Log In
Indian Lakes Resort CX Race - Saturday • Nov 16 2014
Race uploaded by Jason Knauff csv | json
4.4
3
4.5
4.4
3.2
Overcast, 30 degrees, wind 10 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
4.4
Beers
3
Moisture
4.5
Accel
4.4
Tech
3.2
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dan Teaters Team Wheel & Sprocket
2 David Reyes Heritage Race Club
3 Maxx Hall Verdigris-Village CX
4 Brian Conant The Pony Shop
5 Brandon Feehery UCI CT: Astellas Cycling Team
6 Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
7 Kevin Klug The Pony Shop
8 Robert Kelley Team Bicycle Heaven
9 Michael Hemme SRAM Factory
10 Scott Mclaughlin SRAM Factory
11 Gareth Reeves EMC2 / Elmhurst Masters
12 Karson Glass Johnny Sprockets
13 Matthew Schweiker Heritage Race Club
14 Matt Silvia Roscoe Village Bike Racing
15 Jason Knauff Burnham Racing
16 Ryan Ramirez The Pony Shop
17 Evan Jahn Rhythm Racing
18 Reece Oleson NorthStar Development
19 Garrett Sczechowski Purdue University
20 Andrew Giniat
21 Vesselin Velev
22 Gunner Gilliam Lindenwood University
23 Brian Piotrowski xXx Racing
24 Scott Arrigoni Verdigris-Village CX
25 Cj Brish BK Training Systems LLC
26 Joe Berlyoung Johnny Sprockets
27 Paul Swinand The Pony Shop
28 Eric Drummer Velosmith Bicycle Studio
29 Derek Lewis Heritage Race Club
30 Ian Byrd Burnham Racing
31 Nicholas Grigsby Michelob Ultra - Big Shark Racing T
32 Lane Johnson Localcycling.com
33 Justin Miller Team Six One Four
34 Kevin Berger Team Wheel & Sprocket
35 Alfonso Reyes Heritage Race Club
36 Clayton Otto
37 Howard Smith The Pony Shop
38 Peter Monko Spidermonkey Cycling
39 Ara Oggoian Team Bicycle Heaven
40 Richard Guidry UW-Whitewater Cycling
41 Michael Keller South Chicago Wheelmen
42 Shane Feehery South Chicago Wheelmen
43 Brad Dash ABD Cycling Club
44 Zachary Dorsey
45 Luther Gulseth INTENT
46 Isaac Drew Team Bicycle Heaven
47 John Reiker
48 Michael Kirby xXx Racing
49 Peter Kelley Team Bicycle Heaven
DNF Kevin Pietka Cycling Republic Racing Team
Finishers: Cat 1: 12   Cat 2: 19   Cat 3: 18   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Federico Rios
2 Michael Page Verdigris-Village CX
3 Jarrod Kerkhoff Michael's Cycles Team
4 Jeff Holland The Bonebell
5 Jacob Huizenga Chicago Cuttin Crew
6 Paul-brian Mcinerney Half Acre Cycling
7 Timothy Tanner
8 Giordano Guagliardo
9 Daniel Fluegel Michael's Cycles Team
10 Phil Fluegel Michael's Cycles Team
11 Jonathan Kloppenburg
12 Tyler George xXx Racing
13 Nicholas Andriano Main Street Bicycles Sasquatch Squa
14 Gerrit Sinclair Bloomington Cycle Racing Team
15 Benjamin Demong ABD Cycling Club
16 Samuel Spende ISCorp Cycling/NCSF
17 Julio Jacobo KS Energy Services / Team Wisconsin
18 Brett Williams Main Street Bicycles Sasquatch Squa
19 Nathan Schneeberger Johnny Sprockets
20 Andrew Lowe PSIMET Racing
21 Peter Monko Spidermonkey Cycling
22 Andrew Zens Rhythm Racing
23 Trent Williams Spidermonkey Cycling
24 Ben Laforce xXx Racing
25 Mark Zalewski Spidermonkey Cycling
26 Luther Gulseth INTENT
27 David Bowers Half Acre Cycling
28 Eugenijus Skibarka Team UPB / ultimateprobikes.com
29 Jack Warner Verdigris-Village CX
30 William Guy Half Acre Cycling
31 Daniel Stefiuk SRAM Factory
32 Sage Hahn SRAM Factory
33 Christopher Sholl Tuxedo Thunder Cycling
34 Bryan Mcvey ABD Cycling Club
35 Mike Morell Chicago Cuttin Crew
36 Diego Arana Beverly Bike/VeePak
37 Johnathan Crawford Tuxedo Thunder Cycling
38 Rick Schopp INTENT
39 Chernoh Sesay Johnny Sprockets
40 Yannick Le boulch Bloomington Cycle Racing Team
41 Mark Witthoefft The Pony Shop
42 Kyle Rainey GP Velotek
43 Chad Mueller Team Bicycle Heaven
44 Ian Seibert GTG Racing
45 James Depkon Northbrook Bicycle Club Inc.
46 Jim Cannella ABD Cycling Club
47 Aaron Vanderwaal Mafia Racing
48 Micah Ariel Half Acre Cycling
49 Matthew Flaherty Team Bicycle Heaven
50 Justin Lebb Rhythm Racing
51 Jason Alvarado The Bonebell
52 Michael Newman
53 Justice Leppanen The Pony Shop
54 Adam Pah Tuxedo Thunder Cycling
55 Gavin Gould
56 Brian Boyle South Chicago Wheelmen
DNF Bjoern Oppenkowski Tuxedo Thunder Cycling
DNF Corwin Spaetti Alberto's Sport
Finishers: Cat 3: 56   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Lawler Main Street Bicycles Sasquatch Squa
2 Brandon Gobel
3 Mark Nowack
4 Andrew Koch Kelly Benefit Strategies/LSV
5 Jonathan Vota
6 Michael Hodgetts Half Acre Cycling
7 Jerome Jeslis
8 Anthony Ott Main Street Bicycles Sasquatch Squa
9 Mitch Emerson
10 Gregory Nash Project 5 Racing
11 Brian Kwak Tuxedo Thunder Cycling
12 Chris Kravas EMC2 / Elmhurst Masters
13 Sean Seamon
14 Benjamin Schlarman
15 Jim Polizos Rhythm Racing
16 Michael Sojka Half Acre Cycling
17 Jess Riefe Quantmodel Cycling Team
18 Chris Wiatr Team Got Wind?
19 Arthur Miles Vision Quest
20 Stuart Nelsen Team UPB / ultimateprobikes.com
21 Wojciech Czerkies
22 Jon Smail INTENT
23 Joe Cheff Team UPB / ultimateprobikes.com
24 Mike Radlicz W2 Racing
25 George Sullivan
26 Mitchell Dutczak The Pony Shop
27 John Castro Spidermonkey Cycling
28 Abner Miralda Team Louisville
29 Brian Bauer
30 Ben Freas Avant Bicycle Supply
31 Timothy Barrett Team Bicycle Heaven
32 Zachary Slavens SpokedSTL/Spoked Couriers
33 Brad Gilders
34 Craig Kielbasa
35 Brandon Todd Cycling Republic Racing Team
36 Kurt Druffel
37 Michael Savona
38 Jay Bowles EMC2 / Elmhurst Masters
39 Steven Jesanis
40 Ryan Handley PSIMET Racing
41 Josh Goodman
42 John Leopold Bonkers Cycling
43 John Orleans Half Acre Cycling
44 Jerry Meister ABD Cycling Club
45 Ben Mccarthy South Chicago Wheelmen
46 Ross Browne ABD Cycling Club
47 Robert Anderson
48 Daryus Patel xXx Racing
49 Dan Kalny Intelligentsia Racing Society
50 Timothy Hejny
51 Wade Courtney
52 John Lockwood
53 Jacob Stiefel Purdue
54 John Mahr Wheel Fast Racing
55 Steve Kismohr
56 Russ Hoefer Team Higher Gear
57 Steven Dickerson Intelligentsia Racing Society
58 Vance Scott Vision Quest
59 Kurt Breitenbucher Spidermonkey Cycling
60 Kennen Hootman EMC2 / Elmhurst Masters
61 Lorrell Arvanitas
62 Sarah Gulseth
63 Michelle Moore Spidermonkey Cycling
64 Tiber Scheer xXx Racing
65 James Hoefer Team Higher Gear
DNF Martin Rogulja
DNF Dennis Duria INTENT
Finishers: Cat 4: 61   Cat 5: 5   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daniel Breuer
2 Chris Wiatr Team Got Wind?
3 Andrew Koch Kelly Benefit Strategies/LSV
4 Jess Riefe Quantmodel Cycling Team
5 Nathaniel Ganger
6 Chris Roeleveld
7 Andy Schumacher
8 Mark Pavlovcik
9 Simon Phuah
10 Willem Conradie
11 Alex Revelo Main Street Bicycles Sasquatch Squa
12 Jon Smail INTENT
13 Mike Radlicz W2 Racing
14 Stuart Nelsen Team UPB / ultimateprobikes.com
15 Sean Seamon
16 Daniel Oconnell Half Acre Cycling
17 Wojciech Czerkies
18 Jay Bowles EMC2 / Elmhurst Masters
19 Joseph Zhang Revolution Cycle Club
20 Arthur Miles Vision Quest
21 Ben Riefe The Pony Shop
22 Dave Wasikowski
23 Piotr Wiktorczyk
24 Jack Cahillane Spidermonkey Cycling
25 Ryan Handley PSIMET Racing
26 Ross Handler
27 Brandon Todd Cycling Republic Racing Team
28 Dave Towner Cycling Republic Racing Team
29 Joe Cheff Team UPB / ultimateprobikes.com
30 Daniel Schaumann Heritage Cycling Club
31 Randall Swanson PSIMET Racing
32 Elliot Bennett
33 Andrew Waggoner
34 Alvin Ang
35 Nick Praznowski
36 Kevin Brown
37 Torey Peterson Main Street Bicycles Sasquatch Squa
38 Eduardo Acosta
39 Robert Eninger
40 Mitch Ternes Beverly Bike/VeePak
41 Anthony Cambio Northbrook Bicycle Club Inc.
42 Charles Goldman xXx Racing
43 Daryus Patel xXx Racing
44 Robert Anderson
45 Bob Ganson
46 Sean Costin W2 Racing
47 Mulubwa Munkanta SRAM Factory
48 Cyrille Neyer
49 Chas Threlkeld Jus d'Orange
50 Jonathan Costin The Pony Shop
51 Peter Gray
52 Tony Hernandez
53 Eric Krzystofiak
54 Troy Lehman
55 Kennen Hootman EMC2 / Elmhurst Masters
56 James Tente
57 Aaron Smith West Town Bikes
58 Evert Lindberg
59 Gerard Castro
60 Young Son PSIMET Racing
61 Vince Ternes Beverly Bike/VeePak
62 Robert Bunting
63 David Belknap Kinky Llama Racing
64 Stephen Valentini 6/8/1905
65 Randy Summerville
66 Darryl august De leon
67 Kurtis Donald Athletes By Design
68 Masayuki Tsuchiya Spidermonkey Cycling
69 Natraj Ponna
70 Aiden Riefe The Pony Shop
71 Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
72 Terrence Heafey
73 Matthew Weiss
74 Spencer Huard
75 Jennie Ruff
76 Chris Mcauliffe xXx Racing
77 Michael Jaskae
78 Brian Knetl South Chicago Wheelmen
79 Dennis Duria INTENT
80 Michael Presutti
81 Henry Praznowski The Pony Shop
82 Richard Aycock
83 Rishan Mohideen Kinky Llama
84 Peter Linden
85 Kyle Kalny
86 James Hibbler
87 Richard Moellering xXx Racing
88 Evan Nesbitt The Pony Shop
89 Jennifer Wilson Kinky Llama Racing
DNF John Lux
DNF John Castro Spidermonkey Cycling
Finishers: Cat 4: 38   Cat 5: 40   Cat ?: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Naughton
2 Johnny Hudson Main Street Bicycles Sasquatch Squa
3 Christando Lombardo WCJ Racing
4 Brian Karlow Intelligentsia Coffee
5 John Gatto Twin Six
6 Edwin Bagley The Pony Shop
7 Nick Amlot xXx Racing
8 Tom Sybert Verdigris-Village CX
9 John Whipple Scarlet Fire Racing
10 Louis Kuhn The Pony Shop
11 Mark Johnson
12 Kyr Gaganidze
13 Eric Drummer Velosmith Bicycle Studio
14 Walid Abu ghazaleh The Pony Shop
15 Eric Refvik Verdigris-Village CX
16 Bernd Hosey Team UPB / ultimateprobikes.com
17 John Boggs xXx Racing
18 Troy Crady Mox Multisport
19 Tom Driver Burnham Racing
20 Mark Feary The Pony Shop
21 Omar Patalinghug Higher Gear Chicago Cycling Club
22 Krzysztof Kadamus
23 Alfred Bryant Velosmith Bicycle Studio
24 Jan Vanmieghem Velosmith Bicycle Studio
25 James Depkon Northbrook Bicycle Club Inc.
26 Christopher Berthold Velosmith Bicycle Studio
27 Craig Bryant Velosmith Bicycle Studio
28 Blake Schraft
29 James Maddox Spin Doctor Cyclewerks CX Team
30 Brad Rainko Johnny Sprockets
31 Derek Oberg Verdigris-Village CX
32 Robert Paetsch Northbrook Bicycle Club Inc.
33 Tony Bustamonte Velosmith Bicycle Studio
34 Matthew Grosspietsch xXx Racing
35 Brian Urban ABD Cycling Club
36 Gene Flanagan
37 Cameron Pease Main Street Bicycles Sasquatch Squa
38 Ben Riefe The Pony Shop
39 Piotr Wiktorczyk
40 Andrew Kirkwood
41 William Jackson
42 Michael Newman
43 Mariano Marinkovic
44 John Lockwood
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 5   Cat 3: 20   Cat 4: 11   Cat 5: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christopher Pike
2 Bob Karlow Intelligentsia Coffee
3 Mike Scalise Verdigris-Village CX
4 Danny Warner Verdigris-Village CX
5 Bryan Rheude The Pony Shop
6 Newt Cole The Pony Shop
7 James Nowak ABD Cycling Club
8 Jim Groenhof Verdigris-Village CX
9 Steel Bokhof The Pony Shop
10 Dominic Casey Velosmith Bicycle Studio
11 Frank Lofrano Verdigris-Village CX
12 Thomas Manderfeld Revolution Cycle/Twin Six
13 Peter Rolewicz The Weather Channel
14 Avi Neurohr Chicago Cuttin Crew
15 James Linn Ten27 Cycling Club
16 Dan Mallek Verdigris-Village CX
17 Vincent Boyer Verdigris-Village CX
18 Chris Kravas EMC2 / Elmhurst Masters
19 Chris Henning Northbrook Bicycle Club Inc.
20 Michael Chiang Alberto\'s Sport
21 Andrew Hines Team Mack Racing Assoc. LTD
22 James Brady The Pony Shop
23 Ernest Wang Velosmith Bicycle Studio
24 Michael Kerr The Pony Shop
25 Jon Suyko BELGIANWERKX
26 Timothy Denman Verdigris-Village CX
27 Randy Koren
28 Michael Angus Spin Doctor Cyclewerks CX Team
29 Michael Seguin Beverly Bike/VeePak
30 Brian Delaney
31 Duane Higgs Verdigris-Village CX
32 James Siegele Team Bicycle Heaven
33 Scott Starbuck The Pony Shop
34 Mike Grimm Flatlandia Cycling Team
35 Lawrence Huro Spin Doctor Cyclewerks CX Team
36 Jostein Alvestad EMC2 / Elmhurst Masters
37 Juan Victoria xXx Racing
38 Reid Montgomery Northbrook Bicycle Club Inc.
39 Tom Berry
40 Mark Baranowski xXx Racing
41 Curt Warner Flatlandia Cycling Team
42 Eric Shivvers Half Acre Cycling
43 Mases Movsessian Spin Doctor Cyclewerks CX Team
44 Steve Prinner ABD Cycling Club
45 Charles Rulich Flatlandia Cycling Team
46 Ken Kabira University of Chicago Velo Club
47 Carlos Hoyos
48 Colin Donlan Vision Quest
49 Christopher Osborne Team Extreme
50 Barry Batson Mox Multisport
51 Jim Aspinall
52 Lorrell Arvanitas
53 Tom Parsons Revolution Cycle Club
DNF Rich Whitman Cycle-Smart Inc.
DNF Dan Cleveland Team Bicycle Heaven
DNF Chris Harold Revolution Cycle Club
DNF Sofia Biller xXx Racing
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 7   Cat 3: 24   Cat 4: 14   Cat 5: 5   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gregory Anderson Spin Doctor Cyclewerks CX Team
2 Matt Howley EMC2 / Elmhurst Masters
3 Scott Ross
4 Robert Garner V.C. Bikesport
5 Allan Thom The Pony Shop
6 Dean Ott Main Street Bicycles Sasquatch Squa
7 David Mccollum
8 Tim Homola Verdigris-Village CX
9 David Mcclenahan PYOC
10 Ludwig Montfort ABD Cycling Club
11 Kevin Mitchell
12 Jeff Biedka Verdigris-Village CX
13 Gary Dicicco Spin Doctor Cyclewerks CX Team
14 Albert Weigel Verdigris-Village CX
15 George Lambros Flatlandia Cycling Team
16 Don Mcintosh The Pony Shop
17 Fran Connelly Tower Racing
18 Robert Berg Tower Racing
19 John Bucksbaum The Pony Shop
20 Julian Coupland Verdigris-Village CX
21 Walter Stoops ABD Cycling Club
22 Edward Reed The Pony Shop
23 Voytek Glinkowski WDT-Allvoi International Cycling Te
24 Chris Mailing Ten27 Cycling Club
25 Keith Halsall
26 Thomas Kramer Verdigris-Village CX
27 Tom Wilson Verdigris-Village CX Team
DNF Joel Roth Team TATI
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 19   Cat 4: 7   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jack Warner Verdigris-Village CX
2 Juan Gonzalez Bloomington Cycle Racing Team
3 Chris Heuser Team Bicycle Heaven
4 Nathaniel Ganger
5 Jacob Thom The Pony Shop
6 Dante Parra KS Energy Services / Team Wisconsin
7 Noah Anderson Spin Doctor Cyclewerks CX Team
8 Zac Lucarz
9 Joe Sullivan
10 Sumner Feary The Pony Shop
11 Audrey Ernst EGO p/b Sammy\'s Bikes
12 Daryus Patel xXx Racing
13 Ella Neurohr Chicago Cuttin Crew
14 Jack Knetl South Chicago Wheelmen
15 Amelia Van maldegiam Spin Doctor Cyclewerks CX Team
16 Luke Arrigoni Verdigris-Village CX
17 Tess Anderson Spin Doctor Cyclewerks CX Team
18 Josh Towner Cycling Republic Racing Team
19 Claire Angus Spin Doctor Cyclewerks CX Team
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 13   Cat 5: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mitchell Dutczak The Pony Shop
2 Jonathan Costin The Pony Shop
3 Peter Swinand The Pony Shop
4 Jack Spende Tread Head Cycling
5 Jacob Arrigoni Verdigris-Village CX
6 Lincoln Scheer xXx Racing
7 Bennett Lindberg The Pony Shop
8 Aiden Riefe The Pony Shop
9 Henry Praznowski The Pony Shop
10 Conner Boyer Verdigris-Village CX
11 Katherine Schafer Verdigris-Village CX
12 Laura Thornburg Alberto's Sport
13 Brianna Urban ABD Cycling Club
14 Nick Schopp INTENT
15 Roscoe Gvagliardo Verdigris-Village CX Team
16 Joseph Arrigoni Verdigris-Village CX
17 Adam Grimm
18 Nathaniel Osborne Team Extreme
19 Evan Nesbitt The Pony Shop
20 Elliot Harold The Pony Shop
21 Francisco Patel xXx Racing
22 William Spende
23 Bella Schopp INTENT
24 Sadie Scheer xXx Racing
25 Benjamin Barney The Pony Shop
26 Henrique Lowe Tread Head Cycling
27 Charlotte Bokhof The Pony Shop
28 Francesca Swinand The Pony Shop
29 Lexton Rockwell Team Bicycle Heaven
30 Nevin Orleans
31 Ellie Hosey Team UPB/Ultimate Pro Bikes
32 Grace O'malley Team UPB / ultimateprobikes.com
33 Malena Riefe The Pony Shop
DNF Nate Rulich Flatlandia Cycling Team
Finishers: Cat 4: 18   Cat 5: 12   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Conroy Mox Multisport
2 Robert Higgins Johnny Sprockets
3 Peter Chrapkowski Twin Six
4 Troy Crady Mox Multisport
5 Brent Wegscheid Johnny Sprockets
6 Eric Holm Half Acre Cycling
7 Chase Osborne Team Extreme
8 Juozas Martynaitis Team UPB / ultimateprobikes.com
9 Steve Schafer Verdigris-Village CX
10 Eugenijus Skibarka Team UPB / ultimateprobikes.com
11 Alejandro Collins Ten27 Cycling Club
12 Christopher Osborne Team Extreme
13 Scot Weidenaar
14 George Sullivan
15 Robert Paetsch Northbrook Bicycle Club Inc.
16 Matthew Wagner
17 Anthony Rienks Beverly Bike/VeePak
18 Matt Fox
19 John Ott Main Street Bicycles Sasquatch Squa
20 Joshua Shough Chicago Cuttin Crew
21 Dwayne Richmond
22 Michael Newman
23 Zachary Slavens SpokedSTL/Spoked Couriers
24 Andrew Kirkwood
25 Adam Cadmus
26 Steven Dickerson Intelligentsia Racing Society
27 Juan Victoria xXx Racing
28 Max Tenclay
29 Justice Leppanen The Pony Shop
30 Timothy Hejny
31 Christopher Osborne Team Extreme
32 Brian Boyle South Chicago Wheelmen
33 Thomas Kaiser Main Street Bicycles Sasquatch Squa
34 Jason Kaiser Main Street Bicycles Sasquatch Squa
DNF David Lawler Main Street Bicycles Sasquatch Squa
DNF Thomas Kramer Verdigris-Village CX
DNF Kelly Clarke Spidermonkey Cycling
Finishers: Cat 2: 5   Cat 3: 14   Cat 4: 12   Cat 5: 5   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sydney Guagliardo Verdigris-Village CX
2 Corrie Karas
3 Kelli Richter PSIMET Racing
4 Emily Elbers Marian University Cycling Team
5 Corrie Osborne Team Extreme
6 Jennifer Malik Team Six One Four
7 Kae Takeshita Verdigris-Village CX
8 Lindsay Knight Heritage Race Club
9 Kristen Hosey Team UPB / ultimateprobikes.com
10 Riley Missel
11 Nancy Heymann Verdigris-Village CX
12 Arianna Schafer Verdigris-Village CX
13 Natalie Smith Purdue University
14 Monica Mendez Green Bay Cycles
15 Jennifer Mosley Half Acre Cycling
16 Rebecca Welbes Kinky Llama Racing
17 Monica Rice PSIMET Racing
18 Ronit Bezalel BFF Racing
19 Kayla Doan KS Energy Services / Team Wisconsin
20 Christine Tejada The Pony Shop
21 Lindsey Fahey Spidermonkey Cycling
22 Amy Weik The Bonebell
23 Christine Thornburg PSIMET Racing
Finishers: Cat 2: 5   Cat 3: 17   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emma Osborne Team Extreme
2 Mary Randall ROBOTS <3
3 Jasmin Welter BFF Racing
4 Brittaney Mcgary
5 Kolleen Mcnalis
6 Ella Neurohr Chicago Cuttin Crew
7 Annicka Campbelldollaghan BFF Racing
8 Michelle Moore Spidermonkey Cycling
9 Lauren Conroy BFF Racing
10 Elizabeth Mckinley BFF Racing
11 Amy Ancheta Spidermonkey Cycling
12 Kaitlyn Bowden PSIMET Racing
13 Kimberly Scheer xXx Racing
14 Jenny Lynch Spidermonkey Cycling
15 Sarah Gulseth
16 Julie Yeagle BFF Racing
17 Kelsey Campbell dollaghan
18 Jennie Ruff
19 Karen Bean
20 Jennifer Wilson Kinky Llama Racing
21 Jennah Dunham Half Acre Cycling
22 Lorraine Ciofani Vision Quest
23 Kathy Austin BFF Racing
24 Stewart Chapman Spidermonkey Cycling
25 Erin Kasprzak Spidermonkey Cycling
26 Natalie Mouw ABD
Finishers: Cat 4: 25   Cat ?: 1