Log In
Battle at Barlow • Sep 24 2017
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
2.8
1.8
3.6
3.6
4
Clear, 62 degrees, wind 0 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
2.8
Beers
1.8
Moisture
3.6
Accel
3.6
Tech
4
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Autumn Shreve Team Oregon presented by Laurelwood
2 Sarah Umberhandt Stumptown Cycling Club
Finishers: Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Wierman Dialed Cycling Team
2 Walter Mcknight Deschutes Brewery
3 Josh Snyder Corvallis Cyclery Racing
4 Gregg Rice Team Lazy Tarantulas
5 Ryan Smith Hammer Velo
6 Tyler Jackson
7 Mark Westerfield Dialed Cycling Team
8 Ryan Jarrell
9 Stephen Ford
10 Seth Daniels Half Fast Velo presented by Ninkasi
11 Jack Trumbull Mountain View Cycles Racing Team
Finishers: Cat 3: 2   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joseph Lukens
2 Lucian Spampinato Bend
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ava Lilley
Finishers: Cat 2: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Camden Fisco
2 Aidan Rice Team Lazy Tarantulas
3 Brady Rice Team Lazy Tarantulas
4 Jackson Dale bicycleattorney.com
5 Calum Pierce PDX Devo Junior Cycling
6 Cole Hagedorn
7 Gus Tonkin
8 Alexander Vogs
9 Henry Tong bicycleattorney.com
10 Hans Lanners
11 Jarell Brennan PDX Devo Junior Cycling
12 Kellen Boyles
13 Josh Rech
14 Hardell Griffin
DNF Nate Curley
Finishers: Cat ?: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hayden Wierman Dialed Cycling Team
2 Ian Shreve
3 Owen Rogers Grixsen Brewing p/b West End Bikes
4 Collin Turner PDX Devo Junior Cycling
5 Dublin Wilger Team Oregon presented by Laurelwood
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Parker Green Grixsen Brewing p/b West End Bikes
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matt Rech
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hayden Wierman Dialed Cycling Team
2 Ian Shreve
3 Parker Green Grixsen Brewing p/b West End Bikes
4 Owen Rogers Grixsen Brewing p/b West End Bikes
5 Collin Turner PDX Devo Junior Cycling
6 Camden Fisco
7 Aidan Rice Team Lazy Tarantulas
8 Brady Rice Team Lazy Tarantulas
9 Dublin Wilger Team Oregon presented by Laurelwood
10 Matt Rech
11 Jackson Dale bicycleattorney.com
12 Calum Pierce PDX Devo Junior Cycling
13 Cole Hagedorn
14 Gus Tonkin
15 Gavin Rice Team Lazy Tarantulas
16 Elliot Werner
17 Alexander Vogs
18 Orion Souders
19 Henry Tong bicycleattorney.com
20 Hans Lanners
21 Jarell Brennan PDX Devo Junior Cycling
22 Kellen Boyles
23 Josh Rech
24 Hardell Griffin
DNF Nate Curley
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 23  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gavin Rice Team Lazy Tarantulas
2 Elliot Werner
3 Orion Souders
Finishers: Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Madeline Stover PDX Devo Junior Cycling
2 Kayden Mckee PDX Devo Junior Cycling
3 Katerina Smith Hammer Velo
4 Kailey Rice Team Lazy Tarantulas
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emily Rice Team Lazy Tarantulas
2 Geneveve Baly
3 Hannah Rice Team Lazy Tarantulas
Finishers: Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Juliana Smith Hammer Velo
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kaylie Ragsdale Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emily Rice Team Lazy Tarantulas
2 Geneveve Baly
3 Madeline Stover PDX Devo Junior Cycling
4 Hannah Rice Team Lazy Tarantulas
5 Juliana Smith Hammer Velo
6 Kayden Mckee PDX Devo Junior Cycling
7 Sydney Little BeerMongers Cycle Club
8 Katerina Smith Hammer Velo
9 Kailey Rice Team Lazy Tarantulas
10 Kaylie Ragsdale Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sydney Little BeerMongers Cycle Club
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Sargent Evolution Racing Team/River City Bi
2 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas
3 Nate Youngs Therapeutic Associates Racing p/b P
4 Owen Murphy
5 Brian Anthony ANTHM Collective
6 Chad Swanson Team S+M
7 Justin Guidroz
8 Eric Lanners
9 Shane Fletcher Grixsen Brewing p/b West End Bikes
10 Devin Bailly BeerMongers Cycle Club
11 Greg Adams Cyclepath Racing
12 Andy Olsson
13 Christopher Van tilburg Mountain View Cycles Racing Team
14 Scott Bradway bicycleattorney.com
15 David Cushman Grouptrail Cycling
16 Michael Martin Sunnyside Sports
17 Roger Lloyd Therapeutic Associates Racing p/b P
18 David Prause Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
19 Andy Meeks bicycleattorney.com
DNF Aaron Leritz Evolution Racing Team/River City Bi
DNF Kyle Wuepper Fulcrum Properties/WebCyclery
DNF John Gill
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Chamberlain
2 Calon Russell Therapeutic Associates Racing p/b P
3 Gavin Mcgregor Portland Velo Racing
4 Daniel Dellitt
5 Jason Dotts Grouptrail Cycling
6 Peter Hand
7 James Owen Capitol Velo
8 Matthew Jetton
9 Tom Kay The Spokesmen
10 Joshua Boelter Pedal PT
11 Dave Torrance
12 Luke Bergerson Capitol Velo
13 Jerry Pruiett Dialed Cycling Team
14 Doug Malnati Therapeutic Associates Racing p/b P
15 Tony Pitone
16 Ethan Fuld
17 Jared Lathrop
18 Matt Monbouquette Mountain View Cycles Racing Team
19 Joe Pinzone
20 Jake Davis
21 Andrew Duncan BeerMongers Cycle Club
22 Paul Barlow
23 Justin Tunis
24 Jason Jones Team Planet X USA p/b Xiologix
25 Shea Hawes
26 Adam Clement
27 Charlton Shen
28 Stephen Carter The Spokesmen
29 Tl Valencia
30 Todd Harple Half Fast Velo presented by Ninkasi
31 Steven Rose Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
32 Mark Mcmurtry Cyclepath Racing
33 Brian Dessinger
34 Eric Hunter Rolling Thunder p/b The Missing Lin
35 Andy Morris Team 10 Barrel
36 Lorne Cross Team Oregon presented by Laurelwood
37 James Green
38 Andrew Kaylor Team Planet X USA p/b Xiologix
39 Jon Ragsdale Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
40 Isaac Zak Glady-ators p/b Gladys Bikes
DNF Martin Matsumura Team 10 Barrel
Finishers: Cat 4: 5   Cat 5: 1   Cat ?: 35  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Douglas Turner Team 10 Barrel
2 Matt Berg
3 Jason Schroeder Therapeutic Associates Racing p/b P
4 Peter Koonce Grouptrail Cycling
5 Bryce Jenkinson Mountain View Cycles Racing Team
6 Steve Williams Half Penny Cycling Team
7 Andrew Usher Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
8 Carl Werner
9 James Bradley
10 Greg Dufour Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
11 Mike Heenan
12 Brandon Gallagher Murder of Crows
13 Ryan Chase Deschutes Brewery
14 Eric Marshack Team Velo Cult
15 David Rosen Sage Titanium
16 Mike Hamness Camas Bike and Sport
17 Neil Green
18 Chris Page Metropolis Cycle Repair
19 Michael Kolb ANTHM Collective
20 Jeff Copus Team 10 Barrel
21 Franz Bruggemeier Point S Racing
22 Paul Souders
23 Joe Gomez
24 Erik Carlson
25 Thomas Pastor Deschutes Brewery
26 Bradley Pfeiffer
27 Timothy Breault Team Planet X USA p/b Xiologix
28 Jeff Chochon Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
29 Cesar Villanueva Stumptown Cycling Club
30 Max Frixione
31 David Rasca Half Penny Cycling Team
32 John Ohotto Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
33 Sean Cook Cyclepath Racing
34 Ryan Morgan Trusty Switchblade
35 Ken Elser Team Planet X USA p/b Xiologix
36 James Bender bicycleattorney.com
37 Sean Stroup
38 Aaron Even Cyclepath Racing
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 2   Cat 5: 2   Cat ?: 30  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Todd Rosier Therapeutic Associates Racing p/b P
2 Perry Lund
3 Michael Metz bicycleattorney.com
4 Sasha Lacey Portland Velo Racing
5 Jeff Standish Sage Titanium
6 Tom Hill bicycleattorney.com
7 Ted Lamb Rebound/Tireless Velo
8 Ian Kennedy bicycleattorney.com
9 Jon Gove Grouptrail Cycling
10 Mark Emry
11 Daniel Melkonian Mountain View Cycles Racing Team
12 Mark Stoller Stumptown Cycling Club
13 Erik Goodfriend Hammer Velo
14 Jeffrey Nary Sagebrush Cycles
15 Trig Rogers bicycleattorney.com
16 Pete Conklin Showers Pass Racing Team
17 Eric Pool Team 10 Barrel
18 Bob Croucher Rebound/Tireless Velo
19 Greg Freyberg Sunnyside Sports
20 ? ?
21 Tim Broderick Bicycleway.com/OPS
22 Matt Richmond
23 Marcel Russenberger Deschutes Brewery
24 Jon Pearson Sage Titanium
25 Jeff Boehlke The Spokesmen
26 Rick Boston Cyclepath Racing
27 Dave Metz
28 Neil Carpenter Oregon Bike Shop Racing Team
29 Jason Bietz
30 Kyle Mountain
31 David Dorocke Deschutes Brewery
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 26  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dave Burnard
2 Tom Webb Team Rose City
3 Dave Luoma Cyclepath Racing
4 Ron Strasser Team S+M
5 Stefan Furst Camas Bike and Sport
6 Mark Hildebrandt Portland Velo Racing
7 Rick Gregory
8 John Nicholas
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Loren Russell
2 Einar Traa Portland Velo Racing
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Carrie Day Deschutes Brewery
2 Sarah Max Deschutes Brewery
3 Renee Skjersaa Deschutes Brewery
4 Ann Kennedy bicycleattorney.com
5 Jessica Gill Team Oregon presented by Laurelwood
6 Jennifer Johnson
7 Stephanie Hahn Stumptown Cycling Club
8 Amy Rice Team Lazy Tarantulas
9 Sierra Domaille
10 Sharon Anderson Trusty Switchblade
11 Julie Wilson Team Oregon presented by Laurelwood
12 Anna Saltonstall
13 Patricia Strange Deschutes Brewery
14 Kimberly Sass Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
15 Heather Vanvalkenburg Cyclepath Racing
16 Erika Scholz
17 Cara Vangorder lasof
18 Tess Weir Sweetpea Ladies Auxiliary
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Susan Koonce Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
2 Sha-marie Brown Deschutes Brewery
3 Carrie Hutchison Cyclepath Racing
4 Elaine Prause Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
5 Becky Rice Team Lazy Tarantulas
6 Sarah Eustis bicycleattorney.com
7 Tina Shaner bicycleattorney.com
8 Laura Davies
9 Julie Ann smith-simonsen Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
10 Kelly Sandow Grixsen Brewing p/b West End Bikes
Finishers: Cat 3: 1   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lora Melkonian Mountain View Cycles Racing Team
2 Mary Skrzynski Deschutes Brewery
3 Michell Thorstrom
4 Pam Reid Team Rose City
5 Donna Metz bicycleattorney.com
6 Leslie Carlson Sweetpea Ladies Auxiliary
7 Sue Hanna Oregon Bike Shop Racing Team
8 Melissa Boyd Corvallis Cyclery Racing
9 Bonnie Rosenfeld Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
10 Flo Leibowitz Corvallis Cyclery Racing
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 4: 3   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Henry Jones
2 Molly Cameron Point S Racing
3 Max Ritzow PDX TI
4 Evan Murphy
5 Steven Beardsley Point S Racing
6 Gabriel Linn Trusty Switchblade
7 Ian Megale
8 Paul Bourcier Grixsen Brewing p/b West End Bikes
9 David Krause Trusty Switchblade
10 Schmitt Damian Point S Racing
11 Paul Furst Camas Bike and Sport
12 Paul Armstrong
13 Matthew Smith Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
14 Erik Hammerquist Grixsen Brewing p/b West End Bikes
15 Andrew Smith Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
16 Josiah Zukowski Point S Racing
17 Sean Corey Breadwinner Cycles
DNF Kyle Murphy
DNF Josh Kelley Breadwinner Cycles
DNF Robert Cummings Dialed Cycling Team
DNF Andrew Coe PDX TI
DNF Michael Wilder
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 5   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dan Coolet
2 Doug Merritt BeerMongers Cycle Club
3 C Freilinger Olympia Cycling Team
4 Scott Bradway bicycleattorney.com
5 Alexander Banks-watson bicycleattorney.com
6 Ross Jacques
7 Jeffrey Baratta ii
8 Brendan Treacy
9 Chris Schomaker Olympia Cycling Team
10 Dustin Henderson Deschutes Brewery
11 Spencer Bonney
12 Keith Mcintire BeerMongers Cycle Club
13 Jeffrey Matson
14 Adam Moore Grouptrail Cycling
15 Grant Headley Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
16 Kelsey Ramsey Team Oregon presented by Laurelwood
17 Devin Bailly BeerMongers Cycle Club
18 Calvin Keane
19 Michael Collins bicycleattorney.com
20 Brian Little
21 Xander Viray
22 Garret Hobrook Metropolis Cycle Repair
23 David Miller Team Lazy Tarantulas
24 Kyler Ervin
25 Joseph Spampinato Deschutes Brewery
26 Devon Alvarez
27 David Estrin
28 Rob Thompson Olympia Cycling Team
29 Andrew Slater BeerMongers Cycle Club
30 Banjo Weymouth
31 Matt Bloom
32 Stephan Morris
33 Cooper Irwin
34 Steve Davee
35 Christian Martin River City Bicycles
DNF Elijah Krause
DNF Caleb Dickson Corvallis Cyclery Racing
DNF Charlie Douthwaite Team Coastal
DNF John Pearson
DNF ? ?
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 5   Cat 4: 3   Cat 5: 5   Cat ?: 26  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Everett Stiley
2 Alex Nelson
3 Peter Madsen
4 Cory Nann Team Planet X USA p/b Xiologix
5 Dustin Einig
6 Corey Mcmanus
7 Philippe Gunthie
8 Jason Whittington Team 10 Barrel
9 Elijah Smith
10 Andy Borell
11 Tim Valenti Therapeutic Associates Racing p/b P
12 Dylan Howell
13 Douglas Gresham
14 Spencer Roedel
15 Eddie Barksdale Metropolis Cycle Repair
16 Eddie Wang
DNF Cyrus Bredles
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat ?: 14  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Adam Burgess
2 Alexander Zybin
3 Alex Churchill
4 Casey Antonson Team Velo Cult
5 Ian Gibson
6 Jacob Horn
7 Philip Nelson
8 Benjamin Mergen Team Planet X USA p/b Xiologix
9 Christopher Woods
10 John Condon Dialed Cycling Team
11 Sean P mcburney Portland Velo Racing
12 Oliver Smith
13 Wendell Walker
14 Cullen Freeman
15 John Wilger Team Oregon presented by Laurelwood
16 Heath Korvala
17 Justin Brown
18 Max Mcfaraland Team Planet X USA p/b Xiologix
19 Josue Jimenez
20 Reyan Rohani
21 Kristina Owen Capitol Velo
DNF Tom Armstrong
DNF Scott Graves
DNF Bradford Craig
DNF Chris Rech
DNF Mike Schroeder
DNF Trevor Hayward
DNF Whitney Phillips Dialed Cycling Team
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 24  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lucas Strain
2 Cassidy Bigsby Grixsen Brewing p/b West End Bikes
3 Kyle Ireton
4 Ben Guernsey Trusty Switchblade
5 Stephen Hartzel Breadwinner Cycles
6 Gabriel Linn Trusty Switchblade
7 Trevor Spahr Hosmer Chiropractic -RPM Mortgage
8 Michael Saviers Team Oregon presented by Laurelwood
9 Michael Gallagher Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
10 Spencer Bushnell Team Lazy Tarantulas
11 Brian Lynch Dr Will Bar p/b Atmosera
12 Fred Mills Point S Racing
13 Sean A carline CX Pistols p/b Gigantic Brewing
14 Jason Britton
15 Patrick Croasdaile CX Pistols p/b Gigantic Brewing
16 Shawn Bostad
17 Sal Collura
18 Greg Schmitt Trusty Switchblade
19 Scott Wanhala Poler
20 Byron Breeden Mountain View Cycles Racing Team
21 Eric Stolberg ANTHM Collective
22 Steve Dale bicycleattorney.com
23 Jason Zadow
24 Alex Churchill
25 Scott Hillson CX Pistols p/b Gigantic Brewing
26 Damon Dimick Team Oregon presented by Laurelwood
27 Jimmy Lingwood
28 Mark Stoller Stumptown Cycling Club
29 Brett Boyles Therapeutic Associates Racing p/b P
30 Ryan Morgan Trusty Switchblade
31 Brent Wick
32 Eddie Barksdale Metropolis Cycle Repair
33 Paul Furst
34 Thomas Pastor Deschutes Brewery
35 Vincent Zitkovich
36 James Peale Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
37 Brian Dessinger
DNF Keelan Ontiveros V.C. Cascade p/b Slocum
DNF Russell Walker Trusty Switchblade
DNF Ryan Mclaughlin
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 6   Cat ?: 28  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Janelle Bickford Metropolis Cycle Repair
2 Anna Christiansen
3 Rhonda Morin Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
4 Stephanie Hahn Stumptown Cycling Club
5 Katy Giombolini Point S Racing
6 Mielle Blomberg Team S+M
7 Elizabeth Gardiner Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
8 Jan Moss
9 Patti Wolfe
10 Jody Rose
11 Julie Anne smith-simonsen Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
DNF Erin Carolan
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 2   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Clara Honsinger Team S+M
2 Alexandra Burton Point S Racing
3 Laura Parsons Point S Racing
4 Anne Davis usher Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
5 Anna Megale
6 Angharad Porteous bicycleattorney.com
7 Annick Chalier
8 Mckenna Mckee Grixsen Brewing p/b West End Bikes
9 Jenn Levo
10 Kelsey Phillips
11 Lauren Ziehnert Grixsen Brewing p/b West End Bikes
12 Sara Schmitt Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 3   Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alexandria Schultz Olympia Cycling Team
2 Jennie Alvarez
3 Sara Thomas Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
4 Petra Whitacre
5 Molly Leonard
6 Sarah Layton
7 Summer Baird Boneyard Cycling
DNF Juie Russell
DNF Keeley Brownback Mountain View Cycles Racing Team
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Holly Baird
2 Anne Liggett Stages Cycling
3 Jill Weir
4 Kerry Weymouth
5 Molly Quan
6 Victoria Hammond HiFi Sound Cycling Components
7 Christine Hubert
8 Becca Smith
Finishers: Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Margaret Dale bicycleattorney.com
2 Alexandra Cohen BeerMongers Cycle Club
3 Caroline Livett BeerMongers Cycle Club
4 Whitney Hooker
5 Erica Spiritos
6 Andrea Fisk-beardsley Point S Racing
7 Kaitlin Greene
8 Rebecca Puskas
9 Amanda Abel Team Planet X USA p/b Xiologix
10 Mollie Futterman
11 Vikki Bourcier Grixsen Brewing p/b West End Bikes
12 Lizzy Potter
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 11