Log In
Indian Lakes Resort CX Race • Nov 14 2015
Race uploaded by Jason Knauff csv | json
5.6
2.5
3.5
4
3.7
Clear, 50 degrees, wind 10 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:

Instagram used to let us search for a hashtag, but now they don't. Bummer! Here's the 'grams you want: #ILRcx

Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.6
Beers
2.5
Moisture
3.5
Accel
4
Tech
3.7
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dan Teaters Team Wheel & Sprocket
2 Brandon Feehery
3 Michael Dutczak EGO p/b Sammy\'s Bikes
4 David Reyes Heritage Race Club
5 Caleb Swartz Trek Cyclocross Collective
6 Mike Phillips Heritage Race Club
7 Matt Silvia
8 Peter Kelley Team Bicycle Heaven
9 Andrew Giniat
10 Federico Rios Roll: Racing
11 Robert Kelley Team Bicycle Heaven
12 Michael Hemme
13 Ryan Ramirez The Pony Shop
14 Jack Warner Verdigris-Village CX
15 Maxx Hall Verdigris-Village CX
16 Jason Knauff Burnham Racing
17 Tim Holt Heritage Race Club
18 Nicholas Andriano Main Street Bicycles Sasquatch Squa
19 Nathan Pfeifer Jus d'Orange
20 Ben Laforce xXx Racing
21 Eric Christ Team Bicycle Heaven
22 Reece Oleson NorthStar Development Cycling
23 Paul Swinand The Pony Shop
24 Brian Piotrowski xXx Racing
25 Howard Smith The Pony Shop
26 Patrick Dust
27 Karson Glass Johnny Sprockets
28 John Stonebarger Goosetown Racing Club
29 Anthony Dust The Cyclery Racing Team
30 Jared Verbeke xXx Racing
31 Brad Dash ABD Cycling Club
32 Shane Feehery South Chicago Wheelmen
33 Cj Brish BK Training Systems LLC
34 John Reiker
DNF Matthew Schweiker Heritage Race Club
DNF Michael Keller South Chicago Wheelmen Elite
DNF Kevin Clark Comrade Cycles Racing
Finishers: Cat 1: 9   Cat 2: 21   Cat 3: 6   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Keller South Chicago Wheelmen Elite
2 Kevin Hathaway
3 Vesselin Velev Mox Multisport
4 Michael Patton Roll: Racing
5 Daniel Breuer
6 Brandon Gobel
7 Jacob Huizenga Chicago Cuttin Crew
8 Giordano Guagliardo
9 Pj Cavoto jr Roll: Racing
10 Chris Wiatr Team Got Wind?
11 Edwin Bagley The Pony Shop
12 Brad Mitchell Roll: Racing
13 Nico Cabrera Chicago Cuttin Crew
14 Thomas Kehrer Bonkers Cycling
15 Tien Nguyen xXx Racing
16 Adam Prink xXx Racing
17 Nicholas Pomella PSIMET Racing
18 Brett Williams Main Street Bicycles Sasquatch Squa
19 Derek Lewis Heritage Cycling
20 Eric Holm Half Acre Cycling
21 Brian Bauer
22 Mark Zalewski Spidermonkey Cycling
23 Jonathan Kloppenburg Spidermonkey Cycling
24 Anthony Ott Main Street Bicycles Sasquatch Squa
25 Robert Bigelow-rubin
26 Mike Morell Chicago Cuttin Crew
27 Andrew Koch University of Notre Dame
28 Ara Oggoian Team Bicycle Heaven
29 Bob Flicek
30 Zeno Molteni Plus One Cycling
31 Sage Hahn SRAM Factory
32 Patrick Newman
33 Christopher Sholl LifeLine Racing Team
34 Alex Nemeth
35 Nathan Knowles
36 Peter Monko Spidermonkey Cycling
37 Jon Christ Team Bicycle Heaven
38 Matthew Dawson The Cyclery Racing Team
39 Trent Williams Spidermonkey Cycling
40 Nathan Schneeberger Johnny Sprockets
41 Brandon Murphy Kinky Llama Racing
42 Tracy Dangott xXx Racing
43 Nick Diedrich UPB Cycling
44 Andrew Zens Heritage Cycling
45 Mitch Emerson
46 George Sullivan
47 Raymond Pitzka Team Velocause
48 Michael Newman
49 Jake Peterson
50 Chernoh Sesay Johnny Sprockets
51 Ben Riefe The Pony Shop
52 Henry Lutz
53 Mark Feary The Pony Shop
54 Diego Arana Beverly Bike/VeePak
55 Michael Young West Town Bikes
56 Kevin Clark Comrade Cycles Racing
57 Joshua Shough Chicago Cuttin Crew
58 Matthew Flaherty Team Bicycle Heaven
59 Ryan Handley PSIMET Racing
DNF Willem Conradie Heritage Cycling
DNF Jim Cannella ABD Cycling Club
DNF Jared Verbeke xXx Racing
DNF Kelli Richter PSIMET Racing
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 61   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mitchell Dutczak The Pony Shop
2 Paul Hartner
3 Benjamin Schlarman
4 Grant Wiersum
5 Jerome Jeslis
6 Tom Zozokos Main Street Bicycles Sasquatch Squa
7 Kurt Druffel University of Wisconsin-Platteville
8 Edward Gross SRAM Factory
9 Simon Phuah INTENT
10 Andy Schumacher SRAM Factory
11 Mark Pavlovcik ABD Cycling Club
12 Marc Royster Union Cycling Team
13 Christopher Demetriou Main Street Bicycles Sasquatch Squa
14 Gregory Nash Project 5 Racing
15 Shawn Murray
16 Craig Babiarz South Chicago Wheelmen
17 Kennen Hootman INTENT
18 Patrick Mcintyre
19 Brandon Emery Comrade Cycles Racing
20 Piotr Wiktorczyk
21 Stuart Nelsen Team UPB / ultimateprobikes.com
22 Jay Bowles EMC2 / Elmhurst Masters
23 Brad Gilders Palomino American Cyclocross
24 Torey Peterson Main Street Bicycles Sasquatch Squa
25 Joseph Szul Comrade Cycles Racing
26 Dave Towner Cycling Republic Racing Team
27 Andrew Waggoner
28 Kevin Corcoran xXx Racing
29 John Castro Spidermonkey Cycling
30 Arthur Miles Vision Quest
31 Joe Szymanski
32 Michael Schmalandt
33 Thomas Will
34 Bobby Kaufman
35 Jack Knetl South Chicago Wheelmen
36 Mike Radlicz
37 Ross Handler Heritage Cycling
38 Vince Mavrick Main Street Bicycles Sasquatch Squa
39 Aaron Smith West Town Bikes
40 Nick Praznowski
41 Anthony Cambio Northbrook Bicycle Club Inc.
42 Jonathan Mendez
43 John Felke Kinky Llama Racing
44 Ben Mccarthy South Chicago Wheelmen
45 Eduardo Acosta
46 Joseph Proszowski Spoked Bikes
47 Duane Crowe
48 Jon Labok
49 Daryus Patel xXx Racing
50 Tom Perotti xXx Racing
51 Mike Metivier
52 Kyle Millns
53 Kevin Adaline Heritage Cycling
54 Kyle Kershasky Spidermonkey Cycling
55 Eric Stuck Roll: Racing
56 Kevin Mallory
57 Christopher Parker Team Bicycle Heaven
58 Aaron Johnson MSN Pro Coaching
59 John Kingry Mox Multisport
60 Mulubwa Munkanta SRAM Factory
61 Robert Bunting
62 Brandon Todd Cycling Republic Racing Team
63 Lincoln Scheer xXx Racing
64 Tiber Scheer xXx Racing
DNF John Szymanski
DNF Sean Mccarthy South Chicago Wheelmen
Finishers: Cat 4: 63   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Craig Babiarz South Chicago Wheelmen
2 Elijah Green Main Street Bicycles Sasquatch Squa
3 Kennen Hootman INTENT
4 Benjamin Schlarman
5 Collin Tillotson
6 Patrick Mcintyre
7 Damian Chlanda
8 Peter Britton
9 Jay Bowles EMC2 / Elmhurst Masters
10 Wally May
11 Kevin Moncrieff Team Bicycle Heaven
12 Sebastian Pott
13 Monte Martin
14 David Harriff
15 Christopher Demetriou Main Street Bicycles Sasquatch Squa
16 Matthew Stephens
17 Arthur Miles Vision Quest
18 Joseph Johns
19 Adam Andriano Main Street Bicycles Sasquatch Squa
20 Carl Valentin Half Acre Cycling
21 James Langford
22 Daniel Schaumann Heritage Cycling
23 Natraj Ponna
24 Dan Lucas SRAM
25 Matthew Rozycki
26 Matt Henderson
27 John Novembre
28 Jon Crane Team Ish
29 Mike Radlicz
30 Richard Vogt
31 Kevin Ramos South Chicago Wheelmen
32 Brandon Hall Spidermonkey Cycling
33 Hiroshi Watanabe PLUS ONE CYCLING
34 Elliot Bennett
35 Evert Lindberg The Pony Shop
36 Anthony Mikos PSIMET Racing
37 Jonathan Mendez
38 Joseph Proszowski Spoked Bikes
39 Stephen Windisch University of Illinois at Urbana-Ch
40 Jon Labok
41 Tyler Poore Main Street Bicycles Sasquatch Squa
42 Jack Thornburg Roll: Racing
43 Chris Mcauliffe xXx Racing
44 Jose Navarro West Town Bikes
45 Eric Hogenboom
46 Brad Dexter Spin Doctor Cyclewerks CX Team
47 Bob Ganson
48 Mike Metivier
49 Joe Stadnik Team Got Wind?
50 Lauren Wiscomb
51 Arturo Garza-gongora xXx Racing
52 John Kingry Mox Multisport
53 Brian Knetl South Chicago Wheelmen
54 Christopher Dreyer
55 Simon Phuah INTENT
56 Eric Stuck Roll: Racing
57 Gregory Carver
58 Bryson Mcdougall ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI
59 Brendan Kevenides Bike Law
60 Evert Lindberg
61 Robert Bunting
62 Joseph Boeke
63 Michael Jaskae
64 Timothy Puczkowskyj
65 John Mahr Wheel Fast Racing
66 Richard Moellering xXx Racing
67 Lh Lee
68 Matt Marani
DNF Jose Rodriguez Rare Disease Cycling
DNF David Donnelly Spidermonkey Cycling
DNF Daryus Patel xXx Racing
Finishers: Cat 4: 26   Cat 5: 42   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christopher Pike The Pony Shop
2 John Gatto Twin Six
3 Mike Scalise Verdigris-Village CX
4 Louis Kuhn The Pony Shop
5 Greg Heck The Bonebell
6 Eric Drummer
7 Benjamin Demong ABD Cycling Club
8 Jeff Holland The Pony Shop
9 Gregory Anderson Spin Doctor Cyclewerks CX Team
10 Jason Wagner Flatlandia Cycling Team
11 John Boggs xXx Racing
12 Newt Cole The Pony Shop
13 Walid Abu ghazaleh The Pony Shop
14 Paul Kardosh Mox Multisport
15 Bob Main UPB Cycling
16 Ben Lund Hollander Benelux Racing p/b Badger
17 Rick Schopp INTENT
18 Nick Amlot xXx Racing
19 Tom Driver Burnham Racing
20 Michael Beebe
21 Cameron Pease Main Street Bicycles Sasquatch Squa
22 Shawn Laplante MSN Pro Coaching
23 Tom Sybert Verdigris-Village CX
24 Andrew Daley Burnham Racing
25 Shane Mcquillan PSIMET Racing
26 Anthony Rienks Beverly Bike/VeePak
27 Brad Rainko Johnny Sprockets
28 Christopher Berthold
29 Christopher Koster Team UPB / ultimateprobikes.com
30 Ty Kurth EMC2 / Elmhurst Masters
31 Jess Riefe
32 Michael Newman
33 Matthew Wagner
34 Kyr Gaganidze
35 John Castro Spidermonkey Cycling
36 Gene Flanagan
37 Derek Oberg Verdigris-Village CX
38 James Maddox Spin Doctor Cyclewerks CX Team
39 David Harriff
40 Michael Catano
41 Kurt Bentsen PSIMET Racing
42 Robert Paetsch Northbrook Bicycle Club Inc.
43 Brian Urban ABD Cycling Club
44 Mariano Marinkovic
45 Steven Benni PSIMET Racing
46 Kyle Kershasky Spidermonkey Cycling
47 Ryan Handley PSIMET Racing
48 Brian Knetl South Chicago Wheelmen
49 Brad Dexter Spin Doctor Cyclewerks CX Team
50 John Mitchell xXx Racing
51 Matthew Grosspietsch xXx Racing
52 Steven Dickerson PSIMET Racing
53 Paul Wollenberg Team Bicycle Heaven
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 8   Cat 3: 22   Cat 4: 14   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jw Miller Erik's Bike Club/Eriks Bike Shop
2 Tim Boundy Verdigris-Village CX
3 Danny Warner Verdigris-Village CX
4 Ken Krebs Verdigris-Village CX
5 Jeff Melcher Team Pedal Moraine
6 Jon Gallagher cole sport
7 John paul Mccarthy SRAM Factory
8 Bryan Rheude The Pony Shop
9 Jostein Alvestad EMC2 / Elmhurst Masters
10 Dominic Casey Velosmith Bicycle Studio
11 Steel Bokhof The Pony Shop
12 Peter Rolewicz Club Bicicletta
13 Martin Bell PSIMET Racing
14 Troy Crady Mox Multisport
15 Jim Groenhof Verdigris-Village CX
16 Dan Mallek
17 Bernd Hosey UPB Cycling
18 Brian Delaney Pepper Palace Pro Cycling
19 Andre Odendaal Bonkers Cycling
20 Edward Dutczak
21 James Linn Ten27 Cycling Club
22 Chris Henning Northbrook Bicycle Club Inc.
23 Omar Patalinghug Higher Gear Chicago Cycling Club
24 Ernest Wang
25 Thomas Manderfeld Donkey Label
26 Brian Kwak LifeLine Racing Team
27 James Brady The Pony Shop
28 Michael Chiang Union Cycling Team
29 Randy Koren
30 Jon Smail PSIMET Racing
31 Gary Bentz Team Bicycle Heaven
32 Alfonso Reyes Heritage Race Club
33 Gregory Campbell
34 Terry Mcintyre
35 James Siegele Team Bicycle Heaven
36 Michael Angus Spin Doctor Cyclewerks CX Team
37 Jim Cannella ABD Cycling Club
38 Sean Costin
39 Matthew Paradis Team Bicycle Heaven
40 Jerry Meister ABD Cycling Club
41 Will Frame
42 Sean Daly cu chulainn
43 Carl Valentin Half Acre Cycling
44 Maurice Wills Mox Multisport
45 Andrew Stover
46 Geoffrey Scott Spidermonkey Cycling
47 Jason Holly PSIMET Racing
48 Mases Movsessian Spin Doctor Cyclewerks CX Team
49 Reid Montgomery Northbrook Bicycle Club Inc.
50 Scott Kauth Verdigris-Village CX
51 Chuck Judy Ten27 Cycling Club
52 Eric Shivvers Half Acre Cycling
53 John Rockwell Team Bicycle Heaven
54 Albert Mcmillen EGO p/b Sammy\'s Bikes
55 Anthony Cambio Northbrook Bicycle Club Inc.
56 Michael Dutczak
57 Brandon Antoniewicz
58 Christopher Osborne Team Extreme
59 Jay Clark Heritage Cycling
60 Stephen Feehery South Chicago Wheelmen
61 Tiber Scheer xXx Racing
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 6   Cat 3: 28   Cat 4: 18   Cat 5: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Ross PSIMET Racing
2 Geoffrey Chandler Speedway Wheelmen
3 Gregory Anderson Spin Doctor Cyclewerks CX Team
4 William Waters South Chicago Wheelmen
5 John Bucksbaum The Pony Shop
6 Thomas Kramer Verdigris-Village CX
7 Jeff Biedka Verdigris-Village CX
8 Craig Mckenzie ABD Cycling Club
9 Don Mcintosh Boulder Cycle Sport/ YogaGlo
10 George Lambros Flatlandia Cycling Team
11 Albert Weigel Verdigris-Village CX
12 Gary Dicicco Spin Doctor Cyclewerks CX Team
13 Voytek Glinkowski WDT-Allvoi International Cycling Te
14 Ludwig Montfort ABD Cycling Club
15 Robert Berg Tower Racing
16 Keith Halsall Spin Doctor Cyclewerks CX Team
17 Kevin Mallory
18 Fran Connelly Tower Racing
19 Julian Coupland Verdigris-Village CX
20 Donald Isaacs Team Bicycle Heaven
21 Bob Ganson
22 Chris Mailing Ten27 Cycling Club
23 Walter Stoops ABD Cycling Club
24 Edward Reed The Pony Shop
25 Ron Sloan
DQ Gaylord Otte
DNF Matt Howley PSIMET Racing
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 12   Cat 4: 10   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mitchell Dutczak The Pony Shop
2 Juan Gonzalez Heritage Race Club
3 Luke Stover The Pony Shop
4 Chris Heuser Team Bicycle Heaven
5 Jack Knetl South Chicago Wheelmen
6 Jacob Arrigoni Plus One Cycling
7 Paul Hartner
8 Joe Sullivan Team Higher Gear
9 John Szymanski
10 Joe Szymanski
11 Ella Neurohr Chicago Cuttin Crew
12 Amelia Van maldegiam Spin Doctor Cyclewerks CX Team
13 Lincoln Scheer xXx Racing
14 Justin Lorenz Verdigris-Village CX
15 Daryus Patel xXx Racing
16 Zach Radlicz The Pony Shop
17 Tess Anderson Spin Doctor Cyclewerks CX Team
18 Carel Jones West Town Bikes
19 Hope Zimmerman Verdigris-Village CX
20 Ava Cheevers West Town Bikes
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 15   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jonathan Costin The Pony Shop
2 Evert Lindberg The Pony Shop
3 Peter Swinand The Pony Shop
4 Wyatt Stover The Pony Shop
5 Aiden Riefe The Pony Shop
6 Brianna Urban ABD Cycling Club
7 Emma Osborne Team Extreme
8 Bennett Lindberg The Pony Shop
9 Cameron Zimmerman Verdigris-Village CX
10 Nathaniel Osborne Team Extreme
11 Joseph Arrigoni Plus One Cycling
12 Lincoln Scheer xXx Racing
13 Henry Praznowski The Pony Shop
14 Finn Stover The Pony Shop
15 Jordan Austin
16 Melroy Holzhauer
17 Max Radlicz The Pony Shop
18 Katherine Schafer Verdigris-Village CX
19 Pamela Gonzalez Heritage Race Club
20 Aidan Letzel The Pony Shop
21 Roscoe Guagilardo PSIMET Racing
22 Charlotte Bokhof The Pony Shop
23 Francesca Swinand The Pony Shop
24 Ellie Hosey UPB Cycling
25 Sadie Scheer xXx Racing
26 Bella Schopp Intent
27 Alex Radlicz The Pony Shop
28 Leo Stover The Pony Shop
29 Pierce Norris
30 Roman Robinson
31 Eamon Mcintyre The Pony Shop
32 Sebastian Wagner Flatlandia Cycling Team
33 Grant Diedrich UPB Cycling
34 Malena Riefe The Pony Shop
35 Lexton Rockwell Team Bicycle Heaven
36 Matthew Handley PSIMET Racing
37 Francisco Patel xXx Racing
38 Elora Brady
39 Danielle Szymanski
40 Vivien Norris
41 Andrew Curtis PSIMET Racing
DNF Drake Dash ABD Cycling Club
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 21   Cat 5: 18   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christopher Pike The Pony Shop
2 Mike Conroy Mox Multisport
3 Karson Glass Johnny Sprockets
4 Joe Berlyoung
5 Peter Chrapkowski Comrade Cycles Racing
6 Jacob Huizenga Chicago Cuttin Crew
7 Louis Kuhn The Pony Shop
8 Jeffrey Whiteman Flatlandia Cycling Team
9 Robert Higgins Johnny Sprockets
10 David Lawler Main Street Bicycles Sasquatch Squa
11 Anthony Dust The Cyclery Racing Team
12 Timothy Tanner The Pony Shop
13 Brent Wegscheid
14 Ara Oggoian Team Bicycle Heaven
15 Troy Crady Mox Multisport
16 Chase Osborne Team Extreme
17 Christopher Koster Team UPB / ultimateprobikes.com
18 Matthew Dawson The Cyclery Racing Team
19 Peter Monko Spidermonkey Cycling
20 Rick Schopp INTENT
21 Johan Konter Union Cycling Team
22 Vesselin Velev Mox Multisport
23 Christopher Osborne Team Extreme
24 Marc Royster Union Cycling Team
25 Matthew Wagner
26 Charlie Sonnenberg West Town Bikes
27 Michael Newman
28 Drew Randall Spidermonkey Cycling
29 Anthony Rienks Beverly Bike/VeePak
30 Robert Paetsch Northbrook Bicycle Club Inc.
31 Andrew Peterson Mox Multisport
32 Timothy Puczkowskyj
33 Matthew Paradis Team Bicycle Heaven
34 Juozas Martynaitis UPB Cycling
35 Kennen Hootman INTENT
36 Sean Kennedy Johnny Sprockets
37 Joshua Shough Chicago Cuttin Crew
38 Justice Leppanen The Pony Shop
39 Joseph Johns
40 Matt Fox George Garner Cyclery Track Team
41 Mike Radlicz
42 Duane Crowe
43 Matthew Rozycki
44 Brandon Hall Spidermonkey Cycling
45 Steve Hardman PSIMET Racing
46 John Orleans Half Acre Cycling
47 Elliot Bennett
48 Brandon Todd Cycling Republic Racing Team
49 Steven Benni PSIMET Racing
50 Jessica Helmlinger BELGIANWERKX
51 Jason Fergurson Chicago Cuttin Crew
52 Kyle Millns
53 Thomas Kaiser Main Street Bicycles Sasquatch Squa
54 Christopher Osborne Team Extreme
DNF Greg Heck The Bonebell
DNF Steven Dickerson PSIMET Racing
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 7   Cat 3: 23   Cat 4: 17   Cat 5: 6   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emma Swartz Trek Cyclocross Collective
2 Maria Larkin Chicago Cuttin Crew
3 Danielle Smith Tenspeed Hero
4 Amelia Moore Chicago Cuttin Crew
5 Karyn Abraham Half Acre Cycling
6 Lindsay Knight Heritage Race Club
7 Katie Isermann PSIMET Racing
8 Rebecca Welbes Kinky Llama Racing
9 Lauren Meeth Heritage Race Club
10 Annicka Campbelldollaghan BFF Bikes
11 Courtney O'neill xXx Racing
12 Beth Christiansen The Pony Shop
13 Ella Neurohr Chicago Cuttin Crew
14 Kristen Hosey Team UPB / ultimateprobikes.com
15 Monika Kowalska xXx Racing
16 Nancy Heymann Verdigris-Village CX
17 Rosette Reynolds Chicago Cuttin Crew
18 Mary Randall Comrade Cycles Racing
19 Morgan Stern
20 Kelli Richter PSIMET Racing
21 Jessica Hill The Pony Shop
22 Kathryn George xXx Racing
23 Kelsey Phillips Spidermonkey Cycling
24 Emma Osborne Team Extreme
25 Christine Tejada The Pony Shop
26 Monica Rice PSIMET Racing
27 Arianna Schafer Verdigris-Village CX
28 Leah Sanda PSIMET Racing
29 Lindsey Fahey Spidermonkey Cycling
30 Tara Coady Goosetown Racing Club
31 Vanessa Buccella BFF Bikes
32 Elizabeth Markel
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 7   Cat 3: 23   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Amelia Van maldegiam Spin Doctor Cyclewerks CX Team
2 Marissa Castner ABD Cycling Club
3 Jennah Dunham Half Acre Cycling
4 Michelle Moore Spidermonkey Cycling
5 Blanka Mikulkova xXx Racing
6 Ashley Heidenreich Half Acre Cycling
7 Gina Heiss
8 Lauren Matricardi
9 Kristine Deibler Northwestern University
10 Jennifer Kosatka BFF Bikes
11 Lauren Wiscomb
12 Kayci Sterzer BFF Bikes
13 Kelsey Campbell dollaghan BFF Bikes
14 Haley Engle
15 Amy Ancheta Spidermonkey Cycling
16 Kaitlyn Bowden PSIMET Racing
17 Elizabeth Mckinley BFF Bikes
18 Kirsten Lefeldt BFF Bikes
19 Kim Stover
20 Emily Leidenfrost BFF Bikes
21 Sue Wellinghoff xXx Racing
22 Gretchen Brauer Ten27 Cycling Club
23 Heather Muller BFF Bikes
24 Tammi Longsjo The Pony Shop
25 Kelly Hoffman
26 Sara Laurino BFF Bikes
27 Maryann Sedor INTENT
28 Claire Roggeveen
29 Julie Yeagle BFF Bikes
30 Robyn Taylor-neu XXX
31 Melissa King BFF Bikes
32 Lisette Lebron West Town Bikes
33 Elizabeth Bosch
34 Tiffany Schallau BFF Bikes
35 Sarah Obrien EMC2 / Elmhurst Masters
36 Laura Kauth Verdigris-Village CX
37 Claudia Reyestodd Heritage Cycling
38 Michelle Russell
39 Catlin Urban ABD Cycling Club
40 Crystal Costello BFF Bikes
41 Minori Watanabe
42 Teri Szymanski
43 Susanne Popaeko
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 36   Cat ?: 6