Log In
MFG #5 North 40 at LeMay • Nov 7 2022 • Spanaway, Wa
Race uploaded by Chris Adolf csv | json
5.3
4.4
4.4
4.2
4.8
Overcast, 43 degrees, wind 3 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.3
Beers
4.4
Moisture
4.4
Accel
4.2
Tech
4.8
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bennett Valente Broadmark / Mt Si Racing 14:42.6
2 Toby Hansen Cascadia Wheel Co. DT 15:29.3
3 Arlo Turkweiss Rad Racing 16:23.3
4 Tristan Jaten-thompson 16:36.0
5 Graeme Holden 20:56.3
6 Nico Olsen Hodala! 21:25.9
7 Leo Mccabe Grit City Health 24:12.2
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Oakley Mcmahan Black Sheep Velo 16:51.3
2 Katja Walker Team Rhino DNS
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jax Anderson Hodala 28:49.6
2 Charlie Hoag Recycled Cycles Racing 32:50.2
3 Owen Valente Broadmark / Mt Si Racing -1 lap
4 Eli Hansen Cascadia Wheel Co. DT -1 lap
5 Ryder Anderson Hodala -1 lap
6 Jameson Culbert -1 lap
7 Cormac Jaten-thompson -1 lap
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paige Holden NWCX Project 25:55.7
2 Quinnlyn Mcmahan Black Sheep Velo 26:49.4
3 Greta Leuschke Black Sheep Velo 27:13.4
4 Elodie Hoag NWCX Project 30:27.0
5 Fiona Sirois Alki Rubicon 32:58.3
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Adam Speer 39:16.1
2 Caleb Geisbrecht 39:24.6
3 Jacob Lambert 40:06.6
4 Jeremy Eckert A Cycling Team 40:36.4
5 Christopher Olsen Me 41:08.1
6 Michael Westover 43:10.6
7 Billy Cundiff 43:36.3
8 Charlie Katica Hagens Berman 43:48.0
9 Mika Keiling Unavita Racing 44:35.4
10 Bernard Yee Dyna Racing 44:50.4
11 Jesse Thompson 44:54.2
12 John Woodworth Alki Velo Club 46:12.5
13 Blair Greenberg 46:28.7
14 Scott Burger Liquid Velo 46:38.7
15 Cris Garduno -1 lap
16 Evander Kniestedt -1 lap
17 Daniel Stewart -1 lap
18 Bill Taylor -1 lap
19 Andy Foltz Hagens Berman -1 lap
20 Michael Demarco -1 lap
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 19  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stephanie Schildt 35:25.6
2 Samantha Yeung Spokeswomen Racing 36:24.6
3 Kirsten Myers 36:33.7
4 D'arcy Mcgrath -1 lap
5 Robin Long -1 lap
6 Amy Durdle -1 lap
7 Melissa Jaten -1 lap
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sam Owens Premier Racing 01:13.4
2 Aran Connolly Team Booger 01:13.5
3 Finn Westover Booger 01:17.6
4 Keith Robinson Hagens Berman 03:45.2
5 Evan Geary 04:22.7
6 Pete Groblewski Keller Rohrback 05:08.3
7 Maarten Brugmans Zevenbergen 05:37.8
8 Alex Walker Old Town Bicycle B/P Ritzmann Const 06:57.9
9 Rainier Schaefer 07:31.6
10 John-Christian Flack Olympia Endurance Sport Training 08:07.8
11 Dennis Eikelenboom DRC De Mol -4 laps
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 4   Cat 3: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bry Osmonson Breakfast Racing Team 04:23.8
2 Stephanie Taplin Cascadia Wheel Co. Factory Team 05:23.5
3 Karine Valliant-Saunders PNW Colavita Hellofresh 06:03.2
4 Ryan Connolly Team Booger 06:17.3
5 Rebecca Book Shadow Elite 06:21.8
6 Claire Richardson Breakfast Racing Team 06:43.1
7 Elizabeth Putnam PNW Colavita Hellofresh 07:00.7
8 Julie Robertson-zivin PNW Colavita Factor 09:14.1
9 Mackenna Lees Breakfast Racing Team -1 lap
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brendan Connolly Black Sheep Velo 03:39.7
2 Steve Westover Booger 03:52.7
3 Adam Worobec 05:57.7
4 Brian Bressler Hupkit Dirtworks 08:53.6
5 Kellen Rack 09:40.8
6 Alasdair Turner Black Sheep Velo 10:18.9
7 Colin Ferguson Team XV -1 lap
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ron Schmeer Keller Rohrback 07:21.9
2 Doug Carlton Keller Rohrback 07:22.3
3 Jonathan Castrodale 08:07.0
4 Richard Mcclung 08:20.6
5 Craig Undem R4C 08:47.4
6 Dee Patterson CATUP.COM 08:53.6
7 Aaron Locke Cascadia Wheel Co. 09:05.5
8 Chris Rodde Black Sheep 09:41.4
9 Ron Huebner Gene Johnson Cycling -1 lap
10 Radoslav Klco -1 lap
11 Greg Kauper Drop Bar -1 lap
12 Alec Duxbury -1 lap
13 David Karman -1 lap
14 Forrest Murphy Black Sheep Velo -1 lap
DNF Chris Adolf
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 5   Cat 3: 2   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Malia Greening PNW Colavita Factor 55:46.0
2 Jodi Duquette Recycled Cycles 56:06.2
3 Kenda Super PNW Colavita Hellofresh 56:24.1
4 Jodi Connolly Black Sheep Velo 58:35.6
Finishers: Cat 2: 3   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daniel Lim 51:02.5
2 Jacob Read Zevenbergen 51:36.9
3 Jacob Soares Booger 51:47.1
4 Patrick Adrian Old Town Bicycle 53:20.5
5 Nate Hansen Wenatchee Valley Devo 53:31.6
6 Kip Carleton Pizza Pals 53:40.2
7 Robert Sepler Organic Gnar Harvest 53:41.1
8 Johan Leuschke Team Booger 53:41.2
9 Will Fowler Booger 54:44.0
10 Josh Sherfey 54:44.7
11 Randy Yao Gene Johnson Cycling Team 55:40.8
12 Scott Grinsell Dyna Racing 56:51.7
13 Jeff Rasor Apex Racing 58:02.7
14 Joe Spranger -1 lap
15 Cody Young Univita Racing -1 lap
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 5   Cat 5: 1   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Trevor Davies 51:08.0
2 Justin Heinen Taco Time NW Cycling Team 52:15.5
3 Andrew Lamb Dyna Raciung 52:27.6
4 Brendan Mcmahan Black Sheep Velo 52:30.4
5 Justin Merle 52:39.4
6 Erik Scott Adequate 52:41.5
7 Matt Seguin Unavita Racing 52:48.6
8 Pj Bauser Ten Speed Hero 53:00.3
9 Jeff Cota Grit City Health 53:03.3
10 William Kingman Cascadia Wheel Co. Dirt Team 53:03.5
11 Rob Briggs CBC Racing/ Country Green Turf Farm 53:27.4
12 Andrea Bogni Recycled Cycles Racing 53:51.1
13 Alden Kroll Black Sheep Velo 54:12.7
14 Joshua Melanson 54:17.0
15 Leo Berk Team Booger 54:17.1
16 Patrick Mccabe Grit City Health 54:39.6
17 Adam Templeton Adequate 54:44.2
18 Daniel Tomko Center Cycles 55:08.8
19 Jason Hansen Cascadia Wheel Co. DT 56:13.4
20 Matt Johnson Alki Rubicon 57:09.9
21 Kevin Klein PCP Racing 57:35.6
22 Nathan Holmes 57:38.0
23 Rob Mcgarty Recycled Cycles Alumni Association 58:10.2
24 Brian Johnson Hagens Berman 58:10.6
25 Adam Blexrud 58:20.5
26 Danny Clark Cascadias Wheel Co 58:49.3
27 Mark J cannon 20/20 Fuel 00:40.8
28 Jonas Bakkane Fell Swoop -1 lap
29 Justin Widlund Form & Data -6 laps
Finishers: Cat 3: 13   Cat 4: 1   Cat 5: 4   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rainer Leuschke Black Sheep Velo 52:24.9
2 Andrew Lynch 52:55.8
3 Jonathan Olson Dyna Racing 53:49.0
4 Todd Reedy Cutters 53:51.1
5 Peter Eby Alki Velo Hotwire Racing 53:52.0
6 Christopher Fast Black Sheep Velo 54:20.9
7 Michael Burris Fell Swoop 54:32.8
8 Daniel Liberator Taco Time NW 54:59.2
9 George Jackson iii OTB 55:51.7
10 Frank O'Brien Team Booger 56:36.9
11 Scott Long Unavita Racing 56:41.9
12 Josh Warborg Alki Velo Club 56:56.2
13 Cole Meckle Pain Cave Productions 57:29.6
14 Paul Claeys Taco Time NW 58:09.8
15 Lane Wilkinson Gerks/Caliber Home Loans 58:21.8
16 Jim Boyd Cascadia Wheel Co. Dirt Team 58:35.7
17 Steven Moe Nemesis Non-Electric Moelage 58:43.0
18 Michael Mcguffin Taco Time 58:49.3
19 Todd Mason 00:47.5
20 Wayne Wakeman Unavita Racing -1 lap
21 Christopher Stevens Godspeed Courier -1 lap
22 Joe Skokan Skokan -4 laps
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 10   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Todd Anderson 58:03.5
2 Kevin Johnson Recycled Cycle Racing 58:20.1
3 Kevin Schock Alki Velo Club 01:42.3
4 Kevin Mallory -1 lap
5 Win Van pelt -1 lap
6 Erik Brooks Recycled Cycles -1 lap
7 Dave Stanton -1 lap
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stella Bressler Booger 47:13.0
2 Coral Ng Spokeswomen Racing 47:27.2
3 Heather Fourie Spokeswomen Racing 47:32.9
4 Sonya Jampel Breakfast Racing Team 47:42.5
5 Myla Doane 48:09.2
6 Olivia Brown Unavita Racing 49:42.5
7 Hannah Dutton 49:48.3
8 Kelsey Cohan Cascadia Wheel Co. Factory Team 50:22.8
9 Frances Sun Breakfast Racing Team 50:39.4
10 Diane Zaida PNW Colavita Factor 50:50.5
11 Hailey Colwell Breakfast Racing Team 50:57.7
12 Seth Bedwell Breakfast Racing Team 51:01.8
13 Adrienne Banks Breakfast Racing Team 51:05.3
14 Katrina Go Pizza Pals 51:27.2
15 Amanda Mcnabb PNW Colavita Factor 56:47.6
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 4   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cassie Leonard Soft Like Kitten 50:57.5
2 Kristi Berg Bicycle Centres 51:11.7
3 Ruth Rondema Cascadia Wheel Co 51:24.1
4 Mindy Ziffren-hall PNW Colavita Factor 51:58.9
5 Lucia Vojtech 52:12.1
6 Lara Sirois Alki Rubicon 52:19.2
7 Karlye Mickley CBC Racing/Country Green Turf Farms 52:21.3
8 Amy Betz Black Sheep Velo 52:35.6
9 Sabrina Hirsch 52:51.2
10 Joanne Anderson HODALA 53:42.8
11 Molly Foster 56:14.1
12 Eva Wong Black Sheep Velo 57:50.2
13 Sarah Hansen Cascadia Wheel Co. Factory Team -1 lap
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jitka Cole Liquid Velo 53:37.7
2 Karen Steen CBC/Country Green Turf Farms 53:47.4
3 Lori Brazel 54:24.9
4 Jodie Ramey PNW Colavita Hellofresh 55:34.9
5 Olga Magun PNW Colavita Factor 56:10.0
6 Vicky Spring Unavita Racing 56:19.6
7 Carol Johnson Gregg's Trek 58:21.4
8 Sheryl Johnson Recycled Cycle Racing -1 lap
9 Christie Fix PCP Racing -1 lap
10 Hilary Higgins SVC -1 lap
11 Jean Fisher Country Green Turf CBC Racing -1 lap
12 Frances Marquart Unavita -2 laps
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat 4: 4   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Doane 35:24.0
2 Kevin Merkling Hagens Berman 35:39.3
3 Finn West A Cycling Team 35:42.0
4 Mark Thompson 35:56.9
5 Parker Stanford 36:45.7
6 Jeff B. evans Country Green Turf Farms 37:09.0
7 Dane Ballou Hagens Berman 37:15.5
8 Benjamin Ben siler 37:19.7
9 Ian2 Hansen Wenatchee Valley Devo 37:34.0
10 Nigel Stuke 37:34.5
11 Tyler Kennedy 37:55.9
12 Bradley Dyer Cat 6 Crew 38:08.4
13 Colin Mckenna Hagens Berman/Seattle Race Club 38:08.9
14 Jackson Campbell Booger 38:19.9
15 Elias Harkins A Cycling Team 38:20.6
16 Evan Smith 39:24.5
17 Ronan Kroll Black Sheep Velo 39:31.0
18 Zeev_dos Loetel Fiveply 40:04.0
19 Blaine Nesbit 40:11.3
20 Ryan Stucky Nemesis Racing 40:37.9
21 Rob2 Hansen Wenatchee Valley Devo 43:03.0
22 Tim Waterhouse 44:37.3
23 Dh Kornmann Nwcx -2 laps
Finishers: Cat 4: 5   Cat 5: 2   Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Garrett Ianacone 35:07.6
2 Joe Smith Liquid Velo 35:50.5
3 Josh Vose Fount Cycling Guild 36:47.3
4 Bradley Urban Recycled Cycles 37:20.3
5 Simon Weiss Rad Racing 37:33.7
6 Brian Marr Booger 37:44.7
7 Brad Talley 37:51.9
8 Jon Rehkopf Alki Velo Club / Hotwire Racing 38:12.5
9 David Meffe 38:18.1
10 Forest Hoag Recycled Cycles Racing 38:27.2
11 Basil Fedorchenko Mid Pack Fodder 38:29.2
12 Scott Fowler Booger 38:44.0
13 William Oneill 38:55.8
14 Trevor Hendrickson 38:58.8
15 Christopher Nelson Cascadia Wheel Co. Dirt Team 39:13.5
16 Zach Varnell Grit City Health 39:38.9
17 Wayne Higgins Stoup Brewing 39:39.1
18 Philip Darringer 40:47.3
19 Ben Di qual Taco Time NW Cycling Team 41:08.5
20 Matt Willis 41:18.9
21 Pip Potter 42:05.1
22 Andrew Gray 42:27.1
23 Rob Hansen Wenatchee Valley Devo 43:17.9
24 Tim Goggin 44:34.7
25 Dylan Lippert Cascadia Wheel Co. Dirt Team -1 lap
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 22  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Douglas Wilcox Motofish 38:01.1
2 Jeff Nelson Recycled Cycles Racing 39:39.2
3 Stewart Delaire Country Green Turf Farms 39:44.4
4 Ben Minicucci Alaska Airlines 39:44.7
5 Russ Sovde Zevenbergen 39:48.2
6 Chris Hermoso 39:50.5
7 Steve Tolzman 40:38.5
8 David Pringle 40:50.0
9 Andy Bechtel Liquid Velo 41:09.6
10 Philip Arnold Taco Time NW 41:15.9
11 Greg Gizinski Chainslap Racing 41:29.4
12 Harrison Magun Apex Racing 42:46.5
13 Scott Vinson 43:02.4
14 Peter Graham 43:10.1
15 Mike Anderson 44:04.7
16 Andy Rosser Country Green Turf Farms / CBC Raci 44:16.1
17 Brad Loetel Fiveply 44:34.1
18 Eric Norris Grooveback Unltd. CX 44:38.7
19 Ed Holt Cascadia Wheel Co. Dirt Team 45:32.6
20 Dan Zurawski 45:34.4
21 James Christie 46:13.2
22 Justin Pearson 46:25.5
23 Stephen Chowning SGLTG -1 lap
24 Mark Spencer-coons Recycled Cycles Racing -1 lap
25 George Jackson iii OTB DNS
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 10   Cat 5: 3   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Peter Krautwald 42:16.4
2 Jay Hatter S'no Joke 42:57.2
3 Tom Kirkendall Unavita Racing 44:29.8
4 Jerry White Cascadia Wheel Co Dirt Team -1 lap
5 Dan Von seggern -1 lap
6 Paul Bernstein Cascadia Wheel Co Dirt Team -1 lap
7 Bryan Willman Recycled Cycles Racing -1 lap
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sally Moore Breakfast Racing Team 52:02.2
2 Vermont Berk Team Booger 52:33.9
3 Lucy Dorer Gene Johnson Cycling Team 54:14.2
4 Claire Mcdermott Breakfast Racing Team 54:26.9
5 Scarlett Saegebarth Breakfast Racing Team 54:56.5
6 Leah Missik Breakfast Racing Team 55:19.4
7 Kim Schroeder Spokeswomen Racing 55:40.9
8 Nicole Lukas Spokeswomen Racing 56:59.5
9 Mary Sterrett Breakfast Racing Team 58:06.8
10 Katy Pieri Recycled Cycles 58:12.5
11 Catherine Klem 58:21.2
12 Clara Bakkane Nwcx 58:41.6
13 Casey Lougheed Pizza Pals -1 lap
14 Marisa Chang -1 lap
15 Mary Hubert Pizza Pals -1 lap
16 Emily Peterson -1 lap
17 Hannah Mccabe Grit City Health -1 lap
18 Tracy Tran Breakfast Racing Team -1 lap
19 Liza Severs Spokeswomen Racing -1 lap
20 Sarah Lynch NWCX Project -1 lap
21 Charlotte Westover NWCX Project -1 lap
21 Emelia Di qual NW CX Project -1 lap
23 Shannon Nardi Grit City Health -1 lap
24 Katie Nardi Grit City Health -1 lap
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 5   Cat ?: 18  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matt Ehrenstrom 36:49.3
2 Jim Bowes Suck It 38:55.2
3 Scott Kuehn Cascadia Wheel Co Dirt Team 40:40.6
4 Ryan Brown Bicycle Centres 41:18.1
5 David Mcintosh 41:22.4
6 Jordan Lucke Recycled Cycles Racing 42:55.2
7 Shawn Peerson Unavita Race Team 43:21.0
8 John Sullivan Black Sheep 46:29.9
9 Dane French -1 lap
10 Gabe Hammond -3 laps
Finishers: Cat 2: 2   Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Hansen Wenatchee Valley Devo 27:17.6
2 Colin Nelson Cascadia Wheel Co. Dirt Team 27:19.6
3 Nick Fowler Booger 29:18.0
4 Daniel Kornmann NWCX Project 29:23.7
5 Noah Meckle Pain Cave Productions 31:17.3
6 Shakhzod Ziyadullaev 32:11.8
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rue Tomko NWCX Project 31:21.8
2 Sydney Hawthorne 37:36.5
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Truman Atkins Booger 28:16.2
2 Ronan Kroll Black Sheep Velo 28:44.0
3 Zeev Loetel Fiveply 29:18.0
4 Ethan Durdle 30:42.6
5 Grady Young Alki Rubicon 31:10.3
6 Sidney Magun Team Magun 31:43.8
7 Pj Leonard Soft Like Kitten 32:55.4
8 Luka Meckle Pain Cave Productions 34:59.8
9 Cullen Turner Black Sheep Velo 36:22.0
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 5   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lina Vargas NWCX Project 34:42.6
2 Clara Bakkane Nwcx -1 lap
3 Taylor Duquette -1 lap
4 Koa Bechtel NWCX Project -1 lap
5 Charlotte Westover Nwcx -2 laps
6 Sarah Lynch NWCX Project -2 laps
Finishers: Cat 5: 3   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Garrett Sczechowski Pain Cave Productions 48:19.3
2 Rhys Haydon Premier Racing 48:21.9
3 Joseph Mullan Cascadia Wheel Co. Dirt Tem 48:22.0
4 Patrick Leonard Soft Like Kitten 48:23.5
5 Matthew Turney PCP Racing 48:23.7
6 Zack Phillips PCP Racing 49:11.0
7 Emil Hillding 49:11.3
8 John Reynders TEAM SPORTS 49:31.8
9 Tyler Boucher 49:39.2
10 Anthony Dickson Booger P/B Miir 49:51.5
11 Brian Myers Hodala! 50:14.0
12 Aaron Huebner Hodala 50:24.3
13 Brandon Sprouse Liquid Velo - Expeditors 50:31.4
14 Cody Riggs Pizza Pals 50:42.0
15 Nathan Lawrence Illuminati Hotties 50:49.4
16 Dylan Carney Soft Like Kitten 50:53.9
17 Mike Keller Spaaaaaaaaaaaaaaaace Cadet Racing 51:34.7
18 Conrad Kornmann 51:37.2
19 Devon Wright 51:38.7
20 Greg Miller Bob Miller Foundation 51:45.3
21 Ben Schauland Pizza Pals 52:00.0
22 Andrew Howe Soft Like Kitten 52:22.4
23 Dustin Riggs Pizza Pals 52:25.7
24 William Taplin Cascadia Wheel Co. Dirt Team 52:30.2
25 Dieter Laskowski 52:30.7
26 Christopher Morrow Space Cadet Racing 52:39.4
27 Bryan Smith Pizza Pals 52:44.8
28 Adam Saegebarth RCC 52:51.1
29 Calvin Spranger 53:19.4
30 Todd Morse tucker PCP 53:57.2
31 Nathan Atkins Hodala 54:10.7
32 Gary Ballas Dyna Racing 54:59.5
33 Kevin Shinn Pizza Pals 55:51.5
34 "matt ""messmann"" messenger" Pizza Pals 55:51.8
35 Michael Klipfel 56:15.4
36 Tim Ptak PCP Racing 57:15.8
37 Benjamin Siler 57:51.9
38 Vince Partridge Unavita Racing 58:01.2
39 Quin Kennedy Seattle Rush Racing 58:43.4
40 Matt2 Seguin Unavita Racing -1 lap
41 Frankie Hammond Pizza Pals -1 lap
42 Andrew Demeter Hodala! -1 lap
43 Bart Sanderson PCP Racing -1 lap
44 George Jackson iii -1 lap
45 Jeff Anderson Hodala -1 lap
46 Singh L speed Recycled Cycles Racing -1 lap
47 Steven Moe Nemesis Moest Singular -1 lap
48 Robert Beare UNAVITA -1 lap
49 Wayne Wakeman Unavita Racing -1 lap
50 Chris Fast Black Sheep Velo -1 lap
51 Brian Howard Soft Like Kitten -3 laps
52 Christopher Gay Hodala -3 laps
53 Shawn Big dog peerson Unavita Racing -3 laps
54 John Graham Alki Velo Club -3 laps
55 Randy Salamon Hodala! -5 laps
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 10   Cat 3: 11   Cat 4: 4   Cat 5: 5   Cat ?: 24  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Malia Greeningsinglespeed Colavita Factor 57:09.4
2 Becca B00k Space Cadet Racing P/B Pizza Pals 57:11.2
3 Henrietta Watts -1 lap
4 Ella Dorband Breakfast Racing Team -1 lap
5 Theresa Harding Hodala! -1 lap
6 Brandy Allen Pizza Pals -1 lap
7 Amanda Mcnabb PNW Colavita Factor -1 lap
8 Brooke Mcnally Cascadia Wheel Co. Factory Team -2 laps
9 Jadine Riley PNW Colavita Factor -4 laps
10 Olivia 2 brown Unavita Racing -4 laps
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 6