Log In

Team Overview: Fast Fun Nice Racing Team p/b Wattie Ink

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Bridge City CX (Nov 24 2019)

Evelyn Boling Wome 1/2/3 22 / 39
Sara Schmitt Wome 1/2/3 29 / 39
Amy Engelhard Wome 1/2/3 35 / 39
Evelyn Boling Singlespeed Women 4 / 17
Danny Weikel Singlespeed Men 12 / 51
Michael Gallagher Open Men 1/2/3 21 / 106
Danny Weikel Open Men 1/2/3 25 / 106
Josh Sutton Open Men 1/2/3 75 / 106
Steven Rose Open Masters Men 35+ 3/4 74 / 76
Jeff Chochon Open Masters Men 35+ 45 / 80
Elise Huggins Masters Women Overall 8 / 30
Amy Engelhard Masters Women Overall 13 / 30
Marie Zayas Category 4 Women 14 / 19
Ryan Coons Category 4 Men 5 / 7
Amy Engelhard Category 3 Masters 35+ Women 2 / 12
Elise Huggins Category 1/2 Masters 35+ Women 8 / 10

Cross Crusade: Kruger Farm (Nov 17 2019)

Evelyn Boling Singlespeed Women 5 / 21
Gregory Dufour Singlespeed Men 42 / 56
Grayson Rose Junior Men 9-12 10 / 34
Gilbert Gallagher Junior Men 13-14 11 / 19
Jeff Maslow Category 5 Men 73 / 73
Amy Engelhard Category 4 Women 6 / 19
Marie Zayas Category 4 Women 11 / 19
Stephen Plomer Category 4 Men 17 / 17
Joe Derting Category 4 Masters 35+ 24 / 71
David Rayls Category 4 Masters 35+ 55 / 71
Kevin Claggett Category 4 Masters 35+ 65 / 71
Grayson Rose Category 3/4/5 Junior Men 27 / 67
Gilbert Gallagher Category 3/4/5 Junior Men 29 / 67
Gregory Dufour Category 3 Masters 35+ Men 11 / 55
Josh Sutton Category 3 Masters 35+ Men 25 / 55
Jeff Chochon Category 3 Masters 35+ Men 33 / 55
Evelyn Boling Category 2/3 Women 4 / 18
Sara Schmitt Category 2/3 Women 5 / 18
Jeff Chochon Category 2/3 Men 35 / 39
Elizabeth White Category 1/2 Women 4 / 4
Elise Huggins Category 1/2 Masters 35+ Women 2 / 12
Danny Weikel Category 1/2 Masters 35+ Men 3 / 24
Michael Gallagher Category 1/2 Masters 35+ Men 5 / 24

**OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 10 2019)

Evelyn Boling Singlespeed Women 25 / 26
Hazel Gallagher Junior Women 9-12 Age Graded 11 / 14
Grayson Rose Junior Men 9-12 Age Graded 10 / 31
Gilbert Gallagher Junior 13-14 Men Age Graded 16 / 21
Trenna Sharpe Category 5 Women 12 / 15
Amy Engelhard Category 4 Women 1 / 23
Marie Zayas Category 4 Women 18 / 23
Stephen Plomer Category 4 Men 21 / 22
Joe Derting Category 4 Masters 35+ Men 30 / 56
Steven Rose Category 4 Masters 35+ Men 43 / 56
Kevin Claggett Category 4 Masters 35+ Men 45 / 56
David Rayls Category 4 Masters 35+ Men 49 / 56
Charlie Goldston Category 4 Masters 35+ Men 52 / 56
Hazel Gallagher Category 3/4/5 Junior Women 25 / 29
Grayson Rose Category 3/4/5 Junior Men 53 / 84
Gilbert Gallagher Category 3/4/5 Junior Men 58 / 84
Jeff Chochon Category 3 Masters 35+ Men 21 / 52
Evelyn Boling Category 2/3 Women 4 / 20
Josh Sutton Category 2/3 Men 45 / 52
Anne Davis usher Category 1/2 Women 2 / 12
Elise Huggins Category 1/2 Masters 35+ Women 18 / 23
Michael Gallagher Category 1/2 Masters 35+ Men 2 / 34
Danny Weikel Category 1/2 Masters 35+ Men 3 / 34

Cyclocross Crusade: Rainier High School (Nov 3 2019)

Trenna Sharpe Category 5 Women 13 / 16
Amy Engelhard Category 4 Women 2 / 11
Stephen Plomer Category 4 Men 3 / 18
Ryan Coons Category 4 Men 18 / 18
Charlie Goldston Category 4 Masters 35+ 11 / 52
David Rayls Category 4 Masters 35+ 41 / 52
Jeff Chochon Category 3 Masters 35+ Men 33 / 46
Evelyn Boling Category 2/3 Women 3 / 13
Elizabeth White Category 1/2 Women 5 / 8
Elise Huggins Category 1/2 Masters 35+ Women 8 / 13
Michael Gallagher Category 1/2 Masters 35+ Men 5 / 38
Danny Weikel Category 1/2 Masters 35+ Men 8 / 38

Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 (Oct 27 2019)

Evelyn Boling Singlespeed Women 10 / 20
Grayson Rose Junior Men 9-12 6 / 34
Marie Zayas Category 4 Women 6 / 21
Amy Engelhard Category 4 Women 7 / 21
Stephen Plomer Category 4 Men 5 / 14
Joe Derting Category 4 Masters Men 35+ 24 / 45
Steven Rose Category 4 Masters Men 35+ 32 / 45
Grayson Rose Category 3/4/5 Junior Men 25 / 56
Josh Sutton Category 3 Masters 35+ Men 33 / 54
Alex Dombroski Category 3 Masters 35+ Men 51 / 54
Evelyn Boling Category 2/3 Women 2 / 16
Elizabeth White Category 1/2 Women 7 / 9
Danny Weikel Category 1/2 Masters 35+ Men 2 / 24

Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 (Oct 26 2019)

Evelyn Boling Singlespeed Women 11 / 17
Stephen Plomer Singlespeed Men 38 / 77
Hazel Gallagher Junior Women 9-12 10 / 14
Grayson Rose Junior Men 9-12 9 / 35
Amy Engelhard Category 4 Women 5 / 23
Marie Zayas Category 4 Women 12 / 23
Stephen Plomer Category 4 Men 2 / 19
Joe Derting Category 4 Masters 35+ 32 / 54
Charlie Goldston Category 4 Masters 35+ 36 / 54
David Rayls Category 4 Masters 35+ 39 / 54
Steven Rose Category 4 Masters 35+ 45 / 54
Hazel Gallagher Category 3/4/5 Junior Women 16 / 20
Grayson Rose Category 3/4/5 Junior Men 31 / 60
Josh Sutton Category 3 Masters 35+ Men 28 / 67
Alex Dombroski Category 3 Masters 35+ Men 62 / 67
Evelyn Boling Category 2/3 Women 20 / 21
Elizabeth White Category 1/2 Women 5 / 12
Danny Weikel Category 1/2 Masters 35+ Men 3 / 36

MFG Cyclocross Natz Practice (Oct 20 2019)

Elise Donovan Elite Master Women 9 / 13

Cyclocross Crusade: Heron Lakes (Oct 20 2019)

Evelyn Boling Singlespeed Women 5 / 19
Hazel Gallagher Junior Women 9-12 7 / 12
Grayson Rose Junior Men 9-12 5 / 21
Gilbert Gallagher Junior Men 13-14 11 / 14
Amy Engelhard Category 4 Women 4 / 24
Stephen Plomer Category 4 Men 2 / 20
Ryan Coons Category 4 Men 10 / 20
Charlie Goldston Category 4 Masters 35+ 21 / 72
Joe Derting Category 4 Masters 35+ 43 / 72
Steven Rose Category 4 Masters 35+ 64 / 72
Hazel Gallagher Category 3/4/5 Junior Women 16 / 21
Grayson Rose Category 3/4/5 Junior Men 19 / 41
Gilbert Gallagher Category 3/4/5 Junior Men 23 / 41
Josh Sutton Category 3 Masters 35+ Men 30 / 65
Jeff Chochon Category 3 Masters 35+ Men 53 / 65
Andrew Marchington Category 3 Masters 35+ Men 64 / 65
Evelyn Boling Category 2/3 Women 9 / 21
Elise Huggins Category 1/2 Masters 35+ Women 7 / 13
Annick Chalier Category 1/2 Masters 35+ Women 12 / 13
Danny Weikel Category 1/2 Masters 35+ Men 2 / 35

CrossWord CX Challenge (Oct 19 2019)

Evelyn Boling Singlespeed Women 1 / 4
Danny Weikel Singlespeed Men 1 / 20
Jeff Chochon Masters 50+ Men 7 / 12
Gregory Dufour Category 3 Masters 35+ Men 4 / 13
Anne Davis usher Category 1/2 Women 1 / 1

Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 13 2019)

Hazel Gallagher Junior Women 9-12 12 / 16
Gilbert Gallagher Junior Men 13-14 9 / 25
Trenna Sharpe Category 5 Women 29 / 30
Amy Engelhard Category 4 Women 6 / 21
Marie Zayas Category 4 Women 7 / 21
Ryan Coons Category 4 Men 4 / 22
Stephen Plomer Category 4 Men 6 / 22
Joe Derting Category 4 Masters 35+ 35 / 64
Hazel Gallagher Category 3/4/5 Junior Women 21 / 25
Gilbert Gallagher Category 3/4/5 Junior Men 21 / 65
Jeff Chochon Category 3 Masters 35+ Men 54 / 65
Andrew Marchington Category 3 Masters 35+ Men 61 / 65
Evelyn Boling Category 2/3 Women 3 / 13
Jeff Chochon Category 2/3 Men 41 / 58
Josh Sutton Category 2/3 Men 49 / 58
Elizabeth White Category 1/2 Women 1 / 13
Sara Schmitt Category 1/2 Women 11 / 13
Elise Huggins Category 1/2 Masters 35+ Women 11 / 20
Annick Chalier Category 1/2 Masters 35+ Women 15 / 20
Michael Gallagher Category 1/2 Masters 35+ Men 2 / 40
Danny Weikel Category 1/2 Masters 35+ Men 3 / 40

Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 (Oct 6 2019)

Hazel Gallagher Junior Women 9-12 10 / 19
Gilbert Gallagher Junior Men 13-14 17 / 22
Amy Engelhard Category 4 Women 6 / 20
Marie Zayas Category 4 Women 11 / 20
Stephen Plomer Category 4 Men 2 / 23
Ryan Coons Category 4 Men 7 / 23
Joe Derting Category 4 Masters Men 35+ 25 / 65
Kevin Claggett Category 4 Masters Men 35+ 56 / 65
Hazel Gallagher Category 3/4/5 Junior Women 20 / 31
Gilbert Gallagher Category 3/4/5 Junior Men 34 / 64
Jennifer Greeve Category 3 Masters 35+ Women 9 / 11
Jeff Chochon Category 3 Masters 35+ Men 43 / 75
Evelyn Boling Category 2/3 Women 8 / 22
Elizabeth White Category 1/2 Women 5 / 20
Anne Davis usher Category 1/2 Women 13 / 20
Sara Schmitt Category 1/2 Women 17 / 20
Elise Huggins Category 1/2 Masters 35+ Women 13 / 22
Danny Weikel Category 1/2 Masters 35+ Men 2 / 55
Michael Gallagher Category 1/2 Masters 35+ Men 6 / 55

Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 (Oct 5 2019)

Evelyn Boling Singlespeed Women 4 / 24
Amy Engelhard Category 4 Women 11 / 29
Henry Kaeser Category 4 Men 2 / 27
Stephen Plomer Category 4 Men 3 / 27
Charlie Goldston Category 4 Masters Men 35+ 33 / 76
David Rayls Category 4 Masters Men 35+ 53 / 76
Gregory Dufour Category 3 Masters 35+ Men 25 / 72
Jeff Chochon Category 3 Masters 35+ Men 28 / 72
Evelyn Boling Category 2/3 Women 8 / 31
Elizabeth White Category 1/2 Women 5 / 24
Elise Huggins Category 1/2 Masters 35+ Women 14 / 24
Michael Gallagher Category 1/2 Masters 35+ Men 2 / 49
Danny Weikel Category 1/2 Masters 35+ Men 3 / 49

Blind Date at the Dairy (Oct 2 2019)

Amy Engelhard Women 4 4 / 11
Evelyn Boling Women 3 1 / 14
Jennifer Greeve Women 3 10 / 14
Gregory Dufour Masters Men 3/4 40+ 7 / 53
Kevin Claggett Masters Men 3/4 40+ 43 / 53
Hazel Gallagher Junior Women 9-13 7 / 10
Joe Derting Category 5 Men 11 / 46
Elizabeth White Women 1/2 3 / 14

Portland Trophy Cup (Oct 1 2019)

Michael Gallagher Open Singlespeed 3 / 29
David Rayls Open Masters 3/4 39 / 46
Andrew Marchington Open Masters 3/4 44 / 46
Stephen Plomer Open 3/4 19 / 40
Ryan Coons Open 3/4 25 / 40
Tanya Appuhn Beginner Women 25 / 30

Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX (Sep 28 2019)

Marie Zayas Women 4 4 / 11
Amy Engelhard Women 4 7 / 11
Sara Schmitt Women 2/3 1 / 8
Evelyn Boling Women 2/3 4 / 8
Elizabeth White Women 1/2 1 / 6
Sara Schmitt Singlespeed Women 7 / 15
Michael Gallagher Singlespeed 5 / 41
Joe Derting Men 5 8 / 23
Ryan Coons Men 4 3 / 10
Elise Huggins Masters Women 35+ 1/2 6 / 14
Jeff Chochon Masters 50+ 27 / 34
Charlie Goldston Masters 35+ 4 29 / 36
Danny Weikel Masters 35+ 1/2 6 / 23
Hazel Gallagher Junior Women 9-12 5 / 6
Hazel Gallagher Junior Women 3/4/5 11 / 13

Blind Date at the Dairy (Sep 25 2019)

Marie Zayas Women 4 4 / 11
Leah Iwasa Women 4 9 / 11
Evelyn Boling Women 3 1 / 10
Elizabeth White Women 1/2 3 / 14
Sara Schmitt Women 1/2 9 / 14
Ben Iwasa Stampede 3 / 15
Michael Gallagher Singlespeed 2 / 20
Ben Iwasa Men 3/4 21 / 27
Kevin Claggett Masters Men 3/4 40+ 42 / 49
Hazel Gallagher Junior Women 9-13 7 / 10
Joe Derting Category 5 Men 7 / 54

Portland Trophy Cup (Sep 24 2019)

Stephan Morris Open Masters 3/4 37 / 38
Stephen Plomer Open 3/4 19 / 40
Ryan Coons Open 3/4 27 / 40
Tanya Appuhn Beginner Women 28 / 38

Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi (Sep 21 2019)

Amy Engelhard Women 4 9 / 16
Marie Zayas Women 4 10 / 16
Evelyn Boling Women 2/3 3 / 10
Joe Derting Men 5 10 / 28
Stephen Plomer Men 4 3 / 11
Ryan Coons Men 4 7 / 11
Elise Huggins Masters Women 35+ 1/2 1 / 11
Don Moote Masters 60+ 16 / 20
Jeff Chochon Masters 50+ 27 / 44
Susan Moote Masters 35+ 4 33 / 42
David Rayls Masters 35+ 4 36 / 42
Kevin Claggett Masters 35+ 4 37 / 42
Andrew Marchington Masters 35+ 3 40 / 43

Blind Date at the Dairy (Sep 18 2019)

Amy Engelhard Women 5 1 / 7
Marie Zayas Women 4 3 / 7
Evelyn Boling Women 3 2 / 9
Elizabeth White Women 1/2 10 / 10
Ben Iwasa Stampede 4 / 16
Gregory Dufour Stampede 10 / 16
Ben Iwasa Men 3/4 10 / 29
Gregory Dufour Masters Men 3/4 40+ 4 / 48
Hazel Gallagher Junior Women 9-13 4 / 8
Joe Derting Category 5 Men 2 / 49

Portland Trophy Cup #3 (Sep 17 2019)

Michael Gallagher Open Singlespeed 2 / 28
David Rayls Open Masters 3/4 33 / 40
Ryan Coons Open 3/4 16 / 30
Trenna Sharpe Beginner Women 11 / 21

Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross (Sep 14 2019)

Amy Engelhard Women 5 1 / 13
Marie Zayas Women 4 12 / 15
Sara Schmitt Women 2/3 1 / 12
Elizabeth White Women 1/2 1 / 5
Don Moote Singlespeed 33 / 38
Susan Moote Singlespeed 35 / 38
Joe Derting Men 5 10 / 30
Ryan Coons Men 4 3 / 10
Christopher Ramsey Men 2/3 28 / 41
Susan Moote Masters Women 50+ 3 / 8
Elise Huggins Masters Women 35+ 1/2 6 / 14
Jeff Chochon Masters 50+ 19 / 33
Charlie Goldston Masters 35+ 4 19 / 34
Christopher Ramsey Masters 35+ 1/2 18 / 20
Hazel Gallagher Junior Women 3/4/5 13 / 16

Blind Date at the Dairy (Sep 11 2019)

Amy Engelhard Women 5 5 / 8
Marie Zayas Women 4 9 / 10
Elizabeth White Women 1/2 8 / 18
Sara Schmitt Women 1/2 10 / 18
Ben Iwasa Stampede 3 / 27
Gregory Dufour Stampede 10 / 27
Ben Iwasa Men 3/4 12 / 35
Jeff Chochon Masters Men 50+ 10 / 20
Gregory Dufour Masters Men 3/4 40+ 2 / 54
Kevin Claggett Masters Men 3/4 40+ 48 / 54
Hazel Gallagher Junior Women 9-13 8 / 11
Joe Derting Category 5 Men 4 / 48

Portland Trophy Cup (Sep 10 2019)

Michael Gallagher Open Singlespeed 4 / 39
Stephan Morris Open Masters 3/4 31 / 40
David Rayls Open Masters 3/4 32 / 40
Stephen Plomer Open 3/4 25 / 47
Ryan Coons Open 3/4 34 / 47
Trenna Sharpe Beginner Women 15 / 32

Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX (Sep 7 2019)

Trenna Sharpe Women 5 11 / 16
Sari Hargand Women 4 10 / 11
Sara Schmitt Women 2/3 2 / 9
Gregory Dufour Singlespeed 28 / 42
Joe Derting Men 5 12 / 30
Ryan Coons Men 4 9 / 15
Elise Huggins Masters Women 35+ 1/2 4 / 11
Charlie Goldston Masters 35+ 4 18 / 43
David Rayls Masters 35+ 4 27 / 43
Gregory Dufour Masters 35+ 3 15 / 39
Danny Weikel Masters 35+ 1/2 2 / 18

Blind Date at the Dairy (Sep 4 2019)

Amy Engelhard Women 5 2 / 12
Sari Hargand Women 5 3 / 12
Ben Iwasa Stampede 15 / 25
John Hughes Stampede 22 / 25
Ben Iwasa Men 3/4 7 / 30
Gregory Dufour Masters Men 3/4 40+ 6 / 60
Kevin Claggett Masters Men 3/4 40+ 53 / 60
Danny Weikel Masters Men 1/2 40+ 1 / 9
Hazel Gallagher Junior Women 9-13 6 / 9
Joe Derting Category 5 Men 2 / 42

Portland Trophy Cup (Sep 3 2019)

Michael Gallagher Open Singlespeed 5 / 48
David Rayls Open Masters 3/4 35 / 45
Andrew Marchington Open Masters 3/4 43 / 45
Stephen Plomer Open 3/4 8 / 46
Ryan Coons Open 3/4 30 / 46
Sari Hargand Beginner Women 3 / 42
Trenna Sharpe Beginner Women 20 / 42

Grand Prix Luciano Bailey: DDCX (Aug 31 2019)

Sari Hargand Women 5 4 / 19
Amy Engelhard Women 5 5 / 19
Sara Schmitt Women 2/3 4 / 9
Sara Schmitt Women 1/2 6 / 6
Joe Derting Men 5 7 / 29
Stephen Plomer Men 4 4 / 13
Ryan Coons Men 4 10 / 13
Christopher Ramsey Men 2/3 21 / 31
Elise Huggins Masters Women 35+ 1/2 4 / 11
Jeff Chochon Masters Men 50+ 30 / 46
David Rayls Masters Men 35+ 4 41 / 45
Danny Weikel Masters Men 35+ 1/2 2 / 23
Christopher Ramsey Masters Men 35+ 1/2 18 / 23

Kruger’s CX p/b Cyclocross Crusade (Dec 2 2018)

Amanda Marie zayas Women 4 5 / 12
Evelyn Boling Women 2/3 1 / 2
Stephen Plomer Men 4 6 / 12
Susan Moote Masters Women 50+ 5 / 7
Gregory Dufour Masters 35+ Category 3 7 / 34
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 9 / 34
Alex Dombroski Masters 35+ Category 3 31 / 34
Grayson Rose Junior Men 23 / 36
Nikolas Heagy Clydesdale 4 / 12
Savyasaachi Keshava murthy Clydesdale 12 / 12

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 18 2018)

Evelyn Boling Women 2/3 4 / 7
Anne Davis usher Women 1/2 1 / 9
Joe Derting Men 5 16 / 62
Stephen Plomer Men 4 4 / 18
Miriam Hough Masters Women 35+ 3 2 / 12
Elise Donovan Masters Women 35+ 1/2 9 / 16
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 28 / 78
Alex Dombroski Masters 35+ Category 3 46 / 78
Gregory Dufour Masters 35+ Category 3 50 / 78
Josh Sutton Masters 35+ Category 3 76 / 78
David Rayls Masters 35+ 4 34 / 95
Steven Rose Masters 35+ 4 52 / 95
Kevin Claggett Masters 35+ 4 72 / 95
Charlie Goldston Masters 35+ 4 77 / 95
Michael Gallagher Masters 35+ 1/2 2 / 19
Danny Weikel Masters 35+ 1/2 7 / 19
Grayson Rose Junior Men 3/4/5 23 / 62
Grayson Rose Junior Men 10-12 3 / 32

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) (Nov 11 2018)

Amanda Marie zayas Women 4 7 / 17
Evelyn Boling Women 2/3 8 / 16
Elizabeth Gallagher Women 2/3 16 / 16
Ashlyn Johnson Women 1/2 4 / 15
Joe Derting Men 5 8 / 46
Morgan Spriggs Men 5 39 / 46
Stephen Plomer Men 4 8 / 23
Miriam Hough Masters Women 35+ 3 3 / 14
Gregory Dufour Masters 35+ Category 3 24 / 65
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 26 / 65
Alex Dombroski Masters 35+ Category 3 58 / 65
Charlie Goldston Masters 35+ 4 47 / 68
Steven Rose Masters 35+ 4 50 / 68
David Rayls Masters 35+ 4 66 / 68
Michael Gallagher Masters 35+ 1/2 2 / 24
Danny Weikel Masters 35+ 1/2 21 / 24
Grayson Rose Junior Men 3/4/5 36 / 68
Grayson Rose Junior Men 10-12 7 / 29

Corn Cross 2 (Nov 10 2018)

Evelyn Boling Women 2/3 3 / 4
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 13 / 18

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 (Nov 4 2018)

Evelyn Boling Women 2/3 12 / 19
Ashlyn Johnson Women 1/2 2 / 10
Steven Rose Singlespeed 42 / 70
Joe Derting Men 5 33 / 59
Sean Wallace Men 4 12 / 35
Joshua Johansen Men 2/3 39 / 68
Josh Sutton Men 2/3 46 / 68
Jeff Chochon Men 2/3 49 / 68
Miriam Hough Masters Women 35+ 3 2 / 16
Elise Donovan Masters Women 35+ 1/2 11 / 15
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 38 / 62
Alex Dombroski Masters 35+ Category 3 61 / 62
David Rayls Masters 35+ 4 38 / 66
Steven Rose Masters 35+ 4 49 / 66
Kevin Claggett Masters 35+ 4 60 / 66
Michael Gallagher Masters 35+ 1/2 3 / 22
Danny Weikel Masters 35+ 1/2 10 / 22
Grayson Rose Junior Men 3/4/5 50 / 83
Grayson Rose Junior Men 10-12 10 / 30

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 (Nov 3 2018)

Evelyn Boling Women 2/3 17 / 23
Ashlyn Johnson Women 1/2 2 / 15
Elise Donovan Women 1/2 12 / 15
Danny Weikel Singlespeed 23 / 91
Joe Derting Men 5 27 / 54
Sean Wallace Men 4 8 / 36
Stephan Morris Men 4 20 / 36
Joshua Johansen Men 2/3 40 / 72
Miriam Hough Masters Women 35+ 3 2 / 22
Elise Donovan Masters Women 35+ 1/2 3 / 18
Josh Sutton Masters 35+ Category 3 26 / 83
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 29 / 83
Alex Dombroski Masters 35+ Category 3 58 / 83
Steven Rose Masters 35+ 4 38 / 75
David Rayls Masters 35+ 4 49 / 75
Charlie Goldston Masters 35+ 4 68 / 75
Michael Gallagher Masters 35+ 1/2 2 / 38
Danny Weikel Masters 35+ 1/2 17 / 38
Andrew Usher Masters 35+ 1/2 31 / 38
Grayson Rose Junior Men 3/4/5 51 / 90
Grayson Rose Junior Men 10-12 10 / 32

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 28 2018)

Anne Davis usher Women 1/2 1 / 10
Ashlyn Johnson Women 1/2 2 / 10
Gregory Dufour Singlespeed 47 / 67
Joe Derting Men 5 9 / 47
Sean Wallace Men 4 4 / 30
Stephen Plomer Men 4 28 / 30
Stephan Morris Men 4 29 / 30
Joshua Johansen Men 2/3 31 / 58
Jeff Chochon Men 2/3 40 / 58
Andrew Usher Masters 35+ Category 3 6 / 61
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 21 / 61
Josh Sutton Masters 35+ Category 3 22 / 61
Gregory Dufour Masters 35+ Category 3 46 / 61
David Rayls Masters 35+ 4 60 / 85
Kevin Claggett Masters 35+ 4 70 / 85
Steven Rose Masters 35+ 4 71 / 85
Michael Gallagher Masters 35+ 1/2 2 / 29
Grayson Rose Junior Men 3/4/5 27 / 53
Grayson Rose Junior Men 10-12 9 / 27

Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 27 2018)

Evelyn Boling Women 2/3 3 / 4
Elizabeth Gallagher Women 2/3 3 / 4
Elise Donovan Women 1/2 3 / 3
Danny Weikel Singlespeed 5 / 20
Jeb Hendrix Singlespeed 15 / 20
Ryan Coons Men 4 1 / 2
Joshua Johansen Men 2/3 7 / 15
Charlie Goldston Masters 35+ 4 17 / 24
Michael Gallagher Masters 35+ 1/2 1 / 11
Nikolas Heagy Clydesdale 1 / 9

CXR #3 DudeItsCross (Oct 21 2018)

Josh Johansen Cat 1-2 Master Men age 45+ 24 / 26

CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair (Oct 20 2018)

Sarah Layton Women 2/3 6 / 6
Sarah Layton Singlespeed Women 13 / 16
Jeb Hendrix Singlespeed 26 / 33
Joe Derting Men 5 5 / 32
Jeff Chochon Men 2/3 18 / 21
Miriam Hough Masters Women 35+ 3 2 / 8
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 25 / 28
Kevin Claggett Masters 35+ 4 30 / 38
Joshua Johansen Masters 35+ 1/2 5 / 7
Nikolas Heagy Clydesdale 4 / 14

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 14 2018)

Annick Chalier Women 2/3 6 / 22
Evelyn Boling Women 2/3 9 / 22
Sarah Layton Women 2/3 18 / 22
Elizabeth Gallagher Women 2/3 21 / 22
Ashlyn Johnson Women 1/2 1 / 9
Sarah Layton Singlespeed Women 17 / 27
Joe Derting Men 5 13 / 62
Stephen Plomer Men 4 11 / 34
Ryan Coons Men 4 13 / 34
Sean Wallace Men 4 18 / 34
Joshua Johansen Men 2/3 33 / 75
Josh Sutton Men 2/3 56 / 75
Miriam Hough Masters Women 35+ 3 6 / 22
Andrew Usher Masters 35+ Category 3 4 / 83
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 42 / 83
Alex Dombroski Masters 35+ Category 3 76 / 83
Gregory Dufour Masters 35+ Category 3 77 / 83
David Rayls Masters 35+ 4 67 / 117
Steven Rose Masters 35+ 4 111 / 117
Kevin Claggett Masters 35+ 4 116 / 117
Michael Gallagher Masters 35+ 1/2 3 / 49
Joshua Johansen Masters 35+ 1/2 37 / 49
Hazel Gallagher Junior Women 3/4/5 26 / 29
Hazel Gallagher Junior Women 10-12 12 / 14
Grayson Rose Junior Men 3/4/5 51 / 95
Grayson Rose Junior Men 10-12 10 / 42
Nikolas Heagy Clydesdale 9 / 39

West Sacramento Cyclocross Grand Prix-Kaiser Permanente Day 2 (Oct 7 2018)

Elise Donovan Women Cat 1/2/3/4 7 / 13

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 (Oct 7 2018)

Amanda Marie zayas Women 4 4 / 19
Evelyn Boling Women 2/3 16 / 18
Anne Davis usher Women 1/2 1 / 12
Ashlyn Johnson Women 1/2 3 / 12
Joe Derting Men 5 24 / 60
Sarah Layton Men 5 51 / 60
Morgan Spriggs Men 5 52 / 60
Sean Wallace Men 4 10 / 40
Jeff Chochon Men 2/3 58 / 76
Miriam Hough Masters Women 35+ 3 2 / 17
Sarah Layton Masters Women 35+ 3 16 / 17
Andrew Usher Masters 35+ Category 3 6 / 76
Josh Sutton Masters 35+ Category 3 14 / 76
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 28 / 76
Gregory Dufour Masters 35+ Category 3 29 / 76
Alex Dombroski Masters 35+ Category 3 66 / 76
David Rayls Masters 35+ 4 63 / 103
Steven Rose Masters 35+ 4 67 / 103
Kevin Claggett Masters 35+ 4 76 / 103
Michael Gallagher Masters 35+ 1/2 2 / 41
Danny Weikel Masters 35+ 1/2 16 / 41
Grayson Rose Junior Men 3/4/5 32 / 57
Grayson Rose Junior Men 15-16 9 / 9
Nikolas Heagy Clydesdale 13 / 31

West Sacramento Cyclocross Grand Prix Day 1 (Oct 6 2018)

Elise Donovan Women Cat 1/2/3/4 7 / 10

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 (Oct 6 2018)

Evelyn Boling Women 2/3 22 / 29
Sarah Layton Women 2/3 25 / 29
Elizabeth Gallagher Women 2/3 27 / 29
Ashlyn Johnson Women 1/2 1 / 12
Anne Davis usher Women 1/2 3 / 12
Joe Derting Men 5 7 / 48
Sean Wallace Men 4 5 / 35
Ryan Coons Men 4 19 / 35
Josh Sutton Men 2/3 65 / 86
Jeff Chochon Men 2/3 72 / 86
Miriam Hough Masters Women 35+ 3 3 / 23
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 38 / 81
Gregory Dufour Masters 35+ Category 3 47 / 81
Alex Dombroski Masters 35+ Category 3 63 / 81
Steven Rose Masters 35+ 4 49 / 93
David Rayls Masters 35+ 4 68 / 93
Danny Weikel Masters 35+ 1/2 11 / 48
Michael Gallagher Masters 35+ 1/2 46 / 48
Grayson Rose Junior Men 3/4/5 62 / 75

Blind Date at the Dairy (Oct 3 2018)

Miriam Hough Women 4 2 / 16
Amanda Marie zayas Women 4 11 / 16
Milli Chennell Women 4 13 / 16
Evelyn Boling Women 3 2 / 9
Elizabeth Gallagher Women 1/2 11 / 12
Kevin Claggett Stampede 19 / 20
Danny Weikel Singlespeed 5 / 16
Ben Iwasa Singlespeed 14 / 16
Geoffrey Bee Men 2/3 4 / 12
Jeff Chochon Masters Men 3/4 40+ 5 / 62
Gregory Dufour Masters Men 3/4 40+ 19 / 62
Kevin Claggett Masters Men 3/4 40+ 55 / 62
Joshua Johansen Masters Men 2/3 40+ 7 / 13
Joe Derting Category 5 Men 9 / 44

Portland Trophy Cup (Oct 2 2018)

Michael Gallagher Open Singlespeed 4 / 48
Danny Weikel Open Singlespeed 9 / 48
David Rayls Open Masters 3/4 40 / 50
Andrew Usher Open 3/4 16 / 56
Sean Wallace Open 3/4 21 / 56
Stephen Plomer Open 3/4 35 / 56
Stephen Plomer Open 3/4 36 / 56

Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm (Sep 29 2018)

Evelyn Boling Women 2/3 9 / 15
Sarah Layton Women 2/3 14 / 15
Danny Weikel Singlespeed 10 / 45
Joe Derting Men 5 26 / 39
Sean Wallace Men 4 2 / 14
Joshua Johansen Men 2/3 25 / 37
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 21 / 34
Michael Gallagher Masters 35+ 1/2 1 / 24
Danny Weikel Masters 35+ 1/2 10 / 24
Joshua Johansen Masters 35+ 1/2 22 / 24
Nikolas Heagy Clydesdale 9 / 20

Blind Date at the Dairy (Sep 26 2018)

Miriam Hough Women 4 2 / 15
Amanda Marie zayas Women 4 11 / 15
Milli Chennell Women 4 13 / 15
Evelyn Boling Women 3 8 / 9
Ashlyn Johnson Women 1/2 1 / 9
Danny Weikel Singlespeed 3 / 16
Ben Iwasa Singlespeed 11 / 16
Geoffrey Bee Men 2/3 2 / 13
Andrew Usher Masters Men 3/4 40+ 4 / 59
Jeff Chochon Masters Men 3/4 40+ 10 / 59
Gregory Dufour Masters Men 3/4 40+ 30 / 59
Steven Rose Masters Men 3/4 40+ 34 / 59
Alex Dombroski Masters Men 3/4 40+ 36 / 59
Joshua Johansen Masters Men 2/3 40+ 11 / 14
Joe Derting Category 5 Men 9 / 44
Morgan Spriggs Category 5 Men 41 / 44

Portland Trophy Cup (Sep 25 2018)

Sarah Layton Women 3/4 9 / 19
Michael Gallagher Open Singlespeed 4 / 44
Danny Weikel Open Singlespeed 9 / 44
David Rayls Open Masters 3/4 36 / 52

Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi (Sep 22 2018)

Miriam Hough Women 4 3 / 8
Stephen Plomer Men 5 13 / 32
Joe Derting Men 5 14 / 32
Sean Wallace Men 4 4 / 13
Ryan Coons Men 4 11 / 13
Josh Sutton Men 2/3 30 / 38
Jeff Chochon Men 2/3 33 / 38
Susan Moote Masters Women 50+ 6 / 11
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 14 / 36
David Rayls Masters 35+ 4 42 / 47
Michael Gallagher Masters 35+ 1/2 1 / 18
Danny Weikel Masters 35+ 1/2 9 / 18
Savyasaachi Keshava murthy Clydesdale 8 / 16

Blind Date at the Dairy (Sep 19 2018)

Miriam Hough Women 4 2 / 14
Evelyn Boling Women 3 7 / 15
Anne Davis usher Women 1/2 1 / 15
Annick Chalier Women 1/2 14 / 15
Savyasaachi Keshava murthy Stampede 5 / 19
Gregory Dufour Stampede 18 / 19
Danny Weikel Singlespeed 3 / 23
Ben Iwasa Singlespeed 17 / 23
Josh Sutton Men 3/4 26 / 47
Savyasaachi Keshava murthy Men 3/4 38 / 47
Geoffrey Bee Men 2/3 5 / 15
Jeff Chochon Masters Men 3/4 40+ 12 / 69
Gregory Dufour Masters Men 3/4 40+ 19 / 69
Kevin Claggett Masters Men 3/4 40+ 56 / 69
Joshua Johansen Masters Men 2/3 40+ 10 / 12
Joe Derting Category 5 Men 13 / 62
Morgan Spriggs Category 5 Men 57 / 62

Portland Trophy Cup (Sep 18 2018)

Sarah Layton Women 3/4 6 / 19
Michael Gallagher Open Singlespeed 1 / 49
Danny Weikel Open Singlespeed 8 / 49
Andrew Usher Open Masters 3/4 6 / 47
Steven Rose Open Masters 3/4 35 / 47
Sean Wallace Open 3/4 25 / 55
Grayson Rose Junior Open 11 / 22

Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross (Sep 15 2018)

Miriam Hough Women 4 3 / 9
Evelyn Boling Women 2/3 10 / 20
Sarah Layton Women 2/3 19 / 20
Jeb Hendrix Singlespeed 46 / 49
Joe Derting Men 5 39 / 40
Don Moote Masters 60+ 14 / 14
Gregory Dufour Masters 35+ Category 3 30 / 45
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 38 / 45
Susan Moote Masters 35+ 4 45 / 57
David Rayls Masters 35+ 4 46 / 57
Michael Gallagher Masters 35+ 1/2 2 / 24
Danny Weikel Masters 35+ 1/2 22 / 24
Savyasaachi Keshava murthy Clydesdale 14 / 18

Blind Date at the Dairy (Sep 12 2018)

Evelyn Boling Women 4 1 / 12
Miriam Hough Women 4 3 / 12
Milli Chennell Women 4 7 / 12
Amanda Marie zayas Women 4 8 / 12
Annick Chalier Women 1/2 6 / 13
Danny Weikel Singlespeed 5 / 23
Ben Iwasa Singlespeed 14 / 23
Savyasaachi Keshava murthy Men 3/4 36 / 44
Geoffrey Bee Men 2/3 6 / 13
Jeff Chochon Masters Men 3/4 40+ 4 / 62
Gregory Dufour Masters Men 3/4 40+ 9 / 62
Steven Rose Masters Men 3/4 40+ 45 / 62
Kevin Claggett Masters Men 3/4 40+ 51 / 62
Joshua Johansen Masters Men 2/3 40+ 7 / 12
Grayson Rose Junior Men 9-13 8 / 20
Joe Derting Category 5 Men 14 / 43

Portland Trophy Cup (Sep 11 2018)

Sarah Layton Women 3/4 11 / 25
Michael Gallagher Open Singlespeed 3 / 41
Danny Weikel Open Singlespeed 9 / 41
Andrew Usher Open Masters 3/4 3 / 38
David Rayls Open Masters 3/4 30 / 38
Sean Wallace Open 3/4 31 / 58

Corn Cross (Sep 9 2018)

Evelyn Boling Women 4 1 / 7
Jeb Hendrix Singlespeed 20 / 22
Joshua Johansen Men 2/3 13 / 22
Joshua Johansen Masters 35+ 1/2 18 / 18

Grand Prix Carl Decker: Het Meer (Sep 8 2018)

Evelyn Boling Women 4 2 / 4
Stephen Plomer Men 5 2 / 32
Joe Derting Men 5 11 / 32
Andrew Marchington Men 2/3 38 / 43
Tea Rabbit Masters Women 35+ 3 4 / 8
Gregory Dufour Masters 35+ Category 3 30 / 39
David Rayls Masters 35+ 4 37 / 47
Michael Gallagher Masters 35+ 1/2 1 / 21
Danny Weikel Masters 35+ 1/2 12 / 21

Blind Date at the Dairy (Sep 5 2018)

Evelyn Boling Women 4 1 / 10
Miriam Hough Women 4 2 / 10
Amanda Marie zayas Women 4 8 / 10
Milli Chennell Women 4 10 / 10
Anne Davis usher Women 1/2 1 / 16
Annick Chalier Women 1/2 8 / 16
Annick Chalier Stampede 2 / 23
Andrew Marchington Stampede 18 / 23
Ben Iwasa Singlespeed 9 / 15
Danny Weikel Singlespeed 13 / 15
Andrew Marchington Men 3/4 32 / 48
Savyasaachi Keshava murthy Men 3/4 42 / 48
Geoffrey Bee Men 2/3 6 / 13
Jeff Chochon Masters Men 3/4 40+ 7 / 57
Steven Rose Masters Men 3/4 40+ 29 / 57
Gregory Dufour Masters Men 3/4 40+ 55 / 57
Joshua Johansen Masters Men 2/3 40+ 5 / 13
Grayson Rose Junior Men 9-13 7 / 18
Joe Derting Category 5 Men 10 / 42

Portland Trophy Cup (Sep 4 2018)

Michael Gallagher Open Singlespeed 34 / 37
Andrew Usher Open Masters 3/4 4 / 37

Grand Prix Carl Decker: David Douglas (Sep 1 2018)

Evelyn Boling Women 4 2 / 9
Amanda Marie zayas Women 4 8 / 9
Stephen Plomer Men 5 4 / 33
Joe Derting Men 5 13 / 33
Andrew Marchington Men 2/3 34 / 35
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 14 / 43
Steven Rose Masters 35+ 4 35 / 53
Michael Gallagher Masters 35+ 1/2 2 / 20
Danny Weikel Masters 35+ 1/2 7 / 20
Grayson Rose Junior Men 3/4/5 26 / 35
Grayson Rose Junior Men 10-12 10 / 14

OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 19 2017)

Milli Chennell Women 4 14 / 19
Jennifer Greeve Women 3 4 / 5
Jeff Maslow Men 5 11 / 60
Joe Derting Men 5 22 / 60
Savyasaachi Keshava murthy Men 5 47 / 60
Susan Moote Masters Women 50+ 4 / 11
Alex Dombroski Masters 35+ Category 3 46 / 63
Nikolas Heagy Clydesdale 4 / 16

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 12 2017)

Anne Davis usher Women 1/2 2 / 18
Annick Chalier Women 1/2 11 / 18
Milli Chennell Women 4 10 / 21
Steven Rose Masters 35+ 4 34 / 81
Nikolas Heagy Clydesdale 12 / 26
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 14 / 77
Alex Dombroski Masters 35+ Category 3 41 / 77
Sean Wallace Men 4 5 / 27
Joe Derting Men 5 24 / 59
Scott Farling Men 5 28 / 59
Susan Moote Masters Women 50+ 7 / 12
Josh Sutton Men 2/3 27 / 58

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe (Nov 5 2017)

Annick Chalier Women 1/2 7 / 13
Jennifer Greeve Women 3 2 / 14
Christopher Bagg Men 1/2 11 / 28
Steven Rose Masters 35+ 4 17 / 64
Josh Sutton Men 2/3 21 / 45
Nikolas Heagy Clydesdale 4 / 33
Ben Conte Clydesdale 23 / 33
Andrew Usher Masters 35+ Category 3 21 / 67
Alex Dombroski Masters 35+ Category 3 36 / 67
Sean Wallace Men 4 1 / 25
Joe Derting Men 5 24 / 51

Corvallis Cross Classic (Nov 4 2017)

Sarah Layton Women Category 3 3 / 4
Iwasa Ben Category 2/3 Men 6 / 18

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day Two (Oct 29 2017)

Annick Chalier Women 1/2 16 / 16
Jennifer Greeve Women 3 17 / 17
Greg Dufour Singlespeed 51 / 83
Christopher Bagg Men 1/2 15 / 39
Milli Chennell Women 4 16 / 31
Steven Rose Masters 35+ 4 43 / 59
Zach Wiens Clydesdale 14 / 28
Don Moote Masters 60+ 7 / 16
Greg Dufour Masters 35+ Category 3 59 / 84
Alex Dombroski Masters 35+ Category 3 79 / 84
Joe Derting Men 5 43 / 64
Geoffrey Bee Men 2/3 12 / 74
Josh Sutton Men 2/3 42 / 74

GPCM: Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 28 2017)

John Hughes Masters 35+ 4 32 / 38
Sarah Layton Women 3 4 / 5
Nikolas Heagy Clydesdale 2 / 17
Ben Conte Clydesdale 16 / 17
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 7 / 26
Joe Derting Men 5 14 / 34
Jeff Maslow Men 5 34 / 34

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day One (Oct 28 2017)

Annick Chalier Women 1/2 8 / 17
Jennifer Greeve Women 3 8 / 12
Christopher Bagg Men 1/2 12 / 44
Milli Chennell Women 4 25 / 36
Steven Rose Masters 35+ 4 52 / 74
Zach Wiens Clydesdale 20 / 25
Alex Dombroski Masters 35+ Category 3 50 / 98
Greg Dufour Masters 35+ Category 3 67 / 98
Sean Wallace Men 4 10 / 34
Morgan Spriggs Men 5 71 / 75
Geoffrey Bee Men 2/3 27 / 80
Josh Sutton Men 2/3 61 / 80
Elizabeth Gardiner Singlespeed Women 22 / 32

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes (Oct 22 2017)

Anne Davis usher Women 1/2 1 / 16
Sara Schmitt Women 1/2 15 / 16
Christopher Bagg Men 1/2 18 / 37
Milli Chennell Women 4 18 / 33
Steven Rose Masters 35+ 4 24 / 89
Josh Sutton Men 2/3 38 / 70
Nikolas Heagy Clydesdale 5 / 37
Ben Conte Clydesdale 26 / 37
Andrew Usher Masters 35+ Category 3 13 / 88
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 22 / 88
Alex Dombroski Masters 35+ Category 3 53 / 88
Joe Derting Men 5 34 / 65
Morgan Spriggs Men 5 60 / 65
Christine A holland Masters Women 50+ 10 / 14
Elizabeth Gardiner Singlespeed Women 18 / 24

Psychocross #1 (Oct 21 2017)

Brian Fuller Men 4 35+ 5 / 5

CrossWord CX Challenge (Oct 21 2017)

Ben Iwasa Men 2/3 8 / 13
Sean Wallace Men 4 3 / 4
Sarah Layton Women 3 2 / 4
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 3 / 11
Amy Vantassel Women 1/2 3 / 3
Milli Chennell Women 4 2 / 3

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 15 2017)

Anne Davis usher Women 1/2 3 / 16
Annick Chalier Women 1/2 12 / 16
Christopher Bagg Men 1/2 11 / 29
Milli Chennell Women 4 9 / 18
Christopher Bagg Runners 1 / 16
Milli Chennell Runners 15 / 16
Steven Rose Masters 35+ 4 56 / 84
Andrew Usher Masters 35+ Category 3 16 / 82
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 44 / 82
Greg Dufour Masters 35+ Category 3 55 / 82
Alex Dombroski Masters 35+ Category 3 66 / 82
Sean Wallace Men 4 6 / 31
Jeff Maslow Men 4 20 / 31
Scott Farling Men 5 26 / 55
Sarah Layton Men 5 32 / 55
Joe Derting Men 5 37 / 55
Morgan Spriggs Men 5 54 / 55
Christine A holland Masters Women 50+ 11 / 16

GPCM: Washougal CX (Oct 14 2017)

Milli Chennell Women 4 2 / 3
Ben Iwasa Men 2/3 10 / 13

Blind Date at the Dairy (Oct 11 2017)

Geoffrey Bee Men 2/3 3 / 5
Alex Dombroski Masters Men 3/4 40+ 12 / 54
Greg Dufour Masters Men 3/4 40+ 21 / 54
Hughes John Stampede 2 / 12
Joe Derting Category 5 Men 20 / 36
Ben Iwasa Men 3/4 10 / 33
Jennifer Greeve Women 3 3 / 11
Jeff Chochon Masters Men 2/3 40+ 6 / 9
Annick Chalier Women 1/2 2 / 7
Elizabeth Gardiner Women 1/2 7 / 7
Michael Gallagher Category 1/2 Men 5 / 12

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 8 2017)

Annick Chalier Women 1/2 10 / 15
Sarah Layton Women 3 19 / 21
Michael Gallagher Singlespeed 77 / 80
Christopher Bagg Men 1/2 16 / 47
Milli Chennell Women 4 19 / 25
Steven Rose Masters 35+ 4 99 / 108
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 45 / 94
Greg Dufour Masters 35+ Category 3 52 / 94
Alex Dombroski Masters 35+ Category 3 69 / 94
Sean Wallace Men 4 11 / 38
Joe Derting Men 5 26 / 54
Morgan Spriggs Men 5 52 / 54
Josh Sutton Men 2/3 39 / 69
Elizabeth Gardiner Singlespeed Women 19 / 25

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 7 2017)

Anne Davis usher Women 1/2 3 / 19
Annick Chalier Women 1/2 19 / 19
Jennifer Greeve Women 3 10 / 21
Don Moote Singlespeed 62 / 84
Christopher Bagg Men 1/2 16 / 52
Michael Gallagher Men 1/2 20 / 52
Milli Chennell Women 4 18 / 25
Christopher Bagg Runners 4 / 26
Greg Dufour Runners 6 / 26
Steven Rose Masters 35+ 4 41 / 100
Charlie Goldston Masters 35+ 4 65 / 100
Brian Fuller Masters 35+ 4 76 / 100
Nikolas Heagy Clydesdale 15 / 42
Zach Wiens Clydesdale 28 / 42
Ben Conte Clydesdale 33 / 42
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 40 / 86
Alex Dombroski Masters 35+ Category 3 41 / 86
Sean Wallace Men 4 6 / 43
Joe Derting Men 5 20 / 43
Morgan Spriggs Men 5 37 / 43
Susan Moote Masters Women 50+ 8 / 19
Josh Sutton Men 2/3 49 / 77
Elizabeth Gardiner Singlespeed Women 15 / 26

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 4 2017)

Geoffrey Bee Men 2/3 2 / 10
Alex Dombroski Masters Men 3/4 40+ 11 / 71
Greg Dufour Masters Men 3/4 40+ 22 / 71
Steven Rose Masters Men 3/4 40+ 65 / 71
Jeff Chochon Masters Men 2/3 40+ 11 / 15
Ben Iwasa Men 3/4 15 / 43
Josh Sutton Men 3/4 43 / 43
Jennifer Greeve Women 3 3 / 17
Susan Moote Women 3 13 / 17
Anne Davis usher Women 1/2 1 / 5
Annick Chalier Women 1/2 3 / 5
Michael Gallagher Category 1/2 Men 3 / 18
Christopher Bagg Category 1/2 Men 6 / 18
Joe Derting Category 5 Men 17 / 47
Morgan Spriggs Category 5 Men 45 / 47

Cross on the Mountain (Oct 1 2017)

Josh Sutton Men 2/3 9 / 13
Christopher Bagg Men 1/2 7 / 7
Sean Wallace Men 4 1 / 3
Greg Dufour Masters 35+ Category 3 2 / 12
Andrew Usher Masters 35+ Category 3 3 / 12
Greg Dufour Singlespeed 5 / 9

GPCM: Heiser Farm CX (Sep 30 2017)

Milli Chennell Women 4 3 / 11
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 21 / 36
Joe Derting Men 5 11 / 16

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 27 2017)

Geoffrey Bee Men 2/3 3 / 13
Greg Dufour Masters Men 3/4 40+ 19 / 75
Steven Rose Masters Men 3/4 40+ 54 / 75
John Hughes Masters Men 3/4 40+ 75 / 75
Joe Derting Category 5 Men 37 / 47
Morgan Spriggs Category 5 Men 38 / 47
Josh Sutton Men 3/4 11 / 38
Ben Iwasa Men 3/4 16 / 38
Ben Iwasa Men 3/4 17 / 38
Jennifer Greeve Women 3 3 / 15
Jeff Chochon Masters Men 2/3 40+ 14 / 20
Annick Chalier Women 1/2 2 / 9
Elizabeth Gardiner Women 1/2 8 / 9
Michael Gallagher Category 1/2 Men 4 / 16
Milli Chennell Women 4 8 / 14

Portland Trophy Cup #3 (Sep 26 2017)

Andrew Usher Masters Men 3/4 3 / 51

Battle at Barlow (Sep 24 2017)

Anne Davis usher Women 1/2 4 / 12
Sara Schmitt Women 1/2 12 / 12
Michael Gallagher Singlespeed 9 / 40
Steven Rose Masters 35+ 4 31 / 41
Andrew Usher Masters 35+ Category 3 7 / 38
Greg Dufour Masters 35+ Category 3 10 / 38
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 28 / 38
Elizabeth Gardiner Singlespeed Women 7 / 12

GPCM: NINKROSSI (Sep 23 2017)

Milli Chennell Women 4 9 / 11
Greg Dufour Masters 35+ Category 3 15 / 43
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 21 / 43
Joe Derting Men 5 11 / 24
Ben Iwasa Men 2/3 22 / 33

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 20 2017)

Geoffrey Bee Men 2/3 9 / 12
Greg Dufour Masters Men 3/4 40+ 7 / 65
Alex Dombroski Masters Men 3/4 40+ 25 / 65
Steven Rose Masters Men 3/4 40+ 42 / 65
Jeff Chochon Masters Men 2/3 40+ 12 / 16
Ben Iwasa Men 3/4 3 / 40
Jennifer Greeve Women 3 3 / 14
Sara Schmitt Women 1/2 9 / 12
Annick Chalier Women 1/2 10 / 12
Milli Chennell Women 4 9 / 13
Joe Derting Category 5 Men 5 / 33
Morgan Spriggs Category 5 Men 30 / 33
Brian Fuller Category 5 Men 32 / 33

Portland Trophy Cup (Sep 19 2017)

Sara Schmitt Women 1/2 8 / 9
Andrew Usher Masters Men 3/4 14 / 46

GPCM: Zaaldercross (Sep 16 2017)

Milli Chennell Women 4 6 / 7
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 26 / 42
Joe Derting Men 5 17 / 21
Ben Iwasa Men 2/3 26 / 41

Blind Date at the Dairy (Sep 13 2017)

Geoffrey Bee Men 2/3 3 / 15
Greg Dufour Masters Men 3/4 40+ 16 / 70
Ben Conte Masters Men 3/4 40+ 54 / 70
Joe Derting Men 5 19 / 49
Milli Chennell Women Category 4 3 / 15
Michael Gallagher Men 1/2 4 / 15
Jeff Chochon Masters Men 2/3 40+ 20 / 20
Jennifer Greeve Stampede 5 / 14
Jennifer Greeve Women Category 3 1 / 16
Ben Iwasa Men 3/4 10 / 41
Andrew Nelson Men 3/4 40 / 41
Annick Chalier Women 1/2 5 / 12
Sara Schmitt Women 1/2 11 / 12

Portland Trophy Cup (Sep 12 2017)

Sara Schmitt Women 1/2 10 / 14

GPCM: Het Meer CX (Sep 9 2017)

Milli Chennell Women 4 5 / 10
Steven Rose Masters 35+ 4 30 / 51
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 26 / 41
Joe Derting Men 5 15 / 26
Ben Iwasa Men 2/3 34 / 35
Elizabeth Gardiner Singlespeed Women 12 / 13

GPCM: DDCX (Sep 2 2017)

Christopher Bagg Men 1/2 2 / 24
Milli Chennell Women 4 11 / 15
Steven Rose Masters 35+ 4 44 / 54
Jeff Chochon Masters 35+ Category 3 32 / 54
Joe Derting Men 5 13 / 24
Ben Iwasa Men 2/3 31 / 40

Busiest Racers

in last months
Jeff Chochon 60
Joe Derting 55
Evelyn Boling 43
Michael Gallagher 39
Danny Weikel 39
Steven Rose 33
Grayson Rose 31
Gregory Dufour 28
David Rayls 26
Stephen Plomer 26
Josh Sutton 26
Ben Iwasa 25
Milli Chennell 23
Alex Dombroski 23
Hazel Gallagher 20
Amy Engelhard 20
Ryan Coons 19
Sean Wallace 19
Annick Chalier 19
Sara Schmitt 18
Kevin Claggett 18
Sarah Layton 17
Joshua Johansen 16
Andrew Usher 16
Anne Davis usher 15
Greg Dufour 15
Miriam Hough 15
Elise Huggins 14
Elizabeth White 13
Charlie Goldston 13
Jennifer Greeve 13
Marie Zayas 13
Morgan Spriggs 12
Christopher Bagg 12
Geoffrey Bee 12
Nikolas Heagy 12
Susan Moote 10
Gilbert Gallagher 10
Andrew Marchington 9
Elizabeth Gardiner 8
Elise Donovan 8
Savyasaachi Keshava murthy 8
Ashlyn Johnson 8
Amanda Marie zayas 8
Trenna Sharpe 7
Ben Conte 5
Elizabeth Gallagher 5
Don Moote 5
Jeb Hendrix 4
Stephan Morris 4
Christopher Ramsey 4
Jeff Maslow 4
Sari Hargand 4
Brian Fuller 3
Zach Wiens 3
John Hughes 3
Christine A holland 2
Tanya Appuhn 2
Scott Farling 2
Henry Kaeser 1
Leah Iwasa 1
Tea Rabbit 1
Hughes John 1
Iwasa Ben 1
Josh Johansen 1
Andrew Nelson 1
Amy Vantassel 1