Log In

Team Overview: Team 10 Barrel

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Cross Crusade: Kruger Farm (Nov 17 2019)

Stephanie Spiak Singlespeed Women 11 / 21
Kiel Fletcher Singlespeed Men 34 / 56
Doug Brecht Clydesdale 12 / 23
Mark Sather Clydesdale 16 / 23
Jessica Steimer Category 5 Women 12 / 26
Leah Brown Category 4 Women 7 / 19
Ben Taber Category 4 Men 3 / 17
Eric Steimer Category 4 Men 13 / 17
Doug Brecht Category 4 Masters 35+ 67 / 71
Jason Whittington Category 3 Masters 35+ Men 9 / 55
Andrew Jarolimek Category 3 Masters 35+ Men 23 / 55
Brady Cowing Category 3 Masters 35+ Men 28 / 55
Jeff Copus Category 3 Masters 35+ Men 42 / 55
Stephanie Spiak Category 2/3 Women 18 / 18
Joshua Johansen Category 2/3 Men 22 / 39

**OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 10 2019)

Stephanie Spiak Singlespeed Women 11 / 26
Mark Sather Clydesdale 19 / 25
Leah Brown Category 4 Women 5 / 23
Ben Taber Category 4 Men 3 / 22
Eric Steimer Category 4 Men 12 / 22
Max Soontararak Category 4 Men 17 / 22
Andrew Jarolimek Category 3 Masters 35+ Men 3 / 52
Jason Whittington Category 3 Masters 35+ Men 7 / 52
Jeff Copus Category 3 Masters 35+ Men 41 / 52
Stephanie Spiak Category 2/3 Women 9 / 20
Joshua Johansen Category 2/3 Men 24 / 52
Jeff Copus Category 2/3 Men 49 / 52

Idaho Waffle Cross Series Weekend #2 - Turkey Cross Day 2 (Nov 3 2019)

Adam Franklin Men Pro/Cat 1/2/3 & Master A (40-59) 23 / 25
Jason Rose Men Cat 4/5 12 / 27
John Teeters Men Master B (40-59) & 60+ 10 / 24
Richard Ford Men Master B (40-59) & 60+ 13 / 24
Allen Bowlden Men Master B (40-59) & 60+ 18 / 24
Nicole Hendricks Women Pro/Cat Open & Master 50+ 16 / 21

Cyclocross Crusade: Rainier High School (Nov 3 2019)

Stephanie Spiak Singlespeed Women 8 / 16
Doug Brecht Clydesdale 8 / 19
Mark Sather Clydesdale 13 / 19
Cory Erickson Category 5 Men 25 / 31
Leah Brown Category 4 Women 1 / 11
Ben Taber Category 4 Men 4 / 18
Max Soontararak Category 4 Men 17 / 18
Doug Brecht Category 4 Masters 35+ 50 / 52
Jason Whittington Category 3 Masters 35+ Men 12 / 46
Stephanie Spiak Category 2/3 Women 12 / 13
Joshua Johansen Category 2/3 Men 23 / 49
Jeff Copus Category 2/3 Men 42 / 49
Eric Cress Category 1/2 Masters 35+ Men 38 / 38

Idaho Waffle Cross Series Weekend #2 - Turkey Cross Day 1 (Nov 2 2019)

Jason Rose Men Cat 4/5 26 / 39
Zach Cox Men Cat 4/5 27 / 39
Adam Franklin Men Pro/Cat 1/2/3 & Master A (40-59) 24 / 30
John Teeters Men Master B (40-59) & 60+ 12 / 34
Richard Ford Men Master B (40-59) & 60+ 22 / 34
Allen Bowlden Men Master B (40-59) & 60+ 29 / 34

Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 (Oct 27 2019)

Stephanie Spiak Singlespeed Women 11 / 20
Kiel Fletcher Singlespeed Men 33 / 75
Jeff Copus Singlespeed Men 45 / 75
Tim Richter Masters 50+ Men 41 / 47
Mark Sather Clydesdale 8 / 15
Jarred Mcdonald Clydesdale 13 / 15
Jason Rose Category 5 Men 6 / 59
Austin Fox Category 5 Men 14 / 59
Richard Ford Category 5 Men 15 / 59
Jeff Smith Category 5 Men 26 / 59
Zach Cox Category 5 Men 28 / 59
John Teeters Category 5 Men 52 / 59
Leah Brown Category 4 Women 4 / 21
Ben Taber Category 4 Men 6 / 14
Paul Francis Category 4 Masters Men 35+ 7 / 45
Jeff Copus Category 3 Masters 35+ Men 25 / 54
Jason Whittington Category 3 Masters 35+ Men 52 / 54
Stephanie Spiak Category 2/3 Women 10 / 16
Eric Cress Category 2/3 Men 21 / 52
Joshua Johansen Category 2/3 Men 28 / 52
Jason Whittington Category 2/3 Men 52 / 52

Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 (Oct 26 2019)

Stephanie Spiak Singlespeed Women 9 / 17
Jeff Copus Singlespeed Men 44 / 77
Tim Richter Masters 50+ Men 46 / 51
Mark Sather Clydesdale 12 / 22
Jarred Mcdonald Clydesdale 20 / 22
Lindsay Peters Category 5 Women 15 / 37
Andrew Houghton Category 5 Men 2 / 48
Jason Rose Category 5 Men 6 / 48
John Teeters Category 5 Men 11 / 48
Richard Ford Category 5 Men 15 / 48
Zach Cox Category 5 Men 19 / 48
Jeff Smith Category 5 Men 28 / 48
Leah Brown Category 4 Women 11 / 23
Adrienne Farabee Category 4 Women 20 / 23
Ben Taber Category 4 Men 9 / 19
Max Soontararak Category 4 Men 16 / 19
Mark Sather Category 4 Masters 35+ 37 / 54
Jason Whittington Category 3 Masters 35+ Men 17 / 67
Brady Cowing Category 3 Masters 35+ Men 24 / 67
Jeff Copus Category 3 Masters 35+ Men 67 / 67
Stephanie Spiak Category 2/3 Women 11 / 21
Eric Cress Category 1/2 Masters 35+ Men 21 / 36
Joshua Johansen Category 1/2 Masters 35+ Men 32 / 36
Kiel Fletcher Category 1/2 Masters 35+ Men 34 / 36

MFG Cyclocross Natz Practice (Oct 20 2019)

Joshua Johansen Cat 3 Men 45+ 6 / 35

Cyclocross Crusade: Heron Lakes (Oct 20 2019)

Stephanie Spiak Singlespeed Women 9 / 19
Doug Brecht Clydesdale 15 / 26
Mark Sather Clydesdale 16 / 26
Leah Brown Category 4 Women 11 / 24
Ben Taber Category 4 Men 3 / 20
Max Soontararak Category 4 Masters 35+ 50 / 72
Mark Sather Category 4 Masters 35+ 52 / 72
Doug Brecht Category 4 Masters 35+ 56 / 72
Jason Whittington Category 3 Masters 35+ Men 5 / 65
Jeff Copus Category 3 Masters 35+ Men 35 / 65
Brady Cowing Category 3 Masters 35+ Men 65 / 65
Gwen Hryciw Category 2/3 Women 15 / 21
Stephanie Spiak Category 2/3 Women 18 / 21
Eric Cress Category 1/2 Masters 35+ Men 20 / 35
Kiel Fletcher Category 1/2 Masters 35+ Men 35 / 35

Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 13 2019)

Stephanie Spiak Singlespeed Women 19 / 25
Jeff Copus Singlespeed Men 49 / 80
Doug Brecht Clydesdale 15 / 28
Mark Sather Clydesdale 19 / 28
Leah Brown Category 4 Women 19 / 21
Mark Sather Category 4 Masters 35+ 52 / 64
Jeff Copus Category 3 Masters 35+ Men 33 / 65
Brady Cowing Category 3 Masters 35+ Men 36 / 65
Jason Whittington Category 3 Masters 35+ Men 46 / 65
Stephanie Spiak Category 2/3 Women 9 / 13
Eric Cress Category 1/2 Masters 35+ Men 25 / 40
Joshua Johansen Category 1/2 Masters 35+ Men 37 / 40

Idaho Waffle Cross Series Weekend #1 - Waffle Cross Day 2 (Oct 6 2019)

Zach Cox Men Cat 4/5 11 / 21
Jason Rose Men Cat 4/5 49 / 21
John Teeters Men Master B (40-59) & (60+) 13 / 27
Richard Ford Men Master B (40-59) & (60+) 18 / 27
Liesl Milan Women Pro/Cat Open & Master 50+ 13 / 16

Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 (Oct 6 2019)

Stephanie Spiak Singlespeed Women 10 / 22
Kiel Fletcher Singlespeed Men 60 / 87
Jeff Copus Singlespeed Men 68 / 87
Doug Brecht Clydesdale 12 / 27
Mark Sather Clydesdale 21 / 27
Jessica Steimer Category 5 Women 13 / 30
Leah Brown Category 4 Women 18 / 20
Ben Taber Category 4 Men 10 / 23
Eric Steimer Category 4 Men 17 / 23
Doug Brecht Category 4 Masters Men 35+ 37 / 65
Brady Cowing Category 3 Masters 35+ Men 14 / 75
Jeff Copus Category 3 Masters 35+ Men 24 / 75
Jason Whittington Category 3 Masters 35+ Men 56 / 75
Joshua Johansen Category 1/2 Masters 35+ Men 42 / 55

Idaho Waffle Cross Series Weekend #1 - Waffle Cross Day 1 (Oct 5 2019)

John Teeters Men Master B (40-59) & (60+) 20 / 35
Richard Ford Men Master B (40-59) & (60+) 21 / 35
Adam Franklin Men Pro/Cat 1/2/3 & Master A (40-59) 22 / 28
Jason Rose Men Cat 4/5 9 / 27
Zach Cox Men Cat 4/5 18 / 27

Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 (Oct 5 2019)

Jeff Copus Singlespeed Men 66 / 90
Mark Sather Singlespeed Men 82 / 90
Doug Brecht Clydesdale 9 / 28
Mark Sather Clydesdale 14 / 28
Jessica Steimer Category 5 Women 11 / 25
Nicole Johnson Category 5 Women 24 / 25
Leah Brown Category 4 Women 12 / 29
Aiden Rice Category 4 Men 9 / 27
Mark Sather Category 4 Masters Men 35+ 51 / 76
Max Soontararak Category 4 Masters Men 35+ 58 / 76
Heath Korvola Category 4 Masters Men 35+ 76 / 76
Jason Whittington Category 3 Masters 35+ Men 24 / 72
Jeff Copus Category 3 Masters 35+ Men 31 / 72
Stephanie Spiak Category 2/3 Women 24 / 31
Joshua Johansen Category 1/2 Masters 35+ Men 34 / 49

Blind Date at the Dairy (Oct 2 2019)

Eric Steimer Men 3/4 14 / 16
Jeff Copus Masters Men 3/4 40+ 14 / 53
Mark Sather Masters Men 3/4 40+ 37 / 53
Stephanie Spiak Women 1/2 12 / 14
Joshua Johansen Masters Men 1/2 40+ 7 / 10

Portland Trophy Cup (Oct 1 2019)

Leah Brown Women 3/4 7 / 17
Jeff Copus Open Masters 3/4 13 / 46
Daniel Hastings Open Beginner 19 / 26

Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX (Sep 28 2019)

Leah Brown Women 4 5 / 11
Stacy Ramakers Women 4 9 / 11
Jeff Copus Singlespeed 24 / 41
Jason Whittington Masters 35+ 3 16 / 37
Jeff Copus Masters 35+ 3 18 / 37
Brady Cowing Masters 35+ 3 26 / 37
Eric Cress Masters 35+ 1/2 17 / 23
Joshua Johansen Masters 35+ 1/2 19 / 23

Blind Date at the Dairy (Sep 25 2019)

Stephanie Spiak Women 1/2 14 / 14
Brady Cowing Stampede 13 / 15
Jason Whittington Men 3/4 16 / 27
Eric Steimer Men 3/4 27 / 27
Brady Cowing Masters Men 3/4 40+ 8 / 49
Jeff Copus Masters Men 3/4 40+ 11 / 49
Mark Sather Masters Men 3/4 40+ 39 / 49
Joshua Johansen Masters Men 1/2 40+ 7 / 10
Joel Brown Category 5 Men 39 / 54

Portland Trophy Cup (Sep 24 2019)

Leah Brown Women 3/4 6 / 16
Jason Whittington Open Masters 3/4 14 / 38
Jeff Copus Open Masters 3/4 16 / 38
Eric Steimer Open Masters 3/4 24 / 38
Easton Steimer Junior Open 18 / 19
Jessica Steimer Beginner Women 18 / 38
Nicole Johnson Beginner Women 35 / 38

Bavarian CX Day 2 (Sep 22 2019)

Joshua Johansen Wave 3 23 / 40

Bavarian CX Day 1 (Sep 21 2019)

Joshua Johansen Wave 3 20 / 45

Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi (Sep 21 2019)

Stacy Ramakers Women 4 6 / 16
Doug Brecht Masters 35+ 4 29 / 42
Mark Sather Masters 35+ 4 35 / 42
Jason Whittington Masters 35+ 3 28 / 43
Jeff Copus Masters 35+ 3 30 / 43
Eric Cress Masters 35+ 1/2 12 / 21
Doug Brecht Clydesdale 6 / 12
Mark Sather Clydesdale 7 / 12

MBSEF Thrilla Cyclocross Series (Sep 19 2019)

Jonathan Elek Clydesdale 2 / 7
Jarred Mcdonald Clydesdale 7 / 7
Melissa Byrd Category 5 Women 2 / 8

Blind Date at the Dairy (Sep 18 2019)

Stephanie Spiak Women 1/2 8 / 10
Jeff Copus Masters Men 3/4 40+ 16 / 48
Mark Sather Masters Men 3/4 40+ 40 / 48

Portland Trophy Cup #3 (Sep 17 2019)

Leah Brown Women 3/4 8 / 11
Jeff Copus Open Masters 3/4 17 / 40
Duane Hastings Open Beginner 24 / 28

Cross Cascades Cyclocross Races (Sep 15 2019)

Melissa Byrd Women 3/4 5 / 7
Andrew Houghton Open Beginner 2 / 2
Kiel Fletcher Open 3/4 35+ 5 / 18
Paul Francis Open 3/4 35+ 17 / 18

Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross (Sep 14 2019)

Leah Brown Women 4 6 / 15
Stacy Ramakers Women 4 8 / 15
Stephanie Spiak Women 2/3 10 / 12
Jeff Copus Singlespeed 22 / 38
Mark Sather Masters 35+ 4 28 / 34
Brady Cowing Masters 35+ 3 9 / 34
Jason Whittington Masters 35+ 3 13 / 34
Jeff Copus Masters 35+ 3 29 / 34
Mark Sather Clydesdale 8 / 16

Blind Date at the Dairy (Sep 11 2019)

Stephanie Spiak Women 1/2 17 / 18
Brady Cowing Stampede 15 / 27
Jason Whittington Men 3/4 14 / 35
Brady Cowing Masters Men 3/4 40+ 6 / 54
Jeff Copus Masters Men 3/4 40+ 23 / 54
Mark Sather Masters Men 3/4 40+ 39 / 54
Joshua Johansen Masters Men 1/2 40+ 13 / 13
Joel Brown Category 5 Men 40 / 48

Portland Trophy Cup (Sep 10 2019)

Leah Brown Women 3/4 13 / 18

Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX (Sep 7 2019)

Stacy Ramakers Women 4 2 / 11
Stephanie Spiak Women 2/3 8 / 9
Stephanie Spiak Singlespeed Women 7 / 12
Mark Sather Singlespeed 33 / 42
Eric Steimer Men 4 11 / 15
Doug Brecht Masters 35+ 4 32 / 43
Heath Korvola Masters 35+ 4 35 / 43
Brady Cowing Masters 35+ 3 11 / 39
Joshua Johansen Masters 35+ 1/2 10 / 18
Doug Brecht Clydesdale 7 / 16
Mark Sather Clydesdale 8 / 16

Blind Date at the Dairy (Sep 4 2019)

Stephanie Spiak Women 1/2 11 / 11
Jeff Copus Masters Men 3/4 40+ 16 / 60
Mark Sather Masters Men 3/4 40+ 39 / 60

Portland Trophy Cup (Sep 3 2019)

Leah Brown Women 3/4 5 / 22
Jeff Copus Open Masters 3/4 22 / 45

Grand Prix Luciano Bailey: DDCX (Aug 31 2019)

Stacy Ramakers Women 4 1 / 10
Leah Brown Women 4 2 / 10
Jeff Copus Singlespeed Men 33 / 41
Mark Sather Singlespeed Men 40 / 41
Doug Brecht Masters Men 50+ 44 / 46
Mark Sather Masters Men 35+ 4 39 / 45
Kiel Fletcher Masters Men 35+ 3 14 / 44
Brady Cowing Masters Men 35+ 3 17 / 44
Jeff Copus Masters Men 35+ 3 35 / 44
Jason Whittington Masters Men 35+ 3 39 / 44
Joshua Johansen Masters Men 35+ 1/2 10 / 23
Doug Brecht Clydesdale 7 / 13
Mark Sather Clydesdale 8 / 13

Idaho State Championships & Kringle Kross Day 2 (Dec 2 2018)

Liesl Milan Women Pro/Cat Open 7 / 13

Kruger’s CX p/b Cyclocross Crusade (Dec 2 2018)

Jessica Steimer Women 5 2 / 8
Leah Brown Women 4 2 / 12
Stephanie Spiak Singlespeed Women 3 / 11
Brady Cowing Singlespeed 22 / 40
Jeff Copus Singlespeed 34 / 40
Joel Brown Men 5 21 / 33
Eric Steimer Men 4 12 / 12
Jason Whittington Men 2/3 19 / 24
Stephanie Spiak Masters Women 35+ 1/2 4 / 4
Jeff Copus Masters 35+ Category 3 22 / 34
Kiel Fletcher Masters 35+ Category 3 32 / 34
Daniel Cress Masters 35+ 1/2 6 / 12
Mark Sather Clydesdale 7 / 12

Idaho State Championships & Kringle Kross Day 1 (Dec 1 2018)

Luke Klaas Men Pro/Cat 1/2/3 9 / 13
Jeff Smith Men Cat 4/5 25 / 32
Zach Cox Men Cat 4/5 26 / 32

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 18 2018)

Jessica Steimer Women 5 7 / 20
Leah Brown Women 4 6 / 19
Stephanie Spiak Singlespeed Women 9 / 23
Brady Cowing Singlespeed 42 / 83
Jeff Copus Singlespeed 61 / 83
Mark Sather Singlespeed 66 / 83
Heath Korvola Men 5 31 / 62
Max Soontararak Men 5 38 / 62
Jason Whittington Men 2/3 55 / 56
Stephanie Spiak Masters Women 35+ 3 1 / 12
Brady Cowing Masters 35+ Category 3 24 / 78
Jeff Copus Masters 35+ Category 3 57 / 78
Doug Brecht Masters 35+ 4 49 / 95
Mark Sather Masters 35+ 4 71 / 95
Doug Brecht Clydesdale 14 / 30
Mark Sather Clydesdale 20 / 30

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) (Nov 11 2018)

Stacy Ramakers Women 5 1 / 11
Jessica Steimer Women 5 3 / 11
Leah Brown Women 4 4 / 17
Gwen Hryciw Women 2/3 13 / 16
Heath Korvola Men 5 21 / 46
Eric Steimer Men 4 19 / 23
Jason Whittington Men 2/3 36 / 46
Stephanie Spiak Masters Women 35+ 3 1 / 14
Brady Cowing Masters 35+ Category 3 30 / 65
Jeff Copus Masters 35+ Category 3 50 / 65
Doug Brecht Clydesdale 14 / 24
Mark Sather Clydesdale 17 / 24

Corn Cross 2 (Nov 10 2018)

Leah Brown Women 4 2 / 4
Eric Steimer Men 4 3 / 3
Mark Sather Clydesdale 3 / 6

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 (Nov 4 2018)

Stacy Ramakers Women 5 2 / 36
Jessica Steimer Women 5 8 / 36
Stephanie Spiak Singlespeed Women 11 / 20
Kiel Fletcher Singlespeed 46 / 70
Paul Francis Men 5 5 / 59
Brian Harris Men 5 12 / 59
Andrew Houghton Men 5 36 / 59
Patrick Johnson Men 4 7 / 35
Eric Steimer Men 4 14 / 35
Daniel Cress Men 2/3 23 / 68
Jason Whittington Men 2/3 44 / 68
Stephanie Spiak Masters Women 35+ 3 9 / 16
Kiel Fletcher Masters 35+ Category 3 7 / 62
Drew Moore Masters 35+ Category 3 24 / 62
John Desapio Masters 35+ 4 16 / 66
Jonathan Elek Clydesdale 13 / 22

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 (Nov 3 2018)

Stacy Ramakers Women 5 7 / 39
Jessica Steimer Women 5 23 / 39
Adrienne Farabee Women 4 32 / 38
Stephanie Spiak Singlespeed Women 10 / 23
Paul Francis Men 5 4 / 54
Brian Harrison Men 5 13 / 54
Patrick Johnson Men 4 10 / 36
Eric Steimer Men 4 19 / 36
Jason Whittington Men 2/3 44 / 72
Stephanie Spiak Masters Women 35+ 3 3 / 22
Kiel Fletcher Masters 35+ Category 3 5 / 83
John Desapio Masters 35+ 4 25 / 75
Mark Sather Masters 35+ 4 63 / 75
Daniel Cress Masters 35+ 1/2 25 / 38
Mark Sather Clydesdale 15 / 27

Idaho Waffle Cross Series Weekend #2 - Turkey Cross Day 2 (Oct 28 2018)

Mitch Enderle Men Cat 4/5 5 / 29
Zach Cox Men Cat 4/5 23 / 29
Jason Rose Men Cat 4/5 58 / 29

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 28 2018)

Stephanie Spiak Singlespeed Women 19 / 22
Leah Brown Runners 7 / 21
Patrick Johnson Men 4 6 / 30
Eric Steimer Men 4 28 / 30
Jason Whittington Men 2/3 43 / 58
Doug Brecht Masters 50+ 47 / 53
Kiel Fletcher Masters 35+ Category 3 20 / 61
Jeff Copus Masters 35+ Category 3 26 / 61
Brady Cowing Masters 35+ 4 16 / 85
Daniel Cress Masters 35+ 1/2 21 / 29
Doug Brecht Clydesdale 11 / 27
Mark Sather Clydesdale 12 / 27

Idaho Waffle Cross Series Weekend #2 - Turkey Cross Day 1 (Oct 27 2018)

Daniel Micheletti Men Pro/Cat 1/2/3 11 / 14
Kyle Gray Men Pro/Cat 1/2/3 13 / 14
Tanya Richter Women Pro/Cat Open 35 / 35
Jason Rose Men Cat 4/5 41 / 55
Zach Cox Men Cat 4/5 106 / 55

Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 27 2018)

Leah Brown Women 4 2 / 5
Eric Steimer Men 4 2 / 2
Stephanie Spiak Masters Women 35+ 3 2 / 6
Brady Cowing Masters 35+ 4 3 / 24
Mark Sather Clydesdale 6 / 9

CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair (Oct 20 2018)

Jessica Steimer Women 5 4 / 8
Leah Brown Women 4 5 / 9
Eric Steimer Men 4 4 / 10
Stephanie Spiak Masters Women 35+ 3 1 / 8
Mark Sather Clydesdale 8 / 14

Idaho Waffle Cross Series Weekend #1 - Waffle Cross Day 2 (Oct 14 2018)

Garret Smith Men Pro/Cat 1/2/3 6 / 9
Luke Klaas Men Pro/Cat 1/2/3 7 / 9

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 14 2018)

Stacy Ramakers Women 5 2 / 38
Leah Brown Women 4 13 / 29
Gwen Hryciw Women 2/3 13 / 22
Stephanie Spiak Singlespeed Women 10 / 27
Jeff Copus Singlespeed 71 / 111
Kiel Fletcher Singlespeed 86 / 111
Heath Korvola Men 5 22 / 62
Eric Steimer Men 4 19 / 34
Jason Whittington Men 2/3 62 / 75
Stephanie Spiak Masters Women 35+ 3 1 / 22
Amy Engstrom Masters Women 35+ 3 12 / 22
Kiel Fletcher Masters 35+ Category 3 7 / 83
Jeff Copus Masters 35+ Category 3 47 / 83
Brady Cowing Masters 35+ 4 1 / 117
Mark Sather Masters 35+ 4 85 / 117
Doug Brecht Masters 35+ 4 88 / 117
Ari Krain Junior Men 3/4/5 60 / 95
Cash Korvola Junior Men 3/4/5 84 / 95
Ari Krain Junior Men 10-12 17 / 42
Cash Korvola Junior Men 10-12 35 / 42
Doug Brecht Clydesdale 19 / 39
Mark Sather Clydesdale 24 / 39

Idaho Waffle Cross Series Weekend #1 - Waffle Cross Day 1 (Oct 13 2018)

Garret Smith Men Pro/Cat 1/2/3 6 / 14
Daniel Micheletti Men Pro/Cat 1/2/3 8 / 14
Liesl Milan Women Pro/Cat Open 11 / 27
Zach Cox Men Cat 4/5 35 / 48
Jason Rose Men Cat 4/5 37 / 48

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 (Oct 7 2018)

Stacy Ramakers Women 5 6 / 29
Stephanie Spiak Singlespeed Women 15 / 16
Jeff Copus Singlespeed 47 / 73
Heath Korvola Men 5 28 / 60
Jason Whittington Men 2/3 72 / 76
Stephanie Spiak Masters Women 35+ 3 7 / 17
Jeff Copus Masters 35+ Category 3 27 / 76
Brady Cowing Masters 35+ 4 1 / 103
Mark Sather Masters 35+ 4 56 / 103
Cash Korvola Junior Men 3/4/5 53 / 57
Cash Korvola Junior Men 10-12 28 / 32
Doug Brecht Clydesdale 15 / 31
Mark Sather Clydesdale 22 / 31

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 (Oct 6 2018)

Adrienne Farabee Women 4 23 / 28
Gwen Hryciw Women 2/3 19 / 29
Stephanie Spiak Singlespeed Women 10 / 26
Jeff Copus Singlespeed 42 / 72
Patrick Johnson Men 5 46 / 48
Jason Whittington Men 2/3 74 / 86
Stephanie Spiak Masters Women 35+ 3 15 / 23
Jeff Copus Masters 35+ Category 3 18 / 81
Brady Cowing Masters 35+ 4 5 / 93
Doug Brecht Masters 35+ 4 61 / 93
Mark Sather Masters 35+ 4 63 / 93
Daniel Cress Masters 35+ 1/2 40 / 48
Doug Brecht Clydesdale 12 / 28
Mark Sather Clydesdale 14 / 28

Blind Date at the Dairy (Oct 3 2018)

Jessica Steimer Women 5 7 / 9
Stephanie Spiak Women 4 1 / 16
Gwen Hryciw Women 3 4 / 9
Jeff Copus Stampede 9 / 20
Jason Whittington Men 3/4 19 / 41
Eric Steimer Men 3/4 26 / 41
Jeff Copus Masters Men 3/4 40+ 4 / 62
Mark Sather Masters Men 3/4 40+ 42 / 62
Patrick Johnson Category 5 Men 2 / 44
Heath Korvala Category 5 Men 16 / 44

Portland Trophy Cup (Oct 2 2018)

Stephanie Spiak Women 3/4 3 / 17
Mark Sather Open Masters 3/4 43 / 50
Brady Cowing Open Beginner 3 / 32
Eric Steimer Open 3/4 44 / 56
Daniel Cress Open 1/2 35+ 11 / 15
Leah Brown Beginner Women 4 / 24
Jessica Steimer Beginner Women 15 / 24

Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm (Sep 29 2018)

Stacy Ramakers Women 5 4 / 16
Leah Brown Women 5 8 / 16
Stephanie Spiak Women 4 2 / 14
Patrick Johnson Men 5 5 / 39
Brady Cowing Men 4 6 / 14
Eric Steimer Men 4 10 / 14
Mark Sather Masters 35+ 4 42 / 53
Mark Sather Clydesdale 15 / 20

MBSEF Thrilla Cyclocross Series (Sep 27 2018)

Ben Brewer Clydesdale Men 3 / 8

Blind Date at the Dairy (Sep 26 2018)

Jessica Steimer Women 5 7 / 12
Stephanie Spiak Women 4 1 / 15
Gwen Hryciw Women 3 7 / 9
Jeff Copus Stampede 9 / 18
Jason Whittington Men 3/4 17 / 49
Jeff Copus Masters Men 3/4 40+ 7 / 59
Patrick Johnson Category 5 Men 1 / 44
Heath Korvala Category 5 Men 16 / 44

Portland Trophy Cup (Sep 25 2018)

Stephanie Spiak Women 3/4 2 / 19
Mark Sather Open Masters 3/4 41 / 52
Brady Cowing Open Beginner 2 / 39
Daniel Cress Open 1/2 35+ 8 / 15
Leah Brown Beginner Women 5 / 21

Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi (Sep 22 2018)

Stacy Ramakers Women 5 3 / 12
Leah Brown Women 5 6 / 12
Stephanie Spiak Women 4 2 / 8
Brady Cowing Men 4 10 / 13
Doug Brecht Masters 35+ 4 28 / 47
Mark Sather Masters 35+ 4 40 / 47
Doug Brecht Clydesdale 7 / 16
Mark Sather Clydesdale 11 / 16

Blind Date at the Dairy (Sep 19 2018)

Jessica Steimer Women 5 8 / 12
Stephanie Spiak Women 4 1 / 14
Gwen Hryciw Women 3 6 / 15
Jeff Copus Stampede 11 / 19
Jason Whittington Men 3/4 23 / 47
Eric Steimer Men 3/4 27 / 47
Jeff Copus Masters Men 3/4 40+ 9 / 69
Mark Sather Masters Men 3/4 40+ 44 / 69
Patrick Johnson Category 5 Men 1 / 62
Heath Korvala Category 5 Men 61 / 62

Portland Trophy Cup (Sep 18 2018)

Stephanie Spiak Women 3/4 3 / 19
Mark Sather Open Masters 3/4 40 / 47
Brady Cowing Open Beginner 2 / 38
Eric Steimer Open 3/4 43 / 55
Leah Brown Beginner Women 1 / 21

Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross (Sep 15 2018)

Leah Brown Women 5 5 / 12
Stacy Ramakers Women 5 6 / 12
Stephanie Spiak Women 4 2 / 9
Jeff Copus Singlespeed 32 / 49
Patrick Johnson Men 5 4 / 40
Brady Cowing Men 4 8 / 16
Eric Steimer Men 4 11 / 16
Jeff Copus Masters 35+ Category 3 18 / 45
Mark Sather Masters 35+ 4 42 / 57
Mark Sather Clydesdale 10 / 18

Blind Date at the Dairy (Sep 12 2018)

Jessica Steimer Women 5 3 / 7
Stephanie Spiak Women 4 11 / 12
Gwen Hryciz Women 3 6 / 9
Jason Whittington Men 3/4 42 / 44
Jeff Copus Masters Men 3/4 40+ 3 / 62
Mark Sather Masters Men 3/4 40+ 53 / 62
Eric Cress Masters Men 2/3 40+ 9 / 12
Patrick Johnson Category 5 Men 1 / 43

Portland Trophy Cup (Sep 11 2018)

Stephanie Spiak Women 3/4 7 / 25
Mark Sather Open Masters 3/4 33 / 38
Brady Cowing Open Beginner 1 / 31
Leah Brown Beginner Women 1 / 21

Corn Cross (Sep 9 2018)

Stephanie Spiak Women 4 2 / 7
Jeff Copus Singlespeed 15 / 22
Heath Korvola Men 5 14 / 27
Jason Whittington Men 2/3 17 / 22
Jeff Copus Masters 35+ Category 3 9 / 16

Grand Prix Carl Decker: Het Meer (Sep 8 2018)

Leah Brown Women 5 1 / 17
Stacy Ramakers Women 5 6 / 17
Stephanie Spiak Women 4 3 / 4
Patrick Johnson Men 5 3 / 32
Tom Williamson Men 5 5 / 32
Brady Cowing Men 4 3 / 17
Tom Williamson Masters 50+ 23 / 39
Doug Brecht Masters 35+ 4 27 / 47
Mark Sather Masters 35+ 4 32 / 47
Doug Brecht Clydesdale 7 / 14
Mark Sather Clydesdale 12 / 14

MBSEF Thrilla Cyclocross Series (Sep 6 2018)

John Desapio Category 4 Men 35+ 10 / 17

Blind Date at the Dairy (Sep 5 2018)

Stephanie Spiak Women 4 3 / 10
Jason Whittington Men 3/4 14 / 48
Eric Steimer Men 3/4 23 / 48
Mark Sather Masters Men 3/4 40+ 32 / 57

Portland Trophy Cup (Sep 4 2018)

Stephanie Spiak Women 3/4 3 / 19
Patrick Johnson Open Masters 3/4 10 / 37
Mark Sather Open Masters 3/4 33 / 37
Brady Cowing Open Beginner 1 / 33
Eric Steimer Open 3/4 39 / 55
Eric Cress Open 1/2 35+ 7 / 14
Leah Brown Beginner Women 3 / 39
Susan Dixon Beginner Women 27 / 39

Grand Prix Carl Decker: David Douglas (Sep 1 2018)

Leah Brown Women 5 3 / 15
Susan Dixon Women 5 14 / 15
Stephanie Spiak Women 4 3 / 9
Brady Cowing Men 5 3 / 33
Max Soontararak Men 5 25 / 33
Jason Whittington Men 2/3 31 / 35
Jeff Copus Masters 35+ Category 3 25 / 43
Mark Sather Masters 35+ 4 40 / 53
Doug Brecht Masters 35+ 4 43 / 53
Doug Brecht Clydesdale 8 / 20
Mark Sather Clydesdale 13 / 20

Ryan Franklin Memorial Idaho State Cyclocross championship presented b (Dec 3 2017)

Zach Cox Men Cat 4/5 13 / 21
Douglas Turner Men Masters 40+ Open 2 / 12
Liesl Milan Women Cat 4/5 1 / 5

Idaho Waffle Cross Series Weekend #3 - Kringle Kross (Dec 2 2017)

Garret Smith Men Cat 3 1 / 15
Jonathan Youell Men Cat 3 4 / 15
Daniel Micheletti Men Cat 3 8 / 15
Luke Klaas Men Cat 3 12 / 15
Kevon Bjornson Men Cat 3 14 / 15
Douglas Turner Men Masters 40+ 1 / 15
Liesl Milan Women Cat 4 1 / 14

OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 19 2017)

Gwen Hryciw Women 3 5 / 5
Eric Steimer Men 5 15 / 60
Max Soontararak Men 5 25 / 60
Joel Brown Men 5 49 / 60
Jason Whittington Men 4 4 / 14
Travis Bullard Men 4 14 / 14
Eric Cress Men 2/3 11 / 28
Joshua Johansen Men 2/3 12 / 28
Eric Hagstette Masters 35+ Category 3 32 / 63
Jeff Copus Masters 35+ Category 3 34 / 63
Martin Matsumura Masters 35+ 4 25 / 62
Mark Sather Masters 35+ 4 32 / 62
Andy Morris Masters 35+ 4 55 / 62
Brian Kesselman Masters 35+ 1/2 3 / 21
Daniel Kirkham Clydesdale 7 / 16
Mark Sather Clydesdale 9 / 16
Sonja Ebert Athena 1 / 2

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 12 2017)

Gwen Hryciw Women 3 8 / 13
Sonja Ebert Athena 1 / 5
Martin Matsumura Masters 35+ 4 42 / 81
Andy Morris Masters 35+ 4 69 / 81
Daniel Kirkham Clydesdale 9 / 26
Mark Sather Clydesdale 15 / 26
Eric Hagstette Masters 35+ Category 3 30 / 77
Jeff Copus Masters 35+ Category 3 54 / 77
Jason Whittington Men 4 8 / 27
Travis Bullard Men 4 23 / 27
Eric Steimer Men 5 5 / 59
Heath Korvola Men 5 20 / 59
Cory Erickson Men 5 46 / 59
Joshua Johansen Men 2/3 24 / 58
Jennifer Phillips Singlespeed Women 17 / 23
Sonja Ebert Singlespeed Women 19 / 23

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe (Nov 5 2017)

Gwen Hryciw Women 3 6 / 14
Sonja Ebert Athena 4 / 4
Joshua Johansen Men 2/3 17 / 45
Mark Sather Clydesdale 11 / 33
Duane Hastings Clydesdale 32 / 33
Jeff Copus Masters 35+ Category 3 37 / 67
Eric Pool Masters 50+ 56 / 57
Jason Whittington Men 4 4 / 25
Heath Korvola Men 5 28 / 51

Idaho Waffle Cross Series Weekend #2 - Turkey Cross Day 2 (Nov 5 2017)

Daniel Micheletti Men Cat 3 5 / 5
Kevon Bjornson Men Cat 4/5 3 / 29
Nicole Hendricks Women Cat 4 5 / 10

Idaho Waffle Cross Series Weekend #2 - Turkey Cross Day 1 (Nov 4 2017)

Garret Smith Men Cat 3 3 / 10
Daniel Micheletti Men Cat 3 6 / 10
Kevon Bjornson Men Cat 4/5 5 / 38
Chris Petz Men Cat 4/5 33 / 38
Douglas Turner Men Masters 40+ 2 / 18
Nicole Hendricks Women Cat 4 11 / 16

Corvallis Cross Classic (Nov 4 2017)

Kesselman Brian Masters 1/2 35+ Men 3 / 11
Johansen Joshua Category 2/3 Men 7 / 18

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day Two (Oct 29 2017)

Gwen Hryciw Women 3 9 / 17
Nicole Hendricks Women 5 10 / 52
Dammit Janet andree Women 5 30 / 52
Jonathan Youell Singlespeed 37 / 83
Connor Jay liess Singlespeed 77 / 83
Sonja Ebert Athena 1 / 8
John Desapio Masters 35+ 4 35 / 59
Martin Matsumura Masters 35+ 4 36 / 59
Andy Morris Masters 35+ 4 46 / 59
Liesl Milan Masters Women 35+ 3 10 / 18
Mark Sather Clydesdale 11 / 28
Duane Hastings Clydesdale 25 / 28
Brian Kesselman Masters 35+ 1/2 16 / 35
Eric Cress Masters 35+ Category 3 4 / 84
Drew Moore Masters 35+ Category 3 58 / 84
Jeff Copus Masters 35+ Category 3 61 / 84
Eric Pool Masters 50+ 25 / 57
Gus Baz Masters 50+ 41 / 57
Jason Whittington Men 4 3 / 29
Eric Steimer Men 5 11 / 64
Zach Cox Men 5 23 / 64
Ben Brewer Men 5 46 / 64
Garret Smith Men 2/3 22 / 74
Joshua Johansen Men 2/3 28 / 74

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day One (Oct 28 2017)

Gwen Hryciw Women 3 10 / 12
Nicole Hendricks Women 5 10 / 55
Ann Enderle Women 5 20 / 55
Dammit Janet andree Women 5 41 / 55
Michelle Kormanik Women 5 42 / 55
Jonathan Youell Singlespeed 49 / 90
Connor Jay liess Singlespeed 76 / 90
Sonja Ebert Athena 1 / 7
Adrienne Farabee Women 4 34 / 36
Lucas Klaas Masters 35+ 4 1 / 74
Martin Matsumura Masters 35+ 4 27 / 74
John Desapio Masters 35+ 4 39 / 74
Jake Linford Masters 35+ 4 42 / 74
Andy Morris Masters 35+ 4 57 / 74
Liesl Milan Masters Women 35+ 3 7 / 21
Daniel Kirkham Clydesdale 14 / 25
Mark Sather Clydesdale 15 / 25
Joseph Milan Clydesdale 18 / 25
Duane Hastings Clydesdale 25 / 25
Brian Kesselman Masters 35+ 1/2 15 / 41
Eric Cress Masters 35+ Category 3 8 / 98
Jeff Copus Masters 35+ Category 3 9 / 98
Eric Hagstette Masters 35+ Category 3 27 / 98
Eric Pool Masters 50+ 27 / 77
Jon Gould Masters 50+ 50 / 77
Gus Baz Masters 50+ 60 / 77
Jason Whittington Men 4 4 / 34
Mitch Enderle Men 5 2 / 75
Eric Steimer Men 5 12 / 75
Zach Cox Men 5 34 / 75
Max Soontararak Men 5 45 / 75
Ben Brewer Men 5 47 / 75
John Kormanik Men 5 69 / 75
Garret Smith Men 2/3 12 / 80
Joshua Johansen Men 2/3 42 / 80
Jennifer Phillips Singlespeed Women 27 / 32

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes (Oct 22 2017)

Gwen Hryciw Women 3 8 / 17
Sonja Ebert Athena 2 / 5
Adrienne Farabee Women 4 24 / 33
Jake Linford Masters 35+ 4 37 / 89
Joshua Johansen Men 2/3 18 / 70
Daniel Kirkham Clydesdale 14 / 37
Mark Sather Clydesdale 16 / 37
Duane Hastings Clydesdale 33 / 37
Brian Kesselman Masters 35+ 1/2 10 / 38
Eric Cress Masters 35+ Category 3 2 / 88
Jeff Copus Masters 35+ Category 3 36 / 88
Jason Whittington Men 4 7 / 38
Travis Bullard Men 4 34 / 38
Heath Korvola Men 5 36 / 65
Max Soontararak Men 5 40 / 65
Jennifer Phillips Singlespeed Women 16 / 24

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 15 2017)

Gwen Hryciw Women 3 10 / 17
Sonja Ebert Athena 1 / 6
Martin Matsumura Masters 35+ 4 16 / 84
Andy Morris Masters 35+ 4 70 / 84
Duane Hastings Clydesdale 23 / 26
Brian Kesselman Masters 35+ 1/2 4 / 26
Eric Cress Masters 35+ Category 3 11 / 82
Jeff Copus Masters 35+ Category 3 40 / 82
Eric Hagstette Masters 35+ Category 3 80 / 82
Eric Pool Masters 50+ 29 / 60
Travis Bullard Men 4 28 / 31
Eric Steimer Men 5 17 / 55
Joshua Johansen Men 2/3 42 / 75

GPCM: Washougal CX (Oct 14 2017)

Sonja Ebert Athena 1 / 3

Blind Date at the Dairy (Oct 11 2017)

Jeff Copus Masters Men 3/4 40+ 14 / 54
Mark Sathier Masters Men 3/4 40+ 35 / 54
Eric Steimer Category 5 Men 3 / 36
Jason Whittington Men 3/4 20 / 33
Gwen Hryciw Women 3 5 / 11
Brian Kesselman Masters Men 1/2 40+ 2 / 9
Joshua Johansen Masters Men 2/3 40+ 2 / 9
Eric Pool Masters Men 50+ 7 / 10

Portland Trophy Cup #5 (Oct 10 2017)

Eric Steimer Beginner Men 3 / 26
Duane Hastings Beginner Men 22 / 26
Eric Hagstette Masters Men 3/4 2 / 34

Idaho Waffle Cross Series Weekend #1 - Waffle Cross Day 2 (Oct 8 2017)

Zach Cox Men Cat 4/5 23 / 29

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 8 2017)

Gwen Hryciw Women 3 14 / 21
Sonja Ebert Athena 3 / 8
Jake Linford Masters 35+ 4 29 / 108
Andy Morris Masters 35+ 4 91 / 108
Mark Sather Clydesdale 23 / 34
Duane Hastings Clydesdale 31 / 34
Brian Kesselman Masters 35+ 1/2 9 / 37
Joshua Johansen Masters 35+ Category 3 2 / 94
Eric Cress Masters 35+ Category 3 20 / 94
Jeff Copus Masters 35+ Category 3 48 / 94
Eric Pool Masters 50+ 30 / 67
Jason Whittington Men 4 7 / 38
Travis Bullard Men 4 36 / 38
Heath Korvola Men 5 24 / 54
Jennifer Phillips Singlespeed Women 20 / 25

Idaho Waffle Cross Series Weekend #1 - Waffle Cross Day 1 (Oct 7 2017)

Zach Cox Men Cat 4/5 24 / 49

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 7 2017)

Gwen Hryciw Women 3 11 / 21
Sonja Ebert Athena 2 / 5
Adrienne Farabee Women 4 12 / 25
Daniel Kirkham Clydesdale 21 / 42
Mark Sather Clydesdale 23 / 42
Duane Hastings Clydesdale 39 / 42
Brian Kesselman Masters 35+ 1/2 7 / 43
Joshua Johansen Masters 35+ Category 3 5 / 86
Eric Cress Masters 35+ Category 3 19 / 86
Eric Pool Masters 50+ 35 / 78
Jason Whittington Men 4 5 / 43
Travis Bullard Men 4 31 / 43

MBSEF Thrilla Cyclocross Series Race #5 (Oct 4 2017)

Ben Brewer Cat 3 Men 7 / 8
Jon Elek Clydesdale Men 3 / 4
Gus Baz 50+ Masters Men 12 / 16

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 4 2017)

Joshua Johansen Masters Men 3/4 40+ 1 / 71
Eric Cress Masters Men 3/4 40+ 3 / 71
Jeff Copus Masters Men 3/4 40+ 13 / 71
Mark Sathier Masters Men 3/4 40+ 51 / 71
Jason Whittington Men 3/4 27 / 43
Daniel Kirkham Men 3/4 32 / 43
Gwen Hryciw Women 3 6 / 17
Brian Kesselman Masters Men 1/2 40+ 1 / 8
Eric Pool Masters Men 50+ 7 / 11
Eric Steimer Category 5 Men 4 / 47
Heath Korvola Category 5 Men 19 / 47

MBSEF Thrilla Cyclocross Series Race #4 (Oct 3 2017)

Ben Brewer Cat 3 Men 9 / 9

Portland Trophy Cup #4 (Oct 3 2017)

Eric Steimer Beginner Men 4 / 32
Duane Hastings Beginner Men 26 / 32
Jennifer Phillips Singlespeed Women 7 / 9
Eric Hagstette Masters Men 3/4 6 / 51

CrosstoberFest VI (Sep 30 2017)

Garret Smith Men Cat 3 5 / 9
Kyle Gray Men Cat 3 9 / 9

GPCM: Heiser Farm CX (Sep 30 2017)

Sonja Ebert Athena 1 / 1
Brian Kesselman Masters 35+ 1/2 2 / 16

MBSEF Thrilla Cyclocross Series #3 (Sep 28 2017)

Gus Baz 50+ Masters Men 10 / 13

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 27 2017)

Joshua Johansen Masters Men 3/4 40+ 1 / 75
Eric Cress Masters Men 3/4 40+ 7 / 75
Jeff Copus Masters Men 3/4 40+ 14 / 75
Heath Korvola Category 5 Men 18 / 47
Jason Whittington Men 3/4 22 / 38
Gwen Hryciw Women 3 5 / 15
Brian Kesselman Masters Men 1/2 40+ 1 / 12
Eric Pool Masters Men 50+ 9 / 19

Portland Trophy Cup #3 (Sep 26 2017)

Duane Hastings Beginner Men 24 / 25
Jennifer Phillips Singlespeed Women 8 / 11
Eric Hagstette Masters Men 3/4 4 / 51

Battle at Barlow (Sep 24 2017)

Andy Morris Masters 35+ 4 35 / 41
Martin Matsumura Masters 35+ 4 41 / 41
Douglas Turner Masters 35+ Category 3 1 / 38
Jeff Copus Masters 35+ Category 3 20 / 38
Eric Pool Masters 50+ 17 / 31
Jason Whittington Men 4 8 / 17

GPCM: NINKROSSI (Sep 23 2017)

Sonja Ebert Athena 1 / 2
Martin Matsumura Masters 35+ 4 7 / 46
Douglas Turner Masters 35+ Category 3 2 / 43

MBSEF Thrilla Cyclocross Series #2 (Sep 21 2017)

Jonathan Elek Clydesdale Men 3 / 8
Gus Baz 50+ Masters Men 9 / 11
Ben Brewer Category 3 Men 14 / 14

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 20 2017)

Joshua Johansen Masters Men 3/4 40+ 3 / 65
Jeff Copus Masters Men 3/4 40+ 17 / 65
Eric Cress Masters Men 3/4 40+ 21 / 65
Mark Sather Masters Men 3/4 40+ 40 / 65
Jason Whittington Men 3/4 27 / 40
Brian Kesselman Masters Men 1/2 40+ 3 / 9
Gwen Hryciw Women 4 3 / 13

Portland Trophy Cup (Sep 19 2017)

Eric Hagstette Masters Men 3/4 7 / 46

GPCM: Zaaldercross (Sep 16 2017)

Sonja Ebert Athena 1 / 4
Martin Matsumura Masters 35+ 4 45 / 46
Daniel Kirkham Clydesdale 6 / 12
Jeff Copus Masters 35+ Category 3 25 / 42

MBSEF Thrilla Cyclocross Series (Sep 13 2017)

Luke Roberts Category 5 Men 4 / 12
David Welton Category 5 Men 5 / 12
Ben Brewer Category 3 Men 8 / 10

Blind Date at the Dairy (Sep 13 2017)

Joshua Johansen Masters Men 3/4 40+ 5 / 70
Eric Cress Masters Men 3/4 40+ 20 / 70
Martin Matsumura Masters Men 3/4 40+ 38 / 70
Mark Sather Masters Men 3/4 40+ 48 / 70
Jeff Copus Masters Men 3/4 40+ 65 / 70
Eric Steimer Men 5 4 / 49
Heath Korvola Men 5 18 / 49
Joshua Johansen Masters Men 2/3 40+ 8 / 20
Brian Kesselman Masters Men 1/2 40+ 2 / 13
Jason Whittington Men 3/4 20 / 41
Eric Pool Masters Men 50+ 8 / 16

Portland Trophy Cup (Sep 12 2017)

Eric Steimer Beginner Men 5 / 31
Daniel Kirkham Men 3/4 46 / 50
Eric Hagstette Masters Men 3/4 9 / 48
Andy Morris Masters Men 3/4 41 / 48

Corn Cross 1 (Sep 10 2017)

Joshua Johansen Masters 35+ Category 3 5 / 22
Jason Whittington Men 4 3 / 13

GPCM: Het Meer CX (Sep 9 2017)

Sonja Ebert Athena 1 / 3
Andy Morris Masters 35+ 4 41 / 51
Brian Kesselman Masters 35+ 1/2 3 / 22
Preston Hu Men 5 8 / 26

GPCM: DDCX (Sep 2 2017)

Sonja Ebert Athena 1 / 2
Martin Matsumura Masters 35+ 4 18 / 54

Idaho Waffle Cross Series Weekend #3 - Kringle Kross (Dec 3 2016)

Liesl Milan Women Women's Cat 4 4 / 13
Michelle Kormanik Women Women's Cat 4 13 / 13
Douglas Turner Men Masters Men's 40+ 6 / 16
Tag Robison Men Men's Cat 4/5 7 / 40
Mitch Enderle Men Men's Cat 4/5 14 / 40
Connor Liess Men Men's Cat 4/5 40 / 40
Garret Smith Men Men's Cat 3 4 / 15
Kyle Gray Men Men's Cat 3 9 / 15

OBRA State Champs at Corn Cross (Nov 19 2016)

Eric Steimer Men 5 3 / 30
Travis Bullard Men 4 19 / 20
Joshua Johansen Masters 35+ Category 3 5 / 42
Daniel Kirkham Clydesdale 8 / 15
Mark Sather Clydesdale 10 / 15

River City Bicycles Cyclocross Crusade #8 (Nov 13 2016)

Jake Johansen Junior Men 3/4/5 31 / 67
Daniel Kirkham Clydesdale 14 / 32
Mark Sather Clydesdale 22 / 32
Mark Sather Clydesdale 32 / 32
Eric Pool Masters 50+ 22 / 68
Jake Johansen Junior Men 10-12 10 / 24
Jason Whittington Men 4 19 / 41
Travis Bullard Men 4 31 / 41
Akanith Soontararak Men 4 39 / 41
Eric Steimer Men 5 8 / 59
Jake Johansen Men 5 33 / 59
Joshua Johansen Masters 35+ Category 3 3 / 74
Eric Cress Masters 35+ Category 3 7 / 74

River City Bicycles Cyclocross Crusade #7 (Nov 6 2016)

Jake Johansen Junior Men 3/4/5 21 / 64
Lyndsay Price Women 4 19 / 32
Daniel Kirkham Clydesdale 22 / 33
Mark Sather Clydesdale 24 / 33
Eric Pool Masters 50+ 33 / 71
Jake Johansen Junior Men 10-12 5 / 26
Jason Whittington Men 4 24 / 56
Akanith Soontararak Men 4 47 / 56
Travis Bullard Men 4 54 / 56
Eric Steimer Men 5 6 / 79
Jake Johansen Men 5 29 / 79
Joshua Johansen Masters 35+ Category 3 3 / 85

Idaho Waffle Cross Series Weekend #2 - Turkey Cross Sunday (Nov 6 2016)

Douglas Turner Men Masters Men's 40+ 7 / 17
Garret Smith Men Men's Cat 4/5 1 / 30

Idaho Waffle Cross Series Weekend #2 - Turkey Cross Saturday (Nov 5 2016)

Trisha Kepple Women Women's Cat 3 2 / 5
Douglas Turner Men Masters Men's 40+ 4 / 19
Garret Smith Men Men's Cat 4/5 1 / 48
Tag Robison Men Men's Cat 4/5 8 / 48
Connor Liess Men Men's Cat 4/5 30 / 48
Mitch Enderle Men Men's Cat 4/5 47 / 48

River City Bicycles Cyclocross Crusade #6 (Oct 30 2016)

Jake Johansen Junior Men 3/4/5 26 / 76
Michelle Kormanik Women 5 23 / 31
Jennifer Phillips Singlespeed Women 17 / 27
Liesl Milan Women 4 19 / 36
Lyndsay Price Women 4 23 / 36
Joe Carpenter Masters 35+ 4 29 / 81
Trisha Wineman Masters Women 35+ 3 4 / 21
Eric Pool Masters 50+ 28 / 58
Jake Johansen Junior Men 10-12 7 / 38
Tag Robison Men 4 14 / 40
Jason Whittington Men 4 20 / 40
Travis Bullard Men 4 37 / 40
Garret Smith Men 5 8 / 62
Eric Steimer Men 5 13 / 62
Akanith Soontararak Men 5 30 / 62
Tucker Feyder Men 5 37 / 62
Nic Schneider Singlespeed 59 / 74
Conner Jay liess Singlespeed 74 / 74
Kyle Gray Men 2/3 56 / 73
Jeremy Hargroves Men 2/3 73 / 73
Douglas Turner Masters 35+ Category 3 3 / 73
Joshua Johansen Masters 35+ Category 3 8 / 73
Drew Moore Masters 35+ Category 3 25 / 73

River City Bicycles Cyclocross Crusade #5 (Oct 29 2016)

Jake Johansen Junior Men 3/4/5 31 / 71
Michelle Kormanik Women 5 26 / 31
Lyndsay Price Women 4 22 / 42
Liesl Milan Women 4 27 / 42
Joe Carpenter Masters 35+ 4 41 / 99
Gus Baz Masters 35+ 4 71 / 99
Trisha Wineman Masters Women 35+ 3 2 / 21
Jennifer Phillips Women 3 14 / 24
Mark Sather Clydesdale 17 / 31
Kevin Blair Clydesdale 31 / 31
Eric Pool Masters 50+ 37 / 70
Sean Mccarthy Masters 50+ 61 / 70
Jake Johansen Junior Men 10-12 8 / 29
Tag Robison Men 4 21 / 45
Jason Whittington Men 4 24 / 45
Travis Bullard Men 4 43 / 45
Garret Smith Men 5 1 / 71
Seth Erwin Men 5 15 / 71
Eric Steimer Men 5 17 / 71
Akanith Soontararak Men 5 45 / 71
Tucker Feyder Men 5 52 / 71
Conner Jay liess Singlespeed 61 / 87
Kyle Gray Men 2/3 37 / 84
Jeremy Hargroves Men 2/3 64 / 84
Joshua Johansen Masters 35+ Category 3 7 / 99
Douglas Turner Masters 35+ Category 3 25 / 99
Drew Moore Masters 35+ Category 3 35 / 99

CrossWord CX Challenge (Oct 22 2016)

Mark Sather Clydesdale 9 / 11
Jennifer Phillips Singlespeed Women 5 / 12

River City Bicycles Cyclocross Crusade #4 (Oct 16 2016)

Jake Johansen Junior Men 3/4/5 17 / 37
Eric Cress Masters 35+ 4 1 / 63
Mark Sather Clydesdale 24 / 30
Eric Pool Masters 50+ 23 / 55
Jake Johansen Junior Men 10-12 6 / 17
Travis Bullard Men 4 22 / 25
Akanith Soontararak Men 5 33 / 39
Joshua Johansen Masters 35+ Category 3 12 / 53
Jeff Copus Masters 35+ Category 3 52 / 53

River City Bicycles Cyclocross Crusade #3 (Oct 15 2016)

Jake Johansen Junior Men 3/4/5 26 / 52
Lyndsay Price Women 4 17 / 25
Eric Cress Masters 35+ 4 3 / 67
Mark Sather Clydesdale 24 / 31
Eric Pool Masters 50+ 23 / 49
Sean Mccarthy Masters 50+ 46 / 49
Jake Johansen Junior Men 10-12 4 / 21
Travis Bullard Men 4 32 / 37
Joshua Johansen Masters 35+ Category 3 4 / 57
Jeff Copus Masters 35+ Category 3 34 / 57

Idaho Waffle Cross Series Weekend #1 - Waffle Cross Day 2 (Oct 9 2016)

Douglas Turner Men Masters Men's 40+ 4 / 13
Garret Smith Men Men's Cat 4/5 7 / 40
Tag Robison Men Men's Cat 4/5 14 / 40
Kyle Gray Men Men's Cat 3 5 / 13

River City Bicycles Cyclocross Crusade #2 (Oct 9 2016)

Jake Johansen Junior Men 3/4/5 19 / 51
Lyndsay Price Women 4 16 / 28
Jeff Copus Masters 35+ 4 3 / 111
Eric Cress Masters 35+ 4 7 / 111
Joe Carpenter Masters 35+ 4 32 / 111
Jennifer Phillips Women 3 9 / 13
Mark Sather Clydesdale 14 / 29
Eric Pool Masters 50+ 24 / 71
Jake Johansen Junior Men 10-12 6 / 21
Jason Whittington Men 4 15 / 54
Travis Bullard Men 4 47 / 54
Akanith Soontararak Men 5 35 / 53
Joshua Johansen Masters 35+ Category 3 11 / 77

Idaho Waffle Cross Series Weekend #1 - Waffle Cross (Oct 8 2016)

Trisha Kepple Women Women's Cat 3 1 / 7
Douglas Turner Men Masters Men's 40+ 1 / 16
Garret Smith Men Men's Cat 4/5 9 / 52
Connor Liess Men Men's Cat 4/5 40 / 52
Kyle Gray Men Men's Cat 3 5 / 13

River City Bicycles Cyclocross Crusade #1 (Oct 8 2016)

Jake Johansen Junior Men 3/4/5 21 / 57
Eric Cress Masters 35+ 4 3 / 99
Jeff Copus Masters 35+ 4 4 / 99
Joe Carpenter Masters 35+ 4 29 / 99
Jennifer Phillips Women 3 16 / 16
Daniel Kirkham Clydesdale 11 / 48
Mark Sather Clydesdale 18 / 48
Eric Pool Masters 50+ 54 / 83
Sean Mccarthy Masters 50+ 67 / 83
Jake Johansen Junior Men 10-12 6 / 24
Jason Whittington Men 4 22 / 63
Travis Bullard Men 4 57 / 63
Eric Steimer Men 5 13 / 69
Joshua Johansen Masters 35+ Category 3 10 / 85

Blind Date at the Dairy (Oct 5 2016)

Jake Johansen Junior Men 9-13 6 / 15
Jason Whittington Men 3/4 17 / 48
Daniel Kirkham Men 3/4 33 / 48
Lyndsay Price Women Category 4 11 / 13
Jennifer Phillips Women Category 3 3 / 10
Eric Steimer Men 5 12 / 46
Joshua Johansen Masters Men 3/4 40+ 4 / 67
Jeff Copus Masters Men 3/4 40+ 8 / 67
Joe Carpenter Masters Men 3/4 40+ 30 / 67
Mark Sather Masters Men 3/4 40+ 33 / 67

Blind Date at the Dairy #4 (Sep 28 2016)

Jake Johansen Junior Men 9-13 3 / 23
Joshua Johansen Masters Men 2/3 40+ 11 / 18
Jason Whittington Men 3/4 20 / 44
Daniel Kirkham Men 3/4 29 / 44
Jennifer Phillips Women Category 3 6 / 14
Joshua Johansen Masters Men 3/4 40+ 2 / 79
Sean Mccarthy Masters Men 3/4 40+ 24 / 79
Joe Carpenter Masters Men 3/4 40+ 40 / 79
Mark Sather Masters Men 3/4 40+ 42 / 79
Eric Pool Masters Men 50+ 7 / 20

Portland Trophy Cup #4 (Sep 27 2016)

Jeff Copus Masters Men 3/4 4 / 42

MBSEF Thrilla Cyclocross Series #4 (Sep 21 2016)

Gus Baz Masters 35+ 3 14 / 16

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 21 2016)

Jake Johansen Junior Men 9-13 5 / 21
Daniel Kirkham Men 3/4 30 / 52
Jason Whittington Men 3/4 34 / 52
Lyndsay Price Women Category 4 10 / 18
Eric Steimer Men 5 7 / 51
Ray Bennett Men 5 43 / 51
Jeff Copus Masters Men 3/4 40+ 9 / 78
Sean Mccarthy Masters Men 3/4 40+ 43 / 78
Mark Sather Masters Men 3/4 40+ 48 / 78
Eric Pool Masters Men 50+ 10 / 18

Portland Trophy Cup #3 (Sep 20 2016)

Eric Steimer Men 5 11 / 25
Daniel Kirkham Men 3/4 41 / 41
Jeff Copus Masters Men 3/4 5 / 43
Jake Linford Masters Men 3/4 27 / 43

MBSEF Thrilla Cyclocross Series #3 (Sep 14 2016)

Drew Moore Masters 35+ 3 15 / 31

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 14 2016)

Jake Johansen Junior Men 9-13 6 / 22
Joshua Johansen Masters Men 2/3 40+ 8 / 19
Jason Whittington Men 3/4 26 / 64
Daniel Kirkham Men 3/4 36 / 64
Lyndsay Price Women Category 4 5 / 18
Jennifer Phillips Women Category 3 5 / 6
Eric Steimer Men 5 10 / 55
Ray Bennett Men 5 39 / 55
Joshua Johansen Masters Men 3/4 40+ 4 / 82
Jeff Copus Masters Men 3/4 40+ 10 / 82
Sean Mccarthy Masters Men 3/4 40+ 40 / 82
Joe Carpenter Masters Men 3/4 40+ 43 / 82
Mark Sather Masters Men 3/4 40+ 55 / 82

MBSEF Thrilla Cyclocross Series (Sep 7 2016)

Drew Moore Masters 3 35+ 16 / 33
Scott Wilcox 60+ Men 6 / 8
Jake Linford Masters 35+ 4 12 / 19

Blind Date at the Dairy (Sep 7 2016)

Jake Johansen Junior Men 9-13 16 / 16
Jason Whittington Men 3/4 25 / 60
Daniel Kirkham Men 3/4 34 / 60
Lyndsay Price Women Category 4 8 / 20
Jennifer Phillips Women Category 3 2 / 4
Joshua Johansen Masters Men 3/4 40+ 6 / 67
Jeff Copus Masters Men 3/4 40+ 9 / 67
Mark Sather Masters Men 3/4 40+ 27 / 67
Sean Mccarthy Masters Men 3/4 40+ 41 / 67
Eric Pool Masters Men 50+ 8 / 23

Portland Trophy Cup (Sep 6 2016)

Mark Sather Masters Men 3/4 19 / 35

MBSEF Thrilla Cyclocross Series (Aug 31 2016)

Scott Wilcox Masters 60+ 6 / 10
Drew Moore Masters 35+ 3 9 / 27

Kruger's Crossing CX (Nov 22 2015)

Daniel Kirkham Category C 11 / 37
Travis Bullard Category C 24 / 37
Mark Sather Clydesdale 6 / 14
Jake Johansen Junior Men 10-12 16 / 29
Jake Johansen Junior Men 26 / 40
Jeff Copus Masters 35+ C 19 / 84
Joe Carpenter Masters 35+ C 34 / 84
Sean Mccarthy Masters 35+ C 36 / 84
Eric Pool Masters 35+ B 24 / 39
Jason Whittinton Beginner Men 5 / 54

Cross Crusade: Portland International Raceway Day Two (Nov 15 2015)

Daniel Kirkham Category C 27 / 73
Travis Bullard Category C 38 / 73
Mark Sather Clydesdale 15 / 40
Jake Johansen Junior Men 10-12 19 / 35
Jake Johansen Junior Men 36 / 53
Jeff Copus Masters 35+ C 11 / 103
Joe Carpenter Masters 35+ C 13 / 103
Sean Mccarthy Masters 35+ C 65 / 103
Jason Whittinton Beginner Men 11 / 51

Cross Crusade: Portland International Raceway Day One (Nov 14 2015)

Travis Bullard Category C 59 / 72
Daniel Kirkham Category C 64 / 72
Mark Sather Clydesdale 20 / 38
Kevin Blair Clydesdale 37 / 38
Jake Johansen Junior Men 10-12 18 / 27
Jake Johansen Junior Men 39 / 53
Jeff Copus Masters 35+ C 5 / 110
Joe Carpenter Masters 35+ C 7 / 110
Sean Mccarthy Masters 35+ C 34 / 110
Eric Pool Masters 35+ B 67 / 91
Jason Whittinton Beginner Men 6 / 68

Cross Crusade: Barton Park (Nov 8 2015)

Daniel Kirkham Category C 26 / 62
Travis Bullard Category C 45 / 62
Mark Sather Clydesdale 11 / 33
Jake Johansen Junior Men 10-12 24 / 29
Jake Johansen Junior Men 46 / 52
Jeff Copus Masters 35+ C 4 / 97
Joe Carpenter Masters 35+ C 28 / 97
Sean Mccarthy Masters 35+ C 41 / 97
Eric Pool Masters 35+ B 48 / 81
Jason Whittinton Beginner Men 18 / 47

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 1 2015)

Daniel Kirkham Category C 34 / 67
Damon Runberg Category B 18 / 55
Michael Shearer Category B 50 / 55
Mark Sather Clydesdale 11 / 27
Jake Johansen Junior Men 10-12 15 / 21
Jake Johansen Junior Men 46 / 56
Eric Pool Masters 35+ C 2 / 73
Jeff Copus Masters 35+ C 12 / 73
Sean Mccarthy Masters 35+ C 38 / 73
Jonathan Elek Masters 35+ C 54 / 73
Joe Carpenter Masters 35+ C 73 / 73
Drew Moore Masters 35+ B 21 / 104
Mike Wolber Beginner Men 4 / 45
Jason Whittinton Beginner Men 5 / 45

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 31 2015)

Joe Carpenter Singlespeed 46 / 77
Daniel Kirkham Category C 68 / 75
Kyle Gray Category B 13 / 67
Michael Shearer Category B 24 / 67
Damon Runberg Category B 32 / 67
Mark Sather Clydesdale 13 / 31
Jake Johansen Junior Men 10-12 16 / 23
Jake Johansen Junior Men 43 / 52
Eric Pool Masters 35+ C 6 / 88
Jeff Copus Masters 35+ C 9 / 88
Joe Carpenter Masters 35+ C 32 / 88
Sean Mccarthy Masters 35+ C 45 / 88
Drew Moore Masters 35+ B 60 / 109
Jason Whittinton Beginner Men 7 / 43

Southern Oregon Outlaw Cyclocross #1: Greenhorn Park (Oct 24 2015)

Joshua Johanson Masters Men B/C 35-49 5 / 5

Cross Crusade: Cascade Locks (Oct 18 2015)

Daniel Kirkham Category C 35 / 70
Travis Bullard Category C 69 / 70
Michael Shearer Category B 31 / 53
Mark Sather Clydesdale 16 / 36
Jeff Copus Masters 35+ C 11 / 109
Eric Pool Masters 35+ C 16 / 109
Sean Mccarthy Masters 35+ C 23 / 109
Joe Carpenter Masters 35+ C 30 / 109
Joshua Johansen Masters 35+ B 21 / 84

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 14 2015)

Joshua Johansen Masters Men B 40+ 8 / 29
Daniel Kirkham Men C 27 / 48
Jeff Copus Masters Men C 40+ 7 / 45
Mark Sather Masters Men C 40+ 19 / 45

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 11 2015)

Daniel Kirkham Category C 55 / 86
Michael Shearer Category B 52 / 66
Mark Sather Clydesdale 20 / 35
Jeff Copus Masters 35+ C 11 / 109
Joe Carpenter Masters 35+ C 32 / 109
Sean Mccarthy Masters 35+ C 40 / 109
Eric Pool Masters 35+ C 106 / 109
Joshua Johansen Masters 35+ B 51 / 96

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 10 2015)

Michael Shearer Category B 30 / 77
Mark Sather Clydesdale 16 / 37
Jeff Copus Masters 35+ C 26 / 111
Sean Mccarthy Masters 35+ C 29 / 111
Joe Carpenter Masters 35+ C 66 / 111
Joshua Johansen Masters 35+ B 28 / 122
Daniel Kirkham Beginner Men 1 / 57

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 7 2015)

Daniel Kirkham Beginner Men 1 / 41
Joshua Johansen Masters Men B 40+ 9 / 29
Jeff Copus Masters Men C 40+ 13 / 57
Mark Sather Masters Men C 40+ 34 / 57

Cooper Spur Cyclocross (Oct 4 2015)

Eric Pool Masters 35+ C 1 / 23

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 5 (Sep 30 2015)

Drew Moore Masters Men B 35+ 5 / 19
Tracie Elek Beginner Women 3 / 8

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 30 2015)

Daniel Kirkham Beginner Men 5 / 40
Joshua Johansen Masters Men C 40+ 1 / 64
Eric Pool Masters Men C 40+ 6 / 64
Jeff Copus Masters Men C 40+ 19 / 64
Joe Carpenter Masters Men C 40+ 24 / 64
Mark Sather Masters Men C 40+ 34 / 64

Battle at Barlow (Sep 27 2015)

Eric Pool Masters Men C 35+ 4 / 48
Joe Carpenter Masters Men C 35+ 28 / 48
Jeff Copus Masters Men C 35+ 46 / 48

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 4 (Sep 23 2015)

Ashley Perry Women B 7 / 7
Tracie Elek Beginner Women 6 / 7

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 23 2015)

Joshua Johansen Masters C 40+ 5 / 71
Eric Pool Masters C 40+ 17 / 71
Mark Sather Masters C 40+ 27 / 71
Joe Carpenter Masters C 40+ 51 / 71

Rapha Portland Trophy Cup #4 (Sep 22 2015)

Jeff Copus Masters Men C 35+ 13 / 40

Ride Hard Finish Thirsty Day One (Sep 19 2015)

Damon Runberg Men B 6 / 8

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 3 (Sep 16 2015)

Damon Runberg Men B 4 / 7
Tracie Elek Beginner Women 4 / 9

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 16 2015)

Michael Shearer Men B 20 / 22
Daniel Kirkham Beginner Men 1 / 38
Joshua Johansen Masters C 35+ 4 / 43
Jeff Copus Masters C 35+ 8 / 43
Mark Sather Masters C 35+ 22 / 43

GPRM 2015: Het Meer CX (Sep 12 2015)

Sean Mccarthy Masters 35+ C 12 / 53

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 2 (Sep 9 2015)

Damon Runberg Men B 9 / 17
Nic Schneider Men B 14 / 17
Baz Gus Masters Men B 35+ 37 / 44

Rapha Portland Trophy Cup #2 (Sep 8 2015)

Jeff Copus Masters Men C 35+ 9 / 38

Keizer Rapids Cross Series #3 (Sep 2 2015)

Joshua Johansen Category C 2 / 18
Jeff Copus Category C 10 / 18
Michael Shearer Category B 7 / 11

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 1 (Sep 2 2015)

Tracie Elek Beginner Women 4 / 10

Keizer Rapids (Aug 26 2015)

Jeff Copus Category C Men 11 / 24

Keizer Rapids Cross Series #1 (Aug 19 2015)

Joshua Johansen Category C Men 1 / 18
Michael Shearer Category B Men 5 / 7

Santa Cross (Dec 6 2014)

Joshua Johansen Men C 8 / 11

Winter CX (Nov 30 2014)

Joshua Johansen Men Category C 8 / 14

Cross Crusade: Barton Park (Nov 16 2014)

Joshua Johansen Singlespeed 34 / 51
Joshua Johansen Category C 54 / 61
Kevin Blair Clydesdale 28 / 34
Joshua Johansen Masters 35+ C 49 / 119
Steven Basden Masters 35+ B 51 / 72
Julie Baird Women A 18 / 25

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 9 2014)

Steven Basden Singlespeed 68 / 96
Joshua Johansen Category C 60 / 88
Jeremy Bowler Category B 36 / 43
Julie Baird Women A 27 / 32

Southern Oregon Outlaw CX: Race 3 (Nov 8 2014)

Aaron Hoppe Singlespeed 4 / 7

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 2 2014)

Joshua Johansen Category C 58 / 67
Paul Hynes Category B 22 / 46
Jeremy Bowler Category B 38 / 46
Drew Moore Masters 35+ B 86 / 92
Julie Baird Women A 25 / 28

Southern Oregon Outlaw CX: Race 2 (Nov 1 2014)

Aaron Hoppe Singlespeed 5 / 7

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Nov 1 2014)

Steven Basden Singlespeed 49 / 82
Michael A shearer Category C 9 / 63
Joshua Johansen Category C 40 / 63
Jeremy Bowler Category B 42 / 56
Paul Hynes Category B 43 / 56
Josh Kobobel Masters 35+ C 8 / 91
Joshua Johansen Masters 35+ C 82 / 91
Drew Moore Masters 35+ B 105 / 116
Julie Baird Women A 24 / 33

Cross Crusade: WA County Fairgrounds (Oct 26 2014)

Michael A shearer Category C 19 / 82
Joshua Johansen Category C 55 / 82

Southern Oregon Outlaw CX: Race 1 (Oct 25 2014)

Aaron Hoppe Singlespeed 3 / 5

Cross Crusade: Heron Lakes (Oct 19 2014)

Steven Basden Singlespeed 57 / 98
Joshua Johansen Category C 67 / 97
Jeremy Bowler Category B 35 / 45
Kevin Blair Clydesdale 54 / 60
Julie Baird Women A 27 / 35

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 18 2014)

Steven Basden Masters Men 35+ B 20 / 32

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 12 2014)

Michael A shearer Category C 6 / 78
Jeremy Bowler Category B 41 / 43
Kevin Blair Clydesdale 34 / 35
Julie Baird Women A 26 / 33

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 11 2014)

Michael A shearer Category C 14 / 82
Jeremy Bowler Category B 42 / 49
Julie Baird Women A 27 / 32

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 8 2014)

Julie Baird Women A 8 / 12

GPRT: Heiser Farms CX (Oct 4 2014)

Steven Basden Masters 35+ B 44 / 57

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 5 (Oct 1 2014)

Paul Hynes Men B 12 / 19
Jeremy Bowles Men B 14 / 19
Josh Kobobel Beginner Men 1 / 9
Drew Moore Masters Men B 35+ 12 / 33

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 1 2014)

Julie Baird Women B 2 / 23

Battle at Barlow (Sep 28 2014)

Julie Baird Women B 3 / 11
Michael A shearer Category C 13 / 41

Brewhaus Cross #3 (Sep 25 2014)

Aaron Hoppe Singlespeed 4 / 7
Curtis Burrill Masters Men B/C 35-49 15 / 15

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 4 (Sep 24 2014)

Paul Hynes Men B 8 / 12
Jeremy Bowles Men B 10 / 12
Drew Moore Men C 35+ 1 / 23

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 24 2014)

Julie Baird Women B 3 / 21
Joshua Johansen Beginner Men 2 / 43
Michael A shearer Men C 9 / 43

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #4 (Sep 23 2014)

Joshua Johansen Beginner Men 7 / 20

Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Day Two (Sep 21 2014)

Paul Hynes Men B 5 / 10
Jeremy Bowler Men B 10 / 10

Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Day One (Sep 20 2014)

Paul Hynes Men B 6 / 9
Jeremy Bowler Men B 7 / 9

Brewhaus Cross (Sep 18 2014)

Aaron Hoppe Singlespeed 4 / 5

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 3 (Sep 17 2014)

Hynes Paul Men B 5 / 8
Josh Kobobel Beginner Men 1 / 15
Jonathan Elek Beginner Men 3 / 15

Blind Date at the Dairy (Sep 17 2014)

Julie Baird Women B 1 / 22
Joshua Johansen Beginner Men 4 / 52
Michael A shearer Men C 7 / 51

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #3 (Sep 16 2014)

Joshua Johansen Beginner Men 4 / 24

KFCX Moore Cowbell: Race 1 (Sep 14 2014)

Aaron Hoppe Singlespeed 3 / 3

Brewhaus Cross #1 (Sep 11 2014)

Aaron Hoppe Singlespeed 3 / 5

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 10 2014)

Julie Baird Women B 3 / 20
Joshua Johansen Beginner Men 8 / 43
Michael A shearer Men C 14 / 53

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 2 (Sep 10 2014)

Jonathan Elek Beginner Men 2 / 24
Josh Kobobel Beginner Men 20 / 24
Robert Jackson Beginner Men 20 / 24
Drew Moore Men 35+c 6 / 21

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 9 2014)

Joshua Johansen Beginner Men 3 / 23
Joe Carpenter Singlespeed 13 / 20
Steven Basden Singlespeed 15 / 20

Het Meer (Sep 6 2014)

Steven Basden SINGLESPEED 23 / 24

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 1 (Sep 3 2014)

Jonathan Elek Beginner Men 3 / 16
Robert Jackson Beginner Men 16 / 16
Paul Hynes MEN B 6 / 12
Jeremy Bowles MEN B 10 / 12
Drew Moore Men C 35+ 4 / 22

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 2 2014)

Joshua Johansen Beginner Men 3 / 23
Steven Basden Singlespeed 21 / 28
Joe Carpenter Singlespeed 23 / 28

Busiest Racers

in last months
Mark Sather 105
Jeff Copus 98
Joshua Johansen 76
Jason Whittington 59
Stephanie Spiak 58
Eric Steimer 45
Jake Johansen 35
Leah Brown 35
Eric Pool 33
Brady Cowing 32
Doug Brecht 32
Daniel Kirkham 31
Eric Cress 25
Joe Carpenter 22
Gwen Hryciw 20
Travis Bullard 20
Sean Mccarthy 17
Sonja Ebert 16
Drew Moore 16
Jennifer Phillips 15
Jessica Steimer 15
Heath Korvola 14
Zach Cox 14
Garret Smith 14
Brian Kesselman 14
Kiel Fletcher 14
Stacy Ramakers 14
Julie Baird 13
Douglas Turner 12
Patrick Johnson 12
Duane Hastings 11
Liesl Milan 10
Martin Matsumura 10
Max Soontararak 10
Eric Hagstette 9
Jason Rose 9
Steven Basden 9
Andy Morris 9
Lyndsay Price 9
Kyle Gray 8
Michael Shearer 8
Jeremy Bowler 8
Michael A shearer 8
Paul Hynes 7
Aaron Hoppe 7
Ben Taber 7
Jonathan Elek 7
Ben Brewer 7
Gus Baz 7
Daniel Cress 7
Jason Whittinton 6
Adrienne Farabee 6
John Teeters 6
Richard Ford 6
Akanith Soontararak 6
John Desapio 5
Jake Linford 5
Kevin Blair 5
Damon Runberg 5
Tag Robison 5
Daniel Micheletti 5
Nicole Hendricks 5
Mitch Enderle 4
Paul Francis 4
Tracie Elek 4
Josh Kobobel 4
Joel Brown 4
Michelle Kormanik 4
Cash Korvola 4
Kevon Bjornson 3
Heath Korvala 3
Connor Liess 3
Adam Franklin 3
Luke Klaas 3
Jeremy Bowles 3
Jonathan Youell 3
Andrew Houghton 3
Jarred Mcdonald 3
Nicole Johnson 2
Jeff Smith 2
Tim Richter 2
Robert Jackson 2
Nic Schneider 2
Scott Wilcox 2
Trisha Kepple 2
Ray Bennett 2
Conner Jay liess 2
Jeremy Hargroves 2
Trisha Wineman 2
Tucker Feyder 2
Mark Sathier 2
Connor Jay liess 2
Dammit Janet andree 2
Cory Erickson 2
Susan Dixon 2
Tom Williamson 2
Ari Krain 2
Andrew Jarolimek 2
Allen Bowlden 2
Melissa Byrd 2