Log In

Team Overview: 0

Team News Ticker Embed This

Team Race History

Download

Resolution 'Cross Cup Day 1 (Dec 9 2017)

Kevin Bradford-parish Men UCI C2 Cat 1/2 7 / 28
Sean Babcock Men UCI C2 Cat 1/2 12 / 28
Chris Ganter Men UCI C2 Cat 1/2 17 / 28
Cody Cupp Men UCI C2 Cat 1/2 20 / 28
Clara Honsinger Women UCI C2 Cat 1/2 4 / 20
Meghan Newlin Women UCI C2 Cat 1/2 17 / 20

Across the Beeriers Day 2 (Dec 3 2017)

Gus Fleming Men JUNIOR 10-14 CAT Open 14 / 15
Max Erwin Men Single Speed CAT Open 7 / 15
Mitchell Enfinger Men Single Speed CAT Open 9 / 15
Stephen Yanczura Men Single Speed CAT Open 13 / 15
Cassidy Thornton Men Single Speed CAT Open 14 / 15
Cara Silcox Women CAT 4/5 8 / 18
Emily Carroll Women CAT 4/5 12 / 18
Cassidy Thornton Women CAT 4/5 14 / 18
Cassidy Thornton Women CAT 4/5 16 / 18
Isabel Astacio Women CAT 4/5 18 / 18
Patrick Markarian Men CAT 4 3 / 22
Christopher Ostlund Men CAT 4 10 / 22
Josh Vandall Men CAT 4 13 / 22
Dan Brock Men CAT 4 14 / 22
Mark Babcock Men PRO/1/2 12 / 13
Jeffrey Cartwright Men MASTER 60+ CAT 1/2/3/4 2 / 2
Elliott Caldwell Men MASTER 40+ CAT 1/2/3/4 3 / 16
Curt Arey Men MASTER 40+ CAT 1/2/3/4 14 / 16
Andrew Fleming Men MASTER 40+ CAT 1/2/3/4 15 / 16

Ruts and Guts (Dec 3 2017)

Bjorn Selander Men Uci C2 Cat 1/2 23 / 36
Meghan Newlin Women Uci C2 Cat 1/2 21 / 29

Across the Beeriers Day 1 (Dec 2 2017)

Akwetee Watkins Men MASTER 35+ CAT 4/5 7 / 15
Josh Vandall Men MASTER 35+ CAT 4/5 8 / 15
Mitchell Enfinger Men SINGLE SPEED CAT Open 8 / 10
Mitchell Enfinger Men CAT 5 7 / 18
Stephen Yanczura Men CAT 5 9 / 18
Michael Sanders Men CAT 5 10 / 18
Ernesto Bombalier Men CAT 5 14 / 18
Howard Welch Men CAT 5 15 / 18
Jason Gurley Men CAT 5 17 / 18
Christopher Ostlund Men CAT 4 12 / 18
Dan Brock Men CAT 4 14 / 18
Josh Vandall Men CAT 4 16 / 18

EPTC CX Classic p/b Twain's (Nov 19 2017)

Erik Gonzalez Men Masters 35+ 4/5 5 / 11
Adam Fuller Men Masters 35+ 4/5 6 / 11
Akwetee Watkins Men Masters 35+ 4/5 8 / 11
Wilman Vargas Men Pro/1/2 7 / 9
Mitchell Enfinger Men 5 7 / 19
Michael Sanders Men 5 20 / 19
Heather Riniker Men Women 4/5 6 / 12
Karen Richardson Men Women 4/5 9 / 12
Elliott Caldwell Men Masters 40+ 1/2/3/4 5 / 13
Curt Arey Men Masters 40+ 1/2/3/4 11 / 13
Mark Gernazian Men Masters 50+ 1/2/3/4 8 / 16
Erik Gonzalez Men 4 7 / 17
Kevin Odonnell Men 4 9 / 17
Jeremy Paine Men 4 13 / 17

Cap City Cyclocross #6 - Infirmary Mound CX *Ohio Category Cyclocross (Nov 18 2017)

Kelly Mckenna Women Cat 3/4 2 / 11
Julie Nemecek Women Cat 3/4 6 / 11
Douglas Reese Men Cat 4/5 3 / 48
Jeff Harper Men Cat 4/5 5 / 48
Judson Linder Men Cat 4/5 9 / 48
Mike Whitlow Men Cat 4/5 12 / 48
Dustin Lansing Men Cat 4/5 13 / 48
Sam Decker Men Cat 4/5 15 / 48
Adam Downs Men Cat 4/5 17 / 48
John Fovel Men Cat 4/5 19 / 48
Jeff Sack Men Cat 4/5 22 / 48
Jordan Katterheinrich Men Cat 4/5 23 / 48
Seth Vanhorn Men Cat 4/5 25 / 48
Kunihiko Tanuma Men Cat 4/5 27 / 48
Christopher Imhoff Men Cat 4/5 28 / 48
Robert Eninger Men Cat 4/5 30 / 48
Robert Ludwig Men Cat 4/5 32 / 48
Kurtis Payton Men Cat 4/5 33 / 48
Kyle Harris Men Cat 4/5 35 / 48
James Cornford Men Cat 4/5 38 / 48
Mike Castello Men Cat 4/5 42 / 48
Glen Johns Men Cat 4/5 43 / 48
Tom Wilson Men Cat 4/5 46 / 48
Brian Hammond Men Cat 4/5 48 / 48
Luke Russell Men Cat 3/4 3 / 15
Andrew Boissiere Men Cat 3/4 9 / 15
Marco Deshaies Men Cat 3/4 13 / 15
Paul Adams Men Cat 3/4 14 / 15
Christopher Douglas Men Cat 3/4 15 / 15
Ben Ortt Men Cat 1/2/3 8 / 15
Jim Rollins 45+ Masters 2 / 4
David Mccormick 45+ Masters 4 / 4
Lori Nedescu Women Cat 1/2/3 4 / 9

Undercross (Nov 18 2017)

Troy Cowin Men Senior 40-49 All 3 / 3

GACX Rome p/b Cycle Therapy (Nov 12 2017)

Erik Gonzalez Men Masters 35+ Cat 4/5 5 / 17
Akwetee Watkins Men Masters 35+ Cat 4/5 8 / 17
Luke Mccoin Junior 15-18 3 / 3
David Kemp Men Cat 3 9 / 9
Bob Piacine Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 7 / 14
Charles Clark Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 10 / 14
Stephen Yanczura SingleSpeed 6 / 11
Charles Clark SingleSpeed 11 / 11
Elliott Caldwell Men Masters 40+ Cat 1/2/3/4 4 / 17
Glenn Mccoin Men Masters 40+ Cat 1/2/3/4 13 / 17
Curt Arey Men Masters 40+ Cat 1/2/3/4 16 / 17
Michael Sanders Men Cat 5 4 / 17
Stephen Yanczura Men Cat 5 5 / 17
Mitchell Enfinger Men Cat 5 8 / 17
Jorge Hernandez Men Cat 5 9 / 17
Andrew Fleming Men Cat 5 11 / 17
Howard Welch Men Cat 5 13 / 17
Erik Gonzalez Men Cat 4 9 / 22
Dan Brock Men Cat 4 13 / 22
Jeremy Paine Men Cat 4 15 / 22

Cap City Cross #6 - Paradise Garage Racing @ Big Run Park (Nov 12 2017)

Kelly Mckenna Women Cat 3/4 9 / 12
Adam Downs Men Cat 4/5 4 / 30
Dustin Lansing Men Cat 4/5 5 / 30
Douglas Simpson Men Cat 4/5 7 / 30
Marco Deshaies Men Cat 4/5 8 / 30
Kunihiko Tanuma Men Cat 4/5 10 / 30
Christopher Imhoff Men Cat 4/5 12 / 30
Seth Vanhorn Men Cat 4/5 13 / 30
Steve Clement Men Cat 4/5 15 / 30
John Barney Men Cat 4/5 16 / 30
Robert Eninger Men Cat 4/5 18 / 30
James Cornford Men Cat 4/5 20 / 30
Mike Castello Men Cat 4/5 24 / 30
Ct Brinkman Men Cat 4/5 26 / 30
Ben Shaevitz Men Cat 4/5 29 / 30
Patrick Urichich Men 9-18 Jr 2 / 6
Max Clous Men 9-18 Jr 3 / 6
Ryan Gamm Men Cat 1/2/3 2 / 14
John Kieffer Men Cat 1/2/3 5 / 14
Vince Urichich 45+ Masters 3 / 7
Lori Nedescu Women Cat 1/2/3 2 / 9
Rachel Rubin Women Cat 1/2/3 5 / 9

NCCX Race #8 Salisbury (Nov 12 2017)

Kevin Sigrist Single Speed 12 / 30
Thomas Poole Men Cat 4/5 35 / 43

The 27th Annual West Hill Shop Cyclocross Race (Nov 5 2017)

Eric Darling Master Men 45+ Cat. 1-3 8 / 16
Mark Buffone Master Men 35-44 Cat. 1-3 3 / 15

NCCX Race #6 Durham (Nov 5 2017)

Tyler Philips Men Cat 3 2 / 21

Ellenwood CX Ranch presents the Rumble at the Ranch (Nov 4 2017)

Joseph Chapman Men Masters 35+ Cat 4/5 2 / 17
Erik Gonzalez Men Masters 35+ Cat 4/5 5 / 17
Dennis Decker Men Masters 35+ Cat 4/5 15 / 17
Cassidy Thornton Women Cat 4/5 16 / 17
Mark Gernazian Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 2 / 10
Chase Blanton SingleSpeed 4 / 16
Stephen Yanczura SingleSpeed 8 / 16
Mitchell Enfinger SingleSpeed 9 / 16
Charles Clark SingleSpeed 12 / 16
Jillian Horn SingleSpeed 15 / 16
Cassidy Thornton SingleSpeed 16 / 16
Elliott Caldwell Men Masters 40+ Cat 1/2/3/4 5 / 16
Matthew Crabbe Junior 10-14 9 / 13
Joseph Chapman Men Cat 4 4 / 13
Joel Demeritt Men Cat 4 5 / 13
Erik Gonzalez Men Cat 4 7 / 13

Savannah Superprestige CX Weekend Day 2 (Oct 29 2017)

Grace Tinkey Women Cat 4/5 5 / 11
Kate Holbrook Women Cat 4/5 10 / 11
Henry Brandes Men Cat 3 5 / 18
Rudy Szymanski Men Cat 3 6 / 18
Blake Wilson Men Cat 3 14 / 18
Alfred Jessee Men Cat 3 15 / 18
Brian Collie Men Cat 3 16 / 18
Mark Gernazian Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 3 / 13
Myles Lietzke SingleSpeed 2 / 9
Chase Blanton SingleSpeed 7 / 9
Matthew Reeves SingleSpeed 9 / 9
Nate Zukas Men Masters 40+ Cat 1/2/3/4 2 / 13
Luca Klarus Junior 10-14 9 / 10
Abigail Youngwerth Women Cat 1/2/3 3 / 16
Megan Heath Women Cat 1/2/3 13 / 16
Jeffrey Cartwright Men Masters 60+ Cat 1/2/3/4 2 / 2

St. Crispin's CX Massacre II (Oct 29 2017)

Kristin King Women Senior Cat 5 3 / 3
Bryant Evans Men Senior Cat 4/5 4 / 40
Austin Boardman Men Senior Cat 4/5 9 / 40
Daniel Warming Men Senior Cat 4/5 10 / 40
Zachary Speer Men Senior Cat 4/5 13 / 40
Jeff Wolf Men Senior Cat 4/5 14 / 40
Jonathan Sharp Men Senior Cat 4/5 21 / 40
Jeremy Black Men Senior Cat 4/5 22 / 40
Michael Wynn Men Senior Cat 4/5 23 / 40
Joshua Taylor Men Senior Cat 4/5 27 / 40
David Thompson Men Senior Cat 4/5 31 / 40
Andrew Koszarek Men Senior Cat 4/5 33 / 40
Ariel Wyant Women Senior Cat 3/4 2 / 8
Teresa Colmenero Women Senior Cat 3/4 6 / 8
Chris Rodgers Senior Cat 3/4 3 / 15
Luke Short Senior Cat 3/4 14 / 15
Sarah Shanks Women Senior Cat Pro 1/2/3 2 / 2
Xavier Hunter Women Junior 8-14 all 4 / 4
John Purvis Men Senior Cat Pro 1/2/3 2 / 4

Savannah Superprestige CX Weekend Day 1 (Oct 28 2017)

Kim Cantrell Men Masters 35+ Cat 4/5 5 / 14
Arthur Gousby Men Masters 35+ Cat 4/5 14 / 14
Myles Lietzke SingleSpeed 2 / 13
Chase Blanton SingleSpeed 7 / 13
Joseph Chapman SingleSpeed 11 / 13
Luca Klarus Junior 10-14 10 / 10
Elliott Baring Men Cat 1/2 3 / 14
Megan Heath Women Cat 1/2/3 13 / 14
Jeffrey Cartwright Men Masters 60+ Cat 1/2/3/4 2 / 2
Grace Tinkey Women Cat 4/5 5 / 12
Kate Holbrook Women Cat 4/5 6 / 12

Old Grey Barn p/b Privateer Chattanooga Day 2 (Oct 22 2017)

Erik Gonzalez Men Masters 35+ Cat 4/5 6 / 28
Josh Vandall Men Masters 35+ Cat 4/5 14 / 28
Dennis Decker Men Masters 35+ Cat 4/5 24 / 28
Kevin Brown Men Masters 35+ Cat 4/5 25 / 28
Cassidy Thornton Women Cat 4/5 15 / 15
Luke Mccoin Junior 15-18 4 / 4
Seth Ruhling Men Cat 3 8 / 21
Scott Smith Men Cat 3 11 / 21
Mark Gernazian Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 4 / 13
Charles Clark Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 11 / 13
Scott Smith SingleSpeed 4 / 17
Jeremy Paine SingleSpeed 11 / 17
Stephen Yanczura SingleSpeed 12 / 17
Charles Clark SingleSpeed 14 / 17
David Reimche SingleSpeed 15 / 17
Victor Fabricius SingleSpeed 16 / 17
Cassidy Thornton SingleSpeed 17 / 17
Glenn Mccoin Men Masters 40+ Cat 1/2/3/4 16 / 18
Erik Gonzalez Men Cat 5 2 / 29
Mitchell Enfinger Men Cat 5 9 / 29
Howard Welch Men Cat 5 15 / 29
Trey Johnson Men Cat 5 22 / 29
Dennis Decker Men Cat 5 25 / 29
Kevin Brown Men Cat 5 27 / 29
Stephen Yanczura Men Cat 5 29 / 29
Ross Davis Men Cat 4 14 / 27
Kenneth Oladapo Men Cat 4 15 / 27
Josh Vandall Men Cat 4 19 / 27
Jeremy Paine Men Cat 4 22 / 27

NCCX Race #3 Charlotte (Oct 21 2017)

Kyle Habecker Men Cat 4/5 37 / 46

Month of Mud - North Park CX (Oct 15 2017)

Nathan Bartner Unicycle 7 / 11
Harland Mactaggart Unicycle 10 / 11
Nathan Hajdila Juniors Under 14 6 / 13
Cooper Bedilion Juniors Under 14 7 / 13
Jacob Shafer Juniors Under 14 11 / 13
Josiah Bower Juniors Under 14 12 / 13
Conner Ogden High School 1 / 4
Cole Kriebel High School 2 / 4
Mark Shumaker High School 3 / 4
Ethan Caldwell High School 4 / 4
Tom Talerico Fatbike 5 / 6
Jade Bower Beginner Women 2 / 2
Russell Manski Beginner Men 1 / 34
Cory Resler Beginner Men 4 / 34
David Menges Beginner Men 7 / 34
Roy Leonard Beginner Men 8 / 34
Rob Stoudt Beginner Men 9 / 34
Paul Scheele Beginner Men 10 / 34
Dan Mahaven Beginner Men 18 / 34
James Connolly Beginner Men 19 / 34
Steve Karas Beginner Men 21 / 34
Arthur Cain Beginner Men 22 / 34
Shaun Reddick Beginner Men 25 / 34
John Dunn Beginner Men 26 / 34
Carl Ronald Beginner Men 27 / 34
Matt Petersen Beginner Men 29 / 34
Patrick Backman Beginner Men 34 / 34
Jim Anglin Grand Masters Sport Men 55+ 12 / 14
George Sagan Grand Masters Sport Men 55+ 13 / 14
Colleen Grygier Sport Women 1 / 3
Scott Bricker Sport Men 18 / 27
Drew Smorul Sport Men 19 / 27
Brion Cooke Sport Men 23 / 27
Christopher Camp Sport Men 25 / 27
Jason Hilton Sport Men 26 / 27
Scott Ogden Masters Sport Men 45+ 2 / 20
Paul Scheele Masters Sport Men 45+ 12 / 20
Steve Karas Masters Sport Men 45+ 15 / 20
Dean Regelski Masters Sport Men 45+ 20 / 20
Jason Prosseda Single Speed 12 / 18
Dennis Patton Single Speed 13 / 18
Christopher Camp Single Speed 16 / 18
Shawn Geiger Expert Men 8 / 16
Negley Rodgers Expert Men 15 / 16

Elks Aidmore Benefit Race Day 2 (Oct 15 2017)

Erik Gonzalez Men Masters 35+ Cat 4/5 3 / 20
Akwetee Watkins Men Masters 35+ Cat 4/5 6 / 20
Richard Patterson Men Masters 35+ Cat 4/5 19 / 20
Cassidy Thornton Women Cat 4/5 13 / 16
Henry Brandes Men Cat 3 2 / 20
Ryan Crabbe Men Cat 3 20 / 20
Charles Clark Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 14 / 14
Max Erwin SingleSpeed 7 / 18
Chase Blanton SingleSpeed 8 / 18
Victor Fabricius SingleSpeed 13 / 18
Cassidy Thornton SingleSpeed 15 / 18
Charles Clark SingleSpeed 16 / 18
Stephen Yanczura SingleSpeed 18 / 18
Nate Zukas Men Masters 40+ Cat 1/2/3/4 2 / 17
Ryan Crabbe Men Masters 40+ Cat 1/2/3/4 16 / 17
Matthew Crabbe Junior 10-14 13 / 19
Emily Funk Women Cat 1/2/3 4 / 16
Jeffrey Cartwright Men Masters 60+ Cat 1/2/3/4 3 / 3
William Saunders Men Cat 5 4 / 34
Erik Gonzalez Men Cat 5 12 / 34
Max Erwin Men Cat 5 13 / 34
Michael Sanders Men Cat 5 15 / 34
Ben Milcarek Men Cat 5 16 / 34
Andrew Fleming Men Cat 5 19 / 34
Dan Brock Men Cat 5 20 / 34
Stephen Yanczura Men Cat 5 30 / 34
Donald Dunagan Men Cat 5 31 / 34
Jeremy Paine Men Cat 4 10 / 17
Andre Bargenquast Men Cat 4 11 / 17

Georgetown Cyclocross Festival Day 1 (Oct 14 2017)

Dennis Livingston Men Master 40+ Cat 4/5 9 / 28

CXappeal (Oct 14 2017)

Shawn Geiger Men OPEN Cat 1/2/3 4 / 13
Michael Vogt Men OPEN Cat 1/2/3 9 / 13
David Hickey Men MASTERS 50+ Open 11 / 12
Jason Prosseda Men MASTERS 40+ Open 9 / 10
Rick Hoover Men OPEN Cat 4/5 4 / 22
Sean Crandell Men OPEN Cat 4/5 7 / 22
Alexander Knaby Men OPEN Cat 4/5 10 / 22
Simon Fitzpatrick Men OPEN Cat 4/5 11 / 22
George Redpath Men OPEN Cat 4/5 13 / 22
Drew Smorul Men OPEN Cat 4/5 14 / 22
David Barnette Men OPEN Cat 4/5 15 / 22
Paul Scheele Men OPEN Cat 4/5 16 / 22
Connor Coyle Men OPEN Cat 4/5 18 / 22
Daniel Pepe Men OPEN Cat 4/5 21 / 22
Shaun Reddick Men OPEN Cat 4/5 22 / 22
Danielle Pepe Women OPEN Cat 3/4/5 5 / 8
Lydia Swope JR under 19 Junior 2 / 2
Jason Prosseda Single Speed 10 / 12
Canzu Dzen Single Speed 12 / 12
Brian Suter Men OPEN Cat 3/4 14 / 15

Elks Aidmore Benefit Race Day 1 (Oct 14 2017)

Erik Gonzalez Men Masters 35+ Cat 4/5 4 / 20
Danny Lankford Men Masters 35+ Cat 4/5 14 / 20
Dennis Decker Men Masters 35+ Cat 4/5 19 / 20
Chase Blanton SingleSpeed 6 / 15
David Reimche SingleSpeed 12 / 15
Jillian Horn SingleSpeed 14 / 15
Donald Dunagan Men Cat 5 3 / 28
Erik Gonzalez Men Cat 5 6 / 28
Michael Sanders Men Cat 5 15 / 28
Dan Brock Men Cat 5 18 / 28
Zach Mcintire Men Cat 5 19 / 28
Danny Lankford Men Cat 5 21 / 28
Dennis Decker Men Cat 5 26 / 28
Jeremy Paine Men Cat 4 11 / 13

Cyclocross Maglia Rosa #5 Drummondville (Oct 7 2017)

Owen Eastmond MASTER MEN 40-49 23 / 34
Florent Oudet MASTER MEN 40-49 32 / 34
Pierre-olivier Berger MASTER MEN 30-39 19 / 25

GACX @ Boundary Waters Park P/B Smyrna Bicycles (Oct 1 2017)

Sarah Sowell Women Cat 4/5 9 / 20
Cassidy Thornton Women Cat 4/5 16 / 20
Jennifer Hogan Women Cat 4/5 17 / 20
Claire Marsh Women Cat 4/5 20 / 20
Andrew Scarano Men Cat 1/2 4 / 19
Eric Nicoletti Men Cat 1/2 11 / 19
Josh Jackson Men Cat 1/2 12 / 19
Luke Mccoin Junior 15-18 7 / 7
Mark Gernazian Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 3 / 18
Carl White Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 12 / 18
Jim Cullen Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 15 / 18
Glenn Mccoin Men Masters 40+ Cat 1/2/3/4 16 / 22
Greg Brown Men Masters 40+ Cat 1/2/3/4 17 / 22
Ryan Crabbe Men Masters 40+ Cat 1/2/3/4 19 / 22
Richard Craig Men Masters 40+ Cat 1/2/3/4 20 / 22
Curt Arey Men Masters 40+ Cat 1/2/3/4 21 / 22
Gigi Nguy Junior 10-14 16 / 17
Connor Leopard Men Cat 5 2 / 42
Geoffrey Whitfield Men Cat 5 3 / 42
William Saunders Men Cat 5 4 / 42
Antonio Orru Men Cat 5 10 / 42
Ryan Scheinfeld Men Cat 5 11 / 42
Erik Gonzalez Men Cat 5 13 / 42
Donald Dunagan Men Cat 5 16 / 42
Stephen Yanczura Men Cat 5 20 / 42
Max Erwin Men Cat 5 21 / 42
Mitchell Enfinger Men Cat 5 22 / 42
Marcus Lostracco Men Cat 5 23 / 42
Michael Sanders Men Cat 5 25 / 42
Dan Brock Men Cat 5 27 / 42
Danny Lankford Men Cat 5 29 / 42
Howard Welch Men Cat 5 32 / 42
Gregory Ekrem Men Cat 5 33 / 42
Alex Selby Men Cat 5 35 / 42
Trey Johnson Men Cat 5 39 / 42

cyclocross Maglia Rosa #3- Charlevoix (Sep 24 2017)

Pierre-olivier Berger Elite Men / Master 40-49 21 / 23

Trek CX Cup Day 1 (Sep 22 2017)

Toon Aerts Men UCI 2 / 66
Vincent Baestaens Men UCI 3 / 66
Eli Iserbyt Men UCI 4 / 66
Corne Van kessel Men UCI 5 / 66
Thijs Aerts Men UCI 9 / 66
Michael Boro_ Men UCI 14 / 66
Trevor O'donnell Men UCI 22 / 66
Gunnar Holmgren Men UCI 39 / 66

CLIF® Bar CrossVegas (Sep 20 2017)

Terol Pursell Men USAC 2 / 57
Daniel Caldera Men USAC 15 / 57
Nathan Grill Men USAC 16 / 57
Scott Keller Men USAC 17 / 57
Gregory Dillon Men USAC 19 / 57
Alex Teno Men USAC 31 / 57
John Day Men USAC 39 / 57
Luca Ortolani Men USAC 44 / 57
Lisa Leonard Women Elite 29 / 34
William Allen Men Wheelers & Dealers - 12 / 78
Brad Nelson Men Wheelers & Dealers - 20 / 78
Jonathan Lee Men Wheelers & Dealers - 23 / 78
Roy Roelofsen Men Wheelers & Dealers - 27 / 78
Steve Clausse Men Wheelers & Dealers - 31 / 78
Curt Dosier Men Wheelers & Dealers - 39 / 78
Chad Timmerman Men Wheelers & Dealers - 46 / 78
Nate Pearson Men Wheelers & Dealers - 51 / 78
Brian Grasky Men Wheelers & Dealers - 56 / 78
Chris Perlewitz Men Wheelers & Dealers - 60 / 78
Nathan Grill Men Wheelers & Dealers - 61 / 78
Justin Sheldon Men Wheelers & Dealers - 67 / 78
Kenneth Knowles Men Wheelers & Dealers - 70 / 78
Victor Sternberg Men Wheelers & Dealers - 76 / 78
Terra Beaton Women Wheelers & Dealers - 7 / 11
Tinamarie Findlay Women Wheelers & Dealers - 8 / 11
Fabienne Kobrak Women Wheelers & Dealers - 10 / 11

SRU Cyclocross (Sep 17 2017)

Chris Mayhew Cat 1/2/3 Men 5 / 10
Nathan Annon Cat 1/2/3 Men 9 / 10
James Braswell Cat 3/4 Men 7 / 14
Nick Fisher Cat 3/4 Men 9 / 14
Perry Ferrell Cat 3/4 Men 13 / 14
James Clevenger Masters 50+ 2 / 21
Al Meder Masters 50+ 10 / 21
Don Dickerson Masters 50+ 13 / 21
Craig Weimer Masters 50+ 16 / 21
George Sagan Masters 50+ 17 / 21
Dan Palermo Masters 50+ 21 / 21
Alan Lucas Masters 40+ 7 / 15
Ej Hubstenberger Masters 40+ 11 / 15
Scott Osterrieder Masters 40+ 12 / 15
Geoffrey Shreck Masters 40+ 13 / 15
Mike Lavengood Masters 40+ 14 / 15
Ryan Hoehn Singlespeed 7 / 12
Scott Osterrieder Singlespeed 10 / 12
Henry Dimmick Singlespeed 11 / 12
Danielle Pepe Cat 4/5 Women 5 / 17
Dorothy Cerroni Cat 4/5 Women 6 / 17
Ang Bagwell Cat 4/5 Women 7 / 17
Elizabeth Pearson Cat 4/5 Women 11 / 17
Bella Shaffer Cat 4/5 Women 12 / 17
Tammy Schuey Cat 4/5 Women 13 / 17
Amanda Wilt Cat 4/5 Women 14 / 17
Jen Loue Cat 4/5 Women 15 / 17
Lizzie Martin Cat 4/5 Women 17 / 17
Ryan Hoehn Cat 4/5 men 6 / 38
Drew Smorul Cat 4/5 men 8 / 38
Brian Kleijnjans Cat 4/5 men 9 / 38
John Marenkovic Cat 4/5 men 10 / 38
Connor Brem Cat 4/5 men 14 / 38
Jeff Grimm Cat 4/5 men 16 / 38
John Papa Cat 4/5 men 17 / 38
Mark Hanselman Cat 4/5 men 18 / 38
Alex Hays Cat 4/5 men 20 / 38
Owen Bittnar Cat 4/5 men 22 / 38
Daniel Mahaven Cat 4/5 men 23 / 38
Ron Kralic Cat 4/5 men 24 / 38
Geoffrey Shreck Cat 4/5 men 25 / 38
Jarred Pepe Cat 4/5 men 26 / 38
Andy Loue Cat 4/5 men 27 / 38
Arthur Cain Cat 4/5 men 28 / 38
Bill Pendergraft Cat 4/5 men 29 / 38
David Schnur Cat 4/5 men 30 / 38
Joshua Bernstein Cat 4/5 men 31 / 38
Shaun Reddick Cat 4/5 men 32 / 38
Istvan Kovacs Cat 4/5 men 33 / 38
Connor Mayes Cat 4/5 men 35 / 38
Danner Croll Cat 4/5 men 36 / 38
Tad Gorske Cat 4/5 men 37 / 38
Sean Bridgen Cat 4/5 men 38 / 38
Marquis Mosley Juniors 2 / 8
Julian Harris Juniors 5 / 8
Quincy Mccormic Juniors 8 / 8

Lionheart CX (Sep 3 2017)

Rachel Rubin Women 4/5 & Junior Girls 15-18 2 / 19
Melissa Ford Women 4/5 & Junior Girls 15-18 4 / 19
Ellen Foster Women 4/5 & Junior Girls 15-18 8 / 19
Chase Wischmeier Women 4/5 & Junior Girls 15-18 9 / 19
Emma Kovalchik Women 4/5 & Junior Girls 15-18 13 / 19
Brooklyn Raddin Women 4/5 & Junior Girls 15-18 14 / 19
Michelle Dyas Women 4/5 & Junior Girls 15-18 19 / 19
James Haubner Junior Boys & Girls 10-12 1314 4 / 38
Braiden Collier Junior Boys & Girls 10-12 1314 15 / 38
Liam Cantrell Junior Boys & Girls 10-12 1314 17 / 38
Cameron Frazier Junior Boys & Girls 10-12 1314 22 / 38
Elissa Kovalchik Junior Boys & Girls 10-12 1314 23 / 38
Brooklyn Raddin Junior Boys & Girls 10-12 1314 37 / 38
Andrew Boissiere Men 3/4 & Boys U19 4 / 21
Billy Slutz Men 3/4 & Boys U19 7 / 21
Benjamin Seppala Men 3/4 & Boys U19 8 / 21
Darrin Grosch Men 3/4 & Boys U19 9 / 21
Zachary Lewis Men 3/4 & Boys U19 11 / 21
Noah Hutson Men 3/4 & Boys U19 16 / 21
Steve Coss Men 3/4 & Boys U19 17 / 21
Scott Young Men 3/4 & Boys U19 19 / 21
Fin Vieh Men 3/4 & Boys U19 20 / 21
Megan Childress Women 1/2/3 & Girls U19 5 / 14

NCCX Race #14 - Lewisville (Jan 14 2017)

Michael Lesmerises Men Cat 4/5 22 / 37
Jonathan Howell Men Cat 4/5 35 / 37
Kevin Hoeing Single Speed Dp 16 / 19

Pie and Recycled Caution Tape (Dec 31 2016)

John Farren A Race 16 / 21
Benjamin Lauer B Race 3 / 51
Matt Locke B Race 5 / 51
Justin Kellermeier B Race 8 / 51
Benjamin Seppala B Race 9 / 51
Alex Caupp B Race 13 / 51
Tyler Hardin B Race 14 / 51
Mitchell Powers B Race 23 / 51
Michelle Hance B Race 26 / 51
Peter Lytle B Race 43 / 51
Celeste Taylor B Race 44 / 51
Ellen Foster B Race 48 / 51

GACX Finale - Macon (Dec 18 2016)

Tony Blansit Men Masters 35+ Cat 4/5 3 / 12
Matthew Hutchinson Men Masters 35+ Cat 4/5 5 / 12
Raymond Little Men Masters 35+ Cat 4/5 9 / 12
Jeffrey Cartwright Men Masters 50+ Cat 1/2/3 7 / 8
Davis Adams Men Cat 3 6 / 12
Adam Newsom Men Cat 3 10 / 12
Julien Ruhe Juniors 10-14 6 / 8
Nathan Sibly Men Masters 40+ Cat 1/2/3 2 / 6
Tina Locklear Women Cat 4 3 / 7
May Williams Women Cat 4 7 / 7
Tony Blansit Men Cat 4 7 / 16
Ross Monckton Men Cat 4 12 / 16

NCCX Race #12 (Dec 11 2016)

Tristan Greathouse Men Cat 2/3 17 / 48
Rachel Smith Women Cat 4 12 / 16

NCCX Race #11 (Dec 10 2016)

Paul Wright Men UCI C2 Cat 1/2 23 / 26

NCCX Race #10 Charlotte (Dec 4 2016)

Bob Keener Men Cat 3 6 / 29
Gabriele Romano Men Cat 3 14 / 29
Michael Byrd Men Cat 3 17 / 29
Richard Tsui Single Speed 2 / 22
Jacob Olsen Men Cat 4/5 11 / 47
Brooks Wienke Men Cat 4/5 24 / 47

Mason Dixon Cyclo-cross (Dec 3 2016)

Taylor Cope Women Cat 3/4 2 / 2
Todd Latocha Men Cat 1/2/3 10 / 11
Kara Weld Women Cat 4 3 / 6
Sherri Cozza Women Cat 4 5 / 6
Mark Kuntz Men Masters 50 - 59 Open 12 / 19
Ed Masta Men Masters 50 - 59 Open 15 / 19
Craig Weimer Men Masters 50 - 59 Open 18 / 19
Ron Kubala Men Masters 60+ 5 / 12
James Anglin Men Masters 60+ 9 / 12
Christopher Camp Men Single Speed Open 6 / 14
Marc Glass Men Single Speed Open 7 / 14
Mark Briercheck Men Single Speed Open 8 / 14
Kaden Lohr Men Single Speed Open 10 / 14
Roland Sink Men Single Speed Open 11 / 14
Marco Piccirilli Men Single Speed Open 14 / 14
Ryan Popple Men Cat 3/4 6 / 13
Andrew Orischak Men Cat 3/4 10 / 13
David Klinke Men Cat 3/4 11 / 13
Christopher Camp Men Cat 3/4 13 / 13
Zachary Cozza Men Juniors Under 19 Cat 2/3/4/5 5 / 10
Aidan Weld Men Juniors Under 19 Cat 2/3/4/5 6 / 10
Sienna Cozza Men Juniors Under 19 Cat 2/3/4/5 7 / 10
Jake Schar Men Juniors Under 19 Cat 2/3/4/5 8 / 10
Gabriella Cozza Men Juniors Under 19 Cat 2/3/4/5 9 / 10
Landon Harr Men Juniors Under 19 Cat 2/3/4/5 10 / 10

Camp Muffly Cyclo-cross + WV State Championship (Nov 19 2016)

Scott Frame Men Cat 5 6 / 14
Brad Harr Men Cat 5 7 / 14
Patrick Linn Men Cat 5 9 / 14
Ken Barker Men Cat 5 10 / 14
James Connolly Men Cat 5 12 / 14
Brian Quigley Men Cat 5 13 / 14
Rich Belzaire Men Cat 5 14 / 14
Christopher Camp Men Single speed Open 6 / 10
Marco Piccirilli Men Single speed Open 10 / 10
Ron Kubala Men Masters 60+ 60+ 4 / 9
James Anglin Men Masters 60+ 60+ 7 / 9
David Klinke Men Cat 3/4 8 / 10
Joseph Pershina Men Cat 3/4 9 / 10
Aidan Weld Men Juniors Under 19 4 / 7
Landon Harr Men Juniors Under 19 7 / 7

Bay Area Super Prestige Vallejo 5 (Nov 19 2016)

Chase Latta Men - B SS 9 / 13
Liam Gima-lange Men - B 10 / 32
Cj Bryan Men - B 13 / 32
Kevin Burlinson Men - B 19 / 32
Michael Machado Men - A/Elite 15 / 29
Carlin Eng Men - A SS 16 / 16
Jennie Anderson Women - B 1 / 9
Megan Ruble Women - A/Elite 3 / 4
Clifford Lee Men - 55+ (Masters) 7 / 7
Brynmor Merridew Junior 10 - 14 6 / 6

Cap City Cross #6 - Thrilla in Granvilla - Infirmary Mound CX (Nov 19 2016)

Timothy Monk Masters 1 / 18
Benjamin Kuhlman Masters 2 / 18
Scott Young Masters 4 / 18
Kunihiko Tanuma Masters 6 / 18
Christopher Fidler Masters 7 / 18
Jeff Borisch Masters 10 / 18
David Wright Masters 11 / 18
James Knott Open Singlespeed 4 / 7
Judson Linder Open Singlespeed 7 / 7
Tess Cunningham Women Cat 1/2/3 3 / 5
John Farren Men Cat 3/4 2 / 16
Andreas Boehm Men Cat 3/4 8 / 16
Kevin Wellendorf Men Cat 3/4 9 / 16
Jeff Harper Men Cat 3/4 11 / 16
Dan Frazier Men Cat 3/4 12 / 16
Doug Hamilton Men Cat 3/4 16 / 16
Samuel Decker Men Cat 4/5 1 / 41
Judson Linder Men Cat 4/5 3 / 41
Tyler Hardin Men Cat 4/5 5 / 41
Corey Hiegel Men Cat 4/5 11 / 41
Steve Coss Men Cat 4/5 12 / 41
Kurtis Payton Men Cat 4/5 15 / 41
Jackson Wolf Men Cat 4/5 16 / 41
Robert Eninger Men Cat 4/5 18 / 41
Thomas Whitlow Men Cat 4/5 19 / 41
Todd Mees Men Cat 4/5 20 / 41
Zachary Shepelak Men Cat 4/5 25 / 41
Mike Castello Men Cat 4/5 33 / 41
Christopher Demler Men Cat 4/5 39 / 41
Andy Han Men Jr 1 / 9
Cameron Frazier Men Jr 5 / 9

Undercross (Nov 19 2016)

Grace Ledbetter Women Junior 8-14 Cat 12345 2 / 3
Saxon Pounds Women Junior 8-14 Cat 12345 3 / 3
Nicholas Penrod Men Master 30-39 Cat 12345 4 / 4
Steven Sharpe Men Senior Cat 345 7 / 12
Johnathan Frye Men Senior Cat 345 10 / 12
Josh Frank Men Senior Cat 345 11 / 12
Ariel Wyant Women Senior Cat 34 3 / 10
Amy Frank Women Senior Cat 34 8 / 10
Susan Jaris Women Senior Cat 34 10 / 10
Raymond Hall Men Senior Cat P12 4 / 7
Austin Boardman Men Senior Cat 5 3 / 20
David Barkyoumb Men Senior Cat 5 5 / 20
Nicholas Penrod Men Senior Cat 5 6 / 20
Philip Doyle Men Senior Cat 5 7 / 20
Ryan Hulseberg Men Senior Cat 5 8 / 20
Tim Pickens Men Senior Cat 5 10 / 20
Miles Jehlicka Men Senior Cat 5 11 / 20
Brad Eaton Men Senior Cat 5 13 / 20
Heath Arning Men Senior Cat 5 14 / 20
Bryan Hulseberg Men Senior Cat 5 16 / 20
Toby Scrivner Men Senior Cat 5 17 / 20
Kris Kahl Men Senior Cat 5 18 / 20
Sean Kahl Men Senior Cat 5 19 / 20
Vivian Chwalinski Women Senior Cat 12345 3 / 3
Darren Dutton Men Senior Cat 45 8 / 20
Rick Hasty Men Senior Cat 45 15 / 20
Kevin Lefler Men Senior Cat 45 16 / 20
Shane Foster Men Senior Cat 45 18 / 20
Johnathan Frye Men Senior Cat 45 20 / 20
Chris Duke Men Master 50+ Cat 1-2345 4 / 6

Serenbe Cyclocross p/b Peachtree Bikes (Nov 13 2016)

Robin Blake Men Cat 4 6 / 37
Griffin Jones Men Cat 4 10 / 37
Noah Williams Men Cat 4 14 / 37
Jordan Foster Men Cat 4 17 / 37
Ross Monckton Men Cat 4 18 / 37
Jessica Prinner Women Cat 1/2/3 3 / 18
Erica Allar Women Cat 1/2/3 4 / 18
Mike Manthey Men Masters 40+ Cat 1/2/3 2 / 15
Jeffrey Cartwright Men Masters 50+ Cat 1/2/3 10 / 11
Julien Ruhe Junior 10-14 10 / 17
Maguire Manthey Junior 10-14 12 / 17
Jerome Grilhot Men Masters 35+ Cat 4/5 4 / 35
Akwetee Watkins Men Masters 35+ Cat 4/5 12 / 35
Lou Cataland Men Masters 35+ Cat 4/5 14 / 35
Matthew Hutchinson Men Masters 35+ Cat 4/5 15 / 35
Eric Thiele Men Masters 35+ Cat 4/5 16 / 35
Steven Spence Men Masters 35+ Cat 4/5 17 / 35
Lance Cross Men Masters 35+ Cat 4/5 21 / 35
Raymond Little Men Masters 35+ Cat 4/5 22 / 35
Frank Miller Men Masters 35+ Cat 4/5 24 / 35
Richard Patterson Men Masters 35+ Cat 4/5 27 / 35
Brint Scales Men Masters 35+ Cat 4/5 28 / 35
Matthew Miller Men Masters 35+ Cat 4/5 33 / 35
Steve Jarvis Men Masters 35+ Cat 4/5 34 / 35
Eric Nicoletti Men Cat 1/2 5 / 18
Elliott Baring Men Cat 1/2 6 / 18
Dustin White Men Cat 1/2 8 / 18
Blake Norman Men Cat 3 7 / 20

Fiesta CX race presented by Sport Systems (Nov 13 2016)

Ries Robinson Men Master 50+ CAT 3/4 12 / 13
Jennifer Robinson Women CAT 1/2/3 4 / 6

SCCX 2016, NJ CX Cup Event #6 (Nov 13 2016)

Vito Triolo Men Master 40+ Cat 4/5 5 / 17
Steven Mancuso Men Open Cat 3 6 / 8

NCCX Race #8 Salisbury (Nov 13 2016)

Stephanie Simons Women Cat 4 3 / 16
Kathryn Burford Women Cat 4 14 / 16
Kathryn Buss Women Collegiate A 3 / 5
Jay Forgione Men Masters 50+ Cat 1/2/3 14 / 26
Dallas Handy Men Cat 4/5 6 / 59
Brenden Forbis Men Cat 4/5 17 / 59
Alan Bengtson Men Cat 4/5 21 / 59
Alex Castle Men Cat 4/5 32 / 59
Parrish Matthews Men Cat 4/5 36 / 59
Chris Gladora Men Cat 4/5 38 / 59
Michael Keller Men Cat 4/5 41 / 59
James Cole Men Cat 4/5 42 / 59
Casey Crowley Men Cat 4/5 50 / 59
Dallas Handy Men Collegiate B 3 / 6

Cross' on the Range (Nov 13 2016)

Sarah Shaikh Women 35+ Masters 4 / 4
Thomas Libecco Men 13-14 Junior 4 / 5
James Dieringer Men Cat 1/2/3 11 / 12
Ed Masta Men 45+ Masters 7 / 8
Stephen Smeyak Men Cat 3/4 7 / 27
Paul Marasco Men Cat 3/4 8 / 27
Ed Masta Men Cat 3/4 18 / 27
Donald Fedrigon Men Cat 3/4 20 / 27
Christopher Reese Men Cat 3/4 21 / 27
Robert Ludwig Men Cat 3/4 23 / 27
Ben Bellett Men 10-12 Junior 2 / 2
Sarah Shaikh Women Cat 3/4 3 / 4
Billy Slutz Men Fatbike 3 / 8
Mitch Schrader Men Fatbike 4 / 8
David Kubala Men Fatbike 5 / 8
Todd Schoeni Men 35+ Masters 5 / 6
Daniel Lausin Men Singlespeed 4 / 10
Christopher Reese Men Singlespeed 9 / 10
Andrew Stackhouse Men Singlespeed 10 / 10

NCCX Race #7 Raleigh (Nov 12 2016)

Paul Mckenzie Men Cat 3 20 / 29
Zach Lail Men Pro/Cat 1/2 12 / 15
Kathryn Burford Women Cat 4 10 / 12
Robert Mobley Men Masters 50+ Cat 1/2/3 2 / 34
Angelo Cavallo Men Cat 4/5 18 / 66
Alan Bengtson Men Cat 4/5 19 / 66
Chris Gladora Men Cat 4/5 35 / 66
Jason Pendse Men Masters 40+ Cat 4/5 15 / 49

McKeesport Cyclo-cross (Nov 12 2016)

Danielle Millett Women Cat 3/4 3 / 3
Ron Kubala Men Masters 60+ 4 / 10
Donald Dickerson Men Masters 60+ 6 / 10
James Anglin Men Masters 60+ 7 / 10
Kara Weld Women Cat 4 4 / 10
Sherri Cozza Women Cat 4 6 / 10
Cassie Fetzer Women Cat 4 10 / 10
Stefanie Sydlik Women Cat 1/2/3 7 / 9
Jeff Paul Men Masters 50 - 59 Open 10 / 20
Richard Allen Men Masters 50 - 59 Open 16 / 20
Zachary Cozza Juniors Under 19 Cat 2/3/4/5 5 / 12
Sienna Cozza Juniors Under 19 Cat 2/3/4/5 7 / 12
Aidan Weld Juniors Under 19 Cat 2/3/4/5 8 / 12
Alex Scalise Juniors Under 19 Cat 2/3/4/5 10 / 12
Jake Schar Juniors Under 19 Cat 2/3/4/5 11 / 12
Jacob Talis Juniors Under 19 Cat 2/3/4/5 12 / 12
Zack Hawthorne Men Single Speed Open 5 / 9
Christopher Camp Men Single Speed Open 6 / 9
Marco Piccirilli Men Single Speed Open 9 / 9
Andrew Orischak Men Cat 3/4 6 / 13
Eric Stewart Men Cat 3/4 10 / 13
Al Meder Men Cat 3/4 11 / 13
Dennis Patton Men Cat 3/4 12 / 13
Mike Janeiro Men Cat 3/4 13 / 13
Craig Cozza Men Cat 1/2/3 4 / 14
Todd Latocha Men Cat 1/2/3 12 / 14

Bay Area Super Prestige San Jose 4 (Nov 6 2016)

Seth Brown Junior 15 - 18 3 / 3
Madelyn Swanson Junior Women 1 / 2
Clifford Lee Men - 55+ (Masters) 5 / 8
Davide Di cillo Men - C 3 / 8
Tom Becerra Men - C 8 / 8
Michael Machado Men - A/Elite 7 / 20
Eddy Bach Men - B 1 / 16
Cj Bryan Men - B 14 / 16
Jennie Anderson Women - B 1 / 3
Matt Beebe Men - B 35+ (Masters) 8 / 15
Lloyd Ranola Men - C 35+ (Masters) 8 / 13
Jung Pham Men - C 35+ (Masters) 11 / 13
Jeremy Leeds Men - B 45+ (Masters) 16 / 22
Tim Langlais Men - B 45+ (Masters) 18 / 22
Deegan Brown Junior 10 - 14 6 / 8

GACX @ Boundary Waters Park P/B Smyrna Bicycles (Nov 6 2016)

Jason Mundy Men Cat 5 14 / 23
Raymond Little Men Cat 5 15 / 23
Stephen Yanczura Men Cat 5 17 / 23
David Dam Men Cat 5 22 / 23
Robin Blake Men Cat 4 2 / 35
Griffin Jones Men Cat 4 3 / 35
Noah Williams Men Cat 4 4 / 35
Juro Sunde Men Cat 4 5 / 35
Ross Monckton Men Cat 4 13 / 35
Tony Blansit Men Cat 4 16 / 35
George Hamby Men Cat 4 23 / 35
Kevin Addams Men Cat 4 32 / 35
Tina Locklear Women Cat 4 4 / 14
Eleanor Adams Women Cat 4 7 / 14
Elizabeth Addams Women Cat 4 9 / 14
May Williams Women Cat 4 11 / 14
Mike Manthey Men Masters 40+ Cat 1/2/3 3 / 15
Julien Ruhe Junior 10-14 7 / 15
Chase Blanton SingleSpeed 8 / 19
David O'rear SingleSpeed 16 / 19
Wilman Vargas Men Cat 1/2 7 / 14
Dustin White Men Cat 1/2 10 / 14
Robert Gable Men Cat 1/2 14 / 14
Adam Newsom Men Cat 3 4 / 18
Jackson Evans Men Cat 3 8 / 18

Gobble Cross (Nov 6 2016)

C C cancio Men Master 40-49 Open 11 / 11
Raymond Hall Men Senior Cat 1/2/3 3 / 10
Chad Shanks Men Senior Cat 1/2/3 10 / 10
Saxon Pounds Women Junior 8-14 Open 2 / 4
Rose Karrer Women Junior 8-14 Open 4 / 4
Ryan Currie Men Senior Cat 4/5 2 / 44
David Power Men Senior Cat 4/5 13 / 44
C C cancio Men Senior Cat 4/5 17 / 44
Michael Lowe Men Senior Cat 4/5 20 / 44
Bobby Wintle Men Senior Cat 4/5 22 / 44
Seth Hart Men Senior Cat 4/5 24 / 44
Mike Mullane Men Senior Cat 4/5 26 / 44
Ryan Hulseberg Men Senior Cat 4/5 27 / 44
Kye Cordes Men Senior Cat 4/5 31 / 44
Johnathan Frye Men Senior Cat 4/5 35 / 44
Chris Duke Men Senior Cat 4/5 36 / 44
Connor Forbes Men Senior Cat 4/5 37 / 44
Aj Vangrinszen Men Senior Cat 4/5 40 / 44
Gerald Woods Men Senior Cat 4/5 41 / 44
Tim Pickens Men Senior Cat 4/5 42 / 44
Kevin Lefler Men Senior Cat 4/5 43 / 44
Bryan Hulseberg Men Senior Cat 4/5 44 / 44
Mike Mullane Men Master 50+ Open 3 / 11
Chris Duke Men Master 50+ Open 5 / 11
Richard Morris Men Master 50+ Open 9 / 11
Miles Jehlicka Men Senior Cat 5 2 / 20
Michael Christian Men Senior Cat 5 3 / 20
Ryan Hulseberg Men Senior Cat 5 6 / 20
Bryan Hulseberg Men Senior Cat 5 8 / 20
Shane Foster Men Senior Cat 5 10 / 20
Sean Kahl Men Senior Cat 5 11 / 20
Tim Pickens Men Senior Cat 5 12 / 20
David Thompson Men Senior Cat 5 14 / 20
Kevin Lefler Men Senior Cat 5 16 / 20
Christopher Lynch Men Senior Cat 5 17 / 20
Jeremy Rockefeller Men Senior Cat 5 19 / 20
Thomas Willer Men Senior Cat 5 20 / 20
Owen Daicin Men Junior 8-14 Open 6 / 10
Liam Daicin Men Junior 8-14 Open 8 / 10
Aleks Bojack Men Junior 8-14 Open 9 / 10
Hayden Lyons Men Junior 8-14 Open 10 / 10
Heather Laufer Women Senior Cat 3/4 5 / 17
Jennifer Garland Women Senior Cat 3/4 15 / 17
Lasaundra Patton Women Senior Cat 3/4 17 / 17
Chad Shanks Men Senior Cat 3/4 6 / 21
Matt Mixon Men Senior Cat 3/4 12 / 21
Alex Jones Men Senior Cat 3/4 18 / 21

Team Magic Irondale CX (Nov 6 2016)

Harris Pigford Men Cat 4 7 / 13
Noah Mccullough Men Cat 4 9 / 13
Felix Foret Men Cat 3 11 / 11

Bay Area Super Prestige San Jose Night 3 (Nov 5 2016)

Bianca Estrada Women - SS 5 / 5
Caeser Chavez Men - A SS 2 / 18
Jimmy Nolan Men - A SS 16 / 18
Davide Di cillo Men - C 5 / 21
Marc Mendoza Men - C 6 / 21
Kimberly Bain Women - C 3 / 9
Debra Robertson Women - C 7 / 9
Michael Machado Men - A/Elite 20 / 49
Chris Atkinson Men - A/Elite 48 / 49
Eddy Bach Men - B 3 / 44
Josue Acosta Men - B 18 / 44
Edmund Antell Men - B 30 / 44
Matt Beebe Men - B 35+ (Masters) 9 / 18
Nick Oxford Men - C 35+ (Masters) 8 / 22
John Potsiadlo Men - C 35+ (Masters) 19 / 22
Mike Timpano Men - B 45+ (Masters) 4 / 28
Owen Myall Junior 10 - 14 8 / 13
Owen Cleland Junior 10 - 14 9 / 13
Zach Benisek Junior 10 - 14 12 / 13

Paradise Cross Frenzy (Nov 5 2016)

Joanna Millstein Women Open 13 / 19
Susan Mcdonough Women Open 15 / 19
Matthew Benson Open Junior 9-14 10 / 14
Richard Bardwell Men Cat 1/2/3 10 / 15
Tristan Ramey Women Cat 4 8 / 21
Elizabeth Fairley Women Cat 4 14 / 21
Marcia Baker Women Cat 4 16 / 21
Emily Vallillo Women Cat 4 18 / 21
Skye Kerr Women Cat 4 20 / 21
Joshua Saxe Men Cat 3/4 2 / 19
Rich Rogers Men Cat 3/4 8 / 19
Charley Schmidt Men Cat 3/4 12 / 19
Jay Kasparian Men Cat 4/5 5 / 47
Guthrie Andres Men Cat 4/5 12 / 47
William Dixon Men Cat 4/5 26 / 47
Seann Moriarty Men Cat 4/5 28 / 47
David Ames Men Cat 4/5 30 / 47
Justin Thyme Men Cat 4/5 32 / 47
James Schulmeister Men Cat 4/5 33 / 47
Christopher Yen Men Cat 4/5 35 / 47
Adam Toth Men Cat 4/5 39 / 47
Michael Della donna Men Cat 4/5 43 / 47
Matt Carta Men Cat 4/5 45 / 47
Jim Predmore Men Open Master 60+ 5 / 8

Savannah Superprestige Day 2 (Oct 30 2016)

Tony Blansit Men Masters 45+ Cat 4/5 4 / 13
John Sowell Men Masters 45+ Cat 4/5 6 / 13
Tony Lewis Men Masters 45+ Cat 4/5 11 / 13
Raymond Little Men Masters 45+ Cat 4/5 12 / 13
Sarah Sowell Women Cat 4 4 / 11
Tina Locklear Women Cat 4 8 / 11
May Williams Women Cat 4 10 / 11
Chase Blanton SingleSpeed 3 / 18
David O'rear SingleSpeed 10 / 18
Molly Russell SingleSpeed 13 / 18
Charles Clark Men Masters 50+ Cat 1/2/3 5 / 4
Nate Zukas Men Masters 40+ Cat 1/2/3 2 / 7
Molly Russell Women Cat 1/2/3 6 / 12
Hunter Jossim Men Cat 4 5 / 31
Robin Blake Men Cat 4 9 / 31
Juro Sunde Men Cat 4 11 / 31
Tony Blansit Men Cat 4 17 / 31
Noah Williams Men Cat 4 21 / 31

St. Crispin's CX Massacre I (Oct 30 2016)

Mike Manning Men Senior Cat 4/5 5 / 41
Mike Mullane Men Senior Cat 4/5 12 / 41
C C cancio Men Senior Cat 4/5 14 / 41
Kye Cordes Men Senior Cat 4/5 18 / 41
Heath Arning Men Senior Cat 4/5 20 / 41
Johnathan Frye Men Senior Cat 4/5 21 / 41
Ryan Hulseberg Men Senior Cat 4/5 22 / 41
Chris Duke Men Senior Cat 4/5 24 / 41
Rick Hasty Men Senior Cat 4/5 26 / 41
Austin Meyer Men Senior Cat 4/5 27 / 41
Bryan Hulseberg Men Senior Cat 4/5 29 / 41
Chase Moxley Men Senior Cat 4/5 30 / 41
Jeff Wolf Men Senior Cat 4/5 33 / 41
Andrew Heibult Men Senior Cat 4/5 36 / 41
Christopher Lynch Men Senior Cat 4/5 39 / 41
Tim Pickens Men Senior Cat 4/5 40 / 41
C C cancio Men Master 40-49 All 8 / 12
Jeff Wolf Men Master 40-49 All 9 / 12
Josh Frank Men Master 40-49 All 10 / 12
Luke Short Men Master 40-49 All 11 / 12
Stephen Swanson Men Master 30-39 All 7 / 11
William Megginson Men Master 30-39 All 8 / 11
Mike Manning Men Master 50-59 All 2 / 9
Mike Mullane Men Master 50-59 All 5 / 9
Chris Duke Men Master 50-59 All 7 / 9
Rose Karrer Women Junior 8-14 All 3 / 3
Steven Sharpe Men Single Speed All 2 / 8
Craig Macintyre Men Single Speed All 8 / 8
Heather Laufer Women Senior Cat 3/4 4 / 10
Ariel Wyant Women Senior Cat 3/4 5 / 10
Amy Frank Women Senior Cat 3/4 7 / 10
Jennifer Garland Women Senior Cat 3/4 10 / 10
Drew Moore Men Junior 8-14 All 6 / 8
Aleks Bojack Men Junior 8-14 All 7 / 8
Hayden Lyons Men Junior 8-14 All 18 / 8
Chad Shanks Men Senior Cat 3/4 5 / 15
Matt Mixon Men Senior Cat 3/4 8 / 15

Delta States Grand Prix (Round #1) (Oct 30 2016)

Reuben Dupre Men Cat 1/2/3 5 / 10
Andrew Sorey Men Cat 1/2/3 7 / 10

NCCX Race #5 Winston Salem (Oct 30 2016)

Gabriele Romano Men Cat 3 26 / 40

Superpro CX#3 - San Jose 2016 (Oct 29 2016)

Michael Machado Men - B 2 / 38
Andy Linsser Men - B 10 / 38
Matthew Klene Men - B 14 / 38
Caleb Richardson Men - B 15 / 38
Josce Acosta Men - B 30 / 38
Tim Mcbinney Men - A/Elite 10 / 24
Daryl Rogers Men - A/Elite 23 / 24
Kathryn Hicks Women - A/Elite 5 / 10
Bianca Estrada Women - A SS 3 / 4
Rich Reffner Men - A 45+ (Masters) 13 / 24
Matthew Triska Men - A 35+ (Masters) 12 / 16
Mike Timpano Men - B 45+ (Masters) 2 / 36
Vaughan Landrum Men - B 45+ (Masters) 32 / 36
Alex Craven Men - B 45+ (Masters) 34 / 36
Matthew Klene Men - B 35+ (Masters) 4 / 20
Ben Polacco Men - B 35+ (Masters) 9 / 20
Jason Villarin Men - B 35+ (Masters) 10 / 20
Davide Di cillo Men - C 35+ (Masters) 2 / 25
Matthew Christiansen Men - C 35+ (Masters) 5 / 25
Robart Ranova Men - C 35+ (Masters) 12 / 25
Terry Hong Men - C 35+ (Masters) 13 / 25
Bill Isaacson Men - C 35+ (Masters) 18 / 25
Jung Pham Men - C 35+ (Masters) 19 / 25
Chris Sf2g merrill Men - C 4 / 26
Corey Dowan Men - C 5 / 26
Chase Latla Men - C 12 / 26
Christian Miller Men - C 22 / 26
Julie Arcaro Women - C 1 / 9
Naomi Seyfer Women - C 3 / 9
Becky Piks Women - C 7 / 9

Savannah Superprestige Day 1 (Oct 29 2016)

Tony Blansit Men Masters 35+ Cat 4/5 6 / 18
John Sowell Men Masters 35+ Cat 4/5 12 / 18
Raymond Little Men Masters 35+ Cat 4/5 14 / 18
Tony Lewis Men Masters 35+ Cat 4/5 17 / 18
Elliott Baring Men Cat 1/2 8 / 15
Sarah Sowell Women Cat 4 4 / 10
Tina Locklear Women Cat 4 7 / 10
May Williams Women Cat 4 8 / 10
Jackson Evans Men Cat 3 6 / 14
Chase Blanton SingleSpeed 2 / 16
David O'rear SingleSpeed 11 / 16
Charles Clark SingleSpeed 13 / 16
Molly Russell SingleSpeed 14 / 16
Charles Clark Men Masters 50+ Cat 1/2/3 5 / 5
Robin Blake Men Cat 4 9 / 32
Juro Sunde Men Cat 4 12 / 32
Noah Williams Men Cat 4 14 / 32
Tony Blansit Men Cat 4 16 / 32
Michael Suver Men Cat 4 28 / 32

NCCX Race #4 Clemmons (Oct 29 2016)

Jimmy Awad Men Cat 3 4 / 28
Michael Byrd Men Cat 3 10 / 28
Gavin Blakey Men Cat 4/5 26 / 49
Alan Bengtson Men Cat 4/5 29 / 49
Parrish Matthews Men Cat 4/5 37 / 49
Tomas Kelemen Men Cat 4/5 39 / 49
David Pokela Men Cat 4/5 46 / 49
Abbey Smith Women Cat 4 8 / 13

Rock the Mohawk CX (Oct 23 2016)

Mike Manning Men Cat 4/5 8 / 65
Stephen Swanson Men Cat 4/5 32 / 65
Kevin Lefler Men Cat 4/5 57 / 65

North Coast Gran Prix of Cyclocross Day 2 (Oct 23 2016)

Ryan Gamm Men UCI 22 / 30

NCCX Race #3 Charlotte - CycloFest (Oct 22 2016)

Ethan Britt Juniors 13-14 Cat 3/4/5 7 / 10
Bruce Stauffer Single Speed 8 / 25
Tyler Philips Men Cat 4/5 4 / 79
Daniel Trusler Men Cat 4/5 5 / 79
Alan Bengtson Men Cat 4/5 28 / 79
Travis Beam Men Cat 4/5 38 / 79
Bevington Steve Men Cat 4/5 42 / 79
Parrish Matthews Men Cat 4/5 46 / 79
Daniel Worley Men Cat 4/5 54 / 79
Casey Crowley Men Cat 4/5 69 / 79

Superpro - Lion of Fairfax (Oct 15 2016)

Julie Arcaro Women - C 1 / 7
Cinzia Bianchi Women - C 3 / 7
Miranda Rathbone Women - C 6 / 7
Fraida Lenlev Women - C 7 / 7
Hester Jessica Women - B 13 / 23
Naomi Seyfer Women - B 15 / 23
Sally Annis Women - A/Elite 2 / 15
Amy Cameron Women - A/Elite 14 / 15
Jesse Moore Men - C 35+ (Masters) 5 / 28
Caleb Richardson Men - C 1 / 24
Liam Gima-lange Men - C 2 / 24
Christopher Goode Men - C 8 / 24
Chris Cuyler Men - C 10 / 24
Davide Di cillo Men - C 13 / 24
Todd Detweiler Men - C 19 / 24
Mark Klimaszewski Men - B 45+ (Masters) 7 / 29
Alex Craven Men - B 45+ (Masters) 22 / 29
Steve Tamanaha Men - B 45+ (Masters) 23 / 29
Vaughan Landrum Men - B 45+ (Masters) 26 / 29
Ben Polacco Men - B 35+ (Masters) 8 / 24
Matthew Klene Men - B 35+ (Masters) 9 / 24
Jason Villarin Men - B 35+ (Masters) 13 / 24
Billy Lee Men - B 35+ (Masters) 18 / 24
Lashua Branden Men - B 3 / 49
Kevin Burlinson Men - B 26 / 49
Michael Machado Men - B 49 / 49
Kaler Marshall Men - A/Elite 4 / 34
Daryl Rogers Men - A/Elite 23 / 34
Mark Riedy Men - A 45+ (Masters) 7 / 15
Fox Thom Men - 55+ (Masters) 6 / 13
Matthew Trethrie Men - 55+ (Masters) 7 / 13
Brian Kalcik Junior 15-18 3 / 4
Flynn Mccanneloug Junior 10-14 8 / 8

Cap City Cross #4 - John Bryan CX (Oct 15 2016)

Scott Young 45+ Masters 3 / 11
James Holley 45+ Masters 5 / 11
Christopher Fidler 45+ Masters 9 / 11
Dan Frazier Men Cat 4/5 2 / 38
Tyler Hardin Men Cat 4/5 4 / 38
Alex Caupp Men Cat 4/5 5 / 38
Kurtis Payton Men Cat 4/5 8 / 38
Steve Coss Men Cat 4/5 9 / 38
James Holley Men Cat 4/5 10 / 38
Larry Markusic Men Cat 4/5 11 / 38
Michael Crowley Men Cat 4/5 12 / 38
Todd Mees Men Cat 4/5 13 / 38
Thomas Whitlow Men Cat 4/5 14 / 38
Andrew Aitken Men Cat 4/5 22 / 38
Duane Busch Men Cat 4/5 27 / 38
Mark Hatten Men Cat 4/5 29 / 38
Tim Cristy Men Cat 4/5 35 / 38
Benjamin Kuhlman 35+ Masters 2 / 8
Kunihiko Tanuma 35+ Masters 7 / 8
Jonathan Card Men Cat 1/2/3 4 / 16
Benjamin Kuhlman Men Cat 1/2/3 8 / 16
Nick Tinsler Men Cat 1/2/3 12 / 16
Ryan Gamm Men Cat 1/2/3 16 / 16

Blackjack Oaks (Oct 9 2016)

Steven Sharpe Men Single Speed ALL 4 / 10
Craig Macintyre Men Single Speed ALL 9 / 10
Jose Pereira Men Senior Cat 45 4 / 43
Joshua Sindorf Men Senior Cat 45 8 / 43
Matt Mixon Men Senior Cat 45 9 / 43
Michael Christian Men Senior Cat 45 10 / 43
David Larrabee Men Senior Cat 45 14 / 43
C C cancio Men Senior Cat 45 19 / 43
John Schroth Men Senior Cat 45 20 / 43
Rider Unknown Men Senior Cat 45 22 / 43
Stephen Swanson Men Senior Cat 45 23 / 43
Johnathan Frye Men Senior Cat 45 24 / 43
Ryan Hulseberg Men Senior Cat 45 28 / 43
Mike Mullane Men Senior Cat 45 29 / 43
Bryan Hulseberg Men Senior Cat 45 30 / 43
Jeff Wolf Men Senior Cat 45 31 / 43
Chris Duke Men Senior Cat 45 33 / 43
Chase Moxley Men Senior Cat 45 36 / 43
Bobby Snyder Men Senior Cat 45 37 / 43
Shane Foster Men Senior Cat 45 38 / 43
David Hillman Men Senior Cat 45 41 / 43
Steven Secarberry Men Senior Cat 45 42 / 43
Heather Laufer Women Senior Cat 4 3 / 10
Ariel Wyant Women Senior Cat 4 5 / 10
Lasaundra Patton Women Senior Cat 4 9 / 10
Luke Short Men Master 40-49 All 11 / 16
David Larrabee Men Master 40-49 All 13 / 16
C C cancio Men Master 40-49 All 14 / 16
David Lynch Men Master 40-49 All 16 / 16
Mike Mullane Men Master 50+ All 4 / 7
Chris Duke Men Master 50+ All 5 / 7
Johnathan Frye Junior 8-16 All 3 / 11
Drew Moore Junior 8-16 All 7 / 11
Alex Bojack Junior 8-16 All 8 / 11
Jack Whiteley Junior 8-16 All 9 / 11
Jace Hillman Junior 8-16 All 11 / 11

Cap City Cross #3 - Paradise Garage Racing @ Big Run Park (Oct 8 2016)

Vincent Francis Men Cat 3/4 4 / 25
Brad Rogers Men Cat 3/4 8 / 25
Andreas Boehm Men Cat 3/4 14 / 25
Douglas Reed Men Cat 3/4 17 / 25
Robert Ludwig Men Cat 3/4 24 / 25
David Wright Men Cat 3/4 25 / 25
Paul Hale Men Cat 4/5 2 / 41
Dan Frazier Men Cat 4/5 4 / 41
Steve Coss Men Cat 4/5 6 / 41
Andreas Boehm Men Cat 4/5 7 / 41
Michael Crowley Men Cat 4/5 15 / 41
Larry Markusic Men Cat 4/5 16 / 41
Jeff Borisch Men Cat 4/5 18 / 41
Mark Deane Men Cat 4/5 22 / 41
Robert Eninger Men Cat 4/5 24 / 41
Zachary Shepelak Men Cat 4/5 25 / 41
Mike Castello Men Cat 4/5 32 / 41
Todd Mees Men Cat 4/5 34 / 41
Sam Decker Men Cat 4/5 41 / 41
Paul Hale Singlespeed 5 / 12
Michael Beebe 35+ Masters 4 / 7
Mary Wintz Women Cat 3/4 3 / 8
Dana Mees Women Cat 3/4 5 / 8

Charley's Bike Lab Cross Race (Oct 2 2016)

Jose Pereira Men Senior Cat 45 9 / 70
Mike Mullane Men Senior Cat 45 16 / 70
Brent Stovell Men Senior Cat 45 19 / 70
Joshua Sindorf Men Senior Cat 45 20 / 70
David Herrera Men Senior Cat 45 21 / 70
Kye Cordes Men Senior Cat 45 22 / 70
Stephen Swanson Men Senior Cat 45 26 / 70
John Schroth Men Senior Cat 45 32 / 70
Austin Boardman Men Senior Cat 45 34 / 70
Mathew Sides Men Senior Cat 45 36 / 70
C C cancio Men Senior Cat 45 37 / 70
Michael Christian Men Senior Cat 45 40 / 70
Justin Low Men Senior Cat 45 46 / 70
Bobby Snyder Men Senior Cat 45 49 / 70
Jeff Wolf Men Senior Cat 45 50 / 70
Chris Duke Men Senior Cat 45 51 / 70
John Pratt Men Senior Cat 45 53 / 70
Bryan Hulseberg Men Senior Cat 45 58 / 70
Christopher Lynch Men Senior Cat 45 60 / 70
Chase Moxley Men Senior Cat 45 63 / 70
David Thompson Men Senior Cat 45 66 / 70
Steven Scarberry Men Senior Cat 45 68 / 70
David Hillman Men Senior Cat 45 69 / 70
Mike Mullane Men Senior Cat 45 70 / 70
Steven Sharpe Men Single Speed All 4 / 12
Craig Macintyre Men Single Speed All 11 / 12
Luke Short Men Masters 40-49 All 13 / 22
C C cancio Men Masters 40-49 All 16 / 22
Jasson Whitely Men Masters 40-49 All 19 / 22
David Lynch Men Masters 40-49 All 22 / 22
Owen Dakin Junior 8-14 All 4 / 12
Drew Moore Junior 8-14 All 5 / 12
Aleks Bojack Junior 8-14 All 8 / 12
Liam Dakin Junior 8-14 All 10 / 12
Hayden Lyons Junior 8-14 All 11 / 12
Jack Whitely Junior 8-14 All 12 / 12
Chris Duke Men Masters 50+ All 8 / 9
Heather Laufer Women Senior Cat 34 6 / 18
Livia Gosnell Women Senior Cat 34 10 / 18
Sabrina Sides Women Senior Cat 34 11 / 18
Sarah Coccaro Women Senior Cat 34 12 / 18
Julianna Nicolini Women Senior Cat 34 16 / 18
Lasaundra Patton Women Senior Cat 34 17 / 18

Superpro Vallejo Night Race (Oct 1 2016)

Julie Arcaro Women C 1 / 12
Jamie Jorski Women C 5 / 12
Nikki Gross Women C 9 / 12
Kelsy Munsterman Women Singlespeed 5 / 6
Bianca Estrada Women Singlespeed 6 / 6
Jayne Peterlin Women A 35+ Masters 2 / 3
T&t Robstson Women A 35+ Masters 3 / 3
Matthew Klene Men C 35+ Masters 1 / 21
Jesse Moore Men C 35+ Masters 6 / 21
Josh Rothman Men C 35+ Masters 15 / 21
Ed Ruble Men C 35+ Masters 16 / 21
Joe Defao Men C 35+ Masters 21 / 21
Gavin Murray Men C 1 / 13
Caleb Richardson Men C 4 / 13
Bjorn Griepenburg Men C 7 / 13
Sean Duffy Men C 13 / 13
Mark Klimaszewski Men B 45+ Masters 7 / 23
Alex Craven Men B 45+ Masters 10 / 23
Matthew Klene Men B 35+ Masters 1 / 13
Ben Polacoo Men B 35+ Masters 6 / 13
Jason Villarin Men B 35+ Masters 7 / 13
Michael Machado Men B 4 / 49
Kevin Burlinson Men B 25 / 49
Justin Lindsey Men B 28 / 49
Tom Smith Men B 36 / 49
Matt Moseley Men A/Elite 14 / 25
Brian Gross Men A 35+ Masters 6 / 11
Matthew Trethrie Men 55+ Masters 5 / 9

White Park Cyclo-Cross (Oct 1 2016)

Rick Hoover Men Cat 5 3 / 25
Adam Sinder Men Cat 5 4 / 25
Keith Cumpston Men Cat 5 6 / 25
Mark Mcclain Men Cat 5 8 / 25
Daniel Talian Men Cat 5 10 / 25
Scott Frame Men Cat 5 11 / 25
Matt Backman Men Cat 5 12 / 25
Brian Quigley Men Cat 5 15 / 25
Ken Barker Men Cat 5 18 / 25
Joshua Taylor Men Cat 5 20 / 25
Richard Dahlgren Men Cat 5 22 / 25
Jesse Schiffbauer Men Cat 5 23 / 25
Eric Lundgren Men Cat 1/2/3 5 / 17
Todd Latocha Men Cat 1/2/3 12 / 17
Ryan Popple Men Cat 4/5 4 / 36
Brian Suter Men Cat 4/5 8 / 36
Nathan Mizener Men Cat 4/5 13 / 36
John Weld Men Cat 4/5 17 / 36
Drew Smorul Men Cat 4/5 20 / 36
Eric Hawinberry Men Cat 4/5 21 / 36
Trevor Hyland Men Cat 4/5 27 / 36
Tim Gregis Men Cat 4/5 28 / 36
Matt Backman Men Cat 4/5 29 / 36
Elise Rowe Women Cat 1/2/3 8 / 8
Marc Glass Men Single Speed Open 4 / 13
Ethan Flanigan Men Single Speed Open 10 / 13
Marco Piccirilli Men Single Speed Open 13 / 13
David Klinke Men Cat 3/4 7 / 13
Ed Masta Men Cat 3/4 11 / 13
Alex Fowler Men Cat 3/4 12 / 13
Elise Rowe Women Cat 3/4 2 / 4
Kara Mcclain Women Cat 3/4 3 / 4
Ed Masta Men Masters 50 - 59 Cat 2/3/4/5 10 / 15
Negley Rodgers Men Masters 50 - 59 Cat 2/3/4/5 11 / 15

Cycle Haus Carolina Cyclocross Omnium Saturday (Oct 1 2016)

Christine Walkerwicz Women CAT 4 3 / 5
Sarah Sowell Women CAT 4 4 / 5
Kristy Manor Women CAT 4 5 / 5

Bay Area Super Prestige CX Race 2 - Candlestick (Sep 25 2016)

Daryl Rogers Men - B 18 / 39
Gavin Muray Men - B 27 / 39
Trystan Cobbett Men - B 36 / 39
Hillier Keith Men - A/Elite 7 / 33
Bianca Estrada Women - SS 5 / 5
Ashley Floraday Women - B 2 / 5
Audrey Ford Women - B 4 / 5
Adrian Gaffney Junior 10 - 14 2 / 13
Jim Atkinson Men - B 45+ (Masters) 4 / 33
Rich Reffner Men - B 45+ (Masters) 5 / 33
John Paradine Men - B 45+ (Masters) 33 / 33
Niles Follin Men - C 35+ (Masters) 24 / 24
Alexi Taylor Men - C 2 / 21
Brendan Mitchell Men - C 8 / 21
Davide Di cillo Men - C 11 / 21
Alex Bullitt Men - C 15 / 21
Aaron Thomas Men - C 16 / 21

BASP #1 - Candlestick (Sep 24 2016)

Din Abdullah Men - B 6 / 43
Tyler Elliot Men - B 16 / 43
Wheeler Gans Men - B 31 / 43
Hillier Keith Men - A/Elite 7 / 37
Rachel Rester Women - B 12 / 16
Michael Speltz Men - 55+ (Masters) 13 / 13
Clifford Lee Men - B SS 15 / 20

Nittany Lion Cross Day 2 (Sep 18 2016)

Chris Thormann Men Cat 3/4 46 / 52
Abe Goorskey UCI Men 30 / 60
Jena Greaser UCI Women 5 / 38
Todd Kruger Master Men 35+ 20 / 36
Kevin Saint clair Master Men 55+/60+ 2 / 44
Donald Muddiman Master Men 55+/60+ 43 / 44
Stephanie Thompson Women Cat 3/4 3 / 35
Greta Daniels Women Cat 3/4 23 / 35
Rachel Butler Women Cat 3/4 27 / 35
Julia Hillengas Women Cat 3/4 28 / 35
Marina Isakowitz Women Cat 3/4 33 / 35
Donald Lilly Men Cat 4/5 14 / 89
Drew Perrin Men Cat 4/5 20 / 89
Jeff Johnson Men Cat 4/5 24 / 89
Jason Livingood Men Cat 4/5 42 / 89
Jonah Rosenberg Men Cat 4/5 43 / 89
Justin Durner Men Cat 4/5 45 / 89
Gary Josulevicz Men Cat 4/5 60 / 89
Matthew Worstell Men Cat 4/5 62 / 89
Tim Foreman Men Cat 4/5 66 / 89
Andrew Moore Men Cat 4/5 68 / 89
Thomas Calcagni Men Cat 4/5 72 / 89
Jake Beadenkopf Men Cat 4/5 80 / 89
Mark Wilder Men Cat 4/5 81 / 89
David Dopkin Men Cat 4/5 89 / 89

Trek CXC Cup (Sep 17 2016)

Jens Vandekinderen Men ELITE 41 / 43

Elks-Aidmore Children's Home (Dec 20 2015)

Harry Boxler Men Cat 4 3 / 28
Michael Montgomery Men Cat 4 5 / 28
Griffin Jones Men Cat 4 8 / 28
Adam Newsom Men Cat 4 10 / 28
Zach Holmes Men Cat 4 12 / 28
Sean Taylor Men Cat 4 13 / 28
Patrick Johnson Men Cat 4 14 / 28
Jeffrey Che Men Cat 4 15 / 28
Mike Albaneso Men Cat 4 17 / 28
Bret Burleson Men Cat 4 20 / 28
David O'rear Men Cat 4 22 / 28
Andrew Beishline Men Cat 4 25 / 28
Noah Williams Men Cat 4 28 / 28
Kim Blodgett Women Cat 1/2/3 5 / 18
Carolyn Baldwin Women Cat 1/2/3 10 / 18
Cambrie Epperson Women Cat 1/2/3 13 / 18
Mike Manthey Men Masters 40 Cat 1/2/3 4 / 11
Larry Mayse Men Masters 50+ Cat 1/2/3 11 / 13
Harry Boxler SingleSpeed 5 / 8
Brian Field Men Cat 3 7 / 19
Justin Bristol Men Cat 3 10 / 19
Richard Patterson Men Masters 35+ Cat 4/5 10 / 13

Nevada State Cyclocross Championships (Dec 12 2015)

Richard Paul Men C 35+ C35 35+ 3 / 15
Christopher Varner Men C 35+ C35 35+ 4 / 15
Casey Keen Men C 35+ C35 35+ 5 / 15
Joe Herrick Men C 35+ C35 35+ 6 / 15
Lance Ardans Men C 35+ C35 35+ 8 / 15
Brian Larson Men C 35+ C35 35+ 9 / 15
Coby Rowe Men C 35+ C35 35+ 11 / 15
Marc Stewart Men C 35+ C35 35+ 12 / 15
Stephen Sprinkel Men C 35+ C35 35+ 13 / 15
Dave Fish Men C 35+ C35 35+ 14 / 15
Justin Thomas Men A Open 2 / 5
Max Judelson Men A Open 3 / 5
Kailin Waterman Men A Open 4 / 5
Timber Weiss Men A Open 5 / 5
Darron Sturgeon Men SingleSpeed Open 4 / 8
Robert Gagen Men SingleSpeed Open 7 / 8
Brian Larson Men SingleSpeed Open 8 / 8
Paul Miers Men A 45+ 4 / 5
Matt Mansur Men A 45+ 5 / 5

The Carousel Volkswagen Jingle Cross p/b Scheels Day 3 (Dec 6 2015)

Theodore Lechnowsky Men MR 35+ 26 / 31
Gabe Yetley Men JR 13-15 15 / 21
Luke Yetley Men JR 16-18 3 / 7
Seamus Oconnorwalker Men JR 16-18 4 / 7
Kaden Snoop Men JR 16-18 5 / 7
Cale Dorn Singlespeed 5 / 17
Brian Baumhover Men Cat 2 6 / 24
Chris Ellis Men Cat 2 7 / 24
Matthew Riley Men Cat 2 19 / 24
Ryan Long Men Cat 2 24 / 24
Steve Laurel Men MR 45+ 18 / 42
Andrew Keffer Men MR 45+ 31 / 42
Scott Sumpter Men MR 45+ 37 / 42
Trace Krattley Men JR 9-12 5 / 13
Shiqi Fu Women Cat 4 2 / 7
Amy Rider Women Cat 4 5 / 7
Russell Buri Men Cat 3 8 / 41
Hayden Mclaughlin Men Cat 3 10 / 41
Christopher Finkeldei Men Cat 3 22 / 41
Mederic Hall Men Cat 3 23 / 41
Keith Snoop Men Cat 3 27 / 41
Joe Moyer Men Cat 3 39 / 41
Dag Selander Men MR 55+ 6 / 23
Ron Sloan Men MR 55+ 22 / 23
Dan Baumhover Men Cat 5 4 / 30
Andrew Dostal Men Cat 5 5 / 30
Jason Potsander Men Cat 5 6 / 30
Daniel Ankrum Men Cat 5 7 / 30
Grant Cook Men Cat 5 9 / 30
Benjamin Dilger Men Cat 5 11 / 30
Duane Staskal Men Cat 5 12 / 30
Darrell Greathouse Men Cat 5 14 / 30
Michael Drahaus Men Cat 5 17 / 30
Steve Tygrett Men Cat 5 19 / 30
Jarrod Igou Men Cat 5 21 / 30
Joshua Krutsinger Men Cat 5 22 / 30
Erik Petersen Men Cat 5 25 / 30
Milan Sherman Men Cat 5 26 / 30
Ben Snyder Men Cat 5 28 / 30
Nathaniel Castillo Men Cat 5 29 / 30
Nathan Jondle Men Cat 5 30 / 30
Josh Molnar Men Cat 4 2 / 40
Adam Little Men Cat 4 7 / 40
Michael Kernan Men Cat 4 8 / 40
Joshua Kidman Men Cat 4 10 / 40
Robert Piper Men Cat 4 20 / 40
Cory Pritchard Men Cat 4 23 / 40
Wade Johnson Men Cat 4 26 / 40
David Vonholten Men Cat 4 33 / 40
David Krattley Men Cat 4 38 / 40

Grant Park CX Cup (Dec 5 2015)

Mathew Brady Men Cat 5 10 / 23
Driss Chahboune Men Cat 5 12 / 23
Tyler Harris Men Cat 5 22 / 23
Richard Patterson Men Cat 5 23 / 23
Kenneth Ingersoll Men Cat 4 2 / 48
Griffin Jones Men Cat 4 4 / 48
Harry Boxler Men Cat 4 8 / 48
Adam Newsom Men Cat 4 9 / 48
Shane Sullivan Men Cat 4 12 / 48
Tim Marshall Men Cat 4 15 / 48
Zach Holmes Men Cat 4 16 / 48
Michael Montgomery Men Cat 4 17 / 48
Patrick Johnson Men Cat 4 20 / 48
Juro Sunde Men Cat 4 21 / 48
Jeffrey Che Men Cat 4 22 / 48
Sean Taylor Men Cat 4 23 / 48
Noah Williams Men Cat 4 29 / 48
Nick Davis Men Cat 4 30 / 48
Mike Albaneso Men Cat 4 33 / 48
David O'rear Men Cat 4 36 / 48
Larry Mayse Men Cat 4 40 / 48
Timothy Bailiff Men Cat 4 42 / 48
Bob Knoll Men Cat 4 43 / 48
Eli Hoppenfeld Men Cat 4 44 / 48
Thomas Mathews Men Cat 4 47 / 48
Andrew Beishline Men Cat 4 48 / 48
Kim Blodgett Women Cat 1/2/3 2 / 16
Cambrie Epperson Women Cat 1/2/3 7 / 16
Carolyn Baldwin Women Cat 1/2/3 11 / 16
Corey Bobo Men Masters 40+ Cat 1/2/3 10 / 25
Michael Barman Men Masters 40+ Cat 1/2/3 24 / 25
David Baker Singlespeed 8 / 25
Michael Montgomery Singlespeed 13 / 25
Blake Cowing Singlespeed 14 / 25
Eric Nicoletti Singlespeed 15 / 25
Molly Russell Singlespeed 18 / 25
Thomas Mathews Singlespeed 24 / 25
John Sowell Men Masters 35+ Cat 4/5 19 / 30
Frank Miller Men Masters 35+ Cat 4/5 20 / 30
Tristan Cowie Men Pro 1/2 2 / 26
Emile Abraham Men Pro 1/2 24 / 26
Kathryn Brown Women Cat 4 9 / 19
Julie Chaboune Women Cat 4 13 / 19
May Williams Women Cat 4 17 / 19
Carol Mulligan Women Cat 4 18 / 19
Brian Field Men Cat 3 2 / 26
Justin Bristol Men Cat 3 5 / 26

The Carousel Volkswagen Jingle Cross p/b Scheels Day 2 (Dec 5 2015)

Jon Antonneau Men MR 55+ 19 / 31
Ron Sloan Men MR 55+ 29 / 31
Dag Selander Men MR 55+ 31 / 31
Theodore Lechnowsky Men MR 35+ 26 / 41
Jonathan Fowlkes Men MR 35+ 37 / 41
Jason Potsander Men MR 35+ 38 / 41
John Hovendick Men MR 45+ 17 / 62
Andrew Keffer Men MR 45+ 36 / 62
Scott Sumpter Men MR 45+ 39 / 62
Reed Cornia Men MR 45+ 43 / 62
Russell Buri Men Cat 3 12 / 70
Hayden Mclaughlin Men Cat 3 16 / 70
Jereme Noffke Men Cat 3 27 / 70
Keith Snoop Men Cat 3 34 / 70
Ben Cox Men Cat 3 36 / 70
Daniel Breuer Men Cat 3 40 / 70
Joe Moyer Men Cat 3 48 / 70
Mederic Hall Men Cat 3 56 / 70
Sean Dickinson Men Cat 3 63 / 70
Matthew Riley Men Cat 2 4 / 31
Brian Baumhover Men Cat 2 7 / 31
Chris Ellis Men Cat 2 8 / 31
Ryan Long Men Cat 2 23 / 31
Josh Rice Men Cat 2 24 / 31
Daniel Ankrum Men Cat 5 7 / 45
Eric Gansemer Men Cat 5 8 / 45
Jason Potsander Men Cat 5 13 / 45
Benjamin Dilger Men Cat 5 15 / 45
Duane Staskal Men Cat 5 16 / 45
Dan Gates Men Cat 5 20 / 45
Nathan Silkett Men Cat 5 26 / 45

The Carousel Volkswagen Jingle Cross p/b Scheels Day 1 (Dec 4 2015)

Ella Wetjen Women JR 9-13 8 / 9
Dag Selander Men MR 55+ 7 / 31
Norman Wellings Men MR 55+ 30 / 31
Ron Sloan Men MR 55+ 31 / 31
Theodore Lechnowsky Men MR 35+ 29 / 42
Jason Potsander Men MR 35+ 42 / 42
Steve Tilford Men UCI Elite 19 / 32
John Hovendick Men MR 45+ 21 / 64
Scott Sumpter Men MR 45+ 52 / 64
Andrew Keffer Men MR 45+ 54 / 64
Megan Chinburg Women UCI Elite 19 / 31
Shiqi Fu Women Cat 4 7 / 19
Amy Rider Women Cat 4 8 / 19
Shane Starke Women Cat 4 13 / 19
Russell Buri Men Cat 3 3 / 68
Daniel Breuer Men Cat 3 10 / 68
Hayden Mclaughlin Men Cat 3 15 / 68
Jereme Noffke Men Cat 3 28 / 68
Keith Snoop Men Cat 3 40 / 68
Mederic Hall Men Cat 3 43 / 68
Jonathan Tupper Men Cat 3 46 / 68
Joe Moyer Men Cat 3 51 / 68
Ben Cox Men Cat 3 56 / 68
Christopher Finkeldei Men Cat 3 65 / 68
Johnny Aboud Men Cat 3 68 / 68
Brian Baumhover Men Cat 2 5 / 34
Matthew Riley Men Cat 2 15 / 34
Ryan Long Men Cat 2 25 / 34
Josh Rice Men Cat 2 31 / 34
Kyle Polich Men Cat 5 3 / 37
Jason Potsander Men Cat 5 7 / 37
Benjamin Dilger Men Cat 5 8 / 37
Dan Gates Men Cat 5 10 / 37
Duane Staskal Men Cat 5 13 / 37
Eric Gansemer Men Cat 5 15 / 37
Kevin Donnelly Men Cat 5 17 / 37
Travis Hough Men Cat 5 18 / 37
Nathan Silkett Men Cat 5 22 / 37
Jarrod Igou Men Cat 5 27 / 37
Steve Semken Men Cat 5 29 / 37
Nathan Jondle Men Cat 5 31 / 37
Heath Wetjen Men Cat 5 32 / 37
Ben Snyder Men Cat 5 34 / 37
Nathaniel Castillo Men Cat 5 36 / 37
Chad Greim Men Cat 5 37 / 37

Delta States Grand Prix #3 (Nov 22 2015)

Caitlin Mckeighan Women Cat 1/2/3/4 9 / 13
Lua Walter Women Cat 1/2/3/4 13 / 13

Elks Aidmore Benefit Race Day 2 (Nov 15 2015)

Stephan Hicks Men Cat 5 5 / 7
Corey Bobo Men Master 40+ Cat 1/2/3 12 / 14
Cornelio Delasalas Men Masters 35+ Cat 4/5 3 / 13
Mike Albaneso Men Masters 35+ Cat 4/5 8 / 13
Tony Lewis Men Masters 35+ Cat 4/5 10 / 13
Frank Miller Men Masters 35+ Cat 4/5 11 / 13
Brian Field Men Cat 3 5 / 22
Darren Comer Men Cat 3 7 / 22
Justin Bristol Men Cat 3 13 / 22

Elks Aidmore Benefit Race Day 1 (Nov 14 2015)

Shane Sullivan Men Cat 4 2 / 27
Ruben Jacobo-rubio Men Cat 4 6 / 27
Michael Montgomery Men Cat 4 8 / 27
Patrick Johnson Men Cat 4 11 / 27
Harry Boxler Men Cat 4 14 / 27
Noah Williams Men Cat 4 17 / 27
Zach Holmes Men Cat 4 20 / 27
Mike Albaneso Men Cat 4 21 / 27
Larry Mayse Men Cat 4 23 / 27
Adam Newsom Men Cat 4 25 / 27
Andrew Beishline Men Cat 4 26 / 27
Corey Bobo Men Masters 40+ Cat 1/2/3 9 / 14
William Keith Men Masters 40+ Cat 1/2/3 14 / 14
Jeffrey Cartwright Men Masters 50+ Cat 1/2/3 9 / 10
Martha Lenk Junior 10-14 10 / 10
Corey Bobo Singlespeed 2 / 8
Max Diaz Singlespeed 6 / 8
Max Lenk Junior 15-18 2 / 2
Brian Field Men Cat 3 4 / 14
Robbin Rahman Men Cat 3 8 / 14
Eric Palacio Men Cat 3 12 / 14

Ohio CX State Championships Day 1 (Nov 14 2015)

Julia Duenkelsbuhler Women 11-12 Jr 3 / 3

Dave Panella Memorial Cyclocross Race (Nov 8 2015)

Susan Anton Women Cat 1/2/3/4 5 / 11
Sara Foster Women Cat 1/2/3/4 6 / 11
Kristin Mullally Women Cat 1/2/3/4 10 / 11
Ben Gaulin Men Cat 4/5 3 / 22
Chris Allen Men Cat 4/5 9 / 22
Bill Volkomer Men Cat 4/5 12 / 22
Mark Monroe Men Cat 4/5 15 / 22
Len Nitzberg Men Cat 4/5 20 / 22
Michael Kumiega Men 35+ Masters 3 / 7
John Van slyke Men 45+ Masters 3 / 14
Kevin Lynch Men 45+ Masters 10 / 14
Hugh Wallace Men Open 2 / 21
Jim Nicholson Men Open 7 / 21
Ben Gauling Men Open 11 / 21
Tyler Brown Men Open 12 / 21
Andrew Dagati Men Open 13 / 21
Gerald Castner Men Open 16 / 21
Nate Foster Men Open 18 / 21
John Ormsby Men Open 19 / 21
Mark Monroe Men Open 20 / 21
Gregory Drumm Men SINGLE SPEED 2 / 6

NCCX Race #6 (Nov 8 2015)

Richard Brandon Men Cat 4/5 24 / 60
Jeff Wienke Men Cat 4/5 34 / 60

NCCX Race #5 (Nov 1 2015)

William Hardin Juniors 15-18 Cat 3/4/5 3 / 6
William Hardin Men Cat 4/5 7 / 66

Truckee Bike Park (Oct 24 2015)

Patrick Smith Men Open Cat 3/4 4 / 9
Adam Aguilar Men Open Cat 3/4 5 / 9
Lee Ramont Men Open Cat 3/4 8 / 9
Bob White Men Master 45+ Cat 2/3/4 8 / 15
Mike Mcmurry Men Master 45+ Cat 2/3/4 9 / 15
Greg Thomton Men Master 35+ Cat 2/3/4 7 / 13
Ryan Kish Men Master 35+ Cat 2/3/4 9 / 13
David Taylor Men Master 35+ Cat 2/3/4 10 / 13
Jake Taylor Men Master 35+ Cat 2/3/4 11 / 13
Ross Collins Men Master 45+ Cat 3/4 8 / 11
Abbey Alexiades Women pen 7 / 8
Dan Abrams Men Master 35+ Cat 3/4 4 / 5

Fruitlands Cup of CX (Oct 24 2015)

Kurt Belhumeur Men Cat 1/2/3 15 / 32

GA CX State Championships Boundary Waters Park CX P/B Smyrna Bicycles (Oct 18 2015)

Griffin Jones Men Cat 5 4 / 23
Andrew Johnson Men Cat 5 5 / 23
Tyler Harris Men Cat 5 7 / 23
Shaterse Mark Men Cat 5 10 / 23
Jeffrey Che Men Cat 5 11 / 23
Orrv Antonio Men Cat 5 12 / 23
Gerald Gresham Men Cat 5 14 / 23
Matt Haley Men Cat 5 16 / 23
Ryan Collins Men Cat 5 17 / 23
Adam Carpenter Men Cat 5 22 / 23
David Kemp Men Cat 4 4 / 46
Adam Newsom Men Cat 4 10 / 46
Harry Boxler Men Cat 4 15 / 46
Michael Montgomery Men Cat 4 18 / 46
Sean Taylor Men Cat 4 23 / 46
Noah Williams Men Cat 4 24 / 46
Tony Lewis Men Cat 4 30 / 46
Mike Albaneso Men Cat 4 32 / 46
Timothy Bailiff Men Cat 4 33 / 46
Carl White Men Cat 4 34 / 46
Andrew Beishline Men Cat 4 38 / 46
David O'rear Men Cat 4 39 / 46
Robert Mccollum Men Cat 4 42 / 46
Robin Blake Men Cat 4 44 / 46
Jack Whisler Men Cat 4 46 / 46
Kim Blodgett Women Cat 1/2/3 5 / 15
Rhys May Women Cat 1/2/3 6 / 15
Adam Newsom Single Speed 12 / 15
Michael Montgomery Single Speed 13 / 15
Mikey Waine Single Speed 14 / 15
Noah Williams Single Speed 15 / 15
Jay Middleton Men Masters 40+ Cat 1/2/3 14 / 16
Corey Bobo Men Masters 40+ Cat 1/2/3 15 / 16
Torre Smitherman Men Masters 50+ Cat 1/2/3 7 / 14
Jeffrey Cartwright Men Masters 50+ Cat 1/2/3 13 / 14
Tony Lewis Men Masters 35+ Cat 4/5 14 / 18
Richard Patterson Men Masters 35+ Cat 4/5 15 / 18
Frank Miller Men Masters 35+ Cat 4/5 16 / 18
Chris Lessing Men Cat 1/2 5 / 14

Webster Park Cyclocross (Sep 27 2015)

Rick Bush Men Cat 5 8 / 28
Jon Murray Men Cat 4 20 / 28
Joseph Bell Men Cat 4 28 / 28

Quaker City Cross (Sep 20 2015)

Robert Reuther Men 45+ Masters 2 / 32
Werner Freymann Men 45+ Masters 20 / 32
Steven Carr Men 45+ Masters 23 / 32
Wayne Beaver Men 45+ Masters 29 / 32
Paul Kornet Men 55+ Masters 7 / 17
Dennis Smith Men 55+ Masters 8 / 17
James Graham Men 55+ Masters 9 / 17
Thaddeus Newnam Men 55+ Masters 10 / 17
Bob Perna Men 55+ Masters 12 / 17
William Marquis Men 55+ Masters 14 / 17
Tom Burrows Men 55+ Masters 15 / 17

Mill Creek CX (Sep 20 2015)

Andrew Demeter Men Cat 4 14 / 18
Stan Krzyminski Men Cat 5 13 / 37
Ryan Feeney Men Cat 5 18 / 37
Michael Fisher Men Cat 5 22 / 37
Charles Sarkioglu Men Cat 5 24 / 37
Jeff Schneck Men Cat 5 28 / 37
Brian Gavin Men Cat 5 30 / 37
Jeff Johnson Men Cat 5 35 / 37
Ian Myslinski Men Cat 5 36 / 37
Jesus Rivera Men Cat 5 37 / 37

Cap City Cross #1 (Ohio CX Cup #2) - Big Run Fun CX (Sep 19 2015)

Scott Young 45+ Masters 3 / 12
Paul Adams 45+ Masters 10 / 12
Mike Whitlow Men Cat 4/5 14 / 49
Adam Wintz Men Cat 4/5 16 / 49
Steve Coss Men Cat 4/5 17 / 49
James Holley Men Cat 4/5 29 / 49
Mike Castello Men Cat 4/5 35 / 49
Michael Clark Men Cat 4/5 41 / 49
Kunihiko Tanuma 35+ Masters 2 / 4
Ron Kubala 55+ Masters 2 / 5
Jim Roegge 55+ Masters 5 / 5

Grand Island Cyclocross (Sep 13 2015)

Steve Kiel singlespeed 7 / 7
Owen August junior 1 2 / 9
Colby Schenkel junior 1 3 / 9
Trevor August junior 1 4 / 9
Miles Mattern junior 1 6 / 9
Luke Principe men 5 2 / 18
Shannon Connell men 5 4 / 18
John Deiure men 5 6 / 18
David Batkowski men 5 7 / 18
Brian Waterman men 5 10 / 18
Dave Geiser men 5 14 / 18
Erik Nowakowski men 5 16 / 18
Daniel Printup men 5 17 / 18
Leslie Duggleby women 4 3 / 12
Tara Brisson women 4 8 / 12
Claire Schen women 4 9 / 12
Dianne Gilleece women 4 11 / 12
Kurt Rubeck men 4 11 / 28
Joseph Bell men 4 19 / 28
David Taylor men 4 23 / 28
Anne August women open 3 / 5
Casey Kelly women open 4 / 5
Thomas Emrich master 50+ 3 / 14
Chris Fuller master 50+ 6 / 14
Karl Rubeck master 50+ 13 / 14
Jason Urckfitz master 40 + 6 / 8
Chris Fuller junior 2 2 / 3
Deboeur Steve men 3 3 / 11

Silk City Cyclocross (Sep 12 2015)

Justin Peck Men Junior 13-15 5 / 10

Lionheart CX (Sep 6 2015)

Nathan Doyon Men Cat 4/5 18 / 67
Adam Wintz Men Cat 4/5 30 / 67
Kevin Wellendorf Men Cat 4/5 34 / 67
Frank Dejulius Men Cat 4/5 35 / 67
Cody Smith Men Cat 4/5 41 / 67
Jarrod Wilder Men Cat 4/5 43 / 67
Aaron Saez Men Cat 4/5 45 / 67
Will Smotherman Men Cat 4/5 49 / 67
James Holley Men Cat 4/5 51 / 67
Joe Smotherman Men Cat 4/5 54 / 67
Clay Bond Men Cat 4/5 57 / 67
Tyler Myers Men Cat 4/5 63 / 67
Todd Mees Men Cat 4/5 64 / 67
Celeste Taylor Women Cat 3/4 5 / 19
Missy Marty Women Cat 3/4 13 / 19
Amber Payne Women Cat 3/4 14 / 19
Ellen Foster Women Cat 3/4 15 / 19
Amie Miller Women Cat 3/4 16 / 19
Dana Mees Women Cat 3/4 18 / 19
Joseph Hatley Men 35+ Masters 24 / 46
Scott Young Men 35+ Masters 27 / 46
Tim Lagrange Men 35+ Masters 29 / 46
Andrew Allwein Men 35+ Masters 34 / 46

Cedar Hill Race Festival (Feb 7 2015)

Paul Carroll Men Masters 50+ / 60+ Open 2 / 7
Lewis Alexander Men Masters 50+ / 60+ Open 5 / 7
Randy Hancock Men Masters 50+ / 60+ Open 7 / 7

Delta States Grand Prix (Dec 14 2014)

Sean Brock Men Cat 4 5 / 10
Kayley Burdine Women Cat 1/2/3/4 2 / 13
Rhes Aldridge Women Cat 1/2/3/4 5 / 13
Caitlin Mckeighan Women Cat 1/2/3/4 7 / 13
Lua Walter Women Cat 1/2/3/4 13 / 13
Ben Bradley Single Speed Open 4 / 10
Juby Taylor Single Speed Open 8 / 10

Dingo CX - GACX Season Finale Weekend Day 2 (Dec 7 2014)

Harry Boxler Men Cat 4 3 / 19
Chris Bulloch Men Cat 4 4 / 19
Bob Knoll Men Cat 4 10 / 19
Michael Montgomery Men Cat 4 12 / 19
Michael Mende Men Cat 4 13 / 19
Robert Mccollum Men Cat 4 15 / 19
Kim Blodgett Women Cat 1/2/3 3 / 11
Josh Vandall Men Masters 35+ Cat 4/5 8 / 18
Joseph Flynn Men Masters 35+ Cat 4/5 10 / 18
George Floratos Men Masters 35+ Cat 4/5 11 / 18
Bret Burleson Men Masters 35+ Cat 4/5 13 / 18
Daryl Ellis Men Masters 35+ Cat 4/5 14 / 18
Antonio Orru Men Masters 35+ Cat 4/5 15 / 18
Baden Rogan Juniors 9 to 14 Open 5 / 6
Owen Braunecker SingleSpeed Open 8 / 8

Delta States Grand Prix (Dec 7 2014)

Sean Brock Men Cat 4 7 / 9
Landon Voller Single Speed Open 4 / 5

Dingo CX - GACX Season Finale Weekend Day 1 (Dec 6 2014)

Dan Braun Men Cat 4 5 / 17
Chris Bulloch Men Cat 4 8 / 17
Bob Knoll Men Cat 4 15 / 17
Michael Montgomery Men Cat 4 16 / 17
Michael Mende Men Cat 4 17 / 17
Kim Blodgett Women Cat 1/2/3 3 / 11
Anna Frey Women Cat 4 2 / 6
Stephanie Canady Women Cat 4 6 / 6
Justin Mcquerry Men Cat 3 2 / 12
Craig Heyl Men Masters 35+ Cat 4/5 8 / 14
Joseph Flynn Men Masters 35+ Cat 4/5 11 / 14
Larry Mayse Men Masters 35+ Cat 4/5 12 / 14
Richard Patterson Men Masters 35+ Cat 4/5 13 / 14
Noah Williams SingleSpeed Open 7 / 9

Dingo CX - GACX Season Finale Weekend Day 1 (Dec 6 2014)

Dan Braun Men Cat 4 5 / 17
Chris Bulloch Men Cat 4 8 / 17
Bob Knoll Men Cat 4 15 / 17
Michael Montgomery Men Cat 4 16 / 17
Michael Mende Men Cat 4 17 / 17
Kim Blodgett Women Cat 1/2/3 3 / 11
Anna Frey Women Cat 4 2 / 6
Stephanie Canady Women Cat 4 6 / 6
Justin Mcquerry Men Cat 3 2 / 12
Craig Heyl Men Masters 35+ Cat 4/5 8 / 14
Joseph Flynn Men Masters 35+ Cat 4/5 11 / 14
Larry Mayse Men Masters 35+ Cat 4/5 12 / 14
Richard Patterson Men Masters 35+ Cat 4/5 13 / 14
Noah Williams SingleSpeed Open 7 / 9

CCCx Copperas Cove Cyclo-cross (Dec 6 2014)

John Bartle Men Masters 60+ 2 / 8
M Chris thibodeau Men Masters 60+ 3 / 8
Tom Ketterhagen Men Masters 60+ 4 / 8
Oliver Bond Men Masters 60+ 5 / 8
Bill Cullins Men Masters 60+ 6 / 8
Breck Vonderhoya Men Masters 60+ 7 / 8
Frederic Schmid Men Masters 60+ 8 / 8
Gabriel Payne Men Junior U15 2 / 4
Cooper Whatley Men Junior U15 3 / 4
Jesse Nordeen Men Junior U15 4 / 4

Black Friday Cross Day 2 (Nov 29 2014)

Kelly Feilke Men Masters 40+ 4 / 8
Dennis Livingston Men Masters 40+ 7 / 8
Darrin Moore Men Masters 40+ 8 / 8

Black Friday Cross Day 1 (Nov 28 2014)

Alicia Roberson Women Cat 3/4 2 / 7
Bridget Tooley Women Cat 3/4 3 / 7
Tori Brocket Women Cat 3/4 4 / 7
Michelle Reyero Women Cat 3/4 5 / 7
Beckett Tooley Junior U15 2 / 4
Drew Moore Junior U15 3 / 4
Jack Makohon Junior U15 3 / 4
Michael Kincaid Men Masters 40+ 5 / 12
Kelly Feilke Men Masters 40+ 6 / 12
Michael Mcgill Men Masters 40+ 8 / 12
Derek Lester Men Masters 40+ 9 / 12
Ty Ternet Men Masters 40+ 10 / 12
Sonny Williams Men Masters 40+ 11 / 12
Michael Conger Men Masters 40+ 12 / 12

Delta States Grand Prix (Nov 23 2014)

Sean Brock Men Cat 4 5 / 12
Christopher Williams Men Cat 4 7 / 12
Miles Juneau Men Cat 1/2/3 2 / 11
Benjamin Allen Men Cat 1/2/3 5 / 11
Richard Dunn Men Cat 4/5 23 / 26
Juby Taylor Men Single Speed Open 6 / 7

Serenbe Cyclocross p/b Peachtree Bikes (Nov 23 2014)

Kim Blodgett Women Cat 1/2/3 2 / 10
Chris Isenberg Men Masters 45+ Cat 1/2/3 9 / 13
Samuel Dobrozsi Men Pro 1/2 8 / 13
Jeff Hopkins Men Masters 35+ Cat 4/5 7 / 25
Joseph Flynn Men Masters 35+ Cat 4/5 9 / 25
Craig Heyl Men Masters 35+ Cat 4/5 12 / 25
Robert Ernst Men Masters 35+ Cat 4/5 16 / 25
Timothy Bailiff Men Masters 35+ Cat 4/5 18 / 25
Bill Hansen Men Masters 35+ Cat 4/5 19 / 25
Jeffrey Werstak Men Masters 35+ Cat 4/5 20 / 25
Frank Miller Men Masters 35+ Cat 4/5 22 / 25
Larry Mayse Men Masters 35+ Cat 4/5 25 / 25
Owen Braunecker SingleSpeed Open 12 / 17
Robert Mccollum SingleSpeed Open 15 / 17
Charles Clark SingleSpeed Open 17 / 17

Bici Coop CX Cup (Nov 23 2014)

William Fyfe Men Pro 1/2 2 / 4
Randolph Charles Men Masters 40+ Open 3 / 7
Michael Moriarty Men Masters 50+ Open 4 / 5
Max Diaz Men Single Speed Open 2 / 6
Michael Lindsey Men Single Speed Open 5 / 6
David Lansden Men Single Speed Open 5 / 6

Boundary Waters Park CX P/B Smyrna Bicycles (Nov 16 2014)

Leigh Hopkins Women Cat 1/2/3 3 / 10
Barbara Chandler Women Cat 4 4 / 13
Molly Adams Women Cat 4 7 / 13
Anna Frey Women Cat 4 9 / 13
Keegan Schimmelman Juniors 15-18 Open 4 / 5
Chris Isenberg Men Masters 45+ Cat 1/2/3 10 / 18
Andrew Rytlewski Men Masters 35+ Cat 4/5 2 / 30
Jeff Hopkins Men Masters 35+ Cat 4/5 3 / 30
Josh Vandall Men Masters 35+ Cat 4/5 4 / 30
Daryl Ellis Men Masters 35+ Cat 4/5 12 / 30
Bill Hansen Men Masters 35+ Cat 4/5 13 / 30
Robert Ernst Men Masters 35+ Cat 4/5 16 / 30
Timothy Bailiff Men Masters 35+ Cat 4/5 18 / 30
Billy Sawyer Men Masters 35+ Cat 4/5 19 / 30
Erik Ewert Men Masters 35+ Cat 4/5 22 / 30
Larry Mayse Men Masters 35+ Cat 4/5 23 / 30
Jeffrey Werstak Men Masters 35+ Cat 4/5 25 / 30
Frank Miller Men Masters 35+ Cat 4/5 29 / 30
Lynn Busing Men Masters 35+ Cat 4/5 30 / 30
Elizabeth May Juniors 9 to 14 Open 4 / 6
Baden Rogan Juniors 9 to 14 Open 5 / 6
Robert Mccollum SingleSpeed Open 17 / 17

Patriots Park CX (Nov 9 2014)

Bob Knoll Men Cat 4 10 / 13
Michael Mende Men Cat 4 12 / 13
Tony Lewis Men Cat 4 13 / 13
Kim Blodgett Women Cat 1/2/3 4 / 11
Natasha Harrison Women Cat 4 2 / 8
Carol Mulligan Women Cat 4 7 / 8
Ian Ziarko Men Cat 3 15 / 17
Joseph Flynn Men Masters 35+ Cat 4/5 10 / 13
Tony Lewis Men Masters 35+ Cat 4/5 13 / 13

Grant Park CX - GA State Championships (Oct 26 2014)

Josh Vandall Men Cat 4 7 / 45
Todd Steigerwalt Men Cat 4 14 / 45
Chris Bulloch Men Cat 4 15 / 45
Bob Knoll Men Cat 4 29 / 45
Michael Mende Men Cat 4 30 / 45
Robert Mccollum Men Cat 4 34 / 45
Tony Lewis Men Cat 4 40 / 45
Trevor Harding Men Cat 3 2 / 36
Kirk Corsello Men Cat 3 32 / 36
Jaclyn Greenhill Women Cat 4 7 / 27
Danielle Dohmen Women Cat 4 9 / 27
Amy Christian Women Cat 4 10 / 27
Anna Pickerel Women Cat 4 16 / 27
Kim Huffman Women Cat 4 17 / 27
Anna Frey Women Cat 4 23 / 27
Mariel Harding Women Cat 4 24 / 27
Carol Mulligan Women Cat 4 27 / 27
Keegan Schimmelman Juniors 15-18 Open 5 / 7
Gabriela Lantinga Juniors 15-18 Open 7 / 7
Kirk Corsello Men Masters 45+ Cat 1/2/3 6 / 29
Chris Isenberg Men Masters 45+ Cat 1/2/3 25 / 29
Jeff Hopkins Men Masters 35+ Cat 4/5 5 / 57
Nathan Bolster Men Masters 35+ Cat 4/5 18 / 57
George Floratos Men Masters 35+ Cat 4/5 19 / 57
Daryl Ellis Men Masters 35+ Cat 4/5 22 / 57
Richard Craig Men Masters 35+ Cat 4/5 24 / 57
Jim Cullen Men Masters 35+ Cat 4/5 26 / 57
Stephen Wiley Men Masters 35+ Cat 4/5 28 / 57
Erik Ewert Men Masters 35+ Cat 4/5 29 / 57
Robert Ernst Men Masters 35+ Cat 4/5 30 / 57
Bill Hansen Men Masters 35+ Cat 4/5 33 / 57
Jeffrey Werstak Men Masters 35+ Cat 4/5 35 / 57
Jim Finger Men Masters 35+ Cat 4/5 36 / 57
Wendell Riley Men Masters 35+ Cat 4/5 37 / 57
John Tillman Men Masters 35+ Cat 4/5 38 / 57
Ryan Toole Men Masters 35+ Cat 4/5 39 / 57
Richard Patterson Men Masters 35+ Cat 4/5 40 / 57
Larry Mayse Men Masters 35+ Cat 4/5 41 / 57
Tony Lewis Men Masters 35+ Cat 4/5 42 / 57
Terrick Munn Men Masters 35+ Cat 4/5 43 / 57
Stephen Hardy Men Masters 35+ Cat 4/5 44 / 57
Frank Miller Men Masters 35+ Cat 4/5 49 / 57
Lynn Busing Men Masters 35+ Cat 4/5 51 / 57
Mike Bergen Men Masters 35+ Cat 4/5 51 / 57
Andrew Ryttewski Men Masters 35+ Cat 4/5 52 / 57
Timothy Bailiff Men Masters 35+ Cat 4/5 54 / 57
Gerald Gresham Men Masters 35+ Cat 4/5 55 / 57
Kim Blodgett Women Pro/Cat 1/2/3 3 / 15
Kathryn Phillips Women Pro/Cat 1/2/3 7 / 15
Leigh Hopkins Women Pro/Cat 1/2/3 15 / 15
Will Vanarkel Juniors 9 to 14 Open 7 / 16
Makena Gates Juniors 9 to 14 Open 8 / 16
Bryson Gates Juniors 9 to 14 Open 9 / 16
Elizabeth May Juniors 9 to 14 Open 11 / 16
Baden Rogan Juniors 9 to 14 Open 12 / 16
Thomas Dossett Juniors 9 to 14 Open 13 / 16
Max Mcjunkin Juniors 9 to 14 Open 14 / 16
Evan Wells Juniors 9 to 14 Open 15 / 16
Trevor Harding SingleSpeed Open 4 / 31
Zach Holmes SingleSpeed Open 6 / 31
Michael Weigand SingleSpeed Open 12 / 31
Robert Bourne SingleSpeed Open 21 / 31
Robert Mccollum SingleSpeed Open 22 / 31
Michael Montgomery SingleSpeed Open 24 / 31
Carol Mulligan SingleSpeed Open 25 / 31

NMCX #7 (Oct 25 2014)

Bart Bowen Men 3 / 14

Macon Octoberfest (Oct 19 2014)

Jaclyn Greenhill Women Cat 4 4 / 8
Danielle Dohmen Women Cat 4 8 / 8
Derek Gilbert Juniors 15-18 Open 3 / 3
Chris Isenberg Men Masters 45+ Cat 1/2/3 7 / 14
Mark Babcock Men Pro/Cat 1/2 7 / 9
Josh Vandall Men Masters 35+ Cat 4/5 5 / 21
David Norman Men Masters 35+ Cat 4/5 8 / 21
Joseph Flynn Men Masters 35+ Cat 4/5 9 / 21
Daryl Ellis Men Masters 35+ Cat 4/5 12 / 21
Stephen Hardy Men Masters 35+ Cat 4/5 17 / 21
Timothy Bailiff Men Masters 35+ Cat 4/5 19 / 21
Tony Lewis Men Masters 35+ Cat 4/5 20 / 21
David Nafier Men Masters 35+ Cat 4/5 21 / 21
Ragan Locaran Juniors 9 to 14 Open 3 / 3
Derek Gilbert SingleSpeed Open 13 / 15

Jim Miller Park CX (Oct 12 2014)

Makena Gates Juniors 9-14 Open 5 / 9
Bryson Gates Juniors 9-14 Open 6 / 9
Baden Rogan Juniors 9-14 Open 8 / 9
Amy Christian Women Cat 4 5 / 13
Jaclyn Greenhill Women Cat 4 6 / 13
Kim Huffman Women Cat 4 8 / 13
Gabriela Lantinga Juniors 15-18 Open 5 / 5
Chris Isenberg Men Masters 45+ Cat 1/2/3 14 / 21
Cody Wallis Men Cat 3 15 / 26
Jeff Hopkins Men Masters 35+ Cat 4/5 5 / 51
Joseph Flynn Men Masters 35+ Cat 4/5 15 / 51
George Floratos Men Masters 35+ Cat 4/5 17 / 51
Nathan Bolster Men Masters 35+ Cat 4/5 24 / 51
Wendell Riley Men Masters 35+ Cat 4/5 32 / 51
Timothy Bailiff Men Masters 35+ Cat 4/5 33 / 51
Jeffrey Werstak Men Masters 35+ Cat 4/5 34 / 51
Robert Ernst Men Masters 35+ Cat 4/5 35 / 51
Jim Finger Men Masters 35+ Cat 4/5 37 / 51
Bill Hansen Men Masters 35+ Cat 4/5 38 / 51
Stephen Hardy Men Masters 35+ Cat 4/5 40 / 51
John Tillman Men Masters 35+ Cat 4/5 41 / 51
Tony Lewis Men Masters 35+ Cat 4/5 42 / 51
Richard Patterson Men Masters 35+ Cat 4/5 43 / 51
Ethan Andelman Men Masters 35+ Cat 4/5 45 / 51
Will Bazela Men Masters 35+ Cat 4/5 46 / 51
Kevin Arams Men Masters 35+ Cat 4/5 47 / 51
Gerald Gresham Men Masters 35+ Cat 4/5 49 / 51
William Miller Men Masters 35+ Cat 4/5 52 / 51
Mark Babcock Men Cat 1/2 16 / 19
Trevor Harding SingleSpeed Open 5 / 26
Dominu Frascella SingleSpeed Open 22 / 26
Robert Mccollum SingleSpeed Open 24 / 26

Boundary Waters Park CX P/B Smyrna Bicycles (Oct 5 2014)

Lisa Randall Women 1/2/3 2 / 15
Leigh Hopkins Women 1/2/3 3 / 15
Roxanne Smith Women 4 9 / 12
Gabriela Lantinga Juniors 15-18 Open 3 / 3
Scott Staubach Men Masters 45+ 1/2/3 4 / 17
Chris Isenberg Men Masters 45+ 1/2/3 7 / 17
Jeffrey Cartwright Men Masters 45+ 1/2/3 15 / 17
Makena Gates Juniors 9-14 Open 6 / 8
Bryson Gates Juniors 9-14 Open 7 / 8
Harry Boxler Men 4 5 / 29
Bob Knoll Men 4 19 / 29
Michael Mende Men 4 20 / 29
Robert Mccollum Men 4 25 / 29
Jeff Hopkins Men Masters 35+ 4/5 7 / 41
Josh Vandall Men Masters 35+ 4/5 16 / 41
Eric Schurke Men Masters 35+ 4/5 18 / 41
Dary Ellis Men Masters 35+ 4/5 19 / 41
Bill Hansen Men Masters 35+ 4/5 23 / 41
Joseph Flynn Men Masters 35+ 4/5 24 / 41
Timothy Bailiff Men Masters 35+ 4/5 25 / 41
Tony Lewis Men Masters 35+ 4/5 26 / 41
Robert Ernst Men Masters 35+ 4/5 30 / 41
Daniel Spieler Men Masters 35+ 4/5 32 / 41
Wendell Riley Men Masters 35+ 4/5 34 / 41
Frank Miller Men Masters 35+ 4/5 35 / 41
Stephen Hardy Men Masters 35+ 4/5 36 / 41
Richard Patterson Men Masters 35+ 4/5 37 / 41
Travis Hicks Men Masters 35+ 4/5 39 / 41
William Miller Men Masters 35+ 4/5 41 / 41
Zach Lutz SingleSpeed Open 8 / 20
Robert Mccollum SingleSpeed Open 14 / 20
David O'rear SingleSpeed Open 17 / 20
Noah Williams SingleSpeed Open 18 / 20

Elks Aidmore Benefit CX Festival (Sep 28 2014)

Chris Bulloch Men Cat 4 3 / 18
Harry Boxler Men Cat 4 5 / 18
Bob Knoll Men Cat 4 12 / 18
Michael Mende Men Cat 4 14 / 18
Robert Mccollum Men Cat 4 18 / 18
Keegan Schimmelman Juniors 15-18 Open 3 / 3
Kim Huffman Women Cat 4 8 / 9
Scott Staubach Men Masters 45+ Cat 1/2/3 2 / 18
Jeffrey Cartwright Men Masters 45+ Cat 1/2/3 15 / 18
Makena Gates Juniors 10-14 Open 3 / 6
Bryson Gates Juniors 10-14 Open 4 / 6
Baden Rogan Juniors 10-14 Open 5 / 6
Zach Lutz Men Cat 3 5 / 17
Alex Newton Men Cat 3 10 / 17
Michael Corcimiglia Men Cat 3 14 / 17
Trevor Harding SingleSpeed Open 2 / 18
Jon Cherry SingleSpeed Open 10 / 18
David Williams SingleSpeed Open 13 / 18
Robert Mccollum SingleSpeed Open 14 / 18
Blake Cowing SingleSpeed Open 15 / 18

Elks Aidmore Benefit CX Festival (Sep 27 2014)

Mark Babcock Men Pro 1/2 8 / 12
Keegan Schimmelman Juniors 15-18 Open 2 / 3
Scott Staubach Men Masters 45+ Cat 1/2/3 6 / 15
Lisa Randall Women Cat 1/2/3 2 / 11
Leigh Hopkins Women Cat 1/2/3 3 / 11
Rhys May Women Cat 1/2/3 8 / 11
Trevor Harding SingleSpeed Open 3 / 17
Zach Lutz SingleSpeed Open 11 / 17
David O'rear SingleSpeed Open 14 / 17
Cody Wallis Men Cat 3 4 / 14
Alex Newton Men Cat 3 7 / 14
Zach Lutz Men Cat 3 9 / 14
Eric Kirk Men Cat 3 10 / 14

CLIF® Bar CrossVegas (Sep 10 2014)

Steve Nichols MEN CAT 1-3 68 / 81

Cross Nationals Day 5 (Jan 12 2014)

Jay Strothman Men Pro/Cat 1/2 Elite 19+ 56 / 105
Kacey Campbell Men Pro/Cat 1/2 Elite 19+ 63 / 105
Todd Cassan Men Pro/Cat 1/2 Elite 19+ 84 / 105

Team Magic CX Irondale (Dec 29 2013)

Russ Bailey Men Open Masters 35+ 6 / 6
Mary Paternostro Women Cat 3 2 / 5
Suzanne Hosman Women Cat 3 4 / 5
Micheal James Mixed Open Singlespeed 3 / 7
Jonathan Crain Mixed Open Singlespeed 4 / 7
Frank Davis Men Open Mastsers 45+ 3 / 9
Felix Foret Men Open Mastsers 45+ 6 / 9
Steve Nichols Men Open Mastsers 45+ 8 / 9
Dominic Ciavata Men Open Mastsers 45+ 9 / 9
Eleanor Israel Women Open Junior 10-18 2 / 3
Alex Green Women Open Junior 10-18 3 / 3
David Ansel Men Cat 1/2 2 / 5
Mike Flowers Men Cat 4 2 / 10
Jeff Mccord Men Cat 4 4 / 10
Alex Free Men Cat 4 5 / 10
Stephen Kelly Men Open Mountain Bike 2 / 7
James Cox Men Open Mountain Bike 3 / 7
Brandon Klausman Men Open Mountain Bike 5 / 7
Alex Green Men Open Mountain Bike 6 / 7

NMCX #13 (Dec 8 2013)

Neil Alessio Men CAT 4/5 15 / 19
Ben Kroll Men CAT 4/5 18 / 19
Jj Bear Women Cat 4 5 / 6

Bici Coop Cross Cup (Dec 1 2013)

Frank Davis Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 5 / 13
Steve Nichols Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 9 / 13
Chris Bulloch Men Cat 3 8 / 8
Sam Porter Men Cat 1/2/3/4/5 Singlespeed 2 / 8
Jonathan Crain Men Cat 1/2/3/4/5 Singlespeed 4 / 8
Jeff Mccord Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 35+ 3 / 7
Jeremy Wesson Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 35+ 5 / 7

Team Magic CX Montevallo (Nov 24 2013)

Mary Paternostro Women Cat 3 3 / 3
Russell Brown Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 7 / 13
Frank Davis Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 8 / 13
Steve Nichols Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 12 / 13
Jim Johnston Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 35+ 5 / 8
Will Hereford Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 35+ 8 / 8

NMCX #12 (Nov 24 2013)

Michael Smith Men Cat 1/2/3/4/5 7 / 13

West Pennsylginia Cross (Nov 23 2013)

Ryan Popple Men Cat 4/5 9 / 50
Drew Smorul Men Cat 4/5 16 / 50
Scott Diemert Men Cat 4/5 18 / 50
Dan Moore Men Cat 4/5 20 / 50
Sean Brady Men Cat 4/5 21 / 50
Brian Pitey Men Cat 4/5 24 / 50
John Papa Men Cat 4/5 31 / 50
John Weld Men Cat 4/5 34 / 50
Negley Rodgers Men Cat 4/5 40 / 50
Jason Miller Men Cat 4/5 42 / 50
Roy Leonard Men Cat 4/5 45 / 50
Isaac Cajka Men Cat 4/5 47 / 50
Nathan Hall Men Cat 4/5 48 / 50
Geoffrey Becker Men Cat 4/5 49 / 50
Rich Dahlgreen Men Cat 4/5 50 / 50
Jeff Rick Men Cat 2/3/4/5 Tandem 2 / 2
Mike Janeiro Men Cat 1/2/3 17 / 17
David Friedman Men Cat 3/4 7 / 30
Donald Splitstone Men Cat 3/4 23 / 30
Marco Piccirilli Men Cat 3/4 24 / 30
Ryan Post Men Cat 3/4 25 / 30
Dustin Wehler Men Cat 3/4 26 / 30
Birk Mcgilvrey Men Cat 3/4 27 / 30
Chad Lowers Men Cat 3/4 28 / 30
Dylan Kirchner Men Cat 3/4 29 / 30
Brian Pitey Men Cat 2/3/4/5 Masters 40 49 14 / 18
Sean Brady Men Cat 2/3/4/5 Masters 40 49 15 / 18
Marco Piccirilli Men Cat 2/3/4/5 Single Speed 15 / 17
Fritz Kessler Men Cat 2/3/4/5 Single Speed 16 / 17
Austin Bradley Men Cat 2/3/4/5 Single Speed 17 / 17
Katharine Jordan Women Cat 4 2 / 7
Danielle Millett Women Cat 4 5 / 7
Rebecca Browning Women Cat 4 7 / 7
Jeff Cavalancia Men Cat 2/3/4/5 Masters 50+ 13 / 19
Paul Salipante Men Cat 2/3/4/5 Masters 50+ 14 / 19
Jim Anglin Men Cat 2/3/4/5 Masters 50+ 15 / 19
Rick Fischer Men Cat 2/3/4/5 Masters 50+ 17 / 19
Geoff Becker Men Cat 2/3/4/5 Masters 50+ 18 / 19
Rich Dahlgreen Men Cat 2/3/4/5 Masters 50+ 19 / 19

NMCX #10 (Nov 17 2013)

Daniel Gutierrez Men CAT 3/4 Master 50+ 13 / 15
Christopher Marlowe Men CAT 3/4 Master 50+ 15 / 15
Charles Probert Men CAT 4/5 27 / 28

White Park Cyclo-Cross-WV State Championship (Nov 16 2013)

Jeffrey Nagy Men Cat 4/5 12 / 31
Drew Smorul Men Cat 4/5 15 / 31
John Weld Men Cat 4/5 17 / 31
Travis Nauman Men Cat 4/5 18 / 31
Ken Mowry Men Cat 4/5 22 / 31
Greg Klaus Men Cat 4/5 23 / 31
Negley Rodgers Men Cat 4/5 26 / 31
Richard Dahlgren Men Cat 4/5 31 / 31
Danny Welsch Men 40+ Masters 40 49 10 / 18
Edward Mcpherson Men 40+ Masters 40 49 13 / 18
Daniel Schar Men 40+ Masters 40 49 16 / 18
Nathan Annon Men Cat 2/3/4/5 Single Speed 5 / 15
Marc Glass Men Cat 2/3/4/5 Single Speed 6 / 15
Marco Piccirilli Men Cat 2/3/4/5 Single Speed 11 / 15
Fritz Kessler Men Cat 2/3/4/5 Single Speed 12 / 15
Tim Gregis Men Cat 2/3/4/5 Single Speed 13 / 15
Katharine Jordan Women Cat 4 2 / 7
Danielle Millett Women Cat 4 6 / 7
Rebecca Browning Women Cat 4 7 / 7
Christian Korey Men Cat 3/4 14 / 27
Seth Mitchell Men Cat 3/4 18 / 27
James Braswell Men Cat 3/4 19 / 27
Grant Rumble Men Cat 3/4 21 / 27
Birk Mcgilvrey Men Cat 3/4 22 / 27
Ryan Post Men Cat 3/4 23 / 27
Marco Piccirilli Men Cat 3/4 24 / 27
Tim Gregis Men Cat 3/4 27 / 27
Mike Stanton Men 50+ Masters 50+ 5 / 15
Rich Allen Men 50+ Masters 50+ 8 / 15
John Papa Men 50+ Masters 50+ 10 / 15
James Anglin Men 50+ Masters 50+ 11 / 15
Ken Mowry Men 50+ Masters 50+ 13 / 15
Richard Dahlgren Men 50+ Masters 50+ 14 / 15

NMCX #9 (Nov 10 2013)

Anthony Deckoff-jones Men Open 21 / 24
Daniel Gutierrez Men CAT 3/4 Master 50+ 11 / 13
Jason Biehler Men CAT 4/5 17 / 21
Savannah Mccall Women Open Junior 10-12 2 / 4

Franklin Cross (Nov 2 2013)

Brian White Men Cat 4/5 9 / 48
Dan Depenhardt Men Cat 4/5 10 / 48
Jason Miller Men Cat 4/5 13 / 48
Tom Senkevich Men Cat 4/5 18 / 48
Jeffrey Nagy Men Cat 4/5 19 / 48
Drew Smorul Men Cat 4/5 20 / 48
Albert Carvelli Men Cat 4/5 21 / 48
Negley Rodgers Men Cat 4/5 24 / 48
Scott Diemert Men Cat 4/5 26 / 48
Marco Piccirilli Men Cat 4/5 29 / 48
John Weld Men Cat 4/5 30 / 48
Greg Klaus Men Cat 4/5 34 / 48
Negley Rodgers Men Cat 4/5 36 / 48
Bryan Davis Men Cat 4/5 38 / 48
Tom Krupa Men Cat 4/5 41 / 48
Craig Steigerwald Men Cat 4/5 42 / 48
Joe Sheets Men Cat 4/5 45 / 48
Max Fuhrman Men Cat 4/5 47 / 48
Joe Malone Men Cat 1/2/3 6 / 17
Todd Latocha Men Cat 1/2/3 7 / 17
Kristopher Powell Men Cat 3/4 5 / 23
Dylan Kirchner Men Cat 3/4 8 / 23
James Litzinger Men Cat 3/4 17 / 23
Christian Korey Men Cat 3/4 20 / 23
Jeffrey Griffin Men Cat 2/3/4/5 Masters 40 49 8 / 19
Dan Depenhart Men Cat 2/3/4/5 Masters 40 49 9 / 19
Chris Jones Men Cat 2/3/4/5 Masters 40 49 11 / 19
David Stewart Men Cat 2/3/4/5 Masters 40 49 12 / 19
Chris Miceli Men Cat 2/3/4/5 Masters 40 49 15 / 19
Joe Sheets Men Cat 2/3/4/5 Masters 40 49 16 / 19
Joe Malone Men Cat 2/3/4/5 Single Speed 4 / 15
Mike Quigley Men Cat 2/3/4/5 Single Speed 6 / 15
Fritz Kessler Men Cat 2/3/4/5 Single Speed 12 / 15
Mike Maher Men Cat 2/3/4/5 Single Speed 13 / 15
Marco Piccirilli Men Cat 2/3/4/5 Single Speed 14 / 15
Sherri Cozza Women Cat 4 2 / 7
Stephanie Stambaugh Women Cat 4 3 / 7
Christina Kossis Women Cat 4 5 / 7
Danielle Millett Women Cat 4 6 / 7
Amber Blackwood Women Cat 4 7 / 7
Jim Anglin Men Cat 2/3/4/5 Masters 50+ 6 / 22
Traci Rodosta Men Cat 2/3/4/5 Masters 50+ 7 / 22
Rich Allen Men Cat 2/3/4/5 Masters 50+ 11 / 22
Steve Zdybicki Men Cat 2/3/4/5 Masters 50+ 12 / 22
Mike Stanton Men Cat 2/3/4/5 Masters 50+ 14 / 22
John Papa Men Cat 2/3/4/5 Masters 50+ 15 / 22
Rick Fischer Men Cat 2/3/4/5 Masters 50+ 17 / 22
Tom Horan Men Cat 2/3/4/5 Masters 50+ 21 / 22

NMCX #8 (Nov 2 2013)

Daniel Gutierrez Men CAT 3/4 Master 50+ 14 / 16
Savannah Mccall Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-12 3 / 7
Greg Mcgee Men Cat 1/2/3/4/5 Single Speed 3 / 5
Jason Hinkes Men CAT 4/5 17 / 36
Ben Kroll Men CAT 4/5 33 / 36

Cincy3 Kings CX (Nov 2 2013)

Tristan Cowie Men ProCX 1 Elite 29 / 51

Cincy3 Cyclo-Stampede, p/b Darkhorse Racing (Nov 1 2013)

Tristan Cowie Men UCI Elite 12 / 38

Donkey Cross (Oct 27 2013)

Tyler Prahl Men Cat 1/2/3/4/5 Singlespeed 7 / 13
Ken Earley Men Cat 1/2/3/4/5 Singlespeed 9 / 13
Evan Heisler Men Cat 1/2/3/4/5 Singlespeed 10 / 13
Morgan Pease Men Cat 1/2/3/4/5 Singlespeed 11 / 13
Josh Bauer Men Cat 1/2 6 / 11
Gracia Folkeringa Women Cat 3/4 3 / 3
Kris Brazil Women Cat 3 6 / 6
Peter Leugers Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 8 / 13
Robert Marhefke Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 10 / 13
Dan Inderieden Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 12 / 13
Chris Sur Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 13 / 13
Robert Marhefke Men Cat 3/4 Masters 35+ 5 / 13
Dominic Howes Men Cat 3/4 Masters 35+ 6 / 13
Chris Gibbs Men Cat 3/4 Masters 35+ 8 / 13
Mario Macaruso Men Cat 3/4 Masters 35+ 11 / 13
Tyler Prahl Men Cat 3/4 6 / 16
Jeff Damm Men Cat 3/4 10 / 16
Evan Heisler Men Cat 3/4 12 / 16
Andrew Holien Men Cat 3/4 13 / 16
Logan Spader Men Cat 3/4 15 / 16
Cal Collins Men Cat 3/4 16 / 16

Wicked Creepy Cyclocross Race (Oct 27 2013)

Christopher Owen Men 45+ Masters 8 / 21

Marilla Park Cyclocross (Oct 26 2013)

Betsy Shogren Masters 40+ 5 / 22
David Stewart Masters 40+ 13 / 22
Jay Downs Masters 40+ 14 / 22
Stephanie Swan Masters 40+ 15 / 22
Edward Mcpherson Masters 40+ 17 / 22
Geoff Fusco Masters 40+ 18 / 22
Daniel Schar Masters 40+ 20 / 22
Joseph G fraas Masters 50+ 4 / 11
Donald Dickerson Masters 50+ 7 / 11
Jeffrey Bernstein Masters 50+ 8 / 11
Jim Anglin Masters 50+ 9 / 11
Michael Ellis Masters 50+ 11 / 11
Josh Carson Mens 4/5 3 / 35
Aaron Stein Mens 4/5 13 / 35
Jeffrey Nagy Mens 4/5 14 / 35
Eric Hawkinberry Mens 4/5 15 / 35
Drew Smorul Mens 4/5 17 / 35
Mandela Echefw Mens 4/5 19 / 35
Max Fuhrman Mens 4/5 24 / 35
Marco Piccirilli Mens 4/5 27 / 35
Greg Klaus Mens 4/5 28 / 35
Negley Rodgers Mens 4/5 29 / 35
Robert Linger Mens 4/5 32 / 35
Jason Griffith Mens 4/5 33 / 35
Chris Dordal Mens 4/5 34 / 35
Marc Glass Single Speed 2 / 11
Nathan Annon Single Speed 3 / 11
Fritz Kessler Single Speed 9 / 11
Marco Piccirilli Single Speed 10 / 11
Travis Olson Single Speed 11 / 11

Green Acres Grade A Cyclocross Day 2 (Oct 20 2013)

Tyler Prahl Men Cat 1/2/3/4/5 Singlespeed 13 / 19
William Browning Men Cat 1/2/3/4/5 Singlespeed 18 / 19
Cyrus Nordhougen Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-18 5 / 5
Sarah Pritzker Women Cat 3/4 3 / 9
Kate Braun Women Cat 3/4 6 / 9
Cori Pepelnjak Women Cat 3 4 / 9
Cole Herrmann Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-14 3 / 5
Michael Phillips Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 2 / 20
Dan Inderieden Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 14 / 20
Paul Inkala Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 15 / 20
Chris Sur Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 16 / 20
Robert Marhefke Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 20 / 20
Erik Tonkin Men Cat 1/2 2 / 20
Josh Bauer Men Cat 1/2 10 / 20
Devin Obrien Men Cat 1/2 11 / 20
Steve Pribyl Men Cat 3/4 Masters 35+ 13 / 14
William Kuster Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 55+ 3 / 7
Michael Cisek Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 55+ 6 / 7
Matthew Kurke Men Cat 3 3 / 13
Scott Kassekert Men Cat 3 4 / 13
Todd Schmidt Men Cat 3 10 / 13
April Morgan Women Cat 1/2 2 / 7
Gregory Alexander Men Cat 3/4 3 / 20
Truman Purdy Men Cat 3/4 8 / 20
Tyler Prahl Men Cat 3/4 11 / 20
Jeff Damm Men Cat 3/4 13 / 20
Kellen Mulford Men Cat 3/4 16 / 20

Delta States Grand Prix (Oct 19 2013)

Benjamin Spain Mixed Cat 1/2/3/4/5 2 / 6
David Feinswog Mixed Cat 1/2/3/4/5 3 / 6

Theo Wirth Classic (Oct 13 2013)

Peter Johnson Men Cat 1/2/3/4/5 Juniors 10-14 6 / 11

Pro Bikes Cyclo-cross (Oct 13 2013)

Ben Johnson Men Cat 2/3/4/5 Junior Under 19 4 / 4
Katharine Jordan Women Cat 4 3 / 6
Audrey Hodos Women Cat 4 5 / 6
Tonya Sedgwick Women Cat 4 6 / 6
Timothy Carson Men Cat 1/2/3 6 / 20
Todd Latocha Men Cat 1/2/3 9 / 20
Michael Appel Men Cat 1/2/3 16 / 20
Keith Hower Men Cat 1/2/3 17 / 20
Henry Dimmick Men Cat 1/2/3 19 / 20
Chris Jackson Men Cat 4/5 39 / 48
Kevin Mcnamara Men Cat 4/5 40 / 48
Nathan Black Men Cat 4/5 42 / 48
Jason Bair Men Cat 4/5 44 / 48
Joshua Chen Men Cat 4/5 47 / 48
Jeff Holloway Men Cat 4/5 48 / 48
David Cornett Men Cat 3/4 15 / 28
Derek Reager Men Cat 3/4 18 / 28
John Kavouris Men Cat 3/4 21 / 28
Bryan Routledge Men Cat 3/4 23 / 28
James Braswell Men Cat 3/4 24 / 28
Eric Hodos Men Cat 3/4 26 / 28
Jason Cyr Men Cat 2/3/4/5 Masters 40 49 3 / 19
David Stewart Men Cat 2/3/4/5 Masters 40 49 8 / 19
Chris Jones Men Cat 2/3/4/5 Masters 40 49 13 / 19
Jeffrey Salipante Men Cat 2/3/4/5 Masters 40 49 15 / 19
Raymond Russell Men Cat 2/3/4/5 Masters 50+ 5 / 12
Scott House Men Cat 2/3/4/5 Masters 50+ 6 / 12
John Papa Men Cat 2/3/4/5 Masters 50+ 8 / 12
Jeffery Cavalancia Men Cat 2/3/4/5 Masters 50+ 9 / 12
Paul Salipante Men Cat 2/3/4/5 Masters 50+ 12 / 12
Brett Rothmeyer Men Cat 1/2/3/4/5 Single Speed 3 / 14
Robert Abramson Men Cat 1/2/3/4/5 Single Speed 9 / 14
Jeremy Holdorf Men Cat 1/2/3/4/5 Single Speed 10 / 14
Eric Hodos Men Cat 1/2/3/4/5 Single Speed 13 / 14
David Shaffer Men Cat 1/2/3/4/5 Single Speed 14 / 14

Lion of Fairfax of Los Altos (Oct 12 2013)

Carl Shawver Cat C Men 7 / 22
Brian Moore Cat C 35+ Men 11 / 36

Cobbs Hill Cyclocross (Oct 6 2013)

Annie Parodi Women 4 3 / 8
Jennifer Skevington Women 4 4 / 8
Susan Anton Women 4 5 / 8
Emily Hill Women 4 8 / 8
Benjamin Hauer Men 4 7 / 30
Craig Goetzmann Men 4 15 / 30
Patrick Meszler Men 4 21 / 30
Dan Simonds Men 4 26 / 30
Patrick Dubay Men 5 13 / 24
Chris Hart nova Men 5 17 / 24
Shawn Smith Men 5 18 / 24
Richard Waldo Men 5 23 / 24
Fred Harle Men 3 3 / 17
Brian Nilsson Men 3 10 / 17
Eric Curtis Men 3 13 / 17
Robert Shelton Men Cat 1/2/3/4/5 single speed 2 / 3

Kickoff Cross (Oct 5 2013)

Melody Gerasimek Women Cat 1/2/3 10 / 11
Justine Pagenhardt Women Cat 4 4 / 10
Jessica Coombs Women Cat 4 7 / 10
Marcie Fusco Women Cat 4 8 / 10
Richard Allen Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 50+ 6 / 12
Drew Smorul Men Cat 4/5 14 / 42
Jeffrey Nagy Men Cat 4/5 20 / 42
Negley Rodgers Men Cat 4/5 21 / 42
Aaron Stein Men Cat 4/5 23 / 42
Jeffrey Bernstein Men Cat 4/5 26 / 42
Jason Miller Men Cat 4/5 29 / 42
Marco Piccirilli Men Cat 4/5 31 / 42
Negley Rodgers Men Cat 4/5 34 / 42
Daniel Germain Men Cat 4/5 37 / 42
Drew Hanna Men Cat 4/5 41 / 42
Ryan Smith Men Cat 4/5 42 / 42
Jason Cyr Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 40 49 2 / 22
Dan Depenhart Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 40 49 7 / 22
Chris Jones Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 40 49 9 / 22
Mike Maher Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 40 49 13 / 22
Danny Welsch Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 40 49 14 / 22
Chris Miceli Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 40 49 17 / 22
John Weld Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 40 49 18 / 22
Craig Merritts Men Cat 1/2/3 10 / 17
Frankie Ross Men Cat 1/2/3 13 / 17
James Briggs Men Cat 1/2/3 16 / 17
Joe Malone Men Cat 1/2/3/4/5 Singlespeed 3 / 14
Marco Piccirilli Men Cat 1/2/3/4/5 Singlespeed 10 / 14
Fritz Kessler Men Cat 1/2/3/4/5 Singlespeed 11 / 14
Benjamin Voytko Men Cat 1/2/3/4/5 Singlespeed 13 / 14
Rick Plowman Men Cat 1/2/3/4/5 Singlespeed 14 / 14

Ivan Leonard Chevrolet Team Magic CX (Sep 22 2013)

Frank Davis Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 4 / 19
Leon Nolen Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 7 / 19
David Sanders Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 10 / 19
Steve Nichols Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 11 / 19
Matthew Daniel Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 12 / 19
Russell Brown Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 13 / 19
Felix Foret Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 14 / 19
Paul Blanton Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 16 / 19
Melissa Klausotis Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 19 / 19
Arvin Jansen Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-14 2 / 8
Grayson Davis Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-14 3 / 8
Carey Hereford Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-14 6 / 8
Eleanor Israel Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-14 7 / 8
Jennifer Brewer Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-14 8 / 8
Davis Winstead Mixed Cat 1/2/3/4/5 Singlespeed 3 / 13
Matt Gandy Mixed Cat 1/2/3/4/5 Singlespeed 4 / 13
Stewart Patrick Mixed Cat 1/2/3/4/5 Singlespeed 7 / 13
Nick Callahan Mixed Cat 1/2/3/4/5 Singlespeed 8 / 13
Jonathan Crain Mixed Cat 1/2/3/4/5 Singlespeed 9 / 13
Alex Free Mixed Cat 1/2/3/4/5 Singlespeed 10 / 13
Sean Williamson Mixed Cat 1/2/3/4/5 Singlespeed 11 / 13

StarCrossed CX (Sep 14 2013)

Dieter Laskowski Men 2/3 40 / 61
Jackson Duncan Men 2/3 57 / 61
Joseph Mullan Singlespeed Men 10 / 81
Cully Todd Singlespeed Men 18 / 81
Jarred Swalwell Singlespeed Men 23 / 81
Ryan Smith Singlespeed Men 26 / 81
Nick Stiritz Singlespeed Men 35 / 81
Peter Graham Singlespeed Men 40 / 81
, jr., greg Dempsey Singlespeed Men 50 / 81
Joel Liefke Singlespeed Men 60 / 81
Greg Carmichael Singlespeed Men 67 / 81
Rebecca Nelson Junior Girls U17 5 / 7
Matthew Sweet Men Cat 4/5 3 / 81
Pryor John Men Cat 4/5 7 / 81
Carsten Belanich Men Cat 4/5 11 / 81
Bob Grunau Men Cat 4/5 17 / 81
James Hart Men Cat 4/5 19 / 81
Aaron Mcadie Men Cat 4/5 27 / 81
Davis Ross Men Cat 4/5 40 / 81
Robert Axel anderson Men Cat 4/5 45 / 81
Jason Ament Men Cat 4/5 47 / 81
Maxwell Glaze Men Cat 4/5 49 / 81
Jason Gabryshak Men Cat 4/5 50 / 81
John Sullivan Men Cat 4/5 52 / 81
? ? Men Cat 4/5 55 / 81
David Gaible Men Cat 4/5 57 / 81
James Bogert Men Cat 4/5 60 / 81
Michael Callahan Men Cat 4/5 74 / 81
Geoffrey Murray Men Cat 4/5 75 / 81
Jacob Roth Men Cat 4/5 79 / 81
Mikenzie Matteson Women Cat 4 6 / 50
Alicia Masiulis Women Cat 4 13 / 50
Sadie Grossman Women Cat 4 19 / 50
Andi Oden Women Cat 4 24 / 50
Chapin Stephanie Women Cat 4 26 / 50
Mcintosh Brandelle Women Cat 4 27 / 50
Sealey Bianca Women Cat 4 28 / 50
Nicole Hawkinson Women Cat 4 33 / 50
Dantzler Kayla Women Cat 4 34 / 50
Travis Mallory Women Cat 4 35 / 50
Emma Franz Women Cat 4 38 / 50
Annie Bilotta Women Cat 4 42 / 50
Luthy Amanda Women Cat 4 43 / 50
Pisel Jenna Women Cat 4 45 / 50
Karla Landis Women Cat 4 49 / 50
Jeff Koncz Men Cat 3 30+ 4 / 42
Jc Ramirez Men Cat 3 30+ 10 / 42
Brian Howard Men Cat 3 30+ 13 / 42
Athanasios Caramanolis Men Cat 3 30+ 28 / 42
Megan Gray Women Cat 3 21 / 22
David Lasartemeeks Men Cat 3 40+ 5 / 83
Mark Freda Men Cat 3 40+ 13 / 83
Drew Hemmingson Men Cat 3 40+ 20 / 83
Eric Kamila Men Cat 3 40+ 28 / 83
? ? Men Cat 3 40+ 53 / 83
Michael Ubezzi Men Cat 3 40+ 59 / 83
Kevin Reinkensmeyer Men Cat 3 40+ 78 / 83
Adam Blexrud Men 40+ Cat 4/5 13 / 81
Pat Miller Men 40+ Cat 4/5 31 / 81
Mike Doherty Men 40+ Cat 4/5 34 / 81
Eric Holm Men 40+ Cat 4/5 35 / 81
Eric Stobin Men 40+ Cat 4/5 51 / 81
Perkins Dave Men 40+ Cat 4/5 58 / 81
Chris Webb Men 40+ Cat 4/5 59 / 81
Daniel Davidson Men 40+ Cat 4/5 61 / 81
Billy Ekse Men 40+ Cat 4/5 64 / 81
Karl Bailey Men 40+ Cat 4/5 66 / 81
Barr Jason Men 40+ Cat 4/5 69 / 81
Daniel Kogan Men 40+ Cat 4/5 70 / 81
Hermoso Chris Men 40+ Cat 4/5 72 / 81
Denni Stobin Women 30+ 19 / 20
Marni Hambleton Women 40+ 2 / 26
Melissa Eamer Women 40+ 18 / 26
Peggy Lee Women 40+ 22 / 26
Tammy Preuss Women 40+ 24 / 26
Richard Mcclung Men 30+ 6 / 40
Cory Forrest Men 30+ 10 / 40
Douglas Ollerenshaw Men 30+ 14 / 40
? ? Men 30+ 22 / 40
Jonas Bakkane Men 30+ 25 / 40
Nick Everington Men 30+ 31 / 40
Cameron Croix Junior Boys U17 9 / 40
? ? Junior Boys U17 17 / 40
Buchanan Jakob Junior Boys U17 30 / 40
Tyler Ekse Junior Boys U17 36 / 40
Cully Todd Men 50+ 5 / 62
Steffens Conrad Men 50+ 20 / 62
Seggern, dan Von Men 50+ 38 / 62
Dennis Stumpp Men 50+ 42 / 62
Tom O'connell Men 50+ 46 / 62
Monte Calvo, frank Men 50+ 47 / 62
Bryan Willman Men 50+ 61 / 62

Sprague Brook Cyclocross (Sep 14 2013)

Benjamin Hauer Men Cat 3/4 9 / 9
Eric Curtis Men Cat 1-3 13 / 13

Parma Cyclocross (Sep 8 2013)

Alexander Elkins Men Cat 1/2/3/4/5 10 / 15

Masters Cyclocross World Championships Day 4 (Feb 1 2013)

Jennifer Nichols Women Master Finals 35-39 13 / 22
Dana Tinkey Women Master Finals 35-39 20 / 22
Schmitt Damian Men Master Finals 35-39 13 / 72
Ian Moore Men Master Finals 35-39 19 / 72
Nathan Rice Men Master Finals 35-39 35 / 72
Nathan Sibly Men Master Finals 35-39 37 / 72
Ricardo Medina Men Master Finals 35-39 56 / 72
Jason Biggs Men Master Finals 35-39 61 / 72
Sean Estes Men Master Finals 35-39 72 / 72

Masters Cyclocross World Championships Day 3 (Jan 31 2013)

Derek Griggs Men Master Final 50-54 11 / 60
Mike Gettinger Men Master Final 50-54 48 / 60
Joseph Christian Men Master Final 50-54 55 / 60
Andrea Wilson Women Master Final 30-34 3 / 12
Romany Mcnamara Women Master Final 30-34 7 / 12
Rebecca Zink Women Master Final 30-34 10 / 12

Masters Cyclocross World Championships Day 2 (Jan 30 2013)

Daniel Mcnally Men Master Heat 1 45-49 3 / 29
Rodrigo Gil moreno de mora Men Master Heat 1 45-49 26 / 29
Andrew Holton Men Master Heat 1 45-49 27 / 29
Ryan O'connor Men Master Heat 2 40-44 16 / 34
Joseph Hatley Men Master Heat 2 40-44 22 / 34
Scott Benson Men Master Heat 2 40-44 23 / 34
Bradley Arnold Men Master Heat 2 40-44 32 / 34
Bradley Arnold Men Master Rep Round 40-44 11 / 15
J Clark Men Master Heat 1 40-44 2 / 28
Greg Marini Men Master Heat 1 40-44 7 / 28
Nathan Sibly Men Master Heat 1 35-39 13 / 27
Sean Estes Men Master Heat 3 35-39 8 / 22
Jason Biggs Men Master Heat 3 35-39 15 / 22
Ricardo Medina Men Master Heat 3 35-39 19 / 22
Jonathan Card Men Master Heat 2 45-49 3 / 27
David Diviney Men Master Heat 2 45-49 6 / 27
Ronald Bollenberghe Men Master Heat 2 45-49 10 / 27
Schmitt Damian Men Master Heat 2 35-39 4 / 25
Ian Moore Men Master Heat 2 35-39 12 / 25
Nathan Rice Men Master Heat 2 35-39 18 / 25

Masters Cyclocross World Championships Day 1 (Jan 29 2013)

Thomas Mahaney Men Master Heat2 55-59 20 / 27
Torre Smitherman Men Master Seeding 60-64 6 / 20
Charles South Men Master Seeding 60-64 10 / 20

Cross Nationals Day 5 (Jan 13 2013)

Mollie Brewer Women Cat 1/2/3 Elite U23 5 / 7
Sean Babcock Men UCI Elite 24 / 82
Schmitt Damian Men UCI Elite 49 / 82
Greg Krause Men UCI Elite 50 / 82
Grant Holicky Men UCI Elite 52 / 82
Sean Leader Men UCI Elite 66 / 82
Timothy O'shea Men UCI Elite 69 / 82
Josh Bauer Men UCI Elite 73 / 82
Samuel Weinberg Men UCI Elite 78 / 82
Alice Pennington Women UCI Elite 13 / 78
Beth Ann orton Women UCI Elite 23 / 78
Amber Markey Women UCI Elite 25 / 78
April Morgan Women UCI Elite 32 / 78
Anna Dingman Women UCI Elite 36 / 78
Marian Jamison smith Women UCI Elite 51 / 78
Mollie Brewer Women UCI Elite 62 / 78
Leslie Timm Women UCI Elite 63 / 78
Kristina Young Women UCI Elite 65 / 78
Lindsay Knight Women UCI Elite 70 / 78
Cassandra Maximenko Women UCI Elite 77 / 78

Cross Nationals Day 4 (Jan 12 2013)

Grant Holicky Men Cat 1/2/3 Master 40-44 19 / 60
Jeffrey Bannink Men Cat 1/2/3 Master 40-44 28 / 60
Timothy O'shea Men Cat 1/2/3 Master 40-44 30 / 60
Christopher Stclair Men Cat 1/2/3 Master 40-44 53 / 60
Don Iwen Men Cat 1/2/3 Master 40-44 54 / 60

FLCX #10 Swamp Cross Day Two (Dec 16 2012)

Kristopher Kouvaras Singlespeed 17 / 18
Jennifer Talley W4 2 / 8
Leah Mantle W4 3 / 8
Nicole Carson W4 4 / 8
Katherine Adams W4 5 / 8
Todd Stephens Cat4 10 / 26
Christian Stevens Cat4 11 / 26
Tobin Mcknight Cat4 15 / 26
Mark Syzmanski Cat4 18 / 26
Timothy Klausutis Cat4 20 / 26
Kristopher Kouvaras Cat4 22 / 26
Walter Redel Cat4 26 / 26
Jennifer Talley W1/2/3 2 / 3
Tim Shank Cat1/2/3/4 7 / 11
Robert Kilcullen Masters 55+ 2 / 5
David Norman Masters 55+ 3 / 5
Jim Singleton Masters 45+ 2 / 9
Robert Reineke Masters 45+ 6 / 9
Todd Stephens Masters 45+ 7 / 9
Timothy Klausutis Masters 45+ 9 / 9
Mathew Boyd Cat3 3 / 13
Chris Mcgrath Cat3 9 / 13

FLCX #9 Swamp Cross Day One (Dec 15 2012)

Jennifer Talley W4 1 / 3
Nicole Carson W4 2 / 3
Leif Stringer Cat4 1 / 31
Mark Mcbroom Cat4 7 / 31
Blake Lowery Cat4 9 / 31
Todd Stephens Cat4 11 / 31
Mark Szymanski Cat4 12 / 31
Christian Stevens Cat4 14 / 31
Tobin Mcknight Cat4 15 / 31
Zach Martin Cat4 16 / 31
John Stevenson Cat4 22 / 31
Walter Redel Cat4 24 / 31
Tony Guidicessi Cat4 25 / 31
Patrick Maier Cat4 26 / 31
Timothy Klausutis Cat4 27 / 31
Vincent Kendziora Cat4 30 / 31
Jennifer Talley W1/2/3 2 / 4
David Norman Masters 55+ 4 / 6

SCX #7: Monroe (Nov 25 2012)

John Drenning Master Men3 35+ 27 / 34
Scott Barr Master Men3 35+ 28 / 34
Addison Leckrone Junior Girls 1012 2 / 6
Dieter Laskowski Men 4 11 / 46
Travis Elliott Men 4 18 / 46
Jeff Rasor Men 4 23 / 46
Kyle Howlett Men 4 28 / 46
Michael Mclane Men 4 45 / 46
Kelli Mcnees Master Wm4 35+ 19 / 30
Frances Marquart Master Wm4 35+ 23 / 30
Tina Rainforth Master Wm4 35+ 27 / 30
Amy Philipson Master Wm4 35+ 28 / 30
Wanda Howlett SinglespeedWm 5 / 11
Marcy Sutton SinglespeedWm 6 / 11
Paul Young Men 3 5 / 35
Patrick Leonard Men 3 8 / 35
Chris Baker Men 3 31 / 35
Men 3 35 / 35
Drew Novikoff Master Men3 45+ 8 / 41
Earl Zimmermann Master Men3 45+ 13 / 41
Paul (rhino) marquart Master Men3 45+ 18 / 41
Michael Adkisson Master Men3 45+ 21 / 41
Shane Kromrey Master Men3 45+ 35 / 41
Derrick Howlett Junior Boys 1314 8 / 17
Adrienne Moore Women4 5 / 15
Chris Mcnulty Master Men4 35+ 9 / 61
David Lasartemeeks Master Men4 35+ 10 / 61
Scott Mcnees Master Men4 35+ 13 / 61
George Mount Master Men4 35+ 14 / 61
John Bennitt Master Men4 35+ 24 / 61
Edward Rubio Master Men4 35+ 29 / 61
Greg Gizinski Master Men4 35+ 39 / 61
Harrison Magun Master Men4 35+ 43 / 61
Chuck Kralovich Master Men4 35+ 60 / 61
Geoffrey Grosenbach Master Men4 35+ 61 / 61
Jimmy Vitelli Master Men4 45+ 26 / 46
Guy Maddison Master Men4 45+ 36 / 46
John Sullivan Master Men4 45+ 46 / 46
Roger Giebelhaus Master Men4 55+ 9 / 15
Todd Anderson Master Men1/2 45+ 19 / 22
Todd Gallaher Master Men1/2 45+ 21 / 22

SCX #6 Steilacoom (Nov 18 2012)

Scott Barr Master Men3 35+ 6 / 30
John Drenning Master Men3 35+ 12 / 30
Dieter Laskowski Men 4 9 / 60
Jeff Rasor Men 4 22 / 60
Travis Elliott Men 4 24 / 60
Kyle Howlett Men 4 38 / 60
Michael Mclane Men 4 40 / 60
Amy Philipson Master Wm4 35+ 22 / 26
Frances Marquart Master Wm4 35+ 25 / 26
Wanda Howlett SinglespeedWm 5 / 9
Paul Young Men 3 11 / 27
Paul (rhino) marquart Master Men3 45+ 5 / 34
Earl Zimmermann Master Men3 45+ 11 / 34
Drew Novikoff Master Men3 45+ 18 / 34
Michael Adkisson Master Men3 45+ 20 / 34
Shane Kromrey Master Men3 45+ 33 / 34
Adrienne Moore Women4 7 / 17
Jimmy Vitelli Master Men4 45+ 14 / 46
John Rodakowski Master Men4 45+ 23 / 46
John Sullivan Master Men4 45+ 38 / 46
Donald Vandoornik Master Men4 45+ 41 / 46
Addison Leckrone Junior Girls 1012 2 / 4
Todd Anderson Master Men1/2 45+ 20 / 22

SCNCA District Cyclcross Championship Day 1 (Nov 17 2012)

George cook Team quixote Men Cat 1/2/3/4/5 45-49 6 / 11

BASP #3: Sierra Point Night Cross (Nov 10 2012)

Steve Mccallion Masters Men 45+ B 24 / 55

Deschutes River CX (Nov 10 2012)

LeRoi Smith MstrMen1/2 35+ 2 / 3
Drew Novikoff MstrMen3 45+ 4 / 8

Paradise Cross Frenzy (Nov 10 2012)

Owen Pope Men Cat 3/4 16 / 33
John Seward Men Cat 3/4 33 / 33
Jason Wooldridge Junior 10-15 5 / 16
Ian Vernooy Junior 10-15 6 / 16
Owen Thompson Junior 10-15 16 / 16
Carrie Beck Women Cat 4/citizen 8 / 15
Gretchen Stokes Women Cat 4/citizen 11 / 15
Elaine Skawski Women Cat 4/citizen 12 / 15
Brad Ramsay Cat 4/citizen 14 / 40
Donald Powers Cat 4/citizen 18 / 40
Ryan Twomey Cat 4/citizen 21 / 40
Jonathan Shea Cat 4/citizen 26 / 40
Scott Soutra Cat 4/citizen 27 / 40
Kenneth Thompson Cat 4/citizen 28 / 40
John Hinckley Cat 4/citizen 29 / 40
Barney Brannen Cat 4/citizen 31 / 40
David Vernooy Cat 4/citizen 34 / 40
Joseph Coleman Cat 4/citizen 35 / 40
Joshua Pike Cat 4/citizen 36 / 40
Matthew Carta Cat 4/citizen 37 / 40
Austin Swinney Cat 4/citizen 38 / 40
Athos Rassias Cat 4/citizen 39 / 40

SCX #5 - Enumclaw (Nov 4 2012)

Forrest Golic Junior Boys 1516 3 / 11
Trey Thornton Junior Boys 1516 8 / 11
Scott Barr Master Men3 35+ 7 / 30
David Hull Master Men3 35+ 11 / 30
John Drenning Master Men3 35+ 25 / 30
Dieter Laskowski Men 4 7 / 68
Scott Villalon Men 4 10 / 68
Travis Elliott Men 4 21 / 68
Jeff Rasor Men 4 24 / 68
Kyle Howlett Men 4 30 / 68
Michael Mclane Men 4 37 / 68
Theodore Choi Men 4 47 / 68
Nate Keener Men 4 55 / 68
Tina Rainforth Master Wm4 35+ 10 / 23
Amy Philipson Master Wm4 35+ 15 / 23
Frances Marquart Master Wm4 35+ 21 / 23
Christine Estrada Wm 3 14 / 14
Wanda Howlett SinglespeedWm 5 / 10
LeRoi Smith Master Men1/2 35+ 12 / 18
Drew Novikoff Master Men3 45+ 10 / 41
Paul (rhino) marquart Master Men3 45+ 17 / 41
Michael Adkisson Master Men3 45+ 21 / 41
Shane Kromrey Master Men3 45+ 37 / 41
Derrick Howlett Junior Boys 1314 8 / 16
Chris Mcnulty Master Men4 35+ 5 / 59
Rick Birdsey Master Men4 35+ 6 / 59
George Mount Master Men4 35+ 7 / 59
Matthew Sweet Master Men4 35+ 13 / 59
Edward Rubio Master Men4 35+ 26 / 59
Scott Mcnees Master Men4 35+ 27 / 59
John Bennitt Master Men4 35+ 36 / 59
Harrison Magun Master Men4 35+ 39 / 59
Vince Partridge Master Men4 35+ 43 / 59
Greg Gizinski Master Men4 35+ 48 / 59
Cameron Janes Master Men4 35+ 56 / 59
Charles (jerry) logan Master Men4 45+ 33 / 52
Guy Maddison Master Men4 45+ 34 / 52
Russ Rainforth Master Men4 45+ 43 / 52
John Sullivan Master Men4 45+ 46 / 52
Roger Giebelhaus Master Men4 55+ 6 / 17
Todd Anderson Master Men1/2 45+ 17 / 18

WNX racing series #4 (Oct 24 2012)

Jeff Turner Men Cat 3 4 / 6
John Sanborn Men Cat 3 6 / 6

BAMACROSS #4 (Oct 21 2012)

Jennifer Nichols Women Pro 1/2/3 4 / 6
Christia Haikala Men Cat 1/2/3/4 Junior 2 / 9
Davis Mcginity Men Cat 1/2/3/4 Junior 3 / 9
Jackson Davis Men Cat 1/2/3/4 Junior 4 / 9
Holly Carmichael Men Cat 1/2/3/4 Junior 5 / 9
Ross Richesin Men Cat 1/2/3/4 Junior 7 / 9
Grayson Davis Men Cat 1/2/3/4 Junior 8 / 9
Alec Johnston Men Cat 1/2/3/4 Junior 9 / 9
Jolie Dufour Women Cat 1/2/3/4 Junior 2 / 2
Frank Davis Men Cat 1/2/3/4 Masters 45-99 10 / 15
Paul Blanton Men Cat 1/2/3/4 Masters 45-99 13 / 15
Aaron Hathcock Men Cat 1/2/3/4 5 / 7
Steve Nichols Men 4 12 / 32
James Johnston Men 4 13 / 32
Andy Jones Men 4 20 / 32
Gerald Gresham Men 4 28 / 32

Augusta Cross Presented by Augusta Sports Council (Oct 21 2012)

Mitchell Askew Mixed Cat 1/2/3/4 Masters 35-44 11 / 12
Phillip Stiff Men 4 19-34 14 / 25
Jeremy Paine Men 4 19-34 20 / 25
Michael Dunn Men 4 19-34 22 / 25
John Ganble Men 4 19-34 24 / 25
Greg Mccully Men 4 35-99 14 / 17

BAMACROSS #3 (Oct 20 2012)

Derek Richesin Men 45 Masters 45-99 4 / 12
Frank Davis Men 45 Masters 45-99 9 / 12
Paul Blanton Men 45 Masters 45-99 10 / 12
Benjamin Belcher Men Cat 1/2/3/4 Junior 2 / 13
Jackson Davis Men Cat 1/2/3/4 Junior 5 / 13
Mathew Bonds Men Cat 1/2/3/4 Junior 6 / 13
Campbell Holley Men Cat 1/2/3/4 Junior 7 / 13
Grayson Davis Men Cat 1/2/3/4 Junior 9 / 13
Joseph Gane Men Cat 1/2/3/4 Junior 10 / 13
Cuccianne Jackie Men Cat 1/2/3/4 Junior 12 / 13
William Seitz Men Cat 1/2/3/4 Junior 13 / 13
Chandler Holley Women Cat 1/2/3/4 Junior 2 / 2
Patrica Tessner Women 4 3 / 9
Andrea Fannin Women 4 5 / 9
Andrea Fannin Women 4 6 / 9
Lynda Walker Women 4 8 / 9
Mary Mcwhirter Women 4 9 / 9
Aaron Hathcock Men Cat 1/2/3/4 Singlespeed 7 / 7
Paul Drews Men 3 20 / 20
Steve Nichols Men 4 8 / 28
Jeff Barber Men 4 10 / 28
George Dufour Men 4 12 / 28
Brian Degaetany Men 4 18 / 28
Andy Jones Men 4 19 / 28
Gerald Grisham Men 4 22 / 28
Anthony Noah Men 4 26 / 28
Paul Noal Men 4 27 / 28

WNX racing series #3 (Oct 17 2012)

Richard Hellberg Men Cat 3 4 / 8
Philip Haigh Men Cat 3 5 / 8
Jacob Asay Men Cat 3 6 / 8
Adam Meister Men Cat 3 7 / 8
William Plumlee Men Cat 4 2 / 8
Jacob Salassi Men Cat 4 3 / 8
Matthew Kamuyu Men Cat 4 5 / 8
Mike Norman Men Cat 4 8 / 8
Adam Mills Men Cat1/2 2 / 7
Harvey Stearns laseur iv Men Cat1/2 4 / 7
Joshua Kerkhof Men Cat1/2 7 / 7

BAMACROSS #2 (Oct 14 2012)

Kevin Conerly Men Cat 1/2 2 / 14
Jennifer Nichols Women Cat 1/2/3 2 / 8
Lila Bowers Women Cat 1/2/3 3 / 8
Cameron Dacosta Men Cat 1/2/3/4 Singlespeed 13 / 15
Aaron Hathcock Men Cat 1/2/3/4 Singlespeed 14 / 15
Brian Kelly Men Cat 1/2/3/4 Masters 35-44 11 / 13
Todd Higey Men Cat 1/2/3/4 Masters 35-44 12 / 13
Patrica Tessner Women 4 4 / 14
Gretchen Mcelveen Women 4 5 / 14
Ellen Hamilton Women 4 6 / 14
Andrea Fannin Women 4 7 / 14
Holly Carmichael Women 4 9 / 14
Jan Jenkins-avdovino Women 4 10 / 14
Mary Mcwhirter Women 4 14 / 14
Benjamin Belcher Men Cat 1/2/3/4 Junior 10-18 2 / 8
Kristian Haikala Men Cat 1/2/3/4 Junior 10-18 3 / 8
Campbell Holley Men Cat 1/2/3/4 Junior 10-18 5 / 8
Jackson White Men Cat 1/2/3/4 Junior 10-18 6 / 8
Grayson Davis Men Cat 1/2/3/4 Junior 10-18 8 / 8
Derek Richesin Men Cat 1/2/3/4 Masters 45-99 9 / 20
Doug Goodwin Men Cat 1/2/3/4 Masters 45-99 15 / 20
Kevin Henson Men Cat 1/2/3/4 Masters 45-99 18 / 20
Brandon Eubanks Men 4 5 / 41
Wall Ryan Men 4 13 / 41
George Dufour Men 4 17 / 41
Stephen Kelly Men 4 18 / 41
Steve Nichols Men 4 19 / 41
Andrew Clark Men 4 24 / 41
Paul Blanton Men 4 25 / 41
Jonathon Bourgor Men 4 27 / 41
Jeremy Murphy Men 4 28 / 41
Chilton Powell Men 4 29 / 41
Lucas Miller Men 4 34 / 41
Jeremy Bailey Men 4 37 / 41
Brian Kelly Men 4 38 / 41
Michael Flowers Men 4 41 / 41

SCX #3 - Silver Lake (Oct 14 2012)

Trey Thornton Junior Boys 1516 5 / 6
Mark Eamer Master Men3 35+ 4 / 34
Scott Barr Master Men3 35+ 11 / 34
David Hull Master Men3 35+ 13 / 34
John Drenning Master Men3 35+ 18 / 34
Dieter Laskowski Men 4 15 / 64
Kyle Howlett Men 4 38 / 64
Theodore Choi Men 4 45 / 64
Michael Mclane Men 4 46 / 64
Frances Marquart Master Wm4 35+ 18 / 18
Brian Myers SinglespeedMen 2 / 37
Wanda Howlett SinglespeedWm 5 / 11
Marcy Sutton SinglespeedWm 6 / 11
LeRoi Smith Master Men1/2 35+ 18 / 24
Patrick Leonard Men 3 10 / 39
Paul Young Men 3 15 / 39
Chris Baker Men 3 39 / 39
Paul (rhino) marquart Master Men3 45+ 17 / 37
Drew Novikoff Master Men3 45+ 24 / 37
David Bennett Master Men3 55+ 3 / 16
Derrick Howlett Junior Boys 1314 8 / 18
Titus Bender Junior Boys 1314 12 / 18
Nicole Denamur Women4 11 / 16
David Lasartemeeks Master Men4 35+ 4 / 71
Joseph Coats Master Men4 35+ 7 / 71
Scott Mcnees Master Men4 35+ 13 / 71
Craig Maddox Master Men4 35+ 16 / 71
Edward Rubio Master Men4 35+ 23 / 71
Chuck Kralovich Master Men4 35+ 31 / 71
Geoffrey Grosenbach Master Men4 35+ 35 / 71
John Bennitt Master Men4 35+ 36 / 71
Jimmy Vitelli Master Men4 45+ 15 / 55
Charles (jerry) logan Master Men4 45+ 29 / 55
Bradley Karvasek Master Men4 45+ 40 / 55
Guy Maddison Master Men4 45+ 42 / 55
Todd Anderson Master Men1/2 45+ 17 / 24

WNX racing series #2 (Oct 10 2012)

Andrew Bui Men SingleSpeed 3 / 3
Jacob Asay Men Cat1/2 4 / 5
Anthony Rosich Men Cat1/2 5 / 5

SCX#2 - Arlington (Sep 30 2012)

Kristen Kelsey Wm 1/2 12 / 12
LeRoi Smith Master Men1/2 35+ 16 / 19
Scott Barr Master Men3 35+ 5 / 30
John Drenning Master Men3 35+ 20 / 30
Addison Leckrone Junior Girls 1012 2 / 6
Travis Elliott Men 4 13 / 67
Dieter Laskowski Men 4 17 / 67
Jeff Rasor Men 4 28 / 67
Kyle Howlett Men 4 44 / 67
Michael Mclane Men 4 52 / 67
Theodore Choi Men 4 53 / 67
Tina Rainforth Master Wm4 35+ 3 / 18
Amy Philipson Master Wm4 35+ 13 / 18
Wanda Howlett SinglespeedWm 7 / 15
Noah Trescott Men 3 5 / 31
Patrick Leonard Men 3 8 / 31
Chris Baker Men 3 23 / 31
Paul Young Men 3 29 / 31
Earl Zimmermann Master Men3 45+ 13 / 37
Paul (rhino) marquart Master Men3 45+ 18 / 37
Drew Novikoff Master Men3 45+ 19 / 37
Shane Kromrey Master Men3 45+ 32 / 37
Glen Conley Master Men3 55+ 4 / 15
David Bennett Master Men3 55+ 6 / 15
Wyatt Mason Junior Boys 1314 4 / 13
Derrick Howlett Junior Boys 1314 5 / 13
Titus Bender Junior Boys 1314 8 / 13
Adrienne Moore Women4 6 / 16
Nicole Denamur Women4 13 / 16
Scott Monett Master Men4 45+ 3 / 48
Bradley Karvasek Master Men4 45+ 33 / 48
John Sullivan Master Men4 45+ 40 / 48
Russ Rainforth Master Men4 45+ 41 / 48
Paul Walentynowicz Master Men4 45+ 45 / 48
Sean Kelsey Master Men1/2 45+ 2 / 25
Todd Gallaher Master Men1/2 45+ 3 / 25
Todd Anderson Master Men1/2 45+ 16 / 25

Aetna Silk City Cyclocross (Sep 22 2012)

Jacob Mosby Jr U15 4 / 9
Noah Zahner Jr U15 8 / 9
William Burstein Jr U15 9 / 9
David Thompson Cat 4 7 / 39
Phil Mazerolle Cat 4 11 / 39
Matt Lichack Cat 4 18 / 39
Stephen Gibertoni Cat 4 24 / 39
Scott Soutra Cat 4 25 / 39
Matthew Lang Cat 4 36 / 39
Judd Clarke Cat 4 38 / 39
Danielle White Women 17 / 17
Paul Hayes M45+ 18 / 31
Christopher Owen M35+ 6 / 14

Cross Vegas (Sep 19 2012)

Kelli Samuelson Women Pro-1-2 Senior 6 / 11

SCX #1 - Steilacoom (Sep 16 2012)

Kristen Kelsey Wm 1/2 3 / 10
Scott Barr Master Men3 35+ 14 / 37
John Drenning Master Men3 35+ 16 / 37
David Hull Master Men3 35+ 27 / 37
Addison Leckrone Junior Girls 1012 2 / 5
Dieter Laskowski Men 4 18 / 91
Jeff Rasor Men 4 25 / 91
Travis Elliott Men 4 27 / 91
Scott Villalon Men 4 33 / 91
Paul Tassin Men 4 54 / 91
Arsenio Ferreria Men 4 56 / 91
Nate Keener Men 4 57 / 91
Michael Mclane Men 4 65 / 91
Justin Kong Men 4 75 / 91
Michael Reynolds Men 4 84 / 91
Theodore Choi Men 4 86 / 91
David Gaible Men 4 87 / 91
Kyle Howlett Men 4 88 / 91
Tina Rainforth Master Wm4 35+ 2 / 15
Amy Philipson Master Wm4 35+ 10 / 15
Frances Marquart Master Wm4 35+ 13 / 15
Kelli Mcnees Master Wm4 35+ 15 / 15
Christine Estrada Wm 3 16 / 17
Wanda Howlett SinglespeedWm 16 / 16
Justin Harman Master Men1/2 35+ 17 / 21
Byron Dl Master Men1/2 35+ 20 / 21
John Whitenack Men 3 3 / 40
Paul Young Men 3 6 / 40
Patrick Leonard Men 3 8 / 40
Chris Baker Men 3 22 / 40
Noah Trescott Men 3 38 / 40
Glen Conley Master Men3 55+ 3 / 19
David Bennett Master Men3 55+ 4 / 19
Wyatt Mason Junior Boys 1314 6 / 19
Titus Bender Junior Boys 1314 10 / 19
Derrick Howlett Junior Boys 1314 17 / 19
Christie Fix Women4 5 / 22
Adrienne Moore Women4 7 / 22
Nicole Denamur Women4 16 / 22
Christina Ritchmond Women4 18 / 22
David Lasartemeeks Master Men4 35+ 2 / 79
Jc Ramirez Master Men4 35+ 4 / 79
Joseph Coats Master Men4 35+ 5 / 79
Cameron Janes Master Men4 35+ 8 / 79
Craig Maddox Master Men4 35+ 10 / 79
Chris Mcnulty Master Men4 35+ 11 / 79
Rick Birdsey Master Men4 35+ 19 / 79
Scott Mcnees Master Men4 35+ 21 / 79
Edward Rubio Master Men4 35+ 31 / 79
Matthew Sweet Master Men4 35+ 35 / 79
Chuck Kralovich Master Men4 35+ 39 / 79
Geoffrey Grosenbach Master Men4 35+ 40 / 79
Eric Davis Master Men4 35+ 42 / 79
John Bennitt Master Men4 35+ 43 / 79
Vince Partridge Master Men4 35+ 44 / 79
Greg Gizinski Master Men4 35+ 58 / 79
Harrison Magun Master Men4 35+ 60 / 79
Jason Bogan Master Men4 35+ 61 / 79
David Mcintosh Master Men4 35+ 73 / 79
Todd Ritchie Master Men4 35+ 74 / 79
Kelly Cudworth Master Men4 35+ 76 / 79
Greg Shay Master Men4 35+ 77 / 79
Jimmy Vitelli Master Men4 45+ 6 / 62
Ian Searle Master Men4 45+ 10 / 62
John Rodakowski Master Men4 45+ 13 / 62
Donny Buchanan Master Men4 45+ 14 / 62
Thomas Capell Master Men4 45+ 28 / 62
Guy Maddison Master Men4 45+ 38 / 62
Russ Rainforth Master Men4 45+ 39 / 62
Charles (jerry) logan Master Men4 45+ 41 / 62
Bradley Karvasek Master Men4 45+ 43 / 62
John Sullivan Master Men4 45+ 46 / 62
Paul Walentynowicz Master Men4 45+ 50 / 62
Donald Vandoornik Master Men4 45+ 57 / 62
Andrew Newman Master Men4 45+ 59 / 62
Bryan Willman Master Men4 45+ 62 / 62
Dennis Stumpp Master Men4 55+ 5 / 19
Leonard Throop Master Men4 55+ 8 / 19
Craig Burgess Master Men4 55+ 15 / 19

Cross Nationals Day 4 (Jan 7 2012)

Schmitt Damian Men Master 30-34 11 / 38
William Iaia Men Master 30-34 13 / 38
Colby Lash Men Master 30-34 30 / 38
Brian Fuhrmann Men Master 30-34 37 / 38

Cross Nationals Day 3 (Jan 6 2012)

Skylar Schneider Women Junior 13-14 2 / 15
Hannah Arensman Women Junior 13-14 13 / 15
David Luczynski Men Master 50-54 17 / 49
Tedd Jacobson Men Master 50-54 24 / 49
Gregory Clausen Men Master 50-54 42 / 49
Colonel Reynolds Men Master 50-54 46 / 49

West Pennsylginia Cross (Dec 4 2011)

Traci Rodosta Men Masters 45 54 6 / 9
Frankie Ross Men Masters 35 44 2 / 11
Jim Anglin Men Masters 55 -99 3 / 7
Brian Davis Men Masters 55 -99 5 / 7

Showdown At Sundown (Nov 18 2011)

Skyler Mackey Men - Cat 4 - 19-99 3 / 36
William Clark Men - Cat 4 - 19-99 4 / 36
Jason Bramlett Men - Cat 4 - 19-99 5 / 36
Brandon Roberts Men - Cat 4 - 19-99 6 / 36
Casey Wright Men - Cat 4 - 19-99 7 / 36
Corey White Men - Cat 4 - 19-99 8 / 36
Seth Likens Men - Cat 4 - 19-99 9 / 36
Gene Daniel Men - Cat 4 - 19-99 10 / 36
John Wingerter Men - Cat 4 - 19-99 11 / 36
Benjamin Stover Men - Cat 3 - 19-99 1 / 18
Robert Cummings Men - Cat 3 - 19-99 2 / 18
Tanner Culbreath Men - Cat 3 - 19-99 3 / 18
Jordan Haffener Men - Cat 3 - 19-99 4 / 18
Pete Ridilla Men - Cat 3 - 19-99 5 / 18
Jess Parker Men - Cat 3 - 19-99 6 / 18
Shane Mcelravy Men - Cat 3 - 19-99 7 / 18
Judson Copeland Men - Cat 3 - 19-99 8 / 18
Ronnie Cookson Men - Cat 3 - 19-99 9 / 18
Cameron Buswell Men - Cat 3 - 19-99 10 / 18
Carter Johnston Men - Cat 3 - 19-99 11 / 18
Bradford Gildon Men - Cat 3 - 19-99 12 / 18
Michael Franklin Men - Cat 3 - 19-99 13 / 18
Brandon Cavnar Men - Cat 3 - 19-99 14 / 18
Justin Fox Men - Cat 3 - 19-99 15 / 18
Brian Metz Men - Cat 3 - 19-99 16 / 18
Joshua Gifford Men - Cat 3 - 19-99 17 / 18
Shane Carter Men - Cat 3 - 19-99 18 / 18
Bryan Fawley Men - Pro 1-2 - 19-99 1 / 19
Jacob Lasley Men - Pro 1-2 - 19-99 2 / 19
Steve Tilford Men - Pro 1-2 - 19-99 3 / 19
Mathew Ankney Men - Pro 1-2 - 19-99 4 / 19
Chris Drummond Men - Pro 1-2 - 19-99 5 / 19
Ryan Dromgoole Men - Pro 1-2 - 19-99 6 / 19
Brandon Melott Men - Pro 1-2 - 19-99 8 / 19
Ryan Gabriel Men - Pro 1-2 - 19-99 9 / 19
Justin Rempel Men - Pro 1-2 - 19-99 10 / 19
Britton Kusiak Men - Pro 1-2 - 19-99 11 / 19
Charles Parmain Men - Pro 1-2 - 19-99 12 / 19
Bryan Duvall Men - Pro 1-2 - 19-99 13 / 19
Scott Walnofer Men - Pro 1-2 - 19-99 14 / 19
Cailean Carlberg Men - Pro 1-2 - 19-99 15 / 19
Nathan Leigh Men - Pro 1-2 - 19-99 16 / 19
Garrett Grow Men - Pro 1-2 - 19-99 18 / 19
Ben Upchurch Men - Pro 1-2 - 19-99 19 / 19
Jonathan Sebring Men - Pro 1-2 - 19-99 20 / 19

First State Velo Sport Xross @ Fair Hill (Nov 12 2011)

Carolyn Popovic Category: Elite Women 6 / 18
Emily White Category: Amateur U19 Women 2 / 3
Emily Tufford Category: Amateur U19 Women 3 / 3
Hal Batdorf Category: Cat 2/3/4 Men 6 / 26
Jason Thomas Category: Cat 2/3/4 Men 16 / 26
Russ Forthuber Category: Cat 2/3/4 Men 20 / 26
Blake Rubin Category: Cat 2/3/4 Men 21 / 26
Tim Graham Category: Cat 2/3/4 Men 22 / 26
Max Macheman Category: Cat 2/3/4 Men 23 / 26
Jonathan Presman Category: Cat 4 Men 9 / 30
Vincent Agnello Category: Cat 4 Men 12 / 30
Rich Campbell Category: Cat 4 Men 20 / 30
Jesse Prall Category: Cat 4 Men 30 / 30
Donald Morrison Category: Master Men 60+ 7 / 9
Charles Young Category: Master Men 60+ 9 / 9

Kinder 'Kross (Oct 30 2011)

Stephen Hyde Cat 2/3 Men 2 / 10
Isaac Scharbach Junior 10-14 Men 6 / 14
Marcus Provine Junior 10-14 Men 8 / 14
Caleb Lacey Junior 10-14 Men 12 / 14
Sebastian Silberman Junior 10-14 Men 14 / 14
Joseph Ashman Masters 3/4 Men 35+/45+ 9 / 65
Donald Baker Masters 3/4 Men 35+/45+ 78 / 65
Evan Inglis Cat 4 Men 18 / 32
Lyal Tressler Cat 4 Men 19 / 32
Charlie Kearns Cat 4 Men 22 / 32
William Mccarthy Cat 4 Men 23 / 32
Daniel Shanley Cat 4 Men 28 / 32
Robert Dwyer Cat 4 Men 29 / 32
Shreya Mehta Cat 4 Women 9 / 13
Vy Nguyen Cat 4 Women 10 / 13
Denise Clearwater Cat 4 Women 12 / 13
Joshua Delmanzo Masters 1/2/3 35+ / 45+ 16 / 30

West Point Cyclocross Day 2 (Oct 23 2011)

Jasmine Hansen Women 3/4 9 / 11

West Point Cyclocross Day 1 (Oct 22 2011)

John Ford Category 4 Men 16 / 17

Granogue CX Day 2 (Oct 16 2011)

Scott Mcgill Cat 4 Men 115 26 / 89
Ryan Miller Cat 4 Men 115 29 / 89
Brian Mcgee Cat 4 Men 115 31 / 89
Shawn Carey Cat 4 Men 115 36 / 89
Michael Hoffman Cat 4 Men 115 39 / 89
Nathan Bowser Cat 4 Men 115 43 / 89
Christopher Foster Cat 4 Men 115 50 / 89
Carl Jacob Cat 4 Men 115 51 / 89
Derek Papastrat Cat 4 Men 115 65 / 89
Tom Maiorielle Cat 4 Men 115 68 / 89
Paul Cavalieri Cat 4 Men 115 69 / 89
James Ciociola Cat 4 Men 115 71 / 89
Joe Hoffman Cat 4 Men 115 77 / 89
Robert Lomblad Cat 4 Men 115 81 / 89
Paul Wolfe Cat 4 Men 115 85 / 89
Joe Amaral Cat 4 Men 115 89 / 89
Tommy Quinn Amateur U19 Men 8 7 / 8
Sebastian Roat Amateur U19 Men 8 8 / 8
Tommy Quinn Amateur U19 Men 7 / 8
Sebastian Roat Amateur U19 Men 8 / 8
Bruce Mclaughlin Master Men 55+ 13 / 24
Donald Morrison Master Men 55+ 21 / 24
Megan Lowry Cat 3/4 Women 17 / 55
Ritanne O'Brien Cat 3/4 Women 24 / 55
Denise Clearwater Cat 3/4 Women 36 / 55
Jessica Hall Cat 3/4 Women 40 / 55
Robert Hill Master Men 45+ 51 / 62
Joseph Ashman Master Men 35+ 35 / 100
Brent Longenecker Master Men 35+ 72 / 100
Emily White Amateur U19 Women 2 / 5
Anaelle Gamanho Amateur U19 Women 3 / 5

Granogue CX Day 1 (Oct 15 2011)

Jason Thomas Cat 2/3/4 Men 37 / 127
Myles Lund Cat 2/3/4 Men 41 / 127
Breogan Alvarez Cat 2/3/4 Men 45 / 127
Charles Florek Cat 2/3/4 Men 46 / 127
Frank Cammarata Cat 2/3/4 Men 54 / 127
Werner Freymann Cat 2/3/4 Men 60 / 127
Tim Graham Cat 2/3/4 Men 85 / 127
Maxwell Nacheman Cat 2/3/4 Men 87 / 127
Caleb Holmes Cat 2/3/4 Men 90 / 127
Michele Moffat Master Women 45+ 13 / 14
Chas Long Amateur U19 Men 8 / 11
Jeffrey Hennessy Amateur U19 Men 10 / 11
Mark Fetsurka Cat 4 Men 12 / 107
Kyle Kranz Cat 4 Men 27 / 107
Ryan Miller Cat 4 Men 33 / 107
Michael Hoffman Cat 4 Men 46 / 107
Greg Biche Cat 4 Men 55 / 107
Derek Papastrat Cat 4 Men 59 / 107
Boyd Garrison Cat 4 Men 73 / 107
Ben Kiel Cat 4 Men 76 / 107
Jack Indekeu Cat 4 Men 77 / 107
Robert Lomblad Cat 4 Men 79 / 107
Joe Hoffman Cat 4 Men 87 / 107
Nathan Bowser Cat 4 Men 89 / 107
Charles Long Master Men 45+ 51 / 65
Bruce Mclaughlin Master Men 55+/60+ 20 / 634
Donald Morrison Master Men 55+/60+ 28 / 634
Ron Abramson Master Men 55+/60+ 29 / 634
Megan Lowry Cat 3/4 Women 22 / 58
Jessica Hall Cat 3/4 Women 29 / 58
Corrine Banks Cat 3/4 Women 36 / 58
Rosemarie Miller Cat 3/4 Women 42 / 58
Denise Clearwater Cat 3/4 Women 46 / 58

Georgia CX #2 (Oct 9 2011)

Rebecca Shirley Womens B 2 / 8
Laurie Davidson Womens B 4 / 8
Kerry Meyers Womens B 6 / 8
Kathleen O'neal Womens B 7 / 8
Holly Barrett Womens A 7 / 16
Lauren Klein Womens A 10 / 16
Howard Buckley Single Speed 11 / 13
Guy Kemmam JR 15-18 3 / 7

Winchester Apple Cross (Oct 2 2011)

John Macinnis Masters 35+ 1_2_3 17 / 31
Brittany Hale Women 4 11 / 13
Debra Brosnihan Women 4 12 / 13
Kristopher Macalinao Men 4 12 / 55
Matt Anderson Men 4 23 / 55
David Meteyer Men 4 28 / 55
Richard Winkler Men 4 37 / 55
Evan Inglis Men 4 39 / 55
Daniel Harsha Men 4 47 / 55
Peter Kaiser Men 4 51 / 55
Erik Beatley Masters 35+ (45+) 3_4 27 / 78
Wayne Hayward Masters 35+ (45+) 3_4 55 / 78
Kyle Kranz Men 3_4 29 / 72

Rohrbach's Ellison Park Cyclocross Day 2 (Sep 25 2011)

Daniel Clifford Category 4 Men 37 / 41

Whirlybird Cross (Sep 25 2011)

Jon Schafer Cat 1/2/3/4 Master Men 45+ 31 / 66
Steve Carman Cat 1/2/3/4 Master Men 45+ 53 / 66
Bruce Mclaughlin Cat 1/2/3/4 Master Men 55+ 15 / 18
Ryosuke Baba Cat 4 Men 9 / 127
Larry Everett Cat 4 Men 10 / 127
Mark Fetsurka Cat 4 Men 17 / 127
Zachary Kanapkey Cat 4 Men 32 / 127
Shawn Carey Cat 4 Men 33 / 127
Carl Jacob Cat 4 Men 36 / 127
Chip Waite Cat 4 Men 43 / 127
Kris Molendyke Cat 4 Men 46 / 127
Christopher Clark Cat 4 Men 49 / 127
Brian Mcgee Cat 4 Men 52 / 127
Scott Shell Cat 4 Men 55 / 127
Owen Fayle Cat 4 Men 61 / 127
Joe Amaral Cat 4 Men 63 / 127
Greg Biche Cat 4 Men 65 / 127
James Ambrosini Cat 4 Men 77 / 127
Akiva Freidlin Cat 4 Men 82 / 127
Don Haring Cat 4 Men 83 / 127
Peter Kremer Cat 4 Men 91 / 127
Robert Hill Cat 4 Men 92 / 127
Robert Lomblad Cat 4 Men 94 / 127
Bert Blumenthal Cat 4 Men 97 / 127
Dennis Millan Cat 4 Men 99 / 127
Sean Armstrong Cat 4 Men 100 / 127
Brandee Blasi Cat 3/4 Women 18 / 50
Amy Hart Cat 3/4 Women 39 / 50
Sharon Shachar Cat 3/4 Women 41 / 50
Ivanna Szpilczak Cat 3/4 Women 42 / 50
Karen Krasley Cat 3/4 Women 43 / 50
Andrew Mahon Cat 2/3/4 Men 21 / 90
Caleb Holmes Cat 2/3/4 Men 23 / 90
Charles Florek Cat 2/3/4 Men 30 / 90
Sean Daly Cat 2/3/4 Men 51 / 90
Jordan Czajka Cat 2/3/4 Men 54 / 90
Lance Dunn Cat 2/3/4 Men 60 / 90
Nikola Savic Cat 2/3/4 Men 62 / 90
Tim Graham Cat 2/3/4 Men 63 / 90
William Marquis Cat 2/3/4 Men 66 / 90
Ron Abramson Cat 2/3/4 Men 67 / 90
Brian Curry Cat 2/3/4 Men 72 / 90
Gabe Trevor Amateur U19 Men 6 / 7
Benjamin Anemone Cat 1/2/3/4 Master Men 35+ 33 / 80
Tony Pitone Cat 1/2/3/4 Master Men 35+ 77 / 80
Jennifer Benepe Cat 1/2/3/4 Master Women 45+ 8 / 10
Mary Fanelli lund Cat 1/2/3/4 Master Women 45+ 9 / 10
Donald Morrison Cat 1/2/3/4 Master Men 60+ 5 / 7
Jim Mueller Cat 1/2/3/4 Master Men 60+ 6 / 7
Emily White Amateur U19 Women 2 / 7
Courtney Krasley Amateur U19 Women 3 / 7
Anaelle Gamanho Amateur U19 Women 5 / 7
#ref! Krasley Amateur U19 Women 6 / 7
Kiley Krasley Amateur U19 Women 7 / 7

Charm City Cross Day 2 (Sep 18 2011)

Michael Wynnyk Masters 55+ 16 / 20
Leone Pizzini Masters 60+ 2 / 10
Donald Morrison Masters 60+ 5 / 10
Dylan Mcnicholas Elite Men 3 / 41
William Macy Master Men 45+ 24 / 61
Richard Hardart Master Men 45+ 41 / 61
Paul Wolfe Master Men 45+ 57 / 61
Joseph Kotun Master Men 45+ 59 / 61
David Miller Master Men 45+ 61 / 61
Michael Hoffman Cat 4 Men 19 / 108
Kyle Kranz Cat 4 Men 21 / 108
Frank Cammarata Cat 4 Men 27 / 108
Larry Everett Cat 4 Men 32 / 108
Matt O'byrne Cat 4 Men 36 / 108
Michael Cramer Cat 4 Men 37 / 108
Chris Scales Cat 4 Men 39 / 108
Louren Reddick Cat 4 Men 44 / 108
Brett Champlain Cat 4 Men 61 / 108
David Mccurdy Cat 4 Men 63 / 108
Kale Clauson Cat 4 Men 64 / 108
Lyal Tressler Cat 4 Men 65 / 108
Derek Papastrat Cat 4 Men 69 / 108
Cameron Ward Cat 4 Men 70 / 108
Robert Ehrman Cat 4 Men 75 / 108
David Parrillo, jr. Cat 4 Men 79 / 108
Eric Schopf Cat 4 Men 84 / 108
Scott Heacock Cat 4 Men 89 / 108
Sebastian Arona Cat 4 Men 90 / 108
Warren Chambers Cat 4 Men 92 / 108
Sebastian Martorana Cat 4 Men 93 / 108
Jeff Lutton Cat 4 Men 94 / 108
Brian Crowe Cat 4 Men 95 / 108
Ron Hermann Cat 4 Men 96 / 108
Ron Howard Cat 4 Men 98 / 108
John Babcock Cat 4 Men 99 / 108
John Colleton Cat 4 Men 102 / 108
Ryan Green Cat 4 Men 106 / 108
Colin Townrow Cat 4 Men 107 / 108
Benjamin Anemone Master Men 35+ 23 / 99
Joseph Ashman Master Men 35+ 52 / 99
Dawn Graham Master Women 45+ 17 / 17
Laura Murray Cat 3/4 Women 6 / 42
Megan Lowry Cat 3/4 Women 11 / 42
Mary Tyson Cat 3/4 Women 25 / 42
Sherry Shapiro Cat 3/4 Women 27 / 42
Jessica Hall Cat 3/4 Women 28 / 42
Lia Tron Cat 3/4 Women 30 / 42
Cole Oberman Cat 2/3/4 Men 3 / 94
Jake Grantham Cat 2/3/4 Men 28 / 94
Michael Miller Cat 2/3/4 Men 29 / 94
Daniel Shanley Category: 12 Amateur U19 M 9 / 12
Liam Carney Category: 12 Amateur U19 M 12 / 12

StarCrossed Cyclocross (Sep 17 2011)

Felix Noll SingleSpeed 25 / 73
Peter Eby SingleSpeed 35 / 73
Chris Milliman SingleSpeed 38 / 73
Ryan Smith SingleSpeed 39 / 73
Bob Stevenson SingleSpeed 46 / 73
Ed Evanson SingleSpeed 49 / 73
Jim Bowes SingleSpeed 50 / 73
Robert Airey SingleSpeed 54 / 73
Sabrina Hirsch Women 3-4 4 / 50
Laura Newman Women 3-4 30 / 50
Carla Brock Women 3-4 34 / 50
Yumay Chang Women 3-4 35 / 50
Christine Estrada Women 3-4 48 / 50
Naoko Forderer Women 3-4 35+ 7 / 21
Ali Ritter Women 3-4 35+ 10 / 21
Todd Allen Men 4 35+ 17 / 62
Jim Bowes Men 4 35+ 26 / 62
Brian Marr Men 4 35+ 34 / 62
Seth Schwartz Men 4 35+ 52 / 62
Scott Arbuckle Men 4 35+ 59 / 62
Mike Clark Men 3 35 / 61
Dave Collins Men 3 38 / 61
Byron Breeden Men 3 47 / 61
Sherwood Plant Men 3 57 / 61
Sean Mclaughlin Men 3 60 / 61
Kurt Withers Men 4 26 / 72
Brad Gillis Men 4 30 / 72
Marcus Williams Men 4 32 / 72
Jason Gabryshak Men 4 34 / 72
Pete Stelling Men 4 40 / 72
Jeff Malick Men 4 46 / 72
David Ball Men 4 50 / 72
Matt Barber Men 4 59 / 72
Kareem Choudhry Men 4 64 / 72
David Brunelle Men 4 65 / 72
Alexander West Men 4 67 / 72
Edward Rosenberg Men 4 72 / 72
Joshua Liberles Men 1-2 30+ 11 / 55
Jared Nelson Men 1-2 30+ 33 / 55
Bob Welbourn Men 1-2 30+ 55 / 55
John Kiess Men 3 35+ 10 / 67
Brent Hambleton Men 3 35+ 27 / 67
Eric Kamila Men 3 35+ 29 / 67
Michael Mcarthur Men 3 35+ 39 / 67
Sean Mclaughlin Men 3 35+ 45 / 67
Matt Kennedy Men 3 35+ 51 / 67
Kevin Rusch Men 3 35+ 56 / 67
Eric Kolve Men 3 35+ 64 / 67

Charm City Cross Day 1 (Sep 17 2011)

William Macy Master Men 45+ 21 / 59
Charles Long Master Men 45+ 42 / 59
Joseph Kotun Master Men 45+ 50 / 59
Paul Wolfe Master Men 45+ 58 / 59
Ryosuke Baba Cat 4 Men 14 / 93
Frank Cammarata Cat 4 Men 16 / 93
Kyle Kranz Cat 4 Men 19 / 93
Michael Hoffman Cat 4 Men 20 / 93
Andrew Cazier Cat 4 Men 29 / 93
Cameron Ward Cat 4 Men 50 / 93
Jeffrey Brown Cat 4 Men 51 / 93
Allen Traylor Cat 4 Men 52 / 93
Jack Cheng Cat 4 Men 53 / 93
Robert Newman Cat 4 Men 56 / 93
Brian Bradley Cat 4 Men 65 / 93
Jay Neighbours Cat 4 Men 66 / 93
Derek Papastrat Cat 4 Men 73 / 93
Eric Schopf Cat 4 Men 75 / 93
Warren Chambers Cat 4 Men 79 / 93
David Parrillo, jr. Cat 4 Men 80 / 93
Luis Leme Cat 4 Men 81 / 93
David Mcgaughey Cat 4 Men 83 / 93
Daniel Harsha Cat 4 Men 84 / 93
John Babcock Cat 4 Men 86 / 93
Ron Howard Cat 4 Men 91 / 93
Benjamin Anemone Master Men 35+ 28 / 104
Joseph Ashman Master Men 35+ 69 / 104
Chris Scales Master Men 35+ 89 / 104
Megan Lowry Cat 3/4 Women 18 / 56
Laura Murray Cat 3/4 Women 19 / 56
Brandee Blasi Cat 3/4 Women 29 / 56
0 Unknown rider Cat 3/4 Women 36 / 56
Rachel Venezia Cat 3/4 Women 43 / 56
Therese Cooper Cat 3/4 Women 51 / 56
Denise Clearwater Cat 3/4 Women 52 / 56
Zena Itani Cat 3/4 Women 53 / 56
Mary Tyson Cat 3/4 Women 54 / 56
Chas Long Amateur U19 Men 9 / 11
Jake Grantham Cat 2/3/4 Men 18 / 106
Myles Lund Cat 2/3/4 Men 35 / 106
Jason Thomas Cat 2/3/4 Men 44 / 106
Matthew Kuhn Cat 2/3/4 Men 47 / 106
Michael Miller Cat 2/3/4 Men 91 / 106
Jon Kokus Cat 2/3/4 Men 94 / 106
David Will Master Men 55+ 21 / 23
Mike Bradley Master Men 55+ 23 / 23

CrossVegas (Sep 14 2011)

Johannes Huseby Men 1/2 Elite 66 / 99
George Thoma Wheelers and Dealers 97 / 142

First State Velo Sport Xross (Nov 6 2010)

Tammi Stauffer Category: Master Women 45+ 2 / 9
Angelia Fick Category: B Women 11 / 36
Brandee Blasi Category: B Women 15 / 36
Dana Mcallister Category: B Women 23 / 36
Penelope Albrighton Category: B Women 25 / 36
Denise Clearwater Category: B Women 29 / 36
Bloom Asa Category: Amateur U19 Men 3 / 4
Phillip Sanclemente Category: Amateur U19 Men 4 / 4
Charles Long Category: B Masters 27 / 57
Peter Bosma Category: B Masters 38 / 57
Eric Sandrow Category: B Masters 40 / 57
Paul Stanton Category: B Men 10 / 52
Jason Thomas Category: B Men 18 / 52
Gary Grim Category: Elite Master Men 42 / 47
Thomas Bullough Category: C Men 42 / 75
William Underwood Category: C Men 47 / 75
Tim Weiler Category: C Men 50 / 75

Beacon Cross (Oct 30 2010)

Brent Longenecker B Masters 27 / 70
Marc Bechtold B Masters 39 / 70
Oscar Rosales B Masters 47 / 70
Caleb Holmes C Men 2 / 78
Ben Kiel C Men 16 / 78
Tim Graham C Men 26 / 78
Larry Everett C Men 28 / 78
Maxwell Nacheman C Men 31 / 78
George Weiler C Men 34 / 78
Edward Hickey C Men 36 / 78
Jerry Troiano C Men 37 / 78
Ian King C Men 42 / 78
Benjamin Jewell C Men 44 / 78
Josh Robeson C Men 46 / 78
Zach Conrad C Men 55 / 78
Damon Strub C Men 56 / 78
Boyd Garrision C Men 61 / 78
William Underwood C Men 62 / 78
Timothy Weiler C Men 68 / 78
Benjamin Weller C Men 72 / 78
Joseph Feeney C Men 73 / 78
Angelia Fick B Women 17 / 44
Brandee Blasi B Women 27 / 44
Jessica Hall B Women 33 / 44
Kelly Longenecker B Women 34 / 44
Sharon Shachar B Women 43 / 44
Sean Smith B Men 4 / 71
Paul Stanton B Men 24 / 71
Michael Gagliano B Men 25 / 71
James Jung B Men 48 / 71

Kletzsch Park Cross (Oct 23 2010)

John Shull Masters 45+ Cat 4 1 / 16

Granogue Cross Day 1 (Oct 16 2010)

Jim Mueller Category: Master Men 55+ 25 / 27

WhirlyBird 'Cross (Sep 26 2010)

Leah Waldman Category: B Women 13 / 50
Julia Wolny Category: B Women 33 / 50
Dana Mcallister Category: B Women 35 / 50
Giulia Deprophetis Category: B Women 41 / 50
Chris Samuel Category: Elite Master Men 35+ 34 / 62
Ken Deitch Category: Elite Master Men 35+ 59 / 62
Mike Bradley Category: B Masters 27 / 103
Brent Longenecker Category: B Masters 31 / 103
Marc Bechtold Category: B Masters 42 / 103
Glen Calhoun Category: B Masters 65 / 103
James Gironta Category: B Masters 67 / 103
Stan Needle Category: B Masters 71 / 103
David Hurford Category: B Masters 83 / 103
Thaddeus Newnam Category: B Masters 84 / 103
Edward Hickey Category: B Masters 86 / 103
Paul Stanton Category: B Men 22 / 98
Michael Gagliano Category: B Men 33 / 98
Erik Kristiansen Category: B Men 52 / 98
Brian Rosener Category: B Men 59 / 98
Maxwell Nacheman Category: B Men 72 / 98
Fabian Brugger Category: B Men 73 / 98
Peter Bosma Category: B Men 74 / 98
Nathan Jacobs Category: B Men 86 / 98
Vincent Sulak Category: B Men 88 / 98
Brian Quinn Category: C Men 5 / 129
Caleb Holmes Category: C Men 13 / 129
Alan Consalvo Category: C Men 15 / 129
Sean Tarricone Category: C Men 24 / 129
Ben Kiel Category: C Men 30 / 129
George Weiler Category: C Men 37 / 129
Samuel Salisbury Category: C Men 45 / 129
Peter Fickinger Category: C Men 48 / 129
Andrew Rinn Category: C Men 52 / 129
Matthew Bowne Category: C Men 56 / 129
James Ambrosini Category: C Men 60 / 129
Wayne Riddle Category: C Men 69 / 129
David Iacobucci Category: C Men 70 / 129
Justin Brundage Category: C Men 72 / 129
Jack Indekeu Category: C Men 73 / 129
Joshua Ferrer Category: C Men 75 / 129
Sean Refsnider Category: C Men 87 / 129
Andrew Hopkins Category: C Men 89 / 129
Peter Kremer Category: C Men 92 / 129
Joseph Feeney Category: C Men 94 / 129
Allen Margolin Category: C Men 95 / 129
Sean Cunningham Category: C Men 96 / 129
Ian Hertzler Category: C Men 99 / 129
Jose Maldonado Category: C Men 102 / 129
Scott Shell Category: C Men 109 / 129
Natasha Voake Category: Amateur U19 Women 3 / 3

MFG #2 -Rad Racing GP (Sep 19 2010)

Naoko Forderer Master Women 35+ 9 / 23
Catrena Sullivan Master Women 35+ 16 / 23
Amy Pedeferri Master Women 35+ 19 / 23
Kelli Mcnees Master Women 35+ 22 / 23
Craig Etheridge Single Speed Men 6 / 50
Alex Andel Single Speed Men 15 / 50
Troy White Single Speed Men 21 / 50
Matt Cary Single Speed Men 36 / 50
Ed Evanson Single Speed Men 37 / 50
Ken Austin Single Speed Men 42 / 50
Dave Queen Single Speed Men 45 / 50
Suzie Hodges Cat 4 Women 18 / 27
Anna Honda Cat 4 Women 22 / 27
Karen Fischer Cat 4 Women 23 / 27
Jill Patnode Cat 4 Women 24 / 27
Bryn Black Cat 4 Women 27 / 27

Starcrossed (Sep 19 2010)

John Limbaugh Cat 3 Men 35+ 14 / 76
David Stonich Cat 3 Men 35+ 37 / 76

Double Check (Sep 6 2010)

Eric Lange Master Men4 35+ 41 / 53

Georgia Cross #9- Conyers IHP (Dec 5 2009)

Shey Lindner Masters 35+ 4 / 20
Travis Neumuller Masters 35+ 9 / 20
Susan Council Women A 6 / 8
Holly Harris Women B 2 / 10
Jamie Higgins Women B 8 / 10
Cole Heyward Mens C 4 / 44
George Hamby Mens C 8 / 44
Arthur Murray Mens C 9 / 44
Douglas Mathews Mens C 10 / 44
Ben Braxley Mens C 15 / 44
Aaron Bengochea Mens C 17 / 44
Gus Bengochea Mens C 18 / 44
Brent Taylor Mens C 21 / 44
Cornholio Delasalas Mens C 23 / 44
Danny Preston Mens C 29 / 44
Randy Jordan Mens C 33 / 44
Whit Graham Mens C 36 / 44
Dan Pool Mens C 37 / 44
Mark Duckworth Mens C 38 / 44
Eric Broadwell Mens C 39 / 44
Daniel Brown Mens C 41 / 44
Steve Jackson Mens C 42 / 44
Tony Ballard Mens C 43 / 44
Sal Gavgi Mens C 44 / 44
Clay Burke Junior 14 and Under 2 / 10
Nick Olstreish Junior 14 and Under 3 / 10
Casey Delonghy Junior 14 and Under 9 / 10
Andrew Saar Mens B 7 / 27
Paul Nesmith Mens B 16 / 27
Johnny Pratt Mens B 18 / 27
Eric Jaskiewicz Mens B 19 / 27
Robert Derose Mens B 23 / 27
Seth Snyder Single Speed 17 / 19
Jeff Armstrong Masters 45+ 4 / 12
Bobby Thrash Masters 45+ 7 / 12
Dale Hemme Masters 45+ 12 / 12

Georgia Cross #8- Conyers (Nov 29 2009)

Shey Lindner Masters 35+ 3 / 20
Travis Neumuller Masters 35+ 13 / 20
Steve Hagan Masters 35+ 19 / 20
Ammons Steven Masters 35+ 20 / 20
Deb Whitmore Women A 2 / 8
Holly Harris Women B 2 / 10
Mclean Harris Mens C 9 / 42
George Hamby Mens C 12 / 42
Jeff Hopkins Mens C 14 / 42
Tim Pierce Mens C 21 / 42
Ben Braxley Mens C 33 / 42
Randy Jordan Mens C 34 / 42
Patrick Cooper Mens C 35 / 42
Matt Frady Mens C 37 / 42
Frank Gallo Mens C 38 / 42
Michael Emery Mens C 39 / 42
Nakid Amani Mens C 40 / 42
Steve Rohrer Mens C 42 / 42
Casey Delonghy Junior 14 and Under 3 / 5
Jeremy Odem Junior 14 and Under 5 / 5
Mark Cockrell Mens A 8 / 14
Tiago Souza Mens A 9 / 14
Andrew Saar Mens B 6 / 26
Paul Nesmith Mens B 9 / 26
Rich Dobson Mens B 11 / 26
Eric Jaskiewicz Mens B 13 / 26
Todd Palmer Mens B 19 / 26
Jeff Hopkins Single Speed 12 / 23
David Marbut Single Speed 15 / 23
Steve Hagan Single Speed 16 / 23
Bobby Thrash Single Speed 17 / 23
Bobby Thrash Masters 45+ 7 / 14
Jeff Armstrong Masters 45+ 8 / 14

Georgia Cross #6 - Paulding Meadows (Nov 15 2009)

Travis Neumuller Masters 35+ 9 / 16
Steve Hagan Masters 35+ 16 / 16
Eddie Murry Mens C 8 / 41
Aaron Kleinmann Mens C 12 / 41
Jeff Hopkins Mens C 13 / 41
Kyle Schultz Mens C 16 / 41
George Hamby Mens C 17 / 41
Brad Davis Mens C 21 / 41
Steven Spence Mens C 24 / 41
Michael Emery Mens C 33 / 41
Mark Duckworth Mens C 35 / 41
Patrick Cooper Mens C 36 / 41
Tony Bullard Mens C 37 / 41
Daniel Brown Mens C 38 / 41
Jason Miles Mens C 39 / 41
Brad Pearson Mens C 40 / 41
Nick Olstreish Junior 14 and Under 2 / 8
Keegan Schimmelan Junior 14 and Under 4 / 8
Casey Delonghy Junior 14 and Under 7 / 8
Mike James Single Speed 4 / 23
Kevin Doyle Single Speed 13 / 23
Bobby Thrash Single Speed 14 / 23
James Peebles Single Speed 15 / 23
Steve Hagan Single Speed 18 / 23
David Smith Single Speed 19 / 23
Steven Lapointe Masters 45+ 6 / 14

Georgia Cross #5 - Savannah (Nov 8 2009)

Shey Lindner Masters 35+ 9 / 20
Travis Neumuller Masters 35+ 11 / 20
Holly Harris Women B 4 / 8
Kazz Neal Women B 8 / 8
Chris Mcgrath Mens C 7 / 35
Jason Kriel Mens C 13 / 35
Anthony Braden Mens C 14 / 35
Ben Braxley Mens C 16 / 35
Kyle Schultz Mens C 17 / 35
Reimund Mannick Mens C 25 / 35
Eric Ames Mens C 27 / 35
David Lakley Mens C 31 / 35
Andrew Saar Mens B 5 / 21
Johnny Pratt Mens B 6 / 21
Eric Jaskiewicz Mens B 13 / 21
Paul Nesmith Mens B 16 / 21
Shey Lindner Single Speed 3 / 15
Michael Jones Single Speed 6 / 15
Bobby Thrash Single Speed 13 / 15
Torre Smitherman Single Speed 14 / 15
Jeff Armstrong Masters 45+ 6 / 12
Bobby Thrash Masters 45+ 7 / 12
Dale Hemme Masters 45+ 11 / 12

LARPD #5 (Nov 7 2009)

Jennifer Mcgovern Women - 1/2/3/4 - Master - 35-99 2 / 2

DCCX Presented By Family Bike Shop - Race #4 of the BikeReg.com MABRAcross Series (Oct 25 2009)

Carter Schultz Junior Men 10-14 7 / 7

Georgia Cross Series--Augusta (Oct 25 2009)

Shey Lindner Masters 35+ 6 / 25
Travis Neumuller Masters 35+ 13 / 25
Eric Jaskiewicz Masters 35+ 17 / 25
Steve Hagan Masters 35+ 24 / 25
Tyler Hawes A Men 5 / 14
Derrick O'shields A Men 10 / 14
Jeff Armstrong Masters 45+ 6 / 15
Bobby Thrash Masters 45+ 7 / 15
Holly Harris B Women 3 / 8
Kazz Neal B Women 7 / 8
Andrew Saar B Men 13 / 31
Johnny Pratt B Men 16 / 31
Eric Jaskiewicz B Men 21 / 31
Bobby Thrash Singlespeed 11 / 23
David Marbut Singlespeed 20 / 23
David Smith Singlespeed 22 / 23
Michael Quinlan C Men 12 / 41
Kyle Schultz C Men 22 / 41
Ryan Wilson C Men 28 / 41

Georgia Cross #2 - Dahlonega (Oct 18 2009)

Shey Lindner Masters 35+ 3 / 22
Travis Neumuller Masters 35+ 14 / 22
Kurtis Tucker Masters 35+ 17 / 22
Steve Hagan Masters 35+ 21 / 22
Steven Lapointe Masters 45+ 4 / 21
Jeff Armstrong Masters 45+ 8 / 21
Bobby Thrash Masters 45+ 11 / 21
Greg Bowers Masters 45+ 20 / 21
Dale Hemme Masters 45+ 21 / 21
Gary Yates Men A 4 / 11
Tyler Hawes Men A 7 / 11
Mark Cockrell B Men 2 / 29
Andrew Saar B Men 9 / 29
Brett Magner B Men 11 / 29
Eric Jaskiewicz B Men 13 / 29
Paul Nesmith B Men 16 / 29
Johnny Pratt B Men 18 / 29
Todd Palmer B Men 19 / 29
Johnny Barbel B Men 20 / 29
Jesse Jones B Men 21 / 29
Wotek Wysocki B Men 24 / 29
Jim Bilotto B Men 25 / 29
Steven Spence C Men 6 / 46
Mclean Harris C Men 8 / 46
Aaron Kleinmann C Men 13 / 46
Eddie Murry C Men 15 / 46
Kyle Schultz C Men 17 / 46
Michael Emery C Men 18 / 46
Michael Quinlan C Men 21 / 46
Jeff Hopkins C Men 23 / 46
Chad Edwards C Men 25 / 46
Patrick Cooper C Men 26 / 46
Jason Miles C Men 28 / 46
Tim Pierce C Men 33 / 46
Brian Coll C Men 35 / 46
Randy Jordan C Men 37 / 46
Eric Ames C Men 38 / 46
Dan Pool C Men 45 / 46
Tony Bullard C Men 46 / 46
Deb Whitmore A Women 2 / 11
Angela Connaughton A Women 5 / 11
Julie Radmann A Women 6 / 11
Leigh Hopkins A Women 8 / 11
Susan Council A Women 9 / 11

Winchester Apple Harvest Cross (Oct 18 2009)

Dylan Loomis JR 10-14 Men 2 / 3

Richmond Festival of Cross- Bryan Park (Oct 11 2009)

Callum Ingram A Men 14 / 17
Dave Chamblin B Men 15 / 21
Michael Baldwin ii C Men 16 / 31
Josh Fournier Junior 10-14 2 / 5
Kasey Fournier Junior 10-14 5 / 5

Richmond Festival of Cross- Chimborazo Park (Oct 10 2009)

Callum Ingram A Men 7 / 14
Dave Chamblin B Men 15 / 22
Michael Baldwin ii C Men 14 / 22
Josh Fournier Junior 10-14 3 / 3

Seattle Cyclocross Series - Monroe Fairgrounds (Nov 23 2008)

Chris Parrish Cat 1/2 Men 4 / 24
Aaron Huebner Cat 3 Men 20 / 51
Travis D. Cat 3 Men 33 / 51
Chris Ellis Cat 3 Men 50 / 51

Race Pace CX (Nov 11 2007)

James W. Wagner Men Cat1/2/3 10 star 8 / 9

Wissahickon Cross Verge MAC Series #2 (Oct 21 2007)

Alex Monte-sano B Men 77 starters 45 / 67

Charm City Cross (Sep 23 2007)

Brian Wolven Category: 35+/ Men 3/4 88 68 / 83
Rick Michael Category: 35+/ Men 3/4 88 72 / 83

Capital Cross Classic (Dec 3 2006)

Alex Monte-sano Category: C Men starters 60 3 / 60
Andrew Welch Category: C Men starters 60 15 / 60
Joseph Ashman Category: C Men starters 60 17 / 60
Timothy Clark Category: C Men starters 60 23 / 60
Eric Ciccoretti Category: C Men starters 60 24 / 60
Brian Paxson Category: C Men starters 60 27 / 60
Dave Parramore Category: C Men starters 60 28 / 60
Jim Carney Category: C Men starters 60 31 / 60
Jonathan Nguyen-weaver Category: C Men starters 60 39 / 60
Keith Mccloskey Category: C Men starters 60 42 / 60
Bruce Lowrey Category: C Men starters 60 44 / 60
Haig Colter Category: C Men starters 60 45 / 60
George Blankenship Category: C Men starters 60 46 / 60
Charles Crampton Category: C Men starters 60 47 / 60
David Steckler Category: C Men starters 60 48 / 60
Joseph Ventosa Category: C Men starters 60 50 / 60
Chris Allman Category: C Men starters 60 54 / 60
Jeff Erler Category: C Men starters 60 55 / 60
Richard Lowell Category: C Men starters 60 56 / 60
William Newton Category: C Men starters 60 58 / 60
Jessica Hayes-conroy Category: B Women starters 18 3 / 18
Peggy Verbeek Category: B Women starters 18 15 / 18
Linda March Category: B Women starters 18 16 / 18
Jonathan Houghton Category: B Men starters 46 22 / 46
Mark Russell Category: B Men starters 46 24 / 46
Sam Thompson Category: B Men starters 46 25 / 46
Judd Walencikowski Category: B Men starters 46 35 / 46
Karl Kensinger Category: starters 56 38 / 56

Lower Allen Classic (Nov 11 2006)

Kyra Kenwood Category: B Women 23 23 / 23

Wissahickon Cross UCI C2- 2006 MAC Series Race #2 (Oct 22 2006)

Jason Ferrier Category: C Men 12 / 53
Todd Schwartz Category: C Men 13 / 53
Joshua Delmanzo Category: C Men 14 / 53
Spencer Shelly Category: C Men 16 / 53
Ken Deitch Category: C Men 19 / 53
Carey Jackson yonce Category: C Men 21 / 53
Jay Zorn Category: C Men 24 / 53
Jeff Ziemski Category: C Men 29 / 53
Timothy Clark Category: C Men 32 / 53
Tim Foley Category: C Men 33 / 53
Joseph Manning Category: C Men 40 / 53
Charles Gardiner Category: C Men 41 / 53
Frank Schlipi Category: C Men 47 / 53
Howard Richards Category: C Men 49 / 53
Patrick Good Category: C Men 50 / 53
Mackenzie Dickey Category: Elite Women 38 7 / 38
Ryan Dewald Category: Elite Men 71 31 / 71
Stephanie Swinerton Category: B Women 27 12 / 27
Nina Santiago Category: B Women 27 16 / 27
Kyra Kenwood Category: B Women 27 17 / 27
Peter Salon Category: B Men 31 / 68
Conrad Tufte Category: B Men 33 / 68
Eric Mitchell Category: B Men 55 / 68
Karl Kensinger Category: Elite Masters 70 37 / 71
Kevin Kuza Category: Elite Masters 70 56 / 71

Busiest Racers

in last months
Marco Piccirilli 14
Erik Gonzalez 13
Tony Lewis 12
Robert Mccollum 11
Charles Clark 11
Stephen Yanczura 11
Jeffrey Cartwright 10
Josh Vandall 10
Richard Patterson 10
Michael Montgomery 10
Cassidy Thornton 10
Kim Blodgett 9
Jeff Hopkins 9
Bobby Thrash 9
Chris Duke 9
Drew Smorul 9
Noah Williams 9
Joseph Flynn 8
Harry Boxler 8
Mike Mullane 8
Steve Nichols 8
Bob Knoll 8
Larry Mayse 8
Negley Rodgers 8
C C cancio 8
Chase Blanton 8
David O'rear 8
Timothy Bailiff 8
Mitchell Enfinger 8
Jeremy Paine 7
Tony Blansit 7
Dieter Laskowski 7
Michael Mende 7
Adam Newsom 7
Shey Lindner 6
John Drenning 6
Kyle Howlett 6
Wanda Howlett 6
Travis Neumuller 6
Eric Jaskiewicz 6
Steve Hagan 6
Michael Sanders 6
Scott Barr 6
John Sullivan 6
Chris Bulloch 6
Frank Davis 6
Drew Novikoff 6
Michael Mclane 6
Chris Isenberg 6
Michael Machado 6
Johnathan Frye 6
Bryan Hulseberg 6
Dan Brock 6
Christopher Camp 6
Todd Anderson 5
Scott Young 5
Denise Clearwater 5
Donald Morrison 5
Derrick Howlett 5
Fritz Kessler 5
Andrew Saar 5
Corey Bobo 5
Jim Anglin 5
Akwetee Watkins 5
Paul Young 5
Jeff Armstrong 5
Jeff Wolf 5
Leigh Hopkins 5
Travis Elliott 5
Frances Marquart 5
Todd Latocha 5
Jeff Rasor 5
Griffin Jones 5
John Papa 5
Ed Masta 5
Paul (rhino) marquart 5
Amy Philipson 5
Mike Castello 5
John Weld 5
Robin Blake 5
Robert Ernst 5
Kunihiko Tanuma 5
Trevor Harding 5
Bill Hansen 5
Baden Rogan 5
Davide Di cillo 5
Steve Coss 5
May Williams 5
Jason Potsander 5
Matthew Klene 5
Raymond Little 5
Ryan Hulseberg 5
Mark Gernazian 5
Dennis Decker 5
Joseph Ashman 4
Michael Hoffman 4
LeRoi Smith 4
Jason Thomas 4
Schmitt Damian 4
Shane Kromrey 4