Log In

Team Overview: DARK HORSE FLYERS

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Detroit Invitational of Cyclocross (Nov 26 2017)

Igor Provod Men's Sport 34 / 65

Burning Kiln Cross (Oct 29 2017)

Bronson Patychuk Intermediate Men 4 / 23
Paul Parker Intermediate Men 20 / 23
Kendra Spanton Women 8 / 16

We Need More Cowbell - Freedom XXXV (Sep 24 2017)

Brian Chou Elite 4 / Master 3 Men 62 / 88

Bateman's Bicycle Co. Trail Tours Cross (Sep 10 2017)

Bronson Patychuk Beginner M3/E4 1 / 28
Aidan Hopkins Beginner M3/E4 13 / 28
Paul Duren Intermediate M2/E3/U17/U15 9 / 17
Paul Parker Intermediate M2/E3/U17/U15 11 / 17

Eastern Ontario Cyclocross Race Series Race 7 (Nov 8 2015)

Kate Heckman Master Women A (30-39 years) 7 / 10

Baseball Cross (Nov 2 2014)

Nicole Visschedyk Elite / Master Women 8 / 14
Darek Kocan Elite 4 / Master 3 Men 37 / 48

Cycle-Smart International - Day 2 (Nov 2 2014)

Derek Hardinge Master Men 35+/Junior 6 / 64

Cycle-Smart International (Nov 1 2014)

Derek Hardinge UCI Elite Men 29 / 58

Firemen's Park Cross (Oct 19 2014)

Derek Hardinge Elite 1&2 / Master 1 Men 5 / 29
Nicole Visschedyk Elite / Master Women 7 / 20
Antonio Kazulin Elite 4 / Master 3 Men 60 / 71

Full Moon Vista Cyclocross at Ellison Park Day 1 (Oct 11 2014)

Derek Hardinge Men Pro 36 / 44

Toronto Cross (Oct 5 2014)

Derek Hardinge Elite 1&2 / Master 1 Men 8 / 23
Nicole Visschedyk Elite / Master Women 5 / 17
Antonio Kazulin Elite 4 / Master 3 Men 68 / 84

We Need More Cowbell (Sep 28 2014)

Derek Hardinge Elite 1&2 / Master 1 Men 10 / 31

Cross Out Cancer (Nov 16 2013)

Christopher Bozek Men Cat 3/4 4 / 12

Hardwood Cross (Nov 9 2013)

Grahame Rivers Elite 1&2 Men 11 / 14
Tyler Boucher Elite 3 Men 1 / 2
Christopher Bozek Elite 3 Men 2 / 2
Ciprian Scriuba Master 3 Men 4 / 26
Jorge Cabezas Master 3 Men 21 / 26

Real Deal CX Classic (Nov 9 2013)

Grahame Rivers Elite 1&2 Men 4 / 10

Barrie Baseball Cross (Oct 28 2013)

Alex Cojocaru Master 1 Men 13 / 14
Christopher Bozek Elite 3 Men 3 / 5
Tyler Boucher Elite 3 Men 4 / 5
Jorge Cabezas Master 3 Men 20 / 27

Toronto Cross Hoss Cross Festival (Oct 21 2013)

Alex Cojocaru Master 1 Men 15 / 28
Andrew Merrick Elite 3 Men 1 / 10
Christopher Bozek Elite 3 Men 2 / 10
Brenden Hurley Elite 3 Men 5 / 10
Grahame Rivers Elite 3 Men 10 / 10
Nicole Visschedyk Master Women 4 / 12
Ciprian Scriuba Master 3 Men 3 / 54
Jorge Cabezas Master 3 Men 41 / 54
Tyler Boucher Elite 4 Men 2 / 19
Darek Kocan Elite 4 Men 14 / 19

Durham Cyclocross Classic (Oct 14 2013)

Alex Cojocaru Master 1 Men 3 / 5
Grahame Rivers Elite 3 Men 1 / 3
Christopher Bozek Elite 3 Men 3 / 3
Ciprian Scriuba Master 3 Men 1 / 22

Turkey Cross (Oct 12 2013)

Alex Cojocaru Master 1 Men 8 / 11
Grahame Rivers Elite 3 & Junior Men 2 / 7
Ciprian Scriuba Master 3 Men 2 / 43
Jorge Cabezas Master 3 Men 26 / 43
Darek Kocan Elite 4 / U17 Men 7 / 13

Firemen's Park Cross 2013 (Oct 6 2013)

Grahame Rivers Elite 3 Men 3 / 7
Christopher Bozek Elite 3 Men 4 / 7
Brenden Hurley Elite 3 Men 5 / 7
Ciprian Scriuba Master 3 Men 2 / 32
Jorge Cabezas Master 3 Men 19 / 32
Tyler Boucher Elite 4 Men 3 / 10

We Need More Cowbell VII (Sep 22 2013)

Alex Cojocaru Master 1 Men 12 / 17
Grahame Rivers Elite 3 Men 1 / 5
Christopher Bozek Elite 3 Men 3 / 5
Ciprian Scriuba Master 3 Men 5 / 33
Jorge Cabezas Master 3 Men 21 / 33
Tyler Boucher Elite 4 Men 5 / 10
Darek Kocan Elite 4 Men 9 / 10

Sprague Brook Cyclocross (Sep 14 2013)

Grahame Rivers Men Cat 1-3 7 / 13

Masters Cyclocross World Championships Day 4 (Feb 1 2013)

Christopher Bozek Men Master Final 30-34 20 / 29
Grahame Rivers Men Master Final 30-34 26 / 29

Masters Cyclocross World Championships Day 2 (Jan 30 2013)

Grahame Rivers Men Master Seeding 30-34 12 / 29
Christopher Bozek Men Master Seeding 30-34 18 / 29

Beaver Island Blackout (Dec 2 2012)

Christopher Bozek Men cat 1-2-3 8 / 16
Jorge Cabezas Men cat 1-2-3 11 / 16
Grahame Rivers Men cat 1-2-3 14 / 16

Firemen's Park Cross Day 2 (Nov 25 2012)

Grahame Rivers Elite Men 10 / 20
Brenden Hurley Elite Men 17 / 20
Christopher Bozek Elite Men 18 / 20
David Moore Master 2 Men 3 / 11
Jorge Cabezas Master 3 Men 11 / 18
Jericho Burke Under 17 Men 2 / 2

Firemen's Park Cross Day 1 (Nov 24 2012)

Grahame Rivers A Men 16 / 19
Ciprian Scriuba C Men 2 / 18

Durham Cross Classic (Nov 18 2012)

Ciprian Scriuba Master 3 Men 4 / 40
Jorge Cabezas Master 3 Men 17 / 40
Grahame Rivers Beginner Men 1 / 12
Christopher Bozek Beginner Men 2 / 12

Baseball Cross: Ontario Provincial Championships (Nov 4 2012)

Grahame Rivers Master A Men 9 / 13
Christopher Bozek Master A Men 11 / 13
David Moore Master B Men 17 / 41
Jorge Cabezas Master B Men 37 / 41

Hardwood Cross (Oct 28 2012)

David Moore Master 2 Men 7 / 22
Ciprian Scriuba Master 3 Men 9 / 29
Brenden Hurley Beginner Men 1 / 11
Christopher Bozek Beginner Men 3 / 11
Grahame Rivers Beginner Men 10 / 11

Toronto Cyclo-Cross (Oct 14 2012)

Grahame Rivers Master 2 Men 11 / 33
David Moore Master 3 Men 1 / 45
Ciprian Scriuba Master 3 Men 13 / 45
Jorge Cabezas Master 3 Men 36 / 45
Brenden Hurley Beginner Men 5 / 14

Turkey Cross (Oct 6 2012)

David Moore Master 3 Men 1 / 41
Ciprian Scriuba Master 3 Men 9 / 41
Jorge Cabezas Master 3 Men 33 / 41
Brenden Hurley Beginner Men 4 / 18
Grahame Rivers Beginner Men 8 / 18
Christopher Bozek Beginner Men 16 / 18

SRCC Guelph Cross (Sep 30 2012)

Korina Besednik Master Women 11 / 11
Ciprian Scriuba Master 3 Men 11 / 43
Jorge Cabezas Master 3 Men 38 / 43
Brenden Hurley Beginner Men 10 / 18
Christopher Bozek Beginner Men 12 / 18
Grahame Rivers Beginner Men 14 / 18

Cowbell VI: The Microphone Assassin Shootout (Sep 23 2012)

Ciprian Scriuba Master 3 Men 18 / 29
Grahame Rivers Beginner Men 10 / 13
Christopher Bozek Beginner Men 12 / 13

Canadian National Championships (Nov 5 2011)

Edgars Apse Men 40-49 17 / 57
Stephane Marcotte Men 40-49 23 / 57
David Moore Men 40-49 34 / 57
Corey Tkachuk Men 40-49 46 / 57
Pary Bell Men 40-49 52 / 57
Mark Cascella Men 30-39 23 / 26

Hardwood Cross (Oct 30 2011)

Edgars Apse Master 1 Men 6 / 14
Stephane Marcotte Master 1 Men 7 / 14
Stephen Chester Master 3 Men 11 / 27
Pary Bell Master 3 Men 12 / 27

Toronto Cyclocross Day 2 (S-Cup) (Oct 16 2011)

Edgars Apse Master 1 Men 10 / 18
Stephane Marcotte Master 1 Men 12 / 18
Corey Tkachuk Master 2 Men 21 / 35
Stephen Chester Master 3 Men 5 / 40
Mark Cascella Beginner Men 10 / 16

Toronto Cyclocross Day 1 (Citizen) (Oct 15 2011)

Isaac Smith Elite Men 10 / 25
Edgars Apse Master 1 Men 4 / 10
David Moore Master 3 Men 3 / 19
Pary Bell Master 3 Men 11 / 19
Mark Cascella Beginner Men 8 / 11

SRCC Guelph Cross (Sep 25 2011)

Isaac Smith Elite Men 9 / 23
Corey Tkachuk Master 2 Men 32 / 32
Linda Shin Master Women 4 / 11
Stephen Chester Master 3 Men 20 / 43

Cowbell V: Conky's Cross Crusade (Sep 18 2011)

Isaac Smith Elite Men 7 / 18
Edgars Apse Master 1 Men 2 / 9
Korina Besednik Master Women 5 / 5

Firemen's Park Cross (Sep 17 2011)

Stephane Marcotte MASTER 1 MEN 6 / 6

Colden Town Park Cyclocross (Sep 11 2011)

Isaac Smith Open Men 6 / 20

Subway CX (Dec 5 2010)

Pary Bell Master 3 17 / 26
Isaac Smith Elite Men 4 / 9

Hardwood Cross (Nov 14 2010)

Marco Li Elite Men 7 / 15
Corey Tkachuk Master 3 Men 1 / 29
Stephen Chester Master 3 Men 11 / 29

Raceway Cross (Oct 31 2010)

Wesley Hodgson SINGLE SPEED MEN 33 / 53

Kelso Cross (Oct 24 2010)

Marco Li Elite Men 7 / 16
Anthony Kingsley Beginner Men 14 / 18

Ontario Provincial Championships (Oct 23 2010)

Marco Li Elite Men 8 / 16
Isaac Smith Elite Men 12 / 16
Edgars Apse Master B Men 11 / 38
Corey Tkachuk Master B Men 38 / 38

Toronto International Cyclocross Day 2 (Oct 17 2010)

Marco Li Elite Men 24 / 42
Edgars Apse Master 1 Men 10 / 22
Tim Taha Master 2 Men 34 / 38
Stephen Chester Master 3 Men 12 / 28
Anthony Kingsley Beginner (3/4) Men 22 / 27

Toronto International Cyclocross Day 1 (Oct 16 2010)

Marco Li Elite Men 23 / 44
Isaac Smith Elite Men 33 / 44
Edgars Apse Master 1 Men 8 / 21
Tim Taha Master 2 Men 34 / 38
Corey Tkachuk Master 3 Men 5 / 28

ZM Turkey Cross (Oct 10 2010)

Marco Li Elite Men 17 / 32
James Larmer Elite Men 22 / 32
Isaac Smith Elite Men 31 / 32
Tim Taha Master 2 Men 20 / 24
Paul Parker Master 2 Men 21 / 24

Oktoberfest Cyclocross (Oct 3 2010)

Marco Li Senior Men 7 / 23
James Larmer Senior Men 14 / 23
Isaac Smith Senior Men 22 / 23
Tim Taha Master 2 Men 31 / 35
Stephen Chester Master 3 Men 18 / 40

SRCC Guelph Cross (Sep 26 2010)

Marco Li Elite Male 4 / 21
Isaac Smith Elite Male 6 / 21
Wesley Hodgson Elite Male 21 / 21
Edgars Apse Master 1 Male 14 / 18
Tim Taha Master 2 Male 31 / 38
Corey Tkachuk Master 3 Male 3 / 43
Anthony Kingsley Beginner Male 12 / 24
Matthew Nish-lapidus Beginner Male 23 / 24

Durham Cyclocross Classic (Sep 19 2010)

Anthony Kingsley Master 3 5 / 21
Tim Taha Master 2 11 / 11

Cowbell CX: Jump the Cheeseburger (Sep 11 2010)

Isaac Smith Elite Men 5 / 16
Matthew Nish-lapidus Beginner (3/4) Men 11 / 12

SRCC Halloween Cross Stage Race Day 2 (Nov 1 2009)

Edgars Apse Master 2 Men 1 / 35

SRCC Halloween Cross Stage Race Day 1 (Oct 31 2009)

Reginald Braithwaite Master 3 Men 20 / 29
Michael Pavlin Beginner (Cat 3/4) Men 10 / 14

Willow Beach Cyclocross (Oct 24 2009)

Michael Pavlin Beginner (3/4) Men 2 / 6

Toronto International Cyclocross Day 2 (Oct 18 2009)

Edgars Apse Master 2 Men 3 / 46
Reginald Braithwaite Master 3 Men 17 / 36
Anthony Kingsley Beginner Men 8 / 18

Toronto International Cyclocross (Oct 17 2009)

Edgars Apse Master 2 Men 2 / 41
Reginald Braithwaite Master 3 Men 28 / 37
Anthony Kingsley Beginner Men 11 / 17

Durham Cyclocross Classic (Oct 10 2009)

Reg Brathwaite Master 3 Male 5 / 11

True North Cyclocross (Sep 26 2009)

Tim Taha Master 2 Men 14 / 15

Valley Park Cyclocross (Sep 20 2009)

Edgars Apse Master 2 Men 2 / 30
Tim Taha Master 2 Men 27 / 30
Reg Brathwaite Master 3 Men 12 / 22
Michael Pavlin Beginner (Cat 3/4) Men 6 / 16