Log In
Rad Racing GP • Sep 20 2009
2.5
0
0
3
0
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
2.5
Beers
?
Moisture
?
Accel
3
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gabe Varela Vertical Earth
2 Logan Owen Redline Bicycles
3 Gabriel Grant Second Ascent
4 Nick Solheim First Rate Mortgage
5 Jesse Doll Montanacyclocross.Com
6 David Broemeling Escape Velocity
7 Matt Malyon Team Nrc/Peadalmasher
8 Conrad Kornmann Viking Sport Seattle
9 Daniel Studley Nrc/Kona
10 Aaron Huebner Counterbalance
11 Nick Brown Recycled Cycles Racing
12 Lepine Kris Counterbalance
13 Aaron Mickels Benaroya Research Institute Cyclin
14 Brian Postlethwaite Escape Velocity
15 Ryan Harris Old Town Bicycle
16 Colin Campbell Escape Velocity
17 Bryan Voytilla Ironclad Performance Wear
18 Jeremy Whitman Broken Spoke Cycling
19 Alan Adams Hagens Berman Llp
20 Luke St. clair Recycled Cycles Racing
21 Nathan Solomon Alki/Rubicon
22 Dan Doran First Rate Mortgage
23 Jeff Hanninen DarylEvans Racing
24 Jeremy Bowler Broadmark
25 Patrick Adrian Old Town Bicycle
26 Patrick Raney Garage
27 Trevor O'neal
28 Andrew Mcnett First Rate Mortgage
29 Anderson Half Fast Velo
30 Elliot Bassett Montanacyclocross.Com
31 James Whitesides Ubrdo Team Project
32 Forest Wilson Team Oregon
33 Derik Andreoli Unattached
34 Morgan Taylor Mighty Cycling
35 Jacob Sisson Highland Park Hermes
36 Brian Walburn Hagens Berman Llp
37 Greg Hudson The Royal Family
38 Colin Krebsbach Asc Racing/Redline
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 8   Cat 3: 6   Cat 4: 1   Cat ?: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elizabeth Marzolf Hagens Berman
2 Margie Bradway Team S&M
3 Karen Todd Different Bikes
4 Sharon Gregg Blue Rooster
5 Holly Davis Alki|Rubicon
6 Patricia Dowd Team Delphine
7 Ali Ritter Starbucks Cycling
8 Karyn Abraham Cycle U
9 Molly Martin Nrc/Kona
10 Erika Krumpelman Velo Bella
11 Karen Wilkinson Team Group Health
12 Christina Norwich First Rate Mortgage
13 Jenn Sinclair Tai
14 Melissa Moffett Ragnarok
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 3   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ben Rathkamp Fanatik
2 Alex Walker Old Town Bicycle
3 Peter Avolio Banford Bike
4 Mark Doane
5 Benji Perin
6 Chad Marion Garage
7 Kevinn Speltz Recycled Cycles
8 Justin Berndt Nrc/Kona
9 Mark Mirannte Starbucks
10 Andrew Erickson Whitman College
11 Markus Gallasch Old Town Bicycle
12 David Goerle
13 Mike Trowbridge Mt. Baker Ski Area
14 Ryan Reisbick Chinook Cycling Of Yakima
15 Brian Koder Valley Athletic Club
16 Dustin Lennon Recycled Cycles
17 Matt Barber Mighty Cycling
18 Mark Taylor
19 Brian Tucker Starbucks
20 Robb Sutton
21 Dylan Carney
22 Josh Schmidt Blue Rooster/Sport Med Clinic
23 Dan Spry Escape Velocity
24 Mike Welch
25 Andrew Wright Revolution Cycles
26 Jon Lafollette Uburdo
27 Mike Reed Old Town Bicycle
28 James Livengood Scuderia Dark Helmet
29 Taylor Davis Blake Recycled Cycles
30 Tero Pitkanen
31 Paul Dimartino
32 Alex Zbarazky Dirty White Bogs
33 Bryan Mclellan
34 Jason Hansen
35 Mark Yunker Otbcx
36 Troy Hopwood Tai
37 Jay Malyon Nrc/Kona
38 Lars Johnson
39 Kyle Barnes
DNF Daniel Godbout Cucina Fresca
DNF Meshkat Javid Mighty Cycling
DNF Dan Doran Frm/Nw Velo
DNF Bryce Daviess Northern Rockies Orthopaedics
DNF Brian Fiete
DNF Ryan Smith
DNF Tim Juravich
DNF Rolland Jurgens Cycle U
DNF Keith Goodwin Old Town Bicycle
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 7   Cat 4: 6   Cat ?: 33  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrea Casebolt Rad Racing NW/Hagens Berman
2 Larisa Wade Rad Racing NW/Hagens Berman
3 Wendy Stredwick Riverstone Womens Racing Team
4 Chrystie Hjeltness Riverstone Women'S Racing Team
5 Laura Newman Cucina Fresca
6 Christina Solheim Bicycle Centers/Collision
7 Amy Christie
8 Haley Mousseau Mighty Cycling
9 Amanda Schmidt Blue Rooster/Sport Medicine Clinic
10 Kate Lichtenstein Group Health
11 Anne Kessler Marie Alki Rubicon
12 Kim Birgh-pitkanen Group Health
13 Amanda Mcnabb Team Group Health
14 Catherine Maier Rad Racing Nw
15 Karen Fischer Revolution
16 Sara Rades rhodes Team Group Health/Sound Velo Cy
17 Theresa Carr Revolution/Peak Fasteners
18 Marna Kagele Team Group Health
19 Madison Luther Rad Racing
20 Madison Schnabel Bd Roofing
21 Kate Comis Group Health
Finishers: Cat 3: 6   Cat 4: 2   Cat ?: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jonathan Page
2 Christian Heule Rendementhypo Cycling Team SUI
3 Jamey Driscoll Cannondale/Cyclocrossworld.Com
4 Andy Jacques-maynes Bissell Pro Cycling
5 Christopher Jones
6 Joachim Parbo Ccv Leopard Cycles
7 Russell Stevenson Benaroya Research Institute Cycling
8 Chris Sheppard Santa Cruz/Shimano/Wtb/Giro
9 Barry Wicks Kona
10 Ryan Iddings Lapierre Usa
11 Tyler Trace Trek Red Truck
12 Craig Richey Blue Competition Cycles P/B Neverbl
13 Sean Babcock Team S&M
14 Jake Wells Mafiaracing.Com
15 Morgan Schmitt Bissell Pro Cycling
16 Aaron Schooler Team H&R BlockKona
17 Aaron Bradford
18 Cody Peterson Hutchs Bicycles
19 Kevin Bradford-parish Emdesports.Com
20 Steve Fisher Rad Racing/Hagens Berman
21 Kevin Noiles La Bicicletta Pro Shop
22 Davy Yeater River City Bicycles
23 Jeremy Ferguson
24 Jeremy Powers Cannondale/Cyclocrossworld.Com
25 Joshua Berry
26 John Curry G.A.S./Intrinsik
27 Logan Wetzel
28 Spencer Paxson Team S&M Young Guns
29 Nicholas Weighall California Giant Berry Farms/Specia
30 Nathan Bannerman Rad Racing/ Hagens Berman
31 Ian Terry Rad Racing Nw/Hagens Berman
32 Kristopher Holden Vertical Earth
33 Mark Blackwelder
34 Scotty Carlile Tai Cycling/Genr8
35 Shaun Adamson Juventus
36 Brett Luelling Capitol Subaru Cycling
37 Jesse Anthony Jamis
38 Kevin Hulick he Vanilla WorkshopSpeedvagen
39 Ryan Weaver
40 Kyle Mcgilvray Old Town Bicycle
41 Matthew Davis Mad Duck/Momenta Training
42 Chris Hill Cucina Fresca
43 Nick Berry Mighty Cycling
44 Matthew Fox Sunnyside Sports
45 Benjamin Dodge Sugar Crm
46 Matt Wittler Lost Coast Brewery/Marin Bikes
47 Christopher Ragusa Ccb Volkswagen
48 Tim Woods
49 Joe Wessel Kelowna Cycle United
DNF Ryan Trebon Kona
DNF Molly Cameron Portland Bicycle Studio
DNF Drew Mackenzie Island Racing Club
DNF Brandon Mart Team Kinetic Cycles
DNF Thomas Skinner 'The Tank' Oak Bay Bikes
DNF Troy Wells Clif Bar
DNF Shannon Skerritt The Vanilla WorkshopSpeedvagen Rac
DNF Toby Swanson Benaroya Research Institute Cycling
DNF Brett Nichols Bode
Finishers: Cat 1: 30   Cat 2: 7   Cat 3: 2   Cat ?: 19  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sue Butler MonavieCannondale.Com
2 Alison Dunlap Luna
3 Kari Studley Velo Bella
4 Helen Wyman Kona GBR
5 Barbara Howe Vanderkitten
6 Wendy Williams Hudz/Subaru
7 Jenni Gaertner Vertical Earth
8 Alice Pennington Veloforma
9 Rhonda Mazza Team S&M
10 Emily Van meter Hudz/Subaru
11 Lisa Curry G.A.S./Intrinsik
12 Megan Faris
13 Kristi Berg Redline Bicycles
14 Jadine Riley Team Group Health
15 Joele Guynup Island Racing Club
16 Shannon Holden Vanderkitten
17 Lea Stralka Byrne
18 Serena Bishop gordon Sunnyside Sports
19 Lee Smith Team Group Health
20 Audrey Brown Team S&M
21 Megan Elliott Black Mountain Bicycles
DNF Sarah Stewart Total Restoration Cycling Team
Finishers: Cat 1: 10   Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Blake Rollins Bd Roofing
2 Jarrett Aregger Asc Redline
3 Scott Funston
4 Benjamin King Rad Racing
5 Henry Geary Asc Redline
6 Brayden Buchanan Rad Racing Nw
7 Skyler Schroeder Rad Racing
8 Travis Luther Rad Racing Nw/Hagens Berman
9 George Jackson
10 Derrick Howlett Asc Redline
11 Colton Schnabel Bd Roofing
12 Steven Raymond Old Town Bicycle
13 Talon Burke
14 Ethan Casebolt Rad Racing
15 Joseph Halverson Pedal Dynamics
16 Alexander Haynie WhatJustHappened?
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 9   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David O'Brien Rad Racing Nw/Hagens Berman
2 Logan Feasline Vertical Earth
3 Evan Geary Asc Racing
4 Kyle Howlett Asc Racing/Redline
5 Caden Tongue Rad Racing Nw/Hagens Berman
6 Matthew Wilkinson Rad Racing Nw/Hagens Berman
7 Kody Raymond Old Town Bicycle
8 Mike Jors Asc
9 Ben Bostrom Tailwind
10 Luke Grant Asc Racing/Red Line
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 6   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Travis Monroe Vertical Earth
2 Austin Clevenger Rad Racing Nw/Hagens Berman
3 Colin Krebsbach Asc Racing/Redline
4 David Kirske Rad Racing Nw/Hagens Berman
5 Alex Springer Rad Racing
6 Avi Mahan Asc Racing/Redline
7 Jaxon Suttlemyre Vertical Earth
8 Donovan Benson Rad Racing
9 Tanner Patnode Rad Racing Nw/Hagens Berman
10 Marcus Tongue Rad Racing Nw/Hagens Berman
11 Max Sheffield Rad Racing Nw/Hagens Berman
12 Tyler Haynie WhatJustHappened?
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gabriel Watson-norris Rad Racing Nw/Hagens Berman
2 Andrew Bennett Team Redline
3 Kolby Preble Hammer Velo
4 Cole Cutright Asc Racing/Redline
5 Kosta Psaltis Rad Racing Nw/Hagens Berman
6 Clinton Anderson Asc Racing/Redline
7 Evan Renwick Asc Racing/Redline
8 Chance Raver Vertical Earth
Finishers: Cat 2: 4   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sean Cruickshank 5+
2 Randy Opp Vertical Earth
3 Dmitri Keating Old Town Bicycle
4 Paul Brend Irc/Cameron Law
5 Ed Reagan Dz'S Nuts
6 Sean Mclaughlin Spokane Rocket Velo
7 Dave Haugen Old Town Bicycle
8 David Krattli PBS Inc.
9 Mark Papenhausen Bicycle Centers / Collision
10 Dominic D'angelo Bicycle Centers / Collision
11 Chip Schug Dizzy Cycles / Webcyclery
12 Rob Born Blue Rooster / Sports Medicine Cli
13 Andy Rosser The Valley Athletic Club
14 Todd Allen
15 Bill Brazier
16 Dan Sobel Mccloud Const
17 Mick Adkisson
18 Peter Vincent
19 Scott Mcnees
20 Marc Romano Organic Athlete
21 Derek Leckrone Bd Roofing
22 Dave Wilton Facing The Future
23 Shane Kromrey Bicycle Centres / Collision
24 Mike Braaten Old Town Bicycle
25 Jeff Van mulligen Atomic Racing
26 Jason Brayley Inferno Racing
27 Chris Kunin
28 Mark Heien
29 Tom Kliemann
30 Chris Liebsch Tai
31 Greg Johnson Old Town Bicycle
32 Dewayne Kirk
33 Tory Grant Old Town Bicycle
34 Mark Augustyniewicz
35 Jeremy Harrison Hup United
36 Tim Schallberger
37 Ben Voigts
38 Jason Sobottka Old Town Bicycle
DNF Tim Knudson Old Town Bicycle Cyclocross
DNF Brian Goldstone
DNF Joel Liefke Bikeman.Com
DNF Todd Anderson Bicycle Center/Collision One
DNF Darren Jeung Second Ascent
DNF Tyler Crow
DNF Brian Guthrie
DNF Glen Copus
DNF Wallis Matt Bicycle Centres / Collision
DNF Terry Davis Tai
DNF Bryan Urakawa Vo2Multisport
DNF Shawn Harrington Cycle U
DNF Christian Fischer
DNF Brent Hinson Pd Racing
DNF Ric Cochrane
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 13   Cat 4: 14   Cat ?: 24  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dan Nordstrom Dewars
2 Tom Hungerford
3 Jim Pelt
4 Kevin Raymond Bikesale.Com
5 George Jackson Old Town Bicycles
6 Barry Rempel Oak Bay Bikes
7 David Wills Southside Cyclery
8 Jamie Emery Action Motorcycles
9 Emil Gercke Whole Athlete
10 Hal Kussick
11 Eric Mamroth Recycled Cylces
12 Rob Schueler Columbia Athletic Club
13 Joe Kilbourne
14 Bob Cartwright
15 Chris Lagerberg High Life Crew
16 Francisco Pons Tai
17 Steve Ellis Blue Rooster
18 William Hughey Classic Cycle
19 Phil Meyer Phil'S South Side
20 Steve Mcrae
21 Jeff Skov Old Town Bicycle
22 Jeffrey Coopersmith Cucina Fresca
23 Steve Lindell Gregg'S Specialized
24 Greg Moring Revolution Cycles
25 Joe Myers Two Wheeler/ Specialized
26 Dennis Stumpp
27 Tom Halverson Pedal Dynamics
28 Kevin Vandervaate Phils South Side Cyclery
29 Johnn Comis Old Town Bicycle
30 Randy Bostron
31 Thom De buys Cycle U.
32 Roland Goeckel Double Check
DNF Mark Monroe Two Wheeler/Specialized
DNF Joseph Kilbourne 'Cross Purpose/ Beacon Hill Allstar
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 6   Cat ?: 24  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kim Rueter Sorella Forte
2 Beth Burns Veloce
3 Dayna Deuter Church Of The BigRing.Com
4 Rhonda Morin Sorella Forte
5 Anne Linton Sorella Forte
6 Wanda Howlett Double Check
7 Renee Compton Zuster Cycling
8 Carol Johnson Team Group Health
9 Diana Dosmann Zuster Cycling
10 Rachel Mclain-rollins Old Town Bicycle
11 Cynthia Freed Cucina Fresca
12 Ann Kendall Zuster Cycling
13 Margaret Walter Old Town Bicycle
14 Kate Bavuso Team Kate
15 Kathleen Mcmahon Team Cucina Fresca
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat 4: 4   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Richard Feldman Durance
2 Michael Gaertner Vertical Earth
3 Jerry Long Emde Sports
4 Eric Anderson Vertical Earth
5 Sean Kelsey Evolution Racing
6 Scott Bradway Team S&M
7 Normon Thibault Frontrunners
8 John Bravard Cyclepath Racing
9 Robert Kuhn Hup United
10 Mills Nikos Garage Racing
11 John-Christian Flack The Valley Athletic Club
12 Michael Benno Veloce Racing
13 Doug Krumpelman Vertical Earth
14 Rick Rodland Team Alliance/ Norco Bikes
15 Michael Sayers Sterling Cyclocross Team
16 Todd Gallaher Counterbalance
17 Sean Howie The Bike Gallery
18 Chad Berg Redline Bicycles
19 Damon Pettinger Hagens Berman Llp
20 Aric Rist Half Fast Velo
21 Michael Murdin Garage Racing
22 Justin Harman Bicycle Centres
23 Clark Russell Altezza
24 Chris Sayers Kelowna Cycle United
25 Steve Jensen Bicycle Centers/Collision One
26 Phil Oppenheimer Bicycle Centres/Collision
27 Craig Dillon Cucina Fresca
28 Rory Shackles Turin Bicycle Society
29 Todd Meier Broken Spoke Cycling
30 David Salo Second Ascent
31 Tim Butler River City Bicycles
32 Patrick Wilder Cyclepath Racing
33 Matt Hill
34 Ian Leitheiser Cyclepath Racing
35 Gant Enderle Cyclepath Racing
36 Cully Todd Team Skin
37 Jim Albright Therapeutic Associates
38 John Fiore Montana Cyclocross
39 Rick Heckenlaible Cucina Fresca
40 John Meehan Garage Cycling
41 Huff M. Robert Half Fast Velo
42 Justin Bannerman Allegro Cyclery
43 Collins Ron Bicycle Centers
44 Glen Conley
45 Rick Raymond Old Town Bicycle
46 Doug Graver Ragnarok Racing
47 Sanderson Bart Rad Racing Gp
Finishers: Cat 1: 11   Cat 2: 14   Cat 3: 1   Cat ?: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Anthony Aleto Emde
2 Randy Salamon Recycled Cycles
3 Graham Christensen
4 J. Juelis Joe Bar
5 Will Kelly Joe Bar
6 Roy Mcbeth Local Ride Racing
7 Chris Kelsey Spokane Rocket Velo
8 Keith Heinzelman Classic Cycles
9 LeRoi Smith Ragnarok Racing
10 Jeff Woerner Ijm.Org
11 Eric Schuman Lenovo
12 Jay Murray Trek Red Truck Racing
13 Brent Wallace Organic Athlete
14 David Stonich AlkiRubicon
15 Alan Petrie Spokane Rocket Velo
16 Stevie Miller 'Guitar' Dos Equis Cerveza
17 "jason Bavuso" Joe Bar
18 Joe Martin Nrc/Kona
19 Sean Heflen Ragnarok Racing
20 Sean Wittmer Bicycle Centres/Collison
21 Nathan Kiger Ragnarok Racing
22 Bradley Marquardt Lenovo
23 David Rosen Half Fast Velo
24 Joseph Ecker First Rate Mortgage
25 Matt Morrisson Rtb
26 Mike Porter Porterhouse Racing
27 Charles Bartlett Joe Bar
28 Bob Ludeman Lenovo
29 Travis Nease
30 Jason Casebolt Rad Racing Nw/Hagens Berman
31 Keith Dilly Ragnarok Racing
32 Luk Erik
33 J Murdin Kele Garage
34 David Mcintosh Giant Northwest
35 John Rodakowski
36 Dale King
37 Saul Lopez Half Fast Velo
38 Jeff Evans Doublecheck
39 Conal Groom Wines of Washington/Ubc
40 Er Brown Viking Sport Seattle
41 Scott Ballard Half Fast Velo
42 Bob Chew Escape Velocity
43 Mick Woynarowski Second Ascent
44 Brad Loetel Cucina Fresca
45 Brian Spears Half Fast Velo
46 David Neubeck The Valley Athletic Club/Specialize
47 Michael Lipka Team Cucina Fresca
48 James Beieler Fanatik Bike Co.
49 Tim Gasperak Sportgenic/Squadra Ovest
50 Brian Walburn Hagens Berman Llp
51 Dave Drumm Hudz Subaru
52 Tim Hegg Phils South Sound Cyclery
53 Eric Kolve
Finishers: Cat 2: 5   Cat 3: 12   Cat ?: 36  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rocky Crocker Team W.A.R. Wenatchee Area Racers
2 Martin Sennkyrik Second Ascent
3 Rob Piper Amgen Cycling
4 Russell Thorstrom Ico
5 Peter Wellsman Pro City Racing
6 Paul Anderson Half Fast Velo
7 Dave Queen 20/20 Fuel
8 Brian Wentz The Valley Athletic Club/CBC Racing
9 Peter Emsky Rad Racing Nw
10 Robert 'shawn' Letson Team W.A.R. Wenatchee Area Racers
11 David Bennett Bicycle Centres/Collision
12 Mark Longrie Old Town Bike
13 Alex Rosenast Garage
14 Christopher Mendoza The Valley Athletic Club/CBC Racing
15 Jerry Cutright Asc Racing/Redline
16 Ben Suttlemyre Vertical Earth
17 Erik Brooks Blue Rooster / Sports Medicine Clin
18 Michael Brazel Old Town Bicycles
19 Bob Ling Team Escapados
20 Riley Conkin Mcleod Construction/Pedal Dynamics
21 Steve Tauscheck Double Check
22 Larry Elliott
23 Bernard Boglioli Byrne Specialty Gas
24 George Taggart Cbc
25 Paul Krebsbach First Rate Mortgage
26 Michael Longmire Northern Rockies
27 Greg Luther Luther
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 3   Cat 3: 8   Cat 4: 1   Cat ?: 14  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Williams Jason Team Cucina Fresca
2 Jt Fountain Twin Six
3 Seth Davis AlkiRubicon
4 Patrick Wilder Cyclepath Racing
5 Louie Fountain Paradise Creek Bicycles
6 Carl Hulit Recycled Cycles
7 David Cook Blue Bolts
8 Tony Corke Tacoma Bike
9 Ross Gilbert Old Town Bicycle
10 Bernard Georges Hup United
11 Zach Daab Hup United
12 David Burke Recycled Cycles
13 Anthony Dickson Second Ascent
14 Brandon Wagner Joe Bar
15 Dean Burke
16 Nat Pellman Stifflink
17 Jim Wood Alki/Rubicon
18 Joseph Mullan Old Town Bicycle
19 Troy White
20 Daniel Wren Second Ascent
21 Ian Crane Rad Racing Nw
22 Boss Thad Joe Bar
23 Jason Wennstrom Old Town Bicycle
24 Vincent Mysliwiec Old Town Bicycles
25 Schon Branum
26 Steven Basden Half Fast Velo
27 Dan Peterson Second Ascent
28 Joseph Kilbourne 'Cross Purpose/ Beacon Hill Allsta
29 David Fleischhauer Herriott Sports Performance
30 Luke Brechwald Rad Racing Nw
31 Ric Cochrane Unattached
32 Rob Lehtinen Alki/Rubicon
33 Duquette John AlkiRubicon
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 7   Cat 3: 2   Cat 4: 3   Cat ?: 20