Log In
Jackson Park Cyclocross • Sep 18 2011
6
0
0
5
0
Light Rain, 58 degrees, wind 9 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
6
Beers
?
Moisture
?
Accel
5
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Sherer
2 Isaac Neff KCV Cycling Club
3 Kevin Mcconnell Mercy-Specialized
4 Scott Mclaughlin
5 Kevin Klug The Pony Shop
6 Brian Conant The Pony Shop
7 Michael Hemme CHICAGO.CX
8 John Gatto
9 Jeremiah Gantzer Double I Cycling Experience (DICE)
10 John Kurtz Flatlandia Cycling Team
11 Keith Mcmahon The Pony Shop
12 Jason Knauff Burnham Racing
13 Teodoro Ramos Iron Cycles
14 Jeffrey Wat Burnham Racing
15 Matthew Schweiker Mesa Cycles Racing Team
16 Ryan Gingerich
17 John Lionberger
18 Avi Neurohr Chicago Cuttin Crew
19 Ryan O'connell
20 Luke Seemann xXx Racing
21 Tim Yuska Iron Cycles
22 Brian Parker xXx Racing
23 Michael Berman Spidermonkey Cycling
24 paul warloski My Wife Inc
25 mike heenan My Wife Inc
26 David Pilotto Flatlandia Cycling Team
27 Nicholas Gajewski Rhythm Racing
28 Brian Hague Beverly Bike/VeePak
29 Joshua Shough Chicago Cuttin Crew
30 Paul Swinand Club Bicicletta
31 Patrick Myers Team TATI
32 Thomson Remo Team Wheel & Sprocket
33 Cody Gunst
34 Gina Kenny Team Extreme
35 Delfino Parra
36 Kevin Clark ROBOTS <3
37 Christopher Jensen ROBOTS <3
38 Kenneth Mitchell Spidermonkey Cycling
39 Matthew Curin Gray Goat-Lilly Cycling Team
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 16   Cat 3: 11   Cat 4: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Maxx Hall Village-Verdigris Cycling Team
2 Gina Johnson Village-Verdigris Cycling
3 Tommy Davey
4 Luke Arrigoni
5 Ryley Zeller
6 Emilia Field ISCorp Cycling Team
7 Alexandra Lorenz Enzo's-PSIMET
8 Blake Mezo
9 Cooper Langanis
10 Joe Sullivan
11 Arianna Schafer
12 Mitchell Dutczak South Chicago Wheelmen
13 Cassidy Keyes
14 Roman Treuthart xXx Racing
15 Jacob Arrigoni Verdigris-Village cx
16 Luke Sunderland
17 Daryus Patel
18 Jack Norman The Pony Shop
19 Jose Santiago
20 Emma Osborne ISCorp Cycling Team
21 Tess Anderson Spin Doctor Cyclewerks
22 Amelia Vanmaldegan
23 Ella Neurohr Chicago Cuttin Crew
24 Django Wilson West Town Bikes
25 Sumner Feary The Pony Shop
26 Lincoln Scheer
Finishers: Cat 4: 22   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mitchell Bogardus
2 garrett roth ISCorp Cycling Team
3 Tom Mosby Higher Gear- Gear Head Cyclocross T
4 gage rodriguez KS Energy Services / Team Wisconsin
5 Konrad Witt ABD Cycle Club
6 Jacob Schilling Team Mack Racing Assoc. LTD
7 Thomas Elliott Team Higher Gear
8 Christian Marquez Iron Cycles
9 Maxwell Ackermann ISCorp Cycling Team
10 Jose Gonzalez West Town Bikes
11 Carter Kleiman Vision Quest LLC
12 Harrison Milne xXx Racing
13 Chase Osborne ISCorp Cycling Team
14 Noah Anderson Spin Doctor Cyclewerks
15 Jacob Thom Half Acre Cycling
16 Kyle Mindick xXx Racing
17 Kevin Josell perez West Town Bikes
18 Anthony Cruz West Town Bikes
19 Kellen Mulford Higher Gear
20 Sarah Mythen
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 15   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Louis Kuhn The Pony Shop
2 John Gatto
3 Eric Drummer
4 Tim Boundy Verdigris-Village CX Team
5 Evan Jahn Rhythm Racing
6 Scott Arrigoni Verdigris-Village CX Team
7 John Whipple Team TATI
8 Walid Abu ghazaleh The Pony Shop
9 Tim Yuska Iron Cycles
10 Brandon Elliott Iron Cycles
11 Eric Refvik Village-Verdigris Cycling
12 Richard Mezo
13 Nick Amlot xXx Racing
14 Mike Scalise Verdigris-Village CX Team
15 Paul Kardosh Mox Multisport
16 Gregory Ferguson Trek Midwest Team
17 Luke Seemann xXx Racing
18 Roman Mandzij The Pony Shop
19 Nathan Gayeski Iron Cycles
20 Harlan Thompson The Pony Shop
21 Gary Baisa Brazen Dropouts
22 Edwin Bagley Iron Cycles
23 Cliff Golz The Pony Shop
24 Dominic Bosco Rbikes.com / FleetTruckParts.com
25 Jason Roggenbauer Wheel Fast Racing
26 Michael Beebe Iron Cycles
27 John paul Mccarthy SRAM Factory
28 Philippe Lunardelli Team TATI
29 Mike Bishop Treadhead Cyclcing
30 Ryan Gingerich
31 Fernando Barraza
32 Anthony Bustamante Hup United
33 Lew Chin Rhythm Racing
34 Matt Daniel Spidermonkey Cycling
35 Bryan Lee The Pony Shop
36 Peter Rolewicz Club Bicicletta
37 Scott Starbuck The Pony Shop
38 Brent Wegscheid Johnny Sprockets
39 James Brady The Pony Shop
40 Martin Michalowicz The Pony Shop
41 James Nowak ABD Cycle Club
42 Evan Kuchar xXx Racing
43 Justin Merkey Rhythm Racing
44 Justice Leppanen N.E. PA Cycling
45 John Boggs xXx Racing
46 Daniel Pollard Rhythm Racing
47 Kenneth Dorado Iron Cycles
48 Michael Kirby xXx Racing
49 Dan Cooper Union Cycling Team
50 Andy Walker ABD Cycling Team
51 Paolo Urizar
52 Anthony Rienks Beverly Bike/VeePak
53 Jason Alvarado Embrocation Cycling Journal
54 Joe Nelson SRAM Factory
55 Michael Campbell Iron Cycles
56 William Olderr Flatlandia Cycling Team
57 Jurrien Davison Freewheeler Racing
58 Christopher Berthold
59 Arlen Jacob ImONPoint.org
60 Neil Sauter The Pony Shop
61 Christopher St. peter
62 Jared Livesey
63 Michael Catano
64 Paul Goc Team TATI
65 Chris Fellows
66 Andrew Mcgrath
67 Brad Rainko Johnny Sprockets
68 David Gosse Mox Multisport
69 Rich Whitman Cycle-Smart Inc.
70 Andrew Anderson xXx Racing
71 Marc Prevot Team Tati
72 Brandon Murphy Kinky Llama Racing
73 Joe Sirchio
74 Charles Rulich Flatlandia Cycling Team
75 Brian Boyle Region Racing
76 Jason Trock Mox Multisport
77 William Hannifan
78 Romeo Oros Union Cycling Team
79 Robert Murray Beverly Bike/VeePak
80 Phillip Means
81 Brian Morrissey xXx Racing
82 Greg Gabriel
83 Stephen Bagwell Team TATI
84 Steve Biedron Mox Multisport
85 Mike Sealey
86 Thomas Kenny PSIMET Racing
87 Bryce Hanna xXx Racing
88 German Flores
89 Timothy Mcgovern
90 Ben Fietz Chicago Cuttin Crew
91 Matthew Robinson
92 Lincoln Baker
93 Robert Bramlette South Chicago Wheelmen
DNF Matt Silvia Club Bicicletta
DNF Timothy Barrett
DNF Vincent Romano
DNF Jose Barraza
DNF Samer Khodor Natural Grocers Cycling Team
DNF Vincent Giovinco Half Acre Cycling
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 9   Cat 3: 32   Cat 4: 54   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erik Enyedy
2 Bryan Rheude The Pony Shop
3 Mike Scalise Verdigris-Village CX Team
4 Brian Karlow Enzo's-PSIMET
5 Gregory Ferguson Trek Midwest Team
6 Christian Zauner Enzo's-PSIMET
7 Brad Keyes Half Acre Cycling
8 Jon Suyko The Pony Shop
9 John paul Mccarthy SRAM Factory
10 Peter Rolewicz Club Bicicletta
11 James Nowak ABD Cycle Club
12 Patrick Myers Team TATI
13 David Schrauth 2CC/Second City Cyclists
14 Derrick Fluegge Iron Cycles
15 Michael Stanley
16 Nicholas Venice xXx Racing
17 Scott Starbuck The Pony Shop
18 James Brady The Pony Shop
19 Adam Wachendorf Rhythm Racing
20 Gregory Niedbala Project 5 Racing
21 Steve Schafer
22 Richard Prodans Colavita Racing
23 Dominic Casey Iron Cycles
24 William Burkholder
25 Andrew Hines Team Mack Racing Assoc. LTD
26 Jim Groenhof
27 Shon Zeller Bellum Racing
28 Steel Bokhof The Pony Shop
29 Frank Lofrano Verdigris-Village CX Team
30 Michael Meteyer Great Dane Velo Club (GDVC)
31 Rich Delgado Verdigris-Village CX Team
32 Todd Metz
33 Matthew Pahnke Pirate Race Productions
34 Bob Mazursky Verdigris-Village CX Team
35 Chernoh Sesay
36 Randy Myers
37 Mike Grimm Flatlandia Cycling Team
38 Rich Whitman Cycle-Smart Inc.
39 Colin Donlan Vision Quest
40 Jostein Alvestad EMC2 / Elmhurst Masters
41 Chris Henning
42 Peter Di teresa Team TATI
43 Wells Jackson
44 Joshua Rosenberg 2CC/Second City Cyclists
45 Thomas Nevills Bloomington Cycle Racing Team
46 Geoffrey Scott Spidermonkey Cycling
47 Michael Wakeley Team Kenda presented by Geargrinder
48 William Seliger xXx Racing
49 David Weisbach Team TATI
50 Jeremy Treister Half Acre Cycling
51 Terry Mcintyre
52 Mases Movsessian Spin Doctor Cyclewerks
53 William Draper xXx Racing
54 James Jacobs Village-Verdigris Cycling
55 Brian Boyle Region Racing
56 Dave Bartels Summit Freewheelers
57 Alfonso Reyes Bloomington Cycle Racing Team
58 Iouri Dolgitser
59 meredith peterson
60 Stanley Blake
61 Jes Cisneros North Branch Cycling Club
62 James Chiappetta
63 Shannon Sims
64 Jeff Dejesus
65 Rich Weston Beverly Bike/VeePak
66 Robert Sliwinski North Branch
DNF Jesus Barraza
DNF David Hudson xXx Racing
DNF Bryce Hanna xXx Racing
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 3: 31   Cat 4: 28   Cat 5: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Wayne Simon Enzo's-PSIMET
2 Robert Downs
3 Danny Warner Village-Verdigris Cycling
4 John Shull Alberto's Sport
5 Scott Ross Bellum Racing
6 Vitor Alexandre Colavita Racing
7 Fred Schuler
8 Randal Warren xXx Racing
9 Gregory Anderson Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
10 Michael Meteyer Great Dane Velo Club (GDVC)
11 William Waters South Chicago Wheelmen
12 David Luczynski
13 robert garner V.C. Bikesport
14 James Anderson PSIMET Racing
15 Greg Youngen Wild Card Cycling
16 Robert Gundry Vision Quest
17 George Lambros Flatlandia Cycling Team
18 Robert Antinelli Colavita Racing Inc.
19 darryl mataya MadCity Velo Club
20 William Keith
21 John Bucksbaum Vision Quest LLC
22 Tom Carlson
23 Mauro Fisher xXx Racing
24 Edward Bartley Tower Racing
25 Thomas Kramer Verdigris-Village CX Team
26 Richard Kryszak South Chicago Wheelmen
27 John Amato The Pony Shop
28 Brian Kavanagh The Pony Shop
29 William Heffernan Village-Verdigris Cycling
30 Marc Dettman Bissell/ABG Cycling Club
31 Fred Mcdonald Flatlandia Cycling Team
32 Gregory Lange xXx Racing
33 Eric Puetz SmartBikeParts.com
34 Robert Berg Tower Racing
35 Donald Isaacs Team Bicycle Heaven
36 Ken Schiffman Flatlandia Cycling Team
37 Aj Dillard
38 David Mcfadden Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
39 Emmanuel Dimalanta
40 Edward Reed
DNF Ken Muszynski PSIMET Racing
DNF Tim Homola Verdigris-Village CX Team
DNF Barry Taerbaum Alberto's Sport
DNF Stewart Seaholm
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 2   Cat 3: 14   Cat 4: 24   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Craychee
2 E Michael ozment Team Mack Racing Assoc. LTD
3 Julian Coupland Velo Club Roubaix Inc
4 John Stainthorp xXx Racing
5 Walter Stoops ABD Cycling Team
6 Bruce Rosenzweig
DNF Ron Tarson Team Higher Gear
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Reyes SRAM Factory
2 Paul Mumford
3 William Pankonin xXx Racing
4 Liam Donoghue xXx Racing
5 Austin Warner ROBOTS <3
6 Jason Wagner Flatlandia Cycling Team
7 Bryan Mcvey ABD Cycling Team
8 Newt Cole The Pony Shop
9 David Cushman Roscoe Village Bike Racing
10 Ted Burger Flatlandia Cycling Team
11 Brandon Elliott Iron Cycles
12 Richard Mezo
13 Benjamin Demong ABD Cycling Team
14 Forest Hynes Johnny Sprockets
15 Paul Kardosh Mox Multisport
16 Lucas Guyton American Equity Racng Team
17 Nico Cabrera Chicago Cuttin Crew
18 Kansas Waugh
19 Brandon Scheiner Team Pegasus
20 Andrew Demey Team Pegasus
21 Dominic Bosco Rbikes.com / FleetTruckParts.com
22 Sasha Reschechtko Team TATI
23 Nathan Schneeberger Johnny Sprockets
24 Mike Morell Chicago Cuttin Crew
25 Ara Oggoian Team Bicycle Heaven
26 Steve Schafer
27 Tim Holt BSM Cycling
28 Kyle Wiberg xXx Racing
29 Mike Norman The Pony Shop
30 Christopher Osborne ISCorp Cycling Team
31 Waylon Janowiak ABD Cycling Team
32 Erik Herro Team Pegasus
33 Nicholas Venice xXx Racing
34 Maxwell Riordan Chicago Cuttin Crew
35 Adam Wachendorf Rhythm Racing
36 Tracy Dangott xXx Racing
37 Russ Kuryk Iron Cycles
38 Gregory Anderson Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
39 Eric Christ Bicycle Heaven
40 Alex Nemeth Tower Racing
41 Cliff Golz The Pony Shop
42 Christopher Macfarland xXx Racing
43 Nicholas Gajewski Rhythm Racing
44 Adrian Redd
45 Brian Hague Beverly Bike/VeePak
46 Jonathan Fairman
47 Kevin Pietka Project 5 Racing
48 Sean Bjork xXx Racing
49 John Lionberger
50 Christopher Sherpitis xXx Racing
51 Paolo Urizar
52 Mark Feary The Pony Shop
53 Robert Murray Beverly Bike/VeePak
54 Christopher Jensen ROBOTS <3
55 Bryan Lee The Pony Shop
56 John Hoffman North Branch Cycling Club
57 David Hudson xXx Racing
58 Andrew Peterson Mox Multisport
59 David Pilotto Flatlandia Cycling Team
60 Steven Brawley
61 Chernoh Sesay
62 Brent Knepper
63 Robert Kelly NCVC/UnitedHealthcare
64 Alfonso Reyes Bloomington Cycle Racing Team
65 Matt Larson Iron Cycles
66 Jason Roggenbauer Wheel Fast Racing
67 Keith Ortiz Half Acre Cycling
68 Geoffrey Scott Spidermonkey Cycling
69 John Craychee
70 Erik Eiseman
71 Joshua Arends Half Acre Cycling
72 Benjamin Van couvering Team Pegasus
73 Helge Pedersen
74 Dean Rawson Region Racing
75 Chris Hammer Wheel Fast Racing
76 Colin Donlan Vision Quest
77 Michael Campbell Iron Cycles
78 Jason Williams Johnny Sprockets
79 Michael Shea Rhythm Racing
80 Gavin Gould Half Acre Cycling
81 Mark Steen DICE
82 Hayes Sanborn Spidermonkey Cycling
83 Cameron Pease North Branch Cycling
84 David Castro Rhythm Racing
85 Eric Blankinship Rhythm Racing
86 Andrew Anderson xXx Racing
87 Brian Morrissey xXx Racing
88 Matthew Flaherty Tulsa Tough Racing
89 Matt Bennett Village-Verdigris Cycling
90 Jannette Rho Chicago Cuttin Crew
91 Christopher Mcmahon
92 Evan Jahn Rhythm Racing
93 Gina Kenny Team Extreme
94 Justin Andrews PSIMET Elite
95 Kenneth Mitchell Spidermonkey Cycling
DNF Eric Drummer
DNF Brent Wegscheid Johnny Sprockets
DNF Mark Zalewski Morris Trucking Velo
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 3   Cat 3: 90   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Bowers
2 Bryan Witry Rhythm Racing
3 Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
4 Jacob Schilling Team Mack Racing Assoc. LTD
5 Owen Aronson xXx Racing
6 Mark Tank Bloomington Cycle Racing Team
7 Bailey Newbrey
8 Thomas Babinski Iron Cycles
9 Rob Capps
10 Richard Baisa Region Racing
11 Nathan Gayeski Iron Cycles
12 Alex Rams Colavita Racing
13 Andre Odendaal Team Higher Gear
14 Jared Craft Tower Racing
15 Daniel Pollard Rhythm Racing
16 Cullom Radvillas Tuxedo Thunder Cycling
17 Kurt Schauwecker
18 Gary Baisa Brazen Dropouts
19 Jim Groenhof
20 William Burkholder
21 Eugene Bruber Johnny Sprockets
22 Tristan Whitehead Team Higher Gear
23 Edward Dutczak South Chicago Wheelmen
24 Omar Patalinghug Team Higher Gear
25 James Depkon
26 Harlan Thompson The Pony Shop
27 Evan Kuchar xXx Racing
28 Bob Mazursky Verdigris-Village CX Team
29 Patrick Brock My Wife Inc
30 Mitch Moen
31 James Ye tuxedo thunder
32 William Seliger xXx Racing
33 David Herberich Team TATI
34 Andrew Haala Tuxedo Thunder Cycling
35 Ryan Fay xXx Racing
36 John Parr
37 Peter Monko Spidermonkey Cycling
38 Kyle Selph Tower Racing
39 Justin Merkey Rhythm Racing
40 Chris Harold Activator Cycles
41 Michael Thomas
42 Todd Simeone Half Acre Cycling
43 Josh Kline Team Higher Gear
44 Adam Hanzel
45 Todd Byers Endure It Sports
46 Tobie Depauw North Central Cyclery
47 Jesse Young PSIMET Racing
48 Yannick Le boulch Bloomington Cycle Racing Team
49 John Mahr
50 Weston Martin
51 Brett Williams
52 Andrew Zens Rhythm Racing
53 Jeffrey Popelka Team TATI
54 Trent Williams Spidermonkey Cycling
55 Thomas Kabacinski xXx Racing
56 Blayne Greiner xXx Racing
57 Andrew Scheyer
58 James Linehan Roscoe Village Bike Racing
59 Joshua Durbin Rhythm Racing
60 Paul Goc Team TATI
61 Matt Riezman Rhythm Racing
62 Edward Gadient Iron Cycles
63 Aaron Smith
64 Michael Kelly South Chicago Wheelmen
65 Justice Leppanen N.E. PA Cycling
66 Alex Grant
67 Chris Fellows
68 Harry Stinespring
69 Erik Didriksen xXx Racing
70 Nicholas Goossen Team Higher Gear
71 Chris Sutphen
72 Brett Michael Team Pegasus
73 Randy Koren
74 John Neal
75 Luis Serrano
76 Jonathan Markel Iron Cycles
77 Amos Willis
78 Ben Miller Johnny Sprockets
79 Bo Altes
80 Robert Curtis PSIMET Racing
81 Paul Halupka Spidermonkey Cycling
82 Kenneth Bratko
83 Scott Van maldegiam Giant Cycling Team
84 Alex Koch
85 Joshua Herting Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
86 Abram Glazer
87 Michael Chiang
88 Jerry Meister ABD Cycle Club
89 Rudy Luciani
90 Joe Videtti
91 Andrew Santos
92 Mark Witthoefft
93 Monte Martin crossresults
94 Danny Salazar
DNF Joe Sirchio
DNF Edwin Bagley Iron Cycles
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 87   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
2 Andre Odendaal Team Higher Gear
3 Omar Patalinghug Team Higher Gear
4 Edward Dutczak South Chicago Wheelmen
5 Lebster Pabon West Town Bikes
6 Arlen Jacob ImONPoint.org
7 Adam Herndon xXx Racing
8 Pj Cavoto jr Spidermonkey Cycling
9 Andrew Heidel xXx Racing
10 Rory Polk Bloomington Cycle Racing Team
11 Rebecca Welbes Kinky Llama Racing
12 William Barnes xXx Racing
13 Nick Diedrich Honey Badgers
14 Tristan Whitehead Team Higher Gear
15 James Ye tuxedo thunder
16 Nate Kersten Turin Bicycling Society
17 Mark Mccain
18 David Lebreton
19 Josh Kline Team Higher Gear
20 William Hannifan
21 Tyler Cox Kinky Llama Racing
22 Rob Capps
23 John Mahr
24 Joseph Brosilow
25 Nicholas Goossen Team Higher Gear
26 Eric Holm
27 Sage Hahn
28 Trent Williams Spidermonkey Cycling
29 Dan Lucas
30 William Seliger xXx Racing
31 Seyamack Afzali
32 Steve Kismohr
33 Sergio Moreno Beverly Bike/VeePak
34 Paul Halupka Spidermonkey Cycling
35 Nickolaus Lekovish
36 Todd Williams
37 Ronnie Semba
38 Chris Fellows
39 John Felke Kinky Llama Racing
40 Russell Miller
41 Matthew Stevenson xXx Racing
42 Michael Cho
43 Christopher Green Turin Bicycle/Barker+Nestor
44 Scott Niemann Well-Fit
45 Jeffrey Sheppard PSIMET Racing
46 Theodore Rhodes TheoRhodes Inc.
47 John McGrath
48 Eric Swanson
49 Jared Honn
50 Simon Meistininkas
51 Robert Gorman
52 Alan Treuthart xXx Racing
53 Brendan Gately Track & Trough
54 John Mosby Higher Gear- Gear Head Cyclocross T
55 Brian Knowles
56 Robert Haffey
57 Erica Gaddy Half Acre Cycling
58 Lance Caldwell TTAU - Multisport
59 Dante Parra
60 Guy Graves xXx Racing
61 Mark Calvert
62 Joshua Haines Tuxedo Thunder
63 Sue Semaszczuk Bellum Racing
64 Kevin Linde
65 James Davis South Chicago Wheelmen
66 Robert Cann
67 Noah Anderson Spin Doctor Cyclewerks
68 John Mele Mox Multisport
69 Brian Gorcowski
70 Melissa Kelly Iron Cycles
71 Jacob Thom Half Acre Cycling
72 Lukasz Remiasz
73 Geoff Bevington Old & In The Way
74 Kelly Clarke Spidermonkey Cycling
75 Adam Siegel
76 Loch Miwa Flatlandia Cycling Team
77 Steve Herbst Old & In The Way
78 Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
79 Andy Ho
80 Michael Schietinger
81 Joseph Ravago Mox Multisport
82 Rodrigo Aviles
83 James Bailey
84 Erik Mann
85 Marcus Turnbo
DNF Peter Monko Spidermonkey Cycling
DNF Danny Salazar
DNF Timothy Mcgovern
DNF Jason Ream Track and Trough Athletic Union
DNF Nathan Newton
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 5   Cat 4: 65   Cat ?: 18  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jessica Hill
2 June Upshaw Verdigris-Village CX Team
3 Alyssa Severn Cyclocrossracing.com
4 sarah huang
5 Kimberly Thomas Fusion IT
6 Julia Daher
7 meredith peterson
8 Leah Sanda Bellum Racing
9 Katie Isermann Bellum Racing
10 Amelia Moore ROBOTS <3
11 corrie osborne ISCorp Cycling Team
12 Kristina Young Team TATI
13 Rebecca Welbes Kinky Llama Racing
14 Christina Peck Chicago Cuttin Crew
15 Lindsay Zucco Team Bicycle Heaven
16 Jannette Rho Chicago Cuttin Crew
17 Lindsay Knight Team TATI
18 Marie Couris Village-Verdigris Cycling
19 Laura Melendez
20 Amy Comstock Mox Multisport
21 Eleanor Blick Johnny Sprockets
22 Gina Kenny Team Extreme
23 Sue Semaszczuk Bellum Racing
24 Catherine Watkins Higher Gear- Gear Head Cyclocross T
25 Tamara Fraser xXx Racing
26 Amy Weik
DNF Christine Raymo SRAM Factory
Finishers: Cat 2: 6   Cat 3: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kim Brokhof Spidermonkey Cycling
2 Molly Shough Mox Multisport
3 Sandra Samman xXx Racing
4 Emily Shull Alberto's Sport
5 Sophia Lee Team TATI
6 Erin Woloszyn Village-Verdigris Cycling
7 Kelly Clayton Village-Verdigris Cycling
8 Katie Tomarelli Kinky Llama Racing
9 Erica Gaddy Half Acre Cycling
10 Marie Snyder Chicago Cuttin Crew
11 Vanessa Buccella Iron Cycles
12 Katie Mann Team TATI
13 Jessica Whiton
14 Jennifer Mosley Half Acre Cycling
15 Colleen Hughes Johnny Sprockets
16 Kristi Hanson Spidermonkey Cycling
17 Sarah Lu ROBOTS <3
18 Erica Chianese Half Acre Cycling
19 Ellen Ryan
20 Sue Wellinghoff xXx Racing
21 Amy Fuller Method Cycles
22 Marcy Barrett
23 Kathryn Maser Team Pegasus
24 Katie Horvath ROBOTS <3
25 Hanna Goc Team TATI
26 Sheena Enriquez
27 Laurie Chipps
28 Elizabeth Markel Iron Cycles
29 Julie Rinaldi
30 Mary Roe Tower Racing
31 Sarah Layton
32 Niki Moylan MOX
33 Kelly Clarke Spidermonkey Cycling
34 Melissa Kelly Iron Cycles
35 Anna Bacsik xXx Racing
36 Sylvie Legere Higher Gear- Gear Head Cyclocross T
37 Annette Stahelin
38 Kristy Minatto
39 Kirsten Swanson Mox Multisport
40 Erin Mendoza Vision Quest
41 Jenn Howland
42 Angela Catalano
43 Erica Gingerich
44 Jennifer Wilson Mox Multisport
45 Alissa Love
46 Janet Petrzilka
47 Meghan Murphy
48 Diana Dimas Iron Cycles
54 Lauren Wiscomb
DNF Quincy Fleming Mox Multisport
DNF Rebecca Dill
DNF Jessica Shore bagley Iron Cycles
Finishers: Cat 4: 43   Cat ?: 9