Log In

Team Overview: Team S&M

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

**OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 10 2019)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 5 / 26
Kenneth Pace Singlespeed Men 62 / 67
Ron Strasser Masters 70+ Men 1 / 5
Mark Schwyhart Masters 60+ Men 1 / 28
Gil Ormerod Masters 60+ Men 26 / 28
Michael R wilson Masters 50+ Men 14 / 63
James Tervo Masters 50+ Men 15 / 63
Ile Powell Masters 50+ Men 56 / 63
Bjorn Swanson Junior Men 9-12 Age Graded 16 / 31
Orion Souders Junior Men 9-12 Age Graded 17 / 31
Bjorn Swanson Category 3/4/5 Junior Men 64 / 84
Orion Souders Category 3/4/5 Junior Men 66 / 84
Traci Smolen Category 3 Masters 35+ Women 9 / 11
Paul Souders Category 3 Masters 35+ Men 48 / 52
Robert Cummings Category 1/2 Men 7 / 24
Erik Tonkin Category 1/2 Men 10 / 24
Mielle Blomberg Category 1/2 Masters 35+ Women 6 / 23
Chad Swanson Category 1/2 Masters 35+ Men 9 / 34
Jonathan Myers Category 1/2 Masters 35+ Men 15 / 34

Cyclocross Crusade: Rainier High School (Nov 3 2019)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 2 / 16
Melissa Sher Singlespeed Women 12 / 16
Paul Lacava Singlespeed Men 6 / 48
Ron Strasser Masters 70+ Men 1 / 4
Renee Pype Masters 60+ Women 6 / 9
Mark Schwyhart Masters 60+ Men 4 / 23
Michael R wilson Masters 50+ Men 15 / 54
James Tervo Masters 50+ Men 20 / 54
Orion Souders Junior Men 9-12 6 / 21
Bjorn Swanson Junior Men 9-12 11 / 21
Orion Souders Category 3/4/5 Junior Men 23 / 45
Bjorn Swanson Category 3/4/5 Junior Men 31 / 45
Traci Smolen Category 3 Masters 35+ Women 7 / 8
Paul Souders Category 3 Masters 35+ Men 21 / 46
Brenna Wrye-simpson Category 1/2 Women 4 / 8
Sean Babcock Category 1/2 Men 3 / 21
Robert Cummings Category 1/2 Men 6 / 21
Chad Swanson Category 1/2 Masters 35+ Men 4 / 38
Jonathan Myers Category 1/2 Masters 35+ Men 13 / 38

Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 (Oct 27 2019)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 3 / 20
Ron Strasser Masters 70+ Men 1 / 4
Mark Schwyhart Masters 60+ Men 3 / 15
Traci Smolen Masters 50+ Women 13 / 13
Michael R wilson Masters 50+ Men 9 / 47
Bjorn Swanson Junior Men 9-12 11 / 34
Orion Souders Junior Men 9-12 17 / 34
Bjorn Swanson Category 3/4/5 Junior Men 32 / 56
Orion Souders Category 3/4/5 Junior Men 38 / 56
Traci Smolen Category 3 Masters 35+ Women 6 / 9
Paul Souders Category 3 Masters 35+ Men 41 / 54
Chad Swanson Category 1/2 Masters 35+ Men 8 / 24
Jonathan Myers Category 1/2 Masters 35+ Men 14 / 24

Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 (Oct 26 2019)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 3 / 17
Melissa Sher Singlespeed Women 13 / 17
Paul Lacava Singlespeed Men 4 / 77
Ron Strasser Masters 70+ Men 1 / 5
Mark Schwyhart Masters 60+ Men 6 / 24
Michael R wilson Masters 50+ Men 9 / 51
Bjorn Swanson Junior Men 9-12 17 / 35
Orion Souders Junior Men 9-12 23 / 35
Bjorn Swanson Category 3/4/5 Junior Men 42 / 60
Orion Souders Category 3/4/5 Junior Men 48 / 60
Traci Smolen Category 3 Masters 35+ Women 8 / 9
Paul Souders Category 3 Masters 35+ Men 58 / 67
Sean Babcock Category 1/2 Men 3 / 28
Chad Swanson Category 1/2 Masters 35+ Men 9 / 36
Jonathan Myers Category 1/2 Masters 35+ Men 19 / 36

Cyclocross Crusade: Heron Lakes (Oct 20 2019)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 4 / 19
Paul Lacava Singlespeed Men 37 / 88
Ron Strasser Masters 70+ Men 1 / 5
Mark Schwyhart Masters 60+ Men 4 / 24
Dieter Hoffmann Masters 60+ Men 11 / 24
Michael R wilson Masters 50+ Men 9 / 77
Kenneth Pace Masters 50+ Men 46 / 77
Bjorn Swanson Junior Men 9-12 10 / 21
Dave Sanderling Category 4 Masters 35+ 41 / 72
Bjorn Swanson Category 3/4/5 Junior Men 27 / 41
Traci Smolen Category 3 Masters 35+ Women 10 / 10
Chris Brannen Category 3 Masters 35+ Men 48 / 65
Chad Swanson Category 1/2 Masters 35+ Men 4 / 35
Jonathan Myers Category 1/2 Masters 35+ Men 26 / 35

CrossWord CX Challenge (Oct 19 2019)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 2 / 4
Ron Strasser Masters 70+ Men 1 / 3
Gil Ormerod Masters 60+ Men 9 / 9
Orion Souders Junior Men 9-12 11 / 12
Orion Souders Category 3/4/5 Junior Men 21 / 23
Paul Souders Category 3 Masters 35+ Men 10 / 13
Jonathan Myers Category 1/2 Men 4 / 4

Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 13 2019)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 5 / 25
Melissa Sher Singlespeed Women 11 / 25
Ron Strasser Masters 70+ Men 1 / 7
Mark Schwyhart Masters 60+ Men 3 / 21
Gil Ormerod Masters 60+ Men 20 / 21
Michael R wilson Masters 50+ Men 9 / 72
James Tervo Masters 50+ Men 20 / 72
Kenneth Pace Masters 50+ Men 38 / 72
Bjorn Swanson Junior Men 9-12 11 / 28
Orion Souders Junior Men 9-12 15 / 28
Dave Sanderling Category 4 Masters 35+ 37 / 64
Bjorn Swanson Category 3/4/5 Junior Men 41 / 65
Orion Souders Category 3/4/5 Junior Men 45 / 65
Traci Smolen Category 3 Masters 35+ Women 12 / 13
Paul Souders Category 3 Masters 35+ Men 56 / 65
Chad Swanson Category 1/2 Masters 35+ Men 8 / 40
Jonathan Myers Category 1/2 Masters 35+ Men 33 / 40

Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 (Oct 6 2019)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 3 / 22
Traci Smolen Singlespeed Women 18 / 22
Melissa Sher Singlespeed Women 21 / 22
Ron Strasser Masters 70+ Men 1 / 5
Mark Schwyhart Masters 60+ Men 3 / 28
Michael Wilson Masters 50+ Men 20 / 80
James Tervo Masters 50+ Men 78 / 80
Bjorn Swanson Junior Men 9-12 10 / 30
Alberta Clough Category 5 Women 2 / 30
Alysa Velez Category 5 Women 29 / 30
Dave Sanderling Category 4 Masters Men 35+ 26 / 65
Bjorn Swanson Category 3/4/5 Junior Men 38 / 64
Traci Smolen Category 3 Masters 35+ Women 10 / 11
Chris Brannen Category 3 Masters 35+ Men 46 / 75
Brenna Wrye-simpson Category 1/2 Women 9 / 20
Sean Babcock Category 1/2 Men 3 / 49
Robert Cummings Category 1/2 Men 23 / 49
Patrick Means Category 1/2 Men 38 / 49
Chad Swanson Category 1/2 Masters 35+ Men 11 / 55
Jonathan Myers Category 1/2 Masters 35+ Men 28 / 55

Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 (Oct 5 2019)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 3 / 24
Melissa Sher Singlespeed Women 11 / 24
Ron Strasser Masters 70+ Men 1 / 7
Mark Schwyhart Masters 60+ Men 3 / 35
Gil Ormerod Masters 60+ Men 33 / 35
Michael Wilson Masters 50+ Men 12 / 88
James Tervo Masters 50+ Men 23 / 88
Orion Souders Junior Men 9-12 10 / 29
Bjorn Swanson Junior Men 9-12 13 / 29
Orion Souders Category 3/4/5 Junior Men 41 / 61
Bjorn Swanson Category 3/4/5 Junior Men 44 / 61
Traci Smolen Category 3 Masters 35+ Women 15 / 16
Sean Babcock Category 1/2 Men 2 / 46
Robert Cummings Category 1/2 Men 20 / 46
Erik Tonkin Category 1/2 Men 21 / 46
Patrick Means Category 1/2 Men 32 / 46
Chad Swanson Category 1/2 Masters 35+ Men 6 / 49

Blind Date at the Dairy (Oct 2 2019)

Traci Smolen Women 3 11 / 14
Mark Schwyhart Masters Men 60+ 3 / 17
Ron Strasser Masters Men 60+ 8 / 17
Brian Duhon Category 5 Men 44 / 46
Mielle Blomberg Women 1/2 9 / 14

Portland Trophy Cup (Oct 1 2019)

Melissa Sher Singlespeed Women 5 / 11
Ron Strasser Open 60+ 3 / 5
Gil Ormerod Open 60+ 5 / 5
Robert Cummings Open 1/2 5 / 14

Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX (Sep 28 2019)

Robert Cummings Men 1/2 1 / 11
Jonathan Myers Men 1/2 6 / 11
Traci Smolen Masters Women 50+ 8 / 9
Mielle Blomberg Masters Women 35+ 1/2 1 / 14
Mark Schwyhart Masters 60+ 3 / 24
Ron Strasser Masters 60+ 12 / 24
Gil Ormerod Masters 60+ 20 / 24
Paul Souders Masters 35+ 3 30 / 37
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 7 / 23
Orion Souders Junior Men 9-12 9 / 18
Bjorn Swanson Junior Men 9-12 14 / 18
Orion Souders Junior Men 3/4/5 32 / 42
Bjorn Swanson Junior Men 3/4/5 38 / 42

Blind Date at the Dairy (Sep 25 2019)

Mielle Blomberg Women 1/2 4 / 14
Mark Schwyhart Masters Men 60+ 4 / 12
Ron Strasser Masters Men 60+ 9 / 12
James Tervo Masters Men 1/2 40+ 8 / 10
James Tervo Masters Men 1/2 40+ 9 / 10
Orion Souders Junior Men 9-13 12 / 21
Brian Duhon Category 5 Men 51 / 54

Portland Trophy Cup (Sep 24 2019)

Melissa Sher Singlespeed Women 6 / 11
Ron Strasser Open 60+ 2 / 5
Robert Cummings Open 1/2 2 / 11

Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi (Sep 21 2019)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 4 / 9
Brian Duhon Men 5 28 / 28
Sean Babcock Men 1/2 2 / 11
Traci Smolen Masters Women 50+ 8 / 8
Mielle Blomberg Masters Women 35+ 1/2 2 / 11
Mark Schwyhart Masters 60+ 6 / 20
Ron Strasser Masters 60+ 12 / 20
Paul Souders Masters 35+ 3 34 / 43
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 4 / 21
Orion Souders Junior Men 9-12 7 / 17
Bjorn Swanson Junior Men 9-12 11 / 17
Orion Souders Junior Men 3/4/5 23 / 35
Bjorn Swanson Junior Men 3/4/5 28 / 35

Blind Date at the Dairy (Sep 18 2019)

Mielle Blomberg Women 1/2 6 / 10
Ron Strasser Masters Men 60+ 5 / 16
Mark Schwyhart Masters Men 60+ 10 / 16
James Tervo Masters Men 1/2 40+ 10 / 10
Brian Duhon Category 5 Men 45 / 49

Portland Trophy Cup #3 (Sep 17 2019)

Melissa Sher Singlespeed Women 4 / 7
Ron Strasser Open 60+ 3 / 6

Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross (Sep 14 2019)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 2 / 14
Brian Duhon Men 5 29 / 30
Sean Babcock Men 1/2 5 / 17
Erik Tonkin Men 1/2 6 / 17
Patrick Means Men 1/2 10 / 17
Traci Smolen Masters Women 50+ 7 / 8
Mielle Blomberg Masters Women 35+ 1/2 2 / 14
Mark Schwyhart Masters 60+ 5 / 22
Ron Strasser Masters 60+ 12 / 22
Gil Ormerod Masters 60+ 22 / 22
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 2 / 20
Gus Tonkin Junior Men 3/4/5 20 / 46
Bjorn Swanson Junior Men 3/4/5 38 / 46

Blind Date at the Dairy (Sep 11 2019)

Mielle Blomberg Women 1/2 2 / 18
Gil Ormerod Stampede 25 / 27
Mark Schwyhart Masters Men 60+ 3 / 13
Ron Strasser Masters Men 60+ 7 / 13
Gil Ormerod Masters Men 60+ 11 / 13
Paul Souders Masters Men 3/4 40+ 25 / 54
James Tervo Masters Men 1/2 40+ 9 / 13
James Tervo Masters Men 1/2 40+ 10 / 13
Orion Souders Junior Men 9-13 14 / 26
Brian Duhon Category 5 Men 46 / 48

Portland Trophy Cup (Sep 10 2019)

Melissa Sher Singlespeed Women 5 / 9
Paul Lacava Open Singlespeed 5 / 39
Ron Strasser Open 60+ 1 / 3
Gil Ormerod Open 60+ 3 / 3

Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX (Sep 7 2019)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 6 / 12
Patrick Means Men 1/2 11 / 17
Mielle Blomberg Masters Women 35+ 1/2 3 / 11
Mark Schwyhart Masters 60+ 1 / 19
Ron Strasser Masters 60+ 12 / 19
Gil Ormerod Masters 60+ 16 / 19
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 7 / 18
Bjorn Swanson Junior Men 9 2 / 4
Bjorn Swanson Junior Men 3/4/5 36 / 41

Blind Date at the Dairy (Sep 4 2019)

Mielle Blomberg Women 1/2 6 / 11
Mark Schwyhart Masters Men 60+ 6 / 17
Ron Strasser Masters Men 60+ 9 / 17
Gil Ormerod Masters Men 60+ 14 / 17
Paul Souders Masters Men 3/4 40+ 25 / 60
James Tervo Masters Men 1/2 40+ 6 / 9
Orion Souders Junior Men 9-13 13 / 24
Brian Duhon Category 5 Men 39 / 42

Portland Trophy Cup (Sep 3 2019)

Melissa Sher Singlespeed Women 7 / 12
Traci Smolen Singlespeed Women 10 / 12
Ron Strasser Open 60+ 1 / 2
Gil Ormerod Open 60+ 2 / 2
Robert Cummings Open 1/2 2 / 19

Grand Prix Luciano Bailey: DDCX (Aug 31 2019)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 7 / 15
Mielle Blomberg Singlespeed Men 34 / 41
Robert Cummings Men 1/2 1 / 18
Traci Smolen Masters Women 50+ 5 / 6
Mark Schwyhart Masters Men 60+ 4 / 22
Ron Strasser Masters Men 60+ 15 / 22
Gil Ormerod Masters Men 60+ 20 / 22
Chad Swanson Masters Men 35+ 1/2 3 / 23
Bjorn Swanson Junior Men 9 2 / 4
Bjorn Swanson Junior Men 3/4/5 30 / 37

West Coast CX Points Prestige: Race 5 (Aug 18 2019)

Sophie Russenberger Women 1-3 5 / 20

West Coast CX Points Prestige: Race 4 (Aug 18 2019)

Sophie Russenberger Women 1-3 7 / 22

West Coast CX Points Prestige: Race 3 (Aug 17 2019)

Sophie Russenberger Women 1-3 5 / 22

West Coast CX Points Prestige: Race 2 (Aug 17 2019)

Sophie Russenberger Women 1-3 6 / 24

West Coast CX Points Prestige: Race 1 (Aug 16 2019)

Sophie Russenberger Women 1-3 5 / 21

Kruger’s CX p/b Cyclocross Crusade (Dec 2 2018)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 1 / 11
Mielle Blomberg Singlespeed 33 / 40
Sean Burles Men 4 3 / 12
Jonathan Myers Men 1/2 7 / 7
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 5
Dave Sanderling Masters 35+ 4 21 / 47

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 18 2018)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 7 / 23
Melissa Sher Singlespeed Women 12 / 23
Traci Smolen Singlespeed Women 19 / 23
James Ceccorulli Men 1/2 5 / 29
Erik Tonkin Men 1/2 9 / 29
Sean Babcock Men 1/2 10 / 29
Jonathan Myers Men 1/2 22 / 29
Mark Schwyhart Masters 60+ 5 / 14
Ron Strasser Masters 60+ 7 / 14
Kenneth Pace Masters 35+ Category 3 64 / 78
Dave Sanderling Masters 35+ 4 58 / 95
Jonathan Modie Masters 35+ 4 65 / 95
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 5 / 19

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) (Nov 11 2018)

Clara Honsinger Women 1/2 1 / 15
Alice Pennington Women 1/2 9 / 15
Mielle Blomberg Singlespeed Women 7 / 14
Melissa Sher Singlespeed Women 11 / 14
Mielle Blomberg Singlespeed 44 / 60
James Ceccorulli Men 1/2 8 / 27
Jonathan Myers Men 1/2 22 / 27
Erik Tonkin Men 1/2 25 / 27
Renee Pype Masters Women 60+ 2 / 3
Traci Smolen Masters Women 50+ 12 / 13
John Wilson Masters 60+ 1 / 15
Mark Schwyhart Masters 60+ 3 / 15
Ron Strasser Masters 60+ 12 / 15
Kenneth Pace Masters 35+ Category 3 41 / 65
Dave Sanderling Masters 35+ 4 39 / 68
Jonathan Modie Masters 35+ 4 54 / 68
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 5 / 24

Corn Cross 2 (Nov 10 2018)

Alice Pennington Women 1/2 1 / 2
Mielle Blomberg Singlespeed Women 1 / 7
James Tervo Singlespeed 8 / 13
Sean Babcock Men 1/2 1 / 7
Erik Tonkin Men 1/2 2 / 7
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 8

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 (Nov 4 2018)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 5 / 20
Melissa Sher Singlespeed Women 6 / 20
James Ceccorulli Men 1/2 17 / 33
Jonathan Myers Men 1/2 30 / 33
Renee Pype Masters Women 60+ 6 / 6
John Wilson Masters 60+ 1 / 20
Mark Schwyhart Masters 60+ 6 / 20
Ron Strasser Masters 60+ 8 / 20
Jonathan Modie Masters 35+ 4 47 / 66
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 8 / 22

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 (Nov 3 2018)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 7 / 23
Melissa Sher Singlespeed Women 16 / 23
James Ceccorulli Men 1/2 9 / 39
John Wilson Masters 60+ 2 / 22
Mark Schwyhart Masters 60+ 5 / 22
Ron Strasser Masters 60+ 14 / 22
Jonathan Modie Masters 35+ 4 53 / 75
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 8 / 38

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 28 2018)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 5 / 22
Melissa Sher Singlespeed Women 12 / 22
Jonathan Myers Men 1/2 31 / 32
John Wilson Masters 60+ 1 / 19
Mark Schwyhart Masters 60+ 4 / 19
Ron Strasser Masters 60+ 5 / 19
Kenneth Pace Masters 35+ Category 3 47 / 61
Jonathan Modie Masters 35+ 4 77 / 85
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 4 / 29

Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 27 2018)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 2 / 8
Traci Smolen Singlespeed Women 8 / 8
Traci Smolen Masters Women 50+ 5 / 7
Ron Strasser Masters 60+ 7 / 14
Dave Sanderling Masters 35+ 4 10 / 24

CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair (Oct 20 2018)

Traci Smolen Singlespeed Women 15 / 16
Erik Tonkin Men 1/2 2 / 8
Ron Strasser Masters 60+ 4 / 7
Gus Tonkin Junior Men 3/4/5 30 / 48
Gus Tonkin Junior Men 10-12 9 / 23

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 14 2018)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 5 / 27
Melissa Sher Singlespeed Women 14 / 27
Traci Smolen Singlespeed Women 21 / 27
Kenneth Pace Singlespeed 66 / 111
Mielle Blomberg Singlespeed 91 / 111
James Ceccorulli Men 1/2 8 / 38
Jonathan Myers Men 1/2 23 / 38
Traci Smolen Masters Women 50+ 14 / 16
John Wilson Masters 60+ 1 / 23
Mark Schwyhart Masters 60+ 3 / 23
Ron Strasser Masters 60+ 17 / 23
Kenneth Pace Masters 35+ Category 3 35 / 83
Dave Sanderling Masters 35+ 4 59 / 117
Jonathan Modie Masters 35+ 4 86 / 117
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 13 / 49

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 (Oct 7 2018)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 6 / 16
Mielle Blomberg Singlespeed 58 / 73
Sean Babcock Men 1/2 1 / 30
James Ceccorulli Men 1/2 6 / 30
John Wilson Masters 60+ 1 / 21
Mark Schwyhart Masters 60+ 5 / 21
Ron Strasser Masters 60+ 12 / 21
Kenneth Pace Masters 35+ Category 3 46 / 76
Jonathan Modie Masters 35+ 4 75 / 103
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 12 / 41

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 (Oct 6 2018)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 5 / 26
Sean Babcock Men 1/2 2 / 35
James Ceccorulli Men 1/2 8 / 35
Erik Tonkin Men 1/2 9 / 35
John Wilson Masters 60+ 1 / 22
Mark Schwyhart Masters 60+ 4 / 22
Ron Strasser Masters 60+ 11 / 22
Jonathan Modie Masters 35+ 4 75 / 93
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 5 / 48

Blind Date at the Dairy (Oct 3 2018)

Mielle Blomberg Women 1/2 9 / 12
Ron Stasser Stampede 11 / 20
Mark Schwyhart Masters Men 60+ 2 / 9
Ron Strasser Masters Men 60+ 4 / 9
Steven Lacey Masters Men 60+ 7 / 9
Dave Sanderling Masters Men 3/4 40+ 33 / 62
James Ceccorulli Category 1/2 Men 3 / 11

Portland Trophy Cup (Oct 2 2018)

Melissa Sher Singlespeed Women 5 / 9
Ron Strasser Open 60+ 4 / 5

Jingle Cross Day 3 (Sep 30 2018)

Sophie Russenberger Women Pro 31 / 56

Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm (Sep 29 2018)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 5 / 14
Melissa Sher Singlespeed Women 9 / 14
Mielle Blomberg Singlespeed 35 / 45
Sean Babcock Men 1/2 1 / 18
John Wilson Masters 60+ 1 / 17
Mark Schwyhart Masters 60+ 2 / 17
Ron Strasser Masters 60+ 10 / 17
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 5 / 24
Nyall Trout Junior Men 3/4/5 12 / 53

Blind Date at the Dairy (Sep 26 2018)

Mielle Blomberg Women 1/2 4 / 9
Mark Schwyhart Masters Men 60+ 1 / 8
Ron Strasser Masters Men 60+ 6 / 8
Steven Lacey Masters Men 60+ 7 / 8
James Ceccorulli Category 1/2 Men 4 / 9

Portland Trophy Cup (Sep 25 2018)

Melissa Sher Singlespeed Women 6 / 13
Traci Smolen Singlespeed Women 12 / 13
Ron Strasser Open 60+ 4 / 4

Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi (Sep 22 2018)

Samantha Trost Women 5 11 / 12
Mielle Blomberg Singlespeed Women 2 / 6
Mielle Blomberg Singlespeed 25 / 34
Erik Tonkin Men 1/2 6 / 21
Mark Schwyhart Masters 60+ 2 / 17
Ron Strasser Masters 60+ 13 / 17
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 3 / 18

Blind Date at the Dairy (Sep 19 2018)

Mielle Blomberg Women 1/2 7 / 15
Dave Sanderling Stampede 9 / 19
James Tervo Singlespeed 7 / 23
Mark Schwyhart Masters Men 60+ 2 / 9
Ron Strasser Masters Men 60+ 6 / 9
Steven Lacey Masters Men 60+ 8 / 9
Dave Sanderling Masters Men 3/4 40+ 42 / 69
James Ceccorulli Category 1/2 Men 2 / 12

Twilight Cyclocross Race 3 (Sep 18 2018)

Patrick Means Men 1/2 4 / 8

Portland Trophy Cup (Sep 18 2018)

Melissa Sher Singlespeed Women 4 / 9
Traci Smolen Singlespeed Women 6 / 9
Ron Strasser Open 60+ 2 / 4

Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross (Sep 15 2018)

Clara Honsinger Women 1/2 1 / 13
Mielle Blomberg Singlespeed Women 5 / 12
Melissa Sher Singlespeed Women 9 / 12
Mielle Blomberg Singlespeed 36 / 49
Traci Smolen Masters Women 35+ 3 10 / 13
John Wilson Masters 60+ 1 / 14
Mark Schwyhart Masters 60+ 5 / 14
Ron Strasser Masters 60+ 11 / 14
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 3 / 24

Blind Date at the Dairy (Sep 12 2018)

Mielle Blomberg Women 1/2 11 / 13
Melissa Sher Women 1/2 12 / 13
Dave Sanderling Stampede 11 / 19
James Tervo Singlespeed 9 / 23
Steven Lacey Masters Men 60+ 3 / 10
Mark Schwyhart Masters Men 60+ 5 / 10
Ron Strasser Masters Men 60+ 6 / 10
Dave Sanderling Masters Men 3/4 40+ 42 / 62
James Ceccorulli Category 1/2 Men 4 / 11

Portland Trophy Cup (Sep 11 2018)

Traci Smolen Singlespeed Women 7 / 9
Ron Strasser Open 60+ 3 / 4

Corn Cross (Sep 9 2018)

Samantha Trost Women 5 10 / 11
Clara Honsinger Women 1/2 3 / 4
Melissa Sher Singlespeed Women 1 / 9
Mielle Blomberg Singlespeed Women 2 / 9
Mielle Blomberg Singlespeed 18 / 22
James Ceccorulli Men 1/2 6 / 15
Jonathan Myers Men 1/2 10 / 15
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 7
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 3 / 18
James Tervo Masters 35+ 1/2 12 / 18
Gus Tonkin Junior Men 3/4/5 19 / 37
Gus Tonkin Junior Men 10-12 4 / 14

Grand Prix Carl Decker: Het Meer (Sep 8 2018)

Samantha Trost Women 5 15 / 17
Mielle Blomberg Singlespeed Women 3 / 8
Mark Schwyhart Masters 60+ 2 / 13
Ron Strasser Masters 60+ 10 / 13
Gil Ormerod Masters 60+ 12 / 13
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 4 / 21

Blind Date at the Dairy (Sep 5 2018)

Mielle Blomberg Women 1/2 10 / 16
Dave Sanderling Stampede 12 / 23
Melissa Sher Singlespeed 12 / 15
Mark Schwyhart Masters Men 60+ 2 / 9
Ron Strasser Masters Men 60+ 6 / 9
Steven Lacey Masters Men 60+ 8 / 9
Dave Sanderling Masters Men 3/4 40+ 40 / 57
Andy Casebeer Masters Men 3/4 40+ 54 / 57

Portland Trophy Cup (Sep 4 2018)

Clara Honsinger Women 1/2 1 / 19
Traci Smolen Singlespeed Women 3 / 5
Ron Strasser Open 60+ 4 / 4

Grand Prix Carl Decker: David Douglas (Sep 1 2018)

Clara Honsinger Women 1/2 1 / 11
Mielle Blomberg Singlespeed Women 5 / 11
Traci Smolen Masters Women 50+ 6 / 9
Mark Schwyhart Masters 60+ 8 / 19
Ron Strasser Masters 60+ 10 / 19
Gil Ormerod Masters 60+ 15 / 19
Phillip M trost Masters 35+ 4 24 / 53
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 17 / 20
Bjorn Swanson Junior Men 3/4/5 31 / 35

US Cross Nationals Day 6 (Jan 14 2018)

Sean Babcock Men Elite P/1/2 22 / 37

SoCalCross #10 - MovalCX Sunday (Nov 20 2017)

Erik Tonkin UCI Elite Men 20 / 36

OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 19 2017)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 5 / 12
Melissa Sher Singlespeed Women 9 / 12
James Tervo Singlespeed 16 / 63
Mielle Blomberg Singlespeed 46 / 63
Jonathan Myers Men 1/2 12 / 17
Traci Smolen Masters Women 35+ 3 6 / 10
Mark Schwyhart Masters 60+ 3 / 13
Ron Strasser Masters 60+ 6 / 13
Dave Sanderling Masters 35+ 4 24 / 62

S.O. Outlaw Cyclocross (Nov 18 2017)

Traci Smolen Singlespeed Women 2 / 3

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 12 2017)

Clara Honsinger Women 1/2 1 / 18
Alice Pennington Women 1/2 9 / 18
Mielle Blomberg Singlespeed 80 / 103
Sean Babcock Men 1/2 6 / 29
Erik Tonkin Men 1/2 12 / 29
James Ceccorulli Men 1/2 17 / 29
Jonathan Myers Men 1/2 24 / 29
Traci Smolen Masters Women 35+ 3 6 / 16
Mark Schwyhart Masters 60+ 3 / 15
Ron Strasser Masters 60+ 5 / 15
Paul Montgomery Masters 60+ 14 / 15
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 13 / 28
Kenneth Pace Masters 35+ Category 3 60 / 77
Mielle Blomberg Singlespeed Women 6 / 23
Melissa Sher Singlespeed Women 10 / 23

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe (Nov 5 2017)

Alice Pennington Women 1/2 8 / 13
Erik Tonkin Men 1/2 9 / 28
James Ceccorulli Men 1/2 17 / 28
Jonathan Myers Men 1/2 23 / 28
Luke Pennington Men 1/2 25 / 28
Dave Sanderling Masters 35+ 4 42 / 64
Mark Schwyhart Masters 60+ 2 / 16
Ron Strasser Masters 60+ 16 / 16
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 3 / 27
Kenneth Pace Masters 35+ Category 3 19 / 67
Traci Smolen Masters Women 35+ 3 6 / 15
Mielle Blomberg Singlespeed Women 9 / 18
Melissa Sher Singlespeed Women 10 / 18

Corvallis Cross Classic (Nov 4 2017)

Paul Lacava Category 1/2 Men 4 / 7
Ron Strasser Masters 60+ 6 / 10
John Wilson Masters 50+ 1 / 13
Mielle Blomberg Singlespeed Women 1 / 4

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day Two (Oct 29 2017)

Matt Wilkin Singlespeed 56 / 83
Sean Babcock Men 1/2 3 / 39
James Ceccorulli Men 1/2 13 / 39
Jonathan Myers Men 1/2 25 / 39
Mark Schwyhart Masters 60+ 3 / 16
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 4 / 35
John Wilson Masters 50+ 8 / 57
Dan Burton Masters 50+ 55 / 57
Renee Pype Masters Women 50+ 11 / 12
Mielle Blomberg Singlespeed Women 10 / 23
Melissa Sher Singlespeed Women 11 / 23

GPCM: Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 28 2017)

Erik Tonkin Men 1/2 6 / 7
Ron Strasser Masters 60+ 4 / 9
Gil Ormerod Masters 60+ 7 / 9
James Tervo Masters 35+ 1/2 11 / 13

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day One (Oct 28 2017)

Matt Wilkin Singlespeed 80 / 90
Sean Babcock Men 1/2 3 / 44
James Ceccorulli Men 1/2 15 / 44
Jonathan Myers Men 1/2 36 / 44
Mark Schwyhart Masters 60+ 2 / 15
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 13 / 41
John Wilson Masters 50+ 9 / 77
Dan Burton Masters 50+ 76 / 77
Melissa Sher Singlespeed Women 14 / 32
Mielle Blomberg Singlespeed Women 15 / 32

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes (Oct 22 2017)

Alice Pennington Women 1/2 4 / 16
Mielle Blomberg Singlespeed 85 / 104
Sean Babcock Men 1/2 3 / 37
Erik Tonkin Men 1/2 6 / 37
James Ceccorulli Men 1/2 12 / 37
Luke Pennington Men 1/2 35 / 37
Jonathan Myers Men 1/2 37 / 37
Mark Schwyhart Masters 60+ 3 / 21
Ron Strasser Masters 60+ 9 / 21
Paul Montgomery Masters 60+ 17 / 21
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 9 / 38
Kenneth Pace Masters 35+ Category 3 77 / 88
Eric Aldinger Masters 35+ Category 3 79 / 88
Robert Christensen Masters 35+ Category 3 87 / 88
Mielle Blomberg Singlespeed Women 12 / 24
Melissa Sher Singlespeed Women 15 / 24

CrossWord CX Challenge (Oct 21 2017)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 1 / 3
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 6

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 15 2017)

Clara Honsinger Women 1/2 1 / 16
James Tervo Singlespeed 23 / 81
Kenneth Pace Singlespeed 50 / 81
Mielle Blomberg Singlespeed 51 / 81
Sean Babcock Men 1/2 1 / 29
James Ceccorulli Men 1/2 8 / 29
Jonathan Myers Men 1/2 18 / 29
Patrick Means Men 1/2 19 / 29
Mark Schwyhart Masters 60+ 2 / 18
Ron Strasser Masters 60+ 7 / 18
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 3 / 26
Kenneth Pace Masters 35+ Category 3 31 / 82
Mielle Blomberg Singlespeed Women 6 / 19
Melissa Sher Singlespeed Women 13 / 19

GPCM: Washougal CX (Oct 14 2017)

Alice Pennington Women 1/2 2 / 6
Jonathan Myers Men 1/2 6 / 10
Luke Pennington Men 1/2 10 / 10
Traci Smolen Masters Women 35+ 3 3 / 6
Mark Schwyhart Masters 60+ 1 / 9
Steven Lacey Masters 60+ 3 / 9
Ron Strasser Masters 60+ 7 / 9
James Tervo Masters 35+ 1/2 6 / 8
Renee Pype Masters Women 50+ 10 / 11
Mielle Blomberg Singlespeed Women 5 / 7

Blind Date at the Dairy (Oct 11 2017)

Mark Schwyhart Masters Men 60+ 3 / 9
Ron Strasser Masters Men 60+ 5 / 9
Eric Aldinger Masters Men 3/4 40+ 34 / 54
Mielle Blomberg Stampede 4 / 12
James Tervo Masters Men 1/2 40+ 9 / 9
Mielle Blomberg Women 1/2 5 / 7
James Ceccorulli Category 1/2 Men 1 / 12

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 8 2017)

Clara Honsinger Women 1/2 1 / 15
Quinn Keogh Singlespeed 5 / 80
Mielle Blomberg Singlespeed 65 / 80
Sean Babcock Men 1/2 2 / 47
James Ceccorulli Men 1/2 7 / 47
Jonathan Myers Men 1/2 31 / 47
Patrick Means Men 1/2 39 / 47
Ron Strasser Masters 60+ 4 / 21
Mark Schwyhart Masters 60+ 7 / 21
Paul Montgomery Masters 60+ 20 / 21
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 14 / 37
James Tervo Masters 35+ 1/2 28 / 37
Kenneth Pace Masters 35+ Category 3 34 / 94
Daniel Rockholm Masters 35+ Category 3 60 / 94
Renee Pype Masters Women 50+ 16 / 17
Mielle Blomberg Singlespeed Women 5 / 25
Melissa Sher Singlespeed Women 16 / 25
Traci Smolen Singlespeed Women 23 / 25

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 7 2017)

Clara Honsinger Women 1/2 1 / 19
Quinn Keogh Singlespeed 10 / 84
Sean Babcock Men 1/2 5 / 52
James Ceccorulli Men 1/2 10 / 52
Patrick Means Men 1/2 23 / 52
Traci Smolen Masters Women 35+ 3 16 / 23
Mark Schwyhart Masters 60+ 3 / 24
Ron Strasser Masters 60+ 8 / 24
Steven Lacey Masters 60+ 9 / 24
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 13 / 43
Mielle Blomberg Singlespeed Women 4 / 26
Melissa Sher Singlespeed Women 14 / 26

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 4 2017)

Ron Strasser Masters Men 60+ 3 / 11
Steven Lacey Masters Men 60+ 8 / 11
Mark Schwyhart Masters Men 60+ 11 / 11
Mielle Blomberg Women 1/2 4 / 5
James Ceccorulli Category 1/2 Men 1 / 18

MBSEF Thrilla Cyclocross Series Race #4 (Oct 3 2017)

Dan Burton 50+ Masters Men 13 / 13

Portland Trophy Cup #4 (Oct 3 2017)

Luke Pennington Singlespeed Men 12 / 52
Traci Smolen Singlespeed Women 8 / 9
Ron Strasser Masters Men 50+ 14 / 14

Cross on the Mountain (Oct 1 2017)

Jonathan Myers Men 1/2 4 / 7
Ron Strasser Masters 60+ 5 / 7
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 1 / 5

GPCM: Heiser Farm CX (Sep 30 2017)

Mielle Blomberg Singlespeed 26 / 35
Traci Smolen Masters Women 35+ 3 8 / 10
Mark Schwyhart Masters 60+ 3 / 16
Ron Strasser Masters 60+ 11 / 16
Gil Ormerod Masters 60+ 14 / 16
Mielle Blomberg Singlespeed Women 4 / 9

MBSEF Thrilla Cyclocross Series #3 (Sep 28 2017)

Dan Burton 50+ Masters Men 13 / 13

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 27 2017)

Mark Schwyhart Masters Men 60+ 2 / 9
Ron Strasser Masters Men 60+ 5 / 9
Eric Aldinger Masters Men 3/4 40+ 53 / 75
Traci Smolen Women 3 14 / 15
James Tervo Masters Men 1/2 40+ 7 / 12
Mielle Blomberg Women 1/2 7 / 9
James Ceccorulli Category 1/2 Men 5 / 16
David Keeney Masters Men 50+ 17 / 19

Portland Trophy Cup #3 (Sep 26 2017)

Luke Pennington Singlespeed Men 10 / 45
Traci Smolen Singlespeed Women 9 / 11

Battle at Barlow (Sep 24 2017)

Clara Honsinger Women 1/2 1 / 12
Ron Strasser Masters 60+ 4 / 8
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 6 / 22
Mielle Blomberg Singlespeed Women 6 / 12

GPCM: NINKROSSI (Sep 23 2017)

Mark Schwyhart Masters 60+ 1 / 12
Steven Lacey Masters 60+ 4 / 12
Ron Strasser Masters 60+ 7 / 12
Gil Ormerod Masters 60+ 11 / 12
James Tervo Masters 35+ 1/2 9 / 14
Mielle Blomberg Singlespeed Women 3 / 6

MBSEF Thrilla Cyclocross Series #2 (Sep 21 2017)

Dan Burton 50+ Masters Men 11 / 11

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 20 2017)

Mark Schwyhart Masters Men 60+ 2 / 7
Ron Strasser Masters Men 60+ 6 / 7
Eric Aldinger Masters Men 3/4 40+ 50 / 65
James Tervo Masters Men 1/2 40+ 7 / 9
Mielle Blomberg Women 1/2 6 / 12

Twilight Cyclocross (Sep 19 2017)

John Wilson Masters Men 50+ 1 / 11

GPCM: Zaaldercross (Sep 16 2017)

Traci Smolen Masters Women 35+ 3 9 / 13
Mark Schwyhart Masters 60+ 2 / 11
Ron Strasser Masters 60+ 7 / 11
James Tervo Masters 35+ 1/2 16 / 25
Mielle Blomberg Singlespeed Women 4 / 10
Melissa Sher Singlespeed Women 7 / 10

Blind Date at the Dairy (Sep 13 2017)

Ian Eglitis Men 2/3 14 / 15
Ron Strasser Masters Men 60+ 4 / 11
Steven Lacey Masters Men 60+ 10 / 11
Mark Schwyhart Masters Men 60+ 11 / 11
David Keeney Men 5 28 / 49
Renee Pype Women Category 4 13 / 15
Traci Smolen Women Category 3 12 / 16
James Tervo Masters Men 1/2 40+ 7 / 13
Mielle Blomberg Women 1/2 9 / 12

Corn Cross 1 (Sep 10 2017)

Clara Honsinger Women 1/2 1 / 9
Beth Ann orton Women 1/2 2 / 9
Brenna Wrye-simpson Women 1/2 4 / 9
Mielle Blomberg Singlespeed 18 / 25
Erik Tonkin Men 1/2 2 / 11
Jonathan Myers Men 1/2 8 / 11
James Ceccorulli Men 1/2 9 / 11
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 3
Traci Smolen Masters Women 50+ 9 / 10
Renee Pype Masters Women 50+ 10 / 10
Mielle Blomberg Singlespeed Women 2 / 6

GPCM: Het Meer CX (Sep 9 2017)

Clara Honsinger Women 1/2 1 / 9
Traci Smolen Masters Women 35+ 3 2 / 13
Mark Schwyhart Masters 60+ 1 / 15
Ron Strasser Masters 60+ 7 / 15
Gil Ormerod Masters 60+ 13 / 15
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 6 / 22
James Tervo Masters 35+ 1/2 15 / 22
Mark Schwyhart Masters 50+ 35 / 52
Chad Swanson Men 2/3 5 / 35
Melissa Sher Singlespeed Women 8 / 13
Mielle Blomberg Singlespeed Women 9 / 13

GPCM: DDCX (Sep 2 2017)

Mielle Blomberg Singlespeed 28 / 34
Traci Smolen Masters Women 35+ 3 3 / 8
Mark Schwyhart Masters 60+ 1 / 10
Ron Strasser Masters 60+ 5 / 10
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 5 / 19
James Tervo Masters 35+ 1/2 7 / 19
Chris Brannen Masters 35+ 1/2 14 / 19
Mark Schwyhart Masters 50+ 46 / 56
Phillip M trost Men 5 10 / 24
Chad Swanson Men 2/3 7 / 40
Mielle Blomberg Singlespeed Women 4 / 14
Melissa Sher Singlespeed Women 7 / 14

US National Championships Day 6 (Jan 8 2017)

Clara Honsinger Women U23 Pro/Cat 1/2/3 6 / 37

Fort Steilacoom CX (Dec 3 2016)

Erik Tonkin Men Cat 1/2 2 / 7
Clara Honsinger Women Cat 1/2 1 / 6

CXLA UCI Sunday (Nov 20 2016)

Clara Honsinger Women P/1/2 8 / 23

OBRA State Champs at Corn Cross (Nov 19 2016)

Mielle Blomberg Singlespeed Women 8 / 20
Mielle Blomberg Singlespeed 39 / 51
Sean Babcock Men 1/2 1 / 22
Erik Tonkin Men 1/2 2 / 22
Patrick Means Men 1/2 5 / 22
James Ceccorulli Men 1/2 9 / 22
Jonathan Myers Men 1/2 15 / 22
Quinn Keogh Men 1/2 18 / 22
Ron Strasser Masters 60+ 6 / 15
Steve Lacey Masters 60+ 10 / 15
Michael Wilson Masters 50+ 1 / 39
John Wilson Masters 50+ 7 / 39
Ile Powell Masters 35+ Category 3 22 / 42
Gus Tonkin Junior Men 9 3/4/5 1 / 10
Gus Tonkin Junior Men 9 1 / 10
Gus Tonkin Junior Men 3/4/5 35 / 52

River City Bicycles Cyclocross Crusade #8 (Nov 13 2016)

Beth Ann orton Women 1/2 2 / 20
Clara Honsinger Women 1/2 3 / 20
Patrick Means Men 1/2 2 / 40
James Ceccorulli Men 1/2 12 / 40
Quinn Keogh Men 1/2 22 / 40
Jonathan Myers Men 1/2 38 / 40
Mielle Blomberg Singlespeed Women 4 / 26
Melissa Sher Singlespeed Women 9 / 26
Steve Lacey Masters 60+ 7 / 19
Ron Strasser Masters 60+ 11 / 19
Michael R wilson Masters 35+ 1/2 33 / 36
Kenneth Pace Singlespeed 62 / 94
Mielle Blomberg Singlespeed 72 / 94
Ile Powell Masters 35+ Category 3 58 / 74

Corvallis Cross Classic (Nov 12 2016)

John Wilson Masters 50+ 3 / 16
Mielle Blomberg Singlespeed Women 1 / 14
Mike Wilson Masters 1/2 35+ Men 4 / 9
Sean Babcock Category 1/2 Men 1 / 10
Patrick Means Category 1/2 Men 2 / 10
Duncan Ellinwood Category 1/2 Men 6 / 10
Quinn Keogh Category 1/2 Men 10 / 10

River City Bicycles Cyclocross Crusade #7 (Nov 6 2016)

Sean Babcock Men 1/2 2 / 36
James Ceccorulli Men 1/2 9 / 36
Patrick Means Men 1/2 11 / 36
Quinn Keogh Men 1/2 13 / 36
Melissa Sher Singlespeed Women 10 / 36
Mielle Blomberg Singlespeed Women 11 / 36
Jonathan Modie Masters 35+ 4 78 / 118
Ron Strasser Masters 60+ 5 / 18
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 9 / 42
Jeff Spencer Masters 50+ 66 / 71
Kenneth Pace Singlespeed 50 / 113
Mielle Blomberg Singlespeed 80 / 113
Duncan Ellinwood Men 2/3 6 / 84
Robert Christensen Men 2/3 66 / 84
Ile Powell Masters 35+ Category 3 31 / 85

Peddlers at Edgefield (Nov 5 2016)

Steve Lacey Masters 60+ 4 / 12
Ron Strasser Masters 60+ 5 / 12

River City Bicycles Cyclocross Crusade #6 (Oct 30 2016)

Clara Honsinger Women 1/2 1 / 17
Beth Ann orton Women 1/2 17 / 17
Sean Babcock Men 1/2 1 / 40
James Ceccorulli Men 1/2 17 / 40
Melissa Sher Singlespeed Women 5 / 27
Mielle Blomberg Singlespeed Women 6 / 27
Jonathan Modie Masters 35+ 4 54 / 81
Michael R wilson Masters 35+ 1/2 7 / 37
John Wilson Masters 50+ 8 / 58

Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 29 2016)

Ron Strasser Masters 60+ 1 / 10
Steve Lacey Masters 60+ 2 / 10

River City Bicycles Cyclocross Crusade #5 (Oct 29 2016)

Clara Honsinger Women 1/2 1 / 17
Beth Ann orton Women 1/2 2 / 17
Sean Babcock Men 1/2 3 / 47
James Ceccorulli Men 1/2 10 / 47
Patrick Means Men 1/2 15 / 47
Melissa Sher Singlespeed Women 10 / 28
Mielle Blomberg Singlespeed Women 12 / 28
Jonathan Modie Masters 35+ 4 68 / 99
Michael R wilson Masters 35+ 1/2 11 / 51
Evelyn West Masters 50+ 68 / 70
Dan Burton Masters 50+ 70 / 70
Duncan Ellinwood Men 2/3 14 / 84

Psycho Cross #1 (Oct 23 2016)

John Wilson Masters 50+ 2 / 7

Washougal CX (Oct 23 2016)

Gus Tonkin Junior Men 3/4/5 14 / 19
Erik Tonkin Men 1/2 4 / 4
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 4
Steve Lacey Masters 60+ 3 / 4
Gus Tonkin Junior Men 9 1 / 4
Mielle Blomberg Singlespeed Women 1 / 5
Mielle Blomberg Singlespeed 8 / 13
Ile Powell Masters 35+ Category 3 11 / 17

CrossWord CX Challenge (Oct 22 2016)

Ron Strasser Masters 60+ 4 / 9
Mielle Blomberg Singlespeed Women 2 / 12
Ile Powell Masters 35+ Category 3 25 / 45

US Open of Cyclocross Day 2 (Oct 16 2016)

Clara Honsinger Women UCI C2 Cat 1/2 13 / 27

River City Bicycles Cyclocross Crusade #4 (Oct 16 2016)

Patrick Means Men 1/2 9 / 32
James Ceccorulli Men 1/2 12 / 32
Quinn Keogh Men 1/2 28 / 32
Melissa Sher Singlespeed Women 7 / 18
Mielle Blomberg Singlespeed Women 8 / 18
Ron Strasser Masters 60+ 7 / 15
Steve Lacey Masters 60+ 10 / 15
Michael R wilson Masters 35+ 1/2 13 / 42
Kenneth Pace Singlespeed 30 / 62
Mielle Blomberg Singlespeed 44 / 62
Duncan Ellinwood Men 2/3 4 / 53
Ile Powell Masters 35+ Category 3 32 / 53

US Open of Cyclocross Day 1 (Oct 15 2016)

Clara Honsinger Women UCI C2 Cat 1/2 16 / 31

River City Bicycles Cyclocross Crusade #3 (Oct 15 2016)

Patrick Means Men 1/2 6 / 33
James Ceccorulli Men 1/2 7 / 33
Erik Tonkin Men 1/2 32 / 33
Mielle Blomberg Singlespeed Women 3 / 23
Melissa Sher Singlespeed Women 6 / 23
Ron Strasser Masters 60+ 9 / 14
Michael R wilson Masters 35+ 1/2 6 / 37
Chris Brannen Masters 35+ 1/2 36 / 37
Duncan Ellinwood Men 2/3 5 / 56

River City Bicycles Cyclocross Crusade #2 (Oct 9 2016)

Clara Honsinger Women 1/2 1 / 16
Beth Ann orton Women 1/2 2 / 16
Sean Babcock Men 1/2 1 / 38
Patrick Means Men 1/2 10 / 38
Quinn Keogh Men 1/2 27 / 38
James Ceccorulli Men 1/2 31 / 38
Jill Hardiman Masters Women 35+ 1/2 12 / 22
Mielle Blomberg Singlespeed Women 4 / 25
Melissa Sher Singlespeed Women 9 / 25
Jonathan Modie Masters 35+ 4 63 / 111
Andy Casebeer Masters 35+ 4 79 / 111
Duncan Ellinwood Men 2/3 6 / 77
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 19
Peter Spir Masters 60+ 4 / 19
Dieter Hoffmann Singlespeed 66 / 79
Ile Powell Masters 35+ Category 3 54 / 77

River City Bicycles Cyclocross Crusade #1 (Oct 8 2016)

Clara Honsinger Women 1/2 5 / 19
Sean Babcock Men 1/2 2 / 45
Erik Tonkin Men 1/2 4 / 45
James Ceccorulli Men 1/2 6 / 45
Patrick Means Men 1/2 23 / 45
Quinn Keogh Men 1/2 26 / 45
Laurie Watson Masters Women 35+ 1/2 16 / 32
Mielle Blomberg Singlespeed Women 4 / 28
Melissa Sher Singlespeed Women 14 / 28
Andy Casebeer Masters 35+ 4 78 / 99
Ron Strasser Masters 60+ 7 / 21
Evelyn West Masters 50+ 82 / 83
Duncan Ellinwood Men 2/3 16 / 83
Kenneth Pace Masters 35+ Category 3 38 / 85

Blind Date at the Dairy (Oct 5 2016)

Ron Strasser Masters Men 60+ 5 / 10
James Ceccorulli Men 1/2 3 / 15
Quinn Keogh Men 1/2 12 / 15
Mielle Blomberg Women 1/2 9 / 13
Matthew Wilkin Men 5 2 / 46
Andy Casebeer Masters Men 3/4 40+ 51 / 67

Blind Date at the Dairy #4 (Sep 28 2016)

Ron Strasser Masters Men 60+ 3 / 12
Mielle Blomberg Women 1/2 8 / 15
Andy Casebeer Masters Men 3/4 40+ 75 / 79

Battle at Barlow (Sep 25 2016)

Erik Tonkin Men 1/2 2 / 21
Laurie Watson Masters Women 35+ 1/2 9 / 13
Peter Spir Masters 60+ 5 / 13
Ron Strasser Masters 60+ 7 / 13
Melissa Sher Singlespeed Women 2 / 12
Mielle Blomberg Singlespeed Women 3 / 12

Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi (Sep 24 2016)

Beth Ann orton Women 1/2 2 / 11
Andy Casebeer Masters 35+ 4 39 / 43
Ron Strasser Masters 60+ 7 / 13
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 10 / 29
Mielle Blomberg Singlespeed Women 3 / 9
Melissa Sher Singlespeed Women 6 / 9
Ile Powell Masters 35+ Category 3 25 / 40

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 21 2016)

Ron Strasser Masters Men 60+ 2 / 9
Kenneth Pace Masters Men 2/3 40+ 25 / 25
Mielle Blomberg Women 1/2 6 / 18
Andy Casebeer Masters Men 3/4 40+ 69 / 78

Portland Trophy Cup #3 (Sep 20 2016)

Chad Swanson Men 2/3 5 / 21
Laurie Watson Women 1/2 9 / 14
Chad Swanson Masters Men 2/3 1 / 18

Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross (Sep 17 2016)

Clara Honsinger Women 1/2 1 / 12
Beth Ann orton Women 1/2 2 / 12
Laurie Watson Masters Women 35+ 1/2 6 / 13
Duncan Ellinwood Men 2/3 8 / 38
Ron Strasser Masters 60+ 7 / 14
Michael Wilson Masters 35+ 1/2 4 / 27
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 12 / 27
Melissa Sher Singlespeed Women 3 / 12
Mielle Blomberg Singlespeed Women 4 / 12
John Wilson Masters 50+ 9 / 54
Ile Powell Masters 35+ Category 3 36 / 49

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 14 2016)

Ron Strasser Masters Men 60+ 3 / 11
Kenneth Pace Masters Men 2/3 40+ 9 / 19
James Ceccorulli Men 1/2 4 / 15
Mielle Blomberg Women 1/2 5 / 10
Andy Casebeer Masters Men 3/4 40+ 79 / 82

Portland Trophy Cup (Sep 13 2016)

James Ceccorulli Men 1/2 3 / 23
Laurie Watson Women 1/2 14 / 18

Corn Cross (Sep 11 2016)

Carol Cohen Women 5 3 / 4
Erik Tonkin Men 1/2 1 / 9
James Ceccorulli Men 1/2 3 / 9
Jonathan Myers Men 1/2 6 / 9
Ron Strasser Masters 60+ 4 / 8
Melissa Sher Singlespeed Women 2 / 6
Ile Powell Masters 35+ Category 3 15 / 19

GP Het Meer CX (Sep 10 2016)

Clara Honsinger Women 1/2 1 / 12
Erik Tonkin Men 1/2 3 / 19
Quinn Keogh Men 1/2 12 / 19
Andy Casebeer Masters 35+ 4 54 / 61
Peter Spir Masters 60+ 2 / 14
Ron Strasser Masters 60+ 7 / 14
Chad Swanson Masters 35+ 1/2 6 / 30
Mielle Blomberg Singlespeed Women 3 / 13
Melissa Sher Singlespeed Women 5 / 13
Quinn Keogh Singlespeed 3 / 38

Blind Date at the Dairy (Sep 7 2016)

Ron Strasser Masters Men 60+ 4 / 11
Quinn Keogh Men 1/2 3 / 12
Mielle Blomberg Women 1/2 7 / 13
Andy Casebeer Masters Men 3/4 40+ 50 / 67

GP David Douglas CX (Sep 3 2016)

Erik Tonkin Men 1/2 5 / 18
Andy Casebeer Masters 35+ 4 48 / 58
Peter Spir Masters 60+ 2 / 19
Ron Strasser Masters 60+ 8 / 19
Mielle Blomberg Singlespeed Women 5 / 13
Jeff Spencer Masters 50+ 53 / 55
Nicholas Leritz Singlespeed 19 / 42
Ile Powell Masters 35+ Category 3 33 / 59

Kruger's Crossing CX (Nov 22 2015)

Nicholas Leritz Singlespeed 8 / 32
Andy Leritz Singlespeed 19 / 32
Dieter Hoffmann Singlespeed 24 / 32
Samantha Trost Junior Women 6 / 9
Ron Strasser Masters 60+ 3 / 13
Steven Miller Masters 60+ 4 / 13
Samantha Trost Junior Women 15-16 1 / 1
Phillip M trost Masters 35+ C 12 / 84
Jonathan Modie Masters 35+ C 53 / 84

MFG CX - Woodland Park (Nov 22 2015)

Steven Case Cat 1/2 Men 20 / 33

OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy (Nov 21 2015)

Sean Babcock Category A 1 / 17
Erik Tonkin Category A 2 / 17
Jonathan Myers Category A 6 / 17
James Ceccorulli Category A 7 / 17
Ron Strasser Masters 60+ 5 / 19
Steven Miller Masters 60+ 7 / 19
Steve Lacey Masters 60+ 8 / 19
Gil Ormerod Masters 60+ 19 / 19
Jonathan Modie Masters 35+ C 11 / 33
Jeff Spencer Masters 35+ C 32 / 33
Kenneth Pace Masters 35+ B 23 / 32
Renee Pype Masters Women 45+ 9 / 9
Clara Honsinger Women A 2 / 13

The Subaru Cyclo Cup Day 2 (Nov 15 2015)

Clara Honsinger Women Elite UCI 6 / 32
Megan Chinburg Women Elite UCI 9 / 32

Cross Crusade: Portland International Raceway Day Two (Nov 15 2015)

Andy Leritz Singlespeed 39 / 80
Mielle Blomberg Singlespeed 53 / 80
James Ceccorulli Category A 10 / 46
Sean Babcock Category A 12 / 46
Jonathan Myers Category A 21 / 46
Ron Strasser Masters 60+ 4 / 14
Steven Miller Masters 60+ 14 / 14
Aaron Leritz Masters 35+ A 12 / 63
Michael Wilson Masters 35+ A 61 / 63
Jonathan Modie Masters 35+ C 61 / 103
Kenneth Pace Masters 35+ B 42 / 96
Ile Powell Masters 35+ B 79 / 96
Dieter Hoffmann Masters 50+ 32 / 58
Evelyn West Masters 50+ 53 / 58
Audrey Brown Women A 13 / 19
Margie Bradway Women A 18 / 19
Mielle Blomberg Singlespeed Women 5 / 15

The Subaru Cyclo Cup Day 1 (Nov 14 2015)

Clara Honsinger Women Elite UCI 6 / 29
Megan Chinburg Women Elite UCI 8 / 29

Cross Crusade: Portland International Raceway Day One (Nov 14 2015)

Robert Christensen Category B 47 / 60
Sean Babcock Category A 2 / 53
James Ceccorulli Category A 13 / 53
Jonathan Myers Category A 25 / 53
Patrick Means Category A 29 / 53
Samantha Trost Junior Women 9 / 16
Samantha Trost Beginner Women 17 / 19
Peter Spir Masters 60+ 3 / 24
Steven Miller Masters 60+ 7 / 24
Ron Strasser Masters 60+ 8 / 24
Paul Montgomery Masters 60+ 16 / 24
Gil Ormerod Masters 60+ 21 / 24
Samantha Trost Junior Women 15-16 2 / 3
Michael Wilson Masters 35+ A 7 / 75
Aaron Leritz Masters 35+ A 18 / 75
Nicholas Leritz Masters 35+ A 54 / 75
Jonathan Modie Masters 35+ C 69 / 110
Evelyn West Masters 50+ 55 / 60
Mielle Blomberg Singlespeed Women 6 / 16

Cross Crusade: Barton Park (Nov 8 2015)

Kenneth Pace Singlespeed 30 / 58
Sean Babcock Category A 2 / 50
Jonathan Myers Category A 24 / 50
Patrick Means Category A 27 / 50
Erik Tonkin Category A 43 / 50
Ron Strasser Masters 60+ 8 / 16
Steven Miller Masters 60+ 11 / 16
Michael Wilson Masters 35+ A 4 / 60
Aaron Leritz Masters 35+ A 9 / 60
Jonathan Modie Masters 35+ C 27 / 97
Jeff Spencer Masters 35+ C 78 / 97
Kenneth Pace Masters 35+ B 28 / 81
Dieter Hoffmann Masters 50+ 33 / 63
Evelyn West Masters 50+ 60 / 63
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 18 / 19
Clara Honsinger Women A 2 / 26
Audrey Brown Women A 12 / 26

Cross Revolution #5 (Nov 8 2015)

Steven Case Cat. 1/2 Men 15 / 20

Pedalers at the Poor Farm (Nov 7 2015)

Steven Miller Masters 60+ 3 / 8
Ron Strasser Masters 60+ 4 / 8
Ile Powell Masters 35+ B 17 / 22
Eric Aldinger Masters 35+ B 19 / 22

Corvallis Cross Classic (Nov 7 2015)

Patrick Means Category A Men 1 / 10
Mielle Blomberg Singlespeed Women 1 / 7

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 1 2015)

Mielle Blomberg Singlespeed 44 / 53
Sean Babcock Category A 1 / 58
Erik Tonkin Category A 4 / 58
Jonathan Myers Category A 30 / 58
Steven Miller Masters 60+ 10 / 22
Michael Wilson Masters 35+ A 5 / 59
Phillip M trost Masters 35+ C 14 / 73
Matt Wilkin Masters 35+ B 71 / 104
John Wilson Masters 50+ 5 / 57
Dieter Hoffmann Masters 50+ 39 / 57
Clara Honsinger Women A 1 / 37
Megan Chinburg Women A 5 / 37

MFG CX - North 40 (Nov 1 2015)

Steven Case Men 1/2 17 / 30

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 31 2015)

Nicholas Leritz Singlespeed 59 / 77
Andy Leritz Singlespeed 67 / 77
Dieter Hoffmann Singlespeed 71 / 77
Sean Babcock Category A 2 / 61
Patrick Means Category A 58 / 61
Peter Spir Masters 60+ 6 / 26
Steve Lacey Masters 60+ 9 / 26
Steven Miller Masters 60+ 11 / 26
Michael Wilson Masters 35+ A 5 / 71
Aaron Leritz Masters 35+ A 48 / 71
Andy Casebeer Masters 35+ C 87 / 88
John Wilson Masters 50+ 2 / 68
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 18 / 26
Clara Honsinger Women A 2 / 34
Megan Chinburg Women A 9 / 34

Psycho Cross Series #3 (Oct 25 2015)

John Wilson Masters Men 50+ 1 / 12

Cross Revolution #4 (Oct 25 2015)

Steven Case Cat. 1/2 Men 16 / 28

Washougal CX (Oct 24 2015)

Jonathan Myers Category A 3 / 13
Phillip M trost Masters 35+ C 48 / 49
Renee Pype Masters Women 45+ 10 / 10
Margie Bradway Women A 5 / 9
Mielle Blomberg Singlespeed Women 3 / 11

MFG - CX Magnuson Park Cross (Oct 18 2015)

Steven Case Cat 1/2 Men 14 / 34

Cross Crusade: Cascade Locks (Oct 18 2015)

Erik Tonkin Category A 4 / 50
Patrick Means Category A 14 / 50
James Ceccorulli Category A 19 / 50
Steve Lacey Masters 60+ 2 / 16
Ron Strasser Masters 60+ 5 / 16
Gil Ormerod Masters 60+ 15 / 16
Michael Wilson Masters 35+ A 7 / 72
Aaron Leritz Masters 35+ A 15 / 72
Nicholas Leritz Masters 35+ A 46 / 72
Andy Leritz Masters 35+ A 62 / 72
Jonathan Modie Masters 35+ C 74 / 109
Andy Casebeer Masters 35+ C 81 / 109
Kenneth Pace Masters 35+ B 18 / 84
John Wilson Masters 50+ 4 / 50
Evelyn West Masters 50+ 47 / 50
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 10 / 20
Anna Saltsonstall Masters Women 35+ A 15 / 20
Megan Chinburg Women A 1 / 37
Clara Honsinger Women A 3 / 37
Audrey Brown Women A 18 / 37
Margie Bradway Women A 22 / 37
Laurie Watson Women A 32 / 37

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 17 2015)

Peter Spir Masters 60+ 3 / 12
Ron Strasser Masters 60+ 4 / 12
Jonathan Modie Masters 35+ C 23 / 40

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 14 2015)

Ron Strasser Masters Men 60+ 1 / 9
Steve Lacey Masters Men 60+ 3 / 9
James Ceccorulli Men A 1 / 17
Kenneth Pace Masters Men B 40+ 14 / 29
Mielle Blomberg Women A 10 / 12
Andy Casebeer Masters Men C 40+ 25 / 45

Cross Revolution #3 (Oct 11 2015)

Steven Case Cat. 1/2 Men 16 / 27

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 11 2015)

Robert Christensen Category B 29 / 66
Sean Babcock Category A 3 / 66
Erik Tonkin Category A 4 / 66
James Ceccorulli Category A 5 / 66
Samantha Trost Junior Women 22 / 22
Samantha Trost Beginner Women 21 / 27
Steve Lacey Masters 60+ 6 / 27
Ron Strasser Masters 60+ 7 / 27
Samantha Trost Junior Women 15-16 3 / 3
Michael Wilson Masters 35+ A 10 / 88
Nicholas Leritz Masters 35+ A 70 / 88
Andy Casebeer Masters 35+ C 74 / 109
Jonathan Modie Masters 35+ C 95 / 109
Kenneth Pace Masters 35+ B 49 / 96
John Wilson Masters 50+ 2 / 64
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 14 / 25
Margie Bradway Masters Women 35+ A 15 / 25
Anna Saltsonstall Masters Women 35+ A 23 / 25
Clara Honsinger Women A 1 / 41
Megan Chinburg Women A 3 / 41
Audrey Brown Women A 20 / 41
Laurie Watson Women A 33 / 41

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 10 2015)

Robert Christensen Category B 51 / 77
Sean Babcock Category A 2 / 76
Erik Tonkin Category A 5 / 76
James Ceccorulli Category A 18 / 76
Samantha Trost Junior Women 13 / 18
Ron Strasser Masters 60+ 5 / 25
Peter Spir Masters 60+ 6 / 25
Samantha Trost Junior Women 15-16 4 / 4
Michael Wilson Masters 35+ A 12 / 88
Aaron Leritz Masters 35+ A 18 / 88
Scott Bradway Masters 35+ A 23 / 88
Andy Casebeer Masters 35+ C 70 / 111
Phillip M trost Masters 35+ B 108 / 122
John Wilson Masters 50+ 2 / 68
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 10 / 25
Anna Saltsonstall Masters Women 35+ A 22 / 25
Megan Chinburg Women A 1 / 40
Clara Honsinger Women A 3 / 40

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 7 2015)

Ron Strasser Masters Men 60+ 1 / 8
Steve Lacey Masters Men 60+ 3 / 8
Kenneth Pace Masters Men B 40+ 17 / 29
Aaron Leritz Masters Men A 40+ 2 / 15
Nicholas Leritz Masters Men A 40+ 12 / 15
James Ceccorulli Men A 1 / 12
Eric Aldinger Masters Men C 40+ 24 / 57
Andy Casebeer Masters Men C 40+ 42 / 57
Mielle Blomberg Women A 9 / 13

Rapha Portland Trophy Cup #6 (Oct 6 2015)

Samantha Trost Beginner Men 25 / 25
Laurie Watson Women A 12 / 15
Samantha Trost Junior Women 2 / 4
Scott Bradway Masters A 35+ 7 / 21
Phillip M trost Masters B 35+ 23 / 24

Vanier Park VCXC 2015 (Oct 4 2015)

Peter Spir Intermediate (Men) 54 / 76

Cooper Spur Cyclocross (Oct 4 2015)

Samantha Trost Junior Women 4 / 4
Ron Strasser Masters 60+ 3 / 8
Steve Lacey Masters 60+ 4 / 8
Samantha Trost Junior Women 15-16 1 / 1
Phillip M trost Masters 35+ B 27 / 33
Anna Saltsonstall Masters Women 35+ A 6 / 8
Mielle Blomberg Singlespeed Women 4 / 8

Cross Revolution #2 (Oct 4 2015)

Steven Case Cat. 1/2 Men 15 / 23

GPRM 2015: Heiser Farm (Oct 3 2015)

Erik Tonkin Category A 5 / 25
Samantha Trost Junior Women 13 / 19
Samantha Trost Junior Women 15-16 3 / 3
Phillip M trost Masters 35+ B 19 / 43
John Wilson Masters 50+ 2 / 43
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 5 / 10
Audrey Brown Women A 11 / 17
Margie Bradway Women A 15 / 17

MFG CX - Brian Tracy Experience (Oct 3 2015)

Steven Case CAT1/2 MEN 21 / 26

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 30 2015)

Steve Lacey Masters Men 60+ 1 / 8
Ron Strasser Masters Men 60+ 2 / 8
James Ceccorulli Men A 6 / 20
Andy Casebeer Masters Men C 40+ 60 / 64
Mielle Blomberg Women A 9 / 11

Rapha Portland Trophy Cup #5 (Sep 29 2015)

Margie Bradway Women A 7 / 11

Battle at Barlow (Sep 27 2015)

Ron Strasser Masters Men 60+ 4 / 10
Anna Saltsonstall Masters Women A 35+ 8 / 12
Scott Bradway Masters Men A 35+ 4 / 39
Chad Swanson Masters Men A 35+ 6 / 39
Mielle Blomberg Singlespeed Women 1 / 9
Sean Babcock Men Category A 3 / 36
Erik Tonkin Men Category A 5 / 36
James Ceccorulli Men Category A 17 / 36
Kenneth Pace Masters Men B 35+ 24 / 40

GPRM 2015: Ninkrossi (Sep 26 2015)

Sean Babcock Category A 1 / 17
Erik Tonkin Category A 2 / 17
Samantha Trost Junior Women 11 / 11
Peter Spir Masters 60+ 5 / 14
Steve Lacey Masters 60+ 7 / 14
Ron Strasser Masters 60+ 8 / 14
Samantha Trost Junior Women 15-16 2 / 2
Aaron Leritz Masters 35+ A 10 / 23
Andy Casebeer Masters 35+ C 35 / 47
Phillip M trost Masters 35+ B 32 / 43
Renee Pype Masters Women 45+ 6 / 7
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 4 / 10
Margie Bradway Women A 8 / 11

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 23 2015)

James Ceccorulli Men A 3 / 15
Eric Aldinger Masters C 40+ 36 / 71
Andy Casebeer Masters C 40+ 42 / 71
Kenneth Pace Masters Men B 40+ 18 / 31
Aaron Leritz Masters Men A 40+ 2 / 21
Mielle Blomberg Women A 10 / 16
Steve Lacey Masters 60+ 2 / 7
Ron Strasser Masters 60+ 3 / 7

Rapha Portland Trophy Cup #4 (Sep 22 2015)

Phillip M trost Masters Men C 35+ 6 / 40
Margie Bradway Women A 15 / 18

MFG CX - South Sound Superprestige (Sep 20 2015)

Steven Case Cat 1/2 Men 8 / 25

Hop Cross at Rogue Farms (Sep 20 2015)

Michael Wilson Category A 4 / 12

GPRM 2015: Zaaldercross (Sep 19 2015)

Erik Tonkin Category A 1 / 27
Samantha Trost Junior Women 17 / 22
Steve Lacey Masters 60+ 6 / 11
Ron Strasser Masters 60+ 8 / 11
Samantha Trost Junior Women 15-16 3 / 4
Scott Bradway Masters 35+ A 3 / 41
Ile Powell Masters 35+ B 49 / 56
John Wilson Masters 50+ 2 / 38
Margie Bradway Masters Women 35+ A 5 / 11
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 7 / 11
Samantha Trost Singlespeed Women 12 / 15

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 16 2015)

James Ceccorulli Men A 14 / 14
Andy Casebeer Masters C 35+ 31 / 43
Mielle Blomberg Women A 15 / 16
Steve Lacey Masters 60+ 1 / 7
Ron Strasser Masters 60+ 3 / 7

Rapha Portland Trophy Cup #3 (Sep 15 2015)

Phillip M trost Masters C 35+ 5 / 35

MFG CX - Lake Sammamish GP (Sep 13 2015)

Steven Case Pro 1/2 Men 14 / 28

Junior Cross Series @ Corn Cross (Sep 13 2015)

Kenneth Pace Singlespeed 4 / 7
Matthew Wilkins Singlespeed 5 / 7
Erik Tonkin Category A 2 / 10
Samantha Trost Junior Women 21 / 26
Ron Strasser Masters 60+ 3 / 4
Samantha Trost Junior Women 15-16 3 / 5
Chad Swanson Masters 35+ A 5 / 10
Paul Schoonover Masters 35+ B 16 / 17
Anna Saltsonstall Masters Women 35+ A 3 / 4

GPRM 2015: Het Meer CX (Sep 12 2015)

Erik Tonkin Category A 5 / 38
Ron Strasser Masters 60+ 8 / 12
Steve Lacey Masters 60+ 9 / 12
Phillip M trost Masters 35+ C 8 / 53
Andy Casebeer Masters 35+ C 45 / 53
Chris Valencia Masters 35+ C 50 / 53
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 4 / 11
Margie Bradway Women A 12 / 15

Rapha Portland Trophy Cup #2 (Sep 8 2015)

Margie Bradway Women A 9 / 19
Phillip M trost Masters Men C 35+ 2 / 38
Paul Schoonover Masters Men B 35+ 25 / 34
Scott Bradway Masters Men A 35+ 2 / 40

GPRM 2015: DDCX (Sep 5 2015)

Phillip M trost Masters Men 35+ C 5 / 63
Andy Casebeer Masters Men 35+ C 50 / 63
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 4 / 8
Erik Tonkin Category A 4 / 33
Aaron Leritz Masters 35+ A 9 / 37
Nicholas Leritz Masters 35+ A 27 / 37
Ron Strasser Masters 60+ 7 / 11

Rapha Portland Trophy Cup #1 (Sep 1 2015)

Phillip M trost Masters Men C 40+ 2 / 35
Paul Schoonover Masters B 40+ 20 / 21

Keizer Rapids Cross Series #1 (Aug 19 2015)

Phillip M trost Category C Men 8 / 18

Santa Cross (Dec 6 2014)

Ron Strasser Masters Men 60+ 2 / 9
Jonathan Myers Men A 2 / 6
John Wilson Masters Men 50+ 1 / 18
Sean Babcock Singlespeed Men 1 / 6

Winter CX (Nov 30 2014)

Mielle Blomberg Masters Women A 35+ 2 / 7
Ile Powell Masters Men B 35+ 22 / 23
Steve Lacey Masters Men 50+ 5 / 25
Ron Strasser Masters Men 50+ 17 / 25
Erik Tonkin Men Category A 1 / 11
Jonathan Myers Men Category A 4 / 11

Kruger's Crossing CX (Nov 23 2014)

Dieter Hoffmann Singlespeed 30 / 51
Samantha Trost Beginner Women 10 / 14
Steve Lacey Masters 60+ 4 / 14
Ron Strasser Masters 60+ 5 / 14
Samantha Trost Junior Women 13-14 2 / 3
Eric Lanners Masters 35+ A 33 / 39
Chris Brannen Masters 35+ A 38 / 39
Chris Valencia Masters 35+ C 70 / 79
Erick Nelson Masters 35+ C 73 / 79
Andy Casebeer Masters 35+ C 78 / 79
Ile Powell Masters 35+ B 27 / 41
Paul Schoonover Masters 35+ B 40 / 41
Peter Spir Masters 50+ 11 / 43
Eric Aldinger Masters 50+ 18 / 43
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 2 / 6

Cross Crusade: Barton Park (Nov 16 2014)

Patrick Means Category A 9 / 46
Jonathan Myers Category A 29 / 46
Samantha Trost Beginner Women 13 / 17
Ron Strasser Masters 60+ 6 / 16
Steve Lacey Masters 60+ 8 / 16
Michael Wilson Masters 35+ A 4 / 60
Andy Leritz Masters 35+ A 25 / 60
Eric Lanners Masters 35+ A 43 / 60
Chris Brannen Masters 35+ A 55 / 60
Paul Schoonover Masters 35+ C 2 / 119
Jonathan Modie Masters 35+ C 16 / 119
Kenneth Pace Masters 35+ B 21 / 72
Ile Powell Masters 35+ B 52 / 72
Peter Spir Masters 50+ 18 / 51
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 3 / 21
Sarah Layton Women B 17 / 22

Southern Oregon Outlaw CX: Race 4 (Nov 15 2014)

Jeff Spenser Masters Men B/C 50+ 3 / 5

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 9 2014)

Andy Leritz Singlespeed 65 / 96
Sean Babcock Category A 5 / 59
Patrick Means Category A 11 / 59
Jonathan Myers Category A 42 / 59
Erik Tonkin Category A 56 / 59
Jeff Spencer Clydesdale 34 / 47
Samantha Trost Beginner Women 13 / 26
Steve Lacey Masters 60+ 2 / 28
Ron Strasser Masters 60+ 6 / 28
Paul Montgomery Masters 60+ 17 / 28
Michael Wilson Masters 35+ A 12 / 86
Scott Bradway Masters 35+ A 27 / 86
Eric Lanners Masters 35+ A 34 / 86
Nicholas Leritz Masters 35+ A 62 / 86
Phillip M trost Masters 35+ C 19 / 135
Jonathan Modie Masters 35+ C 34 / 135
Chris Valencia Masters 35+ C 120 / 135
Andy Leritz Masters 35+ B 1 / 96
Kenneth Pace Masters 35+ B 26 / 96
Ile Powell Masters 35+ B 62 / 96
John Wilson Masters 50+ 2 / 73
Jeff Spencer Masters 50+ 68 / 73
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 9 / 30
Margie Bradway Masters Women 35+ A 24 / 30
Sarah Layton Women B 7 / 24

OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm (Nov 8 2014)

Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 4 / 9
Anna Saltonstall Masters Women 35+ A 7 / 9
Ron Strasser Masters 60+ 11 / 12
Erik Tonkin Category A 2 / 15
Sarah Layton Women B 5 / 10
Ian Eglitis Singlespeed 9 / 23
Dieter Hoffmann Singlespeed 16 / 23
Jonathan Myers Masters 35+ A 6 / 46
Chad Swanson Masters 35+ A 9 / 46
Eric Lanners Masters 35+ A 32 / 46

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 2 2014)

Andrew Warren Category B 45 / 46
Matt Wilkin Clydesdale 9 / 29
David Keeney Clydesdale 27 / 29
Michael Wilson Masters 35+ A 6 / 61
Jonathan Myers Masters 35+ A 10 / 61
Eric Lanners Masters 35+ A 28 / 61
Nicholas Leritz Masters 35+ A 44 / 61
Andy Leritz Masters 35+ B 2 / 92
John Wilson Masters 50+ 7 / 72
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 6 / 55
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 6 / 55

Sandy/Boring Corn Cross (Nov 1 2014)

Ron Strasser Masters Men 60+ 2 / 7
Margie Bradway Masters Women 35+ A 2 / 5
Chris Brannen Masters Men 35+ B 2 / 17
Kenneth Pace Masters Men 35+ B 6 / 17
Ile Powell Masters Men 35+ B 8 / 17
Eric Aldinger Masters Men 35+ B 14 / 17
Judd Eustice Masters Men 35+ B 15 / 17
Jonathan Modie Masters Men 35+ C 7 / 23
Scott Bradway Masters Men 35+ A 4 / 14
Samantha Trost Beginner Women 3 / 7
Sean Babcock Men Category A 1 / 5
Erik Tonkin Men Category A 2 / 5
Patrick Means Men Category A 4 / 5
Andrew Warren Men Category B 4 / 6
Jeff Spencer Masters Men 50+ 10 / 13

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Nov 1 2014)

Matt Wilkin Clydesdale 9 / 28
David Keeney Clydesdale 25 / 28
Steve Lacey Masters 60+ 5 / 18
Michael Wilson Masters 35+ A 6 / 72
Jonathan Myers Masters 35+ A 16 / 72
Eric Lanners Masters 35+ A 38 / 72
Nicholas Leritz Masters 35+ A 44 / 72
Paul Schoonover Masters 35+ C 6 / 91
Chris Valencia Masters 35+ C 81 / 91
Andy Leritz Masters 35+ B 4 / 116
John Wilson Masters 50+ 6 / 74
Peter Spir Masters 50+ 40 / 74
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 3 / 27

Cross Crusade: WA County Fairgrounds (Oct 26 2014)

Tabor Stensvad Junior Men 64 / 78
Jonathan Myers Category A 32 / 63
Tabor Stensvad Junior Men 13-14 16 / 21
Matt Wilkin Clydesdale 9 / 57
Samantha Trost Beginner Women 20 / 26
Steve Lacey Masters 60+ 2 / 28
Ron Strasser Masters 60+ 8 / 28
Michael Wilson Masters 35+ A 3 / 71
Eric Lanners Masters 35+ A 22 / 71
Nicholas Leritz Masters 35+ A 30 / 71
Paul Schoonover Masters 35+ C 8 / 143
Phillip M trost Masters 35+ C 37 / 143
Jonathan Modie Masters 35+ C 71 / 143
Erick Nelson Masters 35+ C 111 / 143
Chris Valencia Masters 35+ C 131 / 143
Chris Brannen Masters 35+ B 20 / 111
Kenneth Pace Masters 35+ B 25 / 111
Andy Leritz Masters 35+ B 29 / 111
John Wilson Masters 50+ 2 / 74
Dieter Hoffmann Masters 50+ 23 / 74
Peter Spir Masters 50+ 24 / 74
Jeff Spencer Masters 50+ 55 / 74
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 4 / 20
Beth Ann orton Women A 1 / 32
Remy Maguire Women A 29 / 32
Sarah Layton Women B 21 / 25

Cross Crusade: Heron Lakes (Oct 19 2014)

Phillip M trost Singlespeed 69 / 98
Andrew Warren Category B 42 / 45
Sean Babcock Category A 4 / 70
Jonathan Myers Category A 34 / 70
Erik Tonkin Category A 65 / 70
David Keeney Clydesdale 56 / 60
Steve Lacey Masters 60+ 3 / 28
Ron Strasser Masters 60+ 5 / 28
Paul Montgomery Masters 60+ 21 / 28
Samantha Trost Junior Women 13-14 7 / 13
Scott Bradway Masters 35+ A 18 / 98
Chad Swanson Masters 35+ A 21 / 98
Eric Lanners Masters 35+ A 47 / 98
Nicholas Leritz Masters 35+ A 60 / 98
Paul Schoonover Masters 35+ C 9 / 168
Phillip M trost Masters 35+ C 61 / 168
Chris Valencia Masters 35+ C 160 / 168
Andy Leritz Masters 35+ B 14 / 133
Kenneth Pace Masters 35+ B 24 / 133
Ile Powell Masters 35+ B 85 / 133
John Wilson Masters 50+ 3 / 75
Dieter Hoffmann Masters 50+ 37 / 75
Jeff Spencer Masters 50+ 63 / 75
Evelyn West Masters 50+ 64 / 75
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 8 / 30
Margie Bradway Masters Women 35+ A 10 / 30
Anna Saltonstall Masters Women 35+ A 28 / 30
Beth Ann orton Women A 1 / 35
Remy Maguire Women A 23 / 35

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 18 2014)

Ian Eglitis Singlespeed 3 / 11
Dieter Hoffmann Masters Men 50+ 10 / 13
Ron Strasser Masters Men 60+ 4 / 9
Jonathan Myers Men Category A 2 / 10

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 12 2014)

Phillip M trost Singlespeed 60 / 71
Erik Tonkin Category A 8 / 67
Jonathan Myers Category A 37 / 67
Samantha Trost Beginner Women 19 / 20
Steve Lacey Masters 60+ 2 / 20
Ron Strasser Masters 60+ 7 / 20
Samantha Trost Junior Women 13-14 5 / 9
Chad Swanson Masters 35+ A 19 / 84
Nicholas Leritz Masters 35+ A 38 / 84
Eric Lanners Masters 35+ A 49 / 84
Scott Bradway Masters 35+ A 76 / 84
Phillip M trost Masters 35+ C 34 / 138
Jonathan Modie Masters 35+ C 65 / 138
Matt Gilman Masters 35+ C 95 / 138
Erick Nelson Masters 35+ C 128 / 138
Andy Leritz Masters 35+ B 12 / 119
Kenneth Pace Masters 35+ B 19 / 119
Evelyn West Masters 50+ 64 / 74
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 4 / 26
Anna Saltonstall Masters Women 35+ A 23 / 26
Remy Maguire Women A 18 / 33
Sarah Layton Women B 16 / 29

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 11 2014)

Ian Eglitis Singlespeed 15 / 78
Phillip M trost Category C 57 / 82
Jonathan Myers Category A 46 / 68
Matt Wilkin Clydesdale 21 / 36
Steve Lacey Masters 60+ 3 / 27
Ron Strasser Masters 60+ 22 / 27
Samantha Trost Junior Women 13-14 6 / 7
Chad Swanson Masters 35+ A 10 / 84
Scott Bradway Masters 35+ A 19 / 84
Eric Lanners Masters 35+ A 44 / 84
Jonathan Modie Masters 35+ C 72 / 117
Phillip M trost Masters 35+ C 93 / 117
Andy Casebeer Masters 35+ C 96 / 117
Kenneth Pace Masters 35+ B 12 / 120
Andy Leritz Masters 35+ B 16 / 120
Peter Spir Masters 50+ 39 / 74
Evelyn West Masters 50+ 72 / 74
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 17 / 30
Margie Bradway Masters Women 35+ A 24 / 30
Anna Saltonstall Masters Women 35+ A 25 / 30
Sarah Layton Women B 19 / 34

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 8 2014)

Sarah Layton Women B 7 / 16
Steve Lacey Masters Men C 35+ 12 / 79
Andy Casebeer Masters Men C 35+ 55 / 79
David Keeney Masters Men C 35+ 74 / 79
Mielle Blomberg Women A 3 / 12
Ron Strasser Masters Men B 35+ 26 / 31

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #6 (Oct 7 2014)

Phillip M trost Beginner Men 3 / 22
Samantha Trost Beginner Women 10 / 11
Samantha Trost Junior 8 / 8

GPRT: Heiser Farms CX (Oct 4 2014)

Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 1 / 15
Margie Bradway Masters Women 35+ A 8 / 15
Steve Lacey Masters 60+ 4 / 16
Ron Strasser Masters 60+ 6 / 16
Sean Babcock Category A 1 / 28
Erik Tonkin Category A 3 / 28
Jonathan Myers Category A 15 / 28
Chad Swanson Masters 35+ A 7 / 41
Scott Bradway Masters 35+ A 9 / 41
Chris Brannen Masters 35+ B 9 / 57
Ile Powell Masters 35+ B 35 / 57

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 1 2014)

Sarah Layton Women B 13 / 23
Steve Lacey Masters Men C 35+ 27 / 90
Andy Casebeer Masters Men C 35+ 53 / 90
David Keeney Masters Men C 35+ 81 / 90
Mielle Blomberg Women A 4 / 13
Remy Maguire Women A 12 / 13
Eric Aldinger Masters Men B 35+ 28 / 35
Ron Strasser Masters Men B 35+ 29 / 35
Nicholas Leritz Masters Men A 40+ 27 / 29

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #5 (Sep 30 2014)

Phillip M trost Beginner Men 6 / 26

Battle at Barlow (Sep 28 2014)

Jonathan Modie Masters 35+ C 16 / 67
Matt Gilman Masters 35+ C 43 / 67
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 1 / 14
Margie Bradway Masters Women 35+ A 5 / 14
Ron Strasser Masters 60+ 4 / 14
Steve Lacey Masters 60+ 6 / 14
Erik Tonkin Category A 5 / 30
Eric Lanners Masters 35+ A 21 / 35
Scott Bradway Masters 35+ A 34 / 35
Dieter Hoffmann Masters 50+ 27 / 44
Kenneth Pace Masters 35+ B 6 / 50
Andy Leritz Masters 35+ B 14 / 50

GPRT: Ninkrossi (Sep 27 2014)

Phillip M trost Masters 35+ C 19 / 55
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 1 / 9
Anna Saltonstall Masters Women 35+ A 6 / 9
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 10
Erik Tonkin Category A 5 / 23
Jonathan Myers Category A 10 / 23
Nicholas Leritz Masters 35+ A 27 / 39
Chad Swanson Masters 35+ A 37 / 39
Dieter Hoffmann Masters 50+ 29 / 44
Chris Brannen Masters 35+ B 9 / 50
Ile Powell Masters 35+ B 24 / 50
Samantha Trost Junior Women 13-14 2 / 3

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 24 2014)

Sarah Layton Women B 10 / 21
Andrew Warren Men B 8 / 19
Jonathan Modie Masters Men C 35+ 46 / 77
David Keeney Masters Men C 35+ 71 / 77
Mielle Blomberg Women A 8 / 13
Ron Strasser Masters Men B 35+ 27 / 35

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #4 (Sep 23 2014)

Phillip M trost Beginner Men 5 / 20

GPRT: Zaaldercross (Sep 20 2014)

Jonathan Myers Category A 5 / 35
Steve Lacey Masters 60+ 4 / 11
Ron Strasser Masters 60+ 6 / 11
Samantha Trost Junior Women 13-14 5 / 8
Chad Swanson Masters 35+ A 4 / 42
Scott Bradway Masters 35+ A 6 / 42
Phillip M trost Masters 35+ C 22 / 65
Paul Schoonover Masters 35+ C 63 / 65
Andy Leritz Masters 35+ B 13 / 55
Chris Brannen Masters 35+ B 26 / 55
Ile Powell Masters 35+ B 34 / 55
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 2 / 11
Margie Bradway Masters Women 35+ A 7 / 11
Anna Saltonstall Masters Women 35+ B 5 / 10
Sarah Layton Women B 8 / 17

Blind Date at the Dairy (Sep 17 2014)

Sarah Layton Women B 13 / 22
Andrew Warren Men B 10 / 21
Steve Lacey Masters C 35+ 35 / 88
Jonathan Modie Masters C 35+ 36 / 88
Andy Casebeer Masters C 35+ 53 / 88
Matt Gilman Masters C 35+ 62 / 88
David Keeney Masters C 35+ 79 / 88
Ron Strasser Masters Men B 35+ 31 / 38
Ron Strasser Stampede 7 / 25
Mielle Blomberg Stampede 12 / 25
Mielle Blomberg Women A 3 / 12

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #3 (Sep 16 2014)

Phillip M trost Beginner Men 3 / 24
Ron Strasser Masters B 40+ 16 / 21

Hood River Double Cross Day Two (Sep 14 2014)

Phillip M trost Masters 35+ C 14 / 34
Andy Casebeer Masters 35+ C 26 / 34
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 2 / 11
Chad Swanson Masters 35+ A 7 / 24
Aaron Leritz Masters 35+ A 21 / 24
Nicholas Leritz Masters 35+ A 22 / 24
Andy Leritz Masters 35+ B 8 / 41
Samantha Trost Junior Women 13-14 5 / 7

GPRT: Hood River Double Cross Day One (Sep 13 2014)

Steve Lacey Masters 60+ 3 / 10
Samantha Trost Junior Women 13-14 3 / 4
Jonathan Myers Masters 35+ A 1 / 30
Chad Swanson Masters 35+ A 6 / 30
Paul Schoonover Masters 35+ C 6 / 62
Phillip M trost Masters 35+ C 22 / 62
Ile Powell Masters 35+ B 37 / 56
Chris Brannen Masters 35+ B 47 / 56
Peter Spir Masters 50+ 25 / 37
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 2 / 12
Samantha Trost Junior Women Overall 8 / 10
Anna Saltonstall Masters Women 35+ B 6 / 11

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 10 2014)

Sarah Layton Women B 15 / 20
Andy Casebeer Masters C 35+ 44 / 79
David Keeney Masters C 35+ 72 / 79
Ron Strasser Masters Men B 35+ 31 / 36
Eric Aldinger Masters Men B 35+ 33 / 36
Mielle Blomberg Women A 5 / 17

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 9 2014)

Phillip M trost Beginner Men 2 / 23
Dan Werle Masters A 40+ 13 / 14
Ron Strasser Masters B 40+ 17 / 19

Fazio Farms (Sep 7 2014)

Ron Strasser Masters 60+ 2 / 3
Nicholas Leritz Masters 35+ A 3 / 7
Ile Powell Masters 35+ B 7 / 19

Het Meer (Sep 6 2014)

Matt Wilkin SINGLESPEED 15 / 24
Chris Brannen Masters 35+ b 8 / 61
Andy Leritz Masters 35+ b 29 / 61
Sarah Layton WOMEN B 7 / 9
Samantha Trost Junior Women 9 / 14
Steve Lacey Masters 60+ 2 / 12
Ron Strasser Masters 60+ 5 / 12
Samantha Trost Junior Women 13-14 4 / 6
Chad Swanson Masters 35+ A 2 / 38
Paul Schoonover Masters 35+ C 12 / 64
Phillip M trost Masters 35+ C 30 / 64
Andy Casebeer Masters 35+ C 44 / 64
Chris Valencia Masters 35+ C 56 / 64
Justin Hughes Category c 20 / 29
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 2 / 6
Anna Saltonstall Masters Women 35+ B 2 / 6

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 1 (Sep 3 2014)

Chris Valencia Men C 35+ 22 / 22

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 2 2014)

Phillip M trost Beginner Men 2 / 23
Eric Lanners Masters Men A 40+ 7 / 22

DDCX 1 (Aug 30 2014)

Chris Brannen Masters 35+ b 9 / 63
Andy Leritz Masters 35+ b 37 / 63
Ile Powell Masters 35+ b 41 / 63
Erik Tonkin Category A 2 / 18
Samantha Trost Junior Women 9 / 18
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 1 / 4
Phillip M trost SINGLESPEED 22 / 36
Chad Swanson Masters 35+ A 4 / 39
Eric Lanners Masters 35+ A 27 / 39
Nicholas Leritz Masters 35+ A 37 / 39
Paul Schoonover Masters 35+ C 22 / 68
Phillip M trost Masters 35+ C 26 / 68
Chris Valencia Masters 35+ C 61 / 68
Andy Casebeer Masters 35+ C 65 / 68
Steve Lacey Masters 60+ 3 / 13
Ron Strasser Masters 60+ 4 / 13

Cross Nationals Day 5 (Jan 12 2014)

Beth Ann orton Women Pro/Cat 1/2/3 Elite 39 / 111

North Carolina Grand Prix Day 2 (Dec 15 2013)

Beth Ann orton Women UCI Elite 2 / 25

Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross (Dec 14 2013)

Ron Strasser Master 60+ 3 / 9
Deanna Lloyd Women C 4 / 11
Patrick Means Men A 8 / 13
Phillip M trost Men C 35+ 3 / 18
Phillip M trost Master 35+ B 14 / 17
Valencia Chris Master 35+ B 17 / 17

North Carolina Grand Prix Day 1 (Dec 14 2013)

Beth Ann orton Women UCI Elite 4 / 25

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Dec 8 2013)

Phillip M trost Master 35+ C 6 / 34
Paul Schoonover Master 35+ C 8 / 34
Chris Valencia Master 35+ C 31 / 34
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 4 / 12
Brad Winn Category A 19 / 51
Jonathan Myers Category A 41 / 51
Jason Britton Category A 45 / 51
Matt Wilkin Clydesdale 1 / 10
Beth Ann orton Women A 6 / 27
Andy Leritz Master 35+ B 12 / 41

Deschutes Brewery Cup (Dec 7 2013)

Beth Ann orton Women ProCX 1 Elite 9 / 25
Sean Babcock Men ProCX 1 Elite 26 / 45
Patrick Means Men ProCX 1 Elite 35 / 45
Brad Winn Men ProCX 1 Elite 39 / 45

SCPS #14: 2013 UCI CXLA-Cross After Dark Weekend - Day 2 (Dec 1 2013)

Beth Ann orton SUN: UCI Elite Women 6 / 16

Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross (Dec 1 2013)

Phillip M trost Master 35+ C 11 / 51
Paul Schoonover Master 35+ C 13 / 51
Joseph Marek Master 35+ C 24 / 51
Chris Valencia Master 35+ C 41 / 51
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 5 / 10
Ron Strasser Master 60+ 3 / 4
Brad Winn Category A 6 / 23
Jonathan Myers Category A 16 / 23
Erik Tonkin Category A 22 / 23
Matt Wilkin Clydesdale 1 / 12
Ile Powell Master 35+ B 21 / 25
Aaron Leritz Masters 35+ A 11 / 27
Dan Werle Masters 35+ A 16 / 27
Eric Lanners Masters 35+ A 23 / 27

SCPS #13: 2013 UCI CXLA-Cross After Dark Weekend - Day 1 (Nov 30 2013)

Beth Ann orton SAT: UCI ELITE WOMEN 9 / 18

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 24 2013)

Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 5 / 16
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 10
Jason Britton Category A 17 / 27
Andrew Warren Category B 7 / 31
Matt Wilkin Clydesdales 1 / 17
Andy Leritz Singlespeed 16 / 60
Dieter Hoffmann Singlespeed 30 / 60
Connor Wiles Category C 52 / 53
Jill Hardiman Women A 3 / 15
Remy Maguire Women A 6 / 15
Eric Lanners Masters 35+ A 13 / 36
Dan Werle Masters 35+ A 18 / 36
Paul Schoonover Masters 35+ C 3 / 135
Phillip M trost Masters 35+ C 17 / 135
Peter Koonce Masters 35+ C 28 / 135
Jonathan Modie Masters 35+ C 36 / 135
Erick Nelson Masters 35+ C 98 / 135
Chris Valencia Masters 35+ C 112 / 135
Ile Powell Masters 35+ B 32 / 61

Cross Crusade: Barton Park (Nov 17 2013)

Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 17 / 28
Ron Strasser Masters 60+ 3 / 12
Paul Montgomery Masters 60+ 9 / 12
Patrick Means Category A 7 / 59
Brad Winn Category A 8 / 59
Jonathan Myers Category A 36 / 59
Matt Wilkin Clydesdale 2 / 35
Jeff Spencer Clydesdale 21 / 35
Jason Britton Category B 2 / 39
Billy Wherley Category B 6 / 39
Dieter Hoffmann Master 50+ 18 / 54
Peter Spir Master 50+ 24 / 54
Jill Hardiman Women A 9 / 31
Laurie Hotovy Women A 27 / 31
Audrey Brown Women A 31 / 31
Tabor Stensrad Junior Men 31 / 66
Aaron Leritz Masters 35+ A 14 / 64
Eric Lanners Masters 35+ A 24 / 64
Michael Kosmala Masters 35+ A 31 / 64
Nicholas Leritz Masters 35+ A 41 / 64
Peter Koonce Masters 35+ C 7 / 146
Paul Schoonover Masters 35+ C 12 / 146
Jonathan Modie Masters 35+ C 21 / 146
Phillip M trost Masters 35+ C 32 / 146
Joseph Marek Masters 35+ C 70 / 146
Andy Casebeer Masters 35+ C 79 / 146
Jeff Spencer Masters 35+ C 98 / 146
Erick Nelson Masters 35+ C 99 / 146
Matt Gilman Masters 35+ C 108 / 146
Chris Valencia Masters 35+ C 126 / 146
Andy Leritz Masters 35+ B 9 / 94
Ile Powell Masters 35+ B 44 / 94
Chris Brannen Masters 35+ B 47 / 94
Kenneth Pace Masters 35+ B 60 / 94

Jingle Cross Day 3 (Nov 17 2013)

Beth Ann orton Women ProCX 1 Elite 15 / 29

Fazio Farms CX Part Deux (Nov 16 2013)

Ron Strasser Master 60+ 1 / 3
Dan Werle Masters 35+ A 4 / 13

Jingle Cross Day 2 (Nov 16 2013)

Beth Ann orton Women UCI Elite 13 / 24

Jingle Cross Day 1 (Nov 15 2013)

Beth Ann orton Women UCI Elite 26 / 29

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 10 2013)

Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 26 / 27
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 16
Paul Montgomery Masters 60+ 11 / 16
Erik Tonkin Category A 8 / 54
Scott Bradway Category A 30 / 54
Jonathan Myers Category A 39 / 54
Jonathan Smith Category A 41 / 54
Matt Wilkin Clydesdale 2 / 41
Billy Wherley Category B 2 / 53
Jason Britton Category B 8 / 53
Andrew Warren Category B 16 / 53
Evelyn West Master 50+ 62 / 73
Jill Hardiman Women A 10 / 36
Audrey Brown Women A 22 / 36
Laurie Hotovy Women A 25 / 36
Nicholas Leritz Masters 35+ A 38 / 81
Eric Lanners Masters 35+ A 51 / 81
Michael Kosmala Masters 35+ A 52 / 81
Robert Christensen Masters 35+ A 60 / 81
Dan Werle Masters 35+ A 68 / 81
Peter Koonce Masters 35+ C 13 / 161
Phillip M trost Masters 35+ C 27 / 161
Paul Schoonover Masters 35+ C 31 / 161
Jonathan Modie Masters 35+ C 63 / 161
Jeff Spencer Masters 35+ C 90 / 161
Sean Vali Masters 35+ C 94 / 161
Andy Casebeer Masters 35+ C 103 / 161
Joseph Marek Masters 35+ C 108 / 161
Chris Valencia Masters 35+ C 145 / 161
Andy Leritz Masters 35+ B 8 / 92
Matthew Wilkin Masters 35+ B 25 / 92
Kenneth Pace Masters 35+ B 87 / 92

OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 9 2013)

Erik Tonkin Category A 2 / 25
Brad Winn Category A 6 / 25
Peter Spir Master 50+ 18 / 46
Ron Strasser Masters 60+ 3 / 10
Dan Werle Masters 35+ A 21 / 40
Michael Kosmala Masters 35+ A 32 / 40
Chad Swanson Masters 35+ A 38 / 40
Phillip M trost Masters 35+ C 15 / 76
Paul Schoonover Masters 35+ C 43 / 76
Chris Valencia Masters 35+ C 65 / 76
Ile Powell Masters 35+ B 25 / 53
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 4 / 12

Cincy3 Harbin Park (Nov 3 2013)

Beth Ann orton Women UCI Elite 7 / 35

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 3 2013)

Connor Wiles Category C 21 / 70
Billy Wherley Category B 2 / 45
Patrick Means Category A 9 / 62
Brad Winn Category A 20 / 62
Jonathan Myers Category A 53 / 62
Evelyn West Master 50+ 60 / 67
Matt Wilkin Clydesdale 2 / 46
Ron Strasser Masters 60+ 3 / 17
Aaron Leritz Masters 35+ A 18 / 73
Eric Lanners Masters 35+ A 52 / 73
Dan Werle Masters 35+ A 62 / 73
Peter Koonce Masters 35+ C 20 / 163
Phillip M trost Masters 35+ C 42 / 163
Jeff Spencer Masters 35+ C 61 / 163
Jonathan Modie Masters 35+ C 74 / 163
Andy Casebeer Masters 35+ C 79 / 163
Sean Vali Masters 35+ C 102 / 163
Joseph Marek Masters 35+ C 117 / 163
Paul Schoonover Masters 35+ C 121 / 163
Erick Nelson Masters 35+ C 126 / 163
Chris Valencia Masters 35+ C 140 / 163
Chris Leach Masters 35+ C 161 / 163
Matthew Wilkin Masters 35+ B 39 / 110
Kenneth Pace Masters 35+ B 55 / 110
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 2 / 26
Jill Hardiman Women A 10 / 38
Audrey Brown Women A 17 / 38

Sandy/Boring Corn Cross (Nov 2 2013)

Ron Strasser Master 60+ 2 / 4
Erik Tonkin Category A 1 / 14
Scott Bradway Category A 8 / 14
Jeff Spencer Clydesdale 3 / 4
Jason Britton Category B 1 / 15
Robert Christensen Singlespeed 14 / 22
Jill Hardiman Women A 3 / 7
Peter Koonce Masters 35+ C 8 / 29
Phillip M trost Masters 35+ C 9 / 29
Paul Schoonover Masters 35+ C 11 / 29
Chris Valencia Masters 35+ C 27 / 29
Ile Powell Masters 35+ B 8 / 18

Cincy3 Kings CX (Nov 2 2013)

Beth Ann orton Women ProCX 1 Elite 13 / 35

Cincy3 Cyclo-Stampede, p/b Darkhorse Racing (Nov 1 2013)

Beth Ann orton Women UCI Elite 6 / 30

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Oct 27 2013)

Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 8 / 20
Brad Winn Category A 22 / 49
Patrick Means Category A 23 / 49
Matt Wilkin Clydesdale 2 / 30
Dieter Hoffmann Master 50+ 28 / 58
Laurie Hotovy Women A 17 / 28
Remy Maguire Women A 22 / 28
Billy Wherley Category B 3 / 49
Andrew Warren Category B 31 / 49
Aaron Leritz Masters 35+ A 24 / 61
Nicholas Leritz Masters 35+ A 33 / 61
Eric Lanners Masters 35+ A 50 / 61
Michael Kosmala Masters 35+ A 59 / 61
Phillip M trost Masters 35+ C 25 / 103
Jeff Spencer Masters 35+ C 58 / 103
Jonathan Modie Masters 35+ C 64 / 103
Chris Valencia Masters 35+ C 94 / 103
Andy Leritz Masters 35+ B 5 / 87
Kenneth Pace Masters 35+ B 61 / 87

Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 (Oct 26 2013)

Ron Strasser Masters 60+ 1 / 2
Erik Tonkin Category A 1 / 10
Chad Swanson Masters 35+ A 7 / 31
Chris Brannen Masters 35+ B 15 / 23

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 26 2013)

Dieter Hoffmann Singlespeed 50 / 67
Billy Wherley Category B 5 / 62
Jason Britton Category B 12 / 62
Neal Bibler Category B 14 / 62
Andrew Warren Category B 47 / 62
Patrick Means Category A 14 / 58
Brad Winn Category A 21 / 58
Jonathan Myers Category A 35 / 58
Matt Wilkin Clydesdale 3 / 36
Samantha Trost Unicycle 7 / 7
Aaron Leritz Masters 35+ A 16 / 77
Eric Lanners Masters 35+ A 33 / 77
Nicholas Leritz Masters 35+ A 38 / 77
Michael Kosmala Masters 35+ A 52 / 77
Phillip M trost Masters 35+ C 24 / 117
Jeff Spencer Masters 35+ C 46 / 117
Jonathan Modie Masters 35+ C 63 / 117
Andy Casebeer Masters 35+ C 82 / 117
Chris Valencia Masters 35+ C 107 / 117
Andy Leritz Masters 35+ B 13 / 110
Ile Powell Masters 35+ B 38 / 110
Kenneth Pace Masters 35+ B 52 / 110
Renee Pype Masters Women 45+ 25 / 26
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 6 / 21
Laurie Hotovy Women A 18 / 31
Remy Maguire Women A 22 / 31

Cross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 20 2013)

Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 5 / 27
Phillip M trost Beginner Men 3 / 109
Scott Bradway Category A 27 / 64
Jonathan Myers Category A 41 / 64
Matt Wilkin Clydesdale 2 / 48
Dieter Hoffmann Master 50+ 21 / 79
Peter Spir Master 50+ 33 / 79
Evelyn West Master 50+ 78 / 79
Beth Ann orton Women A 1 / 40
Remy Maguire Women A 18 / 40
Jill Hardiman Women A 19 / 40
Laurie Hotovy Women A 27 / 40
Connor Wiles Category C 22 / 95
Andrew Warren Category C 95 / 95
Jason Britton Category B 2 / 73
Billy Wherley Category B 17 / 73
Andrew Warren Category B 31 / 73
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 14
Paul Montgomery Masters 60+ 13 / 14
Tabor Stensrad Junior Men 59 / 81
Aaron Leritz Masters 35+ A 16 / 94
Chad Swanson Masters 35+ A 25 / 94
Nicholas Leritz Masters 35+ A 46 / 94
Eric Lanners Masters 35+ A 47 / 94
Michael Kosmala Masters 35+ A 56 / 94
Peter Koonce Masters 35+ C 22 / 201
Jonathan Modie Masters 35+ C 40 / 201
Jeff Spencer Masters 35+ C 83 / 201
Andy Casebeer Masters 35+ C 97 / 201
Chris Leach Masters 35+ C 125 / 201
Sean Vali Masters 35+ C 136 / 201
Joseph Marek Masters 35+ C 139 / 201
Erick Nelson Masters 35+ C 163 / 201
Chris Valencia Masters 35+ C 164 / 201
Andy Leritz Masters 35+ B 20 / 117
Ile Powell Masters 35+ B 47 / 117
Matthew Wilkin Masters 35+ B 50 / 117
Chris Brannen Masters 35+ B 74 / 117
Kenneth Pace Masters 35+ B 114 / 117

Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 19 2013)

Jeff Spencer Master 35+ C 10 / 27
Ron Strasser Master 60+ 2 / 7

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 16 2013)

Phillip M trost Beginner Men 5 / 55
Andy Casebeer Masters Men C 35+ 57 / 89
Chris Valencia Masters Men C 35+ 83 / 89
Chris Leach Masters Men C 35+ 84 / 89
David Keeney Masters Men C 35+ 86 / 89
Mielle Blomberg Women A 5 / 14
Laurie Hotovy Women A 7 / 14
Remy Maguire Women A 9 / 14
Nicholas Leritz Singlespeed 12 / 29

Cross Crusade: Rainier (Oct 13 2013)

Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 5 / 16
Phillip M trost Beginner Men 5 / 53
Erik Tonkin Category A 11 / 60
Brad Winn Category A 18 / 60
Brandon Meinke Category A 21 / 60
Scott Bradway Category A 23 / 60
Jonathan Myers Category A 28 / 60
Matt Wilkin Clydesdale 4 / 41
Dieter Hoffmann Master 50+ 26 / 59
Peter Spir Master 50+ 56 / 59
Jill Hardiman Women A 16 / 42
Remy Maguire Women A 23 / 42
Audrey Brown Women A 27 / 42
Laurie Hotovy Women A 37 / 42
Andrew Warren Category C 2 / 59
Connor Wiles Category C 18 / 59
Aaron Stensaud Category C 57 / 59
Jason Britton Category B 9 / 46
Nick Makanna Category B 37 / 46
Renee Pype Masters Women 45+ 16 / 19
Ron Strasser Masters 60+ 5 / 20
Paul Montgomery Masters 60+ 11 / 20
James Meyer Masters 60+ 17 / 20
Tabor Stensrad Junior Men 46 / 59
Aaron Leritz Masters 35+ A 21 / 85
Michael Kosmala Masters 35+ A 36 / 85
Eric Lanners Masters 35+ A 53 / 85
Nicholas Leritz Masters 35+ A 54 / 85
Chad Swanson Masters 35+ A 77 / 85
Peter Koonce Masters 35+ C 15 / 152
Joseph Marek Masters 35+ C 85 / 152
Jeff Spencer Masters 35+ C 99 / 152
Jonathan Modie Masters 35+ C 101 / 152
Andy Leritz Masters 35+ B 36 / 96
Ile Powell Masters 35+ B 54 / 96
Judd Eustice Masters 35+ B 63 / 96

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 9 2013)

Eric Lanners Masters Men A 40+ 15 / 22
Andy Casebeer Masters Men C 35+ 53 / 81
Remy Maguire Women A 5 / 15
Mielle Blomberg Women A 6 / 15
Ron Strasser Masters Men B 35+ 34 / 37

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 6 2013)

Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 2 / 26
Phillip M trost Beginner Men 8 / 102
Brad Winn Category A 25 / 67
Brandon Meinke Category A 28 / 67
Scott Bradway Category A 35 / 67
Jonathan Myers Category A 38 / 67
Matt Wilkin Clydesdale 3 / 51
Peter Spir Master 50+ 33 / 72
Dieter Hoffmann Master 50+ 39 / 72
Evelyn West Master 50+ 65 / 72
Remy Maguire Women A 15 / 38
Audrey Brown Women A 20 / 38
Jill Hardiman Women A 28 / 38
Laurie Hotovy Women A 30 / 38
Connor Wiles Category C 30 / 112
Aaaron Stensaud Category C 108 / 112
Jason Britton Category B 3 / 70
Nick Makanna Category B 49 / 70
Renee Pype Masters Women 45+ 22 / 25
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 18
Paul Montgomery Masters 60+ 10 / 18
John Eric lutz Masters 60+ 15 / 18
James Meyer Masters 60+ 16 / 18
Tabor Stensrad Junior Men 50 / 78
Chad Swanson Masters 35+ A 21 / 98
Aaron Leritz Masters 35+ A 35 / 98
Eric Lanners Masters 35+ A 42 / 98
Nicholas Leritz Masters 35+ A 93 / 98
Peter Koonce Masters 35+ C 63 / 200
Jeff Spencer Masters 35+ C 106 / 200
Andy Casebeer Masters 35+ C 127 / 200
Chris Valencia Masters 35+ C 154 / 200
Erick Nelson Masters 35+ C 157 / 200
Michael Kosmala Masters 35+ B 5 / 125
Andy Leritz Masters 35+ B 54 / 125
Kenneth Pace Masters 35+ B 75 / 125
Chris Brannen Masters 35+ B 89 / 125
Judd Eustice Masters 35+ B 98 / 125
Matthew Wilkin Masters 35+ B 105 / 125

Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX (Oct 5 2013)

Phillip M trost Beginner Men 5 / 24
Ron Strasser Masters 60+ 3 / 9
Ile Powell Masters 35+ B 29 / 38

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 2 2013)

Eric Lanners Masters Men A 40+ 9 / 18
Jonathan Modie Masters Men C 35+ 42 / 97
Andy Casebeer Masters Men C 35+ 82 / 97
Matt Gilman Masters Men C 35+ 94 / 97
Chris Leach Masters Men C 35+ 96 / 97
Mielle Blomberg Women A 5 / 11
Remy Maguire Women A 7 / 11
Laurie Hotovy Women A 9 / 11
Andy Leritz Singlespeed 27 / 29

Battle At Barlow (Sep 29 2013)

Jason Britton Category B 16 / 24
Patrick Means Category A 7 / 34
Brad Winn Category A 15 / 34
Scott Bradway Category A 17 / 34
Jonathan Myers Category A 18 / 34
Brandon Meinke Category A 23 / 34
Dieter Hoffmann Master 50+ 15 / 31
Matt Wilkin Clydesdale 3 / 10
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 4
Eric Lanners Masters 35+ A 20 / 40
Nicholas Leritz Masters 35+ A 21 / 40
Jonathan Modie Masters 35+ C 37 / 70
Chris Valencia Masters 35+ C 63 / 70
Michael Kosmala Masters 35+ B 2 / 56
Kenneth Pace Masters 35+ B 5 / 56
Andy Leritz Masters 35+ B 28 / 56
Judd Eustice Masters 35+ B 34 / 56
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 5 / 17
Jill Hardiman Women A 6 / 16
Laurie Hotovy Women A 14 / 16

Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi (Sep 28 2013)

Joseph Marek Master 35+ C 26 / 56
Jeff Spencer Master 35+ C 38 / 56
Andy Casebeer Master 35+ C 40 / 56
Chris Valencia Master 35+ C 48 / 56
Phillip M trost Beginner Men 8 / 38
Ron Strasser Master 60+ 2 / 9
Eric Lanners Masters 35+ A 18 / 34
Jonathan Myers Category A 10 / 24
Dieter Hoffmann Master 50+ 24 / 42
Remy Maguire Women A 4 / 17
Jill Hardiman Women A 11 / 17
Chris Brannen Master 35+ B 27 / 41
Eric Aldinger Category B 20 / 21

Blind Date at the Dairy (Sep 25 2013)

David Keeney Masters Men C 35+ 90 / 94
Andy Casebeer Masters Men C 35+ 94 / 94
Mielle Blomberg Women A 9 / 15
Laurie Hotovy Women A 10 / 15
Eric Aldinger Masters Men B 35+ 27 / 35
Ron Strasser Masters Men B 35+ 28 / 35
Andy Leritz Singlespeed 30 / 40

Future Cross (Sep 22 2013)

Chris Valencia Men C 35+ 9 / 9

Fazio Farms (Sep 22 2013)

Brandon Meinke Category A 1 / 10
Mielle Blomberg Women A 5 / 6
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 3
Chad Swanson Masters 35+ A 4 / 15
Aaron Leritz Masters 35+ A 10 / 15
Nicholas Leritz Masters 35+ A 12 / 15
Sean Vali Masters 35+ C 13 / 36
Joseph Marek Masters 35+ C 21 / 36
Andy Leritz Masters 35+ B 9 / 26
Kenneth Pace Masters 35+ B 10 / 26

Trek Cyclocross Collective Cup Day 2 (Sep 22 2013)

Beth Ann orton Women UCI Elite 11 / 26

SCX #1: McCollum Park (Sep 22 2013)

Mary Fordham Cat. 4 Women 4 / 33

Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard (Sep 21 2013)

Chris Valencia Men C 35+ 15 / 15

Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross (Sep 21 2013)

Andy Casebeer Master 35+ C 50 / 51
Phillip M trost Beginner Men 3 / 50
Ron Strasser Master 60+ 2 / 6
Erik Tonkin Category A 1 / 29
Jonathan Myers Category A 11 / 29
Peter Spir Master 50+ 18 / 34
Ile Powell Master 35+ B 26 / 43
Chris Brannen Master 35+ B 32 / 43

Blind Date at the Dairy (Sep 18 2013)

Aaron Leritz Masters Men A 40+ 6 / 27
Eric Lanners Masters Men A 40+ 14 / 27
Mielle Blomberg Women A 8 / 18
Laurie Hotovy Women A 13 / 18
Andy Casebeer Master C 35+ 54 / 89
Eric Aldinger Masters Men B 25 / 33
Ron Strasser Masters Men B 28 / 33
Andy Leritz Singlespeed 31 / 46

Hood River Double Cross Day Two (Sep 15 2013)

Andy Casebeer Master 35+ C 19 / 33
Jonathan Modie Master 35+ C 28 / 33
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 1 / 15
Phillip M trost Beginner Men 3 / 20
Nicholas Leritz Masters 35+ A 21 / 36
Aaron Leritz Masters 35+ A 26 / 36
Chad Swanson Masters 35+ A 30 / 36
Eric Lanners Masters 35+ A 35 / 36
Patrick Means Category A 30 / 30
Jill Hardiman Women A 7 / 17
Andy Leritz Master 35+ B 30 / 38
James Britton Category B 4 / 13

StarCrossed CX (Sep 14 2013)

Beth Ann orton Women UCI Elite 6 / 22

Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross (Sep 14 2013)

Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 1 / 10
Andy Casebeer Master 35+ C 42 / 54
Chris Valencia Master 35+ C 46 / 54
Phillip M trost Beginner Men 14 / 30
Ron Strasser Master 60+ 2 / 6
Chad Swanson Masters 35+ A 5 / 49
Eric Lanners Masters 35+ A 26 / 49
Patrick Means Category A 28 / 29
Jill Hardiman Women A 6 / 20
Laurie Hotovy Women A 12 / 20
Michael Kosmala Master 35+ B 3 / 56
Ile Powell Master 35+ B 43 / 56
Tabor Stensrad Junior Men 10-12 10 / 16

Thrilla Cyclocross Series #1 (Sep 12 2013)

Chris Valencia Men C 40+ 15 / 17

Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race (Sep 7 2013)

Andy Casebeer Master 35+ C 39 / 58
Chris Valencia Master 35+ C 55 / 58
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 2 / 5
Ron Strasser Master 60+ 2 / 7
Gil Ormerod Master 60+ 7 / 7
Chad Swanson Masters 35+ A 5 / 43
Eric Lanners Masters 35+ A 16 / 43
Nicholas Leritz Masters 35+ A 28 / 43
Jonathan Myers Category A 7 / 26
Audrey Brown Women A 9 / 18
Laurie Hotovy Women A 13 / 18
Remy Maguire Women A 17 / 18
Andy Leritz Master 35+ B 28 / 51
Chris Brannen Master 35+ B 29 / 51
Ile Powell Master 35+ B 35 / 51

GPET: David Douglas CX #1 (Aug 31 2013)

Phillip M trost Beginner Men 27 / 43
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 10
Jonathan Myers Category A 7 / 25
Remy Maguire Women A 19 / 22
Eric Lanners Masters 35+ A 14 / 37
Chris Valencia Masters 35+ C 71 / 80
Andy Casebeer Masters 35+ C 78 / 80
Michael Kosmala Masters 35+ B 3 / 61
Ile Powell Masters 35+ B 39 / 61
Matthew Wilkin Masters 35+ B 52 / 61
Chris Brannen Masters 35+ B 53 / 61

Midsummer Nights Cyclocross (Jul 25 2013)

Beth Ann orton Women Pro 1-2 5 / 8

Bike N Hike Santa Cross P/B Giant (Dec 16 2012)

Rhonda Mazza WOM A 1 / 7
Ron Strasser Men Mas 60+ 1 / 7
Patrick Means Men A 3 / 14
Mielle Blomberg WOM MAS A 35+ 1 / 1
Chris Valencia MEN MAS C 35+ 12 / 13

USGP #8: Deschutes Brewery Cup (Dec 9 2012)

Patrick Means Men Cat A 52 / 62
Beth Ann orton Women Cat A 22 / 33
Kim Matheson Women Cat B 1 / 23

USGP #7: Deschutes Brewery Cup (Dec 8 2012)

Patrick Means Men Cat A 40 / 67
Beth Ann orton Women Cat A 25 / 36
Kim Matheson Women Cat B 5 / 30

GPTB: Winter Cross (Dec 2 2012)

Kim Matheson Women A 6 / 8
Remy Maguire Women A 8 / 8
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 3
Michael Kosmala Masters 35+ B 8 / 28
Chris Brannen Masters 35+ B 17 / 28
Ile Powell Masters 35+ B 22 / 28
Peter Koonce Masters 35+ C 24 / 58
Jonathan Myers Category A 10 / 17
Eric Lanners Masters 35+ A 12 / 30
Dan Werle Masters 35+ A 14 / 30
Jonathan Kuipers Category B 9 / 11
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 1 / 4

CXLA Saturday (Dec 1 2012)

Brad Winn Men A 3 / 11

Psycho Cross/OBRA Championships (Dec 1 2012)

Ron Strasser Men Mas 60+ 2 / 7
Patrick Means Men A 3 / 11
Mielle Blomberg Women Mas 35+ 3 / 5

BC Grand Prix (Nov 18 2012)

Beth Ann orton UCI Women 12 / 23

Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) (Nov 18 2012)

Beth Flanagan Women B 24 / 26
Alice Pennington Women A 1 / 34
Kim Matheson Women A 11 / 34
Audrey Brown Women A 25 / 34
Jill Hardiman Women A 33 / 34
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 11
Dieter Hoffmann Masters 50+ 18 / 66
Kenneth Pace Masters 35+ B 14 / 101
Andy Leritz Masters 35+ B 26 / 101
Michael Kosmala Masters 35+ B 27 / 101
Ile Powell Masters 35+ B 63 / 101
Jeff Spencer Masters 35+ C 60 / 179
Joseph Marek Masters 35+ C 77 / 179
Judd Eustice Masters 35+ C 157 / 179
Jonathan Modie Masters 35+ C 159 / 179
Brad Winn Category A 12 / 77
Scott Bradway Category A 16 / 77
Patrick Means Category A 19 / 77
Jonathan Smith Category A 32 / 77
Jonathan Myers Category A 54 / 77
Aaron Leritz Masters 35+ A 14 / 88
Eric Lanners Masters 35+ A 21 / 88
Robert Christensen Masters 35+ A 64 / 88
Nicholas Leritz Masters 35+ A 88 / 88
Julie Kramer Masters Women 35+ B 12 / 14
Matt Wilkin Clydesdale 1 / 50
David Miller Clydesdale 31 / 50
Van Chrisman Junior Men 46 / 66
Nick Makanna Singlespeed 41 / 97
Patrick Croasdaile Category B 7 / 54
Jonathan Kuipers Category B 24 / 54
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 2 / 17
Margie Bradway Masters Women 35+ A 3 / 17
Sean Burles Category C 2 / 86

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 17 2012)

Ron Strasser Masters 60+ 1 / 4
Chris Brannen Masters 35+ B 19 / 36
Dan Werle Masters 35+ A 4 / 10
Dieter Hoffmann Singlespeed 13 / 20
Jonathan Kuipers Category B 8 / 17
Dustin Schneider Beginner Men 14 / 33

MFG #6: Woodlawn Park (Nov 11 2012)

Mark Jenkins CAT 4 MASTER MEN 35+ 102 / 121

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 11 2012)

Alice Pennington Women A 1 / 29
Beth Ann orton Women A 6 / 29
Kim Matheson Women A 8 / 29
Remy Maguire Women A 26 / 29
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 14
Evelyn West Masters 50+ 45 / 46
Daniel Gonzalez Masters 35+ B 10 / 90
Andy Leritz Masters 35+ B 27 / 90
Michael Kosmala Masters 35+ B 28 / 90
Kenneth Pace Masters 35+ B 38 / 90
Matt Wilkin Masters 35+ B 48 / 90
Judd Eustice Masters 35+ C 7 / 154
Jeff Spencer Masters 35+ C 44 / 154
Jonathan Modie Masters 35+ C 107 / 154
Andy Casebeer Masters 35+ C 125 / 154
Jonathan Myers Category A 37 / 48
Scott Bradway Category A 44 / 48
Aaron Leritz Masters 35+ A 14 / 62
Nicholas Leritz Masters 35+ A 36 / 62
Eric Lanners Masters 35+ A 44 / 62
Jeffrey Struck Masters 35+ A 53 / 62
Matt Wilkin Clydesdale 5 / 41
David Miller Clydesdale 23 / 41
David Keeney Clydesdale 29 / 41
Van Chrisman Junior Men 30 / 45
Patrick Croasdaile Category B 9 / 49
Jonathan Kuipers Category B 19 / 49
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 3 / 13
Margie Bradway Masters Women 35+ A 11 / 13
Sean Burles Category C 2 / 72

GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 10 2012)

Remy Maguire Women A 12 / 17
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 5
Dieter Hoffmann Masters 50+ 24 / 24
Daniel Gonzalez Masters 35+ B 2 / 43
Chris Brannen Masters 35+ B 16 / 43
Ile Powell Masters 35+ B 27 / 43
Jeff Spencer Masters 35+ C 35 / 57
Eric Lanners Masters 35+ A 15 / 34
Dan Werle Masters 35+ A 17 / 34
Anna Saltonstall Masters Women 35+ B 4 / 8
Beth Ann orton Category B 10 / 23
Dustin Schneider Beginner Men 10 / 35

Cross Crusade: Barton Park (Nov 4 2012)

Beth Flanagan Women B 11 / 16
Alice Pennington Women A 2 / 35
Beth Ann orton Women A 3 / 35
Kim Matheson Women A 10 / 35
Audrey Brown Women A 17 / 35
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 12
Paul Montgomery Masters 60+ 9 / 12
Dieter Hoffmann Masters 50+ 31 / 59
Nicholas Leritz Masters 35+ B 1 / 92
Daniel Gonzalez Masters 35+ B 7 / 92
Andy Leritz Masters 35+ B 10 / 92
Matt Wilkin Masters 35+ B 25 / 92
Chris Brannen Masters 35+ B 43 / 92
Michael Kosmala Masters 35+ B 44 / 92
Ile Powell Masters 35+ B 54 / 92
Kenneth Pace Masters 35+ B 55 / 92
Judd Eustice Masters 35+ C 5 / 161
Jonathan Modie Masters 35+ C 60 / 161
Jeff Spencer Masters 35+ C 65 / 161
Joseph Marek Masters 35+ C 88 / 161
Andy Casebeer Masters 35+ C 140 / 161
Brad Winn Category A 9 / 62
Scott Bradway Category A 15 / 62
Patrick Means Category A 16 / 62
Jonathan Smith Category A 26 / 62
Jonathan Myers Category A 36 / 62
Aaron Leritz Masters 35+ A 10 / 72
Eric Lanners Masters 35+ A 42 / 72
Matt Wilkin Clydesdale 4 / 43
Van Chrisman Junior Men 30 / 49
Nick Makanna Singlespeed 29 / 88
Lukas Johnston Category B 32 / 57
Jonathan Kuipers Category B 48 / 57
Rhonda Mazza Masters Women 35+ A 2 / 16
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 4 / 16
Margie Bradway Masters Women 35+ A 7 / 16
Richard Anderson Category C 62 / 74

Canby Cross-Word CX Challenge (Nov 3 2012)

Ron Strasser Masters 60+ 1 / 6
Gil Ormerod Masters 50+ 12 / 12
Daniel Gonzalez Masters 35+ B 4 / 26
Michael Kosmala Masters 35+ B 6 / 26
Ken Finch Masters 35+ C 10 / 27
Mark Jenkins Masters 35+ C 25 / 27
Eric Lanners Masters 35+ A 8 / 18
Robert Christensen Masters 35+ A 17 / 18
Patrick Croasdaile Singlespeed 4 / 15
Lisa Belair-sullivan Singlespeed 12 / 15

Cross Crusade: Deschutes Brewery #2 (Oct 28 2012)

Beth Flanagan Women B 17 / 32
Kim Matheson Women A 7 / 34
Audrey Brown Women A 17 / 34
Jill Hardiman Women A 21 / 34
Laurie Hotovy Women A 29 / 34
Remy Maguire Women A 33 / 34
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 11
Dieter Hoffmann Masters 50+ 35 / 59
Andy Leritz Masters 35+ B 4 / 81
Nicholas Leritz Masters 35+ B 6 / 81
Michael Kosmala Masters 35+ B 11 / 81
Kenneth Pace Masters 35+ B 30 / 81
Ile Powell Masters 35+ B 37 / 81
Judd Eustice Masters 35+ C 7 / 109
Jeff Spencer Masters 35+ C 33 / 109
Jonathan Modie Masters 35+ C 57 / 109
Troy Konigwilcox Masters 35+ C 78 / 109
Patrick Means Category A 14 / 67
Brad Winn Category A 16 / 67
Jonathan Myers Category A 27 / 67
Chad Swanson Category A 43 / 67
Aaron Leritz Masters 35+ A 11 / 57
Eric Lanners Masters 35+ A 29 / 57
Anna Saltonstall Masters Women 35+ B 12 / 18
Matt Wilkin Clydesdale 1 / 22
Lisa Belair-sullivan Singlespeed 51 / 75
Patrick Croasdaile Category B 23 / 61
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 3 / 21
Margie Bradway Masters Women 35+ A 19 / 21
Lukas Johnston Category C 1 / 63
Lisa Belair-sullivan Masters Women 45+ 3 / 22
Renee Pype Masters Women 45+ 17 / 22

Victory Circle Graphix Boulder Cup (Oct 28 2012)

Caitlyn Vestal Women UCI Elite 25 / 22

GPTB: David Douglas CX #2 (Oct 27 2012)

Ron Strasser Masters 60+ 1 / 4
Daniel Gonzalez Masters 35+ B 3 / 43
Joseph Marek Masters 35+ C 20 / 36
Ken Finch Masters 35+ C 27 / 36
Mark Jenkins Masters 35+ C 36 / 36
Dan Werle Masters 35+ A 9 / 21
Jeffrey Struck Masters 35+ A 14 / 21
Jonathan Kuipers Category B 12 / 12

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Oct 27 2012)

Beth Flanagan Women B 31 / 36
Kim Matheson Women A 9 / 37
Audrey Brown Women A 17 / 37
Remy Maguire Women A 29 / 37
Laurie Hotovy Women A 30 / 37
Peter Spir Masters 50+ 43 / 57
Nicholas Leritz Masters 35+ B 5 / 87
Michael Kosmala Masters 35+ B 20 / 87
Kenneth Pace Masters 35+ B 63 / 87
Ile Powell Masters 35+ B 69 / 87
Andy Leritz Masters 35+ B 74 / 87
Judd Eustice Masters 35+ C 8 / 126
Jeff Spencer Masters 35+ C 46 / 126
Jonathan Modie Masters 35+ C 50 / 126
Andy Casebeer Masters 35+ C 105 / 126
Brad Winn Category A 18 / 62
Patrick Means Category A 26 / 62
Jonathan Myers Category A 37 / 62
Chad Swanson Category A 62 / 62
Aaron Leritz Masters 35+ A 17 / 69
Eric Lanners Masters 35+ A 59 / 69
Anna Saltonstall Masters Women 35+ B 15 / 16
Matt Wilkin Clydesdale 2 / 27
David Miller Clydesdale 23 / 27
Dieter Hoffmann Singlespeed 62 / 85
Patrick Croasdaile Category B 29 / 62
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 3 / 20
Lukas Johnston Category C 66 / 69
Renee Pype Masters Women 45+ 16 / 20

Blind Date at the Dairy #6 (Oct 24 2012)

Daniel Gonzalez Masters Men B 35+ 11 / 21
Mielle Blomberg Women A 3 / 8
David Keeney Men Master C 54 / 61
Andy Casebeer Men Master C 61 / 61

Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) (Oct 21 2012)

Beth Flanagan Women B 5 / 31
Beth Ann orton Women A 2 / 44
Alice Pennington Women A 3 / 44
Kim Matheson Women A 18 / 44
Audrey Brown Women A 21 / 44
Remy Maguire Women A 38 / 44
Laurie Hotovy Women A 39 / 44
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 15
John eric Lutz Masters 60+ 13 / 15
Dieter Hoffmann Masters 50+ 38 / 72
Evelyn West Masters 50+ 59 / 72
Gil Ormerod Masters 50+ 63 / 72
Nicholas Leritz Masters 35+ B 4 / 128
Daniel Gonzalez Masters 35+ B 11 / 128
Matt Wilkin Masters 35+ B 46 / 128
Kenneth Pace Masters 35+ B 48 / 128
Chris Brannen Masters 35+ B 49 / 128
Andy Leritz Masters 35+ B 54 / 128
Ile Powell Masters 35+ B 84 / 128
Michael Kosmala Masters 35+ C 5 / 217
Judd Eustice Masters 35+ C 10 / 217
Jeff Spencer Masters 35+ C 75 / 217
Jonathan Modie Masters 35+ C 108 / 217
Geoff Sanderson Masters 35+ C 128 / 217
Troy Konigwilcox Masters 35+ C 139 / 217
Andy Casebeer Masters 35+ C 179 / 217
Brad Winn Category A 14 / 72
Scott Bradway Category A 18 / 72
Jonathan Smith Category A 37 / 72
Jonathan Myers Category A 48 / 72
Aaron Leritz Masters 35+ A 17 / 103
Eric Lanners Masters 35+ A 38 / 103
Jeffrey Struck Masters 35+ A 46 / 103
Robert Christensen Masters 35+ A 79 / 103
Julie Kramer Masters Women 35+ B 12 / 20
Matt Wilkin Clydesdale 3 / 57
David Miller Clydesdale 40 / 57
Van Chrisman Junior Men 57 / 59
Nick Makanna Singlespeed 36 / 114
Patrick Croasdaile Category B 22 / 68
Rhonda Mazza Masters Women 35+ A 2 / 20
Margie Bradway Masters Women 35+ A 4 / 20
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 6 / 20
Sean Burles Category C 4 / 124
Lukas Johnston Beginner Men 1 / 118

Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 20 2012)

Ron Strasser Masters 60+ 2 / 3
Gil Ormerod Masters 50+ 19 / 20
Ken Finch Masters 35+ C 18 / 35
Mark Jenkins Masters 35+ C 29 / 35
Lisa Belair-sullivan Singlespeed 7 / 12
Patrick Croasdaile Category B 3 / 10
Daniel Gonzalez Category B 9 / 10
Lisa Belair-sullivan Masters Women 35+ A 2 / 3

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 17 2012)

Daniel Gonzalez Masters Men B 35+ 11 / 28
Kim Matheson Women A 2 / 13
Mielle Blomberg Women A 6 / 13
Laurie Hotovy Women A 8 / 13
Jonathan Kuipers Men B 11 / 14
Andy Casebeer Men Master C 53 / 87
Chris Valencia Men Master C 72 / 87
David Keeney Men Master C 78 / 87
Eric Lanners MASTER MEN A 35+ 10 / 21
Robert Christensen MASTER MEN A 35+ 13 / 21
Ken Finch Beginner Men 17 / 54

USGP #4: SmartWool Cup p/b FC Bikes (Oct 14 2012)

Beth Ann orton Women Pro/Cat 1 24 / 47

Cross Crusade: Rainier (Oct 14 2012)

Beth Flanagan Women B 19 / 26
Audrey Brown Women A 20 / 40
Kim Matheson Women A 25 / 40
Jill Hardiman Women A 30 / 40
Remy Maguire Women A 32 / 40
Laurie Hotovy Women A 37 / 40
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 8
Peter Spir Masters 50+ 26 / 51
Evelyn West Masters 50+ 46 / 51
Daniel Gonzalez Masters 35+ B 9 / 80
Nicholas Leritz Masters 35+ B 25 / 80
Andy Leritz Masters 35+ B 31 / 80
Kenneth Pace Masters 35+ B 39 / 80
Ile Powell Masters 35+ B 51 / 80
Michael Kosmala Masters 35+ C 8 / 160
Judd Eustice Masters 35+ C 19 / 160
Jeff Spencer Masters 35+ C 63 / 160
Jonathan Modie Masters 35+ C 74 / 160
Troy Konigwilcox Masters 35+ C 137 / 160
Brad Winn Category A 9 / 70
Patrick Means Category A 13 / 70
Scott Bradway Category A 20 / 70
Chad Swanson Category A 33 / 70
Aaron Leritz Masters 35+ A 15 / 69
Eric Lanners Masters 35+ A 37 / 69
Julie Kramer Masters Women 35+ B 7 / 15
Patrick Croasdaile Category B 15 / 56
Jonathan Kuipers Category B 38 / 56
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 3 / 16
Margie Bradway Masters Women 35+ A 4 / 16
Deanna Lloyd Women C 5 / 32
Sean Burles Category C 6 / 79
Renee Pype Masters Women 45+ 16 / 18

USGP #3: SmartWool Cup p/b FC Bikes (Oct 13 2012)

Beth Ann orton Women Pro/Cat 1 22 / 46

GPTB: Ninkrossi (Oct 13 2012)

Daniel Gonzalez Master 35+ B 13 / 38
Chris Brannen Master 35+ B 21 / 38
Dan Werle Masters 35+ A 9 / 20
Robert Christensen Masters 35+ A 10 / 20
Eric Lanners Masters 35+ A 19 / 20
Ron Strasser Master 60+ 2 / 7
Gil Ormerod Master 50+ 16 / 16

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 10 2012)

Robert Christensen Masters Men B 35+ 2 / 26
Daniel Gonzalez Masters Men B 35+ 26 / 26
Mielle Blomberg Women A 2 / 18
Kim Matheson Women A 13 / 18
Laurie Hotovy Women A 17 / 18
Margie Bradway Men C 30 / 42
David Miller Men Master C 37 / 92
Troy Konig wilcox Men Master C 41 / 92
Andy Casebeer Men Master C 52 / 92
David Keeney Men Master C 66 / 92
Ken Finch Beginner Men 16 / 61

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 7 2012)

Alice Pennington Women A 3 / 37
Beth Ann orton Women A 4 / 37
Kim Matheson Women A 16 / 37
Audrey Brown Women A 19 / 37
Laurie Hotovy Women A 37 / 37
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 16
John eric Lutz Masters 60+ 15 / 16
Nicholas Leritz Masters 35+ B 9 / 138
Andy Leritz Masters 35+ B 17 / 138
Kenneth Pace Masters 35+ B 21 / 138
Robert Christensen Masters 35+ B 43 / 138
Daniel Gonzalez Masters 35+ B 54 / 138
Ile Powell Masters 35+ B 92 / 138
Daniel Rockwell Masters 35+ B 100 / 138
Michael Kosmala Masters 35+ C 3 / 224
Judd Eustice Masters 35+ C 43 / 224
Jeff Spencer Masters 35+ C 98 / 224
Jonathan Modie Masters 35+ C 136 / 224
Andy Casebeer Masters 35+ C 212 / 224
Brad Winn Category A 29 / 84
Scott Bradway Category A 39 / 84
Chad Swanson Category A 41 / 84
Patrick Means Category A 61 / 84
Aaron Leritz Masters 35+ A 22 / 93
Eric Lanners Masters 35+ A 52 / 93
Matt Wilkin Clydesdale 12 / 58
David Miller Clydesdale 26 / 58
David Keeney Clydesdale 44 / 58
Judd Eustice Master 50+ 54 / 77
Evelyn West Master 50+ 69 / 77
Jonathan Kuipers Category B 41 / 73
Patrick Croasdaile Category B 61 / 73
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 2 / 27
Rhonda Mazza Masters Women 35+ A 4 / 27
Margie Bradway Masters Women 35+ A 8 / 27
Jonathan Kuipers Category C 91 / 113
Renee Pype Masters Women 45+ 19 / 25

GPTB: Heiser Farm CX (Oct 6 2012)

Daniel Gonzalez Master 35+ B 8 / 34
Ken Finch Masters 35+ C 19 / 33
Mark Jenkins Masters 35+ C 26 / 33
Dan Werle Masters 35+ A 18 / 28
Ron Strasser Master 60+ 2 / 6
Patrick Croasdaile Category B 14 / 15

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 3 2012)

Robert Christensen Masters Men B 35+ 1 / 36
Ron Strasser Masters Men B 35+ 25 / 36
Daniel Gonzalez Masters Men B 35+ 36 / 36
Beth Ann orton Women A 1 / 11
Kim Matheson Women A 4 / 11
Mielle Blomberg Women A 5 / 11
Margie Bradway Women A 11 / 11
Jonathan Kuipers Men C 9 / 50
Michael Kosmala Men Master C 5 / 104
Troy Konig wilcox Men Master C 65 / 104
David Miller Men Master C 66 / 104
Chris Valencia Men Master C 70 / 104
Andy Casebeer Men Master C 80 / 104
Mark Jenkins Beginner Men 29 / 46

BASP #1: Candlestick Park (Sep 30 2012)

Matthew Carlson Men B 35+ 13 / 73
Matthew Carlson Men B 12 / 57

Battle at Barlow (Sep 30 2012)

Alice Pennington Women A 3 / 23
Kim Matheson Women A 12 / 23
Audrey Brown Women A 15 / 23
Remy Maguire Women A 16 / 23
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 8
Paul Montgomery Masters 60+ 5 / 8
Andy Leritz Masters 35+ B 22 / 69
Daniel Gonzalez Masters 35+ B 24 / 69
Chris Brannen Masters 35+ B 36 / 69
Ile Powell Masters 35+ B 52 / 69
Kenneth Pace Masters 35+ B 54 / 69
Michael Kosmala Masters 35+ C 10 / 110
Judd Eustice Masters 35+ C 16 / 110
Jeff Spencer Masters 35+ C 52 / 110
Scott Bradway Category A 15 / 45
Brad Winn Category A 17 / 45
Chad Swanson Category A 25 / 45
Aaron Leritz Masters 35+ A 13 / 49
Eric Lanners Masters 35+ A 18 / 49
Julie Kramer Masters Women 35+ B 7 / 15
Matt Wilkin Clydesdale 17 / 25
David Keeney Clydesdale 24 / 25
Peter Spir Master 50+ 22 / 37
Judd Eustice Master 50+ 24 / 37
Brad Winn Singlespeed 4 / 55
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 1 / 8
Rhonda Mazza Masters Women 35+ A 2 / 8
Jonathan Kuipers Category C 3 / 51

Great Brewers Gran Prix of Gloucester Day 2 (Sep 30 2012)

Bethann Orton UCI Elite Women 21 / 48

Fazio Farms CX p/b Ironclad (Sep 29 2012)

Margie Bradway Women A 7 / 13
Ken Finch Master 35+ C 19 / 39
Mark Jenkins Master 35+ C 28 / 39
Ron Strasser Master 60+ 2 / 6
Daniel Gonzalez Category B 15 / 18

Great Brewers Gran Prix of Gloucester Day 1 (Sep 29 2012)

Bethann Orton UCI Elite Women 25 / 52

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 26 2012)

Robert Christensen Masters Men B 35+ 4 / 41
Daniel Gonzalez Masters Men B 35+ 18 / 41
Andy Leritz Masters Men B 35+ 23 / 41
Ron Strasser Masters Men B 35+ 25 / 41
Mielle Blomberg Women A 3 / 16
Jonathan Kuipers Men C 10 / 54
Michael Kosmala Men Master C 4 / 122
Judd Eustice Men Master C 23 / 122
David Keeney Men Master C 102 / 122
Zach Roeder Singlespeed 29 / 39
Ken Finch Beginner Men 16 / 70
Mark Jenkins Beginner Men 28 / 70

GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar (Sep 22 2012)

Beth Ann orton Women A 2 / 21
Margie Bradway Women A 7 / 21
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 3
Chris Brannen Masters 35+ B 23 / 45
Matt Wilkin Masters 35+ B 37 / 45
Nicholas Leritz Masters 35+ B 44 / 45
Scott Bradway Category A 10 / 28
Eric Lanners Masters 35+ A 15 / 32
Aaron Leritz Masters 35+ A 16 / 32
Dan Werle Masters 35+ A 20 / 32
Matt Wilkin Clydesdale 13 / 22
Patrick Croasdaile Category B 7 / 19
Jonathan Kuipers Category C 7 / 31

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 19 2012)

Mielle Blomberg Women A 4 / 10
Jonathan Kuipers Men C 17 / 52
Michael Kosmala Men Master C 18 / 91
David Keeney Men Master C 65 / 91
Ken Finch Beginner Men 13 / 45
Mark Jenkins Beginner Men 28 / 45
Daniel Gonzalez Masters Men B 4 / 38
Robert Christensen Masters Men B 13 / 38
Chris Brannen Masters Men B 23 / 38
Ron Strasser Masters Men B 27 / 38

Double Cross Day Two (Sep 16 2012)

Beth Ann orton Women A 1 / 15
Margie Bradway Women A 10 / 15
Nicholas Leritz Master 35+ B 3 / 38
Andy Leritz Master 35+ B 4 / 38
Matt Wilkin Master 35+ B 27 / 38
Brad Winn Category A 9 / 23
Aaron Leritz Masters 35+ A 6 / 33
Eric Lanners Masters 35+ A 27 / 33
Matt Wilkin Clydesdale 3 / 17
Ron Strasser Master 60+ 2 / 4
Judd Eustice Master 35+ C 12 / 71
Brad Winn Singlespeed 7 / 29
Patrick Croasdaile Category B 18 / 23
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 1 / 7
Judd Eustice Master 50+ 12 / 26
Jonathan Kuipers Category C 6 / 23

GPTB: Double Cross #1 (Sep 15 2012)

Daniel Gonzalez Master 35+ B 33 / 36
Dan Werle Masters 35+ A 20 / 30
Eric Lanners Masters 35+ A 22 / 30
Ron Strasser Master 60+ 2 / 3
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 2 / 10
Jonathan Kuipers Category C 6 / 29

GPTB: Het Meer CX Race (Sep 9 2012)

David Keeney Clydesdales 23 / 25
Beth Ann orton Women A 2 / 17
Margie Bradway Women A 10 / 17
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 4
Daniel Gonzalez Masters 35+ B 8 / 66
Kenneth Pace Masters 35+ B 22 / 66
Chris Brannen Masters 35+ B 35 / 66
Ile Powell Masters 35+ B 51 / 66
Judd Eustice Masters 35+ B 55 / 66
Matt Wilkin Masters 35+ B 56 / 66
Michael Kosmala Masters 35+ C 40 / 75
Eric Lanners Masters 35+ A 8 / 31
Dan Werle Masters 35+ A 11 / 31
Jonathan Kuipers Category C 22 / 40
Patrick Croasdaile Men B 19 / 28

GPTB #1: David Douglas CX #1 (Sep 1 2012)

Remy Maguire Women A 11 / 14
Andy Leritz Master 35+ B 9 / 64
Daniel Gonzalez Master 35+ B 18 / 64
Chris Brannen Master 35+ B 31 / 64
Ile Powell Master 35+ B 39 / 64
Dan Werle Masters 35+ A 23 / 40
Jeff Spencer Master 35+ C 46 / 86
Ron Strasser Master 60+ 1 / 5
Lisa Belair Singlespeed 28 / 36
Lisa Belair Masters Women 35+ A 3 / 8
Jonathan Kuipers Category C 12 / 44

Cross Nationals Day 5 (Jan 8 2012)

Alice Pennington Women Cat 1/2 15 / 74

USGP of Cyclocross Round #8 (Dec 11 2011)

Alice Pennington Women Cat 1/2 11 / 35
Beth Ann orton Women Cat 1/2 35 / 35
Kim Matheson Women B 3 / 13
Mielle Blomberg Women B 10 / 13

USGP of Cyclocross (Dec 10 2011)

Alice Pennington Women Cat 1/2 12 / 41
Beth Ann orton Women Cat 1/2 24 / 41
Kim Matheson Women B 7 / 16
Mielle Blomberg Women B 11 / 16

GPMC: Winter Cross (Dec 4 2011)

Lisa Belair Women B 1 / 10
Alice Pennington Women A 1 / 10
Beth Ann orton Women A 2 / 10
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 5
Andy Leritz Masters 35+ B 15 / 28
Patrick Means Category A 6 / 20
Scott Bradway Category A 10 / 20
Brad Winn Category A 11 / 20
Jonathan Myers Category A 12 / 20
Lisa Belair Singlespeed 25 / 28
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 3 / 9

Psycho Cross (Nov 26 2011)

Ron Strasser Men Mas 60+ 1 / 2
Jim Hendrickson Clydes 4 / 4

Kruger's Crossing CX Classic (Nov 20 2011)

Beth Ann orton Women A 2 / 12
Kim Matheson Women A 5 / 12
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 5
Dieter Hoffmann Masters 50+ 5 / 23
Vincent Plaza Masters 50+ 18 / 23
Dan Werle Masters 35+ B 5 / 48
Robert Christensen Masters 35+ B 9 / 48
Chris Brannen Masters 35+ B 25 / 48
Andy Leritz Masters 35+ B 28 / 48
Nicholas Leritz Masters 35+ B 42 / 48
Jonathan Modie Masters 35+ C 19 / 128
Jim Hendrickson Masters 35+ C 107 / 128
Jonathan Smith Category A 8 / 17
Jim Hendrickson Clydesdale 5 / 22
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 1 / 6

GPMC: OBRA CX Champs/Psycho (Nov 19 2011)

Sean Babcock Category A 2 / 20
Patrick Means Category A 16 / 20
Lisa Belair Singlespeed Women 2 / 5
Beth Ann orton Women A 5 / 13
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 5 / 9
Lisa Belair Women B 3 / 12
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 10

MFG #6 Woodland Park (Nov 13 2011)

Ken Finch CAT 4 MASTER MEN 45+ 25 / 65
Mark Jenkins CAT 4 MASTER MEN 45+ 41 / 65

USGP Cyclocross-Derby City Cup (Nov 13 2011)

Alice Pennington Women Pro/Cat 1 13 / 51

Cross Crusade #8 (Nov 13 2011)

Remy Maguire Women B 4 / 50
Lisa Belair Women B 5 / 50
Jill Hardiman Women A 6 / 30
Christy Love Women A 8 / 30
Erin Playman Women A 12 / 30
Kim Matheson Women A 14 / 30
Beth Ann orton Women A 17 / 30
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 13
Dieter Hoffmann Masters 50+ 26 / 58
Paul Montgomery Masters 50+ 44 / 58
Vincent Plaza Masters 50+ 47 / 58
Evelyn West Masters 50+ 55 / 58
Nicholas Leritz Masters 35+ B 23 / 108
Andy Leritz Masters 35+ B 42 / 108
Dan Werle Masters 35+ B 54 / 108
Kenneth Pace Masters 35+ B 61 / 108
Robert Christensen Masters 35+ B 64 / 108
Ed Chrisman Masters 35+ B 103 / 108
Judd Eustice Masters 35+ C 26 / 192
Chris Brannen Masters 35+ C 83 / 192
John Huntsman Masters 35+ C 96 / 192
Chris Leach Masters 35+ C 138 / 192
Jonathan Modie Masters 35+ C 148 / 192
Scott Bradway Category A 13 / 72
Patrick Means Category A 14 / 72
Jonathan Smith Category A 38 / 72
Brad Winn Category A 41 / 72
Julie Kramer Masters Women 35+ B 17 / 29
Jim Hendrickson Clydesdale 38 / 58
Jim Hendrickson Clydesdale 48 / 58
Van Chrisman Junior Men 37 / 44
Nick Makanna Singlespeed 61 / 95
Brad Winn Singlespeed 66 / 95
Crossett Freilinger Category B 14 / 81
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 8 / 21
Adam Troxel Beginner Men 117 / 133

USGP Cyclocross-Derby City Cup (Nov 12 2011)

Alice Pennington Women Pro/Cat 1 23 / 55

Cross Crusade #7 (Nov 6 2011)

Remy Maguire Women B 5 / 43
Lisa Belair Women B 7 / 43
Beth Ann orton Women A 5 / 28
Erin Playman Women A 7 / 28
Jill Hardiman Women A 11 / 28
Christy Love Women A 14 / 28
Kim Matheson Women A 16 / 28
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 6
Dieter Hoffmann Masters 50+ 40 / 60
Paul Montgomery Masters 50+ 53 / 60
Vincent Plaza Masters 50+ 56 / 60
Gil Ormerod Masters 50+ 58 / 60
Nicholas Leritz Masters 35+ B 8 / 87
Robert Christensen Masters 35+ B 22 / 87
Andy Leritz Masters 35+ B 23 / 87
Kenneth Pace Masters 35+ B 32 / 87
Judd Eustice Masters 35+ C 10 / 156
John Huntsman Masters 35+ C 46 / 156
Jonathan Modie Masters 35+ C 75 / 156
Chris Leach Masters 35+ C 139 / 156
Patrick Means Category A 7 / 60
Scott Bradway Category A 19 / 60
Jonathan Smith Category A 33 / 60
Jonathan Myers Category A 35 / 60
Julie Kramer Masters Women 35+ B 17 / 24
Jim Hendrickson Clydesdale 45 / 48
Van Chrisman Junior Men 59 / 73
Brad Winn Singlespeed 11 / 92
Nick Makanna Singlespeed 26 / 92
Lisa Belair Singlespeed 82 / 92
Crossett Freilinger Category B 8 / 59
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 8 / 24
Zach Roeder Category C 54 / 103

Pedalers At The Poor Farm CCX @ Edgefield (Nov 5 2011)

Dieter Hoffmann Masters 50+ 3 / 11
Dan Werle Masters 35+ B 2 / 18
Robert Christensen Masters 35+ B 3 / 18
Chris Brannen Masters 35+ C 14 / 43
Ken Finch Masters 35+ C 27 / 43
Mark Jenkins Masters 35+ C 29 / 43

GPMC: Apple Core Cross (Nov 5 2011)

Ron Strasser Masters 60+ 1 / 9
Gil Ormerod Masters 50+ 14 / 15
Mathew Braun Masters 35+ A 10 / 18

Boulder Cup UCI (Oct 30 2011)

Alice Pennington Elite Women 12 / 31

Cross Crusade #6 (Oct 30 2011)

Remy Maguire Women B 13 / 44
Beth Ann orton Women A 5 / 30
Erin Playman Women A 9 / 30
Kim Matheson Women A 11 / 30
Christy Love Women A 20 / 30
Audrey Brown Women A 25 / 30
Dieter Hoffmann Masters 50+ 24 / 50
Vincent Plaza Masters 50+ 38 / 50
Dan Werle Masters 35+ B 18 / 94
Nicholas Leritz Masters 35+ B 33 / 94
Andy Leritz Masters 35+ B 56 / 94
Kenneth Pace Masters 35+ B 72 / 94
Judd Eustice Masters 35+ C 17 / 91
Jonathan Modie Masters 35+ C 54 / 91
Scott Bradway Category A 21 / 59
Jonathan Myers Category A 26 / 59
Chad Swanson Category A 35 / 59
Lynda Palubeski Masters Women 35+ B 15 / 32
Anna Saltonstall Masters Women 35+ B 22 / 32
Julie Kramer Masters Women 35+ B 23 / 32
Crossett Freilinger Category B 14 / 67
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 12 / 27

Cross Crusade #5 (Oct 29 2011)

Remy Maguire Women B 5 / 41
Beth Ann orton Women A 6 / 34
Jill Hardiman Women A 8 / 34
Erin Playman Women A 10 / 34
Kim Matheson Women A 11 / 34
Audrey Brown Women A 24 / 34
Dieter Hoffmann Singlespeed 44 / 63
Nicholas Leritz Masters 35+ B 23 / 100
Kenneth Pace Masters 35+ B 31 / 100
Andy Leritz Masters 35+ B 39 / 100
Dan Werle Masters 35+ B 45 / 100
Judd Eustice Masters 35+ C 19 / 109
Jonathan Modie Masters 35+ C 49 / 109
Scott Bradway Category A 27 / 75
Chad Swanson Category A 46 / 75
Jonathan Myers Category A 47 / 75
Aaron Leritz Masters 35+ A 73 / 78
Peter Spir Masters 50+ 22 / 51
Vincent Plaza Masters 50+ 50 / 51
Lynda Palubeski Masters Women 35+ B 18 / 37
Anna Saltonstall Masters Women 35+ B 25 / 37
Julie Kramer Masters Women 35+ B 34 / 37
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 5 / 30
Crossett Freilinger Category B 22 / 86

Colorado Cross Cup UCI (Oct 29 2011)

Alice Pennington Elite Women 10 / 30

GPMC: David Douglas CX #2 (Oct 29 2011)

Lisa Belair Women B 1 / 8
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 5
Gil Ormerod Masters 50+ 16 / 17
Robert Christensen Masters 35+ B 17 / 31
Chris Brannen Masters 35+ C 10 / 48
Ken Finch Masters 35+ C 33 / 48
Mark Jenkins Masters 35+ C 38 / 48
Mathew Braun Masters 35+ A 4 / 18
Lisa Belair Singlespeed 14 / 14

Blind Date #5 (Oct 26 2011)

Remy Maguire Women B 2 / 20
Mielle Blomberg Women A 3 / 6
Ron Strasser Singlespeed 29 / 36
Chris Leach Master C 35+ 27 / 61
Vincent Plaza Master C 35+ 48 / 61
Ken Finch Beginner Men 14 / 52
Mark Jenkins Beginner Men 36 / 52

Cross Crusade #4 (Oct 23 2011)

Remy Maguire Women B 7 / 46
Beth Ann orton Women A 5 / 22
Audrey Brown Women A 14 / 22
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 13
John Eric lutz Masters 60+ 9 / 13
Vincent Plaza Masters 50+ 47 / 65
Evelyn West Masters 50+ 58 / 65
Gil Ormerod Masters 50+ 59 / 65
Nicholas Leritz Masters 35+ B 25 / 111
Andy Leritz Masters 35+ B 27 / 111
Robert Christensen Masters 35+ B 41 / 111
Kenneth Pace Masters 35+ B 65 / 111
Chris Brannen Masters 35+ B 89 / 111
Judd Eustice Masters 35+ C 18 / 182
Jonathan Modie Masters 35+ C 147 / 182
Patrick Means Category A 25 / 64
Scott Bradway Category A 32 / 64
Jonathan Myers Category A 42 / 64
Julie Kramer Masters Women 35+ B 19 / 28
Van Chrisman Junior Men 31 / 37
Nick Makanna Singlespeed 21 / 88
Crossett Freilinger Category B 16 / 78
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 8 / 24
Adam Troxel Beginner Men 107 / 126

GPMC: Het Meer CX Race (Oct 22 2011)

Lisa Belair Women B 8 / 11
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 4
Gil Ormerod Masters 50+ 11 / 12
Robert Christensen Masters 35+ B 24 / 35
Chris Brannen Masters 35+ C 3 / 39
Ken Finch Masters 35+ C 23 / 39
Mark Jenkins Masters 35+ C 33 / 39
Mathew Braun Masters 35+ A 6 / 21

Blind Date #4 (Oct 19 2011)

Remy Maguire Women B 3 / 25
Mielle Blomberg Women A 2 / 9
Chris Leach Master C 35+ 36 / 79
Vincent Plaza Master C 35+ 66 / 79
Ken Finch Beginner Men 12 / 74
Mark Jenkins Beginner Men 36 / 74

Cross Crusade #3 (Oct 16 2011)

Kim Matheson Women B 4 / 60
Remy Maguire Women B 6 / 60
Beth Ann orton Women A 7 / 30
Erin Playman Women A 10 / 30
Audrey Brown Women A 27 / 30
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 17
Dieter Hoffmann Masters 50+ 34 / 72
Peter Spir Masters 50+ 46 / 72
Paul Montgomery Masters 50+ 47 / 72
Vincent Plaza Masters 50+ 58 / 72
Evelyn West Masters 50+ 60 / 72
Gil Ormerod Masters 50+ 64 / 72
Nicholas Leritz Masters 35+ B 21 / 119
Robert Christensen Masters 35+ B 27 / 119
Andy Leritz Masters 35+ B 35 / 119
Kenneth Pace Masters 35+ B 58 / 119
Dan Werle Masters 35+ B 59 / 119
Judd Eustice Masters 35+ C 12 / 197
Brian Baumann Masters 35+ C 53 / 197
Jonathan Modie Masters 35+ C 63 / 197
Sean Babcock Category A 2 / 80
Chad Swanson Category A 25 / 80
Patrick Means Category A 33 / 80
Scott Bradway Category A 36 / 80
Jonathan Smith Category A 41 / 80
Jonathan Myers Category A 48 / 80
Aaron Leritz Masters 35+ A 55 / 78
Jeffrey Struck Masters 35+ A 56 / 78
Lynda Palubeski Masters Women 35+ B 7 / 31
Anna Saltonstall Masters Women 35+ B 14 / 31
Julie Kramer Masters Women 35+ B 21 / 31
Jim Hendrickson Clydesdale 60 / 73
Van Chrisman Junior Men 49 / 59
Nick Makanna Singlespeed 50 / 130
Michael Lilienthal Singlespeed 68 / 130
Crossett Freilinger Category B 18 / 93
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 11 / 23

GPMC: Ninkrossi (Oct 15 2011)

Lisa Belair Women B 1 / 13
Mielle Blomberg Women A 7 / 10
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 6
Gil Ormerod Masters 50+ 19 / 21
Robert Christensen Masters 35+ B 16 / 42
Mark Jenkins Masters 35+ C 37 / 47
Ken Finch Masters 35+ C 39 / 47
Mathew Braun Masters 35+ A 9 / 25
Dieter Hoffmann Singlespeed 18 / 25
Lisa Belair Singlespeed 21 / 25

Blind Date #3 (Oct 12 2011)

Kim Matheson Women B 2 / 30
Remy Maguire Women B 5 / 30
Mielle Blomberg Women A 2 / 4
Nickolas Levitz Men B 11 / 48
Jim Hendrickson Men B 44 / 48
Chris Leach Master C 35+ 30 / 72
Vincent Plaza Master C 35+ 52 / 72
Gil Ormerod Master C 35+ 64 / 72
Aaron Leritz Masters Men 40+ 6 / 16
Mark Jenkins Beginner Men 21 / 47

USGP of Cyclocross New Belgium Cup Day 2 (Oct 9 2011)

Alice Pennington Elite Women 10 / 42

Cross Crusade #2 (Oct 9 2011)

Kim Matheson Women B 7 / 44
Lisa Belair Women B 8 / 44
Remy Maguire Women B 15 / 44
Beth Ann orton Women A 6 / 21
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 12
John Eric lutz Masters 60+ 8 / 12
Peter Spir Masters 50+ 19 / 54
Dieter Hoffmann Masters 50+ 26 / 54
Paul Montgomery Masters 50+ 42 / 54
Vincent Plaza Masters 50+ 47 / 54
Evelyn West Masters 50+ 50 / 54
Nicholas Leritz Masters 35+ B 31 / 89
Robert Christensen Masters 35+ B 35 / 89
Andy Leritz Masters 35+ C 3 / 157
Judd Eustice Masters 35+ C 20 / 157
Jonathan Modie Masters 35+ C 101 / 157
Chris Leach Masters 35+ C 106 / 157
Patrick Means Category A 9 / 60
Chad Swanson Category A 20 / 60
Jonathan Smith Category A 36 / 60
Jonathan Myers Category A 47 / 60
Scott Bradway Category A 59 / 60
Aaron Leritz Masters 35+ A 32 / 61
Julie Kramer Masters Women 35+ B 14 / 23
Van Chrisman Junior Men 28 / 30
Nick Makanna Singlespeed 32 / 78
Lisa Belair Singlespeed 65 / 78
Crossett Freilinger Category B 14 / 60
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 7 / 15
Adam Troxel Beginner Men 44 / 59

USGP of Cyclocross New Belgium Cup Day 1 (Oct 8 2011)

Alice Pennington Elite Women 13 / 44

GPMC: Heiser CX (Oct 8 2011)

Lisa Belair Women B 5 / 17
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 7
Dieter Hoffmann Singlespeed 18 / 25
Dan Werle Masters 35+ B 7 / 38
Andy Leritz Masters 35+ C 7 / 34
Mark Jenkins Masters 35+ C 26 / 34
Mathew Braun Masters 35+ A 9 / 27
Jim Hendrickson Clydesdale 12 / 12

Blind Date #2 (Oct 5 2011)

Kim Matheson Women B 2 / 23
Remy Maguire Women B 7 / 23
Mielle Blomberg Women A 2 / 7
Beth Ann orton Women A 3 / 7
Andy Leritz Master C 35+ 15 / 70
Ron Strasser Master C 35+ 37 / 70
Vincent Plaza Master C 35+ 67 / 70
Mark Jenkins Beginner Men 19 / 42

Cross Crusade #1 (Oct 2 2011)

Kim Matheson Women B 2 / 60
Remy Maguire Women B 14 / 60
Alice Pennington Women A 2 / 25
Beth Ann orton Women A 14 / 25
Christy Love Women A 20 / 25
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 16
John Eric lutz Masters 60+ 11 / 16
Peter Spir Masters 50+ 27 / 70
Paul Montgomery Masters 50+ 46 / 70
Vincent Plaza Masters 50+ 53 / 70
Robert Christensen Masters 35+ B 37 / 137
Dan Werle Masters 35+ B 65 / 137
Nicholas Leritz Masters 35+ B 79 / 137
Kenneth Pace Masters 35+ B 98 / 137
Andy Leritz Masters 35+ C 2 / 217
Judd Eustice Masters 35+ C 7 / 217
Chris Brannen Masters 35+ C 36 / 217
Kurt Ferber Masters 35+ C 48 / 217
Brian Baumann Masters 35+ C 96 / 217
Jonathan Modie Masters 35+ C 130 / 217
Chris Leach Masters 35+ C 165 / 217
Scott Bradway Category A 72 / 81
Aaron Leritz Masters 35+ A 31 / 84
Jeffrey Struck Masters 35+ A 70 / 84
Anna Saltonstall Masters Women 35+ B 28 / 34
David Keeney Clydesdale 64 / 71
Nick Makanna Singlespeed 30 / 122
Crossett Freilinger Category B 40 / 94
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 4 / 24

Canby Cross-Word Cyclocross Challenge (Oct 1 2011)

Ron Strasser Masters 60+ 1 / 1
Gil Ormerod Masters 50+ 10 / 11
Dan Werle Masters 35+ B 7 / 23
Robert Christensen Category B 12 / 13
Adam Troxel Beginner Men 8 / 13

Blind Date #1 (Sep 28 2011)

Kim Matheson Women B 1 / 25
Remy Maguire Women B 7 / 25
Beth Ann orton Women A 1 / 3
Jeffrey Struck Men A 20 / 24
Chad Swanson Men A 22 / 24
Ron Strasser Singlespeed 40 / 57
Andy Leritz Master C 35+ 6 / 85
Vincent Plaza Master C 35+ 68 / 85
Gil Ormerod Master C 35+ 73 / 85
Mark Jenkins Beginner Men 14 / 51

Battle at Barlow (Sep 24 2011)

Laurie Hotovy Women B 1 / 30
Lisa Belair Women B 6 / 30
Remy Maguire Women B 14 / 30
Alice Pennington Women A 1 / 12
Beth Ann orton Women A 5 / 12
Christy Love Women A 9 / 12
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 5
John Eric lutz Masters 60+ 4 / 5
Peter Spir Masters 50+ 16 / 39
Paul Montgomery Masters 50+ 28 / 39
Nicholas Leritz Masters 35+ B 8 / 76
Kenneth Pace Masters 35+ B 50 / 76
Andy Leritz Masters 35+ C 6 / 96
Chris Brannen Masters 35+ C 12 / 96
Judd Eustice Masters 35+ C 19 / 96
Jonathan Modie Masters 35+ C 69 / 96
Scott Bradway Category A 18 / 43
Jonathan Smith Category A 39 / 43
Aaron Leritz Masters 35+ A 19 / 36
Nick Makanna Singlespeed 56 / 58
Crossett Freilinger Category B 15 / 43
Mielle Blomberg Masters Women 35+ A 5 / 13
Adam Troxel Beginner Men 35 / 46

Rapha-Focus Gran Prix (Sep 18 2011)

Alice Pennington Women 1/2 Elite 9 / 28
Patrick Means Men 1/2 Elite 38 / 46

Hood River Double Cross Day Two (Sep 18 2011)

Christy Love Women A 5 / 9
Mielle Blomberg Women A 8 / 9
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 4
Dan Burton Masters 50+ 33 / 35
Nicholas Leritz Masters 35+ B 3 / 45
Kenneth Pace Masters 35+ B 34 / 45
Andy Leritz Masters 35+ C 8 / 48
Aaron Leritz Masters 35+ A 14 / 32
Van Chrisman Jr Men 37 / 42
Laurie Hotovy Women B 1 / 22
Kim Matheson Women B 4 / 22

StarCrossed Cyclocross (Sep 17 2011)

Alice Pennington Women Elite 9 / 29
Patrick Means Men Elite 33 / 48

GPMC: Hood River Double Cross (Sep 17 2011)

Remy Maguire Women B 5 / 10
Beth Ann orton Women A 3 / 9
Mielle Blomberg Women A 7 / 9
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 7
Andy Leritz Masters 35+ C 4 / 45
Mathew Braun Masters 35+ A 11 / 26

Pain and Suffer'n CX (Sep 11 2011)

Mielle Blomberg Women A 3 / 4
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 1
Andy Leritz Masters 35+ C 6 / 31
Jonathan Modie Masters 35+ C 20 / 31
Adam Troxel Beginner Men 13 / 17

Psycho Cross (Sep 10 2011)

Ron Strasser Men Masters 60+ 2 / 2

GPMC: David Douglas CX #1 (Sep 3 2011)

Remy Maguire Women B 7 / 15
Mielle Blomberg Women A 7 / 11
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 6
Nicholas Leritz Masters 35+ B 9 / 58
Robert Christensen Masters 35+ B 40 / 58
Andy Leritz Masters 35+ C 1 / 56
Jonathan Modie Masters 35+ C 35 / 56
Mathew Braun Masters 35+ A 12 / 24

USGP of Cyclocross Day Two (Dec 5 2010)

Ron Strasser Master Men 55+ 13 / 25
Nicholas Leritz Cat B 28 / 68
Andy Leritz Cat C/Beginner Men 9 / 54
Joseph Marek Cat C/Beginner Men 17 / 54
Dieter Hoffmann Singlespeed 50 / 60

USGP Portland Cup Day 1 (Dec 4 2010)

Dieter Hoffmann Men Master 45+ 45-99 50 / 65

USGP of Cyclocross Day One (Dec 4 2010)

Joseph Marek Cat C/Beginner Men 22 / 75
Adam Troxel Cat C/Beginner Men 69 / 75
Margie Bradway Masters Women 5 / 17

Kruger's Crossing Cyclocross (Nov 21 2010)

Chris Brannen Masters 35+ C 13 / 89
Jonathan Modie Masters 35+ C 32 / 89
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 3
Torsten Kjellstrand Masters 50+ 7 / 26
Peter Spir Masters 50+ 8 / 26
Dieter Hoffmann Masters 50+ 13 / 26
Vincent Plaza Masters 50+ 22 / 26
Adam Troxel Beginner Men 59 / 70

OBRA CCX Championship (Nov 20 2010)

Scott Bradway Masters 35+ A 5 / 30
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 6
Andy Leritz Masters 35+ C 31 / 34

Cross Crusade: Barton Park (Nov 14 2010)

Kenneth Pace Masters 35+ B 30 / 95
Joseph Marek Masters 35+ C 20 / 154
Andy Leritz Masters 35+ C 26 / 154
Jonathan Modie Masters 35+ C 39 / 154
Chris Brannen Masters 35+ C 50 / 154
Geoff Sanderson Masters 35+ C 104 / 154
Shane Sipe Masters 35+ C 111 / 154
Evelyn West Masters Women 45+ 7 / 25
Renee Pype Masters Women 45+ 21 / 25
Aaron Leritz Masters 35+ A 9 / 46
Jonathan Smith Singlespeed 5 / 90
Jeremiah Swanson Singlespeed 7 / 90
Michael Lilienthal Singlespeed 22 / 90
Crossett Freilinger Singlespeed 42 / 90
Nick Makanna Singlespeed 83 / 90
Sean Burles Category B 31 / 69
Patrick Means Category A 13 / 56
Neal Bibler Category A 26 / 56
Chad Swanson Category A 41 / 56
Jonathan Smith Category A 53 / 56
Jonathan Myers Category A 54 / 56
Jim Hendrickson Clydesdale 38 / 56
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 10
Dieter Hoffmann Masters 50+ 25 / 64
Gil Ormerod Masters 50+ 54 / 64
Dan Burton Masters 50+ 62 / 64
Vincent Plaza Beginner Men 74 / 105
Christy Love Masters Women 35+ A 17 / 22

BASP 3, Sierra Pt (Nov 13 2010)

Rob Welch B Men 40 / 66

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 7 2010)

Kenneth Pace Masters 35+ B 50 / 100
Nicholas Leritz Masters 35+ C 1 / 178
Joseph Marek Masters 35+ C 30 / 178
Andy Leritz Masters 35+ C 31 / 178
Chris Brannen Masters 35+ C 43 / 178
Torsten Kjellstrand Masters 35+ C 47 / 178
Judd Eustice Masters 35+ C 64 / 178
Geoff Sanderson Masters 35+ C 75 / 178
Jonathan Modie Masters 35+ C 89 / 178
Lee Stocker Masters 35+ C 116 / 178
Shane Sipe Masters 35+ C 178 / 178
Evelyn West Masters Women 45+ 10 / 31
Renee Pype Masters Women 45+ 18 / 31
Aaron Leritz Masters 35+ A 24 / 52
Jonathan Smith Singlespeed 12 / 98
Michael Lilienthal Singlespeed 26 / 98
Jeremiah Swanson Singlespeed 31 / 98
Nick Makanna Singlespeed 44 / 98
Kenneth Pace Singlespeed 62 / 98
Dieter Hoffmann Singlespeed 85 / 98
Sean Burles Category B 38 / 65
Patrick Means Category A 11 / 55
Chad Swanson Category A 36 / 55
Jonathan Myers Category A 38 / 55
Alice Pennington Women A 2 / 21
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 11
Peter Spir Masters 50+ 41 / 69
Dieter Hoffmann Masters 50+ 52 / 69
Gil Ormerod Masters 50+ 63 / 69
Vincent Plaza Beginner Men 88 / 138
Adam Troxel Beginner Men 123 / 138
Christy Love Masters Women 35+ A 7 / 19

Apple Core Cross at EZ Orchards (Nov 6 2010)

Shane Sipe Masters 35+ C 12 / 22
Mathew Braun Masters 35+ A 2 / 9
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 3
Adam Troxel Beginner Men 13 / 16

Boulder Cup UCI (Oct 31 2010)

Alice Pennington Elite Women 10 / 33

Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Day Two (Oct 31 2010)

Chris Brannen Masters 35+ C 16 / 81
Jonathan Modie Masters 35+ C 30 / 81
Judd Eustice Masters 35+ C 32 / 81
Shane Sipe Masters 35+ C 69 / 81
Crossett Freilinger Singlespeed 16 / 72
Kenneth Pace Singlespeed 30 / 72
Nick Makanna Singlespeed 69 / 72
Sean Burles Category B 12 / 65
Neal Bibler Category A 29 / 38
Jonathan Myers Category A 30 / 38
Patrick Means Category A 37 / 38
Jim Hendrickson Clydesdale 20 / 34
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 7
Christy Love Masters Women 35+ A 3 / 16

Colorado Cyclocross Classic (Oct 30 2010)

Alice Pennington Elite Women 13 / 36

Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds (Oct 30 2010)

Kenneth Pace Masters 35+ B 40 / 69
Nicholas Leritz Masters 35+ C 1 / 78
Jonathan Modie Masters 35+ C 26 / 78
Andy Leritz Masters 35+ C 30 / 78
Chris Brannen Masters 35+ C 31 / 78
Shane Sipe Masters 35+ C 57 / 78
Nick Makanna Singlespeed 33 / 55
Patrick Means Category A 15 / 46
Jonathan Myers Category A 31 / 46
Neal Bibler Category A 35 / 46
Ron Strasser Masters 60+ 7 / 7
Dieter Hoffmann Masters 50+ 21 / 41
Christy Love Masters Women 35+ A 7 / 19

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 27 2010)

Ron Strasser Singlespeed 28 / 39
Mark Jenkins Beginner Men 23 / 46
Jim Hendrickson Masters 35+ C 43 / 58
Kenneth Pace Category B 30 / 47

Cross Crusade: Portland International Raceway (Oct 24 2010)

Kenneth Pace Masters 35+ B 53 / 107
Nicholas Leritz Masters 35+ C 1 / 203
Joseph Marek Masters 35+ C 37 / 203
Matthew Carlson Masters 35+ C 47 / 203
Judd Eustice Masters 35+ C 57 / 203
Geoff Sanderson Masters 35+ C 67 / 203
Jonathan Modie Masters 35+ C 72 / 203
John Huntsman Masters 35+ C 93 / 203
Shane Sipe Masters 35+ C 135 / 203
Rich Rintoul Masters 35+ C 178 / 203
Evelyn West Masters Women 45+ 12 / 32
Renee Pype Masters Women 45+ 23 / 32
Aaron Leritz Masters 35+ A 28 / 54
Jeff Edes Masters 35+ A 42 / 54
Mathew Braun Masters 35+ A 43 / 54
Jonathan Smith Singlespeed 5 / 105
Michael Lilienthal Singlespeed 17 / 105
Nick Makanna Singlespeed 32 / 105
Kenneth Pace Singlespeed 52 / 105
Zach Roeder Singlespeed 76 / 105
Dieter Hoffmann Singlespeed 81 / 105
Joseph Marek Singlespeed 91 / 105
Sean Burles Category B 31 / 88
Spencer Paxson Category A 3 / 51
Erik Tonkin Category A 5 / 51
Patrick Means Category A 15 / 51
Jonathan Myers Category A 20 / 51
Cary Miller Category A 28 / 51
Jonathan Smith Category A 38 / 51
Alice Pennington Women A 1 / 18
Ron Strasser Masters 60+ 2 / 13
Tighe Vroman Category C 77 / 108
Dieter Hoffmann Masters 50+ 30 / 71
Peter Spir Masters 50+ 37 / 71
Jimmy Thornton Masters 50+ 39 / 71
Paul Montgomery Masters 50+ 63 / 71
Gil Ormerod Masters 50+ 65 / 71
Christy Love Masters Women 35+ A 9 / 20

Psycho Cross (Oct 23 2010)

Ron Strasser Masters 50+ 3 / 6

Blind Date at the Dairy (Oct 20 2010)

Christy Love Women A 4 / 10
Ron Strasser Singlespeed 29 / 44
Crossett Freilinger Singlespeed 32 / 44
Kenneth Pace Singlespeed 44 / 44
Mark Jenkins Beginner Men 37 / 59
Nicholas Leritz Masters 35+ C 4 / 84
Andy Leritz Masters 35+ C 24 / 84
Jim Hendrickson Masters 35+ C 60 / 84
Gil Ormerod Masters 35+ C 84 / 84
Aaron Leritz Category A 21 / 25
Jeff Edes Category B 26 / 58

Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center (Oct 17 2010)

Erik Tonkin Category A 6 / 59
Chad Swanson Category A 14 / 59
Jonathan Myers Category A 30 / 59
Cary Miller Category A 50 / 59
Neal Bibler Category A 53 / 59
Patrick Means Category A 58 / 59
Evelyn West Masters Women 45+ 9 / 24
Christy Love Masters Women 35+A 8 / 17
Jonathan Smith Singlespeed 11 / 91
Jack Sanderson Junior Men 24 / 29
Aaron Leritz Masters 35+ A 19 / 57
Mathew Braun Masters 35+ A 20 / 57
Jeff Edes Masters 35+ A 32 / 57
Nicholas Leritz Master 35+ C 6 / 177
Andy Leritz Master 35+ C 23 / 177
Joseph Marek Master 35+ C 61 / 177
Judd Eustice Master 35+ C 62 / 177
Geoff Sanderson Master 35+ C 79 / 177
Jonathan Modie Master 35+ C 97 / 177
John Huntsman Master 35+ C 116 / 177
Shane Sipe Master 35+ C 155 / 177
Peter Spir Master 50+ 36 / 71
Dieter Hoffmann Master 50+ 39 / 71
Torsten Kjellstrand Master 50+ 40 / 71
Gil Ormerod Master 50+ 68 / 71
Kenneth Pace Master 35+ B 47 / 97
Alice Pennington Women A 1 / 19
Tighe Vroman Category C 63 / 112
Ron Strasser Master 60+ 1 / 12

Ninkrossi CX (Oct 16 2010)

Brent Lawson Singlespeed 18 / 26
Brent Lawson Masters 50+ 7 / 20
Ron Strasser Masters 50+ 8 / 20
Jimmy Thornton Masters 50+ 9 / 20
Gil Ormerod Masters 50+ 15 / 20

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 13 2010)

Jeff Edes Cat B Men (Power Dating Men) 8 / 60
Judd Eustice Masters 35+ C (Still on the Market) 28 / 71
Jim Hendrickson Masters 35+ C (Still on the Market) 51 / 71
Gil Ormerod Masters 35+ C (Still on the Market) 64 / 71
Ron Strasser Singlespeed (Monogomists) 31 / 49

Cross Crusade: Rainier High School (Oct 10 2010)

Kenneth Pace Masters 35+ B 53 / 93
Nicholas Leritz Masters 35+ C 7 / 149
Brian Baumann Masters 35+ C 54 / 149
Andy Leritz Masters 35+ C 66 / 149
Lee Stocker Masters 35+ C 70 / 149
Geoff Sanderson Masters 35+ C 107 / 149
Shane Sipe Masters 35+ C 124 / 149
Renee Pype Masters Women 45+ 22 / 26
Aaron Leritz Masters 35+ A 20 / 56
Jeff Edes Masters 35+ A 31 / 56
Mathew Braun Masters 35+ A 51 / 56
Jonathan Smith Singlespeed 4 / 84
Crossett Freilinger Singlespeed 49 / 84
Nick Makanna Singlespeed 56 / 84
Sean Burles Category B 27 / 89
Patrick Means Category A 15 / 47
Jonathan Myers Category A 21 / 47
Cary Miller Category A 27 / 47
Jonathan Smith Category A 44 / 47
Alice Pennington Women A 2 / 22
Christy Love Women A 20 / 22
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 9
Jason Beagley Category C 58 / 94
Tighe Vroman Category C 77 / 94
Zach Roeder Category C 94 / 94
Torsten Kjellstrand Masters 50+ 23 / 63
Dieter Hoffmann Masters 50+ 25 / 63
Gil Ormerod Masters 50+ 56 / 63

Seattle CX: Beverly Park (Oct 10 2010)

Steven Case Men 3 9 / 36

Heiser Farm Cyclocross (Oct 9 2010)

Jonathan Modie Master 35+ C 18 / 25
Ron Strasser Master 60+ 1 / 4

Blind Date at the Dairy #2 (Oct 6 2010)

Jeff Edes Cat B Men (Power Dating Men) 10 / 76
Judd Eustice Master Men 35+ C (Still on the Market) 19 / 81
Jim Hendrickson Master Men 35+ C (Still on the Market) 59 / 81
Gil Ormerod Master Men 35+ C (Still on the Market) 65 / 81
Ron Strasser Singlespeed (Monogomists) 41 / 46
Christy Love Cat A Women (Speeddaters Women) 9 / 16
Margie Bradway Cat A Women (Speeddaters Women) 15 / 16

Cross Crusade: Alpenrose Dairy (Oct 3 2010)

Kenneth Pace Masters 35+ B 121 / 131
Nicholas Leritz Masters 35+ C 13 / 212
Andy Leritz Masters 35+ C 26 / 212
Mick Dessauct Masters 35+ C 30 / 212
Judd Eustice Masters 35+ C 45 / 212
Brian Baumann Masters 35+ C 62 / 212
Joseph Marek Masters 35+ C 64 / 212
Jason Kraus Masters 35+ C 65 / 212
Lee Stocker Masters 35+ C 86 / 212
Geoff Sanderson Masters 35+ C 107 / 212
Shane Sipe Masters 35+ C 170 / 212
Matthew Carlson Masters 35+ C 205 / 212
Renee Pype Masters Women 45+ 31 / 31
Mathew Braun Masters 35+ A 20 / 71
Jeff Edes Masters 35+ A 32 / 71
Aaron Leritz Masters 35+ A 33 / 71
Jeff Struck Masters 35+ A 51 / 71
Jonathan Smith Singlespeed 26 / 132
Nick Makanna Singlespeed 57 / 132
Kenneth Pace Singlespeed 60 / 132
Crossett Freilinger Singlespeed 66 / 132
Joseph Marek Singlespeed 97 / 132
Anna Saltonstall Women B 37 / 68
Jack Sanderson Junior Men 37 / 41
Sean Burles Category B 9 / 117
Steven Case Category B 30 / 117
Erik Tonkin Category A 4 / 66
Neal Bibler Category A 23 / 66
Chad Swanson Category A 24 / 66
Cary Miller Category A 40 / 66
Patrick Means Category A 41 / 66
Jonathan Myers Category A 60 / 66
Alice Pennington Women A 2 / 27
Audrey Brown Women A 23 / 27
Ron Strasser Masters 60+ 1 / 15
Tighe Vroman Category C 82 / 125
Peter Spir Masters 50+ 48 / 84
Dieter Hoffmann Masters 50+ 52 / 84
Gil Ormerod Masters 50+ 78 / 84
Dan Burton Masters 50+ 80 / 84

David Douglas CX (Oct 2 2010)

Gil Ormerod Masters 35+ A 10 / 10
Chris Brannen Master 35+ C 9 / 24
Jonathan Modie Master 35+ C 14 / 24
Ron Strasser Master 50+ 2 / 8

Blind Date at the Dairy (Sep 29 2010)

Jeff Edes Cat B Men (Power Dating Men) 13 / 84
Kenneth Pace Cat B Men (Power Dating Men) 77 / 84
Ron Strasser Singlespeed (Monogomists) 28 / 50
Chris Brannen Master Men 35+ C (Still on the Market) 18 / 85
Jim Hendrickson Master Men 35+ C (Still on the Market) 71 / 85
Gil Rmerod Master Men 35+ C (Still on the Market) 72 / 85
Margie Bradway Cat A Women (Speeddaters Women) 15 / 15

Seattle CX: Evergreen HS (Sep 26 2010)

Steven Case Men 3 10 / 44

Battle at Barlow (Sep 26 2010)

Alice Pennington Cat A Women 2 / 10
Margie Bradway Cat A Women 8 / 10
Chris Brannen Masters 35+ C 34 / 111
Brian Baumann Masters 35+ C 39 / 111
Andy Leritz Masters 35+ C 52 / 111
Judd Eustice Masters 35+ C 53 / 111
Jason Kraus Masters 35+ C 63 / 111
Lee Stocker Masters 35+ C 74 / 111
Jonathan Modie Masters 35+ C 75 / 111
Rich Rintoul Masters 35+ C 104 / 111
Aaron Leritz Masters 35+ A 13 / 38
Mathew Braun Masters 35+ A 37 / 38
Nick Makanna Singlespeed 31 / 56
Crossett Freilinger Singlespeed 50 / 56
Erik Tonkin Cat A Men 3 / 43
Jonathan Myers Cat A Men 12 / 43
Neal Bibler Cat A Men 20 / 43
Jonathan Smith Cat A Men 25 / 43
Cary Miller Cat A Men 27 / 43
Chad Swanson Cat A Men 30 / 43
Torsten Kjellstrand Master 50+ 18 / 35
Peter Spir Master 50+ 20 / 35
Renee Pype Masters Women 45+ B 8 / 9
Ron Strasser Master 60+ 1 / 9

Psycho Cross (Sep 25 2010)

Ron Strasser Masters 50+ Men 3 / 9

Hutch's Twilight CCX Series #3 (Sep 21 2010)

Ron Strasser Masters 50+ 1 / 3

Rad Racing GP (Sep 19 2010)

Alice Pennington Elite women 9 / 21

MFG #2 -Rad Racing GP (Sep 19 2010)

Margie Bradway Master Women 35+ 8 / 23
Scott Bradway Cat 1/2 Master Men 35+ 11 / 44

Hood River Double Cross Day Two (Sep 19 2010)

Kenneth Pace Masters 35+ B 15 / 46
Judd Eustice Masters 35+ C 26 / 55
Chris Brannen Masters 35+ C 27 / 55
Jonathan Modie Masters 35+ C 30 / 55
Renee Pype Masters Women 45+ 7 / 12
Steven Case Category B 6 / 29
Jonathan Myers Category A 10 / 14
Chad Swanson Category A 12 / 14
Ron Strasser Masters 50+ 13 / 33

Hood River Double Cross Day One (Sep 18 2010)

Nicholas Leritz Masters 35+ C 8 / 40
Jason Kraus Masters 35+ C 20 / 40
Ed Chrisman Masters 35+ C 29 / 40
Mathew Braun Masters 35+ A 8 / 26
Aaron Leritz Masters 35+ A 10 / 26
Jonathan Myers Category A 7 / 11
Cary Miller Category A 8 / 11
Chad Swanson Category A 9 / 11
Richard Anderson Category C 25 / 29
Ron Strasser Masters 50+ 14 / 37
Jimmy Thornton Masters 50+ 18 / 37
Peter Spir Masters 50+ 23 / 37
Andrew Wilson Masters 50+ 31 / 37
Paul Montgomery Masters 50+ 32 / 37
Dan Burton Masters 50+ 36 / 37

Hutch's Twilight CCX Series #2 (Sep 14 2010)

Ron Strasser Masters 50+ 1 / 2

Pain+Suffer'n (Sep 12 2010)

Sean Babcock Category A 2 / 15
Nick Makanna Singlespeed 13 / 23
Kenneth Pace Master 35+ B 17 / 24
Judd Eustice Master Men 35+ 21 / 52
Jason Kraus Master Men 35+ 32 / 52
Jonathan Modie Master Men 35+ 33 / 52

Hutch's Twilight CCX Series #1 (Sep 7 2010)

Ron Strasser Masters 40+ 10 / 10
Ron Strasser Masters 50+ 2 / 3

Cross Nationals Day 4 (Dec 13 2009)

Sean Babcock Men - Elite 23 / 136
Audrey Brown Women - Elite 84 / 102

Cross Nationals Day 1 (Dec 10 2009)

Ron Strasser Men Master 60-64 10 / 15

USGP #7 Masters 35+ (Dec 5 2009)

Scott Bradway Masters 35+ 6 / 98

Seattle Cyclocross - Sedro Woolley (Nov 22 2009)

Spencer Paxson Men 1/2 2 / 20

MFG #6 - Woodland Park GP (Nov 15 2009)

Spencer Paxson Cat 1/2 Men 4 / 26

Seattle Cyclocross - Steilacoom (Oct 25 2009)

Spencer Paxson Men 1/2 8 / 26

Seattle Cyclocross - Silver Lake (Oct 18 2009)

Spencer Paxson Men 1/2 3 / 32

MFG #4 - Cross Clash (Oct 10 2009)

Hoffmann Dieter Cat 3 Master Men 45+ 18 / 22
Spencer Paxson Cat 1/2 Men 2 / 21
Sean Babcock Cat 1/2 Men 3 / 21
Mick Desserault Cat 3 Master Men 35+ 14 / 28

Seattle Cyclocross - Evergreen High (Sep 27 2009)

Nick Makanna Singlespeed Men 33 / 36

Rad Racing GP (Sep 20 2009)

Rhonda Mazza Elite Women 9 / 22
Audrey Brown Elite Women 20 / 22
Margie Bradway CAT 3 WOMEN 2 / 14
Scott Bradway MASTERS MEN 35+ CAT 1/2 6 / 47
Sean Babcock Elite Men 13 / 58

Starcrossed (Sep 19 2009)

Scott Bradway Masters 30+ 1/2 6 / 74
Sean Babcock Elite Men 16 / 70

MFG Cross Race #1 (Sep 13 2009)

Spencer Paxson CAT 1 / 2 MEN 29 / 29

Cross Nationals Day 4 (Dec 14 2008)

Sean Babcock Elite Men 34 / 70

USGP #6 - Portland Cup (Dec 7 2008)

Sean Babcock Elite Men 27 / 53
Scott Bradway Elite Masters 10 / 65

Portland Cup (USGP) (Dec 7 2008)

Mitch Yoder Masters 45+ 48 / 58
Dan Burton Masters 45+ 54 / 58
Ron Strasser Masters 55+ 1 / 11
Paul Montgomery Masters 55+ 9 / 11
Audrey Brown Beginner and Cat B Women 18 / 41
Tighe Vroman Beginner/Category C 59 / 83
Aaron Leritz Category B 13 / 83
Jeff Edes Category B 33 / 83

USGP #5 - Portland Cup (Dec 6 2008)

Spencer Paxson Elite Men 20 / 62
Sean Babcock Elite Men 38 / 62
Scott Bradway Elite Masters 7 / 89

Portland Cup (USGP) (Dec 6 2008)

Ron Strasser Masters 55+ 1 / 11
Jeff Edes Men B 35 / 94
Neal Bibler Men B 42 / 94
Ken Pace Men B 66 / 94

Psycho Cross #4 (Nov 30 2008)

Ron Strasser Master 50+ Men 1 / 5

Kruger's Crossing Cyclocross (Nov 23 2008)

Scott Bradway Category A 9 / 26
Ken Pace Masters 35+ C 5 / 78
Mick Desserault Masters 35+ C 9 / 78
Mitch Yoder Masters 35+ C 21 / 78
Geoff Sanderson Masters 35+ C 26 / 78
Lee Stocker Masters 35+ C 37 / 78
John Huntsman Masters 35+ C 56 / 78
Troy Konig wilcox Masters 35+ C 73 / 78
Jeff Edes Masters 35+ B 23 / 31
Ron Strasser Masters Men 50+ 4 / 21
Audrey Brown Women A 6 / 8

Whitmore's Landscaping Super Cross Cup Day 2 (Nov 23 2008)

Sean Babcock UCI Elite/U23 Men 15 / 30

Psycho Cross #3 (Nov 22 2008)

Ron Strasser Men Masters B 50+ 1 / 2

Whitmore's Landscaping Super Cross Cup Day 1 (Nov 22 2008)

Sean Babcock UCI Elite/U23 Men 32 star 13 / 27

Cross Crusade #8/OBRA Championships (Nov 16 2008)

Aaron Leritz Masters 35+ B 1 / 90
Jeff Edes Masters 35+ B 6 / 90
Ken Pace Masters 35+ C 2 / 146
Mick Desserault Masters 35+ C 4 / 146
Jason Franklin Masters 35+ C 18 / 146
Torsten Kjellstrand Masters 35+ C 29 / 146
Mitch Yoder Masters 35+ C 35 / 146
Joe Marek Masters 35+ C 37 / 146
Lee Stocker Masters 35+ C 87 / 146
Geoff Sanderson Masters 35+ C 92 / 146
Ed Chrisman Masters 35+ C 99 / 146
Dan Burton Masters 35+ C 143 / 146
Scott Bradway Masters 35+ A 1 / 45
Ken Pace Singlespeed 63 / 104
Evelyn West Masters Women 45+ 6 / 19
Renee Pype Masters Women 45+ 16 / 19
Zach Leritz Junior Men 30 / 46
Brandon Fisher Category B 28 / 95
Mark Matson Category B 29 / 95
Sean Babcock Category A 2 / 50
Spencer Paxson Category A 11 / 50
Cary Miller Category A 14 / 50
Chad Swanson Category A 37 / 50
Jeffrey Stuck Category A 47 / 50
Anna Saltonstall Women B 33 / 51
Rhonda Mazza Women A 1 / 26
Audrey Brown Women A 13 / 26
Matthew Cittadini Category C 29 / 125
Ron Strasser Masters 50+ 15 / 57
Paul Montgomery Masters 50+ 22 / 57
Peter Spir Masters 50+ 25 / 57
Tighe Vroman Beginner Men CCX 19 / 124

Cross Crusade #7 (Nov 9 2008)

Sean Babcock Category A 5 / 50
Erik Tonkin Category A 8 / 50
Spencer Paxson Category A 13 / 50
Cary Miller Category A 21 / 50
Jonathan Smith Category A 26 / 50
Jeffrey Stuck Category A 40 / 50
Jeremiah Swanson Category A 44 / 50
Mick Desserault Masters 35+ C 13 / 160
Jason Franklin Masters 35+ C 21 / 160
Torsten Kjellstrand Masters 35+ C 24 / 160
Joe Marek Masters 35+ C 33 / 160
Geoff Sanderson Masters 35+ C 61 / 160
Lee Stocker Masters 35+ C 67 / 160
Mark Jenkins Masters 35+ C 98 / 160
Troy Konig wilcox Masters 35+ C 99 / 160
Dan Burton Masters 35+ C 137 / 160
Ken Pace Masters 35+ C 152 / 160
Ed Chrisman Masters 35+ C 155 / 160
Scott Bradway Masters 35+ A 5 / 52
Evelyn West Women Masters 45+ 7 / 20
Renee Pype Women Masters 45+ 16 / 20
Zach Leritz Junior Men 27 / 35
Aaron Leritz Masters 35+ B 1 / 91
Jeff Edes Masters 35+ B 10 / 91
Mitch Yoder Masters 35+ B 71 / 91
Neal Bibler Category B 20 / 88
Brandon Fisher Category B 87 / 88
Rhonda Mazza Women A 3 / 26
Audrey Brown Women A 21 / 26
Matthew Cittadini Category C 34 / 121
Paul Montgomery Masters 50+ 28 / 45
Tighe Vroman Beginner Men CCX 35 / 136
Aaron Stensuad Beginner Men CCX 87 / 136

Battlecreek Cross (Nov 8 2008)

Peter Spir Masters 50+ 6 / 10
Lee Stocker Category C 34 / 43
Dan Burton Category C 38 / 43

Seattle Cyclocross Series - Donida Farms (Nov 2 2008)

Spencer Peason Cat 1/2 Men 3 / 23

Cross Crusade #6 (Nov 2 2008)

Sean Babcock Category A 1 / 57
Cary Miller Category A 5 / 57
Jonathan Smith Category A 18 / 57
Jeremiah Swanson Category A 28 / 57
Ken Pace Masters 35+ C 7 / 159
Jason Franklin Masters 35+ C 11 / 159
Torsten Kjellstrand Masters 35+ C 30 / 159
Mick Desserault Masters 35+ C 36 / 159
Ed Chrisman Masters 35+ C 43 / 159
Joe Marek Masters 35+ C 44 / 159
Geoff Sanderson Masters 35+ C 67 / 159
John Huntsman Masters 35+ C 75 / 159
Lee Stocker Masters 35+ C 77 / 159
Troy Konig wilcox Masters 35+ C 121 / 159
Mark Jenkins Masters 35+ C 128 / 159
Dan Burton Masters 35+ C 146 / 159
Scott Bradway Masters 35+ A 2 / 48
Ken Pace Singlespeed 72 / 94
Mark Jenkins Singlespeed 94 / 94
Zach Leritz Junior Men 23 / 34
Aaron Leritz Masters 35+ B 4 / 84
Jeff Edes Masters 35+ B 11 / 84
Mitch Yoder Masters 35+ B 68 / 84
Neal Bibler Category B 9 / 98
Audrey Brown Women A 17 / 22
Matt Cittadini Category C 35 / 115
Peter Spir Masters 50+ 12 / 37
Paul Montgomery Masters 50+ 24 / 37
Tighe Vroman Beginner Men CCX 50 / 111
Aaron Stensuad Beginner Men CCX 111 / 111

NACT #6 - Boulder (Nov 2 2008)

Rhonda Mazza Elite Women 6 / 29

NACT #5 - Boulder (Nov 1 2008)

Rhonda Mazza Elite Women 11 / 31

Cross Crusade #5 (Oct 26 2008)

Ron Strasser Masters 50+ 8 / 31

Seattle Cyclocross Series - Ft. Steilacoom (Oct 26 2008)

Spencer Peason Cat 1/2 Men 7 / 24

Cross Crusade #4 (Oct 25 2008)

Jeb Stewart Masters 35+ B 2 / 56
Mitch Yoder Masters 35+ B 42 / 56
Ken Pace Masters 35+ C 8 / 63
Mick Desserault Masters 35+ C 9 / 63
Lee Stocker Masters 35+ C 38 / 63
Scott Bradway Masters 35+ A 5 / 43
Jonathan Myers Masters 35+ A 11 / 43
Neal Bibler Category B 40 / 77
Jason Beasley Category B 70 / 77
Mike Lilenthal Category B 77 / 77
Erik Tonkin Category A 2 / 47
Sean Babcock Category A 3 / 47
Cary Miller Category A 27 / 47
Jeremiah Swanson Category A 29 / 47
Audrey Brown Women B 3 / 42
Rhonda Mazza Women A 6 / 25
Matthew Cittadini Category C 13 / 64

Cross Crusade #3 (Oct 19 2008)

Aaron Leritz Masters 35+ B 1 / 92
Jeff Edes Masters 35+ B 9 / 92
Mitch Yoder Masters 35+ B 72 / 92
Ken Pace Masters 35+ C 7 / 126
Jason Franklin Masters 35+ C 14 / 126
Mick Desserault Masters 35+ C 17 / 126
Torsten Kjellstrand Masters 35+ C 26 / 126
Geoff Sanderson Masters 35+ C 54 / 126
Lee Stocker Masters 35+ C 78 / 126
Mark Jenkins Masters 35+ C 79 / 126
Ed Chrisman Masters 35+ C 83 / 126
Troy Konig wilcox Masters 35+ C 87 / 126
Dan Burton Masters 35+ C 117 / 126
Jonathan Myers Masters 35+ A 10 / 63
Scott Bradway Masters 35+ A 17 / 63
Evelyn West Masters Women 45+ 17 / 20
Renee Pype Masters Women 45+ 20 / 20
Zach Leritz Junior Men 21 / 34
Mike Lilenthal Category B 2 / 96
Andre Pinter Category B 23 / 96
Mark Matson Category B 31 / 96
Steven Casp Category B 84 / 96
Sean Babcock Category A 2 / 66
Erik Tonkin Category A 5 / 66
Spencer Paxson Category A 12 / 66
Cary Miller Category A 14 / 66
Jonathan Smith Category A 21 / 66
Jeremiah Swanson Category A 33 / 66
Jeffrey Stuck Category A 38 / 66
Audrey Brown Women B 3 / 38
Greig Fredericks Clydesdale 39 / 41
Rhonda Mazza Women A 2 / 26
Matthew Cittadini Category C 62 / 137
Tighe Vroman Category C 101 / 137
Ron Strasser Masters 50+ 14 / 48
Paul Montgomery Masters 50+ 24 / 48
Gil Ormerod Masters 50+ 42 / 48
Sydney Huston Junior Women 8 / 10

Psycho Cross #2 (Oct 18 2008)

Ron Strasser Men Masters B 50+ 2 / 5

Bio Wheels/United Dairy Farmers Harbin Park Cyclo-Cross (Oct 12 2008)

Sean Babcock ELITE MEN Starters: 57 29 / 57

Java Johnny's - Lionhearts International Cyclocross (Oct 11 2008)

Sean Babcock Elite Men 13 / 57

Heiser Farm Cross (Oct 11 2008)

Mitch Yoder Masters 35+ B 7 / 11
Mark Jenkins Masters 35+ C 6 / 6
Mark Jenkins Singlespeed 6 / 6
Ron Strasser Masters 50+ 2 / 9

Cross Crusade #1 (Oct 5 2008)

Erik Tonkin Category A 2 / 73
Sean Babcock Category A 6 / 73
Spencer Paxson Category A 10 / 73
Cary Miller Category A 15 / 73
Jeremiah Swanson Category A 43 / 73
Jeffrey Stuck Category A 61 / 73
Andre Pinter Category A 71 / 73
Renee Pype Masters Women 45+ 15 / 17
Scott Bradway Masters 35+ A 2 / 73
Jeb Stewart Masters 35+ B 4 / 112
Aaron Leritz Masters 35+ B 5 / 112
Jeff Edes Masters 35+ B 29 / 112
Mitch Yoder Masters 35+ B 86 / 112
Neal Bibler Category B 12 / 104
Ken Pace Master 35+ C 7 / 153
Torsten Kjellstrand Master 35+ C 16 / 153
Mick Desserault Master 35+ C 35 / 153
Ed Chrisman Master 35+ C 58 / 153
Mark Jenkins Master 35+ C 61 / 153
John Huntsman Master 35+ C 103 / 153
Evelyn West Master 35+ C 116 / 153
Dan Burton Master 35+ C 140 / 153
Matthew Cittadini Category C 36 / 134
Connor Wiles Category C 67 / 134
Ron Strasser Masters 50+ 8 / 48
Peter Spir Masters 50+ 20 / 48
Paul Montgomery Masters 50+ 31 / 48
Tighe Vroman Beginner Men CCX 66 / 147

Psycho Cross #1 (Oct 4 2008)

Ron Strasser Masters B 50+ 1 / 3

Battle at Barlow (Sep 28 2008)

Erik Tonkin Category A 1 / 44
Spencer Paxson Category A 5 / 44
Cary Miller Category A 7 / 44
Jonathan Myers Category A 10 / 44
Jonathan Smith Category A 23 / 44
Jeremiah Swanson Category A 25 / 44
Scott Bradway Category A 30 / 44
Mike Lilenthal Category A 37 / 44
Ken Pace Masters 35+ C 3 / 74
Jason Franklin Masters 35+ C 15 / 74
Mick Desserault Masters 35+ C 18 / 74
John Huntsman Masters 35+ C 50 / 74
Dan Burton Masters 35+ C 61 / 74
Aaron Leritz Masters 35+ B 4 / 63
Mitch Yoder Masters 35+ B 37 / 63
Neal Bibler Category B 6 / 41
Paul Montgomery Masters 50+ 18 / 25

Veloshop Rickreall Rampage (Sep 27 2008)

Ken Pace Masters 35+ C 1 / 13
Mick Desserault Masters 35+ C 4 / 13
Ron Strasser Masters 50+ 1 / 9

Eugene Short Cross Series (Sep 23 2008)

Strasser Ron Men B 11 / 12
Strasser Ron Master Men 50+ 2 / 4

Rad Racing GP - UCI (Sep 21 2008)

Rhonda Mazza Elite Women 7 / 21

Rad Racing GP (Sep 21 2008)

Scott Bradway Master Men 1/2/3 8 / 37

Hood River Double Cross #2 (Sep 21 2008)

Neal Bibler Men B 7 / 35
Ron Strasser Mst Men 50+ 8 / 16
Cary Miller Sr Men A 7 / 31
Jonathan Myers Sr Men A 15 / 31
Chad Swanson Sr Men A 23 / 31
Luke Pennington Sr Men A 27 / 31
Jeffrey Stuck Sr Men A 31 / 31
Renee Pype Wmn Mst 45+ 7 / 7
Ken Pace Mst C 4 / 40
Mick Desserault Mst C 9 / 40
Geoff Sanderson Mst C 18 / 40
Ed Chrisman Mst C 31 / 40
Dan Burton Mst C 36 / 40
Aaron Leritz Mst B 35+ 26 / 33
Mitch Yoder Mst B 35+ 27 / 33

Star-Crossed (NACT#1) (Sep 20 2008)

Rhonda Mazza Elite Women 10 / 25

Hood River Double Cross #1 (Sep 20 2008)

Ron Strasser Mst Men 50+ 10 / 10
Ken Pace Mst C 4 / 32
Jason Franklin Mst C 6 / 32
Mick Desserault Mst C 9 / 32
John Hubman Mst C 28 / 32
Renee Pype Wmn Mst 45 4 / 6
Spencer Paxson Sr Men A 5 / 17
Chad Swanson Sr Men A 6 / 17
Jonathan Myers Sr Men A 15 / 17
Mitch Yoder Mst B 35+ 18 / 28

Eugene Short Cross Series (Sep 16 2008)

Ron Strasser Men B 6 / 7
Ron Strasser Masters Men 50+ 2 / 4

Kruger's Kermesse Farm Crit (Sep 14 2008)

Mitch Yoder Mst B 35 19 / 37
Ron Strasser Mst Men 50+ 15 / 19
Sean Babcock Men A 9 / 25
Cary Miller Men A 24 / 25

Pain on the Peak (Sep 13 2008)

Matthew Cittadini Men C 20 / 30
Peter Spir Mst Men 50+ 3 / 15
Ron Strasser Mst Men 50+ 7 / 15
Jonathan Myers Sr Men A 5 / 15

Kruger's Kermesse Farm Crit (Sep 7 2008)

Rhonda Mazza Women A 5 / 9
Mitch Yoder Mst B 35 26 / 39
Ted Gresh Mst C 35