Log In

Team Overview: Team Finger

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

2019 USA Cycling Cyclocross Nationals (Dec 13 2019)

Kimberly Robinson Women Masters 50-54 18 / 29

2019 USA Cycling Cyclocross Nationals (Dec 12 2019)

Mark Deresta Men Masters 50-54 Cat 1/2/3 41 / 93
Mike Schrankel Men Masters 50-54 Cat 1/2/3 69 / 93

Bridge City CX (Nov 24 2019)

Lora Melkonian Wome 1/2/3 14 / 39
Kimberly Robinson Wome 1/2/3 26 / 39
Taylor Kennedy Wome 1/2/3 30 / 39
Heather Pola Singlespeed Women 6 / 17
Eric Aldinger Singlespeed Men 35 / 51
Bryce Jenkinson Open Men 1/2/3 87 / 106
Mike Schrankel Open Men 1/2/3 100 / 106
Ian Stromquist Open Masters Men 35+ 3/4 13 / 76
Mark Deresta Open Masters Men 35+ 14 / 80
Kimberly Robinson Masters Women Overall 6 / 30
Nathan Koch Clydesdale 16 / 16
Kimberly Robinson Category 1/2 Masters 35+ Women 6 / 10

Cross Crusade: Kruger Farm (Nov 17 2019)

Heather Pola Singlespeed Women 10 / 21
Bryce Jenkinson Singlespeed Men 29 / 56
Terry Mallon Masters 60+ Men 5 / 24
Lora Melkonian Masters 50+ Women 1 / 12
Kim Robinson Masters 50+ Women 2 / 12
Kara Weld Masters 50+ Women 7 / 12
Laura Vallion Masters 50+ Women 9 / 12
Mark Deresta Masters 50+ Men 11 / 59
Mike Schrankel Masters 50+ Men 28 / 59
Annika Ramey Junior Women 9-12 10 / 14
Asher Weld Junior Men 9-12 21 / 34
Aidan Weld Junior Men 15-16 4 / 9
Hudson Hollatz Junior Men 13-14 9 / 19
Manny Marquez Clydesdale 23 / 23
Ken Peterson Category 5 Men 44 / 73
Megan Ramey Category 4 Women 8 / 19
Ian Stromquist Category 4 Masters 35+ 2 / 71
Annika Ramey Category 3/4/5 Junior Women 23 / 27
Aidan Weld Category 3/4/5 Junior Men 7 / 67
Hudson Hollatz Category 3/4/5 Junior Men 24 / 67
Asher Weld Category 3/4/5 Junior Men 50 / 67
Nikki Rohan Category 3 Masters 35+ Women 1 / 8
James Mcgrew Category 3 Masters 35+ Men 8 / 55
Aaron Russell Category 3 Masters 35+ Men 55 / 55
Taylor Kennedy Category 2/3 Women 7 / 18
Pierce Martin Category 2/3 Men 10 / 39
Adam Valls Category 2/3 Men 38 / 39
Anna Saltonstall Category 1/2 Masters 35+ Women 8 / 12
Mark Deresta Category 1/2 Masters 35+ Men 24 / 24
Chelsea Powell Athenas 3 / 4

**OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 10 2019)

Heather Pola Singlespeed Women 6 / 26
Eric Aldinger Singlespeed Men 52 / 67
Terry Mallon Masters 60+ Men 6 / 28
Kim Robinson Masters 50+ Women 2 / 14
Lora Melkonian Masters 50+ Women 4 / 14
Kara Weld Masters 50+ Women 10 / 14
Laura Vallion Masters 50+ Women 12 / 14
Mike Schrankel Masters 50+ Men 27 / 63
Thomas Morgan Masters 50+ Men 54 / 63
Annika Ramey Junior Women 9-12 Age Graded 13 / 14
Asher Weld Junior Men 9-12 Age Graded 20 / 31
Aidan Weld Junior 15-16 Men Age Graded 10 / 17
Mark Thomas Clydesdale 4 / 25
Nathan Koch Clydesdale 24 / 25
Megan Ramey Category 4 Women 3 / 23
Laura Leblanc Category 4 Women 17 / 23
Ian Stromquist Category 4 Masters 35+ Men 3 / 56
Annika Ramey Category 3/4/5 Junior Women 27 / 29
Aidan Weld Category 3/4/5 Junior Men 22 / 84
Asher Weld Category 3/4/5 Junior Men 69 / 84
Nikki Rohan Category 3 Masters 35+ Women 1 / 11
James Mcgrew Category 3 Masters 35+ Men 12 / 52
David Schmitz Category 3 Masters 35+ Men 22 / 52
Taylor Kennedy Category 2/3 Women 8 / 20
Aaron Russell Category 2/3 Men 4 / 52
Pierce Martin Category 2/3 Men 19 / 52
Dan Baier Category 2/3 Men 30 / 52
Adam Valls Category 2/3 Men 52 / 52
Anna Saltonstall Category 1/2 Masters 35+ Women 17 / 23
Chelsea Powell Athenas 3 / 4

Cyclocross Crusade: Rainier High School (Nov 3 2019)

Heather Pola Singlespeed Women 5 / 16
Bryce Jenkinson Singlespeed Men 33 / 48
Eric Aldinger Singlespeed Men 40 / 48
Lora Melkonian Masters 60+ Women 1 / 9
Kim Robinson Masters 50+ Women 1 / 10
Kara Weld Masters 50+ Women 3 / 10
Laura Vallion Masters 50+ Women 7 / 10
Mark Deresta Masters 50+ Men 7 / 54
Mike Schrankel Masters 50+ Men 18 / 54
Annika Ramey Junior Women 9-12 3 / 6
Asher Weld Junior Men 9-12 12 / 21
Aidan Weld Junior Men 15-16 3 / 6
Nathan Koch Clydesdale 16 / 19
Ken Peterson Category 5 Men 19 / 31
Megan Ramey Category 4 Women 3 / 11
Ian Stromquist Category 4 Masters 35+ 31 / 52
Annika Ramey Category 3/4/5 Junior Women 9 / 12
Aidan Weld Category 3/4/5 Junior Men 5 / 45
Asher Weld Category 3/4/5 Junior Men 33 / 45
James Mcgrew Category 3 Masters 35+ Men 2 / 46
David Schmitz Category 3 Masters 35+ Men 23 / 46
Taylor Kennedy Category 2/3 Women 8 / 13
Aaron Russell Category 2/3 Men 2 / 49
Pierce Martin Category 2/3 Men 12 / 49
Dan Baier Category 2/3 Men 47 / 49
Holland Larue Category 1/2 Women 6 / 8
Anna Saltonstall Category 1/2 Masters 35+ Women 11 / 13
Mark Deresta Category 1/2 Masters 35+ Men 33 / 38
Chelsea Powell Athenas 3 / 4

Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 (Oct 27 2019)

Heather Pola Singlespeed Women 7 / 20
Eric Aldinger Singlespeed Men 50 / 75
Ian Stromquist Singlespeed Men 59 / 75
Kim Robinson Masters 50+ Women 1 / 13
Kara Weld Masters 50+ Women 4 / 13
Laura Vallion Masters 50+ Women 9 / 13
Mark Deresta Masters 50+ Men 10 / 47
Dave Robinson Masters 50+ Men 19 / 47
Mike Schrankel Masters 50+ Men 20 / 47
Annika Ramey Junior Women 9-12 11 / 15
Asher Weld Junior Men 9-12 20 / 34
Spike Peterson Junior Men 9-12 30 / 34
Aidan Weld Junior Men 15-16 3 / 6
Jennifer Peterson Category 5 Women 17 / 30
Valerie Nussbaumer Category 5 Women 26 / 30
Riley Marcus Category 5 Women 30 / 30
Daniel Peterson Category 5 Men 49 / 59
Megan Ramey Category 4 Women 1 / 21
Ian Stromquist Category 4 Masters Men 35+ 9 / 45
Annika Ramey Category 3/4/5 Junior Women 21 / 25
Aidan Weld Category 3/4/5 Junior Men 12 / 56
Asher Weld Category 3/4/5 Junior Men 41 / 56
Spike Peterson Category 3/4/5 Junior Men 52 / 56
Aaron Russell Category 3 Masters 35+ Men 1 / 54
James Mcgrew Category 3 Masters 35+ Men 14 / 54
David Schmitz Category 3 Masters 35+ Men 30 / 54
Taylor Kennedy Category 2/3 Women 3 / 16
Pierce Martin Category 2/3 Men 10 / 52
Dan Baier Category 2/3 Men 30 / 52
Holland Larue Category 1/2 Women 5 / 9
Anna Saltonstall Category 1/2 Masters 35+ Women 12 / 17
Chelsea Powell Athenas 3 / 4

Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 (Oct 26 2019)

Heather Pola Singlespeed Women 10 / 17
Eric Aldinger Singlespeed Men 53 / 77
Jimmy Pacheco Singlespeed Men 74 / 77
Jimmy Pacheco Singlespeed Men 76 / 77
Kim Robinson Masters 50+ Women 1 / 14
Kara Weld Masters 50+ Women 4 / 14
Laura Vallion Masters 50+ Women 12 / 14
Mark Deresta Masters 50+ Men 7 / 51
Mike Schrankel Masters 50+ Men 19 / 51
Annika Ramey Junior Women 9-12 8 / 14
Asher Weld Junior Men 9-12 10 / 35
Finn Mcgrew Junior Men 9-12 22 / 35
Ezra Lebreton-smith Junior Men 9-12 27 / 35
Spike Peterson Junior Men 9-12 33 / 35
Aidan Weld Junior Men 15-16 5 / 5
Sylas Lebreton-smith Junior Men 13-14 17 / 18
Jimmy Pacheco Clydesdale 22 / 22
Caitlin Chenoweth Category 5 Women 5 / 37
Jennifer Peterson Category 5 Women 19 / 37
Valerie Nussbaumer Category 5 Women 23 / 37
Daniel Peterson Category 5 Men 38 / 48
Megan Ramey Category 4 Women 2 / 23
Ian Stromquist Category 4 Masters 35+ 9 / 54
Brian Smith Category 4 Masters 35+ 25 / 54
Annika Ramey Category 3/4/5 Junior Women 13 / 20
Asher Weld Category 3/4/5 Junior Men 32 / 60
Aidan Weld Category 3/4/5 Junior Men 33 / 60
Sylas Lebreton-smith Category 3/4/5 Junior Men 34 / 60
Finn Mcgrew Category 3/4/5 Junior Men 47 / 60
Ezra Lebreton-smith Category 3/4/5 Junior Men 52 / 60
Spike Peterson Category 3/4/5 Junior Men 58 / 60
Nikki Rohan Category 3 Masters 35+ Women 1 / 9
Aaron Russell Category 3 Masters 35+ Men 1 / 67
James Mcgrew Category 3 Masters 35+ Men 13 / 67
David Schmitz Category 3 Masters 35+ Men 23 / 67
Taylor Kennedy Category 2/3 Women 6 / 21
Pierce Martin Category 2/3 Men 13 / 53
Ryan Schuppert Category 2/3 Men 37 / 53
Dan Baier Category 2/3 Men 49 / 53
Holland Larue Category 1/2 Women 8 / 12
Anna Saltonstall Category 1/2 Masters 35+ Women 13 / 16
Mark Deresta Category 1/2 Masters 35+ Men 24 / 36
Chelsea Powell Athenas 4 / 6

Cyclocross Crusade: Heron Lakes (Oct 20 2019)

Heather Pola Singlespeed Women 8 / 19
Eric Aldinger Singlespeed Men 71 / 88
Kara Weld Masters 50+ Women 6 / 11
Laura Vallion Masters 50+ Women 11 / 11
Mark Deresta Masters 50+ Men 11 / 77
Mike Schrankel Masters 50+ Men 42 / 77
Thomas Morgan Masters 50+ Men 66 / 77
Annika Ramey Junior Women 9-12 6 / 12
Ella Stromquist Junior Women 9-12 8 / 12
Asher Weld Junior Men 9-12 9 / 21
Spike Peterson Junior Men 9-12 20 / 21
Aidan Weld Junior Men 15-16 2 / 5
Mark Thomas Clydesdale 6 / 26
Jimmy Pacheco Clydesdale 22 / 26
Megan Ramey Category 5 Women 1 / 29
Daniel Peterson Category 5 Men 38 / 48
Ian Stromquist Category 4 Masters 35+ 6 / 72
Annika Ramey Category 3/4/5 Junior Women 15 / 21
Ella Stromquist Category 3/4/5 Junior Women 17 / 21
Aidan Weld Category 3/4/5 Junior Men 4 / 41
Asher Weld Category 3/4/5 Junior Men 26 / 41
Spike Peterson Category 3/4/5 Junior Men 40 / 41
Aaron Russell Category 3 Masters 35+ Men 1 / 65
James Mcgrew Category 3 Masters 35+ Men 9 / 65
Taylor Kennedy Category 2/3 Women 17 / 21
Pierce Martin Category 2/3 Men 31 / 49
Anna Saltonstall Category 1/2 Masters 35+ Women 11 / 13
Mark Deresta Category 1/2 Masters 35+ Men 25 / 35
Chelsea Powell Athenas 3 / 4

Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 13 2019)

Heather Pola Singlespeed Women 7 / 25
Andy Kunkler Singlespeed Men 16 / 80
Bryce Jenkinson Singlespeed Men 30 / 80
Ian Stromquist Singlespeed Men 45 / 80
Mike Schrankel Singlespeed Men 50 / 80
Eric Aldinger Singlespeed Men 63 / 80
Terry Mallon Masters 60+ Men 11 / 21
Lora Melkonian Masters 50+ Women 2 / 9
Kara Weld Masters 50+ Women 5 / 9
Laura Vallion Masters 50+ Women 9 / 9
Mark Deresta Masters 50+ Men 7 / 72
Mike Schrankel Masters 50+ Men 37 / 72
Dave Robinson Masters 50+ Men 49 / 72
Thomas Morgan Masters 50+ Men 51 / 72
Annika Ramey Junior Women 9-12 10 / 16
Sylas Lebreton-smith Junior Men 9-12 9 / 28
Asher Weld Junior Men 9-12 14 / 28
Liam Mcgeeney Junior Men 9-12 20 / 28
Spike Peterson Junior Men 9-12 28 / 28
Aidan Weld Junior Men 15-16 4 / 8
Mark Thomas Clydesdale 6 / 28
Jimmy Pacheco Clydesdale 23 / 28
Nathan Koch Clydesdale 27 / 28
Megan Ramey Category 5 Women 1 / 30
Sissel Holloway Category 5 Women 9 / 30
Riley Marcus Category 5 Women 13 / 30
Jennifer Peterson Category 5 Women 16 / 30
Andy Obrien Category 5 Men 1 / 56
Alden Welsch Category 5 Men 17 / 56
Daniel Peterson Category 5 Men 49 / 56
Brian Smith Category 4 Masters 35+ 15 / 64
Annika Ramey Category 3/4/5 Junior Women 16 / 25
Aidan Weld Category 3/4/5 Junior Men 12 / 65
Sylas Lebreton-smith Category 3/4/5 Junior Men 39 / 65
Asher Weld Category 3/4/5 Junior Men 44 / 65
Liam Mcgeeney Category 3/4/5 Junior Men 52 / 65
Spike Peterson Category 3/4/5 Junior Men 64 / 65
Aaron Russell Category 3 Masters 35+ Men 1 / 65
James Mcgrew Category 3 Masters 35+ Men 17 / 65
Fred Gonzalez Category 3 Masters 35+ Men 31 / 65
David Schmitz Category 3 Masters 35+ Men 34 / 65
Taylor Kennedy Category 2/3 Women 5 / 13
Holland Larue Category 1/2 Women 4 / 13
Anna Saltonstall Category 1/2 Masters 35+ Women 14 / 20
Mark Deresta Category 1/2 Masters 35+ Men 24 / 40
Chelsea Powell Athenas 3 / 5

Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 (Oct 6 2019)

Heather Pola Singlespeed Women 6 / 22
Kim Robinson Singlespeed Women 7 / 22
Andy Kunkler Singlespeed Men 40 / 87
Mike Schrankel Singlespeed Men 48 / 87
Lora Melkonian Masters 50+ Women 3 / 17
Kara Weld Masters 50+ Women 7 / 17
Laura Vallion Masters 50+ Women 15 / 17
Elizabeth Taylor Masters 50+ Women 17 / 17
Mark Deresta Masters 50+ Men 16 / 80
Christopher Van tilburg Masters 50+ Men 29 / 80
Mike Schrankel Masters 50+ Men 37 / 80
Annika Ramey Junior Women 9-12 8 / 19
Ella Stromquist Junior Women 9-12 17 / 19
Sophia Stromquist Junior Women 9-12 18 / 19
Spike Peterson Junior Men 9-12 27 / 30
Aidan Weld Junior Men 15-16 3 / 9
Calvin Nary Junior Men 13-14 8 / 22
Mark Thomas Clydesdale 7 / 27
Nathan Koch Clydesdale 22 / 27
Jimmy Pacheco Clydesdale 25 / 27
Megan Ramey Category 5 Women 1 / 30
Maren Morrison Category 5 Women 14 / 30
Valerie Nussbaumer Category 5 Women 19 / 30
Jennifer Peterson Category 5 Women 21 / 30
Daniel Peterson Category 5 Men 51 / 57
Ian Stromquist Category 4 Masters Men 35+ 9 / 65
Brian Smith Category 4 Masters Men 35+ 29 / 65
Annika Ramey Category 3/4/5 Junior Women 18 / 31
Ella Stromquist Category 3/4/5 Junior Women 28 / 31
Sophia Stromquist Category 3/4/5 Junior Women 29 / 31
Aidan Weld Category 3/4/5 Junior Men 9 / 64
Calvin Nary Category 3/4/5 Junior Men 18 / 64
Spike Peterson Category 3/4/5 Junior Men 60 / 64
James Mcgrew Category 3 Masters 35+ Men 20 / 75
Julie Wilson Category 2/3 Women 15 / 22
Taylor Kennedy Category 2/3 Women 17 / 22
Pierce Martin Category 2/3 Men 25 / 76
Dan Baier Category 2/3 Men 45 / 76
Adam Valls Category 2/3 Men 72 / 76
Holland Larue Category 1/2 Women 7 / 20
Lora Melkonian Category 1/2 Women 19 / 20
Anna Saltonstall Category 1/2 Masters 35+ Women 18 / 22
Mark Deresta Category 1/2 Masters 35+ Men 40 / 55
Christopher Van tilburg Category 1/2 Masters 35+ Men 41 / 55
Andy Kunkler Category 1/2 Masters 35+ Men 46 / 55
Chelsea Powell Athenas 2 / 4

Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 (Oct 5 2019)

Kim Robinson Singlespeed Women 6 / 24
Heather Pola Singlespeed Women 12 / 24
Andy Kunkler Singlespeed Men 28 / 90
Mike Schrankel Singlespeed Men 60 / 90
Eric Aldinger Singlespeed Men 77 / 90
Terry Mallon Masters 60+ Men 10 / 35
Kim Robinson Masters 50+ Women 2 / 20
Lora Melkonian Masters 50+ Women 3 / 20
Kara Weld Masters 50+ Women 8 / 20
Laura Vallion Masters 50+ Women 16 / 20
Mark Deresta Masters 50+ Men 11 / 88
Christopher Van tilburg Masters 50+ Men 45 / 88
Mike Schrankel Masters 50+ Men 56 / 88
Thomas Morgan Masters 50+ Men 77 / 88
Iris Souders Junior Women 9-12 11 / 13
Ella Stromquist Junior Women 9-12 12 / 13
Aidan Weld Junior Men 15-16 4 / 8
Nathan Koch Clydesdale 19 / 28
Jimmy Pacheco Clydesdale 21 / 28
Sissel Holloway Category 5 Women 8 / 25
Ian Stromquist Category 4 Masters Men 35+ 13 / 76
Ella Stromquist Category 3/4/5 Junior Women 20 / 21
Sophia Stromquist Category 3/4/5 Junior Women 21 / 21
Aidan Weld Category 3/4/5 Junior Men 17 / 61
James Mcgrew Category 3 Masters 35+ Men 32 / 72
Julie Wilson Category 2/3 Women 18 / 31
Taylor Kennedy Category 2/3 Women 27 / 31
Pierce Martin Category 2/3 Men 11 / 78
Dan Baier Category 2/3 Men 30 / 78
Holland Larue Category 1/2 Women 13 / 24
Anna Saltonstall Category 1/2 Masters 35+ Women 21 / 24
Mark Deresta Category 1/2 Masters 35+ Men 24 / 49
Christopher Van tilburg Category 1/2 Masters 35+ Men 37 / 49
Andy Kunkler Category 1/2 Masters 35+ Men 48 / 49
Chelsea Powell Athenas 6 / 7

Blind Date at the Dairy (Oct 2 2019)

Holland Larue Women 1/2 5 / 14
Dan Baier Masters Men 2/3 40+ 2 / 10

Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX (Sep 28 2019)

Megan Ramey Women 5 1 / 15
Julie Wilson Women 2/3 6 / 8
Holland Larue Women 1/2 3 / 6
Heather Pola Singlespeed Women 5 / 15
James Mcgrew Men 4 2 / 10
Lora Melkonian Masters Women 50+ 1 / 9
Anna Saltonstall Masters Women 35+ 1/2 12 / 14
Mike Schrankel Masters 50+ 21 / 34
Ian Stromquist Masters 35+ 4 8 / 36
James Mcgrew Masters 35+ 4 12 / 36
Annika Ramey Junior Women 9-12 4 / 6
Annika Ramey Junior Women 3/4/5 10 / 13
Jimmy Pacheco Clydesdale 7 / 10
Chelsea Powell Athena 3 / 3

Blind Date at the Dairy (Sep 25 2019)

Holland Larue Women 1/2 8 / 14
Mike Schrankel Masters Men 50+ 16 / 18
Dan Baier Masters Men 2/3 40+ 1 / 10

Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi (Sep 21 2019)

Kara Weld Women 5 1 / 14
Megan Ramey Women 5 2 / 14
Taylor Kennedy Women 4 3 / 16
Julie Wilson Women 2/3 6 / 10
Heather Pola Singlespeed Women 7 / 9
Mike Schrankel Singlespeed 20 / 36
James Mcgrew Men 4 1 / 11
Pierce Martin Men 2/3 14 / 41
Lora Melkonian Masters Women 50+ 1 / 8
Anna Saltonstall Masters Women 35+ 1/2 7 / 11
Mike Schrankel Masters 50+ 13 / 44
Thomas Morgan Masters 50+ 31 / 44
James Mcgrew Masters 35+ 4 3 / 42
Ian Stromquist Masters 35+ 4 11 / 42
Mark Deresta Masters 35+ 1/2 11 / 21
Annika Ramey Junior Women 9-12 3 / 6
Ella Stromquist Junior Women 9-12 5 / 6
Sophia Stromquist Junior Women 9-12 6 / 6
Annika Ramey Junior Women 3/4/5 7 / 11
Ella Stromquist Junior Women 3/4/5 9 / 11
Sophia Stromquist Junior Women 3/4/5 10 / 11
Calvin Nary Junior Men 3/4/5 13 / 35
Calvin Nary Junior Men 13-14 8 / 13
Nathan Koch Clydesdale 8 / 12
Chelsea Powell Athena 3 / 4

Blind Date at the Dairy (Sep 18 2019)

Holland Larue Women 1/2 1 / 10
Dan Baier Masters Men 2/3 40+ 1 / 9

Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross (Sep 14 2019)

Taylor Kennedy Women 4 2 / 15
Julie Wilson Women 2/3 7 / 12
Holland Larue Women 1/2 3 / 5
Holland Larue Singlespeed Women 4 / 14
Mike Schrankel Singlespeed 28 / 38
Ian Stromquist Singlespeed 31 / 38
Alden Welsch Men 5 12 / 30
Dan Baier Men 2/3 23 / 41
Lora Melkonian Masters Women 50+ 1 / 8
Anna Saltonstall Masters Women 35+ 1/2 11 / 14
Terry Mallon Masters 60+ 9 / 22
Mike Schrankel Masters 50+ 20 / 33
Ian Stromquist Masters 35+ 4 5 / 34
Mark Deresta Masters 35+ 1/2 13 / 20
Nathan Koch Clydesdale 10 / 16
Chelsea Powell Athena 4 / 4

Blind Date at the Dairy (Sep 11 2019)

Holland Larue Women 1/2 3 / 18
Dan Baier Masters Men 2/3 40+ 2 / 8

Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX (Sep 7 2019)

Kara Weld Women 5 1 / 16
Julie Wilson Women 2/3 5 / 9
Holland Larue Women 1/2 5 / 9
Holland Larue Singlespeed Women 1 / 12
Alden Welsch Men 5 9 / 30
James Mcgrew Men 4 6 / 15
Lora Melkonian Masters Women 50+ 2 / 9
Anna Saltonstall Masters Women 35+ 1/2 8 / 11
Mike Schrankel Masters 50+ 13 / 39
Christopher Van tilburg Masters 50+ 15 / 39
Ian Stromquist Masters 35+ 4 14 / 43
Alex Barton Masters 35+ 4 24 / 43
Sophia Stromquist Junior Women 3/4/5 9 / 10
Ella Stromquist Junior Women 3/4/5 10 / 10
Sophia Stromquist Junior Women 10-12 3 / 4
Ella Stromquist Junior Women 10-12 4 / 4
Nathan Koch Clydesdale 12 / 16
Chelsea Powell Athena 3 / 4

Blind Date at the Dairy (Sep 4 2019)

Holland Larue Women 1/2 2 / 11
Dan Baier Masters Men 2/3 40+ 2 / 8

Portland Trophy Cup (Sep 3 2019)

James Mcgrew Open 3/4 24 / 46

Grand Prix Luciano Bailey: DDCX (Aug 31 2019)

Julie Wilson Women 2/3 8 / 9
Holland Larue Women 1/2 3 / 6
Holland Larue Singlespeed Women 2 / 15
Nathan Koch Men 5 24 / 29
James Mcgrew Men 4 6 / 13
Lora Melkonian Masters Women 50+ 1 / 6
Anna Saltonstall Masters Women 35+ 1/2 10 / 11
Mike Schrankel Masters Men 50+ 18 / 46
Ian Stromquist Masters Men 35+ 4 10 / 45
Finn Mcgrew Junior Men 3/4/5 32 / 37
Finn Mcgrew Junior Men 10-12 10 / 13
Chelsea Powell Athena 3 / 3

Bandit Cross (Jan 5 2019)

Anna Johnson Women B 10 / 14

Camp Lutherwood (Dec 8 2018)

Anna Johnson Women B 10 / 17

Kruger’s CX p/b Cyclocross Crusade (Dec 2 2018)

Eric Aldinger Singlespeed 25 / 40
Dan Baier Masters 35+ Category 3 27 / 34
Matthew Cordeiro Masters 35+ 4 25 / 47

Delta Tech Industrial Park (Nov 24 2018)

Anna Johnson Women B 3 / 9

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 18 2018)

Valerie Nussbaumer Women 5 9 / 20
Riley Marcus Women 5 11 / 20
Taylor Kennedy Women 4 4 / 19
Whitney Hooker Women 4 10 / 19
Holland Larue Women 1/2 8 / 9
Holland Larue Singlespeed Women 1 / 23
Eric Aldinger Singlespeed 55 / 83
Manny Marquez Singlespeed 76 / 83
Darin Joseph Men 5 1 / 62
Andy Obrien Men 5 6 / 62
Luke Hill Men 5 12 / 62
Peter Benziger Men 5 14 / 62
Matthew Sperry Men 5 23 / 62
David Vancott Men 5 24 / 62
Kyle Ramey Men 5 25 / 62
Daniel Peterson Men 5 58 / 62
James Mcgrew Men 4 7 / 18
Pierce Martin Men 2/3 18 / 56
Aaron Russell Men 2/3 20 / 56
Bryce Jenkinson Men 2/3 31 / 56
Dan Baier Men 2/3 38 / 56
Kim Robinson Masters Women 50+ 1 / 11
Laura Vallion Masters Women 50+ 6 / 11
Nikki Rohan Masters Women 35+ 3 4 / 12
Christopher Van tilburg Masters 50+ 9 / 61
Mike Schrankel Masters 50+ 29 / 61
Thomas Morgan Masters 50+ 44 / 61
David Schmitz Masters 35+ Category 3 29 / 78
Ian Stromquist Masters 35+ 4 15 / 95
Eric Aldinger Masters 35+ 4 38 / 95
Mark Deresta Masters 35+ 1/2 9 / 19
Manny Marquez Clydesdale 24 / 30
Nathan Koch Clydesdale 25 / 30
Dorothy Topper Athena 2 / 8

CXR #5 GetYourMudOn (Nov 11 2018)

Cindy Wheeler Beginner Women 4 / 11
Michele Jasperson Beginner Women 6 / 11

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) (Nov 11 2018)

Riley Marcus Women 5 6 / 11
Kelly Matthews Women 5 8 / 11
Taylor Kennedy Women 4 2 / 17
Holland Larue Women 1/2 8 / 15
Holland Larue Singlespeed Women 3 / 14
Eric Aldinger Singlespeed 43 / 60
David Vancott Men 5 18 / 46
James Mcgrew Men 4 9 / 23
Jonathan Coy Men 4 13 / 23
Pierce Martin Men 2/3 24 / 46
Bryce Jenkinson Men 2/3 31 / 46
Kim Robinson Masters Women 50+ 1 / 13
Laura Vallion Masters Women 50+ 7 / 13
Nikki Rohan Masters Women 35+ 3 5 / 14
Mike Schrankel Masters 50+ 57 / 60
Ian Stromquist Masters 35+ 4 13 / 68
Mark Deresta Masters 35+ 1/2 12 / 24
Nathan Koch Clydesdale 7 / 24
Manny Marquez Clydesdale 22 / 24
20097.0 Dorothy Athena 3 / 5

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 (Nov 4 2018)

Sissel Holloway Women 5 3 / 36
Kelly Matthews Women 5 32 / 36
Valerie Nussbaumer Women 5 33 / 36
Taylor Kennedy Women 4 6 / 32
Megan Barton Women 4 8 / 32
Whitney Hooker Women 4 14 / 32
Holland Larue Singlespeed Women 3 / 20
Dave Robinson Singlespeed 31 / 70
Ian Stromquist Singlespeed 56 / 70
Darin Joseph Men 5 2 / 59
Eric Nisley Men 5 48 / 59
Jonathan Coy Men 4 4 / 35
James Mcgrew Men 4 10 / 35
Pierce Martin Men 2/3 32 / 68
Ryan Schuppert Men 2/3 54 / 68
Kim Robinson Masters Women 50+ 1 / 12
Laura Vallion Masters Women 50+ 11 / 12
Howard Cohen Masters 60+ 13 / 20
Christopher Van tilburg Masters 50+ 8 / 62
Mike Schrankel Masters 50+ 37 / 62
Thomas Morgan Masters 50+ 49 / 62
David Schmitz Masters 35+ Category 3 29 / 62
Ian Stromquist Masters 35+ 4 10 / 66
Brian Smith Masters 35+ 4 21 / 66
Alex Barton Masters 35+ 4 34 / 66
Matthew Cordeiro Masters 35+ 4 51 / 66
Andy Kunkler Masters 35+ 1/2 12 / 22
Mark Deresta Masters 35+ 1/2 13 / 22
Sophia Stromquist Junior Women 3/4/5 32 / 33
Sophia Stromquist Junior Women 10-12 16 / 17
Nathan Koch Clydesdale 11 / 22

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 (Nov 3 2018)

Sissel Holloway Women 5 6 / 39
Christy Grimm Women 5 9 / 39
Valerie Nussbaumer Women 5 22 / 39
Megan Barton Women 4 2 / 38
Taylor Kennedy Women 4 4 / 38
Whitney Hooker Women 4 14 / 38
Holland Larue Singlespeed Women 3 / 23
Dave Robinson Singlespeed 44 / 91
Darin Joseph Men 5 2 / 54
Peter Benziger Men 5 17 / 54
Seth Johnson Men 5 25 / 54
Eric Nisley Men 5 41 / 54
James Mcgrew Men 4 6 / 36
Pierce Martin Men 2/3 29 / 72
Bryce Jenkinson Men 2/3 34 / 72
Kim Robinson Masters Women 50+ 2 / 14
Laura Vallion Masters Women 50+ 12 / 14
Howard Cohen Masters 60+ 18 / 22
Christopher Van tilburg Masters 50+ 4 / 67
Mike Schrankel Masters 50+ 30 / 67
David Schmitz Masters 35+ Category 3 42 / 83
Ian Stromquist Masters 35+ 4 7 / 75
Brian Smith Masters 35+ 4 17 / 75
Alex Barton Masters 35+ 4 20 / 75
Matthew Cordeiro Masters 35+ 4 52 / 75
Eric Aldinger Masters 35+ 4 60 / 75
Mark Deresta Masters 35+ 1/2 16 / 38
Andy Kunkler Masters 35+ 1/2 18 / 38
Sophia Stromquist Junior Women 3/4/5 36 / 37
Sophia Stromquist Junior Women 10-12 18 / 18
Sylas Lobreton-smith Junior Men 3/4/5 70 / 90
Ezra Lobreton-smith Junior Men 3/4/5 88 / 90
Sylas Lobreton-smith Junior Men 10-12 21 / 32
Ezra Lobreton-smith Junior Men 10-12 32 / 32
Nathan Koch Clydesdale 13 / 27
Dorothy Toppercer Athena 4 / 9

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 28 2018)

Holland Larue Women 1/2 4 / 10
Holland Larue Singlespeed Women 2 / 22
Eric Aldinger Singlespeed 41 / 67
Ian Stromquist Singlespeed 45 / 67
Bryce Jenkinson Runners 8 / 21
Heather Pola Runners 10 / 21
Sissel Holloway Runners 11 / 21
Megan Barton Runners 12 / 21
Taylor Kennedy Runners 13 / 21
Valerie Nussbaumer Runners 14 / 21
Howard Cohen Runners 15 / 21
Eric Aldinger Runners 16 / 21
Whitney Hooker Runners 19 / 21
Kim Robinson Runners 20 / 21
Ian Stromquist Runners 21 / 21
Andy O'brien Men 5 8 / 47
Matthew Sperry Men 5 12 / 47
Kyle Ramey Men 5 14 / 47
Peter Benziger Men 5 15 / 47
William Smith Men 5 36 / 47
Ben Ticknor Men 4 3 / 30
James Mcgrew Men 4 5 / 30
Jonathan Coy Men 4 8 / 30
Bryce Jenkinson Men 2/3 16 / 58
Pierce Martin Men 2/3 26 / 58
Howard Cohen Masters 60+ 12 / 19
Christopher Van tilburg Masters 50+ 11 / 53
Mike Schrankel Masters 50+ 29 / 53
Thomas Morgan Masters 50+ 36 / 53
David Schmitz Masters 35+ Category 3 33 / 61
Ian Stromquist Masters 35+ 4 10 / 85
Tim Mixon Masters 35+ 4 14 / 85
Alex Barton Masters 35+ 4 25 / 85
Brian Smith Masters 35+ 4 37 / 85
Matthew Cordeiro Masters 35+ 4 67 / 85
Mark Deresta Masters 35+ 1/2 10 / 29
Andy Kunkler Masters 35+ 1/2 14 / 29
Bailey Jenkinson Junior Women 3/4/5 17 / 24
Finley Jenkinson Junior Women 3/4/5 23 / 24
Bailey Jenkinson Junior Women 13-14 7 / 7
Finley Jenkinson Junior Women 10-12 12 / 13
Nathan Koch Clydesdale 6 / 27
Dorothy Topper Athena 2 / 5

Woolley Cross (Oct 27 2018)

Anna Johnson Women B 3 / 7

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 14 2018)

Sissel Holloway Women 5 7 / 38
Christy Grimm Women 5 14 / 38
Valerie Nussbaumer Women 5 17 / 38
Riley Marcus Women 5 20 / 38
Megan Barton Women 4 1 / 29
Taylor Kennedy Women 4 10 / 29
Oscar Powell Singlespeed 40 / 111
Dave Robinson Singlespeed 60 / 111
Eric Aldinger Singlespeed 68 / 111
Ian Stromquist Singlespeed 81 / 111
Matthew Cordeiro Singlespeed 93 / 111
Matthew Sperry Men 5 9 / 62
Alden Welsch Men 5 10 / 62
Kyle Ramey Men 5 27 / 62
Jonathan Coy Men 4 7 / 34
Ben Ticknor Men 4 12 / 34
James Mcgrew Men 4 14 / 34
Bryce Jenkinson Men 2/3 24 / 75
Pierce Martin Men 2/3 35 / 75
Kim Robinson Masters Women 50+ 1 / 16
Laura Vallion Masters Women 50+ 11 / 16
Heather Pola Masters Women 35+ 1/2 13 / 20
Howard Cohen Masters 60+ 18 / 23
Mike Schrankel Masters 50+ 35 / 93
Thomas Morgan Masters 50+ 58 / 93
Ian Stromquist Masters 35+ 4 19 / 117
Brian Smith Masters 35+ 4 21 / 117
Alex Barton Masters 35+ 4 33 / 117
Mark Deresta Masters 35+ 1/2 28 / 49
Nathan Koch Clydesdale 12 / 39

Bellingham BMX (Oct 13 2018)

Anna Johnson Women B 6 / 10

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 (Oct 7 2018)

Riley Marcus Women 5 11 / 29
Valerie Nussbaumer Women 5 21 / 29
Taylor Kennedy Women 4 5 / 19
Whitney Hooker Women 4 13 / 19
Holland Larue Women 1/2 5 / 12
Holland Larue Singlespeed Women 4 / 16
Oscar Powell Singlespeed 32 / 73
Darin Joseph Men 5 6 / 60
Alden Welsch Men 5 26 / 60
Eric Nisley Men 5 37 / 60
Jonathan Coy Men 4 3 / 40
Aaron Russell Men 2/3 17 / 76
Dan Baier Men 2/3 30 / 76
Pierce Martin Men 2/3 39 / 76
Kim Robinson Masters Women 50+ 3 / 12
Laura Vallion Masters Women 50+ 11 / 12
Heather Pola Masters Women 35+ 1/2 20 / 23
Christopher Van tilburg Masters 50+ 12 / 70
Mike Schrankel Masters 50+ 43 / 70
David Schmitz Masters 35+ Category 3 68 / 76
Ian Stromquist Masters 35+ 4 14 / 103
Brian Smith Masters 35+ 4 48 / 103
Matthew Cordeiro Masters 35+ 4 83 / 103
Mark Deresta Masters 35+ 1/2 27 / 41
Andy Kunkler Masters 35+ 1/2 29 / 41
Bryce Jenkinson Masters 35+ 1/2 38 / 41
Sophia Stromquist Junior Women 3/4/5 27 / 28
Sophia Stromquist Junior Women 10-12 16 / 16
Nathan Koch Clydesdale 6 / 31
Dorothy Topper Athena 1 / 8

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 (Oct 6 2018)

Megan Barton Women 5 1 / 25
Christy Grimm Women 5 10 / 25
Valerie Nussbaumer Women 5 15 / 25
Whitney Hooker Women 4 5 / 28
Taylor Kennedy Women 4 7 / 28
Holland Larue Singlespeed Women 3 / 26
Oscar Powell Singlespeed 48 / 72
Matthew Cordeiro Singlespeed 61 / 72
Eric Nisley Men 5 34 / 48
Jonathan Coy Men 4 10 / 35
Pierce Martin Men 2/3 63 / 86
Dan Baier Men 2/3 66 / 86
Kim Robinson Masters Women 50+ 1 / 12
Laura Vallion Masters Women 50+ 8 / 12
Heather Pola Masters Women 35+ 1/2 22 / 24
Howard Cohen Masters 60+ 17 / 22
Christopher Van tilburg Masters 50+ 22 / 89
Mike Schrankel Masters 50+ 45 / 89
Thomas Morgan Masters 50+ 72 / 89
David Schmitz Masters 35+ Category 3 67 / 81
Eric Aldinger Masters 35+ 4 18 / 93
Ian Stromquist Masters 35+ 4 19 / 93
Alex Barton Masters 35+ 4 41 / 93
Matthew Cordeiro Masters 35+ 4 65 / 93
Mark Deresta Masters 35+ 1/2 20 / 48
Andy Kunkler Masters 35+ 1/2 21 / 48
Bryce Jenkinson Masters 35+ 1/2 37 / 48
Sophia Stromquist Junior Women 3/4/5 23 / 24
Sophia Stromquist Junior Women 10-12 11 / 12
Nathan Koch Clydesdale 11 / 28

Blind Date at the Dairy (Oct 3 2018)

Jesse Whitaker Women 4 5 / 16
James Mcgrew Masters Men 3/4 40+ 14 / 62
Eric Aldinger Masters Men 3/4 40+ 23 / 62
Dan Baier Masters Men 2/3 40+ 8 / 13

MFG Cyclocross - Mooca Liets (Sep 30 2018)

Bryce Jenkinson Elite Master Men 28 / 39

Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm (Sep 29 2018)

Whitney Hooker Women 4 3 / 14
Ian Stromquist Singlespeed 37 / 45
Jonathan Coy Men 5 2 / 39
Ian Stromquist Men 5 8 / 39
Matthew Sperry Men 5 22 / 39
Peter Benziger Men 5 23 / 39
Nathan Koch Men 5 38 / 39
Howard Cohen Masters 60+ 14 / 17
Howard Cohen Masters 50+ 34 / 40
Eric Aldinger Masters 35+ 4 16 / 53
Nathan Koch Clydesdale 12 / 20
Dorothy Topper Athena 3 / 7

Blind Date at the Dairy (Sep 26 2018)

Whitney Hooker Women 4 8 / 15
Dan Baier Masters Men 3/4 40+ 5 / 59
Eric Aldinger Masters Men 3/4 40+ 23 / 59
Bryce Jenkinson Masters Men 1/2 40+ 5 / 10

Portland Trophy Cup (Sep 25 2018)

James Mcgrew Open Masters 3/4 19 / 52

Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi (Sep 22 2018)

Taylor Kennedy Women 5 1 / 12
Whitney Hooker Women 4 1 / 8
Holland Larue Singlespeed Women 1 / 6
Eric Aldinger Singlespeed 23 / 34
Oscar Powell Singlespeed 32 / 34
Jonathan Coy Men 5 4 / 32
Ian Stromquist Men 5 8 / 32
Eric Nisley Men 5 31 / 32
Pierce Martin Men 4 1 / 13
Heather Pola Masters Women 35+ 1/2 7 / 9
Christopher Van tilburg Masters 50+ 6 / 45
Mike Schrankel Masters 50+ 16 / 45
Thomas Morgan Masters 50+ 32 / 45
Dan Baier Masters 35+ Category 3 5 / 36
Eric Aldinger Masters 35+ 4 5 / 47
Christopher Van tilburg Masters 35+ 1/2 16 / 18
Mark Deresta Masters 35+ 1/2 17 / 18
Ella Stromquist Junior Women 9 1 / 1
Sophia Stromquist Junior Women 3/4/5 17 / 18
Ella Stromquist Junior Women 3/4/5 18 / 18
Sophia Stromquist Junior Women 10-12 7 / 7

Blind Date at the Dairy (Sep 19 2018)

Oscar Powell Singlespeed 18 / 23
Holland Larue Singlespeed 19 / 23
Seth Johnson Singlespeed 21 / 23
Ben Ticknor Men 3/4 14 / 47
Eric Aldinger Masters Men 3/4 40+ 30 / 69
Dan Baier Masters Men 3/4 40+ 64 / 69
Bryce Jenkinson Masters Men 1/2 40+ 5 / 9

Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross (Sep 15 2018)

Whitney Hooker Women 5 1 / 12
Taylor Kennedy Women 5 2 / 12
Sissel Holloway Women 5 9 / 12
Holland Larue Women 1/2 7 / 13
Holland Larue Singlespeed Women 2 / 12
Eric Aldinger Singlespeed 31 / 49
Seth Johnson Singlespeed 35 / 49
Ian Stromquist Singlespeed 45 / 49
Manny Marquez Singlespeed 47 / 49
Jonathan Coy Men 5 1 / 40
James Mcgrew Men 5 6 / 40
Ian Stromquist Men 5 9 / 40
Matthew Sperry Men 5 11 / 40
Alden Welsch Men 5 24 / 40
Pierce Martin Men 4 5 / 16
Aaron Russell Men 2/3 9 / 46
Mike Schrankel Masters 50+ 18 / 42
Dan Baier Masters 35+ Category 3 5 / 45
Eric Aldinger Masters 35+ 4 18 / 57
Alex Barton Masters 35+ 4 28 / 57
Mark Deresta Masters 35+ 1/2 12 / 24
Andy Kunkler Masters 35+ 1/2 18 / 24
Nathan Koch Clydesdale 7 / 18
Manny Marquez Clydesdale 15 / 18
Jimmy Pacheco Clydesdale 17 / 18
Dorothy Topper Athena 2 / 4

Washington Women of Cross (Sep 15 2018)

Anna Johnson Women Cat 3 5 / 6

Blind Date at the Dairy (Sep 12 2018)

Whitney Hooker Women 5 1 / 7
Seth Johnson Singlespeed 15 / 23
Holland Larue Singlespeed 17 / 23
Manny Marquez Singlespeed 23 / 23
Dan Baier Masters Men 3/4 40+ 2 / 62
Eric Aldinger Masters Men 3/4 40+ 27 / 62
Bryce Jenkinson Masters Men 1/2 40+ 6 / 7

Portland Trophy Cup (Sep 11 2018)

Ben Ticknor Open 3/4 27 / 58

Corn Cross (Sep 9 2018)

Megan Barton Women 5 1 / 11
Whitney Hooker Women 5 2 / 11
Holland Larue Singlespeed 12 / 22
Manny Marquez Singlespeed 21 / 22
Jonathan Coy Men 5 2 / 27
Kyle Ramey Men 5 9 / 27
Peter Benziger Men 5 11 / 27
Jimmy Pacheco Men 5 23 / 27
Ablen Welsch Men 5 26 / 27
Christopher Van tilburg Masters 50+ 4 / 19
Mike Schrankel Masters 50+ 11 / 19
Dan Baier Masters 35+ Category 3 5 / 16
Alex Barton Masters 35+ 4 13 / 26
Mark Deresta Masters 35+ 1/2 9 / 18
Bryce Jenkinson Masters 35+ 1/2 11 / 18
Nathan Koch Clydesdale 4 / 11
Jimmy Pacheco Clydesdale 8 / 11

Grand Prix Carl Decker: Het Meer (Sep 8 2018)

Whitney Hooker Women 5 3 / 17
Holland Larue Singlespeed Women 2 / 8
Manny Marquez Singlespeed 31 / 33
Jonathan Coy Men 5 4 / 32
Ian Stromquist Men 5 7 / 32
Nathan Koch Men 5 10 / 32
Julie Wilson Masters Women 35+ 1/2 6 / 7
Christopher Van tilburg Masters 50+ 9 / 39
Mike Schrankel Masters 50+ 20 / 39
Dan Baier Masters 35+ Category 3 13 / 39
Sophia Stromquist Junior Women 3/4/5 9 / 9
Sophia Stromquist Junior Women 10-12 4 / 4
Manny Marquez Clydesdale 10 / 14
Nathan Koch Clydesdale 11 / 14

Blind Date at the Dairy (Sep 5 2018)

Whitney Hooker Women 5 5 / 9
Dan Baier Masters Men 3/4 40+ 5 / 57
Eric Aldinger Masters Men 3/4 40+ 18 / 57
Bryce Jenkinson Masters Men 1/2 40+ 2 / 8

Grand Prix Carl Decker: David Douglas (Sep 1 2018)

Holland Larue Women 1/2 6 / 11
Holland Larue Singlespeed Women 2 / 11
Ian Stromquist Men 5 12 / 33
Nathan Koch Men 5 20 / 33
Laura Vallion Masters Women 50+ 5 / 9
Christopher Van tilburg Masters 50+ 7 / 44
Mike Schrankel Masters 50+ 17 / 44
David Schmitz Masters 35+ 4 4 / 53
Bryce Jenkinson Masters 35+ 1/2 11 / 20
Nathan Koch Clydesdale 9 / 20

OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 19 2017)

Megan Ramey Women 5 2 / 20
Valerie Nussbaumer Women 5 12 / 20
Holland Larue Singlespeed Women 3 / 12
Holland Larue Singlespeed 40 / 63
Eric Aldinger Singlespeed 45 / 63
Darin Joseph Men 5 40 / 60
Gary Szalay Masters 35+ Category 3 6 / 63
Eric Aldinger Masters 35+ Category 3 52 / 63

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 12 2017)

Megan Ramey Women 5 4 / 27
Sissle Halloway Women 5 7 / 27
Taylor Kennedy Women 5 10 / 27
Stephanie Armesto Women 5 11 / 27
Christy Grimm Women 5 12 / 27
Riley Marcus Women 5 17 / 27
Valerie Nussbaumer Women 5 19 / 27
Heather Pola Masters Women 35+ 1/2 10 / 16
David Schmitz Masters 35+ 4 5 / 81
Manny Marquez Clydesdale 16 / 26
David Vancot Clydesdale 17 / 26
Gary Szalay Masters 35+ Category 3 17 / 77
Christopher Manea Masters 35+ Category 3 33 / 77
Thomas Morgan Masters 35+ Category 3 53 / 77
Ian Stromquist Masters 35+ Category 3 62 / 77
Dan Baier Masters 35+ Category 3 74 / 77
Mike Schrankel Masters 50+ 16 / 57
Bob Camillucci Masters 50+ 53 / 57
Pierce Martin Men 4 12 / 27
Seth Johnson Men 5 16 / 59
Holland Larue Singlespeed Women 5 / 23

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe (Nov 5 2017)

Rebekah Rottenberg Women 3 7 / 14
Taylor Kennedy Women 5 6 / 18
Christy Grimm Women 5 8 / 18
Riley Marcus Women 5 9 / 18
Valerie Nussbaumer Women 5 11 / 18
Manny Marquez Singlespeed 57 / 63
Heather Pola Masters Women 35+ 1/2 9 / 15
Gary Szalay Men 2/3 20 / 45
Manny Marquez Clydesdale 16 / 33
David Vancot Clydesdale 20 / 33
Bob Camillucci Clydesdale 26 / 33
Christopher Manea Masters 35+ Category 3 17 / 67
Dan Baier Masters 35+ Category 3 55 / 67
Eric Aldinger Masters 35+ Category 3 59 / 67
Mike Schrankel Masters 50+ 20 / 57
Pierce Martin Men 5 1 / 51
Darin Joseph Men 5 17 / 51
Rod Schoene Men 5 18 / 51
Seth Johnson Men 5 19 / 51
Holland Larue Singlespeed Women 4 / 18

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day Two (Oct 29 2017)

Caitlin Chenoweth Women 5 4 / 52
Taylor Kennedy Women 5 9 / 52
Stephanie Armesto Women 5 13 / 52
Valerie Nussbaumer Women 5 38 / 52
David Schmitz Masters 35+ 4 4 / 59
Heather Pola Masters Women 35+ 3 2 / 18
Ian Stromquist Clydesdale 10 / 28
Manny Marquez Clydesdale 19 / 28
Bob Camillucci Clydesdale 22 / 28
David Vancot Clydesdale 28 / 28
Christopher Manea Masters 35+ Category 3 29 / 84
Dan Baier Masters 35+ Category 3 48 / 84
Thomas Morgan Masters 35+ Category 3 64 / 84
Ian Stromquist Masters 35+ Category 3 73 / 84
Mike Schrankel Masters 50+ 57 / 57
Aaron Russell Men 4 1 / 29
Pierce Martin Men 5 1 / 64
Ben Ticknor Men 5 4 / 64
Seth Johnson Men 5 44 / 64
Gary Szalay Men 2/3 44 / 74
Holland Larue Singlespeed Women 6 / 23

GPCM: Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 28 2017)

Eric Aldinger Masters 35+ Category 3 19 / 26

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day One (Oct 28 2017)

Caitlin Chenoweth Women 5 1 / 55
Taylor Kennedy Women 5 17 / 55
Valerie Nussbaumer Women 5 26 / 55
Christy Grimm Women 5 36 / 55
David Schmitz Masters 35+ 4 6 / 74
Heather Pola Masters Women 35+ 3 2 / 21
Ian Stromquist Clydesdale 13 / 25
Bob Camillucci Clydesdale 22 / 25
Dan Baier Masters 35+ Category 3 66 / 98
Christopher Manea Masters 35+ Category 3 71 / 98
Ian Stromquist Masters 35+ Category 3 85 / 98
Mike Schrankel Masters 50+ 30 / 77
Aaron Russell Men 4 5 / 34
Pierce Martin Men 5 5 / 75
Seth Johnson Men 5 24 / 75
Gary Szalay Men 2/3 49 / 80
Holland Larue Singlespeed Women 4 / 32

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes (Oct 22 2017)

Rebekah Rottenberg Women 3 6 / 17
Taylor Kennedy Women 5 13 / 27
Valerie Nussbaumer Women 5 15 / 27
Aaron Russell Singlespeed 35 / 104
Gary Szalay Men 2/3 43 / 70
Bob Camillucci Clydesdale 32 / 37
Ian Stromquist Masters 35+ Category 3 73 / 88
Mike Schrankel Masters 50+ 37 / 64
Heather Pola Masters Women 35+ 3 1 / 19
Pierce Martin Men 5 6 / 65
Seth Johnson Men 5 13 / 65
Darin Joseph Men 5 15 / 65
David Vancott Men 5 30 / 65
Holland Larue Singlespeed Women 3 / 24

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 15 2017)

Sissle Halloway Women 5 18 / 37
Kenna Welsch Women 5 20 / 37
Taylor Kennedy Women 5 22 / 37
Valerie Nussbaumer Women 5 24 / 37
Christy Grimm Women 5 27 / 37
David Schmitz Masters 35+ 4 4 / 84
Heather Pola Masters Women 35+ 3 3 / 14
Manny Marquez Clydesdale 15 / 26
Ian Stromquist Masters 35+ Category 3 48 / 82
Christopher Manea Masters 35+ Category 3 72 / 82
Mike Schrankel Masters 50+ 25 / 60
Bob Camillucci Masters 50+ 55 / 60
Aaron Russell Men 4 1 / 31
Seth Johnson Men 5 4 / 55
Marrtin Pierce Men 5 13 / 55
David Vancott Men 5 28 / 55
Zack Riback Men 5 35 / 55
Alden Welsch Men 5 45 / 55
Holland Larue Singlespeed Women 4 / 19

GPCM: Washougal CX (Oct 14 2017)

Manny Marquez Singlespeed 10 / 14
Holland Larue Singlespeed Women 2 / 7

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 8 2017)

Caitlin Chenoweth Women 5 2 / 31
Valerie Nussbaumer Women 5 24 / 31
Manny Marquez Singlespeed 74 / 80
Heather Pola Masters Women 35+ 3 5 / 21
Bob Camillucci Clydesdale 32 / 34
Dan Baier Masters 35+ Category 3 64 / 94
Ian Stromquist Masters 35+ Category 3 80 / 94
Mike Schrankel Masters 50+ 25 / 67
Aaron Russell Men 4 1 / 38
Darin Joseph Men 5 8 / 54
Seth Johnson Men 5 22 / 54
Holland Larue Singlespeed Women 9 / 25

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 7 2017)

Manny Marquez Singlespeed 74 / 84
Heather Pola Masters Women 35+ 3 10 / 23
Dan Baier Masters 35+ Category 3 50 / 86
Christopher Manea Masters 35+ Category 3 56 / 86
Mike Schrankel Masters 50+ 32 / 78
Bob Camillucci Masters 50+ 69 / 78
Seth Johnson Men 5 25 / 43
Holland Larue Singlespeed Women 7 / 26

Cross on the Mountain (Oct 1 2017)

Bob Camillucci Men 5 8 / 11
Sissel Holloway Women 5 2 / 7
Kanna Welsch Women 5 3 / 7
Taylor Kennedy Women 5 4 / 7
Vaerie Nussbaumer Women 5 5 / 7
Heather Pola Masters Women 35+ 3 2 / 5
Holland Larue Singlespeed Women 2 / 4
Christopher Mane Masters 35+ Category 3 6 / 12
Ian Stromquist Masters 35+ Category 3 10 / 12
Mike Schrankel Masters 50+ 2 / 8
David Schmitz Masters 35+ 4 2 / 7
Seth Johnson Singlespeed 6 / 9
Manny Marquez Singlespeed 9 / 9
Kelley Morris Women 4 1 / 2
Kristie Kuehl Women 4 2 / 2

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 27 2017)

Dan Baier Masters Men 3/4 40+ 32 / 75

GPCM: NINKROSSI (Sep 23 2017)

Kelley Morris Women 5 1 / 14
David Schmitz Masters 35+ 4 3 / 46
Mike Schrankel Masters 50+ 25 / 46
Holland Larue Singlespeed Women 2 / 6

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 20 2017)

Dan Baier Masters Men 3/4 40+ 16 / 65

Portland Trophy Cup (Sep 19 2017)

Holland Larue Singlespeed Women 4 / 10

GPCM: Zaaldercross (Sep 16 2017)

Mike Schrankel Masters 50+ 45 / 47
Bob Camillucci Men 5 19 / 21

Blind Date at the Dairy (Sep 13 2017)

Dan Baier Masters Men 3/4 40+ 15 / 70

Portland Trophy Cup (Sep 12 2017)

Holland Larue Singlespeed Women 4 / 11

Corn Cross 1 (Sep 10 2017)

Holland Larue Singlespeed 25 / 25
David Schmitz Masters 35+ 4 20 / 24
Dan Baier Masters 35+ Category 3 12 / 22
Mike Schrankel Masters 50+ 10 / 26
Bob Camillucci Men 5 15 / 16

GPCM: Het Meer CX (Sep 9 2017)

Holland Larue Singlespeed Women 2 / 13

GPCM: DDCX (Sep 2 2017)

David Schmitz Masters 35+ 4 16 / 54
Mike Schrankel Masters 50+ 21 / 56
Holland Larue Singlespeed Women 2 / 14

River City Bicycles Cyclocross Crusade #8 (Nov 13 2016)

Ian Stromquist Masters 35+ 4 18 / 86
David Vancott Men 5 18 / 59

River City Bicycles Cyclocross Crusade #7 (Nov 6 2016)

Holland Larue Singlespeed Women 1 / 36
Heather Pola Women 4 8 / 32
Ian Stromquist Masters 35+ 4 45 / 118

River City Bicycles Cyclocross Crusade #6 (Oct 30 2016)

Holland Larue Singlespeed Women 2 / 27
Ian Stromquist Masters 35+ 4 17 / 81
David Schmitz Masters 35+ 4 21 / 81
Nikki Hollatz Women 3 10 / 20

River City Bicycles Cyclocross Crusade #5 (Oct 29 2016)

Ian Stromquist Masters 35+ 4 21 / 99
David Schmitz Masters 35+ 4 54 / 99
Nikki Hollatz Women 3 9 / 24

River City Bicycles Cyclocross Crusade #4 (Oct 16 2016)

Holland Larue Singlespeed Women 2 / 18
Ian Stromquist Masters 35+ 4 34 / 63
Nikki Hollatz Women 3 5 / 13

River City Bicycles Cyclocross Crusade #3 (Oct 15 2016)

Holland Larue Singlespeed Women 1 / 23
Ian Stromquist Masters 35+ 4 22 / 67

River City Bicycles Cyclocross Crusade #2 (Oct 9 2016)

Holland Larue Singlespeed Women 3 / 25
Ian Stromquist Masters 35+ 4 51 / 111

River City Bicycles Cyclocross Crusade #1 (Oct 8 2016)

Ian Stromquist Masters 35+ 4 69 / 99

Corvallis Cross Classic (Nov 7 2015)

Holland Larue Singlespeed Women 2 / 7

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 1 2015)

Ian Stromquist Masters 35+ C 66 / 73

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 31 2015)

Ian Stromquist Masters 35+ C 64 / 88

Washougal CX (Oct 24 2015)

Jason Schneider Masters 35+ C 18 / 49

Cross Crusade: Cascade Locks (Oct 18 2015)

Jason Schneider Masters 35+ C 49 / 109

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 14 2015)

Holland Larue Women A 11 / 12

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 11 2015)

Jason Schneider Masters 35+ C 63 / 109

Cooper Spur Cyclocross (Oct 4 2015)

Jace Petersen Junior Men 13-14 2 / 6
Jace Petersen Junior Men 4 / 16

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 30 2015)

Holland Larue Women B 2 / 11

Battle at Barlow (Sep 27 2015)

Holland Larue Singlespeed Women 4 / 9

GPRM 2015: Ninkrossi (Sep 26 2015)

Jace Petersen Junior Men 13-14 3 / 4
Jace Petersen Junior Men 7 / 22
Jill Petersen Masters Women 35+ A 5 / 10
Holland Larue Women B 3 / 7
Holland Larue Singlespeed Women 2 / 9

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 23 2015)

Holland Larue Women B 1 / 17

Rapha Portland Trophy Cup #4 (Sep 22 2015)

Bryan Mcgreeny Masters Men C 35+ 3 / 40
Manny Marquez Masters Men C 35+ 38 / 40

GPRM 2015: Zaaldercross (Sep 19 2015)

Jace Petersen Junior Men 13-14 5 / 14
Jace Petersen Junior Men 16 / 54
Jill Petersen Masters Women 35+ A 11 / 11

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 16 2015)

Holland Larue Women B 2 / 14

GPRM 2015: Het Meer CX (Sep 12 2015)

Holland Larue Women B 2 / 5
Holland Larue Singlespeed Women 3 / 13

Rapha Portland Trophy Cup #2 (Sep 8 2015)

Holland Larue Women B 2 / 15
Holland Larue Singlespeed 25 / 31

Rapha Portland Trophy Cup #1 (Sep 1 2015)

Holland Larue Women B 3 / 15
Holland Larue Singlespeed 21 / 31

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 9 2014)

Andy Olsson Masters 35+ A 24 / 86

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 2 2014)

Jace Petersen Junior Men 10-12 3 / 28
Andy Olsson Masters 35+ A 14 / 61
Jill Petersen Masters Women 35+ B 1 / 21

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Nov 1 2014)

Jace Petersen Junior Men 10-12 7 / 24
Andy Olsson Masters 35+ A 37 / 72
Jason Schroeder Masters 35+ C 23 / 91
Jill Petersen Masters Women 35+ B 4 / 21

Cross Crusade: WA County Fairgrounds (Oct 26 2014)

Jason Schroeder Masters 35+ C 78 / 143

Cross Crusade: Heron Lakes (Oct 19 2014)

Jace Petersen Junior Men 10-12 5 / 37
Jill Petersen Masters Women 35+ B 2 / 16

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 12 2014)

Jace Petersen Junior Men 10-12 4 / 33
Steve Petersen Masters 50+ 21 / 74
Jill Petersen Masters Women 35+ B 4 / 15

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 11 2014)

Jace Petersen Junior Men 10-12 3 / 23
Steve Petersen Masters 50+ 26 / 74
Jill Petersen Masters Women 35+ B 3 / 18

Battle at Barlow (Sep 28 2014)

Andy Olsson Masters 35+ A 3 / 35

GPRT: Ninkrossi (Sep 27 2014)

Jill Petersen Masters Women 35+ B 2 / 7
Steve Petersen Masters 50+ 8 / 44
Jace Petersen Junior Men 10-12 4 / 13

GPRT: Zaaldercross (Sep 20 2014)

Jace Petersen Junior Men 10-12 5 / 16
Steve Petersen Masters 50+ 10 / 47
Jill Petersen Masters Women 35+ B 3 / 10

Hood River Double Cross Day Two (Sep 14 2014)

Steve Petersen Masters 50+ 11 / 31
Jace Petersen Junior Men 10-12 4 / 17

GPRT: Hood River Double Cross Day One (Sep 13 2014)

Jace Petersen Junior Men 10-12 11 / 12
Jace Petersen Junior Men Overall 21 / 22
Bryan Mcgenney Masters 35+ C 21 / 62
Andy Olsson Masters 35+ B 1 / 56
Steve Petersen Masters 50+ 12 / 37

Cross Crusade: Barton Park (Nov 17 2013)

Jill Petersen Masters Women 35+ B 3 / 12
Steve Petersen Master 50+ 13 / 54

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 10 2013)

Jill Petersen Masters Women 35+ B 5 / 23
Steve Petersen Master 50+ 20 / 73
Jace Petersen Junior Men 35 / 69

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Oct 27 2013)

Jill Petersen Masters Women 35+ B 7 / 18
Steve Petersen Master 50+ 15 / 58

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 26 2013)

Steve Petersen Masters 35+ A 63 / 77
Jill Petersen Masters Women 35+ B 5 / 21

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 6 2013)

Jill Petersen Masters Women 35+ B 6 / 21
Steve Petersen Master 50+ 31 / 72

Battle At Barlow (Sep 29 2013)

Steve Petersen Master 50+ 10 / 31

Hood River Double Cross Day Two (Sep 15 2013)

Jill Petersen Masters Women 35+ B 1 / 8

Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross (Sep 14 2013)

Jill Petersen Women B 11 / 19

GPTB: Winter Cross (Dec 2 2012)

Jason Schroeder Masters 35+ C 22 / 58

Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) (Nov 18 2012)

Jason Schroeder Masters 35+ C 38 / 179

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 11 2012)

Jason Schroeder Singlespeed 43 / 65

Cross Crusade: PIR (Heron Lakes) (Oct 21 2012)

Jason Schroeder Masters 35+ C 91 / 217

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 7 2012)

Jason Schroeder Masters 35+ C 55 / 224

Double Cross Day Two (Sep 16 2012)

Jason Schroeder Master 35+ C 54 / 71

GPTB: Double Cross #1 (Sep 15 2012)

Jason Schroeder Masters 35+ C 24 / 50

Battle at Barlow (Sep 24 2011)

Bryan Mcgeeney Category C 40 / 60

GPMC: Hood River Double Cross (Sep 17 2011)

Nick Hardin Category B 22 / 25

Cross Crusade #8 (Nov 15 2009)

Bob Camilluci Clydesdale 42 / 47

Cross Crusade #7 (Nov 8 2009)

Bob Camilluci Clydesdale 49 / 55

Cross Crusade #4 (Oct 25 2009)

Bob Camillluci Clydesdale 52 / 54

Busiest Racers

in last months
Holland Larue 75
Ian Stromquist 55
Mike Schrankel 48
Dan Baier 35
Eric Aldinger 31
Mark Deresta 30
Taylor Kennedy 29
Heather Pola 27
Nathan Koch 26
James Mcgrew 25
Pierce Martin 24
David Schmitz 22
Manny Marquez 20
Annika Ramey 20
Sophia Stromquist 19
Bryce Jenkinson 19
Valerie Nussbaumer 18
Aidan Weld 18
Laura Vallion 17
Jace Petersen 17
Kim Robinson 16
Jill Petersen 16
Christopher Van tilburg 16
Aaron Russell 15
Whitney Hooker 14
Anna Saltonstall 14
Chelsea Powell 14
Asher Weld 14
Seth Johnson 13
Lora Melkonian 13
Thomas Morgan 13
Megan Ramey 12
Steve Petersen 12
Ella Stromquist 12
Jonathan Coy 11
Jimmy Pacheco 11
Kara Weld 11
Andy Kunkler 11
Bob Camillucci 11
Spike Peterson 10
Jason Schroeder 9
Howard Cohen 8
Riley Marcus 8
Alex Barton 8
Julie Wilson 8
Brian Smith 8
Matthew Cordeiro 8
Sissel Holloway 8
Darin Joseph 8
Alden Welsch 7
Christy Grimm 7
Megan Barton 6
Christopher Manea 6
Anna Johnson 6
Gary Szalay 6
Daniel Peterson 6
Dorothy Topper 5
Terry Mallon 5
Matthew Sperry 5
David Vancott 5
Peter Benziger 5
Oscar Powell 5
Eric Nisley 5
Ben Ticknor 5
Andy Olsson 5
Dave Robinson 5
Nikki Rohan 5
Caitlin Chenoweth 4
Calvin Nary 4
Mark Thomas 4
Kyle Ramey 4
Finn Mcgrew 4
Jennifer Peterson 4
Sylas Lebreton-smith 4
Kimberly Robinson 4
David Vancot 3
Adam Valls 3
Nikki Hollatz 3
Jason Schneider 3
Bailey Jenkinson 2
Kelley Morris 2
Sissle Halloway 2
Rebekah Rottenberg 2
Stephanie Armesto 2
Finley Jenkinson 2
Kelly Matthews 2
Ryan Schuppert 2
Ezra Lobreton-smith 2
Sylas Lobreton-smith 2
Andy Obrien 2
Liam Mcgeeney 2
Ezra Lebreton-smith 2
Ken Peterson 2
Hudson Hollatz 2
20097.0 Dorothy 1
Dorothy Toppercer 1
Andy O'brien 1
Cindy Wheeler 1
Ablen Welsch 1
Jesse Whitaker 1