Log In

Team Overview: Bend

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Cross Cascades Cyclocross Races (Sep 15 2019)

Gavin Beer Open 1/2 1 / 1
Zendra Fennerl Junior Women 15-16 1 / 1
Zendra Fennerl Junior Women 1 / 1

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 12 2017)

Lucian Spampinato Elite Junior Men 3 / 3
Natasha Visnack Elite Junior Women 1 / 1

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe (Nov 5 2017)

Natasha Visnack Elite Junior Women 1 / 1
Lucian Spampinato Elite Junior Men 2 / 2

Corvallis Cross Classic (Nov 4 2017)

Spampinato Lucian Elite Junior Men 1 / 1
Visnack Natasha Elite Junior Women 1 / 1

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day Two (Oct 29 2017)

Natasha Visnack Elite Junior Women 1 / 1
Jack Billowitz Junior Men 9 1 / 6
Bjorn Blankenship Junior Men 9 3 / 6

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day One (Oct 28 2017)

Lucian Spampinato Elite Junior Men 3 / 3
Natasha Visnack Elite Junior Women 1 / 1
Jack Billowitz Junior Men 9 2 / 5

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes (Oct 22 2017)

Natasha Visnack Elite Junior Women 1 / 1

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 8 2017)

Lucian Spampinato Elite Junior Men 3 / 3

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 7 2017)

Rylee C mcconnell Junior Women 17-18 2 / 2

GPCM: Heiser Farm CX (Sep 30 2017)

Lucian Spampinato Elite Junior Men 1 / 1
Natasha Visnack Elite Junior Women 1 / 1

Battle at Barlow (Sep 24 2017)

Lucian Spampinato Elite Junior Men 2 / 2

GPCM: Zaaldercross (Sep 16 2017)

Natasha Visnack Elite Junior Women 2 / 2

Corn Cross 1 (Sep 10 2017)

Natasha Visnack Elite Junior Women 2 / 2
Tad Hodgert Masters 70+ 1 / 2

GPCM: Het Meer CX (Sep 9 2017)

Elijah Krause Elite Junior Men 1 / 1
Natasha Visnack Elite Junior Women 1 / 1

River City Bicycles Cyclocross Crusade #6 (Oct 30 2016)

Rylee C mcconnell Junior Women 15-16 1 / 2

River City Bicycles Cyclocross Crusade #2 (Oct 9 2016)

Cameron Wescott Junior Men 9 6 / 7

River City Bicycles Cyclocross Crusade #1 (Oct 8 2016)

Cameron Wescott Junior Men 9 3 / 7

Ride Hard Finish Thirsty Day One (Sep 17 2016)

Jennifer Davidson Women 5 2 / 3

Ride Hard Finish Thirsty Day Two (Sep 20 2015)

Elsa Hammer Junior Women 10-18 1 / 1

Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Day One (Sep 20 2014)

Sarah Jane max Women A 1 / 1
Evan Martin Junior Men 15-16 1 / 1

Redmond Golf Cross (Nov 30 2013)

David Sailors Beginner Men 2 / 5
Larry Weber Beginner Men 5 / 5

Redmond Golf Cross (Sep 29 2012)

Terry Chubb Clydesdale 1 / 1

Future Cross (Sep 23 2012)

Taylor Ivy Junior Women 13-14 1 / 1
Ryan Katie Junior Women 15-16 1 / 2

Battle at Barlow (Sep 26 2010)

Doug Smith Master 50+ 9 / 35

Fresh Air Crossaflixion Cup #1 (Nov 14 2009)

Mike Abel Men Master B 9 / 16

Cross Crusade #3 (Oct 18 2009)

Scotty Carlile Category A 16 / 66
Matt Fox Category A 34 / 66
Schmitt Damian Category A 60 / 66
Timmy Evans Category A 61 / 66
Ina Mclean Masters Women 45+ 2 / 17
Jill Ballantyne Masters Women 45+ 4 / 17
Mike Schindler Masters 35+ A 11 / 54
Tim Jones Masters 35+ A 14 / 54
Justin Serna Masters 35+ A 33 / 54
John Rollert Singlespeed 2 / 120
Jesse Bolling Singlespeed 15 / 120
Matthew Preusch Singlespeed 54 / 120
Rene Bates Singlespeed 70 / 120
Ruth Williams Beginner Women 30 / 78
Wade Miller Masters 35+ B 4 / 116
Matt Engel Masters 35+ B 29 / 116
Sean Rogers Masters 35+ B 33 / 116
Mike Olson Category B 5 / 101
Sean Haidet Category B 9 / 101
Bryan Jorgensen Category B 56 / 101
Brett Golden Category B 64 / 101
Aaron Tarnow Category B 74 / 101
Cole Sprague Category B 86 / 101
Kelsey Kelley Women B 10 / 51
Hailey Foster Women B 37 / 51
Heather Clark Women B 38 / 51
Matthew Lasala Clydesdale 4 / 42
Serena Bishop gordon Women A 3 / 21
Veronica Vega Women A 9 / 21
Lea Julson Women A 21 / 21
Karen Oppenheimer Masters Women 35+ B 1 / 32
Gina Miller Masters Women 35+ B 7 / 32
Doug Smith Masters 50+ 8 / 64
Ambrose Su Masters 50+ 23 / 64
Renee Scott Masters Women 35+ A 1 / 23
Karen Kenlan Masters Women 35+ A 13 / 23

SSCXWC (Nov 9 2008)

Tim Jones SINGLE SPEED MEN 115 / 139
Henry Abel SINGLE SPEED MEN 120 / 139

Cross Crusade #5 (Oct 26 2008)

Karen Kenlan Women Masters 35+ 6 / 23
Gina Miller Women Masters 35+ 23 / 23
Chris Sheppard Category A 1 / 46
Ben Thompson Category A 10 / 46
Scotty Carlile Category A 16 / 46
John Frey Category A 19 / 46
Schmitt Damian Category A 29 / 46
Carson Miller Category A 44 / 46
Phil Cortes Category A 46 / 46
Hailey Foster Women Beginner 2 / 52
Elise Jones Women Beginner 30 / 52
Tim Jones Masters 35+ A 15 / 39
Mike Schindler Masters 35+ A 21 / 39
Weston Fitzsimmons Junior Men 2 / 32
Andy Su Junior Men 9 / 32
Chad Sage Masters 35+ B 21 / 69
Wade Miller Masters 35+ B 27 / 69
Alex Reightley Category B 39 / 66
John Rollert Single Speed 4 / 77
Patrick Jackson Single Speed 23 / 77
Renee Scott Women B 8 / 54
Kelsey Kelley Women B 21 / 54
Mary Yax Women B 37 / 54
Don Leet Masters 50+ 5 / 31
Ambrose Su Masters 50+ 9 / 31
Dan Davis Masters 50+ 15 / 31
Jim Rantala Masters 50+ 21 / 31
Mike Reightley Masters 50+ 25 / 31

Cross Crusade #2 (Oct 12 2008)

Chris Sheppard Category A 2 / 71
Carson Miller Category A 12 / 71
Ben Thompson Category A 17 / 71
John Frey Category A 19 / 71
Schmitt Damian Category A 21 / 71
Brig Brandt Category A 22 / 71
Scotty Carlile Category A 31 / 71
James Williams Category A 36 / 71
Tim Jones Masters 35+ A 13 / 69
Eric Martin Masters 35+ A 17 / 69
Jim Juenger Masters 35+ A 21 / 69
John Rollert Singlespeed 1 / 119
Jace Ives Singlespeed 4 / 119
Patrick Jackson Singlespeed 13 / 119
Henry & amy Abel Singlespeed 89 / 119
Weston Fitzsimmons Junior Men 2 / 36
Andy Su Junior Men 26 / 36
Elise Jones Beginner Women 34 / 69
Henry/Amy Abel/mitchell Beginner Women 61 / 69
Chad Lowe Masters 35+ B 6 / 103
Mark Reinecke Masters 35+ B 58 / 103
Henry Abel Masters 35+ B 63 / 103
Matt Engel Masters 35+ B 87 / 103
Chad Sage Masters 35+ B 103 / 103
Matthew Fox Category B 6 / 102
Renee Scott Women B 7 / 43
Matthew Lasala Clydesdale 30 / 33
Don Leet Masters 50+ 4 / 43
Dan Davis Masters 50+ 10 / 43
Ambrose Su Masters 50+ 26 / 43
Mike Reightley Masters 50+ 29 / 43

Battle at Barlow CCX (Sep 30 2007)

Doug Smith Mst B 35+ 19 / 34
Jeff Fuchs Mst B 35+ 30 / 34
Weston Fitzsimmons Jr Men 1 / 15

Hood River Cyclocross Classic (Sep 23 2007)

Mary Yax Women Beginner 6 / 19
Elise Jones Women Beginner 11 / 19
Patty Buerkle Women A 1 / 9
Joanne Stevens Women A 6 / 9
Mike Schindler Mst Men A 6 / 17
Renee Scott Women B 6 / 16
Jeff Fuchs Mst B 35+ 4 / 31
Doug Smith Mst B 35+ 14 / 31
Weston Fitzsimmons Men B 16 / 25
Andrew Titmus Men C 18 / 45
Gina Miller Women 35-44 3 / 9
Robin Laughlin Women 35-44 8 / 9
Chris Sheppard Sr Men A 8 / 27
Weston Fitzsimmons Jr Men 3 / 10
Karen Kenlan Master Women 45+ 1 / 11

Scion Stumptown Classic (Nov 19 2006)

Carson Miller Jr Men 17-18 7 / 19
Carl Decker Elite Men 10 / 81
Christopher Horner Elite Men 14 / 81
Damien Schmitt Elite Men 39 / 81
Jon Hansen Elite Men 53 / 81
Benjamin Dodge Elite Men 66 / 81
Scott Carlile Elite Men 67 / 81
Megan Elliott Elite Women 24 / 41
Sami Fournier, Elite Women 29 / 41
Bart Bowen Master Men 35+ 25 / 59