Log In
MABRA CX Championships • Nov 26 2017
Race uploaded by Anonymous Uploader csv | json
3.7
2.5
2.8
2.8
2.8
Clear, 46 degrees, wind 6 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
3.7
Beers
2.5
Moisture
2.8
Accel
2.8
Tech
2.8
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dirk Martin Antietam Velo Club Inc/AVC/Team Hag 0:30:15.9
2 Jeff Money American Velo Club 0:30:31.4
3 Dan Shaw Unattached 0:30:33.9
4 Brian Romberger Adventures for the Cure 0:31:21.0
5 Thomas Krispin Adventures for the Cure 0:31:48.2
6 John Gay Frederick Velo/Bike Doctor Frederic 0:31:48.6
7 Daniel Lucas Unattached 0:32:51.0
8 Sean Linfield Unattached 0:33:16.5
9 Peter Childs Race Pace Bicycles 0:34:01.5
10 Thomas Nelson Unattached 0:34:14.5
11 Pete Doyle Antietam Velo Club Inc/AVC/Team Hag 0:35:08.0
12 Jake Fox Frederick Velo/Bike Doctor Frederic 0:35:14.5
13 Devin Leary Unattached 0:35:38.0
14 Simon Andrews Unattached 0:37:52.7
15 Robert Kurtts Unattached 1 Lap
16 Robert Furlong Unattached 1 Lap
Finishers: Cat 5: 15   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christopher Rabadi Unattached 0:45:16.1
2 Jared Nieters SEAVS/Haymarket pb Van Dessel 0:45:49.1
3 Craig Etheridge Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20c 0:46:08.2
4 David Gunnerson Ascent Concept Team 0:46:21.0
5 Shawn Geiger Unattached 0:46:30.0
6 Mark Lewis Bayside Velo/Bike Doctor 0:46:35.5
7 Kevin Ellsworth Team Novo Nordisk/Team Novo Nordisk 0:47:20.0
8 Mark Kilgore Keystone Velo Club 0:48:49.5
9 Owen Brenneman 717 Cycling club 0:49:25.5
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 3   Cat 3: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nathan Coleman Unattached 0:46:28.0
2 Dan Miller Charm City Cycling LLC 0:46:29.6
3 John Dove SEAVS/Haymarket 0:46:57.5
4 Jay Lazar Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20c 0:47:02.0
5 Mark Kitz JAMSQUAD Cycling 0:47:02.1
6 Joshua Delmanzo Unattached 0:47:33.5
7 Francisco Covas National Capital Velo Club/UnitedHe 0:48:19.5
8 Ranjodh Gill Bayside Velo/Bike Doctor 1 Lap
9 John Hostetter iii Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20c 1 Lap
Finishers: Cat 2: 6   Cat 3: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Scott Stokesville Lodge/Shenandoah Mounta 0:46:38.5
2 Gunnar Shogren PATHFINDER of WV Race Team 0:46:40.5
3 Raul Rojas DCMTB 0:46:45.1
4 Eric Sorensen VeloWorks-Spokes Etc 0:46:46.4
5 Abe Ehlers Artemis Racing 0:47:39.6
6 Blair Saunders Sportif Coaching Group 0:47:44.0
7 Johnny May Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20c 0:47:51.1
8 Jonathan Houghton Adventures for the Cure 1 Lap
9 Ramon Benitez Unattached 1 Lap
10 Scott Thompson Squadra Coppi 1 Lap
11 Christopher Petsko Sportif Coaching Group/Blue Ridge B 1 Lap
12 Sean Mealey 717 Cycling club 1 Lap
13 Joe Lillibridge Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20c 1 Lap
14 Zachary Wills Koeles Cycling Club/NuGo Racing 1 Lap
15 Patrick Dolan District Velocity Racing/District V 1 Lap
16 Peter Schultz Team Bikenetic 1 Lap
17 Jesse Morse Unattached 1 Lap
18 David Blodgett Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 1 Lap
19 Kemal Tuncer Unattached 1 Lap
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 10   Cat 3: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Strohmeyer Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:39:51.7
2 Mark Lewis Bayside Velo/Bike Doctor 0:39:51.7
3 August Milliken Rock Creek Velo 0:39:58.1
4 Joshua Olsen Stage 1 Cycling/STAGE 1/AirLine Cyc 0:40:50.2
5 Andrew Nelson National Capital Velo Club/UnitedHe 0:41:24.6
6 Sean Price Whole Wheel Velo Club 0:41:45.7
7 Carter Schultz Wooden Wheels Racing 0:41:58.3
8 Ben Reynolds Bayside Velo/Bike Doctor 0:42:12.2
9 Tyler Kirkwood Unattached 0:42:51.2
10 Laraib Laubach Rock Creek Velo 0:43:16.1
11 Sebastian Sturges Square1 Cycling 0:43:32.7
12 Curtis Alia NCVC/UnitedHealthcare 0:43:52.2
13 Aidan Dixon Rock Creek Velo 0:44:08.6
14 Damian Walsh Unattached 0:44:10.3
15 Brenden Leavitt Unattached 0:44:44.7
16 Adam Fulcher District Velocity Racing 0:44:53.6
17 Conor Dancy HPC Cycling 0:45:02.1
18 Marcus Provine Bayside Velo/Bike Doctor 0:45:27.7
19 Bo Rider Rock Creek Velo 0:45:34.4
20 Joshua Townes Rock Creek Velo 0:47:26.6
21 Marco Scuriatti Rock Creek Velo 1 Lap
22 Scott Burford Mason Dixon Velo 1 Lap
23 Ian Lutz Unattached 1 Lap
Finishers: Cat 3: 18   Cat 4: 4   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stefan Gissler The Bike Rack/Bike Rack Racing 0:41:16.7
2 Peter Kennedy Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20c 0:41:25.7
3 Stephen Kimos Unattached 0:42:29.2
4 Samuel Guzman PTS Racing 0:42:42.2
5 Shaun Braithwaite Unattached 0:43:00.8
6 Curtis Alia NCVC/UnitedHealthcare 0:43:01.2
7 William Faucette Unattached 0:43:44.2
8 Bilal Zia The Bike Rack/Bike Rack Racing 0:44:40.9
9 Ethan Frost First State Velo Sport 0:44:59.3
10 Matthew Kuhn Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 0:45:20.7
11 Sam Green Wooden Wheels Racing 0:45:29.3
12 Mark Skubis Squadra Coppi 0:46:00.9
13 Scott Bricker Unattached 0:46:10.7
14 Tj Sasser Adventures for the Cure 0:47:02.7
15 Guilherme Roschke Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:48:47.7
16 Craig Snydal Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 1 Lap
17 Michael Marinaro Race Pace Bicycles 1 Lap
18 Brian Elsts Unattached 1 Lap
DNF Nicholas Turner Battley Harley-Davidson DNF
Finishers: Cat 3: 9   Cat 4: 9   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jason Dempsey National Capital Velo Club/UnitedHe 0:42:44.3
2 Paul Livelli Artemis Racing 0:42:51.9
3 Jesse Morse Unattached 0:43:25.7
4 Ronald Barry Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:43:45.7
5 Wyatt Shields Team Bikenetic 0:43:48.9
6 Sean Chisham VeloWorks-Spokes Etc 0:44:18.8
7 David Tucker Rodman Azimut USA Squadra Corse 0:45:25.8
8 Eric Evans Unattached 0:45:38.0
9 Scotty Roberts Rare Disease Cycling 0:46:07.7
10 James Wiedhahn Team Bikenetic 0:46:44.3
11 Ron Hermann JAMSQUAD Cycling 0:46:53.7
12 Marc Klein National Capital Velo Club/UnitedHe 0:47:00.7
13 Howard Hayes Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:47:02.2
14 Carlo Alfano Crosshairs Cycling 0:47:26.8
15 Ronald Lien Rock Creek Velo 1 Lap
16 Thomas Harvey Wooden Wheels Racing 1 Lap
17 Bob Gillespie Unattached 1 Lap
18 Juan Constanza Phase Cycling 1 Lap
19 Jeffrey Sheehan Unattached 1 Lap
20 Gero Verheyen Unattached 1 Lap
21 Jason Glitz Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20c 1 Lap
22 Christopher Horsley Unattached 1 Lap
23 Carlos Goncalves Unattached 1 Lap
24 David Selko Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 1 Lap
25 Kristofer Singleton Unattached 1 Lap
26 Robert Helms Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 1 Lap
27 Charles Valade ABRT (Annapolis Bicycle Racing Team 1 Lap
28 Alex Pline Annapolis Bicycle Racing Team/ABRT 1 Lap
29 Knight Elsberry National Capital Velo Club/UnitedHe 1 Lap
30 Demetris Taylor Phase Cycling 1 Lap
31 Stuart Kern Rock Creek Velo 1 Lap
32 Shawn Blumenfeld Hub Racing 2 Laps
Finishers: Cat 3: 13   Cat 4: 17   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alexander Hinton Unattached 0:49:27.4
2 Kai Filion Baltimore Bicycle Club/Team BBC 0:49:36.4
3 Matt Jorgenson Baltimore Bicycle Club/Team BBC 0:49:56.4
4 Dylan Stagner Great Eskape 0:50:19.9
5 Jason Cooper The Bike Rack/Bike Rack Racing 0:51:57.9
6 Dirk Martin Antietam Velo Club Inc/AVC/Team Hag 0:52:15.0
7 Chris Spurrier US Military Endurance Sports 0:52:40.9
8 Kyle Friis Unattached 0:52:49.5
9 William Kruse National Capital Velo Club/UnitedHe 0:53:38.5
10 Matthew Toigo Crosshairs Cycling 0:54:24.7
11 Adrian Pavia Unattached 0:55:02.9
12 Andrew Mcdowell BSBA Racing 0:55:31.5
13 Jesse Adkison US Military Endurance Sports 1 Lap
14 Eric Brandt Route 1 Velo/Arrow Bicycle 1 Lap
15 Jeffrey Joyce Unattached 1 Lap
16 Curtis Mason Unattached 1 Lap
17 Noe Cuadra Phoenix Bikes 1 Lap
18 Matthew Wellner Unattached 1 Lap
19 Dillon Pronovost Cheshire Cycle Racing 1 Lap
20 Connor Coyle Unattached 1 Lap
21 Scott Cook Unattached 2 Laps
22 Joseph Ventosa Crosshairs Cycling 3 Laps
Finishers: Cat 4: 15   Cat 5: 6   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gunnar Shogren PATHFINDER of WV Race Team 0:41:50.0
2 David Kay DC Velo Limited/Team Beyer Auto 0:42:08.0
3 Bill Okeefe Joes Bike Shop Racing Team 0:42:24.7
4 Douglass Gray First State Velo Sport 0:42:32.5
5 David Wolfel Squadra Coppi 0:43:17.6
6 Scott Stahl SEAVS/Haymarket 0:44:03.5
7 Jim Bronson S'Ville Bikes/Lee & Associates Race 0:44:23.5
8 Eric Sloman Bicycle Outfitters Racing Team 0:44:35.3
9 Kevin Dolan Race Pace Bicycles 0:44:53.5
10 Todd Hardin Rock Creek Velo 0:45:19.9
11 Eric Saidel Unattached 0:45:20.3
12 Michael Zoeller Crosshairs Cycling 0:45:21.5
13 Mark Solberg JAMSQUAD Cycling 0:45:57.5
14 Steven Heger Unattached 0:46:02.1
15 Thomas Fulcher Rock Creek Velo 1 Lap
16 Randall Nixon Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 1 Lap
17 Gary Kelley Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 1 Lap
18 Joseph Hoffman Unattached 1 Lap
19 James Maiden Unattached 1 Lap
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 10   Cat 4: 5   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Fred Wittwer SEAVS/Haymarket 0:36:38.5
2 Bruce Oliver National Capital Velo Club/UnitedHe 0:38:11.1
3 Nunzio Dibiasi Deluxx Bicycles 0:41:58.5
4 Rob Lea Sports T.E.A.M./T.E.A.M. Fuji 0:45:49.4
5 Myron Segal Route 1 Velo/Arrow Bicycle 1 Lap
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Luke Mccaffery Baltimore Youth Cycling 0:16:35.9
2 Gus Lynott Baltimore Youth Cycling 0:16:46.0
3 Jackson Foster Frederick Velo/Bike Doctor Frederic 0:16:51.9
4 Oliver Snydal Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 0:17:18.1
5 Dmitriy Osipov Rock Creek Velo 0:18:12.6
6 Adrian Groman Rock Creek Velo 0:18:35.5
7 Nicholas Shaw Baltimore Youth Cycling 0:18:39.4
8 Finley Wills Unattached 0:18:50.2
9 Mason Baturka Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 0:19:01.0
10 Gabriel Wiesen Rock Creek Velo 0:19:57.4
11 Jonas Juusola-fitzpatrick Frederick Velo/Bike Doctor Frederic 0:20:08.1
12 Brydon Patschke Baltimore Youth Cycling 0:20:12.5
13 Alex Reichmann Rock Creek Velo 0:20:32.5
14 Finn Leary Baltimore Youth Cycling 0:21:22.1
15 Parker Holland Rock Creek Velo 0:21:35.0
16 Rafferty Nelson Baltimore Youth Cycling 0:21:39.5
17 Luke Tontodonato Baltimore Youth Cycling 0:22:02.5
18 Wilson Faucette Unattached 0:22:08.4
19 Zander Greenspun Rock Creek Velo 0:22:29.0
20 Julian Zegal Rock Creek Velo 0:22:42.0
21 Timothy Grafov Frederick Velo/Bike Doctor Frederic 0:22:51.6
22 Luc Sombat Frederick Velo/Bike Doctor Frederic 0:23:47.6
23 Liam Smith Baltimore Youth Cycling 0:23:58.1
24 Griffin Tran Baltimore Youth Cycling 0:24:09.9
25 Paul Griffin Rock Creek Velo 0:27:13.9
26 Mateo Castro-luna Rock Creek Velo 0:27:15.0
27 James Palumbo Baltimore Youth Cycling 0:27:27.5
28 Emmett Smith Baltimore Youth Cycling 0:28:06.0
Finishers: Cat 5: 28  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nathan Cusack Rock Creek Velo 0:15:49.4
2 Dillon Cosper Baltimore Youth Cycling 0:15:56.2
3 Spencer Line HPC Cycling/HPC/LIST 0:15:57.7
4 Asher Tilghman Rock Creek Velo 0:16:06.9
5 Pushkin Crocker Rock Creek Velo 0:16:06.9
6 Ansel Casper HPC Cycling/HPC/LIST 0:16:15.4
7 Aidan Joyce Rock Creek Velo 0:17:23.9
8 Elijah Singleton Baltimore Youth Cycling 0:17:49.0
9 Lance Provine Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:17:53.0
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jasper Estes Unattached 0:10:45.0
2 Mitchell Baturka Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 0:11:03.4
3 Miles Provine Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:11:46.7
4 Grey Meerdter Baltimore Youth Cycling 0:12:03.4
5 Alexander Griffin Rock Creek Velo 0:12:29.7
6 Kai Faucette Unattached 0:12:53.9
7 Braeden Dushkin Baltimore Youth Cycling 0:14:27.0
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ronne Irvine Sports T.E.A.M. 0:40:27.5
Finishers: Cat 3: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Craig Etheridge Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20c 0:41:06.3
2 Ryan Stahnke Bike Line 0:41:20.5
3 Mark Cavey Crosshairs Cycling 0:41:54.0
4 Wyatt Shields Team Bikenetic 0:43:42.9
5 Jason Cooper The Bike Rack/Bike Rack Racing 0:44:23.4
6 Matthew Slater Unattached 0:44:28.5
7 Sean Mcdonough Unattached 0:44:42.0
8 Andrew Webster Unattached 0:45:46.7
9 Bill Wheeler Unattached 0:46:14.1
10 Chris Malloy Unattached 0:49:43.9
11 James Wiedhahn Team Bikenetic 1 Lap
12 Chris Spurrier US Military Endurance Sports 1 Lap
13 Luke Douglas Unattached 1 Lap
DNF Ranjodh Gill Bayside Velo/Bike Doctor DNF
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 4   Cat 4: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Luca Scuriatti Rock Creek Velo 0:43:36.7
2 Brandon Carboni Rock Creek Velo 0:43:37.7
3 William Heschl Baltimore Youth Cycling 0:44:24.2
4 Christopher Hardee Rock Creek Velo 0:44:35.6
5 Matthew Hourihan Baltimore Youth Cycling 0:45:09.2
6 Alexander Alfano Crosshairs Cycling 0:45:34.1
7 Luca Greenspun Rock Creek Velo 0:45:40.3
8 George Provine Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:45:58.1
9 Tobias Klein National Capital Velo Club/UnitedHe 0:46:13.7
10 Joseph Kennedy Rock Creek Velo 1 Lap
11 Ethan Selko Baltimore Youth Cycling 1 Lap
12 Katherine Sarkisov Rock Creek Velo 1 Lap
13 Nathan Cusack Rock Creek Velo 1 Lap
14 Ansel Casper HPC Cycling/HPC/LIST 1 Lap
15 Jesse Bower Baltimore Youth Cycling 1 Lap
16 Zachary Safford Rock Creek Velo 1 Lap
17 Pushkin Crocker Rock Creek Velo 1 Lap
18 Jonah Killy Rock Creek Velo 1 Lap
19 Ze-nable Adisalem Squadra Coppi 2 Laps
20 Aaron Mundie Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 2 Laps
21 William Kit jackson Young Medalists/Young Medalists 2 Laps
22 Edwin Sloman HPC Cycling 2 Laps
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 6   Cat 5: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Syd Lea Sports T.E.A.M./T.E.A.M. Fuji 0:45:02.2
Finishers: Cat 3: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lindsey Crifasi Team Sticky Fingers 0:38:27.9
2 Ella Brenneman 717 Cycling club 0:38:32.8
3 Traci Judge Aero Tech Designs Factory Team 0:40:32.4
4 Beth Durman VeloWorks-Spokes Etc 0:41:39.0
DNF Lisa Young National Capital Velo Club/UnitedHe DNF
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erin Bougie National Capital Velo Club/UnitedHe 0:39:21.9
2 Holli Finneren Unattached 0:40:57.0
3 Jamie Morton VeloWorks-Spokes Etc 0:41:12.8
4 Sarah Sladen The Bike Rack/Bike Rack Racing 0:41:16.4
5 Natasha Calderwood The Bike Rack/Bike Rack Racing 0:42:40.1
6 Cassie Bopf Rock Creek Velo 0:43:10.9
7 Jennifer Mattes Unattached 0:45:05.9
8 Andrea Dobbins Unattached 0:45:59.9
9 Annamaria Mchugh Rock Creek Velo 1 Lap
Finishers: Cat 3: 5   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cara Schultz Team Bikenetic 0:42:16.9
2 Julia Slejko Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20c 0:42:41.3
3 Meghan Gregonis Unattached 0:43:36.8
4 Diane Vettori Hup United 0:44:58.4
5 Rachel Grandpre The Bike Rack/Bike Rack Racing 1 Lap
6 Rebecca Irwin kennedy Rock Creek Velo 1 Lap
7 Sharon Squassoni Rock Creek Velo 1 Lap
8 Tracy Lea Sports T.E.A.M./T.E.A.M. Fuji 1 Lap
9 Denise Clearwater Unattached 2 Laps
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 2   Cat 5: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Holli Finneren Unattached 0:33:54.6
2 Meghan Gregonis Unattached 0:34:25.0
3 Jenny Bourque Unattached 0:34:31.0
4 Ann Wiringa Team BBC p/b Baltimore Bicycle Work 0:35:14.5
5 Andrea Dobbins Unattached 0:35:15.0
6 Maureen Boyle The Bike Rack/Bike Rack Racing 0:38:00.5
7 Raelene Meneses Unattached 1 Lap
8 Caroline Curtis Unattached 1 Lap
Finishers: Cat 4: 6   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lidia Cusack Rock Creek Velo 0:18:29.9
2 Alyssa Sarkisov Rock Creek Velo 0:19:27.1
3 Emma Covas Rock Creek Velo 0:21:34.7
4 Cailyn Livelli Unattached 0:24:43.5
5 Ari Reichmann Rock Creek Velo 0:26:12.7
6 Kate Workman Baltimore Youth Cycling 1 Lap
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emily Woolford Baltimore Youth Cycling 0:17:49.9
2 Scarlett Edwards Rock Creek Velo 0:19:16.5
3 Victoria Ruppenthal Baltimore Youth Cycling 0:20:56.9
4 Ana Livelli Unattached 0:29:31.3
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Liliana Edwards Rock Creek Velo 0:09:58.8
2 Beatrix Carter Rock Creek Velo 0:10:04.9
3 Sophie Cosper Baltimore Youth Cycling 0:10:34.5
4 Stella Snydal Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 0:11:58.7
5 Dempsey Nelson Baltimore Youth Cycling 0:11:59.5
6 Gemma Joyce Rock Creek Velo 0:14:42.4
7 Ava Champney Baltimore Youth Cycling 0:16:44.4
8 Lucia Castro-luna Rock Creek Velo 0:17:31.1
Finishers: Cat 4: 5   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stephanie Swan PATHFINDER of WV Race Team 0:40:06.4
2 Cara Schultz Team Bikenetic 0:42:01.0
3 Melissa Ekey Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20c 0:44:07.1
4 Cameron Oliver National Capital Velo Club/UnitedHe 1 Lap
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sade Smith Unattached 0:36:11.1
2 Rowan Leary Baltimore Youth Cycling 0:36:25.3
3 Chloe Tran Baltimore Youth Cycling 0:36:40.4
4 Samara Cathirell Squadra Coppi 0:42:49.0
5 Sheila Hourihan Baltimore Youth Cycling 0:46:59.0
Finishers: Cat 4: 5