Log In

Team Overview: Trek Midwest Team

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

2023 USA Cycling Cyclocross National Championships (Dec 9 2023)

Stella Hague Women 13-14 21 / 35

Wisconsin State Cyclocross Championship p/b Revolution Cycling Club (Nov 18 2023)

David Studner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 6 / 24
John Riley Men Category 1/2/3 Masters 50+ 8 / 24
Jarred Cassady Men Category 3/4 Elite 12 / 32
Andrew Hague Men Category 3/4 Elite 24 / 32
Stella Hague Women Junior 9-14 1 / 8
April Beard Women Category 1/2 Womxn Elite 7 / 8
April Beard Women Masters 35+ 1 / 8

CamRock & Roll p/b MoMo Riders' Club (Nov 11 2023)

John Riley Men Category 1/2/3 Masters 50+ 9 / 21
David Studner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 10 / 21
Michael Meteyer Men Category 1/2/3 Masters 50+ 15 / 21
Andrew Hague Men Category 3/4 Elite 25 / 42
Alex Mortvedt Men Category 3/4 Elite 42 / 42
April Beard Women Category 1/2 Elite 7 / 9
John Cramer Men Category 4/5 Masters 50+ 3 / 43
April Beard Women Masters 35+ 1 / 8
Jarred Cassady Men Category 4/5 Masters 35+ 1 / 22
Stella Hague Women Junior 9-14 1 / 9
Jarred Cassady Men Category 4 Elite 3 / 34
John Cramer Men Category 4 Elite 18 / 34

Kern Park Kross (Nov 4 2023)

John Cramer Men Category 4/5 Masters 50+ 3 / 43
John Riley Men Category 1/2/3 Masters 50+ 11 / 24
David Studner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 15 / 24
Stella Hague Women Junior 9-14 2 / 9
Andy Francois Men Junior 9-14 4 / 18
Peter Francois Men Junior 15-18 4 / 4
John Cramer Men Category 4 Elite 12 / 34
Sarah Swapinski Women Category 3/4 Elite 1 / 8
Jarred Cassady Men Category 3/4 Elite 17 / 30
Andrew Hague Men Category 3/4 Elite 20 / 30

Cross Fire p/b L5 Racing (Oct 28 2023)

John Riley Men Masters 50+ Category 1/2/3 8 / 18
David Studner Men Masters 50+ Category 1/2/3 9 / 18
Alex Mortvedt Men Category 3/4 Elite 2 / 40
Jarred Cassady Men Category 3/4 Elite 19 / 40
Andrew Hague Men Category 3/4 Elite 30 / 40
Matthew Kamphuis Men Category 1/2/3 Masters 35+ 15 / 25
Matthew Riley Men Category 1/2/3 Elite 8 / 16
Anne Mayer Women Category 1/2 Elite 8 / 8
Stella Hague Women Junior 9-14 3 / 12
Alex Mortvedt Men Junior 15-18 2 / 5
John Cramer Men Category 4 Elite 22 / 44
John Cramer Men Category 4/Novice Masters 50+ 4 / 38

Grafton Pumpkin Cross p/b Serpentijn Art and Athletics (Oct 21 2023)

David Studner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 8 / 23
Andrew Hague Men Category 3/4 Elite 20 / 29
Stella Hague Women Junior 9-14 2 / 10
Andy Francois Men Junior 9-14 5 / 13
Peter Francois Men Junior 15-18 2 / 3

2023 Trek CX Cup (Oct 15 2023)

April Beard Women Cat 1/2 Elite 7 / 14
Andrew Hague Men Cat 3 Elite 28 / 44
Stella Hague Women Junior 13-14 5 / 14
Kipp Hartman jr. Men Junior 15-16 33 / 35

2023 Trek CX Cup (Oct 14 2023)

Alex Mortvedt Men Cat 3 Elite 45 / 48
Matthew Kamphuis Men Cat 1/2/3 Masters 35+ 10 / 34
Kipp Hartman jr. Men Junior 15-16 33 / 44
April Beard Women Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 1 / 5
Stella Hague Women Junior 13-14 7 / 15

2023 Trek CX Cup (Oct 13 2023)

Brad Birkholz Men Cat4/5 Elite 60 / 112
Justin Marshall Men Cat 1/2/3 Elite 16 / 85
Matthew Kamphuis Men Cat 1/2/3 Elite 39 / 85
Alex Mortvedt Men UCI 17-18 17 / 19
Leah Winckler Women Cat 4/5 Elite 8 / 17
April Beard Women Cat 1/2/3 Elite 7 / 30
Brad Birkholz Men Cat 4/5 Singlespeed 11 / 27
Brad Birkholz Men Masters 55+ 14 / 27
Jarred Cassady Men Masters 45+ 14 / 25

Diablo Sunnyview Cross (Oct 7 2023)

Andrew Hague Men Category 3/4 Elite 22 / 31
April Beard Women Category 1/2 Elite 3 / 5

Field of Riches Cross p/b Team Wisconsin Cycling (Oct 1 2023)

David Studner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 10 / 18
Alex Mortvedt Men Junior 15-18 1 / 2
Alex Mortvedt Men Category 4 Elite 3 / 43

Badger Prairie Cross p/b Neff Cycle Service (Sep 30 2023)

David Studner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 7 / 25
Jarred Cassady Men Category 3/4 Elite 10 / 33
Anne Mayer Women Category 1/2 Elite 2 / 13
John Cramer Men Category 4/5 Masters 50+ 2 / 35
April Beard Women Masters 35+ 1 / 8
Alex Mortvedt Men Category 4 Elite 2 / 46
John Cramer Men Category 4 Elite 29 / 46

Battle of Waterloo CX p/b Trek Midwest Team (Sep 24 2023)

April Beard Women Category 1/2/3 Single Speed 1 / 2
David Studner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 7 / 17
Andrew Hague Men Category 3/4 Elite 14 / 30
Matthew Kamphuis Men Category 1/2/3 Masters 35+ 5 / 14
Sarah Swapinski Women Category 3/4 Elite 1 / 12
Anne Mayer Women Category 1/2 Elite 3 / 11
John Cramer Men Category 4/5 Masters 50+ 1 / 35
John Cramer Men Category 4 Elite 18 / 42

Joules Weekend - Cyclocross (Sep 23 2023)

Nicholas Roecker Men Cat 4/5 8 / 13

Sheboygan County Cycling Classic (Sep 23 2023)

April Beard Women Masters 35+ 1 / 3

OnMilwaukee Hill Bill:Volume 3 p/b Wheel & Sprocket and The Rock Snow Park (Sep 17 2023)

April Beard Women Masters 35+ 2 / 3

Englewood CX p/b Brazen Dropouts (Sep 16 2023)

John Cramer Men Category 4/5 Masters 50+ 5 / 45
David Studner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 7 / 24
April Beard Women Masters 35+ 1 / 8
Jarred Cassady Men Category 4 Elite 7 / 40
John Cramer Men Category 4 Elite 15 / 40
Sarah Swapinski Women Category 3/4 Elite 1 / 7
Andrew Hague Men Category 3/4 Elite 19 / 26
April Beard Women Category 1/2 Elite 10 / 11

Quirk - Hard Cyclocross (Sep 10 2023)

Nicholas Roecker Men Cat 4/5 8 / 22

Flyover Silver Creek p/b Heavy Pedal Velo Club and Broken Spoke Bikes (Sep 9 2023)

David Studner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 14 / 23
Andrew Hague Men Category 1/2/3 Masters 35+ 17 / 18

USA Cycling Cyclocross National Championships Day 6 (Dec 11 2022)

Erin Feldhausen Women Senior Pro-Cat 123 18 / 30

USA Cycling Cyclocross National Championships Day 3 (Dec 8 2022)

Erin Feldhausen Women Master 40-44 Cat 123 2 / 14

Montrose Beach CX - CCC #7, Midwest Regional Championship (Dec 4 2022)

Erin Feldhausen Women Cat 1/2 1 / 9

Wisconsin State Cyclocross Championship p/b Revolution Cycling Club (Nov 19 2022)

David Studner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 19 / 23
Andrew Hague Men Category 3/4 Elite 17 / 27
Erin Feldhausen Women Category 1/2 Elite 1 / 8
Josh Mckinney Men Category 4 Elite 25 / 40
Erin Feldhausen Women Masters 35+ 1 / 4

CamRock & Roll p/b MoMo Riders' Club (Nov 12 2022)

David Studner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 13 / 29
Erin Feldhausen Women Category 1/2 Elite 2 / 9
Erin Feldhausen Women Masters 35+ 1 / 6
Anne Mayer Women Masters 35+ 2 / 6

Groundhog PSI-Clocross (Nov 6 2022)

Erin Feldhausen Women Cat 1/2 1 / 8

HCC 25th CX Anniversary Race p/b Hampshire Cycle Club (Nov 5 2022)

David Studner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 11 / 24
Andrew Hague Men Category 1/2/3 Masters 35+ 6 / 6
Erin Feldhausen Women Category 1/2 Elite 1 / 6
Erin Feldhausen Women Masters 35+ 1 / 4

Campton Cross (Oct 30 2022)

Erin Feldhausen Women Cat 1/2 2 / 6

Cross Fire p/b L5 Racing (Oct 29 2022)

Greg Ferguson Men Category 1/2/3 Masters 50+ 11 / 31
Andrew Hague Men Category 3/4 Elite 25 / 39
Matthew Kamphuis Men Category 1/2/3 Masters 35+ 4 / 17
Erin Feldhausen Women Category 1/2 Elite 1 / 9
Erin Feldhausen Women Masters 35+ 1 / 7
Anne Mayer Women Masters 35+ 3 / 7

Pumpkin Cross p/b Serpentijn Art and Athletics (Oct 22 2022)

David Studner Men Masters 50+ Category 1/2/3 5 / 30
Gregory Ferguson Men Masters 50+ Category 1/2/3 8 / 30
Andrew Hague Men Category 3/4 Elite 24 / 27
Erin Feldhausen Women Category 1/2 Elite 1 / 6
Erin Feldhausen Women Masters 35+ 1 / 7

Sheboygan County Cross p/b Sheboygan County Cycling (Oct 16 2022)

Erin Feldhausen Women Category 1/2 Elite 2 / 6
Erin Feldhausen Women Masters 35+ 1 / 2

Field of Riches Cross p/b Team Wisconsin Cycling (Oct 15 2022)

David Studner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 7 / 25
Gregory Ferguson Men Category 1/2/3 Masters 50+ 12 / 25
Andrew Hague Men Category 1/2/3 Masters 35+ 15 / 17
Erin Feldhausen Women Category 1/2 Elite 3 / 9
Erin Feldhausen Women Masters 35+ 1 / 4

Trek CXC Cup (Oct 9 2022)

Michael Meteyer Men Cat 1/2 Elite 42 / 46
Erin Feldhausen Women Cat 1/2 Elite 3 / 23
April Beard Women Cat 1/2 Elite 19 / 23

Trek CX Cup (Oct 8 2022)

Erin Feldhausen Women Cat 1/2 Elite 7 / 26
Greg Ferguson Men Cat 1/2/3 Masters 55+ 18 / 41
Michael Meteyer Men Cat 1/2/3 Masters 55+ 23 / 41
John Riley Men Cat 1/2/3 Masters 55+ 26 / 41
David Studner Men Cat 1/2/3 Masters 45+ 22 / 51
Corey Horning Men Cat 3 Elite 64 / 66
Justin Marshall Men Cat 1/2/3 Masters 35+ 4 / 38
Matthew Kamphuis Men Cat 1/2/3 Masters 35+ 14 / 38
Jarred Cassady Men Cat 4/Novice Elite 11 / 86

Trek CXC Cup (Oct 7 2022)

Jarred Cassady Men Cat 4/Novice Elite 116 / 120
Erin Feldhausen Women UCI 23 / 39
Justin Marshall Men Cat 1/2/3 Elite 19 / 88
David Studner Men Cat 1/2/3 Elite 59 / 88
Anne Mayer Women Cat 1/2/3 Elite 3 / 27
April Beard Women Cat 1/2/3 Elite 16 / 27

Diablo Sunnyview Cross (Oct 2 2022)

Erin Feldhausen Women Category 1/2 Elite 2 / 5
Erin Feldhausen Women Masters 35+ Womxn 2 / 5

Badger Prairie Cross p/b Team Neff Cycle Service (Oct 1 2022)

David Studner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 6 / 20
Andrew Hague Men Category 1/2/3 Masters 35+ 18 / 22
Erin Feldhausen Women Category 1/2 Elite 2 / 13
Anne Mayer Women Category 1/2 Elite 5 / 13
Kristin Korevec Women Category 1/2 Elite 8 / 13
Erin Feldhausen Women Masters 35+ 1 / 6

Battle of Waterloo p/b Trek Midwest and 801 W Madison (Sep 25 2022)

David Studner Men Category 1/2/3 Masters 50+ 11 / 35
Gregory Ferguson Men Category 1/2/3 Masters 50+ 17 / 35
Erin Feldhausen Women Masters 35+ 2 / 7
Matthew Kamphuis Men Category 1/2/3 Masters 35+ 17 / 28
Anne Mayer Women Category 1/2 Elite 4 / 15
Kristin Korevec Women Category 1/2 Elite 6 / 15

Englewood CX p/b Brazen Dropouts (Sep 24 2022)

David Studner Men Category 3/4 Elite 17 / 35
Andrew Hague Men Category 1/2/3 Masters 35+ 18 / 19
Erin Feldhausen Women Category 1/2 Elite 2 / 9
Erin Feldhausen Women Masters 35+ 1 / 5

OnMilwaukee's Hill Bill: Volume 2 p/b Educators Credit Union (Sep 18 2022)

Erin Feldhausen Women Category 1/2 Elite 2 / 8
Erin Feldhausen Women Masters 35+ 1 / 4

2021 USA Cycling Cyclocross National Championships (Dec 10 2021)

April Beard Women Masters 40-44 Cat 1/2/3 4 / 9

Resolution Cross Cup : Pan American Championships - SUN (Dec 5 2021)

Eric Knuth Men Master 60-64 2 / 6

Wisconsin Cyclocross State Championships p/b Revolution Cycles Club (Nov 20 2021)

Justin Marshall Men Category 1/2/3 Masters 35+ 4 / 20
Matthew Young Men Category 4/5 Single Speed 15 / 15
Sanjay Ganju Men Category 3/4 Elite 16 / 62
Corey Horning Men Category 3/4 Elite 17 / 62
Jarred Cassady Men Category 3/4 Elite 27 / 62
Andrew Hague Men Category 3/4 Elite 45 / 62
Josh Mckinney Men Category 3/4 Elite 53 / 62
April Beard Women Category 1/2 Elite 6 / 15
Kristin Korevec Women Category 1/2 Elite 7 / 15
Nicholas Roecker Men Category 4/5 Masters 35+ 11 / 34
Matthew Young Men Category 4/5 Elite 23 / 77

Field of Riches Cross p/b Team Wisconsin (Nov 14 2021)

David Studner Men Category 3/4 Elite 20 / 39
Matthew Young Men Category 3/4 Elite 26 / 39
Tony Lemke Men Category 3/4 Elite 29 / 39
Josh Mckinney Men Category 3/4 Elite 37 / 39
April Beard Women Category 1/2 Elite 3 / 6

Diablo Woodland Cross (Nov 13 2021)

Josh Mckinney Men Category 3/4 Elite 21 / 25
April Beard Women Category 1/2 Elite 5 / 7

Webberville Cyclocross Weekend (Nov 7 2021)

Eric Knuth Men Master Open 8 / 27

Groundhog PSI-Clocross (Nov 7 2021)

April Beard Women Cat 1/2 9 / 12

Texas Singlespeed & Age-Based State Championships - Day 2 (Nov 7 2021)

Eric Knuth Men's 60-69 2 / 4

Webberville Cyclocross Weekend (Nov 6 2021)

Eric Knuth Men Master Open 8 / 32

Kringle Kross at Wern Valley (Nov 6 2021)

Kristin Korevec Women Category 1/2 Elite 4 / 11
Amanda Mack Women Category 1/2 Elite 8 / 11
Sanjay Ganju Men Category 3/4 Elite 16 / 40
David Studner Men Category 3/4 Elite 20 / 40
Andrew Hague Men Category 3/4 Elite 21 / 40
Nicholas Roecker Men Category 3/4 Elite 28 / 40

Campton Cross (Oct 31 2021)

April Beard Women Cat 1/2 5 / 7

Cross Fire p/b L5 Racing (Oct 30 2021)

Matthew Kamphuis Men Category 1/2/3 Masters 35+ 3 / 14
Corey Horning Men Category 1/2/3 Single Speed 9 / 13
Sanjay Ganju Men Category 3/4 Elite 8 / 48
David Studner Men Category 3/4 Elite 16 / 48
Nicholas Roecker Men Category 3/4 Elite 38 / 48
Josh Mckinney Men Category 3/4 Elite 44 / 48
Amanda Mack Women Category 1/2 Elite 7 / 8
Matthew Young Men Category 4/5 Elite 9 / 64

Pumpkin Cross p/b Belgianwerkx (Oct 23 2021)

David Studner Men Category 3/4 Elite 19 / 44
Matthew Young Category 4/5 Elite 9 / 66

Jingle Cross Cyclocross and Gravel Festival (Oct 17 2021)

April Beard Women Open Cat1/2 10 / 10

Jingle Cross Cyclocross and Gravel Festival (Oct 16 2021)

April Beard Women Open Cat1/2 4 / 6

Trek CX Cup (Oct 10 2021)

Kristin Korevec Women Cat 1/2 Elite 8 / 21
David Studner Men Cat 3 Elite 35 / 63
Matthew Young Men Cat 4/Novice Elite 15 / 89

Trek CX Cup (Oct 9 2021)

Kristin Korevec Women Cat 1/2 Elite 9 / 22
David Studner Men Cat 1/2/3 Masters 45+ 38 / 56
Glen Jones Men Cat 1/2/3 Masters 55+ 32 / 42
Justin Marshall Men Cat 3 Elite 14 / 53
Matthew Kamphuis Men Cat 1/2 Elite 37 / 45
Josh Mckinney Men Cat 1/2/3 Singlespeed 42 / 44
Matthew Young Men Cat 4/5 Elite 33 / 91

Trek CX Cup (Oct 8 2021)

Justin Marshall Men Category 1/2/3 Elite 27 / 94
Matthew Kamphuis Men Category 1/2/3 Elite 28 / 94
Kristin Korevec Women Cat 1/2/3 Elite 3 / 19
Glen Jones Men Single Speed 39 / 49

2021 Karma CX Day 2 (Oct 3 2021)

Glen Jones Men Masters 35+ 7 / 28

Badger Prairie Cross by Neff Cycle Service Team (Oct 2 2021)

Matthew Kamphuis Men Category 1/2/3 Masters 35+ 3 / 12
Michael Meteyer Men Category 1/2/3 Masters 50+ 5 / 24
Justin Marshall Men Category 3/4 Elite 2 / 43
Jarred Cassady Men Category 3/4 Elite 14 / 43
David Studner Men Category 3/4 Elite 20 / 43
Andrew Hague Men Category 3/4 Elite 21 / 43
Anne Mayer Women Category 1/2 Elite 2 / 11
Amanda Mack Women Category 1/2 Elite 8 / 11
Nicholas Roecker Men Category 4/5 Masters 35+ 4 / 19

Uff Da Cross Day 2 (Sep 26 2021)

Glen Jones Men Masters 35+ 14 / 16

Battle of Waterloo CX (Sep 26 2021)

Michael Meteyer Men Category 1/2/3 Masters 50+ 10 / 13
Justin Marshall Category 3/4 Elite 1 / 43
Jarred Cassady Category 3/4 Elite 15 / 43
David Studner Category 3/4 Elite 18 / 43
Anne Mayer Women Category 1/2 Elite 2 / 13
Kristin Korevec Women Category 1/2 Elite 7 / 13
Amanda Mack Women Category 1/2 Elite 11 / 13
Nicholas Roecker Men Category 4/5 Masters 35+ 11 / 21

Sun Prairie Cup p/b Brazen Dropouts (Sep 25 2021)

Jarred Cassady Category 3/4 Elite 10 / 44
Andrew Hague Category 3/4 Elite 12 / 44
David Studner Category 3/4 Elite 22 / 44
Kristin Korevec Women Category 1/2 Elite 4 / 11
Amanda Mack Women Category 1/2 Elite 8 / 11
Nicholas Roecker Men Category 4/5 Masters 35+ 3 / 36

Flyover Silver Creek p/b Heavy Pedal Velo Club (Sep 18 2021)

David Studner Men Category 3/4 Elite 24 / 44
Jarred Cassady Men Category 3/4 Elite 25 / 44
Kristin Korevec Women Category 1/2 Elite 4 / 8

Lion Cross p/b LAPT Cycling (Sep 12 2021)

Andrew Hague Men Category 3/4 Elite 26 / 48
David Studner Men Category 3/4 Elite 31 / 48
Kristin Korevec Women Category 1/2 Elite 7 / 14

Cross-Shooshko (Sep 11 2021)

Justin Marshall Men Category 3/4 Elite 6 / 40
Jarred Cassady Men Category 3/4 Elite 14 / 40
Amanda Mack Women Category 1/2 Elite 5 / 10

Grote Prijs Shawnee (Dec 29 2019)

Nicholas Roecker Men Cat 4 4 / 10

Montrose Beach - Chicago Cyclocross Cup #11 / Midwest Regional Cyclocr (Dec 8 2019)

Matthew Kamphuis Men Masters 35+ 8 / 37

Wisconsin State Cyclocross Championships p/b Revolution Cycles Club (Nov 23 2019)

April Beard Women Single Speed 2 / 5
Corey Horning Single Speed Category 1/2/3 8 / 20
Josh Mckinney Single Speed Category 1/2/3 14 / 20
Zach Butler Single Speed Category 1/2/3 36 / 20
Gregory Ferguson Masters 50+ Category 1/2/3 8 / 32
Michael Meteyer Masters 50+ Category 1/2/3 55 / 32
Justin Marshall Elite Category 3/4 4 / 38
Alex Bedinghaus Elite Category 3/4 22 / 38
Jarred Cassady Elite Category 3/4 24 / 38
Jacob Glahn Elite Category 3/4 68 / 38
April Beard Women Elite Category 1/2 3 / 9
Kristin Korevec Women Elite Category 1/2 5 / 9
Matthew Young Elite Category 4/5 4 / 41
Nicholas Roecker Masters 35+ Category 4/5 4 / 28

Wheeling Heritage Park CX (Nov 17 2019)

April Beard Women Cat 1/2 2 / 10

Fat Kats Cross Race (Nov 16 2019)

Michael Meteyer Masters 60+ Category 1/2/3 1 / 4
Gregory Ferguson Masters 50+ Category 1/2/3 5 / 12
Michael Meteyer Masters 50+ Category 1/2/3 7 / 12

Groundhog PSI-Clocross (Nov 10 2019)

April Beard Women Cat 1/2 3 / 18

Sun Prairie Cup (Nov 9 2019)

Matthew Kamphuis Masters 35+ Category 1/2/3 4 / 13
Michael Meteyer Masters 60+ Category 1/2/3 1 / 6
Alex Bedinghaus Single Speed Category 1/2/3 7 / 11
Gregory Ferguson Masters 50+ Category 1/2/3 4 / 19
Michael Meteyer Masters 50+ Category 1/2/3 6 / 19
John Riley Masters 50+ Category 1/2/3 12 / 19
Alex Bedinghaus Elite Category 3/4 16 / 37
Josh Mckinney Elite Category 3/4 29 / 37
David Studner Elite Category 3/4 74 / 37
Kristin Korevec Women Elite Category 1/2 5 / 8
Matthew Young Elite Category 4/5 3 / 39
Nicholas Roecker Masters 35+ Category 4/5 1 / 23

Battle at the Brewery SUN (Nov 3 2019)

Eric Knuth Master's Men 13 / 37

Battle of Waterloo CX (Nov 3 2019)

Matthew Kamphuis Masters 35+ Category 1/2/3 3 / 16
Sanjay Ganju Masters 35+ Category 1/2/3 7 / 16
Michael Meteyer Masters 35+ Category 1/2/3 12 / 16
Michael Meteyer Masters 60+ Category 1/2/3 1 / 3
Alex Bedinghaus Single Speed Category 1/2/3 5 / 10
Michael Meteyer Masters 50+ Category 1/2/3 8 / 15
John Riley Masters 50+ Category 1/2/3 10 / 15
Jacob Glahn Elite Category 3/4 2 / 27
Justin Marshall Elite Category 3/4 7 / 27
Andrew Hague Elite Category 3/4 15 / 27
Josh Mckinney Elite Category 3/4 26 / 27
April Beard Women Elite Category 1/2 3 / 7
Kristin Korevec Women Elite Category 1/2 4 / 7
Nicholas Roecker Masters 35+ Category 4/5 2 / 13

Battle at the Brewery SAT (Nov 2 2019)

Eric Knuth Master's Men 15 / 43

Estabrook Park Beer Garden Cyclocross Classic (Nov 2 2019)

Michael Meteyer Masters 60+ Category 1/2/3 2 / 9
Michael Meteyer Masters 50+ Category 1/2/3 7 / 23
Kristin Korevec Women Elite Category 1/2 5 / 11
Anne Mayer Women Elite Category 1/2 22 / 11
Alex Bedinghaus Elite Category 3/4 7 / 37
Matthew Young Elite Category 4/5 5 / 45

Mellow Johnny's Cross of Ages Sunday (Oct 27 2019)

Eric Knuth Master's Men 13 / 38

ABD Sunrise Park Cyclocross (Oct 27 2019)

April Beard Women Cat 1/2 1 / 13

Mellow Johnny's Cross of Ages Saturday (Oct 26 2019)

Eric Knuth Master Men 40+/50+/60+ 40 / 43

Cross Fire (Oct 26 2019)

Michael Meteyer Masters 35+ Category 1/2/3 44 / 23
Michael Meteyer Masters 60+ Category 1/2/3 2 / 11
Glen Jones Masters 60+ Category 1/2/3 4 / 11
Michael Meteyer Masters 50+ Category 1/2/3 9 / 29
Glen Jones Masters 50+ Category 1/2/3 14 / 29
Jacob Glahn Elite Category 3/4 1 / 48
Justin Marshall Elite Category 3/4 4 / 48
David Studner Elite Category 3/4 11 / 48
Josh Mckinney Elite Category 3/4 43 / 48
Anne Mayer Women Elite Category 1/2 3 / 12
April Beard Women Elite Category 1/2 4 / 12
Amanda Mack Women Elite Category 1/2 9 / 12
Matthew Young Elite Category 4/5 8 / 60
Nicholas Roecker Elite Category 4/5 19 / 60
Nicholas Roecker Masters 35+ Category 4/5 4 / 24

Tough Udder CX (Oct 20 2019)

Matthew Kamphuis Masters 35+ Category 1/2/3 3 / 14
Michael Meteyer Masters 60+ Category 1/2/3 1 / 4
Michael Meteyer Masters 50+ Category 1/2/3 6 / 15
David Studner Elite Category 3/4 5 / 24

Carpentersville Woodland School Cyclocross (Oct 20 2019)

April Beard Women Cat 1/2 2 / 12

Webberville CX Saturday (Oct 19 2019)

Eric Knuth Master Men 40+/50+/60+ 13 / 51

GPJO (Oct 19 2019)

Michael Meteyer Masters 60+ Category 1/2/3 1 / 4
Michael Meteyer Masters 50+ Category 1/2/3 4 / 15
Jacob Glahn Elite Category 3/4 9 / 60
Jarred Cassady Elite Category 3/4 43 / 60
Josh Mckinney Elite Category 3/4 47 / 60
Matthew Young Elite Category 3/4 52 / 60
Kristin Korevec Women Elite Category 1/2 5 / 13
April Beard Women Elite Category 1/2 6 / 13
Amanda Mack Women Elite Category 1/2 10 / 13
Matthew Young Elite Category 4/5 5 / 51

Taco CX (Oct 19 2019)

Glen Jones Men Masters 35+ 21 / 34

BB/RR PULASKI WOODS CCC #3 (Oct 13 2019)

April Beard Women Cat 1/2 2 / 12

Pulaski Woods CX (Oct 13 2019)

April Beard Women Cat 1/2 2 / 13

Georgetown Cyclocross Festival (Oct 12 2019)

Eric Knuth Men Master 50+ 14 / 25

Badger Prairie Cross (Oct 12 2019)

Sanjay Ganju Masters 35+ Category 1/2/3 7 / 22
Michael Meteyer Masters 35+ Category 1/2/3 13 / 22
Michael Meteyer Masters 50+ Category 1/2/3 6 / 20
John Riley Masters 50+ Category 1/2/3 11 / 20
Matthew Young Elite Category 4/5 106 / 53
Jacob Glahn Elite Category 3/4 2 / 46
David Studner Elite Category 3/4 13 / 46
Anne Mayer Women Elite Category 1/2 2 / 13
April Beard Women Elite Category 1/2 4 / 13
Kristin Korevec Women Elite Category 1/2 7 / 13

Bicycle Sport Shop Six Shooter Sunday (Oct 6 2019)

Eric Knuth Master Men 40+/50+/60+ 17 / 58

Hopkins Park CX (Oct 6 2019)

Michael Meteyer Men Masters 55+ 6 / 38
Michael Meteyer Men Masters 45+ 37 / 77

Bicycle Sport Shop Six Shooter Saturday (Oct 5 2019)

Eric Knuth Master Men 40+/50+/60+ 16 / 60

Grafton PumpkinCross (Oct 5 2019)

Michael Meteyer Masters 60+ Category 1/2/3 1 / 6
Corey Horning Single Speed Category 1/2/3 12 / 20
Michael Meteyer Masters 50+ Category 1/2/3 5 / 25
Corey Horning Elite Category 1/2/3 15 / 19
Jacob Glahn Elite Category 3/4 8 / 66
Justin Marshall Elite Category 3/4 10 / 66
David Studner Elite Category 3/4 15 / 66
Nicholas Roecker Masters 35+ Category 4/5 3 / 28
Nicholas Roecker Elite Category 4/5 15 / 63

xXx Racing-Athletico Caldwell Woods CX CCC (Sep 29 2019)

April Beard Women Cat 1/2 1 / 17

Humbolt Park Cyclocross (Sep 28 2019)

Michael Meteyer Masters 60+ Category 1/2/3 1 / 7
Glen Jones Masters 60+ Category 1/2/3 3 / 7
Michael Meteyer Masters 50+ Category 1/2/3 4 / 25
John Riley Masters 50+ Category 1/2/3 11 / 25
Glen Jones Masters 50+ Category 1/2/3 13 / 25
Sanjay Ganju Masters 35+ Category 1/2/3 6 / 15
David Studner Elite Category 3/4 19 / 43
April Beard Women Elite Category 1/2 3 / 9
Lisa Harms Women Elite Category 1/2 9 / 9

Capital City Cross Day 1 (Sep 28 2019)

Jacob Glahn Men Cat 3/4 1 / 26

Trek CX Cup Day 3 (Sep 22 2019)

Michael Meteyer Men Master 55+ Open 3 / 29
Zach Butler Men Master 35+ Open 27 / 33
Logan Garey Men Singlespeed Open 12 / 56
Corey Horning Men Singlespeed Open 16 / 56
Josh Mckinney Men Singlespeed Open 47 / 56
April Beard Women Cat 1/2 10 / 23
Kristin Korevec Women Cat 1/2 11 / 23
Amanda Mack Women Cat 1/2 19 / 23

Trek CX Cup Day 2 (Sep 21 2019)

Michael Meteyer Men Master 55+ Cat 1/2/3 6 / 46
John Riley Men Master 55+ Cat 1/2/3 21 / 46
Glen Jones Men Master 55+ Cat 1/2/3 22 / 46
Greg Ferguson Men Master 55+ Cat 1/2/3 25 / 46
April Beard Women Cat 1/2 13 / 35
Alex Bedinghaus Men Cat 3 21 / 77
Jacob Glahn Men Cat 3 55 / 77
Zach Butler Men Cat 3 70 / 77
Sanjay Ganju Men Master 35+ Cat 1/2/3 26 / 55
Andrew Hague Men Master 35+ Cat 1/2/3 41 / 55
Corey Horning Men Singlespeed Cat 1/2/3 13 / 42
Tony Lemke Men Singlespeed Cat 1/2/3 32 / 42
Josh Mckinney Men Singlespeed Cat 1/2/3 38 / 42
Kristin Korevec Women Master 35+ Cat 1/2/3/4 3 / 20
Amanda Mack Women Master 35+ Cat 1/2/3/4 8 / 20
Justin Marshall Men Cat 4/5 1 / 116
Nicholas Roecker Men Cat 4/5 37 / 116
Michael Hartzell Men Master 45+ Cat 4/5 9 / 40

Trek CX Cup Day 1 (Sep 20 2019)

Justin Marshall Men Cat 4/5 3 / 119
Nicholas Roecker Men Cat 4/5 42 / 119
Michael Hartzell Men Cat 4/5 64 / 119
April Beard Women Procx C2 Pro/Cat 1/2/3 33 / 44
Matthew Kamphuis Men Cat 1/2/3 25 / 96
Jacob Glahn Men Cat 1/2/3 50 / 96
David Studner Men Cat 1/2/3 65 / 96
Greg Ferguson Men Cat 1/2/3 79 / 96
Michael Meteyer Men Cat 1/2/3 87 / 96
Kristin Korevec Women Cat 1/2/3 7 / 25
Jennifer Binkowski Women Cat 1/2/3 11 / 25
Alex Bedinghaus Men Singlespeed Open 12 / 55
Logan Garey Men Singlespeed Open 13 / 55
Glen Jones Men Singlespeed Open 34 / 55

Jingle Cross Day 3 (Sep 15 2019)

April Beard Women Senior Cat 1-2 6 / 10
Michael Meteyer Men Master 60-64 Open 2 / 12
Gregory Ferguson Men Master 55-59 Open 5 / 18
Jacob Glahn Men Senior Cat 3 12 / 17

LAPT Lion Cross (Sep 15 2019)

Glen Jones Single Speed Category 1/2/3 13 / 20
Justin Marshall Category 4/5 1 / 39
Kristin Korevec Women Elite Category 1/2 1 / 3
Zach Butler Category 3/4 32 / 40

Jingle Cross Day 2 (Sep 14 2019)

April Beard Women Senior Cat 1-2 2 / 11
Glen Jones Men Master 65+ 4 / 19
Michael Meteyer Men Master 60-64 Open 1 / 13
Gregory Ferguson Men Master 55-59 Open 7 / 20
John Riley Men Master 55-59 Open 11 / 20
Jacob Glahn Men Senior Cat 3 25 / 26

Jingle Cross Day 1 (Sep 13 2019)

April Beard Women Senior Pro-Cat 123 26 / 41
Josh Mckinney Men Single Speed Open 32 / 16
Glen Jones Men Master 65+ 6 / 18
Michael Meteyer Men Master 60-64 Open 1 / 16
Gregory Ferguson Men Master 55-59 Open 7 / 24
John Riley Men Master 55-59 Open 12 / 24
Tim Hartung Men Master 35+ Cat 3 10 / 25

Cross-Shooshko Cyclocross (Sep 8 2019)

Michael Meteyer Masters 60+ Category 1/2/3 1 / 8
Sanjay Ganju Masters 35+ Category 1/2/3 28 / 14
Jacob Glahn Elite Category 1/2/3 42 / 22
Glen Jones Single Speed Category 1/2/3 8 / 13
Michael Meteyer Masters 50+ Category 1/2/3 5 / 27
Gregory Ferguson Masters 50+ Category 1/2/3 8 / 27
John Riley Masters 50+ Category 1/2/3 16 / 27
Jacob Glahn Elite Category 3/4 10 / 62
Justin Marshall Elite Category 4/5 1 / 55

Flyover Silver Creek (Sep 7 2019)

Anne Mayer Women Elite Category 1/2 3 / 10
April Beard Women Elite Category 1/2 4 / 10
Alex Bedinghaus Category 3/4 3 / 41
David Studner Category 3/4 17 / 41
Josh Mckinney Category 3/4 34 / 41
Matthew Young Category 4/5 6 / 45
Nicholas Roecker Category 4/5 8 / 45

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 5 (Dec 15 2018)

Glen Jones Men Singlespeed 85 / 137
Josh Mckinney Men Singlespeed 108 / 137

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 4 (Dec 14 2018)

Gregory Ferguson Men Master 55-59 32 / 77

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 2 (Dec 12 2018)

Michael Meteyer Men Master 60-64 16 / 69
Glen Jones Men Master 65-69 2 / 28

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 1 (Dec 11 2018)

Gregory Ferguson Men Non-Championship 50+ 25 / 52
Michael Meteyer Men Non-Championship 50+ 28 / 52

Midwest Cyclocross Regional Championship (Dec 8 2018)

Logan Garey Single Speed 2 / 16
Nicholas Roecker Single Speed 28 / 16
Josh Mckinney Category 3 19 / 22
Michael Meteyer Masters 55+ Category 1/2/3 5 / 21
David Studner Masters 45+ Category 1/2/3 11 / 20
Logan Garey Masters 35+ Category 1/2/3 1 / 14
Matthew Kamphuis Masters 35+ Category 1/2/3 2 / 14
April Beard Women Category 1/2 5 / 7

2018 Illinois State Cyclocross Championships (Dec 2 2018)

April Beard Women Cat 1/2 11 / 15
Josh Mckinney Men Cat 3 40 / 51

Wisconsin State Cyclocross Championships p/b Revolution Cycles Club (Dec 1 2018)

Logan Garey Single Speed 2 / 18
Jarred Cassady Masters 35+ Category 3 6 / 17
John Riley Masters 55+ Category 1/2/3 6 / 16
Michael Meteyer Masters 55+ Category 1/2/3 10 / 16
Matthew Kamphuis Masters 35+ Category 1/2/3 4 / 10
Josh Mckinney Elite Category 1/2/3 15 / 16
April Beard Women Elite Category 1/2 5 / 9

Battle of Waterloo CX (Nov 24 2018)

Jarred Cassady Masters 35+ Category 3 3 / 7
Glen Jones Masters 55+ Category 1/2/3 11 / 17
David Studner Masters 45+ Category 1/2/3 7 / 13
Gregory Ferguson Masters 45+ Category 1/2/3 22 / 13
Logan Garey Masters 35+ Category 1/2/3 3 / 7

Pheasant Run Resort CX Race - Sunday (Nov 18 2018)

Glen Jones Men Open Single Speed 19 / 36

GP Jo Vanderaffe (Nov 17 2018)

Glen Jones Single Speed 8 / 12
John Riley Masters 55+ Category 1/2/3 3 / 12
Glen Jones Masters 55+ Category 1/2/3 5 / 12
Michael Meteyer Masters 45+ Category 1/2/3 5 / 10
David Studner Masters 45+ Category 1/2/3 7 / 10
Logan Garey Masters 35+ Category 1/2/3 1 / 9

Fat Kats Cross Race (Nov 11 2018)

Glen Jones Masters 55+ Category 1/2/3 1 / 6

Sun Prairie Cup (Nov 10 2018)

Sanjay Ganju Masters 35+ Category 3 1 / 25
Jarred Cassady Masters 35+ Category 3 7 / 25
Tim Hartung Category 3 8 / 25
Josh Mckinney Category 3 14 / 25
Glen Jones Masters 55+ Category 1/2/3 4 / 13
John Riley Masters 55+ Category 1/2/3 5 / 13
Gregory Ferguson Masters 45+ Category 1/2/3 6 / 11
Michael Meteyer Masters 45+ Category 1/2/3 20 / 11
Matthew Kamphuis Masters 35+ Category 1/2/3 3 / 8
Corey Horning Category 1/2/3 12 / 23
Anne Mayer Women Category 1/2 3 / 8

Groundhog PSI-clocross (Nov 4 2018)

Glen Jones Men Open Single Speed 13 / 38
Michael Meteyer Men Masters 55+ 7 / 36

Cyclocross Scuffle Day 1 (Nov 3 2018)

Eric Knuth Men Master 40+ 22 / 48

Estabrook Park Beer Garden Cyclocross Classic (Nov 3 2018)

Michael Meteyer Single Speed 8 / 20
Glen Jones Single Speed 15 / 20
David Studner Masters 35+ Category 3 1 / 18
Sanjay Ganju Masters 35+ Category 3 2 / 18
Tim Hartung Elite Category 3 7 / 24
Josh Mckinney Elite Category 3 22 / 24
Michael Meteyer Masters 55+ Category 1/2/3 2 / 19
Glen Jones Masters 55+ Category 1/2/3 5 / 19
John Riley Masters 55+ Category 1/2/3 7 / 19
Gregory Ferguson Masters 45+ Category 1/2/3 4 / 14
Logan Garey Masters 35+ Category 1/2/3 3 / 12
Corey Horning Elite Category 1/2/3 14 / 17
Anne Mayer Women Elite Category 1/2 4 / 10

Cross Fire (Oct 28 2018)

David Studner Masters 35+ Category 3 1 / 14
Jarred Cassady Masters 35+ Category 3 4 / 14
Tim Hartung Category 3 10 / 18
Josh Mckinney Category 3 18 / 18
Gregory Ferguson Masters 45+ Category 1/2/3 5 / 10
Michael Meteyer Masters 45+ Category 1/2/3 6 / 10
Logan Garey Masters 35+ Category 1/2/3 2 / 8
Corey Horning Category 1/2/3 10 / 16
Amanda Mack Women Category 1/2 6 / 7
Harper Beasley Women Category 1/2 7 / 7

Sunnyview Cross (Oct 27 2018)

Glen Jones Single Speed 9 / 16
Glen Jones Masters 55+ Category 1/2/3 3 / 11
Michael Meteyer Masters 45+ Category 1/2/3 3 / 10
Gregory Ferguson Masters 45+ Category 1/2/3 7 / 10

ABD Sunrise Park Cyclocross (Oct 21 2018)

Anne Mayer Women Cat 1/2 4 / 13
April Beard Women Cat 1/2 5 / 13
Glen Jones Men Open Single Speed 17 / 46
Michael Meteyer Men Masters 55+ 8 / 47
Gregory Ferguson Men Masters 55+ 16 / 47
Zach Butler Men Cat 3 39 / 52
Josh Mckinney Men Cat 3 40 / 52

Tough Udder CX (Oct 20 2018)

Logan Garey Single Speed 3 / 15
Glen Jones Single Speed 8 / 15
David Studner Masters 35+ Category 3 1 / 17
Sanjay Ganju Masters 35+ Category 3 2 / 17
Jarred Cassady Masters 35+ Category 3 7 / 17
Glen Jones Masters 55+ Category 1/2/3 4 / 10
Michael Meteyer Masters 45+ Category 1/2/3 4 / 10
Gregory Ferguson Masters 45+ Category 1/2/3 5 / 10

Carpentersville Woodland School Cyclocross (Oct 14 2018)

April Beard Women Cat 1/2 2 / 12
Glen Jones Men Open Single Speed 16 / 63
Josh Mckinney Men Cat 3 35 / 43

Badger Prairie Cross (Oct 13 2018)

Glen Jones Single Speed 15 / 20
David Studner Masters 35+ Category 3 2 / 21
Jarred Cassady Masters 35+ Category 3 6 / 21
Tony Lemke Category 3 17 / 23
Zach Butler Category 3 18 / 23
Nicholas Roecker Category 3 44 / 23
Glen Jones Masters 55+ Category 1/2/3 2 / 15
Gregory Ferguson Masters 45+ Category 1/2/3 5 / 16
Matthew Kamphuis Masters 35+ Category 1/2/3 5 / 13
Corey Horning Category 1/2/3 10 / 25
Tim Hartung Category 1/2/3 22 / 25
Harper Beasley Women Category 3/4 3 / 15
Anne Mayer Women Category 1/2 1 / 8
April Beard Women Category 1/2 2 / 8
Amanda Mack Women Category 1/2 4 / 8

Grafton PumpkinCross (Oct 6 2018)

Josh Mckinney Single Speed 46 / 25
David Studner Masters 35+ Category 3 2 / 14
Tim Hartung Elite Category 3 6 / 17
Nicholas Roecker Elite Category 3 12 / 17
John Riley Masters 55+ Category 1/2/3 5 / 19
Gregory Ferguson Masters 45+ Category 1/2/3 8 / 18
Michael Meteyer Masters 45+ Category 1/2/3 12 / 18
Logan Garey Masters 35+ Category 1/2/3 4 / 17
Michael Meteyer Masters 35+ Category 1/2/3 6 / 17
Corey Horning Elite Category 1/2/3 9 / 15
Harper Beasley Women Elite Category 3/4 2 / 14
April Beard Women Elite Category 1/2 4 / 9
Amanda Mack Women Elite Category 1/2 9 / 9

Jingle Cross Day 3 (Sep 30 2018)

Gregory Ferguson Men Masters 55+ 3 / 10
Glen Jones Men Masters 65+ 3 / 14
Josh Mckinney Men Open Singlespeed 17 / 30
April Beard Women Open Cat1/2 3 / 22
Jennifer Binkowski Women Open Cat1/2 10 / 22
Michael Meteyer Men Masters 60-64 Open 2 / 12

Jingle Cross Day 2 (Sep 29 2018)

April Beard Women Open Cat1/2 8 / 22
Jennifer Binkowski Women Open Cat1/2 19 / 22
Glen Jones Men Masters 65+ 4 / 18
Gregory Ferguson Men Masters 55-59 Open 2 / 18
John Riley Men Masters 55-59 Open 7 / 18
Michael Meteyer Men Masters 60-64 Open 2 / 17
Corey Horning Men Open Cat1/2 33 / 33

LAPT Lion Cross (Sep 29 2018)

David Studner Masters 35+ Category 3 2 / 18

Jingle Cross Day 1 (Sep 28 2018)

Glen Jones Men Masters 65+ 4 / 18
Gregory Ferguson Men Masters 55-59 Open 5 / 24
John Riley Men Masters 55-59 Open 10 / 24
Michael Meteyer Men Masters 60-64 Open 2 / 25
Josh Mckinney Men Open Cat3 42 / 52
April Beard Women Open Pro 28 / 39

Trek CX Cup (Sep 23 2018)

Josh Mckinney Men Singlespeed Open 45 / 65
Harper Beasley Women Cat 3 18 / 30
Michael Meteyer Men Master 55+ Open 2 / 43
John Riley Men Master 55+ Open 17 / 43
Glen Jones Men Master 55+ Open 18 / 43
Matthew Kamphuis Men Cat 1/2 33 / 43
Corey Horning Men Cat 1/2 85 / 43
Tony Lemke Men Cat 3 33 / 80
David Studner Men Cat 3 39 / 80
Tim Hartung Men Cat 3 47 / 80
April Beard Women Cat 1/2 8 / 35
Jennifer Binkowski Women Cat 1/2 9 / 35
Anne Mayer Women Cat 1/2 16 / 35
Amanda Mack Women Cat 1/2 23 / 35

Trek CX Cup (Sep 22 2018)

Barney Sheafor Men Master 55+ Cat 4/5 10 / 17
Harper Beasley Women Cat 3 12 / 40
Gregory Ferguson Men Master 35+ Cat 1/2/3 37 / 73
Corey Horning Men Cat 1/2 85 / 47
Amanda Mack Women Master 35+ Cat 1/2/3/4 4 / 12
Michael Meteyer Men Master 55+ Cat 1/2/3 3 / 50
John Riley Men Master 55+ Cat 1/2/3 25 / 50
Glen Jones Men Master 55+ Cat 1/2/3 27 / 50
Jennifer Binkowski Women Cat 1/2 12 / 32
April Beard Women Cat 1/2 13 / 32
Tim Hartung Men Cat 3 35 / 90
Tony Lemke Men Cat 3 36 / 90
Sanjay Ganju Men Cat 3 39 / 90
David Studner Men Cat 3 47 / 90
Jarred Cassady Men Cat 3 76 / 90
Nicholas Roecker Men Cat 3 79 / 90
Josh Mckinney Men Cat 3 82 / 90
Zach Butler Men Cat 3 86 / 90

Trek CX Cup (Sep 21 2018)

April Beard Women UCI C2 Cat 1/2 30 / 50
Barney Sheafor Men Cat 4/5 108 / 128
Corey Horning Men Cat 1/2/3 39 / 102
Matthew Kamphuis Men Cat 1/2/3 45 / 102
Tim Hartung Men Cat 1/2/3 56 / 102
Sanjay Ganju Men Cat 1/2/3 68 / 102
Tony Lemke Men Cat 1/2/3 75 / 102
Jennifer Binkowski Women Cat 1/2/3 4 / 18
Glen Jones Men Singlespeed Open 22 / 40

Cross of the North (Sep 16 2018)

Glen Jones Single Speed 8 / 15
Glen Jones Masters 55+ Category 1/2/3 2 / 4
Gregory Ferguson Masters 45+ Category 1/2/3 2 / 7

Humbolt Park Cyclocross (Sep 15 2018)

Glen Jones Single Speed 12 / 18
David Studner Masters 35+ Category 3 3 / 16
Tim Hartung Category 3 5 / 18
Zach Butler Category 3 15 / 18
Glen Jones Masters 55+ Category 1/2/3 6 / 11
Gregory Ferguson Masters 45+ Category 1/2/3 4 / 15
Corey Horning Category 1/2/3 14 / 27
Harper Beasley Women Category 3/4 3 / 12

Flyover Silver Creek (Sep 9 2018)

Nicholas Roecker Category 3 10 / 13
Harper Beasley Women Category 3/4 4 / 10
April Beard Women Category 1/2 2 / 5

Hopkins Park CX (Sep 9 2018)

Michael Meteyer Men Masters 55+ 2 / 40
Tim Hartung Men Cat 3 8 / 48

Midwest Cyclocross Regional Championship (Dec 9 2017)

Erin Feldhausen Women Master 35+ 1 / 4
Matthew Kamphuis Masters 35+ Category 1/2/3 2 / 11
Glen Jones Single Speed 11 / 19
Josh Mckinney Category 3 12 / 23
Gregory Ferguson Masters 45+ Category 1/2/3 5 / 6
Glen Jones Masters 55+ Category 1/2/3 4 / 13
Zach Butler Category 4 2 / 32
Erin Feldhausen Women Category 1/2 2 / 11
Anne Mayer Women Category 1/2 4 / 11
April Beard Women Category 1/2 6 / 11

2017 Illinois State Cyclocross Championships (Dec 3 2017)

Erin Feldhausen Women Cat 1/2 3 / 16
Zach Butler Men Cat 4/5 4 / 114
Zach Butler Men Cat 4 48 / 94

Waco Wonderland CX Challenge (Dec 2 2017)

Eric Knuth Men Masters 50-59 Open 4 / 16

Wisconsin State Cyclocross Championships (Dec 2 2017)

Erin Feldhausen Women Master 35+ 1 / 5
Corey Horning Category 3 1 / 35
Tony Lemke Category 3 6 / 35
Alex Bedinghaus Category 3 10 / 35
Josh Mckinney Category 3 29 / 35
Zach Butler Category 4 6 / 52
Nicholas Roecker Category 4 48 / 52
Michael Meteyer Single Speed 8 / 25
Glen Jones Single Speed 16 / 25
David Studner Masters 35+ Category 3 4 / 21
Jarred Cassady Masters 35+ Category 3 9 / 21
John Riley Masters 35+ Category 3 13 / 21
Andrew Hague Masters 35+ Cat 1/2/3 13 / 29
Matthew Kamphuis Masters 35+ Cat 1/2/3 27 / 29
Erin Feldhausen Women Cat 1/2 2 / 9
Gregory Ferguson Masters 50+ Cat 1/2/3 4 / 28
Michael Meteyer Masters 50+ Cat 1/2/3 5 / 28
Glen Jones Masters 50+ Cat 1/2/3 14 / 28

Wheeling Heritage Park CX (Nov 19 2017)

Zach Butler Men Cat 4/5 15 / 76
Zach Butler Men Cat 4 65 / 74

Sunnyview Cross (Nov 18 2017)

Erin Feldhausen Women Master 35+ 1 / 6
Josh Mckinney Category 3 5 / 6
April Beard Single Speed 22 / 24
Michael Meteyer Single Speed 24 / 24
Erin Feldhausen Women Cat 1/2 2 / 8
April Beard Women Cat 1/2 4 / 8
Gregory Ferguson Masters 50+ Cat 1/2/3 1 / 17
Michael Meteyer Masters 50+ Cat 1/2/3 6 / 17

Webberville CX Weekend Day 1 (Nov 18 2017)

Eric Knuth Men Masters 50-59 Open 1 / 19
Eric Knuth Men Masters 40+ 5 / 42

Fat Kats Cross Race (Nov 12 2017)

Erin Feldhausen Women Master 35+ 3 / 6
Josh Mckinney Category 3 7 / 7
April Beard Single Speed 6 / 15
Erin Feldhausen Women Cat 1/2 1 / 6
Gregory Ferguson Masters 50+ Cat 1/2/3 1 / 9
Michael Meteyer Masters 50+ Cat 1/2/3 4 / 9

Tough Udder CX (Nov 11 2017)

Erin Feldhausen Women Master 35+ 1 / 3
Nicholas Roecker Category 4 4 / 36
Zach Butler Category 4 34 / 36
Glen Jones Single Speed 8 / 9
Jarred Cassady Masters 35+ Category 3 2 / 7
David Studner Masters 35+ Cat 1/2/3 11 / 17
Amanda Mack Masters 35+ Cat 1/2/3 17 / 17
Erin Feldhausen Women Cat 1/2 1 / 8
Michael Meteyer Masters 50+ Cat 1/2/3 2 / 20
Gregory Ferguson Masters 50+ Cat 1/2/3 5 / 20
Glen Jones Masters 50+ Cat 1/2/3 10 / 20
Corey Horning Cat 1/2/3 4 / 7

WurstCross Festival Day 1 (Nov 11 2017)

Eric Knuth Men Master 50+ 1 / 28

Groundhog PSI-clocross (Nov 5 2017)

Zach Butler Men Cat 4 17 / 63
Glen Jones Single Speed Open 25 / 48
Josh Mckinney Men Cat 3 27 / 40
Michael Meteyer Men Masters 55+ 5 / 39
April Beard Women Cat 1/2 5 / 9
Erin Feldhausen Women Cat 1/2 7 / 9

Mellow Johnny's Cross of Ages Day 1 (Nov 4 2017)

Eric Knuth Men Masters 50-59 Open 1 / 23
Eric Knuth Men Masters 40+ 1 / 35

Estabrook Park Beer Garden Cyclocross Classic (Nov 4 2017)

Josh Mckinney Category 3 6 / 17
Zach Butler Category 4 7 / 37
Michael Meteyer Single Speed 4 / 16
Andrew Hague Masters 35+ Category 3 2 / 10
David Studner Masters 35+ Category 3 5 / 10
Erin Feldhausen Women Cat 1/2 2 / 10
April Beard Women Cat 1/2 3 / 10
Gregory Ferguson Masters 50+ Cat 1/2/3 5 / 22
Michael Meteyer Masters 50+ Cat 1/2/3 7 / 22
Corey Horning Cat 1/2/3 12 / 21
Tony Lemke Cat 1/2/3 17 / 21

Sun Prairie Cup (Oct 29 2017)

Erin Feldhausen Women Master 35+ 1 / 9
Josh Mckinney Category 3 19 / 19
Zach Butler Category 4 4 / 34
Nicholas Roecker Category 4 9 / 34
Michael Meteyer Single Speed 8 / 17
Glen Jones Single Speed 17 / 17
Andrew Hague Masters 35+ Category 3 6 / 17
Jarred Cassady Masters 35+ Category 3 8 / 17
David Studner Masters 35+ Category 3 9 / 17
John Riley Masters 35+ Category 3 11 / 17
Matthew Kamphuis Masters 35+ Cat 1/2/3 6 / 17
Erin Feldhausen Women Cat 1/2 2 / 13
Anne Mayer Women Cat 1/2 4 / 13
April Beard Women Cat 1/2 6 / 13
Amanda Mack Women Cat 1/2 10 / 13
Michael Meteyer Masters 50+ Cat 1/2/3 4 / 16
Gregory Ferguson Masters 50+ Cat 1/2/3 5 / 16
Glen Jones Masters 50+ Cat 1/2/3 9 / 16
Corey Horning Cat 1/2/3 6 / 14
Tony Lemke Cat 1/2/3 11 / 14

Cross Fire (Oct 28 2017)

Erin Feldhausen Women Master 35+ 1 / 8
Josh Mckinney Category 3 11 / 20
Nicholas Roecker Category 4 6 / 36
Zach Butler Category 4 7 / 36
Kari Myrland Women Cat 3/4 7 / 16
Andrew Hague Masters 35+ Category 3 3 / 22
John Riley Masters 35+ Category 3 8 / 22
Jarred Cassady Masters 35+ Category 3 10 / 22
Erin Feldhausen Women Cat 1/2 1 / 13
April Beard Women Cat 1/2 6 / 13
Amanda Mack Women Cat 1/2 12 / 13
Gregory Ferguson Masters 50+ Cat 1/2/3 6 / 24
Glen Jones Masters 50+ Cat 1/2/3 11 / 24
Michael Meteyer Masters 50+ Cat 1/2/3 24 / 24
Corey Horning Cat 1/2/3 11 / 17
Tony Lemke Cat 1/2/3 12 / 17

Battle of Waterloo CX (Oct 22 2017)

Erin Feldhausen Women Elite Cat 1/2 1 / 6
April Beard Women Elite Cat 1/2 2 / 6
Erin Feldhausen Women Master 35+ 1 / 5
Alex Bedinghaus Elite Category 3 1 / 11
Josh Mckinney Elite Category 3 3 / 11
Harper Beasley Women Elite Cat 3/4 1 / 7
Corey Horning Elite Cat 1/2/3 7 / 11
Glen Jones Single Speed 9 / 12
April Beard Single Speed 11 / 12
Kari Myrland Single Speed 12 / 12
Jarred Cassady Masters 35+ Category 3 5 / 13
Gregory Ferguson Masters 50+ Cat 1/2/3 3 / 11
John Riley Masters 50+ Cat 1/2/3 6 / 11
Nicholas Roecker Elite Category 4 6 / 30
Zach Butler Elite Category 4 10 / 30

GP Jo Vanderaffe (Oct 21 2017)

Erin Feldhausen Women Master 35+ 1 / 6
Tony Lemke Category 3 2 / 24
Alex Bedinghaus Category 3 3 / 24
Josh Mckinney Category 3 15 / 24
Zach Butler Category 4 8 / 34
Glen Jones Single Speed 27 / 28
Erin Feldhausen Women Cat 1/2 1 / 11
April Beard Women Cat 1/2 5 / 11
Gregory Ferguson Masters 50+ Cat 1/2/3 5 / 24
Glen Jones Masters 50+ Cat 1/2/3 14 / 24

Georgetown Cyclocross Festival Day 2 (Oct 15 2017)

Eric Knuth Men Master 50+ 7 / 30

Fitchrona Cross Omnium McGaw Park (Oct 15 2017)

Corey Horning Category 3 1 / 15
Tony Lemke Category 3 4 / 15
Tim Hartung Category 3 10 / 15
Nicholas Roecker Category 4 5 / 30
Harper Beasley Women Cat 3/4 5 / 8
Andrew Hague Masters 35+ Category 3 1 / 15
Jarred Cassady Masters 35+ Category 3 15 / 15
Erin Feldhausen Women Cat 1/2 1 / 9
Amanda Mack Women Cat 1/2 6 / 9
Gregory Ferguson Masters 50+ Cat 1/2/3 3 / 11

Georgetown Cyclocross Festival Day 1 (Oct 14 2017)

Eric Knuth Men Master 50+ 2 / 42

Fitchrona Cross Omnium Badger Prairie (Oct 14 2017)

Erin Feldhausen Women Master 35+ 1 / 4
Barney Sheafor Masters 50+ Cat 4/5 2 / 5
Tony Lemke Category 3 3 / 15
Corey Horning Category 3 4 / 15
Alex Bedinghaus Category 3 5 / 15
Tim Hartung Category 3 8 / 15
Nicholas Roecker Category 4 17 / 33
Harper Beasley Women Cat 3/4 2 / 10
Andrew Hague Masters 35+ Category 3 2 / 12
John Riley Masters 35+ Category 3 5 / 12
Anne Mayer Women Cat 1/2 1 / 12
Erin Feldhausen Women Cat 1/2 3 / 12
Amanda Mack Women Cat 1/2 4 / 12
Gregory Ferguson Masters 50+ Cat 1/2/3 6 / 14
John Riley Masters 50+ Cat 1/2/3 8 / 14
Michael Mayer Masters 50+ Cat 1/2/3 13 / 14

Fitchrona Cross Omnium McGaw Park (Oct 13 2017)

Barney Sheafor Masters 50+ Cat 4/5 1 / 3
Tony Lemke Category 3 1 / 12
Corey Horning Category 3 2 / 12
Tim Hartung Category 3 6 / 12
Nicholas Roecker Category 4 3 / 20
Andrew Hague Masters 35+ Cat 3 2 / 14
Jarred Cassady Masters 35+ Cat 3 7 / 14
John Riley Masters 35+ Cat 3 11 / 14
Erin Feldhausen Women Cat 1/2 2 / 5
Amanda Mack Women Cat 1/2 4 / 5
Gregory Ferguson Masters 50+ Cat 1/2/3 2 / 5

Gritty Teeth Racing Cyclocross Festival Day 2 (Oct 8 2017)

Eric Knuth Men Masters 50-59 Open 1 / 10

Diablo River Cross (Oct 8 2017)

Barney Sheafor Masters 50+ Cat 4/5 1 / 9
Josh Mckinney Category 3 5 / 5
Barney Sheafor Category 4 17 / 18
April Beard Single Speed 11 / 16
April Beard Women Cat 1/2 2 / 6
Gregory Ferguson Masters 50+ Cat 1/2/3 1 / 7
Michael Meteyer Masters 50+ Cat 1/2/3 7 / 7

Gritty Teeth Racing Cyclocross Festival Day 1 (Oct 7 2017)

Eric Knuth Men Masters 50-59 Open 3 / 17

Grafton PumpkinCross (Oct 7 2017)

Corey Horning Category 3 4 / 21
Tim Hartung Category 3 6 / 21
Josh Mckinney Category 3 15 / 21
Zach Butler Category 4 12 / 37
Harper Beasley Women Cat 3/4 7 / 13
Andrew Hague Masters 35+ Category 3 1 / 15
John Riley Masters 35+ Category 3 5 / 15
Jarred Cassady Masters 35+ Category 3 6 / 15
April Beard Masters 35+ Category 3 8 / 15
April Beard Women Cat 1/2 6 / 9
Amanda Mack Women Cat 1/2 7 / 9
Michael Meteyer Masters 50+ Cat 1/2/3 1 / 24
Gregory Ferguson Masters 50+ Cat 1/2/3 4 / 24
John Riley Masters 50+ Cat 1/2/3 6 / 24

Bicycle Sport Shop's Six Shooter Cyclocross Race (Oct 1 2017)

Eric Knuth Men Masters 40+ 15 / 72

Hopkins Park CX (Oct 1 2017)

Zach Butler Men Cat 4/5 6 / 124
Zach Butler Men Cat 4 17 / 101

Cross of the North p/b Red Eye Brewing (Oct 1 2017)

Erin Feldhausen Women Master 35+ 1 / 5
Michael Meteyer Single Speed 3 / 15
Anne Mayer Women Cat 3/4 1 / 5
Erin Feldhausen Women Cat 1/2 1 / 7
Amanda Mack Women Cat 1/2 4 / 7
Michael Meteyer Masters 50+ Cat 1/2/3 1 / 8
Gregory Ferguson Masters 50+ Cat 1/2/3 2 / 8

Bicycle Sport Shop's Six Shooter Cyclocross Race (Sep 30 2017)

Eric Knuth Men Masters 50-59 Open 1 / 54
Eric Knuth Men Masters 50-59 Open 1 / 54
Eric Knuth Men Masters 40+ 12 / 69

Flyover Silver Creek (Sep 30 2017)

Erin Feldhausen Women Master 35+ 1 / 3
Nicholas Roecker Category 4 7 / 28
Michael Meteyer Single Speed 7 / 24
Erin Feldhausen Women Cat 1/2 1 / 8
Michael Meteyer Masters 50+ Cat 1/2/3 1 / 18
Gregory Ferguson Masters 50+ Cat 1/2/3 4 / 18
Michael Mayer Masters 50+ Cat 1/2/3 6 / 18

Trek CX Cup (Sep 24 2017)

Zach Butler Men Cat 4/5 16 / 93
Michael Hartzell Men Masters 45+ Cat 4/5 31 / 41
Amanda Mack Women Masters 35+ Cat 1/2/3/4 1 / 2
Sanjay Ganju Men Masters 35+ Open 15 / 22
Michael Mayer Men Singlespeed Open 38 / 69
Glen Jones Men Singlespeed Open 67 / 69
Harper Beasley Women Cat 3 23 / 34
Katherine Klausing Women Cat 3 28 / 34
Erin Feldhausen Women Cat 1/2 4 / 32
April Beard Women Cat 1/2 26 / 32
Tony Lemke Men Cat 3 18 / 77
Corey Horning Men Cat 3 23 / 77
David Studner Men Cat 3 42 / 77
Josh Mckinney Men Cat 3 52 / 77
Tim Hartung Men Cat 3 75 / 77
Michael Meteyer Men Masters 55+ Open 3 / 29
John Riley Men Masters 55+ Open 9 / 29
Glen Jones Men Masters 55+ Open 16 / 29

Trek CX Cup Day 2 (Sep 23 2017)

Zach Butler Men Cat 4/5 34 / 124
Erin Feldhausen Women Pro/Cat 1/2 6 / 41
April Beard Women Pro/Cat 1/2 23 / 41
Amanda Mack Women Masters 35+ Open 4 / 9
Michael Hartzell Men Masters 45+ Cat 4/5 4 / 52
Nicholas Roecker Men Singlespeed Cat 4/5 2 / 9
Matthew Kamphuis Men Cat 1/2 23 / 35
Jarred Cassady Men Masters 35+ Open 56 / 90
Anne Mayer Women Cat 3 3 / 35
Harper Beasley Women Cat 3 17 / 35
Katherine Klausing Women Cat 3 26 / 35
Michael Mayer Men Masters 45+ Open 47 / 83
Alex Bedinghaus Men Cat 3 2 / 89
Tony Lemke Men Cat 3 5 / 89
Corey Horning Men Cat 3 11 / 89
Tim Hartung Men Cat 3 37 / 89
David Studner Men Cat 3 47 / 89
Josh Mckinney Men Cat 3 87 / 89
Michael Meteyer Men Masters 55+ Open 3 / 46
John Riley Men Masters 55+ Open 12 / 46
Glen Jones Men Masters 55+ Open 19 / 46

Trek CX Cup Day 1 (Sep 22 2017)

Tim Hartung Men Open 29 / 106
Tony Lemke Men Open 30 / 106
Jarred Cassady Men Open 58 / 106
Erin Feldhausen Women Open 1 / 30
April Beard Women Open 8 / 30
Harper Beasley Women Open 12 / 30
Alex Bedinghaus Men Singlespeed Open 3 / 48
Michael Mayer Men Singlespeed Open 21 / 48

Jingle Cross, Inc. (Sep 16 2017)

Erin Feldhausen Women Cat 1/2 5 / 17
April Beard Women Cat 1/2 11 / 17
Tim Hartung Men U35 Cat 3 22 / 46
Josh Mckinney Men U35 Cat 3 39 / 46
Zach Butler Men U35 Cat 4 29 / 42
Glen Jones Men Masters 60-64 10 / 21

Jingle Cross, Inc. (Sep 15 2017)

Erin Feldhausen Women Cat 1/2 1 / 21
April Beard Women Cat 1/2 17 / 21
Glen Jones Men Masters 60-64 10 / 19
Tim Hartung Men U35 Cat 3 20 / 46
Josh Mckinney Men U35 Cat 3 37 / 46
Zach Butler Men U35 Cat 4 14 / 29

Humbolt Park Cyclocross (Sep 10 2017)

Erin Feldhausen Women Masters 35+ 1 / 4
Tim Hartung Category 3 9 / 12
Josh Mckinney Category 3 10 / 12
Zach Butler Category 4 3 / 33
Nicholas Roecker Category 4 11 / 33
Harper Beasley Women Cat 3/4 3 / 7
Michael Meteyer Single Spe 7 / 16
Glen Jones Single Spe 12 / 16
David Studner Masters 35+ Category 3 3 / 10
Erin Feldhausen Women Cat 1/2 1 / 6
April Beard Women Cat 1/2 2 / 6
Michael Meteyer Masters 50+ Cat 1/2/3 2 / 22
Michael Mayer Masters 50+ Cat 1/2/3 5 / 22
Glen Jones Masters 50+ Cat 1/2/3 22 / 22

Cross-Shooshko Cyclocross (Sep 9 2017)

Zach Butler Men Category 4 10 / 41
Nicholas Roecker Men Category 4 21 / 41
Erin Feldhausen Women Master 35+ 1 / 7
Michael Meteyer Single Speed 3 / 21
Glen Jones Single Speed 11 / 21
Michael Mayer Single Speed 20 / 21
Tony Lemke Category 3 3 / 23
Josh Mckinney Category 3 9 / 23
Alex Bedinghaus Category 3 17 / 23
Harper Beasley Women Cat 3/4 6 / 10
John Riley Masters 35+ Category 3 4 / 15
April Beard Masters 35+ Category 3 11 / 15
Sanjay Ganju Masters 35+ Cat 1/2/3 11 / 15
Erin Feldhausen Women Cat 1/2 1 / 13
April Beard Women Cat 1/2 3 / 13
Michael Meteyer Masters 50+ Cat 1/2/3 2 / 26
Michael Mayer Masters 50+ Cat 1/2/3 7 / 26
John Riley Masters 50+ Cat 1/2/3 9 / 26
Glen Jones Masters 50+ Cat 1/2/3 26 / 26
Tim Hartung Cat 1/2/3 11 / 12

Midwest Cyclocross Regional Championship (Dec 17 2016)

Nicholas Roecker Cat 4 1 / 8
Alex Bedinghaus Category 3 2 / 14
Josh Mckinney Category 3 6 / 14
Erin Feldhausen Women Cat 1/2 2 / 7
April Beard Women Cat 1/2 5 / 7
Glen Jones Masters 55+ Cat 1/2/3 4 / 5
Matthew Kamphuis Pro/Cat 1/2 6 / 12

Wisconsin State Championships (Dec 3 2016)

John Riley Elite Cat 4 2 / 40
Nicholas Roecker Elite Cat 4 9 / 40
Jarred Cassady Elite Cat 4 10 / 40
John Riley Masters 45+ Cat 4/5 1 / 20
Erin Feldhausen Women Elite Cat 1/2 2 / 9
Erin Feldhausen Women Masters 35+ 1 / 5

Busiest Racers

in last months
Michael Meteyer 148
Glen Jones 113
April Beard 99
Gregory Ferguson 97
Erin Feldhausen 92
David Studner 83
Josh Mckinney 66
John Riley 61
Amanda Mack 58
Jarred Cassady 54
Nicholas Roecker 52
Matthew Kamphuis 49
Tim Hartung 44
Eric Knuth 40
Barney Sheafor 39
Tony Lemke 38
Sanjay Ganju 34
Michael Mayer 34
Andrew Hague 32
Corey Horning 30
Zach Butler 30
Lisa Harms 29
Jay Maas 25
Seth Eckert 24
Anne Mayer 24
Alex Bedinghaus 23
Kristin Korevec 21
David Blomme 20
Justin Marshall 17
Harper Beasley 16
David Cestelli 16
Matthew Young 15
Micah Moran 15
Jessica Braun 15
Diane Schlipper 14
Jacob Glahn 13
D Scott daubert 12
John Cramer 12
Logan Garey 11
Michael Hartzell 10
Bryan Fosler 8
Alex Mortvedt 8
Stella Hague 8
Royce Breckon 7
Jennifer Binkowski 6
James Merrifield 5
Greg Ferguson 4
Diane Ostenso 4
Robert Ringle 3
Sarah Swapinski 3
Shannon Russell 3
Brad Birkholz 3
Mark Sullivan 2
Kari Myrland 2
Melisa Lemus 2
Katherine Klausing 2
Andy Francois 2
Gordon Paulson 2
Peter Francois 2
Kipp Hartman jr. 2
Emily Bremer 1
Forrest Smith 1
Curtis Bice 1
Matthew Riley 1
Leah Winckler 1