Log In

Team Overview: HiFi Sound Cycling Components

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 13 2019)

Jim Wood Singlespeed Men 15 / 80
Thomas Duffly Category 4 Masters 35+ 19 / 64
Silas Sanderson Category 4 Masters 35+ 26 / 64
Heidi Wood Category 1/2 Women 3 / 13
Joshua Liberles Category 1/2 Masters 35+ Men 19 / 40
Ryan Francesconi Category 1/2 Masters 35+ Men 29 / 40

Sacramento Cyclocross Race #2 (Orangevale Park) (Oct 12 2019)

Jason Snovel Single Speed A 10 / 13
Jason Snovel Men A45+ 9 / 20

Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 (Oct 6 2019)

Jim Wood Singlespeed Men 29 / 87
Silas Sanderson Category 5 Men 10 / 57
Heidi Wood Category 1/2 Women 12 / 20
Jim Wood Category 1/2 Men 42 / 49
Joshua Liberles Category 1/2 Masters 35+ Men 23 / 55

Sacramento Cyclocross Race #1 (Lakeside Church) (Oct 5 2019)

Jason Snovel Men A45+ 15 / 22

Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 (Oct 5 2019)

Jim Wood Singlespeed Men 20 / 90
Thomas Duffly Singlespeed Men 86 / 90
Silas Sanderson Category 5 Men 5 / 61
Thomas Duffly Category 4 Masters Men 35+ 9 / 76
Heidi Wood Category 1/2 Women 9 / 24
Julie Baird Category 1/2 Women 12 / 24
Jim Wood Category 1/2 Men 43 / 46
Joshua Liberles Category 1/2 Masters 35+ Men 29 / 49
Ryan Francesconi Category 1/2 Masters 35+ Men 30 / 49

Blind Date at the Dairy (Sep 25 2019)

Heidi Wood Women 1/2 6 / 14
Thomas Duffly Category 5 Men 8 / 54

Portland Trophy Cup (Sep 24 2019)

Thomas Duffly Open Beginner 3 / 24

Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi (Sep 21 2019)

Heidi Wood Women 1/2 2 / 5
Jim Wood Singlespeed 7 / 36
Joshua Liberles Masters 35+ 1/2 18 / 21

Blind Date at the Dairy (Sep 18 2019)

Thomas Duffly Category 5 Men 6 / 49

Portland Trophy Cup #3 (Sep 17 2019)

Joshua Liberles Open Singlespeed 9 / 28
Thomas Duffly Open Beginner 8 / 28

Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross (Sep 14 2019)

Heidi Wood Women 1/2 2 / 5
Jim Wood Singlespeed 5 / 38
Joshua Liberles Masters 35+ 1/2 15 / 20

Blind Date at the Dairy (Sep 11 2019)

Heidi Wood Women 1/2 7 / 18
Thomas Duffly Category 5 Men 10 / 48

Portland Trophy Cup (Sep 10 2019)

Joshua Liberles Open Singlespeed 13 / 39
Thomas Duffly Open Beginner 17 / 27

Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX (Sep 7 2019)

Heidi Wood Women 1/2 2 / 9
Jim Wood Singlespeed 11 / 42

Blind Date at the Dairy (Sep 4 2019)

Thomas Duffly Singlespeed 22 / 26
Thomas Duffly Category 5 Men 41 / 42

Portland Trophy Cup (Sep 3 2019)

Joshua Liberles Open Singlespeed 13 / 48

Grand Prix Luciano Bailey: DDCX (Aug 31 2019)

Heidi Wood Women 1/2 2 / 6
Jim Wood Singlespeed Men 10 / 41
Joshua Liberles Singlespeed Men 16 / 41

Idaho State Championships & Kringle Kross Day 1 (Dec 1 2018)

Luke Coleman Men Single Speed 1 / 9

Major Taylor 'Cross Cup Day 2 (Nov 18 2018)

Heidi Wood Women UCI Elite 26 / 32
Jim Wood Men Cat 2- 35+U23 25 / 37

Major Taylor 'Cross Cup Day 1 (Nov 17 2018)

Heidi Wood Women UCI Elite 26 / 37
Jim Wood Men Cat 2- 35+U23 32 / 45

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) (Nov 11 2018)

Heidi Wood Women 1/2 6 / 15
Alana Armstrong Singlespeed Women 10 / 14
Jim Wood Singlespeed 10 / 60

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 (Nov 4 2018)

Heidi Wood Women 1/2 6 / 10
Alana Armstrong Singlespeed Women 12 / 20
Jim Wood Singlespeed 14 / 70
Craig Armstrong Masters 35+ 1/2 16 / 22

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 (Nov 3 2018)

Susannah Nelson Women 2/3 9 / 23
Heidi Wood Women 1/2 10 / 15
Alana Armstrong Singlespeed Women 23 / 23
Jim Wood Singlespeed 71 / 91
Neil Mclain Men 2/3 51 / 72
Jim Wood Men 1/2 29 / 39
Craig Armstrong Masters 35+ 1/2 38 / 38

Idaho Waffle Cross Series Weekend #2 - Turkey Cross Day 2 (Oct 28 2018)

Luke Coleman Men Single Speed 2 / 5

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 28 2018)

Heidi Wood Women 1/2 5 / 10
Alana Armstrong Singlespeed Women 9 / 22
Jim Wood Singlespeed 10 / 67
Jim Wood Runners 6 / 21
Neil Mclain Men 2/3 49 / 58
Craig Armstrong Masters 35+ 1/2 24 / 29

Idaho Waffle Cross Series Weekend #2 - Turkey Cross Day 1 (Oct 27 2018)

Luke Coleman Men Single Speed 1 / 7

Idaho Waffle Cross Series Weekend #1 - Waffle Cross Day 2 (Oct 14 2018)

Luke Coleman Men Single Spped 1 / 1

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 14 2018)

Sharon Anderson Women 2/3 15 / 22
Alana Armstrong Singlespeed Women 7 / 27
Jim Wood Singlespeed 16 / 111
Mike Wenrick Masters 35+ Category 3 60 / 83
Craig Armstrong Masters 35+ 1/2 20 / 49

Idaho Waffle Cross Series Weekend #1 - Waffle Cross Day 1 (Oct 13 2018)

Luke Coleman Men Single Speed 1 / 2

West Sacramento Cyclocross Grand Prix-Kaiser Permanente Day 2 (Oct 7 2018)

Heidi Wood Women Cat 1/2 16 / 19
Jim Wood Men Single Speed 5 / 29
Luke Coleman Men Single Speed 10 / 29

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 (Oct 7 2018)

Alana Armstrong Singlespeed Women 7 / 16
Mike Wenrick Masters 35+ Category 3 53 / 76
Craig Armstrong Masters 35+ 1/2 17 / 41

West Sacramento Cyclocross Grand Prix Day 1 (Oct 6 2018)

Heidi Wood Women Cat 1/2 12 / 19
Jim Wood Men Single Speed 3 / 45
Luke Coleman Men Single Speed 6 / 45

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 (Oct 6 2018)

Alana Armstrong Singlespeed Women 11 / 26
Neil Mclain Men 2/3 69 / 86
Mike Wenrick Masters 35+ Category 3 54 / 81
Craig Armstrong Masters 35+ 1/2 17 / 48

Portland Trophy Cup (Oct 2 2018)

Susannah Nelson Women 3/4 2 / 17
Heidi Wood Women 1/2 4 / 14
Jim Wood Open Singlespeed 10 / 48
Mike Wenrick Open Masters 3/4 26 / 50
Neil Mclain Open 3/4 26 / 56

Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm (Sep 29 2018)

Susannah Nelson Women 2/3 5 / 15
Sharon Anderson Women 2/3 12 / 15
Erin Lolich Women 2/3 13 / 15
Julie Baird Singlespeed Women 2 / 14
Alana Armstrong Singlespeed Women 8 / 14
Alana Armstrong Singlespeed 42 / 45
Neil Mclain Men 2/3 34 / 37
Craig Armstrong Masters 35+ 1/2 9 / 24

Portland Trophy Cup (Sep 25 2018)

Susannah Nelson Women 3/4 1 / 19
Sharon Anderson Women 1/2 12 / 15
Neil Mclain Open 3/4 22 / 45

Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi (Sep 22 2018)

Heidi Wood Women 1/2 4 / 7

Blind Date at the Dairy (Sep 19 2018)

Susannah Nelson Women 3 2 / 15
Julie Baird Women 1/2 3 / 15
Neil Mclain Men 3/4 19 / 47

Portland Trophy Cup (Sep 18 2018)

Sharon Anderson Women 1/2 12 / 14
Neil Mclain Open 3/4 21 / 55

Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross (Sep 15 2018)

Susannah Nelson Women 2/3 6 / 20
Alana Armstrong Women 2/3 12 / 20
Sharon Anderson Women 2/3 18 / 20
Heidi Wood Women 1/2 4 / 13
Alana Armstrong Singlespeed Women 8 / 12
Neil Mclain Men 2/3 36 / 46
Craig Armstrong Masters 35+ 1/2 14 / 24

Blind Date at the Dairy (Sep 12 2018)

Heidi Wood Women 1/2 4 / 13

Portland Trophy Cup (Sep 11 2018)

Susannah Nelson Women 3/4 2 / 25
Mike Wenrick Open Masters 3/4 13 / 38
Neil Mclain Open 3/4 16 / 58

Corn Cross (Sep 9 2018)

Alana Armstrong Singlespeed Women 5 / 9
Neil Mclain Men 2/3 16 / 22
Craig Armstrong Masters 35+ 1/2 10 / 18

Grand Prix Carl Decker: Het Meer (Sep 8 2018)

Heidi Wood Women 1/2 4 / 11
Mike Wenrick Masters 35+ Category 3 29 / 39

Portland Trophy Cup (Sep 4 2018)

Neil Mclain Open 3/4 29 / 55

Grand Prix Carl Decker: David Douglas (Sep 1 2018)

Heidi Wood Women 1/2 3 / 11
Jim Wood Singlespeed 11 / 40
Mike Wenrick Masters 35+ Category 3 39 / 43

Ruts and Guts (Dec 3 2017)

Heidi Wood Women Uci C2 Cat 1/2 26 / 29
Jim Wood Men Cat 1/2/3 12 / 32

Ruts and Guts (Dec 2 2017)

Heidi Wood Women Uci C1 Cat 1/2 25 / 31
Jim Wood Men Cat 1/2/3 15 / 35

CXR #6 STEP UP YOUR CROSS (Nov 26 2017)

Jim Wood Single-speed Men (all ages and categories) 5 / 51
Heidi Wood Cat. 1/2 Women 6 / 13

SoCalCross #10 - MovalCX Sunday (Nov 20 2017)

Heidi Wood UCI Elite Women 12 / 19
Jim Wood Single Speed Men A (1-5) 2 / 8

OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 19 2017)

Patrick Palmer Clydesdale 6 / 16

SoCalCross #9 - MovalCX Saturday (Nov 19 2017)

Heidi Wood UCI Elite Women 13 / 20
Jim Wood Single Speed Men A (1-5) 1 / 10

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 12 2017)

Heidi Wood Women 1/2 7 / 18
Jim Wood Singlespeed 100 / 103
Joshua Liberles Men 1/2 23 / 29
Erin Lolich Masters Women 35+ 1/2 14 / 16
Mike Wenrick Masters 35+ 4 18 / 81
Neil Mclain Men 2/3 44 / 58

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe (Nov 5 2017)

Heidi Wood Women 1/2 5 / 13
Jim Wood Singlespeed 10 / 63

Idaho Waffle Cross Series Weekend #2 - Turkey Cross Day 2 (Nov 5 2017)

Luke Coleman Men Cat 3 4 / 5

Idaho Waffle Cross Series Weekend #2 - Turkey Cross Day 1 (Nov 4 2017)

Luke Coleman Men Cat 3 4 / 10
Cameron Tongier Men Masters 40+ 7 / 18

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day Two (Oct 29 2017)

Heidi Wood Women 1/2 5 / 16
Susannah Nelson Women 3 15 / 17
Jim Wood Singlespeed 13 / 83
Craig Armstrong Singlespeed 36 / 83
Alana Armstrong Singlespeed 64 / 83
Joshua Liberles Men 1/2 38 / 39
Mike Wenrick Masters 35+ 4 10 / 59
Neil Mclain Men 2/3 65 / 74

GPCM: Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 28 2017)

Scott Rath Clydesdale 9 / 17
Jerry Inscoe Masters 35+ Category 3 16 / 26

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day One (Oct 28 2017)

Heidi Wood Women 1/2 9 / 17
Jim Wood Singlespeed 15 / 90
Craig Armstrong Singlespeed 24 / 90
Joshua Liberles Men 1/2 31 / 44
Erin Lolich Masters Women 35+ 1/2 19 / 21
Mike Wenrick Masters 35+ 4 56 / 74
Neil Mclain Men 2/3 66 / 80
Alana Armstrong Singlespeed Women 12 / 32

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes (Oct 22 2017)

Craig Armstrong Singlespeed 28 / 104
Alana Armstrong Singlespeed 78 / 104
David Wilcox Men 1/2 22 / 37
Erin Lolich Masters Women 35+ 1/2 14 / 20
Victoria Hammond Women 4 15 / 33
Scott Rath Clydesdale 23 / 37
Jerry Inscoe Masters 35+ Category 3 28 / 88
Alana Armstrong Singlespeed Women 8 / 24

CrossWord CX Challenge (Oct 21 2017)

David Wilcox Men 1/2 4 / 5
Scott Rath Clydesdale 5 / 8

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 15 2017)

Heidi Wood Women 1/2 14 / 16
Craig Armstrong Singlespeed 19 / 81
Joshua Liberles Men 1/2 27 / 29
Erin Lolich Masters Women 35+ 1/2 13 / 18
Scott Rath Clydesdale 18 / 26
Jerry Inscoe Masters 35+ Category 3 71 / 82
Neil Mclain Men 2/3 63 / 75
Alana Armstrong Singlespeed Women 9 / 19

GPCM: Washougal CX (Oct 14 2017)

Heidi Wood Women 1/2 1 / 6
Scott Rath Clydesdale 4 / 7

Blind Date at the Dairy (Oct 11 2017)

Jerry Inscoe Masters Men 3/4 40+ 11 / 54

Portland Trophy Cup #5 (Oct 10 2017)

Neil Mclain Men 3/4 29 / 39
Jerry Inscoe Masters Men 3/4 6 / 34
Mike Wenrick Masters Men 3/4 9 / 34

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 8 2017)

Heidi Wood Women 1/2 4 / 15
Craig Armstrong Singlespeed 28 / 80
Alana Armstrong Singlespeed 66 / 80
Joshua Liberles Men 1/2 37 / 47
Erin Lolich Masters Women 35+ 1/2 16 / 19
Victoria Hammond Women 4 9 / 25
Mike Wenrick Masters 35+ 4 63 / 108
Jason Snovel Masters 35+ 1/2 35 / 37
Jerry Inscoe Masters 35+ Category 3 61 / 94
Joseph Putnam Men 5 35 / 54
Alana Armstrong Singlespeed Women 13 / 25

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 7 2017)

Heidi Wood Women 1/2 6 / 19
Susannah Nelson Women 3 8 / 21
Craig Armstrong Singlespeed 26 / 84
Joshua Liberles Men 1/2 31 / 52
Erin Lolich Masters Women 35+ 1/2 18 / 24
Alana Armstrong Masters Women 35+ 1/2 24 / 24
Victoria Hammond Women 4 10 / 25
Victoria Hammond Runners 22 / 26
Mike Wenrick Masters 35+ 4 10 / 100
Jason Snovel Masters 35+ 1/2 33 / 43
Jerry Inscoe Masters 35+ Category 3 83 / 86
Ross Putnam Men 5 40 / 43
Neil Mclain Men 2/3 63 / 77

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 4 2017)

Patrick Palmer Masters Men 3/4 40+ 31 / 71
Scott Rath Masters Men 3/4 40+ 53 / 71

Portland Trophy Cup #4 (Oct 3 2017)

Joshua Liberles Men 1/2 8 / 18
Neil Mclain Men 3/4 23 / 52
Victoria Hammond Women 3/4 18 / 24
Erin Lolich Women 1/2 11 / 11
Scott Rath Masters Men 3/4 40 / 51
Jerry Inscoe Masters Men 3/4 47 / 51

West Sacramento Cyclocross Grand Prix - Day 2 (Oct 1 2017)

Heidi Wood Women UCI C2 Elite 16 / 34

GPCM: Heiser Farm CX (Sep 30 2017)

Susannah Nelson Women 3 2 / 12
Craig Armstrong Singlespeed 10 / 35
Joshua Liberles Men 1/2 7 / 18
Alana Armstrong Masters Women 35+ 1/2 6 / 13
Jerry Inscoe Masters 35+ Category 3 35 / 36
Neil Mclain Men 2/3 31 / 35

West Sacramento Cyclocross Grand Prix - Day 1 (Sep 30 2017)

Heidi Wood Women UCI C2 Elite 16 / 32

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 27 2017)

Jerry Inscoe Masters Men 3/4 40+ 8 / 75
Patrick Palmer Masters Men 3/4 40+ 52 / 75
Wenrick Mike Stampede 15 / 17
Mike Wenrick Men 3/4 25 / 38

Portland Trophy Cup #3 (Sep 26 2017)

Joshua Liberles Men 1/2 13 / 14
Neil Mclain Men 3/4 27 / 44
Jerry Inscoe Masters Men 3/4 14 / 51

Battle at Barlow (Sep 24 2017)

Victoria Hammond Women 4 6 / 8

GPCM: NINKROSSI (Sep 23 2017)

Heidi Wood Women 1/2 6 / 10
Joshua Liberles Men 1/2 12 / 18
Erin Lolich Masters Women 35+ 1/2 5 / 9
Patrick Palmer Clydesdale 7 / 12
Scott Rath Clydesdale 8 / 12

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 20 2017)

Patrick Palmer Masters Men 3/4 40+ 39 / 65
Mike Wenrick Men 3/4 26 / 40

Portland Trophy Cup (Sep 19 2017)

Neil Mclain Men 3/4 29 / 48

GPCM: Zaaldercross (Sep 16 2017)

Heidi Wood Women 1/2 2 / 7
Jim Wood Men 1/2 15 / 21
Erin Lolich Masters Women 35+ 1/2 8 / 12
Alana Armstrong Masters Women 35+ 1/2 12 / 12
Mike Wenrick Masters 35+ 4 9 / 46
Scott Rath Clydesdale 9 / 12
Craig Armstrong Masters 35+ 1/2 13 / 25
Neil Mclain Men 2/3 32 / 41
Alana Armstrong Singlespeed Women 8 / 10

Portland Trophy Cup (Sep 12 2017)

David Wilcox Men 1/2 6 / 20
Joshua Liberles Men 1/2 10 / 20
Neil Mclain Men 3/4 31 / 50
Susannah Nelson Women 3/4 4 / 26
Erin Lolich Women 1/2 11 / 14

Corn Cross 1 (Sep 10 2017)

Susannah Nelson Women 3 3 / 4
Alana Armstrong Masters Women 35+ 1/2 6 / 12
Neil Mclain Men 2/3 21 / 23
Alana Armstrong Singlespeed Women 3 / 6

GPCM: Het Meer CX (Sep 9 2017)

Joshua Liberles Singlespeed 8 / 45
Jim Wood Men 1/2 7 / 19
Erin Lolich Masters Women 35+ 1/2 5 / 7
Victoria Hammond Women 4 7 / 10
Mike Wenrick Masters 35+ 4 9 / 51
Scott Rath Clydesdale 5 / 10

GPCM: DDCX (Sep 2 2017)

Joshua Liberles Singlespeed 9 / 34
Craig Armstrong Singlespeed 32 / 34
Jim Wood Men 1/2 7 / 24
Craig Armstrong Men 1/2 12 / 24
Erin Lolich Masters Women 35+ 1/2 7 / 10
Scott Rath Clydesdale 11 / 17
Neil Mclain Men 2/3 38 / 40
Alana Armstrong Singlespeed Women 8 / 14

OBRA State Champs at Corn Cross (Nov 19 2016)

Allison Halpin Women 1/2 1 / 7
Joshua Liberles Men 1/2 11 / 22
Scott Rath Clydesdale 11 / 15

River City Bicycles Cyclocross Crusade #8 (Nov 13 2016)

Allison Halpin Women 1/2 6 / 20
Alana Armstrong Women 1/2 15 / 20
Craig Armstrong Men 1/2 39 / 40
Erin Lolich Masters Women 35+ 1/2 12 / 17
Patrick Palmer Clydesdale 15 / 32
Scott Rath Clydesdale 18 / 32

River City Bicycles Cyclocross Crusade #7 (Nov 6 2016)

Allison Halpin Women 1/2 1 / 15
Alana Armstrong Women 1/2 11 / 15
Joshua Liberles Men 1/2 19 / 36
Craig Armstrong Men 1/2 25 / 36
Erin Lolich Masters Women 35+ 1/2 10 / 24
Patrick Palmer Clydesdale 9 / 33
Mike Wenrick Masters 35+ Category 3 78 / 85

River City Bicycles Cyclocross Crusade #6 (Oct 30 2016)

Allison Halpin Women 1/2 2 / 17
Joshua Liberles Men 1/2 30 / 40
Craig Armstrong Men 1/2 33 / 40
Erin Lolich Masters Women 35+ 1/2 17 / 27
Patrick Palmer Clydesdale 9 / 20

River City Bicycles Cyclocross Crusade #5 (Oct 29 2016)

Allison Halpin Women 1/2 5 / 17
Alana Armstrong Women 1/2 16 / 17
Joshua Liberles Men 1/2 32 / 47
Craig Armstrong Men 1/2 36 / 47
Erin Lolich Masters Women 35+ 1/2 18 / 28
Patrick Palmer Clydesdale 12 / 31
Scott Rath Clydesdale 16 / 31

CrossWord CX Challenge (Oct 22 2016)

Alana Armstrong Women 1/2 3 / 3
Craig Armstrong Men 1/2 6 / 8
Joshua Liberles Men 1/2 8 / 8
Erin Lolich Masters Women 35+ 1/2 3 / 7
Amarett Jans Women 4 14 / 15
Scott Rath Clydesdale 5 / 11
Craig Armstrong Singlespeed 6 / 26

River City Bicycles Cyclocross Crusade #4 (Oct 16 2016)

Allison Halpin Women 1/2 9 / 10
Joshua Liberles Men 1/2 22 / 32
Erin Lolich Masters Women 35+ 1/2 11 / 21
Patrick Palmer Clydesdale 18 / 30

US Open of Cyclocross Day 1 (Oct 15 2016)

Cole Page Men Junior 17-18 UCI 16 / 16

River City Bicycles Cyclocross Crusade #3 (Oct 15 2016)

Allison Halpin Women 1/2 4 / 19
Alana Armstrong Women 1/2 17 / 19
Joshua Liberles Men 1/2 23 / 33
Craig Armstrong Men 1/2 27 / 33
Patrick Palmer Clydesdale 15 / 31
Craig Armstrong Singlespeed 26 / 56

River City Bicycles Cyclocross Crusade #2 (Oct 9 2016)

Allison Halpin Women 1/2 6 / 16
Erin Lolich Women 1/2 15 / 16
Joshua Liberles Men 1/2 21 / 38
Patrick Palmer Clydesdale 16 / 29
Scott Rath Clydesdale 19 / 29

River City Bicycles Cyclocross Crusade #1 (Oct 8 2016)

Allison Halpin Women 1/2 4 / 19
Erin Lolich Women 1/2 17 / 19
Joshua Liberles Men 1/2 43 / 45
Scott Rath Clydesdale 25 / 48
Patrick Palmer Clydesdale 33 / 48

Blind Date at the Dairy (Oct 5 2016)

Scott Rath Masters Men 3/4 40+ 44 / 67

Portland Trophy Cup #5 (Oct 4 2016)

Craig Armstrong Men 2/3 7 / 21
Alana Armstrong Women 1/2 10 / 13
Mike Wenrick Masters Men 3/4 38 / 40

Blind Date at the Dairy #4 (Sep 28 2016)

Patrick Palmer Masters Men 3/4 40+ 10 / 79

Portland Trophy Cup #4 (Sep 27 2016)

Armstrong Craig Men 2/3 12 / 23
Erin Lolich Women 2/3 1 / 11

Battle at Barlow (Sep 25 2016)

Scott Rath Clydesdale 5 / 13

Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi (Sep 24 2016)

Grant Berry Men 1/2 3 / 14
Craig Armstrong Men 1/2 8 / 14
Erin Lolich Women 3 2 / 8
Craig Armstrong Singlespeed 13 / 38

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 21 2016)

Patrick Palmer Masters Men 3/4 40+ 32 / 78

Portland Trophy Cup #3 (Sep 20 2016)

Erin Lolich Women 2/3 2 / 10

Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross (Sep 17 2016)

Grant Berry Men 1/2 5 / 18
Erin Lolich Women 3 2 / 6
Patrick Palmer Clydesdale 12 / 16

Corn Cross (Sep 11 2016)

Scott Rath Clydesdale 3 / 4

GP Het Meer CX (Sep 10 2016)

Grant Berry Men 1/2 4 / 19
Joshua Liberles Men 1/2 10 / 19
Mike Wenrick Masters 35+ 4 29 / 61
Scott Rath Masters 35+ 4 42 / 61
Erin Lolich Women 3 3 / 4

MBSEF Thrilla Cyclocross Series (Sep 7 2016)

Allison Halpin Women 1/2 8 / 8

Portland Trophy Cup (Sep 6 2016)

Erin Lolich Women 3/4 2 / 19

GP David Douglas CX (Sep 3 2016)

Erin Lolich Women 3 2 / 8

MBSEF Thrilla Cyclocross Series (Aug 31 2016)

Allison Halpin Women 1/2 2 / 5

Ruts and Guts Day 2 (Dec 6 2015)

Taylor Squillaci Men Elite UCI 23 / 27

Ruts and Guts Day 1 (Dec 5 2015)

Taylor Squillaci Men Elite UCI 18 / 28

CXLA Day 2 - SoCalCross #11 (Nov 22 2015)

Taylor Squillaci Men U23 19-22 UCI 11 / 20

OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy (Nov 21 2015)

Steven Beardsley Singlespeed 1 / 16
Grant Berry Category A 8 / 17
Erin Lolich Women B 4 / 12

CXLA Day 1 - SoCalCross #10 (Nov 21 2015)

Taylor Squillaci Men U23 19-22 UCI 17 / 19

Cross Crusade: Portland International Raceway Day Two (Nov 15 2015)

Steven Beardsley Singlespeed 4 / 80
Joshua Liberles Category A 13 / 46
Craig Armstrong Category A 31 / 46
Mike Wenrick Masters 35+ C 24 / 103
Erin Lolich Women B 1 / 16

Cross Crusade: Portland International Raceway Day One (Nov 14 2015)

Joshua Liberles Category A 20 / 53
Craig Armstrong Category A 42 / 53
Steven Beardsley Category A 52 / 53
Alana Armstrong Women A 20 / 25
Erin Lolich Women B 19 / 19

Cross Crusade: Barton Park (Nov 8 2015)

Steven Beardsley Singlespeed 1 / 58
Grant Berry Category A 12 / 50
Joshua Liberles Category A 25 / 50
Mike Wenrick Masters 35+ C 18 / 97
Erin Lolich Women B 3 / 13

Pan Am Continental Cyclo-cross Championships (Nov 1 2015)

Taylor Squillaci Men U23(Pan Am Championships) 16 / 36

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 1 2015)

Steven Beardsley Singlespeed 1 / 53
Grant Berry Category A 22 / 58
Joshua Liberles Category A 29 / 58
Craig Armstrong Category A 40 / 58
Alana Armstrong Women A 31 / 37
Erin Lolich Women B 9 / 22

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 31 2015)

Steven Beardsley Singlespeed 2 / 77
Craig Armstrong Category A 41 / 61
Joshua Liberles Category A 42 / 61
Grant Berry Category A 55 / 61
Mike Wenrick Masters 35+ C 8 / 88
Alana Armstrong Women A 33 / 34

Cross Crusade: Cascade Locks (Oct 18 2015)

Steven Beardsley Singlespeed 2 / 63
Joshua Liberles Category A 24 / 50
Patrick Palmer Clydesdale 35 / 36
Mike Wenrick Masters 35+ C 22 / 109

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 14 2015)

Patrick Palmer Masters Men B 40+ 25 / 29
Mike Wenrick Men C 10 / 48

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 11 2015)

Steven Beardsley Singlespeed 1 / 80
Grant Berry Category A 26 / 66
Joshua Liberles Category A 42 / 66
Mike Wenrick Masters 35+ C 7 / 109

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 10 2015)

Steven Beardsley Singlespeed 1 / 61
Grant Berry Category A 26 / 76
Joshua Liberles Category A 47 / 76
Mike Wenrick Masters 35+ C 63 / 111

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 7 2015)

Mike Wenrick Men C 42 / 44
Steven Beardsley Singlespeed 1 / 18

Rapha Portland Trophy Cup #6 (Oct 6 2015)

Steven Beardsley Singlespeed 1 / 31
Joshua Liberles Singlespeed 6 / 31

GPRM 2015: Heiser Farm (Oct 3 2015)

Steven Beardsley Singlespeed 2 / 26
Steven Beardsley Category A 23 / 25

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 30 2015)

Steven Beardsley Stampede 14 / 32
Steven Beardsley Singlespeed 1 / 20

Battle at Barlow (Sep 27 2015)

Steven Beardsley Singlespeed Men 1 / 28

GPRM 2015: Ninkrossi (Sep 26 2015)

Mike Wenrick Masters 35+ C 11 / 47
Jennifer Haliewicz Women A 6 / 11

GPRM 2015: Zaaldercross (Sep 19 2015)

Craig Armstrong Singlespeed 6 / 27
Mike Wenrick Masters 35+ C 15 / 48
Craig Armstrong Masters 35+ B 1 / 56
Alana Armstrong Women A 11 / 19

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 16 2015)

Patrick Palmer Masters Men B 40+ 24 / 26
Mike Wenrick Men C 18 / 60

GPRM 2015: Het Meer CX (Sep 12 2015)

Craig Armstrong Singlespeed 5 / 27
Mike Wenrick Masters 35+ C 13 / 53
Craig Armstrong Masters 35+ B 1 / 39

Rapha Portland Trophy Cup #2 (Sep 8 2015)

Erin Lolich Women B 11 / 15

Cross Crusade: Barton Park (Nov 16 2014)

Joshua Liberles Category A 15 / 46
Eben Horacek Junior Men 15-16 5 / 20
Joe Martin Masters 35+ A 16 / 60
Mike Wenrick Masters 35+ C 4 / 119
Alana Armstrong Women A 22 / 25
Erin Lolich Women B 6 / 22

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 9 2014)

Craig Armstrong Singlespeed 53 / 96
Eben Horacek Junior Men 15-16 4 / 16
Eben Horacek Junior Men 10 / 64
Joe Martin Masters 35+ A 63 / 86
Patrick Palmer Masters 35+ B 25 / 96
Alana Armstrong Women B 1 / 24
Erin Lolich Women B 5 / 24

OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm (Nov 8 2014)

Erin Lolich Women B 4 / 10
Joshua Liberles Masters 35+ A 44 / 46
Eben Horacek Junior Men 15-16 4 / 15

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 2 2014)

Joshua Liberles Category A 20 / 56
Robert Carver Category A 21 / 56
Eben Horacek Junior Men 15-16 3 / 13
Joe Martin Masters 35+ A 42 / 61
Richard Horacek Masters 35+ A 56 / 61
Patrick Palmer Masters 35+ B 13 / 92
Craig Armstrong Masters 35+ B 84 / 92
Alana Armstrong Women B 3 / 27

Sandy/Boring Corn Cross (Nov 1 2014)

Anna Christiansen Women Category A 1 / 4

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Nov 1 2014)

Richard Horacek Singlespeed 29 / 82
Craig Armstrong Singlespeed 71 / 82
Joshua Liberles Category A 29 / 66
Robert Carver Category A 34 / 66
Eben Horacek Junior Men 15-16 8 / 16
Joe Martin Masters 35+ A 20 / 72
Mike Wenrick Masters 35+ C 37 / 91
Patrick Palmer Masters 35+ B 18 / 116
Craig Armstrong Masters 35+ B 20 / 116
Alana Armstrong Women B 9 / 30
Erin Lolich Women B 17 / 30

Cross Crusade: WA County Fairgrounds (Oct 26 2014)

Eben Horacek Junior Men 17 / 78
Joshua Liberles Category A 16 / 63
Robert Carver Category A 24 / 63
Eben Horacek Junior Men 15-16 9 / 21
Joe Martin Masters 35+ A 26 / 71
Jerry Inscoe Masters 35+ A 57 / 71
Mike Wenrick Masters 35+ C 5 / 143
Patrick Palmer Masters 35+ B 13 / 111
Alana Armstrong Women B 1 / 25
Erin Lolich Women B 20 / 25

Cross Crusade: Heron Lakes (Oct 19 2014)

Eben Horacek Junior Men 15-16 2 / 15
Richard Horacek Masters 35+ A 84 / 98
Mike Wenrick Masters 35+ C 11 / 168
Patrick Palmer Masters 35+ B 42 / 133
Alana Armstrong Women B 4 / 26

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 12 2014)

Joshua Liberles Category A 38 / 67
Robert Carver Category A 56 / 67
Eben Horacek Junior Men 15-16 3 / 17
Richard Horacek Masters 35+ A 80 / 84
Mike Wenrick Masters 35+ C 13 / 138
Patrick Palmer Masters 35+ B 38 / 119
Anna Christiansen Women A 11 / 33
Alana Armstrong Women B 12 / 29
Erin Lolich Women B 17 / 29
Susannah Nelson Women B 19 / 29

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 11 2014)

Robert Carver Category A 25 / 68
Joshua Liberles Category A 28 / 68
Eben Horacek Junior Men 15-16 3 / 21
Richard Horacek Masters 35+ A 83 / 84
Mike Wenrick Masters 35+ C 38 / 117
Patrick Palmer Masters 35+ B 43 / 120
Susannah Nelson Women B 14 / 34
Alana Armstrong Women B 17 / 34
Erin Lolich Women B 21 / 34

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 8 2014)

Erin Lolich Women B 11 / 16
Mike Wenrick Masters Men C 35+ 9 / 79
Joshua Liberles Men A 5 / 16
Eben Horacek Junior Men 14-18 1 / 9
Patrick Palmer Masters Men B 35+ 29 / 31
Andrea Martin Beginner Women 5 / 15

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #6 (Oct 7 2014)

Robert Carver Singlespeed 2 / 25

GPRT: Heiser Farms CX (Oct 4 2014)

Mike Wenrick Masters 35+ C 27 / 63
Joshua Liberles Category A 19 / 28
Erin Lolich Women B 10 / 12
Joe Martin Masters 35+ A 40 / 41

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 1 2014)

Mike Wenrick Masters Men C 35+ 15 / 90
Joshua Liberles Men A 4 / 16
Eben Horacek Junior Men 14-18 1 / 10
Patrick Palmer Masters Men B 35+ 5 / 35
Joe Martin Masters Men A 40+ 6 / 29

Battle at Barlow (Sep 28 2014)

Sydney Running Women B 1 / 11
Patrick Palmer Masters 35+ B 26 / 50

GPRT: Ninkrossi (Sep 27 2014)

Mike Wenrick Masters 35+ C 6 / 55
Joshua Liberles Category A 9 / 23
Erin Lolich Women B 10 / 12

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 24 2014)

Mike Wenrick Masters Men C 35+ 13 / 77
Joshua Liberles Men A 4 / 15
Patrick Palmer Masters Men B 35+ 20 / 35
Andrea Martin Beginner Women 7 / 14

GPRT: Zaaldercross (Sep 20 2014)

Joshua Liberles Category A 16 / 35
Mike Wenrick Masters 35+ C 15 / 65

Blind Date at the Dairy (Sep 17 2014)

Erin Lolich Women B 15 / 22
Joshua Liberles Men A 10 / 22
Mike Wenrick Masters C 35+ 17 / 88
Patrick Palmer Masters Men B 35+ 36 / 38
Andrea Martin Beginner Women 8 / 18

Hood River Double Cross Day Two (Sep 14 2014)

Joshua Liberles Category A 13 / 24
Erin Lolich Women B 7 / 9
Patrick Palmer Masters 35+ B 23 / 41

GPRT: Hood River Double Cross Day One (Sep 13 2014)

Joe Martin Masters 35+ A 23 / 30

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 9 2014)

Anna Christiansen Women A 5 / 10
Erin Lolich Women B 9 / 10

Fazio Farms (Sep 7 2014)

Mike Wenrick Masters 35+ C 5 / 22
Joshua Liberles Category A 3 / 11
Erin Lolich Women B 3 / 6

DDCX 1 (Aug 30 2014)

Erin Lolich WOMEN B 10 / 11