Log In

Team Overview: Capitol Velo

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

**OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 10 2019)

Matthew Borisch Category 4 Masters 35+ Men 27 / 56
Luke Bergerson Category 4 Masters 35+ Men 37 / 56
Moses Keener Category 2/3 Men 20 / 52

Cyclocross Crusade: Rainier High School (Nov 3 2019)

Matthew Borisch Category 4 Masters 35+ 2 / 52
Luke Bergerson Category 4 Masters 35+ 32 / 52
Adam Bergerson Category 4 Masters 35+ 48 / 52
Moses Keener Category 2/3 Men 18 / 49

Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 (Oct 27 2019)

Matthew Borisch Category 4 Masters Men 35+ 6 / 45
Moses Keener Category 2/3 Men 11 / 52

Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 (Oct 26 2019)

James Owen Clydesdale 10 / 22
Matthew Borisch Category 4 Masters 35+ 12 / 54
Moses Keener Category 2/3 Men 19 / 53

Cyclocross Crusade: Heron Lakes (Oct 20 2019)

James Owen Masters 50+ Men 54 / 77
Matthew Borisch Category 4 Masters 35+ 2 / 72
Luke Bergerson Category 4 Masters 35+ 33 / 72
Adam Bergerson Category 4 Masters 35+ 70 / 72
Moses Keener Category 2/3 Men 15 / 49

Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 13 2019)

Matthew Borisch Category 4 Masters 35+ 7 / 64
Moses Keener Category 2/3 Men 27 / 58

Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 (Oct 6 2019)

James Owen Masters 50+ Men 63 / 80
James Owen Clydesdale 13 / 27
Matthew Borisch Category 4 Masters Men 35+ 8 / 65
Luke Bergerson Category 4 Masters Men 35+ 48 / 65
Adam Bergerson Category 4 Masters Men 35+ 59 / 65
Moses Keener Category 2/3 Men 51 / 76

Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 (Oct 5 2019)

Matthew Borisch Category 4 Masters Men 35+ 15 / 76
Adam Bergerson Category 4 Masters Men 35+ 65 / 76
Moses Keener Category 2/3 Men 32 / 78

Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX (Sep 28 2019)

Moses Keener Men 2/3 15 / 32
Luke Bergerson Masters 35+ 4 16 / 36
Adam Bergerson Masters 35+ 4 34 / 36

Trek CX Cup Day 3 (Sep 22 2019)

Moses Keener Men Cat 4/5 15 / 88

Trek CX Cup Day 2 (Sep 21 2019)

Moses Keener Men Cat 4/5 44 / 116

Trek CX Cup Day 1 (Sep 20 2019)

Moses Keener Men Cat 4/5 35 / 119

Blind Date at the Dairy (Sep 18 2019)

Fabio Bellini Category 5 Men 43 / 49

Blind Date at the Dairy (Sep 4 2019)

Fabio Bellini Category 5 Men 34 / 42

Kruger’s CX p/b Cyclocross Crusade (Dec 2 2018)

Moses Keener Men 2/3 20 / 24
Moses Keener Masters 35+ Category 3 33 / 34
Luke Bergerson Masters 35+ 4 13 / 47

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 18 2018)

Moses Keener Men 4 2 / 18

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) (Nov 11 2018)

Moses Keener Men 4 1 / 23
Luke Bergerson Masters 35+ 4 32 / 68

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 (Nov 4 2018)

Moses Keener Men 4 6 / 35
Earl Hazekamp Clydesdale 20 / 22

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 (Nov 3 2018)

Moses Keener Men 4 14 / 36
Jorge Lara Masters 50+ 64 / 67
Earl Hazekamp Clydesdale 26 / 27

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 28 2018)

Luke Bergerson Masters 35+ 4 31 / 85

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 14 2018)

Kristina Owen Women 4 21 / 29
Moses Keener Men 4 9 / 34

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 (Oct 7 2018)

Kristina Owen Women 4 12 / 19
Moses Keener Men 4 9 / 40
Luke Bergerson Masters 35+ 4 30 / 103
Jorge Lara Masters 35+ 4 93 / 103

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 (Oct 6 2018)

Kristina Owen Women 4 15 / 28
Moses Keener Men 4 6 / 35
James Owen Masters 35+ Category 3 66 / 81

Blind Date at the Dairy (Oct 3 2018)

Fabio Bellini Category 5 Men 35 / 44

Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm (Sep 29 2018)

Kristina Owen Women 4 14 / 14
Fabio Bellini Men 4 14 / 14
Luke Bergerson Masters 35+ 4 44 / 53
James Owen Clydesdale 11 / 20

Blind Date at the Dairy (Sep 26 2018)

Fabio Bellini Category 5 Men 35 / 44

Blind Date at the Dairy (Sep 19 2018)

Fabio Bellini Category 5 Men 49 / 62

Corn Cross (Sep 9 2018)

Mike Emerson Masters 35+ 4 11 / 26

Blind Date at the Dairy (Sep 5 2018)

Fabio Bellini Category 5 Men 35 / 42

Portland Trophy Cup (Sep 4 2018)

Fabio Bellini Open Beginner 24 / 33

Psychocross (Nov 26 2017)

Luke Bergerson Masters Men 4 35+ 1 / 7

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe (Nov 5 2017)

James Owen Masters 35+ Category 3 29 / 67

Corvallis Cross Classic (Nov 4 2017)

Owen Kristina Women Category 4 7 / 8
Bellini Fabio Category 5 Men 6 / 15
Bergerson Luke Masters 4 35+ 6 / 15
Owen James Masters 3 35+ Men 6 / 13

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day Two (Oct 29 2017)

Jorge Lara Masters 35+ 4 53 / 59
Earl Hazekamp Clydesdale 26 / 28
James Owen Masters 35+ Category 3 46 / 84
Jp Petrin Men 5 63 / 64

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day One (Oct 28 2017)

Jorge Lara Masters 35+ 4 65 / 74
Earl Hazekamp Clydesdale 23 / 25
James Owen Masters 35+ Category 3 39 / 98
Jp Petrin Men 5 72 / 75

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes (Oct 22 2017)

James Owen Masters 35+ 4 3 / 89

CrossWord CX Challenge (Oct 21 2017)

Jorge Lara Masters 35+ 4 21 / 25

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 15 2017)

James Owen Masters 35+ 4 5 / 84
Luke Bergerson Masters 35+ 4 25 / 84

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 8 2017)

James Owen Masters 35+ 4 8 / 108
Luke Bergerson Masters 35+ 4 43 / 108
Jorge Lara Masters 35+ 4 95 / 108
Kristina Owen Men 5 53 / 54

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 7 2017)

James Owen Masters 35+ 4 6 / 100
Jorge Lara Masters 35+ 4 78 / 100
Earl Hazekamp Clydesdale 30 / 42
Brian Quigley Clydesdale 35 / 42

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 4 2017)

James Owen Masters Men 3/4 40+ 24 / 71
Brian Quigley Masters Men 3/4 40+ 60 / 71
Fabio Bellini Category 5 Men 22 / 47

Portland Trophy Cup #4 (Oct 3 2017)

Fabio Bellini Beginner Men 29 / 32

GPCM: Heiser Farm CX (Sep 30 2017)

James Owen Singlespeed 21 / 35
Kristina Owen Women 4 8 / 11
James Owen Masters 35+ 4 2 / 38
Luke Bergerson Masters 35+ 4 9 / 38
Earl Hazekamp Clydesdale 9 / 11
Jorge Lara Men 4 8 / 9

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 27 2017)

James Owen Masters Men 3/4 40+ 17 / 75
Fabio Bellini Category 5 Men 19 / 47

Portland Trophy Cup #3 (Sep 26 2017)

Fabio Bellini Beginner Men 19 / 25

Battle at Barlow (Sep 24 2017)

James Owen Masters 35+ 4 7 / 41
Luke Bergerson Masters 35+ 4 12 / 41
Kristina Owen Men 5 21 / 28

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 20 2017)

James Owen Masters Men 3/4 40+ 26 / 65

Blind Date at the Dairy (Sep 13 2017)

Brian Quigley Masters Men 3/4 40+ 61 / 70
James Owen Masters Men 3/4 40+ 68 / 70
Fabio Bellini Men 5 22 / 49

Twilight Cyclocross (Sep 12 2017)

Luke Bergerson Men 4/5 6 / 21

Corn Cross 1 (Sep 10 2017)

Luke Bergerson Masters 35+ 4 9 / 24

GPCM: DDCX (Sep 2 2017)

Kristina Owen Women 4 14 / 15
James Owen Masters 35+ 4 27 / 54

OBRA State Champs at Corn Cross (Nov 19 2016)

Kristina Owen Junior Women 3/4/5 7 / 14
Kristina Owen Junior Women 17-18 3/4/5 1 / 1
Kristina Owen Junior Women 17-18 1 / 1

River City Bicycles Cyclocross Crusade #8 (Nov 13 2016)

James Owen Masters 35+ 4 9 / 86
Luke Bergerson Masters 35+ 4 45 / 86
Adam Bergerson Masters 35+ 4 80 / 86
Jorge Lara Men 5 41 / 59
Kristina Owen Junior Women 3/4/5 5 / 13
Kristina Owen Junior Women 17-18 1 / 2

Corvallis Cross Classic (Nov 12 2016)

James Owen Masters 4 35+ 2 / 13
Luke Bergerson Masters 4 35+ 3 / 13
Kristina Owen Junior Women 3 / 9
Earl Hazekamp Clydesdale 2 / 5
Jorge Lara Category 5 Men 15 / 22
Jp Petrin Category 5 Men 17 / 22

River City Bicycles Cyclocross Crusade #7 (Nov 6 2016)

James Owen Masters 35+ 4 11 / 118
Luke Bergerson Masters 35+ 4 46 / 118
Jorge Lara Men 5 59 / 79
Kristina Owen Junior Women 3/4/5 5 / 22
Kristina Owen Junior Women 17-18 1 / 3

Psycho Cross: Pyscho Cross #2 (Nov 5 2016)

James Owen Men 4 35+ 1 / 2
Kristina Owen Junior Women 17-18 1 / 1

River City Bicycles Cyclocross Crusade #6 (Oct 30 2016)

James Owen Masters 35+ 4 5 / 81
Adam Bergerson Masters 35+ 4 72 / 81
Earl Hazekamp Clydesdale 18 / 20
Jorge Lara Men 5 57 / 62
Kristina Owen Junior Women 3/4/5 7 / 16
Kristina Owen Junior Women 17-18 1 / 1

River City Bicycles Cyclocross Crusade #5 (Oct 29 2016)

James Owen Masters 35+ 4 4 / 99
Adam Bergerson Masters 35+ 4 78 / 99
Earl Hazekamp Clydesdale 23 / 31
Linnea Owen Junior Women 13-14 4 / 4
Jorge Lara Men 5 50 / 71
Kristina Owen Junior Women 3/4/5 5 / 16
Linnea Owen Junior Women 3/4/5 14 / 16
Kristina Owen Junior Women 17-18 1 / 1

Psycho Cross #1 (Oct 23 2016)

Kristina Owen Junior Women 17-18 1 / 1
James Owen Masters 35+ 4 1 / 7
Luke Bergerson Masters 35+ 4 2 / 7
Adam Bergerson Masters 35+ 4 7 / 7

CrossWord CX Challenge (Oct 22 2016)

Jorge Lara Men 5 25 / 35
Brian Quigley Men 5 31 / 35

River City Bicycles Cyclocross Crusade #4 (Oct 16 2016)

Luke Bergerson Masters 35+ 4 40 / 63
Adam Bergerson Masters 35+ 4 57 / 63

River City Bicycles Cyclocross Crusade #3 (Oct 15 2016)

James Owen Masters 35+ 4 9 / 67
Luke Bergerson Masters 35+ 4 46 / 67
Adam Bergerson Masters 35+ 4 59 / 67

River City Bicycles Cyclocross Crusade #2 (Oct 9 2016)

James Owen Masters 35+ 4 8 / 111
Jorge Lara Men 5 38 / 53
Kristina Owen Junior Women 3/4/5 5 / 12
Kristina Owen Junior Women 17-18 1 / 2

River City Bicycles Cyclocross Crusade #1 (Oct 8 2016)

Luke Bergerson Masters 35+ 4 57 / 99
James Owen Masters 35+ 4 59 / 99
Earl Hazekamp Clydesdale 37 / 48
Adam Bergerson Men 4 51 / 63
Jorge Lara Men 5 50 / 69
Kristina Owen Junior Women 3/4/5 6 / 13
Kristina Owen Junior Women 17-18 1 / 1

Blind Date at the Dairy (Oct 5 2016)

James Owen Masters Men 3/4 40+ 27 / 67

Blind Date at the Dairy #4 (Sep 28 2016)

James Owen Masters Men 3/4 40+ 27 / 79

Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi (Sep 24 2016)

Linnea Owen Junior Women 13-14 2 / 2
Kristina Owen Junior Women 3/4/5 7 / 17
Linnea Owen Junior Women 3/4/5 14 / 17
Kristina Owen Junior Women 17-18 1 / 1

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 21 2016)

James Owen Masters Men 3/4 40+ 53 / 78

Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross (Sep 17 2016)

Linnea Owen Junior Women 13-14 3 / 3
Luke Bergerson Men 4 17 / 28
Adam Bergerson Men 4 25 / 28
Kristina Owen Junior Women 3/4/5 3 / 12
Linnea Owen Junior Women 3/4/5 10 / 12
Kristina Owen Junior Women 17-18 1 / 2

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 14 2016)

Kristina Owen Junior Women 14-18 2 / 2

Corn Cross (Sep 11 2016)

Luke Bergerson Men 4 3 / 4

GP Het Meer CX (Sep 10 2016)

James Owen Masters 35+ 4 27 / 61
Kristina Owen Junior Women 3/4/5 4 / 11
Kristina Owen Junior Women 17-18 1 / 1

Blind Date at the Dairy (Sep 7 2016)

Kristina Owen Junior Women 14-18 1 / 2

Kruger's Crossing CX (Nov 22 2015)

Luke Bergerson Category C 17 / 37
Brian Quigley Beginner Men 25 / 54

OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy (Nov 21 2015)

Kristina Owen Junior Women 7 / 15
Kristina Owen Junior Women 17-18 1 / 3

Cross Crusade: Portland International Raceway Day Two (Nov 15 2015)

Kristina Owen Junior Women 7 / 16
Earl Hazekamp Clydesdale 25 / 40
James Owen Masters 35+ C 8 / 103
Luke Bergerson Masters 35+ C 45 / 103
Kristina Owen Junior Women 17-18 1 / 2
Luke Bergerson Beginner Men 7 / 51
Jp Petrin Beginner Men 35 / 51

Cross Crusade: Portland International Raceway Day One (Nov 14 2015)

Kristina Owen Junior Women 5 / 16
Earl Hazekamp Clydesdale 23 / 38
James Owen Masters 35+ C 35 / 110
Kristina Owen Junior Women 17-18 2 / 3
Jorge Lara Beginner Men 35 / 68
Jp Petrin Beginner Men 46 / 68

Cross Crusade: Barton Park (Nov 8 2015)

Kristina Owen Junior Women 4 / 13
James Owen Masters 35+ C 55 / 97
Kristina Owen Junior Women 17-18 1 / 2
Jorge Lara Beginner Men 28 / 47

Corvallis Cross Classic (Nov 7 2015)

Earl Hazekamp Clydesdale 4 / 6
Brian Quigley Clydesdale 6 / 6
Kristina Owen Women Category C 5 / 5

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 1 2015)

Kristina Owen Junior Women 13 / 23
Earl Hazekamp Clydesdale 16 / 27
James Owen Masters 35+ C 32 / 73
Kristina Owen Junior Women 17-18 3 / 3
Brian Quigley Beginner Men 23 / 45
Jason Flanagan Beginner Men 30 / 45
Jorge Lara Beginner Men 35 / 45
Jp Petrin Beginner Men 41 / 45

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 31 2015)

Adam Bergerson Category C 59 / 75
Kristina Owen Junior Women 10 / 24
Linnea Owen Junior Women 24 / 24
Earl Hazekamp Clydesdale 23 / 31
Linnea Owen Junior Women 13-14 9 / 9
James Owen Masters 35+ C 25 / 88
Kristina Owen Women C 19 / 28
Kristina Owen Junior Women 17-18 1 / 4
Jason Flanagan Beginner Men 24 / 43
Brian Quigley Beginner Men 25 / 43
Jorge Lara Beginner Men 28 / 43
Jp Petrin Beginner Men 35 / 43

Psycho Cross Series #3 (Oct 25 2015)

Kristina Owen Junior Girls 17-18 3 / 4
Kristina Owen Beginner Men 7 / 9

Cross Crusade: Cascade Locks (Oct 18 2015)

Adam Bergerson Category C 55 / 70
Kristina Owen Junior Women 10 / 22
Linnea Owen Junior Women 18 / 22
Linnea Owen Junior Women 13-14 5 / 5
James Owen Masters 35+ C 73 / 109
Kristina Owen Women C 20 / 21
Kristina Owen Junior Women 17-18 3 / 4
Luke Bergerson Beginner Men 2 / 54
Jorge Lara Beginner Men 38 / 54

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 17 2015)

Kristina Owen Junior Women 1 / 4
James Owen Masters 35+ C 22 / 40
Kristina Owen Junior Women 17-18 1 / 2
Brian Quigley Beginner Men 13 / 26

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 14 2015)

Kristina Owen Junior Women U18 1 / 2
James Owen Masters Men C 40+ 18 / 45

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 11 2015)

Adam Bergerson Category C 54 / 86
Linnea Owen Junior Women 18 / 22
Linnea Owen Junior Women 13-14 5 / 5
James Owen Masters 35+ C 47 / 109
Luke Bergerson Beginner Men 2 / 57

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 10 2015)

Adam Bergerson Category C 78 / 99
James Owen Masters 35+ C 43 / 111
Jorge Lara Beginner Men 23 / 57
Brian Quigley Beginner Men 40 / 57

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 7 2015)

Kristina Owen Junior Women 14-18 1 / 2
James Owen Masters Men C 40+ 29 / 57

GPRM 2015: Heiser Farm (Oct 3 2015)

Delaney Bergerson Junior Women 10-12 6 / 6
Adam Bergerson Category C 19 / 21
Kristina Owen Junior Women 10 / 19
Linnea Owen Junior Women 17 / 19
Delaney Bergerson Junior Women 19 / 19
Earl Hazekamp Clydesdale 8 / 15
Kristina Owen Beginner Women 2 / 8
Linnea Owen Junior Women 13-14 7 / 7
James Owen Masters 35+ C 18 / 48
Kristina Owen Junior Women 17-18 3 / 3
Luke Bergerson Beginner Men 8 / 29
Jorge Lara Beginner Men 13 / 29
Brian Quigley Beginner Men 19 / 29
Jp Petrin Beginner Men 22 / 29

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 30 2015)

Kristina Owen Junior Women 14-18 2 / 3
James Owen Masters Men C 40+ 47 / 64

GPRM 2015: Ninkrossi (Sep 26 2015)

Kristina Owen Junior Women 8 / 11
James Owen Masters 35+ C 29 / 47
Kristina Owen Junior Women 17-18 2 / 2
Brian Quigley Beginner Men 19 / 20

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 23 2015)

James Owen Masters C 40+ 39 / 71
Kristina Owen Junior Women U18 2 / 3

Hop Cross at Rogue Farms (Sep 20 2015)

Luke Bergerson Beginner Men 1 / 8
Jorge Lara Beginner Men 3 / 8
Earl Hazekamp Clydesdale 2 / 6
Brian Quigley Clydesdale 5 / 6
Kristina Owen Junior Women 2 / 4
Linnea Owen Junior Women 3 / 4
Delaney Bergerson Junior Women 4 / 4
Kristina Owen Junior Women 17-18 1 / 1
Delaney Bergerson Junior Men 10-12 2 / 2
Kristina Owen Beginner Women 1 / 9
Linnea Owen Beginner Women 6 / 9
Linnea Owen Junior Women 13-14 1 / 1
James Owen Masters 35+ C 4 / 8

GPRM 2015: Zaaldercross (Sep 19 2015)

Kristina Owen Junior Women 12 / 22
Linnea Owen Junior Women 20 / 22
Linnea Owen Junior Women 13-14 5 / 5
Kristina Owen Junior Women 17-18 4 / 6

Junior Cross Series @ Corn Cross (Sep 13 2015)

Kristina Owen Junior Women 11 / 26
Kristina Owen Junior Women 17-18 4 / 7

GPRM 2015: Het Meer CX (Sep 12 2015)

Brian Quigley Beginner Men 21 / 34

GPRM 2015: DDCX (Sep 5 2015)

Brian Quigley Beginner Men 18 / 23
Kristina Owen Junior Women 7 / 15

Keizer Rapids Cross Series #3 (Sep 2 2015)

Kristina Owen Junior Women 1 / 2
Linnea Owen Junior Women 2 / 2
Earl Hazekamp Category C 12 / 18
James Owen Category C 14 / 18
Adam Bergerson Category C 15 / 18
Luke Bergerson Beginner 2 / 9
Jorge Lara Beginner 4 / 9
Brian Quigley Beginner 6 / 9
Jp Petrin Beginner 8 / 9

Keizer Rapids (Aug 26 2015)

Luke Bergerson Beginner Men 1 / 8
Jorge Lara Beginner Men 5 / 8
Brian Quigley Beginner Men 6 / 8
Kristina Owen Junior Women 1 / 2
Linnea Owen Junior Women 2 / 2
Earl Hazekamp Category C Men 12 / 24
James Owen Category C Men 15 / 24
Adam Bergerson Category C Men 16 / 24

Twilight Cyclocross Series #2 (Aug 25 2015)

Kenny Prowse Masters Men 40+ 2 / 2

Keizer Rapids Cross Series #1 (Aug 19 2015)

Jorge Lara Beginner Men 8 / 10
Brian Quigley Beginner Men 9 / 10
Kristina Owen Junior Women 1 / 1
Adam Bergerson Category C Men 18 / 18

Santa Cross (Dec 6 2014)

Earl Hazekamp Clydesdale 4 / 6
Kristina Owen Junior Women 2 / 6
Linnea Owen Junior Women 4 / 6
Adam Bergerson Beginner 6 / 14

Kruger's Crossing CX (Nov 23 2014)

Adam Bergerson Beginner Men 10 / 42

Cross Crusade: Barton Park (Nov 16 2014)

Linnea Owen Junior Women 10-12 8 / 11
Kristina Owen Beginner Women 11 / 17
Kristina Owen Junior Women 15-16 3 / 4
Adam Bergerson Beginner Men 8 / 47

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 9 2014)

Earl Hazekamp Clydesdale 23 / 47
Jason Flanagan Beginner Men 43 / 81
Adam Bergerson Beginner Men 80 / 81

OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm (Nov 8 2014)

Adam Bergerson Beginner Men 23 / 26

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 2 2014)

Linnea Owen Junior Women 10-12 10 / 11
Earl Hazekamp Clydesdale 18 / 29
Kristina Owen Beginner Women 8 / 17
Kristina Owen Junior Women 15-16 2 / 5
Adam Bergerson Beginner Men 10 / 36
Jason Flanagan Beginner Men 24 / 36

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Nov 1 2014)

Linnea Owen Junior Women 10-12 8 / 9
Earl Hazekamp Clydesdale 18 / 28
Kristina Owen Beginner Women 19 / 26
Kristina Owen Junior Women 15-16 6 / 9
James Owen Masters 35+ C 70 / 91
Adam Bergerson Beginner Men 12 / 35

Cross Crusade: WA County Fairgrounds (Oct 26 2014)

Linnea Owen Junior Women 10-12 6 / 10
Kristina Owen Junior Women 13 / 32
Linnea Owen Junior Women 25 / 32
Kenny Prowse Clydesdale 26 / 57
Earl Hazekamp Clydesdale 30 / 57
Kristina Owen Beginner Women 6 / 26
Kristina Owen Junior Women 15-16 7 / 8
James Owen Masters 35+ C 66 / 143
Adam Bergerson Beginner Men 11 / 84

Cross Crusade: Heron Lakes (Oct 19 2014)

Linnea Owen Junior Women 10-12 7 / 15
Kenny Prowse Clydesdale 31 / 60
Kristina Owen Beginner Women 31 / 44
Kristina Owen Junior Women 15-16 2 / 5
James Owen Masters 35+ C 122 / 168
Adam Bergerson Beginner Men 7 / 68
Jason Flanagan Beginner Men 40 / 68

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 18 2014)

Linnea Owen Junior Women 10-12 3 / 5
Kristina Owen Beginner Women 3 / 4
Kristina Owen Junior Women 15-16 2 / 2

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 12 2014)

Linnea Owen Junior Women 10-12 2 / 9
Earl Hazekamp Clydesdale 18 / 35
Kristina Owen Beginner Women 11 / 20
Kristina Owen Junior Women 15-16 4 / 5
James Owen Masters 35+ C 80 / 138
Adam Bergerson Beginner Men 11 / 73
Jason Flanagan Beginner Men 31 / 73
Jorge Lara Beginner Men 56 / 73

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 11 2014)

Linnea Owen Junior Women 10-12 5 / 8
Kristina Owen Beginner Women 15 / 33
Kristina Owen Junior Women 15-16 4 / 6
James Owen Masters 35+ C 69 / 117
Adam Bergerson Beginner Men 18 / 67
Jason Flanagan Beginner Men 36 / 67
Jorge Lara Beginner Men 44 / 67

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #6 (Oct 7 2014)

Erik Hammerquist Men B 8 / 21

GPRT: Heiser Farms CX (Oct 4 2014)

James Owen Masters 35+ C 45 / 63
Jason Flanagan Beginner Men 15 / 26
Jorge Lara Beginner Men 16 / 26
Earl Hazekamp Clydesdale 8 / 14
Kenny Prowse Clydesdale 10 / 14
Kristina Owen Beginner Women 9 / 13
Adam Bergerson Category C 27 / 28
Erik Hammerquist Junior Men 15-16 2 / 19
Erik Hammerquist Category B 11 / 23
Linnea Owen Junior Women 10-12 3 / 5
Kristina Owen Junior Women 15-16 7 / 11

Battle at Barlow (Sep 28 2014)

Kenny Prowse Clydesdale 7 / 13

GPRT: Ninkrossi (Sep 27 2014)

Kenny Prowse Clydesdale 8 / 12
Linnea Owen Junior Women 10-12 5 / 5
Kristina Owen Junior Women 15-16 3 / 3

GPRT: Zaaldercross (Sep 20 2014)

Linnea Owen Junior Women 10-12 6 / 7
Erik Hammerquist Category B 7 / 16
Erik Hammerquist Junior Men 15-16 2 / 20
Kenny Prowse Clydesdale 13 / 16
Kristina Owen Junior Women 15-16 4 / 8
James Owen Masters 35+ C 35 / 65

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #3 (Sep 16 2014)

Erik Hammerquist Men B 13 / 28

Hood River Double Cross Day Two (Sep 14 2014)

James Owen Masters 35+ C 20 / 34
Kristina Owen Junior Women 15-16 4 / 7

GPRT: Hood River Double Cross Day One (Sep 13 2014)

Kenny Prowse Clydesdale 15 / 17

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 9 2014)

Erik Hammerquist Men B 10 / 25

Het Meer (Sep 6 2014)

Erik Hammerquist Junior Men 8 / 28
Erik Hammerquist Category B 19 / 21
Erik Hammerquist Junior Men 15-16 3 / 9
Kristina Owen Junior Women 3 / 14
Earl Hazekamp CLYDESDALE 15 / 21
Kenny Prowse CLYDESDALE 17 / 21
Kristina Owen Junior Women 15-16 1 / 2
Jp Petrin Beginner Men 25 / 27

DDCX 1 (Aug 30 2014)

Jp Petrin Beginner Men 20 / 25
Erik Hammerquist Category B 12 / 22
Kristina Owen Junior Women 2 / 18
Kenny Prowse CLYDESDALE 11 / 20
Kristina Owen Beginner Women 6 / 7
Erik Hammerquist Junior Men 6 / 29

WAWCX Cyclocross Festival and Women Celebration Race (Aug 24 2014)

Jodi Duquette Mom Race Presented By Voler Cycling Apparel 2 / 18

Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross (Dec 14 2013)

James Owen Men C 35+ 16 / 18
Adam Bergerson Men C 35+ 18 / 18
Earl Hazekamp Clydesdale 5 / 10
Kenny Prowse Clydesdale 6 / 10
Kristina Owen Junior Women 3 / 7
Linne Owen Junior Women 7 / 7

Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross (Dec 1 2013)

Kristina Owen Junior Women 2 / 6

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 24 2013)

James Shingleton Masters 35+ A 16 / 36

Cross Crusade: Barton Park (Nov 17 2013)

Earl Hazekamp Clydesdale 23 / 35
Kenny Prowse Clydesdale 26 / 35
Kristina Owen Junior Women 11 / 22
Kristina Owen Beginner Women 11 / 24
James Owen Masters 35+ C 93 / 146
Mike Emerson Masters 35+ C 109 / 146
Adam Bergerson Masters 35+ C 121 / 146

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 10 2013)

Earl Hazekamp Clydesdale 14 / 41
Kenny Prowse Clydesdale 30 / 41
Kristina Owen Junior Women 11 / 25
Kristina Owen Beginner Women 9 / 35
James Owen Masters 35+ C 91 / 161

OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 9 2013)

Linnea Owen Junior Women 10-12 11 / 11
Kristina Owen Junior Women 15-16 7 / 11

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 3 2013)

Linnea Owen Junior Women 10-12 14 / 18
Adam Bergerson Category C 70 / 70
Earl Hazekamp Clydesdale 26 / 46
Kristina Owen Beginner Women 12 / 35
Kristina Owen Junior Women 15-16 5 / 9
James Owen Masters 35+ C 94 / 163

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Oct 27 2013)

Kenny Prowse Clydesdale 19 / 30
Earl Hazekamp Clydesdale 21 / 30
Kristina Owen Junior Women 15 / 19
Linnea Owen Junior Women 19 / 19
Kristina Owen Beginner Women 12 / 27
James Owen Masters 35+ C 66 / 103

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 26 2013)

Linnea Owen Junior Women 10-12 6 / 7
Earl Hazekamp Clydesdale 18 / 36
Kenny Prowse Clydesdale 25 / 36
Kristina Owen Beginner Women 30 / 33
Kristina Owen Junior Women 15-16 6 / 9
James Owen Masters 35+ C 83 / 117
Adam Bergerson Masters 35+ C 91 / 117

Cross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 20 2013)

Kristina Owen Junior Women 9 / 24
Linnea Owen Junior Women 19 / 24
Kristina Owen Beginner Women 22 / 45
James Owen Masters 35+ C 85 / 201
Adam Bergerson Masters 35+ C 149 / 201

Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 19 2013)

James Shingleton Masters 35+ A 9 / 14

Cross Crusade: Rainier (Oct 13 2013)

Kenny Prowse Clydesdale 28 / 41
Kristina Owen Junior Women 4 / 13
Kristina Owen Beginner Women 14 / 21

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 6 2013)

Earl Hazekamp Clydesdale 22 / 51
Kristina Owen Junior Women 8 / 23
Kristina Owen Beginner Women 7 / 36
James Owen Masters 35+ C 134 / 200
Kenny Prowse Masters 35+ C 152 / 200

Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX (Oct 5 2013)

James Shingleton Masters 35+ A 13 / 24
Earl Hazekamp Clydesdale 8 / 12
Kristina Owen Junior Women 15-16 3 / 8
James Owen Masters 35+ C 30 / 42
Adam Bergerson Masters 35+ C 36 / 42
Aaron King Junior Men 13-14 15 / 19
Linnea Owen Junior Women 10-12 6 / 10

Battle At Barlow (Sep 29 2013)

Kristina Owen Junior Women 15-16 4 / 6
James Shingleton Masters 35+ A 30 / 40
James Owen Masters 35+ C 43 / 70
Kenny Prowse Masters 35+ C 61 / 70
Adam Bergerson Masters 35+ C 64 / 70

Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi (Sep 28 2013)

Kristina Owen Junior Women 1 / 8

Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross (Sep 21 2013)

Kristina Owen Junior Women 3 / 9
Erik Hammerquist Category B 17 / 18

Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race (Sep 7 2013)

James Owen Master 35+ C 51 / 58
Kristina Owen Junior Women 3 / 14
Linnea Owen Junior Women 12 / 14
Kristina Owen Beginner Women 12 / 14
Erik Hammerquist Junior Men 9 / 32

GPET: David Douglas CX #1 (Aug 31 2013)

Aaron King Junior Men 14 / 39

Bike N Hike Santa Cross P/B Giant (Dec 16 2012)

Philip Litchfield Men Mas 60+ 4 / 7
Adam Bergerson Beg Men 7 / 23
Kristina Owen WOM JNR 13-14 2 / 2
Earl Hazekamp MEN MAS C 35+ 7 / 13

USGP #7: Deschutes Brewery Cup (Dec 8 2012)

Philip Litchfield Master Men 55-99 19 / 21

Psycho Cross/OBRA Championships (Dec 1 2012)

Philip Litchfield Men Mas 60+ 4 / 7
Brison Monroe Men B 13 / 14

Psycho Cross Series (Nov 25 2012)

Aaron King MEN JUNIOR 13-14 4 / 4

Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) (Nov 18 2012)

Kristina Owen Beginner Women 14 / 35
Philip Litchfield Masters 60+ 7 / 11
Earl Hazekamp Masters 35+ C 69 / 179
James Owen Masters 35+ C 88 / 179
Aaron King Junior Men 31 / 66
Kristina Owen Junior Women 9 / 37

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 11 2012)

Kristina Owen Beginner Women 17 / 26
Philip Litchfield Masters 60+ 6 / 14
Earl Hazekamp Masters 35+ C 55 / 154
James Owen Masters 35+ C 97 / 154
Kyler Ervin Junior Men 28 / 45
Brison Monroe Category B 31 / 49
Kristina Owen Junior Women 8 / 22
Adam Bergerson Beginner Men 23 / 76

Cross Crusade: Barton Park (Nov 4 2012)

Kristina Owen Beginner Women 8 / 23
Philip Litchfield Masters 60+ 10 / 12
Earl Hazekamp Masters 35+ C 63 / 161
James Owen Masters 35+ C 153 / 161
Kristina Owen Junior Women 11 / 13
Adam Bergerson Beginner Men 16 / 66

Canby Cross-Word CX Challenge (Nov 3 2012)

Philip Litchfield Masters 60+ 5 / 6

Cross Crusade: Deschutes Brewery #2 (Oct 28 2012)

Aaron King Junior Men 36 / 51
Kyler Ervin Junior Men 39 / 51
Kristina Owen Junior Women 13 / 22

GPTB: David Douglas CX #2 (Oct 27 2012)

James Shingleton Masters 35+ A 8 / 21

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Oct 27 2012)

Philip Litchfield Masters 60+ 11 / 15
James Owen Masters 35+ C 99 / 126
Kristina Owen Junior Women 17 / 24
Adam Bergerson Beginner Men 17 / 44

Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) (Oct 21 2012)

Philip Litchfield Masters 60+ 8 / 15
James Owen Masters 35+ C 178 / 217
Kristina Owen Junior Women 9 / 19
Adam Bergerson Beginner Men 53 / 118

Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 20 2012)

Philip Litchfield Masters 60+ 3 / 3

Cross Crusade: Rainier (Oct 14 2012)

Kyler Ervin Junior Men 35 / 43
Adam Bergerson Beginner Men 29 / 54

Psycho Cross Series #2 (Oct 13 2012)

Philip Litchfield Men Mas 60+ 1 / 2

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 7 2012)

Philip Litchfield Masters 60+ 9 / 16
Earl Hazekamp Masters 35+ C 66 / 224
James Owen Masters 35+ C 152 / 224
Brison Monroe Category B 24 / 73
Kristina Owen Junior Women 11 / 18

GPTB: Heiser Farm CX (Oct 6 2012)

James Shingleton Masters 35+ A 9 / 28
Philip Litchfield Master 60+ 6 / 6
Aaron King Junior Men 33 / 55

Battle at Barlow (Sep 30 2012)

Philip Litchfield Masters 60+ 7 / 8
Earl Hazekamp Masters 35+ C 81 / 110
Brison Monroe Category B 32 / 46
Tyler Jackson Category C 22 / 51
Adam Bergerson Beginner Men 15 / 37

GPTB: Het Meer CX Race (Sep 9 2012)

James Shingleton Masters 35+ A 12 / 31
Aaron King Junior Men 11 / 22
Kyler Ervin Junior Men 15 / 22
Brison Monroe Men B 25 / 28

GPTB #1: David Douglas CX #1 (Sep 1 2012)

Yutaka Yokote Master 35+ C 70 / 86
Yutaka Yokote Category C 41 / 44

GPMC: Winter Cross (Dec 4 2011)

Yutaka Yokote Beginner Men 20 / 46

Kruger's Crossing CX Classic (Nov 20 2011)

Matt Gilman Masters 35+ C 46 / 128
James Shingleton Masters 35+ A 1 / 19

GPMC: OBRA CX Champs/Psycho (Nov 19 2011)

Hazekamp Earl Clydesdale 14 / 18
Yutaka Yokote Beginner Men 6 / 23
Adam Bergerson Beginner Men 16 / 23
Brison Monroe Category C 2 / 21
Philip Litchfield Masters 60+ 8 / 10

Cross Crusade #8 (Nov 13 2011)

Philip Litchfield Masters 60+ 13 / 13
Eric Vickers Masters 35+ B 12 / 108
Matt Gilman Masters 35+ C 67 / 192
Tim Sinatra Masters 35+ C 86 / 192
Bruce Wilson Masters 35+ C 91 / 192
James Shingleton Masters 35+ A 27 / 69
Earl Hazekamp Clydesdale 44 / 58
Brison Monroe Category C 4 / 117
Jarod Seaman Beginner Men 6 / 133
David Fox Beginner Men 30 / 133
Adam Bergerson Beginner Men 95 / 133

Cross Crusade #7 (Nov 6 2011)

Eric Vickers Masters 35+ B 17 / 87
Earl Hazekamp Clydesdale 27 / 48
Brison Monroe Category C 8 / 103
Jarod Seaman Beginner Men 3 / 86
Yutaka Yokote Beginner Men 6 / 86
Adam Bergerson Beginner Men 38 / 86
David Fox Beginner Men 44 / 86

Pedalers At The Poor Farm CCX @ Edgefield (Nov 5 2011)

Matt Gilman Masters 35+ C 13 / 43

GPMC: Apple Core Cross (Nov 5 2011)

Philip Litchfield Masters 60+ 9 / 9
Steve Yenne Masters 50+ 1 / 15
James Shingleton Masters 35+ A 7 / 18
Earl Hazekamp Clydesdale 4 / 6
Yutaka Yokote Beginner Men 3 / 27
Jarod Seaman Beginner Men 7 / 27
Adam Bergerson Beginner Men 13 / 27

Cross Crusade #6 (Oct 30 2011)

Eric Vickers Masters 35+ B 12 / 94
Mike Petersen Masters 35+ B 60 / 94
James Shingleton Masters 35+ A 43 / 58
Earl Hazekamp Clydesdale 20 / 31
Brison Monroe Category C 36 / 67
Jarod Seaman Beginner Men 2 / 51
Adam Bergerson Beginner Men 22 / 51
Yutaka Yokote Beginner Men 30 / 51
Carol Petersen Beginner Men 38 / 51
David Fox Beginner Men 47 / 51
Matt Gilman Beginner Men 51 / 51

Cross Crusade #5 (Oct 29 2011)

Philip Litchfield Masters 60+ 9 / 11
Monroe Brison Junior Men 17-18 7 / 8
Eric Vickers Masters 35+ B 3 / 100
Mike Petersen Masters 35+ B 69 / 100
Tim Sinatra Masters 35+ C 60 / 109
Bruce Wilson Masters 35+ C 64 / 109
David Fox Masters 35+ C 88 / 109
James Shingleton Masters 35+ A 61 / 78
Earl Hazekamp Clydesdale 18 / 39
Steve Yenne Masters 50+ 51 / 51
Carol Petersen Masters Women 35+ B 32 / 37
Brison Monroe Category C 2 / 68
Jarod Seaman Beginner Men 9 / 61
Adam Bergerson Beginner Men 32 / 61
David Fox Beginner Men 35 / 61

GPMC: David Douglas CX #2 (Oct 29 2011)

Yutaka Yokote Beginner Men 4 / 39

Blind Date #5 (Oct 26 2011)

Yutaka Yokote Beginner Men 17 / 52

Cross Crusade #4 (Oct 23 2011)

Steve Yenne Masters 50+ 22 / 65
Eric Vickers Masters 35+ B 7 / 111
Mike Petersen Masters 35+ B 55 / 111
Matt Gilman Masters 35+ C 81 / 182
James Shingleton Masters 35+ A 55 / 67
Carol Petersen Masters Women 35+ B 27 / 28
George Beilstein Clydesdale 16 / 66
Earl Hazekamp Clydesdale 23 / 66
Brison Monroe Category C 12 / 108
Jarod Seaman Beginner Men 11 / 126
Adam Bergerson Beginner Men 33 / 126
David Fox Beginner Men 39 / 126

GPMC: Het Meer CX Race (Oct 22 2011)

James Shingleton Masters 35+ B 1 / 35
Yutaka Yokote Beginner Men 5 / 26

Cross Crusade #3 (Oct 16 2011)

Philip Litchfield Masters 60+ 15 / 17
Steve Yenne Masters 50+ 16 / 72
James Shingleton Masters 35+ B 3 / 119
George Beilstein Clydesdale 17 / 73
Roland Hayden Clydesdale 48 / 73
Earl Hazekamp Clydesdale 64 / 73
Brison Monroe Category C 131 / 133
Jarod Seaman Beginner Men 16 / 137
David Fox Beginner Men 31 / 137
Adam Bergerson Beginner Men 43 / 137

GPMC: Ninkrossi (Oct 15 2011)

George Beilstein Clydesdale 6 / 20
Yutaka Yokote Beginner Men 9 / 21

Cross Crusade #2 (Oct 9 2011)

Earl Hazekamp Clydesdale 27 / 52
Brison Monroe Beginner Men 1 / 59
Adam Bergerson Beginner Men 30 / 59

GPMC: Heiser CX (Oct 8 2011)

Philip Litchfield Masters 60+ 7 / 7
James Shingleton Masters 35+ B 3 / 38
George Beilstein Clydesdale 6 / 12
Jarod Seaman Beginner Men 2 / 19
Yutaka Yokote Beginner Men 5 / 19
David Fox Beginner Men 7 / 19

Cross Crusade #1 (Oct 2 2011)

Philip Litchfield Masters 60+ 15 / 16
Eric Vickers Masters 35+ B 38 / 137
Mike Petersen Masters 35+ B 61 / 137
Mike Stockton Masters 35+ A 49 / 84
Carol Petersen Masters Women 35+ B 24 / 34
Earl Hazelkamp Clydesdale 32 / 71
David Fox Category C 77 / 126
Brison Monroe Beginner Men 4 / 133
Jarod Seaman Beginner Men 5 / 133
Adam Bergerson Beginner Men 59 / 133
Yutaka Yokote Beginner Men 71 / 133

Battle at Barlow (Sep 24 2011)

Mike Petersen Masters 35+ B 58 / 76
Jarod Seaman Beginner Men 10 / 46

GPMC: Hood River Double Cross (Sep 17 2011)

Mike Petersen Masters 35+ B 26 / 48
Carol Petersen Masters Women 35+ B 10 / 13
Yutaka Yokote Beginner 10 / 16

Hutch's Cyclocross (Sep 13 2011)

George Beilstein Men Masters 50+ 5 / 7

Pain and Suffer'n CX (Sep 11 2011)

Mike Emerson Masters 35+ C 15 / 31

Psycho Cross (Sep 10 2011)

David Fox Men Beginner 3 / 5

Hutch's Cyclocross (Sep 6 2011)

George Beilstein Masters 50+ 3 / 7

GPMC: David Douglas CX #1 (Sep 3 2011)

Mike Emerson Masters 35+ C 27 / 56
Mike Stockton Masters 35+ A 15 / 24
Winslow Lewis Clydesdale 9 / 17
Matt Gilman Beginner Men 3 / 34

Cross Crusade #1 (Oct 4 2009)

George Beilstein Clydesdale 17 / 58
David Rasca Category C 38 / 159
Jim Allen Beginner Men CCX 33 / 142
Earl Hazekamp Beginner Men CCX 98 / 142

Battle at Barlow (Sep 27 2009)

Mike Emerson Beginner Men 3 / 62

Hood River Double Cross Day Two (Sep 20 2009)

James Shingleton Men B 26 / 30
George Beilstein Clydesdale 4 / 6

Pain on the Peak (Sep 12 2009)

Mike Emerson Beginner Men 9 / 34

Psycho Cross #3 (Nov 22 2008)

Brent Poole Men C 3 / 11

Cross Crusade #8/OBRA Championships (Nov 16 2008)

Rick Kercheski Masters 50+ 39 / 57

Battlecreek Cross (Nov 8 2008)

John Divelbiss Category C 15 / 43
Earl Hazenvamp Beginner Men CCX 17 / 31
Loren Francis Category B 6 / 15

Cross Crusade #1 (Oct 5 2008)

Carol Peterson Beginner Women 52 / 74
Mike Petersen Master 35+ C 15 / 153
John Divelbiss Master 35+ C 43 / 153
Mark Nurre Masters 50+ 28 / 48

Veloshop Rickreall Rampage (Sep 27 2008)

Carol Peterson Beginner Women 12 / 15
Mark Nurre Masters 50+ 4 / 9
Mike Petersen Beginner Men CCX 3 / 20

Kruger's Kermesse Farm Crit (Sep 7 2008)

Mike Petersen Mst C 35 3 / 55
Carol Peterson Wmn Beg 22 / 35

Fox Hollow Grand Prix CCX #2 (Nov 4 2006)

Todd Dye Men B 15 / 16

Fox Hollow Grand Prix CCX #1 (Oct 7 2006)

Todd Dye Men B 10 / 15

Eugene Short Cyclocross Series #2 (Sep 19 2006)

Todd Dye Men B 7 / 14

Eugene Short Cyclocross Series #1 (Sep 12 2006)

Todd Dye Men B 5 / 19