Log In

Team Overview: Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 19 2017)

Felicity Case Women 4 13 / 19
Andy Edick Singlespeed 5 / 63
Justin Philips Singlespeed 10 / 63
John Lin Singlespeed 31 / 63
Pat Case Men 2/3 20 / 28
Andrew Smith Men 1/2 16 / 17

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 12 2017)

Katy Salinas Women 1/2 17 / 18
Justin Philips Men 1/2 22 / 29
Andrew Smith Men 1/2 26 / 29
Matthew Smith Men 1/2 28 / 29
Simon Ingham Masters 35+ 4 11 / 81
Joseph French Masters 35+ 4 56 / 81
John Ohotto Masters 35+ Category 3 57 / 77
Nick Wood Men 4 4 / 27
Ryan Cotton Men 4 27 / 27
Pat Case Men 2/3 26 / 58

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe (Nov 5 2017)

Todd Burnette Singlespeed 53 / 63
John Lin Singlespeed 62 / 63
Andy Edick Men 1/2 18 / 28
Andrew Smith Men 1/2 27 / 28
Felicity Case Women 4 17 / 20
Simon Ingham Masters 35+ 4 3 / 64
Joseph French Masters 35+ 4 9 / 64
Pat Case Men 2/3 30 / 45
John Ohotto Masters 35+ Category 3 31 / 67
Ryan Cotton Men 4 18 / 25

Corvallis Cross Classic (Nov 4 2017)

Garcia William Category 1/2 Men 6 / 7

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day Two (Oct 29 2017)

Katy Salinas Women 1/2 12 / 16
Justin Philips Singlespeed 27 / 83
Todd Burnette Singlespeed 44 / 83
Andy Edick Men 1/2 31 / 39
Andrew Smith Men 1/2 34 / 39
Felicity Case Women 4 11 / 31
Bethany Sloane Women 4 12 / 31
Joseph French Masters 35+ 4 19 / 59
Cory Solovewicz Masters 35+ Category 3 39 / 84
John Ohotto Masters 35+ Category 3 50 / 84
Ryan Cotton Men 4 22 / 29
Nathan Boyett Men 4 27 / 29
Steven Powell Men 5 54 / 64
Grant Headley Men 2/3 33 / 74
Pat Case Men 2/3 35 / 74
Cory Solovewicz Men 2/3 56 / 74

GPCM: Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 28 2017)

John Lin Singlespeed 7 / 34
Nick Wood Men 4 3 / 8
Justin Philips Men 2/3 6 / 18

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day One (Oct 28 2017)

Katy Salinas Women 1/2 14 / 17
Todd Burnette Singlespeed 68 / 90
Ryan Cotton Singlespeed 75 / 90
Andy Edick Men 1/2 23 / 44
Andrew Smith Men 1/2 37 / 44
Matthew Smith Men 1/2 42 / 44
Felicity Case Women 4 13 / 36
Bethany Sloane Women 4 20 / 36
Joseph French Masters 35+ 4 30 / 74
Todd Burnette Masters 35+ 4 74 / 74
Cory Solovewicz Masters 35+ Category 3 47 / 98
John Ohotto Masters 35+ Category 3 54 / 98
Ryan Cotton Men 4 24 / 34
Nathan Boyett Men 4 32 / 34
Steven Powell Men 5 62 / 75
Grant Headley Men 2/3 41 / 80
Pat Case Men 2/3 50 / 80

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes (Oct 22 2017)

Matthew Smith Women 1/2 9 / 16
Sara Thomas Women 3 14 / 17
Andy Edick Men 1/2 24 / 37
Matthew Smith Men 1/2 30 / 37
Andrew Smith Men 1/2 32 / 37
Felicity Case Women 4 19 / 33
Bethany Sloane Women 4 22 / 33
Simon Ingham Masters 35+ 4 8 / 89
Joseph French Masters 35+ 4 44 / 89
Grant Headley Men 2/3 42 / 70
Pat Case Men 2/3 51 / 70
John Ohotto Masters 35+ Category 3 74 / 88
Nick Wood Men 4 9 / 38
Ryan Cotton Men 4 22 / 38
Nathan Boyett Men 4 33 / 38
Steven Powell Men 5 56 / 65

CrossWord CX Challenge (Oct 21 2017)

Grant Headley Men 2/3 9 / 13
Sara Thomas Women 3 4 / 4
Joseph French Masters 35+ 4 9 / 25
Justin Philips Singlespeed 3 / 11
John Lin Singlespeed 5 / 11

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 15 2017)

Sara Thomas Women 3 13 / 17
Andy Edick Men 1/2 17 / 29
Justin Philips Men 1/2 23 / 29
Matthew Smith Men 1/2 24 / 29
Andrew Smith Men 1/2 25 / 29
Felicity Case Women 4 10 / 18
Bethany Sloane Women 4 13 / 18
Andy Edick Runners 2 / 16
Simon Ingham Masters 35+ 4 11 / 84
Joseph French Masters 35+ 4 55 / 84
Nick Wood Men 4 7 / 31
Nathan Boyett Men 4 27 / 31
Steven Powell Men 5 50 / 55
Pat Case Men 2/3 53 / 75

GPCM: Washougal CX (Oct 14 2017)

John Lin Singlespeed 3 / 14
Matthew Smith Men 1/2 8 / 10
Andrew Smith Men 1/2 9 / 10
Simon Ingham Masters 35+ 4 23 / 25
Joseph French Masters 35+ 4 24 / 25
Todd Burnette Masters 35+ 4 25 / 25
Sara Thomas Women 3 4 / 7
John Ohotto Masters 35+ Category 3 11 / 15

Blind Date at the Dairy (Oct 11 2017)

John Ohotto Masters Men 3/4 40+ 7 / 54
Simon Ingham Masters Men 3/4 40+ 18 / 54
Joseph French Masters Men 3/4 40+ 32 / 54
Nick Wood Men 3/4 6 / 33
Pat Case Men 3/4 8 / 33
Todd Burnette Singlespeed 11 / 13
Sara Thomas Women 3 6 / 11
Matthew Smith Category 1/2 Men 8 / 12
Andrew Smith Category 1/2 Men 9 / 12
Justin Philips Category 1/2 Men 11 / 12

Portland Trophy Cup #5 (Oct 10 2017)

Joseph French Masters Men 3/4 31 / 34

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 8 2017)

Sara Thomas Women 3 18 / 21
Andy Edick Men 1/2 36 / 47
Matthew Smith Men 1/2 42 / 47
Andrew Smith Men 1/2 43 / 47
Felicity Case Women 4 11 / 25
Simon Ingham Masters 35+ 4 36 / 108
Joseph French Masters 35+ 4 69 / 108
John Ohotto Masters 35+ Category 3 63 / 94
Nick Wood Men 4 2 / 38
Grant Headley Men 2/3 26 / 69
Pat Case Men 2/3 42 / 69

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 7 2017)

Sara Thomas Women 3 12 / 21
John Lin Singlespeed 37 / 84
Andy Edick Men 1/2 32 / 52
Justin Philips Men 1/2 41 / 52
Matthew Smith Men 1/2 43 / 52
Andrew Smith Men 1/2 45 / 52
Felicity Case Women 4 15 / 25
Grant Headley Runners 14 / 26
Sara Thomas Runners 20 / 26
Andy Edick Runners 24 / 26
Simon Ingham Masters 35+ 4 20 / 100
Joseph French Masters 35+ 4 85 / 100
John Ohotto Masters 35+ Category 3 31 / 86
Grant Headley Men 2/3 26 / 77
Pat Case Men 2/3 40 / 77

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 4 2017)

Cory Solovewicz Men 2/3 10 / 10
Simon Ingham Masters Men 3/4 40+ 17 / 71
Beau Burggraff Masters Men 3/4 40+ 43 / 71
Joseph French Masters Men 3/4 40+ 45 / 71
Cory Solovewicz Men 3/4 6 / 43
Pat Case Men 3/4 13 / 43
Nick Wood Men 3/4 18 / 43
Sara Thomas Women 3 11 / 17
Andrew Smith Category 1/2 Men 11 / 18
Matthew Smith Category 1/2 Men 13 / 18
Justin Philips Category 1/2 Men 15 / 18
Felicity Case Women 4 8 / 9

Portland Trophy Cup #4 (Oct 3 2017)

Joseph French Masters Men 3/4 36 / 51
Beau Burggraff Masters Men 3/4 50 / 51

GPCM: Heiser Farm CX (Sep 30 2017)

Katy Salinas Women 1/2 2 / 5
Sara Thomas Women 3 8 / 12
John Lin Singlespeed 9 / 35
Matthew Smith Men 1/2 11 / 18
Simon Ingham Masters 35+ 4 5 / 38
Joseph French Masters 35+ 4 23 / 38
John Ohotto Masters 35+ Category 3 27 / 36
Ryan Cotton Men 4 2 / 9
Cory Solovewicz Men 2/3 12 / 35
Grant Headley Men 2/3 15 / 35
William Garcia Men 2/3 26 / 35

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 27 2017)

Cory Solovewicz Men 2/3 10 / 13
John Ohotto Masters Men 3/4 40+ 18 / 75
Beau Burggraff Masters Men 3/4 40+ 41 / 75
Joseph French Masters Men 3/4 40+ 58 / 75
Cory Solovewicz Men 3/4 7 / 38
Pat Case Men 3/4 12 / 38
Pat Case Men 3/4 13 / 38
Nick Wood Men 3/4 20 / 38
Sara Thomas Women 3 7 / 15
Katy Salinas Women 1/2 4 / 9
Andrew Smith Category 1/2 Men 9 / 16
Matthew Smith Category 1/2 Men 11 / 16
Justin Philips Category 1/2 Men 14 / 16

Twilight Cyclocross #3 (Sep 26 2017)

William Garcia Men 1/2 6 / 6

Portland Trophy Cup #3 (Sep 26 2017)

Ryan Cotton Men 3/4 36 / 44
Felicity Case Women 3/4 19 / 28
Beau Burggraff Masters Men 3/4 35 / 51

Battle at Barlow (Sep 24 2017)

Sara Thomas Women 3 3 / 9
Matthew Smith Men 1/2 13 / 22
Andrew Smith Men 1/2 15 / 22
Grant Headley Men 2/3 15 / 40
John Ohotto Masters 35+ Category 3 32 / 38

GPCM: NINKROSSI (Sep 23 2017)

Sara Thomas Women 3 8 / 9
John Lin Singlespeed 9 / 27
Drew Coleman Singlespeed 17 / 27
Andrew Smith Men 1/2 14 / 18
Matthew Smith Men 1/2 16 / 18
Justin Philips Men 1/2 18 / 18
Felicity Case Women 4 10 / 11
John Ohotto Masters 35+ Category 3 26 / 43
Ryan Cotton Men 4 6 / 9
Grant Headley Men 2/3 10 / 33
Pat Case Men 2/3 21 / 33

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 20 2017)

Cory Solovewicz Men 2/3 8 / 12
John Ohotto Masters Men 3/4 40+ 14 / 65
Cory Solovewicz Men 3/4 9 / 40
Pat Case Men 3/4 16 / 40
Nick Wood Men 3/4 25 / 40
Sara Thomas Women 3 6 / 14
Katy Salinas Women 1/2 3 / 12
Justin Philips Category 1/2 Men 7 / 13
Andrew Smith Category 1/2 Men 9 / 13
Matthew Smith Category 1/2 Men 10 / 13

Twilight Cyclocross (Sep 19 2017)

Bill Garcia Men 1/2 4 / 4

Portland Trophy Cup (Sep 19 2017)

Todd Burnette Singlespeed Men 32 / 43
Ryan Cotton Men 3/4 31 / 48
Benjamin Drucker Masters Men 1/2 14 / 14

GPCM: Zaaldercross (Sep 16 2017)

Sara Thomas Women 3 7 / 7
John Lin Singlespeed 29 / 37
Andrew Smith Men 1/2 17 / 21
Simon Ingham Masters 35+ 4 6 / 46
Todd Burnette Masters 35+ 4 17 / 46
Cory Solovewicz Masters 35+ Category 3 7 / 42
John Ohotto Masters 35+ Category 3 32 / 42
Justin Philips Men 2/3 14 / 41
Grant Headley Men 2/3 17 / 41
Cory Solovewicz Men 2/3 31 / 41
Benjamin Drucker Men 2/3 35 / 41

Blind Date at the Dairy (Sep 13 2017)

Cory Solovewicz Men 2/3 6 / 15
Simon Ingham Masters Men 3/4 40+ 9 / 70
John Ohotto Masters Men 3/4 40+ 13 / 70
Beau Burggraff Masters Men 3/4 40+ 47 / 70
Joseph French Masters Men 3/4 40+ 55 / 70
Andy Edick Men 1/2 9 / 15
Andrew Smith Men 1/2 10 / 15
Matthew Smith Men 1/2 12 / 15
Justin Philips Men 1/2 14 / 15
Pat Case Men 3/4 14 / 41
Cory Solovewicz Men 3/4 15 / 41
Nick Wood Men 3/4 21 / 41
Katy Salinas Women 1/2 6 / 12

Portland Trophy Cup (Sep 12 2017)

Ryan Cotton Men 3/4 27 / 50
Felicity Case Women 3/4 16 / 26
Benjamin Drucker Masters Men 1/2 19 / 21
Joseph French Masters Men 3/4 30 / 48

Corn Cross 1 (Sep 10 2017)

Sara Thomas Women 3 4 / 4
Joseph French Masters 35+ 4 23 / 24
Grant Headley Men 2/3 10 / 23

GPCM: Het Meer CX (Sep 9 2017)

Sara Thomas Women 3 3 / 5
John Lin Singlespeed 15 / 45
Ryan Cotton Singlespeed 39 / 45
Andrew Smith Men 1/2 13 / 19
Matthew Smith Men 1/2 16 / 19
Justin Philips Men 1/2 17 / 19
Felicity Case Women 4 9 / 10
Simon Ingham Masters 35+ 4 5 / 51
Joseph French Masters 35+ 4 20 / 51
Todd Burnette Masters 35+ 4 27 / 51
Drew Coleman Masters 35+ 1/2 19 / 22
John Ohotto Masters 35+ Category 3 31 / 41
Cory Solovewicz Masters 35+ Category 3 33 / 41
Ryan Cotton Men 4 6 / 17
Steven Powell Men 5 26 / 26
Grant Headley Men 2/3 25 / 35
Pat Case Men 2/3 26 / 35

GPCM: DDCX (Sep 2 2017)

Sara Thomas Women 3 4 / 7
John Lin Singlespeed 11 / 34
Justin Philips Singlespeed 19 / 34
Andrew Smith Men 1/2 13 / 24
Matthew Smith Men 1/2 16 / 24
Justin Philips Men 1/2 18 / 24
Katy Salinas Masters Women 35+ 1/2 1 / 10
Simon Ingham Masters 35+ 4 13 / 54
Joseph French Masters 35+ 4 32 / 54
Todd Burnette Masters 35+ 4 37 / 54
Drew Coleman Masters 35+ 1/2 15 / 19
John Ohotto Masters 35+ Category 3 41 / 54
Cory Solovewicz Masters 35+ Category 3 48 / 54
Ryan Cotton Men 4 8 / 18
Grant Headley Men 2/3 28 / 40

OBRA State Champs at Corn Cross (Nov 19 2016)

Sara Thomas Women 3 3 / 7
Justin Philips Singlespeed 13 / 51
Jeff Baertsch Men 4 5 / 20
Tommaso Gomez Men 2/3 19 / 36
Andy Edick Men 1/2 13 / 22
Howard Draper Masters 35+ 4 1 / 49

River City Bicycles Cyclocross Crusade #8 (Nov 13 2016)

Andy Edick Men 1/2 16 / 40
Cory Solovewicz Men 1/2 35 / 40
Andrew Smith Men 1/2 37 / 40
Cassie Capone Women 4 10 / 25
Felicity Case Women 4 18 / 25
Simon Ingham Masters 35+ 4 24 / 86
Sara Thomas Women 3 7 / 12
Pat Case Men 4 13 / 41
Howard Draper Men 4 16 / 41
Jules Johnson Men 4 23 / 41
Tommaso Gomez Men 2/3 62 / 64

Corvallis Cross Classic (Nov 12 2016)

Bill Garcia Masters 3 35+ Men 1 / 13
Sara Caldwell-kan Women Category 4 7 / 10

River City Bicycles Cyclocross Crusade #7 (Nov 6 2016)

Matthew Smith Men 1/2 29 / 36
Justin Philips Men 1/2 30 / 36
Andrew Smith Men 1/2 32 / 36
Cassie Capone Women 4 15 / 32
Felicity Case Women 4 26 / 32
Simon Ingham Masters 35+ 4 38 / 118
Sara Thomas Women 3 10 / 17
Howard Draper Men 4 9 / 56
Pat Case Men 4 14 / 56
Ryan Cotton Men 4 33 / 56
Drew Coleman Singlespeed 56 / 113
Cory Solovewicz Men 2/3 19 / 84
Bill Garcia Men 2/3 30 / 84
Grant Headley Men 2/3 41 / 84
Tommaso Gomez Men 2/3 47 / 84

Peddlers at Edgefield (Nov 5 2016)

Tommaso Gomez Men 2/3 9 / 11
Jeff Baertsch Men 4 2 / 3

River City Bicycles Cyclocross Crusade #6 (Oct 30 2016)

Katy Salinas Women 1/2 11 / 17
Andy Edick Men 1/2 21 / 40
Matthew Smith Men 1/2 35 / 40
Andrew Smith Men 1/2 36 / 40
Sara Thomas Women 4 5 / 36
Cassie Capone Women 4 13 / 36
Sara Caldwell-kan Women 4 28 / 36
Simon Ingham Masters 35+ 4 37 / 81
Todd Burnette Masters 35+ 4 41 / 81
Pat Case Men 4 11 / 40
Ryan Cotton Men 4 33 / 40
Drew Coleman Singlespeed 38 / 74
Jules Johnson Singlespeed 57 / 74
Cory Solovewicz Men 2/3 11 / 73
Benjamin Drucker Men 2/3 26 / 73
Grant Headley Men 2/3 42 / 73
Tommaso Gomez Men 2/3 48 / 73

Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 29 2016)

Nick Wood Men 4 4 / 15
Jeff Baertsch Men 4 14 / 15
Howard Draper Masters 35+ 4 1 / 24

River City Bicycles Cyclocross Crusade #5 (Oct 29 2016)

Katy Salinas Women 1/2 15 / 17
Andy Edick Men 1/2 18 / 47
Matthew Smith Men 1/2 37 / 47
Andrew Smith Men 1/2 40 / 47
Sara Thomas Women 4 5 / 42
Cassie Capone Women 4 15 / 42
Sara Caldwell-kan Women 4 28 / 42
Felicity Case Women 4 42 / 42
Simon Ingham Masters 35+ 4 20 / 99
Todd Burnette Masters 35+ 4 56 / 99
Pat Case Men 4 10 / 45
Ryan Cotton Men 4 34 / 45
Jules Johnson Men 4 41 / 45
Drew Coleman Singlespeed 49 / 87
Ryan Cotton Singlespeed 67 / 87
Jules Johnson Singlespeed 72 / 87
Cory Solovewicz Men 2/3 35 / 84
Bill Garcia Men 2/3 36 / 84
Justin Philips Men 2/3 38 / 84
Grant Headley Men 2/3 69 / 84
Benjamin Drucker Men 2/3 77 / 84
Tommaso Gomez Men 2/3 83 / 84
Bill Garcia Masters 35+ Category 3 29 / 99

Washougal CX (Oct 23 2016)

Matthew Smith Men 1/2 2 / 4
Andrew Smith Men 1/2 3 / 4
Sara Thomas Women 4 3 / 6
Cassie Capone Women 4 5 / 6
Howard Draper Masters 35+ 4 3 / 30
Simon Ingham Masters 35+ 4 10 / 30
Grant Headley Men 2/3 7 / 12
Tommaso Gomez Men 2/3 9 / 12
Jeff Baertsch Men 4 2 / 7
Jules Johnson Men 4 5 / 7
Ryan Cotton Men 4 7 / 7
Jules Johnson Singlespeed 9 / 13

CrossWord CX Challenge (Oct 22 2016)

Andy Edick Men 1/2 3 / 8
Cassie Capone Women 4 5 / 15
Sara Caldwell-kan Women 4 12 / 15
Todd Burnette Masters 35+ 4 52 / 52
Cory Solovewicz Men 2/3 7 / 27
Benjamin Drucker Men 2/3 11 / 27
Andrew Smith Men 2/3 12 / 27
Grant Headley Men 2/3 14 / 27
Tommaso Gomez Men 2/3 17 / 27
Nick Wood Men 4 4 / 19
Jeff Baertsch Men 4 10 / 19
Drew Coleman Singlespeed 18 / 26

River City Bicycles Cyclocross Crusade #4 (Oct 16 2016)

Katy Salinas Women 1/2 8 / 10
Andy Edick Men 1/2 15 / 32
Andrew Smith Men 1/2 26 / 32
Matthew Smith Men 1/2 30 / 32
Cassie Capone Women 4 12 / 27
Simon Ingham Masters 35+ 4 25 / 63
Todd Burnette Masters 35+ 4 47 / 63
Nick Wood Men 4 5 / 25
Drew Coleman Men 2/3 45 / 53
Justin Philips Masters 35+ Category 3 2 / 53

River City Bicycles Cyclocross Crusade #3 (Oct 15 2016)

Katy Salinas Women 1/2 15 / 19
Andy Edick Men 1/2 11 / 33
Matthew Smith Men 1/2 28 / 33
Cassie Capone Women 4 12 / 25
Howard Draper Masters 35+ 4 7 / 67
Simon Ingham Masters 35+ 4 16 / 67
Nick Wood Men 4 14 / 37
Benjamin Drucker Men 2/3 27 / 56
Bill Garcia Men 2/3 28 / 56
Grant Headley Men 2/3 45 / 56
Justin Philips Masters 35+ Category 3 3 / 57

Idaho Waffle Cross Series Weekend #1 - Waffle Cross Day 2 (Oct 9 2016)

Jeff Baertsch Men Men's Cat 4/5 19 / 40

River City Bicycles Cyclocross Crusade #2 (Oct 9 2016)

Katy Salinas Women 1/2 7 / 16
Andy Edick Men 1/2 19 / 38
Matthew Smith Men 1/2 28 / 38
Andrew Smith Men 1/2 30 / 38
Cassie Capone Women 4 12 / 28
Simon Ingham Masters 35+ 4 39 / 111
Todd Burnette Masters 35+ 4 111 / 111
Bill Garcia Men 2/3 11 / 77
Cory Solovewicz Men 2/3 12 / 77
Nico Parkes-perret Men 2/3 59 / 77
Tommaso Gomez Men 2/3 63 / 77
Grant Headley Men 2/3 66 / 77
Howard Draper Men 4 12 / 54
Pat Case Men 4 17 / 54
Ryan Cotton Men 4 29 / 54
Jules Johnson Men 4 43 / 54
Jules Johnson Singlespeed 60 / 79

Idaho Waffle Cross Series Weekend #1 - Waffle Cross (Oct 8 2016)

Jeff Baertsch Men Men's Cat 4/5 17 / 52

River City Bicycles Cyclocross Crusade #1 (Oct 8 2016)

Andy Edick Men 1/2 21 / 45
Matthew Smith Men 1/2 36 / 45
Andrew Smith Men 1/2 39 / 45
Cassie Capone Women 4 10 / 29
Felicity Case Women 4 21 / 29
Sara Caldwell-kan Women 4 22 / 29
Simon Ingham Masters 35+ 4 20 / 99
Todd Burnette Masters 35+ 4 54 / 99
Howard Draper Men 4 15 / 63
Pat Case Men 4 17 / 63
Ryan Cotton Men 4 38 / 63
Drew Coleman Singlespeed 67 / 93
Cory Solovewicz Men 2/3 27 / 83
Nico Parkes-perret Men 2/3 51 / 83
Tommaso Gomez Men 2/3 57 / 83
Grant Headley Men 2/3 58 / 83
Benjamin Drucker Men 2/3 69 / 83
Justin Philips Masters 35+ Category 3 18 / 85

Blind Date at the Dairy (Oct 5 2016)

Cory Solovewicz Men 2/3 1 / 14
Bill Garcia Men 2/3 8 / 14
Tommaso Gomez Men 2/3 9 / 14
Benjamin Drucker Masters Men 2/3 40+ 5 / 17
Matthew Smith Men 1/2 10 / 15
Cory Solovewicz Men 3/4 2 / 48
Bill Garcia Men 3/4 7 / 48
Howard Draper Men 3/4 13 / 48
Nick Wood Men 3/4 20 / 48
Ryan Cotton Men 3/4 40 / 48
Ryan Cotton Singlespeed 25 / 28
Cassie Capone Women Category 4 5 / 13
Katy Salinas Women 1/2 3 / 13
Simon Ingham Masters Men 3/4 40+ 20 / 67
Todd Burnette Masters Men 3/4 40+ 28 / 67

Portland Trophy Cup #5 (Oct 4 2016)

Jules Johnson Men 3/4 32 / 35

Blind Date at the Dairy #4 (Sep 28 2016)

Bill Garcia Men 2/3 7 / 10
Tommaso Gomez Men 2/3 9 / 10
Benjamin Drucker Masters Men 2/3 40+ 17 / 18
Matthew Smith Men 1/2 10 / 12
Bill Garcia Men 3/4 6 / 44
Justin Philips Men 3/4 14 / 44
Howard Draper Men 3/4 16 / 44
Nick Wood Men 3/4 17 / 44
Drew Coleman Singlespeed 26 / 31
Ryan Cotton Singlespeed 30 / 31
Cassie Capone Women Category 4 7 / 12
Katy Salinas Women 1/2 7 / 15
Simon Ingham Masters Men 3/4 40+ 20 / 79
Todd Burnette Masters Men 3/4 40+ 35 / 79

Portland Trophy Cup #4 (Sep 27 2016)

Jules Johnson Men 3/4 28 / 35
Drew Coleman Masters Men 2/3 10 / 15

Battle at Barlow (Sep 25 2016)

Cassie Capone Women 5 1 / 8
Andrew Smith Men 1/2 14 / 21
Matthew Smith Men 1/2 15 / 21
Justin Philips Men 2/3 16 / 28
Justin Philips Men 2/3 17 / 28
Nico Parkes-perret Men 2/3 21 / 28
Jeff Baertsch Men 4 18 / 19

Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi (Sep 24 2016)

Cassie Capone Women 5 1 / 18
Andrew Smith Men 1/2 9 / 14
Matthew Smith Men 1/2 10 / 14
Todd Burnette Masters 35+ 4 28 / 43
John Lin Men 2/3 5 / 39
Cory Solovewicz Men 2/3 18 / 39
Tommaso Gomez Men 2/3 21 / 39
Bill Garcia Men 2/3 27 / 39
Benjamin Drucker Men 2/3 29 / 39
Drew Coleman Men 2/3 34 / 39
Nico Parkes-perret Men 2/3 36 / 39
Simon Ingham Masters 50+ 37 / 48
Jeff Baertsch Men 4 2 / 33
Pat Case Men 4 12 / 33
Ryan Cotton Men 4 17 / 33
Justin Philips Masters 35+ Category 3 1 / 40
Bill Garcia Masters 35+ Category 3 6 / 40
Jon Deleonardo Masters 35+ Category 3 36 / 40

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 21 2016)

Cory Solovewicz Men 2/3 9 / 10
Bill Garcia Men 2/3 10 / 10
Benjamin Drucker Masters Men 2/3 40+ 14 / 25
Matthew Smith Men 1/2 8 / 12
Andrew Smith Men 3/4 1 / 52
Cory Solovewicz Men 3/4 10 / 52
Nick Wood Men 3/4 12 / 52
Bill Garcia Men 3/4 13 / 52
Howard Draper Men 3/4 19 / 52
Jeff Baertsch Men 3/4 35 / 52
Travis Dutton Men 3/4 42 / 52
Ryan Cotton Singlespeed 22 / 27
Katy Salinas Women 1/2 5 / 18
Cassie Capone Women Category 5 3 / 21
Todd Burnette Masters Men 3/4 40+ 47 / 78

Portland Trophy Cup #3 (Sep 20 2016)

Grant Headley Men 2/3 19 / 21
Elyse Johansen Women 5 1 / 16
Drew Coleman Masters Men 2/3 17 / 18

Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross (Sep 17 2016)

Katy Salinas Women 1/2 5 / 12
Cassie Capone Women 5 2 / 10
Matthew Smith Men 1/2 15 / 18
Simon Ingham Masters 35+ 4 17 / 53
Andrew Smith Men 2/3 10 / 38
Cory Solovewicz Men 2/3 11 / 38
Benjamin Drucker Men 2/3 13 / 38
John Lin Men 2/3 20 / 38
Tommaso Gomez Men 2/3 29 / 38
Grant Headley Men 2/3 36 / 38
Nico Parkes-perret Men 2/3 38 / 38
Pat Case Men 4 9 / 28
Jeff Baertsch Men 4 10 / 28
Ryan Cotton Men 4 19 / 28
Bill Garcia Masters 35+ Category 3 11 / 49

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 14 2016)

Cory Solovewicz Men 2/3 11 / 15
Tommaso Gomez Men 2/3 13 / 15
Benjamin Drucker Masters Men 2/3 40+ 14 / 19
Matthew Smith Men 1/2 11 / 15
Andrew Smith Men 3/4 2 / 64
Cory Solovewicz Men 3/4 3 / 64
Nick Wood Men 3/4 20 / 64
Howard Draper Men 3/4 29 / 64
Jules Johnson Men 3/4 35 / 64
Jeff Baertsch Men 3/4 50 / 64
Ryan Cotton Singlespeed 22 / 27
Katy Salinas Women 1/2 3 / 10
Cassie Capone Women Category 5 3 / 20
Simon Ingham Masters Men 3/4 40+ 26 / 82
Todd Burnette Masters Men 3/4 40+ 57 / 82

Twilight Bike Racing Series Cross #2 (Sep 13 2016)

Jules Johnson Men 4/5 5 / 14

Portland Trophy Cup (Sep 13 2016)

Jeffrey Baertsch Men 3/4 30 / 37
Drew Coleman Masters Men 2/3 13 / 18

Corn Cross (Sep 11 2016)

Jeff Baertsch Men 4 2 / 4

GP Het Meer CX (Sep 10 2016)

Matthew Smith Men 1/2 19 / 19
Simon Ingham Masters 35+ 4 32 / 61
John Lin Men 2/3 5 / 46
Andy Edick Men 2/3 11 / 46
Andrew Smith Men 2/3 15 / 46
Matthew Smith Men 2/3 17 / 46
Cory Solo Men 2/3 27 / 46
Benjamin Drucker Men 2/3 31 / 46
Tommaso Gomez Men 2/3 34 / 46
Jeff Baertsch Men 4 12 / 33
Ryan Cotton Men 4 21 / 33

Blind Date at the Dairy (Sep 7 2016)

Bill Garcia Men 2/3 7 / 15
Tommaso Gomez Men 2/3 11 / 15
Cory Solo Men 2/3 13 / 15
Benjamin Drucker Masters Men 2/3 40+ 5 / 18
Matthew Smith Men 1/2 10 / 12
Andrew Smith Men 3/4 1 / 60
Cory Solo Men 3/4 5 / 60
Nick Wood Men 3/4 17 / 60
Jeff Baertsch Men 3/4 31 / 60
Ryan Cotton Singlespeed 26 / 29
Katy Salinas Women 1/2 3 / 13
Cassie Capone Women Category 5 5 / 12
Simon Ingham Masters Men 3/4 40+ 28 / 67
Todd Burnette Masters Men 3/4 40+ 44 / 67
Jerrol Lackey Masters Men 3/4 40+ 48 / 67

Portland Trophy Cup (Sep 6 2016)

Jeffrey Baertsch Men 3/4 32 / 40

GP David Douglas CX (Sep 3 2016)

Cassie Capone Women 5 2 / 7
Matthew Smith Men 1/2 16 / 18
Simon Ingham Masters 35+ 4 23 / 58
Travis Dutton Masters 35+ 4 32 / 58
Andrew Smith Men 2/3 6 / 40
John Lin Men 2/3 7 / 40
Matthew Smith Men 2/3 8 / 40
Benjamin Drucker Men 2/3 27 / 40
Cory Solo Men 2/3 31 / 40
Nico Parkes-perret Men 2/3 39 / 40
Jeff Baertsch Men 4 13 / 38
Ryan Cotton Men 4 28 / 38
Travis Dutton Men 4 38 / 38
Justin Philips Masters 35+ Category 3 1 / 59
Bill Garcia Masters 35+ Category 3 10 / 59

Psycho Cross Series (Nov 28 2015)

Justin Philips Men B 5 / 10
Nico Parkes-perret Men B 7 / 10

Kruger's Crossing CX (Nov 22 2015)

Pat Case Category C 5 / 37
Jules Johnson Category C 22 / 37
Travis Dutton Category C 35 / 37
Nico Parkes-perret Category B 8 / 18
Bill Garcia Category B 10 / 18
Andy Edick Category A 7 / 15
Matthew Smith Category A 9 / 15
Benjamin Drucker Masters 35+ A 6 / 29
Drew Coleman Masters 35+ A 17 / 29
Jimmy Candelaria Masters 35+ B 38 / 39

OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy (Nov 21 2015)

Justin Philips Category B 5 / 19
Andrew Smith Category B 10 / 19
Nico Parkes-perret Category B 12 / 19

Cross Crusade: Portland International Raceway Day Two (Nov 15 2015)

Pat Case Category C 15 / 73
Andrew Smith Category B 11 / 49
Tommaso Gomez Category B 40 / 49
Justin Philips Category B 48 / 49
Matthew Smith Category A 32 / 46
Benjamin Drucker Masters 35+ A 42 / 63
Bill Garcia Masters 35+ B 38 / 96
Jimmy Candelaria Masters 35+ B 87 / 96
Katy Salinas Women A 8 / 19
Sara Caldwell-kan Women C 17 / 22

Cross Crusade: Portland International Raceway Day One (Nov 14 2015)

Pat Case Category C 8 / 72
Justin Philips Category B 5 / 60
Andrew Smith Category B 21 / 60
Bill Garcia Category B 28 / 60
Tommaso Gomez Category B 45 / 60
Matthew Smith Category A 37 / 53
Benjamin Drucker Masters 35+ A 41 / 75
Drew Coleman Masters 35+ A 71 / 75
Todd Burnette Masters 35+ C 49 / 110
Katy Salinas Women A 10 / 25

Cross Crusade: Barton Park (Nov 8 2015)

Pat Case Category C 5 / 62
Nick Wood Category C 22 / 62
Travis Dutton Category C 38 / 62
Howard Draper Category C 39 / 62
Jules Johnson Category C 56 / 62
Justin Philips Category B 4 / 44
Bill Garcia Category B 9 / 44
Andrew Smith Category B 17 / 44
Matthew Smith Category A 36 / 50
Benjamin Drucker Masters 35+ A 44 / 60
Simon Ingham Masters 35+ C 71 / 97

Pedalers at the Poor Farm (Nov 7 2015)

Benjamin Drucker Masters 35+ A 7 / 19
Drew Coleman Masters 35+ A 16 / 19

Corvallis Cross Classic (Nov 7 2015)

Bill Garcia Category B 9 / 18
Sara Caldwell-kan Women Category C 4 / 5

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 1 2015)

Sara Caldwell-kan Women C 20 / 25
Pat Case Category C 17 / 67
Travis Dutton Category C 33 / 67
Jules Johnson Category C 53 / 67
Justin Philips Category B 20 / 55
Andrew Smith Category B 26 / 55
Nico Parkes-perret Category B 45 / 55
Matthew Smith Category A 42 / 58
Simon Ingham Masters 35+ C 72 / 73
Katy Salinas Women A 25 / 37

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 31 2015)

Pat Case Category C 23 / 75
Jules Johnson Category C 58 / 75
Travis Dutton Category C 74 / 75
Justin Philips Category B 25 / 67
Andrew Smith Category B 30 / 67
Nico Parkes-perret Category B 33 / 67
Tommaso Gomez Category B 62 / 67
Matthew Smith Category A 46 / 61
Simon Ingham Masters 35+ C 10 / 88
Katy Salinas Women A 19 / 34
Sara Caldwell-kan Women C 25 / 28

Washougal CX (Oct 24 2015)

Howard Draper Category C 11 / 20
Andrew Smith Category B 3 / 10
Cory Solo Category B 6 / 10
Justin Philips Category B 7 / 10
Matthew Smith Category A 8 / 13
Benjamin Drucker Masters 35+ A 28 / 29
Simon Ingham Masters 35+ C 7 / 49
Todd Burnette Masters 35+ C 22 / 49

Cross Crusade: Cascade Locks (Oct 18 2015)

Howard Draper Category C 23 / 70
Pat Case Category C 26 / 70
Bill Garcia Category B 8 / 53
Justin Philips Category B 24 / 53
Tommaso Gomez Category B 27 / 53
Nico Parkes-perret Category B 32 / 53
Benjamin Drucker Masters 35+ A 39 / 72

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 17 2015)

Justin Philips Category B 6 / 14
Andrew Smith Category B 10 / 14
Drew Coleman Masters 35+ A 13 / 19
Simon Ingham Masters 35+ C 6 / 40
Bill Garcia Masters 35+ B 2 / 35
Katy Salinas Women A 2 / 6
Halley Shultz Women C 9 / 12
Sara Caldwell-kan Women C 12 / 12

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 14 2015)

Andrew Smith Men B 3 / 23
Cory Solo Men B 5 / 23
Bill Garcia Men B 6 / 23
Nico Parkes-perret Men B 15 / 23
Tommaso Gomez Men B 16 / 23
Justin Philips Men B 23 / 23
Halley Shultz Women C 14 / 16
Matthew Smith Men A 13 / 17
Jerrol Lackey Masters Men B 40+ 24 / 29
Pat Case Men C 4 / 48
Nick Wood Men C 9 / 48
Howard Draper Men C 22 / 48
Travis Dutton Men C 30 / 48
Todd Burnette Men C 40 / 48
Benjamin Drucker Masters Men A 40+ 4 / 16
Katy Salinas Women A 3 / 12

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 11 2015)

Pat Case Category C 31 / 86
Bill Garcia Category B 20 / 66
Andrew Smith Category B 32 / 66
Nico Parkes-perret Category B 41 / 66
Tommaso Gomez Category B 51 / 66
Matthew Smith Category A 53 / 66
Benjamin Drucker Masters 35+ A 51 / 88
Simon Ingham Masters 35+ C 25 / 109
Katy Salinas Women A 22 / 41

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 10 2015)

Nick Wood Category C 18 / 99
Howard Draper Category C 57 / 99
Kyle Pratuch Category C 70 / 99
Pat Case Category C 91 / 99
Bill Garcia Category B 10 / 77
Cory Solo Category B 18 / 77
Andrew Smith Category B 28 / 77
Justin Philips Category B 48 / 77
Tommaso Gomez Category B 55 / 77
Matthew Smith Category A 42 / 76
Benjamin Drucker Masters 35+ A 53 / 88
Drew Coleman Masters 35+ A 74 / 88
Simon Ingham Masters 35+ C 20 / 111
Katy Salinas Women A 9 / 40

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 7 2015)

Bill Garcia Men B 6 / 20
Andrew Smith Men B 7 / 20
Cory Solo Men B 12 / 20
Tommaso Gomez Men B 18 / 20
Drew Coleman Masters Men B 40+ 2 / 29
Pat Case Men C 7 / 44
Nick Wood Men C 11 / 44
Howard Draper Men C 25 / 44
Travis Dutton Men C 28 / 44
Benjamin Drucker Masters Men A 40+ 6 / 15
Matthew Smith Men A 11 / 12
Katy Salinas Women A 4 / 13

Cooper Spur Cyclocross (Oct 4 2015)

Ron Lewis Category C 8 / 11
Cory Solo Category B 13 / 18

GPRM 2015: Heiser Farm (Oct 3 2015)

John Lin Singlespeed 19 / 26
Justin Philips Category C 1 / 21
Pat Case Category C 21 / 21
Bill Garcia Category B 5 / 24
Andrew Smith Category B 13 / 24
Matthew Smith Category A 17 / 25
Benjamin Drucker Masters 35+ A 12 / 23
Drew Coleman Masters 35+ B 8 / 43
Katy Salinas Women A 8 / 17

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 30 2015)

Andrew Smith Men B 8 / 30
Cory Solo Men B 11 / 30
Nico Parkes-perret Men B 23 / 30
Bill Garcia Men B 28 / 30
Drew Coleman Masters Men B 40+ 4 / 24
Justin Philips Men C 7 / 53
Pat Case Men C 12 / 53
Nick Wood Men C 15 / 53
Travis Dutton Men C 30 / 53
Benjamin Drucker Masters Men A 40+ 7 / 18
Matthew Smith Men A 12 / 20
Katy Salinas Women A 6 / 11

Battle at Barlow (Sep 27 2015)

Matthew Smith Men Category A 27 / 36

GPRM 2015: Ninkrossi (Sep 26 2015)

John Lin Singlespeed 7 / 30
Justin Philips Category C 10 / 38
Pat Case Category C 15 / 38
Travis Dutton Category C 19 / 38
Ron Lewis Category C 22 / 38
Kyle Pratuch Category C 27 / 38
Cory Solo Category B 13 / 26
Nico Parkes-perret Category B 17 / 26
Tommaso Gomez Category B 22 / 26
Matthew Smith Category A 12 / 17
Benjamin Drucker Masters 35+ A 16 / 23
Drew Coleman Masters 35+ B 9 / 43

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 23 2015)

Bill Garcia Men B 4 / 17
Andrew Smith Men B 7 / 17
Tommaso Gomez Men B 14 / 17
Matthew Smith Men A 13 / 15
Drew Coleman Masters Men B 40+ 3 / 31
Justin Philips Men C 7 / 62
Nick Wood Men C 14 / 62
Pat Case Men C 17 / 62
Travis Dutton Men C 60 / 62
Benjamin Drucker Masters Men A 40+ 9 / 21
Katy Salinas Women A 6 / 16

MFG CX - South Sound Superprestige (Sep 20 2015)

Bill Garcia Cat 3 Men 26 / 50

GPRM 2015: Zaaldercross (Sep 19 2015)

John Lin Singlespeed 10 / 27
Justin Philips Category C 12 / 34
Travis Dutton Category C 22 / 34
Andrew Smith Category B 11 / 27
Tommaso Gomez Category B 21 / 27
Matthew Smith Category A 21 / 27
Benjamin Drucker Masters 35+ A 27 / 41
Drew Coleman Masters 35+ B 11 / 56
Katy Salinas Women A 6 / 19

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 16 2015)

Andrew Smith Men B 8 / 22
Bill Garcia Men B 9 / 22
Cory Solo Men B 15 / 22
Tommaso Gomez Men B 19 / 22
Hailey Schultz Women C 9 / 12
Matthew Smith Men A 11 / 14
Drew Coleman Masters Men B 40+ 3 / 26
Justin Philips Men C 6 / 60
Nick Wood Men C 21 / 60
Ross Lane Men C 24 / 60
Travis Dutton Men C 26 / 60
Ross Lane Men C 32 / 60
Benjamin Drucker Masters Men A 40+ 10 / 16
Katy Salinas Women A 5 / 16

Rapha Portland Trophy Cup #3 (Sep 15 2015)

Ron Lewis Men C 24 / 36

GPRM 2015: Het Meer CX (Sep 12 2015)

John Lin Singlespeed 7 / 27
Anna Saltzberg Junior Women 10-12 5 / 6
Justin Philips Category C 14 / 39
Travis Dutton Category C 22 / 39
Andrew Smith Category B 8 / 29
Bill Garcia Category B 15 / 29
Nico Parkes-perret Category B 20 / 29
Tommaso Gomez Category B 23 / 29
Matthew Smith Category A 23 / 38
Anna Saltzberg Junior Women 6 / 9
Simon Ingham Masters 35+ C 3 / 53
Drew Coleman Masters 35+ B 13 / 39
Jimmy Candelaria Masters 35+ B 39 / 39

Rapha Portland Trophy Cup #2 (Sep 8 2015)

Cory Solo Men B 15 / 32
Ben Tankus Men B 26 / 32
Matthew Smith Men A 20 / 26
Simon Ingham Masters Men C 35+ 10 / 38
Jerrol Lackey Masters Men C 35+ 37 / 38
Drew Coleman Masters Men B 35+ 2 / 34

GPRM 2015: DDCX (Sep 5 2015)

Jerrol Lackey Masters Men 35+ C 3 / 63
Simon Ingham Masters Men 35+ C 14 / 63
Todd Burnette Masters Men 35+ C 32 / 63
Drew Coleman Masters Men 35+ B 16 / 64
Jimmy Candelaria Masters Men 35+ B 59 / 64
Matthew Smith Category A 20 / 33
Andrew Smith Category B 10 / 26
Tommaso Gomez Category B 17 / 26
Cory Solo Category B 19 / 26
Felicity Case Women C 12 / 14
John Lin Singlespeed 9 / 34
Justin Philips Category C 8 / 46
Pat Case Category C 9 / 46
Ross Lane Category C 19 / 46
Travis Dutton Category C 27 / 46
Kyle Pratuch Category C 37 / 46
Benjamin Drucker Masters 35+ A 23 / 37

Rapha Portland Trophy Cup #1 (Sep 1 2015)

Matthew Smith Men A 26 / 33
Jerrol Lackey Masters Men C 40+ 1 / 35
Drew Coleman Masters B 40+ 6 / 21

Santa Cross (Dec 6 2014)

Nico Parkes-perret Men B 2 / 11
Jules Johnson Men B 4 / 11
Tommaso Gomez Men B 9 / 11

Winter CX (Nov 30 2014)

Simon Ingham Masters Men C 35+ 6 / 34
Katy Salinas Women Category A 4 / 11
Jules Johnson Men Category C 6 / 14
Nico Parkes-perret Men Category C 13 / 14
Andrew Smith Men Category B 1 / 2

Kruger's Crossing CX (Nov 23 2014)

Nico Parkes-perret Category C 3 / 37
Jules Johnson Category C 16 / 37
Andrew Smith Category B 10 / 16
Matthew Smith Category A 12 / 13
Benjamin Drucker Masters 35+ A 4 / 39
Simon Ingham Masters 35+ C 4 / 79

Cross Crusade: Barton Park (Nov 16 2014)

Nick Wood Category C 22 / 61
Andrew Smith Category B 27 / 34
Andy Edick Category A 19 / 46
Benjamin Drucker Masters 35+ A 22 / 60
Simon Ingham Masters 35+ C 31 / 119
Todd Burnette Masters 35+ C 32 / 119
Ron Lewis Masters 35+ C 42 / 119
Jerrol Lackey Masters 35+ C 105 / 119
Jimmy Candelaria Masters 35+ B 66 / 72

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 9 2014)

David Hart Singlespeed 84 / 96
Anna Saltzberg Junior Women 10-12 11 / 12
Nico Parkes-perret Category C 34 / 88
Ron Lewis Category C 50 / 88
Cory Solo Category B 9 / 43
Andrew Smith Category B 15 / 43
Matthew Smith Category A 48 / 59
Anna Saltzberg Junior Women 22 / 23
Benjamin Drucker Masters 35+ A 53 / 86
David Saltzberg Masters 35+ A 65 / 86
Jerrol Lackey Masters 35+ C 6 / 135
Todd Burnette Masters 35+ C 37 / 135
Simon Ingham Masters 35+ C 56 / 135
Jimmy Candelaria Masters 35+ B 90 / 96
Katy Salinas Women A 16 / 32

OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm (Nov 8 2014)

Benjamin Drucker Masters 35+ A 29 / 46

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 2 2014)

Andy Edick Category B 1 / 46
Andrew Smith Category B 20 / 46
Matthew Smith Masters 35+ A 26 / 61
David Saltzberg Masters 35+ A 47 / 61

Sandy/Boring Corn Cross (Nov 1 2014)

Benjamin Drucker Masters Men 35+ A 10 / 14
Cory Solo Men Category B 1 / 6

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Nov 1 2014)

David Hart Singlespeed 52 / 82
Andrew Smith Category B 30 / 56
Andy Edick Category B 54 / 56
Matthew Smith Masters 35+ A 36 / 72
David Saltzberg Masters 35+ A 56 / 72
Simon Ingham Masters 35+ C 14 / 91
Katy Salinas Women A 15 / 33

Cross Crusade: WA County Fairgrounds (Oct 26 2014)

Jules Johnson Category C 61 / 82
Matthew Smith Masters 35+ A 17 / 71
Benjamin Drucker Masters 35+ A 43 / 71
David Saltzberg Masters 35+ A 49 / 71
Jerrol Lackey Masters 35+ C 13 / 143
Jimmy Candelaria Masters 35+ B 103 / 111

Cross Crusade: Heron Lakes (Oct 19 2014)

Ross Lane Category C 48 / 97
Andy Edick Category B 8 / 45
Cory Solo Category B 17 / 45
Andrew Smith Category B 25 / 45
Matthew Smith Masters 35+ A 42 / 98
Benjamin Drucker Masters 35+ A 76 / 98
Jerrol Lackey Masters 35+ C 14 / 168
Simon Ingham Masters 35+ C 38 / 168
Todd Burnette Masters 35+ C 55 / 168
Katy Salinas Women A 25 / 35

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 18 2014)

Brandon Day Men Category C 6 / 22
Nick Wood Men Category C 20 / 22
Jimmy Candelaria Masters Men 35+ B 30 / 32
Matthew Smith Masters Men 35+ A 12 / 17
Benjamin Drucker Masters Men 35+ A 16 / 17
Andrew Smith Men Category B 2 / 4
Katy Salinas Women Category A 5 / 8

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 12 2014)

Ross Lane Category C 44 / 78
Andy Edick Category B 6 / 43
Cory Solo Category B 23 / 43
Matthew Smith Masters 35+ A 44 / 84
Jeremy Hudson Masters 35+ C 67 / 138
Todd Burnette Masters 35+ C 136 / 138
Katy Salinas Women A 23 / 33

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 11 2014)

Cory Solo Category B 6 / 49
Andy Edick Category B 18 / 49
Andrew Smith Category B 20 / 49
Matthew Smith Masters 35+ A 33 / 84
Simon Ingham Masters 35+ C 35 / 117

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 8 2014)

Cory Solo Men B 3 / 15
Simon Ingham Masters Men C 35+ 16 / 79
Jeremy Hudson Masters Men C 35+ 36 / 79
Jerrol Lackey Masters Men C 35+ 60 / 79
Nick Wood Men C 7 / 33
Brandon Day Men C 9 / 33
Ron Lewis Men C 17 / 33
Benjamin Drucker Masters Men A 40+ 19 / 23

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #6 (Oct 7 2014)

Benjamin Drucker Masters A 40+ 11 / 21

GPRT: Heiser Farms CX (Oct 4 2014)

Todd Burnette Masters 35+ C 20 / 63
Simon Ingham Masters 35+ C 21 / 63
Halley Shultz Women C 17 / 20
Nico Parkes-perret Category C 2 / 28
Jules Johnson Category C 15 / 28
Matthew Smith Masters 35+ A 22 / 41
David Saltzberg Masters 35+ A 25 / 41
Katy Salinas Women A 10 / 15
Andy Edick Category B 4 / 23
Cory Solo Category B 9 / 23
Andrew Smith Category B 16 / 23

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 1 2014)

Halley Shultz Women C 11 / 12
Cory Solo Men B 4 / 15
Andrew Smith Men B 13 / 15
Phil Saso Masters Men C 35+ 14 / 90
Simon Ingham Masters Men C 35+ 22 / 90
Jerrol Lackey Masters Men C 35+ 24 / 90
Todd Burnette Masters Men C 35+ 40 / 90
Jeremy Hudson Masters Men C 35+ 54 / 90
Matthew Smith Men A 14 / 16
Nick Wood Men C 10 / 39
Brandon Day Men C 13 / 39
Ron Lewis Men C 21 / 39
Katy Salinas Women A 6 / 13
Tim Plumb Masters Men B 35+ 16 / 35
Benjamin Drucker Masters Men A 40+ 16 / 29
David Saltzberg Masters Men A 40+ 19 / 29

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #5 (Sep 30 2014)

Benjamin Drucker Masters A 40+ 7 / 14

Battle at Barlow (Sep 28 2014)

Matthew Smith Masters 35+ A 10 / 35

GPRT: Ninkrossi (Sep 27 2014)

Ron Lewis Masters 35+ C 16 / 55
Todd Burnette Masters 35+ C 18 / 55
David Hart Singlespeed 14 / 30
Nico Parkes-perret Category C 1 / 15
Jules Johnson Category C 5 / 15
Matthew Smith Masters 35+ A 12 / 39
Benjamin Drucker Masters 35+ A 19 / 39
David Saltzberg Masters 35+ A 29 / 39
Cory Solo Category B 8 / 18
Andrew Smith Category B 13 / 18

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 24 2014)

Cory Solo Men B 4 / 19
Andrew Smith Men B 11 / 19
Jerrol Lackey Masters Men C 35+ 17 / 77
Todd Burnette Masters Men C 35+ 29 / 77
Jeremy Hudson Masters Men C 35+ 70 / 77
Nick Wood Men A 8 / 15
Matthew Smith Men A 9 / 15
Nick Wood Men C 29 / 43
Katy Salinas Women A 9 / 13
David Saltzberg Masters Men A 40+ 17 / 22

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #4 (Sep 23 2014)

Benjamin Drucker Masters A 40+ 10 / 12

GPRT: Zaaldercross (Sep 20 2014)

David Hart Singlespeed 31 / 34
Nico Parkes-perret Category C 8 / 39
Jules Johnson Category C 17 / 39
Andrew Smith Category B 4 / 16
Cory Solo Category B 5 / 16
Matthew Smith Masters 35+ A 19 / 42
David Saltzberg Masters 35+ A 23 / 42
Benjamin Drucker Masters 35+ A 26 / 42
Todd Burnette Masters 35+ C 34 / 65
Simon Ingham Masters 35+ C 64 / 65
Katy Salinas Women A 15 / 17

Blind Date at the Dairy (Sep 17 2014)

Andrew Smith Men B 12 / 21
Cory Solo Men B 14 / 21
Matthew Smith Men A 17 / 22
Brandon Day Men C 19 / 51
Ron Lewis Men C 29 / 51
Phil Saso Masters C 35+ 21 / 88
Simon Ingham Masters C 35+ 28 / 88
Jeremy Hudson Masters C 35+ 80 / 88
Tim Plumb Masters Men B 35+ 24 / 38
Benjamin Drucker Masters Men A 40+ 17 / 21
David Saltzberg Masters Men A 40+ 20 / 21

Hood River Double Cross Day Two (Sep 14 2014)

Matthew Smith Masters 35+ A 18 / 24
Andrew Smith Category B 6 / 10

GPRT: Hood River Double Cross Day One (Sep 13 2014)

Nico Parkes-perret Category C 4 / 21
Andrew Smith Category B 8 / 16
Matthew Smith Masters 35+ A 19 / 30
David Saltzberg Masters 35+ A 20 / 30
Benjamin Drucker Masters 35+ A 22 / 30
Simon Ingham Masters 35+ C 18 / 62

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 10 2014)

Andrew Smith Men B 10 / 15
Cory Solo Men B 14 / 15
Matthew Smith Men A 13 / 21
Ron Lewis Men C 30 / 53
Brandon Day Men C 48 / 53
Nick Wood Men C 49 / 53
Jerrol Lackey Masters C 35+ 3 / 79
Todd Burnette Masters C 35+ 27 / 79
Jeremy Hudson Masters C 35+ 31 / 79
Simon Ingham Masters C 35+ 60 / 79
David Saltzberg Masters Men A 40+ 15 / 26
Benjamin Drucker Masters Men A 40+ 16 / 26

Het Meer (Sep 6 2014)

David Hart SINGLESPEED 11 / 24
Andrew Smith Category B 7 / 21
Cory Solo Category B 17 / 21
Jimmy Candelaria Masters 35+ b 55 / 61
Matthew Smith Masters 35+ A 15 / 38
David Saltzberg Masters 35+ A 21 / 38
Benjamin Drucker Masters 35+ A 32 / 38
Simon Ingham Masters 35+ C 25 / 64
Todd Burnette Masters 35+ C 29 / 64
Nico Parkes-perret Category c 1 / 29
Jules Johnson Category c 8 / 29

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks (Sep 2 2014)

Cory Solo Men B 18 / 31
Matthew Smith Men A 11 / 15

DDCX 1 (Aug 30 2014)

Nico Parkes-perret Category c 4 / 36
Jules Johnson Category c 8 / 36
Andrew Smith Category B 14 / 22
Cory Solo Category B 16 / 22
Matthew Smith Masters 35+ A 20 / 39
David Saltzberg Masters 35+ A 23 / 39
Todd Burnette Masters 35+ C 28 / 68
Simon Ingham Masters 35+ C 29 / 68

Busiest Racers

in last months
Matthew Smith 82
Andrew Smith 76
Simon Ingham 57
Benjamin Drucker 54
Justin Philips 48
Katy Salinas 43
Pat Case 41
Todd Burnette 38
Bill Garcia 35
Nick Wood 33
Tommaso Gomez 32
Ryan Cotton 31
Cory Solovewicz 31
Cory Solo 30
Drew Coleman 30
Andy Edick 29
Nico Parkes-perret 27
Jules Johnson 25
Sara Thomas 24
Grant Headley 24
Joseph French 21
John Lin 20
Cassie Capone 19
Howard Draper 18
John Ohotto 18
Felicity Case 18
Jeff Baertsch 16
Travis Dutton 16
David Saltzberg 14
Jerrol Lackey 13
Ron Lewis 10
Sara Caldwell-kan 10
Jimmy Candelaria 9
Jeremy Hudson 6
Beau Burggraff 5
Ross Lane 5
Brandon Day 5
Steven Powell 5
David Hart 5
Anna Saltzberg 4
Bethany Sloane 4
Nathan Boyett 4
Halley Shultz 4
Kyle Pratuch 3
Tim Plumb 2
Phil Saso 2
William Garcia 2
Jeffrey Baertsch 2
Garcia William 1
Elyse Johansen 1
Hailey Schultz 1
Ben Tankus 1
Jon Deleonardo 1