Log In

Team Overview: Hutch's-Slocum-Co-Motion

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Psycho Cross Series (Nov 29 2015)

Gabrielle Lehnert Women A 1 / 5
Meg Hamilton Women A 3 / 5
Sal Collura Singlespeed 1 / 4
Ian Shreve Junior Boys 10-12 1 / 1
Leslie Thomas Beginner Women 1 / 2
Timothy Shreve Masters Men 50+ 3 / 8
Brendan Sherrin Category B Men 1 / 7
Micah Sardell Category B Men 5 / 7

Psycho Cross Series (Nov 28 2015)

Brendan Sheerin Men B 2 / 10
Micah Sardell Men B 4 / 10
Quincy Gill Men B 10 / 10
Sal Collura Singlespeed 1 / 4
Meg Hamilton Women A 2 / 2
Ian Shreve Junior Boys 10-12 2 / 4
Leslie Thomas Beginner Women 1 / 2

Kruger's Crossing CX (Nov 22 2015)

Ian Shreve Junior Men 10-12 1 / 29
Ian Shreve Junior Men 3 / 40
Timothy Shreve Masters 50+ 4 / 27

OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy (Nov 21 2015)

Brendan Sheerin Category B 1 / 19
Brendan Sheerin Junior Men 15-16 2 / 6
Gabrielle Lehnert Junior Women 1 / 15
Ian Shreve Junior Men 10-12 1 / 20
Brendan Sheerin Junior Men 4 / 42
Ian Shreve Junior Men 12 / 42
Gabrielle Lehnert Junior Women 13-14 1 / 4
Timothy Shreve Masters 50+ 11 / 31
Meg Hamilton Masters Women 35+ A 3 / 9

Cross Crusade: Portland International Raceway Day Two (Nov 15 2015)

Micah Sardell Category B 13 / 49
Ian Shreve Junior Men 10-12 2 / 35
Ian Shreve Junior Men 12 / 53
Timothy Shreve Masters 50+ 14 / 58
Mark Damon Masters 50+ 34 / 58
Meg Hamilton Masters Women 35+ A 4 / 15
Jaini Van scholtzen Masters Women 35+ A 9 / 15

Cross Crusade: Portland International Raceway Day One (Nov 14 2015)

Sal Collura Singlespeed 22 / 79
Micah Sardell Category B 22 / 60
Ian Shreve Junior Men 10-12 1 / 27
Ian Shreve Junior Men 10 / 53
Timothy Shreve Masters 50+ 11 / 60
Mark Damon Masters 50+ 39 / 60
Meg Hamilton Masters Women 35+ A 1 / 18
Jaini Van scholtzen Masters Women 35+ A 4 / 18

Cross Crusade: Barton Park (Nov 8 2015)

Micah Sardell Category B 13 / 44
Mark Damon Clydesdale 30 / 33
Ian Shreve Junior Men 10-12 2 / 29
Ian Shreve Junior Men 15 / 52
Sal Collura Masters 35+ A 46 / 60
Timothy Shreve Masters 50+ 9 / 63
Mark Damon Masters 50+ 41 / 63
Meg Hamilton Masters Women 35+ A 1 / 19
Jaini Van scholtzen Masters Women 35+ A 5 / 19

Pedalers at the Poor Farm (Nov 7 2015)

Mark Damon Masters 50+ 16 / 19
Ian Shreve Junior Men 5 / 12

Corvallis Cross Classic (Nov 7 2015)

Micah Sardell Category B 5 / 18

Deschutes River Cyclocross WSBA CX Championships (Nov 7 2015)

Gabrielle Lehnert CAT 1/2 WOMEN 6 / 12

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 1 2015)

Sal Collura Singlespeed 24 / 53
Micah Sardell Category B 8 / 55
Perry Lund Category A 55 / 58
Brendan Sheerin Junior Men 15-16 3 / 11
Ian Shreve Junior Men 10-12 3 / 21
Brendan Sheerin Junior Men 7 / 56
Ian Shreve Junior Men 24 / 56
Dan Sheerin Masters 35+ B 60 / 104
Perry Lund Masters 50+ 12 / 57
Mark Damon Masters 50+ 40 / 57
Timothy Shreve Masters 50+ 57 / 57
Meg Hamilton Masters Women 35+ A 1 / 23
Jaini Van scholtzen Masters Women 35+ A 5 / 23
Gabrielle Lehnert Women A 15 / 37
Martin Lisk Beginner Men 9 / 45

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 31 2015)

Micah Sardell Category B 7 / 67
Brendan Sheerin Category B 9 / 67
Perry Lund Category A 50 / 61
Brendan Sheerin Junior Men 15-16 7 / 9
Gabrielle Lehnert Junior Women 4 / 24
Ian Shreve Junior Men 10-12 2 / 23
Brendan Sheerin Junior Men 12 / 52
Ian Shreve Junior Men 27 / 52
Gabrielle Lehnert Junior Women 13-14 2 / 9
Alexander Lehnert Masters 35+ A 44 / 71
Dan Sheerin Masters 35+ B 44 / 109
Timothy Shreve Masters 50+ 16 / 68
Mark Damon Masters 50+ 68 / 68
Meg Hamilton Masters Women 35+ A 2 / 26
Jaini Van scholtzen Masters Women 35+ A 7 / 26
Martin Lisk Beginner Men 8 / 43

Psycho Cross Series #3 (Oct 25 2015)

Martin Lisk Beginner Men 3 / 9
Shreve Tim Men A 6 / 6
Ian Shreve Junior Boys 10-12 1 / 13
Brendan Sheerin Junior Boys 15-16 1 / 6

Washougal CX (Oct 24 2015)

Mark Damon Masters 50+ 26 / 35

Cross Crush at Red Lily Vineyards #3 (Oct 18 2015)

Lillian Schiavo Masters Women 50+ B 1 / 1

Cross Crusade: Cascade Locks (Oct 18 2015)

Perry Lund Category B 2 / 53
Micah Sardell Category B 10 / 53
Ian Shreve Junior Men 10-12 3 / 31
Ian Shreve Junior Men 33 / 64
Timothy Shreve Masters 50+ 13 / 50
Mark Damon Masters 50+ 30 / 50
Meg Hamilton Masters Women 35+ A 2 / 20

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 17 2015)

Ian Shreve Junior Men 10-12 1 / 7
Ian Shreve Junior Men 4 / 14
Timothy Shreve Masters 50+ 4 / 34
Mark Damon Masters 50+ 13 / 34

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 11 2015)

Quincy Gill Category C 40 / 86
Perry Lund Category B 7 / 66
Micah Sardell Category B 17 / 66
Brendan Sheerin Junior Men 15-16 3 / 12
Ian Shreve Junior Men 10-12 2 / 34
Brendan Sheerin Junior Men 6 / 68
Ian Shreve Junior Men 18 / 68
Sal Collura Masters 35+ A 64 / 88
Dan Sheerin Masters 35+ B 53 / 96
Timothy Shreve Masters 50+ 15 / 64
Mark Damon Masters 50+ 36 / 64
Meg Hamilton Masters Women 35+ A 2 / 25
Jaini Van scholtzen Masters Women 35+ A 3 / 25

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 10 2015)

Brendan Sheerin Category B 12 / 77
Micah Sardell Category B 14 / 77
Perry Lund Category B 24 / 77
Brendan Sheerin Junior Men 15-16 4 / 12
Ian Shreve Junior Men 10-12 2 / 34
Brendan Sheerin Junior Men 6 / 73
Ian Shreve Junior Men 15 / 73
Sal Collura Masters 35+ A 58 / 88
Dan Sheerin Masters 35+ B 95 / 122
Timothy Shreve Masters 50+ 21 / 68
Mark Damon Masters 50+ 47 / 68
Meg Hamilton Masters Women 35+ A 1 / 25
Jaini Van scholtzen Masters Women 35+ A 3 / 25

Rapha Portland Trophy Cup #6 (Oct 6 2015)

Mark Damon Masters B 35+ 20 / 24

Psycho Cross Series #2 (Oct 4 2015)

James Murez Masters Men 35+ 3 / 7
Doug Spencer Masters Men 35+ 7 / 7
Meg Hamilton Women A 1 / 2
Jaini Van scholtzen Women A 2 / 2
Ian Shreve Junior Boys 10-12 1 / 1
Lund Perry Men B 1 / 6
Sardel Micah Men B 3 / 6
Leif Kytola Men B 4 / 6
Sheerin Brendon Men B 6 / 6
Scott Pierce Masters Men B 35+ 5 / 6
Lehnert Alexander Singlespeed 1 / 5
Sal Collura Singlespeed 2 / 5
Martin Lisk Beginner 2 / 5
Dave Campbell Masters Men A 35+ 1 / 2
Gabrielle Lehnert Women B 1 / 2
Leslie Thomas Beginner Women 2 / 3

Cooper Spur Cyclocross (Oct 4 2015)

Mark Damon Masters 50+ 18 / 24

GPRM 2015: Heiser Farm (Oct 3 2015)

Sal Collura Singlespeed 13 / 26
Perry Lund Category B 4 / 24
Micah Sardell Category B 10 / 24
Brendan Sheerin Junior Men 15-16 3 / 10
Gabrielle Lehnert Junior Women 1 / 19
Ian Shreve Junior Men 10-12 2 / 19
Brendan Sheerin Junior Men 9 / 49
Ian Shreve Junior Men 30 / 49
Gabrielle Lehnert Junior Women 13-14 1 / 7
Ralph Peterson Masters 35+ C 43 / 48
Mark Damon Masters 50+ 29 / 43
Timothy Shreve Masters 50+ 31 / 43

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 5 (Sep 30 2015)

Cody Peterson Men A 1 / 14

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 30 2015)

Micah Sardell Men B 9 / 30

Battle at Barlow (Sep 27 2015)

Timothy Shreve Masters Men 50+ 12 / 33
Mark Damon Masters Men 50+ 26 / 33
Perry Lund Men Category B 4 / 21
Leif Kytola Men Category B 8 / 21
Brendan Sheerin Men Category B 20 / 21
Dan Sheerin Masters Men B 35+ 26 / 40
Brendan Sheerin Junior Men 2 / 31
Ian Shreve Junior Men 18 / 31
Sal Collura Singlespeed Men 16 / 28
Dan Sheerin Singlespeed Men 24 / 28

GPRM 2015: Ninkrossi (Sep 26 2015)

Micah Sardell Category B 10 / 26
Perry Lund Category B 24 / 26
Ian Shreve Junior Men 10-12 1 / 12
Ian Shreve Junior Men 8 / 22
Mark Damon Masters 50+ 31 / 37

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 4 (Sep 23 2015)

Cody Peterson Men A 2 / 15

Rapha Portland Trophy Cup #4 (Sep 22 2015)

Mark Damon Masters B 35+ 28 / 32

Twilight Cyclocross Series #6 (Sep 22 2015)

Mark Lipchick Masters Men 50+ 3 / 6
Martin Lisk Beginner Men 1 / 4
Sal Collura Singlespeed 2 / 3
Meg Hamilton Women A 1 / 1
Ian Shreve Men C 8 / 16
Doug Spencer Men C 16 / 16
Brendan Sheerin Men B 3 / 4
Micah Sardell Men B 4 / 4
Dan Sheerin Masters Men 40+ 2 / 8

Hop Cross at Rogue Farms (Sep 20 2015)

Martin Lisk Beginner Men 2 / 8
Martin Lisk Clydesdale 3 / 6
Sal Collura Singlespeed 2 / 10
Timothy Shreve Masters 50+ 2 / 10
Mark Lipchick Masters 50+ 5 / 10
Mark Damon Masters 50+ 6 / 10
Ian Shreve Junior Men 2 / 4
Micah Sardell Category B 2 / 6

GPRM 2015: Zaaldercross (Sep 19 2015)

Micah Sardell Category B 9 / 27
Perry Lund Category B 10 / 27
Brendan Sheerin Junior Men 15-16 7 / 12
Gabrielle Lehnert Junior Women 1 / 22
Ian Shreve Junior Men 10-12 2 / 21
Brendan Sheerin Junior Men 14 / 54
Ian Shreve Junior Men 27 / 54
Gabrielle Lehnert Junior Women 13-14 1 / 5
Dan Sheerin Masters 35+ B 36 / 56
Timothy Shreve Masters 50+ 8 / 38
Mark Damon Masters 50+ 35 / 38

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 3 (Sep 16 2015)

Cody Peterson Men A 3 / 14
Jurgen Feneral Masters Men B 35+ 15 / 31

Blind Date at the Dairy #1 (Sep 16 2015)

Micah Sardell Men B 12 / 22
Mark Damon Masters 50+ 10 / 14

Rapha Portland Trophy Cup #3 (Sep 15 2015)

Micah Sardell Men B 17 / 27
Mark Damon Masters B 35+ 26 / 26

Junior Cross Series @ Corn Cross (Sep 13 2015)

Brennan Wodtli Category A 1 / 10
Brendan Sheerin Junior Men 15-16 6 / 9
Gabrielle Lehnert Junior Women 1 / 26
Mark Damon Clydesdale 3 / 3
Ian Shreve Junior Men 10-12 2 / 27
Brendan Sheerin Junior Men 14 / 56
Ian Shreve Junior Men 27 / 56
Gabrielle Lehnert Junior Women 13-14 1 / 7
Dan Sheerin Masters 35+ B 11 / 17
Timothy Shreve Masters 50+ 8 / 14
Mark Damon Masters 50+ 13 / 14

GPRM 2015: Het Meer CX (Sep 12 2015)

Perry Lund Category B 3 / 29
Brennan Wodtli Category A 28 / 38
Brennan Wodtli Category A 32 / 38
Mark Damon Clydesdale 11 / 18

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 2 (Sep 9 2015)

Eric Taylor Men C 12 / 16
Cody Peterson Men A 5 / 19

Rapha Portland Trophy Cup #2 (Sep 8 2015)

Mark Damon Masters Men B 35+ 23 / 34

GPRM 2015: DDCX (Sep 5 2015)

Brennan Wodtli Category A 7 / 33
Mark Damon Clydesdale 9 / 19
Perry Lund Category B 1 / 26
Micah Sardell Category B 9 / 26
Timothy Shreve Masters 50+ 10 / 39
Ian Shreve Junior Men 14 / 32

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 1 (Sep 2 2015)

Cody Peterson Men A 2 / 19
Jurgen Feneral Men A 35+ 15 / 21

Rapha Portland Trophy Cup #1 (Sep 1 2015)

Mark Damon Masters B 40+ 18 / 21

Keizer Rapids (Aug 26 2015)

Sal Collura Singlespeed Men 4 / 7

Twilight Cyclocross Series #2 (Aug 25 2015)

Timothy Shreve Masters Men 50+ 1 / 11
Mark Lipchick Masters Men 50+ 3 / 11
Martin Lisk Beginner Men 2 / 7
Ian Shreve Beginner Men 7 / 7
Nick Skenzick Men A 4 / 6
Sal Collura Singlespeed 3 / 3
Meg Hamilton Women A 1 / 2
Gregg Magnus Men C 6 / 16
Doug Spencer Men C 13 / 16
Leslie Thomas Women B and C 3 / 5
Perry Lund Men B 2 / 8
Micah Sardell Men B 6 / 8

Twilight Cyclocross Series #1 (Aug 18 2015)

Mark Lipchick Masters Men 50+ 2 / 8
Timothy Shreve Masters Men 50+ 7 / 8
Martin Lisk Beginner Men 3 / 9
Ian Shreve Beginner Men 6 / 9
Sal Collura Singlespeed 2 / 4
Gabrielle Lehnert Women A 1 / 2
Meg Hamilton Women A 2 / 2
Leslie Thomas Women B and C 2 / 3
Perry Lund Men B 2 / 5
Quincy Gill Men B 3 / 5
Brendan Sheerin Men B 4 / 5
Alexander Lehnert Masters Men 40+ 1 / 8
David Tsai Masters Men 40+ 6 / 8

Santa Cross (Dec 6 2014)

Sal Collura Singlespeed Men 2 / 6
Quincy Gill Singlespeed Men 3 / 6

Psycho Cross Series #4 (Nov 30 2014)

Brendan Sheerin Men B 3 / 6
Timothy Shreve Men A 35+ 7 / 7

Kruger's Crossing CX (Nov 23 2014)

Ian Shreve Junior Men 10-12 5 / 21
Timothy Shreve Masters 35+ A 30 / 39

Cross Crusade: Barton Park (Nov 16 2014)

Sal Collura Singlespeed 11 / 51
Brendan Sheerin Junior Men 13-14 3 / 13
Leif Kytola Junior Men 15-16 2 / 20
Ian Shreve Junior Men 10-12 8 / 26
Timothy Shreve Masters 35+ A 32 / 60
Mark Damon Masters 50+ 23 / 51
Meg Hamilton Masters Women 35+ A 2 / 21
Jaini Vs-crawford Masters Women 35+ A 4 / 21
Gabrielle Lehnert Women A 14 / 25

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 9 2014)

Quincy Gill Singlespeed 43 / 96
Brendan Sheerin Junior Men 13-14 4 / 19
Ian Shreve Junior Men 10-12 6 / 26
Brendan Sheerin Junior Men 12 / 64
Ian Shreve Junior Men 28 / 64
Timothy Shreve Masters 35+ A 51 / 86
Sal Collura Masters 35+ A 58 / 86
Dan Sheerin Masters 35+ B 46 / 96
Mark Damon Masters 50+ 20 / 73
Meg Hamilton Masters Women 35+ A 1 / 30

OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm (Nov 8 2014)

Meg Hamilton Masters Women 35+ A 2 / 9
Quincy Gill Singlespeed 14 / 23
Perry Lund Category C 3 / 33
Timothy Shreve Masters 35+ A 31 / 46
Alexander Lehnert Masters 35+ A 45 / 46
Leif Kytola Junior Men 15-16 2 / 15
Mark Damon Masters 50+ 15 / 33
Ian Shreve Junior Men 10-12 7 / 17
Brendan Sheerin Junior Men 13-14 4 / 16
Dan Sheerin Masters 35+ B 26 / 42
Gabrielle Lehnert Junior Women 13-14 1 / 6

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 2 2014)

Brendan Sheerin Junior Men 13-14 9 / 23
Leif Kytola Junior Men 15-16 6 / 13
Ian Shreve Junior Men 10-12 17 / 28
Dan Sheerin Masters 35+ B 62 / 92
Mark Damon Masters 50+ 30 / 72
Meg Hamilton Masters Women 35+ A 3 / 55
Meg Hamilton Masters Women 35+ A 3 / 55
Jaini Vs-crawford Masters Women 35+ A 7 / 55
Jaini Vs-crawford Masters Women 35+ A 7 / 55
Gabrielle Lehnert Women A 16 / 28
Martin Lisk Beginner Men 16 / 36

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Nov 1 2014)

Hector Perez Singlespeed 81 / 82
Brendan Sheerin Junior Men 13-14 5 / 17
Leif Kytola Junior Men 15-16 4 / 16
Martin Lisk Clydesdale 22 / 28
Ian Shreve Junior Men 10-12 14 / 24
Alexander Lehnert Masters 35+ A 34 / 72
Timothy Shreve Masters 35+ A 42 / 72
Dan Sheerin Masters 35+ B 44 / 116
Mark Damon Masters 50+ 32 / 74
Meg Hamilton Masters Women 35+ A 4 / 27
Jaini Vs-crawford Masters Women 35+ A 6 / 27

Cross Crusade: WA County Fairgrounds (Oct 26 2014)

Leif Kytola Junior Men 6 / 78
Brendan Sheerin Junior Men 10 / 78
Ian Shreve Junior Men 54 / 78
Samuel Rosenberg Category A 13 / 63
Adam Oliver Category A 45 / 63
Brendan Sheerin Junior Men 13-14 3 / 21
Leif Kytola Junior Men 15-16 2 / 21
Ian Shreve Junior Men 10-12 10 / 23
Timothy Shreve Masters 35+ A 59 / 71
Mark Damon Masters 50+ 13 / 74
Meg Hamilton Masters Women 35+ A 2 / 20

Cross Crusade: Heron Lakes (Oct 19 2014)

Sal Collura Singlespeed 23 / 98
Adam Oliver Category A 11 / 70
Samuel Rosenberg Category A 28 / 70
Leif Kytola Junior Men 15-16 3 / 15
Ian Shreve Junior Men 10-12 14 / 37
Timothy Shreve Masters 35+ A 37 / 98
Mark Damon Masters 50+ 20 / 75
Meg Hamilton Masters Women 35+ A 2 / 30
Jaini Vs-crawford Masters Women 35+ A 4 / 30
Gabrielle Lehnert Women B 3 / 26

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 18 2014)

Sal Collura Singlespeed 4 / 11
Mark Damon Masters Men 50+ 4 / 13
Timothy Shreve Masters Men 35+ A 9 / 17
Ian Shreve Junior Men 10-12 4 / 7
Samuel Rosenberg Men Category A 8 / 10

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 12 2014)

Samuel Rosenberg Singlespeed 14 / 71
Adam Oliver Category A 19 / 67
Samuel Rosenberg Category A 61 / 67
Brendan Sheerin Junior Men 13-14 4 / 15
Leif Kytola Junior Men 15-16 2 / 17
Timothy Shreve Masters 35+ A 52 / 84
Sal Collura Masters 35+ A 61 / 84
Mark Damon Masters 50+ 27 / 74
Meg Hamilton Masters Women 35+ A 1 / 26
Jaini Vs-crawford Masters Women 35+ A 8 / 26
Gabrielle Lehnert Women B 1 / 29

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 11 2014)

Sal Collura Singlespeed 39 / 78
Seth Erwin Category B 41 / 49
Adam Oliver Category A 62 / 68
Brendan Sheerin Junior Men 13-14 4 / 17
Leif Kytola Junior Men 15-16 2 / 21
Ian Shreve Junior Men 10-12 10 / 23
Timothy Shreve Masters 35+ A 37 / 84
Alexander Lehnert Masters 35+ B 34 / 120
David Tsai Masters 35+ B 56 / 120
Mark Damon Masters 50+ 33 / 74
Meg Hamilton Masters Women 35+ A 2 / 30
Jaini Vs-crawford Masters Women 35+ A 3 / 30
Gabrielle Lehnert Women B 2 / 34

Psycho Cross Series #3 (Oct 5 2014)

Nick Skenzick Men A 5 / 6
Sal Collura Singlespeed 5 / 7
Jaini Vs-crawford Women A 1 / 1
Dave Campbell Masters Men A 6 / 6
Ian Shreve Junior Men 10-12 2 / 3

GPRT: Heiser Farms CX (Oct 4 2014)

Samuel Rosenberg Junior Men 17-18 2 / 13
Samuel Rosenberg Category A 23 / 28
Timothy Shreve Masters 35+ A 33 / 41
Leif Kytola Junior Men 15-16 3 / 19
Mark Damon Masters 50+ 39 / 39
Ian Shreve Junior Men 10-12 7 / 16
Brendan Sheerin Junior Men 13-14 8 / 16
Mark Damon Category B 19 / 23
Gabrielle Lehnert Junior Women 13-14 1 / 5

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 5 (Oct 1 2014)

Seth Erwin Men B 15 / 19

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #5 (Sep 30 2014)

Mark Damon Masters B 40+ 6 / 14

Twilight Cross Series #5 (Sep 30 2014)

Michael Rosenberg Masters Men 50+ 5 / 5
Samuel Rosenberg Men A 1 / 5
Nick Skenzick Men A 5 / 5
Sal Collura Singlespeed 2 / 3
Gabrielle Lehnert Women B 1 / 2
Ian Shreve Beginner 4 / 5
Martin Lisk Beginner 4 / 5
Brendan Sheerin Men B 8 / 10
Timothy Shreve Masters Men 40+ 1 / 12
Dave Campbell Masters Men 40+ 3 / 12
David Tsai Masters Men 40+ 12 / 12

Battle at Barlow (Sep 28 2014)

Sal Collura Singlespeed 27 / 32
Mark Damon Masters 50+ 42 / 44

GPRT: Ninkrossi (Sep 27 2014)

Brendan Sheerin Junior Men 13-14 2 / 5

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 4 (Sep 24 2014)

Seth Erwin Men B 4 / 12

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #4 (Sep 23 2014)

Mark Damon Masters B 40+ 8 / 13

Twilight Cross Series #4 (Sep 23 2014)

Adam Oliver Men A 4 / 7
Nick Skenzick Men A 7 / 7
Sal Collura Singlespeed 3 / 5
Zane Globus ohara Men C 20 / 20
Brendan Sheerin Men B 10 / 11

Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Day One (Sep 20 2014)

Jaini Vs-crawford Masters Women 35+ 1 / 10

GPRT: Zaaldercross (Sep 20 2014)

Samuel Rosenberg Category A 17 / 35
Brendan Sheerin Junior Men 13-14 5 / 12
Samuel Rosenberg Junior Men 17-18 9 / 11
Leif Kytola Junior Men 15-16 1 / 20
Ian Shreve Junior Men 10-12 10 / 16
Timothy Shreve Masters 35+ A 35 / 42
Mark Damon Masters 50+ 37 / 47
Gabrielle Lehnert Women B 3 / 17

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 3 (Sep 17 2014)

Erwin Seth Men B 3 / 8
Tyler Rupe Men C 35+ 10 / 24

Rapha Trophy Cup p/b Western Bikeworks #3 (Sep 16 2014)

Mark Damon Masters B 40+ 15 / 21

Twilight Cross Series #3 (Sep 16 2014)

Samuel Rosenberg Men A 1 / 8
Adam Oliver Men A 5 / 8
Nick Skenzick Men A 7 / 8
Sal Collura Singlespeed 2 / 3
Brendan Sheerin Men C 1 / 21
Quincy Gill Men C 4 / 21
Zane Globus ohara Men C 19 / 21
Garielle Lehnert Women B 2 / 3
Jaine Vs crawford Masters Women 1 / 2
Alexander Lehnert Masters Men 40+ 3 / 12
Timothy Shreve Masters Men 40+ 4 / 12

Hood River Double Cross Day Two (Sep 14 2014)

Adam Oliver Category A 11 / 24
Sal Collura Singlespeed 12 / 23
Leif Kytola Junior Men 15-16 2 / 14
Brendan Sheerin Junior Men 13-14 4 / 16

GPRT: Hood River Double Cross Day One (Sep 13 2014)

Sal Collura Singlespeed 18 / 31
Adam Oliver Category A 19 / 21

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 2 (Sep 10 2014)

Tyler Rupe Men 35+c 14 / 21

Twilight Cross Series (Sep 9 2014)

Samuel Rosenberg Men A 1 / 4
Nick Skenzick Men A 4 / 4
Sal Collura Singlespeed 1 / 6
Brenden Sheerin Men C 5 / 16
Quincy Gill Men C 7 / 16
Jaini Vs-crawford Women A 1 / 1
Ian Shreve Beginner 8 / 10
Leif Kytola Men B 7 / 10
Alexander Lehnert Masters Men 40+ 3 / 11
Timothy Shreve Masters Men 40+ 5 / 11

Psycho Cross Series (Sep 6 2014)

Samuel Rosenberg MEN A 3 / 5
Nick Skenzick MEN A 5 / 5
Sal Collura SINGLESPEED 2 / 6
Nick Skenzick Masters A 35+ Men 2 / 2

Het Meer (Sep 6 2014)

Leif Kytola Category B 11 / 21
Mark Damon Masters 50+ 30 / 41

DDCX 1 (Aug 30 2014)

Mark Damon Masters 50+ 33 / 45
Ian Shreve Junior Men 23 / 29
Timothy Shreve Masters 35+ A 29 / 39

Grand Prix Erik Tonkin: Santa Cross (Dec 14 2013)

Ryan Garner Men A 12 / 13
Sal Collura Single Speed 4 / 9

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Dec 8 2013)

Meg Hamilton Masters Women 35+ A 1 / 12
Sal Collura Singlespeed 8 / 20

Deschutes Brewery Cup (Dec 7 2013)

Samuel Rosenberg Men ProCX 1 Junior 17-18 5 / 10

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 24 2013)

Sal Collura Singlespeed 6 / 60
Ian Shreve Junior Men 39 / 48
Timothy Shreve Masters 35+ A 26 / 36

Cross Crusade: Barton Park (Nov 17 2013)

Meg Hamilton Masters Women 35+ A 4 / 28
Jaini Vs-crawford Masters Women 35+ A 6 / 28
Samuel Rosenberg Category A 19 / 59
Sal Collura Singlespeed 11 / 63
Ian Shreve Junior Men 64 / 66
Timothy Shreve Masters 35+ A 46 / 64

Psycho Cross (Nov 16 2013)

Timothy Shreve MASTERS A 35+ MEN 2 / 4
Leif Kytola Men B 4 / 5
Sal Collura Single Speed 3 / 5
James Murez Masters C 35+ Men 9 / 13

The MudFund Derby City Cup Day 2 (Nov 10 2013)

Samuel Rosenberg Men UCI Junior 17-18 25 / 32

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 10 2013)

Meg Hamilton Masters Women 35+ A 3 / 27
Sal Collura Singlespeed 26 / 93
Ian Shreve Junior Men 59 / 69
Timothy Shreve Masters 35+ A 75 / 81

The MudFund Derby City Cup Day 1 (Nov 9 2013)

Samuel Rosenberg Men ProCX 1 Junior 17-18 23 / 33

OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 9 2013)

Sal Collura Singlespeed 13 / 34
Gabrielle Lehnert Junior Women 10-12 1 / 11
Ian Shreve Junior Men 10-12 19 / 19
Timothy Shreve Masters 35+ A 25 / 40
Alexander Lehnert Masters 35+ B 5 / 53

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 3 2013)

Sal Collura Singlespeed 20 / 99
Gabrielle Lehnert Junior Women 10-12 1 / 18
Samuel Rosenberg Category A 8 / 62
Leif Kytola Junior Men 15-16 6 / 22
Timothy Shreve Masters 35+ A 40 / 73
Jaini Vs-crawford Masters Women 35+ A 4 / 26
Meg Hamilton Masters Women 35+ A 11 / 26

Sandy/Boring Corn Cross (Nov 2 2013)

Kristina Hughes Masters Women 35+ A 5 / 7
Samuel Rosenberg Category A 6 / 14

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Oct 27 2013)

Meg Hamilton Masters Women 35+ A 5 / 20
Samuel Rosenberg Category A 25 / 49
Cameron Lloyd Category A 31 / 49
Adam Oliver Category A 45 / 49
Gabrielle Lehnert Junior Women 5 / 19
Cody Peterson Singlespeed 1 / 51
Sal Collura Singlespeed 15 / 51
Leif Kytola Junior Men 5 / 59
Ian Shreve Junior Men 52 / 59
Timothy Shreve Masters 35+ A 51 / 61
Alexander Lehnert Masters 35+ B 10 / 87

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 26 2013)

Cody Peterson Singlespeed 1 / 67
Gabrielle Lehnert Junior Women 10-12 1 / 7
Sydney Dimarco Junior Women 10-12 7 / 7
Cameron Lloyd Category A 20 / 58
Adam Oliver Category A 36 / 58
Samuel Rosenberg Category A 37 / 58
Ian Shreve Junior Men 10-12 17 / 22
Leif Kytola Junior Men 15-16 4 / 19
Timothy Shreve Masters 35+ A 56 / 77
Alexander Lehnert Masters 35+ B 26 / 110
Meg Hamilton Masters Women 35+ A 3 / 21
Jaini Vs-crawford Masters Women 35+ A 5 / 21

Cross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 20 2013)

Samuel Rosenberg Category A 28 / 64
Leif Kytola Category C 1 / 95
Cody Peterson Singlespeed 5 / 109
Sal Collura Singlespeed 18 / 109
Leif Kytola Junior Men 5 / 81
Timothy Shreve Masters 35+ A 55 / 94

Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 19 2013)

Samuel Rosenberg Category A 2 / 11
Michael Rosenberg Master 50+ 16 / 19
Ian Shreve Junior Men 17 / 19

Cross Crusade: Rainier (Oct 13 2013)

Adam Oliver Category A 46 / 60
Sal Collura Singlespeed 21 / 67
Ian Shreve Junior Men 51 / 59
Timothy Shreve Masters 35+ A 58 / 85

Providence Cyclocross Festival Day 3 (Oct 6 2013)

Samuel Rosenberg UCI Elite Juniors 17-18 16 / 30

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 6 2013)

Gabrielle Lehnert Women B 10 / 38
Adam Oliver Category A 45 / 67
Gabrielle Lehnert Junior Women 2 / 23
Cody Peterson Singlespeed 7 / 97
Sal Collura Singlespeed 27 / 97
Ian Shreve Junior Men 61 / 78
Timothy Shreve Masters 35+ A 65 / 98

Providence Cyclocross Festival Day 2 (Oct 5 2013)

Samuel Rosenberg SATURDAY: UCI Elite Juniors 17-18 19 / 30

Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX (Oct 5 2013)

Timothy Shreve Masters 35+ A 16 / 24
Leif Kytola Junior Men 15-16 2 / 23
Ian Shreve Junior Men 10-12 15 / 20
Gabrielle Lehnert Junior Women 10-12 1 / 10

Twilight Cyclocross Series #5 (Sep 30 2013)

Gabrielle Lehnert Women B 3 / 7
Timothy Shreve Men Master 40+ 3 / 11
Sal Collura SS 2 / 6
Samuel Rosenberg Men A 1 / 3
Adam Oliver Men A 3 / 3

Battle At Barlow (Sep 29 2013)

Sal Collura Singlespeed 13 / 26
Gabrielle Lehnert Junior Women 10-12 1 / 6
Leif Kytola Category C 2 / 38
Samuel Rosenberg Category A 28 / 34
Ian Shreve Junior Men 10-12 13 / 15
Leif Kytola Junior Men 15-16 3 / 23
Samuel Rosenberg Junior Men 15-16 23 / 23
Timothy Shreve Masters 35+ A 28 / 40

Grand Prix Erik Tonkin: Ninkrossi (Sep 28 2013)

Timothy Shreve Masters 35+ A 25 / 34
Ian Shreve Junior Men 15 / 16

Twilight Cyclocross Series #4 (Sep 23 2013)

Gabrielle Lehnert Women B 1 / 4
Nick Skenzick Men B 7 / 8
Quincy Gill Men B 8 / 8
Ian Shreve Junior 5 / 8
Sal Collura SS 1 / 3
Timothy Shreve Masters Men 40 + 12 / 12
James Murez Men C 11 / 13
Samuel Rosenberg Men A 1 / 6
Adam Oliver Men A 5 / 6

Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard (Sep 21 2013)

David Robinson Men Singlespeed 2 / 3

Grand Prix Erik Tonkin: Zaandercross (Sep 21 2013)

Timothy Shreve Masters 35+ A 26 / 35

Blind Date at the Dairy (Sep 18 2013)

David Bjork Master C 35+ 6 / 89
Sal Collura Singlespeed 8 / 46

Twilight Cyclocross Series #3 (Sep 16 2013)

Gabrielle Lehnert Women B 1 / 5
Timothy Shreve Masters 40+ 4 / 10
Brendan Sheerin Junior 3 / 12
Ian Shreve Junior 12 / 12
Nick Skenzick Men B 7 / 15
Quincy Gill Men B 12 / 15
Chris Murray Men B 13 / 15
Leif Kytola Men C 1 / 20
James Murez Men C 13 / 20
Samuel Rosenberg Men A 1 / 6
Adam Oliver Men A 4 / 6

Hood River Double Cross Day Two (Sep 15 2013)

Samuel Rosenberg Category A 11 / 30
Ian Shreve Junior Men 10-12 14 / 17
Sal Collura Singlespeed 7 / 28
Gabrielle Lehnert Junior Women 10-12 1 / 8

StarCrossed CX (Sep 14 2013)

Samuel Rosenberg Men 2/3 53 / 61
Gabrielle Lehnert Junior Girls U17 6 / 7

Grand Prix Erik Tonkin: Hood River Double Cross (Sep 14 2013)

Timothy Shreve Masters 35+ A 48 / 49
Cody Peterson Singlespeed 3 / 41
Sal Collura Singlespeed 18 / 41

Twilight Cyclocross Series #2 (Sep 9 2013)

Michael Rosenberg Masters Men 50+ 7 / 8
Gabrielle Lehnert Women B 2 / 5
Sal Collura Singlespeed 1 / 3
Alexander Lehnert Master Men 40+ 1 / 13
Timothy Shreve Master Men 40+ 2 / 13
Nick Skenzick Men B 7 / 13
Samuel Rosenberg Men A 3 / 7
Adam Oliver Men A 7 / 7

Grand Prix Erik Tonkin: Het Meer CX Race (Sep 7 2013)

Samuel Rosenberg Category A 12 / 26

Twilight Cyclocross Series #1 (Sep 2 2013)

Samuel Rosenberg Men A 1 / 7
Sal Collura Singlespeed 1 / 5
Timothy Murez Men C 14 / 19
Nick Skenzick Men B 5 / 10

GPET: David Douglas CX #1 (Aug 31 2013)

Ian Shreve Junior Men 31 / 39
Timothy Shreve Masters 35+ A 24 / 37

Busiest Racers

in last months
Ian Shreve 75
Timothy Shreve 58
Sal Collura 51
Mark Damon 47
Brendan Sheerin 44
Gabrielle Lehnert 38
Samuel Rosenberg 35
Meg Hamilton 31
Leif Kytola 26
Micah Sardell 21
Adam Oliver 16
Perry Lund 15
Jaini Vs-crawford 13
Dan Sheerin 13
Nick Skenzick 12
Martin Lisk 12
Alexander Lehnert 11
Cody Peterson 10
Quincy Gill 10
Jaini Van scholtzen 8
Leslie Thomas 5
Brennan Wodtli 4
James Murez 4
Mark Lipchick 4
Seth Erwin 3
Michael Rosenberg 3
David Tsai 3
Dave Campbell 3
Doug Spencer 3
Cameron Lloyd 2
Jurgen Feneral 2
Zane Globus ohara 2
Tyler Rupe 2
Brendan Sherrin 1
Shreve Tim 1
Sheerin Brendon 1
Sardel Micah 1
Lund Perry 1
Ralph Peterson 1
Erwin Seth 1
Sydney Dimarco 1
Garielle Lehnert 1
Jaine Vs crawford 1
Brenden Sheerin 1
David Robinson 1
David Bjork 1
Timothy Murez 1
Kristina Hughes 1
Hector Perez 1
Gregg Magnus 1
Ryan Garner 1
Chris Murray 1
Eric Taylor 1
Lehnert Alexander 1
Scott Pierce 1
Lillian Schiavo 1