Log In

Team Overview: Gentle Lovers

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Blind Date at the Dairy (Sep 11 2019)

Jonathan Vinson Masters Men 3/4 40+ 10 / 54

Blind Date at the Dairy (Sep 4 2019)

Jonathan Vinson Masters Men 3/4 40+ 3 / 60
Scott Willson Masters Men 3/4 40+ 21 / 60

MBSEF Thrilla Cyclocross Series Race #5 (Oct 4 2017)

David Pilz Cat 1/2 Men 7 / 10

MBSEF Thrilla Cyclocross Series Race #4 (Oct 3 2017)

David Pilz Cat 1/2 Men 11 / 12

River City Bicycles Cyclocross Crusade #7 (Nov 6 2016)

Scott Willson Masters 35+ 1/2 33 / 42

River City Bicycles Cyclocross Crusade #6 (Oct 30 2016)

Tony Kic Singlespeed 37 / 74

River City Bicycles Cyclocross Crusade #3 (Oct 15 2016)

Tony Kic Singlespeed 32 / 56

River City Bicycles Cyclocross Crusade #2 (Oct 9 2016)

Tony Kic Singlespeed 17 / 79

River City Bicycles Cyclocross Crusade #1 (Oct 8 2016)

Tony Kic Singlespeed 34 / 93
Jonathan Vinson Masters 35+ Category 3 62 / 85

Blind Date at the Dairy (Oct 5 2016)

Scott Willson Masters Men 2/3 40+ 9 / 17

Blind Date at the Dairy #4 (Sep 28 2016)

Scott Willson Masters Men 2/3 40+ 4 / 18

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 21 2016)

Scott Willson Masters Men 2/3 40+ 8 / 25

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 14 2016)

Scott Willson Masters Men 2/3 40+ 4 / 19

OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy (Nov 21 2015)

Scott Willson Masters 35+ A 22 / 30

Pedalers at the Poor Farm (Nov 7 2015)

Scott Willson Masters 35+ A 14 / 19

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 1 2015)

Tony Kic Singlespeed 20 / 53

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 31 2015)

Tony Kic Singlespeed 28 / 77
David Pilz Singlespeed 37 / 77

Cross Crusade: Cascade Locks (Oct 18 2015)

Tony Kic Singlespeed 27 / 63

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 14 2015)

Scott Willson Masters Men A 40+ 11 / 16

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 11 2015)

Tony Kic Singlespeed 23 / 80

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 10 2015)

Tony Kic Singlespeed 20 / 61
Scott Willson Masters 35+ A 64 / 88

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 7 2015)

Scott Willson Masters Men A 40+ 11 / 15

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 23 2015)

Marc Riera Masters Men B 40+ 21 / 31

Rapha Portland Trophy Cup #4 (Sep 22 2015)

Marc Riera Masters B 35+ 22 / 32

GPRM 2015: Zaaldercross (Sep 19 2015)

Marc Riera Masters 35+ B 50 / 56

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 16 2015)

Marc Riera Masters Men B 40+ 19 / 26
Scott Willson Masters Men A 40+ 15 / 16

Kruger's Crossing CX (Nov 23 2014)

Steven Beardsley Singlespeed 49 / 51

Cross Crusade: Barton Park (Nov 16 2014)

Steven Beardsley Singlespeed 1 / 51
Scott Willson Masters 35+ A 29 / 60
Jonathan Vinson Masters 35+ B 54 / 72

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 9 2014)

Steven Beardsley Singlespeed 4 / 96
Scott Willson Masters 35+ A 46 / 86

OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm (Nov 8 2014)

Steven Beardsley Singlespeed 1 / 23

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 2 2014)

Steven Beardsley Singlespeed 3 / 70
Scott Willson Masters 35+ A 55 / 61

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Nov 1 2014)

Steven Beardsley Singlespeed 44 / 82
Scott Willson Masters 35+ A 35 / 72

Cross Crusade: Heron Lakes (Oct 19 2014)

Steven Beardsley Singlespeed 1 / 98
Jimmy Lingwood Singlespeed 29 / 98
Scott Willson Masters 35+ A 53 / 98

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 12 2014)

Steven Beardsley Singlespeed 2 / 71
Tony Kic Singlespeed 66 / 71
Scott Willson Masters 35+ A 43 / 84
Jonathan Vinson Masters 35+ B 27 / 119

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 11 2014)

Steven Beardsley Singlespeed 2 / 78
Tony Kic Singlespeed 19 / 78
Jimmy Lingwood Singlespeed 28 / 78
Scott Willson Masters 35+ A 46 / 84

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 8 2014)

Mac Vinson Junior Men 10-13 9 / 12
Jonathan Vinson Masters Men B 35+ 10 / 31
Tony Kic Singlespeed 25 / 29

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #6 (Oct 7 2014)

Steven Beardsley Men A 4 / 26

GPRT: Heiser Farms CX (Oct 4 2014)

Steven Beardsley Category A 12 / 28
Tony Kic Singlespeed 7 / 29
Steven Beardsley Singlespeed 9 / 29

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 1 2014)

Scott Willson Masters Men A 40+ 21 / 29
Tony Kic Singlespeed 6 / 28

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #5 (Sep 30 2014)

Steven Beardsley Men A 2 / 20

Battle at Barlow (Sep 28 2014)

Steven Beardsley Singlespeed 1 / 32

GPRT: Ninkrossi (Sep 27 2014)

Tony Kic Singlespeed 11 / 30

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 24 2014)

Jonathan Vinson Masters Men B 35+ 9 / 35
Scott Willson Masters Men A 40+ 18 / 22
Tony Kic Singlespeed 8 / 23

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #4 (Sep 23 2014)

Steven Beardsley Men A 1 / 15
Marc Riera Masters B 40+ 10 / 13

GPRT: Zaaldercross (Sep 20 2014)

Steven Beardsley Singlespeed 2 / 34

Blind Date at the Dairy (Sep 17 2014)

Scott Willson Masters Men A 40+ 11 / 21
Tony Kic Singlespeed 9 / 28

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #3 (Sep 16 2014)

Steven Beardsley Men A 3 / 20
Marc Riera Masters B 40+ 18 / 21

Hood River Double Cross Day Two (Sep 14 2014)

Steven Beardsley Category A 16 / 24
Tony Kic Singlespeed 8 / 23

Subaru STARCROSSED (Sep 13 2014)

Steven Beardsley Single Speed Men 14 / 51

GPRT: Hood River Double Cross Day One (Sep 13 2014)

Tony Kic Singlespeed 15 / 31

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 10 2014)

Scott Willson Masters Men A 40+ 17 / 26

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 9 2014)

Kevin Condron Masters A 40+ 11 / 14

Het Meer (Sep 6 2014)

Kevin Condron Masters 35+ A 37 / 38

Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross (Dec 1 2013)

Samuel Pepperwood Singlespeed 3 / 18

Cross Crusade: Barton Park (Nov 17 2013)

Matt Mahoney Category A 43 / 59
Steven Beardsley Singlespeed 63 / 63
Scott Willson Masters 35+ A 29 / 64

Fazio Farms CX Part Deux (Nov 16 2013)

Samuel Pepperwood Category A 3 / 10
Andrew Utz Category A 8 / 10

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 10 2013)

Joanna Mensher Masters Women 35+ A 12 / 27
Matt Mahoney Category A 37 / 54
Steven Beardsley Singlespeed 5 / 93
Tony Kic Singlespeed 19 / 93
Scott Willson Masters 35+ A 41 / 81

OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 9 2013)

Samuel Pepperwood Singlespeed 1 / 34
Steven Beardsley Singlespeed 10 / 34

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 3 2013)

Steven Beardsley Singlespeed 4 / 99
Tony Kic Singlespeed 12 / 99
Matt Mahoney Category A 38 / 62
Scott Willson Masters 35+ A 42 / 73
Joanna Mensher Masters Women 35+ A 8 / 26

Sandy/Boring Corn Cross (Nov 2 2013)

Samuel Pepperwood Category A 14 / 14
Samuel Pepperwood Singlespeed 2 / 22
Kevin Condron Masters 35+ A 12 / 15

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Oct 27 2013)

Tony Kic Singlespeed 18 / 51
Scott Willson Masters 35+ A 45 / 61

Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 (Oct 26 2013)

Samuel Pepperwood Singlespeed 1 / 16

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 26 2013)

Tony Kic Singlespeed 9 / 67
Dan Watson Category A 39 / 58
Scott Willson Masters 35+ A 42 / 77

Cross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 20 2013)

Joanna Mensher Masters Women 35+ A 6 / 27
Matt Mahoney Category A 50 / 64
Tony Kic Singlespeed 11 / 109
Steven Beardsley Singlespeed 54 / 109
Jonathan Vinson Masters 35+ A 71 / 94
Kevin Condron Masters 35+ A 88 / 94
Marc Riera Masters 35+ B 71 / 117

Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 19 2013)

Samuel Pepperwood Category A 3 / 11
Samuel Pepperwood Singlespeed 1 / 12

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 16 2013)

Joseph Dengel Men A 3 / 21
Ryan Hieb Men C 1 / 45
Steven Beardsley Singlespeed 3 / 29
Tony Kic Singlespeed 9 / 29

Cross Crusade: Rainier (Oct 13 2013)

Dan Watson Category A 31 / 60
Tony Kic Singlespeed 10 / 67
Steven Beardsley Singlespeed 34 / 67
Kevin Condron Masters 35+ A 40 / 85
Scott Willson Masters 35+ A 59 / 85

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 9 2013)

Kevin Condron Masters Men A 40+ 6 / 22
Joseph Dengel Men A 6 / 11
Ryan Hieb Men C 8 / 34
Steven Beardsley Singlespeed 5 / 39
Tony Kic Singlespeed 9 / 39

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 6 2013)

Matt Mahoney Category A 31 / 67
Dan Watson Category A 47 / 67
Steven Beardsley Singlespeed 12 / 97
Tony Kic Singlespeed 22 / 97
Jonathan Vinson Masters 35+ A 67 / 98
Scott Willson Masters 35+ A 77 / 98
Marc Riera Masters 35+ B 107 / 125

Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX (Oct 5 2013)

Samuel Pepperwood Category A 13 / 14
Samuel Pepperwood Singlespeed 2 / 22

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 2 2013)

Kevin Condron Masters Men A 40+ 6 / 18
Scott Willson Masters Men A 40+ 12 / 18
Samuel Pepperwood Men A 18 / 18
Ryan Hieb Men C 4 / 46

Battle At Barlow (Sep 29 2013)

Matt Mahoney Category A 24 / 34
Kevin Condron Masters 35+ A 15 / 40
Scott Willson Masters 35+ A 22 / 40

Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi (Sep 28 2013)

Kevin Condron Masters 35+ A 17 / 34
Marc Riera Master 35+ B 30 / 41
Samuel Pepperwood Singlespeed 3 / 31
Tony Kic Singlespeed 8 / 31

Blind Date at the Dairy (Sep 25 2013)

Samuel Pepperwood Men A 6 / 22
Joe Dengel Men A 16 / 22
Ryan Hieb Men C 13 / 52
Kevin Condron Masters Men A 40+ 12 / 24
Scott Willson Masters Men A 40+ 13 / 24
Tony Kic Singlespeed 13 / 40
Steven Beardsley Singlespeed 37 / 40

Fazio Farms (Sep 22 2013)

Scott Willson Masters 35+ A 11 / 15
Marc Riera Masters 35+ B 6 / 26

Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross (Sep 21 2013)

Kevin Condron Masters 35+ A 30 / 35
Samuel Pepperwood Category A 15 / 29
Marc Riera Master 35+ B 23 / 43
Samuel Pepperwood Singlespeed 5 / 36

Blind Date at the Dairy (Sep 18 2013)

Samuel Pepperwood Men A 5 / 20
Ryan Hieb Men C 50 / 50
Tony Kic Singlespeed 46 / 46

Hood River Double Cross Day Two (Sep 15 2013)

Cary Miller Category A 12 / 30
Tony Kic Singlespeed 9 / 28

Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross (Sep 14 2013)

Kevin Condron Masters 35+ A 28 / 49

Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race (Sep 7 2013)

Kevin Condron Masters 35+ A 35 / 43
Samuel Pepperwood Category A 21 / 26
Dan Watson Category A 24 / 26
Marc Riera Master 35+ B 37 / 51
Samuel Pepperwood Singlespeed 4 / 43
David Pilz Singlespeed 15 / 43

GPET: David Douglas CX #1 (Aug 31 2013)

Samuel Pepperwood Category A 16 / 25
Samuel Pepperwood Singlespeed 9 / 43
Jonathan Vinson Masters 35+ A 31 / 37

Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) (Nov 18 2012)

Marc Riera Masters 35+ B 84 / 101
Matt Mahoney Category A 26 / 77
Cary Miller Category A 74 / 77
Samuel Nicoletti Category A 76 / 77
Kevin Condron Singlespeed 54 / 97
Steven Beardsley Singlespeed 70 / 97
Samuel Nicoletti Singlespeed 91 / 97

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 11 2012)

Marc Riera Masters 35+ B 81 / 90
Matt Mahoney Category A 14 / 48
Jonathan Vinson Masters 35+ A 50 / 62

GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 10 2012)

Greg Valentin Masters 35+ B 42 / 43
Kevin Condron Singlespeed 16 / 25

Cross Crusade: Barton Park (Nov 4 2012)

Scott Willson Masters 35+ B 5 / 92
Matt Mahoney Category A 38 / 62
Matt Mahoney Singlespeed 35 / 88

Canby Cross-Word CX Challenge (Nov 3 2012)

Greg Valentin Masters 35+ B 20 / 26
Samuel Nicoletti Category A 1 / 7
Samuel Nicoletti Singlespeed 2 / 15

Cross Crusade: Deschutes Brewery #2 (Oct 28 2012)

Scott Willson Masters 35+ B 65 / 81
Trevor O'neal Singlespeed 20 / 75

GPTB: David Douglas CX #2 (Oct 27 2012)

Greg Valentin Masters 35+ B 11 / 43
Matt Mahoney Category A 7 / 16
Robert Pilz Category A 15 / 16
Samuel Nicoletti Category A 16 / 16
Jonathan Vinson Masters 35+ A 19 / 21

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Oct 27 2012)

Trevor O'neal Singlespeed 18 / 85
Steven Beardsley Singlespeed 40 / 85

Blind Date at the Dairy #6 (Oct 24 2012)

Tomas Quinones Men C 35 / 40
Steven Beardsley Singlespeed 5 / 26

Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) (Oct 21 2012)

Scott Willson Masters 35+ B 8 / 128
Marc Riera Masters 35+ B 117 / 128
Greg Valentin Masters 35+ B 124 / 128
Matt Mahoney Category A 54 / 72
Jimmy Lingwood Category A 64 / 72
Jonathan Vinson Masters 35+ A 103 / 103
Steven Beardsley Singlespeed 11 / 114
Trevor O'neal Singlespeed 14 / 114

Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 20 2012)

Samuel Nicoletti Category A 6 / 11
Cary Miller Category A 7 / 11
Samuel Nicoletti Singlespeed 1 / 12

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 17 2012)

Steven Beardsley Singlespeed 5 / 28
Jimmy Lingwood Singlespeed 9 / 28
Jonathan Vinson MASTER MEN A 35+ 21 / 21

Cross Crusade: Rainier (Oct 14 2012)

Erin Playman Women A 18 / 40
Scott Willson Masters 35+ B 11 / 80
Cary Miller Category A 17 / 70
Matt Mahoney Category A 62 / 70
Tony Kic Category A 70 / 70
Trevor O'neal Singlespeed 21 / 70
Jimmy Lingwood Singlespeed 28 / 70

GPTB: Ninkrossi (Oct 13 2012)

Samuel Nicoletti Category A 14 / 14
Samuel Nicoletti Singlespeed 2 / 22

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 10 2012)

Tony Kic Singlespeed 9 / 29
Jimmy Lingwood Singlespeed 15 / 29
Jonathan Vinson MASTER MEN A 35+ 9 / 17

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 7 2012)

Jimmy Lingwood Singlespeed 32 / 100
Tony Kic Singlespeed 62 / 100
Jonathan Vinson Masters 35+ B 6 / 138
Scott Willson Masters 35+ B 77 / 138
Marc Riera Masters 35+ B 113 / 138
Matt Mahoney Category A 40 / 84
Cary Miller Category A 71 / 84

MFG #3: Starcrossed (Oct 6 2012)

Greg Valentin CAT 3 MEN 42 / 49
Samuel Nicoletti CAT 1/2 MEN 14 / 34
Steven Beardsley SINGLE SPEED MEN 76 / 82

GPTB: Heiser Farm CX (Oct 6 2012)

Erin Playman Singlespeed 13 / 17

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 3 2012)

Jonathan Vinson Masters Men B 35+ 4 / 36
Marc Riera Masters Men B 35+ 29 / 36
Tony Kic Singlespeed 3 / 38
Jimmy Lingwood Singlespeed 27 / 38

Battle at Barlow (Sep 30 2012)

Jonathan Vinson Masters 35+ B 50 / 69
Cary Miller Category A 13 / 45
Samuel Nicoletti Category A 45 / 45
Tony Kic Singlespeed 10 / 55
Steven Beardsley Singlespeed 49 / 55

Fazio Farms CX p/b Ironclad (Sep 29 2012)

Samuel Nicoletti Singlespeed 1 / 25
Steven Beardsley Singlespeed 3 / 25
Robert Pilz Singlespeed 6 / 25

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 26 2012)

Jonathan Vinson Masters Men B 35+ 2 / 41
Erin Playman Women A 1 / 16
Tony Kic Singlespeed 7 / 39

GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar (Sep 22 2012)

Jonathan Vinson Masters 35+ B 27 / 45
Steven Beardsley Singlespeed 18 / 32

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 19 2012)

Samuel Nicoletti Men A 18 / 23
Erin Playman Singlespeed 21 / 40
Jonathan Vinson Masters Men B 35 / 38

GPTB: Double Cross #1 (Sep 15 2012)

Samuel Nicoletti Singlespeed 30 / 32

GPTB: Het Meer CX Race (Sep 9 2012)

Samuel Nicoletti Category A 24 / 34
Samuel Nicoletti Singlespeed 4 / 48
Erin Playman Singlespeed 45 / 48
Erin Playman Masters Women 35+ A 2 / 10

GPTB #1: David Douglas CX #1 (Sep 1 2012)

Jonathan Vinson Master 35+ B 63 / 64

GPMC: Winter Cross (Dec 4 2011)

Samuel Nicoletti Category A 5 / 20
Samuel Nicoletti Singlespeed 2 / 28

GPMC: OBRA CX Champs/Psycho (Nov 19 2011)

Samuel Nicoletti Category A 20 / 20
Samuel Nicoletti Singlespeed 1 / 20

Cross Crusade #8 (Nov 13 2011)

Jonathan Vinson Masters 35+ B 3 / 108
Cary Miller Category A 15 / 72
Samuel Nicoletti Category A 19 / 72
Tony Kic Category A 46 / 72
Matt Mahoney Category A 50 / 72
Samuel Nicoletti Singlespeed 5 / 95
Scott Willson Category B 38 / 81

Cross Crusade #7 (Nov 6 2011)

Tina Brubaker Women A 8 / 28
Jonathan Vinson Masters 35+ B 5 / 87
Cary Miller Category A 16 / 60
Matt Mahoney Category A 27 / 60

Pedalers At The Poor Farm CCX @ Edgefield (Nov 5 2011)

Samuel Nicoletti Category A 3 / 13
Samuel Nicoletti Singlespeed 1 / 15

GPMC: Apple Core Cross (Nov 5 2011)

Tina Brubaker Women A 1 / 6

Cross Crusade #6 (Oct 30 2011)

Tina Brubaker Women A 4 / 30
Cary Miller Category A 19 / 59
Matt Mahoney Category A 27 / 59
Tony Kic Singlespeed 15 / 59

Cross Crusade #5 (Oct 29 2011)

Tina Brubaker Women A 5 / 34
Tony Kic Singlespeed 6 / 63
Kevin Hulick Category A 10 / 75
Matt Mahoney Category A 38 / 75
Cary Miller Category A 68 / 75

GPMC: David Douglas CX #2 (Oct 29 2011)

Joanna Mensher Women A 4 / 4
Jonathan Vinson Masters 35+ B 6 / 31
Samuel Nicoletti Category A 3 / 7
Samuel Nicoletti Singlespeed 1 / 14

Blind Date #5 (Oct 26 2011)

Jonathan Vinson Men B 35 / 40
Kevin Condron Men B 40 / 40

Cross Crusade #4 (Oct 23 2011)

Tina Brubaker Women A 7 / 22
Joanna Mensher Women A 17 / 22
Jonathan Vinson Masters 35+ B 19 / 111
Marc Riera Masters 35+ B 105 / 111
Cary Miller Category A 9 / 64
Marc Riera Category C 103 / 108

GPMC: Het Meer CX Race (Oct 22 2011)

Jonathan Vinson Masters 35+ B 4 / 35
Kevin Condron Masters 35+ B 35 / 35
Samuel Nicoletti Category A 8 / 24
Samuel Nicoletti Singlespeed 2 / 20

Blind Date #4 (Oct 19 2011)

Jonathan Vinson Men B 38 / 50
Kevin Condron Men B 50 / 50
Marc Riera Men C 17 / 32
Tony Kic Singlespeed 17 / 40

Cross Crusade #3 (Oct 16 2011)

Tina Brubaker Women A 8 / 30
Marc Riera Masters 35+ B 106 / 119
Samuel Nicoletti Category A 26 / 80
Dan Watson Category A 67 / 80
Robert Pilz Category A 72 / 80
Cary Miller Category A 78 / 80
Scott Willson Category B 16 / 93
Marc Riera Category C 47 / 133

GPMC: Ninkrossi (Oct 15 2011)

Erin Playman Masters Women 35+ A 1 / 9

Blind Date #3 (Oct 12 2011)

Kevin Condron Men B 14 / 48
Erin Playman Singlespeed 36 / 44
Samuel Nicoletti Singlespeed 40 / 44

Cross Crusade #2 (Oct 9 2011)

Tina Brubaker Women A 2 / 21
Joanna Mensher Women A 20 / 21
Cary Miller Category A 8 / 60
Samuel Nicoletti Category A 30 / 60
Tony Kic Category A 57 / 60
Dan Watson Category A 58 / 60
Samuel Nicoletti Singlespeed 22 / 78
Scott Willson Category B 49 / 60

GPMC: Heiser CX (Oct 8 2011)

Kevin Condron Masters 35+ B 37 / 38

Blind Date #2 (Oct 5 2011)

Kevin Condron Men B 11 / 38
Jonathan Vinson Men B 13 / 38
Samuel Nicoletti Singlespeed 36 / 39

Cross Crusade #1 (Oct 2 2011)

Joanna Mensher Women B 6 / 60
Tina Brubaker Women A 10 / 25
Jonathan Vinson Masters 35+ B 9 / 137
Marc Riera Masters 35+ B 63 / 137
Matt Mahoney Category A 20 / 81
Dan Watson Category A 62 / 81
Samuel Nicoletti Category A 76 / 81
Cary Miller Category A 80 / 81
Matt Mahoney Singlespeed 12 / 122
Samuel Nicoletti Singlespeed 120 / 122
Scott Willson Category B 31 / 94
Marc Riera Category C 120 / 126

Blind Date #1 (Sep 28 2011)

Robert Pilz Men A 19 / 24
Kevin Condron Men B 13 / 55
Jonathan Vinson Men B 15 / 55
Samuel Nicoletti Singlespeed 49 / 57

Marymoor 2011 (Sep 25 2011)

Joanna Mensher Women3 6 / 25

Battle at Barlow (Sep 24 2011)

Erin Playman Women A 3 / 12
Kevin Condron Masters 35+ B 23 / 76
Marc Riera Masters 35+ B 72 / 76
Samuel Nicoletti Category A 8 / 43
Matt Mahoney Category A 9 / 43
Cary Miller Category A 17 / 43
Samuel Nicoletti Singlespeed 1 / 58
Matt Mahoney Singlespeed 6 / 58
Marc Riera Category C 38 / 60

Hood River Double Cross Day Two (Sep 18 2011)

Erin Playman Women A 3 / 9
Matt Mahoney Category A 7 / 20
Samuel Nicoletti Category A 14 / 20
Samuel Nicoletti Singlespeed 1 / 29
Matt Mahoney Singlespeed 2 / 29

GPMC: Hood River Double Cross (Sep 17 2011)

Kevin Condron Masters 35+ B 15 / 48

GPMC: David Douglas CX #1 (Sep 3 2011)

Joanna Mensher Women B 2 / 15
Erin Playman Women A 2 / 11
Kevin Condron Masters 35+ B 7 / 58
Jonathan Vinson Masters 35+ B 25 / 58
Cary Miller Category A 16 / 19
Samuel Nicoletti Category A 19 / 19

USGP of Cyclocross Day Two (Dec 5 2010)

Samuel Nicoletti Singlespeed 9 / 60

USGP of Cyclocross Day One (Dec 4 2010)

Samuel Nicoletti Singlespeed 16 / 51

Kruger's Crossing Cyclocross (Nov 21 2010)

Samuel Nicoletti Singlespeed 48 / 52

OBRA CCX Championship (Nov 20 2010)

Samuel Nicoletti Singlespeed 37 / 38

Cross Crusade: Barton Park (Nov 14 2010)

Jonathan Vinson Masters 35+ B 36 / 95
Matt Mahoney Singlespeed 8 / 90
Samuel Nicoletti Singlespeed 78 / 90

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 7 2010)

Matt Mahoney Singlespeed 5 / 98
Tony Kic Category A 28 / 55

Apple Core Cross at EZ Orchards (Nov 6 2010)

Samuel Nicoletti Singlespeed 3 / 21

Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Day Two (Oct 31 2010)

Matt Mahoney Singlespeed 10 / 72
Laurie Hotovy Women B 14 / 46
Tony Kic Category A 14 / 38

Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds (Oct 30 2010)

Matt Mahoney Singlespeed 5 / 55
Laurie Hotovy Women B 17 / 39
Tony Kic Category A 21 / 46

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 27 2010)

Samuel Nicoletti Singlespeed 5 / 39
Tony Kic Category A 9 / 18
Kevin Condron Category B 14 / 47

Cross Crusade: Portland International Raceway (Oct 24 2010)

Matt Mahoney Singlespeed 10 / 105
Laurie Hotovy Women B 36 / 58
Scott Willson Category B 85 / 88
Tony Kic Category A 26 / 51

Blind Date at the Dairy (Oct 20 2010)

Marc Riera Masters 35+ C 38 / 84
Tony Kic Category A 8 / 25
Samuel Nicoletti Category A 12 / 25
Kevin Condron Category B 23 / 58
Marc Riera Category B 40 / 58

Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center (Oct 17 2010)

Tony Kic Category A 36 / 59
Matt Mahoney Singlespeed 7 / 91
Laurie Hotovy Women B 31 / 52
Marc Riera Master 35+ B 93 / 97
Marc Riera Category C 102 / 112

Ninkrossi CX (Oct 16 2010)

Daniel Mensher Singlespeed 4 / 26
Kevin Condron Category B 14 / 14

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 13 2010)

Kevin Condron Cat B Men (Power Dating Men) 20 / 60
Tony Kic Cat A Men (Speeddating Men) 6 / 19
Samuel Nicoletti Singlespeed (Monogomists) 7 / 49

Cross Crusade: Rainier High School (Oct 10 2010)

Matt Mahoney Singlespeed 10 / 84
Laurie Hotovy Women B 17 / 40
Scott Willson Category B 25 / 89
Kevin Condron Category B 57 / 89
Tony Kic Category A 26 / 47
Trevor O'neal Category A 47 / 47

Heiser Farm Cyclocross (Oct 9 2010)

Samuel Nicoletti Singlespeed 2 / 17
Anna Mcclark Women B 4 / 7

Blind Date at the Dairy #2 (Oct 6 2010)

Kevin Condron Cat B Men (Power Dating Men) 26 / 76
Daniel Mensher Cat A Men (Speeddating Men) 24 / 31
Laurie Hotovy Women Cat B (Women Power Daters) 5 / 38
Samuel Nicoletti Singlespeed (Monogomists) 8 / 46
Erin Playman Cat A Women (Speeddaters Women) 10 / 16

Cross Crusade: Alpenrose Dairy (Oct 3 2010)

Marc Riera Masters 35+ B 103 / 131
Matt Mahoney Singlespeed 13 / 132
Samuel Nicoletti Singlespeed 127 / 132
Laurie Hotovy Women B 16 / 68
Tony Kic Category A 17 / 66
Dan Menscher Category A 58 / 66

David Douglas CX (Oct 2 2010)

Trevor O'neal Category A 4 / 8
David Pilz Category A 7 / 8
Kevin Condron Master 35+ B 4 / 15
Erin Playman Women A 4 / 4

Blind Date at the Dairy (Sep 29 2010)

Kevin Condron Cat B Men (Power Dating Men) 36 / 84
Tony Kic Cat A Men (Speeddating Men) 10 / 28
Trevor O'neal Cat A Men (Speeddating Men) 27 / 28
Laurie Hotovy Women Cat B (Women Power Daters) 8 / 41
Erin Playman Cat A Women (Speeddaters Women) 8 / 15

Battle at Barlow (Sep 26 2010)

Erin Playman Cat A Women 10 / 10
Tony Kic Cat A Men 21 / 43
Mark Blackwelder Cat A Men 40 / 43
Laurie Hotovy Women B 5 / 22
Kevin Condron Master 35+ B 30 / 73
Mac Riera Master 35+ B 46 / 73

Hutch's Twilight CCX Series #3 (Sep 21 2010)

Tony Kic Men A 4 / 7

Hood River Double Cross Day Two (Sep 19 2010)

Laurie Hotovy Women B 8 / 14

Hood River Double Cross Day One (Sep 18 2010)

Mark Blackwelder Category A 4 / 11
Laurie Hotovy Women B 6 / 13
Erin Playman Women A 2 / 2

MFG #1 - Kickoff Cross (Sep 18 2010)

Tony Kic Cat 1/2 Men 13 / 24

Cross Nationals Day 3 (Dec 12 2009)

David Pilz Men Master 30-34 28 / 75
Jonathan Vinson Men Master 35-39 117 / 145

USGP of Cyclocross Day Two (Dec 6 2009)

Samuel Nicoletti Singlespeed 7 / 76
David Pilz Singlespeed 29 / 76
Matt Mahoney Singlespeed 35 / 76

USGP of Cyclocross Day One (Dec 5 2009)

Samuel Nicoletti Singlespeed 17 / 57
David Pilz Singlespeed 52 / 57

Kruger's Crossing CCX (Nov 22 2009)

Matt Mahoney Category A 8 / 29
Alalia Berry Women A 4 / 12

Cross Crusade #8 (Nov 15 2009)

Mark Blackwelder Category A 15 / 45
David Pilz Singlespeed 7 / 101
Matt Mahoney Singlespeed 16 / 101
Sam Nicolettii Singlespeed 92 / 101
Alalia Berry Women A 6 / 19
Erin Playman Women A 9 / 19

Cross Crusade #7 (Nov 8 2009)

Mark Blackwelder Category A 19 / 58
Tony Kic Category A 45 / 58
David Pilz Category A 47 / 58
Jonathan Vinson Masters 35+ A 32 / 46
Sam Nicolettii Singlespeed 13 / 136
Matt Mahoney Singlespeed 34 / 136
David Pilz Singlespeed 129 / 136
Alalia Berry Women A 6 / 28
Erin Playman Women A 14 / 28
Sarah Post-holmberg Women A 19 / 28
Erin Playman Masters Women 35+ A 23 / 24

SSCXWC (Nov 8 2009)

Matt Mahoney Men SSCXWC 29 / 213

OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series (Nov 7 2009)

David Pilz Singlespeed 4 / 28
Samuel Nicoletti Singlespeed 7 / 28
Mark Blackwelder CAT A 25 / 28
Alalia Berry Women A 2 / 8
Joanna Mensher Women A 8 / 8

Cross Crusade #6 (Nov 1 2009)

Mark Blackwelder Category A 11 / 47
Tony Kic Category A 25 / 47
Matt Mahoney Category A 43 / 47
Jonathan Vinson Masters 35+ A 19 / 33
David Pilz Singlespeed 12 / 90
Sam Nicolettii Singlespeed 16 / 90
Steven Beardsley Singlespeed 20 / 90
Scott Willson Category B 55 / 78
Alalia Berry Women A 5 / 21
Erin Playman Women A 13 / 21
Sarah Post-holmberg Women A 16 / 21
Joanna Mensher Women A 19 / 21

Cross Crusade #5 (Oct 31 2009)

Mark Blackwelder Category A 13 / 42
Matt Mahoney Category A 23 / 42
Tony Kic Category A 27 / 42
David Pilz Category A 42 / 42
Jonathan Vinson Masters 35+ A 21 / 29
Sam Nicolettii Singlespeed 78 / 81
David Pilz Singlespeed 80 / 81
Erin Playman Women A 4 / 18
Alalia Berry Women A 8 / 18
Joanna Mensher Women A 17 / 18

Cross Crusade #4 (Oct 25 2009)

Dan Watson Category A 24 / 56
Matt Mahoney Category A 34 / 56
David Pilz Category A 35 / 56
Daniel Mensher Category A 50 / 56
Jonathan Vinson Masters 35+ A 29 / 49
David Pilz Singlespeed 10 / 117
Scott Willson Category B 60 / 100
Laurie Hotovy Women B 16 / 50
Erin Playman Women A 12 / 18
Joanna Mensher Women A 13 / 18
Sarah Post-holmberg Women A 15 / 18
Erin Playman Masters Women 35+ A 19 / 19

Willamette Valley Cross Series (Oct 24 2009)

Mark Blackwelder Singlespeed 1 / 20
Tony Kic Singlespeed 3 / 20
Samuel Nicoletti Singlespeed 4 / 20
Mark Blackwelder Men Cat A 5 / 20
Tony Kic Men Cat A 13 / 20
Samuel Nicoletti Men Cat A 18 / 20

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 14 2009)

Erin Playman Women A 2 / 5
Steven Beardsley Men A 10 / 21
Tony Kic Men A 12 / 21
Dan Watson Men A 15 / 21

Cross Crusade #2 (Oct 11 2009)

Steven Beardsley Category A 40 / 61
Daniel Mensher Category A 42 / 61
Samuel Nicoletti Category A 45 / 61
David Pilz Category A 49 / 61
Matt Mahoney Category A 51 / 61
Dan Watson Category A 52 / 61
Mark Blackwelder Category A 59 / 61
Jonathan Vinson Masters 35+ A 34 / 45
Laurie Hotovy Women B 36 / 56
Erin Playman Women A 7 / 23
Sarah Post-holmberg Women A 16 / 23
Alalia Berry Women A 19 / 23
Joanna Mensher Women A 23 / 23
Erin Playman Masters Women 35+ A 21 / 22

Blind Date at the Dairy (Oct 7 2009)

Joanna Mensher Women A 7 / 7
David Pilz Men A 12 / 30
Tony Kic Men A 17 / 30
Daniel Mensher Men A 22 / 30
Steven Beardsley Men A 24 / 30
Samuel Nicoletti Men A 27 / 30

Cross Crusade #1 (Oct 4 2009)

Mark Blackwelder Category A 10 / 76
Pete Groblewski Category A 26 / 76
Matt Mahoney Category A 40 / 76
Tony Kic Category A 50 / 76
David Pilz Category A 61 / 76
Samuel Nicoletti Category A 64 / 76
Daniel Mensher Category A 70 / 76
Jonathan Vinson Masters 35+ A 19 / 59
Marc Riera Masters 35+ B 86 / 126
Laurie Hotovy Women B 18 / 53
Alalia Berry Women A 6 / 25
Erin Playman Women A 7 / 25
Joanna Mensher Women A 15 / 25
Sarah Post-holmberg Women A 20 / 25
Marc Rivera Category C 21 / 159
Erin Playman Masters Women 35+ A 21 / 21

Willamette Valley Cross Series (Oct 3 2009)

Jonathan Vinson Cat A Masters 5 / 8
David Pilz Cat A Men 7 / 11
Erin Playman Women A 2 / 7

Blind Date at the Dairy (Sep 30 2009)

David Pilz Men A 15 / 34
Daniel Mensher Men A 17 / 34
Tony Kic Men A 18 / 34
Matt Mahoney Men A 31 / 34
Samuel Nicoletti Men A 34 / 34

USGP/Planet Bike Cup Day 2 (Sep 27 2009)

Erin Playman UCI Women 18 / 29
Mark Blackwelder UCI Men 32 / 54

Battle at Barlow (Sep 27 2009)

Marc Riera Master 42 / 56
Marc Rivera Men C 32 / 66
Jonathan Vinson Master Men A 13 / 26
Tony Kic Sr Men A 19 / 48
Samuel Nicoletti Sr Men A 21 / 48
Matt Mahoney Sr Men A 22 / 48
Daniel Mensher Sr Men A 23 / 48
David Pilz Sr Men A 24 / 48
Dan Watson Sr Men A 32 / 48
Laurie Hotovy Women B 9 / 20

USGP/Planet Bike Cup Day 1 (Sep 26 2009)

Erin Playman Elite / Cat. 1/2 Women 21 / 30

Blind Date at the Dairy (Sep 23 2009)

Dawn Riddle Women A 3 / 3
Dan Watson Men A 10 / 28
Samuel Nicoletti Men A 14 / 28
Tony Kic Men A 16 / 28
Daniel Mensher Men A 21 / 28

Hood River Double Cross Day Two (Sep 20 2009)

Tony Kic Senior Men A 9 / 16
Samuel Nicoletti Senior Men A 11 / 16
Matt Mahoney Senior Men A 13 / 16
Jonathan Vinson Masters Men A 13 / 25

Starcrossed (Sep 19 2009)

David Pilz Elite Men 51 / 70
Mark Blackwelder Elite Men 58 / 70
Dan Mensher Elite Men 63 / 70

Hood River Double Cross (Sep 19 2009)

Samuel Nicoletti Senior Men A 10 / 16
Dan Watson Senior Men A 13 / 16

Pain on the Peak (Sep 12 2009)

Tony Kic Men A 9 / 19
David Pilz Men A 14 / 19
Alalia Berry Women A 3 / 8
Sarah Post-holmberg Women A 6 / 8
Joanna Mensher Women A 7 / 8

USGP #6 - Portland Cup (Dec 7 2008)

Joanna Mensher Elite Women 25 / 28

Portland Cup (USGP) (Dec 7 2008)

Tony Kic Single Speed 3 / 63
David Pilz Single Speed 5 / 63
Samuel Nicoletti Category B 12 / 83

USGP #5 - Portland Cup (Dec 6 2008)

Joanna Mensher Elite Women 24 / 30

Portland Cup (USGP) (Dec 6 2008)

Samuel Nicoletti Men B 16 / 94
David Pilz Single Speed 10 / 60

Kruger's Crossing Cyclocross (Nov 23 2008)

Matt Mahoney Category A 20 / 26

Cross Crusade #8/OBRA Championships (Nov 16 2008)

Mark Blackwelder Singlespeed 1 / 104
Will Watson Singlespeed 35 / 104
Steven Beardsley Singlespeed 36 / 104
Erin Playman Singlespeed 104 / 104
Samuel Nicoletti Category B 9 / 95
Scott Willson Category B 27 / 95
Mark Blackwelder Category A 10 / 50
Matt Mahoney Category A 26 / 50
David Pilz Category A 28 / 50
Dan Watson Category A 30 / 50
Tony Kic Category A 39 / 50
Daniel Mensher Category A 46 / 50
Erin Playman Women A 5 / 26
Joanna Mensher Women A 11 / 26

Cross Crusade #7 (Nov 9 2008)

Mark Blackwelder Category A 10 / 50
Tony Kic Category A 27 / 50
Dan Watson Category A 32 / 50
Matt Mahoney Category A 35 / 50
Daniel Mensher Category A 50 / 50
Mark Blackwelder Singlespeed 2 / 88
Erin Playman Singlespeed 88 / 88
Samuel Nicoletti Category B 12 / 88
Erin Playman Women A 5 / 26
Joanna Mensher Women A 12 / 26

Cross Crusade #6 (Nov 2 2008)

David Pilz Category A 14 / 57
Tony Kic Category A 33 / 57
Dan Watson Category A 37 / 57
Matt Mahoney Category A 40 / 57
Mark Blackwelder Category A 55 / 57
Mark Blackwelder Singlespeed 1 / 94
Erin Playman Singlespeed 89 / 94
Daniel Mensher Category B 1 / 98
Samuel Nicoletti Category B 13 / 98
Kevin Condron Category B 49 / 98
Erin Playman Women A 2 / 22
Joanna Mensher Women A 8 / 22

Cross Crusade #4 (Oct 25 2008)

Mark Blackwelder Singlespeed 2 / 58
Erin Playman Singlespeed 58 / 58
Daniel Mensher Category B 6 / 77
Scott Willson Category B 16 / 77
Kevin Condron Category B 38 / 77
Tony Kic Category A 30 / 47
Matt Mahoney Category A 38 / 47
Dan Watson Category A 44 / 47
Joanna Mensher Women A 7 / 25
Erin Playman Women A 8 / 25
Anita Dilles Women A 17 / 25

Cross Crusade #3 (Oct 19 2008)

Mark Riera Masters 35+ B 88 / 92
Mark Blackwelder Singlespeed 1 / 97
Erin Playman Singlespeed 87 / 97
Samuel Nicoletti Category B 8 / 96
Daniel Mensher Category B 15 / 96
Scott Willson Category B 17 / 96
Kevin Condron Category B 37 / 96
Mark Blackwelder Category A 19 / 66
Matt Mahoney Category A 30 / 66
Tony Kic Category A 36 / 66
Peter Groblewski Category A 50 / 66
Erin Playman Women A 9 / 26
Joanna Mensher Women A 10 / 26
Anita Dilles Women A 16 / 26
Marc Riera Category C 82 / 137

Cross Crusade #1 (Oct 5 2008)

Tony Kic Category A 14 / 73
Matt Mahoney Category A 20 / 73
David Pilz Category A 21 / 73
Peter Groblewski Category A 62 / 73
Mark Blackwelder Category A 69 / 73
Mark Blackwelder Singlespeed 1 / 111
Erin Playman Singlespeed 106 / 111
Scott Willson Category B 17 / 104
Daniel Mensher Category B 26 / 104
Kevin Condron Category B 46 / 104
Erin Playman Women A 12 / 27
Joanna Mensher Women A 14 / 27
Alalia Berry Women A 26 / 27

Battle at Barlow (Sep 28 2008)

Mark Blackwelder Category A 2 / 44
Tony Kic Category A 9 / 44
Matt Mahoney Category A 13 / 44
Dan Watson Category A 36 / 44
Mark Blackwelder Singlespeed 2 / 48
Erin Playman Singlespeed 43 / 48
Daniel Mensher Category B 15 / 41
Kevin Condron Category B 20 / 41
Erin Playman Women A 7 / 13

Veloshop Rickreall Rampage (Sep 27 2008)

Tony Kic Category A 6 / 13

Hood River Double Cross #2 (Sep 21 2008)

Kevin Condron Men B 16 / 35
Mark Blackwelder Sr Men A 2 / 31
Tony Kic Sr Men A 9 / 31
Matt Mahoney Sr Men A 17 / 31
Daniel Mensher Sr Men A 30 / 31
Erin Playman Women A 7 / 13
Joanna Mensher Women A 11 / 13

Hood River Double Cross #1 (Sep 20 2008)

Mark Blackwelder Sgl Speed 2 / 8
Erin Playman Women A 4 / 5
Dan Watson Sr Men A 14 / 17

Kruger's Kermesse Farm Crit (Sep 14 2008)

Alalia Berry Women A 3 / 9
Tony Kic Men A 10 / 25
Matt Mahoney Men A 20 / 25

Pain on the Peak (Sep 13 2008)

Tony Kic Sr Men A 6 / 15
Mark Blackwelder Sr Men A 8 / 15

Kruger's Kermesse Farm Crit (Sep 7 2008)

Alalia Berry Women A 4 / 9
Joanna Mensher Women A 7 / 9
Erin Playman Women A 8 / 9
Tony Kic Men A 10 / 33
Matt Mahoney Men A 12 / 33
David Pilz Men A 18 / 33
Peter Groblewski Men A 23 / 33
Steven Beardsley Men A 33 / 33

USGP Toyota Portland Cup Day Two (Dec 2 2007)

Mark Blackwelder Elite Men 75 38 / 62

USGP Toyota Portland Cup (Dec 1 2007)

Mark Blackwelder Elite Men 73 52 / 61
Scott Willson B Men 114 87 / 101

Kruger's Crossing CX Classic (Nov 25 2007)

Marc Riera Men C 15 / 46
Tony Kic Sr Men A 17 / 20
Alalia Berry Women A 1 / 11
Pancho Varney Sgl Spd 43 / 43

Psycho Cross Series - Fox Hollow Grand Prix #2 (Nov 24 2007)

Tony Kic Men A 3 / 13

Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro (Nov 18 2007)

Kevin Condron Men B 46 / 73
Marc Riera Men C 65 / 101
Mark Blackwelder Sr Men A 5 / 28
Tony Kic Sr Men A 16 / 28
David Pilz Sr Men A 21 / 28
Joanna Mensher Women B 3 / 29
Alalia Berry Women A 4 / 19
Erin Playman Women A 12 / 19

World Single Speed CX Championship (Nov 11 2007)

Laurel Gitlen Women SS 4 / 25

Cross Crusade - Estacada (Nov 11 2007)

Mark Matson Men B 33 / 84
Kevin Condron Men B 41 / 84
Marc Riera Men C 61 / 102
Mark Blackwelder Sr Men A 6 / 51
David Pilz Sr Men A 16 / 51
Tony Kic Sr Men A 22 / 51
Joanna Mensher Women B 2 / 28
Erin Playman Women A 6 / 25
Alalia Berry Women A 8 / 25
Laurel Gitlen Women A 10 / 25
Pancho Varney Sgl Spd 59 / 70

Cross Crusade - Barton Park (Nov 4 2007)

Scott Willson Men B 18 / 75
Marc Riera Men C 70 / 99
Joanna Mensher Women B 4 / 27
Alalia Berry Women A 6 / 20
Erin Playman Women A 8 / 20
Sean Garvin Sgl Spd 33 / 85
Mark Blackwelder Sr Men A 7 / 43
Tony Kic Sr Men A 17 / 43
David Pilz Sr Men A 32 / 43

Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds (Oct 28 2007)

Kevin Condron Men B 41 / 67
Mark Blackwelder Sr Men A 8 / 47
Tony Kic Sr Men A 23 / 47
David Pilz Sr Men A 29 / 47
Matt Mahoney Sr Men A 37 / 47
Joanna Mensher Women B 19 / 32
Erin Playman Women A 7 / 20
Alalia Berry Women A 8 / 20

Wicked Creepy Cyclocross Race (Oct 28 2007)

Laurel Gitten Cat. 1 2 3 4 Women 2 / 8

Cross Crusade - Rainier HS (Oct 21 2007)

Mark Blackwelder Men A 11 / 55
Tony Kic Men A 30 / 55
Matt Mahoney Men A 32 / 55
David Pilz Men A 37 / 55
Marc Riera Men C 90 / 93
Joanna Mensher Women B 4 / 23
Erin Playman Women A 10 / 20
Laurel Gitlen Women A 14 / 20
Sean Garvin Sgl Spd 24 / 69
Pancho Varney Sgl Spd 66 / 69

Cross Crusade - Horning's Hideout (Oct 14 2007)

Marc Riera Men C 76 / 115
Mark Blackwelder Sr Men A 3 / 53
Tony Kic Sr Men A 17 / 53
Matt Mahoney Sr Men A 27 / 53
Joanna Mensher Women B 13 / 32
Alalia Berry Women A 4 / 24
Laurel Gitlen Women A 7 / 24
Erin Playman Women A 9 / 24
Sean Garvin Sgl Spd 24 / 78

Cross Crusade - Alpenrose (Oct 7 2007)

Marc Riera Men C 84 / 129
Mark Blackwelder Sr Men A 16 / 64
Tony Kic Sr Men A 21 / 64
Matt Mahoney Sr Men A 24 / 64
David Pilz Sr Men A 27 / 64
Joanna Mensher Women B 9 / 28
Alalia Berry Women A 9 / 27
Laurel Gitlen Women A 16 / 27
Erin Playman Women A 26 / 27
Sean Garvin Sgl Spd 37 / 88

Battle at Barlow CCX (Sep 30 2007)

Pancho Varney Sgl Spd 4 / 30
Alalia Berry Women A 8 / 10
Erin Playman Women A 9 / 10
Joanna Mensher Women B 13 / 18
Mark Blackwelder Sr Men A 7 / 46
Tony Kic Sr Men A 24 / 46
Matt Mahoney Sr Men A 33 / 46
David Pilz Sr Men A 35 / 46

Kruger's Kermesse (Sep 15 2007)

Tony Kic Men A 7 / 30
Pancho Varney Single Speed 6 / 33

Thrilla Cross Series #2 (Sep 13 2007)

Sean Garvin Men B 19 / 27

Thrilla Cross Series #1 (Sep 6 2007)

Sean Garvin Category B Men 11 / 25

Kruger's Crossing (Dec 3 2006)

Scott Willson Men A 22 / 25

Cross Crusade (USGP Finale) (Nov 19 2006)

Sean Garvin Sgl Spd 9 / 41
Scott Willson Sr Men A 9 / 16
David Pilz USGP Elite Men 60 / 82

Cross Crusade - Estacada (Nov 11 2006)

Kevin Condron Men B 25 / 54
David Pilz Sr Men A 16 / 52
Tony Kic Sr Men A 29 / 52
Scott Willson Sr Men A 43 / 52
Matt Mahoney Sr Men A 46 / 52
Sean Garvin Sgl Spd 11 / 58
Sacha White Sgl Spd 37 / 58

Cross Crusade - Barton Park (Nov 5 2006)

Sean Garvin Sgl Spd 13 / 45
Kevin Condron Men B 20 / 56
Matt Mahoney Sr Men A 33 / 46
Scott Willson Sr Men A 36 / 46

Cross Crusade - Flying M (Oct 29 2006)

Laurel Gitlen Women A 9 / 18
Kevin Condron Men B 27 / 56
Sean Garvin Sgl Speed 10 / 57
Sacha White Sgl Speed 25 / 57
Tony Kic Sgl Speed 44 / 57
David Pilz Sr Men A 14 / 54
Matt Mahoney Sr Men A 28 / 54
Scott Willson Sr Men A 43 / 54
Samuel Richardson Sr Men A 47 / 54

Cross Crusade - Horning's Hideout (Oct 22 2006)

Sean Garvin Sgl Spd 14 / 66
Sacha White Sgl Spd 55 / 66
Laurel Gitlen Women A 10 / 22
Kevin Condron Men B 33 / 74
David Pilz Sr Men A 8 / 52
Samuel Richardson Sr Men A 25 / 52
Matt Mahoney Sr Men A 30 / 52
Tony Kic Sr Men A 41 / 52

Cross Crusade - Hillsboro Stadium (Oct 15 2006)

Sean Garvin Sgl Spd 21 / 69
Sacha White Sgl Spd 40 / 69
Laurel Gitlen Women A 12 / 20
Kevin Condron Men B 42 / 87
David Pilz Sr Men A 16 / 56
Matt Mahoney Sr Men A 29 / 56
Tony Kic Sr Men A 40 / 56
Samuel Richardson Sr Men A 52 / 56

Veloce's Battle at Barlow CCX (Oct 8 2006)

Sean Garvin Sgl Spd 6 / 33
Matt Mahoney Sr Men A 13 / 34
Tony Kic Sr Men A 23 / 34
Samuel Richardson Sr Men A 26 / 34
Scott Willson Sr Men A 31 / 34

Fox Hollow Grand Prix CCX #1 (Oct 7 2006)

Sean Garvin Single Speed 3 / 7

Cross Crusade - Alpenrose (Oct 1 2006)

Sacha White Single Speed 36 / 78
David Pilz Sr Men A 17 / 54
Matt Mahoney Sr Men A 30 / 54
Scott Willson Sr Men A 36 / 54
Tony Kic Sr Men A 38 / 54

Hood River Cyclocross Classic (Sep 24 2006)

Laurel Gitlen Women A 6 / 13
David Pilz Men A 13 / 31
Tony Kic Men A 21 / 31
Samuel Richardson Men A 22 / 31
Matt Mahoney Men A 24 / 31
Sean Garvin Single Speed 12 / 27

Thrilla in the Milla #1 (Sep 6 2006)

Sean Garvin Men A 20 / 21