Log In

Team Overview: Metropolis Cycle Repair

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Cross Crusade: Kruger Farm (Nov 17 2019)

Matt Schwartz Singlespeed Men 46 / 56
Dennis Starkey Masters 50+ Men 12 / 59
John Napier Masters 50+ Men 30 / 59
Scott Hamness Masters 50+ Men 56 / 59
Randy Starkey Category 4 Masters 35+ 11 / 71
Marty Joyce Category 2/3 Men 29 / 39

**OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 10 2019)

Janelle Bickford Singlespeed Women 3 / 26
Petra Whitacre Singlespeed Women 9 / 26
Jo Fidler Singlespeed Women 21 / 26
Matt Schwartz Singlespeed Men 24 / 67
Dennis Starkey Singlespeed Men 30 / 67
John Napier Singlespeed Men 48 / 67
Dennis Starkey Masters 50+ Men 28 / 63
John Napier Masters 50+ Men 34 / 63
Chris Page Masters 50+ Men 46 / 63
Randy Starkey Category 4 Men 8 / 22
Bradley Parker Category 4 Masters 35+ Men 34 / 56
Marty Joyce Category 2/3 Men 36 / 52
Janelle Bickford Category 1/2 Women 3 / 12

Cyclocross Crusade: Rainier High School (Nov 3 2019)

Petra Whitacre Singlespeed Women 9 / 16
Matt Schwartz Singlespeed Men 24 / 48
Dennis Starkey Masters 50+ Men 27 / 54
Scott Hamness Masters 50+ Men 51 / 54
Randy Starkey Category 4 Men 15 / 18
Bradley Parker Category 4 Masters 35+ 33 / 52
Marty Joyce Category 2/3 Men 27 / 49
Janelle Bickford Category 1/2 Women 2 / 8

Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 (Oct 26 2019)

Marty Joyce Category 2/3 Men 40 / 53

Deschutes River CX Day 1 (Oct 26 2019)

Janelle Bickford Wave 2 6 / 40

Cyclocross Crusade: Heron Lakes (Oct 20 2019)

Petra Whitacre Singlespeed Women 7 / 19
Jake Campbell Singlespeed Men 42 / 88
Dennis Starkey Singlespeed Men 43 / 88
John Napier Singlespeed Men 61 / 88
Dennis Starkey Masters 50+ Men 27 / 77
John Napier Masters 50+ Men 43 / 77
Erin Lodwick Category 4 Women 17 / 24
Bradley Parker Category 4 Masters 35+ 57 / 72
Marty Joyce Category 2/3 Men 36 / 49

CrossWord CX Challenge (Oct 19 2019)

Marty Joyce Category 2/3 Men 11 / 11

Charm City Cross Day 2 (Oct 13 2019)

Janelle Bickford Women Open Cat2/3 1 / 18

Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 13 2019)

Petra Whitacre Singlespeed Women 8 / 25
Jake Campbell Singlespeed Men 18 / 80
Dennis Starkey Singlespeed Men 51 / 80
Matt Schwartz Singlespeed Men 55 / 80
John Napier Singlespeed Men 56 / 80
Cullen Freemen Singlespeed Men 71 / 80
Dennis Starkey Masters 50+ Men 19 / 72
John Napier Masters 50+ Men 30 / 72
Erin Lodwick Category 4 Women 16 / 21
Randy Starkey Category 4 Men 2 / 22
Bradley Parker Category 4 Masters 35+ 34 / 64
Marty Joyce Category 2/3 Men 35 / 58

Charm City Cross Day 1 (Oct 12 2019)

Janelle Bickford Women Open Cat2/3 1 / 25

Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 (Oct 6 2019)

Jake Campbell Singlespeed Men 33 / 87
Matt Schwartz Singlespeed Men 38 / 87
Dennis Starkey Singlespeed Men 65 / 87
Chris Page Singlespeed Men 87 / 87
Dennis Starkey Masters 50+ Men 35 / 80
Randy Starkey Category 4 Men 5 / 23
Bradley Parker Category 4 Masters Men 35+ 53 / 65
Marty Joyce Category 2/3 Men 36 / 76
Janelle Bickford Category 1/2 Women 3 / 20

Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 (Oct 5 2019)

Jo Fidler Singlespeed Women 20 / 24
Jake Campbell Singlespeed Men 33 / 90
Matt Schwartz Singlespeed Men 36 / 90
Dennis Starkey Masters 50+ Men 43 / 88
Scott Hamness Masters 50+ Men 86 / 88
Erin Lodwick Category 4 Women 18 / 29
James Coggins Category 4 Men 6 / 27
Marty Joyce Category 2/3 Men 55 / 78
Janelle Bickford Category 1/2 Women 3 / 24

Portland Trophy Cup (Oct 1 2019)

Janelle Bickford Women 1/2 1 / 8
Jo Fidler Singlespeed Women 8 / 11
Petra Whitacre Singlespeed Women 11 / 11
Matt Schwartz Open Singlespeed 13 / 29
Randy Starkey Open Singlespeed 18 / 29
Bradley Parker Open Singlespeed 27 / 29
Marty Joyce Open Masters 3/4 3 / 46
Eli Horowitz Open Beginner 17 / 26
Aaron Mcpike Open 3/4 27 / 40
Theo Zellnik Junior Open 24 / 29

Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX (Sep 28 2019)

Marty Joyce Masters 35+ 3 5 / 37

Portland Trophy Cup (Sep 24 2019)

Janelle Bickford Women 1/2 1 / 14
Petra Whitacre Singlespeed Women 4 / 11
Matt Schwartz Open Singlespeed 12 / 29
Dennis Starkey Open Singlespeed 17 / 29
Randy Starkey Open Singlespeed 21 / 29
Bradley Parker Open Singlespeed 27 / 29
Marty Joyce Open Masters 3/4 15 / 38
Jared Gruter Open 3/4 34 / 40
Weston Forbes Junior Open 13 / 19
Theo Zellnik Junior Open 16 / 19

Bavarian CX Day 2 (Sep 22 2019)

Janelle Bickford Wave 2 6 / 28

Bavarian CX Day 1 (Sep 21 2019)

Janelle Bickford Wave 2 3 / 38

Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi (Sep 21 2019)

Matt Schwartz Singlespeed 15 / 36
John Napier Singlespeed 33 / 36
Randy Starkey Men 4 5 / 11
Dennis Starkey Masters 50+ 10 / 44
John Napier Masters 50+ 22 / 44

Portland Trophy Cup #3 (Sep 17 2019)

Janelle Bickford Women 1/2 1 / 10
Jake Campbell Open Singlespeed 7 / 28
Matt Schwartz Open Singlespeed 11 / 28
Dennis Starkey Open Singlespeed 15 / 28
Randy Starkey Open Singlespeed 23 / 28
Bradley Parker Open Singlespeed 26 / 28
Eli Horowitz Open Beginner 21 / 28
Jared Gruter Open 3/4 23 / 30
Weston Forbes Junior Open 13 / 22
Theo Zellnik Junior Open 17 / 22

Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross (Sep 14 2019)

Randy Starkey Men 4 4 / 10
John Napier Masters 50+ 22 / 33

Portland Trophy Cup (Sep 10 2019)

Erin Lodwick Women 3/4 16 / 18
Janelle Bickford Women 1/2 1 / 14
Jake Campbell Open Singlespeed 10 / 39
Dennis Starkey Open Singlespeed 14 / 39
Matt Schwartz Open Singlespeed 22 / 39
Randy Starkey Open Singlespeed 24 / 39
Bradley Parker Open Singlespeed 35 / 39
Marty Joyce Open Masters 3/4 4 / 40
Eli Horowitz Open Beginner 24 / 27
Jared Gruter Open 3/4 45 / 47
Weston Forbes Junior Open 18 / 21
Theo Zellnik Junior Open 21 / 21

Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX (Sep 7 2019)

Janelle Bickford Women 1/2 1 / 9
John Napier Singlespeed 27 / 42
Chris Page Singlespeed 36 / 42
Ty Goldsby Men 2/3 24 / 34
Chris Page Masters 50+ 28 / 39
Marty Joyce Masters 35+ 3 2 / 39

Blind Date at the Dairy (Sep 4 2019)

Ty Goldsby Men 3/4 3 / 30

Portland Trophy Cup (Sep 3 2019)

Erin Lodwick Women 3/4 12 / 22
Janelle Bickford Women 1/2 1 / 14
Petra Whitacre Singlespeed Women 5 / 12
Jake Campbell Open Singlespeed 15 / 48
Dennis Starkey Open Singlespeed 20 / 48
Randy Starkey Open Singlespeed 30 / 48
Bradley Parker Open Singlespeed 41 / 48
Marty Joyce Open Masters 3/4 6 / 45
Johnny Burrell Open Masters 3/4 19 / 45
Eli Horowitz Open Beginner 25 / 26
Ty Goldsby Open 3/4 6 / 46
Aaron Mcpike Open 3/4 31 / 46
Weston Forbes Junior Open 12 / 19
Theo Zellnik Junior Open 15 / 19

Grand Prix Luciano Bailey: DDCX (Aug 31 2019)

Janelle Bickford Singlespeed Women 1 / 15
Ty Goldsby Men 2/3 19 / 31
Dennis Starkey Masters Men 50+ 19 / 46
Chris Page Masters Men 50+ 35 / 46
Marty Joyce Masters Men 35+ 3 5 / 44

Kruger’s CX p/b Cyclocross Crusade (Dec 2 2018)

Rose-ann Hamness Masters Women 50+ 6 / 7
Martin Joyce Masters 35+ Category 3 4 / 34
Scott Hamness Masters 35+ 4 41 / 47

Woodland Park (Nov 18 2018)

Janelle Bickford Single Speed Women 2 / 28

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 18 2018)

Erin Lodwick Women 5 5 / 20
Jake Campbell Singlespeed 49 / 83
John Napier Singlespeed 59 / 83
Dennis Starkey Singlespeed 69 / 83
Archie Wann Singlespeed 70 / 83
Eli Horowitz Men 5 49 / 62
Samual Haffner Men 2/3 55 / 56
Chris Page Masters 50+ 28 / 61
John Napier Masters 50+ 31 / 61
Martin Joyce Masters 35+ 4 1 / 95
Scott Hamness Masters 35+ 4 66 / 95

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) (Nov 11 2018)

Janelle Bickford Women 1/2 7 / 15
Janelle Bickford Singlespeed Women 2 / 14
Jade Koide Singlespeed Women 5 / 14
Matt Schwartz Singlespeed 22 / 60
Martin Joyce Masters 35+ 4 2 / 68

Corn Cross 2 (Nov 10 2018)

Chris Page Masters 50+ 7 / 11

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 (Nov 4 2018)

Janelle Bickford Singlespeed Women 1 / 20
Chris Page Masters 50+ 22 / 62
Martin Joyce Masters 35+ 4 1 / 66

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 (Nov 3 2018)

Erin Lodwick Women 5 11 / 39
Janelle Bickford Women 1/2 4 / 15
Janelle Bickford Singlespeed Women 1 / 23
Jake Campbell Singlespeed 54 / 91
Bradley Parker Singlespeed 63 / 91
Chris Page Masters 50+ 23 / 67
Martin Joyce Masters 35+ 4 4 / 75

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 28 2018)

Janelle Bickford Singlespeed Women 1 / 22
Matt Schwartz Singlespeed 21 / 67
Dennis Starkey Singlespeed 44 / 67
Bradley Parker Singlespeed 59 / 67
Cullen Freeman Men 4 21 / 30
Jared Gruter Men 2/3 45 / 58
Martin Joyce Masters 35+ 4 2 / 85

Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 27 2018)

Roseann Hamness Masters Women 50+ 7 / 7

CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair (Oct 20 2018)

Janelle Bickford Women 1/2 2 / 4
Janelle Bickford Singlespeed Women 1 / 16
Matt Schwartz Singlespeed 5 / 33
Cullen Freeman Men 4 6 / 10
Rose-ann Hamness Masters Women 50+ 5 / 5
Chris Page Masters 50+ 10 / 27
Scott Hamness Masters 35+ Category 3 26 / 28
Martin Joyce Masters 35+ 4 1 / 38
Jack Burrell Junior Men 3/4/5 42 / 48
Jack Burrell Junior Men 10-12 18 / 23

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 14 2018)

Erin Lodwick Women 5 6 / 38
Rose-ann Hamness Women 4 28 / 29
Janelle Bickford Women 1/2 5 / 9
Janelle Bickford Singlespeed Women 2 / 27
Matt Schwartz Singlespeed 25 / 111
Jake Campbell Singlespeed 34 / 111
Dennis Starkey Singlespeed 52 / 111
John Napier Singlespeed 85 / 111
Bradley Parker Singlespeed 106 / 111
Jared Gruter Men 2/3 70 / 75
John Napier Masters 50+ 45 / 93
Martin Joyce Masters 35+ 4 5 / 117
Scott Hamness Masters 35+ 4 76 / 117

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 (Oct 7 2018)

Erin Lodwick Women 5 5 / 29
Janelle Bickford Women 1/2 2 / 12
Janelle Bickford Singlespeed Women 1 / 16
Jake Campbell Singlespeed 21 / 73
Matt Schwartz Singlespeed 22 / 73
Bradley Parker Singlespeed 67 / 73
Eddie Barksdale Singlespeed 68 / 73
Martin Joyce Masters 35+ 4 17 / 103

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 (Oct 6 2018)

Janelle Bickford Singlespeed Women 2 / 26
Dennis Starkey Singlespeed 36 / 72
John Napier Singlespeed 54 / 72
Cullen Freeman Men 4 25 / 35
John Napier Masters 50+ 41 / 89
Martin Joyce Masters 35+ 4 10 / 93

Portland Trophy Cup (Oct 2 2018)

Jennifer Haliewicz Women 1/2 12 / 14
Janelle Bickford Singlespeed Women 1 / 9
Matt Schwartz Open Singlespeed 15 / 48
Jake Campbell Open Singlespeed 19 / 48
Dennis Starkey Open Singlespeed 38 / 48
Bradley Parker Open Singlespeed 40 / 48
Eddie Barksdale Open Singlespeed 47 / 48
Martin Joyce Open Masters 3/4 14 / 50
Eli Horowitz Open Beginner 22 / 32

Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm (Sep 29 2018)

Jennifer Haliewicz Women 1/2 7 / 9

Portland Trophy Cup (Sep 25 2018)

Jennifer Haliewicz Women 1/2 8 / 15
Janelle Bickford Singlespeed Women 2 / 13
Matt Schwartz Open Singlespeed 11 / 44
Jake Campbell Open Singlespeed 18 / 44
Bradley Parker Open Singlespeed 35 / 44
Archie Wann Open Singlespeed 39 / 44
Martin Joyce Open Masters 3/4 12 / 52

Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi (Sep 22 2018)

Jennifer Haliewicz Women 1/2 7 / 7
John Napier Masters 50+ 22 / 45
Martin Joyce Masters 35+ 4 11 / 47

Portland Trophy Cup (Sep 18 2018)

Janelle Bickford Singlespeed Women 1 / 9
Matt Schwartz Open Singlespeed 14 / 49
Jake Campbell Open Singlespeed 20 / 49
Dennis Starkey Open Singlespeed 26 / 49
Johnny Burrell Open Singlespeed 28 / 49
Archie Wann Open Singlespeed 38 / 49
Bradley Parker Open Singlespeed 39 / 49
Tyler Bump Open Singlespeed 44 / 49
Martin Joyce Open Masters 3/4 11 / 47
Eli Horowitz Open Beginner 30 / 38

Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross (Sep 15 2018)

Jennifer Haliewicz Women 1/2 10 / 13
John Napier Singlespeed 28 / 49
John Napier Masters 50+ 37 / 42
Martin Joyce Masters 35+ 4 20 / 57

Portland Trophy Cup (Sep 11 2018)

Jennifer Haliewicz Women 1/2 15 / 16
Janelle Bickford Singlespeed Women 1 / 9
Matt Schwartz Open Singlespeed 11 / 41
Dennis Starkey Open Singlespeed 27 / 41
Bradley Parker Open Singlespeed 35 / 41
Archie Wann Open Singlespeed 36 / 41
Martin Joyce Open Masters 3/4 19 / 38
Jennifer Haliewicz Open 1/2 17 / 18
Weston Forbes Junior Open 13 / 18

Grand Prix Carl Decker: Het Meer (Sep 8 2018)

Jennifer Haliewicz Women 1/2 10 / 11
Janelle Bickford Singlespeed Women 1 / 8
Matt Schwartz Singlespeed 12 / 33
John Napier Singlespeed 18 / 33
Cullen Freeman Men 4 17 / 17
Martin Joyce Masters 35+ 4 13 / 47

Portland Trophy Cup (Sep 4 2018)

Jennifer Haliewicz Women 1/2 8 / 19
Janelle Bickford Singlespeed Women 1 / 5
Matt Schwartz Open Singlespeed 10 / 37
Dennis Starkey Open Singlespeed 24 / 37
Archie Wann Open Singlespeed 28 / 37
Eddie Barksdale Open Singlespeed 34 / 37
Jennifer Haliewicz Open 1/2 15 / 16
Weston Forbes Junior Open 8 / 11

Grand Prix Carl Decker: David Douglas (Sep 1 2018)

Janelle Bickford Women 1/2 5 / 11
Jennifer Haliewicz Women 1/2 11 / 11
Janelle Bickford Singlespeed Women 1 / 11
Dennis Starkey Singlespeed 23 / 40
Eddie Barksdale Singlespeed 37 / 40
Chris Page Men 2/3 32 / 35
Chris Page Masters 50+ 18 / 44
John Napier Masters 50+ 27 / 44

Bubba Memorial Cyclocross at Bella Fontaine (Nov 26 2017)

Janelle Bickford Women A 3 / 6

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 12 2017)

Matt Schwartz Singlespeed 28 / 103
John Napier Singlespeed 48 / 103
Jade Koide Singlespeed 72 / 103
Jared Gruter Singlespeed 81 / 103
Archie Wann Singlespeed 82 / 103
Janelle Bickford Singlespeed 96 / 103
John Napier Masters 50+ 39 / 57
Cullen Freeman Men 4 21 / 27
Sam Haffner Men 2/3 56 / 58
Janelle Bickford Singlespeed Women 2 / 23
Jade Koide Singlespeed Women 3 / 23
Jo Fidler Singlespeed Women 18 / 23
Petra Whitacre Singlespeed Women 21 / 23

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe (Nov 5 2017)

Matt Schwartz Singlespeed 16 / 63
Janelle Bickford Singlespeed Women 3 / 18
Jade Koide Singlespeed Women 5 / 18
Petra Whitacre Singlespeed Women 12 / 18

Corvallis Cross Classic (Nov 4 2017)

Barksdale Eddie Singlespeed Men 11 / 12
Freeman Cullen Category 4 Men 9 / 14
Barksdale Eddie Category 4 Men 12 / 14

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day Two (Oct 29 2017)

Janelle Bickford Singlespeed 59 / 83
Jade Koide Singlespeed 60 / 83
Dave Kosanke Singlespeed 83 / 83
John Napier Masters 50+ 24 / 57
Janelle Bickford Singlespeed Women 2 / 23
Jade Koide Singlespeed Women 3 / 23
Jody Rose Singlespeed Women 20 / 23

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day One (Oct 28 2017)

Petra Whitacre Women 3 9 / 12
Matt Schwartz Singlespeed 40 / 90
John Napier Singlespeed 64 / 90
Bradley Parker Singlespeed 70 / 90
Adriel Weiner Singlespeed 71 / 90
John Napier Masters 50+ 25 / 77
Cullen Freeman Men 4 30 / 34
Jared Gruter Men 2/3 72 / 80
Sam Haffner Men 2/3 75 / 80
Jade Koide Singlespeed Women 3 / 32
Janelle Bickford Singlespeed Women 5 / 32

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes (Oct 22 2017)

Jennifer Haliewicz Women 1/2 11 / 16
Petra Whitacre Women 3 17 / 17
Lindsay Walker Women 5 21 / 27
Jade Koide Singlespeed 74 / 104
Bradley Parker Singlespeed 80 / 104
Archie Wann Singlespeed 104 / 104
Archie Wann Masters 35+ 4 51 / 89
Nathan Roll Masters 35+ 4 65 / 89
Garret Hobrook Men 2/3 21 / 70
Dave Kosanke Masters 35+ 1/2 36 / 38
Janelle Bickford Singlespeed Women 2 / 24
Jade Koide Singlespeed Women 4 / 24
Jody Rose Singlespeed Women 22 / 24

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 15 2017)

Petra Whitacre Women 3 4 / 17
Lindsay Walker Women 5 34 / 37
Matt Schwartz Singlespeed 21 / 81
John Napier Singlespeed 52 / 81
Bradley Parker Singlespeed 64 / 81
Jo Fidler Singlespeed 71 / 81
Archie Wann Masters 35+ 4 58 / 84
John Napier Masters 50+ 17 / 60
Cullen Freeman Men 4 26 / 31
Garret Hobrook Men 2/3 14 / 75
Janelle Bickford Singlespeed Women 2 / 19
Jade Koide Singlespeed Women 5 / 19
Jo Fidler Singlespeed Women 14 / 19
Jody Rose Singlespeed Women 17 / 19

GPCM: Washougal CX (Oct 14 2017)

John Napier Masters 50+ 12 / 28
Jade Koide Singlespeed Women 4 / 7

Portland Trophy Cup #5 (Oct 10 2017)

Derek Ehlers Singlespeed Men 15 / 35
Matt Schwartz Singlespeed Men 16 / 35
Bradley Parker Singlespeed Men 26 / 35
Eddie Barksdale Singlespeed Men 28 / 35
Aaron Mcpike Men 3/4 31 / 39
Jared Gruter Men 3/4 34 / 39
Jody Rose Women 3/4 11 / 15
Janelle Bickford Singlespeed Women 2 / 11
Jade Koide Singlespeed Women 4 / 11
Jo Fidler Singlespeed Women 8 / 11
Jennifer Haliewicz Women 1/2 12 / 12
Sam Haffner Masters Men 3/4 26 / 34
Nathan Roll Masters Men 3/4 28 / 34

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 8 2017)

Petra Whitacre Women 3 8 / 21
Matt Schwartz Singlespeed 27 / 80
John Napier Singlespeed 46 / 80
Nathan Roll Masters 35+ 4 66 / 108
John Napier Masters 50+ 24 / 67
Garret Hobrook Men 2/3 13 / 69
Jared Gruter Men 2/3 59 / 69
Janelle Bickford Singlespeed Women 2 / 25
Jade Koide Singlespeed Women 4 / 25

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 7 2017)

Janelle Bickford Women 1/2 8 / 19
Jade Koide Women 1/2 15 / 19
Jennifer Haliewicz Women 1/2 17 / 19
Petra Whitacre Women 3 9 / 21
Matt Schwartz Singlespeed 35 / 84
John Napier Singlespeed 49 / 84
Chris Page Masters 35+ Category 3 49 / 86
John Napier Masters 50+ 29 / 78
Cullen Freeman Men 4 42 / 43
Garret Hobrook Men 2/3 11 / 77
Janelle Bickford Singlespeed Women 2 / 26
Jade Koide Singlespeed Women 5 / 26
Jody Rose Singlespeed Women 21 / 26

Portland Trophy Cup #4 (Oct 3 2017)

Matt Schwartz Singlespeed Men 19 / 52
Eddie Barksdale Singlespeed Men 40 / 52
Bradley Parker Singlespeed Men 41 / 52
Archie Wann Singlespeed Men 42 / 52
Aaron Mcpike Men 3/4 32 / 52
Jared Gruter Men 3/4 35 / 52
Derek Ehlers Men 3/4 49 / 52
Garret Holbrook Men 3/4 52 / 52
Petra Whitacre Women 3/4 7 / 24
Jody Rose Women 3/4 20 / 24
Janelle Bickford Singlespeed Women 2 / 9
Jade Koide Singlespeed Women 3 / 9
Jo Fidler Singlespeed Women 6 / 9
Jennifer Haliewicz Women 1/2 7 / 11
Nathan Roll Masters Men 3/4 39 / 51

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 27 2017)

Garret Holbrook Men 2/3 4 / 13
Derek Ehlers Men 2/3 7 / 13
Chris Page Masters Men 2/3 40+ 20 / 20

Portland Trophy Cup #3 (Sep 26 2017)

Matt Schwartz Singlespeed Men 16 / 45
Bradley Parker Singlespeed Men 34 / 45
Garret Holbrook Men 3/4 4 / 44
Derek Ehlers Men 3/4 9 / 44
Aaron Mcpike Men 3/4 28 / 44
Jared Gruter Men 3/4 33 / 44
Eddie Barksdale Men 3/4 44 / 44
Petra Whitacre Women 3/4 16 / 28
Jody Rose Women 3/4 23 / 28
Janelle Bickford Singlespeed Women 2 / 11
Jade Koide Singlespeed Women 4 / 11
Jo Fidler Singlespeed Women 7 / 11
Dave Kosanke Masters Men 1/2 19 / 19

Battle at Barlow (Sep 24 2017)

Eddie Barksdale Singlespeed 32 / 40
Garret Hobrook Men 2/3 22 / 40
Chris Page Masters 35+ Category 3 18 / 38
Eddie Barksdale Men 4 15 / 17
Janelle Bickford Singlespeed Women 1 / 12

GPCM: NINKROSSI (Sep 23 2017)

Jennifer Haliewicz Women 1/2 9 / 10
John Napier Singlespeed 18 / 27
Chris Page Masters 35+ Category 3 13 / 43
John Napier Masters 50+ 19 / 46
Chris Page Men 2/3 30 / 33

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 20 2017)

Garret Holbrook Men 2/3 11 / 12
Chris Page Masters Men 2/3 40+ 6 / 16

Portland Trophy Cup (Sep 19 2017)

Matt Schwartz Singlespeed Men 14 / 43
Archie Wann Singlespeed Men 38 / 43
Derek Ehlers Men 3/4 8 / 48
Aaron Mcpike Men 3/4 35 / 48
Eddie Barksdale Men 3/4 37 / 48
Jared Gruter Men 3/4 44 / 48
Garret Holbrook Men 3/4 48 / 48
Jody Rose Women 3/4 12 / 17
Janelle Bickford Singlespeed Women 2 / 10
Dave Kosanke Masters Men 1/2 8 / 14
Jennifer Haliewicz Women 1/2 9 / 9
Nathan Roll Masters Men 3/4 42 / 46
Tyler Bump Masters Men 3/4 43 / 46

GPCM: Zaaldercross (Sep 16 2017)

Jennifer Haliewicz Women 1/2 7 / 7
John Napier Masters 50+ 12 / 47
Derek Ehlers Men 2/3 41 / 41
Janelle Bickford Singlespeed Women 3 / 10

Blind Date at the Dairy (Sep 13 2017)

Garret Holbrook Men 2/3 12 / 15
Derek Ehlers Men 2/3 13 / 15
Cullen Freeman Men 5 17 / 49
Chris Page Masters Men 2/3 40+ 10 / 20
Johnny Burrell Singlespeed 14 / 17
Eddie Barksdale Men 3/4 33 / 41

Portland Trophy Cup (Sep 12 2017)

Matt Schwartz Singlespeed Men 13 / 45
Johnny Burrell Singlespeed Men 18 / 45
Eddie Barksdale Singlespeed Men 38 / 45
Stephen Hartzel Men 1/2 2 / 20
Derek Ehlers Men 3/4 3 / 50
Eddie Barksdale Men 3/4 37 / 50
Jody Rose Women 3/4 17 / 26
Janelle Bickford Singlespeed Women 2 / 11
Jo Fidler Singlespeed Women 7 / 11
Dave Kosanke Masters Men 1/2 13 / 21

Corn Cross 1 (Sep 10 2017)

Garret Holbrook Men 2/3 23 / 23

GPCM: Het Meer CX (Sep 9 2017)

Stephen Hartzel Singlespeed 3 / 45
John Napier Singlespeed 30 / 45
Stephen Hartzel Men 1/2 18 / 19
John Napier Masters 50+ 12 / 52
Eddie Barksdale Men 4 15 / 17
Janelle Bickford Singlespeed Women 1 / 13

GPCM: DDCX (Sep 2 2017)

Dennis Starkey Singlespeed 29 / 34
John Napier Singlespeed 31 / 34
John Napier Masters 50+ 10 / 56
Dennis Starkey Masters 50+ 48 / 56
Eddie Barksdale Men 4 12 / 18

OBRA State Champs at Corn Cross (Nov 19 2016)

Jennifer Haliewicz Women 1/2 6 / 7
Janelle Bickford Singlespeed Women 2 / 20
Jade Koide Singlespeed Women 3 / 20
Stephen Hartzel Singlespeed 1 / 51
Garret Holbrook Men 2/3 15 / 36
Chris Page Men 2/3 27 / 36
Chris Page Masters 35+ Category 3 18 / 42

River City Bicycles Cyclocross Crusade #8 (Nov 13 2016)

Jade Koide Women 1/2 11 / 20
Janelle Bickford Women 1/2 18 / 20
Jennifer Haliewicz Women 1/2 20 / 20
Stephen Hartzel Men 1/2 23 / 40
Jo Fidler Masters Women 35+ 1/2 16 / 17
Jade Koide Singlespeed Women 3 / 26
Janelle Bickford Singlespeed Women 6 / 26
Jo Fidler Singlespeed Women 15 / 26
Jody Rose Women 4 20 / 25
Petra Whitacre Women 3 3 / 12
Dave Kosanke Masters 35+ 1/2 25 / 36
Dennis Starkey Masters 50+ 8 / 68
John Napier Masters 50+ 17 / 68
Archie Wann Men 5 29 / 59
John Napier Singlespeed 50 / 94
Bradley Parker Singlespeed 64 / 94
Dennis Starkey Singlespeed 65 / 94
Matt Schwartz Men 2/3 33 / 64
Chris Page Men 2/3 47 / 64
Sam Haffner Men 2/3 60 / 64
Chris Page Masters 35+ Category 3 11 / 74

Corvallis Cross Classic (Nov 12 2016)

Jennifer Haliewicz Category 1/2 Women 4 / 5

River City Bicycles Cyclocross Crusade #7 (Nov 6 2016)

Janelle Bickford Women 1/2 12 / 15
Stephen Hartzel Men 1/2 15 / 36
Jo Fidler Masters Women 35+ 1/2 21 / 24
Janelle Bickford Singlespeed Women 2 / 36
Jo Fidler Singlespeed Women 25 / 36
Crystal Eppinger Singlespeed Women 29 / 36
Jody Rose Women 4 20 / 32
Petra Whitacre Women 3 9 / 17
Dave Kosanke Masters 35+ 1/2 35 / 42
Dennis Starkey Masters 50+ 9 / 71
John Napier Masters 50+ 36 / 71
Archie Wann Men 5 19 / 79
Aaron Mcpike Singlespeed 45 / 113
John Napier Singlespeed 57 / 113
Bradley Parker Singlespeed 68 / 113
Dennis Starkey Singlespeed 78 / 113
Chris Page Men 2/3 52 / 84
Sam Haffner Men 2/3 75 / 84
Matt Schwartz Men 2/3 78 / 84
Garret Holbrook Men 2/3 80 / 84
Chris Page Masters 35+ Category 3 11 / 85

Peddlers at Edgefield (Nov 5 2016)

John Napier Masters 50+ 4 / 17
Dennis Starkey Masters 50+ 14 / 17
Chris Page Masters 35+ Category 3 7 / 20

River City Bicycles Cyclocross Crusade #6 (Oct 30 2016)

Jade Koide Women 1/2 15 / 17
Janelle Bickford Women 1/2 16 / 17
Stephen Hartzel Men 1/2 22 / 40
Jade Koide Singlespeed Women 1 / 27
Janelle Bickford Singlespeed Women 4 / 27
Jo Fidler Singlespeed Women 21 / 27
Crystal Eppinger Singlespeed Women 25 / 27
Jody Rose Women 4 26 / 36
Petra Whitacre Women 3 19 / 20
Dave Kosanke Masters 35+ 1/2 29 / 37
Dennis Starkey Masters 50+ 10 / 58
John Napier Masters 50+ 20 / 58
Archie Wann Men 5 28 / 62
Aaron Mcpike Singlespeed 36 / 74
Bradley Parker Singlespeed 55 / 74
Chris Page Men 2/3 41 / 73
Sam Haffner Men 2/3 67 / 73
Chris Page Masters 35+ Category 3 26 / 73

Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 29 2016)

Garret Holbrook Men 2/3 5 / 12

River City Bicycles Cyclocross Crusade #5 (Oct 29 2016)

Stephen Hartzel Men 1/2 12 / 47
Jade Koide Singlespeed Women 3 / 28
Janelle Bickford Singlespeed Women 4 / 28
Jody Rose Women 4 34 / 42
Petra Whitacre Women 3 8 / 24
Nathan Roll Clydesdale 14 / 31
Dave Kosanke Masters 35+ 1/2 47 / 51
John Napier Masters 50+ 17 / 70
Dennis Starkey Masters 50+ 45 / 70
Archie Wann Men 5 30 / 71
Aaron Mcpike Singlespeed 44 / 87
John Napier Singlespeed 54 / 87
Bradley Parker Singlespeed 63 / 87
Jade Koide Singlespeed 64 / 87
Janelle Bickford Singlespeed 65 / 87
Jo Fidler Singlespeed 76 / 87
Sam Haffner Men 2/3 84 / 84
Chris Page Masters 35+ Category 3 24 / 99

Washougal CX (Oct 23 2016)

Dennis Starkey Masters 50+ 1 / 20
John Napier Masters 50+ 5 / 20
John Napier Singlespeed 7 / 13

River City Bicycles Cyclocross Crusade #4 (Oct 16 2016)

Stephen Hartzel Men 1/2 17 / 32
Jade Koide Singlespeed Women 3 / 18
Janelle Bickford Singlespeed Women 4 / 18
Petra Whitacre Women 3 1 / 13
Nathan Roll Clydesdale 23 / 30
Dennis Starkey Masters 50+ 6 / 55
Archie Wann Men 5 17 / 39
Bradley Parker Singlespeed 43 / 62
Garret Holbrook Men 2/3 34 / 53
Chris Page Masters 35+ Category 3 24 / 53

River City Bicycles Cyclocross Crusade #3 (Oct 15 2016)

Stephen Hartzel Men 1/2 17 / 33
Jo Fidler Masters Women 35+ 1/2 23 / 24
Jo Fidler Singlespeed Women 19 / 23
Dennis Starkey Masters 50+ 12 / 49
Chris Page Men 2/3 32 / 56
Garret Holbrook Men 2/3 54 / 56
Chris Page Masters 35+ Category 3 23 / 57

River City Bicycles Cyclocross Crusade #2 (Oct 9 2016)

Stephen Hartzel Men 1/2 16 / 38
Garret Holbrook Men 2/3 23 / 77
Matt Schwartz Men 2/3 29 / 77
Chris Page Men 2/3 58 / 77
Petra Whitacre Women 3 8 / 13
Dennis Starkey Masters 50+ 17 / 71
John Napier Masters 50+ 70 / 71
Archie Wann Men 5 28 / 53
Dennis Starkey Singlespeed 54 / 79
Bradley Parker Singlespeed 56 / 79
Chris Page Masters 35+ Category 3 23 / 77

River City Bicycles Cyclocross Crusade #1 (Oct 8 2016)

Stephen Hartzel Men 1/2 8 / 45
Jo Fidler Masters Women 35+ 1/2 31 / 32
Jo Fidler Singlespeed Women 17 / 28
Nathan Roll Clydesdale 24 / 48
John Napier Masters 50+ 14 / 83
Dennis Starkey Masters 50+ 16 / 83
Sam Haffner Men 5 30 / 69
Johnny Burrell Singlespeed 44 / 93
John Napier Singlespeed 54 / 93
Dennis Starkey Singlespeed 62 / 93
Matt Schwartz Men 2/3 25 / 83
Garret Holbrook Men 2/3 33 / 83
Chris Page Men 2/3 82 / 83
Chris Page Masters 35+ Category 3 29 / 85

Blind Date at the Dairy (Oct 5 2016)

Stephen Hartzel Men 1/2 1 / 15
Bradley Parker Men 3/4 30 / 48
Jo Fidler Women 1/2 13 / 13

Portland Trophy Cup #5 (Oct 4 2016)

Stephen Hartzel Men 1/2 3 / 13
Sam Haffner Men 3/4 34 / 35
Dennis Starkey Masters 50+ 2 / 8
Dave Kosanke Masters Men 1/2 4 / 7
Janelle Bickford Women 2/3 2 / 8
Jo Sullivan Women 2/3 7 / 8
Nathan Roll Masters Men 3/4 36 / 40

Blind Date at the Dairy #4 (Sep 28 2016)

Stephen Hartzel Men 1/2 2 / 12
Bradley Parker Men 3/4 36 / 44
Johnny Burrell Singlespeed 24 / 31
Janelle Bickford Women Category 3 2 / 14
Jo Fidler Women 1/2 13 / 15

Portland Trophy Cup #4 (Sep 27 2016)

Stephen Hartzel Men 1/2 5 / 16
Sam Haffner Men 3/4 31 / 35
Petra Whitacre Women 3/4 2 / 15
Jo Sullivan Women 2/3 9 / 11
Nathan Roll Masters Men 3/4 38 / 42

Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi (Sep 24 2016)

Matt Schwartz Men 2/3 13 / 39
Chris Page Men 2/3 33 / 39
John Napier Masters 50+ 10 / 48
John Napier Singlespeed 17 / 38
Chris Page Masters 35+ Category 3 7 / 40

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 21 2016)

Stephen Hartzel Men 1/2 2 / 12
Matt Schwartz Masters Men 1/2 40+ 11 / 13
Bradley Parker Men 3/4 41 / 52
Jo Fidler Women 1/2 15 / 18

Portland Trophy Cup #3 (Sep 20 2016)

Stephen Hartzel Men 1/2 2 / 16
Sam Haffner Men 3/4 32 / 41
Petra Whitacre Women 3/4 5 / 21
Jody Rose Women 3/4 17 / 21
Janelle Bickford Women 2/3 1 / 10
Jo Sullivan Women 2/3 8 / 10
Dave Kosanke Masters Men 1/2 6 / 12
Nathan Roll Masters Men 3/4 41 / 43

Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross (Sep 17 2016)

Chris Page Men 2/3 27 / 38
John Napier Men 2/3 35 / 38
Dennis Starkey Masters 50+ 8 / 54
John Napier Masters 50+ 16 / 54
Dennis Starkey Singlespeed 19 / 47
Chris Page Masters 35+ Category 3 13 / 49

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 14 2016)

Stephen Hartzel Men 1/2 3 / 15
Garrett Holbrook Men 3/4 10 / 64
Bradley Parker Men 3/4 40 / 64
Jo Fidler Women 1/2 7 / 10

Portland Trophy Cup (Sep 13 2016)

Stephen Hartzel Men 1/2 9 / 23
Garrett Holbrook Men 3/4 10 / 37
Sam Haffner Men 3/4 28 / 37
Jody Rose Women 3/4 14 / 18
Dave Kosanke Masters Men 1/2 6 / 13
Dennis Starkey Singlespeed 15 / 44
Janelle Bickford Women 2/3 1 / 13
Jo Sullivan Women 2/3 6 / 13

Corn Cross (Sep 11 2016)

Stephen Hartzel Men 1/2 2 / 9
Dave Kosanke Masters 35+ 1/2 5 / 7
Chris Page Masters 35+ Category 3 8 / 19

GP Het Meer CX (Sep 10 2016)

Matt Schwartz Men 2/3 9 / 46
Chris Page Men 2/3 36 / 46
Janelle Bickford Women 3 2 / 4
John Napier Masters 50+ 6 / 53
Dennis Starkey Masters 50+ 25 / 53
John Napier Singlespeed 25 / 38
Chris Page Masters 35+ Category 3 15 / 44

Blind Date at the Dairy (Sep 7 2016)

Stephen Hartzel Men 1/2 2 / 12
Bradley Parker Men 3/4 42 / 60
Jo Fidler Women 1/2 12 / 13

Portland Trophy Cup (Sep 6 2016)

Stephen Hartzel Men 1/2 2 / 18
Garrett Holbrook Men 3/4 7 / 40
Sam Haffner Men 3/4 37 / 40
Jody Rose Women 3/4 16 / 19
Dave Kosanke Masters Men 1/2 7 / 13
Jade Koide Women 1/2 3 / 12
Dennis Starkey Singlespeed 11 / 30
Jo Sullivan Women 2/3 6 / 9

GP David Douglas CX (Sep 3 2016)

Matt Schwartz Men 2/3 4 / 40
Chris Page Men 2/3 28 / 40
John Napier Men 2/3 35 / 40
John Napier Masters 50+ 12 / 55
Dennis Starkey Singlespeed 27 / 42
Chris Page Masters 35+ Category 3 21 / 59

Kruger's Crossing CX (Nov 22 2015)

Dave Kosanke Singlespeed 15 / 32
Stephen Hartzel Category A 14 / 15
Janelle Bickford Women B 3 / 6

CXLA Day 2 - SoCalCross #11 (Nov 22 2015)

Matt Schwartz Men Masters 35+ Cat 3/4/5 5 / 11

OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy (Nov 21 2015)

Dennis Starkey Masters 50+ 18 / 31

CXLA Day 1 - SoCalCross #10 (Nov 21 2015)

Matt Schwartz Men Masters 35+ Cat 3/4/5 5 / 11

Cross Crusade: Portland International Raceway Day Two (Nov 15 2015)

Stephen Hartzel Singlespeed 40 / 80
Bradley Parker Singlespeed 52 / 80
Garret Holbrook Category C 9 / 73
Aaron Mcpike Category C 43 / 73
Dennis Starkey Masters 50+ 10 / 58
Petra Whitacre Women B 4 / 16
Janelle Bickford Women B 13 / 16

Cross Crusade: Portland International Raceway Day One (Nov 14 2015)

Bradley Parker Singlespeed 65 / 79
Garret Holbrook Category C 17 / 72
Aaron Mcpike Category C 34 / 72
Sam Haffner Category C 50 / 72
Bradley Parker Category C 53 / 72
Dennis Starkey Masters 50+ 16 / 60
Jo Fidler Women A 25 / 25

Cross Crusade: Barton Park (Nov 8 2015)

Dennis Starkey Singlespeed 34 / 58
Bradley Parker Singlespeed 47 / 58
Garret Holbrook Category C 4 / 62
Aaron Mcpike Category C 29 / 62
Bradley Parker Category C 43 / 62
Sam Haffner Category C 47 / 62
Stephen Hartzel Category A 32 / 50
Lindsay Walker Beginner Women 12 / 21
Dave Kosanke Masters 35+ A 35 / 60
Matt Schwartz Masters 35+ B 3 / 81
Dennis Starkey Masters 50+ 24 / 63
Jo Fidler Masters Women 35+ A 11 / 19
Janelle Bickford Women B 2 / 13
Petra Whitacre Women B 4 / 13

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 1 2015)

Dennis Starkey Singlespeed 26 / 53
Garret Holbrook Category C 2 / 67
Bradley Parker Category C 39 / 67
Stephen Hartzel Category A 25 / 58
Janelle Bickford Women B 5 / 22

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 31 2015)

Stephen Hartzel Singlespeed 20 / 77
Bradley Parker Singlespeed 47 / 77
Garret Holbrook Category C 37 / 75
Sam Haffner Category C 50 / 75
Jason Uland Category B 42 / 67
Stephen Hartzel Category A 32 / 61
Lindsay Walker Beginner Women 14 / 23
Matt Schwartz Masters 35+ B 12 / 109
Dennis Starkey Masters 50+ 52 / 68
Melissa Uland Masters Women 35+ A 25 / 26
Jo Fidler Masters Women 35+ B 2 / 20
Janelle Bickford Women B 7 / 22

Washougal CX (Oct 24 2015)

Dennis Starkey Singlespeed 28 / 28
Dennis Starkey Masters 50+ 4 / 35

Memorial Pool WW#2 (Oct 18 2015)

Matt Schwartz Men Cat 3 2 / 3

Cross Crusade: Cascade Locks (Oct 18 2015)

Garret Holbrook Category C 5 / 70
Aaron Mcpike Category C 19 / 70
Bradley Parker Category C 42 / 70
Jason Uland Category B 20 / 53
Stephen Hartzel Category A 28 / 50
Lindsay Walker Beginner Women 17 / 26
Hannah Carlos Beginner Women 20 / 26
Dave Kosanke Masters 35+ A 50 / 72
Dennis Starkey Masters 50+ 8 / 50
Melissa Uland Masters Women 35+ A 8 / 20
Jo Fidler Masters Women 35+ B 2 / 13
Janelle Bickford Women B 4 / 19
Petra Whitacre Women B 16 / 19

Memorial Pool WW#1 (Oct 17 2015)

Matt Schwartz Men Cat 3 3 / 7

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 17 2015)

Stephen Hartzel Category A 3 / 8

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 14 2015)

Bradley Parker Men C 26 / 48
Jo Fidler Women B 5 / 13

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 11 2015)

Stephen Hartzel Singlespeed 14 / 80
Aaron Mcpike Category C 37 / 86
Bradley Parker Category C 44 / 86
Sam Haffner Category C 61 / 86
Jason Uland Category B 45 / 66
Stephen Hartzel Category A 22 / 66
Dave Kosanke Masters 35+ A 72 / 88
Matt Schwartz Masters 35+ B 17 / 96
Dennis Starkey Masters 50+ 52 / 64
Melissa Thomsen Masters Women 35+ A 4 / 25
Jo Fidler Masters Women 35+ B 6 / 20
Petra Whitacre Women B 6 / 16

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 10 2015)

Aaron Mcpike Category C 46 / 99
Stephen Hartzel Category A 25 / 76
Matt Schwartz Masters 35+ B 14 / 122
Dennis Starkey Masters 50+ 15 / 68
Jo Fidler Masters Women 35+ B 9 / 17

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 7 2015)

Jo Fidler Women B 6 / 10

Rapha Portland Trophy Cup #6 (Oct 6 2015)

Jo Fidler Women B 2 / 13
Petra Whitacre Women B 13 / 13
Stephen Hartzel Men A 6 / 25
Dennis Starkey Masters B 35+ 2 / 24
Dave Kosanke Masters B 35+ 3 / 24
Jason Uland Masters B 35+ 18 / 24

Cooper Spur Cyclocross (Oct 4 2015)

Bradley Parker Category C 5 / 11
Sam Haffner Category C 9 / 11
Stephen Hartzel Category A 9 / 9
Dave Kosanke Masters 35+ B 3 / 33

GPRM 2015: Heiser Farm (Oct 3 2015)

Dennis Starkey Masters 50+ 13 / 43
Melissa Uland Masters Women 35+ A 4 / 10
Jo Fidler Masters Women 35+ B 1 / 10

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 30 2015)

Bradley Parker Men C 35 / 53
Jo Fidler Women B 5 / 11

Rapha Portland Trophy Cup #5 (Sep 29 2015)

Jo Fidler Women B 3 / 14
Petra Whitacre Women B 5 / 14
Stephen Hartzel Men A 2 / 20
Dennis Starkey Masters B 35+ 2 / 25
Dave Kosanke Masters B 35+ 24 / 25

Battle at Barlow (Sep 27 2015)

Dennis Starkey Masters Men 50+ 7 / 33
Stephen Hartzel Men Category A 15 / 36
Matt Schwartz Masters Men B 35+ 4 / 40
Stephen Hartzel Singlespeed Men 18 / 28

GPRM 2015: Ninkrossi (Sep 26 2015)

Dennis Starkey Masters 50+ 37 / 37
Melissa Thomsen Masters Women 35+ A 2 / 10

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 23 2015)

Bradley Parker Men C 35 / 62
Jo Fidler Women B 7 / 17
Hannah Carlos Beginner Women 5 / 11

Rapha Portland Trophy Cup #4 (Sep 22 2015)

Jo Fidler Women B 5 / 15
Petra Whitacre Women B 6 / 15
Aaron Mcpike Men C 24 / 35
Stephen Hartzel Men A 2 / 24
Hannah Carlos Beginner Women 11 / 18
Dave Kosanke Masters B 35+ 2 / 32
Dennis Starkey Masters B 35+ 3 / 32

Ride Hard Finish Thirsty Day Two (Sep 20 2015)

David Hymans Men C 10 / 10

GPRM 2015: Zaaldercross (Sep 19 2015)

Dennis Starkey Singlespeed 27 / 27
Matt Schwartz Masters 35+ B 6 / 56
Dennis Starkey Masters 50+ 17 / 38
Melissa Thomsen Masters Women 35+ A 2 / 11

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 3 (Sep 16 2015)

David Hymans Men C 35+ 13 / 19

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 16 2015)

Jo Fidler Women B 9 / 14

Rapha Portland Trophy Cup #3 (Sep 15 2015)

Jo Fidler Women B 6 / 16
Petra Whitacre Women B 7 / 16
Dave Kosanke Men B 8 / 27
Stephen Hartzel Men A 4 / 22
Dennis Starkey Masters B 35+ 1 / 26

Junior Cross Series @ Corn Cross (Sep 13 2015)

Hannah Carlos Beginner Women 2 / 6
Dave Kosanke Masters 35+ B 2 / 17

GPRM 2015: Het Meer CX (Sep 12 2015)

Dennis Starkey Singlespeed 15 / 27
Stephen Hartzel Category A 24 / 38
Matt Schwartz Masters 35+ B 10 / 39
Dennis Starkey Masters 50+ 13 / 41
Melissa Thomsen Masters Women 35+ A 2 / 11

Rapha Portland Trophy Cup #2 (Sep 8 2015)

Jo Fidler Women B 5 / 15
Dave Kosanke Men B 13 / 32
Stephen Hartzel Men A 5 / 26
Hannah Carlos Beginner Women 3 / 4

GPRM 2015: DDCX (Sep 5 2015)

Melissa Thomsen Masters Women 35+ A 3 / 8
Matt Schwartz Masters Men 35+ B 9 / 64
Jason Uland Masters Men 35+ B 29 / 64
Stephen Hartzel Singlespeed 3 / 34
Dennis Starkey Singlespeed 33 / 34
Dennis Starkey Masters 50+ 11 / 39
Hannah Carlos Beginner Women 8 / 11

Rapha Portland Trophy Cup #1 (Sep 1 2015)

Jo Fidler Women B 8 / 15
Petra Whitacre Women B 10 / 15
Stephen Hartzel Men A 7 / 33

Cross Crusade: Barton Park (Nov 16 2014)

David Hymans Category C 18 / 61
Bradley Parker Category C 31 / 61
Matt Danielson Category C 52 / 61
Aaron Mcpike Category C 53 / 61
Jason Uland Category B 21 / 34
Matt Danielson Category B 23 / 34
Aaron Mcpike Category B 29 / 34
Stephen Hartzel Category A 35 / 46
Nathan Roll Clydesdale 33 / 34
Amber Collett Beginner Women 4 / 17
Nathan Roll Masters 35+ C 72 / 119
Matt Schwartz Masters 35+ B 8 / 72
Kim Danielson Women B 5 / 22
Jo Fidler Women B 13 / 22
Jo Fidler Singlespeed Women 11 / 11

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 9 2014)

Aaron Mcpike Category C 43 / 88
Bradley Parker Category C 46 / 88
Matt Danielson Category C 62 / 88
Jason Uland Category B 30 / 43
Stephen Hartzel Category A 45 / 59
Nathan Roll Clydesdale 40 / 47
Matt Schwartz Masters 35+ B 13 / 96
Dave Kosanke Masters 35+ B 22 / 96
Melissa Thomsen Masters Women 35+ B 1 / 15
Petra Whitacre Women C 24 / 29
Kim Danielson Women B 10 / 24
Crystal Eppinger Singlespeed Women 17 / 21

OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm (Nov 8 2014)

Matt Schwartz Masters 35+ B 4 / 42

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 2 2014)

Bradley Parker Category C 41 / 67
Sam Haffner Category C 48 / 67
David Hymans Category C 54 / 67
Matt Danielson Category C 63 / 67
Stephen Hartzel Category A 37 / 56
Amber Collett Beginner Women 6 / 17
Dave Kosanke Masters 35+ B 19 / 92
Petra Whitacre Women C 17 / 25
Kim Danielson Women B 6 / 27
Jo Fidler Women B 23 / 27

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Nov 1 2014)

Bradley Parker Singlespeed 62 / 82
Andrew Sullivan Singlespeed 79 / 82
Matt Danielson Category C 32 / 63
David Hymans Category C 61 / 63
Stephen Hartzel Category A 50 / 66
Nathan Roll Clydesdale 21 / 28
Dave Kosanke Masters 35+ B 10 / 116
Matt Schwartz Masters 35+ B 14 / 116
Jason Uland Masters 35+ B 107 / 116
Melissa Thomsen Masters Women 35+ B 2 / 21
Kim Danielson Women B 3 / 30
Jo Fidler Women B 20 / 30

Cross Crusade: WA County Fairgrounds (Oct 26 2014)

Cameron Duff Category C 1 / 82
David Hymans Category C 25 / 82
Aaron Mcpike Category C 36 / 82
Matt Danielson Category C 37 / 82
Bradley Parker Category C 57 / 82
Stephen Hartzel Category A 54 / 63
Nathan Roll Clydesdale 41 / 57
Dave Kosanke Masters 35+ B 19 / 111
Matt Schwartz Masters 35+ B 28 / 111
Jason Uland Masters 35+ B 51 / 111
Johnny Burrell Masters 35+ B 105 / 111
Melissa Thomsen Masters Women 35+ B 3 / 11
Jo Fidler Women B 7 / 25
Kim Danielson Women B 10 / 25

Cross Crusade: Heron Lakes (Oct 19 2014)

Matt Schwartz Singlespeed 47 / 98
Cameron Duff Category C 3 / 97
Sam Haffner Category C 40 / 97
Bradley Parker Category C 62 / 97
Aaron Mcpike Category C 95 / 97
Stephen Hartzel Category A 61 / 70
Johnny Burrell Masters 35+ B 16 / 133
Dave Kosanke Masters 35+ B 20 / 133
Matt Schwartz Masters 35+ B 23 / 133
Jason Uland Masters 35+ B 64 / 133
Melissa Thomsen Masters Women 35+ B 3 / 16
Petra Whitacre Women C 26 / 39
Kim Danielson Women B 10 / 26
Jo Fidler Women B 20 / 26

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 12 2014)

Andrew Sullivan Singlespeed 56 / 71
Aaron Mcpike Category C 18 / 78
David Hymans Category C 41 / 78
Bradley Parker Category C 57 / 78
Sam Haffner Category C 63 / 78
Stephen Hartzel Category A 48 / 67
Johnny Burrell Masters 35+ B 11 / 119
Matt Schwartz Masters 35+ B 14 / 119
Dave Kosanke Masters 35+ B 23 / 119
Jason Uland Masters 35+ B 65 / 119
Melissa Thomsen Masters Women 35+ B 2 / 15
Petra Whitacre Women C 15 / 33
Jo Fidler Women B 21 / 29
Kim Danielson Women B 23 / 29

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 11 2014)

Aaron Mcpike Category C 15 / 82
David Hymans Category C 80 / 82
Stephen Hartzel Category A 63 / 68
Johnny Burrell Masters 35+ B 5 / 120
Matt Schwartz Masters 35+ B 15 / 120
Jason Uland Masters 35+ B 66 / 120
Melissa Thomsen Masters Women 35+ B 16 / 18
Kim Danielson Women B 15 / 34

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 8 2014)

Jo Fidler Women B 12 / 16
Bradley Parker Men C 29 / 33
Johnny Burrell Masters Men B 35+ 5 / 31

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #6 (Oct 7 2014)

Cameron Duff Men C 1 / 29
Dave Kosanke Men C 3 / 29
David Hymans Men C 12 / 29
Aaron Mcpike Men C 13 / 29
Jo Fidler Women B 9 / 14
Stephen Hartzel Men A 16 / 26

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 1 2014)

Jo Fidler Women B 15 / 23
Aaron Mcpike Men C 15 / 39
Bradley Parker Men C 31 / 39
Sam Haffner Men C 32 / 39
Johnny Burrell Masters Men B 35+ 11 / 35

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #5 (Sep 30 2014)

Cameron Duff Men C 4 / 27
Dave Kosanke Men C 5 / 27
David Hymans Men C 13 / 27
Stephen Hartzel Men A 12 / 20
Jason Uland Masters B 40+ 2 / 14

Battle at Barlow (Sep 28 2014)

Stephen Hartzel Category A 26 / 30
Johnny Burrell Masters 35+ B 4 / 50

GPRT: Ninkrossi (Sep 27 2014)

Stephen Hartzel Category A 19 / 23
Matt Schwartz Masters 35+ B 21 / 50

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 24 2014)

Jo Fidler Women B 16 / 21
Stephen Hartzel Men B 3 / 19
Aaron Mcpike Men C 19 / 43
Sam Haffner Men C 30 / 43
Bradley Parker Men C 34 / 43

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #4 (Sep 23 2014)

Stephen Hartzel Men B 1 / 20
Jo Fidler Women B 9 / 10
Andrew Sullivan Singlespeed 22 / 27

Blind Date at the Dairy (Sep 17 2014)

Jo Fidler Women B 11 / 22
Stephen Hartzel Men B 2 / 21
Nick Schreiner Men C 4 / 51
Johnny Burrell Masters Men B 35+ 5 / 38

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #3 (Sep 16 2014)

Stephen Hartzel Men B 3 / 28
Dave Kosanke Men C 2 / 32

Hood River Double Cross Day Two (Sep 14 2014)

Stephen Hartzel Category B 3 / 10

GPRT: Hood River Double Cross Day One (Sep 13 2014)

Matt Schwartz Masters 35+ B 5 / 56

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 10 2014)

Jo Fidler Women B 11 / 20
Petra Whitacre Women B 13 / 20
Nick Schreiner Men C 2 / 53
Bradley Parker Men C 27 / 53
Sam Haffner Men C 46 / 53
Johnny Burrell Masters Men B 35+ 7 / 36

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 9 2014)

Stephen Hartzel Men B 1 / 25
Dave Kosanke Men C 3 / 28
David Hymans Men C 15 / 28

Fazio Farms (Sep 7 2014)

Dave Kosanke Category C 7 / 12

Het Meer (Sep 6 2014)

Matt Schwartz Masters 35+ b 6 / 61

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 2 2014)

Stephen Hartzel Men B 3 / 31
Dave Kosanke Men C 4 / 23

DDCX 1 (Aug 30 2014)

Matt Schwartz Masters 35+ b 10 / 63
Johnny Burrell Masters 35+ b 25 / 63
Stephen Hartzel Category B 6 / 22

Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross (Dec 1 2013)

Dave Kosanke Category C 4 / 23

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 24 2013)

Petra Whitacre Women B 20 / 20
Dave Kosanke Category C 16 / 53
Sam Haffner Category C 36 / 53
Matt Schwartz Masters 35+ B 23 / 61

Cross Crusade: Barton Park (Nov 17 2013)

Jo Fidler Women B 12 / 23
Petra Whitacre Women B 16 / 23
Andrew Sullivan Clydesdale 16 / 35
Jo Fidler Singlespeed 56 / 63
Dave Kosanke Category C 9 / 62
David Hymans Category C 15 / 62
Sam Haffner Category C 45 / 62
Adriel Weiner Category C 47 / 62
Bradley Parker Category C 51 / 62

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 10 2013)

Jo Fidler Women B 18 / 32
Petra Whitacre Women B 21 / 32
Andrew Sullivan Clydesdale 13 / 41
Nathan Roll Clydesdale 34 / 41
Adriel Weiner Category C 33 / 77
Sam Haffner Category C 50 / 77
Bradley Parker Category C 64 / 77
Matt Schwartz Masters 35+ B 46 / 92

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 3 2013)

David Hymans Category C 30 / 70
Adriel Weiner Category C 40 / 70
Bradley Parker Category C 53 / 70
Andrew Sullivan Clydesdale 21 / 46
Nathan Roll Clydesdale 33 / 46
Matt Schwartz Masters 35+ B 42 / 110
Petra Whitacre Women B 13 / 27
Jo Fidler Women B 16 / 27

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Oct 27 2013)

Jo Fidler Women B 12 / 25
Petra Whitacre Women B 23 / 25
Andrew Sullivan Clydesdale 7 / 30
David Hymans Category C 14 / 57
Sam Haffner Category C 27 / 57

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 26 2013)

David Hymans Category C 18 / 62
Jo Fidler Women B 21 / 28

Cross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 20 2013)

Jo Fidler Women B 15 / 35
Petra Whitacre Women B 26 / 35
Nathan Roll Clydesdale 34 / 48
Dave Kosanke Category C 14 / 95
David Hymans Category C 35 / 95
Bradley Parker Category C 71 / 95
Adriel Weiner Category C 83 / 95
Matt Schwartz Masters 35+ B 57 / 117

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 16 2013)

Bradley Parker Men C 35 / 45

Cross Crusade: Rainier (Oct 13 2013)

Jo Fidler Women B 14 / 23
Petra Whitacre Women B 21 / 23
Nathan Roll Clydesdale 31 / 41
Bradley Parker Category C 44 / 59
Andrew Sullivan Singlespeed 67 / 67
Matt Schwartz Masters 35+ B 21 / 96

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 6 2013)

Kristina Nash Women B 20 / 38
Jo Fidler Women B 22 / 38
Nathan Roll Clydesdale 44 / 51
Dave Kosanke Category C 9 / 112
David Hymans Category C 29 / 112
Cameron Duff Category C 58 / 112
Bradley Parker Category C 93 / 112
Johnny Burrell Singlespeed 67 / 97
Andrew Sullivan Singlespeed 70 / 97
Rob Chapman Singlespeed 91 / 97
Matt Schwartz Masters 35+ B 44 / 125

Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX (Oct 5 2013)

Matt Schwartz Masters 35+ B 9 / 38

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 2 2013)

Nathan Roll Masters Men C 35+ 81 / 97
Bradley Parker Men C 37 / 46

Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi (Sep 28 2013)

Matt Schwartz Master 35+ B 10 / 41

Blind Date at the Dairy (Sep 25 2013)

Bradley Parker Men C 38 / 52

Fazio Farms (Sep 22 2013)

Nathan Roll Clydesdale 6 / 8
David Hymans Category C 7 / 23
Rob Chapman Singlespeed 19 / 24

Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross (Sep 21 2013)

Matt Schwartz Master 35+ B 13 / 43

Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross (Sep 14 2013)

Jordan Fidler Women B 14 / 19
Matt Schwartz Master 35+ B 17 / 56

GPET: David Douglas CX #1 (Aug 31 2013)

David Hymans Category C 38 / 38

Bike N Hike Santa Cross P/B Giant (Dec 16 2012)

Dave Kosanke Men SS 4 / 9
Rob Chapman Men SS 7 / 9

GPTB: Winter Cross (Dec 2 2012)

Matt Schwartz Masters 35+ B 15 / 28
Nathan Roll Clydesdale 16 / 17
Rob Chapman Singlespeed 8 / 11

Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) (Nov 18 2012)

Matt Schwartz Masters 35+ B 34 / 101
Nathan Roll Clydesdale 42 / 50
Andrew Sullivan Singlespeed 47 / 97
Rob Chapman Singlespeed 64 / 97
Jo Fidler Women C 11 / 47
Kristina Nash Women C 15 / 47
Dave Kosanke Category C 6 / 86
David Hymans Category C 9 / 86
Sam Haffner Category C 42 / 86
Bradley Parker Category C 75 / 86
Adriel Weiner Beginner Men 17 / 84

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 11 2012)

Matt Schwartz Masters 35+ B 12 / 90
Andrew Sullivan Singlespeed 31 / 65
Rob Chapman Singlespeed 55 / 65
Kristina Nash Women C 12 / 33
Dave Kosanke Category C 5 / 72
David Hymans Category C 10 / 72
Jordan Freeuf Category C 42 / 72
Bradley Parker Category C 65 / 72
Sam Haffner Category C 69 / 72
Adriel Weiner Beginner Men 19 / 76

GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 10 2012)

Matt Schwartz Masters 35+ B 10 / 43

Cross Crusade: Barton Park (Nov 4 2012)

Matt Schwartz Masters 35+ B 39 / 92
Nathan Roll Clydesdale 34 / 43
Andrew Sullivan Singlespeed 50 / 88
Rob Chapman Singlespeed 76 / 88
Jo Fidler Women C 8 / 36
Dave Kosanke Category C 8 / 74
David Hymans Category C 34 / 74
Adriel Weiner Beginner Men 24 / 66

Cross Crusade: Deschutes Brewery #2 (Oct 28 2012)

Andrew Sullivan Singlespeed 39 / 75
Rob Chapman Singlespeed 58 / 75
Dave Kosanke Singlespeed 62 / 75
Jo Fidler Women C 9 / 40
Dave Kosanke Category C 10 / 63

GPTB: David Douglas CX #2 (Oct 27 2012)

Matt Schwartz Masters 35+ B 7 / 43
Sam Haffner Beginner Men 5 / 32
Adriel Weiner Beginner Men 12 / 32

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Oct 27 2012)

Andrew Sullivan Singlespeed 52 / 85
Rob Chapman Singlespeed 72 / 85
Jo Fidler Women C 11 / 45
Dave Kosanke Category C 9 / 69

Blind Date at the Dairy #6 (Oct 24 2012)

Jo Fidler Women C 9 / 16
Rob Chapman Singlespeed 23 / 26

Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) (Oct 21 2012)

Matt Schwartz Masters 35+ B 32 / 128
Nathan Roll Clydesdale 41 / 57
Dave Kosanke Singlespeed 63 / 114
Andrew Sullivan Singlespeed 64 / 114
Rob Chapman Singlespeed 100 / 114
Jo Fidler Women C 8 / 55
Kristina Nash Women C 21 / 55
Dave Kosanke Category C 23 / 124
Anthony Sands Category C 39 / 124
David Hymans Category C 41 / 124
Bradley Parker Category C 111 / 124
Adriel Weiner Beginner Men 51 / 118

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 17 2012)

Jo Fidler Women C 9 / 20

Cross Crusade: Rainier (Oct 14 2012)

Nathan Roll Clydesdale 24 / 28
Andrew Sullivan Singlespeed 34 / 70
Rob Chapman Singlespeed 63 / 70
Dave Kosanke Category C 13 / 79
Anthony Sands Category C 29 / 79
David Hymans Category C 37 / 79

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 10 2012)

Jo Fidler Women C 5 / 24
Rob Chapman Singlespeed 21 / 29

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 7 2012)

Andrew Sullivan Singlespeed 54 / 100
Rob Chapman Singlespeed 72 / 100
Nathan Roll Clydesdale 48 / 58
Jo Fidler Women C 6 / 56
Dave Kosanke Category C 23 / 113
David Hymans Category C 29 / 113
Anthony Sands Category C 30 / 113
Sam Haffner Category C 56 / 113

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 3 2012)

Jo Fidler Women C 8 / 19
Sam Haffner Men C 38 / 50

Battle at Barlow (Sep 30 2012)

Rob Chapman Singlespeed 44 / 55
Matt Schwartz Category B 25 / 46
David Hymans Category C 28 / 51
Anthony Sands Category C 34 / 51
Dave Kosanke Category C 37 / 51

Fazio Farms CX p/b Ironclad (Sep 29 2012)

Nathan Roll Clydesdale 6 / 8
Rob Chapman Singlespeed 14 / 25

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 26 2012)

Jo Fidler Women C 6 / 20
Sam Haffner Men C 27 / 54
Adriel Weiner Beginner Men 34 / 70

GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar (Sep 22 2012)

Rob Chapman Singlespeed 29 / 32

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 19 2012)

Sam Haffner Men C 45 / 52
Rob Chapman Singlespeed 27 / 40
Adriel Weiner Beginner Men 24 / 45

Double Cross Day Two (Sep 16 2012)

Nathan Roll Clydesdale 14 / 17
Rob Chapman Singlespeed 24 / 29
Anthony Sands Category C 17 / 23

GPTB: Double Cross #1 (Sep 15 2012)

Rob Chapman Singlespeed 22 / 32

GPTB: Het Meer CX Race (Sep 9 2012)

Rob Chapman Singlespeed 44 / 48

GPMC: Winter Cross (Dec 4 2011)

Dave Kosanke Singlespeed 15 / 28
Anthony Sands Category C 12 / 20

Kruger's Crossing CX Classic (Nov 20 2011)

Dave Kosanke Singlespeed 38 / 52
David Hymans Category C 38 / 64
Sam Haffner Category C 51 / 64
Crystal Eppinger Beginner Men 64 / 82

GPMC: OBRA CX Champs/Psycho (Nov 19 2011)

Anthony Sands Category C 15 / 21

Cross Crusade #8 (Nov 13 2011)

Petra Whitacre Women B 21 / 50
Nathan Roll Clydesdale 37 / 58
Dave Kosanke Singlespeed 38 / 95
Andrew Sullivan Singlespeed 70 / 95
David Hymans Category C 32 / 117
Sam Haffner Category C 81 / 117
Bradley Parker Category C 82 / 117

Cross Crusade #7 (Nov 6 2011)

Petra Whitacre Women B 18 / 43
Nathan Roll Clydesdale 35 / 48
Andrew Sullivan Singlespeed 53 / 92
Sam Haffner Category C 53 / 103
Bradley Parker Category C 91 / 103

Cross Crusade #6 (Oct 30 2011)

Petra Whitacre Women B 35 / 44
Dave Kosanke Singlespeed 37 / 59

Cross Crusade #5 (Oct 29 2011)

Petra Whitacre Women B 41 / 41
Dave Kosanke Singlespeed 33 / 63
Sam Haffner Category C 33 / 68

GPMC: David Douglas CX #2 (Oct 29 2011)

Crystal Eppinger Beginner Men 34 / 39

Cross Crusade #4 (Oct 23 2011)

Petra Whitacre Women B 40 / 46
Nathan Roll Clydesdale 44 / 66
Dave Kosanke Singlespeed 46 / 88
Andrew Sullivan Singlespeed 54 / 88
David Hymans Category C 39 / 108
Sam Haffner Category C 80 / 108
Bradley Parker Category C 102 / 108

Blind Date #4 (Oct 19 2011)

David Hymans Men C 23 / 32

Cross Crusade #3 (Oct 16 2011)

Petra Whitacre Beginner Women 2 / 95
Nathan Roll Clydesdale 55 / 73
Dave Kosanke Singlespeed 60 / 130
Andrew Sullivan Singlespeed 70 / 130
Sam Haffner Category C 62 / 133
David Hymans Category C 74 / 133
Bradley Parker Category C 125 / 133

Cross Crusade #2 (Oct 9 2011)

Petra Whitacre Beginner Women 14 / 59
Dave Kosanke Singlespeed 45 / 78
Andrew Sullivan Singlespeed 76 / 78
Bradley Parker Category C 73 / 79
Sam Haffner Category C 74 / 79

Blind Date #2 (Oct 5 2011)

David Hymans Men C 19 / 34

Cross Crusade #1 (Oct 2 2011)

Petra Whitacre Beginner Women 18 / 84
Nathan Roll Clydesdale 53 / 71
David Hymans Singlespeed 91 / 122
Andrew Sullivan Singlespeed 117 / 122
Bradley Parker Category C 103 / 126

Blind Date #1 (Sep 28 2011)

David Hymans Men C 32 / 42

Battle at Barlow (Sep 24 2011)

Petra Whitacre Beginner Women 7 / 42

Hood River Double Cross Day Two (Sep 18 2011)

Nathan Roll Clydesdale 20 / 25
Dave Kosanke Singlespeed 20 / 29
Andrew Sullivan Singlespeed 22 / 29
David Hymans Singlespeed 26 / 29

Hutch's Cyclocross (Sep 6 2011)

Dave Kosanke Singlespeed 7 / 7

USGP of Cyclocross Day Two (Dec 5 2010)

Dave Kosanke Singlespeed 45 / 60

Kruger's Crossing Cyclocross (Nov 21 2010)

Dave Kosanke Singlespeed 26 / 52
David Hymans Singlespeed 34 / 52
David Lipps Category B 27 / 33

Cross Crusade: Barton Park (Nov 14 2010)

David Hymans Singlespeed 67 / 90
Andrew Sullivan Singlespeed 85 / 90
David Lipps Category C 39 / 84

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 7 2010)

Dave Kosanke Singlespeed 60 / 98

Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Day Two (Oct 31 2010)

Andrew Sullivan Singlespeed 31 / 72
Dave Kosanke Singlespeed 33 / 72

Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds (Oct 30 2010)

Dave Kosanke Singlespeed 40 / 55

Cross Crusade: Portland International Raceway (Oct 24 2010)

Andrew Sullivan Singlespeed 59 / 105

Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center (Oct 17 2010)

Dave Kosanke Singlespeed 48 / 91
Andrew Sullivan Singlespeed 69 / 91

Cross Crusade: Alpenrose Dairy (Oct 3 2010)

Andrew Sullivan Singlespeed 77 / 132
Dave Kosanke Singlespeed 78 / 132
David Hymans Singlespeed 106 / 132

Battle at Barlow (Sep 26 2010)

Dave Kosanke Singlespeed 27 / 56
David Hymans Singlespeed 34 / 56

Hood River Double Cross Day Two (Sep 19 2010)

Dave Kosanke Singlespeed 16 / 25

Psycho Cross Pseries (Nov 29 2009)

Dave Kosanske Single Speed 11 / 11

Kruger's Crossing CCX (Nov 22 2009)

Brad Parker Beginner Men CCX 37 / 62

Cross Crusade #7 (Nov 8 2009)

Dave Kosanke Singlespeed 71 / 136
Nathan Roll Clydesdale 42 / 55

OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series (Nov 7 2009)

Crystal Eppinger Women Beginner 4 / 7

Cross Crusade #6 (Nov 1 2009)

Dave Kosanke Singlespeed 52 / 90
Crystal Eppinger Beginner Women 32 / 47
Nathan Roll Clydesdale 17 / 23

Cross Crusade #5 (Oct 31 2009)

Dave Kosanke Singlespeed 54 / 81

Cross Crusade #4 (Oct 25 2009)

Dave Kosanke Singlespeed 79 / 117
Nathan Roll Clydesdale 42 / 54
Brad Parker Beginner Men CCX 101 / 127

Willamette Valley Cross Series (Oct 24 2009)

Crystal Eppinger Women Beginner 6 / 11

Cross Crusade #2 (Oct 11 2009)

Dave Kosanke Singlespeed 88 / 113

Cross Crusade #1 (Oct 4 2009)

Dave Kosanke Singlespeed 72 / 127

Battle at Barlow (Sep 27 2009)

Dave Kosanke Singlespeed 31 / 54

Kruger's Crossing Cyclocross (Nov 23 2008)

Nathan Roll Clydesdale 15 / 16

Cross Crusade #8/OBRA Championships (Nov 16 2008)

Dave Kosanke Singlespeed 69 / 104

Cross Crusade #7 (Nov 9 2008)

Dave Kosanke Singlespeed 67 / 88
Nathan Roll Clydesdale 35 / 36

Cross Crusade #6 (Nov 2 2008)

Dave Kosanke Singlespeed 77 / 94

Cross Crusade #3 (Oct 19 2008)

Dave Kosanke Singlespeed 72 / 97

Cross Crusade #1 (Oct 5 2008)

Nathan Roll Clydesdale 22 / 36

Hood River Double Cross #2 (Sep 21 2008)

Nathan Roll Clydes 7 / 8

Cross Crusade - Horning's Hideout (Oct 14 2007)

Nathan Roll Men C 110 / 115

Cross Crusade - Alpenrose (Oct 7 2007)

Nathan Roll Men C 111 / 129

Busiest Racers

in last months
Matt Schwartz 84
Janelle Bickford 80
Bradley Parker 77
Jo Fidler 77
Dennis Starkey 74
Dave Kosanke 73
Stephen Hartzel 65
John Napier 62
Petra Whitacre 54
Chris Page 43
Sam Haffner 42
David Hymans 39
Nathan Roll 37
Andrew Sullivan 29
Jade Koide 26
Aaron Mcpike 26
Jennifer Haliewicz 21
Rob Chapman 21
Garret Holbrook 20
Archie Wann 17
Johnny Burrell 17
Martin Joyce 17
Jody Rose 16
Marty Joyce 16
Eddie Barksdale 15
Jake Campbell 14
Jason Uland 13
Randy Starkey 12
Jared Gruter 12
Adriel Weiner 12
Melissa Thomsen 11
Erin Lodwick 9
Cullen Freeman 9
Kim Danielson 8
Derek Ehlers 8
Eli Horowitz 7
Anthony Sands 7
Scott Hamness 7
Matt Danielson 6
Hannah Carlos 6
Weston Forbes 6
Garret Hobrook 5
Theo Zellnik 5
Jo Sullivan 5
Lindsay Walker 5
Crystal Eppinger 5
Cameron Duff 5
Kristina Nash 4
Ty Goldsby 4
Rose-ann Hamness 3
Garrett Holbrook 3
Melissa Uland 3
Tyler Bump 2
David Lipps 2
Nick Schreiner 2
Jack Burrell 2
Amber Collett 2
Barksdale Eddie 2
Cullen Freemen 1
Samual Haffner 1
Roseann Hamness 1
Chris Page 1
Chris Page 1
Freeman Cullen 1
Jordan Fidler 1
Jordan Freeuf 1
James Coggins 1
Dave Kosanske 1
Brad Parker 1