Log In

Team Overview: ISCorp Cycling Team

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Jingle Cross Day 3 (Nov 17 2013)

Maxwell Ackermann Men ProCX 1 Elite 39 / 59

Indian Lakes Resort CX Race (Nov 16 2013)

Vance Fletcher Men Cat 1/2/3 Open 28 / 53

Jingle Cross Day 2 (Nov 16 2013)

Maxwell Ackermann Men UCI Elite 41 / 54

Jingle Cross Day 1 (Nov 15 2013)

Maxwell Ackermann Men UCI Elite 28 / 52

The MudFund Derby City Cup Day 2 (Nov 10 2013)

Vance Fletcher Men UCI Elite 45 / 57

PSI-clocross for Life (Nov 10 2013)

Ben Freas Men Cat 4 Open 27 / 80
Ben Freas Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-18 6 / 12

The MudFund Derby City Cup Day 1 (Nov 9 2013)

Vance Fletcher Men ProCX 1 Elite 42 / 62
Billy Jones Men Cat 2/3 48 / 92

Cam-Rock CX Classic (Nov 9 2013)

Nicole Mertz Women Pro/1/2 Women 7 / 10
Ben Freas Men Category 4 13 / 50

Cincy3 Harbin Park (Nov 3 2013)

Vance Fletcher Men UCI Elite 40 / 46

Battle of Waterloo CX (Nov 3 2013)

Jennifer Perricone Women Pro/1/2 Women 6 / 6
Stephen Sodergren Men Junior 15-18 15-18 2 / 3
Nicole Mertz Women Category 3 1 / 9
Ben Freas Men Category 4 21 / 31

Estabrook Park Cyclocross Classic (Nov 2 2013)

Nicole Mertz Women Category 3 1 / 7
Ben Freas Men Category 4 12 / 43

ICX IndyCycloplex Cross (Oct 27 2013)

Vance Fletcher Men Cat 1/2/3 6 / 19

Velo Trocadero Halloween Cyclocross Classic (Oct 26 2013)

Ben Freas Men Category 4 14 / 61

Gordeldiercross (Oct 20 2013)

Ben Freas Men Category 4 14 / 42

Psycho Cross After Dark (Oct 19 2013)

Ben Freas Men Cat 4 Open 42 / 62
Ben Freas Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-18 11 / 12

Oakley Night Cap Cross (Oct 19 2013)

William Rekemeyer Men Cat 3 5 / 45

Sun Prairie Cup (Oct 19 2013)

Jennifer Perricone Women Pro/1/2 Women 9 / 9
Stephen Sodergren Men Junior 15-18 15-18 1 / 5

FurtherCross (Oct 13 2013)

Nicole Mertz Women Category 3 2 / 6
Ben Freas Men Category 4 14 / 32

OVCX #4 - Caesar's Ford (Oct 13 2013)

Vance Fletcher "Wave 8 - Elite Men 1/2 25 / 43

Grafton PumpkinCross (Oct 12 2013)

Stephen Sodergren Men Junior 15-18 15-18 1 / 5
Nicole Mertz Women Category 3 1 / 4
Ben Freas Men Category 4 8 / 38

Noyes Park Cross Day 2 (Oct 6 2013)

Jennifer Perricone Women Pro/1/2 Women 7 / 8
Nicole Mertz Women Category 3 1 / 7
Ben Freas Men Category 4 14 / 21

Noyes Park Cross (Oct 5 2013)

Nicole Mertz Women Category 3 2 / 7

E.T. Twilight Cross (Sep 28 2013)

Nicole Mertz Women Category 3 3 / 7
Billy Jones Men Masters 35+ 1/2/3 35+ 5 / 22

Capital City Cross (Sep 28 2013)

William Rekemeyer Men 3 1 / 27

Trek Cyclocross Collective Cup Day 2 (Sep 22 2013)

Jennifer Perricone Women UCI Elite 25 / 26
Benjamin Senkerik Men Category 2/3 8 / 79
Billy Jones Men Masters 35+ 35+ 17 / 54
Ben Freas Men Category 4/5 31 / 73

Trek Cyclocross Collective Cup Day 1 (Sep 21 2013)

Billy Jones Men Masters 35+ 22 / 55
Jennifer Perricone Women UCI Elite 28 / 29
Benjamin Senkerik Men Cat 2/3 Senior 18-29 6 / 88
Ben Freas Men Junior 17-18 1 / 4
Nicole Mertz Women Cat 2/3 Senior 18-29 33 / 34

Lake Geneva Cross (Sep 15 2013)

Stephen Sodergren Men Junior 15-18 15-18 4 / 9
Ben Freas Men Category 4 24 / 54
Benjamin Senkerik Men Pro/Cat 1/2/3 13 / 33

Bloomingcross (Sep 15 2013)

Vance Fletcher Men Cat 3 9 / 104

Sheboygan Bicycle Company Classic (Sep 7 2013)

Ben Freas Men Junior 15-18 15-18 1 / 3
Ben Freas Men Category 4 17 / 30

Chicago Cyclocross Cup New Year's Resolution Day 2 (Jan 6 2013)

Simon Jones Mixed Cat 1/2/3/4 Junior 10-14 1 / 22
Nathan Labecki Men Cat 2/3 10 / 41
Vance Fletcher Men Cat 2/3 13 / 41

Chicago Cyclocross Cup New Year's Resolution Day 1 (Jan 5 2013)

Simon Jones Mixed Cat 1/2/3/4 Junior 10-14 3 / 24
Simon Jones Men Cat 4 3 / 34
Billy Jones Cat 1/2/3/4 Masters 40+ 8 / 24
Nathan Labecki Men Cat 2/3 36 / 68
Vance Fletcher Men Cat 2/3 41 / 68

OVXC Finale at IndyCycloplex (Dec 16 2012)

Vance Fletcher Men Cat 3 1 / 29

Afterglow - A Cyclocross Race (Dec 15 2012)

Simon Jones Cat 4 4 / 55
Garrett Roth Cat 3 4 / 27
Garrett Roth Cat 1/2/3/4 Junior 10-18 1 / 14
Simon Jones Cat 1/2/3/4 Junior 10-18 4 / 14
Alexander Dorschner Cat 1/2/3/4 Junior 10-18 5 / 14
Billy Jones Cat 1/2/3 12 / 24

Badger Cup Day 2 (Dec 9 2012)

Sam Beste Men Elite Category 4 11 / 28
Simon Jones Men Elite Category 4 15 / 28
Ben Freas Men Elite Category 4 25 / 28
Garrett Roth Men Elite Category 3 6 / 23
Alexander Dorschner Men Junior 15-18 15-18 1 / 5
Sam Beste Men Junior 15-18 15-18 2 / 5
Simon Jones Men Junior 15-18 15-18 3 / 5
Tedd Jacobson Men Masters 45+ Category 1/2/ 45+ 16 / 26
Benjamin Senkerik Men Pro/Cat 1/2 18 / 27

Wisconsin Cup CycloCross Championships & Badger Cr (Dec 8 2012)

Timm Jacobson Men Masters 45+ Category 4 45+ 3 / 17
Alexander Dorschner Men Category 4 11 / 46
Sam Beste Men Category 4 20 / 46
Simon Jones Men Category 4 40 / 46
Tedd Jacobson Men Masters 45+ Category 1/2/ 45+ 25 / 30
Simon Jones Men Junior 10-14 1 / 10
Benjamin Senkerik Men Pro/Cat 1/2 13 / 28
Garrett Roth Men Junior 15-18 2 / 8
Alexander Dorschner Men Junior 15-18 4 / 8
Sam Beste Men Junior 15-18 6 / 8
Garrett Roth Men Category 3 2 / 45

Booty Cross (Dec 2 2012)

Timm Jacobson Men Masters 45+ Category 4 45+ 3 / 15
Simon Jones Men Elite Category 4 1 / 52
Alexander Dorschner Men Elite Category 4 2 / 52
Sam Beste Men Elite Category 4 9 / 52
Ben Freas Men Elite Category 4 39 / 52
Garrett Roth Men Elite Category 3 11 / 32
Sam Beste Men Junior 15-18 15-18 2 / 4
Alexander Dorschner Men Junior 15-18 15-18 4 / 4
Tedd Jacobson Men Masters 45+ Category 1/2/ 45+ 10 / 15
Don Carr Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 5 / 9
Maxwell Ackermann Men Pro/Cat 1/2 12 / 20
Simon Jones Men Junior 10-14 14-Oct 1 / 8

Brookside Cyclocross Cup (Dec 2 2012)

Vance Fletcher Men Cat 3 4 / 30

NORGE Ski Jump Cyclocross (Nov 24 2012)

Maxwell Ackermann Men Cat 1/2/3 Open 7 / 19
Garrett Roth Men Cat 3 Open 5 / 44
Garrett Roth Mixed Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 1 / 11
Alexander Dorschner Mixed Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 5 / 11

Kringle Kross (Nov 18 2012)

Benjamin Senkerik Men Pro/Cat 1/2 19-29 3 / 8
Matthew Kosloske Men Elite Category 3 19-29 16 / 23
Kevin Lindlau Men Elite Category 3 19-29 17 / 23
Alexander Dorschner Men Elite Category 4 19-29 1 / 23
Alexander Dorschner Men Junior 15-18 15-18 1 / 3
Don Carr Men Masters 55+ Category 1/2/ 5+ 6 / 7

The 2012 UCI Carousel Volkswagen Jingle Cross Rock Day 3 (Nov 18 2012)

Timm Jacobson Men 4 8 / 52
Maxwell Ackermann Men 2 12 / 36
Tedd Jacobson Men Cat 1/2/3/4 Masters 45-99 15 / 36
Garrett Roth Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-17 1 / 8
Sam Beste Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-17 2 / 8

Commonwealth Eye Surgery Promotion Cross Race (Nov 18 2012)

Gage Rodriguez Men Cat 3 24 / 24

IndyCycloplex Cross (Nov 17 2012)

Lindsey Durst Women CAT 1/2/3 Open 19-99 9 / 22
Vance Fletcher Men CAT 1/2/3 Open 19-99 17 / 40
Nathan Labecki Men CAT 1/2/3 Open 19-99 20 / 40
Gage Rodriguez Men CAT 1/2/3 Open 19-99 32 / 40

The 2012 UCI Carousel Volkswagen Jingle Cross Rock - Day 2 (Nov 17 2012)

Maxwell Ackermann Men 2 5 / 36
Garrett Roth Men 3 16 / 66
Timm Jacobson Men 4 10 / 56
Tedd Jacobson Men Cat 1/2/3/4 Masters 45-99 7 / 36
Garrett Roth Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-17 1 / 10
Sam Beste Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-17 4 / 10

The UCI Carousel Volkswagen Jingle Cross Rock - Rock 1 (Nov 16 2012)

Tedd Jacobson Men Cat 1/2/3/4 Masters 45-99 8 / 28
Maxwell Ackermann Men 2 13 / 34
Garrett Roth Men 3 4 / 59
Timm Jacobson Men 4 4 / 52

USGP #6: Derby City Cup Day 2 (Nov 11 2012)

Maxwell Ackermann Men Cat 2/3 12 / 96

USGP #5: Derby City Cup Day 1 (Nov 10 2012)

Maxwell Ackermann Men Cat 2/3 30 / 101

Cam-Rock CX Classic (Nov 10 2012)

Timm Jacobson Men Masters 45+ Category 4 45+ 5 / 21
Timm Jacobson Men Elite Category 4 10 / 52
Ben Freas Men Elite Category 4 37 / 52
Tedd Jacobson Men Masters 45+ Category 1/2/ 45+ 4 / 13
Don Carr Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 6 / 10
Christine Konkol Women Category 4 13 / 13

Cincy3 Harbin Park (Nov 4 2012)

Vance Fletcher Men Cat 3 15 / 50
Josey Weik Men UCI 17-18 Elite Juniors 17-18 7 / 25

PSI-clocross for Life (Nov 4 2012)

Garrett Roth Mixed Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 1 / 15
Simon Jones Men Cat 4 Open 19 / 95
Simon Jones Mixed Cat 1/2/3/4 Junior 10-14 1 / 21
Matthew Kosloske Men Cat 3 Open 41 / 56

Estabrook Park Cyclocross (Nov 3 2012)

Timm Jacobson Men Masters 45+ Category 4 45+ 2 / 20
Sam Beste Men Elite Category 4 6 / 37
Timm Jacobson Men Elite Category 4 8 / 37
Joseph Tarnowski Men Elite Category 4 16 / 37
Ben Freas Men Elite Category 4 25 / 37
Benjamin Senkerik Men Elite Category 3 7 / 25
Garrett Roth Men Elite Category 3 20 / 25
Garrett Roth Men Junior 15-18 15-18 1 / 8
Sam Beste Men Junior 15-18 15-18 2 / 8
Joseph Tarnowski Men Junior 15-18 15-18 4 / 8
Tedd Jacobson Men Masters 45+ Category 1/2/ 45+ 15 / 15
Maxwell Ackermann Men Pro/Cat 1/2 6 / 16
Steve Scholzen Men Pro/Cat 1/2 7 / 16
Kyle Jacobson Men Pro/Cat 1/2 14 / 16

Campton Cross (Oct 28 2012)

Maxwell Ackermann Men Cat 1/2/3 Open 13 / 48
Garrett Roth Mixed Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 1 / 18

Storm Eva Bandman (Oct 28 2012)

Vance Fletcher Men Cat 3 13 / 45

Bradford Woods Cross (Oct 27 2012)

Lindsey Durst Women CAT 1/2/3 Open 19-99 11 / 18
Vance Fletcher Men CAT 3 Open 19-99 2 / 23

Halloween Classic by Velo Trocadero (Oct 27 2012)

Timm Jacobson Men Masters 45+ Category 4 45+ 28 / 30
Simon Jones Men Junior 10-14 10-14 1 / 10
Benjamin Senkerik Men Elite Category 3 19-29 2 / 42
Garrett Roth Men Elite Category 3 19-29 9 / 42
Matthew Kosloske Men Elite Category 3 19-29 42 / 42
Garrett Roth Men Junior 15-18 15-18 1 / 5
Alexander Dorschner Men Junior 15-18 15-18 3 / 5
Sam Beste Men Junior 15-18 15-18 4 / 5
Tedd Jacobson Men Masters 45+ Category 1/2/ 45+ 2 / 21
Simon Jones Men Elite Category 4 19-29 5 / 63
Sam Beste Men Elite Category 4 19-29 9 / 63
Alexander Dorschner Men Elite Category 4 19-29 18 / 63
Ben Freas Men Elite Category 4 19-29 47 / 63
Don Carr Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 8 / 9
Tedd Jacobson Men Masters 35+ Category 1/2/ 35+ 30 / 32
Maxwell Ackermann Men Pro/Cat 1/2 19-29 15 / 22

Sun Prairie Cup (Oct 21 2012)

Timm Jacobson Men Masters 45+ Category 4 45+ 1 / 19
Garrett Roth Men Junior 15-18 15-18 1 / 3
Alexander Dorschner Men Junior 15-18 15-18 2 / 3
Sam Beste Men Junior 15-18 15-18 3 / 3
Tedd Jacobson Men Masters 45+ Category 1/2/ 45+ 4 / 15
Don Carr Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 5 / 12
Maxwell Ackermann Men Pro/Cat 1/2 19 / 23
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 20 / 23
Alexander Dorschner Men Category 4 2 / 53
Sam Beste Men Category 4 29 / 53

Backyard CX (Oct 20 2012)

Vance Fletcher Men CAT 3 Open 19-99 7 / 19

Noyes Park Cross (Oct 20 2012)

Timm Jacobson Men Masters 45+ Category 4 45+ 17 / 17
Simon Jones Men Elite Category 4 3 / 37
Alexander Dorschner Men Elite Category 4 5 / 37
Sam Beste Men Elite Category 4 16 / 37
Leif Byrge-liebig Men Elite Category 3 17 / 27
Garrett Roth Men Elite Category 3 18 / 27
Matthew Kosloske Men Elite Category 3 19 / 27
Simon Jones Men Junior 10-14 10-14 1 / 6
Garrett Roth Men Junior 15-18 15-18 1 / 6
Sam Beste Men Junior 15-18 15-18 4 / 6
Alexander Dorschner Men Junior 15-18 15-18 5 / 6
Ben Freas Men Junior 15-18 15-18 6 / 6
Tedd Jacobson Men Masters 45+ Category 1/2/ 45+ 5 / 13
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 9 / 12
Maxwell Ackermann Men Pro/Cat 1/2 12 / 12

FurtherCross (Oct 14 2012)

Timm Jacobson Men Masters 45+ Category 4 45+ 1 / 10
Garrett Roth Men Junior 15-18 15-18 1 / 4
Alexander Dorschner Men Junior 15-18 15-18 3 / 4
Sam Beste Men Junior 15-18 15-18 4 / 4
Tedd Jacobson Men Masters 45+ Category 1/2/ 45+ 4 / 12
Alexander Dorschner Men Elite Category 4 19-29 1 / 44
Timm Jacobson Men Elite Category 4 19-29 43 / 44

Psycho Cross After Dark (Oct 13 2012)

Maxwell Ackermann Men Cat 1/2/3 Open 25 / 29
Matthew Kosloske Men Cat 3 Open 29 / 45

Psycho Cross After Dark (Oct 12 2012)

Maxwell Ackermann Men Cat 1/2/3/4 Open 1 / 30
Maxwell Ackermann Men ELIMINATOR SPRINTS Open 1 / 8

River Hill Park CX (Oct 7 2012)

Timm Jacobson Men Masters 45+ Category 4 45+ 4 / 19
Matthew Kosloske Men Elite Category 4 3 / 18
Alexander Dorschner Men Elite Category 4 4 / 18
Simon Jones Men Elite Category 4 6 / 18
Sam Beste Men Elite Category 4 9 / 18
Timm Jacobson Men Elite Category 4 16 / 18
Garrett Roth Men Elite Category 3 22 / 22
Simon Jones Men Junior 10-14 10-14 1 / 4
Garrett Roth Men Junior 15-18 15-18 1 / 4
Alexander Dorschner Men Junior 15-18 15-18 2 / 4
Sam Beste Men Junior 15-18 15-18 3 / 4
Tedd Jacobson Men Masters 45+ Category 1/2/ 45+ 1 / 6
Don Carr Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 6 / 8
Tedd Jacobson Men Masters 35+ Category 1/2/ 35+ 18 / 18
Maxwell Ackermann Men Pro/Cat 1/2 7 / 10

CrosstheDomes (Oct 6 2012)

Timm Jacobson Men Masters 45+ Category 4 45+ 5 / 21
Matthew Kosloske Men Elite Category 4 2 / 60
Alexander Dorschner Men Elite Category 4 5 / 60
Sam Beste Men Elite Category 4 12 / 60
Simon Jones Men Elite Category 4 14 / 60
Joseph Tarnowski Men Elite Category 4 18 / 60
Ben Freas Men Elite Category 4 36 / 60
Maxwell Ackermann Men Elite Category 3 1 / 58
Leif Byrge-liebig Men Elite Category 3 23 / 58
Garrett Roth Men Elite Category 3 30 / 58
Simon Jones Men Junior 10-14 10-14 1 / 13
Garrett Roth Men Junior 15-18 15-18 1 / 8
Alexander Dorschner Men Junior 15-18 15-18 2 / 8
Sam Beste Men Junior 15-18 15-18 5 / 8
Ben Freas Men Junior 15-18 15-18 6 / 8
Tedd Jacobson Men Masters 45+ Category 1/2/ 45+ 4 / 17
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 23 / 27
Brian Rach Men Pro/Cat 1/2 24 / 27

Hopkins Cross (Sep 30 2012)

Maxwell Ackermann Men Cat 3 Open 94 / 77
Garrett Roth Men Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 1 / 22

Capitol City Cross - Sunday (Sep 30 2012)

Vance Fletcher Men 3 30 / 28

E.T. Twilight Cross (Sep 29 2012)

Timm Jacobson Men Masters 45+ Category 4 45+ 4 / 18
Simon Jones Men Junior 10-14 10-14 2 / 12
Maxwell Ackermann Men Elite Category 3 19-29 2 / 49
Tedd Jacobson Men Elite Category 3 19-29 48 / 49
Garrett Roth Men Elite Category 3 19-29 49 / 49
Garrett Roth Men Junior 15-18 15-18 1 / 5
Alexander Dorschner Men Junior 15-18 15-18 2 / 5
Sam Beste Men Junior 15-18 15-18 3 / 5
Joseph Tarnowski Men Junior 15-18 15-18 4 / 5
Ben Freas Men Junior 15-18 15-18 5 / 5
Tedd Jacobson Men Masters 45+ Category 1/2/ 45+ 2 / 17
Alexander Dorschner Men Elite Category 4 19-29 13 / 57
Simon Jones Men Elite Category 4 19-29 14 / 57
Joseph Tarnowski Men Elite Category 4 19-29 19 / 57
Sam Beste Men Elite Category 4 19-29 23 / 57
Timm Jacobson Men Elite Category 4 19-29 39 / 57
Ben Freas Men Elite Category 4 19-29 50 / 57
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 19-29 5 / 11

USGP Planet Bike Cup #2 (Sep 23 2012)

Maxwell Ackermann Men Cat 2/3 20 / 92
Timm Jacobson Men Cat 4 20 / 77

USGP Planet Bike Cup #1 (Sep 22 2012)

Maxwell Ackermann Men Cat 2/3 18 / 94
Timm Jacobson Men Cat 4 30 / 73

Lake Geneva Cross (Sep 16 2012)

Simon Jones Men Junior 10-14 10-14 2 / 13
Garrett Roth Men Junior 15-18 15-18 1 / 7
Alexander Dorschner Men Junior 15-18 15-18 2 / 7
Sam Beste Men Junior 15-18 15-18 5 / 7
Ben Freas Men Junior 15-18 15-18 6 / 7
Hayley Giddons Women Elite Category 3 19-29 1 / 1
Simon Jones Men Elite Category 4 19-29 21 / 52
Sam Beste Men Elite Category 4 19-29 25 / 52
Matthew Kosloske Men Elite Category 4 19-29 31 / 52
Ben Freas Men Elite Category 4 19-29 40 / 52
Don Carr Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 5 / 10
Andrea Pether Women Pro/1/2 19-29 8 / 12
Hayley Giddons Women Pro/1/2 19-29 10 / 12
Jennifer Perricone Women Pro/1/2 19-29 12 / 12
Lindsey Durst Women Category 3 19-29 4 / 6
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 19-29 11 / 16
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 19-29 12 / 16

Huber's Apple Cross OVCX#1 (Sep 16 2012)

Vance Fletcher Men Cat 3 11 / 52

Tuesday Night Cross (Sep 11 2012)

Josey Weik Men Cat 1/2/3 7 / 32

Sheboygan Bicycle Company Classic (Sep 8 2012)

Timm Jacobson Men Masters 45+ Category 4 45+ 2 / 16
Sam Beste Men Elite Category 4 11 / 24
Ben Freas Men Elite Category 4 13 / 24
Maxwell Ackermann Men Elite Category 3 9 / 28
Alexander Dorschner Men Junior 10-14 10-14 1 / 2
Simon Jones Men Junior 10-14 10-14 2 / 2
Garrett Roth Men Junior 15-18 15-18 1 / 3
Sam Beste Men Junior 15-18 15-18 2 / 3
Tedd Jacobson Men Masters 45+ Category 1/2/ 45+ 4 / 9
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 6 / 9

Tuesday Night Cross (Sep 4 2012)

Josey Weik Men Cat 1/2/3 17 / 32

Cross Nationals Day 5 (Jan 8 2012)

Corrie Osborne Women Cat 1/2 43 / 74

Cross Nationals Day 4 (Jan 7 2012)

Nathan Labecki Men Junior 17-18 18 / 47
Christopher Osborne Men Junior 17-18 26 / 47
Maxwell Ackermann Men Junior 17-18 34 / 47
Matthew Kosloske Men Junior 17-18 47 / 47

Cross Nationals Day 3 (Jan 6 2012)

Simon Jones Men Junior 13-14 21 / 30
Corrie Osborne Women Junior 17-18 1 / 12
Josey Weik Men Junior 15-16 18 / 55
Garrett Roth Men Junior 15-16 31 / 55
Sam Beste Men Junior 15-16 42 / 55
Emma Osborne Women Junior 10-12 6 / 9

Cross Nationals Day 1 (Jan 4 2012)

Garrett Roth Men OPEN Non-Championshi 10-29 11 / 41
Nathan Labecki Men OPEN Non-Championshi 10-29 15 / 41
Josey Weik Men OPEN Non-Championshi 10-29 17 / 41
Sam Beste Men OPEN Non-Championshi 10-29 31 / 41
Simon Jones Men OPEN Non-Championshi 10-29 32 / 41
Kip Spaude Men Single Speed 31 / 49

Chicago Cross Cup New Year's Resolution Day 1 (Dec 31 2011)

Christopher Osborne Men Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 22 / 20
Corrie Osborne Women Pro/Cat 1/2 15 / 21
Emma Osborne Men Cat 1/2/3/4 Junior 10-14 11 / 19

Afterglow - A Cyclocross Race (Dec 17 2011)

Corrie Osborne Women Cat 1/2/3 2 / 16
Christopher Osborne Men Cat 3 3 / 37
Christopher Osborne Men Cat 1/2/3/4 Junior 10-18 1 / 21
Emma Osborne Men Cat 1/2/3/4 Junior 10-18 15 / 21

Badger Cross Day 2 (Dec 11 2011)

Don Carr Men Masters 555+ Cat 1/2/3 55-99 11 / 11
Corrie Osborne Women Women Pro/1/2 19-29 2 / 17
Sarah Huang Women Women Pro/1/2 19-29 9 / 17
Craig Busche Men Masters 555+ Cat 4 55-99 1 / 6
Garrett Roth Men Category 4 19-29 6 / 22
Christopher Osborne Men Category 3 19-29 3 / 32
Josey Weik Men Category 3 19-29 14 / 32
Maxwell Ackermann Men Category 3 19-29 17 / 32
Nathan Labecki Men Category 3 19-29 19 / 32
Daniel Dolney Men Category 3 19-29 30 / 32

Badger Cross (Dec 10 2011)

Craig Busche Men Masters 55+ Category 4 55+ 1 / 5
Sarah Huang Women Women Pro/1/2 19-29 8 / 12
Corrie Osborne Women Women Pro/1/2 19-29 9 / 12
Christopher Osborne Men Junior 15-18 15-18 2 / 11
Garrett Roth Men Junior 15-18 15-18 4 / 11
Nathan Labecki Men Junior 15-18 15-18 5 / 11
Maxwell Ackermann Men Junior 15-18 15-18 6 / 11
Sam Beste Men Junior 15-18 15-18 8 / 11
Garrett Roth Men Category 4 19-29 6 / 21
Don Carr Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 18 / 19
Christopher Osborne Men Category 3 19-29 2 / 35
Josey Weik Men Category 3 19-29 17 / 35
Nathan Labecki Men Category 3 19-29 24 / 35
Daniel Dolney Men Category 3 19-29 26 / 35
Simon Jones Men Junior 10-14 2 / 8
Corrie Osborne Women Junior 15-18 15-18 1 / 4
Emma Osborne Women Junior 10-14 2 / 2

Iowa State CX Champs - Altoona (Dec 10 2011)

Vance Fletcher M 1/2/3 19 / 27

Illinois Cyclocross Championships (Dec 4 2011)

Christopher Osborne Men Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 2 / 28
Corrie Osborne Women Cat 1/2/3 2 / 22
Christopher Osborne Men Cat 3 25 / 80
Emma Osborne Men Cat 1/2/3/4 Junior U15 24 / 26

Wizard Cross (Dec 4 2011)

Craig Busche Men Masters 55+ Category 4 55+ 1 / 8
Simon Jones Men Junior 10-14 10-14 2 / 7
Maxwell Ackermann Men Junior 15-18 19-29 1 / 6
Garrett Roth Men Junior 15-18 19-29 3 / 6
Nathan Labecki Men Junior 15-18 19-29 4 / 6
Sam Beste Men Junior 15-18 19-29 5 / 6
Garrett Roth Men Category 4 19-29 5 / 34
Paul Kumm Men Category 4 19-29 9 / 34
Don Carr Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 10 / 11
Don Carr Men Category 3 19-29 29 / 29

Jingle Cross Rock - Sunday (Nov 27 2011)

Jennifer Perricone Women - Cat 2/3 19 / 29
Garrett Roth Men - Juniors - 15-17 1 / 7
Christopher Osborne Men - Juniors - 15-17 2 / 7
Sam Beste Men - Juniors - 15-17 3 / 7
Maxwell Ackermann Men - Juniors - 15-17 4 / 7
Vance Fletcher Men - Cat 4 4 / 42
Christopher Osborne Men - Cat 3 4 / 39
Josey Weik Men - Cat 3 16 / 39

Jingle Cross Rock - Saturday (Nov 26 2011)

Jennifer Perricone Women - Cat 2/3 8 / 36
Christopher Osborne Men - Juniors - 15-17 1 / 8
Maxwell Ackermann Men - Juniors - 15-17 3 / 8
Sam Beste Men - Juniors - 15-17 5 / 8
Garrett Roth Men - Juniors - 15-17 8 / 8
Vance Fletcher Men - Cat 4 1 / 50
Garrett Roth Men - Cat 4 4 / 50
Josey Weik Men - Cat 3 20 / 71
Benjamin Senkerik Men - Cat 3 32 / 71
Maxwell Ackermann Men - Cat 3 80 / 71

Jingle Cross Rock - Friday Evening (Nov 25 2011)

Jennifer Perricone Women - Cat 2/3 14 / 33
Vance Fletcher Men - Cat 4 3 / 67
Christopher Osborne Men - Cat 3 9 / 73
Josey Weik Men - Cat 3 14 / 73
Benjamin Senkerik Men - Cat 3 29 / 73

Wiscon State Cyclocross Championships (Nov 20 2011)

Corrie Osborne Women Women Pro/1/2 19-29 4 / 12
Simon Jones Men Junior 10-14 10-14 3 / 7
Christopher Osborne Men Junior 15-18 15-18 1 / 8
Maxwell Ackermann Men Junior 15-18 15-18 2 / 8
Garrett Roth Men Junior 15-18 15-18 3 / 8
Nathan Labecki Men Junior 15-18 15-18 4 / 8
Sam Beste Men Junior 15-18 15-18 7 / 8
Jennifer Perricone Women Women Category 3 19-29 5 / 13
Garrett Roth Men Category 4 19-29 1 / 42
Corrie Osborne Women Junior 15-18 15-18 1 / 1
Emma Osborne Women Junior 10-14 10-14 1 / 1
Andrea Pether Women Women Category 4 19-29 1 / 12
Christine Konkol Women Women Category 4 19-29 11 / 12
Maxwell Ackermann Men Category 3 19-29 25 / 39
Daniel Dolney Men Category 3 19-29 37 / 39
Nathan Labecki Men Category 3 19-29 39 / 39
Craig Busche Men Masters 55+ Category 4 55+ 1 / 11

Zipp CX at Indy Cycloplex (Nov 19 2011)

Vance Fletcher Cat 4 Men 8 / 85

USGP Cyclocross-Derby City Cup (Nov 13 2011)

Kip Spaude Men Cat 2/3 68 / 109

Silver Lake Border Battle (Nov 13 2011)

Simon Jones Men Junior 10-14 10-14 1 / 3
Maxwell Ackermann Men Junior 15-18 15-18 1 / 5
Garrett Roth Men Junior 15-18 15-18 2 / 5
Sam Beste Men Junior 15-18 15-18 4 / 5
Jennifer Perricone Women Women Category 3 19-29 3 / 6
Garrett Roth Men Category 4 19-29 1 / 27
Sam Beste Men Category 4 19-29 24 / 27
Maxwell Ackermann Men Category 3 19-29 10 / 19
Craig Busche Men Masters 55+ Category 4 55+ 1 / 6

USGP Cyclocross-Derby City Cup (Nov 12 2011)

Kip Spaude Men Cat 2/3 52 / 108

UW Madison Cyclocross (Nov 12 2011)

Simon Jones Men Junior 10-14 10-14 2 / 6
Maxwell Ackermann Men Junior 15-18 15-18 1 / 5
Garrett Roth Men Junior 15-18 15-18 2 / 5
Sam Beste Men Junior 15-18 15-18 4 / 5
Jennifer Perricone Women Women Cat 3 19-29 3 / 15
Maxwell Ackermann Men Elite Cat 3 19-29 8 / 41
Daniel Dolney Men Elite Cat 3 19-29 39 / 41
Don Carr Men Elite Cat 3 19-29 40 / 41
Garrett Roth Men Elite Cat 4 19-29 2 / 53
Benjamin Senkerik Men Collegiate Men A 19-29 8 / 11
Craig Busche Men Masters 55+ Cat 4 55-99 1 / 9

PSI-clocross for Life (Nov 6 2011)

Garrett Roth Men Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 2 / 17
Maxwell Ackermann Men Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 4 / 17
Simon Jones Men Cat 1/2/3/4 Junior 10-14 10 / 27

Estabrook Park Cyclocross (Nov 5 2011)

Benjamin Senkerik Men Cat 3 7 / 35
Daniel Dolney Men Cat 3 32 / 35
Simon Jones Men Junior 10-14 2 / 10
Emma Osborne Men Junior 10-14 9 / 10
Steve Scholzen Men Cat 1/2 5 / 12
Christopher Osborne Men Junior 15-18 1 / 8
Maxwell Ackermann Men Junior 15-18 2 / 8
Garrett Roth Men Junior 15-18 3 / 8
Sam Beste Men Junior 15-18 5 / 8
Chase Osborne Men Junior 15-18 7 / 8
Jennifer Perricone Women Cat 3 6 / 10
Craig Busche Men Cat 4 Master 55+ 1 / 13
Christine Konkol Women Cat 4 12 / 14

Spooky Cross Day 2 (Oct 30 2011)

Vance Fletcher Men CX 4 6 / 21

Sheboygan Bicycle Company Classic (Oct 30 2011)

Don Carr Men Masters 55+ Cat 1/2/3 55+ 3 / 3
Corrie Osborne Women Women Pro/1/2 19-29 5 / 5
Nathan Labecki Men Junior 15-18 15-18 1 / 7
Christopher Osborne Men Junior 15-18 15-18 2 / 7
Maxwell Ackermann Men Junior 15-18 15-18 3 / 7
Garrett Roth Men Junior 15-18 15-18 5 / 7
Sam Beste Men Junior 15-18 15-18 6 / 7
Craig Busche Men Masters 55+ Cat 4 55+ 1 / 6
Corrie Osborne Women Junior 15-18 15-18 1 / 1

Halloween Classic by Velo Trocadero (Oct 23 2011)

Nathan Labecki Mixed Junior 15-18 1 / 10
Garrett Roth Mixed Junior 15-18 2 / 10
Maxwell Ackermann Mixed Junior 15-18 3 / 10
Christopher Osborne Mixed Junior 15-18 4 / 10
Corrie Osborne Mixed Junior 15-18 6 / 10
Sam Beste Mixed Junior 15-18 8 / 10
Maxwell Ackermann Men Cat 3 16 / 50
Christopher Osborne Men Cat 3 20 / 50
Garrett Roth Men Cat 4 6 / 60
Daniel Dolney Men Cat 4 37 / 60
Chris Kreidl Men Cat 4 44 / 60
Don Carr Mixed Cat 1/2/3 Master 55+ 6 / 9
Corrie Osborne Women Cat 1/2 3 / 11
Craig Busche Mixed Cat 4 Master 55+ 1 / 11

Sun Prairie Cup (Oct 23 2011)

Corrie Osborne Women Women Pro/1/2 19-29 3 / 8
Nathan Labecki Men Junior 15-18 15-18 1 / 7
Garrett Roth Men Junior 15-18 15-18 2 / 7
Christopher Osborne Men Junior 15-18 15-18 3 / 7
Matthew Kosloske Men Junior 15-18 15-18 6 / 7
Maxwell Ackermann Men Junior 15-18 15-18 7 / 7
Jennifer Perricone Women Women Category 3 19-29 7 / 15
Garrett Roth Men Category 4 19-29 3 / 37
Daniel Dolney Men Category 4 19-29 24 / 37
Sam Beste Men Category 4 19-29 29 / 37
Daniel Dolney Men Category 4 19-29 35 / 37
Corrie Osborne Women Junior 15-18 15-18 1 / 1
Don Carr Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 8 / 11
Christopher Osborne Men Category 3 19-29 17 / 38
Brian Rybarik Men Category 3 19-29 29 / 38
Craig Busche Men Masters 55+ Category 4 55+ 1 / 6

Doyne Park Cross (Oct 22 2011)

Kyle Jacobson Men Pro/Cat 1/2 19-29 11 / 21
Steve Scholzen Men Pro/Cat 1/2 19-29 20 / 21
Corrie Osborne Women Women Pro/1/2 19-29 6 / 8
Simon Jones Men Junior 10-14 10-14 2 / 4
Nathan Labecki Men Junior 15-18 15-18 1 / 6
Garrett Roth Men Junior 15-18 15-18 2 / 6
Maxwell Ackermann Men Junior 15-18 15-18 3 / 6
Christopher Osborne Men Junior 15-18 15-18 4 / 6
Sam Beste Men Junior 15-18 15-18 5 / 6
Jennifer Perricone Women Women Category 3 19-29 7 / 9
Garrett Roth Men Category 4 19-29 2 / 28
Daniel Dolney Men Category 4 19-29 15 / 28
Matthew Kosloske Men Category 4 19-29 21 / 28
Don Carr Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 6 / 6
Christine Konkol Women Women Category 4 19-29 8 / 10
Benjamin Senkerik Men Category 3 19-29 5 / 28
Christopher Osborne Men Category 3 19-29 9 / 28
Maxwell Ackermann Men Category 3 19-29 11 / 28
Craig Busche Men Masters 55+ Category 4 55+ 2 / 11

Carpenter Park Cyclocross (Oct 16 2011)

Garrett Roth Men Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 2 / 12

Baker Orchard Cyclocross (Oct 15 2011)

Josey Weik Men - Junior - 15-18 3 / 6
Josey Weik Men - Cat 4 1 / 46

Further Cross (Oct 15 2011)

Kyle Jacobson Men Pro/Cat 1/2 Oct-99 7 / 20
Steve Scholzen Men Pro/Cat 1/2 Oct-99 8 / 20
Corrie Osborne Women Women Pro/1/2 19-29 4 / 8
Maxwell Ackermann Men Junior 15-18 15-18 1 / 4
Christopher Osborne Men Junior 15-18 15-18 2 / 4
Garrett Roth Men Junior 15-18 15-18 3 / 4
Sam Beste Men Junior 15-18 15-18 4 / 4
Jennifer Perricone Women Women Category 3 19-29 3 / 12
Emma Osborne Women Junior 10-14 10-14 2 / 3
Christopher Osborne Men Category 3 19-29 18 / 38
Brian Rybarik Men Category 3 19-29 21 / 38
Craig Busche Men Masters 55+ Category 4 55-99 1 / 6

UW-Whitewater Cross (Oct 8 2011)

Kyle Jacobson Men Pro/Cat 1/2 19-29 4 / 16
Nathan Labecki Men Junior 15-18 15-18 1 / 6
Garrett Roth Men Junior 15-18 15-18 2 / 6
Maxwell Ackermann Men Junior 15-18 15-18 3 / 6
Sam Beste Men Junior 15-18 15-18 6 / 6
Jennifer Perricone Women Women Category 3 19-29 4 / 9
Yvonne Schumacher Women Women Category 3 19-29 8 / 9
Maxwell Ackermann Men Category 4 19-29 1 / 46

Grafton PumpkinCross (Oct 8 2011)

Kyle Jacobson Men Pro/Cat 1/2 19-29 5 / 16
Corrie Osborne Women Women Pro/1/2 19-29 4 / 6
Nathan Labecki Men Junior 15-18 15-18 1 / 7
Maxwell Ackermann Men Junior 15-18 15-18 2 / 7
Christopher Osborne Men Junior 15-18 15-18 3 / 7
Garrett Roth Men Junior 15-18 15-18 4 / 7
Sam Beste Men Junior 15-18 15-18 7 / 7
Jennifer Perricone Women Women Category 3 19-29 7 / 12
Maxwell Ackermann Men Category 4 19-29 1 / 37
Christine Konkol Women Women Category 4 19-29 16 / 21
Christopher Osborne Men Category 3 19-29 14 / 25
Don Carr Men Masters 55+ Category 1/2/ 55-99 6 / 7

Hopkins Cross (Oct 2 2011)

Emilia Field Men Cat 1/2/3/4 Junior 10-14 11 / 20

River Hill Park CX (Oct 2 2011)

Kyle Jacobson Men Pro/Cat 1/2 19-29 9 / 13
Corrie Osborne Women Women Pro/1/2 19-29 3 / 5
Jennifer Perricone Women Women Category 3 19-29 2 / 5
Daniel Dolney Men Category 4 19-29 22 / 31
Emma Osborne Women Junior 10-14 10-14 1 / 1
Nathan Labecki Men Category 3 19-29 11 / 24
Christopher Osborne Men Category 3 19-29 23 / 24
Garrett Roth Men Junior 15-18 10-18 1 / 7
Christopher Osborne Men Junior 15-18 10-18 2 / 7
Maxwell Ackermann Men Junior 15-18 10-18 3 / 7
Sam Beste Men Junior 15-18 10-18 5 / 7
Craig Busche Men Masters 55+ Category 4 55-99 2 / 5
Don Carr Men Masters 55+ Category 1/2/ 55-99 3 / 3
Corrie Osborne Women Junior 15-18 10-18 1 / 1

CrosstheDomes (Oct 1 2011)

Sarah Huang Women Women Pro/1/2 19-29 3 / 8
Corrie Osborne Women Women Pro/1/2 19-29 5 / 8
Garrett Roth Men Junior 15-18 15-18 2 / 10
Christopher Osborne Men Junior 15-18 15-18 3 / 10
Nathan Labecki Men Junior 15-18 15-18 5 / 10
Maxwell Ackermann Men Junior 15-18 15-18 6 / 10
Kevin Lindlau Men Junior 15-18 15-18 7 / 10
Sam Beste Men Junior 15-18 15-18 9 / 10
Matthew Kosloske Men Junior 15-18 15-18 10 / 10
Paul Kumm Men Category 4 19-29 20 / 63
Matthew Kosloske Men Category 4 19-29 24 / 63
Daniel Dolney Men Category 4 19-29 40 / 63
Ryan Law Men Category 4 19-29 41 / 63
Corrie Osborne Women Junior 15-18 15-18 1 / 1
Christine Konkol Women Women Category 4 19-29 13 / 15
Nathan Labecki Men Category 3 19-29 9 / 43
Christopher Osborne Men Category 3 19-29 20 / 43
Craig Busche Men Masters 55+ Category 4 55-99 2 / 9
Don Carr Men Masters 55+ Category 1/2/ 55-99 8 / 8

USGP Cyclocross-Planet Bike Cup #2 (Sep 25 2011)

Sam Beste Men Junior 15-16 7 / 11
Maxwell Ackermann Men Junior 17-18 7 / 11
Kaleb Koch Men Junior 17-18 9 / 11

USGP Cyclocross-Planet Bike Cup (Sep 24 2011)

Sam Beste Men Junior 15-16 9 / 10
Kaleb Koch Men Junior 17-18 7 / 11
Maxwell Ackermann Men Junior 17-18 8 / 11
Don Carr Men Master 55-99 20 / 29

Jackson Park Cyclocross (Sep 18 2011)

Garrett Roth Men Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 2 / 20
Maxwell Ackermann Men Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 9 / 20
Chase Osborne Men Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 13 / 20
Corrie Osborne Women Cat 1/2/3 11 / 27
Christopher Osborne Men Cat 3 30 / 98
Emilia Field Men Cat 1/2/3/4 Junior 10-14 6 / 26
Emma Osborne Men Cat 1/2/3/4 Junior 10-14 20 / 26

Afterglow (Dec 18 2010)

Christopher Osborne Men - Junior - Open - 10-18 1 / 5

Jingle Cross Rock - Day #3 (Nov 28 2010)

Sam Beste Men Juniours 10-14 1 / 12

Jingle Cross Rock- Day #2 (Nov 27 2010)

Sam Beste Men Jrs 10-14 1 / 11

Sun Prairie Cup CX (Nov 14 2010)

Jordan Roessingh Pro/1/2 1 / 19
Don Carr Masters 55+ Cat 4 1 / 10
Christopher Osborne Junior 15-18 2 / 7
Kevin Lindlau Junior 15-18 6 / 7
Sam Beste Junior 10-14 1 / 7
Chase Osborne Junior 10-14 2 / 7
Christopher Osborne Cat 4 4 / 45

Cyclocross for Life (Nov 7 2010)

Chase Osborne Men Junior 10-14 4 / 13
Christopher Osborne Men Junior 15-18 5 / 14

Estabrook Park Cyclocross (Nov 6 2010)

Rachel Roessingh Women Pro/1/2 11 / 11
Jordan Roessingh Pro/1/2 4 / 19
Steve Scholzen Pro/1/2 6 / 19
Kyle Jacobson Pro/1/2 16 / 19
Bret Glembocki Pro/1/2 18 / 19
Aaron Goldberg Masters 35+ 8 / 14
Christopher Osborne Junior 15-18 2 / 9
Kevin Lindlau Junior 15-18 4 / 9
Peter Davis Junior 15-18 7 / 9
Sam Beste Junior 10-14 1 / 7
Chase Osborne Junior 10-14 3 / 7
Christopher Osborne Cat 4 12 / 50
Ryan Law Cat 4 20 / 50

CamRock Cross (Oct 24 2010)

Jordan Roessingh Pro/1/2 1 / 14
Christopher Osborne Cat 4 9 / 36
Don Carr Masters 55+ Cat 4 1 / 4
Christopher Osborne junior 15-18 3 / 9
Kevin Lindlau junior 15-18 7 / 9
Sam Beste junior 10-14 1 / 3

USGP Derby City Cup (Oct 24 2010)

Tristan Schouten Men Pro/1 5 / 70

Kletzsch Park Cross (Oct 23 2010)

Christopher Osborne Cat 4 7 / 38
Ryan Law Cat 4 25 / 38
Don Carr Masters 55+ Cat 4 1 / 12
Aaron Goldberg Masters 35+ 6 / 11
Christopher Osborne junior 15-18 2 / 9
Kevin Lindlau junior 15-18 5 / 9
Peter Davis junior 15-18 6 / 9
Sam Beste junior 10-14 1 / 3

USGP Derby City Cup (Oct 23 2010)

Tristan Schouten Men Pro/1 5 / 73

Carpenter Park Cyclocross (Oct 17 2010)

Chase Osborne Men Junior 10-14 3 / 17
Christopher Osborne Men Junior 15-18 6 / 16

Furthermore Badger Prairie (Oct 16 2010)

Rachel Roessingh Women Pro/1/2 6 / 6
Paula Rowland Women Cat 4 15 / 15
Jordan Roessingh Pro/1/2 5 / 19
Thomson Remo Cat 3 32 / 36
Christopher Osborne Cat 4 8 / 70
Kevin Lindlau Cat 4 35 / 70
Ryan Law Cat 4 48 / 70
Brian Rybarik Masters 35+ 13 / 17
Christopher Osborne junior 15-18 1 / 6
Kevin Lindlau junior 15-18 2 / 6
Peter Davis junior 15-18 4 / 6
Sam Beste junior 10-14 1 / 5

Harbin Park CX (Oct 10 2010)

Tristan Schouten Elite Men 7 / 44

Pumpkin Cross (Oct 9 2010)

Christopher Osborne Cat 4 19 / 50
Aaron Goldberg Masters 35+ 18 / 20
Christopher Osborne junior 15-18 2 / 8
Peter Davis junior 15-18 6 / 8
Sam Beste junior 10-14 1 / 4

Java Johnny's CX (Oct 9 2010)

Tristan Schouten Elite Men 3 / 39

Hopkins Cross (Oct 3 2010)

Chase Osborne Men Junior 10-14 1 / 7
Christopher Osborne Men Junior 15-18 6 / 12

Cross the Domes (Oct 2 2010)

Rachel Roessingh Women Pro/1/2 7 / 8
Sarah Huang Women Cat 3 1 / 13
Yvonne Schumacher Women Cat 3 9 / 13
Amy Osborne Women Cat 4 14 / 14
Jordan Roessingh Pro/1/2 4 / 27
Steve Scholzen Pro/1/2 7 / 27
Kyle Jacobson Pro/1/2 18 / 27
Leif Byrge-liebig Cat 4 22 / 68
Don Carr Masters 55+ Cat 4 3 / 9
Aaron Goldberg Masters 35+ 12 / 18
Brian Rybarik Masters 35+ 15 / 18
Leif Byrge-liebig junior 15-18 7 / 11
Christopher Osborne junior 15-18 8 / 11
Sam Beste junior 10-14 1 / 7
Sarah Huang junior 15-18 Girls 1 / 2

No Good Double Cross (Sep 18 2010)

Rachel Roessingh Women Pro/1/2 3 / 3
Sarah Huang Women Cat 3 1 / 8
Yvonne Schumacher Women Cat 3 6 / 8
Jordan Roessingh Pro/1/2 1 / 16
Steve Scholzen Pro/1/2 2 / 16
Christopher Osborne Cat 4 22 / 43
Leif Byrge-liebig Cat 4 27 / 43
Sarah Huang junior girls 15-18 1 / 2
Christopher Osborne junior 15-18 6 / 11
Leif Byrge-liebig junior 15-18 11 / 11
Sam Beste junior 10-14 1 / 3

Illinois State CX Championship (Dec 6 2009)

James Bird Juniors 7 / 25

Planet Bike #7 - Estabrook (Nov 8 2009)

Rachel Eichers roessingh Women Category 1/2 9 / 9

Planet Bike #4 - Cam-Rock (Oct 18 2009)

Rachel Eichers roessingh Women Category 1/2/3 6 / 10

Planet Bike #3 - Badger Prairie (Oct 17 2009)

Rachel Eichers roessingh Women Category 1/2 6 / 7

Planet Bike #1 - Lapham Peak (Oct 4 2009)

Meredith Peterson Women Category 4 1 / 9
Meredith Peterson Elite Category 4/5 55 / 58