Log In
Carpenter Park Cyclocross • Oct 14 2012
6.4
6.2
4.7
5.2
2.9
Light Rain, 64 degrees, wind 19 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
6.4
Beers
6.2
Moisture
4.7
Accel
5.2
Tech
2.9
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Reyes Bloomington Cycle Racing Team
2 David Lombardo Verdigris-Village CX
3 Paul Mumford Chicago Cuttin Crew
4 Brian Conant The Pony Shop
5 Tom Burke Midwest Cycling Group
6 Kevin Klug The Pony Shop
7 William Pankonin xXx Racing
8 Louis Kuhn The Pony Shop
9 Jason Knauff Burnham Racing
10 Christando Lombardo Verdigris-Village CX
11 John Kurtz Flatlandia Cycling Team
12 Nicholas Ramirez Bloomington Cycle Racing Team
13 Scott Mclaughlin SRAM Factory
14 Daniel Eiten AXLETREE
15 John Gatto Unattached
16 Robert Kelley Team Bicycle Heaven
17 Matthew Schweiker Bloomington Cycle Racing Team
18 Walid Abu ghazaleh The Pony Shop
19 Giordano Guagliardo W2 Racing
20 Paul Swinand Club Bicicletta
21 Brian Parker xXx Racing
22 James Nowak ABD Cycling Club
23 Andrew Demey Team Pegasus
24 Christopher Curran Bloomington Cycle Racing Team
25 Mark Mccain xXx Racing
26 Michael Seguin Beverly Bike/VeePak
27 Andrew Daley Burnham Racing
28 Adrian Redd Team Pegasus
29 Peter Kelley Team Bicycle Heaven
30 Dustin Morici Sammy's Bike
31 Shawn Delk Project 5 Racing
32 Kevin Pietka Mill Race Cyclery Racing Team
33 Kevin Clark ROBOTS <
34 Andrew Truemper xXx Racing
35 Peter Monko Spidermonkey Cycling
36 Chris Hammer Wheel Fast Racing
DNF Sean Metz Sammy's Bike
Finishers: Cat 1: 10   Cat 2: 15   Cat 3: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tim Boundy Verdigris-Village CX
2 John Gatto Unattached
3 John Whipple ENZO'S Cycling
4 Eric Drummer Alberto's Sport
5 Teodoro Ramos Iron Cycles
6 Ryan Gingerich Unattached
7 Christopher Stpeter xXx Racing
8 Nathan Gayeski Iron Cycles
9 Patrick Brock My Wife Inc
10 Paul Kardosh Mox Multisport
11 Tom Driver Burnham Racing
12 Marc Moeller Team Bicycle Heaven
13 Eric Refvik Verdigris-Village CX
14 Mark Feary The Pony Shop
15 Troy Crady Mox Multisport
16 Nick Amlot xXx Racing
17 Patrick Myers Team TATI
18 Anthony Bustamante Velosmith Bicycle Studio
19 Philippe Lunardelli Team TATI
20 Kevin Clark ROBOTS <
21 Jan Vanmieghem Union Cycling Team
22 Hayes Sanborn Spidermonkey Cycling
23 Pj Cavoto jr Spidermonkey Cycling
24 Jeff Rastatter Velosmith Bicycle Studio
25 Alfred Bryant Union
26 Richard Prodans Alberto's Sport
27 John Hudson Team Gumby
28 Christopher Berthold Velosmith Bicycle Studio
29 Timothy Mcgovern Unattached
30 Michael Shea Rhythm Racing
31 Timothy Denman Verdigris-Village CX
32 Cameron Pease North Branch Cycling Club
33 Andrew Anderson xXx Racing
34 Briant Kelly Team Wisconsin
35 Jason Trock Mox Multisport
36 Geoffrey Pomerantz Spidermonkey Cycling
37 Ty Kurth dope Hup United
38 Sven Stoltz Unattached
39 Mark Witthoefft Unattached
40 Gavin Gould Unattached
41 Stephen Hoff Velosmith Bicycle Studio
42 Lincoln Baker
43 Jason Para cyclo smart
44 Robert Richard 2CC
45 Brian Boyle Region Racing
DNF Thomas Kramer Verdigris-Village CX
DNF David Pilotto Flatlandia Cycling Team
DNF Matt Silvia Club Bicicletta
DNF Marie Couris Verdigris-Village CX
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 6   Cat 3: 24   Cat 4: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Heagney Vision Quest LLC
2 Mike Scalise Verdigris-Village CX
3 Brian Karlow ENZO'S Cycling
4 Newt Cole The Pony Shop
5 Bryan Rheude The Pony Shop
6 John paul Mccarthy SRAM Factory
7 Marc Moeller Team Bicycle Heaven
8 Peter Rolewicz Club Bicicletta
9 Pat White Verdigris-Village CX
10 Patrick Myers Team TATI
11 Steel Bokhof The Pony Shop
12 Randy Myers Velosmith Bicycle Studio
13 Dominic Casey Iron Cycles
14 Michael Seguin Beverly Bike/VeePak
15 Tom Sybert Velo Club Roubaix Inc
16 Michael Thomas Unattached
17 Brad Dash ABD Cycling Club
18 Mike Norman The Pony Shop
19 Richard Prodans Alberto's Sport
20 James Brady The Pony Shop
21 Bob Mazursky Verdigris-Village CX
22 Andrew Hines Team Mack Racing Assoc. LTD
23 Matthew Stewart Team Bicycle Heaven
24 David Schrauth The Pony Shop
25 Anthony Rienks Beverly Bike/VeePak
26 Geoffrey Scott Spidermonkey Cycling
27 Ken Krebs Verdigris-Village CX
28 Christopher Sherpitis xXx Racing
29 Dan Mallek Verdigris-Village CX
30 Jim Groenhof Verdigris-Village CX
31 Harlan Thompson The Pony Shop
32 Gregory Niedbala Project 5 Racing
33 Randy Koren Unattached
34 Rich Whitman Cycle-Smart Inc.
35 Michael Chiang Alberto's Sport
36 Justice Leppanen The Pony Shop
37 Robert Paetsch Northbrook Bicycle Club Inc.
38 James Depkon Unattached
39 Michael Wakeley Team Kenda presented by Geargrinder
40 Steven Ohlhaber Northbrook Bicycle Club Inc.
41 Terry Mcintyre Unattached
42 Timothy Denman Verdigris-Village CX
43 Ernest Wang Velosmith Bicycle Studio
44 Kyr Gaganidze
45 James Obrien Alberto's Sport
46 Steve Biedron Mox Multisport
47 Mases Movsessian Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
48 Briant Kelly Team Wisconsin
49 Robert Richard 2CC
50 Michael Angus Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
51 Geoffrey Sutter Vision Quest LLC
52 Mark Baranowski xXx Racing
53 Brian Hellweg Verdigris-Village CX
54 Brian Boyle Region Racing
55 Jerry Meister ABD Cycling Club
56 Robert Sliwinski
57 Gregory Molnar Flatlandia Cycling Team
DNF Alex Grant The Pony Shop
DNF Arthur Oneil Unattached
DNF Dean Ott
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 6   Cat 3: 31   Cat 4: 19   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Danny Warner Verdigris-Village CX
2 Gregory Anderson Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
3 Paul Warloski My Wife Inc
4 David Luczynski Spin Doctor Cyclewerks
5 Allan Thom Half Acre Cycling
6 Scott Ross Unattached
7 Tim Homola Verdigris-Village CX
8 Robert Garner V.C. Bikesport
9 Vincent Boyer Verdigris-Village CX Team
10 Alfonso Reyes Bloomington Cycle Racing Team
11 James Linn December Cyclo-Cross NFP
12 Mark Tank Bloomington Cycle Racing Team
13 William Waters South Chicago Wheelmen
14 Thomas Rees Pact- DISH Network Cycling
15 Mike Grimm Flatlandia Cycling Team
16 Rich Whitman Cycle-Smart Inc.
17 Joel Roth Team TATI
18 Thomas Kramer Verdigris-Village CX
19 Thomas Carlson
20 George Lambros Flatlandia Cycling Team
21 Mark Mcneil North Branch Cycling Club
22 William Akers Team Bicycle Heaven
23 Chuck Judy December Cyclo-Cross NFP
24 Ken Hoepker Bloomington Cycle Racing Team
25 Peter Di teresa Team TATI
26 Ken Schiffman Flatlandia Cycling Team
27 Brian Hellweg Verdigris-Village CX
28 Dean Ott
29 Richard Kryszak South Chicago Wheelmen
30 Mauro Fisher xXx Racing
31 John Amato The Pony Shop
32 Stewart Seaholm Cyclocrossracing.com
33 John Jacobsen Team Mack Racing Assoc. LTD
DNF Brian Kavanagh The Pony Shop
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 15   Cat 4: 14   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Craychee Team Bicycle Heaven
2 John Stainthorp xXx Racing
3 Albert Weigel Verdigris-Village CX
4 Julian Coupland Verdigris-Village CX
5 Michael Kurtz Team Army-USAC
6 David Mcfadden Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
7 Edward Reed The Pony Shop
8 David Nutt Main Street Bicycles
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Byrd Genesee Valley Cycling Club
2 Mark Bowers Unattached
3 Connor Nevin Aquila/Racer Sportif/Mattamy Homes
4 Kyle Fleener Pella Bike Racing
5 Mike Conroy Mox Multisport
6 Dominic Bosco Rbikes.com / FleetTruckParts.com
7 Tim Holt Tenspeed Hero / J.P. Graziano
8 Forest Hynes Johnny Sprockets
9 Ryan Marsel Behind-Bars/LGR
10 Brent Wegscheid Johnny Sprockets
11 Brad Dash ABD Cycling Club
12 Rob Capps Unattached
13 Benjamin Demong ABD Cycling Club
14 John Coyle Wolverine Sports Club
15 Mark Johnson Unattached
16 Patrick Brock My Wife Inc
17 Sasha Reschechtko Team TATI
18 Matthew Kelley South Chicago Wheelmen
19 Kurt Schauwecker Unattached
20 Brendan Gecik Unattached
21 Jon Suyko The Pony Shop
22 Edward Gadient Iron Cycles
23 David Bowers Half Acre Cycling
24 Andre Odendaal Higher Gear Chicago Cycling Club
25 Joe Berlyoung Johnny Sprockets
26 Cliff Golz The Pony Shop
27 Christopher Stpeter xXx Racing
28 Philip Szyjka Johnny Sprockets
29 Eric Christ Team Bicycle Heaven
30 Mike Morell Chicago Cuttin Crew
31 Troy Crady Mox Multisport
32 Matt Daniel Unattached
33 Alan Stoughton PSIMET Racing
34 Paul-brian Mcinerney Half Acre Cycling
35 Paul Kardosh Mox Multisport
36 Jeff Holland Unattached
37 Adrian Redd Team Pegasus
38 Ted Burger Flatlandia Cycling Team
39 Kevin Pietka Mill Race Cyclery Racing Team
40 Evan Kuchar xXx Racing
41 Chris Enockson Team Bicycle Heaven
42 Bailey Newbrey ROBOTS <
43 Brandon Murphy Kinky Llama Racing
44 Philippe Lunardelli Team TATI
45 Ryan O'connell Lindsey Wilson College
46 Tom Driver Burnham Racing
47 Konrad Witt Athletes By Design
48 Ian Carr Team TATI
49 Peter Monko Spidermonkey Cycling
50 Isaiah Jay Tenspeed Hero / J.P. Graziano
51 Chad Mueller Unattached
52 David Pilotto Flatlandia Cycling Team
53 Louis Fernandez Team TATI
54 Julio Jacobo Team Wisconsin
55 Maxwell Riordan Chicago Cuttin Crew
56 Joel Roth Team TATI
57 Jostein Alvestad EMC2 / Elmhurst Masters
58 Bryan Lee The Pony Shop
59 Thomas Elliott Higher Gear Chicago Cycling Club
60 Michael Kirby xXx Racing
61 Jason Williams Johnny Sprockets
62 Mark Zalewski Spidermonkey Cycling
63 Steve Biedron Mox Multisport
64 William Olderr Flatlandia Cycling Team
65 Brian Boyle Region Racing
66 Gina Kenny PSIMET Racing
67 Kenneth Mitchell Spidermonkey Cycling
Finishers: Cat 3: 64   Cat 4: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Page Verdigris-Village CX
2 Maxx Hall Verdigris-Village CX
3 Christopher Rodriguez Unattached
4 Michael Bucholtz Beverly Bike/VeePak
5 Brian Kulak Unattached
6 William Barnes xXx Racing
7 Ken Krebs Verdigris-Village CX
8 James Snitzer Unattached
9 Karson Glass Johnny Sprockets
10 Patrick Cebrzynski xXx Racing
11 Fernando Barraza Unattached
12 Pj Cavoto jr Spidermonkey Cycling
13 Seyamack Afzali Unattached
14 Frederick Hayden Rbikes.com / FleetTruckParts.com
15 Anthony Rienks Beverly Bike/VeePak
16 Mike Palmer Half Acre Cycling
17 Andy Walker ABD Cycling Club
18 Lucas Seibel Spidermonkey Cycling
19 Russell Miller ROBOTS <
20 Andrew Giniat Unattached
21 Mike Slade Higher Gear Chicago Cycling Club
22 Aaron Byrnes Spidermonkey Cycling
23 Sage Hahn ROBOTS <
24 John Hunt Kinky Llama Racing
25 Brian Piotrowski xXx Racing
26 Matt Howley EMC2 / Elmhurst Masters
27 Jim Cannella ABD Cycling Club
28 Matt Samples North Branch Cycling Club
29 William Guy Half Acre Cycling
30 Andrew Heidel xXx Racing
31 Barron Gira PSIMET Racing
32 Brett Ratner Unattached
33 Brion Goudreau Team Bicycle Heaven
34 Ben Riefe Unattached
35 Cameron Ward Charm City Cycling LLC
36 Randall Taylor Unattached
37 Derek Oberg Verdigris-Village CX
38 George Keppler Unattached
39 Nicholas Andriano Mox Multisport
40 Daniel Wachter Roscoe Village Bike Racing
41 Nick Wright Unattached
42 Jason Fergurson Wheelfast Cycling Team
43 Joseph Schultz Northbrook Bicycle Club Inc.
44 Johnathan Crawford Unattached
45 Loren Bo Team TATI
46 W. Andres romero Unattached
47 Arthur Oneil Unattached
48 Albert Mcmillen Unattached
49 Juan Victoria Unattached
50 Eric Alexander Unattached
51 James Sneddon PSIMET Racing
52 Jess Riefe
53 Rudolph Zarate xXx Racing
54 Kyle Kershasky Spidermonkey Cycling
55 Ryan Handley PSIMET Racing
56 Dana Wall Unattached
57 Freddy Bernabe
58 John Meyer Cycle Fitness Cycling Club
59 John Neal xXx Racing
60 Michael Kelly South Chicago Wheelmen
61 John McGrath Unattached
62 Tyler Cox Kinky Llama Racing
63 Eliot R rosado xXx Racing
64 Daniel Kurowski EMC2 / Elmhurst Masters
65 Tom Keller Bloomington Cycle & Fitness Racing
66 Erica Chianese Half Acre Cycling
67 David Ariola xXx Racing
68 Annette Stahelin Half Acre Cycling
69 Kevin Crow
70 Jon Smail Unattached
71 Barry Batson Unattached
72 Brett Obourke
73 John Felke Kinky Llama Racing
74 Dan Kalny Unattached
75 Robert Chinn Team Bicycle Heaven
76 Jeff Franson Unattached
77 Kyle Kalny Unattached
78 Richard Johnson ABD Cycling Club
DNF Paul Gurns Epic Cycle and Fitness
DNF Timothy Barrett Team Bicycle Heaven
DNF Robert Haffey PSIMET Racing
DNF Jon Kiner Bloomington Cycle Racing Team
DNF William Swearingen Turin Bicycling Society
DNF Gary Goebel Unattached
DNF John Guentz Team Bicycle Heaven
DNF Harry Stinespring Team Bicycle Heaven
DNF Matthew Schmitz Unattached
DNF Ben Wuellner Unattached
DNF Rt Zelm Unattached
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 82   Cat 5: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jack Warner Verdigris-Village CX
2 Danielle Krebs Verdigris-Village CX
3 Justin Lorenz Verdigris-Village CX
4 Ella Neurohr Chicago Cuttin Crew
5 Chris Heuser Team Bicycle Heaven
6 Sumner Feary The Pony Shop
7 Juan Gonzalez bloomington cycle racing team
8 Audrey Ernst Verdigris-Village CX
9 Amelia Van maldegiam Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
10 Tess Anderson Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
11 Diego Arana Beverly Bike/VeePak
12 Lincoln Scheer xXx Racing
13 Arianna Schafer Verdigris-Village CX
14 Eric Palmquist Cyclocrossracing.com
15 Catalina Romero
16 Michael Odonnell Unattached
17 Katherine Schafer Verdigris-Village CX
18 Peter Swinand Club Bicicletta
DNF Victor De avilo
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 17   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Connor Nevin Aquila/Racer Sportif/Mattamy Homes
2 Maxx Hall Verdigris-Village CX
3 Ryan Ramirez Unattached
4 Noah Anderson Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
5 Gina Johnson Verdigris-Village CX
6 Jacob Schilling Team Mack Racing Assn
7 Carter Kleiman Vision Quest LLC
8 Cooper Langanis Verdigris-Village CX
9 Isaac Drew Verdigris-Village CX
10 Andy Heuser Bicycle-Heaven
11 Janedward Gierlach Unattached
12 Jackson Waters South Chicago Wheelmen
13 Maxwell Auerbach Higher Gear / CJDT
14 Jannette Gonzalez bloomington cycle Racing team
15 Jermell Akins Blackstone Bicycle Works
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 12   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Berman Team TATI
2 Brad Keyes CarboRocket
3 Peter Chrapkowski Unattached
4 Mark Johnson Unattached
5 Avi Neurohr Chicago Cuttin Crew
6 Thomas Flynn Unattached
7 Jason Kaiser
8 Greg Heck Unattached
9 Brandon Scheiner Team Pegasus
10 Robert Higgins Johnny Sprockets
11 Joshua Arends Unattached
12 Chase Wreyford Tuxedo Thunder Cycling
13 Steve Schafer Verdigris-Village CX
14 Joshua Shough Chicago Cuttin Crew
15 Nicholas Andriano Mox Multisport
16 Timothy Mcgovern Unattached
17 Hunter Davis University of Chicago
18 Jim Drummond Activator Cycle Club
DNF Robert Anderson Unattached
DNF Christopher Jensen ROBOTS <
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 10   Cat 4: 6   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christopher Rodriguez Unattached
2 Lucas Seibel Unattached
3 William Guy Half Acre Cycling
4 Frederick Hayden Rbikes.com / FleetTruckParts.com
5 Mike Slade Higher Gear Chicago Cycling Club
6 Samuel Oreilly Unattached
7 Karson Glass Johnny Sprockets
8 Thomas Martin Unattached
9 Geoffrey Pomerantz Spidermonkey Cycling
10 Matt Howley EMC2 / Elmhurst Masters
11 Chris Willard Blackstone Bicycle Works
12 Isaac Drew Verdigris-Village CX
13 Timothy Mcgovern Unattached
14 John Lorenz PSIMET Racing
15 Mike Palmer Half Acre Cycling
16 Brandon Emery ROBOTS <
17 James Langanis
18 Brett Ratner Unattached
19 Luther Gulseth Unattached
20 Tony Marcianelli
21 John McGrath Unattached
22 Eric Alexander Unattached
23 Brion Goudreau Team Bicycle Heaven
24 Jim Cannella ABD Cycling Club
25 Richard Lacour xXx Racing
26 Bob Ryan
27 Mark Baranowski xXx Racing
28 Dana Wall Unattached
29 Kevin Crow
30 Vance Scott Unattached
31 Sebastian Gosztyla
32 Charlie Cheek
33 John Rutkowski Sammy's Bike
34 Robert Anderson Unattached
35 John Conley Unattached
36 John Orleans Unattached
37 Steve Kismohr Unattached
38 Caleb Drew Unattached
39 Ryan Handley PSIMET Racing
40 Michael Kelly South Chicago Wheelmen
41 Jon Smail Unattached
42 John Mitchell xXx Racing
43 Kyle Kershasky Spidermonkey Cycling
44 Daniel Kurowski EMC2 / Elmhurst Masters
45 Joseph Castello Beverly Bike/VeePak
46 Catherine Watkins Higher Gear Chicago Cycling Club
47 Chris Reed
48 Sean Frost BratPack BMX
49 David Kurian
50 Alexander Aguilar Unattached
51 John Rockwell Unattached
52 Tom Keller Bloomington Cycle & Fitness Racing
53 Robert Regan Unattached
54 Jamie Proctor
55 Erik Newboe Schreiber Weisse Radfahren
56 Brian Knowles December Cyclo-Cross NFP
57 Brett Obourke
58 Mulubwa Munkanta SRAM Factory
59 Jason Kaiser
60 Michael Dobosiewicz Flatlandia
61 Russ Hoefer Higher Gear Chicago Cycling Club
62 Matt Sern
63 Timothy James Unattached
64 Avi Schwab Odd Ball Cycling
65 Paul Wollenberg Unattached
66 Stephen Drew Unattached
67 Geoff Winslow
68 Maalik Gardner Blackstone Bicycle Works
69 Robert Cawthorne PSIMET Racing
70 Ronald Searle Unattached
71 Toby Schmidt Unattached
72 Peter Krentz
73 Thomas Kaiser
74 Andy Ho Unattached
DNF Richard Johnson ABD Cycling Club
DNF Sean Klontz Half Acre Cycling
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 56   Cat 5: 7   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elizabeth So Les Petites Victoires
2 Jessica Hill The Pony Shop
3 Alyssa Severn My Wife Inc
4 Katie Tomarelli Kinky Llama Racing
5 Marie Couris Verdigris-Village CX
6 Kristina Young Team TATI
7 Erin Woloszyn Verdigris-Village CX
8 Kimberly Thomas Fusion / LIVESTRONG
9 Eleanor Blick Johnny Sprockets
10 Kelli Richter PSIMET Racing
11 Christina Peck Chicago Cuttin Crew
12 Nancy Heymann Higher Gear Chicago Cycling Club
13 Gina Kenny PSIMET Racing
14 Rebecca Welbes Kinky Llama Racing
15 Leah Sanda PSIMET Racing
16 Sandra Samman xXx Racing
17 Lindsay Knight Team TATI
18 Molly Shough Mox Multisport
19 Marie Snyder Chicago Cuttin Crew
20 Jamie Gavinsmyth Chicago Cuttin Crew
21 Vanessa Buccella Half Acre Cycling
DNF Catherine Watkins Higher Gear Chicago Cycling Club
DNF Marne Smiley Unattached
Finishers: Cat 2: 7   Cat 3: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Katie Mann Team TATI
2 Ellie Burke Team Kenda presented by Geargrinder
3 Kelly Lein xXx Racing
4 Tricia Fleischer Unattached
5 Jessica Whiton Unattached
6 Jenna Rutkowski Sammy's Bike
7 Ellen Mclaughlin SRAM Factory
8 Ellen Ryan xXx Racing
9 Kelly Clarke Spidermonkey Cycling
10 Annette Stahelin Half Acre Cycling
11 Natalie Pendergrass Unattached
12 Monica Rice Unattached
13 Maria Larkin Chicago Cuttin Crew
14 Colleen Hughes Team TATI
15 Carrie Smith Unattached
16 Laurie Chipps Half Acre Cycling
17 Jennifer Wilson Kinky Llama Racing
18 Annie Byrne Half Acre Cycling
19 Tracy Lorenz Unattached
20 Erica Scott Team Wisconsin
21 Anne Barnes Unattached
22 Amanda Dehaai
23 Nicole Falk Half Acre Cycling
24 Stewart Chapman Spidermonkey Cycling
25 Christine Palmquist Unattached
26 Sheena Enriquez Team TATI
DNF Erica Chianese Half Acre Cycling
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 26