Log In

Team Overview: Rad Racing P/B Cycle U

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

MFG #6 Woodland Park (Nov 19 2023)

Arlo Turkweiss 3-5th Grade Female 3 / 8
Simon Weiss Cat 3 Male 40+ 40 / 50

2023 Trek CX Cup (Oct 13 2023)

Colton Peterson Men Cat4/5 Elite 72 / 112

CXR #2 Choice Academy (Oct 1 2023)

Simon Weiss Cat 3 Master Men racing age 40+ 15 / 21
Arlo Turkweiss Junior Boys racing age 6-9 1 / 7

MFG #2 Starcrossed at Marymoor (Sep 23 2023)

Arlo Turkweiss 3-5th Grade Male 13 / 13
Simon Weiss Cat 3 Male 40+ 23 / 35

MFG #1 Barnburner at Steilacoom (Sep 10 2023)

Arlo Turkweiss 3-5th Grade Male 7 / 12
Simon Weiss Cat 4 Male 40+ 1 / 22

MFG #6 - Woodland Park (Nov 20 2022)

Arlo Turkweiss 1st & 2nd Grade Boys 2 / 13
Blair Greenberg Beginner Men 69 / 88
Simon Weiss Cat 4 Men 40+ 5 / 31

MFG #5 North 40 at LeMay (Nov 7 2022)

Arlo Turkweiss 1st & 2nd Grade Boys 3 / 7
Simon Weiss Cat 4 Men 40+ 5 / 25

CXR #4 Ft. Steilacoom Park (Oct 30 2022)

Arlo Turkweiss Junior Boys racing age 6-9 6 / 12
Colin Nelson Junior Boys racing age 15-16 1 / 5
Simon Weiss Cat 4 Master Men racing age 35+ 6 / 23

Bethlehem Cup (Oct 30 2022)

Stacy Wozniak Women Cat 4/5 3 / 6

Spooky Cross (Oct 29 2022)

Ryan Gearhart Men Cat 4/5 14 / 25

MFG #4 Magnuson Park (Oct 23 2022)

Arlo Turkweiss 1st & 2nd Grade Boys 3 / 17
Bart Conner Cat 3 Men 40+ 25 / 35
Simon Weiss Cat 4 Men 40+ 7 / 37

CXR #1 Cross Revolution at Evergreen High School (Sep 18 2022)

Arlo Turkweiss Junior Boys racing age 6-9 5 / 10
Simon Weiss Cat 4 Master Men racing age 35+ 5 / 17

NomadCX (Sep 11 2022)

Stacy Wozniak Women Cat 4/5 2 / 3

2021 Bethlehem Cup (Oct 31 2021)

Willow Wozniak Junior Girls 9-12 5 / 9

Uncle Sam Grand Prix (Oct 3 2021)

Willow Wozniak WOMENS JUNIOR 9-12 5 / 7

2019 USA Cycling Cyclocross Nationals (Dec 15 2019)

John Pryor Non-champ Kids U11 5 / 28
Aubrey Bond Non-champ Kids U11 11 / 28
Charlie Andersen Non-champ Kids U11 14 / 28
Jacob D miller Men 17-18 Cat 1/2/3 44 / 68
Connor Gizinski Men 17-18 Cat 1/2/3 48 / 68
Winston Hackett Men 17-18 Cat 1/2/3 54 / 68
Euan Mcelwaine Men 17-18 Cat 1/2/3 65 / 68
Alexander Bennett Men 17-18 Cat 1/2/3 66 / 68
Otto Begus Men 17-18 Cat 1/2/3 67 / 68
Skye Mcdonald Men 17-18 Cat 1/2/3 68 / 68

2019 USA Cycling Cyclocross Nationals (Dec 14 2019)

Dylan Hampden Men Junior 15-16 54 / 78
Jack Harris Men Junior 15-16 61 / 78
Zeev Loetel Men Junior 11-12 27 / 30

2019 USA Cycling Cyclocross Nationals (Dec 12 2019)

Dashawn Hutchinson Men NonChamp 11-22 28 / 70
Dylan Hampden Men NonChamp 11-22 38 / 70
Zeev Loetel Men NonChamp 11-22 65 / 70

2019 USA Cycling Cyclocross Nationals (Dec 10 2019)

Greg Gizinski Men NonChamp Masters 50+ 59 / 69

FORT NUGENT CX Day 2 (Dec 8 2019)

Parker Anderson Wave 5 10 / 20
Luca Laverde Wave 5 12 / 20
Jackson Hsu Wave 5 14 / 20
Greg Gizinski Wave 1 9 / 12

FORT NUGENT CX Day 1 (Dec 7 2019)

Parker Anderson Wave 5 3 / 12
Jackson Hsu Wave 5 5 / 12
Luca Laverde Wave 5 8 / 12
Greg Gizinski Wave 1 14 / 17

Lutherwood Cross (Nov 30 2019)

Callah Robinson Women A 4 / 10

CXR #6 North SeaTac Park (Nov 24 2019)

Parker Casazza Cat 1/2 Men 18 / 19
Aubrey Bond Junior Girls 6-9 3 / 7
Jack Harris Junior Boys 15-16 4 / 6
Zeev Loetel Junior Boys 10-12 5 / 12

MFG Woodland Park (Nov 17 2019)

Catherine Harasimowicz Middle School Girls 2 / 12
Donovan Ramirez Middle School Boys 7 / 23
Tyler Morgenson Middle School Boys 8 / 23
Hayden Bond Middle School Boys 11 / 23
Oliver Wakeman Middle School Boys 22 / 23
Jack Harris High School Boys 2 / 17
Ruben Sparks High School Boys 17 / 17
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 1 / 17
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 1 / 31
William Pryor 3rd - 5th Grade Boys 3 / 31
Anderson Talley 3rd - 5th Grade Boys 7 / 31
John Pryor1 3rd - 5th Grade Boys 8 / 31
Zeev Loetel 3rd - 5th Grade Boys 12 / 31
Hudson Congdon 3rd - 5th Grade Boys 16 / 31
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 17 / 31
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 28 / 31
Charlie Andersen 3rd - 5th Grade Boys 30 / 31
Brogan Jones 1st & 2nd Grade Boys 11 / 17
Russ Morgenson Men 50+ 22 / 28
Greg Gizinski Cat 4 Men 35+ 50 / 57
Euan Mcelwaine Cat 4 Men 18 / 61

CXR #5 Enumclaw (Nov 10 2019)

Winston Hackett Cat. 3 Men 8 / 23
Dashawn Hutchinson Cat. 3 Men 12 / 23
Hayden Bond Junior Boys CX racing age 10-12 1 / 10
Hudson Congdon Junior Boys CX racing age 10-12 6 / 10
Aubrey Bond Junior Girls CX racing age 6-9 1 / 5
Will Fowler Junior Boys CX racing age 15-16 2 / 7
Jack Harris Junior Boys CX racing age 15-16 5 / 7
Greg Gizinski Cat 4 Master Men CX racing age 45+ 13 / 21

MFG Cyclocross North 40 (Nov 3 2019)

Dashawn Hutchinson Cat 3 Men 5 / 24
Catherine Harasimowicz Middle School Girls 1 / 9
Tyler Morgenson Middle School Boys 6 / 20
Donovan Ramirez Middle School Boys 7 / 20
Oliver Wakeman Middle School Boys 16 / 20
Hayden Bond Middle School Boys 19 / 20
Reid Hu Middle School Boys 20 / 20
Jack Harris High School Boys 2 / 15
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 1 / 12
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 1 / 27
William Pryor 3rd - 5th Grade Boys 4 / 27
Anderson Talley 3rd - 5th Grade Boys 5 / 27
Zeev Loetel 3rd - 5th Grade Boys 7 / 27
John Pryor1 3rd - 5th Grade Boys 8 / 27
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 13 / 27
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 22 / 27
Russ Morgenson Men 50+ 16 / 24
Greg Gizinski Cat 4 Men 35+ 32 / 35
Euan Mcelwaine Cat 4 Men 1 / 21

Deschutes River CX Day 2 (Oct 27 2019)

Parker Anderson Wave 5 2 / 12
Luca Laverde Wave 5 8 / 12

CXR #4 Frontier (Oct 27 2019)

Greg Gizinski Cat. 3 Men 13 / 14
Hayden Bond Junior Boys CX racing age 10-12 1 / 12
Jack Harris Junior Boys CX racing age 15-16 3 / 4
Aubrey Bond Junior Girls CX racing age 6-9 1 / 5
Greg Gizinski Cat 4 Master Men CX racing age 45+ 19 / 30

CXR #4 Frontier (Oct 27 2019)

Greg Gizinski Cat. 3 Men 13 / 14
Hayden Bond Junior Boys CX racing age 10-12 1 / 12
Jack Harris Junior Boys CX racing age 15-16 3 / 4
Aubrey Bond Junior Girls CX racing age 6-9 1 / 5
Greg Gizinski Cat 4 Master Men CX racing age 45+ 19 / 30

Deschutes River CX Day 1 (Oct 26 2019)

Luca Laverde Wave 5 18 / 22
Jack Harris Wave 3 33 / 42

MFG Cyclocross Natz Practice (Oct 20 2019)

Dashawn Hutchinson Cat 3 Men 8 / 37
Catherine Harasimowicz Middle School Girls 3 / 11
Donovan Ramirez Middle School Boys 7 / 25
Tyler Morgenson Middle School Boys 9 / 25
Hayden Bond Middle School Boys 13 / 25
Oliver Wakeman Middle School Boys 20 / 25
Reid Hu Middle School Boys 24 / 25
Jack Harris High School Boys 9 / 17
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 3 / 12
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 1 / 25
William Pryor 3rd - 5th Grade Boys 3 / 25
Anderson Talley 3rd - 5th Grade Boys 7 / 25
Zeev Loetel 3rd - 5th Grade Boys 8 / 25
John Pryor1 3rd - 5th Grade Boys 9 / 25
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 16 / 25
Hudson Congdon 3rd - 5th Grade Boys 18 / 25
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 23 / 25
Brogan Jones 1st and 2nd Grade Boys 8 / 12
Russ Morgenson Men 50+ 21 / 38
Greg p. Gizinkski Men 50+ 29 / 38
Greg Gizinski Cat 4 Men 35+ 28 / 40
Euan Mcelwaine Cat 4 Men 3 / 47
Dylan Hampden Cat 4 Men 12 / 47
Ryan Younker Cat 4 Men 35 / 47

MAGNUSON PARK CROSS P/B NUUN (Oct 13 2019)

Dashawn Hutchinson Cat 3 Men 5 / 36
Catherine Harasimowicz Middle School Girls 2 / 10
Donovan Ramirez Middle School Boys 6 / 22
Tyler Morgenson Middle School Boys 9 / 22
Hayden Bond Middle School Boys 12 / 22
Oliver Wakeman Middle School Boys 19 / 22
Jack Harris High School Boys 2 / 20
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 3 / 15
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 1 / 29
William Pryor 3rd - 5th Grade Boys 2 / 29
Anderson Talley 3rd - 5th Grade Boys 6 / 29
Zeev Loetel 3rd - 5th Grade Boys 7 / 29
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 10 / 29
John Pryor1 3rd - 5th Grade Boys 11 / 29
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 23 / 29
Hudson Congdon 3rd - 5th Grade Boys 27 / 29
Russ Morgenson Men 50+ 20 / 26
Dylan Hampden Cat 4 Men 6 / 47
Euan Mcelwaine Cat 4 Men 32 / 47

CXR #3 Sprinker (Oct 6 2019)

Brogan Jones Junior Boys CX racing age 6-9 12 / 13
Hudson Congdon Junior Girls CX racing age 10-12 6 / 7
Aubrey Bond Junior Girls CX racing age 6-9 1 / 6
Jack Harris Junior Boys CX racing age 15-16 4 / 13
Will Fowler Junior Boys CX racing age 15-16 5 / 13
Hayden Bond Junior Boys CX racing age 10-12 1 / 12
Zeev Loetel Junior Boys CX racing age 10-12 5 / 12
Greg Gizinski Cat 4 Master Men CX racing age 35+ 27 / 36

MFG Cyclocross - The Tacko Fall Buffet 2 (Sep 29 2019)

Dashawn Hutchinson Cat 3 Men 7 / 23
Catherine Harasimowicz Middle School Girls 1 / 10
Donovan Ramirez Middle School Boys 8 / 20
Reid Hu Middle School Boys 9 / 20
Tyler Morgenson Middle School Boys 10 / 20
Hayden Bond Middle School Boys 11 / 20
Jack Harris High School Boys 3 / 4
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 1 / 10
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 1 / 25
William Pryor 3rd - 5th Grade Boys 4 / 25
Zeev Loetel 3rd - 5th Grade Boys 6 / 25
Anderson Talley 3rd - 5th Grade Boys 7 / 25
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 12 / 25
John Pryor1 3rd - 5th Grade Boys 15 / 25
Hudson Congdon 3rd - 5th Grade Boys 16 / 25
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 20 / 25
Russ Morgenson Men 50+ 23 / 27
Euan Mcelwaine Cat 4 Men 26 / 39
Ryan Younker Cat 4 Men 31 / 39

Trek CX Cup Day 3 (Sep 22 2019)

Willliam Pryor Men Junior 11-12 Open 12 / 24

CXR #2 N. SeaTac (Sep 22 2019)

Jack Harris Junior Boys CX racing age 15-16 1 / 2
Zeev Loetel Junior Boys CX racing age 10-12 4 / 12
Anderson Talley Junior Boys CX racing age 10-12 6 / 12

Bavarian CX Day 2 (Sep 22 2019)

Parker Anderson Wave 5 9 / 16
Hayden Bond Wave 5 12 / 16
Luca Laverde Wave 5 16 / 16
Aubrey Bond Wave 4 4 / 11
Dashawn Hutchinson Wave 3 14 / 40
Greg Gizinski Wave 1 28 / 36

Trek CX Cup Day 2 (Sep 21 2019)

Willliam Pryor Men Junior 11-12 Open 12 / 26

Bavarian CX Day 1 (Sep 21 2019)

Parker Anderson Wave 5 8 / 23
Luca Laverde Wave 5 10 / 23
Hayden Bond Wave 4 5 / 16
Aubrey Bond Wave 4 10 / 16
Dashawn Hutchinson Wave 3 15 / 45
Greg Gizinski Wave 1 24 / 45

CXR #1 Arlington (Sep 15 2019)

Reid Hu Junior Boys CX racing age 13-14 7 / 11
Aubrey Bond Junior Girls CX racing age 6-9 1 / 10
Hayden Bond Junior Boys CX racing age 10-12 2 / 15
Jack Harris Junior Boys CX racing age 15-16 2 / 7
Will Fowler Junior Boys CX racing age 15-16 4 / 7
Winston Hackett Cat. 4 Men 7 / 31
Ryan Younker Cat. 4 Men 26 / 31

Jingle Cross Day 3 (Sep 15 2019)

Greg Gizinski Men Master 35+ Cat 4 26 / 30

Jingle Cross Day 2 (Sep 14 2019)

Greg Gizinski Men Master 35+ Cat 4 29 / 32

Jingle Cross Day 1 (Sep 13 2019)

Greg Gizinski Men Master 35+ Cat 4 25 / 27

LAKE SAMMAMISH GP P/B PLANETBOX (Sep 8 2019)

Russ Morgenson Men 50+ 17 / 31
Parker Casazza Elite Men 16 / 34
Catherine Harasimowicz Middle School Girls 9 / 11
Donovan Ramirez Middle School Boys 8 / 26
Reid Hu Middle School Boys 9 / 26
Hayden Bond Middle School Boys 12 / 26
Nathaniel Banse Middle School Boys 13 / 26
Spinoza Press Middle School Boys 16 / 26
Tyler Morgenson Middle School Boys 22 / 26
Oliver Wakeman Middle School Boys 23 / 26
Jack Harris High School Boys 2 / 10
Parker Stanford High School Boys 4 / 10
Will Fowler High School Boys 6 / 10
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 2 / 13
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 1 / 29
Zeev Loetel 3rd - 5th Grade Boys 3 / 29
Anderson Talley 3rd - 5th Grade Boys 5 / 29
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 6 / 29
William Pryor 3rd - 5th Grade Boys 15 / 29
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 21 / 29
John Pryor1 3rd - 5th Grade Boys 25 / 29
Brogan Jones 1st & 2nd Grade Boys 15 / 16
Greg Gizinski Cat 4 Men 35+ 37 / 40
Euan Mcelwaine Cat 4 Men 18 / 51
Winston Hackett Cat 4 Men 26 / 51

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 6 (Dec 16 2018)

Aubrey Bond Junior 1-10 3 / 9
Juliann Vanderhaegen Women U23 17-22 Pro/Cat 1/2/3 17 / 41
Juliann Vanderhaegen Women Junior 17-18 Cat 1/2/3 4 / 19
Jacob D miller Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 33 / 65
Connor Gizinski Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 40 / 65

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 5 (Dec 15 2018)

Callah Robinson Women Junior 15-16 5 / 35
Iris Phillips Women Junior 11-12 10 / 22
Tyler Morgenson Men Junior 11-12 14 / 45
Nathan Sabol Men Junior 13-14 31 / 91

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 4 (Dec 14 2018)

Chris Bond Men Master 50-54 Cat 1/2/3 90 / 111
Russ Morgenson Men Master 45-49 Cat 1/2/3 100 / 111
Craig Undem Men Master 55-59 1 / 77
Callah Robinson Women Non-championship 1122 8 / 45
Iris Phillips Women Non-championship 1122 24 / 45
Connor Gizinski Men Non-championship 1122 14 / 98
Jacob D miller Men Non-championship 1122 20 / 98
Nathan Sabol Men Non-championship 1122 38 / 98
Tyler Morgenson Men Non-championship 1122 63 / 98

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 1 (Dec 11 2018)

Craig Undem Men Non-Championship 50+ 4 / 52

Ruts and Guts (Dec 9 2018)

Callah Robinson Women Cat 1/2/3 4 / 8

Camp Lutherwood (Dec 8 2018)

Iris Phillips Junior Women (U18) 4 / 5

Ruts and Guts (Dec 8 2018)

Callah Robinson Women Cat 1/2/3 6 / 11

WSBA Cyclocross Championships (Dec 2 2018)

Callah Robinson Women Open 10 / 15
Jacob D miller Open Men 18 / 42
Connor Gizinski Open Men 24 / 42
Parker Casazza Open Men 27 / 42
Winston Hackett Open Men 32 / 42
Nathan Sabol Open Men 35 / 42
Chris Bond Men 50-54 50 / 26
Russ Morgenson Men 40-49 26 / 30
Iris Phillips Women Girls 10-12 1 / 5
Nathan Sabol Boys 13-14 2 / 14
Parker Stanford Boys 13-14 3 / 14
Itai Malakoff Boys 13-14 4 / 14
Liam O'brien Boys 13-14 5 / 14
Parker Anderson Boys 13-14 6 / 14
Kai Wallis Boys 13-14 9 / 14
Reid Hu Boys 13-14 10 / 14
Donovan Ramirez Boys 13-14 13 / 14
Tyler Morgenson Boys 10-12 1 / 6
Jackson Hsu Boys 10-12 4 / 6
Craig Undem Men 55-59 1 / 25
Dashawn Hutchinson Boys 17-18 3 / 5
Greg Gizinski Cat 4 Men 40+ 12 / 17
Alexander Bennett Boys 15-16 5 / 14
Otto Begus Boys 15-16 9 / 14
Skye Mcdonald Boys 15-16 11 / 14
Euan Mcelwaine Boys 15-16 13 / 14
Maximilian Krause Boys 15-16 14 / 14

NW CX Cup #5 – Natz Practice #2 (Dec 1 2018)

Jacob D miller Men Open 18 / 38
Connor Gizinski Men Open 26 / 38
Winston Hackett Men Open 33 / 38
Skye Mcdonald Men Open 37 / 38
Callah Robinson Women Open 16 / 20
Russ Morgenson Men 35+ Open 22 / 27
Chris Bond Men 35+ Open 52 / 27
Iris Phillips Women 10-12 1 / 4
Parker Stanford Men 13-16 7 / 16
Itai Malakoff Men 13-16 11 / 16
Parker Anderson Men 13-16 12 / 16
Nathan Sabol Men 13-16 13 / 16
Skye Mcdonald Men 13-16 14 / 16
Tyler Morgenson Men 13-16 15 / 16
Willliam Pryor Men 10-12 3 / 4
Craig Undem Men 55+ Open 1 / 15

CXR #6 ChampagneOfCross (Nov 25 2018)

Callah Robinson Cat. 3 Women 1 / 13
Russ Morgenson Cat 3 Master Men CX racing age 45+ 7 / 20
Connor Gizinski Cat. 3 Men 2 / 18
Parker Casazza Cat. 3 Men 5 / 18
Jacob D miller Cat. 3 Men 6 / 18
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 3 / 22
Euan Mcelwaine Junior Boys CX racing age 15-16 2 / 7
Otto Begus Junior Boys CX racing age 15-16 5 / 7
Maximilian Krause Junior Boys CX racing age 15-16 7 / 7
Iris Phillips Junior Girls CX racing age 10-12 3 / 9
Tyler Morgenson Junior Boys CX racing age 10-12 1 / 14
Jackson Hsu Junior Boys CX racing age 10-12 4 / 14
Hayden Bond Junior Boys CX racing age 10-12 5 / 14
Anderson Talley Junior Boys CX racing age 10-12 10 / 14
Marco Laverde Junior Boys CX racing age 10-12 14 / 14
Nathan Sabol Junior Boys CX racing age 13-14 1 / 13
Parker Anderson Junior Boys CX racing age 13-14 2 / 13
Parker Stanford Junior Boys CX racing age 13-14 3 / 13
Liam O'Brien Junior Boys CX racing age 13-14 5 / 13
Reid Hu Junior Boys CX racing age 13-14 7 / 13
Itai Malakoff Junior Boys CX racing age 13-14 9 / 13
Dylan Hampden Junior Boys CX racing age 13-14 11 / 13
Luca Laverde Junior Boys CX racing age 13-14 12 / 13
Aubrey Bond Junior Girls CX racing age 6-9 1 / 6
Eleanor Weinstein Junior Girls CX racing age 6-9 5 / 6
Spinoza Press Junior Boys CX racing age 6-9 1 / 14
Dashawn Hutchinson Cat. 4 Men 3 / 21
Alexander Bennett Cat. 4 Men 11 / 21

Woodland Park (Nov 18 2018)

Craig Undem Elite Master Men 4 / 35
Reid Hu Single Speed Men 92 / 96
Connor Gizinski Cat 3 Men 1 / 46
Jacob D miller Cat 3 Men 6 / 46
Itai Malakoff Middle School Boys 2 / 33
Parker Stanford Middle School Boys 3 / 33
Liam O'Brien Middle School Boys 4 / 33
Nathan Sabol Middle School Boys 6 / 33
Parker Anderson Middle School Boys 8 / 33
Kai Wallis Middle School Boys 9 / 33
Tyler Morgenson Middle School Boys 11 / 33
Reid Hu Middle School Boys 16 / 33
Deeson Patterson Middle School Boys 24 / 33
Keegan Tornow Middle School Boys 25 / 33
Atticus Dutt Middle School Boys 26 / 33
Dashawn Hutchinson High School Boys 1 / 26
Skye Mcdonald High School Boys 3 / 26
Maximilian Krause High School Boys 6 / 26
Otto Begus High School Boys 8 / 26
Alec Morgenson High School Boys 16 / 26
Jack Harris High School Boys 24 / 26
Iris Phillips 3rd - 5th Grade Girls 3 / 21
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 5 / 21
Eleanor Weinstein 3rd - 5th Grade Girls 16 / 21
Embry Patterson 3rd - 5th Grade Girls 18 / 21
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 2 / 24
Hayden Bond 3rd - 5th Grade Boys 3 / 24
Anderson Talley 3rd - 5th Grade Boys 5 / 24
Liam Pryor 3rd - 5th Grade Boys 6 / 24
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 12 / 24
Braedan Tornow 3rd - 5th Grade Boys 17 / 24
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 18 / 24
Spinzoa Press 3rd - 5th Grade Boys 24 / 24
Mason Tornow 1st & 2nd Grade Boys 3 / 17
John lucas Pryor 1st & 2nd Grade Boys 4 / 17
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 27 / 38
Alexander Bennett Cat 4 Men 14 / 78
Dashawn Hutchinson Cat 4 Men 45 / 78
Ryan Younker Cat 4 Men 69 / 78

CXR #5 GetYourMudOn (Nov 11 2018)

Callah Robinson Cat. 3 Women 2 / 15
Iris Phillips Cat. 4 Women 10 / 21
Keaghlan Robinson Cat. 4 Women 11 / 21
Connor Gizinski Cat. 3 Men 1 / 15
Jacob D miller Cat. 3 Men 3 / 15
Parker Casazza Cat. 3 Men 6 / 15
Nathan Sabol Cat. 3 Men 12 / 15
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 2 / 18
Nathan Sabol Junior Boys CX 13-14 2 / 12
Parker Stanford Junior Boys CX 13-14 3 / 12
Liam O'Brien Junior Boys CX 13-14 4 / 12
Dylan Hampden Junior Boys CX 13-14 5 / 12
Itai Malakoff Junior Boys CX 13-14 7 / 12
Parker Anderson Junior Boys CX 13-14 8 / 12
Donovan Ramirez Junior Boys CX 13-14 10 / 12
Luca Laverde Junior Boys CX 13-14 11 / 12
Deeson Patterson Junior Boys CX 13-14 12 / 12
Tyler Morgenson Junior Boys CX 10-12 1 / 11
Hayden Bond Junior Boys CX 10-12 5 / 11
William Pryor Junior Boys CX 10-12 7 / 11
Anderson Talley Junior Boys CX 10-12 8 / 11
Jackson Hsu Junior Boys CX 10-12 9 / 11
Marco Laverde Junior Boys CX 10-12 11 / 11
Aubrey Bond Junior Girls CX 6-9 1 / 9
Iris Phillips Junior Girls CX 10-12 2 / 10
Embry Patterson Junior Girls CX 10-12 9 / 10
Euan Mcelwaine Junior Boys CX 15-16 1 / 6
Otto Begus Junior Boys CX 15-16 4 / 6
Maximilian Krause Junior Boys CX 15-16 5 / 6
Skye Mcdonald Junior Boys CX 15-16 6 / 6
Winston Hackett Cat. 4 Men 2 / 14
Alexander Bennett Cat. 4 Men 13 / 14

NW CX Cup #4 – Broadmark Cyclocross Cup (Nov 10 2018)

Callah Robinson Women Open B 6 / 9
Euan Mcelwaine Men Junior Open 4 / 21
Parker Stanford Men Junior Open 5 / 21
Itai Malakoff Men Junior Open 7 / 21
Otto Begus Men Junior Open 8 / 21
Donovan Ramirez Men Junior Open 10 / 21
Tyler Morgenson Men Junior Open 11 / 21
Luca Laverde Men Junior Open 16 / 21
Iris Phillips Men Junior Open 17 / 21
Willliam Pryor Men Junior Open 19 / 21
Aubrey Bond Men Junior Open 42 / 21
Connor Gizinski Men Open/3 9 / 20
Parker Casazza Men Open/3 11 / 20
Nathan Sabol Men Open/3 18 / 20
Craig Undem Men 4/Open 1 / 35
Dashawn Hutchinson Men 4/Open 6 / 35
Chris Bond Men Master 35+ 15 / 19
Russ Morgenson Men Open 3/Men SS 10 / 22

MFG Cyclocross - North 40 CX (Nov 4 2018)

Connor Gizinski Cat 3 Men 5 / 29
Jacob D miller Cat 3 Men 7 / 29
Parker Casazza Cat 3 Men 15 / 29
Liam O'Brien Middle School Boys 1 / 26
Parker Anderson Middle School Boys 3 / 26
Kai Wallis Middle School Boys 4 / 26
Itai Malakoff Middle School Boys 5 / 26
Tyler Morgenson Middle School Boys 8 / 26
Dylan Hampden Middle School Boys 12 / 26
Atticus Dutt Middle School Boys 20 / 26
Keegan Tornow Middle School Boys 21 / 26
Otto Begus High School Boys 2 / 21
Jack Harris High School Boys 4 / 21
Skye Mcdonald High School Boys 5 / 21
Iris Phillips 3rd - 5th Grade Girls 3 / 16
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 5 / 16
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 2 / 23
Hayden Bond 3rd - 5th Grade Boys 3 / 23
Liam Pryor 3rd - 5th Grade Boys 8 / 23
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 10 / 23
Braedan Tornow 3rd - 5th Grade Boys 17 / 23
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 20 / 23
Landon Anderson 3rd - 5th Grade Boys 21 / 23
John lucas Pryor 1st & 2nd Grade Boys 3 / 10
Mason Tornow 1st & 2nd Grade Boys 5 / 10
Craig Undem Elite Master Men 6 / 32
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 13 / 25
Callah Robinson Cat 3 Women 1 / 21
Dashawn Hutchinson Cat 4 Men 7 / 38
Winston Hackett Cat 4 Men 9 / 38
Alexander Bennett Cat 4 Men 26 / 38
Ryan Younker Cat 4 Men 34 / 38

CXR #4 CrossOutCancer (Oct 28 2018)

Keaghlan Robinson Cat. 4 Women 15 / 18
Callah Robinson Cat. 3 Women 3 / 17
Connor Gizinski Cat. 3 Men 3 / 13
Parker Casazza Cat. 3 Men 5 / 13
Jacob D miller Cat. 3 Men 6 / 13
Greg Gizinski Single-speed Men (all ages and categories) 31 / 41
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 1 / 30
Euan Mcelwaine Junior Boys CX racing age 15-16 1 / 8
Otto Begus Junior Boys CX racing age 15-16 3 / 8
Jack Harris Junior Boys CX racing age 15-16 4 / 8
Skye Mcdonald Junior Boys CX racing age 15-16 6 / 8
Teddie Blahous Junior Boys CX racing age 15-16 7 / 8
Maximilian Krause Junior Boys CX racing age 15-16 8 / 8
Tyler Morgenson Junior Boys CX racing age 10-12 4 / 12
Jackson Hsu Junior Boys CX racing age 10-12 5 / 12
Hayden Bond Junior Boys CX racing age 10-12 6 / 12
Marco Laverde Junior Boys CX racing age 10-12 12 / 12
Aubrey Bond Junior Girls CX racing age 6-9 1 / 7
Eleanor Weinstein Junior Girls CX racing age 6-9 4 / 7
Nathan Sabol Junior Boys CX racing age 13-14 1 / 17
Parker Stanford Junior Boys CX racing age 13-14 2 / 17
Itai Malakoff Junior Boys CX racing age 13-14 4 / 17
Dylan Hampden Junior Boys CX racing age 13-14 6 / 17
Reid Hu Junior Boys CX racing age 13-14 7 / 17
Parker Anderson Junior Boys CX racing age 13-14 8 / 17
Luca Laverde Junior Boys CX racing age 13-14 9 / 17
Donovan Ramirez Junior Boys CX racing age 13-14 12 / 17
Deeson Patterson Junior Boys CX racing age 13-14 15 / 17
Embry Patterson Junior Girls CX racing age 10-12 9 / 10
Iris Phillips Junior Girls CX racing age 10-12 10 / 10
Dashawn Hutchinson Cat. 4 Men 4 / 20
Liam O'Brien Cat. 4 Men 13 / 20
Ryan Younker Cat. 4 Men 18 / 20
Hayden Bond Cat. 4 Men 20 / 20
Greg Gizinski Cat 4 Master Men CX racing age 35+ 16 / 20
Alexander Bennett Cat 4 Master Men CX racing age 35+ 18 / 20

Woolley Cross (Oct 27 2018)

Jake Hightower Men B 8 / 18
Kai Wallis Junior Men (U18) 2 / 5

CXR #3 DudeItsCross (Oct 21 2018)

Iris Phillips Cat. 4 Women 10 / 20
Aubrey Bond Cat. 4 Women 19 / 20
Callah Robinson Cat. 3 Women 2 / 15
Russ Morgenson Cat 3 Master Men CX racing age 45+ 13 / 22
Greg Gizinski Single-speed Men (all ages and categories) 40 / 44
Connor Gizinski Cat. 3 Men 1 / 19
Jacob D miller Cat. 3 Men 7 / 19
Parker Casazza Cat. 3 Men 8 / 19
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 25 / 26
Tyler Morgenson Junior Boys CX racing age 10-12 1 / 18
Hayden Bond Junior Boys CX racing age 10-12 5 / 18
Jackson Hsu Junior Boys CX racing age 10-12 6 / 18
Marco Laverde Junior Boys CX racing age 10-12 17 / 18
Euan Mcelwaine Junior Boys CX racing age 15-16 1 / 9
Jack Harris Junior Boys CX racing age 15-16 3 / 9
Otto Begus Junior Boys CX racing age 15-16 5 / 9
Skye Mcdonald Junior Boys CX racing age 15-16 7 / 9
Maximilian Krause Junior Boys CX racing age 15-16 9 / 9
Nathan Sabol Junior Boys CX racing age 13-14 1 / 17
Parker Stanford Junior Boys CX racing age 13-14 2 / 17
Liam O'Brien Junior Boys CX racing age 13-14 3 / 17
Itai Malakoff Junior Boys CX racing age 13-14 4 / 17
Parker Anderson Junior Boys CX racing age 13-14 6 / 17
Donovan Ramirez Junior Boys CX racing age 13-14 8 / 17
Dylan Hampden Junior Boys CX racing age 13-14 10 / 17
Reid Hu Junior Boys CX racing age 13-14 12 / 17
Luca Laverde Junior Boys CX racing age 13-14 16 / 17
Deeson Patterson Junior Boys CX racing age 13-14 17 / 17
Aubrey Bond Junior Girls CX racing age 6-9 1 / 10
Iris Phillips Junior Girls CX racing age 10-12 1 / 11
Embry Patterson Junior Girls CX racing age 10-12 9 / 11
Greg Gizinski Cat 4 Master Men CX racing age 35+ 22 / 28

Deschutes River CX (Oct 20 2018)

Chris Bond Open Men 45+ 2 / 3
Craig Undem Open Men 11 / 14
Euan Mcelwaine Jr Boys 15-16 3 / 5
Otto Begus Jr Boys 15-16 4 / 5
Skye Mcdonald Jr Boys 15-16 5 / 5
Nathan Sabol Jr Boys 13-14 1 / 6
Parker Anderson Jr Boys 13-14 2 / 6
Parker Stanford Jr Boys 13-14 3 / 6
Tyler Morgenson Jr Boys 13-14 5 / 6
Luca Laverde Jr Boys 13-14 6 / 6
Iris Phillips Jr Girls 10-12 2 / 6
Marci Laverde Jr Girls 10-12 5 / 6
Oliva Wood Jr Girls 10-12 6 / 6
Tyler Morgenson Jr Boys 10-12 1 / 8
Hayden Bond Jr Boys 10-12 2 / 8
Landon Anderson Jr Boys 10-12 6 / 8
Orion Wood Jr Boys 10-12 8 / 8
Callah Robinson Open Women 6 / 9
Nathan Sabol Cat 4/5 Men 10 / 10

MFG Cyclocross - Magnuson Park (Oct 14 2018)

Craig Undem Elite Master Men 28 / 36
Connor Gizinski Cat 3 Men 3 / 37
Jacob D miller Cat 3 Men 10 / 37
Nathan Sabol Middle School Boys 2 / 27
Liam O'Brien Middle School Boys 3 / 27
Parker Stanford Middle School Boys 5 / 27
Itai Malakoff Middle School Boys 6 / 27
Kai Wallis Middle School Boys 7 / 27
Parker Anderson Middle School Boys 8 / 27
Tyler Morgenson Middle School Boys 11 / 27
Reid Hu Middle School Boys 16 / 27
Keegan Tornow Middle School Boys 20 / 27
Deeson Patterson Middle School Boys 22 / 27
Atticus Dutt Middle School Boys 24 / 27
Alex d Bennett High School Boys 1 / 21
Jack Harris High School Boys 3 / 21
Otto Begus High School Boys 4 / 21
Skye Mcdonald High School Boys 5 / 21
Iris Phillips 3rd - 5th Grade Girls 1 / 19
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 4 / 19
Embry Patterson 3rd - 5th Grade Girls 15 / 19
Eleanor Weinstein 3rd - 5th Grade Girls 17 / 19
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 2 / 21
Hayden Bond 3rd - 5th Grade Boys 3 / 21
Spinoza Press 3rd - 5th Grade Boys 4 / 21
Liam Pryor 3rd - 5th Grade Boys 5 / 21
Anderson Talley 3rd - 5th Grade Boys 7 / 21
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 14 / 21
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 17 / 21
Mason Tornow 1st & 2nd Grade Boys 3 / 15
John lucas Pryor 1st & 2nd Grade Boys 4 / 15
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 13 / 38
Callah Robinson Cat 3 Women 4 / 24
Winston Hackett Cat 4 Men 9 / 63
Alexander Bennett Cat 4 Men 10 / 63
Ryan Younker Cat 4 Men 45 / 63

Idaho Waffle Cross Series Weekend #1 - Waffle Cross Day 1 (Oct 13 2018)

Alec Morgenson Men Cat 4/5 46 / 48

CXR #2 CrossAbides (Oct 7 2018)

Russ Morgenson Cat 3 Master Men CX racing age 45+ 31 / 33
Connor Gizinski Cat. 3 Men 2 / 26
Cole Gar-aouy Cat. 3 Men 4 / 26
Parker Casazza Cat. 3 Men 10 / 26
Dashawn Hutchinson Cat. 3 Men 14 / 26
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 2 / 20
Tyler Morgenson Junior Boys CX racing age 10-12 1 / 16
Jackson Hsu Junior Boys CX racing age 10-12 4 / 16
Hayden Bond Junior Boys CX racing age 10-12 5 / 16
Anderson Talley Junior Boys CX racing age 10-12 11 / 16
Landon Anderson Junior Boys CX racing age 10-12 12 / 16
Marco Laverde Junior Boys CX racing age 10-12 14 / 16
Aubrey Bond Junior Girls CX racing age 6-9 1 / 7
Eleanor Weinstein Junior Girls CX racing age 6-9 5 / 7
Iris Phillips Junior Girls CX racing age 10-12 1 / 12
Embry Patterson Junior Girls CX racing age 10-12 7 / 12
Alexander Bennett Junior Boys CX racing age 15-16 1 / 9
Euan Mcelwaine Junior Boys CX racing age 15-16 2 / 9
Otto Begus Junior Boys CX racing age 15-16 5 / 9
Teddie Blahous Junior Boys CX racing age 15-16 6 / 9
Skye Mcdonald Junior Boys CX racing age 15-16 7 / 9
Jack Harris Junior Boys CX racing age 15-16 8 / 9
Maximilian Krause Junior Boys CX racing age 15-16 8 / 9
Nathan Sabol Junior Boys CX racing age 13-14 1 / 18
Parker Stanford Junior Boys CX racing age 13-14 2 / 18
Itai Malakoff Junior Boys CX racing age 13-14 3 / 18
Parker Anderson Junior Boys CX racing age 13-14 5 / 18
Donovan Ramirez Junior Boys CX racing age 13-14 7 / 18
Dylan Hampden Junior Boys CX racing age 13-14 8 / 18
Reid Hu Junior Boys CX racing age 13-14 10 / 18
Luca Laverde Junior Boys CX racing age 13-14 12 / 18
Deeson Patterson Junior Boys CX racing age 13-14 15 / 18
Greg Gizinski Cat 4 Master Men CX racing age 35+ 25 / 32
Jacob D miller Cat. 4 Men 1 / 25

NW CX Cup #3 - Bellingham BMX (Oct 6 2018)

Skye Mcdonald Men Junior 13-16 Open 3 / 3

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 (Oct 6 2018)

Jacob D miller Men 2/3 22 / 86

MFG Cyclocross - Mooca Liets (Sep 30 2018)

Connor Gizinski Cat 3 Men 17 / 31
Nathan Sabol Middle School Boys 3 / 33
Parker Anderson Middle School Boys 4 / 33
Liam O'Brien Middle School Boys 5 / 33
Parker Stanford Middle School Boys 6 / 33
Itai Malakoff Middle School Boys 9 / 33
Tyler Morgenson Middle School Boys 14 / 33
Reid Hu Middle School Boys 21 / 33
Keegan Tornow Middle School Boys 24 / 33
Atticus Dutt Middle School Boys 25 / 33
Deeson Patterson Middle School Boys 26 / 33
Jacob D miller High School Boys 1 / 10
Alexander Bennett High School Boys 2 / 10
Euan Mcelwaine High School Boys 3 / 10
Justin Begus High School Boys 4 / 10
Maximilian Krause High School Boys 8 / 10
Skye Mcdonald High School Boys 9 / 10
Iris Phillips 3rd - 5th Grade Girls 3 / 19
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 8 / 19
Eleanor Weinstein 3rd - 5th Grade Girls 16 / 19
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 2 / 21
Hayden Bond 3rd - 5th Grade Boys 3 / 21
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 6 / 21
Anderson Talley 3rd - 5th Grade Boys 7 / 21
Liam Pryor 3rd - 5th Grade Boys 11 / 21
Landon Anderson 3rd - 5th Grade Boys 20 / 21
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 21 / 21
Mason Tornow 1st & 2nd Grade Boys 2 / 7
John lucas Pryor 1st & 2nd Grade Boys 3 / 7
Craig Undem Elite Master Men 10 / 39
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 20 / 36
Callah Robinson Cat 3 Women 6 / 21
Jacob D miller Cat 4 Men 4 / 55
Alexander Bennett Cat 4 Men 8 / 55
Dashawn Hutchinson Cat 4 Men 13 / 55
Winston Hackett Cat 4 Men 17 / 55
Nathan r Sabol Cat 4 Men 35 / 55

MFG Cyclocross - Leavenworth CX (Sep 23 2018)

Craig Undem Elite Master Men 7 / 26
Connor Gizinski Cat 3 Men 5 / 24
Parker Casazza Cat 3 Men 8 / 24
Nathan Sabol Middle School Boys 3 / 27
Liam O'Brien Middle School Boys 5 / 27
Parker Anderson Middle School Boys 9 / 27
Reid Hu Middle School Boys 12 / 27
Itai Malakoff Middle School Boys 13 / 27
Tyler Morgenson Middle School Boys 17 / 27
Deeson Patterson Middle School Boys 24 / 27
Keegan Tornow Middle School Boys 25 / 27
Otto Begus High School Boys 3 / 8
Skye Mcdonald High School Boys 4 / 8
Alec Morgenson High School Boys 6 / 8
Iris Phillips 3rd - 5th Grade Girls 2 / 14
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 6 / 14
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 3 / 19
Hayden Bond 3rd - 5th Grade Boys 4 / 19
Liam Pryor 3rd - 5th Grade Boys 8 / 19
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 9 / 19
Braedan Tornow 3rd - 5th Grade Boys 12 / 19
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 18 / 19
Mason Tornow 1st & 2nd Grade Boys 2 / 9
John lucas Pryor 1st & 2nd Grade Boys 3 / 9
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 12 / 24
Callah Robinson Cat 3 Women 7 / 18
Jacob D miller Cat 4 Men 4 / 39

NWCX Cup #2 - Ski Hill CX (Sep 22 2018)

Connor Gizinski Men Cat 3 1 / 6
Iris Phillips Women 10-12 2 / 4
Parker Casazza Men 13-16 3 / 20
Nathan Sabol Men 13-16 5 / 20
Parker Stanford Men 13-16 6 / 20
Euan Mcelwaine Men 13-16 7 / 20
Otto Begus Men 13-16 9 / 20
Parker Anderson Men 13-16 11 / 20
Jack Barrett stringham Men 13-16 12 / 20
Skye Mcdonald Men 13-16 13 / 20
Luca Laverde Men 13-16 18 / 20
Alec Morgenson Men 13-16 19 / 20
Tyler Morgenson Men 10-12 1 / 13
Hayden Bond Men 10-12 4 / 13
Kegan Tornow Men 10-12 6 / 13
Braedan Tornow Men 10-12 12 / 13
Russ Morgenson Men 45+ Cat 3 11 / 16
Parker Casazza Men Cat 4 5 / 24
Jacob D miller Men Cat 4 10 / 24
Ryan Younker Men Cat 4 17 / 24
Alexander Bennett Men Cat 4 24 / 24
Craig Undem Men 55+ Open 1 / 8

CXR #1 CrossTheFunk (Sep 16 2018)

Callah Robinson Cat. 3 Women 3 / 14
Russ Morgenson Cat 3 Master Men CX racing age 45+ 9 / 27
Connor Gizinski Cat. 3 Men 1 / 15
Parker Casazza Cat. 3 Men 6 / 15
Greg Gizinski Single-speed Men (all ages and categories) 33 / 42
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 18 / 21
Nathan Sabol Junior Boys CX racing age 13-14 1 / 17
Liam O'Brien Junior Boys CX racing age 13-14 2 / 17
Parker Anderson Junior Boys CX racing age 13-14 3 / 17
Parker Stanford Junior Boys CX racing age 13-14 4 / 17
Kai Wallis Junior Boys CX racing age 13-14 6 / 17
Reid Hu Junior Boys CX racing age 13-14 7 / 17
Itai Malakoff Junior Boys CX racing age 13-14 12 / 17
Dylan Hampden Junior Boys CX racing age 13-14 13 / 17
Luca Laverde Junior Boys CX racing age 13-14 14 / 17
Donovan Ramirez Junior Boys CX racing age 13-14 15 / 17
Aubrey Bond Junior Girls CX racing age 6-9 1 / 9
Iris Phillips Junior Girls CX racing age 10-12 1 / 6
Tyler Morgenson Junior Boys CX racing age 10-12 2 / 16
Jackson Hsu Junior Boys CX racing age 10-12 7 / 16
Landon Anderson Junior Boys CX racing age 10-12 13 / 16
Marco Laverde Junior Boys CX racing age 10-12 14 / 16
Hayden Bond Junior Boys CX racing age 10-12 15 / 16
Greg Gizinski Cat 4 Master Men CX racing age 35+ 12 / 16
Jacob D miller Cat. 4 Men 4 / 26
Alexander Bennett Cat. 4 Men 15 / 26
Ryan Younker Cat. 4 Men 22 / 26

MFG Cyclocross - Lake Sammamish (Sep 9 2018)

Craig Undem Elite Master Men 6 / 32
Connor Gizinski Cat 3 Men 6 / 30
Parker Stanford Middle School Boys 5 / 34
Liam O'Brien Middle School Boys 7 / 34
Parker Anderson Middle School Boys 9 / 34
Reid Hu Middle School Boys 12 / 34
Tyler Morgenson Middle School Boys 13 / 34
Luca Laverde Middle School Boys 20 / 34
Dylan Hampden Middle School Boys 21 / 34
Itai Malakoff Middle School Boys 25 / 34
Keegan Tornow Middle School Boys 28 / 34
Atticus Dutt Middle School Boys 29 / 34
Kai Wallis Middle School Boys 32 / 34
Alexander Bennett High School Boys 2 / 11
Otto Begus High School Boys 6 / 11
Jack Harris High School Boys 7 / 11
Skye Mcdonald High School Boys 9 / 11
Max Krause High School Boys 10 / 11
Iris Phillips 3rd - 5th Grade Girls 1 / 22
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 14 / 22
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 3 / 30
Anderson Talley 3rd - 5th Grade Boys 9 / 30
Hayden Bond 3rd - 5th Grade Boys 10 / 30
Braedan Tornow 3rd - 5th Grade Boys 11 / 30
Liam Pryor 3rd - 5th Grade Boys 12 / 30
Landon Anderson 3rd - 5th Grade Boys 21 / 30
Marco Laverde 3rd - 5th Grade Boys 26 / 30
Mason Tornow 1st & 2nd Grade Boys 3 / 13
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 20 / 38
Callah Robinson Cat 3 Women 6 / 20
Jacob D miller Cat 4 Men 6 / 59
Alexander Bennett Cat 4 Men 19 / 59
Nathan Sabol Cat 4 Men 29 / 59

NWCX Cup #1 (Sep 8 2018)

Callah Robinson Women Open 5 / 5
Greg Gizinski Men Single Speed 6 / 9
Craig Undem Men Open 9 / 19
Connor Gizinski Men Open 15 / 19
Trey Trefry Men Open 19 / 19
Jacob D miller Men Cat 4 6 / 18
Winston Hackett Men Cat 4 11 / 18
Nathan Sabol Men Cat 4 12 / 18
Russ Morgenson Men 45+ Cat 3 10 / 16
Greg Gizinski Men 35+ Cat 4 6 / 9
Nathan Sabol Men 13-16 3 / 19
Parker Anderson Men 13-16 4 / 19
Parker Stanford Men 13-16 5 / 19
Euan Mcelwaine Men 13-16 8 / 19
Otto Begus Men 13-16 10 / 19
Skye Mcdonald Men 13-16 12 / 19
Itai Malakoff Men 13-16 14 / 19
Luca Laverde Men 13-16 18 / 19
Donovan Ramirez Men 13-16 19 / 19
Tyler Morgenson Men 10-12 1 / 7
Keegan Tornow Men 10-12 2 / 7
Braedan Tornow Men 10-12 6 / 7
Landon Anderson Men 10-12 7 / 7

US Cross Nationals Day 6 (Jan 14 2018)

Ciara Macdonald Women U23 P/1/2/3 33 / 35
Calder Wood Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 7 / 43

US Cross Nationals Day 5 (Jan 13 2018)

Bronwynn Gar-aouy Women Junior 13-14 6 / 30
Nathan Sabol Men Junior 11-12 6 / 36
Jack Barrett stringham Men Junior 11-12 18 / 36
Tyler Morgenson Men Junior 11-12 20 / 36
Joe Spranger Men Junior 11-12 21 / 36
Jack Spranger Men Junior 13-14 5 / 45
Parker Casazza Men Junior 13-14 22 / 45
Connor Gizinski Men Single Speed 78 / 135
Jacob D miller Men Single Speed 96 / 135
Cole Garaouy Men Junior 15-16 35 / 77
Connor Gizinski Men Junior 15-16 46 / 77
Jacob D miller Men Junior 15-16 63 / 77

US Cross Nationals Day 3 (Jan 11 2018)

Russ Morgenson Men Masters 45-49 Cat 1/2/3 93 / 98
Trey Trefry Men 11-22 6 / 61
Jack Spranger Men 11-22 20 / 61
Cole Garaouy Men 11-22 25 / 61
Connor Gizinski Men 11-22 30 / 61
Nathan Sabol Men 11-22 37 / 61
Jacob D miller Men 11-22 39 / 61
Parker Casazza Men 11-22 46 / 61
Tyler Morgenson Men 11-22 51 / 61
Joe Spranger Men 11-22 54 / 61
Jack Barrett stringham Men 11-22 55 / 61
Bronwynn Gar-aouy Women 11-22 10 / 36
Craig Undem Men Masters 55-59 5 / 50

US Cross Nationals Day 1 (Jan 9 2018)

Craig Undem Men Masters 50+ 8 / 64

NWCXCUP #7 | WSBA CX Championships (Dec 17 2017)

Scott Funston Open Men 2 / 30
Calder Wood Open Men 4 / 30
Cole Garaouy Open Men 23 / 30
Jacob D miller Open Men 25 / 30
Craig Undem Open Men 45+ 4 / 18
Callah Robinson Open Women 8 / 9
Bronwynn Gar-aouy Open Women 9 / 9
Jack Spranger Jr Boys 13-16 2 / 17
Connor Gizinski Jr Boys 13-16 7 / 17
Jacob D miller Jr Boys 13-16 8 / 17
Parker Casazza Jr Boys 13-16 9 / 17
Alexander Bennett Jr Boys 13-16 11 / 17
Kai Wallis Jr Boys 13-16 13 / 17
Cole Garaouy Jr Boys 13-16 14 / 17
Parker Stanford Jr Boys 13-16 15 / 17
Otto Begus Jr Boys 13-16 16 / 17
Jack Harris Jr Boys 13-16 17 / 17
Bronwynn Gar-aouy Jr Girls 13-16 3 / 5
Nathan Sabol Jr Boys 10-12 2 / 8
Luca Laverde Jr Boys 10-12 3 / 8
Finn Westover Jr Boys 10-12 4 / 8
Tyler Morgenson Jr Boys 10-12 5 / 8
Joe Spranger Jr Boys 10-12 6 / 8
Iris Phillips Jr Girls 10-12 2 / 5
Keaghlan Robinson Jr Girls 10-12 3 / 5
Kaylee Gudwin Jr Girls 10-12 5 / 5
Russ Morgenson Cat3 Men 45+ 13 / 15
Connor Gizinski Cat4 Men 1 / 7

WSBA CX Championship Warm Up - NWCXCUP Race #6 (Dec 16 2017)

Iris Phillips Men Girls Boys 10-12 2 / 3
Keaghlan Robinson Men Girls Boys 10-12 3 / 3
Craig Undem Men Open 9 / 24
Ciara Mcdonald Men Cat 3 Women 3 / 3
Connor Gizinski Men Junior Boys 13-16 5 / 15
Jacob D miller Men Junior Boys 13-16 6 / 15
Alexander Bennett Men Junior Boys 13-16 9 / 15
Liam Obrien Men Junior Boys 13-16 10 / 15
Otto Begus Men Junior Boys 13-16 12 / 15
Ryan Younker Men Junior Boys 13-16 13 / 15
Parker Stanford Men Junior Boys 13-16 15 / 15
Callah Robinson Men Open Women 13 / 14
Nathan Sabol Men Junior Boys 10-12 1 / 5
Tyler Morgenson Men Junior Boys 10-12 2 / 5
Luca Laverde Men Junior Boys 10-12 4 / 5

NWCXCUP Race #5 (Dec 10 2017)

Iris Phillips Juniors 10-12 Women 3 / 6
Keaghlan Robinson Juniors 10-12 Women 4 / 6
Kaylee Gudwin Juniors 10-12 Women 5 / 6
Russ Morgenson Master 45+ Cat 3 Men 13 / 18
Callah Robinson Open Women 5 / 11
Bronwynn Gar-aouy Open Women 7 / 11
Connor Gizinski Juniors 13-16 Men 1 / 12
Parker Casazza Juniors 13-16 Men 2 / 12
Jacob D miller Juniors 13-16 Men 3 / 12
Otto Begus Juniors 13-16 Men 7 / 12
Euan Mcelwaine Juniors 13-16 Men 9 / 12
Parker Stanford Juniors 13-16 Men 10 / 12
Itai Malakoff Juniors 13-16 Men 12 / 12
Craig Undem Open Master 45+ Men 3 / 15
Nathan Sabol Juniors 10-12 Men 1 / 7
Finn Westover Juniors 10-12 Men 2 / 7
Luca Laverde Juniors 10-12 Men 3 / 7
Tyler Morgenson Juniors 10-12 Men 4 / 7
Joe Spranger Juniors 10-12 Men 5 / 7
Scott Funston Open Men 1 / 25
Calder Wood Open Men 2 / 25
Cole Garaouy Open Men 21 / 25
Winston Hackett Open Men 24 / 25

Solstice Cross - PACX Series Final (Dec 9 2017)

Tommy Shapiro U19 Men 7 / 7

Cascade Cross #5: Camp Lutherwood (Dec 3 2017)

Jake Hightower Men B 8 / 18

NWCXCUP Race #4 (Dec 3 2017)

Scott Funston Men Open 1 / 57
Calder Wood Men Open 2 / 57
Craig Undem Men Open 19 / 57
Jack Spranger Men Open 30 / 57
Cole Garaouy Men Open 39 / 57
Tommy Shapiro Men Open 44 / 57
Connor Gizinski Men Open 46 / 57
Jacob D miller Men Open 47 / 57
Winston Hackett Men Open 51 / 57
Nathan Sabol Men Juniors 10-12 1 / 8
Luca Laverde Men Juniors 10-12 2 / 8
Finn Westover Men Juniors 10-12 3 / 8
Joe Spranger Men Juniors 10-12 4 / 8
Hayden Bond Men Juniors 10-12 7 / 8
Ciara Macdonald Women Cat 4 1 / 6
Iris Phillips Women Juniors 10-12 4 / 8
Keaghlan Robinson Women Juniors 10-12 7 / 8
Kaylee Gudwin Women Juniors 10-12 8 / 8
Bronwynn Gar-aouy Women Open 18 / 21
Callah Robinson Women Open 20 / 21
Connor Gizinski Men Juniors 13-16 5 / 17
Jacob D miller Men Juniors 13-16 8 / 17
Alexander Bennett Men Juniors 13-16 10 / 17
Ryan Younker Men Juniors 13-16 12 / 17
Otto Begus Men Juniors 13-16 13 / 17
Euan Mcelwaine Men Juniors 13-16 14 / 17
Parker Stanford Men Juniors 13-16 15 / 17
Itai Malakoff Men Juniors 13-16 16 / 17

CXR #6 STEP UP YOUR CROSS (Nov 26 2017)

Brayden Buchanan Cat. 1/2 Men 17 / 18
Callah Robinson Cat. 3 Women 2 / 10
Jacob D miller Junior Boys age 15-16 2 / 5
Alexander Bennett Junior Boys age 15-16 4 / 5
Marco Laverde Junior Boys age 6-9 14 / 15
Connor Gizinski Single-speed Men (all ages and categories) 11 / 51
Connor Gizinski Cat. 4 Men 7 / 33
Parker Casazza Cat. 4 Men 9 / 33
Parker Casazza Junior Boys age 13-14 1 / 10
Jack Harris Junior Boys age 13-14 2 / 10
Kai Wallis Junior Boys age 13-14 5 / 10
Euan Mcelwaine Junior Boys age 13-14 6 / 10
Parker Stanford Junior Boys age 13-14 7 / 10
Otto Begus Junior Boys age 13-14 8 / 10
Max Krause Junior Boys age 13-14 9 / 10
Ivy Stringham Junior Girls age 10-12 2 / 9
Iris Phillips Junior Girls age 10-12 3 / 9
Keaghlan Robinson Junior Girls age 10-12 5 / 9
Kaylee Gudwin Junior Girls age 10-12 7 / 9
Phaedra Franklin Junior Girls age 13-14 6 / 6
Nathan Sabol Junior Boys age 10-12 1 / 18
Finn Westover Junior Boys age 10-12 3 / 18
Luca Laverde Junior Boys age 10-12 4 / 18
Joe Spranger Junior Boys age 10-12 8 / 18
Hayden Bond Junior Boys age 10-12 10 / 18
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 2 / 24
Jack Spranger Cat. 3 Men 3 / 13

MFG Cyclocross - Woodland (Nov 19 2017)

Callah Robinson Cat 3 Women 5 / 27
Bronwynn Garaouy Cat 3 Women 10 / 27
Juliann Vander haegen Cat 3 Women 26 / 27
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 66 / 66
Jack Spranger Cat 3 Men 17 / 59
Jake Hightower Cat 3 Men 35 / 59
Brayden Buchanan Cat 1/2 Men 16 / 46
Kaylee Gudwin Jr Girls 2009/2010 6 / 6
Iris Phillips Jr Girls 2006-2008 3 / 11
Keaghlan Robinson Jr Girls 2006-2008 5 / 11
Phaedra Franklin Jr Girls 2004/2005 8 / 10
Marco Laverde Jr Boys 2009/20010 8 / 23
Noah Stringham Jr Boys 2009/20010 15 / 23
Nathan Sabol Jr Boys 2006-2008 2 / 38
Luca Laverde Jr Boys 2006-2008 4 / 38
Joe Spranger Jr Boys 2006-2008 10 / 38
Jackson Hsu Jr Boys 2006-2008 15 / 38
Atticus Dutt Jr Boys 2006-2008 17 / 38
Anderson Talley Jr Boys 2006-2008 20 / 38
Hayden Bond Jr Boys 2006-2008 22 / 38
Reid Hu Jr Boys 2006-2008 34 / 38
Tyler Morgenson Jr Boys 2006-2008 35 / 38
Jack barrett Stringham Jr Boys 2006-2008 36 / 38
Parker Casazza Jr Boys 2004/2005 1 / 13
Jack Harris Jr Boys 2004/2005 4 / 13
Kai Wallis Jr Boys 2004/2005 5 / 13
Parker Stanford Jr Boys 2004/2005 6 / 13
Parker Anderson Jr Boys 2004/2005 9 / 13
Itai Malakoff Jr Boys 2004/2005 10 / 13
Maximilian Krause Jr Boys 2004/2005 11 / 13
Jacob D miller Jr Boys 2002/2003 1 / 14
Ryan Younker Jr Boys 2002/2003 3 / 14
Euan Mcelwaine Jr Boys 2002/2003 4 / 14
Otto Begus Jr Boys 2002/2003 5 / 14
Griffin Murch Jr Boys 2002/2003 7 / 14
Aidan Cordero Jr Boys 2002/2003 11 / 14
Connor p Gizinski Single Speed Men 24 / 110
Connor Gizinski Cat 4 Men 5 / 76
Parker w Casazza Cat 4 Men 13 / 76
Winston Hackett Cat 4 Men 44 / 76
Parker w Casazza Cat 4 Men 67 / 76
Cole Gar-aouy Cat 4 Men 73 / 76
Alexander Bennett Cat 4 Men 75 / 76

CXR #5 WAUGHOP CROSS (Nov 12 2017)

Calder Wood Cat. 1/2 Men 2 / 18
Scott Funston Cat. 1/2 Men 4 / 18
Jacob D miller Junior Boys age 15-16 1 / 7
Alexander Bennett Junior Boys age 15-16 3 / 7
Marco Laverde Junior Boys age 6-9 6 / 9
Connor Gizinski Single-speed Men (all ages and categories) 29 / 42
Connor Gizinski Cat. 4 Men 15 / 25
Parker Casazza Junior Boys age 13-14 1 / 11
Jack Harris Junior Boys age 13-14 3 / 11
Kai Wallis Junior Boys age 13-14 6 / 11
Euan Mcelwaine Junior Boys age 13-14 7 / 11
Parker Anderson Junior Boys age 13-14 8 / 11
Parker Stanford Junior Boys age 13-14 9 / 11
Otto Begus Junior Boys age 13-14 10 / 11
Ivy Stringham Junior Girls age 10-12 1 / 7
Iris Phillips Junior Girls age 10-12 2 / 7
Kaylee Gudwin Junior Girls age 10-12 5 / 7
Phaedra Franklin Junior Girls age 13-14 6 / 6
Nathan Sabol Junior Boys age 10-12 1 / 13
Finn Westover Junior Boys age 10-12 4 / 13

Busiest Racers

in last months
Connor Gizinski 106
Alexander Bennett 82
Craig Undem 76
Jack Spranger 74
Parker Casazza 61
Callah Robinson 58
Kai Wallis 57
Itai Malakoff 57
Scott Funston 56
Jacob D miller 54
Calder Wood 54
Hayden Gizinski 53
Joe Spranger 51
Parker Anderson 49
Jack Harris 49
Euan Mcelwaine 47
Tyler Morgenson 46
Luca Laverde 46
Brayden Buchanan 45
Hayden Bond 45
Winston Hackett 45
Trey Trefry 45
Nathan Sabol 43
Russ Morgenson 37
Jackson Hsu 35
Annalise Rosser 35
Juliann Vander haegen 35
Cole Gar-aouy 35
Iris Phillips 34
Jake Hightower 33
Parker Stanford 33
Bronwynn Gar-aouy 32
Aubrey Bond 32
Aidan Cordero 31
Keaghlan Robinson 31
Ciara Macdonald 30
Tommy Shapiro 29
Greg Gizinski 28
Otto Begus 28
Reid Hu 27
Alec Morgenson 27
Eli Gold 25
Benjamin King 24
Indigo Newby-house 22
Layton Meyers 22
Wyatt Mason 21
Parker King 21
Ellison Brink 21
Finn Westover 20
Maximilian Krause 20
Nate Thalhamer 20
Matt Adolf 20
Isabella Meyers 19
Sam Zivin 19
Anderson Talley 19
Skye Mcdonald 18
Dashawn Hutchinson 17
Juliann Vanderhaegen 16
Ryan Younker 15
Gideon Bender 15
Evan Geary 15
Marco Laverde 15
Jack Barrett stringham 14
Donovan Ramirez 14
Cole Garaouy 13
Alastair Magun 13
Ian Brink 13
Dylan Hampden 12
Liam O'Brien 11
Henry Coppolillo 11
Brooks Vernon 11
Annika Alving 11
Ethan Colson 11
Beckett Vernon 11
Nathan Morrisson 11
Sophia Meyers 11
Zeev Loetel 11
Lewis Whiley 11
Meyers Layton 10
Cooper Waters 10
Kaylee Gudwin 10
Landon Anderson 10
Atticus Dutt 10
Jude Bender 9
Arlo Turkweiss 9
Simon Weiss 9
Ivy Stringham 9
Phaedra Franklin 8
Walker Busken 8
Noah Stringham 8
Noah Meckle 8
Meghan Funston 8
Deeson Patterson 8
Keegan Tornow 7
Bronwynn Garaouy 7
Ethan Casebolt 7
William Pryor 7
Liam Pryor 6
Eleanor Weinstein 6
Hudson Congdon 6