Log In

Team Overview: Midwest Orthopedic Specialty Hospital / Team Wisconsin Cycling

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Montrose Beach CX - CCC #8 (Dec 3 2023)

Robert Garner Men Masters 55+ 13 / 35

Quarry Cross At The Forge (Nov 19 2023)

Tom Spencer Men Cat 1/2/3 21 / 30

Wisconsin State Cyclocross Championship p/b Revolution Cycling Club (Nov 18 2023)

Jamie Ertl Women Category 1/2/3 Single Speed 3 / 3
Robert Garner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 23 / 24
Benjamin Lauer Men Category 3/4 Elite 8 / 32
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 14 / 32
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 21 / 32
Adam Raychel Men Category 1/2/3 Masters 35+ 20 / 24
Haylan Engdahl Men Junior 15-18 6 / 12
Haylan Engdahl Men Category 4 Elite 2 / 37
Jamie Ertl Women Category 1/2 Womxn Elite 3 / 8

Wheeling Heritage Park CX (Nov 12 2023)

Robert Garner Men Masters 55+ 10 / 37

CamRock & Roll p/b MoMo Riders' Club (Nov 11 2023)

Jamie Ertl Women Category 1/2/3 Single Speed 4 / 4
Tom Spencer Men Category 1/2/3 Single Speed 7 / 9
Robert Garner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 17 / 21
Benjamin Lauer Men Category 3/4 Elite 3 / 42
Tom Spencer Men Category 3/4 Elite 12 / 42
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 13 / 42
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 34 / 42
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 4 / 9

Groundhog PSI-Clocross (Nov 5 2023)

Robert Garner Men Masters 55+ 9 / 31

Kern Park Kross (Nov 4 2023)

Parker Mccoll Men Tracklocross 8 / 24
Benjamin Lauer Men Tracklocross 9 / 24
Jamie Ertl Women Category 1/2/3 Single Speed 3 / 3
Robert Garner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 19 / 24
Adam Raychel Men Category 4/5 Masters 35+ 2 / 27
Tom Spencer Men Category 1/2/3 Masters 35+ 13 / 20
Adam Raychel Men Category 4 Elite 3 / 34
Benjamin Lauer Men Category 3/4 Elite 2 / 30
Tom Spencer Men Category 3/4 Elite 14 / 30
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 18 / 30
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 21 / 30
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 3 / 6

Cross Fire p/b L5 Racing (Oct 28 2023)

Jamie Ertl Women Single Speed Category 1/2/3 3 / 3
Benjamin Lauer Men Single Speed Category 1/2/3 14 / 16
Robert Garner Men Masters 50+ Category 1/2/3 14 / 18
Benjamin Lauer Men Category 3/4 Elite 6 / 40
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 17 / 40
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 3 / 8
Adam Raychel Men Category 4 Elite 5 / 44
Adam Raychel Men Category 4/Novice Masters 35+ 3 / 29

Grafton Pumpkin Cross p/b Serpentijn Art and Athletics (Oct 21 2023)

Robert Garner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 17 / 23
Benjamin Lauer Men Category 3/4 Elite 2 / 29
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 18 / 29
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 2 / 7

2023 Trek CX Cup (Oct 15 2023)

Benjamin Lauer Men Cat 3 Elite 8 / 44
Parker Mccoll Men Cat 3 Elite 22 / 44

2023 Trek CX Cup (Oct 14 2023)

Parker Mccoll Men Cat 3 Elite 39 / 48
Amy Lauer Women Cat 3 Elite 8 / 17
Adam Raychel Men Cat 4/5 Elite 7 / 65
Adam Raychel Men Cat 4/5 Masters 45+ 1 / 20

2023 Trek CX Cup (Oct 13 2023)

Benjamin Lauer Men Cat 1/2/3 Elite 35 / 85
Tom Spencer Men Cat 1/2/3 Elite 57 / 85
Jamie Ertl Women Cat 1/2/3 Elite 9 / 30
Adam Raychel Men Cat 4/5 Singlespeed 2 / 27
Adam Raychel Men Masters 45+ 11 / 25

Diablo Sunnyview Cross (Oct 7 2023)

Tom Spencer Men Category 1/2/3 Single Speed 10 / 10
Robert Garner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 14 / 18
Benjamin Lauer Men Category 3/4 Elite 5 / 31
Tom Spencer Men Category 3/4 Elite 8 / 31
Emily Raychel Women Category 3/4 Elite 4 / 4

Field of Riches Cross p/b Team Wisconsin Cycling (Oct 1 2023)

Tom Spencer Men Category 1/2/3 Single Speed 7 / 8
Robert Garner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 14 / 18
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 3 / 28
Benjamin Lauer Men Category 3/4 Elite 5 / 28
Haylan Engdahl Men Category 3/4 Elite 9 / 28
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 17 / 28
Tom Spencer Men Category 1/2/3 Masters 35+ 12 / 16
Emily Raychel Women Category 3/4 Elite 10 / 11
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 3 / 9
Eva Raychel Women Junior 9-14 4 / 11
Haylan Engdahl Men Junior 15-18 2 / 2
Haylan Engdahl Men Category 4 Elite 4 / 43
Emily Raychel Women Category 4/Novice Elite 9 / 10
Andrew Rossa Men Category 4/5 Masters 50+ 25 / 39

Badger Prairie Cross p/b Neff Cycle Service (Sep 30 2023)

Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 7 / 33
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 19 / 33
Emily Raychel Women Category 3/4 Elite 10 / 14
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 3 / 13
Eva Raychel Women Junior 9-14 3 / 10

Battle of Waterloo CX p/b Trek Midwest Team (Sep 24 2023)

Emily Raychel Women Category 4/5 Single Speed 1 / 1
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 4 / 30
Benjamin Lauer Men Category 3/4 Elite 6 / 30
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 8 / 30
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 5 / 11
Eva Raychel Women Junior 9-14 4 / 14

Sheboygan County Cycling Classic (Sep 23 2023)

Benjamin Lauer Men Category 3/4 Elite 8 / 23
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 16 / 23
Adam Raychel Men Category 1/2/3 Masters 35+ 8 / 13
Emily Raychel Women Category 3/4 Elite 2 / 3
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 3 / 8
Emily Raychel Women Category 4/5 Elite 9 / 9

OnMilwaukee Hill Bill:Volume 3 p/b Wheel & Sprocket and The Rock Snow Park (Sep 17 2023)

Tom Spencer Men Category 3/4 Elite 11 / 21
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 15 / 21
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 16 / 21
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 1 / 6

Englewood CX p/b Brazen Dropouts (Sep 16 2023)

Eva Raychel Women Junior 9-14 7 / 11
Eva Raychel Women Category 4/Novice Elite 16 / 22
Emily Raychel Women Category 4/Novice Elite 20 / 22
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 11 / 26
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 20 / 26
Jamie Ertl Men Category 3/4 Elite 24 / 26
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 2 / 11

Flyover Silver Creek p/b Heavy Pedal Velo Club and Broken Spoke Bikes (Sep 9 2023)

Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 12 / 32
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 14 / 32
Benjamin Lauer Men Category 3/4 Elite 17 / 32
Jamie Ertl Men Category 3/4 Elite 22 / 32
John Lutz Men Category 3/4 Elite 27 / 32
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 3 / 9
Adam Raychel Men Fat Bike 2 / 10

Wisconsin State Cyclocross Championship p/b Revolution Cycling Club (Nov 19 2022)

Jamie Ertl Women Category 1/2/3 Single Speed 2 / 2
Robert Garner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 18 / 23
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 7 / 27
Tom Spencer Men Category 1/2/3 Masters 35+ 10 / 17
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 6 / 8

Wheeling Heritage Park CX (Nov 13 2022)

Robert Garner Men Masters 55+ 5 / 27

CamRock & Roll p/b MoMo Riders' Club (Nov 12 2022)

Jamie Ertl Women Category 1/2/3 Single Speed 1 / 3
Tom Spencer Men Category 1/2/3 Single Speed 7 / 8
Robert Garner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 20 / 29
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 20 / 24
Tom Spencer Men Masters 35+ Category 1/2/3 9 / 11
Adam Raychel Men Masters 35+ Category 1/2/3 10 / 11
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 8 / 9
Eva Raychel Women Junior 9-14 1 / 5
Emily Raychel Women Category 4/Novice Elite 15 / 19

Groundhog PSI-Clocross (Nov 6 2022)

Robert Garner Men Masters 55+ 15 / 39

HCC 25th CX Anniversary Race p/b Hampshire Cycle Club (Nov 5 2022)

Robert Garner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 15 / 24
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 16 / 23
Tom Spencer Men Category 1/2/3 Masters 35+ 2 / 6
Adam Raychel Men Category 1/2/3 Masters 35+ 4 / 6
Emily Raychel Women Category 3/4 Elite 5 / 5
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 5 / 6
Eva Raychel Women Junior 9-14 1 / 5
Emily Raychel Women Category 4/Novice Elite 6 / 11

Cross Fire p/b L5 Racing (Oct 29 2022)

Robert Garner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 21 / 31
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 9 / 39
Adam Raychel Men Category 1/2/3 Masters 35+ 16 / 17
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 4 / 9
Eva Raychel Women Junior 9-14 1 / 7
Emily Raychel Women Category 4/Novice Elite 24 / 25

Pumpkin Cross p/b Serpentijn Art and Athletics (Oct 22 2022)

Adam Raychel Men Single Speed Category 1/2/3 10 / 10
Robert Garner Men Masters 50+ Category 1/2/3 21 / 30
Emily Raychel Women Category 4/5 Single Speed 2 / 3
Christopher Raychel Men Category 4/5 Single Speed 11 / 11
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 4 / 27
Devin Hatch Men Category 3/4 Elite 8 / 27
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 26 / 27
Adam Raychel Men Category 1/2/3 Masters 35+ 10 / 16
Emily Raychel Women Category 3/4 Elite 6 / 12
Eva Raychel Women Junior 9-14 1 / 5
Jennifer Raychel Women Junior 15-18 3 / 3
Emily Raychel Women Category 4/Novice Elite 13 / 14

Sheboygan County Cross p/b Sheboygan County Cycling (Oct 16 2022)

Robert Garner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 10 / 16
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 9 / 15
Jamie Ertl Men Category 3/4 Elite 13 / 15
Adam Raychel Men Category 1/2/3 Masters 35+ 8 / 9
Emily Raychel Women Category 3/4 Elite 2 / 3
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 4 / 6
Eva Raychel Women Junior 9-14 1 / 3

Field of Riches Cross p/b Team Wisconsin Cycling (Oct 15 2022)

Tom Spencer Men Category 1/2/3 Single Speed 8 / 8
Robert Garner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 20 / 25
Emily Raychel Women Cat 4/5 Single Speed 1 / 1
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 14 / 26
Tom Spencer Men Category 3/4 Elite 16 / 26
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 21 / 26
Tom Spencer Men Category 1/2/3 Masters 35+ 9 / 17
Adam Raychel Men Category 1/2/3 Masters 35+ 12 / 17
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 6 / 9
Eva Raychel Women Junior 9-14 1 / 5
Jennifer Raychel Women Junior 15-18 4 / 4
Christopher Raychel Men Novice Elite 23 / 26
Emily Raychel Women Category 4/Novice Elite 4 / 10
Andrew Rossa Men Category 4/5 Masters 50+ 9 / 43

Trek CXC Cup (Oct 9 2022)

Parker Mccoll Men Cat 3 Elite 26 / 80
Adam Raychel Men Cat 3 Elite 61 / 80
Jamie Ertl Women Cat 1/2 Elite 11 / 23
Eva Raychel Women Junior 13-14 5 / 8
Devin Hatch Men Cat 4/Novice Elite 13 / 90

Trek CX Cup (Oct 8 2022)

Mary Geralts Women Cat 4/Novice Single speed 3 / 3
Jamie Ertl Women Cat 1/2 Elite 12 / 26
Parker Mccoll Men Cat 3 Elite 28 / 66
Adam Raychel Men Cat 3 Elite 65 / 66
Adam Raychel Men Cat 1/2/3 Masters 35+ 32 / 38
Eva Raychel Women Junior 13-14 4 / 10
Devin Hatch Men Cat 4/Novice Elite 7 / 86

Trek CXC Cup (Oct 7 2022)

Tom Spencer Men Cat 1/2/3 Elite 45 / 88
Adam Raychel Men Cat 1/2/3 Elite 71 / 88
Adam Raychel Men Cat 1/2/3 Single speed 23 / 35

Diablo Sunnyview Cross (Oct 2 2022)

Robert Garner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 12 / 17
Emily Raychel Women Category 4/5 Single Speed 1 / 3
Jennifer Raychel Women Category 4/5 Single Speed 3 / 3
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 9 / 22
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 14 / 22
Adam Raychel Men Category 1/2/3 Masters 35+ 9 / 10
Emily Raychel Women Category 3/4 Elite 4 / 4
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 4 / 5
Eva Raychel Women Junior 9-14 1 / 1
Jennifer Raychel Women Junior 15-18 2 / 2
Emily Raychel Women Category 4/Novice Elite 5 / 8
Andrew Rossa Men Category 4/5 Masters 50+ 11 / 26

Badger Prairie Cross p/b Team Neff Cycle Service (Oct 1 2022)

Emily Raychel Women Category 4/5 Single Speed 1 / 2
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 14 / 27
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 26 / 27
Adam Raychel Men Category 1/2/3 Masters 35+ 11 / 22
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 7 / 13
Jennifer Raychel Women Junior 15-18 3 / 3
Emily Raychel Women Category 4/Novice Elite 11 / 18

Battle of Waterloo p/b Trek Midwest and 801 W Madison (Sep 25 2022)

Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 14 / 33
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 29 / 33
Tom Spencer Men Category 1/2/3 Masters 35+ 15 / 28
Adam Raychel Men Category 1/2/3 Masters 35+ 25 / 28
Jennifer Raychel Women Junior 15-18 3 / 4
Emily Raychel Women Category 4/Novice Elite 21 / 32
Emily Raychel Women Category 3/4 Elite 7 / 7
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 11 / 15

Englewood CX p/b Brazen Dropouts (Sep 24 2022)

Emily Raychel Women Category 4/5 Single Speed 2 / 3
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 20 / 35
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 23 / 35
Adam Raychel Men Category 1/2/3 Masters 35+ 12 / 19
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 7 / 9
Eva Raychel Women Junior 9-14 1 / 6
Jennifer Raychel Women Junior 15-18 3 / 3
Emily Raychel Women Category 4/Novice Elite 12 / 15

OnMilwaukee's Hill Bill: Volume 2 p/b Educators Credit Union (Sep 18 2022)

Robert Garner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 13 / 16
Emily Raychel Women Category 4/5 Single Speed Oct-99 2 / 2
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 7 / 32
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 16 / 32
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 4 / 8
Adam Raychel Men Hugh Jill Fat Bike Race Elite 1 / 7
Emily Raychel Women Category 4/Novice Elite 7 / 11
Eva Raychel Women Category 4/Novice Elite 9 / 11

2021 USA Cycling Cyclocross National Championships (Dec 8 2021)

Tedd Jacobson Men Masters 60-64 22 / 56
Timm Jacobson Men Masters 60-64 44 / 56

Wisconsin Cyclocross State Championships p/b Revolution Cycles Club (Nov 20 2021)

Tom Spencer Men Category 1/2/3 Masters 35+ 16 / 20
Tedd Jacobson Men Category 1/2/3 Masters 50+ 15 / 32
Timm Jacobson Men Category 1/2/3 Masters 50+ 26 / 32
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 21 / 62
Tom Spencer Men Category 3/4 Elite 24 / 62
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 30 / 62
Timm Jacobson Men Category 3/4 Elite 60 / 62
Emily Jo Raychel Women Category 4/5 Elite 11 / 22
Emily Raychel Women Category 4/5 Elite 13 / 22
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 10 / 15
Eva Raychel Women Junior 9-14 2 / 5
Jennifer Raychel Women Junior 15-18 5 / 6
Christopher Raychel Men Category 4/5 Elite 76 / 77

Field of Riches Cross p/b Team Wisconsin (Nov 14 2021)

Tom Spencer Men Category 1/2/3 Masters 35+ 7 / 11
Emily Raychel Women Category 4/5 Single Speed 2 / 2
Adam Raychel Men Category 1/2/3 Single Speed 5 / 8
Robert Garner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 10 / 16
John Lutz Men Category 1/2/3 Masters 50+ 14 / 16
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 13 / 39
Tom Spencer Men Category 3/4 Elite 17 / 39
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 31 / 39
Andrew Rossa Men Category 3/4 Elite 36 / 39
Emily Raychel Women Category 4/5 Elite 7 / 12
Eva Raychel Women Junior 9-14 1 / 1
Kevin Kronschnabl Men Category 4/5 Masters 50+ 18 / 27

Diablo Woodland Cross (Nov 13 2021)

Emily Raychel Women Category 4/5 Single Speed 1 / 2
Adam Raychel Men Category 1/2/3 Single Speed 6 / 10
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 5 / 25
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 11 / 25
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 7 / 7
Emily Raychel Women Category 4/5 Elite 1 / 3
Eva Raychel Women Junior 9-14 1 / 1
Jennifer Raychel Women Junior 15-18 2 / 3

Kringle Kross at Wern Valley (Nov 6 2021)

Emily Raychel Women Category 4/5 Single Speed 2 / 3
Eva Raychel Women Category 4/5 Single Speed 3 / 3
Adam Raychel Men Category 1/2/3 Single Speed 5 / 9
Robert Garner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 15 / 24
John Lutz Men Category 1/2/3 Masters 50+ 16 / 24
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 14 / 40
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 22 / 40
Emily Raychel Women Category 4/5 Elite 9 / 14
Bruce Pagel Men Category 4/5 Masters 50+ 6 / 46
Andrew Rossa Men Category 4/5 Masters 50+ 21 / 46
Jennifer Raychel Women Junior 15-18 2 / 2

Cross Fire p/b L5 Racing (Oct 30 2021)

Emily Raychel Women Category 4/5 Single Speed 2 / 2
Adam Raychel Men Category 1/2/3 Single Speed 8 / 13
Robert Garner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 9 / 18
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 13 / 48
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 32 / 48
Emily Raychel Women Category 4/5 Elite 6 / 24
Eva Raychel Women Junior 9-14 1 / 5
Bruce Pagel Men Category 4/5 Masters 50+ 9 / 32

Pumpkin Cross p/b Belgianwerkx (Oct 23 2021)

Tom Spencer Men Category 1/2/3 Masters 35+ 12 / 18
Adam Raychel Men Category 1/2/3 Single Speed 9 / 11
Robert Garner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 16 / 24
Tom Spencer Men Category 3/4 Elite 12 / 44
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 25 / 44
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 30 / 44
Christopher Raychel Category 4/5 Elite 50 / 66
Emily Raychel Women Category 4/5 Elite 9 / 17
Andrew Rossa Category 4/5 Masters 50+ 15 / 37
Eva Raychel Women Junior 9-14 1 / 2

Trek CX Cup (Oct 10 2021)

Jamie Ertl Women Cat 1/2 Elite 17 / 21
Parker Mccoll Men Cat 3 Elite 23 / 63

Trek CX Cup (Oct 9 2021)

Jamie Ertl Women Cat 1/2 Elite 16 / 22
Robert Garner Men Cat 1/2/3 Masters 55+ 24 / 42
Parker Mccoll Men Cat 3 Elite 35 / 53
Mary Geralts Women Masters 55+ 6 / 6
Eva Raychel Women Junior 11-12 4 / 9
Bruce Pagel Men Cat 4/5 Masters 55+ 6 / 27

Trek CX Cup (Oct 8 2021)

Robert Garner Men Category 1/2/3 Elite 71 / 94

OnMilwaukee's Hill Bill (Oct 3 2021)

Tom Spencer Men Category 1/2/3 Masters 35+ 7 / 11
Mary Geralts Women Category 4/5 Single Speed 1 / 3
Emily Jo Raychel Women Category 4/5 Single Speed 2 / 3
Emily Raychel Women Category 4/5 Single Speed 3 / 3
Emily Raychel Women Category 4/5 Elite 5 / 8
Emily Jo Raychel Women Category 4/5 Elite 6 / 8
Adam Raychel Category 1/2/3 Single Speed 8 / 9
Robert Garner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 14 / 24
John Lutz Men Category 1/2/3 Masters 50+ 23 / 24
Eva Raychel Women Junior 9-14 1 / 1
Tom Spencer Men Category 3/4 Elite 8 / 43
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 14 / 43
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 36 / 43

Badger Prairie Cross by Neff Cycle Service Team (Oct 2 2021)

Mary Geralts Women Category 4/5 Single Speed 1 / 2
Emily Raychel Women Category 4/5 Single Speed 2 / 2
Adam Raychel Men Category 1/2/3 Single Speed 4 / 12
Tedd Jacobson Men Category 1/2/3 Masters 50+ 10 / 24
Robert Garner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 15 / 24
Timm Jacobson Men Category 1/2/3 Masters 50+ 24 / 24
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 10 / 43
Emily Raychel Women Category 4/5 Elite 10 / 19
Eva Raychel Women Junior 9-14 2 / 5
Jennifer Raychel Women Junior 15-18 3 / 3

Battle of Waterloo CX (Sep 26 2021)

Emily Raychel Women Category 4/5 Single Speed 1 / 2
Adam Raychel Men Category 1/2/3 Single Speed 11 / 16
Robert Garner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 12 / 13
Adam Raychel Category 3/4 Elite 16 / 43
Parker Mccoll Category 3/4 Elite 34 / 43
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 9 / 13
Emily Raychel Women Category 4/5 Elite 9 / 19
Mary Geralts Women Category 4/5 Elite 10 / 19
Emily Jo Raychel Women Category 4/5 Elite 15 / 19
Jennifer Raychel Women Junior 15-18 3 / 4

Sun Prairie Cup p/b Brazen Dropouts (Sep 25 2021)

Tom Spencer Men Category 1/2/3 Masters 35+ 8 / 11
Mary Geralts Women Category 4/5 Single Speed 2 / 3
Adam Raychel Men Category 1/2/3 Single Speed 8 / 18
Robert Garner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 13 / 20
Timm Jacobson Men Category 1/2/3 Masters 50+ 17 / 20
Tom Spencer Category 3/4 Elite 8 / 44
Adam Raychel Category 3/4 Elite 23 / 44
Emily Raychel Women Category 3/4 Elite 11 / 12
Emily Jo Raychel Women Category 3/4 Elite 12 / 12
Emily Raychel Women Category 4/5 Elite 7 / 13
Emily Jo Raychel Women Category 4/5 Elite 8 / 13
Bruce Pagel Men Category 4/5 Masters 50+ 2 / 30
Eva Raychel Women Junior 9-14 1 / 6
Christopher Raychel Men Category 4/5 Elite 63 / 63

Flyover Silver Creek p/b Heavy Pedal Velo Club (Sep 18 2021)

Adam Raychel Men Category 1/2/3 Single Speed 5 / 13
Robert Garner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 10 / 21
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 15 / 44
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 28 / 44
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 6 / 8
Emily Raychel Women Category 4/5 Elite 3 / 4

Lion Cross p/b LAPT Cycling (Sep 12 2021)

John Lutz Men Category 1/2/3 Masters 50+ 20 / 28
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 9 / 48
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 29 / 48
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 10 / 14
Emily Raychel Women Category 4/5 Elite 8 / 9
Andrew Rossa Men Category 4/5 Masters 50+ 7 / 23
Bruce Pagel Men Category 4/5 Masters 50+ 8 / 23

Cross-Shooshko (Sep 11 2021)

Tom Spencer Men Category 1/2/3 Masters 35+ 8 / 14
Emily Raychel Women Category 4/5 Single Speed 1 / 2
Brien Christopherson Men Category 4/5 Single Speed 4 / 7
Adam Raychel Men Category 1/2/3 Single Speed 8 / 14
John Lutz Men Category 1/2/3 Masters 50+ 21 / 27
Adam Raychel Men Category 3/4 Elite 9 / 40
Tom Spencer Men Category 3/4 Elite 17 / 40
Parker Mccoll Men Category 3/4 Elite 22 / 40
Jamie Ertl Women Category 1/2 Elite 8 / 10
Emily Raychel Women Category 4/5 Elite 8 / 10
Bruce Pagel Men Category 4/5 Masters 50+ 4 / 34
Kevin Kronschnabl Men Category 4/5 Masters 50+ 22 / 34

Kringle Kross at Wern Valley (Nov 7 2020)

Robert Garner Men Masters 60+ Category 1/2/3 3 / 5
Timm Jacobson Men Masters 60+ Category 1/2/3 4 / 5
Ben Kowalczyk Elite Category 3 3 / 7

Indy Cross II - Ellenberger Park (Oct 25 2020)

Ben Kowalczyk Men Junior 17-18 Open 1 / 3
Ben Kowalczyk Men Senior Cat 3 9 / 11

Indy Cross - Washington Park (Sep 19 2020)

Ben Kowalczyk Men Junior 17-18 Open 2 / 5

Indy Cross - Brookside Park (Sep 5 2020)

Ben Kowalczyk Men Junior 17-18 Open 1 / 2

Montrose Beach - Chicago Cyclocross Cup #11 / Midwest Regional Cyclocr (Dec 8 2019)

Mary Geralts Women Cat 4/5 22 / 33

Wisconsin State Cyclocross Championships p/b Revolution Cycles Club (Nov 23 2019)

Robert Garner Masters 50+ Category 1/2/3 3 / 32
Tedd Jacobson Masters 50+ Category 1/2/3 3 / 32
Robert Garner Masters 50+ Category 1/2/3 12 / 32
Timm Jacobson Masters 50+ Category 1/2/3 56 / 32
Tom Spencer Masters 35+ Category 1/2/3 10 / 19
Matthew Sokolowski Elite Category 3/4 3 / 38
Tom Spencer Elite Category 3/4 8 / 38
Julio Jacobo Elite Category 3/4 31 / 38
Emily Raychel Women Elite Category 4/5 6 / 9

Fat Kats Cross Race (Nov 16 2019)

Tom Spencer Single Speed Category 1/2/3 9 / 9
Tom Spencer Elite Category 3/4 12 / 30
Adam Raychel Elite Category 3/4 13 / 30
Emily Jo Raychel Women Elite Category 3/4 5 / 6
Emily Raychel Women Elite Category 3/4 6 / 6
Emily Jo Raychel Women Elite Category 4/5 2 / 3
Emily Raychel Women Elite Category 4/5 3 / 3

Sun Prairie Cup (Nov 9 2019)

Robert Garner Masters 60+ Category 1/2/3 2 / 6
Robert Garner Masters 50+ Category 1/2/3 8 / 19
Matthew Sokolowski Elite Category 3/4 8 / 37

KEATING LAW OFFICES ILLINOIS STATE CYCLOCROSS CHAMPIONSHIPS (Nov 9 2019)

Timm Jacobson Men Masters 55+ 13 / 29
Julio Jacobo Men Cat 3 15 / 24

Battle of Waterloo CX (Nov 3 2019)

Robert Garner Masters 60+ Category 1/2/3 2 / 3
Robert Garner Masters 50+ Category 1/2/3 9 / 15
Emily Raychel Women Elite Category 4/5 3 / 6

Estabrook Park Beer Garden Cyclocross Classic (Nov 2 2019)

Robert Garner Masters 60+ Category 1/2/3 3 / 9
Timm Jacobson Masters 60+ Category 1/2/3 6 / 9
Robert Garner Masters 50+ Category 1/2/3 8 / 23
Timm Jacobson Masters 50+ Category 1/2/3 15 / 23
Richard Janisch Masters 50+ Category 1/2/3 16 / 23
Tom Spencer Elite Category 3/4 15 / 37
Matthew Sokolowski Elite Category 3/4 19 / 37
Emily Jo Raychel Women Elite Category 4/5 11 / 16
Emily Raychel Women Elite Category 4/5 13 / 16

Cross Fire (Oct 26 2019)

Tom Spencer Masters 35+ Category 1/2/3 15 / 23
Robert Garner Masters 60+ Category 1/2/3 3 / 11
Timm Jacobson Masters 60+ Category 1/2/3 6 / 11
Robert Garner Masters 50+ Category 1/2/3 11 / 29
Richard Janisch Masters 50+ Category 1/2/3 16 / 29
Timm Jacobson Masters 50+ Category 1/2/3 21 / 29
Dave Dineen Masters 50+ Category 1/2/3 23 / 29
Tom Spencer Elite Category 3/4 15 / 48
Emily Raychel Women Elite Category 3/4 8 / 9
Emily Raychel Women Elite Category 4/5 6 / 16

Tough Udder CX (Oct 20 2019)

Wally Kunstman Masters 35+ Category 1/2/3 7 / 14
Ryan Lipski Masters 35+ Category 1/2/3 10 / 14
Trevor Flinton Elite Category 1/2/3 4 / 7
Tom Spencer Elite Category 1/2/3 6 / 7
Robert Garner Masters 60+ Category 1/2/3 2 / 4
Emily Jo Raychel Single Speed Category 4/5 3 / 5
Tom Spencer Single Speed Category 4/5 10 / 5
Ryan Lipski Single Speed Category 1/2/3 15 / 8
Tedd Jacobson Masters 50+ Category 1/2/3 5 / 15
Robert Garner Masters 50+ Category 1/2/3 8 / 15
Richard Janisch Masters 50+ Category 1/2/3 10 / 15
Dave Dineen Masters 50+ Category 1/2/3 13 / 15
Ryan Lipski Elite Category 3/4 9 / 24
Tom Spencer Elite Category 3/4 11 / 24
Matthew Sokolowski Elite Category 3/4 13 / 24
Emily Jo Raychel Women Elite Category 3/4 4 / 5
Emily Raychel Women Elite Category 3/4 5 / 5
Emily Jo Raychel Women Elite Category 4/5 3 / 8
Emily Raychel Women Elite Category 4/5 5 / 8
Andrew Rossa Masters 35+ Category 4/5 8 / 14

GPJO (Oct 19 2019)

Tom Spencer Masters 35+ Category 1/2/3 9 / 24
Wally Kunstman Masters 35+ Category 1/2/3 18 / 24
Robert Garner Masters 60+ Category 1/2/3 2 / 4
Robert Garner Masters 50+ Category 1/2/3 10 / 15
Dave Dineen Masters 50+ Category 1/2/3 12 / 15
Tom Spencer Elite Category 3/4 12 / 60
Matthew Sokolowski Elite Category 3/4 19 / 60
Emily Raychel Women Elite Category 4/5 9 / 14

Badger Prairie Cross (Oct 12 2019)

Adam Raychel Single Speed Category 1/2/3 18 / 10
Tedd Jacobson Masters 50+ Category 1/2/3 4 / 20
Robert Garner Masters 50+ Category 1/2/3 12 / 20
Richard Janisch Masters 50+ Category 1/2/3 15 / 20
Timm Jacobson Masters 50+ Category 1/2/3 17 / 20
Matthew Sokolowski Elite Category 3/4 18 / 46
Adam Raychel Elite Category 3/4 34 / 46
Emily Jo Raychel Women Elite Category 3/4 7 / 8
Emily Raychel Women Elite Category 3/4 16 / 8
Emily Jo Raychel Women Elite Category 4/5 8 / 14
Emily Raychel Women Elite Category 4/5 10 / 14

Grafton PumpkinCross (Oct 5 2019)

Emily Jo Raychel Single Speed Category 4/5 7 / 9
Ryan Lipski Single Speed Category 1/2/3 14 / 20
Adam Raychel Single Speed Category 1/2/3 15 / 20
Richard Janisch Masters 50+ Category 1/2/3 14 / 25
Tom Winkel Masters 50+ Category 1/2/3 20 / 25
Wally Kunstman Masters 35+ Category 1/2/3 14 / 18
Tom Spencer Masters 35+ Category 1/2/3 16 / 18
Kevin Severs Elite Category 1/2/3 16 / 19
Matthew Sokolowski Elite Category 3/4 11 / 66
Ryan Lipski Elite Category 3/4 13 / 66
Julio Jacobo Elite Category 3/4 33 / 66
Adam Raychel Elite Category 3/4 42 / 66
Tom Spencer Elite Category 3/4 118 / 66
Richard Janisch Elite Category 3/4 123 / 66
Emily Jo Raychel Women Elite Category 4/5 8 / 12
Emily Raychel Women Elite Category 4/5 9 / 12

Humbolt Park Cyclocross (Sep 28 2019)

Robert Garner Masters 60+ Category 1/2/3 2 / 7
Timm Jacobson Masters 60+ Category 1/2/3 5 / 7
Adam Raychel Single Speed Category 1/2/3 12 / 16
Robert Garner Masters 50+ Category 1/2/3 10 / 25
Richard Janisch Masters 50+ Category 1/2/3 12 / 25
Dave Eckel Masters 50+ Category 1/2/3 20 / 25
Timm Jacobson Masters 50+ Category 1/2/3 22 / 25
Tom Spencer Masters 35+ Category 1/2/3 7 / 15
Matthew Sokolowski Elite Category 3/4 11 / 43
Tom Spencer Elite Category 3/4 17 / 43
Julio Jacobo Elite Category 3/4 20 / 43
Adam Raychel Elite Category 3/4 28 / 43
Emily Raychel Women Elite Category 4/5 5 / 8
Emily Jo Raychel Women Elite Category 4/5 6 / 8
Andrew Rossa Masters 35+ Category 4/5 12 / 28

Trek CX Cup Day 3 (Sep 22 2019)

Trevor Flinton Men Cat 3 9 / 56
Robert Garner Men Master 55+ Open 11 / 29
Mary Geralts Women Master 35+ Cat 1/2/3/4 10 / 11

Trek CX Cup Day 2 (Sep 21 2019)

Robert Garner Men Master 55+ Cat 1/2/3 15 / 46
Timm Jacobson Men Master 55+ Cat 1/2/3 89 / 46
Trevor Flinton Men Cat 3 6 / 77
Emily Jo Raychel Women Cat 5 13 / 26
Christopher Raychel Men Cat 4/5 226 / 116

Trek CX Cup Day 1 (Sep 20 2019)

Tom Spencer Men Cat 1/2/3 61 / 96
Robert Garner Men Cat 1/2/3 71 / 96

LAPT Lion Cross (Sep 15 2019)

Brien Christopherson Single Speed Category 4/5 6 / 10
Adam Raychel Single Speed Category 1/2/3 36 / 20
Kevin Severs Single Speed Category 1/2/3 38 / 20
Robert Garner Masters 50+ Category 1/2/3 8 / 17
Richard Janisch Masters 50+ Category 1/2/3 12 / 17
Kevin Severs Category 1/2/3 3 / 7
Tom Spencer Category 3/4 8 / 40
Matthew Sokolowski Category 3/4 16 / 40
Adam Raychel Category 3/4 22 / 40
Ryan Lipski Category 3/4 27 / 40
Julio Jacobo Category 3/4 34 / 40
Emily Raychel Women Elite Category 4/5 7 / 7
Andrew Rossa Masters 35+ Category 4/5 14 / 26

Cross-Shooshko Cyclocross (Sep 8 2019)

Robert Garner Masters 60+ Category 1/2/3 5 / 8
Tom Spencer Masters 35+ Category 1/2/3 8 / 14
Ryan Lipski Masters 35+ Category 1/2/3 10 / 14
Wally Kunstman Masters 35+ Category 1/2/3 11 / 14
Kevin Severs Elite Category 1/2/3 17 / 22
Brien Christopherson Single Speed Category 4/5 4 / 6
Adam Raychel Single Speed Category 1/2/3 6 / 13
Richard Janisch Masters 50+ Category 1/2/3 17 / 27
Robert Garner Masters 50+ Category 1/2/3 22 / 27
Tom Spencer Elite Category 3/4 11 / 62
Matthew Sokolowski Elite Category 3/4 14 / 62
Adam Raychel Elite Category 3/4 15 / 62
Wally Kunstman Elite Category 3/4 39 / 62
Emily Jo Raychel Women Elite Category 4/5 7 / 13
Emily Raychel Women Elite Category 4/5 13 / 13
Kevin Kronschnabl Masters 50+ Category 4/5 29 / 35

Flyover Silver Creek (Sep 7 2019)

Adam Raychel Single Speed Category 1/2/3 27 / 12
Robert Garner Masters 50+ Category 1/2/3 12 / 22
Dave Eckel Masters 50+ Category 1/2/3 17 / 22
Adam Raychel Category 3/4 12 / 41
Wally Kunstman Category 3/4 13 / 41
Matthew Sokolowski Category 3/4 15 / 41

Midwest Cyclocross Regional Championship (Dec 8 2018)

Trevor Flinton Category 3 1 / 22
Ralph Rufo Category 3 8 / 22
Tom Spencer Category 3 15 / 22
Samuel Janisch Category 3 16 / 22
Robert Garner Masters 55+ Category 1/2/3 9 / 21
Dave Eckel Masters 55+ Category 1/2/3 15 / 21
Tom Spencer Masters 35+ Category 1/2/3 12 / 14

Wisconsin State Cyclocross Championships p/b Revolution Cycles Club (Dec 1 2018)

Samuel Janisch Elite Category 3 4 / 22
Matthew Sokolowski Elite Category 3 9 / 22
Ralph Rufo Elite Category 3 14 / 22
Trevor Flinton Elite Category 3 18 / 22
Robert Garner Masters 55+ Category 1/2/3 2 / 16
Dave Eckel Masters 55+ Category 1/2/3 9 / 16
Dave Dineen Masters 45+ Category 1/2/3 9 / 11
Tom Spencer Masters 35+ Category 1/2/3 7 / 10
Matthew Riley Elite Category 1/2/3 8 / 16
Benjamin Stengel Elite Category 4 36 / 18
Benjamin Stengel Masters 35+ Category 4/5 4 / 17

Battle of Waterloo CX (Nov 24 2018)

Matthew Sokolowski Elite Category 3 8 / 19
Robert Garner Masters 55+ Category 1/2/3 9 / 17
Dave Eckel Masters 55+ Category 1/2/3 12 / 17
Matthew Riley Elite Category 1/2/3 5 / 20
Trevor Flinton Elite Category 1/2/3 8 / 20
Ralph Rufo Elite Category 4 2 / 19

Pheasant Run Resort CX Race - Sunday (Nov 18 2018)

Dave Eckel Men Masters 55+ 7 / 28
Timm Jacobson Men Masters 55+ 9 / 28
Trevor Flinton Open Junior 15-18 2 / 32

GP Jo Vanderaffe (Nov 17 2018)

Robert Garner Masters 55+ Category 1/2/3 2 / 12
Dave Eckel Masters 55+ Category 1/2/3 7 / 12
Dave Dineen Masters 45+ Category 1/2/3 9 / 10
Matthew Riley Category 1/2/3 2 / 21
Matthew Sokolowski Category 4 1 / 28
Ralph Rufo Category 4 9 / 28
Benjamin Stengel Category 4 21 / 28
John Lutz Masters 45+ Category 4/5 7 / 32
Andrew Rossa Masters 45+ Category 4/5 12 / 32
Benjamin Stengel Masters 35+ Category 4/5 7 / 12

Fat Kats Cross Race (Nov 11 2018)

Adam Raychel Masters 35+ Category 3 6 / 11
Bruce Pagel Masters 55+ Category 1/2/3 5 / 6
Matthew Sokolowski Category 4 2 / 18

Wheeling Heritage CX (Nov 11 2018)

Tedd Jacobson Men Masters 55+ 4 / 40
Timm Jacobson Men Masters 55+ 14 / 40

Sun Prairie Cup (Nov 10 2018)

Adam Raychel Masters 35+ Category 3 44 / 25
Timm Jacobson Masters 55+ Category 1/2/3 7 / 13
Bruce Pagel Masters 55+ Category 1/2/3 9 / 13
Tom Spencer Masters 35+ Category 1/2/3 6 / 8
Matthew Riley Category 1/2/3 3 / 23
Ralph Rufo Category 4 4 / 31

Groundhog PSI-clocross (Nov 4 2018)

Tedd Jacobson Men Masters 55+ 3 / 36
Robert Garner Men Masters 55+ 10 / 36
Dave Eckel Men Masters 55+ 15 / 36
Timm Jacobson Men Masters 55+ 19 / 36
Matthew Sokolowski Men Cat 4 7 / 53

Estabrook Park Beer Garden Cyclocross Classic (Nov 3 2018)

Adam Raychel Masters 35+ Category 3 6 / 18
Tedd Jacobson Masters 55+ Category 1/2/3 1 / 19
Robert Garner Masters 55+ Category 1/2/3 4 / 19
Timm Jacobson Masters 55+ Category 1/2/3 11 / 19
Dave Eckel Masters 55+ Category 1/2/3 14 / 19
Tom Winkel Masters 45+ Category 1/2/3 9 / 14
Dave Dineen Masters 45+ Category 1/2/3 11 / 14
Tom Spencer Masters 35+ Category 1/2/3 10 / 12
Matthew Riley Elite Category 1/2/3 5 / 17
Ralph Rufo Elite Category 4 3 / 50
Matthew Sokolowski Elite Category 4 4 / 50
Benjamin Stengel Elite Category 4 23 / 50
Brien Christopherson Masters 55+ Category 4/5 12 / 19
John Lutz Masters 45+ Category 4/5 5 / 29
Benjamin Stengel Masters 35+ Category 4/5 4 / 26

Cross Fire (Oct 28 2018)

Matthew Riley Single Speed 1 / 17
Adam Raychel Masters 35+ Category 3 7 / 14
Robert Garner 55+ Category 1/2/3 2 / 7
Bruce Pagel 55+ Category 1/2/3 4 / 7
Matthew Riley Category 1/2/3 6 / 16
Benjamin Stengel Category 4 15 / 24
Benjamin Stengel Masters 35+ Category 4/5 5 / 12

Campton Cross (Oct 28 2018)

Tedd Jacobson Men Masters 55+ 5 / 40
Dave Eckel Men Masters 55+ 16 / 40
Timm Jacobson Men Masters 55+ 22 / 40
Trevor Flinton Open Junior 15-18 2 / 28

Sunnyview Cross (Oct 27 2018)

Adam Raychel Single Speed 12 / 16
Robert Garner Masters 55+ Category 1/2/3 2 / 11
Timm Jacobson Masters 55+ Category 1/2/3 5 / 11
Bruce Pagel Masters 55+ Category 1/2/3 8 / 11
Tedd Jacobson Masters 45+ Category 1/2/3 6 / 10
Adam Raychel Masters 35+ Category 3 2 / 15
Benjamin Stengel Masters 35+ Category 4/5 2 / 11

ABD Sunrise Park Cyclocross (Oct 21 2018)

Tedd Jacobson Men Masters 55+ 7 / 47
Dave Eckel Men Masters 55+ 17 / 47
Timm Jacobson Men Masters 55+ 23 / 47
Matthew Sokolowski Men Cat 4 17 / 80
Matthew Riley Men Cat 1/2/3 9 / 34

Tough Udder CX (Oct 20 2018)

Tom Spencer Masters 35+ Category 3 12 / 17
Ryan Lipski Masters 35+ Category 3 14 / 17
Adam Raychel Masters 35+ Category 3 32 / 17
Trevor Flinton Elite Category 3 1 / 13
Robert Garner Masters 55+ Category 1/2/3 3 / 10
Dave Eckel Masters 55+ Category 1/2/3 6 / 10
Dave Dineen Masters 45+ Category 1/2/3 8 / 10
Tom Spencer Masters 35+ Category 1/2/3 7 / 8
Matthew Sokolowski Elite Category 4 7 / 21
Benjamin Stengel Elite Category 4 16 / 21
John Lutz Masters 45+ Category 4/5 5 / 19
Benjamin Stengel Masters 35+ Category 4/5 6 / 13
Trevor Flinton Men Junior 15-18 2 / 3

Carpentersville Woodland School Cyclocross (Oct 14 2018)

Robert Garner Men Masters 55+ 7 / 42
Matthew Riley Men Cat 1/2/3 7 / 35

Badger Prairie Cross (Oct 13 2018)

Dave Eckel Masters 55+ Category 1/2/3 10 / 15
Timm Jacobson Masters 55+ Category 1/2/3 12 / 15
Dave Dineen Masters 45+ Category 1/2/3 11 / 16
Matthew Riley Category 1/2/3 7 / 25
Trevor Flinton Category 1/2/3 11 / 25
Benjamin Stengel Masters 35+ Category 4/5 11 / 25
Matthew Sokolowski Category 4 6 / 38
Benjamin Stengel Category 4 23 / 38

Grafton PumpkinCross (Oct 6 2018)

Trevor Flinton Elite Category 3 1 / 17
Dave Eckel Masters 55+ Category 1/2/3 9 / 19
Bruce Pagel Masters 55+ Category 1/2/3 13 / 19
Timm Jacobson Masters 55+ Category 1/2/3 37 / 19
Dave Dineen Masters 45+ Category 1/2/3 11 / 18
Tom Spencer Masters 35+ Category 1/2/3 11 / 17
Matthew Sokolowski Elite Category 4 14 / 39
John Lutz Masters 45+ Category 4/5 4 / 33
Andrew Rossa Masters 45+ Category 4/5 20 / 33

Jingle Cross Day 3 (Sep 30 2018)

Dave Eckel Men Masters 55+ 5 / 10
Trevor Flinton Men Juniors 16-18 6 / 22
Trevor Flinton Men Open Cat3 13 / 41
Matthew Riley Men Open Cat1/2 8 / 31

Jingle Cross Day 2 (Sep 29 2018)

Benjamin Stengel Men Open Singlespeed 15 / 22
Benjamin Stengel Men Open Open 4 / 5
Tom Winkel Men Masters 50-54 Open 23 / 31
Dave Eckel Men Masters 55-59 Open 9 / 18
Timm Jacobson Men Masters 55-59 Open 11 / 18
Robert Garner Men Masters 60-64 Open 4 / 17
Matthew Riley Men Open Cat1/2 11 / 33

LAPT Lion Cross (Sep 29 2018)

Bruce Pagel Masters 55+ Category 1/2/3 8 / 8
Dave Dineen Masters 45+ Category 1/2/3 8 / 10
Tom Spencer Masters 35+ Category 1/2/3 19 / 10
Matthew Sokolowski Category 4 10 / 30
John Lutz Masters 45+ Category 4/5 4 / 17
Andrew Rossa Masters 45+ Category 4/5 10 / 17

Jingle Cross Day 1 (Sep 28 2018)

Tom Winkel Men Masters 50-54 Open 29 / 37
Tedd Jacobson Men Masters 55-59 Open 6 / 24
Dave Eckel Men Masters 55-59 Open 12 / 24
Timm Jacobson Men Masters 55-59 Open 48 / 24
Robert Garner Men Masters 60-64 Open 8 / 25
Matthew Riley Men Open Cat1/2 10 / 29

xXx Racing-Athletico Caldwell Woods CX CCC (Sep 16 2018)

Erica Scott Women Cat 3-4 59 / 31

Humbolt Park Cyclocross (Sep 15 2018)

Tom Winkel Masters 45+ Category 1/2/3 11 / 15
Dave Dineen Masters 45+ Category 1/2/3 29 / 15
Tom Spencer Masters 35+ Category 1/2/3 9 / 12
Matthew Riley Category 1/2/3 5 / 27
Trevor Flinton Category 4 1 / 35
Matthew Sokolowski Category 4 11 / 35
John Lutz Masters 45+ Category 4/5 2 / 22

Flyover Silver Creek (Sep 9 2018)

Dave Eckel Masters 55+ Category 1/2/3 5 / 9
Bruce Pagel Masters 55+ Category 1/2/3 17 / 9
Matthew Riley Category 1/2/3 4 / 16
Mary Lou geralts Women Category 4/5 5 / 7
Andrew Rossa Masters 45+ Category 4/5 4 / 18

Hopkins Park CX (Sep 9 2018)

Timm Jacobson Men Masters 55+ 9 / 40

Midwest Cyclocross Regional Championship (Dec 9 2017)

Benjamin Stengel Masters 35+ Category 4/5 8 / 13
Benjamin Stengel Category 4 26 / 32

2017 Illinois State Cyclocross Championships (Dec 3 2017)

Tedd Jacobson Men Masters 55+ 2 / 52
Timm Jacobson Men Masters 55+ 18 / 52
Matthew Riley Men Cat 1/2/3 18 / 41

Wisconsin State Cyclocross Championships (Dec 2 2017)

Tom Spencer Masters 35+ Cat 4/5 1 / 37
Ryan Lipski Masters 35+ Cat 4/5 10 / 37
Branden Downs Category 3 23 / 35
Ryan Lipski Category 4 22 / 52
Tom Spencer Category 4 27 / 52
Tom Winkel Masters 50+ Cat 1/2/3 15 / 28
Dave Eckel Masters 50+ Cat 1/2/3 16 / 28
Timm Jacobson Masters 50+ Cat 1/2/3 17 / 28
Tedd Jacobson Masters 50+ Cat 1/2/3 28 / 28
Matthew Riley Cat 1/2/3 6 / 14

Wheeling Heritage Park CX (Nov 19 2017)

Tedd Jacobson Men Masters 55+ 2 / 36
Timm Jacobson Men Masters 55+ 13 / 36

Sunnyview Cross (Nov 18 2017)

Brien Christopherson Masters 50+ Cat 4/5 8 / 13
Ryan Lipski Masters 35+ Cat 4/5 2 / 24
Ryan Lipski Category 4 9 / 31
Tedd Jacobson Masters 50+ Cat 1/2/3 3 / 17
Timm Jacobson Masters 50+ Cat 1/2/3 10 / 17
Matthew Riley Cat 1/2/3 2 / 3

Fat Kats Cross Race (Nov 12 2017)

Matthew Riley Cat 1/2/3 3 / 5

Tough Udder CX (Nov 11 2017)

Tom Spencer Masters 35+ Cat 4/5 1 / 30
Ryan Lipski Masters 35+ Cat 4/5 2 / 30
Benjamin Stengel Masters 35+ Cat 4/5 10 / 30
Andrew Rossa Masters 35+ Cat 4/5 21 / 30
Michael Martinsen Category 3 7 / 16
Parker Mccoll Category 3 13 / 16
Tom Spencer Category 4 3 / 36
Ryan Lipski Category 4 5 / 36
Benjamin Stengel Category 4 26 / 36
Jamie Ertl Women Cat 1/2 5 / 8
Timm Jacobson Masters 50+ Cat 1/2/3 11 / 20
Dave Eckel Masters 50+ Cat 1/2/3 14 / 20
Tom Winkel Masters 50+ Cat 1/2/3 15 / 20
Dave Dineen Masters 50+ Cat 1/2/3 18 / 20
Matthew Riley Cat 1/2/3 3 / 7

Groundhog PSI-clocross (Nov 5 2017)

Matthew Riley Men Cat 1/2/3 29 / 30
Tedd Jacobson Men Masters 55+ 2 / 39
Timm Jacobson Men Masters 55+ 13 / 39

Estabrook Park Beer Garden Cyclocross Classic (Nov 4 2017)

Andrew Rossa Masters 35+ Cat 4/5 9 / 26
Benjamin Stengel Masters 35+ Cat 4/5 11 / 26
Tom Spencer Category 4 1 / 37
Benjamin Stengel Category 4 25 / 37
Tedd Jacobson Masters 50+ Cat 1/2/3 4 / 22
Dave Eckel Masters 50+ Cat 1/2/3 12 / 22
Timm Jacobson Masters 50+ Cat 1/2/3 13 / 22
Matthew Riley Cat 1/2/3 7 / 21

Sun Prairie Cup (Oct 29 2017)

Benjamin Stengel Masters 35+ Cat 4/5 19 / 29
Benjamin Stengel Category 4 26 / 34
Dave Eckel Masters 50+ Cat 1/2/3 11 / 16
Matthew Riley Cat 1/2/3 4 / 14

Campton Cross (Oct 29 2017)

Tedd Jacobson Men Masters 55+ 3 / 35
Timm Jacobson Men Masters 55+ 14 / 35

Cross Fire (Oct 28 2017)

Ryan Lipski Masters 35+ Cat 4/5 1 / 29
Benjamin Stengel Masters 35+ Cat 4/5 17 / 29
Ryan Lipski Category 4 8 / 36
Benjamin Stengel Category 4 23 / 36
Andrew Rossa Single Speed 14 / 17
Timm Jacobson Masters 35+ Category 3 15 / 22
Tom Winkel Masters 50+ Cat 1/2/3 14 / 24
Dave Eckel Masters 50+ Cat 1/2/3 16 / 24
Tedd Jacobson Masters 50+ Cat 1/2/3 23 / 24
Matthew Riley Cat 1/2/3 7 / 17

Battle of Waterloo CX (Oct 22 2017)

Andrew Rossa Masters 35+ Cat 4/5 17 / 29
Benjamin Stengel Masters 35+ Cat 4/5 24 / 29
Matthew Riley Elite Cat 1/2/3 4 / 11
Frederick Derocher Single Speed 6 / 12
Dave Eckel Masters 50+ Cat 1/2/3 7 / 11
Benjamin Stengel Elite Category 4 25 / 30

ABD Sunrise Park Cyclocross (Oct 22 2017)

Tedd Jacobson Men Masters 55+ 4 / 38
Timm Jacobson Men Masters 55+ 8 / 38

GP Jo Vanderaffe (Oct 21 2017)

Ryan Lipski Masters 35+ Cat 4/5 2 / 24
Benjamin Stengel Masters 35+ Cat 4/5 16 / 24
Michael Martinsen Category 3 24 / 24
Tom Spencer Category 4 2 / 34
Ryan Lipski Category 4 7 / 34
Benjamin Stengel Category 4 25 / 34
Frederick Derocher Single Speed 6 / 28
Timm Jacobson Masters 35+ Category 3 7 / 15
Tedd Jacobson Masters 50+ Cat 1/2/3 6 / 24
Tom Winkel Masters 50+ Cat 1/2/3 13 / 24
Dave Eckel Masters 50+ Cat 1/2/3 15 / 24
Matthew Riley Cat 1/2/3 7 / 18

Fitchrona Cross Omnium McGaw Park (Oct 15 2017)

Benjamin Stengel Masters 35+ Cat 4/5 11 / 25
Branden Downs Category 3 12 / 15
Andrew Einspanier Category 3 15 / 15
Benjamin Stengel Category 4 27 / 30
Frederick Derocher Single Speed 9 / 18
Ryan Lipski Single Speed 14 / 18
Dave Eckel Masters 50+ Cat 1/2/3 9 / 11

Green Acres Premium Cyclocross Day 1 (Oct 14 2017)

Rachael Jensen Women Cat 3/4 8 / 16

Fitchrona Cross Omnium Badger Prairie (Oct 14 2017)

Benjamin Stengel Masters 35+ Cat 4/5 15 / 27
Benjamin Stengel Category 4 28 / 33
Timm Jacobson Masters 35+ Category 3 4 / 12
Matthew Riley Cat 1/2/3 6 / 9

Fitchrona Cross Omnium McGaw Park (Oct 13 2017)

Branden Downs Category 3 4 / 12
Benjamin Stengel Single Speed 14 / 17
Benjamin Stengel Category 4 18 / 20
Matthew Riley Cat 1/2/3 3 / 8

Diablo River Cross (Oct 8 2017)

Tom Spencer Masters 35+ Cat 4/5 3 / 26
Tom Spencer Category 4 4 / 18

2017 Cascade Cross #1 @ Bellingham BMX (Oct 7 2017)

Harrison Winkel Men A 7 / 9

Grafton PumpkinCross (Oct 7 2017)

Tom Spencer Masters 35+ Cat 4/5 1 / 27
Ryan Lipski Masters 35+ Cat 4/5 2 / 27
Benjamin Stengel Masters 35+ Cat 4/5 15 / 27
Michael Martinsen Category 3 11 / 21
Ryan Lipski Category 4 9 / 37
Benjamin Stengel Category 4 29 / 37
Frederick Derocher Masters 35+ Category 3 11 / 15
Timm Jacobson Masters 50+ Cat 1/2/3 11 / 24
Dave Eckel Masters 50+ Cat 1/2/3 12 / 24
Tom Winkel Masters 50+ Cat 1/2/3 15 / 24
Matthew Riley Cat 1/2/3 7 / 20

Cross of the North p/b Red Eye Brewing (Oct 1 2017)

Benjamin Stengel Masters 35+ Cat 4/5 4 / 12
Benjamin Stengel Category 4 6 / 10
Benjamin Stengel Single Speed 11 / 15
Matthew Riley Cat 1/2/3 3 / 7

RevoX (Sep 30 2017)

Rachael Jensen Women Cat 1/2/3 11 / 11

Flyover Silver Creek (Sep 30 2017)

Tom Spencer Masters 35+ Cat 4/5 1 / 26
Andrew Rossa Masters 35+ Cat 4/5 14 / 26
Michael Martinsen Category 3 5 / 9
Andrew Rossa Category 4 20 / 28
Tom Winkel Masters 50+ Cat 1/2/3 12 / 18
Matthew Riley Cat 1/2/3 5 / 11

Jingle Cross, Inc. (Sep 16 2017)

Frederick Derocher Men 35+ Cat 3 19 / 31
Tom Spencer Men 35+ Cat 5 8 / 31

Jingle Cross, Inc. (Sep 15 2017)

Frederick Derocher Men 35+ Cat 3 18 / 34
Tom Spencer Men 35+ Cat 5 34 / 37

Humbolt Park Cyclocross (Sep 10 2017)

Ryan Lipski Masters 35+ Cat 4/5 1 / 21
Benjamin Stengel Masters 35+ Cat 4/5 10 / 21
Andrew Rossa Masters 35+ Cat 4/5 12 / 21
Frederick Derocher Category 3 6 / 12
Ryan Lipski Category 5 4 / 13
Benjamin Stengel Category 4 25 / 33
Jamie Ertl Women Cat 1/2 6 / 6
Matthew Riley Cat 1/2/3 4 / 13

Cross-Shooshko Cyclocross (Sep 9 2017)

Benjamin Stengel Men Category 4 26 / 41
Andrew Rossa Men Category 4 33 / 41
Tom Spencer Masters 35+ Cat 4/5 2 / 30
Andrew Rossa Masters 35+ Cat 4/5 18 / 30
Benjamin Stengel Single Speed 14 / 21
Branden Downs Category 3 10 / 23
Frederick Derocher Category 3 12 / 23
Michael Martinsen Category 3 20 / 23
Jamie Ertl Women Cat 1/2 8 / 13
Dave Dineen Masters 50+ Cat 1/2/3 12 / 26
Timm Jacobson Masters 50+ Cat 1/2/3 14 / 26
Matthew Riley Cat 1/2/3 7 / 12

Midwest Cyclocross Regional Championship (Dec 17 2016)

Matthew Riley Fat Bike 2 / 6
Christopher Finkeldei Pro/Cat 1/2 10 / 12
Matthew Riley Pro/Cat 1/2 12 / 12

Major Taylor 'Cross Cup Day 2 (Dec 4 2016)

Brian Matter Men Uci C2 Cat 1/2 4 / 27

2016 Illinois State Cyclocross Championships (Dec 4 2016)

Tedd Jacobson Men Masters 55+ 1 / 45

Major Taylor 'Cross Cup Day 1 (Dec 3 2016)

Brian Matter Men Uci C2 Cat 1/2 3 / 32

Wisconsin State Championships (Dec 3 2016)

Benjamin Stengel Elite Cat 4 24 / 40
Benjamin Stengel Elite Single Speed 22 / 26
Andrew Rossa Masters 45+ Cat 4/5 14 / 20
Christopher Finkeldei Elite Pro/Cat 1/2/3 8 / 14
Matthew Riley Elite Pro/Cat 1/2/3 10 / 14
Tom Winkel Masters 45+ Cat 1/2/3 15 / 21
Dave Eckel Masters 45+ Cat 1/2/3 17 / 21
Harrison Winkel Elite Cat 3 3 / 30
Tedd Jacobson Masters 55+ Cat 1/2/3 1 / 14
Timm Jacobson Masters 55+ Cat 1/2/3 8 / 14

CXLA UCI Sunday (Nov 20 2016)

Brian Matter Men P/1/2 10 / 26

CROSS THE ISTHMUS (Nov 20 2016)

Benjamin Stengel Cat 4 18 / 30
Christopher Finkeldei Pro/Cat 1/2/3 7 / 17
Parker Mccoll Cat 3 4 / 23
Jamie Ertl Women Cat 3 3 / 11

George Garner Sr. Memorial Race @ Melas (Nov 20 2016)

Tedd Jacobson Men Masters 55+ 1 / 38
Matthew Riley Men Cat 1/2/3 11 / 26

Sijan Cross (Nov 19 2016)

Benjamin Stengel Elite Cat 4 18 / 29
Benjamin Stengel Elite Single Speed 7 / 13
Brien Christopherson Elite Single Speed 12 / 13
Christopher Finkeldei Elite Pro/Cat 1/2/3 3 / 9
Parker Mccoll Elite Pro/Cat 1/2/3 8 / 9
Jamie Ertl Women Elite Cat 3 1 / 9
Harrison Winkel Elite Cat 3 1 / 16
Parker Mccoll Elite Cat 3 10 / 16
Timm Jacobson Masters 55+ Cat 1/2/3 3 / 8

Battle of Waterloo CX (Nov 13 2016)

Christopher Finkeldei Elite Pro/Cat 1/2/3 5 / 16
Matthew Riley Elite Pro/Cat 1/2/3 15 / 16
Tedd Jacobson Masters 45+ Cat 1/2/3 5 / 28
Dave Eckel Masters 45+ Cat 1/2/3 18 / 28
Timm Jacobson Masters 55+ Cat 1/2/3 6 / 10

Cam-Rock Cross (Nov 6 2016)

Christopher Finkeldei Pro/Cat 1/2/3 6 / 19
Matthew Riley Pro/Cat 1/2/3 9 / 19
Parker Mccoll Pro/Cat 1/2/3 12 / 19
Jamie Ertl Women Cat 3 2 / 12

Groundhog PSI-clocross (Nov 6 2016)

Tedd Jacobson Men Masters 55+ 1 / 36

Estabrook Park Beer Garden Classic p/b Cyclohaus (Nov 5 2016)

Andrew Rossa Masters 45+ Cat 4/5 12 / 34
Matthew Riley Pro/Cat 1/2/3 9 / 17
Parker Mccoll Pro/Cat 1/2/3 11 / 17
Jamie Ertl Women Cat 3 4 / 12
Tedd Jacobson Masters 45+ Cat 1/2/3 2 / 27
Tom Winkel Masters 45+ Cat 1/2/3 11 / 27
Dave Eckel Masters 45+ Cat 1/2/3 25 / 27
Timm Jacobson Masters 55+ Cat 1/2/3 4 / 9

Sunnyview Cross (Oct 30 2016)

Christopher Finkeldei Elite Pro/Cat 1/2/3 1 / 9

Kings CX (Oct 30 2016)

Matthew Riley Men Cat 2/Cat 3/Cat 3 40+/Boys Elite U19 8 / 123

Campton Cross (Oct 30 2016)

Tedd Jacobson Men Masters 55+ 2 / 37

Pan Am Continental Cyclo-cross Championships (Oct 29 2016)

Matthew Riley Men Cat 2/Cat 3/Cat 3 40+/Boys Elite U19 20 / 88

Sun Prairie Cup (Oct 23 2016)

Benjamin Stengel Single Speed 16 / 20
Benjamin Stengel Cat 4 15 / 29
Brian Matter Pro/Cat 1/2/3 1 / 21
Christopher Finkeldei Pro/Cat 1/2/3 10 / 21
Matthew Riley Pro/Cat 1/2/3 11 / 21
Frederick Derocher Cat 3 38 / 39
Frederick Derocher Masters 35+ Cat 1/2/3 10 / 13
Dave Eckel Masters 45+ Cat 1/2/3 18 / 23
Timm Jacobson Masters 55+ Cat 1/2/3 5 / 11

Celtic Cross (Oct 22 2016)

Benjamin Stengel Single Speed 16 / 26
Benjamin Stengel Cat 4 20 / 41
Christopher Finkeldei Pro/Cat 1/2/3 10 / 19
Matthew Riley Pro/Cat 1/2/3 13 / 19
Frederick Derocher Cat 3 18 / 41
Frederick Derocher Masters 35+ Cat 1/2/3 16 / 16
Timm Jacobson Masters 55+ Cat 1/2/3 4 / 16

Green Acres Premium Cyclocross Day 2 (Oct 16 2016)

Matthew Riley Men Senior Cat1/2/3 21 / 44

Badger Prairie Cross (Oct 16 2016)

Benjamin Stengel Single Speed 15 / 17
Benjamin Stengel Cat 4 24 / 42
Christopher Finkeldei Pro/Cat 1/2/3 5 / 21
Dave Eckel Masters 45+ Cat 1/2/3 13 / 14

Green Acres Premium Cyclocross Day 1 (Oct 15 2016)

Matthew Riley Men Senior Cat1/2/3 20 / 54

Humbolt Park Cyclocross (Oct 15 2016)

Andrew Rossa Masters 45+ Cat 4/5 14 / 26
Christopher Finkeldei Elite Pro/Cat 1/2/3 7 / 16
Dave Dineen Masters 45+ Cat 1/2/3 18 / 20
Tedd Jacobson Masters 45+ Cat 1/2/3 19 / 20
Frederick Derocher Elite Cat 3 16 / 29
Timm Jacobson Masters 55+ Cat 1/2/3 2 / 5

Grafton PumpkinCross (Oct 8 2016)

Riley Hankes Elite Cat 4 10 / 53
Benjamin Stengel Elite Cat 4 25 / 53
Benjamin Stengel Elite Single Speed 17 / 25
Brien Christopherson Elite Single Speed 19 / 25
Christopher Finkeldei Elite Pro/Cat 1/2/3 6 / 31
Matthew Riley Elite Pro/Cat 1/2/3 12 / 31
Dave Eckel Masters 45+ Cat 1/2/3 19 / 30
Dave Dineen Masters 45+ Cat 1/2/3 24 / 30
Tedd Jacobson Masters 45+ Cat 1/2/3 29 / 30
Frederick Derocher Elite Cat 3 18 / 36
Timm Jacobson Masters 55+ Cat 1/2/3 4 / 14

Flyover Silver Creek (Oct 1 2016)

Frederick Derocher Elite Single Speed 12 / 22
Andrew Rossa Masters 45+ Cat 4/5 11 / 22
Christopher Finkeldei Elite Pro/Cat 1/2/3 4 / 19
Matthew Riley Elite Pro/Cat 1/2/3 7 / 19
Tedd Jacobson Masters 35+ Cat 1/2/3 2 / 12
Dave Eckel Masters 45+ Cat 1/2/3 12 / 15
Timm Jacobson Masters 55+ Cat 1/2/3 2 / 6

Jingle Cross Day 3 (Sep 25 2016)

Brian Matter Men Open Pro 17 / 55
Al Krueger Men Masters 40-44 7 / 41

Jingle Cross Day 1 (Sep 23 2016)

Brian Matter Men Open Pro 10 / 41
Al Krueger Men Masters 40-44 7 / 41

Trek CXC Cup (Sep 18 2016)

Brian Matter Men ELITE 29 / 48

Cross of the North p/b Red Eye Brewing (Sep 11 2016)

Benjamin Stengel Elite Cat 4 5 / 12
Benjamin Stengel Elite Single Speed 10 / 16
Christopher Finkeldei Elite Pro/Cat 1/2/3 4 / 10
Christopher Finkeldei Elite Cat 3 1 / 6

Cross-Shooshko Cyclocross (Sep 10 2016)

Frederick Derocher Elite Single Speed 9 / 29
Brien Christopherson Elite Single Speed 23 / 29
Andrew Rossa Masters 45+ Cat 4/5 8 / 28
Karl Norris Masters 45+ Cat 4/5 23 / 28
Brian Matter Elite Pro/Cat 1/2/3 1 / 22
Matthew Riley Elite Pro/Cat 1/2/3 8 / 22
Frederick Derocher Elite Pro/Cat 1/2/3 22 / 22
Al Krueger Masters 35+ Cat 1/2/3 3 / 19
Dave Dineen Masters 45+ Cat 1/2/3 10 / 17
Christopher Finkeldei Elite Cat 3 2 / 35
Tedd Jacobson Masters 55+ Cat 1/2/3 2 / 9
Timm Jacobson Masters 55+ Cat 1/2/3 4 / 9

US National Championships Day 2 (Jan 6 2016)

Tedd Jacobson Men Master 55-59 8 / 88
Al Krueger Men Master 40-44 Cat 1/2/3 13 / 93

US National Championships Day 1 (Jan 5 2016)

Al Krueger Men Non-Championship 4049 3 / 99

Afterglow - A Cyclocross Race (Dec 19 2015)

Kayla Doan Men Cat 1/2/3 15 / 22
Kayla Doan Women Cat 1/2/3 6 / 25
Al Krueger Men Masters 30+ 2 / 15

North Carolina Grand Prix - NCCX Race #12 (Dec 13 2015)

Brian Matter Men Elite UCI 6 / 51
Kayla Doan Women Elite UCI 22 / 24

North Carolina Grand Prix - NCCX Race #11 (Dec 12 2015)

Brian Matter Men Elite UCI 3 / 46
Kayla Doan Women Elite UCI 20 / 23

The Carousel Volkswagen Jingle Cross p/b Scheels Day 3 (Dec 6 2015)

Al Krueger Men MR 35+ 10 / 31
Frederick Derocher Men MR 35+ 24 / 31

The Carousel Volkswagen Jingle Cross p/b Scheels Day 2 (Dec 5 2015)

Timm Jacobson Men MR 55+ 13 / 31
Al Krueger Men MR 35+ 15 / 41

The Carousel Volkswagen Jingle Cross p/b Scheels Day 1 (Dec 4 2015)

Timm Jacobson Men MR 55+ 12 / 31
Al Krueger Men MR 35+ 18 / 42
Frederick Derocher Men MR 35+ 28 / 42

Battle of Waterloo CX (Nov 21 2015)

Dave Dineen Master 45+ Cat 1/2/3/4 7 / 30
Andrew Rossa Master 35+ Cat 4/5 9 / 19
Rachael Jensen Women Cat 3 2 / 12
Frederick Derocher Cat 3 6 / 29
Tedd Jacobson Master 55+ Cat 1/2/3/4 1 / 13
Timm Jacobson Master 55+ Cat 1/2/3/4 5 / 13
Al Krueger Master 35+ Cat 1/2/3/4 2 / 24
Kevin Hulick Master 35+ Cat 1/2/3/4 3 / 24
Eric Brandt Master 35+ Cat 1/2/3/4 11 / 24

Busiest Racers

in last months
Benjamin Stengel 101
Adam Raychel 88
Timm Jacobson 76
Tom Spencer 75
Robert Garner 69
Emily Raychel 67
Dave Eckel 59
Tedd Jacobson 59
Jamie Ertl 50
Matthew Riley 49
Kayla Doan 48
Parker Mccoll 48
Frederick Derocher 48
Dave Dineen 37
Andrew Rossa 37
Al Krueger 34
William Hausdoerffer 28
Brian Matter 28
Eva Raychel 26
Caleb Swartz 24
Matthew Sokolowski 23
Ryan Lipski 23
Jason Balden 22
Tom Winkel 22
Eric Brandt 22
Brian Wick 22
Julio Jacobo 21
Emily Jo Raychel 19
Anders Ahlberg 19
Royce Breckon 17
Harrison Winkel 17
Christopher Finkeldei 16
Mark Norton 15
Trevor Flinton 15
Benjamin Lauer 14
Chris Hill 14
Dante Parra 13
Bruce Pagel 13
Jennifer Raychel 12
John Lutz 12
Rachel Headley 11
Joseph Maloney 10
Brien Christopherson 10
Richard Janisch 9
Mary Geralts 8
Christopher Barton 8
Bryan Fosler 8
Kevin Hulick 8
Wally Kunstman 6
Brian Ridge 6
Ralph Rufo 6
Christopher Raychel 6
Ben Kowalczyk 5
Haylan Engdahl 5
Michael Martinsen 5
Kevin Severs 4
Branden Downs 4
Devin Hatch 3
Kevin Kronschnabl 3
Rachael Jensen 3
Chris Barton 2
Andrew Reiland 2
Andrew Brandt 2
Riley Hankes 2
Derek Turner 2
Erica Scott 2
Samuel Janisch 2
Amy Lauer 1
Andrew Einspanier 1
Mary Lou geralts 1
Karl Norris 1
Benjamin Morris 1
Briant Kelly 1
Alexander Martin 1
Clayton Chase 1