Log In
SykeloCross • Sep 24 2017
Race uploaded by Anonymous Uploader
Download
4.9
2.2
4.7
5.4
4.7
Clear, 82 degrees, wind 2 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
4.9
Beers
2.2
Moisture
4.7
Accel
5.4
Tech
4.7
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paul Livelli Unattached
2 Sean Harbaugh Adventures for the Cure
3 William Wagstaff Unattached
4 Gregory Spear
5 Sjoert Van velzen Baltimore Bicycle Club/Team BBC
6 Alex Myers Adventures for the Cure
7 Erik Braun Unattached
8 John Gay Frederick Velo/Bike Doctor Frederic
9 Alex Mccutcheon Frederick Velo/Bike Doctor Frederic
10 Patrick Dill Stage 1
11 Matthew Ferner Unattached
12 Travis Warren Unattached
13 Marty Steele Unattached
14 Christian Sachek Unattached
15 Harper Phillips Stage 1 Cycling/fusionTHINK / VOSS
16 Jesper Frant Unattached
17 Ben Stockman Unattached
18 Chad Angle Unattached
19 Thomas Krispin Adventures for the Cure
20 Greg Lavallee Unattached
21 Sean Hourihan Unattached
22 Greg Mccracken Unattached
23 Seth Wall Frederick Velo/Bike Doctor Frederic
24 Luke Douglas Unattached
25 Thomas Nelson Unattached
26 Michael Diakiwsky Team Bikenetic
27 Ian Lutz Unattached
28 Curtis Mason Unattached
29 Trey Perkins Unattached
30 Casey Snyder Unattached
31 Phil Forbes Unattached
32 Anton Flewelling Unattached
33 Kevin Dickinson F.A.R.T.
34 Joel Hutton Unattached
35 Brendan Jacobs Rock Creek Velo
36 Hunter Bailey Unattached
37 Sean Linfield Unattached
38 William Fader Unattached
39 Bradley Dion Unattached
40 Vincent Beggs Unattached
41 Joseph Carroll Unattached
42 Christopher Cahoon Unattached
43 Troy Cole Unattached
44 Kevin Lynch Unattached
45 Chris Malloy Unattached
46 Matteo Pistono Bluemont Connection
47 Daniel Engel Unattached
48 Jude Crocker Rock Creek Velo
49 Joshua Kulp Unattached
50 Dan Doggett Unattached
51 Alexander Andrews Unattached
52 Robert j. Patterson Unattached
53 Tony Krueger Adventures for the Cure
54 Robert Furlong Unattached
Finishers: Cat 5: 36   Cat ?: 18  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christopher Beck Unattached
2 Jeremy Burkhardt Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20c
3 Craig Etheridge Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20c
4 Ezra Kahn Charm City Cycling LLC
5 Nicholas Taylor DC Velo Limited/Team Beyer Auto
6 Joe Thomas S'Ville Bikes/Lee & Associates Race
7 Jared Nieters SEAVS/Haymarket
8 Matt Mcloone Battley Harley-Davidson/BATTLEY H-D
9 Andrew Nelson National Capital Velo Club/UnitedHe
10 Sean Price Velo Allegro
11 Andrew Piper Minuteman Road Club
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 3   Cat 3: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeffrey Dickey Unattached
2 Daniel Proulx Unattached
3 Ranjodh Gill Bayside Velo/Bike Doctor/Team Bike
4 Kimani Nielsen SEAVS/Haymarket
5 John Dove SEAVS/Haymarket
6 Michael Berry Crosshairs Cycling
7 Benjamin Lepene SEAVS/Haymarket
8 Nathan Coleman Unattached
9 Joshua Delmanzo Unattached
10 Nicholas Turner Battley Harley-Davidson
11 Matthew Buckleman JAMSQUAD Cycling
12 Paul Bayne Crosshairs Cycling
13 Steve Fife Unattached
14 Chris Mcgill Crosshairs Cycling
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 8   Cat 3: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gunnar Shogren PATHFINDER of WV Race Team
2 Eric Sorensen VeloWorks-Spokes Etc
3 Nathan Goates Antietam Velo Club Inc
4 Joel Steen Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20c
5 Brian Shields Team CBC
6 Christopher Petsko Sportif Coaching Group/Blue Ridge B
7 Abe Ehlers Artemis Racing
8 Ramon Benitez Unattached
9 Joe Lillibridge Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20c
10 Scott Thompson Squadra Coppi
11 Cory Smith Sportif Coaching Group/Blue Ridge B
12 Joseph O'callaghan Bad Cat Racing/Irish - Carolina Pre
13 David Blodgett Sportif Coaching Group/Patapsco Bic
14 Peter Schultz Team Bikenetic
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 7   Cat 3: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Price DistrictTaco Racing
2 Gram Smith SEAVS/Haymarket
3 August Milliken Rock Creek Velo
4 Sean Price Velo Allegro
5 Andrew Strohmeyer Sportif Coaching Group/Patapsco Bic
6 Nathan Werner Yukato Yoga p/b Sole Ales
7 Alex Kasch National Capital Velo Club/UnitedHe
8 Will Mitchell DistrictTaco Racing
9 Joshua Olsen Unattached
10 Samuel Kristy Crosshairs Cycling
11 Mark Lewis Unattached
12 Evan Goldberg Rock Creek Velo
13 Aidan Dixon Rock Creek Velo
14 Curtis Alia NCVC/UnitedHealthcare
15 Damian Walsh Unattached
16 James Drane Unattached
17 Vince Dunne Unattached
18 John Giordano Unattached
19 Christopher Milthaler US Military Endurance Sports
20 Aaron Hotaling District Velocity Racing/District V
21 Alex Morse DistrictTaco Racing
22 Ryan Bowen National Capital Velo Club/UnitedHe
23 Genaro Manzano Montclair Bikery Racing/Montclair B
24 Robert Caudill The Bike Rack/Bike Rack Racing
25 David Gates National Capital Velo Club/UnitedHe
26 Marcus Provine Bayside Velo/Bike Doctor
27 Brian Crowe Great Eskape
28 Bo Rider Rock Creek Velo
29 Gregory Leach Unattached
30 Chris Boland Unattached
31 Caleb Lacey Race Pace Bicycles
32 Knight Elsberry National Capital Velo Club/UnitedHe
Finishers: Cat 3: 22   Cat 4: 9   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Peter Kennedy Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20c
2 Shaun Braithwaite Unattached
3 Kai Filion Baltimore Bicycle Club/Team BBC
4 Stefan Gissler The Bike Rack/Bike Rack Racing
5 Benjamin Gronvall National Capital Velo Club/UnitedHe
6 Clay Moulton VeloWorks-Spokes Etc
7 Ian Kennedy Adventures for the Cure
8 Matthew Kuhn Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene
9 Daniel Ord VeloWorks-Spokes Etc
10 Matt Jorgenson Baltimore Bicycle Club/Team BBC
11 Ethan Frost First State Velo Sport
12 Chris Larkin Unattached
13 Chris Spurrier US Military Endurance Sports
14 Nicholas Turner Battley Harley-Davidson
15 William Kruse National Capital Velo Club/UnitedHe
16 Scott Bricker Unattached
17 Che Hale Unattached
18 Sean Chisham VeloWorks-Spokes Etc
19 Greg Mccracken Unattached
20 Alex Harisiadis Baltimore Bicycle Club/Team BBC
21 John paul Travis Wooden Wheels Racing
22 Michael Marinaro Race Pace Bicycles
23 Brandon Cogswell The Bike Rack/Bike Rack Racing
Finishers: Cat 3: 7   Cat 4: 14   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jesse Morse Unattached
2 Scotty Roberts Rare Disease Cycling
3 Jason Dempsey National Capital Velo Club/UnitedHe
4 Ronald Barry Sportif Coaching Group/Patapsco Bic
5 Matthew Albanese Bayside Velo/Bike Doctor/Team Bike
6 Chris Cosper Unattached
7 Dean Kruuse Unattached
8 Caoly Tran Baltimore Bicycle Club/Team BBC
9 Joseph O'callaghan Bad Cat Racing/Irish - Carolina Pre
10 David Jenkinson Unattached
11 Mike Shaw Unattached
12 Anthony Monaco Bayside Velo/Bike Doctor
13 Mir Ali Evolution Cycling Club p/b Long & F
14 Richard Mccaffery Unattached
15 Thomas Harvey Wooden Wheels Racing
16 Ron Edwards DCMTB
17 Ron Hermann JAMSQUAD Cycling
18 Howard Hayes Sportif Coaching Group/Patapsco Bic
19 Kemal Tuncer Unattached
20 Michael Thaxton Annapolis Bicycle Racing Team/ABRT
21 Paul Seiber Blue Mountain Velo
22 Lee Wright Unattached
23 Juan Constanza Phase Cycling
24 Don Watkins Whole Wheel Velo Club
25 Eric Chang Unattached
26 Carlo Alfano Crosshairs Cycling
27 Donald Rucker Patapsco Bicycles
28 Sean Keeley C3-Twenty 20 Cycling
29 Carlos Goncalves Unattached
30 Norman Kreiselmeier Frederick Velo/Bike Doctor Frederic
31 Ted Blake Unattached
32 Matt Thomas Unattached
33 David Saunders Evolution Cycling Club p/b Long & F
34 Robert Helms Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene
35 Paul Rubenson Baltimore Bicycle Club/Team BBC
36 Vince Tur-rojas National Capital Velo Club/UnitedHe
37 Charles Valade Annapolis Bicycle Racing Team/ABRT
38 Demetris Taylor Phase Cycling
39 Phillip Troutman Team Bikenetic
40 Mike Neary Sportif Coaching Group/Patapsco Bic
41 Dave Provine Sportif Coaching Group/Patapsco Bic
42 Glenn Stevens Sportif Coaching Group/Patapsco Bic
43 Joshua Mordin Potomac Velo Club
44 Robert Cannon Team Bikenetic
45 Gwokang Yang Unattached
46 Paul Espanol Unattached
47 Kevin Dillard Demon Cats Racing
48 Seth Waite Unattached
DQ Wyatt Shields Team Bikenetic
Finishers: Cat 3: 11   Cat 4: 26   Cat 5: 8   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jonathan Carney Crosshairs Cycling
2 Chris Reardon DistrictTaco Racing
3 Jack Lanier Unattached
4 Jason Cooper The Bike Rack/Bike Rack Racing
5 Christopher Grengs Squadra Coppi
6 Gorgi Popstefanov Metra/XRCEL/Cycles 54
7 Curtis Alia NCVC/UnitedHealthcare
8 George Lewis Team Bikenetic
9 Lucas Beirne National Capital Velo Club/UnitedHe
10 Zack Solomon Riverside Bicycle Racing
11 Christopher Tank Unattached
12 Paul Kriewald Unattached
13 Alex Morse DistrictTaco Racing
14 Nick Taylor DistrictTaco Racing
15 Brenden Leavitt Unattached
16 Eric Cappellini PATHFINDER of WV Race Team
17 Sebastian Silberman Kelly Benefit Strategies/LSV
18 Dylan Stagner Great Eskape
19 Colin Hughes Bluemont Connection
20 Matthew Conte DCMTB
21 William Wagstaff Unattached
22 Brian Crowe Great Eskape
23 Christian Zegal District Taco Racing
24 Brian Indre Unattached
25 Landon Short The Bike Rack/Bike Rack Racing
26 Elliott Cheresh The Bike Rack/Bike Rack Racing
27 Dane Paris Team Bikenetic
28 Brian Mattern Squadra Coppi/Squadra Coppi
29 Matt Holmes Team Bikenetic
30 Ryan Von dohlen Unattached
31 Alexander Hinton Unattached
32 Mark Gisler Bluemont Connection
33 David Baek Unattached
34 Matthew Tilley Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20c
35 Nathaniel Buckner Team Bikenetic
36 Stuart Wright Unattached
37 Mehdy Rad Route 1 Velo/Arrow Bicycle
38 James Dvorsky Unattached
39 Patrick Dennis The Bike Rack/Bike Rack Racing
40 Daniel Engel Unattached
41 Marc Brumer National Capital Velo Club/UnitedHe
42 Scott Peitz Unattached
43 Christopher Yesmant Unattached
44 Tyler Morris Unattached
45 Matthew Huisman The Bike Rack/Bike Rack Racing
46 Kristofer Singleton Unattached
47 Alexander Andrews Unattached
48 Josh Greenfeld Baltimore Bicycle Club/Team BBC
49 Paul Hunt The Bike Rack/Bike Rack Racing
50 Andre Burton Unattached
51 David Centers Bluemont Connection
52 David Jones PVC
53 Charlie Lewis Team Bikenetic
54 Steven Holl Unattached
55 David Selko Lateral Stress Velo Inc.
56 Eric Brewer Bluemont Connection
57 David Fischer The Bike Rack/ Bike Rack Racing
58 Chris Boland Unattached
59 Andrew Parker National Capital Velo Club/UnitedHe
60 Curtis Mason Unattached
61 Noe Cuadra Phoenix Bikes
Finishers: Cat 4: 42   Cat 5: 14   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gunnar Shogren PATHFINDER of WV Race Team
2 Neal Sapp Unattached
3 David Kay DC Velo Limited/Team Beyer Auto
4 Denny Boyle S'Ville Bikes/Lee & Associates Race
5 Douglass Gray First State Velo Sport
6 Eric Sloman Bicycle Outfitters Racing Team
7 Thomas Fulcher Rock Creek Velo
8 Randall Nixon Sportif Coaching Group/Patapsco Bic
9 James Maiden Unattached
10 Joseph Hoffman Unattached
11 Gary Kelley Sportif Coaching Group/Patapsco Bic
12 Eric Saidel Unattached
13 Scott Bean Sportif Coaching Group/Blue Ridge B
14 Todd Hardin Rock Creek Velo
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 6   Cat 4: 4   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bruce Oliver National Capital Velo Club/UnitedHe
2 James Carlson Potomac Velo Club
3 Myron Segal Route 1 Velo/Arrow Bicycle
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gus Lynott Baltimore Youth Cycling
2 Luke Mccaffery Baltimore Youth Cycling
3 Oliver Snydal Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene
4 Roman Steis National Capital Velo Club/UnitedHe
5 Adrian Groman Rock Creek Velo
6 Pax Huybers Rock Creek Velo
7 Nicholas Shaw Baltimore Youth Cycling
8 Lukas Brandt Baltimore Youth Cycling
9 Jackson Foster Frederick Velo/Bike Doctor Frederic
10 Alex Reichmann Rock Creek Velo
11 Nicolas Holland Baltimore Youth Cycling
12 Gabriel Wiesen Rock Creek Velo
13 Brydon Patschke Baltimore Youth Cycling
14 Jonas Juusola-fitzpatrick Frederick Velo/Bike Doctor Frederic
15 Krishna Gupta Unattached
16 Rafferty Nelson Baltimore Youth Cycling
17 Parker Holland Rock Creek Velo
18 Colten Siedor Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene
19 Garrett Sidel Rock Creek Velo
20 Quinn Rehkemper Baltimore Youth Cycling
21 Mateo Castro-luna Rock Creek Velo
22 Zander Greenspun Rock Creek Velo
23 Ben Oldale Rock Creek Velo
24 Owen Bott Baltimore Youth Cycling
25 Liam Smith Baltimore Youth Cycling
26 Joseph Decker Baltimore Youth Cycling
27 Andrew Levine Unattached
28 Nicholas Williams Unattached
29 Daniel Gates Unattached
30 Henry Hopper Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene
31 James Palumbo Baltimore Youth Cycling
32 Liam Rivers Baltimore Youth Cycling
33 Michael Litrenta Baltimore Youth Cycling
34 Ivan Rubenight Baltimore Youth Cycling
35 Griffin Tran Baltimore Youth Cycling
36 Emmett Smith Baltimore Youth Cycling
37 Luke Tontodonato Baltimore Youth Cycling
38 Oliver Deitrick Baltimore Youth Cycling
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 36   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dillon Cosper Baltimore Youth Cycling
2 Nathan Cusack Rock Creek Velo
3 Isaac Viorst Rock Creek Velo
4 Kai Dove Unattached
5 Ansel Casper HPC Cycling/HPC/LIST
6 Andre Gates National Capital Velo Club/UnitedHe
7 Henry Neff National Capital Velo Club/UnitedHe
8 Pushkin Crocker Rock Creek Velo
9 Elijah Singleton Baltimore Youth Cycling
10 Joseph Yarlott Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene
11 Lance Provine Sportif Coaching Group/Patapsco Bic
12 Thomas Edinger Unattached
13 Santiago Castro-luna Rock Creek Velo
14 Dan Cooper Phoenix Bikes
15 Mitchell Jacobs Rock Creek Velo
16 Jack Levine National Capital Velo Club/UnitedHe
17 Dyson Dreisigmeyer National Capital Velo Club/UnitedHe
18 Aidan Hermann JAMSQUAD Cycling
19 Brendan Shaw Baltimore Youth Cycling
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alexander Sarkisov Rock Creek Velo
2 William Yarlott Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene
3 Albert Randle Baltimore Youth Cycling
4 Jasper Estes Unattached
5 Miles Provine Sportif Coaching Group/Patapsco Bic
6 Jacob Hines Baltimore Youth Cycling
7 Henry Caudill Unattached
8 Grey Meerdter Baltimore Youth Cycling
9 Mason Siedor Unattached
10 Isaac Hemm Baltimore Youth Cycling
11 Noah Holland Baltimore Youth Cycling
12 Braeden Dushkin Baltimore Youth Cycling
13 Matthew Franklin Baltimore Youth Cycling
14 Landon Hermann JAMSQUAD Cycling
15 Max Jelin Baltimore Youth Cycling
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 14  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christopher Beck Unattached
2 Alex Kasch National Capital Velo Club/UnitedHe
3 Daniel Proulx Unattached
4 Jeremy Gardner District Hardware Cycling Collectiv
5 John Glodek Twin Six
6 Marcus Provine Bayside Velo/Bike Doctor
7 Mark Cavey Crosshairs Cycling
8 Andrew Webster Unattached
9 Brad Hawk Team Bikenetic
10 Sean Mcdonough Unattached
11 Chris Spurrier US Military Endurance Sports
12 Alexnder Gray Baltimore Bicycle Club/Team BBC
13 Wyatt Shields Team Bikenetic
14 George Lewis Team Bikenetic
15 Jan Feuchtner Team Bikenetic
16 Lucas Beirne National Capital Velo Club/UnitedHe
17 Hamilton Hardman Team Bikenetic
18 Ian Buggey Team Bikenetic
19 Phillip Troutman Team Bikenetic
20 Charlie Lewis Team Bikenetic
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 3   Cat 3: 4   Cat 4: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeremy Siedor Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene
2 Christopher Hardee Rock Creek Velo
3 Brandon Carboni Rock Creek Velo
4 Alexander Alfano Crosshairs Cycling
5 Luca Greenspun Rock Creek Velo
6 Matthew Hourihan Baltimore Youth Cycling
7 Ziad Lien Rock Creek Velo
8 Graham Buccheri Baltimore Youth Cycling
9 Ethan Selko Baltimore Youth Cycling
10 Tobias Klein National Capital Velo Club/UnitedHe
11 George Provine Sportif Coaching Group/Patapsco Bic
12 Jimmy Kline Annapolis Bicycle Racing Team/ABRT
13 Jack Dempsey National Capital Velo Club/UnitedHe
14 Evan Kocsis Unattached
15 Ansel Casper HPC Cycling/HPC/LIST
16 William Heschl Unattached
17 Ze-nable Adisalem Phoenix Bikes
18 Willem Drescher SEAVS/Haymarket
19 Aidan Shakespeare NCVC
20 Nicholas Moroney Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene
21 Giovanni Congelio Phoenix Bikes
22 Darius Tucker Phoenix Bikes
23 Liam Mcatee Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene
24 Edwin Sloman HPC Cycling
25 Thomas Berkheimer Baltimore Youth Cycling
26 Joseph Kennedy Rock Creek Velo
27 Matthew Kennedy Rock Creek Velo
28 Nicolas Litrenta Baltimore Youth Cycling
29 Jacob Singleton Baltimore Youth Cycling
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 8   Cat 5: 18   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Libbey Sheldon Crosshairs Cycling
2 Simona Vincenciova Team Bikenetic
3 Evie Edwards SpokesWomen Syndicate Inc.
4 Karen Talley SEAVS/Haymarket
5 Kelly Paduch Unattached
6 Katherine Sarkisov Rock Creek Velo
7 Ainhoa Perez-diez Annapolis Bicycle Racing Team/ABRT
8 Beth Durman VeloWorks-Spokes Etc
9 Lisa Young National Capital Velo Club/UnitedHe
10 Amanda Beirne National Capital Velo Club/UnitedHe
11 Heather Heinrich Wooden Wheels Racing
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 3: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jessie Oppenheimer Unattached
2 Kelly Bystry JAMSQUAD Cycling
3 Shauna Henley Baltimore Bicycle Club/Team BBC
4 Erin Bougie National Capital Velo Club/UnitedHe
5 Jamie Morton VeloWorks-Spokes Etc
6 Dori Buckethal Annapolis Bicycle Racing Team/ABRT
7 Anna Avila Rock Creek Velo
8 Angela Harrington Frederick Velo/Bike Doctor Frederic
9 Cara Schultz Team Bikenetic
10 Laura Norris Baltimore Bicycle Club/Team BBC
11 Ashlea Gray Baltimore Bicycle Club/Team BBC
12 Julia Slejko Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20c
13 Jocelyn Herrington Team Bikenetic
14 Cameron Oliver National Capital Velo Club/UnitedHe
15 Melissa Kellstrom National Capital Velo Club/UnitedHe
16 Rosalind Hain Colavita Racing Inc.
17 Emily Woolford Baltimore Youth Cycling
18 Cassie Bopf Rock Creek Velo
19 Jennifer Mattes Unattached
Finishers: Cat 3: 7   Cat 4: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rosemarie Beale Rock Creek Velo
2 Patty Fulton Colavita Racing Inc./Colavita Midat
3 Diane Vettori Hup United
4 Irina Sarkisov Unattached
5 Meghan Gregonis Unattached
6 Evelyn Egizi Team Sticky Fingers
7 Sharon Squassoni Rock Creek Velo
8 Robin Khan Unattached
9 Amy Luebbering Unattached
10 Rebecca Irwin kennedy Rock Creek Velo
11 Carole Harris Phase Cycling
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 5   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paula Caro Team Bikenetic
2 Erin Bougie National Capital Velo Club/UnitedHe
3 Sarah Sladen The Bike Rack/Bike Rack Racing
4 Cary Cosper Unattached
5 Jenny Bourque Unattached
6 Jessie Parker Baltimore Bicycle Club/Team BBC
7 Maureen Boyle The Bike Rack/Bike Rack Racing
8 Melissa Tallent SEAVS/Haymarket
9 Meghan Gregonis Unattached
10 Edrie Ortega Great Eskape
11 Rachel Sheridan Unattached
12 Mia Landeck National Capital Velo Club/UnitedHe
13 Keslie Tomlinson Unattached
14 Rachel Faulise Unattached
15 Kelley Macewen The Bike Rack/Bike Rack Racing
16 Christine Feldt Team Bikenetic
17 Theresa Hall Unattached
18 Cameron Oliver National Capital Velo Club/UnitedHe
19 Madeleine Padgett Unattached
20 Amy Luebbering Unattached
21 Soledad Portilla Unattached
22 Vanessa Gonzalez The Bike Rack/Bike Rack Racing
23 Downing Lu Rock Creek Velo
24 Casey Bailey Team Bikenetic
Finishers: Cat 4: 16   Cat 5: 5   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alyssa Sarkisov Rock Creek Velo
2 Lidia Cusack Rock Creek Velo
3 Emma Covas Rock Creek Velo
4 Olivia Helt Baltimore Youth Cycling
5 Ari Reichmann Rock Creek Velo
6 Beatrice Santa rita Baltimore Youth Cycling
7 Kate Workman Baltimore Youth Cycling
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Olivia Sandoval Baltimore Youth Cycling
2 Sabine Buccheri Baltimore Youth Cycling
3 Ava Larkin Endorphin Fitness
4 Emily Woolford Baltimore Youth Cycling
5 Charlotte Bott Baltimore Youth Cycling
6 Alexa Avila Rock Creek Velo
7 Victoria Ruppenthal Baltimore Youth Cycling
8 Scarlett Edwards Rock Creek Velo
9 Genevieve Gordon NCVC
10 Susan Kuhn Baltimore Youth Cycling
Finishers: Cat 4: 6   Cat 5: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Liliana Edwards Rock Creek Velo
2 Sophie Cosper Baltimore Youth Cycling
3 Stella Snydal Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene
4 Dempsey Nelson Baltimore Youth Cycling
5 Beatrix Carter Rock Creek Velo
6 Susanna Decker Baltimore Youth Cycling
7 Anna Field Baltimore Youth Cycling
8 Lucia Castro-luna Rock Creek Velo
9 Ava Champney Baltimore Youth Cycling
10 Penelope Kennedy Adventures for the Cure
11 Tulsi Gupta Unattached
Finishers: Cat 4: 6   Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Arden Sperty Team Bikenetic
2 Melissa Ekey Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20c
3 Casey Bailey Team Bikenetic
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rowan Leary Baltimore Youth Cycling
2 Chloe Tran Baltimore Youth Cycling
3 Sophie Randle Baltimore Youth Cycling
4 Selene Acosta dominguez Phoenix Bikes
Finishers: Cat 4: 4