Log In

Team Overview: Camas Bike and Sport

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Cyclocross Crusade, Cascade Locks Day 2 (Oct 31 2021)

William Waring Masters 50+ Open 29 / 31

Cyclocross Crusade, Cascade Locks Day 1 (Oct 30 2021)

William Waring Masters 50+ Open 34 / 34

Kruger’s CX p/b Cyclocross Crusade (Dec 2 2018)

Erick Taft Men 5 23 / 33

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) (Nov 11 2018)

Erick Taft Men 5 33 / 46
Bob Rakoz Masters 50+ 37 / 60

Corn Cross 2 (Nov 10 2018)

Erick Taft Men 5 17 / 25

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 28 2018)

Erick Taft Men 5 38 / 47

Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 27 2018)

Erick Taft Men 5 19 / 21

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 14 2018)

Erick Taft Men 5 35 / 62
Bob Rakoz Masters 50+ 61 / 93

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 (Oct 7 2018)

Erick Taft Men 5 42 / 60
Bob Rakoz Masters 50+ 56 / 70

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 (Oct 6 2018)

Erick Taft Men 5 37 / 48
Bob Rakoz Masters 50+ 71 / 89

Blind Date at the Dairy (Oct 3 2018)

Erick Taft Category 5 Men 31 / 44

Portland Trophy Cup (Oct 2 2018)

Bob Rakoz Open 50+ 10 / 12

Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm (Sep 29 2018)

Erick Taft Men 5 35 / 39

Blind Date at the Dairy (Sep 26 2018)

Erick Taft Category 5 Men 30 / 44

Portland Trophy Cup (Sep 25 2018)

Erick Taft Open Beginner 29 / 39
Bob Rakoz Open 50+ 20 / 27

Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi (Sep 22 2018)

Erick Taft Men 5 27 / 32

Blind Date at the Dairy (Sep 19 2018)

Erick Taft Category 5 Men 45 / 62

Portland Trophy Cup (Sep 18 2018)

Erick Taft Open Beginner 24 / 38

Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross (Sep 15 2018)

Erick Taft Men 5 34 / 40

Blind Date at the Dairy (Sep 12 2018)

Erick Taft Category 5 Men 32 / 43

Grand Prix Carl Decker: Het Meer (Sep 8 2018)

Bob Rakoz Masters 50+ 34 / 39

Blind Date at the Dairy (Sep 5 2018)

Erick Taft Category 5 Men 34 / 42

Grand Prix Carl Decker: David Douglas (Sep 1 2018)

Erick Taft Men 5 28 / 33

OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 19 2017)

Erick Taft Men 5 54 / 60
Paul Furst Men 1/2 14 / 17
Stefan Furst Masters 60+ 7 / 13
Terry Hamness Masters 35+ Category 3 30 / 63
Mike Hamness Masters 35+ Category 3 39 / 63
Jacob Hamness Junior Men 3/4/5 18 / 51
Jacob Hamness Junior Men 13-14 13 / 18
Mike Reddig Clydesdale 13 / 16

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 12 2017)

Paul Furst Singlespeed 32 / 103
Terry Hamness Singlespeed 56 / 103
Mike Hamness Singlespeed 102 / 103
Paul Furst Men 1/2 19 / 29
Jacob Hamness Junior Men 13-14 15 / 22
Ethan Moen Junior Men 13-14 22 / 22
Todd Mobley Masters 35+ 4 78 / 81
Jacob Hamness Junior Men 3/4/5 30 / 64
Ethan Moen Junior Men 3/4/5 60 / 64
Mike Reddig Clydesdale 18 / 26
Stefan Furst Masters 60+ 4 / 15
Mike Hamness Masters 35+ Category 3 15 / 77
Terry Hamness Masters 35+ Category 3 37 / 77
Scott Trautman Masters 50+ 4 / 57
Stefan Furst Masters 50+ 51 / 57

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe (Nov 5 2017)

Paul Furst Men 1/2 20 / 28
Benjamin Tai Junior Men 3/4/5 20 / 54
Jacob Hamness Junior Men 3/4/5 24 / 54
Stefan Furst Masters 60+ 8 / 16
Terry Hamness Masters 35+ Category 3 34 / 67
Mike Hamness Masters 35+ Category 3 43 / 67
Scott Trautman Masters 50+ 6 / 57
Benjamin Tai Junior Men 13-14 11 / 16
Jacob Hamness Junior Men 13-14 12 / 16

Corvallis Cross Classic (Nov 4 2017)

Mike Reddig Clydesdale 5 / 5

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day Two (Oct 29 2017)

Paul Furst Men 1/2 30 / 39
Benjamin Tai Junior Men 3/4/5 33 / 73
Jacob Hamness Junior Men 3/4/5 45 / 73
Terry Hamness Masters 35+ Category 3 18 / 84
Scott Trautman Masters 50+ 11 / 57
Benjamin Tai Junior Men 13-14 15 / 24
Jacob Hamness Junior Men 13-14 19 / 24

GPCM: Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 28 2017)

Benjamin Tai Junior Men 3/4/5 2 / 24
Benjamin Tai Junior Men 13-14 1 / 4
Mike Reddig Clydesdale 11 / 17

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day One (Oct 28 2017)

Paul Furst Men 1/2 24 / 44
Jacob Hamness Junior Men 13-14 21 / 26
Jacob Hamness Junior Men 3/4/5 48 / 69
Terry Hamness Masters 35+ Category 3 26 / 98
Scott Trautman Masters 50+ 11 / 77

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes (Oct 22 2017)

Paul Furst Men 1/2 19 / 37
Benjamin Tai Junior Men 3/4/5 18 / 46
Ethan Moen Junior Men 3/4/5 44 / 46
Stefan Furst Masters 60+ 5 / 21
Terry Hamness Masters 35+ Category 3 11 / 88
Mike Hamness Masters 35+ Category 3 23 / 88
Scott Trautman Masters 50+ 5 / 64
Stefan Furst Masters 50+ 63 / 64
Erick Taft Men 5 59 / 65
Benjamin Tai Junior Men 13-14 9 / 14
Ethan Moen Junior Men 13-14 14 / 14

CrossWord CX Challenge (Oct 21 2017)

John Morehead Men 5 9 / 21
Mike Reddig Clydesdale 7 / 8
Mike Reddic Masters 35+ 4 20 / 25

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 15 2017)

Paul Furst Men 1/2 14 / 29
Jacob Hamness Junior Men 13-14 17 / 18
Paul Furst Runners 8 / 16
Jacob Hamness Junior Men 3/4/5 29 / 52
Stefan Furst Masters 60+ 4 / 18
Terry Hamness Masters 35+ Category 3 19 / 82
Mike Hamness Masters 35+ Category 3 23 / 82
Scott Trautman Masters 50+ 4 / 60
Stefan Furst Masters 50+ 52 / 60
John Morehead Men 5 48 / 55
Erick Taft Men 5 49 / 55
Paul Furst Men 2/3 56 / 75

GPCM: Washougal CX (Oct 14 2017)

Benjamin Tai Junior Men 3/4/5 6 / 22
Ron Moen Junior Men 3/4/5 21 / 22
Paul Furst Men 1/2 4 / 10
Benjamin Tai Junior Men 13-14 4 / 8
Ron Moen Junior Men 13-14 7 / 8
Ed Fischer Masters 35+ 4 13 / 25
Mike Reddig Clydesdale 5 / 7
John Morehead Men 5 14 / 19

Blind Date at the Dairy (Oct 11 2017)

Erick Taft Category 5 Men 36 / 36

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 8 2017)

Paul Furst Men 1/2 24 / 47
Jacob Hamness Junior Men 13-14 19 / 23
Jacob Hamness Junior Men 3/4/5 41 / 70
Mike Reddig Clydesdale 26 / 34
Stefan Furst Masters 60+ 5 / 21
Terry Hamness Masters 35+ Category 3 15 / 94
Mike Hamness Masters 35+ Category 3 46 / 94
Scott Trautman Masters 50+ 6 / 67
Stefan Furst Masters 50+ 61 / 67
Erick Taft Men 5 45 / 54

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 7 2017)

Paul Furst Men 1/2 29 / 52
Benjamin Tai Junior Men 13-14 12 / 23
Jacob Hamness Junior Men 13-14 15 / 23
Ron Moen Junior Men 13-14 21 / 23
Paul Furst Runners 17 / 26
Benjamin Tai Junior Men 3/4/5 24 / 56
Jacob Hamness Junior Men 3/4/5 31 / 56
Ron Moen Junior Men 3/4/5 52 / 56
Mike Reddig Clydesdale 26 / 42
Terry Hamness Masters 35+ Category 3 15 / 86
Mike Hamness Masters 35+ Category 3 58 / 86
Scott Trautman Masters 50+ 11 / 78
John Morehead Men 5 31 / 43
Erick Taft Men 5 33 / 43

Portland Trophy Cup #4 (Oct 3 2017)

Mike Reddig Masters Men 3/4 43 / 51
Mike Hamness Masters Men 3/4 48 / 51

Cross on the Mountain (Oct 1 2017)

Paul Furst Men 1/2 2 / 7
Stefan Furst Masters 60+ 4 / 7

GPCM: Heiser Farm CX (Sep 30 2017)

Paul Furst Men 1/2 10 / 18
Benjamin Tai Junior Men 13-14 13 / 21
Ron Moen Junior Men 13-14 20 / 21
Benjamin Tai Junior Men 3/4/5 21 / 57
Ron Moen Junior Men 3/4/5 54 / 57
Mike Reddig Clydesdale 8 / 11
Terry Hamness Masters 35+ Category 3 7 / 36
Scott Trautman Masters 50+ 8 / 40

Battle at Barlow (Sep 24 2017)

Paul Furst Men 1/2 11 / 22
Stefan Furst Masters 60+ 5 / 8
Mike Hamness Masters 35+ Category 3 16 / 38

GPCM: NINKROSSI (Sep 23 2017)

Paul Furst Men 1/2 9 / 18
Benjamin Tai Junior Men 13-14 10 / 12
Jacob Hamness Junior Men 13-14 11 / 12
Benjamin Tai Junior Men 3/4/5 18 / 34
Jacob Hamness Junior Men 3/4/5 21 / 34
David Hankins Masters 60+ 10 / 12
Terry Hamness Masters 35+ Category 3 22 / 43
Mike Hamness Masters 35+ Category 3 30 / 43
Erick Taft Men 5 23 / 24

Portland Trophy Cup (Sep 19 2017)

Scott Trautman Masters 50+ 5 / 18
Scott Trautman Masters Men 50+ 2 / 12
Mike Hamness Masters Men 3/4 5 / 46

GPCM: Zaaldercross (Sep 16 2017)

Jacob Hamness Junior Men 13-14 16 / 21
Ron Moen Junior Men 13-14 21 / 21
Jacob Hamness Junior Men 3/4/5 35 / 59
Ron Moen Junior Men 3/4/5 55 / 59
Mike Reddig Clydesdale 8 / 12
David Hankins Masters 60+ 10 / 11
Terry Hamness Masters 35+ Category 3 8 / 42
Scott Trautman Masters 50+ 28 / 47
Paul Furst Men 2/3 1 / 41

Portland Trophy Cup (Sep 12 2017)

Mike Hamness Masters Men 3/4 5 / 48

Corn Cross 1 (Sep 10 2017)

Jacob Hamness Junior Men 3/4/5 23 / 50
Mike Reddig Clydesdale 4 / 7
Stefan Furst Masters 60+ 2 / 3
Mike Hamness Masters 35+ Category 3 8 / 22
Terry Hamness Masters 35+ Category 3 9 / 22
Scott Trautman Masters 50+ 1 / 26
Jacob Hamness Junior Men 13-14 8 / 13
Paul Furst Men 2/3 4 / 23

GPCM: Het Meer CX (Sep 9 2017)

Benjamin Tai Junior Men 13-14 8 / 11
Ron Moen Junior Men 13-14 11 / 11
Benjamin Tai Junior Men 3/4/5 11 / 34
Ron Moen Junior Men 3/4/5 34 / 34
Mike Reddig Clydesdale 6 / 10
Mike Hamness Masters 35+ Category 3 28 / 41
Paul Furst Men 2/3 1 / 35

GPCM: DDCX (Sep 2 2017)

Benjamin Tai Junior Men 13-14 6 / 12
Jacob Hamness Junior Men 13-14 7 / 12
Ron Moen Junior Men 13-14 10 / 12
Benjamin Tai Junior Men 3/4/5 14 / 32
Jacob Hamness Junior Men 3/4/5 15 / 32
Ron Moen Junior Men 3/4/5 30 / 32
Mike Reddig Clydesdale 9 / 17
David Hankins Masters 60+ 8 / 10
Terry Hamness Masters 35+ Category 3 21 / 54
Mike Hamness Masters 35+ Category 3 36 / 54
Scott Trautman Masters 50+ 17 / 56
John Morehead Men 5 16 / 24
Paul Furst Men 2/3 26 / 40

Santa Cross (Dec 6 2014)

Josh Napier Masters Men 35+ B 7 / 12
Bruce Avery Masters Men 50+ 9 / 18

Winter CX (Nov 30 2014)

Paul Furst Beginner Men 5 / 10
Mike Reddig Masters Men C 35+ 17 / 34
Mike Reddig Clydesdale 3 / 6
John Napier Masters Men B 35+ 10 / 23
Dennis Starkey Masters Men B 35+ 11 / 23
Terry Hamness Masters Men B 35+ 22 / 23
Stefan Furst Men Category C 12 / 14
David Hankins Men Category C 13 / 14
Stefan Furst Masters Men 50+ 15 / 25
David Hankins Masters Men 50+ 23 / 25
Paul Furst Junior Men 3 / 10

Kruger's Crossing CX (Nov 23 2014)

Dennis Starkey Singlespeed 14 / 51
John Napier Singlespeed 23 / 51
Stefan Furst Category C 22 / 37
David Hankins Category C 35 / 37
Paul Furst Junior Men 15-16 1 / 5
Mike Reddig Clydesdale 11 / 23
Jacob Hamness Junior Men 10-12 14 / 21
Korrie Mcintyre Junior Women 13-14 1 / 3
Mike Reddig Masters 35+ C 45 / 79
Terry Hamness Masters 35+ B 20 / 41
John Napier Masters 50+ 12 / 43
Stefan Furst Masters 50+ 25 / 43
Paul Furst Beginner Men 3 / 42

Cross Crusade: Barton Park (Nov 16 2014)

Dennis Starkey Singlespeed 19 / 51
Terry Hamness Singlespeed 23 / 51
John Napier Singlespeed 45 / 51
David Hankins Category C 40 / 61
Paul Furst Junior Men 15-16 11 / 20
Evan Mobley Junior Men 15-16 15 / 20
Mike Reddig Clydesdale 12 / 34
David Hankins Masters 60+ 13 / 16
Jacob Hamness Junior Men 10-12 21 / 26
Korrie Mcintyre Junior Women 13-14 2 / 5
Terry Hamness Masters 35+ C 9 / 119
Mike Reddig Masters 35+ C 89 / 119
Rob Russell Masters 35+ B 62 / 72
John Napier Masters 50+ 12 / 51
Dennis Starkey Masters 50+ 14 / 51
Stefan Furst Masters 50+ 33 / 51
Stefan Furst Beginner Men 1 / 47
Paul Furst Beginner Men 33 / 47

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 9 2014)

David Hankins Category C 70 / 88
Paul Furst Junior Men 15-16 7 / 16
Mike Reddig Clydesdale 12 / 47
David Hankins Masters 60+ 15 / 28
Jacob Hamness Junior Men 10-12 20 / 26
Paul Furst Junior Men 20 / 64
Jacob Hamness Junior Men 58 / 64
Terry Hamness Masters 35+ C 3 / 135
Rob Russell Masters 35+ B 33 / 96
Dennis Starkey Masters 50+ 18 / 73
John Napier Masters 50+ 19 / 73
Stefan Furst Masters 50+ 36 / 73
Stefan Furst Beginner Men 1 / 81
Paul Furst Beginner Men 16 / 81
Drew Trapnell Beginner Men 79 / 81

OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm (Nov 8 2014)

Mike Reddig Masters 35+ C 15 / 36
David Hankins Masters 60+ 7 / 12
Mike Reddig Clydesdale 6 / 12
Paul Furst Junior Men 15-16 11 / 15
Dennis Starkey Masters 35+ B 22 / 42
John Napier Masters 35+ B 36 / 42
Jay Swavely Masters 35+ B 41 / 42
Korrie Mcintyre Junior Women 13-14 5 / 6

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 2 2014)

David Hankins Category C 56 / 67
David Hankins Masters 60+ 10 / 16
John Napier Masters 50+ 27 / 72
Dennis Starkey Masters 50+ 28 / 72

Sandy/Boring Corn Cross (Nov 1 2014)

Mike Reddig Masters Men 35+ C 6 / 23
Mike Reddig Clydesdale 2 / 10

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Nov 1 2014)

Jason Hughes Singlespeed 58 / 82
David Hankins Masters 60+ 10 / 18
Kaitlyn Wolfe Junior Women 13-14 6 / 8
Korrie Mcintyre Junior Women 13-14 8 / 8
Jason Hughes Masters 35+ B 92 / 116
Dennis Starkey Masters 50+ 29 / 74
John Napier Masters 50+ 31 / 74

Cross Crusade: WA County Fairgrounds (Oct 26 2014)

Paul Furst Junior Men 21 / 78
Jacob Hamness Junior Men 68 / 78
Paul Furst Junior Men 15-16 11 / 21
Kaitlyn Wolfe Junior Women 15 / 32
Korrie Mcintyre Junior Women 18 / 32
Mike Reddig Clydesdale 23 / 57
David Hankins Masters 60+ 13 / 28
Jacob Hamness Junior Men 10-12 18 / 23
Kaitlyn Wolfe Junior Women 13-14 3 / 8
Korrie Mcintyre Junior Women 13-14 4 / 8
Terry Hamness Masters 35+ C 6 / 143
Jason Hughes Masters 35+ C 50 / 143
Mike Reddig Masters 35+ C 94 / 143
Dennis Starkey Masters 50+ 5 / 74
Stefan Furst Masters 50+ 51 / 74
John Morehead Masters 50+ 68 / 74
Paul Furst Beginner Men 9 / 84
Stefan Furst Beginner Men 13 / 84
David Hankins Beginner Men 26 / 84
John Morehead Beginner Men 61 / 84

Cross Crusade: Heron Lakes (Oct 19 2014)

Terry Hamness Singlespeed 45 / 98
Drew Trapnell Category C 78 / 97
Paul Furst Junior Men 15-16 11 / 15
Mike Reddig Clydesdale 15 / 60
David Hankins Masters 60+ 17 / 28
Jacob Hamness Junior Men 10-12 23 / 37
Kaitlyn Wolfe Junior Women 13-14 4 / 13
Korrie Mcintyre Junior Women 13-14 5 / 13
Scott Trautman Masters 35+ C 3 / 168
Terry Hamness Masters 35+ C 7 / 168
Ed Fischer Masters 35+ C 67 / 168
Mike Reddig Masters 35+ C 97 / 168
Dennis Starkey Masters 50+ 15 / 75
John Napier Masters 50+ 17 / 75
Stefan Furst Masters 50+ 54 / 75
Stefan Furst Beginner Men 23 / 68
David Hankins Beginner Men 28 / 68
Paul Furst Beginner Men 32 / 68

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 18 2014)

Mike Reddig Clydesdale 2 / 7

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 12 2014)

Paul Furst Junior Men 15-16 14 / 17
Mike Reddig Clydesdale 12 / 35
Jacob Hamness Junior Men 10-12 23 / 33
Terry Hamness Masters 35+ C 5 / 138
Mike Reddig Masters 35+ C 68 / 138
Rob Russell Masters 35+ B 51 / 119
Dennis Starkey Masters 50+ 22 / 74
John Napier Masters 50+ 25 / 74
Stefan Furst Masters 50+ 53 / 74
Paul Furst Beginner Men 8 / 73
Stefan Furst Beginner Men 15 / 73

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 11 2014)

Dennis Starkey Singlespeed 50 / 78
John Napier Singlespeed 53 / 78
Mike Reddig Clydesdale 18 / 36
Scott Trautman Masters 35+ C 5 / 117
Terry Hamness Masters 35+ C 16 / 117
Dennis Starkey Masters 50+ 12 / 74
John Napier Masters 50+ 21 / 74
John Morehead Beginner Men 40 / 67

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 8 2014)

Jake Hamnes Masters Men C 35+ 59 / 79

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #6 (Oct 7 2014)

Drew Trapnell Beginner Men 10 / 22
Scott Trautman Masters Men C 40+ 3 / 23

GPRT: Heiser Farms CX (Oct 4 2014)

Terry Hamness Masters 35+ C 9 / 63
David Hankins Beginner Men 10 / 26
John Morehead Beginner Men 19 / 26
David Hankins Masters 60+ 15 / 16
Mike Reddig Clydesdale 4 / 14
Paul Furst Junior Men 15-16 11 / 19
Dennis Starkey Masters 50+ 10 / 39
John Napier Masters 50+ 13 / 39
Riley Hooks Junior Men 13-14 15 / 16
Dennis Starkey Category B 12 / 23
John Napier Category B 18 / 23
Kaitlyn Wolfe Junior Women 13-14 3 / 5
Korrie Mcintyre Junior Women 13-14 4 / 5

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 1 2014)

Jake Hamnes Masters Men C 35+ 69 / 90

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #5 (Sep 30 2014)

Scott Trautman Masters Men C 40+ 5 / 29

Battle at Barlow (Sep 28 2014)

Rob Russell Masters 35+ C 5 / 67
Mike Reddig Clydesdale 6 / 13
Dennis Starkey Masters 35+ B 23 / 50
John Napier Masters 35+ B 35 / 50
Kaitlyn Wolfe Junior Women 13-14 3 / 8
Korrie Mcintyre Junior Women 13-14 5 / 8

GPRT: Ninkrossi (Sep 27 2014)

Terry Hamness Masters 35+ C 5 / 55
David Hankins Beginner Men 7 / 22
John Morehead Beginner Men 19 / 22
David Hankins Masters 60+ 6 / 10
Mike Reddig Clydesdale 6 / 12
John Napier Masters 50+ 11 / 44
Dennis Starkey Masters 50+ 14 / 44
Jay Swavely Masters 35+ B 16 / 50
John Napier Category B 14 / 18
Kaitlyn Wolfe Junior Women 13-14 1 / 3

GPRT: Zaaldercross (Sep 20 2014)

John Napier Category B 14 / 16
Dennis Starkey Category B 15 / 16
Paul Furst Junior Men 15-16 8 / 20
Mike Reddig Clydesdale 10 / 16
David Hankins Masters 60+ 8 / 11
Kaitlyn Wolfe Junior Women 13-14 2 / 8
Korrie Mcintyre Junior Women 13-14 4 / 8
Rob Russell Masters 35+ C 5 / 65
Scott Troutman Masters 35+ C 10 / 65
Terry Hamness Masters 35+ C 19 / 65
Mike Reddig Masters 35+ C 41 / 65
Dennis Starkey Masters 50+ 14 / 47
John Napier Masters 50+ 15 / 47
David Hankins Beginner Men 15 / 28
John Morehead Beginner Men 24 / 28

Hood River Double Cross Day Two (Sep 14 2014)

Jay Swavely Masters 35+ C 1 / 34
Rob Russell Masters 35+ C 5 / 34
David Hankins Beginner Men 9 / 12
David Hankins Masters 60+ 6 / 7
John Morehead Masters 50+ 3 / 31
John Napier Masters 50+ 10 / 31
Dennis Starkey Masters 50+ 17 / 31
Dennis Starkey Category B 9 / 10
John Napier Category B 10 / 10
Kaitlyn Wolfe Junior Women 13-14 3 / 7
Korrie Mcintyre Junior Women 13-14 6 / 7

GPRT: Hood River Double Cross Day One (Sep 13 2014)

John Napier Singlespeed 20 / 31
Dennis Starkey Singlespeed 23 / 31
Mike Reddig Clydesdale 11 / 17
David Hankins Masters 60+ 7 / 10
Jay Swavely Masters 35+ C 3 / 62
Rob Russell Masters 35+ C 10 / 62
Mike Reddig Masters 35+ C 26 / 62
Dennis Starkey Masters 50+ 7 / 37
John Napier Masters 50+ 10 / 37
John Morehead Masters 50+ 34 / 37
David Hankins Beginner Men 16 / 22
John Morehead Beginner Men 18 / 22

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 9 2014)

Eric Meza Men C 27 / 28

Fazio Farms (Sep 7 2014)

Stefan Furst Beginner Men 2 / 19
Paul Furst Beginner Men 13 / 19
John Morehead Beginner Men 18 / 19
Paul Furst Junior Men 15-16 1 / 3
Stefan Furst Masters 50+ 7 / 9

Het Meer (Sep 6 2014)

Mike Reddig CLYDESDALE 10 / 21
David Hankins Masters 60+ 8 / 12
Jay Swavely Masters 35+ C 5 / 64
Scott Troutman Masters 35+ C 17 / 64
Terry Hamness Masters 35+ C 24 / 64
Dennis Starkey Masters 35+ C 60 / 64
John Napier Masters 35+ C 61 / 64
John Napier Masters 50+ 13 / 41
Dennis Starkey Masters 50+ 15 / 41
David Hankins Beginner Men 15 / 27
John Morehead Beginner Men 23 / 27

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 2 2014)

John Napier Masters Men C 40+ 1 / 36

DDCX 1 (Aug 30 2014)

David Hankins Beginner Men 9 / 25
John Morehead Beginner Men 19 / 25
Kaitlyn Wolfe Junior Women 4 / 18
Korrie Mcintyre Junior Women 13 / 18
Dennis Starkey Masters 50+ 34 / 45
Mike Reddig CLYDESDALE 8 / 20
Jay Swavely Masters 35+ C 3 / 68
Rob Russell Masters 35+ C 18 / 68
Mike Reddig Masters 35+ C 35 / 68
David Hankins Masters 60+ 9 / 13

Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross (Dec 14 2013)

Dennis Starkey Men C 4 / 13
Mike Reddig Clydesdale 8 / 10
Mckenna Mckee Junior Women 6 / 7
Steve Olsen Men Beginners 9 / 18
Mike Reddig Men Beginners 11 / 18

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Dec 8 2013)

John Napier Master 35+ C 18 / 34
Joe Kim Beginner Men 9 / 14
John Napier Category C 8 / 11

Deschutes Brewery Cup (Dec 7 2013)

John Napier Men Master 45+ 16 / 30

Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross (Dec 1 2013)

Terry Hamness Master 35+ C 7 / 51
Ed Fischer Master 35+ C 17 / 51
Rob Russell Master 35+ C 33 / 51
Edward Knight Master 35+ C 44 / 51
Stefan Furst Beginner Men 3 / 30
Joe Kim Beginner Men 14 / 30
Paul Furst Beginner Men 15 / 30
Steve Olsen Beginner Men 17 / 30
David Hankins Beginner Men 18 / 30
John Morehead Beginner Men 23 / 30
Mike Reddig Beginner Men 25 / 30
Mike Reddig Clydesdale 7 / 12
Melissa Thomsen Women C 1 / 11
Helene Furst Junior Women 6 / 6
John Napier Master 50+ 12 / 24
Stefan Furst Master 50+ 15 / 24
David Hankins Master 50+ 21 / 24
John Napier Singlespeed 14 / 18
Dennis Starkey Category C 6 / 23
John Napier Category C 8 / 23
William Waring Master 35+ B 16 / 25
Paul Furst Junior Men 6 / 21

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 24 2013)

Stefan Furst Beginner Men 11 / 73
Paul Furst Beginner Men 28 / 73
David Hankins Beginner Men 34 / 73
Steve Olsen Beginner Men 41 / 73
Stefan Furst Master 50+ 23 / 41
David Hankins Master 50+ 36 / 41
John Napier Category C 19 / 53
Dennis Starkey Category C 51 / 53
Paul Furst Junior Men 7 / 48
John Napier Masters 35+ C 54 / 135

Cross Crusade: Barton Park (Nov 17 2013)

Stefan Furst Beginner Men 10 / 65
David Hankins Beginner Men 33 / 65
Paul Furst Beginner Men 64 / 65
Melissa Thomsen Women C 7 / 30
Stefan Furst Master 50+ 39 / 54
John Napier Master 50+ 48 / 54
David Hankins Master 50+ 52 / 54
Dennis Starkey Category C 11 / 62
John Napier Category C 33 / 62
Paul Furst Junior Men 21 / 66
Todd Mobley Masters 35+ C 24 / 146
Terry Hamness Masters 35+ C 42 / 146
John Napier Masters 35+ C 45 / 146
Rob Russell Masters 35+ C 64 / 146
Ed Fischer Masters 35+ C 81 / 146

Fazio Farms CX Part Deux (Nov 16 2013)

John Napier Master 35+ C 13 / 28
Joe Kim Beginner Men 13 / 25
Mike Reddig Beginner Men 14 / 25
David Hankins Beginner Men 15 / 25
Mike Reddig Clydesdale 2 / 2
John Napier Category C 2 / 12
Paul Furst Junior Men 5 / 18

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 10 2013)

Stefan Furst Beginner Men 23 / 86
David Hankins Beginner Men 59 / 86
Paul Furst Beginner Men 61 / 86
Melissa Thomsen Women C 8 / 42
John Napier Master 50+ 28 / 73
Dennis Starkey Master 50+ 33 / 73
Stefan Furst Master 50+ 54 / 73
David Hankins Master 50+ 69 / 73
Dennis Starkey Category C 10 / 77
Scott Trautman Category C 18 / 77
John Napier Category C 28 / 77
Paul Furst Junior Men 26 / 69
Rob Russell Masters 35+ C 14 / 161
Terry Hamness Masters 35+ C 19 / 161

OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 9 2013)

Dennis Starkey Category C 11 / 29
John Napier Category C 15 / 29
Jay Swavely Category C 20 / 29
John Napier Master 50+ 24 / 46
Todd Mobley Masters 35+ C 19 / 76
Terry Hamness Masters 35+ C 22 / 76
Steve Olsen Beginner Men 21 / 42
Mike Reddig Beginner Men 22 / 42
David Hankins Beginner Men 33 / 42
John Morehead Beginner Men 36 / 42

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 3 2013)

Dennis Starkey Category C 6 / 70
John Napier Category C 38 / 70
Dennis Starkey Master 50+ 15 / 67
John Napier Master 50+ 30 / 67
David Hankins Master 50+ 64 / 67
Rob Russell Masters 35+ C 16 / 163
Terry Hamness Masters 35+ C 19 / 163
Joe Kim Beginner Men 28 / 78
David Hankins Beginner Men 36 / 78

Sandy/Boring Corn Cross (Nov 2 2013)

Steve Olsen Beginner Men 11 / 20
John Morehead Beginner Men 16 / 20
Mike Reddig Clydesdale 4 / 4
Jay Swavely Category C 13 / 26
John Napier Category C 24 / 26
Evan Mobley Junior Men 10 / 15
John Napier Masters 35+ C 2 / 29
Todd Mobley Masters 35+ C 13 / 29

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Oct 27 2013)

Rob Russell Masters 35+ C 12 / 103
Terry Hamness Masters 35+ C 23 / 103

Grand Prix Erik Tonkin: David Douglas CX #2 (Oct 26 2013)

Mike Reddig Beginner Men 11 / 34
Joe Kim Beginner Men 14 / 34
Steve Olsen Beginner Men 17 / 34
Dennis Starkey Category C 3 / 25
Jay Swavely Category C 7 / 25
Mike Meier Category C 17 / 25
Dennis Starkey Masters 50+ 6 / 22
Paul Furst Junior Men 4 / 16
Jay Swavely Masters 35+ C 9 / 32
Mike Meier Masters 35+ C 17 / 32

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 26 2013)

Rob Russell Masters 35+ C 11 / 117
Terry Hamness Masters 35+ C 34 / 117
Chris Nicholas Masters 35+ C 111 / 117

Cross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 20 2013)

Paul Furst Beginner Men 34 / 109
Stefan Furst Beginner Men 50 / 109
Joe Kim Beginner Men 52 / 109
David Hankins Beginner Men 59 / 109
Melissa Thomsen Women C 12 / 60
Dennis Starkey Master 50+ 19 / 79
John Napier Master 50+ 26 / 79
Stefan Furst Master 50+ 56 / 79
David Hankins Master 50+ 73 / 79
Dennis Starkey Category C 7 / 95
John Napier Category C 12 / 95
Scott Trautman Category C 25 / 95
Paul Furst Junior Men 23 / 81
Evan Mobley Junior Men 44 / 81
Rob Russell Masters 35+ C 31 / 201
Terry Hamness Masters 35+ C 43 / 201
Todd Mobley Masters 35+ C 69 / 201
Ed Fischer Masters 35+ C 79 / 201
Eric Meier Masters 35+ C 159 / 201

Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 19 2013)

Jay Swavely Master 35+ C 2 / 27
Mike Meier Master 35+ C 23 / 27
Mike Reddig Beginner Men 8 / 16
David Hankins Beginner Men 13 / 16
Mike Reddig Clydesdale 5 / 5
John Napier Category C 2 / 22
Dennis Starkey Category C 5 / 22
Jay Swavely Category C 7 / 22
Mike Meier Category C 12 / 22

Cross Crusade: Rainier (Oct 13 2013)

David Hankins Beginner Men 43 / 53
Mike Reddig Clydesdale 26 / 41
Robin Yakhour Women C 30 / 44
John Napier Master 50+ 19 / 59
Dennis Starkey Master 50+ 22 / 59
Stefan Furst Master 50+ 34 / 59
David Hankins Master 50+ 55 / 59
Dennis Starkey Category C 5 / 59
John Napier Category C 7 / 59
Paul Furst Junior Men 22 / 59
Terry Hamness Masters 35+ C 45 / 152
Rob Russell Masters 35+ C 52 / 152
Ed Fischer Masters 35+ C 60 / 152
Mike Meier Masters 35+ C 116 / 152
Eric Meier Masters 35+ C 132 / 152

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 9 2013)

John Morehead Beginner Men 52 / 56
Jay Swavely Masters Men C 35+ 34 / 81

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 6 2013)

Joe Kim Beginner Men 33 / 102
David Hankins Beginner Men 49 / 102
Robin Yakhour Women C 38 / 46
Dennis Starkey Master 50+ 30 / 72
John Napier Master 50+ 41 / 72
Stefan Furst Master 50+ 53 / 72
Dennis Starkey Category C 17 / 112
John Napier Category C 20 / 112
Todd Mobley Category C 76 / 112
Rob Russell Masters 35+ C 4 / 200
Terry Hamness Masters 35+ C 53 / 200
Todd Mobley Masters 35+ C 117 / 200
Ed Fischer Masters 35+ C 135 / 200
Eric Meier Masters 35+ C 141 / 200

Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX (Oct 5 2013)

David Hankins Beginner Men 21 / 24
David Hankins Masters 50+ 27 / 28
Jay Swavely Category C 12 / 16
Jay Swavely Masters 35+ C 9 / 42

Battle At Barlow (Sep 29 2013)

John Napier Category C 12 / 38
Dennis Starkey Category C 19 / 38
John Napier Master 50+ 20 / 31
Rob Russell Masters 35+ C 8 / 70
Terry Hamness Masters 35+ C 23 / 70
Mike Meier Masters 35+ C 40 / 70
Eric Meier Masters 35+ C 44 / 70
Joe Kim Beginner Men 9 / 30
David Hankins Beginner Men 23 / 30

Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi (Sep 28 2013)

Jay Swavely Master 35+ C 13 / 56
Todd Mobley Master 35+ C 22 / 56
Mike Meier Master 35+ C 42 / 56
Eric Meier Master 35+ C 46 / 56
Steve Olsen Beginner Men 24 / 38
David Hankins Beginner Men 29 / 38
John Morehead Beginner Men 33 / 38
Dennis Starkey Master 50+ 17 / 42
John Napier Master 50+ 38 / 42
David Hankins Master 50+ 41 / 42
Dennis Starkey Category C 8 / 20
John Napier Category C 10 / 20

Blind Date at the Dairy (Sep 25 2013)

David Hankins Beginner Men 40 / 57
John Morehead Beginner Men 46 / 57
Todd Mobley Masters Men C 35+ 38 / 94

Fazio Farms (Sep 22 2013)

David Hankins Beginner Men 15 / 19
Stefan Furst Master 50+ 11 / 16
David Hankins Master 50+ 13 / 16

Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross (Sep 21 2013)

Rob Russell Master 35+ C 9 / 51
Terry Hamness Master 35+ C 48 / 51
Mike Reddig Beginner Men 21 / 50
Joe Kim Beginner Men 24 / 50
Steve Olsen Beginner Men 26 / 50
John Morehead Beginner Men 36 / 50
Dennis Starkey Master 50+ 11 / 34
John Napier Master 50+ 12 / 34
David Hankins Master 50+ 32 / 34
Dennis Starkey Category C 8 / 32
John Napier Category C 16 / 32

Blind Date at the Dairy (Sep 18 2013)

Mike Reddig Beginner Men 14 / 55
John Morehead Beginner Men 35 / 55
Chris Nichols Beginner Men 41 / 55
Todd Mobley Master C 35+ 50 / 89
Chris Conley Master C 35+ 69 / 89
Gina Williams Beginner Women 19 / 21

Hood River Double Cross Day Two (Sep 15 2013)

Rob Russell Master 35+ C 2 / 33
David Hankins Beginner Men 11 / 20
John Napier Master 50+ 12 / 29
Paul Furst Master 50+ 17 / 29
David Hankins Master 50+ 22 / 29
Dennis Starkey Master 50+ 28 / 29
John Napier Category C 8 / 22
Dennis Starkey Category C 18 / 22

Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross (Sep 14 2013)

Rob Russell Master 35+ C 10 / 54
Jay Swavely Master 35+ C 19 / 54
Rob Kennedy Master 35+ C 50 / 54
Mike Reddig Beginner Men 4 / 30
David Hankins Beginner Men 23 / 30
John Morehead Beginner Men 30 / 30
David Webb Clydesdale 8 / 14
John Napier Master 50+ 17 / 36
Dennis Starkey Master 50+ 31 / 36
David Hankins Master 50+ 36 / 36
Dennis Starkey Category C 8 / 36
John Napier Category C 12 / 36

Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race (Sep 7 2013)

Jay Swavely Master 35+ C 22 / 58
Mike Reddig Beginner Men 5 / 42
John Morehead Beginner Men 27 / 42
David Hankins Beginner Men 35 / 42
John Napier Master 50+ 16 / 32
Dennis Starkey Master 50+ 23 / 32
David Hankins Master 50+ 31 / 32
John Napier Category C 16 / 36
Dennis Starkey Category C 18 / 36

GPET: David Douglas CX #1 (Aug 31 2013)

Joe Kim Beginner Men 17 / 43
David Hankins Beginner Men 39 / 43
John Morehead Beginner Men 42 / 43
Dennis Starkey Category C 10 / 38
Dennis Starkey Masters 50+ 24 / 40
Jay Swavely Singlespeed 25 / 43
Jay Swavely Masters 35+ C 22 / 80
Mike Meier Masters 35+ C 45 / 80
Eric Meier Masters 35+ C 68 / 80

Bike N Hike Santa Cross P/B Giant (Dec 16 2012)

Paul Furst MEN JNR 13-14 6 / 8
Stefan Furst Men Mas 50+ 5 / 9

GPTB: Winter Cross (Dec 2 2012)

Robin Yakhour Beginner Women 2 / 9
Gina Williams Beginner Women 6 / 9
John Napier Masters 50+ 4 / 24
Stefan Furst Masters 50+ 16 / 24
Terry Hamness Masters 35+ C 15 / 58
Ed Fischer Masters 35+ C 21 / 58
Mike Meier Masters 35+ C 35 / 58
Todd Mobley Masters 35+ C 39 / 58
Dennis Starkey Masters 35+ C 40 / 58
Mike Reddig Masters 35+ C 46 / 58
Edward Knight Masters 35+ C 50 / 58
Paul Furst Junior Men 10 / 16
Stefan Furst Beginner Men 4 / 22
Joe Kim Beginner Men 13 / 22
John Morehead Beginner Men 16 / 22

Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) (Nov 18 2012)

Gina Williams Beginner Women 23 / 35
John Napier Masters 50+ 19 / 66
Stefan Furst Masters 50+ 32 / 66
Terry Hamness Masters 35+ C 15 / 179
Mike Meier Masters 35+ C 64 / 179
Ed Fischer Masters 35+ C 70 / 179
Matthew Huxley Masters 35+ C 81 / 179
Mike Reddig Masters 35+ C 153 / 179
Brady Stotts Junior Men 25 / 66
Paul Furst Junior Men 30 / 66
Stefan Furst Beginner Men 12 / 84
Dennis Starkey Beginner Men 21 / 84
Joe Kim Beginner Men 47 / 84
Paul Furst Beginner Men 80 / 84

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 17 2012)

John Napier Masters 50+ 9 / 13
John Napier Masters 35+ C 10 / 46
John Napier Category C 10 / 33

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 11 2012)

Stefan Furst Masters 50+ 29 / 46
Terry Hamness Masters 35+ C 35 / 154
John Napier Masters 35+ C 43 / 154
Mike Meier Masters 35+ C 66 / 154
Paul Furst Junior Men 21 / 45
Stefan Furst Beginner Men 11 / 76

GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 10 2012)

Robin Yakhour Beginner Women 8 / 18
John Napier Masters 50+ 14 / 24
Terry Hamness Masters 35+ C 26 / 57
John Napier Category C 12 / 37
Dennis Starkey Beginner Men 4 / 35

Cross Crusade: Barton Park (Nov 4 2012)

Stefan Furst Masters 50+ 45 / 59
John Napier Masters 35+ C 33 / 161
Ed Fischer Masters 35+ C 42 / 161
Matthew Huxley Masters 35+ C 44 / 161
Mike Meier Masters 35+ C 114 / 161
Paul Furst Junior Men 32 / 49
John Napier Beginner Men 2 / 66

Cross Crusade: Deschutes Brewery #2 (Oct 28 2012)

Gina Williams Beginner Women 39 / 40
Ed Fischer Masters 35+ C 35 / 109
Todd Mobley Masters 35+ C 55 / 109
Marcelo Heredia Masters 35+ C 91 / 109
Mike Reddig Masters 35+ C 102 / 109
Katina Fischer Masters Women 35+ B 17 / 18
Nick Bacon Junior Men 29 / 51
Evan Mobley Junior Men 44 / 51
Griffin Heredia Junior Men 49 / 51

GPTB: David Douglas CX #2 (Oct 27 2012)

Robin Yakhour Beginner Women 3 / 14
Scott Trautman Masters 35+ C 15 / 36
Mike Meier Masters 35+ C 19 / 36
Terry Hamness Masters 35+ C 22 / 36
John Morehead Masters 35+ C 35 / 36
Andy Barczak Masters 35+ A 15 / 21
Chris Conley Beginner Men 13 / 32
Joe Kim Beginner Men 30 / 32

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Oct 27 2012)

Gina Williams Beginner Women 35 / 41
Matthew Huxley Masters 35+ C 21 / 126
Ed Fischer Masters 35+ C 24 / 126
Mike Reddig Masters 35+ C 94 / 126
Marcelo Heredia Masters 35+ C 115 / 126
Katina Fischer Masters Women 35+ B 10 / 16
Nick Bacon Junior Men 33 / 50
Griffin Heredia Junior Men 47 / 50

Blind Date at the Dairy #6 (Oct 24 2012)

Matthew Huxley Men Master C 23 / 61
Chris Conley Men Master C 56 / 61
Edward Knight Men Master C 58 / 61
Eric Stotts Beginner Men 1 / 37

Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) (Oct 21 2012)

Gina Williams Beginner Women 38 / 50
John Napier Masters 50+ 37 / 72
Ed Fischer Masters 35+ C 41 / 217
Todd Mobley Masters 35+ C 96 / 217
Mike Reddig Masters 35+ C 143 / 217
Andy Barczak Masters 35+ A 50 / 103
Katina Fischer Masters Women 35+ B 19 / 20
Paul Furst Junior Men 32 / 59
John Napier Category C 54 / 124
Morelo Heredia Beginner Men 60 / 118
Joe Kim Beginner Men 69 / 118
Chris Conley Beginner Men 74 / 118
John Morehead Beginner Men 78 / 118

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 17 2012)

Gina Williams Beginner Women 16 / 23
Brady Stotts Junior Men 14-18 5 / 7
Ed Fischer Men Master C 13 / 87
Mike Reddig Men Master C 65 / 87
Edward Knight Men Master C 69 / 87
Todd Mobley Men Master C 81 / 87
Eric Stotts Beginner Men 10 / 54
Chris Conley Beginner Men 41 / 54

Cross Crusade: Rainier (Oct 14 2012)

John Napier Masters 50+ 22 / 51
Todd Mobley Masters 35+ C 43 / 160
Terry Hamness Masters 35+ C 58 / 160
Mike Meier Masters 35+ C 108 / 160
Jacob Schoolfield Junior Men 24 / 43
Paul Furst Junior Men 29 / 43
Evan Mobley Junior Men 33 / 43
John Napier Beginner Men 3 / 54

GPTB: Ninkrossi (Oct 13 2012)

Sean Vergillo Master 35+ B 2 / 38
Robin Yakhour Beginner Women 3 / 13
Andy Barczak Masters 35+ A 6 / 20
Ed Fischer Master 35+ C 11 / 38
Matthew Huxley Master 35+ C 14 / 38
Edward Knight Master 35+ C 31 / 38
Mike Reddig Master 35+ C 32 / 38
Marcelo Heredia Master 35+ C 34 / 38
John Napier Master 50+ 10 / 16
Griffin Heredia Junior Men 5 / 10
Joe Kim Beginner Men 16 / 26
Chris Conley Beginner Men 20 / 26
John Morehead Beginner Men 23 / 26

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 10 2012)

Gina Williams Beginner Women 22 / 27
Griffin Heredia Junior Men 10-13 3 / 9
Brady Stotts Junior Men 14-18 5 / 9
Matthew Huxley Men Master C 29 / 92
Todd Mobley Men Master C 40 / 92
Eric Stotts Beginner Men 4 / 61
Marcelo Heredia Beginner Men 27 / 61
Edward Knight Beginner Men 36 / 61

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 7 2012)

Terry Hamness Masters 35+ C 26 / 224
Ed Fischer Masters 35+ C 52 / 224
Todd Mobley Masters 35+ C 126 / 224
Joe Kim Masters 35+ C 190 / 224
Mike Meier Masters 35+ C 209 / 224
Katina Fischer Masters Women 35+ B 17 / 21
Mike Reddig Clydesdale 37 / 58
Paul Furst Junior Men 29 / 55
John Napier Master 50+ 30 / 77

GPTB: Heiser Farm CX (Oct 6 2012)

Robin Yakhour Beginner Women 6 / 9
Andy Barczak Masters 35+ A 8 / 28
John Napier Master 50+ 8 / 17

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 3 2012)

Todd Mobley Men Master C 40 / 104
Ed Fischer Men Master C 71 / 104
Mike Reddig Men Master C 78 / 104
Dave Webb Men Master C 102 / 104
Edward Knight Beginner Men 25 / 46
Marcelo Heredia Beginner Men 33 / 46

Battle at Barlow (Sep 30 2012)

Terry Hamness Masters 35+ C 53 / 110
Mike Meier Masters 35+ C 55 / 110
Todd Mobley Masters 35+ C 73 / 110
Brady Stotts Junior Men 34 / 64
Paul Furst Junior Men 46 / 64
Evan Mobley Junior Men 48 / 64
Jacob Schoolfield Junior Men 49 / 64

Fazio Farms CX p/b Ironclad (Sep 29 2012)

Robin Yakhour Beginner Women 10 / 13
Andy Barczak Masters 35+ A 2 / 17
John Napier Master 50+ 5 / 11
John Morehead Beginner Men 22 / 29

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 26 2012)

Gina Williams Beginner Women 25 / 31
Ed Fischer Men Master C 22 / 122
Matthew Huxley Men Master C 50 / 122
Mike Reddig Men Master C 122 / 122
Eric Stotts Beginner Men 2 / 70
Edward Knight Beginner Men 69 / 70

GPTB: Zaandercross at Frenchmans Bar (Sep 22 2012)

Robin Yakhour Beginner Women 7 / 18
Todd Mobley Masters 35+ C 29 / 58
Andy Barczak Masters 35+ A 12 / 32
John Napier Master 50+ 12 / 24

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 19 2012)

Zach Vergillo Men B 16 / 20
Todd Mobley Men Master C 27 / 91
Eric Stotts Beginner Men 6 / 45
Edward Knight Beginner Men 31 / 45

Double Cross Day Two (Sep 16 2012)

Evan Mobley Junior Men 13-14 16 / 18
Todd Mobley Master 35+ C 29 / 71

GPTB: Double Cross #1 (Sep 15 2012)

Andy Barczak Masters 35+ A 6 / 30

GPTB: Het Meer CX Race (Sep 9 2012)

Mike Reddig Clydesdales 16 / 25
Robin Yakhour Beginner Women 11 / 17
Gina Williams Beginner Women 16 / 17
John Napier Masters 50+ 12 / 23
Scott Trautman Masters 35+ C 7 / 75
Katina Fischer Masters Women 35+ B 6 / 6

GPTB #1: David Douglas CX #1 (Sep 1 2012)

Scott Trautman Master 35+ C 11 / 86
Todd Mobley Master 35+ C 27 / 86
Mike Meier Master 35+ C 45 / 86
Katina Fischer Masters Women 35+ B 4 / 7
Mike Reddig Clydesdale 12 / 24
John Napier Master 50+ 20 / 31
Janessa Wilson Junior Women 10 / 13
Paul Furst Junior Men 13 / 21
Scott Trautman Category C 44 / 44
Morelo Heredia Beginner Men 16 / 36

USGP of Cyclocross (Dec 10 2011)

Brian Hart jr. Junior Men 10-14 14 / 20
Susannah Hart Junior Women 10-14 1 / 3
Sharon Hart Junior Women 15-18 1 / 1

GPMC: Winter Cross (Dec 4 2011)

Silke Kleinhenz Women B 3 / 10
Stefan Furst Masters 50+ 15 / 18
Sean Vergillo Masters 35+ B 7 / 28
Ed Fischer Masters 35+ C 7 / 56
William Waring Masters 35+ C 31 / 56
Marcelo Heredia Masters 35+ C 51 / 56
Zach Vergillo Junior Men 6 / 15
Brian Hart jr. Junior Men 11 / 15
Jordan Norris Category B 9 / 13
Susannah Hart Junior Women 1 / 3
Sharon Hart Junior Women 2 / 3
Hannah Hart Junior Women 3 / 3
David Heddy Category C 2 / 20
Brian Hart jr. Category C 17 / 20
Susannah Hart Beginner Men 22 / 46
Sharon Hart Beginner Men 23 / 46
Hannah Hart Beginner Men 30 / 46
Mike Reddig Beginner Men 33 / 46
Edward Knight Beginner Men 37 / 46

Kruger's Crossing CX Classic (Nov 20 2011)

Silke Kleinhenz Women B 4 / 18
Edward Knight Beginner Men 62 / 82

GPMC: OBRA CX Champs/Psycho (Nov 19 2011)

Hannah Hart Junior Women 17-18 3 / 5
Brian d. Hart sr Masters 35+ C 20 / 27
Sharon Hart Junior Women 15-16 1 / 6
Susannah Hart Junior Women 13-14 1 / 8
Brian Hart jr. Junior Men 10-12 2 / 13

Cross Crusade #8 (Nov 13 2011)

Sharon Hart Women B 40 / 50
William Waring Masters 35+ C 33 / 192
Ed Fischer Masters 35+ C 35 / 192
Todd Mobley Masters 35+ C 115 / 192
Katina Fischer Masters Women 35+ B 24 / 29
Brian Hart jr. Junior Men 17 / 44
Evan Mobley Junior Men 39 / 44
Jordan Norris Category B 28 / 81
Susannah Hart Junior Women 1 / 14
Hannah Hart Junior Women 7 / 14
Brian Hart jr. Unicycle 3 / 12
Sharon Hart Unicycle 8 / 12
David Heddy Category C 9 / 117
Zach Vergillo Category C 112 / 117
Mike Reddig Beginner Men 70 / 133

Cross Crusade #7 (Nov 6 2011)

Sharon Hart Women B 31 / 43
Hannah Hart Women B 39 / 43
Brian d. Hart sr Masters 35+ C 148 / 156
Brian Morehead Junior Men 14 / 73
Brian Hart jr. Junior Men 28 / 73
Susannah Hart Junior Women 1 / 27
Sharon Hart Junior Women 2 / 27
Hannah Hart Junior Women 9 / 27
Susannah Hart Unicycle 3 / 6
Brian Hart jr. Unicycle 5 / 6
Sharon Hart Unicycle 6 / 6
Mike Reddig Beginner Men 61 / 86

Pedalers At The Poor Farm CCX @ Edgefield (Nov 5 2011)

Susannah Hart Unicycle 1 / 3
Brian Hart jr. Unicycle 2 / 3
Sharon Hart Unicycle 3 / 3
William Waring Masters 35+ C 19 / 43
Susannah Hart Junior 7 / 14
Brian Hart jr. Junior 9 / 14
David Heddy Category C 4 / 24
Brian Hart jr. Category C 20 / 24

GPMC: Apple Core Cross (Nov 5 2011)

Sean Vergillo Masters 35+ B 9 / 17
Zach Vergillo Junior Men 3 / 10
Jordan Norris Category B 6 / 12

Cross Crusade #6 (Oct 30 2011)

Todd Mobley Masters 35+ C 71 / 91
Evan Mobley Junior Men 32 / 34

Cross Crusade #5 (Oct 29 2011)

Todd Mobley Masters 35+ C 29 / 109
Evan Mobley Junior Men 10-12 12 / 14

GPMC: David Douglas CX #2 (Oct 29 2011)

Silke Kleinhenz Women B 3 / 8
Sharon Hart Women B 5 / 8
Sean Vergillo Masters 35+ B 8 / 31
Ed Fischer Masters 35+ C 13 / 48
Brian d. Hart sr Masters 35+ C 28 / 48
Robert Kulp Masters 35+ C 35 / 48
Katina Fischer Masters Women 35+ B 2 / 3
Zach Vergillo Junior Men 2 / 8
Brian Hart jr. Junior Men 5 / 8
Susannah Hart Junior Women 1 / 4
Hannah Hart Junior Women 2 / 4
David Heddy Category C 7 / 25
Brian Hart jr. Beginner Men 2 / 39
Edward Knight Beginner Men 29 / 39
John Morehead Beginner Men 35 / 39

Blind Date #5 (Oct 26 2011)

Susannah Hart Women B 19 / 20
Sharon Hart Junior Women U 18 1 / 3
Susannah Hart Junior Women U 18 2 / 3
Hannah Hart Junior Women U 18 3 / 3
Zach Vergillo Men C 3 / 32
Brian Hart jr. Men C 25 / 32
Janessa Wilson Junior Women U14 2 / 3
Todd Mobley Master C 35+ 15 / 61
Brian d. Hart sr Master C 35+ 41 / 61
Zach Vergillo Junior U 18 2 / 9
Brian Hart jr. Junior U 14 2 / 15
Brady Stotts Junior U 14 8 / 15
Edward Knight Beginner Men 38 / 52

Cross Crusade #4 (Oct 23 2011)

Sharon Hart Women B 21 / 46
Stefan Furst Masters 50+ 37 / 65
Brian d. Hart sr Masters 35+ C 101 / 182
Brian Hart jr. Junior Men 23 / 37
Susannah Hart Junior Women 1 / 10
Hannah Hart Junior Women 3 / 10
Susannah Hart Unicycle 3 / 10
Brian Hart jr. Unicycle 7 / 10
Sharon Hart Unicycle 10 / 10

GPMC: Het Meer CX Race (Oct 22 2011)

Sharon Hart Women B 11 / 11
Sean Vergillo Masters 35+ B 14 / 35
Todd Mobley Masters 35+ C 8 / 39
Ed Fischer Masters 35+ C 13 / 39
Brian d. Hart sr Masters 35+ C 24 / 39
Katina Fischer Masters Women 35+ B 12 / 12
Zach Vergillo Junior Men 1 / 8
Brian Hart jr. Junior Men 6 / 8
Evan Mobley Junior Men 7 / 8
Jordan Norris Category B 10 / 19
Susannah Hart Junior Women 1 / 2
Hannah Hart Junior Women 2 / 2
Brian Hart jr. Beginner Men 17 / 26
John Morehead Beginner Men 22 / 26

Blind Date #4 (Oct 19 2011)

Susannah Hart Women B 11 / 25
Sharon Hart Women B 17 / 25
Sharon Hart Junior Women U 18 1 / 4
Susannah Hart Junior Women U 18 2 / 4
Hannah Hart Junior Women U 18 4 / 4
Zach Vergillo Men C 3 / 32
Brian Hart jr. Men C 32 / 32
Janessa Wilson Junior Women U14 2 / 3
Todd Mobley Master C 35+ 15 / 79
Ed Fischer Master C 35+ 16 / 79
Brian d. Hart sr Master C 35+ 55 / 79
William Waring Master C 35+ 67 / 79
Zach Vergillo Junior U 18 4 / 10
Brian Hart jr. Junior U 14 3 / 13
John Morehead Beginner Men 60 / 74
Edward Knight Beginner Men 62 / 74

Cross Crusade #3 (Oct 16 2011)

Stefan Furst Masters 50+ 44 / 72
Brian d. Hart sr Masters 35+ C 102 / 197
Brian Hart jr. Junior Men 35 / 59
Sharon Hart Junior Women 1 / 13
Susannah Hart Junior Women 2 / 13
Hannah Hart Junior Women 7 / 13
Susannah Hart Unicycle 3 / 10
Brian Hart jr. Unicycle 5 / 10
Sharon Hart Unicycle 8 / 10

GPMC: Ninkrossi (Oct 15 2011)

Susannah Hart Women B 8 / 13
Hannah Hart Women B 13 / 13
Sharon Hart Beginner Women 2 / 24
Sean Vergillo Masters 35+ B 7 / 42
Todd Mobley Masters 35+ C 16 / 47
Ed Fischer Masters 35+ C 17 / 47
Brian d. Hart sr Masters 35+ C 28 / 47
Tim Hughes Clydesdale 20 / 20
Zach Vergillo Junior Men 7 / 17
Brian Hart jr. Junior Men 11 / 17
Brady Stotts Junior Men 14 / 17
Jordan Norris Category B 11 / 17
David Heddy Category C 5 / 21
Brian Hart jr. Beginner Men 2 / 21
Edward Knight Beginner Men 18 / 21
John Morehead Beginner Men 19 / 21

Blind Date #3 (Oct 12 2011)

Susannah Hart Women B 16 / 30
Sharon Hart Women B 21 / 30
Susannah Hart Junior Women U 18 1 / 7
Sharon Hart Junior Women U 18 2 / 7
Hannah Hart Junior Women U 18 4 / 7
Zach Vergillo Men C 13 / 30
Brian Hart jr. Men C 27 / 30
Janessa Wilson Junior Women U14 1 / 2
Brian d. Hart sr Master C 35+ 50 / 72
Zach Vergillo Junior U 18 1 / 8
Brian Hart jr. Junior U 14 3 / 16
Brady Stotts Junior U 14 6 / 16
Marcelo Heredia Beginner Men 24 / 47
Edward Knight Beginner Men 46 / 47

Cross Crusade #2 (Oct 9 2011)

Stefan Furst Masters 50+ 37 / 54
Todd Mobley Masters 35+ C 42 / 157
Brian d. Hart sr Masters 35+ C 95 / 157
Brian Hart jr. Junior Men 13 / 30
Susannah Hart Junior Women 1 / 9
Sharon Hart Junior Women 2 / 9
Hannah Hart Junior Women 4 / 9
Susannah Hart Unicycle 2 / 6
Brian Hart jr. Unicycle 3 / 6
Sharon Hart Unicycle 6 / 6

GPMC: Heiser CX (Oct 8 2011)

Susannah Hart Women B 9 / 17
Sharon Hart Women B 13 / 17
Hannah Hart Women B 15 / 17
Zach Vergillo Junior Men 17-18 4 / 12
Sean Vergillo Masters 35+ B 8 / 38
Brian d. Hart sr Masters 35+ C 9 / 34
Ed Fischer Masters 35+ C 11 / 34
Hannah Hart Junior Women 17-18 3 / 6
Janessa Wilson Junior Women 10-12 4 / 8
Susannah Hart Junior Women 13-14 1 / 7
Brian Hart jr. Junior Men 10-12 2 / 17
Jordan Norris Category B 11 / 16
Sharon Hart Junior Women 15-16 1 / 7
Brian Hart jr. Beginner Men 3 / 19
Marcelo Heredia Beginner Men 11 / 19
John Morehead Beginner Men 17 / 19

Blind Date #2 (Oct 5 2011)

Susannah Hart Women B 8 / 23
Sharon Hart Women B 10 / 23
Sharon Hart Junior Women U 18 1 / 5
Susannah Hart Junior Women U 18 2 / 5
Hannah Hart Junior Women U 18 4 / 5
Zach Vergillo Men C 4 / 34
Janessa Wilson Junior Women U14 2 / 3
Todd Mobley Master C 35+ 34 / 70
Brian d. Hart sr Master C 35+ 58 / 70
Zach Vergillo Junior U 18 2 / 8
Brian Hart jr. Junior U 14 2 / 14
Brady Stotts Junior U 14 6 / 14
Marcelo Heredia Beginner Men 29 / 42
John Morehead Beginner Men 33 / 42
Edward Knight Beginner Men 39 / 42

Cross Crusade #1 (Oct 2 2011)

Zach Vergillo Junior Men 11 / 44
Jordan Norris Category B 34 / 94
Mike Reddig Beginner Men 66 / 133

Canby Cross-Word Cyclocross Challenge (Oct 1 2011)

Susannah Hart Women A 5 / 5
Todd Mobley Masters 35+ C 6 / 18
Brian d. Hart sr Masters 35+ C 14 / 18
Brian Hart jr. Junior Men 6 / 14
Brian Morehead Junior Men 7 / 14
Evan Mobley Junior Men 11 / 14
Susannah Hart Unicycle 1 / 3
Brian Hart jr. Unicycle 3 / 3
Brian Hart jr. Category C 8 / 8
Marcelo Heredia Beginner Men 7 / 13
John Morehead Beginner Men 9 / 13

Blind Date #1 (Sep 28 2011)

Susannah Hart Women B 9 / 25
Sharon Hart Women B 17 / 25
Susannah Hart Junior Women U 18 1 / 4
Sharon Hart Junior Women U 18 2 / 4
Hannah Hart Junior Women U 18 3 / 4
Katina Fischer Beginner Women 15 / 30
Zach Vergillo Men C 3 / 42
Brian Hart jr. Men C 34 / 42
Janessa Wilson Junior Women U14 2 / 3
Todd Mobley Master C 35+ 32 / 85
Brian d. Hart sr Master C 35+ 55 / 85
Zach Vergillo Junior U 18 2 / 9
Brian Hart jr. Junior U 14 1 / 14
Brady Stotts Junior U 14 6 / 14

Battle at Barlow (Sep 24 2011)

Todd Mobley Masters 35+ C 39 / 96
Ed Fischer Masters 35+ C 49 / 96
Brian d. Hart sr Masters 35+ C 63 / 96
Brian Hart jr. Junior Men 7 / 19
Evan Mobley Junior Men 17 / 19
Jordan Norris Category B 16 / 43
Sharon Hart Junior Women 1 / 4
Susannah Hart Junior Women 2 / 4
Hannah Hart Junior Women 3 / 4
Janessa Wilson Junior Women 4 / 4
Mike Reddig Beginner Men 28 / 46

Hood River Double Cross Day Two (Sep 18 2011)

Sharon Hart Jr Women 2 / 18
Susannah Hart Jr Women 3 / 18
Janessa Wilson Jr Women 17 / 18
Sharon Hart Beginner Women 2 / 17
Katina Fischer Beginner Women 15 / 17
Ed Fischer Masters 35+ C 17 / 48
Mike Reddig Clydesdale 21 / 25
Brian Hart jr. Jr Men 20 / 42
Brady Stotts Jr Men 30 / 42
Susannah Hart Women B 12 / 22
Brian Hart jr. Beginner Men 1 / 19
Brian d. Hart sr Beginner Men 3 / 19

GPMC: Hood River Double Cross (Sep 17 2011)

Sean Vergillo Masters 35+ B 10 / 48
Zach Vergillo Junior Men 3 / 18
Jordan Norris Category B 9 / 25

Pain and Suffer'n CX (Sep 11 2011)

Brady Stotts Junior Men 9 / 11

GPMC: David Douglas CX #1 (Sep 3 2011)

Hannah Hart Women B 13 / 15
Susannah Hart Women A 10 / 11
Sharon Hart Beginner Women 2 / 37
Hannah Hart Beginner Women 5 / 37
Katina Fischer Beginner Women 15 / 37
Sean Vergillo Masters 35+ B 6 / 58
Todd Mobley Masters 35+ C 30 / 56
Ed Fischer Masters 35+ C 54 / 56
Zach Vergillo Junior Men 6 / 17
Brian Hart jr. Junior Men 7 / 17
Jordan Norris Category B 9 / 21
Sharon Hart Junior Women 1 / 5
Susannah Hart Junior Women 2 / 5
David Heddy Category C 7 / 26
Brian Hart jr. Beginner Men 6 / 34
Brian d. Hart sr Beginner Men 9 / 34
Mike Reddig Beginner Men 21 / 34

USGP of Cyclocross Day Two (Dec 5 2010)

Hannah Hart Cat B/Beginner Women 15 / 22

USGP of Cyclocross Day One (Dec 4 2010)

Hannah Hart Cat B Women 16 / 24

Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Day Two (Oct 31 2010)

Brian Nelson Beginner Men 15 / 41

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 27 2010)

Hannah Hart Junior Women U18 3 / 3
Todd Mobley Masters 35+ C 30 / 58
Ed Fischer Masters 35+ C 32 / 58

Cross Crusade: Portland International Raceway (Oct 24 2010)

Michael Smith Beginner Men 38 / 125

Blind Date at the Dairy (Oct 20 2010)

Hannah Hart Junior Women U18 2 / 3
Michael Smith Beginner Men 20 / 59

Ninkrossi CX (Oct 16 2010)

Michael Smith Beginner Men 6 / 27
Brian Nelson Beginner Men 12 / 27

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 13 2010)

Hannah Hart Junior Women 14-18 (High School Sweethearts) 3 / 3
Brian Hart jr. Beginner Men (First Dates) 53 / 60

Blind Date at the Dairy #2 (Oct 6 2010)

Hannah Hart Junior Women 14-18 (High School Sweethearts) 3 / 5

David Douglas CX (Oct 2 2010)

Katina Fischer Beginner Women 10 / 11
Brian Nelson Beginner Men 7 / 28
Ed Fischer Beginner Men 14 / 28

Blind Date at the Dairy (Sep 29 2010)

Brian Nelson Beginner Men (First Dates) 13 / 32
Hannah Hart Junior Women (Puppy Love) 5 / 8

Battle at Barlow (Sep 26 2010)

Michael Smith Beginner Men 18 / 59
Brian Nelson Beginner Men 28 / 59