Log In
CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair • Oct 20 2018
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
0
0
0
0
0
Partly Cloudy, 56 degrees, wind 2 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
?
Beers
?
Moisture
?
Accel
?
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Autumn Shreve Team AF
2 Sonja Ebert Dialed Cycling Team
3 Sarah Umberhandt Stumptown Cycling Club
4 Kim Gerhardt Team Planet X USA p/b Xiologix
5 Dora Cacioppo Team AF
6 Nancy Grossman Team Planet X USA p/b Xiologix
Finishers: Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Little BeerMongers
2 Bill Klingler BeerMongers
3 Kyle Stephens BeerMongers
4 Nikolas Heagy Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
5 Mark Westerfield Dialed Cycling Team
6 Alan Thomason Deschutes Brewery
7 Doug Bowman
8 Mark Sather Team 10 Barrel
9 Bill Salbador
10 Marc Brodehl BeerMongers
11 Ed Waters
12 James R. johnson
13 Matt Haughey
DNF Jon Pearson Sage Titanium
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Benicio Thorne PDX Devo Junior Cycling
Finishers: Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kailey Rice Team Lazy Tarantulas
2 Spring Westerfield Dialed Cycling Team
3 Summer Westerfield Dialed Cycling Team
Finishers: Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bjorn Blankenship Bend Endurance Academy
2 Max Smith PDX Devo Junior Cycling
3 Jack Billowitz Bend Endurance Academy
4 Gavin Rice Team Lazy Tarantulas
5 Brennan Jarrell PDX Devo Junior Cycling
6 Elliot Werner
7 Hendrik Hagedorn Grouptrail Cycling
8 Liam Harrison PDX Devo Junior Cycling
9 Gus Tonkin Team S+M
10 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team
11 Henry Tuttle bicycleattorney.com
12 Eddy Zarosinski Half Fast Velo presented by Ninkasi
13 Thomas Flanagan
14 Gavin Newman Sage Titanium
15 Riley Carlson
16 Wes Hampson
17 Caleb Deschler
18 Jack Burrell Metropolis Cycle Repair
19 Easton Steimer
20 Aris Dimick Team Oregon p/b Rodda Paint
21 Maurice Richey
22 James Umberhandt Stumptown Cycling Club
23 Jd Wisowaty
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 22  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Zane Strait Bend Endurance Academy
2 Benicio Thorne PDX Devo Junior Cycling
3 Jake Johansen PDX Devo Junior Cycling
4 Halen Harrison PDX Devo Junior Cycling
5 Brady Rice Team Lazy Tarantulas
6 Calum Pierce PDX Devo Junior Cycling
7 Ethan Neumaier Bend Endurance Academy
8 Zachary Smith PDX Devo Junior Cycling
9 Cole Hagedorn PDX Devo Junior Cycling
10 Ryan Marks Bend Endurance Academy
11 Thayer Collins Bend Endurance Academy
Finishers: Cat 5: 5   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Caiden Hartrich Bend Endurance Academy
2 Aaron Bailey Marys Bicycle Club
3 Ronan Myers
4 Dylan Makowichuk
5 Charley Myers
6 Nicholas Cristofaro
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team
2 Mateen Richie Word-RCB, by Cyclisme
3 Robert Porter
4 James Yoon Dialed Cycling Team
5 Derrick Sommers
Finishers: Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Caiden Hartrich Bend Endurance Academy
2 Zane Strait Bend Endurance Academy
3 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team
4 Mateen Richie Word-RCB, by Cyclisme
5 Benicio Thorne PDX Devo Junior Cycling
6 Aaron Bailey Marys Bicycle Club
7 Jake Johansen PDX Devo Junior Cycling
8 Halen Harrison PDX Devo Junior Cycling
9 Brady Rice Team Lazy Tarantulas
10 Robert Porter
11 Calum Pierce PDX Devo Junior Cycling
12 Ethan Neumaier Bend Endurance Academy
13 Bjorn Blankenship Bend Endurance Academy
14 Ronan Myers
15 Max Smith PDX Devo Junior Cycling
16 Zachary Smith PDX Devo Junior Cycling
17 James Yoon Dialed Cycling Team
18 Cole Hagedorn PDX Devo Junior Cycling
19 Jack Billowitz Bend Endurance Academy
20 Gavin Rice Team Lazy Tarantulas
21 Dylan Makowichuk
22 Charley Myers
23 Ryan Marks Bend Endurance Academy
24 Brennan Jarrell PDX Devo Junior Cycling
25 Thayer Collins Bend Endurance Academy
26 Elliot Werner
27 Derrick Sommers
28 Hendrik Hagedorn Grouptrail Cycling
29 Liam Harrison PDX Devo Junior Cycling
30 Gus Tonkin Team S+M
31 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team
32 Henry Tuttle bicycleattorney.com
33 Eddy Zarosinski Half Fast Velo presented by Ninkasi
34 Thomas Flanagan
35 Nicholas Cristofaro
36 Gavin Newman Sage Titanium
37 Thomas Little BeerMongers
38 Riley Carlson
39 Jack Abel Team Planet X USA p/b Xiologix
40 Wes Hampson
41 Caleb Deschler
42 Jack Burrell Metropolis Cycle Repair
43 Easton Steimer
44 Aris Dimick Team Oregon p/b Rodda Paint
45 Sebastian Bartnikowski
46 Maurice Richey
47 James Umberhandt Stumptown Cycling Club
48 Jd Wisowaty
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 6   Cat ?: 41  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Thomas Little BeerMongers
2 Jack Abel Team Planet X USA p/b Xiologix
3 Sebastian Bartnikowski
Finishers: Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kayden Mckee TCNF.LEGAL Racing Team
2 Joelle Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi
3 Sydney Little BeerMongers
4 Coco Leritz Team Lazy Tarantulas
5 Deja Dydasco Dialed Cycling Team
6 Edie Johansen
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Madeline Stover PDX Devo Junior Cycling
2 Una Mcfadin PDX Devo Junior Cycling
3 Kailey Rice Team Lazy Tarantulas
4 Summer Westerfield Dialed Cycling Team
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emily Rice Team Lazy Tarantulas
2 Kylie Eckert Bend Endurance Academy
3 Hannah Rice Team Lazy Tarantulas
4 Spring Westerfield Dialed Cycling Team
Finishers: Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emily Rice Team Lazy Tarantulas
2 Madeline Stover PDX Devo Junior Cycling
3 Una Mcfadin PDX Devo Junior Cycling
4 Kylie Eckert Bend Endurance Academy
5 Hannah Rice Team Lazy Tarantulas
6 Kayden Mckee TCNF.LEGAL Racing Team
7 Kailey Rice Team Lazy Tarantulas
8 Joelle Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi
9 Spring Westerfield Dialed Cycling Team
10 Sydney Little BeerMongers
11 Coco Leritz Team Lazy Tarantulas
12 Summer Westerfield Dialed Cycling Team
13 Deja Dydasco Dialed Cycling Team
14 Edie Johansen
15 Cora Norris Oregon Bike Shop Racing Team
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cora Norris Oregon Bike Shop Racing Team
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rick Metz bicycleattorney.com
2 Carl Werner
3 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas
4 Doug Merritt BeerMongers
5 Joshua Johansen Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
6 Peter Blenkiron bicycleattorney.com
DNF Mike Henry Evolution Racing Team/Project Bike
Finishers: Cat 2: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Martin Joyce Metropolis Cycle Repair
2 Joseph Tysoe
3 D'arcy Owen Grouptrail Cycling
4 Adam Vanarsdall
5 Garrett Tyburski
6 Gregg Rice Team Lazy Tarantulas
7 Charles Barrett Cyclepath Racing
8 Barry Pieratt Half Fast Velo presented by Ninkasi
9 Jeremy Kennedy
10 Joshua Kneedler Cyclepath Racing
11 Martin Matsumura Dialed Cycling Team
12 Steven Cook
13 Jordan Boutilier Marys Bicycle Club
14 Erik Carlson
15 Burk Webb
16 Thomas Smith Bicycleway.com/OPS
17 Jason Ladwig
18 Chris Bathke
19 Jason Jones Team Planet X USA p/b Xiologix
20 Dave Torrance
21 Dirk Vander laan
22 Carl Hayes CX Pistols p/b Gigantic Brewing
23 Albert Passadore Hammer Velo
24 Brad Alderman Team Planet X USA p/b Xiologix
25 Eric Hunter Rolling Thunder p/b The Missing Lin
26 Jim Campbell Team Lazy Tarantulas
27 Brian Westhaver Team Lazy Tarantulas
28 Mark Hand Team Planet X USA p/b Xiologix
29 Robert Copenhaver Grouptrail Cycling
30 Kevin Claggett Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
31 Jamie Owens
32 Craig Carter Harder Cycling
33 Neil Kranz
34 James Williams
35 Scott Coleman Team Planet X USA p/b Xiologix
36 Jimmy Estes
37 Andrew Kaylor Team Planet X USA p/b Xiologix
DNF David Kaysen Dialed Cycling Team
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 4   Cat 5: 4   Cat ?: 29  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Yannick Desfarges
2 Patrick Reedy CX Pistols p/b Gigantic Brewing
3 Brent Morrow
4 Demian Bailey Marys Bicycle Club
5 David Johnson Team Oregon p/b Rodda Paint
6 James Green Trusty Switchblade
7 Ryan Marquardt
8 Bas Geelen
9 Christopher Moore
10 Cory Solovewicz Swift Racing
11 Jay Small Dialed Cycling Team
12 Brian Wise Dialed Cycling Team
13 Nikolaus Kashey ANTHM Collective
14 Anthony Colistro Half Penny Cycling Team
15 Daniel Walker
16 Timothy Breault Team Planet X USA p/b Xiologix
17 Michael Tabtabai
18 Eric Blankenship
19 Joseph Hagedorn Grouptrail Cycling
20 Kevin Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi
21 Dean Maclean Team Planet X USA p/b Xiologix
22 Joshua Hanselman
23 Bob Crow Team Lazy Tarantulas
24 Christopher Tuttle bicycleattorney.com
25 Jeff Chochon Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
26 Scott Hamness Metropolis Cycle Repair
27 David Embree Mettle Cycling
DNF Yuji Sumimoto
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 5   Cat 5: 2   Cat ?: 20  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 James Coates
2 Michael Metz bicycleattorney.com
3 Andy Leritz Team Lazy Tarantulas
4 Tom Strodtbeck bicycleattorney.com
5 Dave Metz
6 Rich Rosko Hammer Velo
7 Sasha Lacey
8 Steven Basden Cyclepath Racing
9 Mike Mercer Grouptrail Cycling
10 Chris Page Metropolis Cycle Repair
11 Rick Metz bicycleattorney.com
12 Brian List Bike Central/Barbur Vet
13 Andrew Peterson Nossa Familia Coffee Cycling
14 Joe Hamilton Rebound/Tireless Velo
15 Paul Anderson Half Fast Velo presented by Ninkasi
16 Tom Bird
17 Steve Van bergen
18 Phillip Wiant Half Fast Velo presented by Ninkasi
19 Darin Hale
20 Danny Houghton Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack
21 David Bussey Showers Pass Cycling Team
22 Tom James Team Oregon p/b Rodda Paint
23 Bryan Curry
DNF David K. smith Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack
DNF Mike Davis
DNF Steve Shaw Therapeutic Associates Racing p/b P
DNF Doug Malnati Therapeutic Associates Racing p/b P
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat ?: 20  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dave Burnard
2 Jeff Hollister Team Oregon p/b Rodda Paint
3 Mark Hildebrandt Cyclepath Racing
4 Ron Strasser Team S+M
5 Rick Gregory
6 Tom James Team Oregon p/b Rodda Paint
7 Karl Jackson
Finishers: Cat 2: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Loren Russell Corvallis
Finishers: Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kimberly Sass Sorella Forte
2 Margie Bradway bicycleattorney.com
Finishers: Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stephanie Spiak Team 10 Barrel
2 Miriam Hough Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
3 Cecilia P becerra
4 Kristi Cushman
5 Cynthia Engel Deschutes Brewery
6 Tess Weir Sweetpea Ladies Auxiliary
7 Becky Rice Team Lazy Tarantulas
8 Kate Walker Team AF
Finishers: Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joanne Eastwood Deschutes Brewery
2 Michelle Mercer Deschutes Brewery
3 Laila Deardorff bicycleattorney.com
4 Donna Metz bicycleattorney.com
5 Rose-ann Hamness Metropolis Cycle Repair
Finishers: Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sue Hanna Oregon Bike Shop Racing Team
2 Flo Leibowitz Marys Bicycle Club
Finishers: Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Felipe Nystrom
2 Erik Tonkin Team S+M
3 Evan Murphy
4 Ian Megale
5 Chad Balthazor BeerMongers
6 Paul Furst Dialed Cycling Team
7 Mike Kath
DNF Alexander Banks-watson bicycleattorney.com
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matthew Paez
2 Adam Kachman Mettle Cycling
3 Randall Fransen Mettle Cycling
4 Aaron Anderson
5 Scott Bradway bicycleattorney.com
6 Kelsey Ramsey Team Oregon p/b Rodda Paint
7 Adam Ruff
8 Hayden Wierman Dialed Cycling Team
9 Gavin Bowen
10 Brad Davidson Grouptrail Cycling
11 Ty Goldsby
12 Scott Chamberlain Team Planet X USA p/b Xiologix
13 Anna Megale
14 Chris Wierman Dialed Cycling Team
15 Carter Hagedorn PDX Devo Junior Cycling
16 Dylan Wiggins Grouptrail Cycling
17 Brian List Bike Central/Barbur Vet
18 Jeff Chochon Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
19 John Dendiuk
20 Joshua Hanselman
DNF Patrick Marzullo
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Casey Depeel Bonk Collective
2 Thomas Hope
3 Ben Gagosian Swift Racing
4 Eric Steimer Team 10 Barrel
5 Joe Pinzone
6 Cullen Freeman Metropolis Cycle Repair
7 Edward Kasch
8 Aidan Rice Team Lazy Tarantulas
9 Brady Rice Team Lazy Tarantulas
DNF Michael Mcgehee
Finishers: Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Abdulrahman Alkhamees
2 Dan Froelich
3 Shaun Stiles
4 Andrew Weiler Dialed Cycling Team
5 Joe Derting Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
6 Jon Palmer
7 Jose Torres
8 Alastair Cox
9 Andrew Goodman
10 Robby King BeerMongers
11 Michael Khamsot
12 Erik Neilson
13 Tony Ruiz
14 Rodney Billowitz
15 Zach Silvey
16 Landon Holmes
17 Tim Sippel Dialed Cycling Team
18 ? ?
19 Joshua Otterloovan CX Pistols p/b Gigantic Brewing
20 Seth Sakamoto
21 Justin Brown
22 Ryan Smith
23 Dennis Mccord
24 Travis Hays
25 Larry Coates
26 Michael Ybaben
27 Jason Hoye
28 Alex White
29 Charles Klinger
30 Robert Kiebler
31 Brian Buchholz
32 Sara Caldwell-kan Swift Racing
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 30  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sean A carline CX Pistols p/b Gigantic Brewing
2 Matt Jamison Grouptrail Cycling
3 Justin Philips Swift Racing
4 Dustin Henderson Deschutes Brewery
5 Matt Schwartz Metropolis Cycle Repair
6 Chip Sloan Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
7 Sal Collura Co-Motion Factory Racing Team
8 Scott Hillson CX Pistols p/b Gigantic Brewing
9 Jacob Smith
10 John Lin Swift Racing
11 Patrick Reedy CX Pistols p/b Gigantic Brewing
12 David Prause Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
13 Carl Aldrich BeerMongers
14 Doug Merritt BeerMongers
15 James Graves Speedvagen
16 Adam Vanarsdall
17 Rich Rosko Hammer Velo
18 Jim Kysela Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
19 Patrick Croasdaile CX Pistols p/b Gigantic Brewing
20 Damon Dimick Team Oregon p/b Rodda Paint
21 Charles Barrett Cyclepath Racing
22 Caan Zarosinski Half Fast Velo presented by Ninkasi
23 Jacob Horn
24 Jose Torres
25 Dennis Stafford CX Pistols p/b Gigantic Brewing
26 Jeb Hendrix Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
27 Mark Westerfield Dialed Cycling Team
28 David K. smith Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack
29 Jordan Norris Oregon Bike Shop Racing Team
30 Geoff Rogers Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
31 Elaine Prause Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
DNF Geoff Rice Team Lazy Tarantulas
DNF Andy Edick Swift Racing
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 2   Cat ?: 26  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Janelle Bickford Metropolis Cycle Repair
2 Rhonda Morin Sorella Forte
3 Beth Burns Rebound/Tireless Velo
4 Jeanne Beko CX Pistols p/b Gigantic Brewing
5 Kate Drennan BeerMongers
6 Iris Dougherty
7 Mari Little BeerMongers
8 Jesse Whitaker Dialed Cycling Team
9 Helen Reedy CX Pistols p/b Gigantic Brewing
10 Christy Hawkins Team AF
11 Hilary Luther
12 Hazel Gross Team AF
13 Sarah Layton Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
14 Sonja Ebert Dialed Cycling Team
15 Traci Smolen Team S+M
16 Jordan Faulds Team AF
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 14  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joseph Boquiren Hammer Velo
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Anna Megale
2 Janelle Bickford Metropolis Cycle Repair
3 Kimberly Kathrein Dialed Cycling Team
4 Laura Schmitt CX Pistols p/b Gigantic Brewing
Finishers: Cat 2: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Katy Giombolini
2 Audrey Squires CX Pistols p/b Gigantic Brewing
3 Kate Drennan BeerMongers
4 Helen Reedy CX Pistols p/b Gigantic Brewing
5 Jacqueline Mautner Team AF
6 Sarah Layton Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cate Burgess
2 Jesse Whitaker Dialed Cycling Team
3 Madeline Stover PDX Devo Junior Cycling
4 Jericho Winter BeerMongers
5 Leah Brown Team 10 Barrel
6 Una Mcfadin PDX Devo Junior Cycling
7 Amanda Abel Team Planet X USA p/b Xiologix
8 Natalie Shaw
9 Hau Hagedorn Grouptrail Cycling
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Melinda Halpern
2 Lindsay Holmes Team Planet X USA p/b Xiologix
3 Dessa Mcfadin
4 Jessica Steimer Team 10 Barrel
5 Star Herrmanns
6 Maia Hampson
7 Maura Paxton
8 Sumi Malik Grouptrail Cycling
Finishers: Cat ?: 8