Log In
Cross Fire p/b L5 Racing • Oct 30 2021 • Sun Prairie, WI
Race uploaded by Anonymous Uploader csv | json
Series: WICX 2021
5.3
3.2
4.7
4.2
3.7
Mostly Cloudy, 52 degrees, wind 9 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.3
Beers
3.2
Moisture
4.7
Accel
4.2
Tech
3.7
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Quinn Schroeder
Finishers: Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Thomas Agnew
2 Marlo Hunter
3 Andrew Bertram
4 William Flentye The Pony Shop
5 Jonathan Wood Revolution Cycles Club
6 Ryan Boettcher Gryphon Velo Racing
7 Rocco Turnersturm Revolution Cycles Club
8 Will Slowik Revolution Cycles Club
9 Dante Turnersturm Revolution Cycles Club
10 Blake Juckem
DNF Henry Flentye The Pony Shop
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Isaac Neff
2 Timothy Strelecki
3 Cole House
4 Calhan Norman Lindenwood University
5 Dan Teaters
6 Gabriel Acab
7 Narayan Mahon Neff Cycle Service
8 Jimmy Panther
9 Justin Marshall
10 Nick Dahl MoMo Riders' Club
11 Chad Cannon
12 Paul Johannes
13 Kyle Polich
DNF Sean Kennedy
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 5   Cat 3: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jason Bleedorn Neff Cycle Service
2 Chad Hartley
3 Matthew Kamphuis Trek Midwest Team
4 Ben Schreiber Linear Sport MTB
5 Paul Vanduyne
6 Christopher Morris
7 John Orlikowski Neff Cycle Service
8 Mark Harms
9 Ben Marchewka Linear Sport MTB
10 Anderson Bortoletto LAPT CC
11 Chris Kinonen Brazen Dropouts
12 Mark Vareschi Revolution Cycles Club
13 Reed Cornia Neff Cycle Service
DNF Andrew Richter Hollander Benelux Racing
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 8   Cat 3: 4   Cat 5: 1  
Classes: All | 50+  |   | 60+ 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lance Johnson
2 Arlen Spicer BELGIANWERKX
3 John Lirette Ben's Cycle/Milwaukee Bicycle Co. C
4 Michael Jones Neff Cycle Service
5 Brent Rohrs Diablo Cycling
6 Greg Jones
7 Paul Roltgen
8 Jeff Sympson
9 Robert Garner Team Wisconsin
10 Steve Gaffield
11 John Boudry Velocause Centraal Cycling
12 Sean Shields
13 Robert Schueler Hampshire Cycle Club
14 Michael Berzinski
15 Reed Cornia Neff Cycle Service
DNF Robert Moreland
DNF Mark Badger Brazen Dropouts Cycling Team
DNF Joseph King Neff Cycle Service
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cole House
2 Chad Cannon
3 Ethan Ley Revolution Cycles Club
4 Myles Lund Philadelphia Ciclismo
5 Mark Harms
6 Alex Sukowaty Broken Spoke Racing
7 Travis Gruchow L5 Racing
8 Adam Raychel Team Wisconsin
9 Corey Horning Trek Midwest Team
10 Chris Hill
11 Matthew Herr
12 Mike Lebeau Gryphon Velo Racing
13 Nathan Phelps Gryphon Velo Racing
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 6   Cat 3: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matthew Kosloske
2 Daniel Feuling Adapt Cycling
3 Mark Schiess
4 Paul Juckem
5 Kyle Abernathy MoMo Riders' Club
6 John Orlikowski Neff Cycle Service
7 Ian Hutchinson
8 Sanjay Ganju Trek Midwest Team
9 Peter Cherchian
10 Brad Sovinski Hollander Benelux Racing
11 Owen Reich
12 Vincent Steger Norco US Amateur Racing
13 Parker Mccoll
14 Paul Vanduyne
15 Nathan Johnson
16 David Studner Trek Midwest Team
17 Andy Rossetto
18 Jarred Cassady
19 Jacob Buboltz
20 Andrew Richter Hollander Benelux Racing
21 Chan Barden
22 Justin Cloute
23 Zachary Redding Neff Cycle Service
24 Nathan Abel
25 Tony Lemke
26 Przemyslaw Krol
27 Jess Kruchoski
28 Curran Beckler
29 Rj Bast
30 Peter Armstrong Brazen Dropouts
31 Mike Lebeau Gryphon Velo Racing
32 Adam Raychel Team Wisconsin
33 Aaron Deutchman Friends of Off-Road Cycling (FORC)
34 Mark Morgan
35 Jason Mcdowell Palomino American Cyclocross
36 Anders Ahlberg 801 W. Madison
37 Alexander Hinman
38 Nicholas Roecker Trek Midwest Team
39 Andrew Hellpap
40 Luyang Gao Adapt Cycling
41 Brad Gilders Palomino American Cyclocross
42 Eric Staats Brazen Dropouts
43 Nathan Phelps Gryphon Velo Racing
44 Josh Mckinney Trek Midwest Team
45 Brien Walsh PSIMET Racing
DNF Alex Sukowaty Broken Spoke Racing
DNF Dustin Leclaire
DNF Dan Ellerkamp
Finishers: Cat 3: 36   Cat 4: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elias Macias Hollander Benelux Racing
2 Samuel Cherchian ASU Junior Development
3 Jacob Buboltz
4 Nate Perronne Team Wheel & Sprocket
5 Jaret Hendrickson
6 Nelsen Wahlstrom Gryphon Velo Racing
7 Jordan Truttschel
8 Alexander Hinman
9 Matthew Young Trek Midwest Team
10 Aaron Deutchman Friends of Off-Road Cycling (FORC)
11 Connor Stone
12 Luyang Gao Adapt Cycling
13 Patrick Kolker
14 Hunter Gengler ASU Junior Development
15 Kevin Eichelberger
16 Matthew Becker Gryphon Velo Racing
17 Brian Hansen
18 Russell Carpenter
19 Daniel Valenza
20 Thomas Agnew
21 Jamie Banks-george SUPERNICE
22 Andy Boettcher Gryphon Velo Racing
23 Pat Scheckel
24 Richard Jordan
25 Michael Sublette
26 Jason Houge
27 Peter Reinhard
28 Tim Featherstone
29 Derek Moran Gryphon Velo Racing
30 John Cramer
31 Colin Reisenauer
32 Doug Herrick
33 Matthew Lawrence
34 Addison Sachse
35 Matthew Terski
36 Nicholas Platt
37 Brad Birkholz Angry Monkeys Racing
38 Clint Woerishofer
39 Scott Willms
40 Connor Polydoroff
41 Raphael Allen
42 John Burchmore xXx Racing
43 Brett Neylan
44 Wayne Sletten
45 Thomas Godiska
46 Alex Aviles
47 Paul Liesse Revolution Cycles Club
48 Kevin Leigeb
49 Steven Brandes
50 Matthew Klubertanz
51 Doug Rodenkirch
52 Marlo Hunter
53 Matt Eberly
54 David Staple
55 Anthony Sturm
56 Jonathan Hunter
57 Jacob Huseby
58 Dave Reich
59 Matt Flowers
60 Bradley Poling
61 Tim Zens
62 Armen Hadjinian Team ADHD America
63 Tim Rodenkirch
64 Jonathan Hayden Ben's Cycle/Milwaukee Bicycle Co. C
Finishers: Cat 4: 32   Cat 5: 19   Cat ?: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elias Macias Hollander Benelux Racing
2 Matthew Bruss Brazen Dropouts
3 Matthew Becker Gryphon Velo Racing
4 Dan Baumhover
5 Kayne Neigherbauer
6 Jason Houge
7 Allan Schimberg
8 Jeffrey Lex BELGIANWERKX
9 Daniel Jacobsen
10 Andy Boettcher Gryphon Velo Racing
11 Dan Ellerkamp
12 Derek Moran Gryphon Velo Racing
13 Lee Pier Brazen Dropouts
14 Peter Reinhard
15 Jeremy Pomeroy Gryphon Velo Racing
16 Doug Herrick
17 Matthew Lawrence
18 Jason Reimer Snakebite AC
19 Wayne Sletten
20 Steven Brandes
21 Jason Bentley Brazen Dropouts
22 Craig Howering
23 Karl Galko MoMo Riders' Club
24 Matt Flowers
25 Kevin Hayes-birchler Revolution Cycles Club
DNF Eric Shaw
DNF Connor Mcgee
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 18   Cat 5: 5   Cat ?: 3  
Classes: All | 60+  | 50+ 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kevin Eichelberger
2 Nelsen Wahlstrom Gryphon Velo Racing
3 Jamie Banks-george SUPERNICE
4 Brian Hansen
5 Pat Scheckel
6 Daniel Valenza
7 John Cramer
8 Matthew Terski
9 Bruce Pagel Team Wisconsin
10 Michael Welch Brazen Dropouts
11 Craig Billings
12 Scott Willms
13 Brad Birkholz Angry Monkeys Racing
14 Paul Liesse Revolution Cycles Club
15 Kurt Greenslit Colavita Racing Inc.
16 Robert Dunk
17 Gregg Schutt
18 Kevin Mcguinnis
19 Steve Hardman
20 Stephen Exner
21 Darcy Luoma
22 Mark Purcell
23 Oliver Clements
24 Tim Zens
25 Rick Huebschman
26 Doug Rodenkirch
27 Thomas Silbernagel
28 Alan Berendt Ben's Cycle/Milwaukee Bicycle Co. C
29 Armen Hadjinian Team ADHD America
30 Richard Wiegert
31 Steve Smith
32 Dennis Klinkert
Finishers: Cat 4: 17   Cat 5: 11   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Connor Stone
2 Tim Willcox
3 George Kapitz
4 Kayne Neigherbauer
5 Allan Schimberg
6 Jeremy Pomeroy Gryphon Velo Racing
7 Kevin Eichelberger
8 Gavin Lafave
Finishers: Cat 4: 6   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Antonia Gengler
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eva Raychel Team Wisconsin
2 Tarlo Wasacz Revolution Cycles Club
3 Laura Brookhyser Revolution Cycles Club
4 Abigail Wood Revolution Cycles Club
5 Issa Cohen
Finishers: Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Holly Lavesser
2 Julie Phelps
3 Sarah Kelnhofer Colavita Racing Inc.
4 Heather Curnutt
5 Lisa Harms
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Holly Lavesser
2 April Beard
3 Heidi Curtes
4 Emily Imdieke
5 Elle Artison
6 Julie Phelps
7 Amanda Mack Trek Midwest Team
8 Lisa Harms
Finishers: Cat 2: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Heidi Curtes
Finishers: Cat 2: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sarah Kelnhofer Colavita Racing Inc.
2 Sarah Swapinski
3 Wendy Boehm Neff Cycle Service
4 Heather Curnutt
5 Morgan Golabowski Neff Cycle Service
6 Heidi Stangl Hollander Benelux Racing
7 Caitlin Hamer Palomino American Cyclocross
8 Kayla Clemons
9 Katie Krauska
10 Bailey Rudolph
Finishers: Cat 3: 7   Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sarah Swapinski
2 Morgan Golabowski Neff Cycle Service
3 Liz Horning
4 Stephanie Schiess
5 Megan Agnew
6 Emily Raychel Team Wisconsin
7 Cassidy Mcgovern
8 Lindsay Platt Brazen Dropouts
9 Breanna Richard
10 Brynne Deneen
11 Michal Watson
12 Andrea Houge
13 Lindsey Gibbons
14 Lynsey Kimmins
15 Jaclyn Ziebert
16 Ellie Enghofer
17 Martel Denhartog
18 Maggie Warren
19 Jasmine Bowen
20 Kristin Zarr
21 Penelope Mort
22 Mckinzie Myszka
23 Jessica Ross
24 Madeline Zilles
Finishers: Cat 4: 6   Cat 5: 3   Cat ?: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mary Geralts
2 Emily Raychel Team Wisconsin
Finishers: Cat 4: 2