / 8
Quasar Bennett Beginner Men 9 / 29

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 26 2012)

Sharon Hart Women B 4 / 33
Susannah Hart Women B 15 / 33
Hannah Hart Women B 26 / 33
Charles/quasar Donaldson ii/bennett Stampede Tandem 1 / 1
Chad Butler Masters Men B 35+ 33 / 41
Brian Hart jr. Junior Men 10-13 2 / 10
Nathanael Hart Junior Men 10-13 8 / 10
Logan Trammell Men B 13 / 23
Brian Hart sr Men C 32 / 54
Janessa Wilson Junior Wm 10-13 4 / 4
Brian Hart jr. Singlespeed 33 / 39
Nathanael Hart Stampede UNI 2 / 2
Quasar Bennett Beginner Men 27 / 70
Charles Donaldson ii Beginner Men 64 / 70

GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar (Sep 22 2012)

Janessa Wilson Junior Women 3 / 3
Charles Donaldson ii Beginner Men 26 / 28

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 19 2012)

Sharon Hart Women B 4 / 25
Susannah Hart Women B 9 / 25
Hannah Hart Women B 19 / 25
Brian Hart jr. Junior Men 10-13 2 / 7
Brian Hart sr Men C 37 / 52
Janessa Wilson Junior Wm 10-13 3 / 6
Quasar Bennett Beginner Men 20 / 45
Charles Donaldson ii Beginner Men 36 / 45
Chad Butler Masters Men B 38 / 38

Double Cross Day Two (Sep 16 2012)

Sharon Hart Women B 2 / 7
Hannah Hart Women B 5 / 7
Sharon Hart Junior 17-18 2 / 2
Chad Butler Master 35+ B 23 / 38
Brian Hart jr. Junior Men 13-14 6 / 18
Logan Trammell Category B 21 / 23
Brian Hart sr Master 50+ 20 / 26
Susannah Hart Junior Women 15-16 1 / 2
Brian Hart sr Category C 13 / 23

GPTB: Double Cross #1 (Sep 15 2012)

Sharon Hart Women B 1 / 12
Susannah Hart Women B 2 / 12
Hannah Hart Women B 11 / 12
Chad Butler Master 35+ B 28 / 36
Brian Hart sr Master 50+ 24 / 30
Logan Trammell Category B 10 / 31
Brian Hart jr. Junior Men 8 / 24
Brian Hart sr Category C 13 / 29
Brian Hart jr. Category C 25 / 29
Quasar Bennett Beginner Men 16 / 23
Charles Donaldson ii Beginner Men 22 / 23

GPTB: Het Meer CX Race (Sep 9 2012)

Chad Butler Masters 35+ B 38 / 66
Logan Trammell Category C 1 / 40
Quasar Bennett Beginner Men 22 / 40

GPTB #1: David Douglas CX #1 (Sep 1 2012)

Susannah Hart Women B 2 / 9
Hannah Hart Women B 6 / 9
Sharon Hart Women A 14 / 14
Chad Butler Master 35+ B 35 / 64
Brian Hart sr Master 50+ 27 / 31
Brian Hart jr. Singlespeed 32 / 36
Sharon Hart Junior Women 2 / 13
Susannah Hart Junior Women 3 / 13
Brian Hart jr. Junior Men 5 / 21
Brandon Ortiz Junior Men 8 / 21
Brian Hart jr. Category C 28 / 44
Brian Hart sr Category C 31 / 44
Logan Trammell Beginner Men 1 / 36
Charles Donaldson ii Beginner Men 33 / 36