Log In

Team Overview: Stumptown Cycling Club

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi (Sep 22 2018)

Stephanie Hahn Singlespeed Women 3 / 6
Ken Hahn Singlespeed 16 / 34
Sarah Umberhandt Athena 2 / 3

Portland Trophy Cup (Sep 18 2018)

Bjorn Clouten Open Singlespeed 42 / 49
Ken Hahn Open Masters 3/4 1 / 47
Michael Clark Open Masters 3/4 26 / 47
Robert Umberhandt Open 1/2 35+ 10 / 16
Isabelle Umberhandt Junior Women 8 / 12
James Umberhandt Junior Open 17 / 22

Blind Date at the Dairy (Sep 12 2018)

Stephanie Hahn Women 1/2 7 / 13
Matt Richmond Masters Men 50+ 13 / 16
Tony Wolff Masters Men 3/4 40+ 21 / 62
Mark Stoller Masters Men 3/4 40+ 25 / 62
Bjorn Clouten Masters Men 2/3 40+ 11 / 12

Portland Trophy Cup (Sep 11 2018)

Bjorn Clouten Open Singlespeed 34 / 41
Ken Hahn Open Masters 3/4 1 / 38
Michael Clark Open Masters 3/4 23 / 38
Robert Umberhandt Open 1/2 35+ 6 / 15
Isabelle Umberhandt Junior Women 7 / 8
James Umberhandt Junior Open 14 / 18
Sarah Umberhandt Beginner Women 6 / 21

Corn Cross (Sep 9 2018)

Stephanie Hahn Singlespeed Women 4 / 9
Bjorn Clouten Masters 35+ Category 3 16 / 16
Alex Accetta Masters 35+ 1/2 17 / 18
Cannon Hahn Junior Men 3/4/5 28 / 37
Cannon Hahn Junior Men 10-12 10 / 14

Grand Prix Carl Decker: Het Meer (Sep 8 2018)

Ken Hahn Singlespeed 16 / 33
Cannon Hahn Junior Men 3/4/5 24 / 27
Cannon Hahn Junior Men 10-12 8 / 9

Blind Date at the Dairy (Sep 5 2018)

Stephanie Hahn Women 1/2 16 / 16
Bjorn Clouten Masters Men 2/3 40+ 13 / 13

Portland Trophy Cup (Sep 4 2018)

Bjorn Clouten Open Singlespeed 30 / 37
Ken Hahn Open Masters 3/4 3 / 37
Eliana Umberhandt Junior Women 5 / 5
Sarah Umberhandt Beginner Women 11 / 39

Grand Prix Carl Decker: David Douglas (Sep 1 2018)

Mark Stoller Singlespeed 29 / 40
Michael Clark Singlespeed 34 / 40
Max Frixione Masters 35+ Category 3 37 / 43
Robert Umberhandt Masters 35+ 1/2 17 / 20
James Umberhandt Junior Men 3/4/5 27 / 35
James Umberhandt Junior Men 10-12 11 / 14
Sarah Umberhandt Athena 2 / 2

SoCalCross #12 - NABRA District Championships (Dec 2 2017)

Paul Hamerton-kelly Mens B (CX 3-5) 19 / 26

SoCalCross #11 - Turkey Trot Cross (Nov 26 2017)

Paul Hamerton-kelly Mens B (CX 3-5) 25 / 40

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 12 2017)

Ken Hahn Singlespeed 63 / 103
Mark Stoller Singlespeed 65 / 103
Michael Clark Singlespeed 68 / 103
Stephanie Hahn Singlespeed 87 / 103
Bjorn Clouten Singlespeed 91 / 103
Sarah Umberhandt Athena 4 / 5
Michael Clark Masters 35+ 4 81 / 81
Michael Clark Clydesdale 26 / 26
Ken Hahn Masters 35+ Category 3 27 / 77
Cesar Villanueva Masters 35+ Category 3 55 / 77
Bjorn Clouten Masters 35+ Category 3 73 / 77
Mark Stoller Masters 50+ 27 / 57
Robert Umberhandt Men 2/3 41 / 58
Stephanie Hahn Singlespeed Women 8 / 23

SoCalCross #7 - SLO Saturday (Nov 11 2017)

Paul Hamerton-kelly Men Cat 3/4/5 B 16 / 30

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe (Nov 5 2017)

Ken Hahn Singlespeed 32 / 63
Mark Stoller Singlespeed 55 / 63
Michael Clark Masters 35+ 4 6 / 64
Michael Clark Clydesdale 31 / 33
Tony Wolff Masters 50+ 33 / 57
Mark Stoller Masters 50+ 40 / 57
Matt Richmond Masters 50+ 49 / 57
Stephanie Hahn Singlespeed Women 8 / 18

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day Two (Oct 29 2017)

Ken Hahn Singlespeed 34 / 83
Sarah Umberhandt Athena 7 / 8
Cesar Villanueva Masters 35+ Category 3 45 / 84
Robert Umberhandt Men 2/3 21 / 74
Stephanie Hahn Singlespeed Women 12 / 23

GPCM: Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 28 2017)

Mark Stoller Masters 50+ 12 / 28

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day One (Oct 28 2017)

Ken Hahn Singlespeed 44 / 90
Sarah Umberhandt Athena 6 / 7
Robert Umberhandt Masters 35+ 1/2 32 / 41
Cesar Villanueva Masters 35+ Category 3 76 / 98
Matt Richmond Masters 50+ 70 / 77
Stephanie Hahn Singlespeed Women 13 / 32

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes (Oct 22 2017)

Mark Stoller Singlespeed 73 / 104
Michael Clark Singlespeed 81 / 104
Bjorn Clouten Singlespeed 87 / 104
Sarah Umberhandt Athena 5 / 5
Michael Clark Masters 35+ 4 36 / 89
Robert Umberhandt Men 2/3 22 / 70
Michael Clark Clydesdale 7 / 37
Cesar Villanueva Masters 35+ Category 3 60 / 88
Bjorn Clouten Masters 35+ Category 3 68 / 88
Tony Wolff Masters 50+ 33 / 64
Mark Stoller Masters 50+ 35 / 64
Matt Richmond Masters 50+ 41 / 64
Stephanie Hahn Singlespeed Women 9 / 24

CrossWord CX Challenge (Oct 21 2017)

Sarah Umberhandt Athena 1 / 1

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 15 2017)

Mark Stoller Singlespeed 53 / 81
Sarah Umberhandt Athena 4 / 6
Ken Hahn Masters 35+ Category 3 38 / 82
Cesar Villanueva Masters 35+ Category 3 58 / 82
Mark Stoller Masters 50+ 22 / 60
Tony Wolff Masters 50+ 32 / 60
Robert Umberhandt Men 2/3 23 / 75
Stephanie Hahn Singlespeed Women 8 / 19

GPCM: Washougal CX (Oct 14 2017)

Ken Hahn Singlespeed 7 / 14
Sarah Umberhandt Athena 3 / 3
Michael Clark Masters 35+ 4 12 / 25
Michael Clark Clydesdale 7 / 7
Matt Richmond Masters 50+ 23 / 28

Blind Date at the Dairy (Oct 11 2017)

Don Mckie Masters Men 3/4 40+ 8 / 54
Michael Clark Masters Men 3/4 40+ 19 / 54
Mark Stoller Masters Men 3/4 40+ 27 / 54
Matt Richmond Masters Men 50+ 8 / 10

Portland Trophy Cup #5 (Oct 10 2017)

Sarah Umberhandt Beginner Women 10 / 14
Bjorn Clouten Singlespeed Men 31 / 35
Tony Wolff Masters Men 50+ 8 / 10
Ken Hahn Masters Men 3/4 5 / 34
Michael Clark Masters Men 3/4 18 / 34

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 8 2017)

Casey Ferguson Women 5 21 / 31
Mark Stoller Singlespeed 52 / 80
Michael Clark Singlespeed 63 / 80
Stephanie Hahn Masters Women 35+ 1/2 10 / 19
Sarah Umberhandt Athena 5 / 8
Michael Clark Masters 35+ 4 39 / 108
Michael Clark Clydesdale 17 / 34
Don Mckie Masters 35+ Category 3 54 / 94
Cesar Villanueva Masters 35+ Category 3 73 / 94
Mark Stoller Masters 50+ 23 / 67
Tony Wolff Masters 50+ 33 / 67
Matt Richmond Masters 50+ 55 / 67
Robert Umberhandt Men 2/3 34 / 69
Stephanie Hahn Singlespeed Women 10 / 25

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 7 2017)

Mark Stoller Singlespeed 47 / 84
Sarah Umberhandt Athena 4 / 5
Cesar Villanueva Masters 35+ Category 3 67 / 86
Tony Wolff Masters 50+ 40 / 78
Matt Richmond Masters 50+ 54 / 78
Robert Umberhandt Men 2/3 31 / 77
Stephanie Hahn Singlespeed Women 10 / 26

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 4 2017)

Don Mckie Masters Men 3/4 40+ 9 / 71
Mark Stoller Masters Men 3/4 40+ 26 / 71
Michael Clark Masters Men 3/4 40+ 67 / 71
Cesar Villanueva Masters Men 2/3 40+ 14 / 15
Bjorn Clouten Masters Men 2/3 40+ 15 / 15
Stephanie Hahn Women 1/2 5 / 5
Matt Richmond Masters Men 50+ 8 / 11

Portland Trophy Cup #4 (Oct 3 2017)

Sarah Umberhandt Beginner Women 15 / 20
Bjorn Clouten Singlespeed Men 39 / 52
Tony Wolff Masters Men 50+ 7 / 14

Cross on the Mountain (Oct 1 2017)

Ken Hahn Masters 35+ Category 3 5 / 12

GPCM: Heiser Farm CX (Sep 30 2017)

Ken Hahn Singlespeed 20 / 35
Stephanie Hahn Masters Women 35+ 1/2 5 / 13
Michael Clark Masters 35+ 4 21 / 38
Michael Clark Clydesdale 5 / 11
Tony Wolff Masters 50+ 27 / 40
Matt Richmond Masters 50+ 35 / 40
Robert Umberhandt Men 2/3 17 / 35
Stephanie Hahn Singlespeed Women 5 / 9

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 27 2017)

Michael Clark Masters Men 3/4 40+ 26 / 75
Casey Fedeinson Women 5 10 / 18
Bjorn Clouten Masters Men 2/3 40+ 18 / 20
Cesar Villanueva Masters Men 2/3 40+ 19 / 20
Stephanie Hahn Women 1/2 9 / 9
Matt Richmond Masters Men 50+ 10 / 19

Portland Trophy Cup #3 (Sep 26 2017)

Sarah Umberhandt Beginner Women 16 / 26
Bjorn Clouten Singlespeed Men 32 / 45
Ken Hahn Masters Men 3/4 12 / 51

Battle at Barlow (Sep 24 2017)

Mark Stoller Singlespeed 28 / 40
Stephanie Hahn Masters Women 35+ 1/2 7 / 18
Sarah Umberhandt Athena 2 / 2
Cesar Villanueva Masters 35+ Category 3 29 / 38
Mark Stoller Masters 50+ 12 / 31
Stephanie Hahn Singlespeed Women 4 / 12

GPCM: NINKROSSI (Sep 23 2017)

Sarah Umberhandt Athena 2 / 2
Robert Umberhandt Men 2/3 12 / 33

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 20 2017)

Mark Stoller Masters Men 3/4 40+ 18 / 65
Michael Clark Masters Men 3/4 40+ 30 / 65
Bjorn Clouten Masters Men 2/3 40+ 16 / 16
Stephanie Hahn Women 1/2 4 / 12

Portland Trophy Cup (Sep 19 2017)

Mark Stoller Masters 50+ 7 / 18
Sarah Umberhandt Beginner Women 12 / 22
Tony Wolff Masters Men 50+ 12 / 12

GPCM: Zaaldercross (Sep 16 2017)

Mark Stoller Singlespeed 25 / 37
Stephanie Hahn Masters Women 35+ 1/2 5 / 12
Sarah Umberhandt Athena 3 / 4
Mark Stoller Masters 50+ 25 / 47
Stephanie Hahn Singlespeed Women 5 / 10

Blind Date at the Dairy (Sep 13 2017)

Don Mckie Masters Men 3/4 40+ 11 / 70
Michael Clark Masters Men 3/4 40+ 33 / 70
Cesar Villanueva Masters Men 2/3 40+ 13 / 20
Bjorn Clouten Masters Men 2/3 40+ 18 / 20
Stephanie Hahn Women 1/2 10 / 12
Casey Fedeinson Women Category 5 7 / 12

Portland Trophy Cup (Sep 12 2017)

Bjorn Clouten Singlespeed Men 36 / 45
Mark Stoller Masters Men 50+ 4 / 12
Robert Umberhandt Masters Men 3/4 3 / 48

Corn Cross 1 (Sep 10 2017)

Robert Umberhandt Masters 35+ Category 3 4 / 22

GPCM: Het Meer CX (Sep 9 2017)

Mark Stoller Singlespeed 41 / 45
Sarah Umberhandt Athena 2 / 3
James Umberhandt Junior Men 3/4/5 27 / 34
Robert Umberhandt Masters 35+ Category 3 8 / 41
James Umberhandt Junior Men 9 3 / 7
Mark Stoller Masters 50+ 37 / 52
Stephanie Hahn Singlespeed Women 10 / 13

GPCM: DDCX (Sep 2 2017)

Robert Umberhandt Masters 35+ Category 3 3 / 54
Cesar Villanueva Masters 35+ Category 3 40 / 54
Mark Stoller Masters 50+ 40 / 56

SoCalCross #11 - Turkey Trot (Nov 27 2016)

Paul Hamerton-kelly MASTERS Men 45+ B (CX 3-5) 20 / 34

OBRA State Champs at Corn Cross (Nov 19 2016)

Stephanie Hahn Singlespeed Women 6 / 20
Ken Hahn Singlespeed 25 / 51
Mark Stoller Singlespeed 31 / 51
Bjorn Clouten Singlespeed 51 / 51
Mark Stoller Masters 50+ 13 / 39
Robert Umberhandt Masters 35+ Category 3 4 / 42
Tony Wolff Masters 35+ Category 3 33 / 42
Bjorn Clouten Masters 35+ Category 3 35 / 42
Michael Clark Masters 35+ 4 12 / 49
Michael Clark Clydesdale 9 / 15

River City Bicycles Cyclocross Crusade #8 (Nov 13 2016)

Stephanie Hahn Singlespeed Women 11 / 26
Michael Clark Masters 35+ 4 15 / 86
Brian Puskas Masters 35+ 4 84 / 86
Michael Clark Clydesdale 12 / 32
Mark Stoller Masters 50+ 39 / 68
Matt Richmond Masters 50+ 40 / 68
Mark Stoller Singlespeed 60 / 94
Robert Umberhandt Masters 35+ Category 3 9 / 74
Tony Wolff Masters 35+ Category 3 57 / 74
Cesar Villanueva Masters 35+ Category 3 60 / 74

River City Bicycles Cyclocross Crusade #7 (Nov 6 2016)

Sarah Lambert Women 5 12 / 21
Stephanie Hahn Singlespeed Women 14 / 36
Michael Clark Masters 35+ 4 30 / 118
Michael Clark Clydesdale 11 / 33
Mark Stoller Masters 50+ 28 / 71
Matt Richmond Masters 50+ 49 / 71
Michael Clark Singlespeed 69 / 113
Ken Hahn Singlespeed 76 / 113
Mark Stoller Singlespeed 81 / 113
Bjorn Clouten Singlespeed 85 / 113
Robert Umberhandt Masters 35+ Category 3 5 / 85
Bjorn Clouten Masters 35+ Category 3 55 / 85
Tony Wolff Masters 35+ Category 3 60 / 85
Cesar Villanueva Masters 35+ Category 3 61 / 85

Peddlers at Edgefield (Nov 5 2016)

Sarah Lambert Women 5 3 / 4
Michael Clark Clydesdale 1 / 4
Stephanie Hahn Singlespeed Women 1 / 5
Mark Stoller Masters 50+ 13 / 17
Ken Hahn Singlespeed 7 / 7

River City Bicycles Cyclocross Crusade #6 (Oct 30 2016)

Stephanie Hahn Singlespeed Women 10 / 27
Ken Hahn Singlespeed 27 / 74
Mark Stoller Singlespeed 47 / 74
Robert Umberhandt Masters 35+ Category 3 9 / 73

Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 29 2016)

Michael Clark Clydesdale 6 / 11
Brian Puskas Clydesdale 10 / 11

River City Bicycles Cyclocross Crusade #5 (Oct 29 2016)

Stephanie Hahn Singlespeed Women 13 / 28
Mark Stoller Masters 50+ 33 / 70
Matt Richmond Masters 50+ 51 / 70
Ken Hahn Singlespeed 34 / 87
Robert Umberhandt Masters 35+ Category 3 5 / 99

CrossWord CX Challenge (Oct 22 2016)

Mark Stoller Masters 50+ 17 / 38
Mark Stoller Singlespeed 16 / 26
Bjorn Clouten Singlespeed 23 / 26
Bjorn Clouten Masters 35+ Category 3 36 / 45

River City Bicycles Cyclocross Crusade #4 (Oct 16 2016)

Stephanie Hahn Masters Women 35+ 1/2 13 / 21
Michael Clark Masters 35+ 4 6 / 63
Michael Clark Clydesdale 8 / 30
Mark Stoller Masters 50+ 19 / 55
Mark Stoller Singlespeed 37 / 62
Robert Umberhandt Masters 35+ Category 3 18 / 53

River City Bicycles Cyclocross Crusade #3 (Oct 15 2016)

Robert Umberhandt Masters 35+ Category 3 10 / 57
Ken Hahn Masters 35+ Category 3 13 / 57

River City Bicycles Cyclocross Crusade #2 (Oct 9 2016)

Stephanie Hahn Masters Women 35+ 1/2 17 / 22
Michael Clark Singlespeed 47 / 79
Mark Stoller Singlespeed 58 / 79
Robert Umberhandt Masters 35+ Category 3 6 / 77
Tony Wolff Masters 35+ Category 3 69 / 77

River City Bicycles Cyclocross Crusade #1 (Oct 8 2016)

Stephanie Hahn Masters Women 35+ 1/2 17 / 32
Michael Clark Masters 35+ 4 18 / 99
Michael Clark Clydesdale 16 / 48
Mark Stoller Masters 50+ 43 / 83
Matt Richmond Masters 50+ 83 / 83
Ken Hahn Singlespeed 42 / 93
Robert Umberhandt Masters 35+ Category 3 5 / 85
Cesar Villanueva Masters 35+ Category 3 42 / 85
Don Mckie Masters 35+ Category 3 45 / 85
Tony Wolff Masters 35+ Category 3 76 / 85

Blind Date at the Dairy (Oct 5 2016)

Bjorn Clouten Masters Men 2/3 40+ 13 / 17
Don Mckie Masters Men 3/4 40+ 6 / 67
Mark Stoller Masters Men 3/4 40+ 7 / 67
Michael Clark Masters Men 3/4 40+ 13 / 67
Matt Richmond Masters Men 50+ 9 / 13

Portland Trophy Cup #5 (Oct 4 2016)

Bjorn Clouten Singlespeed 31 / 39

Blind Date at the Dairy #4 (Sep 28 2016)

Cesar Villanueva Masters Men 2/3 40+ 16 / 18
Sarah Lambert Women Category 5 15 / 19
Don Mckie Masters Men 3/4 40+ 3 / 79
Michael Clark Masters Men 3/4 40+ 12 / 79
Mark Stoller Masters Men 3/4 40+ 16 / 79
Matt Richmond Masters Men 50+ 11 / 20

Portland Trophy Cup #4 (Sep 27 2016)

Ken Hahn Singlespeed 21 / 47

Battle at Barlow (Sep 25 2016)

Stephanie Hahn Masters Women 35+ 1/2 5 / 13
Ken Hahn Singlespeed 18 / 44

Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi (Sep 24 2016)

Sarah Lambert Women 5 13 / 18
Stephanie Hahn Masters Women 35+ 1/2 4 / 13

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 21 2016)

Cesar Villanueva Masters Men 2/3 40+ 22 / 25
Stephanie Hahn Women 1/2 12 / 18
Don Mckie Masters Men 3/4 40+ 6 / 78
Mark Stoller Masters Men 3/4 40+ 19 / 78
Michael Clark Masters Men 3/4 40+ 21 / 78
Matt Richmond Masters Men 50+ 12 / 18

Portland Trophy Cup #3 (Sep 20 2016)

Ken Hahn Singlespeed 24 / 48

Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross (Sep 17 2016)

Mark Stoller Singlespeed 30 / 47
Michael Clark Singlespeed 38 / 47
Ken Hahn Masters 35+ Category 3 12 / 49

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 14 2016)

Bjorn Clouten Masters Men 2/3 40+ 11 / 19
Cesar Villanueva Masters Men 2/3 40+ 12 / 19
Evelyn Kim Women Category 3 6 / 6
Stephanie Hahn Women 1/2 6 / 10
Sarah Lambert Women Category 5 19 / 20
Michael Clark Masters Men 3/4 40+ 22 / 82
Don Mckie Masters Men 3/4 40+ 78 / 82

Portland Trophy Cup (Sep 13 2016)

Robert Umberhandt Men 2/3 10 / 20
Ken Hahn Singlespeed 28 / 44
Bjorn Clouten Singlespeed 33 / 44

Corn Cross (Sep 11 2016)

Michael Clark Clydesdale 1 / 4
Mark Stoller Masters 50+ 10 / 23

GP Het Meer CX (Sep 10 2016)

Robert Umberhandt Masters 35+ Category 3 4 / 44
Don Mckie Masters 35+ Category 3 19 / 44

Blind Date at the Dairy (Sep 7 2016)

Cesar Villanueva Masters Men 2/3 40+ 15 / 18
Stephanie Hahn Women 1/2 8 / 13
Don Mckie Masters Men 3/4 40+ 14 / 67
Mark Stoller Masters Men 3/4 40+ 19 / 67
Michael Clark Masters Men 3/4 40+ 23 / 67
Tony Wolff Masters Men 3/4 40+ 65 / 67
Mark Stoller Masters Men 50+ 22 / 23

Portland Trophy Cup (Sep 6 2016)

Robert Umberhandt Men 2/3 14 / 17
Ken Hahn Singlespeed 14 / 30
Bjorn Clouten Singlespeed 23 / 30

GP David Douglas CX (Sep 3 2016)

Stephanie Hahn Masters Women 35+ 1/2 9 / 13
Mark Stoller Masters 50+ 42 / 55
Ken Hahn Singlespeed 20 / 42
Robert Umberhandt Masters 35+ Category 3 13 / 59

Kruger's Crossing CX (Nov 22 2015)

Tony Wolff Masters 35+ C 2 / 84
Alec Denes Masters 35+ C 13 / 84
Mark Stoller Masters 50+ 11 / 27
Matt Richmond Masters 50+ 18 / 27

OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy (Nov 21 2015)

Jackson Loftus Junior Men 10-12 11 / 20
Jackson Loftus Junior Men 30 / 42

Cross Crusade: Portland International Raceway Day Two (Nov 15 2015)

Mark Stoller Singlespeed 35 / 80
Matt Richmond Singlespeed 50 / 80
Evelyn Kim Singlespeed 65 / 80
Paul Kelly Singlespeed 71 / 80
Jackson Loftus Junior Men 10-12 8 / 35
Jackson Loftus Junior Men 25 / 53
Tony Wolff Masters 35+ C 6 / 103
Robert Umberhandt Masters 35+ B 24 / 96
Cesar Villanueva Masters 35+ B 61 / 96

Cross Crusade: Portland International Raceway Day One (Nov 14 2015)

Jackson Loftus Junior Men 10-12 9 / 27
Jackson Loftus Junior Men 27 / 53
Tony Wolff Masters 35+ C 14 / 110
Robert Umberhandt Masters 35+ B 19 / 91
Cesar Villanueva Masters 35+ B 73 / 91
Mark Stoller Masters 50+ 24 / 60
Matt Richmond Masters 50+ 47 / 60

Cross Crusade: Barton Park (Nov 8 2015)

Bjorn Clouten Masters 35+ A 51 / 60
Robert Umberhandt Masters 35+ B 30 / 81
Paul Kelly Masters 35+ B 38 / 81
Cesar Villanueva Masters 35+ B 64 / 81
Mark Stoller Masters 50+ 35 / 63
Matt Richmond Masters 50+ 45 / 63
Evelyn Kim Masters Women 45+ 14 / 15

Pedalers at the Poor Farm (Nov 7 2015)

Mark Stoller Masters 50+ 6 / 19

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 1 2015)

Robert Umberhandt Masters 35+ B 24 / 104

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 31 2015)

Robert Umberhandt Masters 35+ B 30 / 109
Matt Richmond Masters 50+ 53 / 68

Psycho Cross Series #3 (Oct 25 2015)

Paul Kelly Masters Men 35+ 5 / 10
Mckenzie Kelly Junior Girls 10-12 4 / 5

Washougal CX (Oct 24 2015)

Bjorn Clouten Masters 35+ A 21 / 29
Mark Stoller Masters 50+ 17 / 35
Matt Richmond Masters 50+ 31 / 35

Cross Crusade: Cascade Locks (Oct 18 2015)

Michael Clark Clydesdale 24 / 36
Jackson Loftus Junior Men 10-12 9 / 31
Jackson Loftus Junior Men 39 / 64
Tony Wolff Masters 35+ C 13 / 109
Michael Clark Masters 35+ C 56 / 109
Robert Umberhandt Masters 35+ B 22 / 84
Paul Kelly Masters 35+ B 56 / 84
Mark Stoller Masters 50+ 27 / 50
Matt Richmond Masters 50+ 37 / 50

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 17 2015)

Paul Kelly Singlespeed 7 / 16
Stephanie Hahn Women A 4 / 6
Becca Smith-morgan Women C 6 / 12

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 14 2015)

Cesar Villanueva Masters Men B 40+ 18 / 29
Evelyn Kim Women B 13 / 13
Bjorn Clouten Masters Men A 40+ 12 / 16
Michael Clark Masters Men C 40+ 3 / 45
Mark Stoller Masters Men C 40+ 5 / 45
Matt Richmond Masters Men C 40+ 11 / 45
Allie Keogh Beginner Women 6 / 21

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 11 2015)

Michael Clark Clydesdale 24 / 35
Tony Wolff Masters 35+ C 44 / 109
Michael Clark Masters 35+ C 49 / 109
Robert Umberhandt Masters 35+ B 22 / 96
Cesar Villanueva Masters 35+ B 58 / 96
Mark Stoller Masters 50+ 30 / 64
Matt Richmond Masters 50+ 44 / 64
Evelyn Kim Masters Women 45+ 13 / 24
Stephanie Hahn Women A 35 / 41
Becca Smith-morgan Women C 30 / 33

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 10 2015)

Michael Clark Clydesdale 14 / 37
Tony Wolff Masters 35+ C 14 / 111
Michael Clark Masters 35+ C 108 / 111
Robert Umberhandt Masters 35+ B 34 / 122
Derek Halvorson Masters 35+ B 79 / 122
Paul Kelly Masters 35+ B 80 / 122
Cesar Villanueva Masters 35+ B 92 / 122
Mark Stoller Masters 50+ 27 / 68
Matt Richmond Masters 50+ 45 / 68
Evelyn Kim Masters Women 45+ 13 / 21
Stephanie Hahn Women A 35 / 40

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 7 2015)

Cesar Villanueva Masters Men B 40+ 19 / 29
Evelyn Kim Women B 7 / 10
Bjorn Clouten Masters Men A 40+ 14 / 15
Matt Richmond Masters Men C 40+ 2 / 57
Tony Wolff Masters Men C 40+ 10 / 57
Michael Clark Masters Men C 40+ 12 / 57

Rapha Portland Trophy Cup #6 (Oct 6 2015)

Stephanie Hahn Women A 10 / 15

Cooper Spur Cyclocross (Oct 4 2015)

Greg Schutt Masters 35+ B 21 / 33
Stephanie Hahn Women A 6 / 7
Becca Smith-morgan Women C 9 / 11

GPRM 2015: Heiser Farm (Oct 3 2015)

Matt Richmond Masters 50+ 38 / 43
Evelyn Kim Masters Women 45+ 6 / 10

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 30 2015)

Cesar Villanueva Masters Men B 40+ 14 / 24
Evelyn Kim Women B 10 / 11
Mark Stoller Stampede 17 / 32
Evelyn Kim Stampede 18 / 32
Bjorn Clouten Masters Men A 40+ 17 / 18
Mark Stoller Masters Men C 40+ 8 / 64
Michael Clark Masters Men C 40+ 10 / 64
Tony Wolff Masters Men C 40+ 16 / 64
Matt Richmond Masters Men C 40+ 62 / 64

Battle at Barlow (Sep 27 2015)

Michael Clark Masters Men C 35+ 10 / 48
Stephanie Hahn Women Category A 21 / 22
Mark Stoller Masters Men 50+ 17 / 33
Matt Richmond Masters Men 50+ 20 / 33
Michael Clark Clydesdale 8 / 12
Evelyn Kim Masters Women 45+ 9 / 13

GPRM 2015: Ninkrossi (Sep 26 2015)

Paul Kelly Singlespeed 17 / 30

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 23 2015)

Mark Stoller Masters C 40+ 10 / 71
Michael Clark Masters C 40+ 18 / 71
Matt Richmond Masters C 40+ 32 / 71
Cesar Villanueva Masters Men B 40+ 16 / 31
Evelyn Kim Women B 14 / 17
Bjorn Clouten Masters Men A 40+ 14 / 21

Rapha Portland Trophy Cup #4 (Sep 22 2015)

Becca Smith-morgan Women C 9 / 11

GPRM 2015: Zaaldercross (Sep 19 2015)

Sierra Kelly Junior Women 10 / 22
Sierra Kelly Junior Women 15-16 2 / 4
Spencer White Masters 35+ A 31 / 41
Robert Umberhandt Masters 35+ B 24 / 56
Paul Kelly Masters 35+ B 30 / 56
Mark Stoller Masters 50+ 31 / 38

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 16 2015)

Bjorn Clouten Masters Men A 40+ 14 / 16

Rapha Portland Trophy Cup #3 (Sep 15 2015)

Becca Smith-morgan Women C 11 / 12
Spencer White Masters A 35+ 18 / 19

Junior Cross Series @ Corn Cross (Sep 13 2015)

Paul Kelly Masters 35+ B 8 / 17
Mark Stoller Masters 50+ 10 / 14

GPRM 2015: Het Meer CX (Sep 12 2015)

Paul Kelly Singlespeed 13 / 27
Spencer White Masters 35+ A 23 / 34
Robert Umberhandt Masters 35+ B 7 / 39

GPRM 2015: DDCX (Sep 5 2015)

Robert Umberhandt Masters Men 35+ B 13 / 64
Paul Kelly Masters Men 35+ B 62 / 64
Mark Stoller Masters 50+ 26 / 39

Rapha Portland Trophy Cup #1 (Sep 1 2015)

Mark Stoller Masters Men C 40+ 10 / 35

Winter CX (Nov 30 2014)

Spencer White Masters Men A 35+ 13 / 23

Kruger's Crossing CX (Nov 23 2014)

Paul Kelly Singlespeed 20 / 51
Paul Kelly Masters 35+ B 14 / 41
Matt Richmond Masters 50+ 32 / 43

Cross Crusade: Barton Park (Nov 16 2014)

Matt Richmond Masters 50+ 20 / 51
Evelyn Kim Masters Women 35+ B 6 / 7

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 9 2014)

Paul Kelly Singlespeed 49 / 96
Spencer White Masters 35+ A 56 / 86
Bjorn Clouten Masters 35+ A 72 / 86
Matt Richmond Masters 50+ 41 / 73

OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm (Nov 8 2014)

Paul Kelly Singlespeed 15 / 23
Bjorn Clouten Masters 35+ A 40 / 46
Matt Richmond Masters 50+ 22 / 33
Spencer White Masters 35+ B 12 / 42

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 2 2014)

Spencer White Masters 35+ B 1 / 92
Derek Halvorson Masters 35+ B 79 / 92
Matt Richmond Masters 50+ 51 / 72
Evelyn Kim Masters Women 35+ B 20 / 21

Sandy/Boring Corn Cross (Nov 1 2014)

Bjorn Clouten Masters Men 35+ A 13 / 14
Paul Kelly Singlespeed 6 / 13

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Nov 1 2014)

Spencer White Masters 35+ B 21 / 116
Derek Halvorson Masters 35+ B 84 / 116
Matt Richmond Masters 50+ 35 / 74

Cross Crusade: WA County Fairgrounds (Oct 26 2014)

Bjorn Clouten Masters 35+ A 53 / 71
Spencer White Masters 35+ B 11 / 111
Matt Richmond Masters 50+ 45 / 74

Cross Crusade: Heron Lakes (Oct 19 2014)

Ken Hahn Singlespeed 42 / 98
Paul Kelly Singlespeed 48 / 98
Joseph M. horton Masters 35+ C 153 / 168
Spencer White Masters 35+ B 15 / 133
Matt Richmond Masters 50+ 49 / 75
Evelyn Kim Masters Women 35+ B 14 / 16

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 18 2014)

Paul Kelly Singlespeed 5 / 11
Spencer White Masters Men 35+ B 4 / 32
Chris Burke Masters Men 35+ C 6 / 26
Bjorn Clouten Masters Men 35+ A 15 / 17

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 12 2014)

Bjorn Clouten Masters 35+ A 69 / 84
Spencer White Masters 35+ B 16 / 119
Matt Richmond Masters 50+ 69 / 74
Evelyn Kim Masters Women 35+ B 14 / 15

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 11 2014)

Ken Hahn Singlespeed 46 / 78
Chris Burke Masters 35+ C 26 / 117
Spencer White Masters 35+ B 25 / 120
Derek Halvorson Masters 35+ B 83 / 120
Matt Richmond Masters 50+ 53 / 74
Evelyn Kim Masters Women 35+ B 16 / 18

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 8 2014)

Evelyn Kim Women B 16 / 16
Matt Richmond Masters Men C 35+ 5 / 79
Ken Hahn Singlespeed 22 / 29

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #6 (Oct 7 2014)

Spencer White Masters B 40+ 3 / 14
Ken Hahn Singlespeed 9 / 25

GPRT: Heiser Farms CX (Oct 4 2014)

Evelyn Kim Masters Women 35+ B 6 / 10
Ken Hahn Singlespeed 12 / 29
Paul Kelly Singlespeed 14 / 29
Matt Richmond Masters 50+ 21 / 39

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 1 2014)

Evelyn Kim Women B 21 / 23
Matt Richmond Masters Men C 35+ 9 / 90
Spencer White Masters Men B 35+ 9 / 35

Battle at Barlow (Sep 28 2014)

Evelyn Kim Masters Women 35+ B 10 / 11
Matt Richmond Masters 50+ 24 / 44
Jack Trumbull Masters 35+ B 32 / 50

GPRT: Ninkrossi (Sep 27 2014)

Spencer White Masters 35+ B 19 / 50

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 24 2014)

Evelyn Kim Women B 20 / 21
Spencer White Masters Men B 35+ 7 / 35

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #4 (Sep 23 2014)

Ken Hahn Singlespeed 19 / 27

GPRT: Zaaldercross (Sep 20 2014)

Paul Kelly Singlespeed 18 / 34
Ken Hahn Singlespeed 19 / 34
Matt Richmond Masters 50+ 32 / 47

Blind Date at the Dairy (Sep 17 2014)

Evelyn Kim Women B 19 / 22
Matt Richmond Masters C 35+ 3 / 88
Spencer White Masters Men B 35+ 33 / 38

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #3 (Sep 16 2014)

Spencer White Masters B 40+ 19 / 21
Ken Hahn Singlespeed 10 / 25

Hood River Double Cross Day Two (Sep 14 2014)

Matt Richmond Masters 50+ 28 / 31
Spencer White Masters 35+ B 28 / 41
Jack Trumbull Masters 35+ B 40 / 41

GPRT: Hood River Double Cross Day One (Sep 13 2014)

Paul Kelly Singlespeed 24 / 31
Evelyn Kim Masters Women 35+ B 8 / 11

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 10 2014)

Evelyn Kim Women B 18 / 20
Matt Richmond Masters C 35+ 78 / 79
Spencer White Masters Men B 35+ 15 / 36
Ken Hahn Singlespeed 14 / 23

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 9 2014)

Ken Hahn Singlespeed 6 / 20

Fazio Farms (Sep 7 2014)

Chris Burke Masters 35+ C 3 / 22

Het Meer (Sep 6 2014)

Ken Hahn SINGLESPEED 9 / 24

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 2 2014)

Derek Halvorson Masters Men B 40+ 27 / 30
Evelyn Kim Women B 11 / 11
Ken Hahn Singlespeed 14 / 28

GPTB: Winter Cross (Dec 2 2012)

Topher Mcgarry Masters 35+ C 10 / 58
Devin Bailly Masters 35+ C 14 / 58
Alex Accetta Masters 35+ A 11 / 30
Bjorn Clouten Masters 35+ A 21 / 30
Spencer White Category C 1 / 20

Psycho Cross/OBRA Championships (Dec 1 2012)

Sierra Kelly WOMEN JUNIOR 10-12 4 / 5
Matt Richmond MEN MAS 35+, C 8 / 19

Psycho Cross Series (Nov 25 2012)

Matt Richmond MEN MAS 35+, C 3 / 12

Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) (Nov 18 2012)

Ronald Kizziar Masters 35+ B 23 / 101
Spencer White Masters 35+ B 45 / 101
Cesar Villanueva Masters 35+ B 52 / 101
Mike Owens Masters 35+ B 91 / 101
Devin Bailly Masters 35+ C 39 / 179
Bryce Bederka Masters 35+ C 116 / 179
Matt Richmond Masters 35+ C 158 / 179
Richard Horacek Masters 35+ A 15 / 88
Bjorn Clouten Masters 35+ A 30 / 88
Alex Accetta Masters 35+ A 41 / 88
Evelyn Kim Masters Women 35+ B 13 / 14
Sierra Kelly Junior Women 16 / 37

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 17 2012)

Ronald Kizziar Masters 35+ B 8 / 36
Spencer White Masters 35+ B 10 / 36
Derek Halvorson Masters 35+ B 32 / 36
Topher Mcgarry Masters 35+ C 3 / 46
Devin Bailly Masters 35+ C 8 / 46
Robert Umberhandt Masters 35+ C 13 / 46
Bjorn Clouten Masters 35+ A 7 / 10

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 11 2012)

Bjorn Clouten Masters 35+ B 1 / 90
Spencer White Masters 35+ B 23 / 90
Ronald Kizziar Masters 35+ B 24 / 90
Cesar Villanueva Masters 35+ B 42 / 90
Brett Andres Masters 35+ B 52 / 90
Mike Owens Masters 35+ B 76 / 90
Alec Denes Masters 35+ C 1 / 154
Devin Bailly Masters 35+ C 41 / 154
Robert Umberhandt Masters 35+ C 60 / 154
Matt Richmond Masters 35+ C 70 / 154
Adam Barmada Masters 35+ C 115 / 154
Joseph m. Horton Masters 35+ C 132 / 154
Tim Fettkether Masters 35+ C 151 / 154

GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 10 2012)

Bjorn Clouten Masters 35+ B 4 / 43
Ronald Kizziar Masters 35+ B 12 / 43
Paul Kelly Masters 35+ B 43 / 43
Matt Richmond Masters 35+ C 4 / 57
Topher Mcgarry Masters 35+ C 9 / 57
Devin Bailly Masters 35+ C 13 / 57
Joseph m. Horton Masters 35+ C 47 / 57
Richard Horacek Masters 35+ A 18 / 34
Sierra Kelly Junior Women 17 / 21

Cross Crusade: Barton Park (Nov 4 2012)

Bjorn Clouten Masters 35+ B 18 / 92
Cesar Villanueva Masters 35+ B 33 / 92
Ronald Kizziar Masters 35+ B 35 / 92
Paul Kelly Masters 35+ B 60 / 92
Spencer White Masters 35+ B 66 / 92
Alec Denes Masters 35+ C 14 / 161
Matt Richmond Masters 35+ C 41 / 161
Robert Umberhandt Masters 35+ C 53 / 161
Tim Fettkether Masters 35+ C 74 / 161
Devin Bailly Masters 35+ C 90 / 161
Adam Barmada Masters 35+ C 102 / 161
Alex Accetta Masters 35+ A 30 / 72
Kate Obrien-clarke Masters Women 35+ B 5 / 18
Evelyn Kim Masters Women 35+ B 16 / 18
Max Peters Junior Men 39 / 49

Canby Cross-Word CX Challenge (Nov 3 2012)

Bjorn Clouten Masters 35+ B 2 / 26
Ronald Kizziar Masters 35+ B 10 / 26

Cross Crusade: Deschutes Brewery #2 (Oct 28 2012)

Bjorn Clouten Masters 35+ B 8 / 81
Cesar Villanueva Masters 35+ B 21 / 81
Ronald Kizziar Masters 35+ B 22 / 81
Spencer White Masters 35+ B 44 / 81
Topher Mcgarry Masters 35+ C 20 / 109
Matt Richmond Masters 35+ C 72 / 109
Richard Horacek Masters 35+ A 54 / 57
Kate Obrien-clarke Masters Women 35+ B 6 / 18

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Oct 27 2012)

Bjorn Clouten Masters 35+ B 24 / 87
Ronald Kizziar Masters 35+ B 34 / 87
Cesar Villanueva Masters 35+ B 53 / 87
Topher Mcgarry Masters 35+ C 26 / 126
Matt Richmond Masters 35+ C 45 / 126
Devin Bailly Masters 35+ C 89 / 126
Richard Horacek Masters 35+ A 32 / 69
Kate Obrien-clarke Women C 34 / 45

Blind Date at the Dairy #6 (Oct 24 2012)

Bjorn Clouten Masters Men B 35+ 3 / 21
Ronald Kizziar Masters Men B 35+ 8 / 21
Cesar Villanueva Masters Men B 35+ 12 / 21
Matt Richmond Men Master C 7 / 61
Devin Bailly Men Master C 11 / 61
Bryan Trueworthy Men Master C 52 / 61

Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) (Oct 21 2012)

Bjorn Clouten Masters 35+ B 9 / 128
Cesar Villanueva Masters 35+ B 17 / 128
Ronald Kizziar Masters 35+ B 61 / 128
Derek Halvorson Masters 35+ C 27 / 217
Robert Umberhandt Masters 35+ C 89 / 217
Devin Bailly Masters 35+ C 123 / 217
Adam Barmada Masters 35+ C 149 / 217
Matt Richmond Masters 35+ C 208 / 217
Richard Horacek Masters 35+ A 56 / 103

Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 20 2012)

Bjorn Clouten Masters 35+ B 5 / 34
Paul Kelly Masters 35+ B 18 / 34
Sierra Kelly Junior Women 14 / 16

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 17 2012)

Cesar Villanueva Masters Men B 35+ 3 / 28
Bjorn Clouten Masters Men B 35+ 9 / 28
Ronald Kizziar Masters Men B 35+ 16 / 28
Devin Bailly Men Master C 24 / 87
Derek Halvorson Men Master C 26 / 87
Bryan Trueworthy Men Master C 76 / 87
Robert Umberhandt Beginner Men 2 / 54

Cross Crusade: Rainier (Oct 14 2012)

Cesar Villanueva Masters 35+ B 26 / 80
Ronald Kizziar Masters 35+ B 28 / 80
Bjorn Clouten Masters 35+ B 30 / 80
Paul Kelly Masters 35+ B 40 / 80
Devin Bailly Masters 35+ C 33 / 160
Matt Richmond Masters 35+ C 40 / 160

GPTB: Ninkrossi (Oct 13 2012)

Bjorn Clouten Master 35+ B 7 / 38
Alex Accetta Masters 35+ A 7 / 20

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 10 2012)

Cesar Villanueva Masters Men B 35+ 8 / 26
Bjorn Clouten Masters Men B 35+ 14 / 26
Mike Owens Masters Men B 35+ 19 / 26
Brett Andres Masters Men B 35+ 20 / 26
Ronald Kizziar Masters Men B 35+ 24 / 26
Devin Bailly Men Master C 10 / 92
Bryan Trueworthy Men Master C 70 / 92
Matt Richmond Men Master C 82 / 92
Derek Halvorson Men Master C 87 / 92
Richard Horacek MASTER MEN A 35+ 6 / 17
Robert Umberhandt Beginner Men 58 / 61

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 7 2012)

Bjorn Clouten Masters 35+ B 66 / 138
Mike Owens Masters 35+ B 70 / 138
Robert Umberhandt Masters 35+ C 219 / 224
Richard Horacek Masters 35+ A 29 / 93
Alex Accetta Masters 35+ A 38 / 93

GPTB: Heiser Farm CX (Oct 6 2012)

Sierra Kelly Junior Women 19 / 24

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 3 2012)

Richard Horacek Masters Men B 35+ 3 / 36
Bjorn Clouten Masters Men B 35+ 8 / 36
Ronald Kizziar Masters Men B 35+ 12 / 36
Brett Andres Masters Men B 35+ 26 / 36
Devin Bailly Men Master C 18 / 104
Alex Accetta MASTER MEN A 35+ 8 / 22
Robert Umberhandt Beginner Men 3 / 46

Battle at Barlow (Sep 30 2012)

Richard Horacek Masters 35+ B 5 / 69
Brett Andres Masters 35+ C 44 / 110
Devin Bailly Masters 35+ C 48 / 110
Adam Barmada Masters 35+ C 78 / 110
Mike Owens Masters 35+ C 79 / 110
Joseph m. Horton Masters 35+ C 84 / 110
Bryce Bederka Masters 35+ C 102 / 110
Sierra Kelly Junior Women 24 / 26

Fazio Farms CX p/b Ironclad (Sep 29 2012)

Robert Umberhandt Singlespeed 21 / 25

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 26 2012)

Richard Horacek Masters Men B 35+ 3 / 41
Ronald Kizziar Masters Men B 35+ 12 / 41
Bjorn Clouten Masters Men B 35+ 13 / 41
Devin Bailly Men Master C 28 / 122
Derek Halvorson Men Master C 30 / 122
Joseph m. Horton Men Master C 92 / 122
Robert Umberhandt Beginner Men 11 / 70

GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar (Sep 22 2012)

Bjorn Clouten Masters 35+ B 4 / 45
Paul Kelly Masters 35+ B 32 / 45
Ronald Kizziar Masters 35+ C 6 / 58

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 19 2012)

Alex Accetta Master Men 40+ A 8 / 17
Ronald Kizziar Men Master C 1 / 91
Mike Owens Men Master C 21 / 91
Devin Bailly Men Master C 35 / 91
Richard Horacek Masters Men B 1 / 38
Bjorn Clouten Masters Men B 15 / 38

Double Cross Day Two (Sep 16 2012)

Paul Kelly Master 35+ B 24 / 38
Richard Horacek Masters 35+ A 12 / 33

GPTB: Het Meer CX Race (Sep 9 2012)

Paul Kelly Masters 35+ B 44 / 66
Topher Mcgarry Masters 35+ C 22 / 75
Devin Bailly Masters 35+ C 37 / 75
Alex Accetta Masters 35+ A 31 / 31

GPTB #1: David Douglas CX #1 (Sep 1 2012)

Bjorn Clouten Master 35+ B 8 / 64

GPMC: Winter Cross (Dec 4 2011)

Devin Bailly Masters 35+ C 18 / 56

Psycho Cross (Nov 26 2011)

Bjorn Clouten Men Mas 35+ C 1 / 10

Kruger's Crossing CX Classic (Nov 20 2011)

Richard Horacek Masters 35+ B 43 / 48
Ronald Kizziar Masters 35+ C 1 / 128
Bjorn Clouten Masters 35+ C 5 / 128
Brett Andres Masters 35+ C 60 / 128
Devin Bailly Masters 35+ C 98 / 128
Joseph M. horton Masters 35+ C 101 / 128
Adam Barmada Masters 35+ C 104 / 128
Mike Owens Masters 35+ C 119 / 128
Tommy Cardwell Category C 13 / 64

GPMC: OBRA CX Champs/Psycho (Nov 19 2011)

Bjorn Clouten Category B 18 / 19
Bjorn Clouten Masters 35+ C 27 / 27

Cross Crusade #8 (Nov 13 2011)

Richard Horacek Masters 35+ B 25 / 108
Ronald Kizziar Masters 35+ C 2 / 192
Bjorn Clouten Masters 35+ C 5 / 192
Erik Kiaer Masters 35+ C 162 / 192
Bryce Bederka Masters 35+ C 165 / 192
Tommy Cardwell Category C 36 / 117

Cross Crusade #7 (Nov 6 2011)

Richard Horacek Masters 35+ B 31 / 87
Bjorn Clouten Masters 35+ C 1 / 156
Ronald Kizziar Masters 35+ C 3 / 156
Mike Owens Masters 35+ C 79 / 156
Carlton Steele Masters 35+ C 87 / 156
Joseph M. horton Clydesdale 30 / 48

Pedalers At The Poor Farm CCX @ Edgefield (Nov 5 2011)

Richard Horacek Masters 35+ B 4 / 18
Ronald Kizziar Masters 35+ C 1 / 43
Bryce Bederka Masters 35+ C 32 / 43
Adam Barmada Masters 35+ C 33 / 43
Tommy Cradwell Category C 8 / 24
Devin Bailly Beginner Men 10 / 29

Cross Crusade #6 (Oct 30 2011)

Ronald Kizziar Masters 35+ C 4 / 91
Mike Owens Masters 35+ C 48 / 91
Bryce Bederka Masters 35+ C 87 / 91
Richard Horacek Category C 5 / 67

Cross Crusade #5 (Oct 29 2011)

Bjorn Clouten Masters 35+ C 6 / 109
Ronald Kizziar Masters 35+ C 12 / 109
Mike Owens Masters 35+ C 56 / 109
Bryce Bederka Masters 35+ C 91 / 109
Richard Horacek Category C 5 / 68

GPMC: David Douglas CX #2 (Oct 29 2011)

Devin Bailly Beginner Men 8 / 39

Blind Date #5 (Oct 26 2011)

Richard Horacek Men C 1 / 32
Bjorn Clouten Master C 35+ 5 / 61
Ronald Kizziar Master C 35+ 6 / 61
Erik Kiaer Beginner Men 18 / 52

Cross Crusade #4 (Oct 23 2011)

Ronald Kizziar Masters 35+ C 15 / 182
Mike Owens Masters 35+ C 149 / 182
Joseph M. horton Clydesdale 31 / 66
Richard Horacek Category C 6 / 108
Bryce Bederka Beginner Men 69 / 126

Blind Date #4 (Oct 19 2011)

Richard Horacek Men C 2 / 32
Ronald Kizziar Master C 35+ 3 / 79
Bryan Trueworthy Beginner Men 42 / 74

Cross Crusade #3 (Oct 16 2011)

Dan Alexander Masters 35+ C 19 / 197
Ronald Kizziar Masters 35+ C 21 / 197
Richard Horacek Category C 36 / 133
Bryce Bederka Beginner Men 92 / 137

Blind Date #3 (Oct 12 2011)

Richard Horacek Men C 10 / 30
Ronald Kizziar Master C 35+ 19 / 72
Mike Owens Master C 35+ 41 / 72
Robert Orman Beginner Men 9 / 47
Erik Kiaer Beginner Men 16 / 47
Bryan Trueworthy Beginner Men 34 / 47

Cross Crusade #2 (Oct 9 2011)

Ronald Kizziar Masters 35+ C 32 / 157
Dan Alexander Masters 35+ C 40 / 157

Blind Date #2 (Oct 5 2011)

Richard Horacek Men C 5 / 34
Ronald Kizzian Master C 35+ 41 / 70

Cross Crusade #1 (Oct 2 2011)

Robert Orman Masters 35+ B 114 / 137
Richard Horacek Masters 35+ C 43 / 217

Blind Date #1 (Sep 28 2011)

Richard Horacek Beginner Men 1 / 51

Battle at Barlow (Sep 24 2011)

Richard Horacek Masters 35+ C 8 / 96

GPMC: David Douglas CX #1 (Sep 3 2011)

Richard Horacek Masters 35+ C 7 / 56
Eben Horacek Junior Men 14 / 17

Busiest Racers

in last months
Bjorn Clouten 72
Mark Stoller 67
Matt Richmond 63
Michael Clark 57
Robert Umberhandt 50
Stephanie Hahn 46
Ken Hahn 42
Cesar Villanueva 38
Ronald Kizziar 29
Richard Horacek 28
Paul Kelly 28
Evelyn Kim 28
Spencer White 27
Tony Wolff 24
Devin Bailly 21
Sarah Umberhandt 21
Mike Owens 12
Don Mckie 11
Derek Halvorson 10
Alex Accetta 9
Sierra Kelly 8
Bryce Bederka 8
Jackson Loftus 8
Topher Mcgarry 6
James Umberhandt 6
Adam Barmada 6
Bryan Trueworthy 5
Brett Andres 5
Becca Smith-morgan 5
Sarah Lambert 5
Joseph m. Horton 4
Paul Hamerton-kelly 4
Cannon Hahn 4
Joseph M. horton 4
Erik Kiaer 3
Alec Denes 3
Chris Burke 3
Kate Obrien-clarke 3
Tim Fettkether 2
Jack Trumbull 2
Casey Fedeinson 2
Isabelle Umberhandt 2
Dan Alexander 2
Brian Puskas 2
Robert Orman 2
Tommy Cardwell 2
Eben Horacek 1
Ronald Kizzian 1
Tommy Cradwell 1
Carlton Steele 1
Eliana Umberhandt 1
Max Peters 1
Max Frixione 1
Greg Schutt 1
Mckenzie Kelly 1
Casey Ferguson 1
Allie Keogh 1