Log In
Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX • Oct 5 2013
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
3.9
3.4
3.4
3.5
2.6
Clear, 61 degrees, wind 0 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
3.9
Beers
3.4
Moisture
3.4
Accel
3.5
Tech
2.6
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Martin Fuss
2 Steve Raubolt SWEAT360
3 Jon Houk
4 Paul Schoonover
5 Phillip M trost Team S+M
6 Greg Dufour Athletes Lounge Cycling Team
7 Paul Brown Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
8 Mike Ruff
9 Keith Wolff
10 Mike Wenrick
11 Aneel Nath
12 Emanuel Mcgladrey
13 Geoff Rinella Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
14 Scott Decker Athletes Lounge Cycling Team
15 Bill Holmes Team Planet X USA
16 Robert Mansolilio
17 Chris Thresher
18 Cooper Irwin Hapi-Go!
19 Justin Tunis
20 Justin Hughes
21 David Hankins Camas Bike and Sport
22 Jeff Dreiling
23 Zach Durst Hapi-Go!
24 Rob Burton Team Planet X USA
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 23  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Traci Smolen Portland
2 Christy Hawkins portland
3 Stacey Ruff Gresham
4 Kirsten Rudberg Portland
Finishers: Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Leland Gilmore Rapha/River City Bicycles
2 Eric Sheagley Veloce Racing powered by Smith &
3 Graham Howard
4 Seth Patla Rapha/River City Bicycles
5 Andrew Coe Soraz Racing p/b CAPA
6 Cameron Lloyd
7 Kelly Ryan Portland Bicycle Studio
8 Schmitt Damian Silverado Gallery/Sunnyside
9 Ryan Garner
10 Curtis Bergquist Bike Central
11 Colin Rowan Look Good Feel Good
12 Tre Hendrick
DNF Samuel Pepperwood Gentle Lovers
DNF Brett Luelling Portland Bicycle Studio
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ben Chinburg CX Pistols p/b Cyclocross.com
2 Jon Burrill Sappo Hill Soapworks
3 Gary Szalay
4 Antonio Castaneda jr Soraz Racing p/b CAPA
5 Matthew Studer Therapeutic Associates PDX Cycling
6 Stephen Laurent
7 James Bradley Rogue / Mt. View Cycles
8 Ryan Menze
9 Gabe Doebler
10 Josiah Zukowski Heartstrings Cycling
11 Ben Corbalis Portland Bicycle Studio
12 Justin Brauner BeerMongers Cycle Club
13 Casey Davidson
14 Rob Thompson Ironclad/Yakima
15 Bill Klingler BeerMongers Cycle Club
16 Jonathan Rasca Buy Local Cycling
DNF Daniel Carter BeerMongers Cycle Club
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Hart jr. Hapi-Go!
2 Eric Nelson Soraz Racing p/b CAPA
3 Jerome Leedy Soraz Racing p/b CAPA
4 Justin Philips
5 Andy Armstrong Sunset Cycles
6 Cory Solovewicz
7 Alexander Hongo
8 Nikolas Heagy Athletes Lounge Cycling Team
9 Nathaniel Wells Hapi-Go!
10 John Osborne Pacific Power Blue Sky
11 Rolland Hayden
12 Jay Swavely Camas Bike and Sport
13 Brian Hart sr. Hapi-Go!
14 Steve Simonson
15 Troy Scott
DNF Jake Witty
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tim Schauer West End Bikes/Specialized
2 Jon Pearson Therapeutic Associates PDX Cycling
3 Mike Hall Half Fast Velo presented by Ninkasi
4 Brian Malloy Therapeutic Associates PDX Cycling
5 David Rosen Sage Cycles Racing
6 Kevin Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi
7 Pete Conklin
8 Earl Hazekamp Capitol Velo
9 Dan Lautenbach Sunset Cycles
10 Randall Roberts
11 Zak Milligan
DNF Brian Witty
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Max Ritzow Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
2 Nathanael Hart Hapi-Go!
3 Jacob Smith PDX Devo Junior Cycling
4 Calvin Keane Bend Endurance Academy
5 Ryder Uetrecht WebCyclery.com
6 Carson Griffith Bend Endurance Academy
7 Walker Hendricks Mountain View Cycles/Subway
8 Owen L. rogers bicycleattorney.com
9 Milo Beall
10 Jake Olander Bend Endurance Academy
11 Brenner Henry
12 Brady Pfeiffer
13 Collin Turner Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
14 Noah Steigerwald
15 Ian Shreve Hutch's-Slocum-Co-Motion
16 Nathan Henry
17 Michael Metz bicycleattorney.com
18 Duncan Yoder Rebound/Tireless Velo
19 Ronan Myers
20 Taguen Smith PDX Devo Junior Cycling
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 1   Cat 5: 4   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Henry Jones Bend Endurance Academy
2 Keelan Ontiveros West End Bikes/Specialized
3 Donovan Birky Bend Endurance Academy
4 Carson Westberg WebCyclery.com
5 Brian Hart jr. Hapi-Go!
6 Jonathan Wimberly Bend Endurance Academy
7 Davis Melkonian Mountain View Cycles/Subway
8 Maxwell Chehab Bend Endurance Academy
9 Isamu Richmond West End Bikes/Specialized
10 Owen Szwaya bicycleattorney.com
11 Nate Lelack Bend Endurance Academy
12 Matt Rech Reall Racing
13 Linus Clark
14 Joseph Lukens PDX Devo Junior Cycling
15 Aaron King Capitol Velo
16 Kelton Smith PDX Devo Junior Cycling
17 ? T90 Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
18 Nicholas Paester Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
19 Grayson Szczukowski
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 4   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Zach Mikkelson Mountain View Cycles/Subway
2 Leif Kytola Hutch's-Slocum-Co-Motion
3 Ian Wilson
4 Micah Melkonian Mountain View Cycles/Subway
5 Justin Ziehnert Beaverton Bicycle Club
6 Chris Rech Reall Racing
7 Michael Samelson
8 Erik Hammerquist
9 Jeremy King Pacific Power Blue Sky
10 Jack Sullivan
11 Nathan Glade Reall Racing
12 Spencer Scott Bend Endurance Academy
13 Jacob Brandt Pacific Power Blue Sky
14 Ian Steigerwald
15 Keenan Reynolds
16 Peter Puettmann
17 Garret Sather
18 Henry Westly Pacific Power Blue Sky
19 Ian Cole
20 Cooper Irwin Hapi-Go!
21 Legend Johnson PDX Devo Junior Cycling
22 Zach Durst Hapi-Go!
23 Thomas Wimberly
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 4   Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Javier Colton Sunnyside Sports
2 Emerson Webb Beaverton Bicycle Club
3 William Reinking Bend Endurance Academy
4 Mitchell Stevens Sunnyside Sports
5 Daxten Blackwell Reall Racing
6 Nick Meigs
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gabrielle Lehnert Hutch's-Slocum-Co-Motion
2 Jennelle Holmes WebCyclery.com
3 Lauren Ziehnert Beaverton Bicycle Club
4 Sarah Cordier Pacific Power Blue Sky
5 Leah Pfeiffer
6 Linnea Owen Capitol Velo
7 Genevieve Bailly Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
8 Grace Vickers PDX Devo Junior Cycling
9 Mckenna Mckee
10 Lauren Cordier Pacific Power Blue Sky
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Haley Wilson Pacific Power Blue Sky
2 Amy Ziehnert Beaverton Bicycle Club
3 Kaylie Ragsdale Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
Finishers: Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Katie Ryan Bend Endurance Academy
2 Ivy Taylor Bend Endurance Academy
3 Kristina Owen Capitol Velo
4 Kayina Namamura
5 Natalie Shaw Therapeutic Associates PDX Cycling
6 Elizabeth Mcknight crank
7 Aubrey Whitty
8 Julie Bryan
Finishers: Cat 4: 2   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sharon Hart Hapi-Go!
2 Maddy Cripe
3 Kelsey Wilson Pacific Power Blue Sky
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Henry Evolution Racing Team/River City Bi
2 Brent Casady
3 Joseph Reynolds Portland Bicycle Studio
4 Todd Rosier Therapeutic Associates PDX Cycling
5 Rick Metz bicycleattorney.com
6 Mathew Braun
7 Matt Kline Sappo Hill Soapworks
8 Mike Szwaya bicycleattorney.com
9 Matt Cline bicycleattorney.com
10 Robert Uetrecht WebCyclery.com
11 Benjamin Drucker Trailhead Coffee Roasters
12 Jesse Coombs Vertebrata Chiropractic Cycling
13 James Shingleton Capitol Velo
14 Greg O'Brien Rebound/Tireless Velo
15 David Prause Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
16 Timothy Shreve Hutch's-Slocum-Co-Motion
17 Chris Wherity Life Cycle Racing Team
18 Tom Strodtbeck bicycleattorney.com
19 Matt D'elia Upper Echelon Fitness and Rehabilit
20 David Saltzberg Rebound/Tireless Velo
21 Mark Adamski Monkey Wrench Bicycle Club
22 Jimmy Gantz Team Oregon presented by Laurelwood
23 Wally Hockman WebCyclery.com
DNF Brian Spears Half Fast Velo presented by Ninkasi
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 4   Cat 5: 1   Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joseph Ketner Team Oregon presented by Laurelwood
2 Mark Driver
3 Ryan Francesconi Team Oregon presented by Laurelwood
4 Jay Wisowaty Sprout Cycles/Lucky Lab
5 Sean Rees Cyclepath Racing
6 David Pedersen Portland Bicycle Studio
7 Mike Abel Team Oregon presented by Laurelwood
8 Brad Sigurdson Soraz Racing p/b CAPA
9 Matt Schwartz Metropolis Cycle Repair
10 Dan Shepherd
11 Jeff Turner
12 Edward (ted) chaplain
13 Stephan Niquet Team Oregon presented by Laurelwood
14 Greg Bearce
15 Paul Hamerton-kelly HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team
16 Ken Hahn
17 Rich Julyan Team Cycle Sport
18 Greg Gramstad Rebound/Tireless Velo
19 Ian Penner Half Fast Velo presented by Ninkasi
20 Sage Freeman Team Planet X USA
21 Guy Smith
22 Jj Blackwood
23 Trig Rogers bicycleattorney.com
24 Bernard Acevedo
25 Javad Simonsen Cyclepath Racing
26 Brett Golden
27 Brian Wielenga BeerMongers Cycle Club
28 Matthew S martel Pacific Power Blue Sky
29 Ile Powell Team S+M
30 Spencer White
31 Sean Stroup BeerMongers Cycle Club
32 Nathan Hobson Half Fast Velo presented by Ninkasi
33 Lucian Jones
34 Steven Westberg WebCyclery.com
35 David Pryor
36 Drew Holmes WebCyclery.com
DNF Dave Metz
DNF Brian Witty
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat 5: 3   Cat ?: 31  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Rodde
2 Ryan Marquardt
3 Donald Newlands Portland Velo Racing Team
4 Mike Packer Rebound/Tireless Velo
5 Greg Stokes Hammer Velo
6 Devin Bailly HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team
7 Mike Taylor
8 Tom Cordier Pacific Power Blue Sky
9 Jay Swavely Camas Bike and Sport
10 Paul Schipper
11 Mark Chasse Portland Velo Racing Team
12 Paul Souders Team Oregon presented by Laurelwood
13 Michael Tabtabai
14 Terry Campbell BeerMongers Cycle Club
15 Ryan Holt
16 Kyle Stephens BeerMongers Cycle Club
17 Brandon Cornejo Portland Velo Racing Team
18 Michael Clark
19 Nathaniel Wells
20 Greg Myers
21 Steve Kresl
22 Josh Platis Rubicon
23 Matt Richmond HPChiro-RPM Mortgage Cycling Team
24 Burk Webb Portland Velo Racing Team
25 Mark Rasmussen
26 Robert Stefanowicz
27 Jerod Cottrill Rebound/Tireless Velo
28 Tim Sinatra Buy Local Cycling
29 Charles Barrett
30 James Owen Capitol Velo
31 James Webb Beaverton Bicycle Club
32 Rolf Kraus
33 James Lais
34 Matt Haughey Buy Local Cycling
35 Ethan Fuld
36 Adam Bergerson Capitol Velo
37 Mark Jensen Team Planet X USA
38 Tony Pitone Portland Velo Racing Team
39 Richard Mckee
40 Robert Copenhaver
41 Andrew Kaylor Hapi-Go!
42 Chuck Kissel
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 4   Cat 5: 3   Cat ?: 33  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Bradley
2 John Foulston Portland Velo Racing Team
3 Robert Huff Half Fast Velo presented by Ninkasi
4 Joseph Hoerner West End Bikes/Specialized
5 Chris Tauscher Rebound/Tireless Velo
6 Charles Stearns
7 Johnny Vergis Cyclepath Racing
8 Daniel Melkonian Mountain View Cycles/Subway
9 Steve Lacey
10 Nathan Sheafor Team Bobs-bicycles.com
11 Mitch Yoder Rebound/Tireless Velo
12 Mike Mercer
13 Mark Hildebrandt Portland Velo Racing Team
14 Paul Mautner Veloforma
15 Michael Metz
16 Randy Scott
17 Tim Ellerbruch West End Bikes/Specialized
18 Craig Austin Half Fast Velo presented by Ninkasi
19 Mark Stoller
20 Eric Szczukowski
21 Mike Ryan
22 Jeff Hollister
23 Brian Hart sr. Hapi-Go!
24 Danny Pettit
25 Jim Fox bicycleattorney.com
26 David Doughty Portland Velo Racing Team
27 David Hankins Camas Bike and Sport
DNF Vincent Plaza BriHOP Cycling
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 22  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ken Rodgers Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
2 Rick Gregory
3 Ron Strasser Team S+M
4 Robert Fox Buy Local Cycling
5 Steve Rearden
6 Steve Truesdale Half Fast Velo presented by Ninkasi
7 Philip Litchfield Buy Local Cycling
8 Tad Hodgert Deschutes Brewery
9 Russ Patterson Portland Velo Racing Team
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ann Kennedy bicycleattorney.com
2 Eileen Kelly-foulston Portland Velo Racing Team
3 Carly Heron RAO/Imperial River Racing
4 Lindsay Kandra West Coast Women's Cycling p/b Nink
5 Suzy Renn Team Slow
6 Holly Pfeiffer Trusty Switchblade
7 Tess Weir RAO/Imperial River Racing
8 Martha Paulus Buy Local Cycling
Finishers: Cat 3: 1   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michelle Blackwood Sweetpea Ladies Auxiliary
2 Elaine Prause Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
3 Cynthia Engel WebCyclery.com
4 Karen Henry Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
5 Traci D'elia Sweetpea Ladies Auxiliary
6 Tessa Sugahara Team Group Health
7 Cassie Nobbs
8 Robyn Pfeifer Athletes Lounge Cycling Team
9 Amanda Durkee
Finishers: Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lora Melkonian Mountain View Cycles/Subway
2 Joanne Eastwood Sunnyside Sports
3 Pam Reid Team Rose City
4 Jill Ballantyne Sunnyside Sports
5 Anne Zoormajian Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
6 Melissa Boyd Pacific Power Blue Sky
7 Sheilagh Griffin
8 Mm Jenkins BeerMongers Cycle Club
9 Bonnie Rosenfeld Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeremy Russell bicycleattorney.com
2 Samuel Pepperwood Gentle Lovers
3 Lee Ordonez English Cycles
4 Brian Kesselman Ruckus Test Team
5 Mike Bene
6 Patrick Jackson Buy Local Cycling
7 Brian Gerow
8 Daniel Gonzalez Ruckus Test Team
9 Tom Letsiger
10 Scott Gerwig
11 David Hart Half Fast Velo presented by Ninkasi
12 Ian Penner Half Fast Velo presented by Ninkasi
13 Mark Biedrzycki RAO/Imperial River Racing
14 Steven Basden Half Fast Velo presented by Ninkasi
15 Steve Williams Buy Local Cycling
16 Mike Zoormajian
17 Carly Heron RAO/Imperial River Racing
18 Suzy Renn Team Slow
19 Kristin Bott Team Slow
20 Tess Weir
21 Cassie Nobbs
DNF Albyn Jones
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 4   Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rhonda Morin Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
2 Megan Chinburg River City Bicycles Women's Team
3 Shelley Dunlop Therapeutic Associates PDX Cycling
4 Laura Trace Upper Echelon Fitness and Rehabilit
5 Elise Huggins River City Bicycles Women's Team
6 Rachel Bagley Breadwinner Cycles
7 Jen Powell
8 Stephanie Uetrecht WebCyclery.com
9 Susannah Hart Hapi-Go!
10 Meagan Masten Portland Bicycle Studio
11 Jennifer Haliewicz Upper Echelon Fitness and Rehabilit
12 Elise Wright
13 Sharon Hart Hapi-Go!
14 Stephanie Hahn
DNF Suzanne Marcoe Buy Local Cycling
DNF Susan Peithman River City Bicycles Women's Team
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 3   Cat 4: 3   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Molly Macgraw Upper Echelon Fitness and Rehabilit
2 Katlyn Giombolini
3 ? ?
4 Annie Nielsen bicycleattorney.com
5 Emily Rimas
6 Diane Bradley Rogue / Mt. View Cycles
7 Hannah Hart Hapi-Go!
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Caroline Gentry Sweetpea Ladies Auxiliary
2 Cat Moscibrocki
3 Marayah Deese Heartstrings Cycling
4 Katie Monaco
5 Elisabeth Mahoney
6 Julie Russell Athletes Lounge Cycling Team
7 Laura Davies Athletes Lounge Cycling Team
8 Kristin Bott Team Slow
9 Abby Dennyl
10 Candida Hart Hapi-Go!
11 Jericho Winter BeerMongers Cycle Club
12 Leah Medure DNR Cycling
13 Inge Wortman Threshold Velo
14 Annie Bertucio
15 Stephanie Stauber BeerMongers Cycle Club
16 Jj Heldmann Sweetpea Ladies Auxiliary
17 Shawna Whitton Sweetpea Ladies Auxiliary
18 Erica Menze
19 Maria Patla River City Bicycles
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 17