Log In
Groundhog PSI-clocross • Nov 5 2017
Race uploaded by Jason Knauff csv | json
4.5
5.1
4.4
5.1
5
Mostly Cloudy, 47 degrees, wind 2 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:

Instagram used to let us search for a hashtag, but now they don't. Bummer! Here's the 'grams you want: #PSIcx

Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
4.5
Beers
5.1
Moisture
4.4
Accel
5.1
Tech
5
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Peter Swinand The Pony Shop
2 Luke Stover The Pony Shop
3 Joshua Fitzgerald F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles
4 Jonathan Costin The Pony Shop
5 Melroy Holzhauer ABD Cycling Club
6 Andrew Flynn The Pony Shop
7 Maxwell Montagano
8 Lincoln Scheer
9 Arlo Wohlgenant West Town Bikes
10 John Szymanski
11 Jake Arrigoni Plus One Cycling
12 Finn Stover The Pony Shop
13 Eric Palmquist Sammy's Racing
14 Jordan Austin The Weather Channel
15 Max Chilsen The Pony Shop
16 Alan Garza The Weather Channel
17 Alejandro Arellano The Weather Channel
18 Charlotte Bokhof The Pony Shop
19 Katherine Schafer PSIMET Racing
20 Owen Neal PSIMET Racing
21 Kejuan Smith
22 Tess Anderson Spin Doctor Cyclewerks CX Team
23 Carlin Henikoff The Pony Shop
24 Domonique Montagano Blackstone Bicycle Works
25 Rachael Mullins The Pony Shop
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 15   Cat 5: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Marcus Van mieghem The Pony Shop
2 Jacob Mobley The Pony Shop
3 Wyatt Stover The Pony Shop
4 Konrad Kosuge The Pony Shop
5 David Kosela
6 Bobby Main UPB Cycling Club
7 Aidan Letzel The Pony Shop
8 Henry Praznowski The Pony Shop
9 Nicholas Labbe The Pony Shop
10 Chloe Yoder The Pony Shop
11 Colin Knowles ASU Junior Development
12 Ellie Hosey UPB Cycling
13 George Swinand The Pony Shop
14 Lexton Rockwell Team Bicycle Heaven
15 Matt Kremer Sammy's Racing
16 Lydia Elbert The Pony Shop
17 William Spende Lake Geneva Youth Camp Cycling
18 Will Knowles ASU Junior Development
19 Leo Stover The Pony Shop
20 Sebastian Ocampo
21 Kate Doelman The Pony Shop
22 Henry Elbert The Pony Shop
23 Francesca Swinand The Pony Shop
24 Emiliano Arteaga The Weather Channel
25 Malena Riefe The Pony Shop
26 Henri Zigmont The Pony Shop
27 James Groenhof F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles
28 Jamie Heuser Team Bicycle Heaven
29 Danielle Szymanski
30 Lily Zehfuss The Pony Shop
31 Sadie Scheer
32 Beatrix Gilson The Pony Shop
33 Rowan Schindler The Pony Shop
34 Delaney Letzel The Pony Shop
35 Sam Bradford Sammy's Racing
36 Griffen Smott PSIMET Racing
37 Avital Strauss The Pony Shop
38 Drake Dash ABD Cycling Club
39 Carter Smott PSIMET Racing
40 Sean Minalga ABD Cycling Club
41 Lucas Rasmussen The Pony Shop
42 Aubrey Hosey UPB Cycling Club
43 Kale Schrauth The Pony Shop
44 Grace Praznowski The Pony Shop
45 Owen Smott PSIMET Racing
46 Julia Kremer Sammy's Racing
47 Jackson Kaiser Main Street Bicycles Sasquatch Squa
48 Henry Kaiser Main Street Bicycles Sasquatch Squa
49 Claudia Theis
50 Ann louise Elbert The Pony Shop
51 Alex Schrauth The Pony Shop
52 Jacques Dugas
53 Greer Pease Main Street Bicycles Sasquatch Squa
54 Madison Miles
Finishers: Cat 4: 16   Cat 5: 34   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cole House CashCall Mortgage
2 David Reyes Tenspeed Hero
3 Alex Castano INTENT
4 Rory Jack Recycled Cycles Racing
5 Kyle Russ Brazen Dropouts Cycling Team
6 Timothy Strelecki
7 Peter Karinen
8 Peter Kelley Team Bicycle Heaven
9 Robert Bigelow-rubin Comrade Cycles Racing
10 Jim Maddock Bonkers Cycling
11 Jack Warner F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles
12 Alex Edwards PSIMET Racing
13 Robert Kelley Team Bicycle Heaven
14 Mitch Nordahl Team Wheel & Sprocket
15 Jason Knauff Burnham Racing
16 Jake Peterson Team Bicycle Heaven
17 Paul Swinand The Pony Shop
18 Pj Cavoto jr PSIMET Racing
19 Nolan Magsamen Cycling Republic Racing Team
20 Juan Gonzalez
21 Giordano Guagliardo
22 Benjamin Schlarman
23 Jeremy Bloyd-peshkin INTENT
24 Nicholas Pomella PSIMET Racing
25 Kurt Tromp Plus One Cycling
26 Brad Dash ABD Cycling Club
27 Eric Shivvers PSIMET Racing
DNF Shane Feehery South Chicago Wheelmen Elite
DNF Matthew Riley KS Energy Services / MOSH / Team Wi
DNF David Swanson Bike Haven Race Team
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 13   Cat 3: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daniel Dean mazza The Cycling House
2 Jeremy Bloyd-peshkin INTENT
3 Joseph Farris
4 Vesselin Velev MOX MULTISPORT
5 Nicholas Pomella PSIMET Racing
6 Drew Priestgrochowski
7 Jared Verbeke xXx Racing
8 Troy Crady MOX MULTISPORT
9 Ross Tuneberg Scarlet Fire Racing
10 Kevin Richardson MOX MULTISPORT
11 Thomas Kehrer Velosmith Bicycle Studio
12 Aaron Deutchman
13 Jon Christ Team Bicycle Heaven
14 David Swanson Bike Haven Race Team
15 Brandon Gobel Tuxedo Thunder Cycling
16 John Castro
17 Jason Kloptowsky
18 Wally May Union Cycling Team
19 Piotr Wiktorczyk F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles
20 Michael Patton Bonkers Cycling
21 Patrick Cowlin The Chainlink
22 Scott Rothbarth xXx Racing
23 Grant Wiersum
24 Martin Bell PSIMET Racing
25 Brett Williams Main Street Bicycles Sasquatch Squa
26 Solomon Treister xXx Racing
27 Josh Mckinney Trek Midwest Team
28 Thomas Wallace Union Cycling Team
29 Aaron Smith West Town Bikes
30 Craig Kielbasa South Chicago Wheelmen
31 Ben Siver Bonkers Cycling
32 Shawn Stafford
33 Matt Henderson
34 Vince Mavrick Main Street Bicycles Sasquatch Squa
35 Michael Kirby xXx Racing
36 Christopher Demetriou Main Street Bicycles Sasquatch Squa
DNF Erick Carlson
DNF Beth Christiansen Union Cycling Team
DNF Rick Schopp INTENT
DNF Thomas Kramer F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles
Finishers: Cat 3: 40  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chase Baraczek
2 Michael Hulburt
3 Joshua Fitzgerald F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles
4 David Harriff
5 David Corey Cycling Republic Racing Team
6 Adam Andriano Main Street Bicycles Sasquatch Squa
7 Aaron Swanton Comrade Cycles Racing
8 Sean Hayek
9 Tom Lentz F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles
10 Zachary Weidenaar Mox Multisport
11 Mike Bacino Plus One Cycling
12 Derek Burge-beckley Bonkers Cycling
13 Kristopher Hartner Bonkers Cycling
14 Torey Peterson Main Street Bicycles Sasquatch Squa
15 Dave Towner Cycling Republic Racing Team
16 Andrzej Brzoznowski Half Acre Cycling
17 Zach Butler Trek Midwest Team
18 Edward Gross SRAM Factory
19 Arthur Miles Vision Quest
20 Tom Riley Half Acre Cycling
21 Thomas Martin
22 Kyle Suratte
23 Randy Mcentee
24 Kyle Busse Bike Haven Race Team
25 Kyle Wills Velosmith Bicycle Studio
26 Brandon Hall Spidermonkey Cycling
27 Aaron Byrnes PSIMET Racing
28 Jeff Gabbard PSIMET Racing
29 Jeff Sanner Half Acre Cycling
30 David Belknap
31 Bart Labuz Plus One Cycling
32 Josh Davis Scarlet Fire Racing
33 Ruairi Brady PSIMET Racing
34 Gregory Carver
35 Jonathan Mendez
36 Eric Epifanio Bonkers Cycling
37 Zach Schneider The Chainlink
38 Kejuan Smith
39 Roland Varriale Ten27 Cycling Club
40 Daniel Chiaravalli Half Acre Cycling
41 Anthony Mikos PSIMET Racing
42 Anthony Cambio
43 Eric Stuck PSIMET Racing
44 Douglas Pettay PSIMET Racing
45 Nathaniel Staffel
46 Terry Ogrady PSIMET Racing
47 Masayuki Tsuchiya Spidermonkey Cycling
48 Joseph Castello Beverly Bike
49 Kyle Millns INTENT
50 John Meyer PSIMET Racing
51 Matthew Harris Half Acre Cycling
52 Andres Gutierrez INTENT
53 Stephen Feehery South Chicago Wheelmen
54 Robert Bunting
55 Christopher Parker Team Bicycle Heaven
56 Bryan Mcclaran INTENT
57 Doug Gerity
58 Michael Junius Tower Racing
59 Chris Drouganis
DNF Steve Kismohr
DNF Brian Parache xXx Racing
DNF Edgar Vera
DNF Timothy Barrett Team Bicycle Heaven
Finishers: Cat 4: 62   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Harriff
2 Brian Cosgrove
3 Caleb Bernard
4 Maxwell Montagano
5 Mike Bacino Plus One Cycling
6 Austin Nichols
7 Torey Peterson Main Street Bicycles Sasquatch Squa
8 Arthur Miles Vision Quest
9 Michael Cauley Headwind Cycling
10 Dave Towner Cycling Republic Racing Team
11 Maalik Gardner Blackstone Bicycle Works
12 Hassan Najfi INTENT
13 Brandon Hall Spidermonkey Cycling
14 Kyle Busse Bike Haven Race Team
15 Sam Nicholls Johnny Sprockets
16 Chris Dornsife
17 Jefferson Goodman
18 Andrew Graham
19 Randy Mcentee
20 Jeff Sanner Half Acre Cycling
21 Aaron Byrnes PSIMET Racing
22 Kyle Suratte
23 Ruairi Brady PSIMET Racing
24 Roscoe Guagliardo
25 Aaron Davis Blackstone Bicycle Works
26 Roland Varriale Ten27 Cycling Club
27 Andres Gutierrez INTENT
28 Kahari Blackburn Blackstone Bicycle Works
29 Bob Feeny Spidermonkey Cycling
30 Sean Hayek
31 Adam Andriano Main Street Bicycles Sasquatch Squa
32 Matt Murphy INTENT
33 Andrew Lucas
34 Daniel Chiaravalli Half Acre Cycling
35 Jeff Gabbard PSIMET Racing
36 Steve Kismohr
37 Tyler Kerkea
38 Brian Kruse
39 Jonathan Mendez
40 Kejuan Smith
41 Clinton Holler RAPHA CYCLING CLUB
42 Ron Poore Main Street Bicycles Sasquatch Squa
43 Sachin Diwan Spidermonkey Cycling
44 Brian Roberts
45 Nicholas Labbe The Pony Shop
46 Dj Fish Blackstone Bicycle Works
47 Logan Gilbertsen
48 Christian Clark Blackstone Bicycle Works
49 Aaron Morford Spider Monkey Cycling
50 Nana Appiah
51 Dantrell Johnson Blackstone Bicycle Works
52 Joey Michel
53 Wayne Kimble
54 Christopher Parker Team Bicycle Heaven
55 Andrzej Nowakowski
56 Laura Shields
57 James Price
58 Austin Smith P2 Racing
59 Zach Leininger
60 Cameron Magsamen
61 Abel Llamas Cycling Republic Racing Team
62 Brian Polese
63 Chris Drouganis
64 Ron Sloan Bike Haven Race Team
65 John Boline
66 Maxine Aguilar
67 Jake Kraemer
DNF Peter Hoffmann Vision Quest Coaching
DNF Nick Bowersox
Finishers: Cat 4: 31   Cat 5: 27   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Timothy Strelecki
2 Mike Scalise F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles
3 Michael Naughton
4 Ray Nelson Tread Head Cycling
5 Scott Mclaughlin SRAM Factory
6 James Marschalek BELGIANWERKX
7 David Schuda F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles
8 Ben Lund Hollander Benelux Racing
9 Zeno Molteni Plus One Cycling
10 Todd Wendell Burnham Racing
11 Jason Kloptowsky R-Bikes
12 Rick Schopp INTENT
13 Louis Kuhn The Pony Shop
14 Benjamin Demong ABD Cycling Club
15 John Castro
16 Ty Kurth EMC2 / Elmhurst Masters
17 Nick Amlot
18 Michael Kerr The Pony Shop
19 Blake Schraft Spin Doctor Cyclewerks CX Team
20 Bartosz Zurawski Plus One Cycling
21 Marc Royster Union Cycling Team
22 Bradley Menna The Weather Channel
23 Matt Holt LifeLine Racing Team
24 Gregory Nash INTENT
25 Cameron Pease Main Street Bicycles Sasquatch Squa
26 Nick Diedrich UPB Cycling
27 Craig Bryant Union Cycling Team
28 David Schrauth The Pony Shop
29 Christopher Berthold
30 Kevin Reed Union Cycling Team
31 Jess Riefe
32 Daniel Kurowski EMC2 / Elmhurst Masters
33 Brian Cosgrove
34 Frank Lofrano F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles
35 Michael Cauley Headwind Cycling
36 Brad Rainko
37 Richard Lenski PSIMET Racing
38 Ian Chown Union Cycling Team
39 John Boggs PSIMET Racing
40 Michael Chiang Union Cycling Team
41 Steve Biedron MOX MULTISPORT
42 Sean Seamon INTENT
43 Philippe Lunardelli
44 Gabe Kroll LifeLine Racing Team
45 Gregory Carver
46 Francesco Barba
47 James Maddox Spin Doctor Cyclewerks CX Team
48 Thomas Kabacinski
49 Geoffrey Harding The Chainlink
50 Kyle Kershasky Spidermonkey Cycling
51 Brad Dexter Spin Doctor Cyclewerks CX Team
52 Erik Minalga ABD Cycling Club
53 James Depkon Northbrook Bicycle Club Inc.
54 Michael Hartmann
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 6   Cat 3: 22   Cat 4: 15   Cat 5: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jw Miller
2 D Scott daubert Trek Cyclocross Collective
3 Michael Naughton
4 Gregory Campbell The Pony Shop
5 Martin Bell PSIMET Racing
6 Danny Warner F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles
7 Marc Moeller Team Bicycle Heaven
8 Kevin Klug The Pony Shop
9 Jim Groenhof F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles
10 Christopher Zigmont SRAM Factory
11 Troy Crady MOX MULTISPORT
12 Pj Cavoto jr PSIMET Racing
13 Ken Krebs ABD Cycling Club
14 Mark Kitral F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles
15 Geoffrey Siepker The Pony Shop
16 Tim Doelman The Weather Channel
17 Jeff Holland The Pony Shop
18 Dominic Casey The Pony Shop
19 Peter Rolewicz The Weather Channel
20 Steel Bokhof The Pony Shop
21 James Brady The Pony Shop
22 Martin Coffey
23 Carl Valentin Half Acre Cycling
24 Angel Pavon
25 John Neal PSIMET Racing
26 Jan Vanmieghem Union Cycling Team
27 Ernest Wang Velosmith Bicycle Studio
28 Christopher Stclair Ben's Cycle/Milwaukee Bicycle Co.
29 Dan Mallek F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles
30 Thomas Wallace Union Cycling Team
31 Scott Arrigoni Plus One Cycling
32 Thomas Kabacinski
33 Terry Mcintyre The Pony Shop
34 Bryan Rheude The Pony Shop
35 Sean Costin The Pony Shop
36 Greg Spende Lake Geneva Youth Camp Cycling
37 Andre Odendaal The Pony Shop
38 Randy Koren
39 Richard Prodans
40 Brian Kwak LifeLine Racing Team
41 Chris Rechtsteiner Cycling Republic Racing Team
42 Andrew Stover The Pony Shop
43 Chernoh Sesay
44 James Nowak ABD Cycling Club
45 Reid Montgomery Northbrook Bicycle Club Inc.
46 James Siegele Team Bicycle Heaven
47 Jon Smail PSIMET Racing
48 Anthony Bustamante Velosmith Bicycle Studio
49 Mases Movsessian Spin Doctor Cyclewerks CX Team
50 Ken Wink F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles
51 Jerry Meister ABD Cycling Club
52 Anthony Cambio
53 Jeff Provisor Main Street Bicycles Sasquatch Squa
54 Masayuki Tsuchiya Spidermonkey Cycling
55 Ron Poore Main Street Bicycles Sasquatch Squa
56 Jon Mejdrich
57 Carl Lane Velosmith Bicycle Studio
58 Tiber Scheer
DNF Ben Connor
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 8   Cat 3: 30   Cat 4: 13   Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John paul Mccarthy SRAM Factory
2 Tedd Jacobson KS Energy Services / MOSH / Team Wi
3 Robert Downs
4 Gregory Anderson Spin Doctor Cyclewerks CX Team
5 Michael Meteyer Trek Midwest Team
6 John Shull Pete's Garage Racing
7 Scott Ross
8 Robert Garner 3CB Racing
9 Ross Adams Lake Geneva Youth Camp Cycling
10 Matthew Paradis Team Bicycle Heaven
11 Gaylord Otte xXx Racing
12 Jeff Sympson
13 Timm Jacobson KS Energy Services / MOSH / Team Wi
14 David Mcclenahan PYOC
15 James Linn Ten27 Cycling Club
16 Dean Ott Main Street Bicycles Sasquatch Squa
17 Scott Sugent High Gear/Trek/WW
18 Jeff Biedka F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles
19 Paul Warloski Ben's Cycle/Milwaukee Bicycle Co. C
20 Thomas Kramer F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles
21 John Bucksbaum
22 Joel Roth The Pony Shop
23 Kevin Mallory xXx Racing
24 John Stainthorp
25 Alex Derderian Spin Doctor Cyclewerks
26 Robert Berg Tower Racing
27 Voytek Glinkowski Polish & Slavic FCU International C
28 Walter Stoops ABD Cycling Club
29 John Mitchell xXx Racing
30 Thomas Carlson
31 Albert Weigel F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles
32 Daniel Lauderback F3 Cycling p/b 7 Mile Cycles
33 Ken Muszynski PSIMET Racing
34 Jeffrey Shepard
35 John Jacobsen
36 Michael Lavery
37 Edward Reed The Pony Shop
38 Kurt Schabell Team Mack Racing Assn
39 Ron Sloan Bike Haven Race Team
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 3   Cat 3: 22   Cat 4: 11   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alex Castano INTENT
2 Jeremy Bloyd-peshkin INTENT
3 Drew Priestgrochowski
4 Vesselin Velev MOX MULTISPORT
5 David Lawler Main Street Bicycles Sasquatch Squa
6 Scott Mclaughlin SRAM Factory
7 Matthew Schweiker SRAM Factory
8 Zeno Molteni Plus One Cycling
9 Grant Wiersum
10 Ty Kurth EMC2 / Elmhurst Masters
11 Dan Szymanski
12 Patrick Cowlin The Chainlink
13 Rick Schopp INTENT
14 Michael Patton Bonkers Cycling
15 Steve Schafer
16 Matt Duer
17 Tyler Poore Main Street Bicycles Sasquatch Squa
18 Thomas Martin
19 John Kingry MOX MULTISPORT
20 Aaron Smith West Town Bikes
21 Ben Siver Bonkers Cycling
22 Kristen Hosey UPB Cycling Club
23 Derek Burge-beckley Bonkers Cycling
24 Robert Higgins George Garner Cyclery Track Team
25 Glen Jones Trek Midwest Team
26 Steve Biedron MOX MULTISPORT
27 Philippe Lunardelli
28 Robert Paetsch Northbrook Bicycle Club Inc.
29 Courtney Tanner Union Cycling Team
30 Dan Charleston
31 David Belknap
32 Blake Picard Main Street Bicycles Sasquatch Squa
33 Barry Batson Mox Multisport
34 Eric Stuck PSIMET Racing
35 Zach Schneider The Chainlink
36 Joseph Castello Beverly Bike
37 Matt Fox Tehuan Management Group
38 Allison Zmuda Comrade Cycles Racing
39 Kyle Kershasky Spidermonkey Cycling
40 Kayci Sterzer Comrade Cycles Racing
41 Kyle Millns INTENT
42 Bennett Brian
43 Kyle Wills Velosmith Bicycle Studio
44 Thomas Kaiser Main Street Bicycles Sasquatch Squa
45 Zhijun Liu
46 Monica Rice PSIMET Racing
47 Jason Kaiser Main Street Bicycles Sasquatch Squa
DNF Robert Berry BELGIANWERKX
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 4   Cat 3: 17   Cat 4: 23   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sydney Guagliardo
2 Katie Isermann PSIMET Racing
3 Amanda Schaap Speed Merchants
4 Emily Imdieke Team Wheel & Sprocket
5 April Beard Trek Midwest Team
6 Rebecca Welbes UPB Cycling
7 Erin Feldhausen Trek Midwest Team
8 Christine Thornburg
9 Lindsay Knight Tenspeed Hero
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alicia Prusinski MOX MULTISPORT
2 Mary Randall Chicago Cuttin Crew
3 Ashley Heidenreich Half Acre Cycling
4 Amelia Van maldegiam PSIMET Racing
5 Lauren Wiscomb Bonkers Cycling
6 Haley Engle Half Acre Cycling
7 Meesa Maeng Union Cycling Team
8 Samantha Scipio Comrade Cycles Racing
9 Arianna Schafer PSIMET Racing
10 Gretchen Cook MOX MULTISPORT
11 Beth Christiansen Union Cycling Team
12 Lorraine Ciofani
13 Olivia Kelley Team Bicycle Heaven
14 Laura Alagna Union Cycling Team
15 Lauren Conroy Comrade Cycles Racing
16 Lauren Matricardi Spidermonkey Cycling
17 Kathleen Deamico Union Cycling Team
18 Allison Zmuda Comrade Cycles Racing
19 Kimberly Stover The Pony Shop
20 Rachel Wills Velosmith Bicycle Studio
21 Sharon Shachar
22 Olivia Beaty
23 Lauren Jacobs xXx Racing
24 Jessica Helmlinger Main Street Bicycles Sasquatch Squa
25 Lisa Lim BFF Bikes
26 Ronit Bezalel BFF Bikes
27 Leah Barry
28 Emily Heavey
29 Anne Barnes
DNF Amber Shesler Cycle-Smart Inc.
DNF Lynne Kiesling BFF Bikes
DNF Ashley Cova PSIMET Racing
Finishers: Cat 3: 15   Cat 4: 16   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Charlotte Erickson INTENT
2 Lauren Jacobs xXx Racing
3 Lisa Hilleren BFF Bikes
4 Megan Tsupros Comrade Cycles Racing
5 Cathy Frampton PSIMET Racing
6 Ashley Carlson
7 Amber Shesler Cycle-Smart Inc.
8 Natalie Pendergrass PSIMET Racing
9 Lisa Lim BFF Bikes
10 Leah Goldbloom
11 Denise Karlin
12 Emily Heavey
13 Carrie Schoeneberger Main Street Bicycles Sasquatch Squa
14 Caroline Rodriguez-nelson The Chainlink
15 Laura Shields
16 Mary Geralts
17 Trisha Kurtz Spidermonkey Cycling
18 Maryann Sedor INTENT
19 Amber Bonogofsky Bike Haven Race Team
20 Megan Deppen P2 Racing
21 Michele Underwood MOX MULTISPORT
22 Carlin Henikoff The Pony Shop
23 Kerrie Kurth EMC2 / Elmhurst Masters
24 Donna Kielbasa Spin Doctor Cyclewerks CX Team
25 Marcellee Fullwood-pakalnis
26 K Maddelein Vision Quest
27 Lara Dugas
28 Melissa Van maldegiam PSIMET Racing
29 Marium Ibarra Bike Haven Race Team
30 Janet Fidanze BFF Bikes
Finishers: Cat 4: 18   Cat 5: 9   Cat ?: 3