Log In

Team Overview: CX Pistols p/b Gigantic Brewing

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Bridge City CX (Nov 24 2019)

Laura Schmitt Wome 1/2/3 21 / 39
Jeanne Beko Wome 1/2/3 34 / 39
Laura Schmitt Singlespeed Women 3 / 17
Helen Reedy Singlespeed Women 7 / 17
Jeanne Beko Singlespeed Women 9 / 17
Sean A carline Singlespeed Men 10 / 51
Patrick Reedy Singlespeed Men 16 / 51
Patrick Croasdaile Singlespeed Men 17 / 51
Daniel Steinle Singlespeed Men 21 / 51
Scott Hillson Singlespeed Men 22 / 51
Dennis Stafford Singlespeed Men 47 / 51
Daniel Steinle Open Men 1/2/3 70 / 106
Patrick Reedy Open Men 1/2/3 79 / 106
Patrick Croasdaile Open Men 1/2/3 97 / 106

Cross Crusade: Kruger Farm (Nov 17 2019)

Laura Schmitt Singlespeed Women 1 / 21
Jeanne Beko Singlespeed Women 13 / 21
Sean A carline Singlespeed Men 12 / 56
Patrick Reedy Singlespeed Men 16 / 56
Patrick Croasdaile Singlespeed Men 21 / 56
Dennis Stafford Singlespeed Men 28 / 56
Donny Stevens Singlespeed Men 40 / 56
Josh Van otterloo Category 5 Men 17 / 73

**OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 10 2019)

Laura Schmitt Singlespeed Women 4 / 26
Jeanne Beko Singlespeed Women 13 / 26
Sean A carline Singlespeed Men 10 / 67
Daniel Steinle Singlespeed Men 14 / 67
Patrick Reedy Singlespeed Men 15 / 67
Scott Hillson Singlespeed Men 21 / 67
Donny Stevens Singlespeed Men 49 / 67
Josh Van otterloo Singlespeed Men 50 / 67
Dennis Stafford Singlespeed Men 66 / 67
Laura Schmitt Category 1/2 Women 8 / 12
Jeanne Beko Category 1/2 Masters 35+ Women 20 / 23
Sean A carline Category 1/2 Masters 35+ Men 31 / 34
Patrick Reedy Category 1/2 Masters 35+ Men 34 / 34

Cyclocross Crusade: Rainier High School (Nov 3 2019)

Laura Schmitt Singlespeed Women 1 / 16
Sean A carline Singlespeed Men 9 / 48
Daniel Steinle Singlespeed Men 13 / 48
Patrick Reedy Singlespeed Men 14 / 48
Patrick Croasdaile Singlespeed Men 16 / 48
Dennis Stafford Singlespeed Men 25 / 48
Scott Hillson Singlespeed Men 26 / 48
Josh Van otterloo Category 5 Men 12 / 31

Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 (Oct 27 2019)

Laura Schmitt Singlespeed Women 2 / 20
Sean A carline Singlespeed Men 15 / 75

Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 (Oct 26 2019)

Laura Schmitt Singlespeed Women 2 / 17
Sean A carline Singlespeed Men 9 / 77

Cyclocross Crusade: Heron Lakes (Oct 20 2019)

Laura Schmitt Singlespeed Women 2 / 19
Jeanne Beko Singlespeed Women 13 / 19
Sean A carline Singlespeed Men 14 / 88
Daniel Steinle Singlespeed Men 25 / 88
Patrick Reedy Singlespeed Men 26 / 88
Scott Hillson Singlespeed Men 28 / 88
Patrick Croasdaile Singlespeed Men 34 / 88
Dennis Stafford Singlespeed Men 62 / 88
Donny Stevens Singlespeed Men 66 / 88

Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 13 2019)

Laura Schmitt Singlespeed Women 1 / 25
Sean A carline Singlespeed Men 14 / 80
Scott Hillson Singlespeed Men 25 / 80
Dennis Stafford Singlespeed Men 42 / 80
Donny Stevens Singlespeed Men 70 / 80
Josh Van otterloo Category 5 Men 26 / 56

Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 (Oct 6 2019)

Laura Schmitt Singlespeed Women 1 / 22
Daniel Steinle Singlespeed Men 23 / 87
Patrick Croasdaile Singlespeed Men 31 / 87
Scott Hillson Singlespeed Men 36 / 87
Patrick Reedy Singlespeed Men 47 / 87
Dennis Stafford Singlespeed Men 54 / 87
Sean Carline Singlespeed Men 84 / 87

Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 (Oct 5 2019)

Laura Schmitt Singlespeed Women 2 / 24
Jeanne Beko Singlespeed Women 16 / 24
Sean Carline Singlespeed Men 14 / 90
Daniel Steinle Singlespeed Men 25 / 90
Patrick Croasdaile Singlespeed Men 27 / 90
Scott Hillson Singlespeed Men 32 / 90
Patrick Reedy Singlespeed Men 49 / 90
Dennis Stafford Singlespeed Men 69 / 90
Donny Stevens Singlespeed Men 81 / 90
Jeanne Beko Singlespeed Men 84 / 90
Josh Van otterloo Category 5 Men 22 / 61

Portland Trophy Cup (Oct 1 2019)

Laura Schmitt Singlespeed Women 1 / 11
Dennis Stafford Open Masters 3/4 24 / 46
Donny Stevens Open Masters 3/4 40 / 46

Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX (Sep 28 2019)

Laura Schmitt Singlespeed Women 2 / 15
Sean A carline Singlespeed 6 / 41
Patrick Croasdaile Singlespeed 10 / 41
Scott Hillson Singlespeed 12 / 41

Portland Trophy Cup (Sep 24 2019)

Laura Schmitt Singlespeed Women 2 / 11
Sean A carline Open Singlespeed 6 / 29
Dennis Stafford Open Masters 3/4 22 / 38

Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi (Sep 21 2019)

Laura Schmitt Singlespeed Women 2 / 9
Sean A carline Singlespeed 4 / 36
Patrick Croasdaile Singlespeed 12 / 36

Portland Trophy Cup #3 (Sep 17 2019)

Laura Schmitt Singlespeed Women 1 / 7
Sean A carline Open Singlespeed 4 / 28
Dennis Stafford Open Masters 3/4 20 / 40

Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross (Sep 14 2019)

Laura Schmitt Singlespeed Women 1 / 14
Sean A carline Singlespeed 8 / 38
Patrick Croasdaile Singlespeed 11 / 38

Blind Date at the Dairy (Sep 11 2019)

Patrick Reedy Singlespeed 8 / 18

Portland Trophy Cup (Sep 10 2019)

Laura Schmitt Singlespeed Women 1 / 9
Sean A carline Open Singlespeed 7 / 39

Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX (Sep 7 2019)

Laura Schmitt Singlespeed Women 4 / 12
Sean A carline Singlespeed 9 / 42
Scott Hillson Singlespeed 16 / 42

Blind Date at the Dairy (Sep 4 2019)

Sean A carline Singlespeed 2 / 26

Portland Trophy Cup (Sep 3 2019)

Laura Schmitt Singlespeed Women 2 / 12
Sean A carline Open Singlespeed 6 / 48
Donny Stevens Open Masters 3/4 33 / 45

Grand Prix Luciano Bailey: DDCX (Aug 31 2019)

Laura Schmitt Singlespeed Women 4 / 15
Sean A carline Singlespeed Men 6 / 41

Kruger’s CX p/b Cyclocross Crusade (Dec 2 2018)

Josh Vanotterloo Men 5 9 / 33

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 18 2018)

Laura Schmitt Women 1/2 7 / 9
Jeanne Beko Singlespeed Women 13 / 23
Sean A carline Singlespeed 11 / 83
Patrick Reedy Singlespeed 19 / 83
Scott Hillson Singlespeed 26 / 83
Patrick Croasdaile Singlespeed 29 / 83
Dennis Stafford Singlespeed 36 / 83
Jeanne Beko Singlespeed 68 / 83
Joshua Otterloovan Men 5 17 / 62

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) (Nov 11 2018)

Laura Schmitt Women 1/2 13 / 15
Sean A carline Singlespeed 13 / 60
Patrick Reedy Singlespeed 18 / 60
Patrick Croasdaile Singlespeed 21 / 60
Scott Hillson Singlespeed 34 / 60
Dennis Stafford Singlespeed 37 / 60
Joshua Otterloovan Men 5 17 / 46
Ellene Smith Masters Women 35+ 3 13 / 14

Corn Cross 2 (Nov 10 2018)

Helen Reedy Singlespeed Women 5 / 7
Patrick Reedy Singlespeed 4 / 13
Scott Hillson Singlespeed 9 / 13

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 (Nov 4 2018)

Sean A carline Singlespeed 9 / 70
Ellene Smith Masters Women 35+ 3 14 / 16

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 (Nov 3 2018)

Laura Schmitt Women 1/2 14 / 15
Sean A carline Singlespeed 17 / 91

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 28 2018)

Laura Schmitt Women 1/2 9 / 10
Jeanne Beko Singlespeed Women 11 / 22
Sean A carline Singlespeed 9 / 67
Patrick Croasdaile Singlespeed 26 / 67
Scott Hillson Singlespeed 28 / 67
Joshua Otterloovan Men 5 23 / 47

Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 27 2018)

Laura Beko Singlespeed Women 4 / 8
Scott Hillson Singlespeed 9 / 20

CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair (Oct 20 2018)

Audrey Squires Women 2/3 2 / 6
Helen Reedy Women 2/3 4 / 6
Laura Schmitt Women 1/2 4 / 4
Jeanne Beko Singlespeed Women 4 / 16
Helen Reedy Singlespeed Women 9 / 16
Sean A carline Singlespeed 1 / 33
Scott Hillson Singlespeed 8 / 33
Patrick Reedy Singlespeed 11 / 33
Patrick Croasdaile Singlespeed 19 / 33
Dennis Stafford Singlespeed 25 / 33
Joshua Otterloovan Men 5 19 / 32
Patrick Reedy Masters 35+ Category 3 2 / 28
Carl Hayes Masters 35+ 4 22 / 38

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 14 2018)

Jeanne Beko Singlespeed Women 11 / 27
Laura Beko Singlespeed Women 13 / 27
Sean A carline Singlespeed 9 / 111
Patrick Croasdaile Singlespeed 27 / 111
Patrick Reedy Singlespeed 36 / 111
Scott Hillson Singlespeed 37 / 111
Dennis Stafford Singlespeed 65 / 111
Joshua Van otterloo Singlespeed 100 / 111
Joshua Van otterloo Men 5 52 / 62
Jeanne Beko Masters Women 35+ 1/2 15 / 20
Patrick Reedy Masters 35+ Category 3 1 / 83
Carl Hayes Masters 35+ 4 84 / 117
Sean A carline Masters 35+ 1/2 27 / 49

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 (Oct 7 2018)

Laura Schmitt Women 1/2 10 / 12
Sean A carline Singlespeed 13 / 73
Patrick Reedy Singlespeed 20 / 73
Patrick Reedy Masters 35+ Category 3 2 / 76

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 (Oct 6 2018)

Laura Schmitt Women 1/2 9 / 12
Laura Beko Singlespeed Women 19 / 26
Sean A carline Singlespeed 10 / 72
Dennis Stafford Singlespeed 44 / 72
Ellene Smith Masters Women 35+ 3 17 / 23

Blind Date at the Dairy (Oct 3 2018)

Sean A carline Singlespeed 4 / 16
Scott Hillson Singlespeed 9 / 16
Patrick Reedy Men 3/4 14 / 41
Carl Hayes Men 3/4 38 / 41
Patrick Reedy Men 2/3 10 / 12

Portland Trophy Cup (Oct 2 2018)

Dennis Stafford Open 3/4 38 / 56

Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm (Sep 29 2018)

Jeanne Beko Singlespeed Women 6 / 14
Sean A carline Singlespeed 8 / 45
Patrick Croasdaile Singlespeed 12 / 45
Scott Hillson Singlespeed 19 / 45
Dennis Stafford Singlespeed 26 / 45
Jeanne Beko Singlespeed 39 / 45

Blind Date at the Dairy (Sep 26 2018)

Sean A carline Singlespeed 4 / 16
Scott Hillson Singlespeed 12 / 16
Patrick Reedy Men 3/4 7 / 49
Patrick Reedy Men 2/3 7 / 13

Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi (Sep 22 2018)

Sean A carline Singlespeed 11 / 34
Patrick Croasdaile Singlespeed 19 / 34

Blind Date at the Dairy (Sep 19 2018)

Laura Schmitt Women 1/2 14 / 15
Sean A carline Singlespeed 5 / 23
Scott Hillson Singlespeed 11 / 23
Patrick Reedy Men 3/4 5 / 47
Patrick Reedy Men 2/3 9 / 15

Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross (Sep 15 2018)

Audrey Squires Women 2/3 5 / 20
Laura Schmitt Women 1/2 9 / 13
Laura Schmitt Singlespeed Women 7 / 12
Jeanne Beko Singlespeed Women 10 / 12
Sean A carline Singlespeed 6 / 49
Scott Hillson Singlespeed 30 / 49
Jeanne Beko Singlespeed 42 / 49

Blind Date at the Dairy (Sep 12 2018)

Laura Schmitt Women 1/2 10 / 13
Sean A carline Singlespeed 6 / 23
Scott Hillson Singlespeed 19 / 23
Patrick Reedy Men 3/4 8 / 44
Patrick Reedy Men 2/3 11 / 13

Twilight Cyclocross Race 2 (Sep 11 2018)

Audrey Squires Women 3 1 / 1

Corn Cross (Sep 9 2018)

Audrey Squires Women 2/3 3 / 6
Jeanne Beko Singlespeed Women 3 / 9
Laura Beko Singlespeed Women 7 / 9
Patrick Croasdaile Singlespeed 6 / 22
Ellene Smith Masters Women 35+ 3 6 / 9

Blind Date at the Dairy (Sep 5 2018)

Laura Schmitt Women 1/2 15 / 16
Sean A carline Singlespeed 2 / 15
Scott Hillson Singlespeed 8 / 15
Patrick Reedy Men 3/4 3 / 48
Patrick Reedy Men 2/3 9 / 13

Twilight Cyclocross Race 1 (Sep 4 2018)

Audrey Squires Women 3 1 / 2

Portland Trophy Cup (Sep 4 2018)

Laura Schmitt Women 1/2 11 / 19
Sean A carline Open Singlespeed 6 / 37
Dennis Stafford Open 3/4 33 / 55

Grand Prix Carl Decker: David Douglas (Sep 1 2018)

Laura Schmitt Women 1/2 10 / 11
Jeanne Beko Singlespeed Women 6 / 11
Laura Beko Singlespeed Women 7 / 11
Sean A carline Singlespeed 7 / 40
Jeanne Beko Singlespeed 35 / 40

NWCXCUP Race #4 (Dec 3 2017)

Sean Carline Men Single Speed 7 / 20

Psychocross (Nov 26 2017)

Sean A carline Singlespeed 2 / 9
Scott Hillson Singlespeed 5 / 9
Audrey Squires Women 3 1 / 2

OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 19 2017)

Jeanne Beko Singlespeed Women 6 / 12
Patrick Croasdaile Singlespeed 17 / 63
Sean A carline Singlespeed 61 / 63

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 12 2017)

Audrey Squires Women 3 4 / 13
Helen Reedy Women 3 10 / 13
Sean A carline Singlespeed 18 / 103
Patrick Croasdaile Singlespeed 19 / 103
Scott Hillson Singlespeed 38 / 103
Patrick Reedy Singlespeed 61 / 103
Jeanne Beko Singlespeed 83 / 103
Patrick Reedy Masters 35+ Category 3 35 / 77
Jeanne Beko Singlespeed Women 9 / 23

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe (Nov 5 2017)

Audrey Squires Women 3 1 / 14
Helen Reedy Women 3 13 / 14
Sean A carline Singlespeed 14 / 63
Patrick Croasdaile Singlespeed 21 / 63
Scott Hillson Singlespeed 34 / 63
Jeanne Beko Singlespeed 54 / 63
Patrick Reedy Masters 35+ Category 3 23 / 67
Jeanne Beko Singlespeed Women 11 / 18

GPCM: Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 28 2017)

Sean A carline Singlespeed 5 / 34
Patrick Croasdaile Singlespeed 6 / 34
Scott Hillson Singlespeed 13 / 34
Dennis Stafford Singlespeed 17 / 34
Jeanne Beko Singlespeed 24 / 34
Laura Schmitt Women 3 1 / 5
Helen Reedy Women 3 3 / 5
Patrick Reedy Masters 35+ Category 3 2 / 26
Patrick Reedy Men 2/3 15 / 18
Jeanne Beko Singlespeed Women 2 / 5

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes (Oct 22 2017)

Sean A carline Singlespeed 22 / 104
Patrick Croasdaile Singlespeed 32 / 104
Jeanne Beko Singlespeed 89 / 104
Jeanne Beko Singlespeed Women 14 / 24

CrossWord CX Challenge (Oct 21 2017)

Audrey Squires Women 3 1 / 4
Helen Reedy Women 3 3 / 4
Jeanne Beko Singlespeed Women 2 / 3
Patrick Reedy Masters 35+ Category 3 4 / 11
Dennis Stafford Singlespeed 8 / 11
Sean A carline Singlespeed 10 / 11

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 15 2017)

Laura Beko Women 3 8 / 17
Helen Reedy Women 3 11 / 17
Sean A carline Singlespeed 12 / 81
Patrick Croasdaile Singlespeed 25 / 81
Dennis Stafford Singlespeed 36 / 81
Scott Hillson Singlespeed 44 / 81
Patrick Reedy Masters 35+ Category 3 10 / 82
Patrick Reedy Men 2/3 55 / 75
Jeanne Beko Singlespeed Women 12 / 19

GPCM: Washougal CX (Oct 14 2017)

Sean A carline Singlespeed 5 / 14
Laura Schmitt Women 3 1 / 7

Blind Date at the Dairy (Oct 11 2017)

Scott Hillson Singlespeed 5 / 13

Portland Trophy Cup #5 (Oct 10 2017)

Dennis Stafford Singlespeed Men 23 / 35

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 8 2017)

Helen Reedy Women 3 12 / 21
Sean A carline Singlespeed 22 / 80
Patrick Croasdaile Singlespeed 25 / 80
Scott Hillson Singlespeed 47 / 80
Jeanne Beko Singlespeed 69 / 80
Ellene Smith Masters Women 35+ 1/2 17 / 19
Patrick Reedy Masters 35+ Category 3 16 / 94
Patrick Reedy Men 2/3 43 / 69
Jeanne Beko Singlespeed Women 17 / 25

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 7 2017)

Laura Schmitt Women 3 20 / 21
Sean A carline Singlespeed 24 / 84
Patrick Croasdaile Singlespeed 31 / 84
Dennis Stafford Singlespeed 44 / 84
Jeanne Beko Singlespeed 65 / 84
Ellene Smith Masters Women 35+ 1/2 20 / 24
Jeanne Beko Singlespeed Women 13 / 26

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 4 2017)

Scott Hillson Singlespeed 11 / 16
Laura Schmitt Women 3 4 / 17

Portland Trophy Cup #4 (Oct 3 2017)

Dennis Stafford Singlespeed Men 32 / 52
Patrick Reedy Men 3/4 13 / 52
Helen Reedy Women 3/4 10 / 24

GPCM: Heiser Farm CX (Sep 30 2017)

Laura Schmitt Women 3 1 / 12
Sean A carline Singlespeed 7 / 35
Patrick Croasdaile Singlespeed 13 / 35
Jeanne Beko Singlespeed 29 / 35
Jeanne Beko Singlespeed Women 6 / 9

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 27 2017)

Sean A carline Singlespeed 5 / 17
Scott Hillson Singlespeed 13 / 17
Laura Schmitt Women 3 4 / 15

Portland Trophy Cup #3 (Sep 26 2017)

Dennis Stafford Singlespeed Men 27 / 45

Battle at Barlow (Sep 24 2017)

Sean A carline Singlespeed 13 / 40
Patrick Croasdaile Singlespeed 15 / 40
Scott Hillson Singlespeed 25 / 40

GPCM: NINKROSSI (Sep 23 2017)

Laura Schmitt Women 3 4 / 9

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 20 2017)

Sean A carline Singlespeed 6 / 14
Scott Hillson Singlespeed 13 / 14
Laura Schmitt Women 3 1 / 14

Portland Trophy Cup (Sep 19 2017)

Dennis Stafford Singlespeed Men 25 / 43

Blind Date at the Dairy (Sep 13 2017)

Patrick Croasdaile Singlespeed 8 / 17

Twilight Cyclocross (Sep 12 2017)

Audrey Squires Women 1/2/3 3 / 4

GPCM: Het Meer CX (Sep 9 2017)

Scott Hillson Singlespeed 35 / 45

GPCM: DDCX (Sep 2 2017)

Laura Schmitt Women 3 2 / 7
Sean A carline Singlespeed 15 / 34
Scott Hillson Singlespeed 24 / 34
Patrick Reedy Masters 35+ Category 3 10 / 54
Patrick Reedy Men 2/3 19 / 40

OBRA State Champs at Corn Cross (Nov 19 2016)

Laura Schmitt Women 3 2 / 7
Helen Reedy Women 3 6 / 7
Sean Carline Singlespeed 27 / 51
Scott Hillson Singlespeed 46 / 51
Patrick Reedy Masters 35+ Category 3 8 / 42

River City Bicycles Cyclocross Crusade #8 (Nov 13 2016)

Jeanne Beko Singlespeed Women 13 / 26
Laura Schmitt Women 3 6 / 12
Helen Reedy Women 3 10 / 12
Sean A carline Singlespeed 19 / 94
Scott Hillson Singlespeed 40 / 94
Jeanne Beko Singlespeed 73 / 94
Patrick Reedy Men 2/3 48 / 64
Patrick Reedy Masters 35+ Category 3 17 / 74
Dennis Stafford Masters 35+ Category 3 40 / 74

Corvallis Cross Classic (Nov 12 2016)

Sean A carline Singlespeed Men 4 / 14

River City Bicycles Cyclocross Crusade #7 (Nov 6 2016)

Jeanne Beko Singlespeed Women 16 / 36
Audrey Squires Women 3 11 / 17
Laura Beko Women 3 14 / 17
Helen Reedy Women 3 16 / 17
Sean A carline Singlespeed 19 / 113
Patrick Croasdaile Singlespeed 41 / 113
Scott Hillson Singlespeed 67 / 113
Ben Chinburg Singlespeed 70 / 113
Asa Weiss Men 2/3 57 / 84
Patrick Reedy Men 2/3 74 / 84
Patrick Reedy Masters 35+ Category 3 28 / 85
Dennis Stafford Masters 35+ Category 3 46 / 85

Peddlers at Edgefield (Nov 5 2016)

Scott Hillson Men 2/3 10 / 11

River City Bicycles Cyclocross Crusade #6 (Oct 30 2016)

Jeanne Beko Singlespeed Women 23 / 27
Audrey Squires Women 3 9 / 20
Sean A carline Singlespeed 22 / 74
Daniel Steinle Singlespeed 23 / 74
Jeanne Beko Singlespeed 26 / 74
Dennis Stafford Singlespeed 43 / 74
Patrick Croasdaile Singlespeed 56 / 74

Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 29 2016)

Scott Hillson Men 2/3 8 / 12

River City Bicycles Cyclocross Crusade #5 (Oct 29 2016)

Jeanne Beko Singlespeed Women 18 / 28
Schmitt Laura Women 3 15 / 24
Sean A carline Singlespeed 15 / 87
Patrick Croasdaile Singlespeed 24 / 87
Daniel Steinle Singlespeed 80 / 87
Dennis Stafford Masters 35+ Category 3 42 / 99

Washougal CX (Oct 23 2016)

Patrick Reedy Men 2/3 8 / 12
Helen Reedy Women 3 1 / 1

CrossWord CX Challenge (Oct 22 2016)

Laura Schmitt Women 3 1 / 3
Helen Reedy Women 3 2 / 3
Audrey Squires Women 4 1 / 15
Patrick Reedy Men 2/3 21 / 27
Jonathan Kuipers Men 2/3 26 / 27
Jeanne Beko Singlespeed Women 4 / 12
Sean A carline Singlespeed 5 / 26
Daniel Steinle Singlespeed 7 / 26
Scott Hillson Singlespeed 21 / 26
Patrick Reedy Masters 35+ Category 3 10 / 45
Dennis Stafford Masters 35+ Category 3 27 / 45

River City Bicycles Cyclocross Crusade #4 (Oct 16 2016)

Jeanne Beko Singlespeed Women 13 / 18
Helen Reedy Women 4 7 / 27
Sean A carline Singlespeed 17 / 62
Patrick Croasdaile Singlespeed 20 / 62
Scott Hillson Singlespeed 33 / 62
Patrick Reedy Men 2/3 32 / 53

River City Bicycles Cyclocross Crusade #3 (Oct 15 2016)

Jeanne Beko Singlespeed Women 13 / 23
Helen Reedy Women 4 7 / 25
Eric Hilson Singlespeed 34 / 56
Daniel Steinle Singlespeed 46 / 56
Sean A carline Singlespeed 56 / 56
Patrick Reedy Men 2/3 36 / 56
Ben Chinberg Men 2/3 49 / 56
Dennis Stafford Masters 35+ Category 3 35 / 57

River City Bicycles Cyclocross Crusade #2 (Oct 9 2016)

Jeanne Beko Singlespeed Women 10 / 25
Helen Reedy Women 4 27 / 28
Patrick Reedy Men 2/3 45 / 77
Scott Hillson Men 2/3 68 / 77
Laura Beko Women 3 1 / 13
Sean A carline Singlespeed 16 / 79
Daniel Steinle Singlespeed 33 / 79
Patrick Croasdaile Singlespeed 34 / 79
Dennis Stafford Masters 35+ Category 3 50 / 77

River City Bicycles Cyclocross Crusade #1 (Oct 8 2016)

Jeanne Beko Singlespeed Women 15 / 28
Helen Reedy Women 4 7 / 29
Laura Beko Women 3 1 / 16
Sean A carline Singlespeed 25 / 93
Patrick Croasdaile Singlespeed 28 / 93
Patrick Reedy Men 2/3 44 / 83
Dennis Stafford Masters 35+ Category 3 46 / 85

Blind Date at the Dairy (Oct 5 2016)

Scott Hillson Men 3/4 28 / 48
Sean A carline Singlespeed 27 / 28

Portland Trophy Cup #5 (Oct 4 2016)

Patrick Reedy Men 2/3 12 / 21
Sean A carline Singlespeed 8 / 39
Laura Beko Women 2/3 3 / 8
Dennis Stafford Masters Men 2/3 12 / 15

Blind Date at the Dairy #4 (Sep 28 2016)

Scott Hillson Men 3/4 28 / 44
Sean A carline Singlespeed 9 / 31

Portland Trophy Cup #4 (Sep 27 2016)

Sean A carline Singlespeed 10 / 47
Laura Beko Women 2/3 5 / 11
Laura Schmitt Women 2/3 11 / 11
Dennis Stafford Masters Men 2/3 13 / 15

Battle at Barlow (Sep 25 2016)

Sean A carline Singlespeed 11 / 44

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 21 2016)

Scott Hillson Men 3/4 26 / 52
Sean A carline Singlespeed 6 / 27

Portland Trophy Cup #3 (Sep 20 2016)

Scott Hillson Men 2/3 16 / 21
Laura Beko Women 2/3 5 / 10
Sean A carline Singlespeed 16 / 48

Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross (Sep 17 2016)

Sean A carline Singlespeed 7 / 47
Christopher Dubois Singlespeed 16 / 47
Ben Chinburg Singlespeed 29 / 47

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 14 2016)

Scott Hillson Men 3/4 30 / 64
Sean A carline Singlespeed 6 / 27
Ben Chinburg Singlespeed 23 / 27

Portland Trophy Cup (Sep 13 2016)

Patrick Reedy Men 2/3 18 / 20
Helen Reedy Women 3/4 7 / 18
Sean A carline Singlespeed 6 / 44
Laura Beko Women 2/3 2 / 13
Dennis Stafford Masters Men 2/3 11 / 18

Corn Cross (Sep 11 2016)

Helen Reedy Women 4 3 / 12
Patrick Reedy Men 2/3 4 / 7
Jeanne Beko Singlespeed 13 / 17

GP Het Meer CX (Sep 10 2016)

Sean A carline Singlespeed 13 / 38
Christopher Dubois Singlespeed 17 / 38

Blind Date at the Dairy (Sep 7 2016)

Scott Hillson Men 3/4 38 / 60
Sean A carline Singlespeed 6 / 29

Portland Trophy Cup (Sep 6 2016)

Sean A carline Singlespeed 5 / 30
Laura Beko Women 2/3 2 / 9
Dennis Stafford Masters Men 2/3 10 / 12

MBSEF Thrilla Cyclocross Series (Aug 31 2016)

Matthew Paez Men 1/2 16 / 16

Kruger's Crossing CX (Nov 22 2015)

Patrick Reedy Category B 17 / 18
Hazel Gross Masters Women 35+ A 7 / 7
Helen Reedy Women C 1 / 11

OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy (Nov 21 2015)

Sean A carline Category A 15 / 17
Ben Chinburg Category A 17 / 17
Patrick Reedy Masters 35+ B 9 / 32
Hazel Gross Masters Women 35+ A 9 / 9
Helen Reedy Women C 2 / 12
Laura Schmitt Women B 2 / 12

Cross Crusade: Portland International Raceway Day Two (Nov 15 2015)

Sean A carline Category A 24 / 46
Patrick Reedy Masters 35+ B 41 / 96
Helen Reedy Women C 7 / 22
Laura Schmitt Women B 10 / 16

Cross Crusade: Portland International Raceway Day One (Nov 14 2015)

Daniel Steinle Singlespeed 17 / 79
Ben Chinburg Singlespeed 38 / 79
Sean A carline Singlespeed 75 / 79
Patrick Reedy Category B 46 / 60
Sean A carline Category A 48 / 53
Ben Chinburg Category A 51 / 53
Patrick Reedy Masters 35+ B 38 / 91
Dennis Stafford Masters 35+ B 48 / 91
Hazel Gross Masters Women 35+ A 15 / 18
Helen Reedy Women C 6 / 18
Laura Schmitt Women B 5 / 19

Cross Crusade: Barton Park (Nov 8 2015)

Daniel Steinle Singlespeed 13 / 58
Dennis Stafford Category B 29 / 44
Patrick Reedy Category B 34 / 44
Sean A carline Category A 48 / 50
Helen Reedy Women C 6 / 14
Laura Beko Women B 11 / 13

Pedalers at the Poor Farm (Nov 7 2015)

Scott Hillson Clydesdale 4 / 5

Corvallis Cross Classic (Nov 7 2015)

Laura Schmitt Women Category B 2 / 3
Hazel Gross Masters Women 35+ A 2 / 3
Sean A carline Category A Men 6 / 10
Ben Chinburg Category A Men 7 / 10

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 1 2015)

Daniel Steinle Singlespeed 23 / 53
Helen Reedy Women C 15 / 25
Patrick Reedy Category B 41 / 55
Ben Chinburg Category A 44 / 58
Sean A carline Category A 47 / 58
Laura Schmitt Women B 15 / 22
Laura Beko Women B 17 / 22

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 31 2015)

Ben Chinburg Singlespeed 24 / 77
Sean A carline Singlespeed 32 / 77
Patrick Reedy Category B 50 / 67
Dennis Stafford Category B 58 / 67
Ben Chinburg Category A 59 / 61
Helen Reedy Women C 28 / 28
Laura Schmitt Women B 16 / 22

Washougal CX (Oct 24 2015)

Ben Chinburg Singlespeed 6 / 28
David Burke Singlespeed 10 / 28
Ben Chinburg Category A 13 / 13

Cross Crusade: Cascade Locks (Oct 18 2015)

Daniel Steinle Singlespeed 17 / 63
Ben Chinburg Category A 33 / 50
Sean A carline Category A 40 / 50
Scott Hillson Clydesdale 13 / 36

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 17 2015)

Ben Chinburg Singlespeed 1 / 16
Dennis Stafford Category B 8 / 14
Patrick Reedy Category B 9 / 14
Ben Chinburg Category A 5 / 8
Patrick Reedy Masters 35+ B 23 / 35
Jeanne Beko Women A 3 / 6
Helen Reedy Women C 3 / 12
Laura Schmitt Women B 2 / 3

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 14 2015)

Ben Chinburg Singlespeed 2 / 15
Sean A carline Singlespeed 7 / 15
Scott Hillson Men C 36 / 48

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 11 2015)

Dennis Stafford Category B 35 / 66
Patrick Reedy Category B 54 / 66
Sean A carline Category A 58 / 66
Ben Chinburg Category A 62 / 66
Patrick Reedy Masters 35+ B 69 / 96
Jeanne Beko Women A 39 / 41
Helen Reedy Women C 11 / 33
Laura Beko Women B 13 / 16

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 10 2015)

Daniel Steinle Singlespeed 16 / 61
Dennis Stafford Category B 36 / 77
Patrick Reedy Category B 57 / 77
Sean A carline Category A 61 / 76
Ben Chinburg Category A 66 / 76
Scott Hillson Clydesdale 15 / 37
Patrick Reedy Masters 35+ B 86 / 122
Laura Schmitt Women C 2 / 28
Helen Reedy Women C 9 / 28

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 7 2015)

Scott Hillson Men C 34 / 44
Ben Chinburg Singlespeed 6 / 18

Rapha Portland Trophy Cup #6 (Oct 6 2015)

Laura Schmitt Women C 1 / 6
Sean A carline Men A 23 / 25
Ben Chinburg Singlespeed 10 / 31
Daniel Steinle Singlespeed 17 / 31

Cooper Spur Cyclocross (Oct 4 2015)

Daniel Steinle Singlespeed 5 / 18
Ben Chinburg Singlespeed 8 / 18
Jeanne Beko Women A 5 / 7

GPRM 2015: Heiser Farm (Oct 3 2015)

Sean A carline Singlespeed 15 / 26
Ben Chinburg Category B 2 / 24
Laura Schmitt Women C 1 / 8

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 30 2015)

Ben Chinburg Men B 7 / 30
Scott Hillson Men C 37 / 53
Sean A carline Singlespeed 15 / 20

Rapha Portland Trophy Cup #5 (Sep 29 2015)

Patrick Reedy Men B 22 / 24
Laura Schmitt Women C 2 / 7
Helen Reedy Women C 7 / 7
Sean A carline Men A 16 / 20

Battle at Barlow (Sep 27 2015)

John Kuipers Men Category B 18 / 21
John Kuipers Men Category B 19 / 21

GPRM 2015: Ninkrossi (Sep 26 2015)

Daniel Steinle Singlespeed 5 / 30
David Burke Singlespeed 11 / 30
Sean A carline Singlespeed 20 / 30
Ben Chinburg Category B 2 / 26
John Kuipers Category B 21 / 26

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 23 2015)

Ben Chinburg Men B 5 / 17
Scott Hillson Men C 47 / 62

Rapha Portland Trophy Cup #4 (Sep 22 2015)

Daniel Steinle Men B 2 / 28
Ben Chinburg Men B 8 / 28
Keith Smallwood Men C 35 / 35
Laura Schmitt Women C 5 / 11
Sean A carline Men A 22 / 24

GPRM 2015: Zaaldercross (Sep 19 2015)

Ben Chinburg Category B 5 / 27
Helen Reedy Women C 10 / 16

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 16 2015)

Ben Chinburg Men B 6 / 22

Rapha Portland Trophy Cup #3 (Sep 15 2015)

Daniel Steinle Men B 2 / 27
Ben Chinburg Men B 20 / 27
Keith Smallwood Men C 35 / 36
Barrett Reiner Men C 36 / 36

GPRM 2015: Het Meer CX (Sep 12 2015)

David Burke Singlespeed 10 / 27
Ben Chinburg Category B 6 / 29
Patrick Reedy Category B 17 / 29
Helen Reedy Beginner Women 1 / 7
Jeanne Beko Women A 14 / 15

Rapha Portland Trophy Cup #2 (Sep 8 2015)

Daniel Steinle Men B 5 / 32
Ben Chinburg Men B 9 / 32
Sean A carline Men A 19 / 26

GPRM 2015: DDCX (Sep 5 2015)

Patrick Reedy Masters Men 35+ B 43 / 64
Patrick Reedy Category B 23 / 26
Sean A carline Singlespeed 13 / 34
Helen Reedy Beginner Women 5 / 11

Rapha Portland Trophy Cup #1 (Sep 1 2015)

Barrett Reiner Men C 27 / 37
Daniel Steinle Men B 4 / 27
Ben Chinburg Men B 8 / 27
Sean A carline Men A 28 / 33