Log In
SCX #6 Steilacoom • Nov 18 2012
0
0
0
0
0
Mostly Cloudy, 47 degrees, wind 9 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
?
Beers
?
Moisture
?
Accel
?
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ezekial Bender Rad Racing NW
2 Annika Alving
3 Steiner Christensen
4 Henrik Daray
5 Beatrice Davies
Finishers: Cat 4: 2   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Adrian Magun Cycle U
2 Logan Brady (was 721) Old Town
3 Brennan Hodgins Cycle U
4 Kyle Dickinson (was 706) Revel Consulting/Rad Racing NW
5 Ethan Casebolt Revel Consulting/Rad Racing NW
6 George Cretu JL Velo
7 Nathan Morrisson Revel Consulting/Rad Racing NW
8 Jakob Buchanan Cascade Bicycle
9 Holden Berg Cycle U
10 Parker King Revel Consulting/Rad Racing NW
11 Cole Reynoldson Flight Racing
12 Mikey Munoz
13 Alexander Bennett
14 Pascal Lovre
15 Alexander Land Fischer Plumbing
Finishers: Cat 4: 8   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Funston Revel Consulting/Rad Racing NW
2 Ben King Rad Racing NW
3 Alexander Walentynowicz Revel Consulting/Rad Racing NW
4 Mitchell Thornton JL Velo Racing Team/Northwest Velo
5 Gideon Bender Revel Consulting/Rad Racing NW
6 Wyatt Mason Revel Consulting/Rad Racing NW
7 Alastair Magun Cycle U
8 Alexander Brady (was 720) Old Town Bicycle
9 Croix Cameron Revel Consulting/Rad Racing NW
10 Brayden Buchanan
11 Skyler Schroeder Revel Consulting/Rad Racing NW
12 Steven Raymond Old Town Bicycle
13 Matt Adolf JL Velo Racing Team/Northwest Velo
14 Sam Zivin JL Velo
15 Skyler Mercer Billings Middle School
16 Jack Arildson JL Velo Racing Team/Northwest Velo
17 Sam Kallick Billings Middle School
Finishers: Cat 4: 13   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Forrest Golic
2 Lewis Whiley
3 Anders Pederson
4 Layton Carroll-novack
5 Logan Roy
6 Jarrett Aregger
7 Trey Thornton
8 Alexander West
9 Ryan Engledow
Finishers: Cat 4: 6   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Aynslee King Revel Consulting/Rad Racing NW
2 Addison Leckrone 0
3 Anna Munoz
4 Taj Mcdonald Billings Middle School
Finishers: Cat 4: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eleanor James JL Vello
2 Hayden Gizinski Cycle U
3 Ella Austin Austin BMX Club
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jason Jablonski Cycle U-PopCap
2 Rainer Leuschke Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
3 Richard Mcclung Hagens Berman Cycling/Lake Washingt
4 Michael Dicenso Mafia Racing
5 Andrew F rigel Mafia Racing
6 Ryan Denney Mafia Racing
7 Kevin Donovan Team Ascent Idaho
8 Peter Eby
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 5   Cat 3: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeff Beltramini MAFIA RACING NW
2 Matt Hill Mr Crampy
3 Nikos Mills Garage Racing
4 Michael Brazel Old Town Bicycle (OTB)
5 Roy Colven Blue Rooster
6 Chris Adolf SCCA/Starbucks Cycling
7 Doug Graver (grave digger)
8 Rocky Crocker Team W.A.R. (Wenatchee Area Racers)
9 Dan Becraft Moots
10 Steven Brady Old Town Bicycle (OTB)
11 Steve Jensen Voler Bicycle Centres
12 Rick Heckenlaible Audi/Kryki Sports
13 Ken Harmon Fischer Plumbing
14 Sean Phillips Garage Racing
15 Peter Krumins Old Town Bicycle (OTB)
16 Jim Peot Fischer Plumbing
17 Kevin Raymond Blue Rooster
18 Sean Kelsey Cycle U-PopCap
19 Rick Raymond Old Town Bicycle (OTB)
20 Todd Anderson 0
21 Byron Dl Bike Hugger
22 Jim Albright Fischer Plumbing
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 17   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Travis Keen Audi/Kryki Sports
2 Brain Burton Audi/Kryki Sports
3 Matthew Oseto Audi/Kryki Sports
4 Greg (the tutu) kauper Farestart
5 Todd Allen Fischer Plumbing Cycling Team/Jet C
6 Scott Barr 0
7 Nicholas Adsero Recycled Cycles Racing/Boat Street
8 Jeff Woerner Motofish Racing
9 Jose Alfredo ramirez Audi/Kryki Sports
10 Dmitri Keating Old Town Bicycle
11 Dominic D'angelo Voler/Bicycle Centre Racing/Cycling
12 John Drenning 0
13 Matt Morrisson Revel Consulting/Rad Racing NW
14 Mark Freda
15 Randy Manion Fischer Plumbing Cycling Team/Jet C
16 Dave Pearson Voler Bicycle Centres
17 Lars Pedersen JL Velo Racing Team/Northwest Velo
18 Eric Kamila
19 Matthew Stanigar Cucina Fresca
20 Rob Mcgarty Recycled Cycles Racing/Boat Street
21 Clive Pursehouse Motofish Racing
22 Joseph Ecker JL Velo Racing Team/Northwest Velo
23 Mark Bender Motofish Racing
24 Timothy Lewis Audi/Kryki Sports
25 Stephan Mcpherson Renton Cycle Center
26 Ryan Vanderloop
27 Mike Osier
28 Jeff (j money) evans Confluence Digital
29 Sean Wittmer Voles/Bicycle Centers
30 Jesse Bolling Daggers
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 20   Cat 4: 2   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brad Laesch 20 / 20 Fuel
2 Matthew Cazier 20/20 Fuel
3 Brian Glass Stanley
4 Michael Marler JL Velo
5 Paul (rhino) marquart 0
6 Mark Hubbard Audi/Kryki Sports
7 Alex Votry Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
8 Christopher Mendoza Olympic Orthopedic Assoc.
9 Andrew Malakoff Boat Street Cycle Club (BSCC)
10 Nathan Webster Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
11 Earl Zimmermann 0
12 Joe Martin (lemon drop) Mafia Racing NW
13 James O'Brien Second Ascent/Step Down Racing
14 Mark Mirante Garage
15 John Herzog Alki Rubicon Racing
16 Kempton Baker
17 Mark Portin Seattle Super Squadra
18 Drew Novikoff 0
19 Bob Ling Cyclocrossworld.com / grassroots
20 Michael Adkisson 0
21 Dave Haugen
22 Robert Wilson(was 141) Center Cycles
23 Dwight Snodgrass Old Town Bicycle (OTB)
24 Jason Land Fischer Plumbing Cycling Team/Jet C
25 Phil Meyer Phils South South
26 David Mcintosh
27 David Mcintosh cyclocross racing .com
28 Michael Braaten Old Town Bicycle Race Team (OTB)/Ol
29 Michael Thornton Fischer Plumbing Cycling Team/Jet C
30 Paul Claeys Seattle Super Squadra
31 Reeve Geary Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
32 Jeff Skov Old Town Bicycle
33 Shane Kromrey 0
34 Mark Lambie Double Check
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 21   Cat 4: 2   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Buff Hopper
2 Glen Conley
3 John Roberts
4 Kevin Johnson
5 Tom Holmes
6 James Wagner
7 Barry Johnson
8 Don Lewis
9 Marshall Will (starter king)
10 Brian Volkert
11 Tim Tarte
12 Dave Stanton
13 Dave Hull
Finishers: Cat 3: 6   Cat 4: 2   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Whaley
2 Peter Tang
3 Ryan Kelly
4 Roger Burton
5 Charly George
6 Nick Leggett (was 495)
7 Douglas Wilcox
8 Joseph Coats
9 Chris Mcnulty
10 Matthew Sweet
11 David Lasartemeeks
12 Tiff Koehn
13 Chad Olson
14 Steven Moe StormKings
15 Brian Palen
16 Lee Brunz
17 Frank Strack
18 Travis Fulton
19 Cameron Janes
20 Ivan Cintron
21 Dwaine Trummert
22 Mark Ely
23 Ian Horton
24 Lee Newkirk
25 Geoffrey Grosenbach
26 Jim Hirshfield
27 Kozo Nozawa
28 Simon Davies
29 Edward Rubio
30 Kennith Ramirez
31 Wes Wahlin
32 Mike Vanorden
33 Peter Nelson
34 Douglas Vaskas
35 John Bennitt
36 Thomas Mallett
37 Chris Huffman
38 Chuck Kralovich
39 David Smith
40 Tory Grant
41 David Gudgel
42 Harrison Magun
43 Eric Davis
44 Brad Loetel
45 Craig Hetherington
46 Casey Cramer
47 Greg Johnson
48 Wright Dickinson
49 Shawn Tomlinson
50 David Terbovic
51 Frank Johnson
52 Greg Gizinski
53 Ranady Larson
54 Scott Braswell
55 Roger Hutchison
56 Jeremy Harrison
57 Clark Matthys
58 Scott Stevens
59 Geary Mccabe
60 Jim Wallingford
61 Vince Partridge
Finishers: Cat 3: 8   Cat 4: 32   Cat 5: 4   Cat ?: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Monett Tacoma Bike
2 Chris Wood Fischer Plumbing Cycling Team/Jet C
3 Jason Cameron Recycled Cycles
4 Erik Olson Cucina Fresca
5 David Savory
6 Anthony Whiley JL Velo Racing Team/Northwest Velo
7 Larry Steinberg Mr. Crampy's
8 John Bissell Avanti Racing Club
9 James Christensen
10 Paul Dinger Cucina Fresca
11 Larry Elliott Olympia Orthopaedic Associates Cycl
12 Darren Hanger
13 Quinn Dusenberry Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
14 Jimmy Vitelli 0
15 Patrick Rowland
16 Robert Rice Bikesport
17 Alex Rising Fischer Plumbing Cycling Team/Jet C
18 William Wright alcorn OTB
19 Donny Buchanan Old Town Bicycle
20 Dan Arildson JL Velo
21 Gary Lardizabal Bikesport
22 Joe Christian Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
23 John Rodakowski 0
24 Chris Johns Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
25 Thomas Capell Phil's Southside Cyclery
26 Dan Von seggern
27 Scott Cary Slalom Consulting
28 Mark Daniel JL Velo Racing Team/Northwest Velo
29 Stephen Bolt Old Town Bicycle (OTB)
30 Matt Muehlhausen JL Velo Racing Team/Northwest Velo
31 Bob Cartwright Old Town
32 Bradley Karvasek Cucina Fresca
33 Bill Koonce Fischer Plumbing Cycling Team/Jet C
34 Michael Payne Old Town Bicycle Race Team (OTB)/Ol
35 Timothy Knudson Old Town Bicycle
36 David Ray Fifth Gear
37 William Reid Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
38 John Sullivan 0
39 Mike Mallory Fanatic
40 Mark Lovre
41 Donald Vandoornik 0
42 Patrick Linkae Slalom Consulting
43 Jaime Pugeda Cardiac Cyclist
44 Greg Gizinski
45 George De los santos
46 Bryan Willman
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 23   Cat 5: 2   Cat ?: 18  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Searle Team Double Check
2 Robert Milligan Fischer Plumbing Cycling Team/Jet C
3 James (jim) rice Jet City Velo
4 Dennis Stumpp BD Racing
5 Donald Heirman voler
6 Frank Benish WAR
7 Robert Bradley Olympia Orthopaedic Associates Cycl
8 Amos Galpin Project iSOTOPE
9 Ken Yalowitz Packet Pickup
10 Scott Holmes
11 Scott Moore Team Double Check
12 Craig Burgess Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
13 Mark Hankins
14 William Peterson CBC Racing
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 9   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jodi Dugette Alki Rubicon
2 Jill Ramsey Jet City Velo
3 Sabrina Hendrick FischerPlumbing
4 Angela Mysliwiec
5 Lisa Coyne Team Group Health
6 Carol Johnson Greggs
7 Karen Claeys Broadmoor
8 Lori Brazel Old Town Bicycle (OTB)
9 Rachel Mclain-rollins Old Town Bicycle (OTB)
10 Catrena Sullivan
11 Deborah Driver Ragnarok
12 Christine Neumiller Olympia Orthopaedic Associates
33 Terry Buchanan HUP United
34 Alex Rice BikeSport
Finishers: Cat 3: 10   Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jill Langley NWCC DIMENSIONAL
2 Robbie Phillips Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
3 Trisha Towanda Olympia Orthopaedic Associates Cycl
4 Marne Fox-barrow Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
5 Julie Heidt DoubleCheck
6 Alyson Indrunas Jack's Bicycle Center
7 Emily Norland Stramanti
8 Andrea Leuschke Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
9 Pam Massey Bikesale
10 Leah Kiviat
11 Erin Alving
12 Sarah Martin Seattle Cyclocross Association
13 Cindee Johnson Old Town Bicycle
14 Lori Sledge Sound Velo Cycling Club
15 Eden Palmer Team Group Health
16 Rebecca Nelson
17 Melinda Burdo Team Group Health
18 Rachel Scheiner Motofish
19 Kate Oliver Phil's Southside Cyclery
20 Emanuela Agosta Team Group Health
21 Sara Rigel Mafia Racing NW
22 Amy Philipson 0
23 Claire Kline Team Double Check
24 Heather Marshall Old Town
25 Frances Marquart 0
26 Tammy Preuss
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 15   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gian Dalle angelini Dun Walker
2 Toby Swanson Eatonville Outdoor
3 Benji Perin Second Ascent/Step Down Racing
4 Kyle Mcgilvray Old Town Bicycle Race Team (OTB)/Ol
5 Morgan Schmitt Team CX Racing
6 Chris Ellis Voler/Bicycle Centers
7 Loren Hanson Kryki Sports
8 Randy Bott HSP
9 Ben Storrar Old Town Bicycle Race Team (OTB)/Ol
10 Darren Marino Voler Bicycle Centre
11 David O'Brien Revel Consulting/Rad Racing NW
12 Tyler Farrar Garmin Sharp
13 Nolan Brady Revel Consulting/Rad Racing NW
14 Alex Walker
15 Cory Simpson Team Me
16 Jesse Giodrano US Military Cycling Team
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 10   Cat 4: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tyson Lashbook Mafia Racing NW
2 Tony Fletcher Union Bay Cycling/Bikesale.com
3 Evan Geary JL Velo Racing Team/Northwest Velo
4 Miles Frank Team Hammer Nutrition
5 Dylan Carney Soft Like Kitten
6 Noah Trescott Soft Like Kitten
7 Richard Arnopol Audi
8 Nicholas Moroz-koops Fischer Plumbing
9 Barney Gill Old Town
10 Ayden Young Revel Consulting/Rad Racing NW
11 Paul Young 0
12 John Whitenack Soft Like Kitten
13 Daniel Cox Olympia Orthopaedic Associates Cycl
14 Keith Heinzelman 2020 Fuel
15 Nathan Pepin
16 Brian Howard Recycled Cycles
17 Kevin Hansen Second Ascent
18 Brandon Schumacher JL Velo Racing Team/Northwest Velo
19 Brian Koder Olympia Orthopaedic Associates Cycl
20 Alden Kroll Blue Rooster
21 Jeff Cota Old Town Bicycle (OTB)
22 Colin Ferguson Pain Cave Cycling
23 Erik Peterson Recycled Cycles
24 Matt Maylon Eatonville Outdoor
25 Micah Middelton Voler/Bicycle Centre Racing/Cycling
26 Allen Butler Second Ascent
27 Tim Collins Packet Pickup
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 21   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Foster SCCA Starbucks
2 Bryan Torian Olympia Orthopaedic Associates Cycl
3 Tony Blazejack SCCA Starbucks
4 Aaron Griffith SCCA Starbucks
5 Clinton Seal Voler/Bicycle Centre Racing/Cycling
6 Matt Kreger
7 Jacob Sheppard Recycled Cycles
8 Jeff Evans Olympia Orthopaedic Associates Cycl
9 Dieter Laskowski 0
10 Andrew Laughlin Experto Crede
11 Joe Gray Experto Crede
12 Dyame Lemming Step Down Racing
13 Stewart Bowerman
14 Tim Hubner BFF
15 Scott Funston Revel Consulting/Rad Racing NW
16 Benjamin Riedesel Cyclocrossracing.com
17 Tomas Simonson
18 Ernest Powers Hagens Berman
19 Jacob Little Audi
20 Todd Schneider Packet Pickup
21 Kellen Rack Swift Industries
22 Jeff Rasor 0
23 Martin Vaneycke Tacoma Bike Racing
24 Travis Elliott 0
25 Jason Hansen Tacoma Bike
26 Anders Pederson JL Velo Racing Team/Northwest Velo
27 Sam Cuolee US Military
28 Benjamin King Revel Consulting/Rad Racing NW
29 Andy Campbell Motofish Racing
30 Michael Waring
31 Peter Stanley Tacoma Bike
32 David Polansky(194) Seattle University Cycling
33 Andrew Waddell Rad Racing
34 Matt Wilkinson Revel Consulting/Rad Racing NW
35 Sam Dollar Old Town
36 Mathew Johnson
37 Jeff Feligno The 3 Must Drink Beers
38 Kyle Howlett 0
39 Matthew White Packet Pickup
40 Michael Mclane 0
41 Sean Mcgraw Packet Pickup
42 Paul Sage
43 Cody Young
44 Travis Dutton Old Town
45 Eric Delacorte Old Town
46 David Stern levitt Roaring Mouse
47 Antonio Coria Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
48 Luke Grant JL Velo Racing Team/Northwest Velo
49 Mario Rivas
50 Alex Cosina Set Coaching
51 Kody Raymond Old Town
52 Chris Clevenger
53 Tyler Daniel JL Velo Racing Team/Northwest Velo
54 Tony Cordova Fischer Plumbing Cycling Team/Jet C
55 John Greer team double check
56 Brian Looper
57 Aaron Last Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
58 Will Muehlhausen JL Velo Racing Team/Northwest Velo
59 Chris Austin austin bmx club
60 Erik Philipson Northwest Velo
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 6   Cat 4: 26   Cat 5: 1   Cat ?: 25  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Myers
2 Ian Mackie
3 Phillip Buffington
4 Aaron Huebner
5 Joseph Mullan
6 Randy Salamon
7 Zack Phillips Team Stanley
8 Brett Foster
9 Jim Wood
10 Russell Clark
11 Bill Huggins
12 David Loetterle
13 Anthony Mallory
14 Mike Rolcik
15 Jeff Flogel
16 David Mathews
17 Reese Lindblad
18 Trevor Hall
19 Derek Leckrone
20 Tim Toyoshima
21 Jason Sobottka
22 Ian Searle
23 Chuck Kralovich
24 Jason Bogan
25 Chad Bouchard
26 Richard Wilson
27 Bart Hawkinson
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 7   Cat 3: 7   Cat 4: 5   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jadine Riley Team Group Health
2 Jennifer Burtner Olympia Orthopaedic Associates Cycl
3 Hidi Cramer Soft Like Kitten
4 Tricia Sandstrom Sound Velo Cycling Club
5 Wanda Howlett 0
6 Michelle Kautzmann Olympia Orthopaedic Associates Cycl
7 Monica Dewald Cucina Fresca
8 Amara Edwards Greggs Trek
24 Nathan Kiger (mr. movember) Second Ascent
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Marsa Daniel Group Health
2 Melanie Lewis Cycle U-PopCap
3 Kristen Kelsey Cycle U-PopCap
4 Andi Zolton Kirkland Bicycle
5 Julie Robertson-zivin Recycled Cycles Racing/Boat Street
6 Cynthia Maree SCCA / Starbucks
7 Naoko Forderer FischerPlumbing
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrea Casebolt Revel Consulting/Rad Racing NW
2 Anne-marije Rook Team Group Health/Sound Velo Cyclin
3 Sharon Gregg Blue Rooster
4 Alexandra Mckay SCCA / Starbucks
5 Hidi Cramer Soft Like Kitten
6 Shannon Mallory Fanatik
7 Heidi Wood Alki Rubicon
8 Joanne Amderson Rubicon
9 Theresa Harding SCCA/Starbucks Cycling
10 Cathy Varland Peterson Racing
11 Molly Martin Mafia Racing NW
12 Katie Ellis Voler / Bicycle Centre
13 Alicia Mccann Spokeswomen Racing
14 Devon Simpson Team Group Health
Finishers: Cat 3: 11   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Karine Valliant-Saunders SCAA
2 Ellie Booher Team
3 Carla Brock Team
4 Jess Scott Team
5 Rebecca Carew Recyc
6 Christie Fix Mafia
7 Adrienne Moore 0
8 Caylen Beaty team
9 Kelly Purnell team
10 Andrea Imler Packe
11 Valerie Davis
12 Eleanor James JL Ve
13 Julia Slejko Rivet
14 Elizabeth Peterson Whitm
15 Karen Fortenberry Cyclo
16 April Green
17 Kathy Greer Doubl
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 9   Cat ?: 7