Log In
Raceway Cross • Oct 31 2010
Race uploaded by Ryan Kelly
Download
5.8
7
3.5
5
3.5
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.8
Beers
7
Moisture
3.5
Accel
5
Tech
3.5
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Tubbs LENOVO
2 Richard Mcclung HAGENS-BERMAN LLP CYCLIN
3 Todd Davis LENOVO
4 Sean Kelsey BUY LOCAL CYCLING
5 Rainer Leuschke BLUE ROOSTER SPORTS MEDI
6 Matthew Lynch BYRNE INVENT
7 Tim Ellis CNC
8 Brendan Connolly BLUE ROOSTER SPORTS MEDI
9 Craig Fowler TEAM STANLEY
10 Ross Gilbert OLD TOWN BICYCLE/STATE F
11 Aaron Erbeck ALKI-RUBICON RACING
12 Chad Berg COLLISION 1
13 Gabriel Grant SECOND ASCENT
14 Tom Phillips RAGNAROK
15 Zach Daab HUP UNITED
16 Damon Pettinger HAGENS BERMAN CYCLING TE
17 Craig Dillon TEAM STANLEY
18 Peter Hall BLUE ROOSTER SPORTS MEDI
19 Cole Meckle CUCINA FRESCA
20 Chris Brown BYRNEINVENT/JET CITY VEL
21 Mark Knokey VERTICAL EARTH
22 Rick Jerabek AVANTI/BLUE ROOSTER
23 Rory Shackles TURIN BICYCLE SOCIETY
24 Michael Murdin GARAGE RACING
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 11   Cat 3: 2   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Todd Gallaher UNITED
2 Jeff Cummings JACK'S BICYCLE CENTER
3 David Karman HAGENS BERMAN CYCLING
4 John Alving APEX RACING
5 Dan Norton ARRIVEE
6 Dale Knapp
7 Kurt Brown IJM.ORG
8 Rick Raymond OLD TOWN BICYCLE PB STAT
9 Pat Weiler CYCLE THERAPY-4 CORNERS
10 Martin Senkyrik SECOND ASCENT
11 Glen Conley
12 Peter Krumins OLD TOWN BICYCLES
13 Rick Heckenlaible CUCINA FRESCA
14 Dave Reed HUP UNITED
15 Christopher Mendoza OLYMPIA ORTHOPEDIC ASSOC
16 Bernard Georges HUP UNITED
17 Bob Ludeman LENOVO
Finishers: Cat 2: 7   Cat 3: 3   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Logan Owen REDLINE
2 Solomon Woras METHOW CYCLE AND SPORT
3 Toby Swanson BENAROYA RESEARCH INSTIT
4 Galen Erickson KELLER-ROHRBACK
5 Eric Atwood BENAROYA RESEARCH INSTIT
6 Kyle Mcgilvray OLD TOWN BICYCLE
7 J.d. Fette HAGENS BERMAN
8 Benji Perin
9 Ian Mensher KELLER ROHRBACK CYCLING
10 John-Christian Flack OLYMPIA ORTHOPAEDIC ASSO
11 Joe Brennan HAGENS BERMAN
12 Andy Vosberg HOOD SUBARU
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 4   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Wendy Simms RIDLEY - FSA
2 Kristi Berg CYCLE UNIVERSITY
3 Jenni Gaertner RIVERSTONE CDA
4 Jessica Cutler CUCINA FRESCA
5 Kristen Kelsey BUY LOCAL CYCLING
6 Courtenay Mcfadden WWU CYCLING
7 Ann Knapp KONA
8 Lea Stralka BYRNE GAS
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Warren Mcandrew MR CRAMPY'S MULTISPORT
2 Andrew Bagley TEAM TIGHTPANTS
3 Matthew Clark RAGNAROK RACING
4 Paul Boivin TEAM STANLEY
5 Jeff Woerner IJM.ORG
6 Mark Papenhausen COLLISION 1
7 Matthew Oseto LENOVO
8 Mark Roughgarden CYCLOCROSSRACING.COM
9 Kevin Miller EEK RACING
10 Terry Buchanan HUP UNITED
11 Carl Anton
12 Eric Kamila
13 Rick Stevens MAFIA/ FELT/ PBR
14 Mike Porter
15 Chad Richmond HAGENS BERMAN
16 Alex Telitsine IJM.ORG
17 Philip Spencer LENOVO
18 Dave Pearson COLLISION 1
19 Eric Kolve
20 Nathan Webster BLUE ROOSTER SPORTS MEDI
21 Parker Lund MAFIA RACING/FELT/PBR
22 "jason Bavuso" MAYHEM RACING
23 Matt Morrisson RTB
24 Art Weichbrodt CORPORESANO
25 Brett Clothier-sharman CUCINA FRESCA
26 Rob Born BLUE ROOSTER SPORTS MEDI
27 Jim Hirshfield BLUE ROOSTER SPORTS MEDI
28 Emil King
29 Jonathan Sirois SOUL SPORT
30 Robert Trombley CARBON NEUTRAL CYCLING
31 Brad Loetel CYCLE U
32 Nathan Kiger RAGNARÖK RACING
33 Jeff Evans SAMURAI NOODLE / DOUBLEC
34 Bob Mcgee BYRNE INVENT
35 Christian Schmalz CYCLE U
Finishers: Cat 3: 21   Cat 4: 2   Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Vern Cole STARBUCKS CYCLING
2 Ron Snyder SET COACHING/ ARLBERG SPORTS
3 Paul Werner OLD TOWN CROSS
4 Randy Beckner
5 Larry Boyer TEAM STANLEY
6 Mark Mirante SCCA / STARBUCKS
7 Todd Anderson COLISION 1
8 Mike Doherty CUCINA FRESCA
9 Bob Ling TEAM ESCAPADOS
10 Jim Knapik
11 David Haugen OLD TOWN BICYCLE
12 Phil Meyer PHIL'S SOUTH SIDE
13 John Herzog ALKI-RUBICON RACING
14 Conrad Steffens DOUBLECHECK
15 George Jackson OLD TOWN BICYCLES
16 Joseph Kilbourne BRANFORD BIKE / EMERALD
17 Unknown Unknown UNKNOWN
18 Sean Wittmer BICYCLE CENTERS/COLLISIO
19 Eric Mamroth RECYCLED CYCLES
20 Steve Tauscheck DOUBLECHECK
21 Jim O'Brien SECOND ASCENT
22 David Mcintosh GIANT NORTHWEST
23 Unknown Unknown UNKNOWN
24 Peter Emsky CUCINA FRESCA
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 7   Cat 4: 2   Cat ?: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Aaron Huebner CARBON NEUTRAL CYCLING
2 Dave Davis N/A
3 Ben Storrar OLD TOWN BICYCLE
4 Jiri Senkyrik SECOND ASCENT
5 Geoff Casey WINES OF WASHINGTON
6 Brian Dagnon FANATIK
7 Christopher Green HAGENS BERMAN
8 Alex Walker OLD TOWN BICYCLE PB STAT
9 Clark Rider ALKI-RUBICON RACING
10 Conrad Kornmann VIKINGSPORT SEATTLE
11 Barney Gill CYCLE THERAPY 4 CORNERS
12 Ryan Hughs TEAM STANLEY
13 Ryan Denney NORTHWEST CHIROPRACTIC C
14 Adam Stern CYCLOCROSSRACING.COM P/B
15 David O'Brien RAD RACING NW / HAGENS B
16 John Scarafiotti KRIEG CYCLING
17 Michael Prater HAGENS BERMAN LLP
18 Ryan Harrison REVOLUTION CYCLES
19 Travis Nease CUCINA FRESCA
20 Ryan Casebolt BD ROOFING
21 Chris Ellis FANATIK BIKE CO.
22 Ryan Rickerts JACK'S BICYCLE CENTER
23 Nick Brown RECYCLE SHOP
24 Colin Krebsbach FIRST RATE MORTGAGE
25 Charles Burton COG NATIVES
26 Chad Richmond HAGENS BERMAN
27 Markus Gallasch OLD TOWN BICYCLE
28 Brooks Werner HAGENS BERMAN
29 Charles Gardiner MOTOFISH
30 Dave Stanton CUCINA FRESCA
31 Scott Larson
32 Cody Cupp METHOW CYCLE AND SPORT
33 Brian Howard DIRT
34 Jacob Stewart
35 Daniel Davidson APEX RACING
36 Jeremy Bowler
37 Matt Beers RECYCLED CYCLES
38 Nathan Solomon ALKI/RUBICON
39 Marco Desimone LENOVO
Finishers: Cat 2: 6   Cat 3: 15   Cat 4: 1   Cat ?: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Karyn Abraham CYCLE U
2 Julie Robertson zivin HAGENS BERMAN
3 Lindsay Kandra HAMMER VELO
4 Emily Eggers BLUE ROOSTER SPORTS MEDI
5 Naomi Haverlick COG NATIVES
6 Corrie Middleton COLLISION 1
7 Joanne Anderson HODALA
8 Camile Jentgen ARRIVEE SPORTS
9 Molly Martin SECOND ASCENT
10 Ann Mitchell OLYMPIA ORTHOPAEDIC ASSO
11 Jamie Schoenborn TEAM ROARING MOUSE
12 Anne Kessler ALKI/RUBICON
13 Christina Solheim BICYCLE CENTERS/COLLISIO
14 Jessica Levin KELLER ROHRBACK CYCLING
15 Whitney Anderson CYCLING NORTHWEST
16 Jennifer Loertscher 20/20 FUEL
17 Lara Sirois SOUL SPORT
18 Devon Simpson TEAM GROUP HEALTH
19 Amanda Mcnabb TEAM GROUP HEALTH
20 Larisa Wade RAD RACING NW
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 9   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 James Wagner 4 CORNERS
2 Cosmic Miller DOUBLECHECK
3 Buff Hopper TEAM DOUBLECHECK
4 John Roberts
5 Greg Heitman CICYCLE CENTRE/COLLISION
6 Donald Heirman BICYCLE CENTERS/COLLISIO
7 Hank Koerner 20/20 FUEL
8 Erik Brooks BLUE ROOSTER SPORTS MEDI
9 Brian Volkert TEAM DOUBLECHECK
10 Steve Blann PHILS SOUTHSIDE CYCLE
11 Dennis Stumpp
12 Tim Tarte PSCC
13 Paul Gissing CROSSNIACS
14 Fred Johnston RECYCLE SHOP ELLENSBURG
15 Amos Galpin PROJEKT ISOTOPE
16 Thom De buys DOUBLECHECK
17 Roland Goeckel DOUBLECHECK
18 Scott Moore
19 Greg Moring REVOLUTION CYCLES
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 6   Cat 4: 7   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Eamer
2 Calvin Spranger MOTOFISH RACING
3 Bryan Urakawa
4 Brian Platt APEX RACING
5 Zack Phillips
6 Greg Sweney MOTOFISH RACING
7 Chad Olson CUCINA FRESCA CYCLING TE
8 Clive Pursehouse MOTOFISH RACING
9 Jim Hirshfield BLUE ROOSTER SPORTS MEDI
10 Paul Faestel
11 Allan Macinnis CYCLE U
12 Matthew Stanigar TEAM CUCINA FRESCA
13 Sean Horita MOTOFISH
14 Nedelmann Marcus APEX RACING
15 Steve Sanders
16 John Drenning
17 Brian Johnsen DOUBLECHECK
18 James Robinson HERBAL PHILOSOPHY
19 Alex Gentile BYRNE INVENT
20 Brennan Marquez
21 Stephen Berard BIKESALE.COM
22 Bernard Acevedo RAD RACING NW
23 Scott Mcnees
24 James Weigand ME
25 Pete Hinckley AMGEN CYCLING
26 Travis Fulton MOTOFISH RACING
27 Joshua Warborg
28 Ken Austin THE RECYCLE SHOP, ELLENS
29 Tory Grant OLD TOWN BICYCLE PB STAT
30 Greg Awalt CLASSIC CYCLE
31 Brent Perez
32 Joshua Smith WENATCHEE AREA RACERS (W
33 Alan Werstler SOFT LIKE KITTEN
34 Harrison Magun UNATTACHED
35 Terry Davis BYRNE INVENT
36 Andy Howat
37 Michael Rausch RAUSCH'S COGS AND SPROCK
38 Dan Arildson FIRST RATE MORTAGE
39 Hank Koerner 20/20 FUEL
40 Scott Barr
41 Mike Hahn TACOMA CYCLOCROSS
42 Douglas Chapman
43 Erik Hundley
44 Andy Rosser OLYMPIA ORTHOPAEDIC ASSO
45 Chris Kunin
46 Mike Ermak
47 Roy Park
48 Jason Weekes TACOMA CYCLOCROSS
49 Dodi Nov BYRNE INVENT
50 Rich Wilson CENTERCYCLE WATCON
51 John Bennitt SARDINE HAND-UP
52 Jeremy Harrison HUP UNITED
53 Dan Labuda GARAGE
54 Chuck Kralovich SOFT LIKE KITTEN
55 Greg Chapdelaine
56 Dan Mcgrady NONE
57 Peter Benarcik
58 Kennith Ramirez BYRNE GAS
59 Rob Born BLUE ROOSTER SPORTS MEDI
60 Larry Steinberg MR CRAMPY'S
61 Mike Braaten OLD TOWN BICYCLE PB STAT
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 13   Cat 4: 21   Cat ?: 26  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Glass
2 Sean Phillips SCCA/STARBUCKS CYCLING
3 Barry Johnson FIRST RATE MORTGAGE
4 Doug Rogers OLD TOWN BICYCLE
5 Jim Toye COLLISION 1
6 Will Fernyhough JET CITY VELO
7 Paul Claeys EASTGATE
8 Chris Lagerberg BLUE ROOSTER SPORTS MEDI
9 Shane Kromrey COLLISION 1
10 Francisco Pons BYRNE INVENT
11 Mark Hubbard CYCLECROSSRACING.COM
12 Tero Pitkanen
13 Steve Mcrae
14 Martin Bayne BYRNEINVENT/JET CITY VEL
15 Bob Cartwright OLD TOWN BICYCLE
16 Jean Cannella
17 Tom Halverson PEDAL DYNAMICS
18 Randy Bostrom PHIL'S SOUTH SIDE CYCLER
19 Rhea Wallace CORPORESANO
20 Bruce Hunter BD ROOFING
21 Jeff Skov OLD TOWN BICYCLE
22 Lee Burdick BD ROOFING
23 Joseph Christian UNAFFIL
24 Tom Kleiman
25 Stephen Bolt OLD TOWN BICYCLE
26 Alex Rising
27 Derin Bluhm
28 John Marken
29 Paul Camera STARBUCKS CYCLING
30 John Greer TEAM DOUBLECHECK
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 9   Cat 5: 1   Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dylan Carney
2 Tyson Lashbrook
3 Patrick Leonard CARBON NEUTRAL CYCLING
4 Ross Miller HODALA
5 Nolan Brady OLD TOWN BICYCLE
6 Tony Pletcher BIKESALE.COM
7 Jon Quon COUNTERBALANCE BICYCLES
8 Michael Black TEAM STANLEY
9 Erik Rath UNAFFIL
10 Matt Rossman
11 Ryan Reisbick CHINOOK CYCLING OF YAKIM
12 Daniel Milner BLUE ROOSTERS/SPORTS MED
13 Francis Stanbury WEST WERKS
14 Andrew Laughlin
15 Conor Klupar RAD RACING
16 Eric Malmassari CHINOOK CYCLING CLUB OF
17 Tim Lewis SOLTERO
18 Bill Booth
19 Josh Mitchell COG NATIVES
20 Jeff Dunn STARBUCKS CYCLING
21 Michael Thornton UNATTACHED
22 Robin Fay
23 Jon Cullom
24 Miles Frank RAD RACING
25 Ben Larson APEX RACING
26 Evan Geary FIRST RATE MORTGAGE
27 , jr., greg Dempsey
28 Carsten Croff SECOND ASCENT
29 Cristian Fuentes
30 Allen Butler
31 Peter Odonnell
32 Andrew Newell
33 Jason Gabryshak
34 Joshua Urness COG NATIVES
35 Chris Foertsch
36 Donovan Benson RAD RACING NW
37 Ryan Stucky
38 Rich Letsinger
39 Antonio Coria BLUE ROOSTER SPORTS MEDI
40 Tom Hardersen
41 Tanner Patnode RAD RACING
42 Brenton Ward
43 Josh Cohen SOFT LIKE KITTEN
44 Jason Hansen
45 Sam Dollar
46 Lars Johnson WEST WERKS
47 Jeremy Murray
48 Kwok Wong BIKESALE.COM
49 Kevin Septor POINT 83
50 Marcus Tongue RAD RACING NW
51 Joe Gray
52 Daniel Caputo BREAKAWAY RACING
53 Shawn Pedersen
54 Aaron Last BLUE ROOSTER
55 John Farrell
56 Jared Vigil COG NATIVES
57 Erik Philipson ASC RACING/REDLINE
Finishers: Cat 3: 7   Cat 4: 21   Cat ?: 29  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lucy Cutting CUCINA FRESCA CYCLING TE
2 Kate Lichtenstein TEAM GROUP HEALTH
3 Tamara Donnelly GROUP HEALTH
4 Sabrina Hirsch MOTOFISH RACING
5 Erin Danielson TEAM GROUP HEALTH
6 Laura Newman CUCINA FRESCA
7 Lisa Hahn UNAFFIL
8 Andrea Weymiller TEAM ELK HEAD USA
9 Lb Kregenow TEAM GROUP HEALTH
10 Andrea Leuschke BLUE ROOSTER
11 Laura Todd TEAM TIGHTPANTS
12 Lindsay Felker HAGENS BERMAN
13 Eva Wong BLUE ROOSTER SPORTS MEDI
14 Catherine Fredenburg
15 Heidi Wood ALKI/RUBICON
16 Toni Christen SCCA / STARBUCKS
17 Kim Birgh-pitkanen
18 Brianne Kwasny STARBUCKS
19 Lara Rogers BLUE ROOSTER
20 Amy Pedeferri
21 Lori Sledge
22 Sara Rades rhodes TEAM GROUP HEALTH / SOUN
23 Jenna Stucky
24 Fiona Bennitt TEAM ZOOM
25 Robbie Phillips
26 Sandrine Mcfadden TEAM GROUP HEALTH
27 Claire Kline COLLISION 1
28 Kerstin Martell
29 Mandy Lund CYCLE U
30 Christine Tingley ER PROPERTIES
31 Laurel Bluhm TONGUE RACING
Finishers: Cat 3: 6   Cat 4: 15   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mitchell Thornton FIRST RATE MORTGAGE
2 Henry Geary FIRST RATE MORTGAGE
3 Brayden Buchanan RAD RACING NW / HAGENS BERMAN
4 Alastair Magun RAD RACING
5 Steven Raymond OLD TOWN BICYCLE PB STAT
6 Croix Cameron ARRIVEE
7 Alex Walentynowicz RAD RACING
8 Ronan Doherty
9 Kai Henderson
10 John Christian
11 Jakob Buchanan KONA JAKE 2-4
12 Jack Arildson
13 Sam Arildson FIRST RATE MORTAGE
14 Jack Spranger MOTOFISH RACING
15 Clayton Weichbrodt CORPORE SANO VIKING SPOR
16 Luca Szyperski RAD RACING NORTHWEST
17 Nathan Morrisson
Finishers: Cat 4: 10   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Darian Thomas RAD RACING / HAGENS BERM
2 Matthew Wilkinson RAD RACING NW / HAGENS B
3 Kody Raymond OLD TOWN BICYCLE PB STAT
4 Jarrett Aregger FIRST RATE MORTGAGE
5 Owen Donnely
6 Trey Thornton FIRST RATE MORTGAGE
7 Liam Berntson OLDE TOWN CYCLERY
8 Andrew Wittwer OLD TOWN BICYCLE
9 Erik Pitkanen RAD RACING
10 Alec Bluhm
11 Max Tingley BICYLES WEST RACING
12 Brevik Hansen
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 5   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Avi Mahan RAD RACING NW
2 Landen Beckner MONTANA VELO
3 Josh Wilson WATCON/SABELHAUS
4 Luke Grant FIRST RATE MORTGAGE TEAM
5 Nigato Adbi MAJOR TAYLOR
6 Alex Egan MAJOR TAYLOR PROJECT
7 Yonas Kiflemarian MJOR TAYLOR
8 Mauricio Pestana MAJOR TAYLOR
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emma Doherty
2 Sarah Bluhm
3 Sarina Berntson OLD TOWN BICYCLE
4 Sofia De la torre OLD TOWN BICYCLE
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jitka Cole SCCA / STARBUCKS
2 Sharon Gregg BLUE ROOSTER RACING/THE
3 Rachel Mclain-rollins OLD TOWN BICYCLE
4 Monica Dewald CUCINA FRESCA
5 Carol Johnson TEAM GROUP HEALTH
6 Jennifer Lill BIKESALE.COM
7 Gretchen Konrady
8 Nicole Weiss BYRNE GAS
9 Lucia Dantona BYRNE INVENT
10 Anna Peterson PHILS S. SIDE
11 Alyson Indrunas
12 Barbara Raymond OLD TOWN BICYCLE
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 4   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jt Fountain TWIN SIX / 3FCX / MODVEL
2 Jason Williams CUCINA FRESCA
3 Ian Crane HAGENS BERMAN
4 Landon Erickson TEAM STANLEY
5 Anthony Dickson SECOND ASCENT
6 Kenton Berg SECOND ASCENT
7 Jim Wood ALKI/RUBICON
8 Brian Myers HODALA
9 Seth Davis BLUE ROOSTER SPORTS MEDI
10 Joe Hamilton HODALA
11 Eddy Merkin EDDY MERKIN
12 Dan Peterson SECOND ASCENT
13 Jeff Anderson STANLEY
14 Bill Huggins PCP
15 Hahn Rossman
16 Unknown Unknown UNKNOWN
17 Damian Handisides
18 Lincoln Erbeck ALKI-RUBICON RACING
19 Christian Folk HODALA
20 John Stambaugh ALKI/RUBICON
21 Troy White
22 David Merry
23 Matt Cary
24 Rich Cook THE REV
25 Sean Cameron
26 Maxwell Kullaway 333FAB FACTORY TEAM
27 David Fee YAKIMA BIKE VIGILANTES
28 Travis Keen
29 Zach Gayne BUSH LEAGUE WRENCHIN
30 James Cooke HODALA
31 Jason Goff BYRNE INVENT
32 Nicholas Franzen
33 Wesley Hodgson DARKHORSE FLYERS
34 Derek Leckrone BD ROOFING
35 Eric Bruvall A.S.S.
36 Eric Evanson WHEELSPORT CYCLING TEAM
37 Steve Ellis BLUE ROOSTER SPORTS MEDI
38 Michael Connelly
39 Peter Eby
40 David Loetterle RECYCLED CYCLES RACING S
41 Craig Etheridge
42 Ken Austin THE RECYCLE SHOP, ELLENS
43 Tyler Larsen BACK ASSWARDS
44 Brandon Lockwood YES, YES I AM A MALE NUR
45 Chris Dougherty BEER
46 Greg Langlais
47 Jim Douglas
48 Glen Copus 3 GUYS & THEIR WIVES
49 Mark Lovre
50 Alex Rohde SECOND ASCENT
51 Reese Lindblad
52 Greg Hejtmanek FRICK & FRACK INDUSTRIES
53 Normon Thibault FRONTRUNNERS
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 8   Cat 3: 6   Cat 4: 7   Cat 5: 1   Cat ?: 30  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kari Studley VELOBELLA
2 Devon Simpson TEAM GROUP HEALTH
3 Lucy Cutting CUCINA FRESCA CYCLING TE
4 Nicola Mcloughlen ALKI/RUBICON
5 Karen Metcalfe OLYMPIA ORTHOPAEDIC ASSO
6 Angela Mysliwiec OLD TOWN BICYCLES
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 3   Cat ?: 2