Log In
Grand Prix Carl Decker: Het Meer • Sep 8 2018
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
4.2
1.7
1.9
3
2.3
Mostly Cloudy, 67 degrees, wind 2 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
4.2
Beers
1.7
Moisture
1.9
Accel
3
Tech
2.3
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sonja Ebert Dialed Cycling Team
2 Kim Gerhardt
3 Nancy Grossman Team Planet X USA p/b Xiologix
Finishers: Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Little BeerMongers
2 Jon Pearson Sage Titanium
3 Walter Mcknight Deschutes Brewery
4 Scott Rath Sage Titanium
5 Karsten Hagen Evolution Racing Team/Project Bike
6 Mark Westerfield Dialed Cycling Team
7 Doug Brecht Team 10 Barrel
8 Jesse Reade
9 Jon Ragsdale
10 Jacob Roth
DNF Manny Marquez Team Finger
DNF Nathan Koch Team Finger
DNF Mark Sather Team 10 Barrel
DNF Eric Kaczmarek
Finishers: Cat 2: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jacob Olander Bend Endurance Academy
2 Ian Shreve Hutch's Eugene
Finishers: Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Max Smith PDX Devo Junior Cycling
2 Liam Carmichael
3 Liam Harrison PDX Devo Junior Cycling
4 Gavin Rice Team Lazy Tarantulas
5 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team
6 Hendrik Hagedorn Grouptrail Cycling
7 Orion Souders PDX Devo Junior Cycling
8 Cannon Hahn Stumptown Cycling Club
9 Aris Dimick Team Oregon p/b Rodda Paint
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Zane Strait Bend Endurance Academy
2 Jake Johansen PDX Devo Junior Cycling
3 Benicio Thorne PDX Devo Junior Cycling
4 Brady Rice Team Lazy Tarantulas
5 Halen Harrison PDX Devo Junior Cycling
6 Calum Pierce PDX Devo Junior Cycling
7 Stefan Shaffner Grouptrail Cycling
8 Alexander Vogs BBC Bike Gallery Continental
9 Calvin Nary Bend Endurance Academy
10 Cole Hagedorn PDX Devo Junior Cycling
Finishers: Cat 5: 3   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Benjamin Tai Cyclepath Racing
2 Jacob Hamness Dialed Cycling Team
3 Rowan Jacobs bicycleattorney.com
Finishers: Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team
2 Carter Hanley Cyclepath Racing
Finishers: Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Zane Strait Bend Endurance Academy
2 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team
3 Jake Johansen PDX Devo Junior Cycling
4 Benicio Thorne PDX Devo Junior Cycling
5 Brady Rice Team Lazy Tarantulas
6 Benjamin Tai Cyclepath Racing
7 Jacob Hamness Dialed Cycling Team
8 Halen Harrison PDX Devo Junior Cycling
9 Calum Pierce PDX Devo Junior Cycling
10 Stefan Shaffner Grouptrail Cycling
11 Rowan Jacobs bicycleattorney.com
12 Max Smith PDX Devo Junior Cycling
13 Carter Hanley Cyclepath Racing
14 Alexander Vogs BBC Bike Gallery Continental
15 Liam Carmichael
16 Liam Harrison PDX Devo Junior Cycling
17 Gavin Rice Team Lazy Tarantulas
18 Calvin Nary Bend Endurance Academy
19 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team
20 Hendrik Hagedorn Grouptrail Cycling
21 Orion Souders PDX Devo Junior Cycling
22 Cole Hagedorn PDX Devo Junior Cycling
23 Thomas Little BeerMongers
24 Cannon Hahn Stumptown Cycling Club
25 Aris Dimick Team Oregon p/b Rodda Paint
26 Sebastian Bartnikowski
27 Jacob Lupton
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 3   Cat ?: 23  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Thomas Little BeerMongers
2 Sebastian Bartnikowski
3 Jacob Lupton
Finishers: Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kayden Mckee TCNF.LEGAL Racing Team
2 Joelle Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi
3 Sydney Little BeerMongers
4 Sophia Stromquist Team Finger
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Summer Westerfield Dialed Cycling Team
2 Ophelia Schocken
3 Magdelana Morrow
Finishers: Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Spring Westerfield Dialed Cycling Team
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emma Royce The Spokesmen
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kayden Mckee TCNF.LEGAL Racing Team
2 Spring Westerfield Dialed Cycling Team
3 Joelle Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi
4 Sydney Little BeerMongers
5 Emma Royce The Spokesmen
6 Summer Westerfield Dialed Cycling Team
7 Ophelia Schocken
8 Magdelana Morrow
9 Sophia Stromquist Team Finger
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Gallagher Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
2 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas
3 Joe Santos Cyclepath Racing
4 Chad Swanson Team S+M
5 Brian Anthony ANTHM Collective
6 Webster Wilson Cyclepath Racing
7 David Krause Trusty Switchblade
8 Michael Brown Fulcrum Properties/WebCyclery
9 Carl Werner
10 Doug Merritt BeerMongers
11 Rick Metz bicycleattorney.com
12 Danny Weikel Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
13 Matt Jamison Grouptrail Cycling
14 Chip Sloan Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
15 Mathew Braun
16 Mike Szwaya bicycleattorney.com
17 Greg Adams Cyclepath Racing
18 Ira Ryan Breadwinner Cycles
19 Craig Austin Half Fast Velo presented by Ninkasi
DNF Saul Lopez Half Fast Velo presented by Ninkasi
DNF Roger Meier Cyclepath Racing
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 14  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christophe Berteau-pavy
2 Nikolaus Kashey
3 Michael Kolb ANTHM Collective
4 Tony Pitone
5 Joshua Boelter Cyclepath Racing
6 Geoff Wittreich Grouptrail Cycling
7 Martin Matsumura Dialed Cycling Team
8 Benjamin Mergen Team Planet X USA p/b Xiologix
9 Simon Ingham Swift Racing
10 Whitney Phillips Dialed Cycling Team
11 Brad Alderman Team Planet X USA p/b Xiologix
12 Andre Vogs BBC Bike Gallery Continental
13 Martin Joyce Metropolis Cycle Repair
14 Joe Pinzone
15 Charles Barrett Cyclepath Racing
16 John Lopez
17 David Kaysen Dialed Cycling Team
18 Matthew Boelter Cyclepath Racing
19 Stephen Carter The Spokesmen
20 Garrett Tyburski
21 Derek Chiles
22 Jeff Elton
23 James Lais
24 Justin Tunis Team Velo Cult
25 Mark Capalbo
26 John Wilger Team Oregon p/b Rodda Paint
27 Doug Brecht Team 10 Barrel
28 Albert Passadore Hammer Velo
29 Phillip Wiant Half Fast Velo presented by Ninkasi
30 Thomas Smith Bicycleway.com/OPS
31 Steven Soto Team Planet X USA p/b Xiologix
32 Mark Sather Team 10 Barrel
33 Dave Petermeier Team Planet X USA p/b Xiologix
34 Steven Westberg Deschutes Brewery
35 Eric Giacchino
36 Ben Hein
37 David Rayls Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
38 Jeff Dill ANTHM Collective
39 Thomas Tritz
40 Jose Torres
41 Mark Hand Team Planet X USA p/b Xiologix
42 Andreas Oswald
43 Andrew Kaylor Team Planet X USA p/b Xiologix
DNF Casey Antonson Team Velo Cult
DNF Souk Soulinthone Dialed Cycling Team
DNF Trevor Hayward
DNF Kevin Dickson Hammer Velo
Finishers: Cat 4: 5   Cat 5: 4   Cat ?: 38  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lance Heppler Dialed Cycling Team
2 Michael Aylward Bonk Collective
3 Chris Wierman Dialed Cycling Team
4 Brent Morrow
5 Jordan Miller Deschutes Brewery
6 Franz Bruggemeier
7 David Spurr
8 Kevin Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi
9 Terry Hamness Dialed Cycling Team
10 David Johnson Team Oregon p/b Rodda Paint
11 Christopher Moore
12 Brian Wise Dialed Cycling Team
13 Dan Baier Team Finger
14 Jason Whitley Team Oregon p/b Rodda Paint
15 Marcus Marjama Rebound/Tireless Velo
16 Aaron Radspinner Half Fast Velo presented by Ninkasi
17 Kiel Fletcher
18 Wade Hewitt
19 Will Cortez Oregon Bike Shop Racing Team
20 James Green
21 Jerry Inscoe Sage Titanium
22 Eric Mergen Team Planet X USA p/b Xiologix
23 Christopher Tuttle bicycleattorney.com
24 Lars Pedersen
25 Steve Popp Team Oregon p/b Rodda Paint
26 Paul Souders
27 David Burke
28 David Rasca Half Penny Cycling Team
29 Mike Wenrick HiFi Sound Cycling Components
30 Gregory Dufour Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
31 Colin Howard Hammer Velo
32 Mark Holden Oregon Bike Shop Racing Team
33 Dean Maclean Team Planet X USA p/b Xiologix
34 Dylan Vanweelden
35 Gary Kim Grouptrail Cycling
36 Rob Anderson
37 John Ohotto Swift Racing
38 Bob Crow Team Lazy Tarantulas
39 Andy Platt
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 5   Cat 4: 7   Cat ?: 26  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rick Metz bicycleattorney.com
2 Rodney Trepess Deschutes Brewery
3 Todd Rosier Therapeutic Associates Racing p/b P
4 Perry Lund
5 Bob Jacobs bicycleattorney.com
6 Michael Metz bicycleattorney.com
7 Jeff Standish Sage Titanium
8 Andy Leritz Team Lazy Tarantulas
9 Christopher Van tilburg Team Finger
10 Michael Girard Evolution Racing Team/Project Bike
11 Steven Thorne
12 Eric Vickers Half Penny Cycling Team
13 Tom Strodtbeck bicycleattorney.com
14 Jeff Steiner Half Fast Velo presented by Ninkasi
15 Chris Haverty Therapeutic Associates Racing p/b P
16 Michael Rabinowitz Rebound/Tireless Velo
17 David Saltzberg Therapeutic Associates Racing p/b P
18 Jon Gove Grouptrail Cycling
19 John Hatfield Dialed Cycling Team
20 Mike Schrankel Team Finger
21 Jeff Nary Sagebrush Cycles
22 Rich Rosko Hammer Velo
23 Tom Williamson Team 10 Barrel
24 Jd Jaspersen
25 Timothy Shreve Hutch's Eugene
26 David Dorocke Deschutes Brewery
27 Scott Gerwig
28 Eric Schusterman
29 Andrew Malakoff
30 Erik Goodfriend Hammer Velo
31 Erik Spillman Team Oregon p/b Rodda Paint
32 Thomas Royce The Spokesmen
33 Jason Bietz
34 Bob Rakoz Camas Bike and Sport
35 Rick Boston Cyclepath Racing
36 Doug Malnati Therapeutic Associates Racing p/b P
37 Jeff Christensen Half Penny Cycling Team
38 James Thompson
39 Steven Westberg Deschutes Brewery
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 4   Cat 5: 1   Cat ?: 30  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Russell Thorstrom
2 Mark Schwyhart Team S+M
3 Tim Ellerbruch Rebound/Tireless Velo
4 Dave Luoma Cyclepath Racing
5 Mack Stilson Half Fast Velo presented by Ninkasi
6 Jeff Hollister Team Oregon p/b Rodda Paint
7 Joe Hamilton Rebound/Tireless Velo
8 Dan Davis
9 Mark Hildebrandt Cyclepath Racing
10 Ron Strasser Team S+M
11 Adam Tate Eugene Velo Racing
12 Gil Ormerod Team S+M
13 Einar Traa
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ann Kennedy bicycleattorney.com
2 Anna Saltonstall
3 Susan Koonce Sorella Forte
4 Kimberly Sass Sorella Forte
5 Rebecca Hillary Team AF
6 Julie Wilson Team Finger
7 Suzy Renn Team Slow
Finishers: Cat 2: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Pam Power Bonk Collective
2 Kristi Cushman
3 Tina Bender bicycleattorney.com
4 Tea Rabbit Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
5 Krissy Brunsman
6 Jordan Faulds Team AF
7 Cecilia Becerra
8 Renee Beard
Finishers: Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Marjan Huizing
2 Carolyn Daubeny Deschutes Brewery
3 Cary Schusterman Sunnyside Sports
4 Cheryl Stockton
5 Leslie Carlson Sweetpea Ladies Auxiliary
6 Donna Metz bicycleattorney.com
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Susan Foster Deschutes Brewery
2 Bonnie Rosenfeld Sorella Forte
Finishers: Cat 1: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Carl Decker
2 Shannon Skerritt
3 Andrew Coe PDX TI
4 James Williams Deschutes Brewery
5 Stephen Hartzel Breadwinner Cycles
6 Andrew Loaiza Cyclepath Racing
7 Evan Murphy
8 Robert Cummings Mettle Cycling
9 Lucas Strain
10 Seth Patla PDX TI
11 Zak Winter
12 Ben Guernsey Mettle Cycling
13 Gabriel Linn Mettle Cycling
14 Scott Kocher Therapeutic Associates Racing p/b P
15 Andrew Smith Swift Racing
16 Xander Viray Mettle Cycling
DNF Erik Hammerquist TCNF.LEGAL Racing Team
DNF Molly Cameron
DNF Felipe Nystrom
DNF Max Ritzow PDX TI
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 6   Cat 4: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Brown Bend Endurance Academy
2 Hayden Wierman Dialed Cycling Team
3 Randall Fransen Mettle Cycling
4 Erik Hammerquist TCNF.LEGAL Racing Team
5 Dustin Henderson Deschutes Brewery
6 Brad Davidson Grouptrail Cycling
7 Christian Lam
8 Chris Sarrett Hutch's Eugene
9 Nate Youngs Therapeutic Associates Racing p/b P
10 Micah Sardell Co-Motion Factory Racing Team
11 Adam Kachman Mettle Cycling
12 Greg Mcelravy
13 Christopher Ramsey Therapeutic Associates Racing p/b P
14 Grant Headley Swift Racing
15 Keith Mcintire BeerMongers
16 Ben Waters Holtey Brown p/b Peak Condition
17 David Cushman Grouptrail Cycling
18 Peter Madsen
19 Jordan Babb
20 Luke Sosnowski Rebound/Tireless Velo
21 Aaron Sander Cyclepath Racing
22 Michael Collins bicycleattorney.com
23 Adam Moore Grouptrail Cycling
24 Joe Martin
25 Ryan P. gilles Byzick + Company Cycling
26 Cory Nann Team Planet X USA p/b Xiologix
27 Roger Lloyd Therapeutic Associates Racing p/b P
28 Maxwell Southam
29 Patrick Case Swift Racing
30 John Pearson Byzick + Company Cycling
31 Brian Meyer
32 Eric Shaffner Grouptrail Cycling
33 Curtis Loeb Hammer Velo
34 Ben Tankus Byzick + Company Cycling
35 Dylan Wiggins Grouptrail Cycling
36 Ryan Chase Deschutes Brewery
37 Saul Lopez Half Fast Velo presented by Ninkasi
38 Andrew Marchington Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
DNF Zach Rotstein Mettle Cycling
DNF Aaron Mcclintock Therapeutic Associates Racing p/b P
DNF Elijah Krause
DNF Ben Pederson Grouptrail Cycling
DNF Jake Rosenbloum
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 9   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 28  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrzej Stadnik
2 Scott Scholz Therapeutic Associates Racing p/b P
3 Brady Cowing Team 10 Barrel
4 Elijah Smith
5 Brian Fahey
6 Daniel Peterson Hammer Velo
7 Joshua Dinwiddie
8 Alex Churchill
9 Ryan Cotton Swift Racing
10 Andy Borell
11 Christopher Clifford
12 Ryan Coons
13 Adam Vanarsdall
14 Dirk Vander laan
15 John Pettitt ANTHM Collective
16 Austen Sofhauser
17 Cullen Freeman Metropolis Cycle Repair
Finishers: Cat 4: 2   Cat ?: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jonathan Meyer Dialed Cycling Team
2 Stephen Plomer Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
3 Patrick Johnson Team 10 Barrel
4 Jonathan Coy Team Finger
5 Tom Williamson Team 10 Barrel
6 Brandt Furgerson
7 Ian Stromquist Team Finger
8 Connor Shimamoto
9 Josue Jimenez TEAM MOUNTAIN VIEW CYCLES
10 Nathan Koch Team Finger
11 Joe Derting Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
12 Mark Westerfield Dialed Cycling Team
13 Dan Froelich
14 Tim Sippel Dialed Cycling Team
15 Alex Wilson Hammer Velo
16 Eric Kaczmarek
17 Alastair Cox
18 Adam Andrus Swift Racing
19 Richard Pool Speedvagen
20 Scott Hollingsworth
21 Dan Harrison Speedvagen
22 Mike Estes
23 Dan Freeman
24 Andrew O'neal
25 Mark Johnson
26 Dylan Carrico rogers Therapeutic Associates Racing p/b P
27 Joel Dewit Rebound/Tireless Velo
28 Tony Kuypers Dialed Cycling Team
29 Charles Klinger
30 Benito Guzman
31 Ron Moen
32 Brian Duhon Team Oregon p/b Rodda Paint
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 28  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Seth Patla PDX TI
2 Geoffrey Huber
3 Molly Cameron
4 Gabriel Linn Mettle Cycling
5 Cliff Eslinger Evolution Racing Team/Project Bike
6 Ryan Weaver
7 Brian Lynch Team Dr Will Bar
8 Michael Saviers Team Oregon p/b Rodda Paint
9 Jordan Taylor bicycleattorney.com
10 Kyle Ireton ANTHM Collective
11 John Lin Swift Racing
12 Matt Schwartz Metropolis Cycle Repair
13 Gabe Graves Bicycleway.com/OPS
14 Kellen Kjera Team Oregon p/b Rodda Paint
15 Sal Collura
16 Ken Hahn Stumptown Cycling Club
17 Eric Stolberg ANTHM Collective
18 John Napier Metropolis Cycle Repair
19 Billy Holcomb Trusty Switchblade
20 Joseph Hagedorn Grouptrail Cycling
21 James Green
22 Damon Dimick Team Oregon p/b Rodda Paint
23 Rich Rosko Hammer Velo
24 Daniel Peterson Hammer Velo
25 Emmett Reeb
26 Charles Barrett Cyclepath Racing
27 Steven Soto Team Planet X USA p/b Xiologix
28 Aaron Even Cyclepath Racing
29 Suzy Renn Team Slow
30 Brady Rice Team Lazy Tarantulas
31 Manny Marquez Team Finger
DNF Craig Austin Half Fast Velo presented by Ninkasi
DNF Jacob Horn
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 3   Cat ?: 23  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Janelle Bickford Metropolis Cycle Repair
2 Holland Larue Team Finger
3 Mielle Blomberg Team S+M
4 Megan Faris
5 Mari Little BeerMongers
6 Mary Skrzynski Deschutes Brewery
7 Kaya Lydamore Battlekats
8 Laurie Kemmerer
Finishers: Cat 3: 1   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Serena Bishop gordon
2 Ashlyn Johnson
3 Laura Winberry
4 Heidi Wood HiFi Sound Cycling Components
5 Elizabeth White
6 Emily Boscacci Grown Rogue Cycling Team
7 Mckenna Mckee TCNF.LEGAL Racing Team
8 Elise Huggins
9 Alexandra Burton
10 Tina Brubaker Speedvagen
DNF Jennifer Haliewicz Metropolis Cycle Repair
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Carley Leins Team Nonstop
2 Katy Giombolini
3 Lauren Ziehnert TCNF.LEGAL Racing Team
4 Sara Headley Swift Racing
5 Kaya Lydamore Battlekats
6 Jacqueline Mautner Team AF
7 Marie Major
8 Nia Ransom
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rachel Serslev Co-Motion Factory Racing Team
2 Evelyn Boling Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
3 Stephanie Spiak Team 10 Barrel
4 Katie Linton Team Planet X USA p/b Xiologix
Finishers: Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Leah Brown Team 10 Barrel
2 Beverley Floyd Co-Motion Factory Racing Team
3 Whitney Hooker Team Finger
4 Jesse Whitaker Dialed Cycling Team
5 Alexis Gibbons
6 Stacy Ramakers Team 10 Barrel
7 Glori Campbell Team AF
8 Cher Vasquez
9 Sari Hargand BeerMongers
10 Tiffany Renshaw
11 Jodi Gaylord Gladyators
12 Ashley Reade
13 Tanya Appuhn
14 Shannon Sardell
15 Samantha Trost Team S+M
16 Sara Cowling Grouptrail Cycling
DNF Bethany Soulinthone Dialed Cycling Team
Finishers: Cat ?: 17