Log In

Team Overview: colavita racing

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Wisconsin Cyclocross State Championships p/b Revolution Cycles Club (Nov 20 2021)

Sarah Kelnhofer Women Category 3/4 Elite 3 / 11
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 5 / 7
Kurt Greenslit Men Category 4/5 Masters 50+ 10 / 38
Kurt Greenslit Men Category 4/5 Elite 50 / 77

Diablo Woodland Cross (Nov 13 2021)

Sarah Kelnhofer Women Category 3/4 Elite 2 / 5
Kurt Greenslit Men Category 4/5 Elite 27 / 31
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 4 / 4
Kurt Greenslit Men Category 4/5 Masters 50+ 10 / 16

Trek CX Cup (Oct 9 2021)

Kurt Greenslit Men Cat 4/5 Masters 55+ 11 / 27

Trek CX Cup (Oct 8 2021)

Kurt Greenslit Men Cat 4/5 Elite 59 / 113

OnMilwaukee's Hill Bill (Oct 3 2021)

Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 3 / 7
Sarah Kelnhofer Women Category 3/4 Elite 2 / 9
Kurt Greenslit Men Category 4/5 Masters 50+ 3 / 16
Kurt Greenslit Men Category 4/5 Elite 34 / 55

Badger Prairie Cross by Neff Cycle Service Team (Oct 2 2021)

Sarah Kelnhofer Women Category 3/4 Elite 5 / 14
Kurt Greenslit Men Category 4/5 Elite 25 / 48
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 3 / 6
Kurt Greenslit Category 4/5 Masters 50+ 3 / 25

Battle of Waterloo CX (Sep 26 2021)

Sarah Kelnhofer Women Category 3/4 Elite 3 / 5
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 4 / 6
Kurt Greenslit Men Category 4/5 Elite 27 / 50
Kurt Greenslit Men Category 4/5 Masters 50+ 5 / 22

Sun Prairie Cup p/b Brazen Dropouts (Sep 25 2021)

Kurt Greenslit Men Category 4/5 Masters 50+ 15 / 30
Kurt Greenslit Men Category 4/5 Elite 49 / 63

Flyover Silver Creek p/b Heavy Pedal Velo Club (Sep 18 2021)

Kurt Greenslit Men Category 3/4 Elite 41 / 44
Sarah Kelnhofer Women Category 3/4 Elite 5 / 12
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 4 / 5
Kurt Greenslit Men Category 4/5 Masters 50+ 5 / 26

Lion Cross p/b LAPT Cycling (Sep 12 2021)

Sarah Kelnhofer Women Category 3/4 Elite 4 / 14
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 3 / 7
Kurt Greenslit Men Category 4/5 Masters 50+ 6 / 23
Kurt Greenslit Men Category 4/5 Elite 30 / 57

Cross-Shooshko (Sep 11 2021)

Kurt Greenslit Men Category 4/5 Elite 39 / 55
Kurt Greenslit Men Category 4/5 Masters 50+ 3 / 34

Kringle Kross at Wern Valley (Nov 7 2020)

Kurt Greenslit Men Elite Category 4 10 / 13
Kurt Greenslit Men Masters 50+ Category 4/5 1 / 8

Valley Cross (Oct 10 2020)

Kurt Greenslit Men Cat 4/5 29 / 43

Sherman Park CX (Sep 19 2020)

Kurt Greenslit Masters Men 8 / 10
Kurt Greenslit Men 1/2/3/4 17 / 17

Wisconsin State Cyclocross Championships p/b Revolution Cycles Club (Nov 23 2019)

Sarah Kelnhofer Women Elite Category 3/4 2 / 3
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 6 / 7

Super Cross Cup Day 2 (Nov 17 2019)

Alix Norris Men Masters/Juniors 41 / 45

Fat Kats Cross Race (Nov 16 2019)

Sarah Kelnhofer Women Elite Category 3/4 2 / 6
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 3 / 3

Sun Prairie Cup (Nov 9 2019)

Sarah Kelnhofer Women Elite Category 3/4 2 / 7
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 5 / 6

Battle of Waterloo CX (Nov 3 2019)

Sarah Kelnhofer Women Elite Category 3/4 3 / 4
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 7 / 7

Cross Fire (Oct 26 2019)

Sarah Kelnhofer Women Elite Category 3/4 4 / 9
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 7 / 8

GPJO (Oct 19 2019)

Sarah Kelnhofer Women Elite Category 3/4 4 / 9
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 7 / 9

Badger Prairie Cross (Oct 12 2019)

Sarah Kelnhofer Women Elite Category 3/4 5 / 8
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ Category 4/5 6 / 7

Grafton PumpkinCross (Oct 5 2019)

Sarah Kelnhofer Women Elite Category 3/4 8 / 16
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 5 / 6

Humbolt Park Cyclocross (Sep 28 2019)

Sarah Kelnhofer Women Elite Category 3/4 4 / 5
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 5 / 7

Trek CX Cup Day 2 (Sep 21 2019)

Kurt Greenslit Men Cat 4/5 76 / 116
Kurt Greenslit Men Master 55+ Cat 4/5 4 / 27
Oliver Clements Men Master 55+ Cat 4/5 19 / 27

Trek CX Cup Day 1 (Sep 20 2019)

Kurt Greenslit Men Cat 4/5 56 / 119
Kurt Greenslit Men Singlespeed Open 50 / 55

LAPT Lion Cross (Sep 15 2019)

Sarah Kelnhofer Women Elite Category 3/4 6 / 10
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 3 / 3

Cross-Shooshko Cyclocross (Sep 8 2019)

Sarah Kelnhofer Women Elite Category 3/4 10 / 12
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 5 / 6

Midwest Cyclocross Regional Championship (Dec 8 2018)

Kurt Greenslit Category 4 13 / 13
Kurt Greenslit Masters 55+ Category 4/5 3 / 8

Wisconsin State Cyclocross Championships p/b Revolution Cycles Club (Dec 1 2018)

Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 3 / 7
Kurt Greenslit Masters 55+ Category 4/5 4 / 9
Kurt Greenslit Masters 45+ Category 4/5 20 / 26

Battle of Waterloo CX (Nov 24 2018)

Sarah Kelnhofer Women Elite Category 3/4 7 / 10
Kurt Greenslit Elite Category 4 17 / 19
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 4 / 6
Kurt Greenslit Masters 35+ Category 4/5 4 / 7
Matthew Peppel Men Junior 15-18 3 / 3

GP Jo Vanderaffe (Nov 17 2018)

Sarah Kelnhofer Women Category 3/4 7 / 11
Kurt Greenslit Category 4 24 / 28
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 4 / 6
Kurt Greenslit Masters 35+ Category 4/5 9 / 12

Fat Kats Cross Race (Nov 11 2018)

Sarah Kelnhofer Women Category 3/4 4 / 6
Kurt Greenslit Category 4 36 / 18
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 4 / 4
Kurt Greenslit Masters 35+ Category 4/5 6 / 11

Sun Prairie Cup (Nov 10 2018)

Kurt Greenslit Category 4 28 / 31
Kurt Greenslit Masters 35+ Category 4/5 11 / 16

Estabrook Park Beer Garden Cyclocross Classic (Nov 3 2018)

Sarah Kelnhofer Women Elite Category 3/4 10 / 10
Kurt Greenslit Elite Category 4 37 / 50
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 5 / 7
Kurt Greenslit Masters 35+ Category 4/5 13 / 26

Sunnyview Cross (Oct 27 2018)

Sarah Kelnhofer Women Category 3/4 4 / 5
Kurt Greenslit Category 4 19 / 23
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 4 / 4
Kurt Greenslit Masters 35+ Category 4/5 7 / 11

Tough Udder CX (Oct 20 2018)

Sarah Kelnhofer Women Elite Category 3/4 6 / 7
Kurt Greenslit Elite Category 4 19 / 21
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 6 / 6
Kurt Greenslit Masters 35+ Category 4/5 7 / 13

Badger Prairie Cross (Oct 13 2018)

Sarah Kelnhofer Women Category 3/4 12 / 15
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 7 / 8
Kurt Greenslit Masters 35+ Category 4/5 19 / 25
Matthew Peppel Category 5 11 / 36
Kurt Greenslit Category 4 27 / 38

Grafton PumpkinCross (Oct 6 2018)

Sarah Kelnhofer Women Elite Category 3/4 9 / 14
Kurt Greenslit Elite Category 4 76 / 39
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 3 / 4
Kurt Greenslit Masters 35+ Category 4/5 10 / 15

LAPT Lion Cross (Sep 29 2018)

Sarah Kelnhofer Women Category 3/4 8 / 10
Kurt Greenslit Category 4 23 / 30
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 3 / 4
Kurt Greenslit Masters 35+ Category 4/5 6 / 14

Trek CX Cup (Sep 23 2018)

Kurt Greenslit Men Cat 4/5 82 / 108
Kurt Greenslit Men Master 55+ Open 42 / 43

Trek CX Cup (Sep 22 2018)

Kurt Greenslit Men Master 55+ Cat 4/5 8 / 17
Kurt Greenslit Men Singlespeed Open 91 / 48
Matthew Peppel Men Junior 15-16 Open 27 / 32

Trek CX Cup (Sep 21 2018)

Kurt Greenslit Men Cat 4/5 83 / 128
Kurt Greenslit Men Singlespeed Open 36 / 40

Cross of the North (Sep 16 2018)

Jason Kozicki Masters 35+ Category 3 4 / 8
Sarah Kelnhofer Women Elite Category 3/4 5 / 6
Kurt Greenslit Elite Category 4 18 / 21
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 3 / 5
Kurt Greenslit Masters 35+ Category 4/5 4 / 10

Humbolt Park Cyclocross (Sep 15 2018)

Kurt Greenslit Category 4 30 / 35
Kurt Greenslit Masters 35+ Category 4/5 6 / 15

Flyover Silver Creek (Sep 9 2018)

Kurt Greenslit Single Speed 16 / 19
Sarah Kelnhofer Women Category 3/4 10 / 10
Kurt Greenslit Category 4 21 / 28
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 3 / 5
Kurt Greenslit Masters 35+ Category 4/5 24 / 12

Florida State CX Championship (Jan 13 2018)

Vitor Alexandre Men MASTER 55+ CAT Open 1 / 8

Wicked Awesome Racing - A Very Merry CX-Mas Sunday (Dec 17 2017)

Chase Forman Junior 17-18 1 / 1

Mr. Jimmy's Butter Cross (Dec 17 2017)

Lisa Cervantes Women Cat 3/4/5 1 / 5

Wicked Awesome Racing - A Very Merry CX-Mas Saturday (Dec 16 2017)

Chase Forman Junior 17-18 1 / 1

Mr. Jimmy's Butter Cross (Dec 16 2017)

Lisa Cervantes Women Cat 3/4/5 2 / 3

A Very Merry CX-Mas (Dec 16 2017)

Chase Forman Junior 17-18 1 / 1

East Orlando Cross Fest Day 2 (Dec 10 2017)

Diane Blake Women Pro/Cat 1/2/3 4 / 5

East Orlando Cross Fest Day 1 (Dec 9 2017)

Diane Blake Women Pro/Cat 1/2/3 4 / 5

Midwest Cyclocross Regional Championship (Dec 9 2017)

Oliver Clements Masters 55+ Category 4/5 7 / 8
Kurt Greenslit Masters 45+ Category 4/5 8 / 11
Kurt Greenslit Category 4 25 / 32

Wisconsin State Cyclocross Championships (Dec 2 2017)

Kurt Greenslit Masters 50+ Cat 4/5 1 / 17
Oliver Clements Masters 50+ Cat 4/5 13 / 17
Kurt Greenslit Category 4 38 / 52
Oliver Clements Category 4 51 / 52

5th Annual Edinburgh Cyclocross Challenge Day 2 (Nov 26 2017)

John paul Russo Men Pro//1/2 4 / 4

Wheeling Heritage Park CX (Nov 19 2017)

Oliver Clements Men Masters 55+ 31 / 36

Sunnyview Cross (Nov 18 2017)

Sarah Kelnhofer Women Master 35+ 5 / 6
Oliver Clements Masters 50+ Cat 4/5 7 / 13
Kurt Greenslit Masters 35+ Cat 4/5 8 / 24
Kurt Greenslit Category 4 20 / 31
Sarah Kelnhofer Women Cat 3/4 3 / 5

Fat Kats Cross Race (Nov 12 2017)

Sarah Kelnhofer Women Master 35+ 6 / 6
Oliver Clements Masters 50+ Cat 4/5 4 / 9
Kurt Greenslit Masters 35+ Cat 4/5 7 / 14
Kurt Greenslit Category 4 15 / 22
Oliver Clements Category 4 19 / 22
Sarah Kelnhofer Women Cat 3/4 3 / 4

Tough Udder CX (Nov 11 2017)

Oliver Clements Masters 50+ Cat 4/5 13 / 15
Kurt Greenslit Masters 35+ Cat 4/5 13 / 30
Kurt Greenslit Category 4 23 / 36

Estabrook Park Beer Garden Cyclocross Classic (Nov 4 2017)

Kurt Greenslit Masters 35+ Cat 4/5 8 / 26
Kurt Greenslit Category 4 28 / 37

Sun Prairie Cup (Oct 29 2017)

Oliver Clements Masters 50+ Cat 4/5 6 / 8
Kurt Greenslit Masters 35+ Cat 4/5 15 / 29
Kurt Greenslit Category 4 23 / 34
Oliver Clements Category 4 30 / 34

Cross Fire (Oct 28 2017)

Sarah Kelnhofer Women Master 35+ 6 / 8
Oliver Clements Masters 50+ Cat 4/5 10 / 14
Kurt Greenslit Masters 35+ Cat 4/5 13 / 29
Kurt Greenslit Category 4 22 / 36
Oliver Clements Category 4 27 / 36
Sarah Kelnhofer Women Cat 3/4 12 / 16

Battle of Waterloo CX (Oct 22 2017)

Sarah Kelnhofer Women Master 35+ 5 / 5
Oliver Clements Masters 50+ Cat 4/5 5 / 7
Adam Zimmerman Elite Category 3 10 / 11
Kurt Greenslit Masters 35+ Cat 4/5 21 / 29
Sarah Kelnhofer Women Elite Cat 3/4 5 / 7

GP Jo Vanderaffe (Oct 21 2017)

Oliver Clements Masters 50+ Cat 4/5 10 / 21
Kurt Greenslit Masters 35+ Cat 4/5 7 / 24
Kurt Greenslit Category 4 20 / 34
Oliver Clements Category 4 26 / 34

Fitchrona Cross Omnium McGaw Park (Oct 15 2017)

Oliver Clements Masters 50+ Cat 4/5 5 / 7
Kurt Greenslit Masters 35+ Cat 4/5 10 / 25
Oliver Clements Category 4 23 / 30
Kurt Greenslit Category 4 26 / 30

Fitchrona Cross Omnium Badger Prairie (Oct 14 2017)

Oliver Clements Masters 50+ Cat 4/5 4 / 5
Kurt Greenslit Masters 35+ Cat 4/5 9 / 27
Kurt Greenslit Category 4 24 / 33

Diablo River Cross (Oct 8 2017)

Sarah Kelnhofer Women Master 35+ 3 / 4
Oliver Clements Masters 50+ Cat 4/5 4 / 9
Kurt Greenslit Masters 35+ Cat 4/5 7 / 26
Kurt Greenslit Category 4 10 / 18
Sarah Kelnhofer Women Cat 3/4 2 / 5
Jason Kozicki Masters 35+ Category 3 3 / 11

Grafton PumpkinCross (Oct 7 2017)

Oliver Clements Masters 50+ Cat 4/5 10 / 18
Kurt Greenslit Masters 35+ Cat 4/5 9 / 27
Kurt Greenslit Category 4 26 / 37
Oliver Clements Category 4 35 / 37

Cross of the North p/b Red Eye Brewing (Oct 1 2017)

Sarah Kelnhofer Women Master 35+ 4 / 5
Kurt Greenslit Masters 50+ Cat 4/5 5 / 10
Kurt Greenslit Category 4 7 / 10
Sarah Kelnhofer Women Cat 3/4 4 / 5

Flyover Silver Creek (Sep 30 2017)

Oliver Clements Masters 50+ Cat 4/5 7 / 13
Kurt Greenslit Masters 35+ Cat 4/5 7 / 26
Kurt Greenslit Category 4 13 / 28
Oliver Clements Category 4 24 / 28
Jason Kozicki Masters 35+ Category 3 2 / 11
Jason Kozicki Cat 1/2/3 10 / 11

Trek CX Cup (Sep 24 2017)

Jason Kozicki Men Cat 3 31 / 77
Adam Zimmerman Men Cat 3 65 / 77

Trek CX Cup Day 2 (Sep 23 2017)

Kurt Greenslit Men Cat 4/5 99 / 124
Kurt Greenslit Men Masters 45+ Cat 4/5 13 / 52
Oliver Clements Men Masters 45+ Cat 4/5 48 / 52
Jason Kozicki Men Cat 3 49 / 89
Adam Zimmerman Men Cat 3 72 / 89

Trek CX Cup Day 1 (Sep 22 2017)

Adam Zimmerman Men Open 70 / 106
Kurt Greenslit Men Open 78 / 106
Oliver Clements Men Open 89 / 106
Kurt Greenslit Men Singlespeed Open 39 / 48

Humbolt Park Cyclocross (Sep 10 2017)

Kurt Greenslit Masters 50+ Cat 4/5 1 / 18
Kurt Greenslit Category 4 17 / 33

Cross-Shooshko Cyclocross (Sep 9 2017)

Kurt Greenslit Men Category 4 28 / 41
Kurt Greenslit Masters 50+ Cat 4/5 3 / 23

Wisconsin State Championships (Dec 3 2016)

Oliver Clements Elite Cat 4 31 / 40
Kurt Greenslit Elite Cat 4 40 / 40
Kurt Greenslit Masters 45+ Cat 4/5 20 / 20
Niki Soderberg Women Elite Cat 1/2 8 / 9
Oliver Clements Masters 55+ Cat 4/5 4 / 11

CROSS THE ISTHMUS (Nov 20 2016)

Kurt Greenslit Masters 45+ Cat 4/5 7 / 17
Kurt Greenslit Cat 4 22 / 30
Oliver Clements Cat 4 28 / 30
Oliver Clements Masters 55+ Cat 4/5 2 / 8
Oliver Clements Masters 55+ Cat 1/2/3 2 / 13

Sijan Cross (Nov 19 2016)

Oliver Clements Elite Cat 4 23 / 29
Kurt Greenslit Elite Cat 4 24 / 29
Kurt Greenslit Masters 45+ Cat 4/5 4 / 11
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 5 / 5
Oliver Clements Masters 55+ Cat 4/5 1 / 5
Sarah Kelnhofer Women Elite Cat 3 9 / 9

Battle of Waterloo CX (Nov 13 2016)

Kurt Greenslit Elite Cat 4 36 / 53
Oliver Clements Elite Cat 4 46 / 53
Kurt Greenslit Masters 45+ Cat 4/5 10 / 21
Niki Soderberg Women Elite Cat 1/2 7 / 7
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 6 / 7
Oliver Clements Masters 55+ Cat 4/5 3 / 11
Sarah Kelnhofer Women Elite Cat 3 14 / 19

Cam-Rock Cross (Nov 6 2016)

Kurt Greenslit Masters 45+ Cat 4/5 6 / 15
Kurt Greenslit Cat 4 23 / 31
Oliver Clements Cat 4 25 / 31
Oliver Clements Masters 55+ Cat 4/5 2 / 6

Estabrook Park Beer Garden Classic p/b Cyclohaus (Nov 5 2016)

Kurt Greenslit Masters 45+ Cat 4/5 6 / 34
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 8 / 13
Kurt Greenslit Cat 4 36 / 51
Oliver Clements Cat 4 48 / 51
Oliver Clements Masters 55+ Cat 4/5 2 / 12
Sarah Kelnhofer Women Cat 3 10 / 12

Sunnyview Cross (Oct 30 2016)

Kurt Greenslit Elite Cat 4 11 / 18
Oliver Clements Elite Cat 4 15 / 18
Kurt Greenslit Masters 45+ Cat 4/5 4 / 8
Niki Soderberg Women Elite Cat 1/2 3 / 3
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 3 / 4
Oliver Clements Masters 55+ Cat 4/5 1 / 8
Sarah Kelnhofer Women Elite Cat 3 3 / 7
Jason Kozicki Elite Cat 3 8 / 16

Sun Prairie Cup (Oct 23 2016)

Kurt Greenslit Masters 45+ Cat 4/5 7 / 23
Kurt Greenslit Cat 4 21 / 29
Oliver Clements Cat 4 25 / 29
Oliver Clements Masters 55+ Cat 4/5 3 / 7

Celtic Cross (Oct 22 2016)

Kurt Greenslit Masters 45+ Cat 4/5 10 / 25
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 7 / 15
Kurt Greenslit Cat 4 28 / 41
Oliver Clements Cat 4 34 / 41
Oliver Clements Masters 55+ Cat 4/5 3 / 7
Sarah Kelnhofer Women Cat 3 12 / 13

Badger Prairie Cross (Oct 16 2016)

Kurt Greenslit Masters 45+ Cat 4/5 5 / 18
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 4 / 9
Kurt Greenslit Cat 4 35 / 42
Oliver Clements Cat 4 37 / 42
Oliver Clements Masters 55+ Cat 4/5 2 / 5
Sarah Kelnhofer Women Cat 3 7 / 10

Emmaus Cyclocross Festival, part of the PACX series (Oct 15 2016)

Jennifer Defalco Women Masters 45+ Cat 1/2/3/4 1 / 2

Humbolt Park Cyclocross (Oct 15 2016)

Kurt Greenslit Elite Cat 4 28 / 39
Oliver Clements Elite Cat 4 34 / 39
Kurt Greenslit Masters 45+ Cat 4/5 10 / 26
Daniel Guse Masters 45+ Cat 4/5 18 / 26
Oliver Clements Masters 55+ Cat 4/5 3 / 11

Grafton PumpkinCross (Oct 8 2016)

Kurt Greenslit Elite Cat 4 43 / 53
Oliver Clements Elite Cat 4 49 / 53
Kurt Greenslit Masters 45+ Cat 4/5 17 / 36
Oliver Clements Masters 55+ Cat 4/5 5 / 14

Flyover Silver Creek (Oct 1 2016)

Kurt Greenslit Elite Cat 4 22 / 25
Oliver Clements Elite Cat 4 24 / 25
Kurt Greenslit Masters 45+ Cat 4/5 14 / 22
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 5 / 6
Oliver Clements Masters 55+ Cat 4/5 3 / 7
Jason Kozicki Masters 35+ Cat 1/2/3 7 / 12
Sarah Kelnhofer Women Elite Cat 3 9 / 9

Jingle Cross Day 1 (Sep 23 2016)

Jason Kozicki Men Masters 35+ Cat3 9 / 45

Trek CXC Cup (Sep 18 2016)

Oliver Clements Men Masters 45+ Cat 4-5 19 / 24
Oliver Clements Men Cat 4/5 86 / 96

Prologue Cross Day 1 (Sep 17 2016)

Niki Soderberg Women Cat 1/2/3 2 / 4

Trek CXC Cup (Sep 17 2016)

Kurt Greenslit Men Masters 45+ Cat 4-5 16 / 28
Oliver Clements Men Masters 45+ Cat 4-5 23 / 28
Jason Kozicki Men Masters 35+ Open 33 / 48
Kurt Greenslit Men Singlespeed Open 41 / 47
Kurt Greenslit Men Cat 4/5 76 / 104
Oliver Clements Men Cat 4/5 98 / 104

Cross of the North p/b Red Eye Brewing (Sep 11 2016)

Kurt Greenslit Elite Cat 4 8 / 12
Oliver Clements Elite Cat 4 9 / 12
Niki Soderberg Elite Single Speed 13 / 16
Kurt Greenslit Masters 45+ Cat 4/5 4 / 4
Niki Soderberg Women Elite Cat 1/2 4 / 6
Sarah Kelnhofer Women Masters 35+ 2 / 2
Oliver Clements Masters 55+ Cat 4/5 1 / 2

Cross-Shooshko Cyclocross (Sep 10 2016)

Kurt Greenslit Elite Cat 4 34 / 47
Oliver Clements Elite Cat 4 40 / 47
Kurt Greenslit Masters 45+ Cat 4/5 14 / 28
Oliver Clements Masters 55+ Cat 4/5 4 / 11

Swamp Cross Day 2 (Dec 6 2015)

Jorge Reyes Men Cat 4/5 12 / 33

Swamp Cross Day 1 (Dec 5 2015)

Chase Forman Men Junior 15-18 Open 8 / 9

Battle of Waterloo CX (Nov 21 2015)

Adam Zimmerman Cat 3 13 / 29
Niki Soderberg Women Cat 1/2 6 / 11
Buckley Birkholz Single Speed 2 / 27

TBD CROSS (Nov 15 2015)

Sarah Kelnhofer Women Master 35+ 4 / 8
Niki Soderberg Women Cat 3 1 / 11
Kurt Greenslit Master 45+ Cat 4/5 6 / 17
Buckley Birkholz Single Speed 1 / 16

Cam-Rock Cross (Nov 14 2015)

Kurt Greenslit Master 45+ Cat 1/2/3/4 23 / 26
Sarah Kelnhofer Women Master 35+ 4 / 6
Niki Soderberg Women Cat 3 2 / 14
Kurt Greenslit Master 45+ Cat 4/5 15 / 25
Oliver Clements Master 55+ Cat 1/2/3/4 13 / 13
Buckley Birkholz Single Speed 1 / 22

The Derby City Cup Day 2 (Nov 8 2015)

Niki Soderberg Women Cat 2/3/Master 35+/U19 9 / 37
Buckley Birkholz Men Master 45+/Master 55+/Single Speed/U19 17 / 80

PSI-clocross for Life (Nov 8 2015)

Matthew Povlich Men Cat 3 8 / 60

Estabrook Park Beer Garden Cyclocross presented by Cyclohaus (Nov 7 2015)

Kurt Greenslit Master 45+ Cat 1/2/3/4 27 / 29
Kurt Greenslit Master 45+ Cat 4/5 10 / 31
Oliver Clements Master 55+ Cat 1/2/3/4 12 / 17
Sarah Kelnhofer Women Master 35+ 4 / 10

The Derby City Cup Day 1 (Nov 7 2015)

Buckley Birkholz Men Master 45+/Master 55+/Single Speed 11 / 88
Niki Soderberg Women Cat 2/3 11 / 40

Spooky CX (Nov 1 2015)

Jorge Reyes Men Cat 4/5 7 / 39
Chase Forman Men Junior 15-18 2 / 4

Halloween Cyclocross Classic (Oct 31 2015)

Matthew Povlich Cat 3 5 / 24
Kurt Greenslit Master 45+ Cat 4/5 12 / 19
Sarah Kelnhofer Women Master 35+ 3 / 8

Celtic Cross (Oct 25 2015)

Kurt Greenslit Master 45+ Cat 1/2/3/4 20 / 20
Sarah Kelnhofer Women Master 35+ 8 / 9
Niki Soderberg Women Cat 3 1 / 9
Matthew Povlich Cat 3 15 / 19
Kurt Greenslit Master 45+ Cat 4/5 10 / 14
Oliver Clements Master 55+ Cat 1/2/3/4 10 / 13
Buckley Birkholz Single Speed 2 / 36
Kurt Greenslit Single Speed 33 / 36

Sun Prairie Cup (Oct 24 2015)

Kurt Greenslit Master 45+ Cat 1/2/3/4 23 / 25
Niki Soderberg Women Cat 3 1 / 16
Kurt Greenslit Master 45+ Cat 4/5 6 / 23
Oliver Clements Master 55+ Cat 1/2/3/4 14 / 15
Buckley Birkholz Single Speed 1 / 22

US Open of Cyclocross Day 1 (Oct 17 2015)

Buckley Birkholz Men Single Speed 19 / 47

Grafton PumpkinCross (Oct 17 2015)

Kurt Greenslit Master 45+ Cat 1/2/3/4 24 / 30
Sarah Kelnhofer Women Master 35+ 2 / 6
Kurt Greenslit Master 45+ Cat 4/5 18 / 32
Oliver Clements Master 55+ Cat 1/2/3/4 15 / 18

Speedway Cyclo-cross (Oct 11 2015)

Jorge Reyes Men Cat 4/5 16 / 33
Chase Forman Men Junior 15-18 1 / 3

Trek CXC Cup Day 2 (Oct 11 2015)

Adam Zimmerman Men Cat 3 36 / 55
Jason Kozicki Men Masters 35+ Open 29 / 46
Buckley Birkholz Men Singlespeed Open 3 / 32
Oliver Clements Men Masters 55+ Open 25 / 27

Trek CXC Cup Day 1 (Oct 10 2015)

Adam Zimmerman Men Cat 3 48 / 68
Buckley Birkholz Men Singlespeed Open 3 / 33
Kurt Greenslit Men Masters 45+ Cat 4/5 10 / 21
Oliver Clements Men Masters 55+ Open 28 / 31

The People's Cross (Oct 4 2015)

Kurt Greenslit Master 45+ Cat 1/2/3/4 15 / 17
Sarah Kelnhofer Women Master 35+ 2 / 2
Niki Soderberg Women Cat 3 1 / 4
Jason Kozicki Cat 3 3 / 10
Matthew Povlich Cat 3 10 / 10
Kurt Greenslit Master 45+ Cat 4/5 8 / 12
Oliver Clements Master 55+ Cat 1/2/3/4 2 / 4
Buckley Birkholz Single Speed 1 / 14

The People's Cross (Oct 4 2015)

Kurt Greenslit Master 45+ Cat 1/2/3/4 15 / 17
Sarah Kelnhofer Women Master 35+ 2 / 2
Niki Soderberg Women Cat 3 1 / 4
Jason Kozicki Cat 3 3 / 10
Matthew Povlich Cat 3 10 / 10
Kurt Greenslit Master 45+ Cat 4/5 8 / 12
Oliver Clements Master 55+ Cat 1/2/3/4 2 / 4
Buckley Birkholz Single Speed 1 / 14

Badger Prairie Cross (Oct 3 2015)

Kurt Greenslit Master 45+ Cat 1/2/3/4 20 / 27
Niki Soderberg Women Cat 3 4 / 17
Kurt Greenslit Master 45+ Cat 4/5 7 / 18
Oliver Clements Master 55+ Cat 1/2/3/4 14 / 14
Buckley Birkholz Single Speed 4 / 27

Velocause Cross (Sep 27 2015)

Kurt Greenslit Master 45+ Cat 1/2/3/4 26 / 30
Sarah Kelnhofer Women Master 35+ 4 / 10
Kurt Greenslit Master 45+ Cat 4/5 12 / 21
Oliver Clements Master 55+ Cat 1/2/3/4 5 / 6

Cross-Shooshko Cyclocross (Sep 26 2015)

Kurt Greenslit Master 45+ Cat 1/2/3/4 26 / 26
Kurt Greenslit Master 45+ Cat 4/5 24 / 24

Lake Geneva Cross (Sep 20 2015)

Kurt Greenslit Master 45+ Cat 1/2/3/4 26 / 27
Kurt Greenslit Single Speed Elite 29 / 36
Kurt Greenslit Master 45+ Cat 4/5 12 / 20
Oliver Clements Master 55+ Cat 1/2/3/4 10 / 13
Adam Zimmerman Elite Cat 3 20 / 32

Sheboygan Bicycle Company Classic (Sep 13 2015)

Kurt Greenslit Master 45+ Cat 1/2/3/4 15 / 20
Buckley Birkholz Pro/Cat 1/2/3 14 / 15
Niki Soderberg Women Cat 3 3 / 8
Kurt Greenslit Master 45+ Cat 4/5 5 / 13
Buckley Birkholz Single Speed 3 / 20
Niki Soderberg Single Speed 12 / 20

Flyover Silver Creek (Sep 12 2015)

Kurt Greenslit Master 45+ Cat 1/2/3/4 20 / 22
Buckley Birkholz Pro/Cat 1/2/3 13 / 21
Niki Soderberg Women Cat 3 2 / 13
Kurt Greenslit Master 45+ Cat 4/5 13 / 18
Buckley Birkholz Single Speed 3 / 15

TREK Arizona State CX Championship (Dec 21 2014)

Caleb Thompson Men 60 Minutes - Pro/Cat 1/2/3/4 1 / 11

Tampa Riverfront CX Day 2 (Dec 14 2014)

John paul Russo Men Pro/1/2/Open 4 / 6

2014 Illinois State Cyclocross Championships (Dec 7 2014)

Jon Smail Men Cat 4 20 / 89
Josh Weis Men Cat 1/2/3 27 / 53

Swamp Cross Day 1 (Dec 6 2014)

Jorge Reyes Men Cat 4/5 10 / 26

Trek WCA Cyclocross Series Wisconsin State Championships (Dec 6 2014)

Oliver Clements Master 55+ Cat 4 2 / 8
Josh Weis Elite Cat 1/2 13 / 17

Rocky Mountain Cyclocross Championships (Dec 6 2014)

Caleb Thompson Men SM Open 11 / 34

NORGE Ski Jump Cyclocross (Nov 30 2014)

Josh Weis Men Cat 1/2/3 16 / 30
Ross Jacques Men Cat 3 20 / 36

Melas CX- Basin Racin’ p/b Garner Cyclery (Nov 23 2014)

Josh Weis Men Cat 1/2/3 23 / 48

Wicked Awesome Dade City CX #3 Day 1 (Nov 22 2014)

John paul Russo Men P/1/2/open 7 / 7
Jorge Reyes Mountain bike 4 / 8
Jorge Reyes Men Cat 4/5 3 / 17

Kringle Kross (Nov 16 2014)

Oliver Clements Elite Cat 4 43 / 48
Oliver Clements Master 55+ Cat 4 2 / 11

SCCX-Sussex County Cyclocross (Nov 16 2014)

Stephen Spiller Men Open Cat 3 1 / 27

Infinity Cross Day 2 (Nov 9 2014)

John paul Russo Men P/1/2/open 7 / 7

Sly Fox Cross presented by Bikesport (Nov 9 2014)

Richard Bauch Men CAT 1-4 55+ Masters 13 / 17

Mill Creek CX (Nov 9 2014)

Stephen Spiller Men Cat 3 1 / 16
Matthew Jogodnik Men Cat 4 13 / 21

Psi-clocross for Life (Nov 9 2014)

Martin Bell Men Masters 45+ 16 / 55
Martin Bell Men Cat 3 37 / 66
Josh Weis Men Cat 1/2/3 21 / 49

Infinity Cross Day 1 (Nov 8 2014)

John paul Russo Men P/1/2/open 5 / 5

Cam-Rock Cross (Nov 8 2014)

Oliver Clements Elite Cat 4 47 / 66
Oliver Clements Master 55+ Cat 4 5 / 10

Cincy3 Cyclo-Stampede, p/b Darkhorse Racing (Nov 2 2014)

Josh Weis Men Cat 2/3/4 35 / 127
Ross Jacques Men Cat 2/3/4 45 / 127

Battle of Waterloo CX (Nov 2 2014)

Oliver Clements Elite Cat 4 45 / 57
Oliver Clements Master 55+ Cat 4 3 / 6

Crossnado presented by Team Town Cycle and Pro Power Coaching (Nov 2 2014)

Matthew Jogodnik Men C Open Cat 4 12 / 22
William Brunner Men Masters 50+ 18 / 20
Stephen Spiller Men B Open Cat 3 5 / 22

Campton Cross (Nov 2 2014)

Martin Bell Men Masters 45+ 999 / 67
Martin Bell Men Cat 3 30 / 64

Sprockett and Hubbs Revenge (Nov 1 2014)

John paul Russo Men P/1/2/open 3 / 4

Estabrook Park Beer Garden Cyclocross (Nov 1 2014)

Oliver Clements Elite Cat 4 52 / 56
Oliver Clements Master 55+ Cat 4 8 / 15

Cincy3 Kings CX After Dark (Nov 1 2014)

Josh Weis Men Cat 1/2/3 38 / 111
Ross Jacques Men Cat 1/2/3 83 / 111

CXMeur (Nov 1 2014)

William Brunner Men 50+ Master 20 / 24
Daniel Lehmann Men Cat1/2/3 7 / 14
Stephen Spiller Men Cat 3 1 / 19
Matthew Jogodnik Men Cat 4 3 / 16

Cincy3 Harbin Park (Oct 31 2014)

Josh Weis Men Cat 1/2/3 35 / 80
Ross Jacques Men Cat 1/2/3 48 / 80

ABD Sunrise Park Cyclocross (Oct 26 2014)

Martin Bell Men Masters 45+ 43 / 57
Martin Bell Men Cat 3 46 / 84

Marty Cross Weekend Day 2 (Oct 26 2014)

William Brunner Men 50+ Masters 15 / 20
Daniel Lehmann Men Cat 1/2/3 2 / 13
Stephen Spiller Men Cat 3 2 / 33

Celtic Cross (Oct 26 2014)

Oliver Clements Master 55+ Cat 4 1 / 5
Oliver Clements Cat 4 49 / 53

Cyclo X Interlocken (Oct 25 2014)

Caleb Thompson Men SM Open 11 / 34

Marty Cross Weekend Day 1 (Oct 25 2014)

William Brunner Men 50+ Masters 13 / 20
Daniel Lehmann Men Cat 1/2/3 14 / 16
Stephen Spiller Men Cat 3 2 / 37

Halloween Classic (Oct 25 2014)

Josh Weis Cat 1/2 13 / 18
Oliver Clements Master 55+ Cat 4 8 / 12
Oliver Clements Cat 4 43 / 58
Ross Jacques Cat 3 10 / 16

Gordeldiercross (Oct 19 2014)

Oliver Clements Elite Cat 4 34 / 44
Oliver Clements Master 55+ Cat 4 2 / 7
Josh Weis Elite Cat 1/2 10 / 18
Ross Jacques Elite Cat 3 11 / 19

Carpenter Park Cyclocross (Oct 19 2014)

Martin Bell Men Masters 45+ 999 / 63

HPCX Day 2 (Oct 19 2014)

William Brunner Men 55+ Masters 6 / 13
Daniel Lehmann Men Cat 2/3/4 107 / 46

HPCX Day 1 (Oct 18 2014)

Stephen Spiller Men Cat 2/3/4 19 / 69

Sun Prairie Cup (Oct 18 2014)

Oliver Clements Master 55+ Cat 4 5 / 8
Oliver Clements Cat 4 51 / 63

Badger Prairie Cross (Oct 12 2014)

Oliver Clements Elite Cat 4 39 / 46
Oliver Clements Master 55+ Cat 4 4 / 6

Cooper River Cross CRCX (Oct 12 2014)

Stephen Spiller Men Cat 3 1 / 33

Beverly Bike VeePak - CCC #3 DRW (Oct 12 2014)

Martin Bell Men Masters 45+ 13 / 71
Martin Bell Men Cat 3 31 / 90

Grafton PumpkinCross (Oct 11 2014)

Josh Weis Men Pro/Cat 1/2 10 / 14
Oliver Clements Men 55+ Masters Category 4 5 / 9
Oliver Clements Men Category 4 48 / 55
Ross Jacques Men Category 3 10 / 18

FLY OVER SILVER CREEK (Oct 5 2014)

Oliver Clements Men 55+ Masters Category 4 2 / 4
Oliver Clements Men Category 4 13 / 18

Hopkins Cross (Oct 5 2014)

Martin Bell Men Masters 45+ 19 / 66
Martin Bell Men Cat 3 51 / 92

KMC Cross Fest Day 2 (Oct 4 2014)

Anthony Marsilio Junior Men 15-16 15 / 24

Cross-Shooshko Cyclocross Race (Oct 4 2014)

Josh Weis Men Pro/Cat 1/2 12 / 18
Oliver Clements Men 55+ Masters Category 4 5 / 9
Oliver Clements Men Category 4 36 / 50
Josh Weis Men Single Speed 13 / 15

Caffeinated Cross (Oct 4 2014)

William Brunner Men 50+ Master 22 / 27
Stephen Spiller Men Cat1/2/3 3 / 6
Stephen Spiller Men Cat 3 2 / 25

xXx Racing-Athletico Caldwell Woods CX CCC (Sep 28 2014)

Martin Bell Men Masters 45+ 25 / 72
Josh Weis Men Cat 1/2/3 31 / 70
Martin Bell Men Cat 3 69 / 99

Westwood Velo Cross Race (Sep 28 2014)

William Brunner Men 50+ Master 15 / 20
Stephen Spiller Men Cat 3 1 / 25

East Troy Twilight Cross (Sep 27 2014)

Adam Zimmerman Men 19-29 Category 3 21 / 30
Josh Weis Men 19-29 Single Speed 5 / 15
Oliver Clements Men 55+ Masters Category 4 4 / 6
Josh Weis Men 19-29 Pro/Cat 1/2 16 / 22
Oliver Clements Men 19-29 Category 4 36 / 45

Charm City Cyclocross Day 1 (Sep 20 2014)

Stephen Spiller Men CAT1-3 918 Juniors 4 / 12

Trek Cyclocross Collective Cup Day 1 (Sep 20 2014)

Oliver Clements Men Masters 45+ Cat 4/5 21 / 24
Martin Bell Men Masters 45+ Cat 1/2/3 34 / 56
Ross Jacques Men Senior Cat 2/3 68 / 100
Martin Bell Men Senior Cat 2/3 76 / 100

Victory Circle Graphix Boulder Cup (Sep 14 2014)

Caleb Thompson Men SM 3 1 / 46

Lake Geneva Cross (Sep 14 2014)

Ross Jacques Men Category 3 19 / 46
Adam Zimmerman Men Category 3 37 / 46

US Open of Cyclocross (Sep 13 2014)

Caleb Thompson Men SM 3 1 / 29

Independence Cross (Sep 13 2014)

William Brunner Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 14 / 24

Nittany Lion Cross Day 2 (Sep 7 2014)

Mindy Simmons Men Cat 2/3/4 92 / 100

Sheboygan Bicycle Company Classic (Sep 6 2014)

Ross Jacques Men 19-29 Category 3 4 / 11
Oliver Clements Men 55+ Masters Category 4 3 / 5
Oliver Clements Men 19-29 Category 4 22 / 30

Nittany Lion Cross Day 1 (Sep 6 2014)

Stephen Spiller Men ELITE U19 Juniors 7 / 13

Florida State Cyclocross Championship Day 2 (Jan 19 2014)

Vitor Alexandre Men States-master 45+ 1 / 16
Cliff Kugler Mixed States-singlespeed 5 / 14
John paul Russo Men States-pro/1/2/open 11 / 12
Cliff Kugler Men Cat 4/5 States 8 / 34

Florida State Cyclocross Championship Day 1 (Jan 18 2014)

Vitor Alexandre Men Cx3-Master 45+ 1 / 5
Cliff Kugler Men Cat 4/5 Cx3 4 / 20

Dade City CX Day 2 (Jan 5 2014)

Vitor Alexandre Men Cx3-Master 45+ 1 / 14
Cliff Kugler Men Cat 4/5 Cx3 3 / 17
John paul Russo Men Cx3-Pro/1/2/Open 10 / 11

Dade City CX (Jan 4 2014)

Cliff Kugler Men Cat 4/5 Cx2 2 / 14
Vitor Alexandre Men Cx2-Master 45+ 1 / 9

Last Chance 'Cross (Dec 28 2013)

Frank Villani C men 13 / 15

Horseshoe Scramble (Dec 8 2013)

Richard Bauch Men Masters 60+ 3 / 4
Nick Iacovelli Men Cat 1/2/3 5 / 12
Barrie Drabble Men Cat 4/5 40+ 20 / 24

Wisconsin State Cyclocross Championships (Dec 7 2013)

Ross Jacques Men Category 4 1 / 24

SCCX-Sussex County Cyclocross #2 (Nov 30 2013)

Nick Iacovelli Men Cat 1/2/3 Open Open 18 / 18

SCCX-Sussex County Cyclocross (Nov 24 2013)

Daniel Lehmann Men Cat 1/2/3 Open Open 9 / 12

Supercross Cup UCI Weekend Day 2 (Nov 24 2013)

Nick Iacovelli Men Cat 2/3/4 1 / 34

FLC Cross #1 (Nov 23 2013)

Beau Savage Men Cat 3/4 Open 12 / 16

Supercross Cup UCI Weekend Day 1 (Nov 23 2013)

Nick Iacovelli Men Cat 2/3/4 3 / 58
Daniel Lehmann Men Cat 2/3/4 7 / 58

Kringle Kross (Nov 17 2013)

Ross Jacques Men Category 4 1 / 36

Kutztown CX Day 2 (Nov 17 2013)

Nick Iacovelli Men Cat 2/3/4 2 / 38

HPCX (Nov 10 2013)

Matthew Jogodnik Men Junior 10-18 2 / 3
Daniel Lehmann Men Cat 1/2/3/4 10-18 1 / 3
Barrie Drabble Men Masters 55+ 24 / 25

Dolores Cross 2013 (Nov 9 2013)

Steve Koller Men Cat 1/2/3/4 35+ 35+ 7 / 7
Beau Savage Men Cat 3/4 B 1-34 4 / 17
Steve Koller Men Cat 3/4 B 1-34 5 / 17
Trey Duvall Men Cat 3/4 B 1-34 13 / 17

Cycle-Smart International Day 2 (Nov 3 2013)

Daniel Lehmann Men Cat 1/2/3 24 / 51

Battle of Waterloo CX (Nov 3 2013)

Ross Jacques Men Category 4 4 / 31

Estabrook Park Cyclocross Classic (Nov 2 2013)

Steven Mehne Men Category 4 6 / 43
Ross Jacques Men Category 4 9 / 43
Steven Mehne Men Single Speed 8 / 14

Cincy3 Kings CX (Nov 2 2013)

Brantley Berry Men Cat 4/5 54 / 86

Cycle-Smart International Day 1 (Nov 2 2013)

Daniel Lehmann Masters Men 35+/Junior Men 33 / 69

Cincy3 Cyclo-Stampede, p/b Darkhorse Racing (Nov 1 2013)

Brantley Berry Men Cat 4/5 42 / 51

Bubblecross (Oct 27 2013)

Nick Iacovelli Men A 1/2/3 8 / 23
Daniel Lehmann Men A 1/2/3 17 / 23
Barrie Drabble Masters 50+ 27 / 28
Dan Coleman Masters 40+ 30 / 38

Velo Trocadero Halloween Cyclocross Classic (Oct 26 2013)

Adam Zimmerman Men Category 4 5 / 61
Ross Jacques Men Category 4 7 / 61

Marty Cross Day 2 (Oct 20 2013)

Nick Iacovelli Men Cat1/2/3 6 / 19
Barrie Drabble Men Master 50+ 20 / 20
Matthew Jogodnik Men Junior -10 1 / 5

Gordeldiercross (Oct 20 2013)

Steven Mehne Men Category 4 1 / 42
Adam Zimmerman Men Category 4 7 / 42

Full Moon Vista Cyclocross at Ellison Park (Oct 20 2013)

Molly Hurford Women UCI Elite 15 / 24

Sun Prairie Cup (Oct 19 2013)

Ross Jacques Men Category 4 4 / 55
Adam Zimmerman Men Category 4 21 / 55

Full Moon Vista Cyclocross at Ellison Park (Oct 19 2013)

Molly Hurford Women UCI Elite 12 / 26

Marty Cross (Oct 19 2013)

Nick Iacovelli Men Cat1/2/3 6 / 25
Matthew Jogodnik Men Junior -10 1 / 5

OVCX #4 - Caesar's Ford (Oct 13 2013)

Brantley Berry "Wave 3 - Cat 4/5 Men 28 / 74

Cooper River Cross (Oct 13 2013)

Matthew Jogodnik Men Junior 10-14 1 / 5
Nick Iacovelli Men Cat1/2/3 20 / 36
Barrie Drabble Men Cat4/5 40+ 24 / 24

Grafton PumpkinCross (Oct 12 2013)

Ross Jacques Men Category 4 4 / 38
Steven Mehne Men Category 4 5 / 38
Adam Zimmerman Men Category 4 13 / 38
Steven Mehne Men Single Speed 7 / 12

Whirlybird Cross (Oct 12 2013)

Nick Iacovelli Men CAT 2/3/4 10 / 89

Noyes Park Cross Day 2 (Oct 6 2013)

Steven Mehne Men Category 4 4 / 21
Ross Jacques Men Category 4 9 / 21
Adam Zimmerman Men Category 4 12 / 21
Steven Mehne Men Single Speed 4 / 8

Providence Cyclocross Festival Day 3 (Oct 6 2013)

Daniel Lehmann UCI Elite Juniors 17-18 25 / 30

Providence Cyclocross Festival Day 2 (Oct 5 2013)

Daniel Lehmann SATURDAY: UCI Elite Juniors 17-18 21 / 30

Noyes Park Cross (Oct 5 2013)

Adam Zimmerman Men Category 4 15 / 31

St Mary's Child Center Cyclocross (Sep 29 2013)

Brantley Berry Men Cat 4/5 44 / 89

Westwood Velo Paolo Zenoni Memorial Cross Race (Sep 29 2013)

Nick Iacovelli Men Cat1/2/3 15 / 23

E.T. Twilight Cross (Sep 28 2013)

Ross Jacques Men Category 4 15 / 52
Steven Mehne Men Single Speed 6 / 14
Steven Mehne Men Category 5 1 / 16

Charm City Cyclocross Day 1 (Sep 21 2013)

Daniel Lehmann Men Cat 1/2/3 Juniors U19 2 / 15

Lake Geneva Cross (Sep 15 2013)

Adam Zimmerman Men Category 4 14 / 54

Bloomingcross (Sep 15 2013)

Brantley Berry Men Cat 4/5 36 / 78

Nittany Lion Cross Day 2 (Sep 8 2013)

Nick Iacovelli Men Cat 2/3/4 2 / 95

Sheboygan Bicycle Company Classic (Sep 7 2013)

Adam Zimmerman Men Category 4 8 / 30
Ross Jacques Men Category 4 10 / 30

Lionheart CX (Sep 7 2013)

Brantley Berry Men Cat 3/4 42 / 47
Brantley Berry Men Cat 4/5 16 / 30

Kings International Cyclocross (Jan 26 2013)

John Weber Men Cat 3 13 / 15

OVXC Finale at IndyCycloplex (Dec 16 2012)

John Weber Men Cat 4 Master 35-49 4 / 38

New England Regional CX Championships (Dec 16 2012)

David Maynard 3 Men 20 / 41

Afterglow - A Cyclocross Race (Dec 15 2012)

Josh Weis Cat 1/2/3 10 / 24

FLCX #9 Swamp Cross Day One (Dec 15 2012)

James Mertens Junior 15-18 1 / 1
Zoe Mullins W1/2/3 4 / 4
John paul Russo Cat1/2/3/4 10 / 10

John Bryan Cyclocross Classic (Dec 9 2012)

Michael Mullins Men Cat 4 Master 35-49 5 / 23
John Weber Men Cat 4 Master 35-49 6 / 23
Michael Mullins Men Cat 4 14 / 42

Badger Cup Day 2 (Dec 9 2012)

Josh Weis Men Pro/Cat 1/2 13 / 27

Wisconsin Cup CycloCross Championships & Badger Cr (Dec 8 2012)

Josh Weis Men Category 3 13 / 45

Booty Cross (Dec 2 2012)

Josh Weis Men Elite Category 3 10 / 32

Brookside Cyclocross Cup (Dec 2 2012)

John Weber Men Cat 4 Master 35-49 7 / 46
Michael Mullins Men Cat 4 Master 35-49 21 / 46
Michael Mullins Men Cat 4 32 / 68

NBX Gran Prix Day 2 (Dec 2 2012)

David Maynard 3 Men 29 / 77

Baystate Cyclocross Day 2 (Nov 25 2012)

Richard Bauch Men 55+ 29 / 40

SCCX (Nov 25 2012)

Matthew Jogodnik Men Juniors Race 10-1 10-14 1 / 3

Darree Fields 2 (Nov 25 2012)

John Weber Men Cat 4 3 / 16

SCX #7: Monroe (Nov 25 2012)

Brian Palen Master Men4 35+ 18 / 61

Baystate Cyclocross Day 1 (Nov 24 2012)

David Maynard Men 3 18 / 81
Richard Bauch Men 55+ 32 / 40

Kringle Kross (Nov 18 2012)

Josh Weis Men Elite Category 3 19-29 6 / 23

Kutztown Cross (Nov 18 2012)

Stacey Barbossa Women Elite 1/2/3 SENIOR 19+ 1 / 8

Hop Brook Cyclocross (Nov 18 2012)

David Maynard Men Cat 1/2/3 13 / 28

Commonwealth Eye Surgery Promotion Cross Race (Nov 18 2012)

John Weber Men Cat 4 Master 35-49 5 / 23

Cheshire Cross (Nov 17 2012)

David Maynard Men's Open Category 1,2,3 p\b Accelerade 21 / 47

The 2012 UCI Carousel Volkswagen Jingle Cross Rock - Day 2 (Nov 17 2012)

Josh Weis Men 3 11 / 66

The UCI Carousel Volkswagen Jingle Cross Rock - Rock 1 (Nov 16 2012)

Josh Weis Men 3 20 / 59

Tech Cross Day 2 (Nov 11 2012)

James Mccabe Men Collegiate A 7 / 8

Tech Cross (Nov 10 2012)

James Mccabe Men Collegiate A 9 / 9

Cam-Rock CX Classic (Nov 10 2012)

Josh Weis Men Elite Category 3 7 / 35

Cincy3 Harbin Park (Nov 4 2012)

John Weber Men Cat 4 Master 35-49 3 / 34
Albert Senft Men Cat 1/2 Master 35-49 12 / 46

FLCX #2 Tropical Cyclocross Day Two (Nov 4 2012)

John paul Russo Cat1/2/3/4 8 / 8

SCX #5 - Enumclaw (Nov 4 2012)

Brian Palen Master Men4 35+ 15 / 59

Cycle-Smart International Day 2 (Nov 4 2012)

Molly Hurford UCI Elite Women 17 / 36

FLCX #1 Tropical Cyclocross Day One (Nov 3 2012)

John paul Russo Cat1/2/3/4 7 / 9

Estabrook Park Cyclocross (Nov 3 2012)

Josh Weis Men Elite Category 3 3 / 25

Cycle-Smart International Day 1 (Nov 3 2012)

Molly Hurford UCI Elite Women 16 / 34
David Maynard Men 3 20 / 124

SCX #4: Sprinkler (Oct 28 2012)

Brian Palen Men Cat 4 Master 35+ 19 / 54

Highland Park Cyclocross (Oct 28 2012)

Nick Iacovelli Cat 2/3/4 Men 12 / 63
Richard Bauch Cat 1/2/3/4 Masters Men 55+ 14 / 16
Barrie Drabble Cat 1/2/3/4 Masters Men 55+ 16 / 16

Independence Cross (Oct 27 2012)

Nick Iacovelli Men Pro/Cat 1/2/3 Open 12 / 21

Halloween Classic by Velo Trocadero (Oct 27 2012)

Josh Weis Men Elite Category 3 19-29 4 / 42

Sloper Cross (Oct 21 2012)

David Maynard Cat 3,4 p\b Zane's Cycles 1 / 23

Sun Prairie Cup (Oct 21 2012)

Josh Weis Men Category 3 10 / 38

Marty Cross (North Cross) Day 2 (Oct 21 2012)

Nick Iacovelli Cat 1/2/3 Men 15 / 21

Saratoga Spa Cyclocross and New York State CX Championships (Oct 21 2012)

Molly Hurford Elite women (pro/1/2/3/4, masters and U23)/Collegi 4 / 13

Noyes Park Cross (Oct 20 2012)

Josh Weis Men Elite Category 3 5 / 27

Marty Cross (North Cross) Day 1 (Oct 20 2012)

Nick Iacovelli Cat 1/2/3 Men 16 / 19

SCX #3 - Silver Lake (Oct 14 2012)

Brian Palen Master Men4 35+ 14 / 71

2012 TCC Mansfield Hollow Cyclocross Race and CT Championships (Oct 13 2012)

David Maynard Men's 34 3 / 44

TeamCycling Fitness Warehouse Cross (Oct 13 2012)

John Weber Men CAT 4 Open 19-99 11 / 34

Providence Cyclocross Festival Day 2 (Oct 7 2012)

Molly Hurford UCI Elite Women 40 / 41
Richard Bauch Masters Men 55+ 24 / 35

Southern Idaho CX Series: Sandy Point #1 (Oct 6 2012)

Matt Fowler Men 4 28 / 28

Providence Cyclocross Festival Day 1 (Oct 6 2012)

Molly Hurford UCI Elite Women 37 / 46

CrosstheDomes (Oct 6 2012)

Josh Weis Men Elite Category 3 41 / 58

E.T. Twilight Cross (Sep 29 2012)

Josh Weis Men Elite Category 3 19-29 26 / 49

Midnight Ride of Cyclocross (Sep 26 2012)

Seth Haskell Men's 4 27 / 65

Westwood Velo Paolo Zenoni Memorial Cross Race (Sep 22 2012)

Barrie Drabble Men Master 50-99 19 / 20

Aetna Silk City Cyclocross (Sep 22 2012)

Bryon Lewis Cat 2-3-4 20 / 31

Boulder Racing CX #1 (Sep 16 2012)

Albert Senft Men SM 35+ 32 / 47
Albert Senft Men SM 45+ 14 / 48

Nittany Lion Cross Day 2 (Sep 16 2012)

Molly Hurford UCI Women 17 / 24

Huber's Apple Cross OVCX#1 (Sep 16 2012)

James Edgar Men Cat 4 74 / 74

Kick It Cross Festival and Time Trial (Sep 15 2012)

Albert Senft Men Senior 35+ 16 / 19
Albert Senft Men Senior 45+ 13 / 19

Nittany Cross Day 1 (Sep 15 2012)

Matthew Jogodnik U19 Men Cat 4 6 / 9
Barrie Drabble Masters 55+/60+ 1/2/3/4 24 / 27
Molly Hurford UCI Women 14 / 25

Green Mountain Cyclocross Day 1 (Sep 15 2012)

David Maynard Men 3 14 / 68

Lion of the Den (Sep 9 2012)

John Weber Men Cat 4 Open 19-99 23 / 51

Ellison Park Cyclocross Day 2 (Sep 9 2012)

Molly Hurford Women Cat 1/2/3 11 / 16

Ellison Park Cyclocross Day 1 (Sep 8 2012)

Molly Hurford Women Cat 1/2 14 / 15

Chicago Cyclocross Cup New Year's Resolution Day 2 (Jan 1 2012)

John Weber Men Cat 4 7 / 20

Chicago Cross Cup New Year's Resolution Day 1 (Dec 31 2011)

John Weber Men Cat 4 12 / 39
Josh Weis Men Cat 2/3 29 / 79

Limestone Cross at the Kiln (Dec 11 2011)

Barrie Drabble Masters 55+/60+ Men 17 / 18

Badger Cross Day 2 (Dec 11 2011)

Josh Weis Men Category 3 19-29 21 / 32

Illinois Cyclocross Championships (Dec 4 2011)

Vitor Alexandre Men Cat 1/2/3/4 Masters 50-99 9 / 40
Alex Rams Men Cat 4 3 / 97

NMCX #10 (Dec 4 2011)

Albert Senft Men Master 40-49 1 / 4
Sheila Senft Women Master 50-99 1 / 2

Horseshoe Scramble Day 2 (Dec 4 2011)

Dan Coleman Men 3 12 / 26

Wizard Cross (Dec 4 2011)

Josh Weis Men Category 3 19-29 19 / 29

NMCX #9 (Dec 3 2011)

Sheila Senft Women Master 50-99 1 / 2

Horseshoe Scramble (Dec 3 2011)

Dan Coleman Men 3 (45 Minutes) 6 / 28

SCCX #2 (Nov 27 2011)

Dan Coleman Category 3 Men 10 / 26
Barrie Drabble Master Men 50+ 23 / 23

Ted's Excellent Dbl Track Adventure (Nov 20 2011)

Richard Prodans Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 22 / 44
Vitor Alexandre Men Cat 1/2/3/4 Masters 50-99 3 / 23
Alex Rams Men Cat 4 6 / 65

SCCX #1 (Nov 20 2011)

Dan Coleman Category 3 Men 6 / 24
Barrie Drabble Masters 50+ Men 15 / 17

Wiscon State Cyclocross Championships (Nov 20 2011)

Josh Weis Men Category 3 19-29 18 / 39

Super Cross Cup Day 2 (Nov 20 2011)

Richard Bauch Sunday - Masters 55+ 1/2/3/4 8 / 8

Cheshire Cross (Nov 19 2011)

David Maynard Mens CAT 1-3 11 / 26

Super Cross Cup Day 1 (Nov 19 2011)

Richard Bauch Saturday - Masters 55+ 1/2/3/4 11 / 16

Indian Lakes Resort Cyclocross Race Day 2 (Nov 13 2011)

Richard Prodans Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 25 / 51
Vitor Alexandre Men Cat 1/2/3/4 Masters 50-99 4 / 33
Alex Rams Men Cat 4 2 / 82

USGP Cyclocross-Derby City Cup (Nov 13 2011)

Jason Guillen Men Cat 2/3 53 / 109

Silver Lake Border Battle (Nov 13 2011)

Josh Weis Men Category 4 19-29 5 / 27

Indian Lakes Resort Cyclocross Race Day 1 (Nov 12 2011)

Vitor Alexandre Men Cat 1/2/3/4 Masters 50-99 6 / 35
Alex Rams Men Cat 4 3 / 79

USGP Cyclocross-Derby City Cup (Nov 12 2011)

Jason Guillen Men Cat 2/3 68 / 108

UW Madison Cyclocross (Nov 12 2011)

Josh Weis Men Elite Cat 4 19-29 12 / 53

Cyclocross at the Hidden Valley Club (Nov 6 2011)

Dan Coleman Men 40+ 11 / 23

PSI-clocross for Life (Nov 6 2011)

Richard Prodans Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 30 / 50
Vitor Alexandre Men Cat 1/2/3/4 Masters 50-99 3 / 34
Alex Rams Men Cat 4 5 / 96

Campton Cross (Oct 30 2011)

Richard Prodans Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 25 / 62
Richard Prodans Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 45 / 77
Vitor Alexandre Men Cat 1/2/3/4 Masters 50-99 3 / 34
Alex Rams Men Cat 4 4 / 86

HPCX (Oct 30 2011)

Nick Iacovelli Cat 2/3/4 Men 24 / 64
Dan Coleman Cat 1/2/3/4 Masters Men 45+ 9 / 30

Beacon Cross (Oct 29 2011)

Nick Iacovelli CATEGORY 2-3-4 MEN 15 / 46

Halloween Classic by Velo Trocadero (Oct 23 2011)

Josh Weis Men Cat 4 14 / 60

ABD Sunrise Park Cyclocross (Oct 23 2011)

Richard Prodans Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 29 / 67
Vitor Alexandre Men Cat 1/2/3 30 / 50
Richard Prodans Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 49 / 70
Vitor Alexandre Men Cat 1/2/3/4 Masters 50-99 3 / 37
Alex Rams Men Cat 4 1 / 99

Carpenter Park Cyclocross (Oct 16 2011)

Richard Prodans Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 18 / 62
Richard Prodans Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 49 / 69
Vitor Alexandre Men Cat 1/2/3/4 Masters 50-99 9 / 31
Alex Rams Men Cat 4 1 / 81

Psycho Cross (Oct 15 2011)

Vitor Alexandre Men Cat 1/2/3/4 Masters 50-99 2 / 24
Alex Rams Men Cat 4 5 / 74

Beverly Bike VeePak - Dan Ryan Woods (Oct 9 2011)

Richard Prodans Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 22 / 62
Richard Prodans Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 48 / 85
Vitor Alexandre Men Cat 1/2/3/4 Masters 50-99 4 / 37
Alex Rams Men Cat 4 4 / 88

Providence Cross Fest Day 2 (Oct 9 2011)

Dan Coleman Masters Men 45+ 43 / 75

Providence Cross Fest Day 1 (Oct 8 2011)

David Maynard Amateur Men 38 / 127
Dan Coleman Masters Men 45+ 68 / 80

Hopkins Cross (Oct 2 2011)

Richard Prodans Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 20 / 58
Richard Prodans Men Cat 1/2/3/4 Masters 30-99 47 / 92
Vitor Alexandre Men Cat 1/2/3/4 Masters 50-99 4 / 33
Alex Rams Men Cat 4 5 / 98

John Bryan Cyclocross Classic (Oct 2 2011)

Michael Mullins Men Cat 4 36 / 54
John Weber Men Cat 4 Master 35-49 24 / 42

GearFest CX (Oct 1 2011)

Michael Mullins Men Cat 4 31 / 39
John Weber Men Cat 4 Master 12 / 41

St Mary's Child Center CycloCross (Sep 25 2011)

John Weber Men Cat 4 Master 17 / 54

USGP Cyclocross-Planet Bike Cup #2 (Sep 25 2011)

Jason Kozicki Men Cat 2/3 70 / 93
Vitor Alexandre Men Master 45-99 38 / 54
Richard Prodans Men Master 45-99 44 / 54

Brookside Cyclocross Cup (Sep 24 2011)

John Weber Men Cat 4 Master 16 / 56

USGP Cyclocross-Planet Bike Cup (Sep 24 2011)

Jason Kozicki Men Cat 2/3 48 / 98
Vitor Alexandre Men Master 45-99 26 / 56

Jackson Park Cyclocross (Sep 18 2011)

Richard Prodans Men Cat 1/2/3/4 Masters 40-99 22 / 69
Vitor Alexandre Men Cat 1/2/3/4 Masters 50-99 6 / 44
Alex Rams Men Cat 4 12 / 96

Charm City Cross Day 2 (Sep 18 2011)

Nick Iacovelli Cat 2/3/4 Men 61 / 94

Charm City Cross Day 1 (Sep 17 2011)

Nick Iacovelli Cat 2/3/4 Men 65 / 106

Patriot CX (Sep 11 2011)

Alex Rams Men - 04 1 / 24
Vitor Alexandre Men - 1/2/3 5 / 6
Vitor Alexandre M 50+ 1 / 5

Lionheart CX (Sep 10 2011)

John Weber Men Men C 10 / 27

Blunt Park Cyclocross Race (Aug 21 2011)

David Maynard Cat 3/4 9 / 32

Kingsport Cup UCI C2 (Jan 15 2011)

James Mccabe Elite Men (UCI) 24 / 24

New England Championships (Dec 18 2010)

Dan Coleman Masters Men 45+ (1-3) 21 / 22

Illinois Cyclocross Championships (Dec 5 2010)

Richard Prodans Men Masters 40-99 24 / 58

NBX GP of Cross Day 2 (Dec 5 2010)

Jena Greaser UCI Elite Women 14 / 16

Horseshoe Scramble Day 1 (Dec 4 2010)

Barrie Drabble Men Master 55+ 8 / 8
Dan Coleman Men Masters 45-49 6 / 25
Jerry Truppelli Men Masters 45-49 24 / 25
Nick Iacovelli Men Men Cat 3 3 / 16

Horseshoe Scramble Day 2 (Dec 4 2010)

Dan Coleman Masters Men 45+ 3 / 21
Barrie Drabble Masters Men 55+ 6 / 7
Nick Iacovelli Men Cat 3 (b) 1 / 13

Jingle Cross Rock - Day #3 (Nov 28 2010)

Finn Kolsrud Men Cat 4 32 / 44

Baystate Cyclocross Day 2 (Nov 28 2010)

Jena Greaser UCI Elite Women 18 / 20

Sussex County Cyclocross (Nov 27 2010)

Barrie Drabble Master 55+ 9 / 9
Dan Coleman Master 45+ 2 / 25

Baystate Cyclocross Day 1 (Nov 27 2010)

Jena Greaser UCI Elite Women 18 / 22

Sussex County Cyclocross (Nov 21 2010)

Dan Coleman Men 45+ 4 / 36
Jerry Truppelli Men 45+ 28 / 36
Barrie Drabble Men 55+ 8 / 9

Northbrook Swan Song (Nov 21 2010)

Richard Prodans Men Masters 40-99 23 / 53
Paul Lipka Men Masters 40-99 42 / 53
Richard Prodans Men Masters 30-99 36 / 65
Alex Rams Men Cat 4 14 / 85

Cheshire Cross (Nov 20 2010)

David Maynard Cat 1, 2, 3 Race 14 / 35
Jena Greaser Women's Open Race ( Cat 1 – 4 ) 5 / 13

Kutztown Cross (Nov 14 2010)

Nick Iacovelli Cat 3/4 Men 2 / 21

Indian Lakes Cross Race Day 2 (Nov 13 2010)

Richard Prodans Men Masters 40-99 18 / 47
Alex Rams Men Cat 4 23 / 88

Indian Lakes Cross Race (Nov 13 2010)

Alex Rams Men Cat 4 17 / 79

Cyclocross for Life (Nov 7 2010)

Richard Prodans Men Masters 40-99 19 / 41
Richard Prodans Men Masters 30-99 38 / 64
Alex Rams Men Cat 4 22 / 72

Cycle-Smart International Day 2 (Nov 7 2010)

Jena Greaser UCI Elite Women 23 / 28

Cycle-Smart International Day 1 (Nov 6 2010)

David Maynard Cat 3/Juniors 15-18 Men 85 / 140
Jena Greaser UCI Elite Women 27 / 33

Hawksnest Crossfest NCCX#3 (Oct 31 2010)

Ricky Gargiulo Men Pro 1/2 50 / 49

Campton Cross (Oct 31 2010)

Richard Prodans Men Masters 40-99 25 / 46
Richard Prodans Men Masters 30-99 32 / 82
Alex Rams Men Cat 4 18 / 70

HPCX (Oct 31 2010)

Ben Stein Beginner U19 Men 3 / 8
Phillip Truppelli Beginner U19 Men 5 / 8
Nick Iacovelli Cat 2/3/4 Men 23 / 81
Dan Coleman Cat 1/2/3 Master Men 35+ And 45+ 45 / 57

Beacon Cross (Oct 30 2010)

Nick Iacovelli B Men 67 / 71

Canton Cup (Oct 30 2010)

Jena Greaser Elite Women 1,2,3 9 / 15

ABD Sunrise Park Cyclocross (Oct 24 2010)

Richard Prodans Men Masters 40-99 24 / 50
Alex Rams Men Cat 4 18 / 74

USGP Derby City Cup (Oct 24 2010)

Kenny Wehn Men Master 35+ 35-99 19 / 63

USGP Derby City Cup (Oct 23 2010)

Kenny Wehn Men Master 35+ 35-99 22 / 60
John Weber Men Cat 4 77 / 103
John Weber Men Cat 4 103 / 103

Smith Farm (Oct 23 2010)

David Maynard Cat. 3 & 4 4 / 40

Granogue Cross Day 2 (Oct 17 2010)

Nick Iacovelli Category: B Men 37 / 89

Carpenter Park Cyclocross (Oct 17 2010)

Richard Prodans Men Masters 40-99 17 / 47
Frank Shapiro Men Masters 40-99 41 / 47
Frank Shapiro Men Masters 50-99 41 / 40
Richard Prodans Men Cat 3 35 / 47

TCC Mansfield Hollow Cyclocross Race (Oct 16 2010)

David Maynard Mens 2/3/4 13 / 57
Jena Greaser Womens 1/2/3 7 / 10

Granogue Cross Day 1 (Oct 16 2010)

Nick Iacovelli Category: B Men 36 / 104

Psycho Cross 2010 (Oct 16 2010)

Paul Lipka Men Masters 40-99 46 / 52
Alex Rams Men Cat 4 42 / 60

Elvis Cross (Oct 10 2010)

Richard Prodans Men Masters 40-99 24 / 51
Frank Shapiro Men Masters 40-99 39 / 51
Frank Shapiro Men Masters 50-99 20 / 31

Providence Cyclocross Festival Day 1 (Oct 9 2010)

Jena Greaser UCI Elite Women 28 / 30

Hopkins Cross (Oct 3 2010)

Richard Prodans Men Masters 40-99 20 / 54

Town Hall Cross (Oct 2 2010)

Dan Coleman Mens Masters 45+(2/3/4) 4 / 14

Crossin 4 Canines (Sep 25 2010)

David Maynard Cat 3/4 3 / 33

Chi Cross Cup #1 - Jackson Park (Sep 19 2010)

Alex Rams Men 4 21 / 75
Richard Prodans Men Masters 40-99 21 / 71
Paul Lipka Men Masters 40-99 46 / 71
Frank Shapiro Men Masters 40-99 57 / 71
Frank Shapiro Men Masters 50-99 26 / 38

Charm City Cross Day 2 (Sep 19 2010)

Mark Pohndorf B Men 112 / 118

Charm City Cross (Sep 18 2010)

Mark Pohndorf B Men 32 / 112

Arizona State Championships (Dec 19 2009)

Brian Palen Master Men 10 / 10

Illinois State CX Championship (Dec 6 2009)

Alex Rams Men - 04 47 / 72
Robert Antinelli Masters 50+ 16 / 32
Richard Prodans Masters 40+ 38 / 48

NBX G.P. of Cross Day 2 (Dec 6 2009)

Thomas Hurley Masters 45+ 25 / 50

Phillipsburg Riverfront Cyclocross (Dec 5 2009)

Jerry Truppelli MASTER MEN 35-44 18 / 19
Mark Pohndorf MEN CAT 3 3 / 22
Ricky Gargiulo MEN CAT 3 4 / 22
Phillip Truppelli JUNIOR MEN 10-14 2 / 4

Staten CX (Nov 29 2009)

Mark Pohndorf Cat 2/3/4 Men 7 / 25

Baystate Cyclocross Day 2 (Nov 29 2009)

Thomas Hurley Masters 45+ 33 / 60
Glen Gollrad Cat 3 Men 35 / 62

SCCX - Sussex County CycloCross (Nov 28 2009)

Phillip Truppelli U19 Men 6 / 7
Jerry Truppelli Master Men 35+ 14 / 15
Barrie Drabble Master Men 45+ 23 / 24

Planet Bike #10 - State Championships (Nov 22 2009)

Shawn Meinke Masters 40+ 9 / 24

Whitmore's Landscaping Super Cross Cup Day 2 (Nov 22 2009)

Mark Pohndorf Cat 2/3/4 Men 17 / 47

Spooky Bikes Cyclocross Race, race #4 of the 2009 Accelerated Cure Project Cyclocross Series (Nov 22 2009)

Thomas Hurley Cat 3/4 34 / 36

SCCX - Sussex County CycloCross (Nov 22 2009)

Phillip Truppelli U19 Men 4 / 5
Ricky Gargiulo Cat 3 Men 3 / 16
Jerry Truppelli Master Men 35+ 18 / 22

Howard County Double Cross - #8 of the BikeReg.com MABRAcross Series (Nov 22 2009)

Glen Gollrad Cat 3,4 Men 57 / 60

Cyclocross for Life (Nov 22 2009)

Robert Antinelli Masters 50+ 25 / 28
Richard Prodans Masters 40+ 23 / 45

Howard County Double Cross - Races #7 of the BikeReg.com MABRAcross Series (Nov 21 2009)

Glen Gollrad Category 3/4 Men 30 / 61

Whitmore's Super Cross Cup Day 1 (Nov 21 2009)

Mark Pohndorf Cat 2/3/4 Men 22 / 46

Planet Bike #5 - Gibbs Lake Showdown (Nov 15 2009)

Shawn Meinke Masters 40+ 4 / 18

USGP Mercer Cup Day 2 (Nov 15 2009)

Ricky Gargiulo Cat 2/3 37 / 78
Robert Vaughan Master 45+ 43 / 54
Phillip Truppelli Junior Boys 10-14 4 / 5
Richard Bauch Master 55+ 5 / 9
Mark Pohndorf Master 35+ 22 / 52

Planet Bike #9 - Kletzsch Park (Nov 14 2009)

Shawn Meinke Masters 40+ 2 / 14

USGP Mercer Cup Day 1 (Nov 14 2009)

Ricky Gargiulo Cat 2/3 21 / 79
Phillip Truppelli Junior Boys 10-14 5 / 8
Richard Bauch Master 55+ 9 / 11
Mark Pohndorf Master 35+ 26 / 51
Robert Vaughan Master 45+ 45 / 49

Indian Lakes Resort CX (Nov 14 2009)

Robert Antinelli Masters 50+ 25 / 27

Planet Bike #7 - Estabrook (Nov 8 2009)

Shawn Meinke Masters 40+ 3 / 20

Save Ferris/Garner Cross Fest (Nov 8 2009)

Robert Antinelli Masters 50+ 11 / 23
Bill Hatch Masters 50+ 21 / 23
Richard Prodans Masters 40+ 20 / 42
Paul Lipka Masters 40+ 30 / 42

Planet Bike #6 - Trippe Lake (Nov 2 2009)

Brooks Leedahl Pro 1/2 9 / 9
Shawn Meinke Masters 40+ 4 / 14

Cat and Kitten Cyclocross Presented by HPCX (Nov 1 2009)

Ricky Gurgiulo Cat 2/3/4 Men 4 / 73
Mark Pohndorf Cat 2/3/4 Men 8 / 73

Campton Cross (Nov 1 2009)

Robert Antinelli Masters 50+ 10 / 23
Richard Prodans Masters 40+ 14 / 46

Planet Bike #7 - Halloween Classic (Oct 31 2009)

Shawn Meinke Masters 40+ 3 / 20

ABD Sunrise Park Cyclocross (Oct 26 2009)

Robert Antinelli Masters 50+ 14 / 24
Richard Prodans Masters 40+ 12 / 52

Planet Bike #4 - Cam-Rock (Oct 18 2009)

Brooks Leedahl Pro/1/2 13 / 14
Shawn Meinke Masters 40+ 4 / 20

Wissahickon Cross (Oct 18 2009)

Mark Pohndorf B Men 17 / 94

Carpenter Park Cyclocross (Oct 18 2009)

Richard Prodans Masters 40+ 16 / 46
Paul Lipka Masters 40+ 36 / 46

Granogue Cross UCI C2 (Oct 17 2009)

Mark Pohndorf B Men 13 / 104

Planet Bike #3 - Badger Prairie (Oct 17 2009)

Brooks Leedahl Pro/1/2 19 / 20
Shawn Meinke Masters 40+ 3 / 25

Providence Festival of Cyclocross Day 2 (Oct 11 2009)

Mark Pohndorf Cat 3 Men 34 / 100

BB/VP Bar-B Cross (Oct 11 2009)

Richard Prodans Masters 40+ 13 / 44

Planet Bike #2 - Grafton Pumpkin Cross (Oct 10 2009)

Brooks Leedahl Pro/1/2 15 / 17
Shawn Meinke Masters 40+ 7 / 24

Providence Festival of Cyclocross Day 1 (Oct 10 2009)

Thomas Hurley Masters 45+ 29 / 70
Mark Pohndorf Cat 3 Men 51 / 104

Hopkins Cross (Oct 4 2009)

Richard Prodans Men - 1/2/3 22 / 30
Richard Prodans Men - Masters 40+ 23 / 49
Bill Hatch Men - Masters 50+ 19 / 25

Planet Bike #1 - Lapham Peak (Oct 4 2009)

Brooks Leedahl Pro/1/2/3 12 / 15
Shawn Meinke Masters 40+ 2 / 15

Hillbilly Hustle v.4 (Oct 4 2009)

Richard Bauch MASTER MEN 55+ 10 / 11
Mark Pohndorf CAT 3/4 B MEN 16 / 35
Ricky Gargiulo CAT 4 C MEN 1 / 77
Luke Durdai CAT 4 C MEN 61 / 77

Great Brewer's Gran Prix of Gloucester Day 2 (Oct 4 2009)

Thomas Hurley Cat 4 Masters 35+ 8 / 94

Great Brewer's Gran Prix of Gloucester Day 1 (Oct 3 2009)

Glen Gollrad Cat 3 Men 19 / 110
Unknown rider Cat 3 Men 66 / 110
Robert Vaughan Masters 45+ 56 / 84

USGP/Planet Bike Cup Day 2 (Sep 27 2009)

Brooks Leedahl Cat 2/3 58 / 78
Richard Prodans Master 35+ 46 / 51
Shawn Meinke Master 35+ 57 / 51

USGP/Planet Bike Cup Day 1 (Sep 26 2009)

Shawn Meinke Master men 35+ 22 / 45

WhirlyBird 'Cross at Bryn Athyn College (PACX Series Race #1) (Sep 26 2009)

Mark Pohndorf B Men 4 / 73

Green Mountain Cyclocross Weekend Day 1 (Sep 26 2009)

Glen Gollrad Cat 3 Men 30 / 79

Jackson Park (Sep 21 2009)

Robert Antinelli Masters 50+ 14 / 23
Shawn Meinke Masters 40+ 4 / 55
Richard Prodans Masters 40+ 36 / 55
Paul Lipka Masters 40+ 44 / 55

Sucker Brook 'Cross (Sep 20 2009)

Unknown rider 3 Men 28 / 57

Palmer Cyclocross Race, race #2 of the Accelerated Cure Project Cyclocross Series (Aug 29 2009)

Thomas Hurley Cat 3/4 37 / 42

NBX G.P. of Cross / Verge New England Championship Cyclo-Cross 9, UCI cat.2 (Dec 7 2008)

Thomas Hurley Cat 3/4 Master 35+/ 45+ 70 starte 42 / 66

USGP #5 - Portland Cup (Dec 6 2008)

Joshua Liberles Elite Masters 87 / 89

NBX G.P. of Cross / Verge New England Championship Cyclo-Cross 8, UCI cat.2 (Dec 6 2008)

Thomas Hurley Cat 3/4 Master 35+/ 45+ 71 start 30 / 69

BAYSTATE CYCLOCROSS (Nov 29 2008)

Thomas Hurley Cat 3/4 Master 35+/ 45+ 99 start 47 / 84

Whitmore's Landscaping Super Cross Cup Day 2 (Nov 23 2008)

Kevin Horan Cat 3/4 Masters 35+ 6 / 17

Whitmore's Landscaping Super Cross Cup Day 1 (Nov 22 2008)

Mark Pohndorf Cat 3/4 Masters 35+ 26 starters 2 / 21
Kevin Horan Cat 3/4 Masters 35+ 26 starters 3 / 21

USGP Mercer Cup Day 2 (Nov 16 2008)

Mark Pohndorf Master 35+ 34 / 45
Franklin Saillot Cat 2/3 Men 63 / 67
James Mccabe Cat 4 Men 30 / 77
Karl Fenske Master 55+ 8 / 8

USGP Mercer Cup Day 1 (Nov 15 2008)

Mark Pohndorf Master 35+ 29 / 52
Ricky Gargiulo Junior 17-18 20 / 24

HPCX (Nov 9 2008)

Ricky Gargiulo Cat 4 Men 72 starters 6 / 85
Mark Pohndorf Cat 2/3 Men 75 starters 20 / 64
Franklin Saillot Cat 2/3 Men 75 starters 51 / 64
James Mccabe Cat 2/3 Men 75 starters 55 / 64

18th Annual Cycle-Smart International (Nov 2 2008)

Thomas Hurley Cat 3/4 Masters 35+/45+ 81 54 / 76

Wayne Scott Memorial Cyclo-cross (Nov 1 2008)

Mark Pohndorf B Masters/55+ 7 / 52

USGP #2 - Derby City Cup (Oct 26 2008)

Albert Senft Master 35-39 men 24 / 43

USGP #1 - Non-UCI (Oct 25 2008)

Albert Senft Masters 35+ 21 / 48

MRC Cross (Oct 25 2008)

Anna Mcloon Men 1/2/3 29 / 38

Carpenter Park Cross (Oct 19 2008)

Paul Lipka Men - Cat 4 - B 41 / 63

Wissahickon Cross (Oct 19 2008)

Richard Bauch B Masters/55+ 58 / 78

Canton Cup (Oct 19 2008)

Thomas Hurley Masters 45+ Cat 3,4 23 / 59

Granogue Cross (Oct 18 2008)

Mark Pohndorf B Masters/55+ 3 / 77
Richard Bauch B Masters/55+ 60 / 77

Erdinger Gran Prix of Gloucester Day 2 (Oct 12 2008)

Mark Pohndorf Cat 2/3 Men 101 starters 57 / 90
Richard Bauch Cat 2/3 Men 101 starters 90 / 90
Thomas Hurley Cat 3/4 Masters 35+/45+ 109 starte 32 / 98

Erdinger Gran Prix of Gloucester Day 1 (Oct 11 2008)

Thomas Hurley Cat 3/4 Masters 35+/45+ 93 starters 37 / 90
Mark Pohndorf Cat 2/3 Men 110 starters 86 / 99
Richard Bauch Cat 2/3 Men 110 starters 99 / 99

Hillbilly Hustle v.3 (Oct 5 2008)

Tyler Wren Cat 1-2-3 1 / 18

Coonammesset Eco Cross (Oct 5 2008)

Thomas Hurley Masters 35+ 40 / 57

Westwood Velo Cross (Oct 4 2008)

Richard Bauch Masters 55+ 3 / 5

Ed Sander Memorial Cyclocross (Sep 28 2008)

Alistair Sponsel Cat 123 15 / 30

Green Mountain Cyclocross Round 2 (Sep 28 2008)

Kevin Horan Cat 1-3 Masters 35/45 48 start 39 / 47
Mark Pohndorf Cat 1-3 Masters 35/45 48 start 43 / 47

Green Mountain Cyclocross Round 1 (Sep 27 2008)

Kevin Horan Cat 1-3 Masters 35/45 55 start 39 / 51
Mark Pohndorf Cat 1-3 Masters 35/45 55 start 44 / 51

Sucker Brook Cross (Sep 21 2008)

Anna Mcloon 3/4 Women 34 starter 1 / 31
Anna Mcloon Pro/1/2/3 Elite Women 13 starter 11 / 13

Nittany Lion Cross (Sep 20 2008)

Mark Pohndorf B Masters & 55+ Masters 3 / 42
Richard Bauch B Masters & 55+ Masters 34 / 42

Amesbury Cross (Sep 14 2008)

Thomas Hurley Masters 3/4 45+ 5 / 36

Bear Creek Cyclocross Weekend - Day 2 (PACX Series Race 2) (Sep 14 2008)

Richard Bauch MASTER MEN 55+ 1 / 2
Mark Pohndorf MEN B 3 / 14

New Jersey State Cyclocross Championships, NJCC #8 (Nov 25 2007)

Dan Coleman Masters 35+ 14 / 18
Ricky Gargulio M15-18 3 / 8
Zane Dordai M15-18 4 / 8
James Mccabe M15-18 5 / 8
Mark Pohndorf Cat 2,3,4 5 / 21

Augusta Cross Week Three (Nov 18 2007)

Lenore Imhof Women 1 / 4

USGP Mercer Cup p/b Knapp's Cyclery (Nov 18 2007)

Mark Pohndorf Cat 2/3 Men 65 43 / 60
Dan Coleman Masters 35+ 63 52 / 55

USGP - Mercer Cup p/b Knapp's Cyclery (Nov 17 2007)

Mark Pohndorf Cat 2/3 Men 71 20 / 69

Augusta Cross Week Two (Nov 10 2007)

Leah Oppenheimer Women 1 / 1

Augusta Cross Week One, NJCC #5 (Nov 4 2007)

Mark Pohndorf Men B 10 / 24
Kevin Horan Men B 15 / 24

Cross @ Craigmeur I (Oct 21 2007)

Kevin Horan Cat 3,4 (C) 1 / 31
James Mccabe M15-18 1 / 1

Westwood Velo Cross (Oct 7 2007)

Dan Coleman Masters 35+ 7 / 12
Leah Oppenheimer W10-18 1 / 1

Van Dessel Hole Shot CX (Sep 22 2007)

Kevin Horan Men C (Cat 3/4) 5 / 44
Ricky Gargiulo Men C (Cat 3/4) 16 / 44
Dan Coleman Master 35+ 10 / 16
Mark Pohndorf Master 35+ 14 / 16
Ricky Gargiulo Junior 15-18 1 / 1

National Champs Day 3 (Dec 17 2006)

Peter Ozolins Men B u35 172 Starters 47 / 147
Alistair Sponsel Men's California Giant Strawberry Cup 48 / 50

National Champs Day 2 (Dec 16 2006)

Alistair Sponsel Men Elite 115 Starters 75 / 90
Peter Ozolins Men Elite 115 Starters 82 / 90

National Champs Day 1 (Dec 15 2006)

Thomas Hurley Master Men 45-49 119 Starters 88 / 99
Peter Ozolins Master Men 30-34 81 Starters 34 / 70

5th Annual W.E. Stedman GP of Cross (Dec 9 2006)

Thomas Hurley Category: B Masters 50 40 / 49

Augusta Cross/NJ State Championships/NJCC # 6 (Nov 26 2006)

Leah Oppenheimer Junior Women 10-18 2 / 2
Leah Oppenheimer Women 7 / 7
Carter Jones Junior 15-18 4 / 11

Augusta Cyclocross Series #3 (Nov 19 2006)

Carter Jones Junior 15-18 4 / 6

Guy's Racing Club/Colonial Subaru VW 'Cross (Nov 18 2006)

Mark Pohndorf Category: C Men 6 / 35

Highland Park Cyclocross (Nov 12 2006)

Lenore Imhof B Women 17 / 17
Mark Pohndorf C Men 45 / 47

Augusta Cyclocross (Nov 5 2006)

Richard Bauch Masters 45+ 19 / 21

Beacon Cyclocross (Oct 29 2006)

Richard Bauch Elite Masters 62 / 71

2006 Canton Cup Cyclo-Cross Race. (NEBRA) (Oct 29 2006)

Thomas Hurley B Masters (3,4) 56 / 79

Wissahickon Cross UCI C2- 2006 MAC Series Race #2 (Oct 22 2006)

Alistair Sponsel Category: Elite Men 71 48 / 71

Granogue Cross UCI C1- 2006 MAC Series Race #1 (Oct 21 2006)

Alistair Sponsel Category:Elite Men 66 starters 47 / 66
Richard Bauch Category:Elite Masters 65 / 80

Westwood Velo Cyclo Cross (Part of the New Jersey CX Series) (Oct 15 2006)

Richard Bauch Masters 45+ 22 / 23

Gran Prix of Gloucester Presented by SemEquip #1 (Oct 7 2006)

Richard Bauch Category: B Masters 41 / 56

4th Annual Corner Cycle Coonamessett Eco-Cross (Oct 1 2006)

Thomas Hurley Beginner Men 22 / 32

Whitmore's Landscaping Super Cross Cup Weekend (Sep 30 2006)

Richard Bauch Category: Masters 35+ 15 / 20

Vermont Grand Prix of Cyclocross (Sep 24 2006)

Alistair Sponsel Elite Men 35 / 37

Vermont Grand Prix of Cyclocross (Sep 23 2006)

Alistair Sponsel Elite Men 29 / 29

Sucker Brook 'Cross (Sep 17 2006)

Thomas Hurley C MEN 24 / 38