Log In
GPRM 2015: DDCX • Sep 5 2015
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
3.8
3.3
3.3
3.4
3
Clear, 52 degrees, wind 8 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
3.8
Beers
3.3
Moisture
3.3
Accel
3.4
Tech
3
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Geoffrey Bee Athletes Lounge Cycling Team
2 Jeff Baratta Team Planet X USA
3 Jared Cozzocrea PDX Devo Junior Cycling
4 David M currie
5 Jeff Baertsch Monkey Wrench Bicycle Club
6 Paul Furst Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
7 Artur Grochowski
8 Bryan Gauntt
9 Steven Olsen
10 Dennis Sweeten
11 Kevin Claggett
12 Brian Wise
13 Scott Coleman
14 Austen Sofhauser
15 Ramsey Kail
16 David Lam
17 David Adkins Athletes Lounge Cycling Team
18 Brian Quigley Capitol Velo
19 Eric Miller Grouptrail Cycling
20 Zachary Goude Team Planet X USA
21 Craig Mitchelldyer
22 David Deuchler
23 David Groskope
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 3   Cat 5: 2   Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bridget Hildreth Portland Velo Racing Team
2 Laura Schmitt
3 Britt Hermanski
4 Gina Grinstead
5 Helen Reedy CX Pistols p/b Gigantic Brewing
6 Rachel Zaidman
7 Holly Wells Hapi-Go!
8 Hannah Carlos Metropolis Cycle Repair
9 Sonia Ebert
10 Shannon Tauscher
11 Samantha Trost
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Trebon
2 Carl Decker
3 Josh Kelley
4 Erik Tonkin Team S+M
5 Seth Patla PDX TI / HUB / RCB
6 Grant Berry
7 Brennan Wodtli Hutch's-Slocum-Co-Motion
8 Andrew Coe PDX TI / HUB / RCB
9 Mitchell Trux PDX TI / HUB / RCB
10 Zach Winter Therapeutic Associates Racing
11 Jeremy Russell PDX TI / HUB / RCB
12 Gabriel Linn Trusty Switchblade
13 Colin Rowan Portland Bicycle Studio
14 Ryan Menze Team Oregon presented by Laurelwood
15 Brian Hart jr. Hapi-Go!
16 Ryan Weaver Rapha/River City Bicycles
17 Stephen Glass
18 Donovan Birky Bend Memorial Clinic Total Care Rac
19 Shannon Skerritt
20 Matthew Smith Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
21 Sean Corey
22 John Hartnett Team Oregon presented by Laurelwood
23 Lee Ordonez Ruckus Test Team
24 Chip Sloan Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
25 Josiah Zukowski
26 Erik Hammerquist Smith&Nephew p/b West End Bikes
27 Cullen Guinn Trusty Switchblade
28 Nathan Gibson Portland Bicycle Studio
29 R Lafleur
30 Logan Trammell Hapi-Go!
DNF Molly Cameron Portland Bicycle Studio
DNF David Krause Trusty Switchblade
DNF Ryan Comeau Portland Bicycle Studio
Finishers: Cat 1: 12   Cat 2: 3   Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Perry Lund Hutch's-Slocum-Co-Motion
2 Jason Elstad Portland Bicycle Studio
3 Erik Anderson
4 Ryan Funke Deschutes Brewery
5 Stephen Laurent
6 Justin Onusko
7 Felipe Nystrom
8 Andrew Marchington Athletes Lounge Cycling Team
9 Micah Sardell Hutch's-Slocum-Co-Motion
10 Andrew Smith Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
11 Tom Strodtbeck bicycleattorney.com
12 Brice Gary Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
13 Matthew Crampton
14 Kiel Fletcher Athletes Lounge Cycling Team
15 Grant Headley
16 Conor Fitzgerald Portland Bicycle Studio
17 Tommaso Gomez Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
18 Matt Harbaugh
19 Cory Solo Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
20 Nathaniel Wells Hapi-Go!
21 Thomas Pastor Deschutes Brewery
22 Erik Young Athletes Lounge Cycling Team
23 Patrick Reedy CX Pistols p/b Gigantic Brewing
DNF Sean Cook Cyclepath Racing
DNF Mike Zoormajian
DNF Nathan Agalzoff
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 4   Cat 4: 2   Cat ?: 18  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Felipe Nystrom Therapeutic Associates Racing
2 Nathanael Hart
3 Brad Davidson Word-RCB by Cyclisme
4 Josh Hulst
5 Matt Jamison Grouptrail Cycling
6 Brayton Sobolewski Hapi-Go!
7 Greg Brandelli Oregon Bike Shop Racing Team
8 Justin Philips Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
9 Pat Case Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
10 Greg Dufour Athletes Lounge Cycling Team
11 Josh Sutton Athletes Lounge Cycling Team
12 Kyler Ervin Smith&Nephew p/b West End Bikes
13 Chris Sarrett Pacific Power Blue Sky
14 Corey Mcmanus
15 Brian Malloy Therapeutic Associates Racing
16 Zach Wiens Athletes Lounge Cycling Team
17 Ian Boggs
18 Charlie Douthwaite
19 Ross Lane Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
20 Andrew Haberkorn
21 Randy Scott Deschutes Brewery
22 Elijah Smith
23 Robert Axel anderson
24 Kyle Stephens BeerMongers Cycle Club
25 Joseph Sibilia-young Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
26 Brendan Marnell Hammer Velo
27 Travis Dutton Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
28 Russell Walker
29 Mike Davis
30 Matt Walkky Athletes Lounge Cycling Team
31 Martin Matsumura
32 Joseph French Team Lost Highway
33 Robert Mansolillo
34 Eric Hagen
35 Cooper Irwin Hapi-Go!
36 Chris Bathke
37 Kyle Pratuch Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
38 Sam Pitcavage
39 Hannah Hart Hapi-Go!
40 Toby Schmidt Joe Bike Racing
41 Nicholas Beyer
42 Lindsay Jackson Athletes Lounge Cycling Team
43 Stephen Carter The Spokesmen
DNF Cody Ames
DNF Andrew Nelson Athletes Lounge Cycling Team
DNF Matthew Wilkins
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat 4: 7   Cat 5: 3   Cat ?: 33  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Rosen Sage/Lucky Envelope Brewing
2 Mark Thomas Hood River Velo
3 Tyson Hart
4 Todd Engblom-stryker The Spokesmen
5 Jack Trumbull
6 Raymond Egan The Spokesmen
7 Nikolas Heagy Athletes Lounge Cycling Team
8 Mike Reddig Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
9 Mark Damon Hutch's-Slocum-Co-Motion
10 Nick Hodson
11 Brian Westhaver Team Lazy Tarantulas
12 Beau Burggraff
13 Eugene Ezman Hapi-Go!
14 Ben Helgren
15 Ed Waters
16 Jeremiah Hartley
DNF Doug Brecht
DNF Eron Riddle
DNF Rutherford Brakke-pound
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Max Ritzow Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
2 Peter Newlands PDX Devo Junior Cycling
3 ? T90 Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
4 Joseph Lukens PDX Devo Junior Cycling
5 Paul Furst Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
6 Easton Spring Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
7 Caleb Trumbull
8 Owen Szwaya bicycleattorney.com
9 Davis Melkonian Hood River Velo
10 Jared Cozzocrea PDX Devo Junior Cycling
11 Jacob Smith PDX Devo Junior Cycling
12 Alexander Bennett
13 Cooper Irwin Hapi-Go!
14 Ian Shreve Hutch's-Slocum-Co-Motion
15 Luke Soto Hapi-Go!
16 Owen L rogers Beaverton Bicycle Club
17 Miles Revenaugh
18 Parker Green Beaverton Bicycle Club
19 Brady Rice Team Lazy Tarantulas
20 Hayden Wierman
21 Owen L wilks
22 Ethan Crawford
23 Jacob Hamness Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
24 Benjamin Tai Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
25 Benjamin Boroff bicycleattorney.com
26 Mckenzie Kelly
27 Jakob Stoller
28 Michael Metz bicycleattorney.com
29 Sean Harple
30 Ethan Kobrowski Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
31 Zach Fisher
32 Gunnar Sorenson
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 4   Cat 5: 2   Cat ?: 24  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mckenna Mckee Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
2 Juliann Vander haegen
3 Kendall Accetta
4 Emily Rice Team Lazy Tarantulas
5 Juliana Smith Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
6 Lucy Hodson
7 Kristina Owen Capitol Velo
8 Hannah Rice Team Lazy Tarantulas
9 Emma Royce The Spokesmen
10 Roxanna Hart
11 Charis Darnall Hapi-Go!
12 Johanna Dezellem
13 Aubrey Ellerbruch
14 Katerina Smith
15 Emma Ward
Finishers: Cat 4: 2   Cat ?: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Sargent Evolution Racing Team/River City Bi
2 Mike Henry Evolution Racing Team/River City Bi
3 Rick Metz bicycleattorney.com
4 Todd Stewart
5 Thomas Cody Smith&Nephew p/b West End Bikes
6 Matt Edler Portland Bicycle Studio
7 Todd Rosier Therapeutic Associates Racing
8 Chris Moor Deschutes Brewery
9 Aaron Leritz Team S+M
10 Shannon Boroff bicycleattorney.com
11 Chad Smeltzer Portland Bicycle Studio
12 Jeff Standish Therapeutic Associates Racing
13 Brian List Bike Central/Barbur Vet
14 Mike Szwaya bicycleattorney.com
15 Murray Carlisle
16 Donald Newlands bicycleattorney.com
17 David Saltzberg Monster Media Racing p/b Fight Meso
18 Jason Musengo Portland Bicycle Studio
19 Alex Accetta Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling T
20 Missing Name
21 Ryan Marquardt Portland Velo Racing Team
22 David Pedersen Portland Bicycle Studio
23 Benjamin Drucker Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
24 Erik Voldengen Aeolus Endurance Sport/Cable Huston
25 Ken Benderly Rebound/Tireless Velo
26 Roger Lloyd Therapeutic Associates Racing
27 Nicholas Leritz Team S+M
28 Scott Mares Threshold Velo
29 Kevin Sundberg Showers Pass Elite p/b Sage Cycles
30 Buzz Truitt
31 Scott Ballard Cyclepath Racing
32 Danny Lopez Trusty Switchblade
33 Neil Green Therapeutic Associates Racing
DNF Mike Heenan
DNF Nate Magaret
DNF Roger Meier Cyclepath Racing
DNF Rick Boston VMR Racing
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 5   Cat 3: 3   Cat ?: 26  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeff Otto Team Oregon presented by Laurelwood
2 Robert Huff Half Fast Velo presented by Ninkasi
3 Chris Tauscher Rebound/Tireless Velo
4 John Napier Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
5 Michael Metz
6 Phil Randall Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
7 Michael Kender
8 Daniel Melkonian Hood River Velo
9 Jay Swavely
10 Timothy Shreve Hutch's-Slocum-Co-Motion
11 Dennis Starkey Metropolis Cycle Repair
12 Matthew S martel Interurban
13 Ted Lamb Rebound/Tireless Velo
14 Mike Packer Rebound/Tireless Velo
15 Tim Ellerbruch
16 Jon Gove Grouptrail Cycling
17 Bob Croucher Rebound/Tireless Velo
18 Erik Goodfriend Hammer Velo
19 Mike Mercer Grouptrail Cycling
20 Randy Scott Deschutes Brewery
21 Clint Ebert bicycleattorney.com
22 Alan Thomason Deschutes Brewery
23 Paul Anderson Half Fast Velo presented by Ninkasi
24 Mark Hildebrandt Portland Velo Racing Team
25 Tim Broderick Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
26 Mark Stoller Stumptown Cycling Club
27 Thomas Smith Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
28 Jeff Hollister Team Oregon presented by Laurelwood
29 Michael Dehner
30 Chris Wold
31 Paul Mautner Veloforma
32 Mitch Yoder Rebound/Tireless Velo
33 Peter Nielsen Rolling Thunder p/b The Missing Lin
34 Chris Alling Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
35 Greg Eyerly
36 Bryan Curry Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
37 Keith Wolff
DNF Craig Austin Half Fast Velo presented by Ninkasi
DNF Steven Powell
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 35  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ken Rodgers Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
2 Mark Schwyhart bicycleattorney.com
3 Tom Webb Team Rose City
4 Nathaniel Wells Hapi-Go!
5 Dennis Sibilia-young Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
6 Steve Rearden
7 Ron Strasser Team S+M
8 Craig Mavis Deschutes Brewery
9 Philip Litchfield
10 Russ Patterson Portland Velo Racing Team
11 Thomas J meier
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrio Abero
2 Brian Anthony Portland Bicycle Studio
3 Erik Anderson
4 Trevor Rice Portland Velo Racing Team
5 Hagai Tavori Hammer Velo
6 Dolan Halbrook bicycleattorney.com
7 Craig Armstrong Olympia Cycling Team
8 Gabe Doebler
9 Matt Schwartz Metropolis Cycle Repair
10 Robert Jackson Athletes Lounge Cycling Team
11 Alexander Roddvik Hood River Velo
12 Simon Robins
13 Robert Umberhandt Stumptown Cycling Club
14 Mike Rosenfeld Half Fast Velo presented by Ninkasi
15 Mark Widlund The Spokesmen
16 Drew Coleman Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
17 Dan Anderson Rebound/Tireless Velo
18 Jeff Boehlke The Spokesmen
19 Scott Trautman Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
20 Rich Rosko Hammer Velo
21 Peter Rueegger Team Mudman
22 Tony Curtis The Spokesmen
23 Ian Penner Half Fast Velo presented by Ninkasi
24 David Rasca
25 Yuji Sumimoto
26 Jason Schroeder
27 David Hewett The Spokesmen
28 Wade Hewitt Pentangeli
29 Jason Uland Metropolis Cycle Repair
30 Don Mckie
31 Judson Mccauley The Spokesmen
32 Erik Young Athletes Lounge Cycling Team
33 Thomas Royce The Spokesmen
34 Aaron Radspinner Half Fast Velo presented by Ninkasi
35 Thomas Pastor Deschutes Brewery
36 Steve Williams
37 Jason Hughes Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
38 Tom Scully
39 Martin Fuss Team Oregon presented by Laurelwood
40 Brice Gary Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
41 Luke Sosnowski
42 Rick Wilks Rebound/Tireless Velo
43 Patrick Reedy CX Pistols p/b Gigantic Brewing
44 Mark Thomas Hood River Velo
45 Steve Black
46 Matthew Dial Deschutes Brewery
47 Paul Souders Team Oregon presented by Laurelwood
48 Billy Holcomb Trusty Switchblade
49 Gregg Rice Team Lazy Tarantulas
50 Tim Schauer
51 Jeff Steiner Showers Pass MTB/CX Team
52 David Dezellem Olympia Cycling Team
53 Jerald Winfrey
54 Steven Westberg Bend Memorial Clinic Total Care Rac
55 Mack Stilson Half Fast Velo presented by Ninkasi
56 Mark Chasse Portland Velo Racing Team
57 Terry Hamness Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
58 Scott Hamness
59 Jimmy Candelaria Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
60 Jack Trumbull
61 Bradley Pfeiffer Deschutes Brewery
DNF Paul Hamerton-kelly Stumptown Cycling Club
DNF Kevin Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi
DNF Matt Mallet Pacific Power Blue Sky
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 5   Cat 5: 3   Cat ?: 52  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jonathon Hinkle Athletes Lounge Cycling Team
2 Erik Carlson
3 Jerrol Lackey Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
4 Jeff Chochon
5 Phillip M trost Team S+M
6 Joe Pinzone Threshold Velo
7 Anthony San filippo Rolf Prima
8 Chris Page
9 Joe Gomez Team Mudman
10 Dean Bailey
11 Tim Goss Rebound/Tireless Velo
12 Bob Crow Team Lazy Tarantulas
13 Jared Lathrop
14 Simon Ingham Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
15 Mike Sobolewski Hapi-Go!
16 John Kafrouni Rebound/Tireless Velo
17 Dan Salvey
18 Matthew Jetton
19 Jeff Dill Team Mudman
20 Kevin Dickson
21 Charles Barrett
22 Max Frixione
23 Karl Bailey Rebound/Tireless Velo
24 Geoff Wittreich
25 James Lais
26 Eric Cress
27 Michael Perrotti
28 Kyle Stephens BeerMongers Cycle Club
29 Peter Van tilburg
30 Chris Wierman
31 Burk Webb Portland Velo Racing Team
32 Todd Burnette Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
33 Jason Jones Team Planet X USA
34 Steve Kresl
35 Jerod Cottrill
36 Ethan Fuld
37 Mark Mcmurtry VMR Racing
38 Ian Gleason
39 Scott Decker Athletes Lounge Cycling Team
40 Matthew Cordeiro
41 Kyle Mountain
42 Steven Soto Hapi-Go!
43 Eric Sorenson
44 Grant Rochelle
45 Toby Contreras
46 Dave Torrance
47 Tony Pitone
48 Mark Hansen
49 Troy Theriot Team Lazy Tarantulas
50 Andy Casebeer Team S+M
51 Mike Reddig Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
52 Marc Brodehl
53 Blaine Conrad Team Mudman
54 Matt Haughey
55 Wesley Woosley
56 Todd Harple
57 Stephen Rich
58 Todd Marley
59 Scott Winkels Portland Velo Racing Team
DNF Matt Thiefelder The Spokesmen
DNF Aaron Even VMR Racing
DNF Albert Passadore Hammer Velo
DNF Steve Dehaart
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 5   Cat 5: 3   Cat ?: 54  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Laura Trace Team Oregon presented by Laurelwood
2 Ann Kennedy bicycleattorney.com
3 Melissa Thomsen Metropolis Cycle Repair
4 Mielle Blomberg Team S+M
5 Sierra Callahan Sweetpea Ladies Auxiliary
6 Jennifer Pereau
7 Carly Heron Half Fast Velo presented by Ninkasi
8 Heather Vanvalkenburg Portland Bicycle Studio
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Leslie Carlson Sweetpea Ladies Auxiliary
2 Christine A holland Portland Bicycle Studio
3 Holly Pfeiffer Deschutes Brewery
4 Hazel Gross
5 Patti Wolfe Trinity Bikes
6 Laura Davies Athletes Lounge Cycling Team
7 Traci Smolen Team Oregon presented by Laurelwood
8 Meagan Bozeman
9 Virginia Xing Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
10 Sherry Schwenderlauf
11 Jennifer Rychlik Sweetpea Ladies Auxiliary
Finishers: Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Karen Goritski Rebound/Tireless Velo
2 Lora Melkonian Hood River Velo
3 Jan Moss Highfive Cycling
4 Angela Horton gapay Hammer Velo
5 Sue Hanna Oregon Bike Shop Racing Team
6 Donna Rosenberg
7 Anne Zoormajian
8 Bonnie Rosenfeld Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Seth Patla PDX TI / HUB / RCB
2 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas
3 Stephen Hartzel Metropolis Cycle Repair
4 Lee Ordonez Ruckus Test Team
5 Craig Armstrong Olympia Cycling Team
6 Michael Saviers Team Oregon presented by Laurelwood
7 Brian Lynch Dr Will Bar
8 Erik Hofland Therapeutic Associates Racing
9 John Lin Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
10 Craig Ruby League of Sportsing Gentlemen
11 Jordan Norris Joe Bike Racing
12 Josiah Zukowski
13 Sean A carline CX Pistols p/b Gigantic Brewing
14 David Burke
15 Patrick Wilder
16 Robert Jackson Athletes Lounge Cycling Team
17 John Napier Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
18 Aden Kailin
19 Ian Penner Half Fast Velo presented by Ninkasi
20 James Peale Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
21 Jerald Winfrey
22 Sven Macaller
23 Steven Basden Cyclepath Racing
24 Damon Dimick
25 Cole Sprague
26 Albert Passadore Hammer Velo
27 Missing Name
28 Greg Eyerly
29 Robert Axel anderson
30 Steve Black
31 Steven Westberg Bend Memorial Clinic Total Care Rac
DNF Joe Santos Cyclepath Racing
DNF Dennis Starkey Metropolis Cycle Repair
DNF Brian Witty Half Fast Velo presented by Ninkasi
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 3   Cat 4: 2   Cat 5: 3   Cat ?: 25  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rhonda Morin Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
2 Brooke Mcdermid
3 Jade Koide Grouptrail Cycling
4 Rachel Bagley
5 Holland Larue Hood River Velo
6 Erin Goodall Olympia Cycling Team
7 Katy Giombolini Portland Bicycle Studio
8 Carly Heron Half Fast Velo presented by Ninkasi
9 Jericho Winter BeerMongers Cycle Club
10 Hazel Gross
11 Nita Galambos League of Sportsing Gentlemen
12 Norrene Godfrey
13 Heather Winfrey
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 1   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Laura Winberry
2 Alexandra Burton Portland Bicycle Studio
3 Missing Name
4 Clara Honsinger River City Bicycles
5 Emily Boscacci Oregon Bike Shop Racing Team
6 Allison Halpin Sunnyside Sports
7 Kristina Hughes Monster Media Racing p/b Fight Meso
8 Elise Huggins Portland Bicycle Studio
9 Susannah Hart Hapi-Go!
10 Julie Baird Olympia Cycling Team
11 Katy Giombolini Portland Bicycle Studio
12 Krissy Brunsman Green Submarine Records
13 Rachel Bagley
14 Sharon Trammell
15 Hannah Hart Hapi-Go!
16 Melissa Sher
17 Abby Watson
DNF Sara Schmitt Athletes Lounge Cycling Team
DNF Jennifer Haliewicz Highfive Cycling
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat 4: 3   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lindsay Jackson Athletes Lounge Cycling Team
2 Elizabeth Gardiner Athletes Lounge Cycling Team
3 Holland Larue Hood River Velo
4 Sarah Eustis bicycleattorney.com
Finishers: Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Susan Foster Deschutes Brewery
2 Erica Menze Team Oregon presented by Laurelwood
3 Jennifer Greeve Athletes Lounge Cycling Team
4 Michaela Ramsey Athletes Lounge Cycling Team
5 Erin Tambs
6 Allison Quick BeerMongers Cycle Club
7 Kelsey Cardwell
8 Marny Musielak
9 Jill Weir Sweetpea Ladies Auxiliary
10 Jordan Faulds West Coast Women's Cycling p/b Oaks
11 Cecily Norris
12 Felicity Case Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
13 Alana Mcdonough
14 Rose-ann Hamness
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 13