Log In
Labor Day Cyclocross Championships 2016 • Sep 5 2016
Race uploaded by Anonymous Uploader csv | json
4.3
1.6
4.1
4.2
2.6
Mostly Cloudy, 62 degrees, wind 5 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
4.3
Beers
1.6
Moisture
4.1
Accel
4.2
Tech
2.6
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 No Name535 32:14.3 4
2 No Name553 32:25.1 4
3 Daniel Truong 33:46.2 4
4 No Name 519 34:14.2 4
5 No Name536 35:03.1 4
6 No Name539 35:39.9 4
7 No Name560 37:30.6 4
8 No Name559 37:44.5 4
9 Owen Bower 28:50.6 3
10 Ron Rood 31:24.4 3
11 Sampson Murray 31:36.4 3
12 No Name552 19:12.2 2
13 No Name541 10:00.1 1
Finishers: Cat ?: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 No Name659 38:48.1 4
2 No Name679 30:28.2 3
3 Kelly Zuehlsdorff Nemisis 30:44.4 3
4 Jennifer Hutchinson Old Town Bicycle 32:23.0 3
5 No Name666 33:00.1 3
6 No Name649 33:29.7 3
7 No Name661 34:20.1 3
8 No Name672 34:22.0 3
9 No Name671 34:23.9 3
10 Amy Peerson 12:02.2 1
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Steve Westover Diamondback 1:05:04 9
2 Barney Gill West Seattle Cyclery 1:05:08 9
3 Bryan Torian OLYMPIA ORTHOPAEDIC ASSOCIATES 1:07:08 9
4 Mark Freda West Seattle Cyclery 1:02:25 8
5 Jose Alfredo ramirez nemesis Racing 0:15:31 2
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Chris Adolf Fell Swoop 1:05:13 9
2 Craig Undem Cycle U 1:05:40 9
3 Steve Jensen bicycle centres 1:05:54 9
4 Justin Harman Woodinville bicycle 1:05:55 9
5 Rick Heckenlaible AUDI 1:07:11 9
6 Nikos Mills Garage Racing 1:07:26 9
7 Dwaine Trummert 1:00:21 8
8 Ken Harmon PC4Men 1:00:39 8
9 James Christensen Old Town Bicycle 1:01:38 8
10 Mark Hubbard Audi 1:02:18 8
11 Sean Phillips Garage Racing 1:02:58 8
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 8   Cat 3: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Russell Stevenson TREK CXC 1:02:12 9
2 Jim Wood 333fab CX Factory Team 1:03:12 9
3 Collin Van slyke Team Racepace p/b BodyFloat 1:04:21 9
4 Patrick Dunn SCCA/Starbucks Cycling 1:05:22 9
5 John-Christian Flack Olympia Orthopaedic Associates 1:05:51 9
6 Erik anderson Anderson Olympia Orthopaedic Associates 1:06:52 9
7 Keith robinson Robinson Center Cycle 1:09:13 9
8 Theo arden Aredn Cycle U / Apex Racing 0:44:45 6
9 Jeremiah jensen Jensen Tete de la Course 0:16:00 2
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 2   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Monica Lloyd OLYMPIA ORTHOAPEDIC ASSOCIATES 30:44.5 4
2 Shannon Mallory NWCXProject 31:02.1 4
3 Heidi Wood 333fab CX Factory Team 31:19.9 4
4 Gina Estep Team Group Health 31:27.1 4
5 Hillary King Bicycle Centres 31:40.6 4
6 Kendra Super Hagens Berman Society Consulting 31:48.4 4
7 Karine Valliant-Saunders SCCA/Starbucks Cycling 32:56.8 4
8 Kele Murdin 32:57.0 4
9 Kayla Kaiser Team Racepace p/b Bodyfloat 33:31.5 4
10 Emily Huebner Nemesis 33:52.5 4
11 Jennifer Burtner Olympia Orthopaedic Associates 34:17.5 4
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 6   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Michael Swale Old Town Bicycle 29:48.9 4
2 Clinton Seal Bicycle Centres 29:56.7 4
3 Lee Newkirk Dyna Racing 29:58.9 4
4 Pat Miller Hagens Berman Society Consulting 30:04.2 4
5 Sid Wray Major Taylor Racing 30:05.3 4
6 Ruaraidh Stenson Dyna Racing 30:05.9 4
7 Mark Freda WEST SEATTLE CYCLERY 30:06.6 4
8 Charlie Heggem RacePace/Cirrus Cycles 30:20.2 4
9 Peter Super Hagens Berman Society Consulting 30:31.1 4
10 Leigh Thurgood Tenspeed Hero 31:00.9 4
11 Joshua Simmons PC4Men 31:03.5 4
12 Matty Larsen M.L.Wheels 31:05.2 4
13 Andrew Lamb Dyna 31:24.3 4
14 Steven Moe Nemesis 31:29.0 4
15 Clive Pursehouse #Kwaremoment 31:30.6 4
16 Peter Tang OLD-FISH 31:31.6 4
17 Mark Longman Native 31:39.3 4
18 David Cook Old Town Bikes 31:48.2 4
19 Bryan Torian OOA 32:51.8 4
20 Alex Telitsine CycleU/Apex 34:21.1 4
21 Matty Beers Garage Racing 35:04.5 4
22 Brian Dewey Black Sheep Velo 16:55.3 2
23 Matthew Seguin Dyna Racing 09:05.9 1
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 12   Cat 4: 1   Cat 5: 4   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Duncan Mcintosh Hagens Berman Society Consulting 30:34.9 4
2 Erik Olson Taco Time NW 30:45.5 4
3 Francisco Pons PC4MEN 30:48.2 4
4 Paul Claeys Dyna Racing 31:09.0 4
5 Jason Land Dyna Racing 31:12.4 4
6 Todd Reedy 31:18.9 4
7 Matt Peternell Under Achiever Club 31:19.2 4
8 Peter Benarcik Ravenna Capital Investment 31:21.0 4
9 Trevor Hall Taco Time NW 31:21.7 4
10 Chad Olson Dyna Racing 31:25.1 4
11 Nathan Webster Black Sheep Velo 31:29.9 4
12 Cole Meckle Stanley 31:43.8 4
13 Brian Glass PCP Racing 32:20.9 4
14 Mark Watson Hagens Berman Society Consulting 32:24.4 4
15 Frank O'Brien 32:25.8 4
16 Christopher Mendoza Green Bike Team 32:34.6 4
17 Kennith Ramirez NEMESIS 33:13.7 4
18 Buff Hopper DOUBLE CHECK 33:31.3 4
19 Peter Stocker LOS TOADIES 33:41.6 4
20 Andrew Winslow Snoqualmie Ice Cream 33:46.8 4
21 Dave Perkins snovalle 33:52.8 4
22 Russ Rainforth Egencia 34:27.7 4
23 Eric Stobin SnoValley Velo Club 34:46.6 4
24 Dave Stanton Taco Time NW 34:46.9 4
25 Eric Stobin Wahoo Fitness 35:18.2 4
26 Kevin Muldrow GEEZERS OF FURY 37:29.1 4
27 David Molenaar Green Bike Team 34:18.9 3
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 14   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 David Howard 44:22.7 6
2 Paul Buchanan 44:42.9 6
3 Justin Prior 44:43.4 6
4 Cody Young house wine racing/ toros cycles 45:07.8 6
5 Nick Boroughs soft like kitten 45:10.5 6
6 Scott Reed DYNA RACING 45:41.3 6
7 Matty Larsen M.L.Wheels 45:44.1 6
8 Garrett George SCCA/Starbucks Cycling 45:44.5 6
9 Joshua Simmons PC4MEN 45:59.1 6
10 Dieter Laskowski PCP Racing 46:01.6 6
11 Adrian Magun apex racing 46:17.1 6
12 David Montes Dyna 46:38.7 6
13 Jeffrey Early DYNA RACING 47:12.3 6
14 Clark Smithson Tenspeed Hero 47:14.3 6
15 Christopher Mendoza green bike team 47:45.7 6
16 Reid Curry Mayhem Racing 47:51.9 6
17 Roy Stansell OLYMPIC ORTHOPEDIC ASC. 48:02.8 6
18 Steven Moe NEMESIS 49:12.3 6
19 Jeff Rasor 49:35.7 6
20 Leigh Thurgood Tenspeed Hero 39:01.0 5
21 David Moloenaar Green Bike Team 46:21.7 5
22 Kennith Ramirez nemesis 35:30.5 4
23 Antony Parker Nemesis Racing 09:44.2 1
Finishers: Cat 3: 13   Cat 4: 3   Cat 5: 3   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Megan Fay Tenspeed Hero 33:22.9 4
2 Michelle Kautzmann olympia orthopaedic 33:37.1 4
3 Julian Haegen RAD RACING NW 34:00.0 4
4 Hayden Gizinski NWCX Project 34:58.4 4
5 Nicole Weiss GROUP HEALTH 35:38.7 4
6 Lori Brazel Mafia Racing NW 35:56.5 4
7 Jessica Emard MAYHEM RACING 36:36.9 4
8 Sheryl Johnson Egencia 29:26.9 3
9 Christie Fix Mayhem Racing 10:55.5 1
Finishers: Cat 3: 5   Cat 4: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Bob Bautista apex - cycleU 31:08.2 4
2 Greg Hodges Hektic/Strix Cycles Racing 32:26.1 4
3 George Mount 32:52.2 4
4 Jason Leuenberger 32:52.4 4
5 Shay Childress 33:17.7 4
6 Jason Bogan Hektic/Strix Racing 33:34.3 4
7 Curtis Baird GREEN BIKE TEAM 33:49.3 4
8 Scott Kuehn 33:50.7 4
9 Paul Faestel 33:51.4 4
10 Ruben Beitia 33:58.9 4
11 Mathew Johnson 34:08.5 4
12 Kevin Kallock Taco Time 34:39.3 4
13 John Mcconnell Tacoma Bike Racing Team 35:35.8 4
14 Simon Davies Tete De La Course 35:53.9 4
15 Christopher Foster Misfitz 38:54.5 4
Finishers: Cat 4: 8   Cat 5: 2   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Ivan Cintron MisFitz Cycling Team 31:00.5 4
2 Brian Guthrie Old Town Bicycle 31:00.7 4
3 Gary Johnson MisFitz Cycling Team 31:36.8 4
4 Scott Mcnees Classic Cycle Bainbridge 31:46.7 4
5 Mark Watson Hagens Berman Society Consulting 31:47.6 4
6 Russ Morgenson 31:57.4 4
7 Greg Awalt Kitsap RAcing 31:58.4 4
8 Scott Harder Snoqualmie Ice Cream Racing 32:11.1 4
9 Mike Vanorden Team Double Check 32:18.4 4
10 Greg Gizinski 32:27.3 4
11 Harrison Magun Cycle U/Apex Racing 32:52.9 4
12 Bart Heer SCCA/Starbucks Cycling 33:16.8 4
13 Matt Molzan MisFitz Cycling Team 33:17.7 4
14 Donny Buchanan Old Town Bicycle 33:24.2 4
15 Robert Rice Nemisis 34:08.3 4
16 Eric Norris SnoValley Velo Club 34:16.8 4
17 Andy Rosser Olympia Orthopaedic Associates 34:50.1 4
18 Peter Brown 34:56.0 4
19 Michael Hutchinson Green Earthworks Construction 35:12.1 4
20 Jeff James MisFitz Cycling Team 35:28.6 4
21 Marc Garoutte EPIC Racing 35:33.5 4
22 Brad Loetel Mayhem 36:02.3 4
23 Bob Cartwright misfitz 36:02.6 4
24 Kelly Muldrow Geezers of Fury 36:19.6 4
25 Jim Wallingford Cycle U/Apex Racing 36:38.8 4
26 Ralph Plata nemesis racing 37:39.9 4
27 Marc Savage LWV/Broadmark Capital 37:46.9 4
28 Jeff Coopersmith Taco Time 38:52.1 4
29 Mark Spencer-coons Egencia 26:52.6
30 Robert Koreis OTB/Green Eathworks Construction 21:57.9 2
31 Eric Davis Tacoma Cyclocross 09:40.1 1
32 Dave Perkins SnoValley Velo 09:55.2 1
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 12   Cat 5: 4   Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Adrian Magun Cycle U/Apex 30:03.0 4
2 Brennan Hodgins Cycle U/Apex 30:09.0 4
3 Paul Buchanan 30:20.4 4
4 "justin ""rez"" " Resnick Cycle U/Apex Racing 30:39.0 4
5 Justin Prior 30:43.7 4
6 Bob Bautista Apex - CycleU 31:19.4 4
7 Edward Holmes r4c 31:24.9 4
8 Paul Josephson CYCLE U/APEX 31:38.9 4
9 Alec Osenbach Tenspeed Hero 31:43.1 4
10 Tim Farrell SCCA/Starbucks 31:57.7 4
11 Ryan Riegler APEX 32:02.5 4
12 Kent Hu Hagens Berman Society Consulting 32:07.6 4
13 Mike Udelhofen GRCC 32:13.1 4
14 Stephen Snider Bike Masters 32:18.5 4
15 Jeff Evans Olympia Orthopaedic Associates 32:36.0 4
16 Jared King Dyna Racing 32:40.2 4
17 Jeremy Gillis Fischer Plumbing 32:41.8 4
18 James Bishop Cycle U/Apex 33:05.8 4
19 Michael Mallory SVC 33:17.9 4
20 Joseph Swain 33:36.0 4
21 Daniel Truong 33:38.6 4
22 Matt Adolf 33:57.6 4
23 Jesse Llona Cycle U/Apex racing 34:14.2 4
24 Zack Hewell Space Cadet Racing p/b The Bikery 35:32.8 4
25 Robert Dudzik BikeFloat 35:33.4 4
26 Steven jr Tauscheck 35:35.2 4
27 Antony Parker Nemesis Racing 35:41.5 4
28 Jeffrey Perez Bahati-WTR 35:55.5 4
29 Christopher Stubel Cycle U/Apex Racing 36:03.2 4
30 Michael Gates 32:38.7 3
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 9   Cat 5: 7   Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Heather Fourie Spokeswomen Racing 35:14.9 4
2 Karen Steen Olympia Orthopaedic Associates 35:28.6 4
3 Lauren Schmidt SCCA/Starbucks Cycling 36:58.8 4
4 Melissa Eamer Team Group Health 37:05.5 4
5 Stephanie Riegler STARBUCKS/SCCA 37:08.8 4
6 Mindy St. onge Vanderkitten 37:12.8 4
7 Olga Magun Team Group Health 37:29.8 4
8 Lavonne Wilson Team Group Health 37:30.6 4
9 Anita Lam Dyna Racing 37:43.8 4
10 Kathryn Kolan OLYMPIA ORTHOPEDICS ASSOCIATES 37:53.9 4
11 Beth Pfost SCCA/Starbucks Cycling 37:59.0 4
12 Jean Fisher Olympia Orthopaedics Associates 38:07.5 4
13 Cindy Medlin Olympia Orthopedic and Associates 29:14.4 3
14 Kelsey Cohan Indigenous Wheel Co Factory Team 29:22.0 3
15 Meredyth Given SnoCo Velo 29:24.5 3
16 Kathryn Meckle Stanley 29:30.6 3
17 Mariko Wei Egencia 30:08.1 3
18 Ashley Moore Hagens Berman Society Consulting 30:29.2 3
19 Cortni Thrasher Jacks Bicycle Center Queens of Dirt 30:55.3 3
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 9   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Bennett Hu HagensBerman 47:51.9 6
2 Zach Marien 47:54.0 6
Finishers: Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Christensen steiner Steiner 37:34.5 4
2 Nathan Sabol MCLEOD/SNOHOMISH BIKE RACING 39:44.6 4
3 Alec Morgenson Cycle U/Apex Racing 29:15.8 3
4 Nate Hall Black Sheep Velo 30:02.8 3
5 Milo Mcintosh Hagens Berman Society Consulting 30:14.6 3
6 Noah Meckle RAD Racing NW 30:40.8 3
7 Hu Reid Hagens Berman Society Consulting 31:45.9 3
8 No N. 960 31:56.3 3
9 No N. 939 31:59.0 3
10 No N. 955 33:19.3 3
11 Hatcher Freda 33:34.5 3
12 Sam Gill 33:35.0 3
13 No N. 967 33:44.7 3
14 No N. 973 34:36.6 3
15 No N. 970 35:45.3 3
16 Tyler Morgenson Cycle U/Apex Racing 36:56.9 3
17 No N. 966 39:16.8 3
18 No N. 968 39:28.0 3
19 No N. 964 39:51.7 3
20 No N. 947 40:27.0 3
21 No N. 953 41:47.7 3
22 No N. 965 43:23.5 3
23 No N. 976 45:21.6 2
24 No N. 954 47:37.4 2
25 No N. 951 11:37.3 1
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 4   Cat ?: 20  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Dashawn Hutchinson pncx 31:28.0 4
2 Connor Gizinski Cycle U/Apex Racing 32:36.6 4
3 Aidan Cordero Cycle U/Apex Racing 34:57.9 4
4 Alexander Bennett CYCLE U JUNIOR TEAM 35:20.9 4
5 Winston Hackett Cycle U/Apex Racing 37:12.3 4
6 Euan Mcelwaine Cycle U 29:59.0 3
7 Jacob D miller Cycle U 31:47.6 3
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 5   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 No Name507 30:39.2 3
2 No Name522 31:17.0 3
3 No Name839 31:37.1 3
4 No Name557 37:54.9 3
5 No Name549 40:29.1 3
6 No Name543 21:52.0 2
7 No Name561 30:12.5 2
8 No Name558 20:07.6 1
Finishers: Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Addison Leckrone 36:15.7 4
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Kevin Johnson Egencia 29:50.2 4
2 Roy Colven 30:20.1 4
3 Trevor Hall Taco Time NW 30:22.1 4
4 Kevin Raymond Bikesale 30:37.6 4
5 Ron Flores Bike Masters 30:51.3 4
6 Joel Burklund PC4Men 31:12.6 4
7 Rick Raymond Old Town Bicycle p/b GEC 31:56.2 4
8 Paul Coffee Tacoma Bike Race Team 32:12.4 4
9 Erik Brooks Egencia 32:46.0 4
10 Andrew Winslow Snoqualmie Ice Cream 32:52.0 4
11 S cosmic Miller 32:56.3 4
12 Michael Smith Bike Masters 33:37.4 4
13 Jay Hatter Unattached 33:45.1 4
14 Jeff Gibbs Taco Time NW 33:56.2 4
15 Robert Milligan Dyna Racing 33:58.1 4
16 Barry Johnson -- 34:14.0 4
17 Buff Hopper Team Double Check 34:41.2 4
18 Hank Greer 34:56.3 4
19 Craig Burgess Black Sheep Velo 35:21.5 4
20 Steve Tauscheck doublecheck 35:57.4 4
21 Dennis Stumpp Dyna Racing 36:45.0 4
22 Jim Ahrens TBRT 37:11.0 4
23 Tim Mccormick Dyna Racing 38:02.9 4
24 Steve Ellis egencia 29:16.8 3
25 Roland Goeckel Team Double Check 30:43.1 3
26 Nelson Mittuch MisFitz Cycling Team 21:00.2 2
27 Greg Heitman Team Double Check 09:42.7 1
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 4   Cat 4: 10   Cat 5: 1   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Geraldine Vander haegen Olympia Orthopaedic Associates 34:20.6 4
2 Tamara Donnelly TREK CXC 34:40.4 4
3 Andrea Leuschke BLACK SHEEP VELO 35:20.1 4
4 Karen Wilkinson Team Group Health 28:42.5 3
5 Laura Martin Egencia 29:21.5 3
6 Tina Rainforth Egencia 29:24.7 3
7 Margaret Walter Old Town Bicycle 29:33.2 3
8 Kelly Davis Dyna Racing 30:07.3 3
9 Brandelle Mcintosh SnoValley Velo 30:42.3 3
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat 4: 3   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Joseph Mullan HODALA! 42:14.1 6
2 Brad Nelson Team Racepace 43:24.5 6
3 Dave Chipchase SCCA/STARBUCKS CYCLING 43:38.7 6
4 Pete Groblewski State Bicycle Co 43:43.6 6
5 Doug Graver Mafia Racing NW 44:19.9 6
6 Zack Hewell Space Cadet Racing p/b The Bikery 44:59.4 6
7 Michael Brazel mafia racing 45:01.3 6
8 "justin ""rez"" " Resnick SPACE CADET RACING P/B THE BIKERY 45:35.7 6
9 Peter Hall Black Sheep Velo 46:03.3 6
10 Kurt Litsinger Snoqualmie Ice Cream Racing 46:12.4 6
11 Sam Dollar Pacific NW Cyclocross 46:27.0 6
12 George Jackson iii OTB 46:54.6 6
13 Jason Connell cycle u apex 47:21.5 6
14 Paul Josephson CYCLE U/APEX 47:28.3 6
15 Brennan Hodgins Cycle U Apex 47:35.8 6
16 Greg Hodges Hektic/Strix Cycles Racing 47:47.1 6
17 Ryan Riegler APEX/CYCLE U 47:50.7 6
18 Charlie Clay Soft Like Kitten 49:56.3 6
19 Jason Bogan Hektic/ Strix Racing 50:08.7 6
20 Christopher Stubel Cycle U/Apex Racing 50:13.4 6
21 William Giattino space cadet racing p/b the bikery 50:15.0 6
22 Peter Stocker LOS TOADIES 50:18.4 6
23 Hank Greer 42:20.5 5
24 Russ Rainforth Egencia 43:01.0 5
25 Andre Gougisha Space Cadet Racing p/b The Bikery 43:05.1 5
26 Harrison Magun apex racing 44:22.8 5
27 Jason Dada Space Cadet Racing p/b The Bikery 45:04.2 5
28 Todd Waltmire LOS TOADIES 45:14.5 5
29 Jesse Keating Old Town Bicycle 45:15.9 5
30 Joe Llona 47:58.9 5
31 Michael Hutchinson OTB 47:59.5 5
32 Dave Stanton Taco Time NW Cycling Team 48:38.5 4
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 1   Cat 3: 7   Cat 4: 9   Cat ?: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Jennifer Burtner Olympia Orthopaedic Associates 47:42.2 6
2 Michelle Kautzmann olympia orthopeadics 42:41.6 5
3 Hidi Cramer PCP Racing 43:04.9 5
4 Jessica Emard MAYHEM RACING 45:11.4 5
5 Christie Fix Mayhem Racing 49:28.1 5
6 Cortni Thrasher Jack's Bicycle center Queens of Dir 44:39.4 4
7 Shannon Sutherland Epic Racing 46:54.6 4
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat ?: 2